Акционерлік қоғамдардың және қаржы ұйымдарының, банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, сақтандыру холдингтерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерлері филиалдарының қаржылық есептілікті және қызметінің негізгі көрсеткіштерін жариялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2026 жылғы 30 сәуірдегі № 89 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 2 мамырда № 38626 тіркелді
"Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-5-бабы екінші бөлігінің 14) тармақшасына және 9-7-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Акционерлік қоғамдардың және қаржы ұйымдарының, банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, сақтандыру холдингтерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерлері филиалдарының қаржылық есептілікті және қызметінің негізгі көрсеткіштерін жариялау қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасы кейбір қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулылары құрылымдық элементтерінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Банктерді реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

Об утверждении Правил публикации финансовой отчетности и основных показателей деятельности акционерных обществ, финансовых организаций, банков, филиалов банков - нерезидентов Республики Казахстан, банковских холдингов, страховых (перестраховочных) организаций, страховых брокеров, страховых холдингов, филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и филиалов страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 апреля 2026 года № 89. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2026 года № 38626
В соответствии с подпунктом 14) части второй статьи 6-5 и статьей 9-7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила публикации финансовой отчетности и основных показателей деятельности акционерных обществ, финансовых организаций, банков, филиалов банков - нерезидентов Республики Казахстан, банковских холдингов, страховых (перестраховочных) организаций, страховых брокеров, страховых холдингов, филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и филиалов страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан и постановлений Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Департаменту банковского регулирования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2026 жылғы 30 сәуірдегі
№ 89 қаулысымен
бекітілген
Акционерлік қоғамдардың және қаржы ұйымдарының, банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, сақтандыру холдингтерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерлері филиалдарының қаржылық есептілікті және қызметінің негізгі көрсеткіштерін жариялау қағидалары
1. Осы Акционерлік қоғамдардың және қаржы ұйымдарының, банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, сақтандыру холдингтерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерлері филиалдарының қаржылық есептілікті және қызметінің негізгі көрсеткіштерін жариялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-5-бабы екінші бөлігінің 14) тармақшасына және 9-7-бабына сәйкес әзірленді және қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды және айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, акционерлік қоғамдардың және қаржы ұйымдарының, банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, сақтандыру холдингтерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерлері филиалдарының қаржылық және өзге де есептілікті жариялау тәртібін, оның тізбесі мен мерзімдерін белгілейді.
2. Акционерлік қоғамдардың және қаржы ұйымдары (банк және сақтандыру холдингтерін қоспағанда) жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылғы 31 тамыздан кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдарында немесе өздерінің ресми интернет-ресурстарында халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес келетін шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілікті, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болмаған жағдайда – шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті және аудиторлық есепті жариялайды.
Өзінің ресми интернет-ресурсы жоқ микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар жылдық қаржылық есептілікті бейінді қауымдастықтың (одақтың) немесе өзге бейінді бірлестіктің интернет-ресурсында жариялай алады.

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
М. Абылкасымова
Утверждены постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 30 апреля 2026 года № 89
Правила публикации финансовой отчетности и основных показателей деятельности акционерных обществ, финансовых организаций, банков, филиалов банков - нерезидентов Республики Казахстан, банковских холдингов, страховых (перестраховочных) организаций, страховых брокеров, страховых холдингов, филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и филиалов страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан
1. Правила публикации финансовой отчетности и основных показателей деятельности акционерных обществ, финансовых организаций, банков, филиалов банков - нерезидентов Республики Казахстан, банковских холдингов, страховых (перестраховочных) организаций, страховых брокеров, страховых холдингов, филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и филиалов страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии подпунктом 14) части второй статьи 6-5 и статьей 9-7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок, перечень и сроки публикации финансовой и иной отчетности акционерными обществами, финансовыми организациями, банками, филиалами банков - нерезидентов Республики Казахстан, банковскими холдингами, страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами, страховыми холдингами, филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и филиалами страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан, за исключением юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, и юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей.
2. Акционерные общества и финансовые организации (за исключением банковских и страховых холдингов) ежегодно не позднее 31 августа года, следующего за отчетным годом, публикуют в средствах массовой информации или на своих официальных интернет-ресурсах соответствующие международным стандартам финансовой отчетности консолидированную годовую финансовую отчетность, а в случае отсутствия дочерней (дочерних) организации (организаций) – неконсолидированную годовую финансовую отчетность и аудиторский отчет.
Организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность, у которых отсутствует свой официальный интернет-ресурс, могут опубликовать годовую финансовую отчетность на интернет-ресурсе профильной ассоциации (союза) или иного профильного объединения.

3. Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруды жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары жыл сайын бұқаралық ақпарат құралдарында немесе өзінің ресми интернет-ресурстарында қазақ және орыс тілдерінде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес келетін шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілікті, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болмаған жағдайда – шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті және аудиторлық есепті қосымша жариялайды.
4. Екінші деңгейдегі банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдарында немесе өздерінің ресми интернет-ресурстарында халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес келетін шоғырландырылған және шоғырландырылмаған бухгалтерлік балансты және пайда мен зиян туралы есепті жариялайды.
5. Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк және сақтандыру холдингтері жыл сайын, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне жылдық қаржылық есептілікті ұсынғаннан кейінгі жылдың 31 тамызынан кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдарында:
1) еншілес ұйымдары жоқтары – аудиторлық ұйым растаған, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес келетін шоғырландырылмаған жылдық бухгалтерлік балансты, пайда мен зиян туралы есепті, ақша қаражатының қозғалысы туралы есепті, капиталдағы өзгерістер туралы есепті, түсіндірме жазбаны және аудиторлық есепті;
2) еншілес ұйымдары барлары – аудиторлық ұйым растаған, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес келетін шоғырландырылған жылдық бухгалтерлік балансты, пайда мен зиян туралы есепті, ақша қаражатының қозғалысы туралы есепті, капиталдағы өзгерістер туралы есепті, түсіндірме жазбаны және аудиторлық есепті жариялайды.
6. Қазақстан Республикасы бейрезидент банктерінің филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент сақтандыру брокерлерінің филиалдары жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылғы 31 тамыздан кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдарында қазақ және орыс тілдерінде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес келетін мынадай:
1) бухгалтерлік есептің деректері бойынша жылдық есептілікті;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілігін, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болмаған жағдайда – Қазақстан Республикасы бейрезидент банкінің шоғырландырылмаған қаржылық есептілігін, аудиторлық есепте берілген мәліметтердің дәйектілігін аудиторлық ұйым растағаннан кейінгі және Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі бекіткеннен кейінгі аудиторлық есепті;

3. Страховые организации, осуществляющие обязательное страхование гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, ежегодно дополнительно публикуют соответствующие международным стандартам финансовой отчетности консолидированную годовую финансовую отчетность, а в случае отсутствия дочерней (дочерних) организации (организаций) - неконсолидированную годовую финансовую отчетность и аудиторский отчет на казахском и русском языках в средствах массовой информации или на своих официальных интернет-ресурсах.
4. Банки второго уровня и страховые (перестраховочные) организации и Акционерное общество "Банк Развития Казахстана" ежеквартально не позднее шестидесяти календарных дней, следующих за отчетным кварталом. публикуют в средствах массовой информации или на своих официальных интернет-ресурсах соответствующие международным стандартам финансовой отчетности консолидированные и неконсолидированные бухгалтерский баланс и отчет о прибылях и убытках.
5. Банковские и страховые холдинги, являющиеся резидентами Республики Казахстан, ежегодно не позднее 31 августа года, следующего за отчетным годом после представления годовой финансовой отчетности в Национальный Банк Республики Казахстан, публикуют в средствах массовой информации:
1) не имеющие дочерних организаций – подтвержденные аудиторской организацией, соответствующие международным стандартам финансовой отчетности неконсолидированные годовые бухгалтерский баланс, отчет о прибылях и убытках, отчет о движении денежных средств, отчет об изменениях в капитале, пояснительную записку и аудиторский отчет;
2) имеющие дочерние организации - подтвержденные аудиторской организацией, соответствующие международным стандартам финансовой отчетности консолидированные годовые бухгалтерский баланс, отчет о прибылях и убытках, отчет о движении денежных средств, отчет об изменениях в капитале, пояснительную записку и аудиторский отчет.
6. Филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан ежегодно не позднее 31 августа года, следующего за отчетным годом, публикуют в средствах массовой информации на казахском и русском языках соответствующие международным стандартам финансовой отчетности:
1) годовую отчетность по данным бухгалтерского учета;
2) годовую консолидированную финансовую отчетность банка-нерезидента Республики Казахстан, а в случае отсутствия дочерней (дочерних) организации (организаций) – неконсолидированную финансовую отчетность банка-нерезидента Республики Казахстан, аудиторский отчет после подтверждения аудиторской организацией достоверности представленных в ней сведений и утверждения банком-нерезидентом Республики Казахстан;

3) Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокері бекіткен Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерінің жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілігін, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болмаған жағдайда – Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерінің шоғырландырылмаған қаржылық есептілігін, сондай-ақ, онда ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын растайтын, тексерілетін Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокеріне, олардың акционерлеріне (қатысушыларына) және аудиторлық ұйымның басшы қызметкерлеріне қарамастан аудиторлық есепті жариялайды.
7. Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру ұйымдарының филиалдары жыл сайын бұқаралық ақпарат құралдарында қазақ және орыс тілдерінде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілігін, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болмаған жағдайда – Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілігін және аудиторлық есепті қосымша жариялайды.
Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдарында халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес келетін активтер мен міндеттемелер туралы есепті, кірістер мен шығыстар туралы есепті жариялайды.
Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерлерінің филиалдары олардың Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокерлерінің бухгалтерлік есеп деректері және есептілігі бойынша есептілік жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмейтін мерзімде қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға осы Қағидалардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2026 жылғы 30 сәуірдегі
№ 89 Қаулыға қосымша
Күші жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасы кейбір қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулылары құрылымдық элементтерінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы қаулыларының тізбесі

3) годовую консолидированную финансовую отчетность страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, а в случае отсутствия дочерней (дочерних) организации (организаций) – неконсолидированную финансовую отчетность страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, утвержденную страховой (перестраховочной) организацией-нерезидентом Республики Казахстан, страховым брокером-нерезидентом Республики Казахстан, а также аудиторский отчет независимой от проверяемых страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, их акционеров (участников) и руководящих работников аудиторской организации, подтверждающий достоверность представленных в ней сведений.
7. Филиалы страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющие обязательное страхование гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, ежегодно дополнительно публикуют соответствующие международным стандартам финансовой отчетности консолидированную годовую финансовую отчетность страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, а в случае отсутствия дочерней (дочерних) организации (организаций) – неконсолидированную годовую финансовую отчетность страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан и аудиторский отчет на казахском и русском языках в средствах массовой информации.
Филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан ежеквартально не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, публикуют в средствах массовой информации соответствующие международным стандартам финансовой отчетности отчет об активах и обязательствах, отчет о доходах и расходах.
Филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан в срок не позднее десяти календарных дней после дня опубликования отчетности по данным бухгалтерского учета и отчетности их страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, представляют в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций сведения об исполнении требований Правил.
Приложение к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 30 апреля 2026 года № 89
Перечень признаваемых утратившими силу некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, а также структурных элементов некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан и постановлений Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка

1. "Банктік және сақтандыру холдингтерінің қаржылық есептілікті жариялау тәртібі мен мерзімдері туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 138 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7648 болып тіркелген).
2. "Акционерлік қоғамдардың және қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептілікті жариялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 31 тамыздағы № 282 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8003 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 23 қыркүйектегі № 250 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8883 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының қаржы нарығын дамыту мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 3-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу, аудиторлық есепті жасау және ұсыну мерзімі, қаржылық есептілікті жариялау мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 255 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10208 болып тіркелген) бекітілген Бухгалтерлік есеп жүргізу, аудиторлық есепті жасау және ұсыну мерзімі, қаржылық есептілікті жариялау мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 3-тармағы.
5. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 127 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14277 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының өзгерістер енгізілетін сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 20-тармағы.
6. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне банк қызметі мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 қаңтардағы № 23 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14997 болып тіркелген) бекітілген Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының банк қызметі мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 8-тармағы.

1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 138 "О порядке и сроках публикации финансовой отчетности банковскими и страховыми холдингами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7648).
2. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 282 "Об утверждении Правил публикации финансовой отчетности акционерными обществами и финансовыми организациями, отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 8003).
3. Пункт 3 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам развития финансового рынка, в которые вносятся изменения, утвержденного Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 сентября 2013 года № 250 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 8883).
4. Пункт 3 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения по вопросам ведения бухгалтерского учета, срока составления и представления аудиторского отчета, публикации финансовой отчетности, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 255 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета, срока составления и представления аудиторского отчета, публикации финансовой отчетности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 10208).
5. Пункт 20 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 127 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14277).
6. Пункт 8 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам банковской деятельности, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2017 года № 23 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам банковской деятельности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 14997).

7. "Акционерлік қоғамдардың және қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті жариялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 31 тамыздағы № 282 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 13 қыркүйектегі № 156 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19386 болып тіркелген).
8. "Акционерлік қоғамдардың және қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті жариялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 31 тамыздағы № 282 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 11 қарашадағы № 185 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19618 болып тіркелген).
9. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 17 ақпандағы № 34 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22239 болып тіркелген) бекітілген Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін реттеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 5-тармағы.
10. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын дамыту мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2025 жылғы 28 тамыздағы № 45 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36740 болып тіркелген) бекітілген Қаржы нарығын дамыту мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 3-тармағы.

7. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2019 года № 156 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 282 "Об утверждении Правил публикации финансовой отчетности акционерными обществами и финансовыми организациями"" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 19386).
8. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 ноября 2019 года № 185 "О внесении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 282 "Об утверждении Правил публикации финансовой отчетности акционерными обществами и финансовыми организациями"" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 19618).
9. Пункт 5 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования деятельности филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан и организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 17 февраля 2021 года № 34 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования деятельности филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан и организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан от 19 февраля 2021 года № 22239).
10. Пункт 3 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам развития финансового рынка, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 28 августа 2025 года № 45 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам развития финансового рынка" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан от 29 августа 2025 года под № 36740).