"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті атқарушы органдардың "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің лимиттерін айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 1 қазандағы № 99 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2026 жылғы 14 сәуірдегі № 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 16 сәуірде № 38445 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті атқарушы органдардың "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің лимиттерін айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 1 қазандағы № 99 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37029 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті атқарушы органдардың "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің лимиттерін айқындау әдістемесінде:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Жергілікті атқарушы органдардың "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің лимиті мынадай есеп-қисапқа сәйкес жүргізіледі:
Lgom = Bincm * k, мұндағы:
Lgom – тиісті қаржы жылына арналған жергілікті атқарушы органның "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің лимиті, ол жергілікті атқарушы органның "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау лимиті мен мемлекеттік міндеттемелердің қабылданған және өтелмеген лимитінің сомасынан тұрады;
Bincm – жалпы сипаттағы трансферттер ескерілген жергілікті атқарушы органның меншікті кірістерінің көлемі;
k – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары үшін түзету коэффициенті, оның ішінде:
облыстардың жергілікті атқарушы органдары үшін k = 0,10;
республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары үшін, сондай-ақ жедел дамуға арналған ерекше құқықтық мәртебесі бар қалада әлеуметтік және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерін салуды қоса алғанда, инвестициялық жобаларды іске асыруды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы орган үшін k = 0,20.
Тиісті қаржы жылына арналған "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау лимиті мынадай есеп-қисапқа сәйкес жүргізіледі:
Lfreem = lgom-lactm, мұндағы:
Lfreem – тиісті қаржы жылына жергілікті атқарушы органның "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау лимиті;
Lactm – тиісті қаржы жылының басына жергілікті атқарушы органның "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша қабылданған және өтелмеген мемлекеттік міндеттемелері.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган тиісті қаржы жылының басына жергілікті атқарушы органның "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша қабылданған және өтелмеген мемлекеттік міндеттемелері туралы ақпарат береді.
Жергілікті атқарушы органның "толық бітіріп берілетін" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерін қабылдау лимитінің төмендеуіне әкеп соғатын болжамды кірістері төмендеген жағдайда, егер осы лимит шеңберінде барлық сомаға міндеттемелер қабылданған жағдайда өткен жылдың бекітілген қабылдау лимиті қолданылады".

О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 октября 2025 года № 99 "Об утверждении Методики определения лимитов государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 апреля 2026 года № 26. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2026 года № 38445
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 октября 2025 года № 99 "Об утверждении Методики определения лимитов государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 37029) следующее изменение:
в Методике определения лимитов государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, утвержденной указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Лимит государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" местных исполнительных органов устанавливается согласно следующему расчету:
Lgom = Bincm * k, где:
Lgom – лимит государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" местного исполнительного органа на соответствующий финансовый год, состоящий из суммы лимита принятия и принятых и непогашенных государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" местного исполнительного органа;
Bincm – объем собственных доходов местного исполнительного органа c учетом трансфертов общего характера;
k – поправочный коэффициент для местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, в том числе:
k = 0,10 для местных исполнительных органов областей;
k = 0,20 для местных исполнительных органов городов республиканского значения, столицы, а также для местного исполнительного органа, осуществляющего реализацию инвестиционных проектов, включая строительство объектов социальной и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в городе с особым правовым статусом ускоренного развития.
Лимит принятия государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" на соответствующий финансовый год производится согласно следующему расчету:
Lfreem = Lgom – Lactm, где:
Lfreem – лимит принятия государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" местного исполнительного органа на соответствующий финансовый год;
Lactm – принятые и непогашенные государственные обязательства по проектам строительства "под ключ" местного исполнительного органа на начало соответствующего финансового года.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета предоставляет информацию в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике о принятых и непогашенных государственных обязательствах по проектам строительства "под ключ" местного исполнительного органа на начало соответствующего финансового года.
В случае снижения прогнозных доходов местного исполнительного органа, которое ведет к снижению лимита принятия государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" местного исполнительного органа, в случае если в рамках данного лимита приняты обязательства на всю сумму, применяется утвержденный лимит принятия предыдущего года".

2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Экономика салаларын дамыту және инвестициялық жобаларды мониторингтеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушы
А. Амрин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі

2. Департаменту развития отраслей экономики и мониторинга инвестиционных проектов Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
А. Амрин
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан