"Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 3 мамырдағы № 125 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2026 жылғы 25 ақпандағы № 81-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 3 наурызда № 38087 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 3 мамырдағы № 125 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18639 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Кинематография туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына және "Кинематография туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 6) тармақшасына сәйкес әзірленген және фильмге прокаттау куәлігін беру тәртібін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы www.egov.kz, www.elicense.kz "цифрлық үкімет" веб-порталдары арқылы (бұдан әрі – Портал) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда прокаттау куәлігін алу үшін өтінішпен (бұдан әрі – өтініш) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Фильмге прокаттау куәлігін беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 8-тармағында (бұдан әрі – Тізбесі) көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбеде мазмұндалған.
Кинематография саласындағы уәкілетті орган Бірыңғай байланыс орталығына, "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымы операторына, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілеріне көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы және осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы ақпаратты тиісті нормативтік құқықтық актінің әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді.";
6-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке басын куәландыратын, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың цифрлық ресурстар болып табылатын мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден – "цифрлық үкімет" шлюзы арқылы алады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 мая 2019 года № 125 "Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм"
Приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 февраля 2026 года № 81-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2026 года № 38087
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 мая 2019 года № 125 "Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18639) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и подпунктом 6) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кинематографии", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах выдачи прокатного удостоверения на фильм, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила выдачи прокатного удостоверения на фильм (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах услугах" (далее – Закон) и подпунктом 6) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кинематографии" и определяют порядок выдачи прокатного удостоверения на фильм (далее – государственная услуга).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов (далее – заявление), указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача прокатного удостоверения на фильм" согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень) через веб-порталы "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – Портал).
Основные требования к оказанию государственной услуги изложены в Перечне.
Уполномоченный орган в сфере кинематографии направляет информацию о порядке оказания государственной услуги и о внесенных изменениях и дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства", а также услугодателям в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.";
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес қамтамасыз етеді.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық:
1) 2026 жылғы 12 наурыздан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың екінші, үшінші, төртінші, бесінші және алтыншы абзацтарын;
2) 2026 жылғы 2 наурыздан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың он алтыншы абзацын қоспағанда, 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің
міндетін атқарушы
К. Искаков
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 25 ақпандағы
№ 81-НҚ Бұйрығына 1-қосымша
Фильмге прокаттау куәлігін
беру қағидаларына 1-қосымша
нысан
_____________________
(фильмге прокаттау куәлігін
беретін органның толық атауы,
орган басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған
жағдайда) кімнен
__________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
заңды тұлға басшысының тегі,
аты, жөні немесе жеке тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда)
Өтініш
Сізден__________________фильміне прокаттау куәлігін беруді сұраймын.
(фильмнің атауы)
БСН/ЖСН:(автоматты түрде)_______________________________________
Мекен жайы: Пошталық индексі:____________________________________
Ел/облыс/аудан/елді мекен:_________________________________________
Көше атауы:_____________________________________________________
Үй/ғимарат нөмірі:________________________________________________
Үй индексі:______________________________________________________
Пәтердің/кеңсенің нөмірі:__________________________________________
Телефон нөмірлері:________________________________________________
Электрондық мекен-жайы (e-maіl):__________________________________
Фильм туралы мәлімет
Фильмнің атауы: _________________________________________________
Өндіруші ел: _____________________________________________________
Өндіруші студия: ________________________________________________
Шығарылған жылы: ______________________________________________
Фильм пішімі: ___________________________________________________
Фильмнің хронометражы: _________________________________________
Сценарий авторы (лар): ___________________________________________
Қоюшы режиссер (лар): ___________________________________________
Қоюшы оператор(лар):____________________________________________
Қоюшы суретші (лар):
Музыкалық шығарманың авторы: ___________________________________
Продюсер(лар): __________________________________________________
Фильм серияларының саны: ________________________________________
Фильмнің жанры: _________________________________________________
Фильм тілі: ______________________________________________________
Дубляж немесе субтитр, не кадр сыртындағы аударманың болуы (прокатталуы шектеулі фильмдерді, прокатталуы және көрсетілуі телеарналарда жүзеге асырылатын фильмдерді қоспағанда): ______________________________
Фильмнің түрі: __________________________________________________
Фильмді пайдалану құқығы _____________ аумағында ___________тиесілі
Фильмді пайдалану құқығының санаты: ______________________________
Фильмді пайдалану құқықтарының қолданылу мерзімі: _______дейін:____
Жас санаты белгісі:_______________________________________________
________________________________________________________________
(заңды тұлға үшін - бизнес-сәйкестендіру нөмірі; жеке тұлға үшін-жеке сәйкестендіру нөмірі)
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 25 ақпандағы
№ 81-НҚ Бұйрығына 2-қосымша
Фильмге прокаттау куәлігін
беру қағидаларына 2–қосымша
"Фильмге прокаттау куәлігін беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (болған жағдайда) ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталдары www.egov.kz, www.elicense.kz
4.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (болған жағдайда) көрсету мерзімі

"11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
приложение 1 к Правилам выдачи прокатного удостоверения на фильм изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
приложение 2 к Правилам выдачи прокатного удостоверения на фильм изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию, за исключением:
1) абзацев второго, третьего, четвертого, пятого и шестого пункта 1, которые вводятся в действие с 12 марта 2026 года;
2) абзаца шестнадцатого пункта 1, который вводится в действие со 2 марта 2026 года.
исполняющий обязанности
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
К. Искаков
Согласован
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра культуры
и информации
Республики Казахстан
от 25 февраля 2026 года
№ 81-НҚ
Приложение 1
к Правилам выдачи прокатного
удостоверения на фильм
форма
__________________________
(полное наименование органа,
выдающего прокатное
удостоверение на фильм,
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
руководителя органа)
от ________________________
(полное наименование
юридического лица, фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
руководителя юридического
лица или фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
физического лица)
Заявление
Прошу Вас выдать прокатное удостоверение на фильм:
____________________________________________________________________
(название фильма)
БИН/ИИН: (автоматически) ____________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Почтовый индекс: _____________________________________________________
Страна/область/район/населенный пункт: _________________________________
Название улицы: ______________________________________________________
Номер дома/здания: ___________________________________________________
Индекс дома: _________________________________________________________
Номер телефона: ______________________________________________________
Электронный адрес (e-mail): ____________________________________________
Сведения о фильме
Наименование фильма: ________________________________________________
Страна-производитель: ________________________________________________
Студия-производитель: ________________________________________________
Год производства: ____________________________________________________
Формат фильма: ______________________________________________________
Хронометраж фильма: _________________________________________________
Автор (ы) сценария: ___________________________________________________
Режиссер (ы)-постановщик(и): __________________________________________
Оператор (ы)-постановщик(и): __________________________________________
Художник (и)-постановщик(и): _________________________________________
Автор (ы) музыкального произведения: __________________________________
Продюсер (ы): _______________________________________________________
Количество серий фильма: _____________________________________________
Жанр фильма: ________________________________________________________
Язык фильма: ________________________________________________________
Наличие дубляжа либо субтитров, либо закадрового перевода (за исключением
фильмов ограниченного проката и фильмов, прокат и показ которых
осуществляются на телеканалах): _______________________________________
Вид фильма: _________________________________________________________
Права на фильм на территории _________________________________________
принадлежат: ________________________________________________________
Категория прав использования фильма: __________________________________
Срок действия прав использования фильма от: ____________ до: ____________
Знак возрастной категории: ____________________________________________
____________________________________________________________________
(бизнес идентификационный номер – для юридического лица; индивидуальный
идентификационный номер – для физического лица)
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное
не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Приложение 2 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра культуры
и информации
Республики Казахстан
от ___ 2026 года № ___
Приложение 2 к Правилам
выдачи прокатного
удостоверения на фильм
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача прокатного удостоверения на фильм"
1.
Наименование услугодателя
Комитет культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
2.
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
веб-порталы "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz
4.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

7 (жеті) жұмыс күні, ұсынылған құжаттардың толық болмауы және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда 2 (екі) жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (болған жағдайда) көрсету нәтижесін ұсыну нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
6.
Мемлекеттiк қызметті және оның кіші түрлерін (болған жағдайда) көрсету нәтижесi
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 1 сәуірдегі № 82 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18473 болып тіркелген) нысан бойынша фильмге прокаттау куәлігі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
7.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оларды алу тәсілдері
Тегін
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

7 (семь) рабочих дней, в случае предоставления неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия 2 (два) рабочих дня
5.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная)
6.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прокатное удостоверение на фильм по форме, утвержденной приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 апреля 2019 года № 82 "Об утверждении формы прокатного удостоверения на фильм" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18473) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
7.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8.
График работы услугодателя и объектов информации

1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады). Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жердің мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.mam.gov.kz интернет-ресурсында, www.elicense.kz порталында орналастырылған.
9.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы (не уәкілетті өкіл) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының фильмге немесе оны пайдалануға құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (шет тіліндегі құжаттарға қазақ және (немесе) орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса беріледі);
3) жас санатын анықтау үшін бар барлық көріністерді сипаттай отырып, фильмнің мазмұны туралы ақпаратты қамтитын фильмнің аннотациясы;
4) Қазақстан Республикасында шығарылған фильмдерде пайдаланылатын туындылар туралы мәліметтер. Жеке басын куәландыратын, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мемлекеттік цифрлық ресурстар болып табылатын мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден – "цифрлық үкімет" шлюзы арқылы алады.
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының анық емес (және) немесе бұрмаланған ақпарат беруі;
2) көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттар мен материалдарды ұсынбауы;

1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на: интернет-ресурсе услугодателя: www.mam.gov.kz; портале – www.elicense.kz
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП заявителя согласно приложению 1 к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
2) электронные копии документов, подтверждающих право заявителя на фильм или его использование (к документам на иностранном языке прилагаются нотариально засвидетельствованные копии на казахском и (или) русском языках);
3) аннотация фильма, содержащая информацию о фильме, с описанием всех имеющихся сцен для определения возрастной категории;
4) сведения о произведениях, используемых в фильмах, произведенных в Республике Казахстан. Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, являющиеся государственными цифровыми ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем – через шлюз "цифрового правительства".
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) предоставление услугополучателем недостоверной (и) или искаженной информации;
2) непредставление услугополучателем документов и материалов, указанных в пункте 8 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги;

3) фильмнің мазмұны Республиканың конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, тұтастығын бұзуды, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, әлеуметтік, нәсілдік, ұлттық, діни, тектік-топтық және рулық араздықты қоздыруды, қатыгездік пен зорлық-зомбылыққа бас ұруды, дәстүрлі емес, сексуалдық бағдарды, педофилияны, сондай-ақ порнографияны насихаттауға немесе үгіттеуге бағытталуы;
4) прокатталуы шектеулі фильмдерді қоспағанда, қазақ тілінде жасалмаған фильмге дубляж жасалмаған не субтитрленбеген не қазақ тіліне кадр сыртындағы аудармамен қамтамасыз етілмеуі;
5) прокатталуы шектеулі фильмдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасында шығарылған фильмде қазақ тілімен қатар басқа да тілдер қолданылған жағдайда, оны прокаттауды және көрсетуді жүзеге асыру кезінде басқа тілдердегі мәтін қазақ тілінде субтитрмен не кадр сыртындағы аудармамен қамтамасыз етілмеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
11.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі жөніндегі ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.mam.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.

3) в случае, если содержание фильма направлено на пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики, подрыва безопасности государства, разжигания социальной, расовой, национальной, религиозной, сословной и родовой розни, культа жестокости и насилия, нетрадиционной сексуальной ориентации, педофилии, а также порнографии;
4) в случае, если фильм не на казахском языке не дублирован либо не субтитрирован, либо не обеспечен закадровым переводом на казахский язык, за исключением фильмов ограниченного проката;
5) в случае, если в фильме, произведенном в Республике Казахстан, другие языки, применяемые вместе с казахским языком, не субтитрированы либо не обеспечены закадровым переводом на казахский язык, за исключением фильмов ограниченного проката;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе: www.mam.gov.kz, в разделе "Государственные услуги". Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.