"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлаудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 16 маусымдағы № 52 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 12 ақпандағы № 12 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 19 ақпанда № 38012 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлаудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 16 маусымдағы № 52 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36281 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау, жекеше әріптесті айқындау жөнінде конкурс (аукцион) және тікелей келіссөздер жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарының мониторингін жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының іске асырылу мониторингін жүргізу және бағалау мәселелерін қамтитын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау және іске асыру қағидаларында:
37-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) әзірленуі халықаралық қаржы институттарын тарту арқылы жүзеге асырылатын ерекше маңызды мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының конкурстық құжаттамасын әзірлеуді үйлестіруді жүзеге асыру үшін бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органның Мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту орталығын тартуы бюджет қаражатынан қаржыландырылады.";
62-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Халықаралық қаржы институттары қатысатын ерекше маңызды мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын әзірлеуді үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер әзірленуі халықаралық қаржы институттарымен бірлесіп жүзеге асырылатын ерекше маңызды мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының тізбесіне енгізілген мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша конкурстық құжаттаманы әзірлеуге қатысуға халықаралық қаржы институтының келісімі жазбаша расталған жағдайда бюджет қаражатынан төленеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын консультациялық сүйемелдеуді, сондай-ақ олардың сараптамасын жүзеге асыратын тұлғаларды аккредиттеу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июня 2025 года № 52 "О некоторых вопросах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 февраля 2026 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2026 года № 38012
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июня 2025 года № 52 "О некоторых вопросах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №36281) следующие изменения:
в Правилах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства, включающие вопросы планирования проектов государственно-частного партнерства, проведения конкурса (аукциона) и прямых переговоров по определению частного партнера, проведения мониторинга договоров государственно-частного партнерства, проведения мониторинга и оценки реализации проектов государственно-частного партнерства, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 37 изложить в следующей редакции:
"3) центральным уполномоченным органом по бюджетной политике Центра развития государственно-частного партнерства для осуществления координации разработки конкурсной документации проектов государственно-частного партнерства особой значимости, разработка которых осуществляется с привлечением международных финансовых институтов и выдачи заключения.";
часть вторую пункта 62 изложить в следующей редакции:
"Услуги по координации разработки проектов государственно-частного партнерства особой значимости с участием международных финансовых институтов оплачиваются из средств бюджета при условии письменного подтверждения согласия международного финансового института на участие в разработке конкурсной документации по проекту государственно-частного партнерства, включенному в перечень проектов государственно-частного партнерства особой значимости, разработка которых осуществляется совместно с международными финансовыми институтами.";
в Правилах аккредитации лиц, осуществляющих консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства, а также экспертизу, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):

2-тармақтың 10) және 11) тармақшалары алып тасталсын;
7-тармақта:
1), 2) және 3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) аккредиттеуден өтуге үміткер тұлға (бұдан әрі – өтініш беруші) уәкілетті органға "Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 25 тамыздағы № 236 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33339 болып тіркелген) сәйкес куәландырылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеуге арналған өтінімді көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жібереді.
Өтінімге осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген, өтінімнің ажырамас бөлігі болып табылатын құжаттар қоса беріледі;
2) уәкілетті орган өтінім келіп түскен күні оны тіркеуді жүзеге асырады.
Өтініш беруші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін немесе Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс немесе мереке күндері жүгінген жағдайда өтінімді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
3) өтінімдер тіркелген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығы тексеріледі.
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру барысында сұрау салулар жасайды және ақпараттық жүйелердегі қажетті мәліметтерді пайдаланады.
Өтініш беруші ақпараттық жүйелерде және ұсынылған құжаттарда қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) қолданылу мерзімі өткен немесе осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін құжаттар қамтылған құжаттар топтамасы толық емес өтінімдер (толық жинақы емес өтінімдер), сондай-ақ мәтіні толық немесе ішінара оқылмайтын өтінімдер мен оларға қоса берілген құжаттар одан әрі қарауға қабылданбайды және олар бойынша Аккредиттеу жөніндегі комиссия аккредиттеуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Аккредиттеуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде уәкілетті орган өтінім берушіге бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ өтінім берушіге алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдаудың өтетін уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама Комиссия отырысын өткізуге дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жолданады.";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) уәкілетті орган Аккредиттеу жөніндегі комиссияның шешімі негізінде аккредиттеу туралы куәлікті не дәлелді бас тартуды ресімдейді, қол қояды және Аккредиттеу жөніндегі комиссияның отырысы өткізілген күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы өтініш берушіге жібереді;";

подпункты 10) и 11) пункта 2 исключить;
в пункте 7:
подпункты 1), 2) и 3) изложить в следующей редакции:
"1) лицо, претендующее на прохождение аккредитации (далее – заявитель) направляет в уполномоченный орган через канцелярию услугодателя заявку на аккредитацию по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, удостоверенную в соответствии с приказом министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 августа 2023 года № 236 "Об утверждении Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33339).
К заявке прилагаются документы, перечисленные в пункте 11 настоящих Правил, являющиеся неотъемлемой частью заявки;
2) уполномоченный орган осуществляет регистрацию заявки в день ее поступления.
В случае обращения заявителя после окончания рабочего времени, или в дни, которые, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, являются выходными или праздничными, прием заявки осуществляется следующим рабочим днем.
3) в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации заявок, проверяется полнота представленных документов и (или) сведений.
В ходе проверки представленных документов и (или) сведений уполномоченный орган делает запросы и использует необходимые сведения, содержащиеся в информационных системах.
Заявитель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах и предоставленных документах;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) заявки с неполным пакетом документов (не полнокомплектные заявки), содержащие документы с истекшим сроком действия или не соответствующие требованиям, установленным настоящими Правилами, а также заявки и приложенные к ним документы, текст которых полностью или частично не читается, к дальнейшему рассмотрению не принимаются, и по ним Комиссией по аккредитации выносится решение об отказе в аккредитации.
При выявлении оснований для отказа в аккредитации уполномоченный орган уведомляет заявителя о предварительном решении об отказе, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления заявителю возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до проведения заседании Комиссии.";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) уполномоченный орган на основании решения Комиссии по аккредитации оформляет, подписывает и направляет через канцелярию услугодателя заявителю свидетельство об аккредитации либо мотивированный отказ в течение 3 (трех) рабочих дней после даты проведения заседания Комиссии по аккредитации;";

10-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) штатында Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласында кемінде 5 жыл консультациялық немесе сараптамалық қызметтер көрсету тәжірибесі бар кемінде 3 (үш) маманның болуы, жобаларды консультациялық сүйемелдеу және (немесе) сараптау бойынша қызметтер көрсеткен ұйымдарда еңбек өтілінің болуы, осындай қызметтерді азаматтық-құқықтық шарттар негізінде көрсету, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының тарабы болған ұйымдарда еңбек өтілінің болуы мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласында консультациялық немесе сараптамалық қызметтер көрсету тәжірибесі деп танылады.";
11-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"3) СР3Р халықаралық сертификаттарының, жоғары білім туралы дипломдардың көшірмелері;
4) өтініш беруші мен СР3Р халықаралық сертификаттары немесе халықаралық қаржы ұйымдары әзірлеген немесе таныған халықаралық сертификаттау бағдарламасы бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласында өзге де сертификаттары және мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласында жұмыс тәжірибесі бар қызметкерлердің әрқайсысы арасындағы еңбек қатынастарын растайтын еңбек шарттарының (келісімдерінің) көшірмесі;";
25 және 26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Атауы өзгерген жағдайда аккредиттелген тұлға уәкілетті органға бұрын берілген аккредиттеу туралы куәлікті және заңды тұлғаның атауының өзгеру фактісін растайтын құжаттарды қоса бере отырып, аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтінішті еркін нысанда береді.
Уәкілетті орган тиісті өтініш келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдейді және қайта ресімделген аккредиттеу туралы куәлікті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы өтініш берушіге жібереді. Қайта ресімделген куәлік соның орнына қайта ресімделген аккредиттеу туралы куәлік берілген аккредиттеу туралы куәліктің қолданылу мерзімі аяқталғанға дейінгі қалған кезеңге беріледі.
Қайта ресімделген куәлік соның орнына берілген аккредиттеу туралы бұрын берілген куәлік жарамсыз деп танылады және уәкілетті орган Аккредиттелген тұлғалар тізіліміне тиісті ақпаратты енгізеді.
26. Аккредиттеу туралы куәлікте қателер анықталған жағдайда аккредиттелген тұлға уәкілетті органға оларды түзету туралы өтінішті еркін нысанда береді.
Уәкілетті орган өтініш беруші тиісті өтінішті берген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Аккредиттелген тұлғалардың тізіліміне қажетті өзгерістер енгізеді және тиісті түзетулері бар аккредиттеу туралы куәлікті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы өтініш берушіге жібереді.";

подпункт 6) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"6) наличие в штате не менее 3 (трех) специалистов, имеющих опыт консультационных или экспертных услуг в сфере государственно-частного партнерства в Республике Казахстан не менее 5 лет, опытом консультационных или экспертных услуг в сфере государственно-частного партнерства признается наличие трудового стажа в организациях, оказывавших услуги по консультативному сопровождению и (или) экспертизе проектов, оказание таких услуг на основании гражданско-правовых договоров, наличие трудового стажа в организациях, являвшихся стороной договора государственно-частного партнерства.";
в пункте 11:
подпункт 2) исключить;
подпункты 3) и 4) изложить в следующей редакции:
"3) копии международных сертификатов СР3Р, дипломов о высшем образовании;
4) копия трудовых договоров (соглашений), подтверждающих трудовые отношения между заявителем и каждым из сотрудников, имеющих международные сертификаты СР3Р или иные сертификаты специалиста в области государственно-частного партнерства по программе международной сертификации, разработанной или признанной международными финансовыми организациями, и опыт работы в сфере государственно-частного партнерства;";
пункты 25 и 26 изложить в следующей редакции:
"25. В случае изменения наименования, аккредитованное лицо в произвольной форме подают в уполномоченный орган заявление о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением ранее выданного свидетельства об аккредитации и документов, подтверждающих факт изменения наименования юридического лица.
Уполномоченный орган не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления соответствующего заявления переоформляет свидетельство об аккредитации и направляет через канцелярию услугодателя заявителю переоформленное свидетельство об аккредитации. Переоформленное свидетельство выдается на период, оставшийся до истечения срока действия свидетельства об аккредитации, взамен которого выдано переоформленное свидетельство об аккредитации.
Ранее выданное свидетельство об аккредитации, взамен которого выдано переоформленное свидетельство, признается не действительным, и уполномоченным органом вносится соответствующая информация в Реестр аккредитованных лиц.
26. В случае обнаружения ошибок в свидетельстве об аккредитации, аккредитованное лицо в произвольной форме подают в уполномоченный орган заявление об их исправлении.
Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня подачи заявителя соответствующего заявления вносит необходимые изменения в Реестр аккредитованных лиц и направляет через канцелярию услугодателя заявителю свидетельство об аккредитации с соответствующими исправлениями.";

36-тармақтың 4) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"4) егер аккредиттелген заңды тұлға немесе оның құрылтайшылары (қатысушылары) немесе басшылары Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен терроризм мен экстремизмді қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілсе;
5) аккредиттелген ұйымның біліктілік талаптарына сай келмеуі туралы ақпарат берілмеген немесе уақтылы берілмеген кезде жүзеге асырылады.";
40-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану уәкілетті орган басшысының атына электрондық форматта уәкілетті органның www.economy.gov.kz. интернет-ресурсында, сондай-ақ жазбаша нысанда поштамен не қолма-қол Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8, Министрліктер үйі, 7-кіреберіс мекенжайындағы уәкілетті органның кеңсесі арқылы шағым беру жолымен жүзеге асырылады.".
Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Инвестициялық саясат және қаржы секторын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілетін үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы абзацтарын қоспағанда, 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 12 ақпандағы
№ 12 бұйрығына
қосымша
Мемлекеттік-жекешелік
әріптестік жобаларын
консультациялық сүйемелдеуді,
сондай-ақ олардың
сараптамасын жүзеге асыратын
тұлғаларды аккредиттеу
қағидаларына
1-қосымша
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын консультациялық сүйемелдеу және (немесе) сараптау бойынша тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын талаптар
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі.
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі

Подпункты 4) и 5) пункта 36 изложить в следующей редакции:
"4) если аккредитованное юридическое лицо или его учредители (участники), или руководители включены в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
5) при непредоставлении или несвоевременном предоставлении информации о несоответствии аккредитованной организации квалификационным требованиям.";
часть первую пункта 40 изложить в следующей редакции:
"40. Обжалование решений, действий (бездействия) уполномоченного органа и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги осуществляется путем подачи жалобы на имя руководителя уполномоченного органа в электронном формате на интернет-ресурсе уполномоченного органа www.economy.gov.kz, а также в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа по адресу: Министерство национальной экономики Республики Казахстан, город Астана, проспект Мәңгілік Ел, 8, дом Министерств 7 подъезд.";
приложение 1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту инвестиционной политики и развития финансового сектора Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года, за исключением абзацев третьего, четвертого, пятого, шестого, которые вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 12 февраля 2026 года № 12
Приложение 1 к Правилам
аккредитации лиц,
осуществляющих
консультативное сопровождение
проектов государственно-частного
партнерства, а также экспертизу
Требования
к оказанию государственной услуги "Аккредитация лиц по консультативному сопровождению и (или) экспертизе проектов государственно-частного партнерства"
1
Наименование услугодателя
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
3
Срок оказания государственной услуги

1) куәлік беру – 10 (он) жұмыс күні;
2) тұлғаның атауы немесе орналасқан жері өзгерген кезде куәлікті қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Аккредиттеу туралы куәлікті беру немесе қайта ресімдеу не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс графигі

1) выдача свидетельства – 10 (десять) рабочих дней;
2) переоформление свидетельства при изменении наименования или места нахождения лица – 3 (три) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача или переоформление свидетельства об аккредитации либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
График работы

Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс немесе мереке болып табылатын күндерді қоспағанда, белгіленген жұмыс графигі дүйсенбі – жұма аралығында сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) куәлікті беру кезінде:
а) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтінімі;
б) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес аккредиттелетін тұлға туралы мәліметтер;
в) СР3Р халықаралық сертификаттарының, жоғары білім туралы дипломдардың көшірмелері;
г) өтініш беруші мен СР3Р халықаралық сертификаттары немесе халықаралық қаржы ұйымдары әзірлеген немесе таныған халықаралық сертификаттау бағдарламасы бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласында өзге де сертификаттары және мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласында жұмыс тәжірибесі бар қызметкерлердің әрқайсысы арасындағы еңбек қатынастарын растайтын еңбек шарттарының (келісімдерінің) көшірмесі;
д) мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы штат мамандарының жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар.
2) куәлікті қайта ресімдеу кезінде:
а) еркін нысанда жасалған куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініштің көшірмесі;
б) заңды тұлға атауының өзгергенін растайтын құжаттардың көшірмелері.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін өтінім немесе толық жинақы емес өтінім немесе қолданылу мерзімі өткен құжаттарды немесе мәліметтерді қамтитын өтінім, сондай-ақ мәтіні толық немесе ішінара оқылмайтын өтінім немесе оған қоса берілген құжаттар ұсыну;
2) өтініш беруші аккредиттеуден өту үшін ұсынған құжаттардың анық еместігінің анықталуы және (немесе) ұсынылған құжаттарда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің немесе толық еместігінің анықталуы;
3) өтініш берушінің осы Қағидаларда белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
4) заңды күшіне енген аккредиттеуді алуға байланысты қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімінің болуы;
5) заңды тұлғаның немесе оның құрылтайшыларының (қатысушыларының) немесе басшыларының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен терроризм мен экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары уәкілетті органның www.economy.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.

с понедельника по пятницу включительно с установленным графиком работы 8.00 до 17.30 часов, за исключением дней, которые согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан являются выходными или праздничными, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) при выдаче свидетельства:
а) заявка услугополучателя согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
б) сведения об аккредитуемом лице согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
в) копии международных сертификатов СР3Р, дипломов о высшем образовании;
д) копия трудовых договоров (соглашений) подтверждающих трудовые отношения между заявителем и каждым из сотрудников, имеющих международные сертификаты СР3Р или иные сертификаты специалиста в области государственно-частного партнерства по программе международной сертификации, разработанной или признанной международными финансовыми организациями, и опыт работы в сфере государственно-частного партнерства;
г) документы, подтверждающие опыт работы штатных специалистов в сфере государственно-частного партнерства.
2) при переоформлении свидетельства:
а) копия заявления о переоформлении свидетельства, составленного в произвольной форме;
б) копии документов, подтверждающих изменение наименования юридического лица.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) предоставление заявки, не соответствующей требованиям, установленным настоящими Правилами, или не полнокомплектной заявки, или заявки, содержащей документы или сведения с истекшим сроком действия, а также предоставление заявки или приложенных к ней документов, текст которых полностью или частично не читается;
2) установление недостоверности документов, представленных заявителем для прохождения аккредитации, и (или) установление недостоверности или неполноты данных (сведений), содержащихся в представленных документах;
3) несоответствие заявителя квалификационным требованиям, установленным настоящими Правилами;
4) наличие вступившего в законную силу решения суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, связанных с получением аккредитации;
5) если юридическое лицо или его учредители (участники), или руководители включены в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.​economy.​gov.​kz.