"Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 8 шілдедегі № 304 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2026 жылғы 29 қаңтардағы № 40 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 2 ақпанда № 37927 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 8 шілдедегі № 304 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14117 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 508-91) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
А. Бердалин
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2026 жылғы 29 қаңтардағы
№ 40 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 8 шілдедегі
№ 304 бұйрығымен бекiтiлген
Нысан
____________________________
____________________________
(уәкілетті органның ведомствосы)
____________________________
____________________________
(уәкілетті орган ведомствосы
аумақтық бөлімшесінің атауы)
Балықтың қайдан ауланғаны туралы №______анықтама
____________________________
____________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі немесе
заңды тұлғаның атауы)
____________________________
________________________
берілді (басшыныңаты, әкесінің
аты (бар болса), тегі)
Табиғи ортадағы балықтар ресурстары/ басқа су жануарлары үшін/ мелиоративтік аулау шеңберінде (қажеттісін көрсету керек)
Аулау орнының (балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскенің) атауы
Балық ресурстарының және (немесе) басқа су жануарларының түрлері

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 304 "Об утверждении формы справки о происхождении вылова"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 января 2026 года № 40. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 февраля 2026 года № 37927
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 304 "Об утверждении формы справки о происхождении вылова" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14117) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 508-91) пункта 15 Положения о Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
форму справки о происхождении вылова, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Бердалин
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 января 2026 года № 40
Утверждена
приказом Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 июля 2016 года № 304
Форма
____________________________
____________________________
(ведомство уполномоченного органа)
____________________________
____________________________
(наименование территориального
подразделения ведомства
уполномоченного органа)
Справка о происхождении вылова № ____
Выдана
____________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица или наименование
юридического лица)
____________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя)
Для рыбных ресурсов/других водных животных из естественной среды обитания/в рамках мелиоративного лова (нужное указать)
Наименование места вылова (рыбохозяйственного водоема и (или) участка)
Виды рыбных ресурсов и (или) других водных животных

20_ жылғы 1 қантардан 31 желтоқсанға дейін белгіленген квота/лимит (тонна) (табиғи ортадағы балық ресурстары және (немесе) басқа су жануарлары үшін)
Мелиоративтік аулау шеңберінде (тонна)
20__ жылғы "__" ______ жай-күй бойынша өтініш жасалған күнге мәлімделген ауланатын көлем (тонна)
20__ жылғы "__" ______ жай-күй бойынша қалған қалдық (тонна)
1
2
3
4
5
6
7
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі электрондық кәсіпшілік ауланым деректері журналына енгізілген табиғи ортадағы балық ресурстарының/басқа су жануарларының / мелиортивтік аулау шеңберінде (қажеттісін көрсету керек) қайдан ауланғанын және ақпараттық жүйеде болуын растайды:
Балық ресурстарының және (немесе) басқа су жануарларының түрі
Балық ресурстарының және (немесе) басқа су жануарларының расталатын көлемі (тонна)
1
2
3
Барлығы:
*Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама берілген күнінен бастап бір жыл бойы қолданылады
Берілген күні 20 ___ жылғы "___" _________________________________
____________________________________________________________________
(уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)

Установленная квота/лимит с 1 января по 31 декабря 20 ___года (тонна) (для рыбных ресурсов и (или) других водных животных из естественной среды обитания)
В рамках мелиоративного лова (тонна)
Заявляемый объем вылова на день обращения по состоянию на "___" _______ 20 __ года (тонна)
Остаток по состоянию на "___" ________ 20__ года (тонна)
1
2
3
4
5
6
7
Территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных подтверждает происхождение и наличие в информационной системе занесенных в электронный промысловый журнал данных вылова рыбных ресурсов/других водных животных из естественной среды обитания/в рамках мелиоративного лова (нужное указать):
Виды рыбных ресурсов и (или) других водных животных
Подтверждаемый объем рыбных ресурсов и (или) других водных животных (тонна)
1
2
3
Итого:
*Примечание: Справка о происхождении вылова действует в течение одного года со дня ее выдачи
Дата выдачи "___" ________ 20___ года ______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя территориального
подразделения ведомства уполномоченного органа, подпись)