Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Атырау облысы Индер ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 22 қаңтардағы № 13 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 24 қаңтарда № 5253-06 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабының 9-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31, 37-баптарына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27-бабына сәйкес Индер ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" Индер ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 10 маусымдағы № 129 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3554 болып тіркелген) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Индер ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Индер ауданының әкімі С. Нсанбаев
Индер ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 22 қаңтардағы
№ 13 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының ТІЗБЕСІ
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер ауданы әкімдігінің 04.03.2026 № 38 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Әлеуметтiк қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
жартылай стационарлық үлгідегі ұйымның (күндіз болу бөлімшесінің) басшысы;
мамандар: барлық мамандықтағы дәрігерлер, мейіргер, барлық мамандықтағы мұғалімдер, логопед, психолог, дефектолог, әдіскер, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман, қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, бухгалтер.
2. Мәдениет саласы мамандарының лауазымдары:
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы (директор);
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық мәселелері жөніндегі басшының орынбасарынан басқа);
ауылдық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшылары (директорлары);
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын көркемдік жетекшісі;
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын кітапхана меңгерушісі (басшысы);
мамандар: аккомпаниатор, концертмейстр, барлық атаудағы әртістері, библиограф, кітапханашы, дирижер, дыбыс режиссері, кинооператор, мәдени ұйымдастырушы, барлық атаудағы әдістемеші, ұжым (үйірме) басшысы, музыкалық жетекші, режиссер, қоюшы-режиссер, вокал үйретуші, хореограф, барлық атаудағы суретшілер, қор сақтаушы, бухгалтер.

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Индерского района Атырауской области от 22 января 2025 года № 13. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 24 января 2025 года № 5253-06
В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" акимат Индерского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Индерского района от 10 июня 2016 года № 129 "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3554).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Индерского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Индерского района С. Нсанбаев
Приложение к постановлению
акимата Индерского района
от 22 января 2025 года № 13
ПЕРЕЧЕНЬ
должностей специалистов в области социального обеспечения и культуры являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Индерского района Атырауской области от 04.03.2026 года № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Должности специалистов социального обеспечения: руководитель организации полустационарного типа (отделения дневного пребывания);
специалисты: врачи всех специальностей, медицинская (ий) сестра (брат), учителя всех специальностей, логопед, психолог, дефектолог, методист, специалист по социальной работе, социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью, бухгалтер.
2. Должности специалистов культуры:
руководитель (директор) государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (кроме заместителя руководителя по административно-хозяйственным вопросам);
руководители (директора) государственного учреждения и государственного казенного предприятия сельского значения;
художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
заведующий (руководитель) библиотекой государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
специалисты: аккомпаниатор, концертмейстер, артист всех наименований, библиограф, библиотекарь, дирижер, звукорежиссер, кинооператор, культорганизатор, методист всех наименований, руководитель коллектива (кружка), музыкальный руководитель, режиссер, режиссер-постановщик, репетитор по вокалу, хореограф, художники всех наименований, хранитель фондов, бухгалтер.