"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 наурыздағы № 10/6 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы"
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 2025 жылғы 23 қазандағы № 26/4 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 24 қазанда № 37226 болып тіркелді
Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 наурыздағы № 10/6 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7736-15 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын: "Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидаларын бекіту мен мөлшерін айқындау туралы";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидалары мен мөлшерін айқындау осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.";
қосымшада тақырып жаңа редакцияда жазылсын "Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидаларын бекіту мен мөлшерін айқындау";
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. Тұрғын үй көмегі кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалатын шығыстарды, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайды және жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайды пайдаланғаны үшін шығыстарды төлеу сомасы мен көрсетілетін қызметті алушылардың осы мақсаттарға жұмсайтын шығыстарының белгілеген шекті жол берілетін көрсетілетін қызметті алушы жиынтық табысының 5 (бес) пайызы мөлшерінде деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.";
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Тұрғын үй көмегінің мөлшерін көрсетілетін қызметті беруші мынадай нормалар шегінде есептейді:
1) тұтынушылар үшін газбен жабдықтау жөніндегі коммуналдық қызметті тұтыну нормалары бір адамға он бес текше метрден аспайды;
2) табиғи монополиялар саласындағы қызметті реттейтін өңірлік уәкілетті орган белгілеген нормаларға сәйкес тұтынушы үшін электрмен жабдықтау қызметін тұтыну нормалары;

О внесении изменений и дополнения в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 марта 2024 года № 10/6 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Кызылжарском районе Северо-Казахстанской области"
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23 октября 2025 года № 26/4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 октября 2025 года № 37226
Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. В решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 марта 2024 года № 10/6 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Кызылжарском районе Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7736-15) внести следующие изменения и дополнение:
заголовок решения изложить в новой редакции: "Об утверждении правил и определении размера оказания жилищной помощи в Кызылжарском районе Северо-Казахстанской области";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить правила и определить размер оказания жилищной помощи в Кызылжарском районе Северо-Казахстанской области согласно приложения к настоящему решению.";
в приложении заголовок изложить в новой редакции "Правила и определение размера оказания жилищной помощи в Кызылжарском районе Северо-Казахстанской области";
в Приложении к указанному решению:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, пользование жилищем из государственного жилищного фонда и жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, и предельно допустимым уровнем расходов услугополучателя на эти цели, в размере 5 (пять) процентов.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Размер жилищной помощи рассчитывается услугодателем, в пределах следующих норм:
1) нормы потребления коммунальной услуги по газоснабжению для потребителей не более пятнадцати кубических метров на человека;
2) нормы потребления услуги электроснабжения для потребителя в соответствии нормам, установленным региональным уполномоченным органом, регулируемым деятельность в сфере естественных монополий;

3) тұтынушы үшін сумен жабдықтау және (немесе) су бұру қызметтерінің нормалары:
бір адамға төрт текше метрден аспайтын суық су;
бір адамға екі текше метрден аспайтын ыстық су;
4) тұтынушыларға арналған жылумен жабдықтау қызметін тұтыну нормалары бір адамға айына нөл бүтін жиырма бес мың гигакалориядан аспайды;
5) қатты тұрмыстық қалдықтарды жинау және әкету (қоқыс шығару) бір адамға алты жүз елу теңгеден аспайды;
6) лифттерге қызмет көрсету бір пәтерге мың үш жүз теңгеден аспайды;
7) телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемді ұлғайту бөлігінде байланыс қызметтері бір абонент үшін мың үш жүз тоқсан тоғыз теңгеден аспайды;
8) кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, оның ішінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге бір шаршы метр үшін алпыс теңгеден аспайтын шығыстар;
9) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалдау ақысы бір шаршы метр үшін жүз жиырма теңгеден аспайды;
10) бір адамға арналған шаршы нормасы бір адамға он сегіз шаршы метр пайдалы алаң, бірақ жалғыз тұратын адам үшін нақты алынатын алаң отыз шаршы метрден аспайды.";
6-тармақ алынып тасталсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының төрағасы
Ж. Елеусизов

3) нормы услуг водоснабжения, и (или) водоотведения для потребителя:
холодная вода не более четырех метров кубических на человека;
горячая вода не более двух метров кубических на человека;
4) нормы потребления услуги теплоснабжения для потребителей не более ноль целых двадцать пять тысячных гигакалории на человека в месяц;
5) сбор и вывоз твердых бытовых отходов (мусороудаление) не более шестьсот пятидесяти тенге на человека;
6) обслуживание лифтов не более тысячу триста тенге за квартиру;
7) услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций не более тысячу триста девяносто девяти тенге за абонент;
8) расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиум не более шестидесяти тенге за квадратный метр;
9) арендная плата за пользованием жилищем из государственного жилищного фонда не более ста двадцати тенге за квадратный метр;
10) норма квадратуры на человека восемнадцать квадратных метров полезной площади на человека, но не более фактически занимаемой площади, для одиноко проживающего не более тридцати квадратных метров.";
пункт 6 исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области
Ж. Елеусизов