Павлодар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 мамырдағы "Павлодар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" № 18/160 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 қазандағы № 36/312 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 23 қазанда № 37208 болып тіркелді
Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 мамырдағы "Павлодар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы" № 18/160 шешіміне (Әділет департаментінде 2024 жылы 24 мамырда № 7547-14 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Павлодар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидалары мен мөлшерін айқындау туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Павлодар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидалары мен мөлшері осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген шешіммен бекітілген Павлодар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібінде:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Павлодар ауданында тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидалары мен мөлшері";
2 тараудың 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Тұрғын үй көмегін тағайындау кезінде бір адамға арналған шаршы нормасы бір адамға он сегіз шаршы метр пайдалы алаң, бірақ жалғыз тұратын адам үшін нақты алынатын алаң отыз шаршы метрден аспайды.";
3 тараудың 6-тармағының бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін аз қамтылған отбасы (азамат) (немесе оның сенiмхатқа, заңдарға, сот шешiмiне не әкiмшiлiк құжатқа негiзделген өкiлi) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) немесе "электрондық үкімет" веб-порталына мынадай құжаттар тізбесімен жүгінеді:";
3 тараудың 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау немесе көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мерзімі Мемлекеттік корпорациядан немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталынан құжаттардың толық топтамасын қабылдаған күннен бастап 6 (алты) жұмыс күнін құрайды.";
3 тараудың 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін төлеуді уәкілетті орган тәртіппен екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын лицензия бар ұйымдар арқылы жүзеге асырады.".

О внесении изменений в решение Павлодарского районного маслихата от 22 мая 2024 года № 18/160 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Павлодарском районе"
Решение Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 22 октября 2025 года № 36/312. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 октября 2025 года № 37208
Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского районного маслихата от 22 мая 2024 года № 18/160 "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в Павлодарском районе" (зарегистрировано в Департаменте юстиции Павлодарской области 24 мая 2024 года № 7547-14) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"Об определении правил и размера оказания жилищной помощи в Павлодарском районе";
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Определить правила и размер оказания жилищной помощи в Павлодарском районе, согласно приложению к настоящему решению.";
в Размере и порядке оказания жилищной помощи в Павлодарском районе, утвержденных указанным решением:
заголовок изложить в новой редакции:
"Правила и размера оказания жилищной помощи в Павлодарском районе";
пункт 4 главы 2 изложить в новой редакции:
"4. При назначении жилищной помощи принимается норма квадратуры на человека восемнадцать квадратных метров полезной площади на человека, но не более фактически занимаемой площади, для одиноко проживающего не более тридцати квадратных метров.";
абзац первый пункт 6 главы 3 изложить в новой редакции:
"6. Для назначения жилищной помощи малообеспеченная семья (гражданин) (либо его представитель в силу полномочия, основанного на доверенности, законодательстве, решении суда либо административном акте) обращается один раз в квартал в Некоммерческое акционерное общество "Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или на веб-портал "электронного правительства", со следующим перечнем документов:";
пункт 7 главы 3 изложить в новой редакции:
"7. Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации либо через веб-портал "электронного правительства" составляет 6 (шесть) рабочих дней.";
пункт 11 главы 3 изложить в новой редакции:
"11. Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется уполномоченным органом через банки второго уровня и организации, имеющие лицензии осуществляющей отдельные виды банковских операций.".

2. "Павлодар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Павлодар аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Шугаев

2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Павлодарского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Павлодарского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Павлодарского районного маслихата Ж. Шугаев