"Жамбыл облысының (қаланың, ауданның) Құрметті азаматы" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 қарашадағы № 40-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы мәслихатының 2025 жылғы 30 шілдедегі № 24-5 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 4 тамызда № 36567 болып тіркелді
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Жамбыл облысының (қаланың, ауданның) Құрметті азаматы" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 қарашадағы № 40-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4401 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген "Жамбыл облысының (қаланың, ауданның) Құрметті азаматы" атағын беру қағидаларында:
27 және 28-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"27. "Жамбыл облысының (қаланың, ауданның) Құрметті азаматы" төсбелгісін, куәлігін, ескерткіш лентасын тапсыру облыс (қала, аудан) әкімімен және тиісті мәслихат төрағасымен салтанатты жағдайда жүргізіледі.
28. Атақ беру туралы куәлікке облыс (қала, аудан) әкімі және тиісті мәслихат төрағасы қол қояды.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Атақ беру мәселелері жөніндегі құжаттамаларды жүргізу және есепке алу, дипломдарды, куәліктерді және төсбелгілерді, ескерткіш ленталарын, облыстың (қаланың, ауданның) Құрмет кітабын әзірлеу және ресімдеу, талапқа сай сақтау Жамбыл облысы әкімдігінің ақпарат және қоғамдық даму басқармасымен (қала, аудан әкімдігінің ішкі саясат бөлімімен) жүзеге асырылады. Облыстың (қаланың, ауданның) құрмет кітабын, төсбелгілер мен оларға куәліктерді, дайындау шығындарын қаржыландыру тиісті жергілікті бюджеттің есебінен жүзеге асырылады.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. "Құрмет кітабын жүргізу Жамбыл облысы әкімдігінің ақпарат және қоғамдық даму басқармасымен (қала, аудан әкімдігінің ішкі саясат бөлімімен) жүзеге асырылады.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл облыстық мәслихатының экономика, жергілікті өзін-өзі басқару, әлеуметтік және құқықтық мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Жамбыл облыстық мәслихатының төрағасы А. Нуралиев

О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 12 ноября 2019 года № 40-3 "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Жамбылской области (города, района)"
Решение маслихата Жамбылской области от 30 июля 2025 года № 24-5. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2025 года № 36567
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского областного маслихата от 12 ноября 2019 года № 40-3 "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Жамбылской области (города, района)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4401) следующие изменения:
в Правилах присвоения звания "Почетный гражданин Жамбылской области (города, района)", утвержденных указанным решением:
пункты 27 и 28 изложить в следующей редакции:
"27. Вручение нагрудного знака, удостоверения, памятной ленты "Почетный гражданин Жамбылской области (города, района)" производится в торжественной обстановке акимом области (города, района) и председателем соответствующего маслихата.
28. Удостоверение о присвоении Звания подписывают аким области (города, района) и председатель соответствующего маслихата.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Ведение документации и учета по вопросам присвоения Звания, изготовление, оформление и хранение дипломов, удостоверений и нагрудных знаков, памятных лент, книги Почета области (города, района) осуществляется управлением информации и общественного развития акимата Жамбылской области (отделом внутренней политики акимата города, района). Финансирование затрат на изготовление книги почета области (города, района), нагрудных знаков и удостоверений к ним, осуществляется за счет соответствующего местного бюджета.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Ведение "Книги почета" производится управлением информации и общественного развития акимата Жамбылской области (отделом внутренней политики акимата города, района).".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского областного маслихата по экономике, местному самоуправлению, социальным и правовым вопросам
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Жамбыл облыстық мәслихатының төрағасы А. Нуралиев