"Жамбыл облысында ауыл шаруашылығы жануарларын жаю қағидаларын бекіту туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2021 жылғы 16 наурыздағы № 3-8 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы мәслихатының 2025 жылғы 18 маусымдағы № 23-6 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 3 шiлдеде № 36394 болып тіркелді
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Жамбыл облысында ауыл шаруашылығы жануарларын жаю қағидаларын бекіту туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2021 жылғы 16 наурыздағы № 3-8 (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізімінде № 4919 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Осы шешіммен бекітілген Қағиданың 2 бөлімінің 7 және 13 тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Жануарларды жаю және айдап өту учаскелерін айқындау кезінде жануарлар дүниесі объектілерінің мекендеу ортасын және көбею жағдайларын, жануарлардың қоныс аудару жолдары мен шоғырлану орындарын сақтау жөніндегі іс-шаралар көзделеді және жүзеге асырылады, сондай-ақ 2021 жылғы 2 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексінің 245-бабы 1-тармағына сәйкес жабайы жануарлардың мекендеу ортасы ретінде ерекше құнды болып табылатын учаскелерге қол сұғылмаушылық қамтамасыз етіледі.";
"13. "Жоспар аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы уәкілетті органы жайылымдарды басқару жоспарына сәйкес бес жыл кезеңге бекіткен нормативтік құқықтық акті болып табылады."
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейінгі күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облыстық мәслихатының төрағасы А. Нуралиев

О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 16 марта 2021 года № 3-8 "Об утверждении Правил выпаса сельскохозяйственных животных в Жамбылской области"
Решение маслихата Жамбылской области от 18 июня 2025 года № 23-6. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2025 года № 36394
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского областного маслихата от 16 марта 2021 года № 3-8 "Об утверждении Правил выпаса сельскохозяйственных животных в Жамбылской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4919) следующие изменения:
Пункты 7 и 13 главы 2 Правил, утвержденных данным решением изложить в новой редакции:
"7. При определении участков выпаса и прогона сельскохозяйственных животных предусматриваются и осуществляются мероприятия по сохранению среды обитания и условий размножения объектов животного мира, путей миграции и мест концентрации животных, а также обеспечивается неприкосновенность участков, представляющих особую ценность в качестве среды обитания диких животных в соответствии с пунктом 1 статьи 245 Экологического кодекса Республики Казахстан от 2 января 2021 года.";
"13. План является нормативным правовым актом, утверждаемым местным представительным органом районов, города областного значения на пятилетний период в соответствии с планом управления пастбищами".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Жамбылского областного маслихата А. Нуралиев