"Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 411 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 29 желтоқсанда № 37714 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20756 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін";
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығына 1 және 2-қосымшалар алып тасталсын;
Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығына қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Арнаулы әлеуметтік қызметтер департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың 2-тармағының 1) және 2) тармақшалары орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде ақпаратты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және цифрлық
даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 411 Бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2020 жылғы 28 мамырдағы
№ 197 бұйрығымен бекітілген
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предоставления специальных социальных услуг"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 декабря 2025 года № 411. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2025 года № 37714
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предоставления специальных социальных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20756) следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг";
приложения 1 и 2 к приказу Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197 исключить;
дополнить приложением к приказу Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту специальных социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения подпунктов 1) и 2) пункта 2 настоящего приказа обеспечить представление информации в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 25 декабря 2025 года № 411
Утверждены приказом
Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 28 мая 2020 года №197
Правила
оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша құрылған және стационар, жартылай стационар жағдайларында және үйде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынатын арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларға сәйкес жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Стационар, жартылай стационар жағдайларында және үйде "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның заңды өкілі) тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға немесе портал арқылы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіндегі мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесінде көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысандары бойынша өтініш беру жолымен жүгінеді.
4. Құжаттарды қараудың және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін берудің жалпы мерзімі көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
Мемлекеттік корпорацияның құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көзделген құжаттардың толық топтамасын берген кезде көрсетілетін қызметті алушыға:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оформления документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара и на дому (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами городов Астана, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения (далее – услугодатель) физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с настоящими Правилами.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
"1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг" в условиях стационара, полустационара и на дому
3. Для получения государственной услуги услугополучатель (или его законный представитель) обращается к услугодателю, в Государственную корпорацию по месту проживания или через портал путем подачи заявления по формам согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в перечне документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, предусмотренных перечнем основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
4. Общий срок рассмотрения документов и выдачи результатов оказания государственной услуги со дня регистрации пакета документов услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней.
День приема документов Государственной корпорацией не входит в срок оказания государственной услуги.
5. При подаче полного пакета документов, предусмотренных перечнем основных требований к оказанию государственной услуги, услугополучателю:

1) Мемлекеттік корпорацияда – көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған құжаттардың тізбесі, өтінішті қабылдаған маманның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), өтініштің берілген күні мен уақыты, сондай-ақ дайын құжаттарды беру күні көрсетілетін тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы электрондық қолхат беріледі, көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша қолхат қағаз түрінде беріледі;
2) көрсетілетін қызметті берушіде – тіркелген және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
3) порталда – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
6. Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушының дайын құжаттарын беру жеке басын куәландыратын құжатты (немесе нотариус немесе нотариаттық іс-әрекеттер жасайтын лауазымды адам нотариаттық куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) көрсеткен кезде жүзеге асырылады.
Өтініш берушінің (өкілдің) жүгінбеуіне байланысты мерзімінде берілмеген құжаттар 1 (бір) ай ішінде Мемлекеттік корпорацияда сақталады, аталған мерзім аяқталған соң сұранымсыз құжат ретінде көрсетілетін қызметті берушіге қайтарылады. Көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) ай өткеннен кейін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
7. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның маманы өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасы белгіленген талаптарға сәйкес келмейді деп танылған негіздерді көрсете отырып, "жеке кабинетке" өтінішті қараудан бас тарту туралы хабарламаны жібереді.
8. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттар топтамасы сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті берушінің маманы "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-Собес" ААЖ) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге мұқтаж адамның (отбасының) өтінішіндегі деректерді енгізеді.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация, портал арқылы жүгінген кезде өтініштегі деректер автоматты түрде "Е-Собес" ААЖ-ға беріледі.

1) в Государственной корпорации – выдается электронная расписка о приеме соответствующих документов от услугополучателя, в которой указывается перечень принятых документов, фамилия, имя и отчество (при его наличии), специалиста, принявшего заявление, дата и время подачи заявления, а также дата выдачи готовых документов, по обращению услугополучателя, расписка выдается в бумажном формате;
2) у услугодателя – выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
3) на портале – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
6. В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателя осуществляется, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (или его представителя по нотариально удостоверенной нотариусом или должностным лицом, совершающим нотариальные действия, доверенности).
Документы, не выданные в срок из-за отсутствия обращения услугополучателя (представителя), в течение 1 (одного) месяца хранятся в Государственной корпорации, после истечения данного срока возвращаются услугодателю как невостребованные. При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
7. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню основных требований к оказанию государственной услуги, указанных в перечне, и (или) документов с истекшим сроком действия специалист услугодателя, Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
В случае обращения услугополучателя через портал, услугодатель направляет в "личный кабинет" уведомление об отказе в рассмотрении заявления с указанием оснований, по которым пакет документов признан не соответствующим установленным требованиям.
8. При соответствии пакета документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 4 к настоящим Правилам, специалист услугодателя вносит в автоматизированную информационную систему "Е-Собес" (далее – АИС "Е-Собес") данные из заявления обратившегося лица (семьи), нуждающегося в специальных социальных услугах.
При обращении услугополучателя через Государственную корпорацию, портал данные из заявления автоматически передаются в АИС "Е-Собес".

9. Мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтер "Е-Собес" ААЖ-ден мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматтандырылған режимде түседі.
10. Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне енгізілмейді, бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметті көрсетудің белгіленген мерзімі өткенге дейін бір жұмыс күні бұрын ұсынады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көзделген өтініш пен құжаттар қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің тапсырмасы бойынша әлеуметтік жұмыскер 10 (он) жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге қажеттілікті бағалауды және айқындауды жүргізеді.
Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау кезінде әлеуметтік жұмыскер "Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге мұқтаждықты бағалау мен айқындау қағидалары туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 2 маусымдағы № 200 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32697 болып тіркелген) бекітілген талаптарға сәйкес әрекет етеді.
Үйде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің маманы 5 (бес) жұмыс күні ішінде мүгедектігі бар адамның, қарт адамның тұрғылықты жеріне барады және тексеру жүргізген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұрғын үй және материалдық-тұрмыстық жағдайларын тексеру актісін жасайды.
12. Көрсетілетін қызметті беруші әлеуметтік жұмыскердің арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі қорытындысын алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну туралы шешім қабылдайды.
13. Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну туралы шешім мерзімінде шығарылғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша 2 (екі) жұмыс күні ішінде әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында құжаттарды ресімдеу туралы және авторизациялау және стационар, жартылай стационар жағдайларында және үйде ұйымды таңдау қажеттігі туралы хабарлама жібереді (http://aleumet.egov.kz).
14. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі стационар, жартылай стационар жағдайларында және үйде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызмет мерзімін көрсете отырып, еркін нысандағы құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе осы Қағидалардың 15-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

9. Сведения о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматизированном режиме из АИС "Е-Собес" в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
10. При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не включается в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги предоставляется услугодателем в Государственную корпорацию за один рабочий день до истечения установленного срока оказания государственной услуги.
11. После принятия заявления и документов, предусмотренных перечнем основных требований к оказанию государственной услуги, по поручению услугодателя социальный работник в течение 10 (десяти) рабочих дней проводит оценку и определение потребности в специальных социальных услугах.
При проведении оценки и определении потребностей в специальных социальных услугах социальный работник действует в соответствии с требованиями, утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 июня 2023 года № 200 "Об утверждении Правил оценки и определения потребности в специальных социальных услугах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32697.).
При оформлении документов на оказание специальных социальных услуг в условиях на дому специалист услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней выезжает к месту проживания лица с инвалидностью, престарелого и в течение 3 (трех) рабочих дней со дня проведения обследования составляет акт обследования жилищных и материально-бытовых условий по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
12. Услугодателем в течении 3 (трех) рабочих дней со дня получения заключения социального работника по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах принимается решение о предоставлении специальных социальных услуг.
13. После вынесения решения в срок о предоставлении специальных социальных услуг, услугодатель по месту жительства услугополучателя в течение 2 (двух) рабочих дней направляет уведомление об оформлении документов и о необходимости авторизации и выбора организации в условиях стационара, полустационара и на дому на портале социальных услуг (http://aleumet.egov.kz).
14. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов в произвольной форме с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара и на дому или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 15 настоящих Правил.

15. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде, көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы алдын ала хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі. Тыңдау хабарлама алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту жіберіледі.
Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері туралы көрсетілетін қызметті алушының абоненттік құрылғысына смс-хабарлама жіберу арқылы хабардар етеді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың мамандарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
16. Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Занының 25-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес оны тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымды қарайтын органның атына келіп түскен шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы органның
немесе жергілікті атқарушы
орган уәкілеттік берген
мемлекеттік ұйымның басшысы
_________________________
_________________________
(жергілікті атқарушы орган
немесе жергілікті атқарушы
орган уәкілеттік берген
мемлекеттік ұйым басшысының
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі:
__________________________
ӨТІНІШ
Жеке басты куәландыратын құжат 20___ жылғы "___" ________ № ___ берілді
Тіркелген жері ________________________________________________
Тұрғылықты жері _____________________________________________
Туған жері ____________________________________________________
Туған күні _____ жылғы "___" _________
Жәрдемақы түрі мен мөлшері _____________________________________
Мүгедектік тобы (мүгедектігі бар болса) ____________________________
Заңды өкілдерінің болуы _________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі, туыстық
қатынастар, жасы, әлеуметтік мәртебесі, тұратын мекенжайы, байланыс телефоны)
Туыстарының болуы (еңбекке қабілетті кәмелетке толған балалары,
жұбайы/зайыбы)_______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі, туыстық
қатынастар, жасы, әлеуметтік мәртебесі, тұратын мекенжайы, байланыс телефоны)
___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
стационарлық үлгідегі ұйымда тәулік бойы тұрақты/уақытша (керегін сызу) тұру
жағдайында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсетуді сұраймын, өйткені
стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсетуге
мұқтажбын (мұқтаж).
Мынадай құжаттарды қоса беремін:

15. При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, услугодатель согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя, направляется уведомление об оформлении документов либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Государственная корпорация информирует услугополучателя о результатах оказания государственной услуги посредством передачи смс-уведомления на абонентское устройство услугополучателя.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их специалистов по вопросам оказания государственной услуги
16. Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворящее требования, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающий жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Оформление документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Форма
Руководителю местного
исполнительного органа или
уполномоченной местным
исполнительным органом
государственной организации
_________________________
_________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
местного исполнительного
органа или уполномоченной
местным исполнительным органом
государственной организации)
Бизнес-идентификационный номер:
__________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Документ, удостоверяющий личность № ___ выдан "___" ______ 20___ года
Место прописки _________________________________________________________
Место проживания _______________________________________________________
Место рождения __________________________________________________________
Дата рождения "___" _________ _____ год
Вид и размер пособия _____________________________________________________
Группа инвалидности (при наличии инвалидности) ____________________________
Наличие законных представителей__________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный
номер, родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес
проживания, контактный телефон)
Наличие родственников (трудоспособные совершеннолетние дети, супруг/супруга)
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный
номер, родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес
проживания, контактный телефон)
Прошу предоставить _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
специальные социальные услуги в условиях круглосуточного
постоянного/временного (нужное подчеркнуть) проживания в
организации стационарного типа, так как нуждаюсь (нуждается)
в оказании специальных социальных услуг в условиях стационара.
Прилагаю следующие документы:

1) _______________________ 2) _________________________
3) _______________________ 4) _________________________
5) _______________________ 6) _________________________
7) _______________________ 8) _________________________
9) _______________________ 10) ________________________
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес стационарлық үлгідегі ұйымдарда арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу үшін қажетті менің қолжетімділігі шектеулі дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Осы келісім қол қойылған күнінен бастап "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету аяқталған күнге дейін қолданылады.
Осымен арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсету, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі тиісті ақпаратты тексеру, сәйкестікке келтіру және жаңарту құқығын айқындау үшін еңбекке қабілетті кәмелетке толған балалары, жұбайы (зайыбы) туралы ақпаратты пайдалануға, сондай-ақ мен көрсеткен, ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтер мен мәліметтерді пайдалануға (беруге), менің мәртебем, менің мүддемде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді алушы ретінде, оның ішінде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсыну үшін келісім білдіремін.
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауапкершілік туралы ескертілдім.
Стационарлық үлгідегі ұйымды қабылдау, онда ұстау, одан ауыстыру және шығару шарттарымен таныстым.
20___ жылғы "___" ___________
_________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және қолы)
Құжаттарды қабылдады ________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және қолы)
20___ жылғы "___" ___________
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы органның
немесе жергілікті атқарушы
орган уәкілеттік берген
мемлекеттік ұйымның басшысы
____________________________
____________________________
(жергілікті атқарушы орган
немесе жергілікті атқарушы
орган уәкілеттік берген
мемлекеттік ұйым басшысының
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда)
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi:
___________________________
ӨТІНІШ
___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) ____
жылы "__" ________ туған, _________________ мекенжайы бойынша тұратын
жартылай стационарлық үлгідегі ұйымға күндізгі болу жағдайында арнаулы
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсетуді сұраймын, өйткені жартылай
стационарлық жағдайда арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсетуге
мұқтажбын (мұқтаж).
Мынадай құжаттарды қоса беремін:

1) _______________________ 2) _________________________
3) _______________________ 4) _________________________
5) _______________________ 6) _________________________
7) _______________________ 8) _________________________
9) _______________________ 10) ________________________
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, отнесенных к категории ограниченного доступа, необходимых для оформления документов на оказание специальных социальных услуг в организациях стационарного типа.
Настоящее согласие действует со дня его подписания до дня завершения оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг".
Настоящим выражаю согласие на использование информации о трудоспособных совершеннолетних детях, супруге для определения права на оказание специальных социальных услуг, проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в информационных системах государственных органов, а также на использование (передачу) указанных мною сведений и сведений, полученных из информационных систем, моего статуса, как получателя специальных социальных услуг в моих интересах, в том числе для предоставления гарантированного объема специальных социальных услуг.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
С условиями приема, содержания, перевода и выписки из организации стационарного типа ознакомлен(а).
"___" ___________ 20___ года
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя)
Документы принял ______________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись)
"___" ___________ 20___ года.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Оформление документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Форма
Руководителю местного
исполнительного органа или
уполномоченной местным
исполнительным органом
государственной организации
____________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
руководителя местного
исполнительного органа или
уполномоченной местным
исполнительным органом
государственной организации)
Бизнес-идентификационный номер:
____________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу предоставить
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
"___" ___________ ______ года рождения, проживающего по адресу
________________________________________________________________________
специальные социальные услуги в условиях дневного пребывания в
организацию полустационарного типа, так как нуждаюсь (нуждается)
в оказании специальных социальных услуг в условиях полустационара.
Прилагаю следующие документы:

1) _______________________ 2) _________________________
3) _______________________ 4) _________________________
5) _______________________ 6) _________________________
7) _______________________ 8) _________________________
9) _______________________ 10) ________________________
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес жартылай стационарлық үлгідегі ұйымда арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу үшін қажетті менің қолжетімділігі шектеулі дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Осы келісім қол қойылған күнінен бастап "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету аяқталған күнге дейін қолданылады.
Жартылай стационарлық үлгідегі ұйымға қабылдау, онда ұстау, одан ауыстыру шарттарымен таныстым.
20___жылғы "___" __________
_________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және қолы)
Құжаттарды қабылдады ____________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және қолы)
20___ жылғы "___" ___________
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы органның
немесе жергілікті атқарушы
орган уәкілеттік берген
мемлекеттік ұйымның басшысы
____________________________
____________________________
(жергілікті атқарушы орган
немесе жергілікті атқарушы
орган уәкілеттік берген
мемлекеттік ұйым басшысының
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда)
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi:
___________________________
ӨТІНІШ
___________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын (ол болған жағдайда)
көрсету) үйде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсету үшін есепке алуды
сұраймын.
Туған күні _____________________________________________________
Тұрғылықты мекенжайы ___________________________________________
Телефон номері (үй, ұялы) _________________________________________
Мүгедектік санаты (болған жағдайда) _______________________________
Бірге тұратын отбасы мүшелері (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі, туыстығын көрсету): ___________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу үшін қажетті менің қолжетімділігі шектеулі дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Осы келісім қол қойылған күнінен бастап "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету аяқталған күнге дейін қолданылады.
Осымен арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсету, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі тиісті ақпаратты тексеру, сәйкестікке келтіру және жаңарту құқығын айқындау үшін еңбекке қабілетті кәмелетке толған балалары, жұбайы (зайыбы) туралы ақпаратты пайдалануға, сондай-ақ мен көрсеткен, ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтер мен мәліметтерді пайдалануға (беруге), менің мәртебем, менің мүддемде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді алушы ретінде, оның ішінде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсыну үшін келісім білдіремін.
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауапкершілік туралы ескертілдім.
Үйде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызмет көрсету тәртібі мен шарттарымен таныстым.
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және қолы _________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Күні 20__ жылғы "___" ___________
Өтінішті қабылдады _______________________________________________
(тегін, атын, әкесінің атын (ол болған жағдайда) және лауазымын көрсету)
Қолы _________ күні 20__жылғы "___" __________.
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
4-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік қызметтің кіші түрлері:

1) ________________ 2) _________________
3) ________________ 4) _________________
5) ________________ 6) _________________
7) ________________ 8) _________________
9) ________________ 10) ________________
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных ограниченного доступа, необходимых для оформления документов на оказание специальных социальных услуг в организацию полустационара типа. Настоящее согласие действует со дня его подписания до дня завершения оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг)".
С условиями приема, пребывания, отчисления и выписки из организации полустационарного типа ознакомлен(а).
"___" ________ 20___ года
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя)
Документы принял ____________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись)
"___" __________ 20___ года.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Оформление документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Форма
Руководителю местного
исполнительного органа или
уполномоченной местным
исполнительным органом
государственной организации
____________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
руководителя местного
исполнительного органа или
уполномоченной местным
исполнительным органом
государственной организации)
Бизнес-идентификационный номер:
____________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу взять на учет ____________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
для предоставления специальных социальных услуг в условиях на дому.
Дата рождения _______________________________________________________
Адрес проживания ___________________________________________________
Номер телефона (домашний, мобильный) _______________________________
Категория инвалидности (при наличии) _________________________________
Совместно проживающие члены семьи (указать фамилию, имя, отчество
(при его наличии), индивидуальный идентификационный номер, родство):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных ограниченного доступа, необходимых для оформления документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг.
Настоящее согласие действует со дня его подписания до дня завершения оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг".
Настоящим выражаю согласие на использование информации о трудоспособных совершеннолетних детях, супруге для определения права на оказание специальных социальных услуг, проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в информационных системах государственных органов, а также на использование (передачу) указанных мною сведений и сведений, полученных из информационных систем, моего статуса, как получателя специальных социальных услуг в моих интересах, в том числе для предоставления гарантированного объема специальных социальных услуг.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
С порядком и условиями оказания специальных социальных услуг в условиях на дому ознакомлен(а).
Прилагаю следующие документы:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись ____________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Дата "___" ___________ 20__ года
Заявление принял __________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии) и должность)
Подпись _________ Дата "___" __________ 20__года.
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Оформление документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг"
Подвиды государственной услуги:

1) Стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттарды ресімдеу;
2) Жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттарды ресімдеу;
3) Үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттарды ресімдеу.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) портал арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасын тіркеген сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут, көрсетілетін қызметті берушіде – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут, көрсетілетін қызметті берушіде – 30 минут.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету және көрсету нәтижесін беру нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі стационар, жартылай стационар жағдайларында және үйдегі ұйымдарда арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызмет көрсету мерзімін көрсете отырып, еркін нысандағы құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе осы Қағидалардың 15-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) Мемлекеттік корпорация бөлімшелерінде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның кезекші халыққа қызмет көрсету бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз электрондық кезек тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады.

1) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях стационара";
2) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях полустационара";
3) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях на дому".
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы городов Астана, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Государственную корпорацию;
2) услугодателя;
3) портал.
3
Срок оказания государственной услуги
Со дня регистрации пакета документов – 15 (пятнадцать) рабочих дней. При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодателем предоставляется в Государственную корпорацию за день до окончания срока оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственной корпорации – 15 минут, у услугодателя – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации – 15 минут, у услугодателя – 30 минут.
4
Форма оказания и предоставления результата оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов в произвольной форме с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара и на дому или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 15 настоящих Правил.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) отделений Госкорпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;

2) көрсетілетін қызметті берушіде – қызмет көрсету түскі үзілісті қоспағанда, қызмет көрсетушінің бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің осы қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысандары бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) бар (сәйкестендіру үшін) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат;
3) амбулаториялық картадан немесе сырқатнамадан үзінді көшірмесімен Қағидаларға 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша медициналық карта.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, мүгедектікті белгілеу туралы (мүгедектік болған кезде қарттар үшін), мүгедектігі бар адамға абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы (бұдан әрі – ОЖБ) әзірлеген шаралар туралы (қарттар үшін ОЖБ болған кезде), психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан адамды сот шешімі бойынша әрекетке қабілетсіз деп тану туралы (болған жағдайда), зейнеткерлік жас, Ұлы Отан соғысының ардагері, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагері, сондай-ақ жеңiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагері, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 1) тармақшасында санамаланған қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасы мәртебесінің болуы туралы (Ұлы Отан соғысының ардагерлері, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, сондай-ақ жеңiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлері, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 1) тармақшасында санамаланған қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасылар үшін) мәліметтер көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорация тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады. Ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған кезде өтінішке он сегіз жастан асқан адамдар үшін – адамды әрекетке қабілетсіз деп тану туралы сот шешімінің көшірмесі (бар болса) қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі (болған жағдайда), іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бірреттік парольді беру арқылы немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

2) услугодатель – обслуживание осуществляется в соответствии с утверждҰнным режимом работы услугодателя, за исключением перерыва на обед. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики, Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление по формам, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящим Правилам оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных услуг" (далее – Правила);
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов услугополучателя с наличием индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) (для идентификации);
3) медицинская карта по формам согласно приложениям 7, 8 и 9 к Правилам с выпиской из амбулаторной карты или истории болезни.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, об установлении инвалидности (для престарелых при наличии инвалидности), о разработанных мероприятиях в индивидуальной программе абилитации и реабилитации лица с инвалидностью (далее – ИПР) (для престарелых при наличии ИПР), о признании лица старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями недееспособным по решению суда (при наличии), о пенсионном возрасте, о наличии статуса ветерана Великой Отечественной войны, ветерана боевых действий на территории других государств, а также ветерана, приравненного по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, семьи погибших военнослужащих, перечисленных в подпункте 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" (для ветеранов Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, а также ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, семьи погибших военнослужащих, перечисленных в подпункте 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах") услугодатель или Государственная корпорация получает в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью уполномоченных должностных лиц из соответствующих государственных информационных систем. При отсутствии сведений из информационных систем к заявлению прилагаются для лиц старше восемнадцати лет – копия решения суда о признании лица недееспособным (при наличии).
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) мемлекеттік қызметтерді алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін белгілеу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тарту;
4) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімді беру туралы сұрауға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы;
5) сараптама, зерттеу немесе тексеру қорытындысының теріс болуы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу әлеуметтік қызметкердің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның – www.gov4c.kz;
3) порталда орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен статусы туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, "1414", Бірыңғай байланыс орталығы, 8-800-080-7777 арқылы алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметке үміткер адамның тұрғын үй және тұрмыстық жағдайын зерттеудің № _______ АКТІСІ*
1. Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_____________________________________________________________
_________________________________________________________________

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
4) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о предоставлении необходимого согласования для оказания государственной услуги;
5) отрицательное заключение экспертизы, исследования или проверки.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Лицам с инвалидностью оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг осуществляется при содействии социального работника.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz;
3) портала.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, Единого контакт-центра "1414", 8 800 080 7777.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Оформление документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
АКТ № _________
обследования жилищных-бытовых условий лица,
претендующего на специальные социальные услуги*
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) получателя услуг
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

2. Туған күні ______ жылғы "___" ___________________________________
3. Тұрғылықты мекенжайы _________________________________________
4. Телефон нөмері _________________________________________________
5. Алатын төлемдердің түрі мен мөлшері (зейнетақы, жәрдемақы, өзге де әлеуметтік
төлемдер)__________________________________________________
6. Отбасылық жағдайы ____________________________________________
7. Соңғы жұмыс орны _____________________________________________
8. Балалар мен жақын туыстары туралы мәліметтер (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда), тұратын жері, жұмыс орны, байланыс телефондары):
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
9. Тұру шарттары: ________________________________________________
(жайлы / қолайсыз тұрғын үй)
_________________________________________________________________
(пәтер, жеке үй, жатақхана және басқалар)
_________________________________________________________________
(қабатты, бөлмелер санын, сантораптың болуы, орталық жылыту, лифт
және тағы басқаларды көрсетіңіз)
_________________________________________________________________
(басқа шарттар)
10. Үй жанындағы учаскенің болуы___________________________________
Актіні жасаған адам ___________ ___________________________________
(Қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы)
Күні 20___ жылғы "___" _________
Тексеру жүргізілді, алушымен келісілді: иә / жоқ
*Ескерту: мүгедектігі бар адамдар мен қарттар үшін толтырылады.
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
6-қосымша
нысан
ҚҰЖАТТАРДЫ ҚАБЫЛДАУДАН БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ ҚОЛХАТ
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының
19, 19-1-баптарын, 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып,
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы
бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары; "Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы) Сіз
құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен
/дәйексіз құжаттарды, атап айтқанда:

2. Дата рождения "___" ___________ ______ года
3. Адрес проживания ___________________________________________________
4. Номер телефона _____________________________________________________
5. Вид и размер получаемых выплат (пенсий, пособий, иных социальных выплат)
______________________________________________________________________
6. Семейное положение _________________________________________________
7. Последнее место работы ______________________________________________
8. Сведения о детях и близких родственниках (фамилия, имя, отчество (при его наличии), место проживания, место работы, контактные телефоны):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Условия проживания: ________________________________________________
(благоустроенное/неблагоустроенное жилье)
_____________________________________________________________________
(квартира, частный дом, комната в общежитии и другое)
_____________________________________________________________________
(указать этаж, количество комнат, наличие санузлов,
центрального отопления, лифта и так далее)
_____________________________________________________________________
(другие условия)
10. Наличие приусадебного участка _______________________________________
Лицо, составившее акт __________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
Дата "___" _________ 20___ года
Проведение обследования согласовано с получателем: да / нет
*Примечание: заполняется для лиц с инвалидностью и престарелых.
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Оформление документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Форма
РАСПИСКА ОБ ОТКАЗЕ В ПРИЕМЕ ЗАЯВЛЕНИЯ
Руководствуясь статьями 19, 19-1, пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах",
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(местные исполнительные органы городов Астана, Алматы и Шымкент, районов
и городов областного значения; некоммерческое акционерное общество
"Государственная корпорация "Правительство для граждан") отказывает Вам в
приеме документов на оказание государственной услуги "Оформление документов
на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных услуг"
ввиду представления неполного пакета документов и (или) документов с истекшим
сроком действия / недостоверности документов / несоответствие услугополучателя и
(или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для
оказания государственной услуги (нужное подчеркнуть), а именно:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________.
Ұсынуыңызға / көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік
қызметтерді көрсету үшін ұсынылған қажетті материалдардың, объектілердің,
деректер мен мәлеметтердің сәйкес келмеуіне (керегін сызу) байланысты "Арнаулы
әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды
қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 (екі) данада жасалды.
Орындаушы:_____________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы
бар қалалардың жергілікті атқарушы органының және "Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы маманының
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы)
Телефон: ________________________________________________________
Алдым: _________________________________________________________
________________________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті алушының немесе заңды өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда), қолы)
20___ жылғы "___" ____________.
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Стационарлық үлгідегі арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер алу үшін МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТА
_________________________________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
__________________________________________________________________
Туған күні 20 ___ жылғы "____" _________
Үйінің мекенжайы ________________________________________________
Қысқаша анамнез (бастан өткерген аурулар; дәрілік препараттарды, азық-түлікті
көтере алмаушылық және тағы басқа туралы мәліметтер):
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Медициналық тексеру (негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орын алғандығын,
бұрын болған аурулар туралы мәліметтерді көрсету қажет):
невропатолог _____________________________________________________
_________________________________________________________________
психиатр ______________________________________________________
дерматовенеролог _______________________________________________
_________________________________________________________________
фтизиатр (флюрография мәліметтерінің болуы міндетті) ___________________
________________________________________________________________
терапевт/педиатр__________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
эпидемиологиялық ортасы туралы қорытынды _________________________
_________________________________________________________________
Көрсетілімдер бойынша (диспансерлік есепке алу кезінде):
эндокринолог ____________________________________________________
кардиолог _______________________________________________________
ортопед _________________________________________________________
нарколог ________________________________________________________
онколог __________________________________________________________
гинеколог (уролог) _________________________________________________
хирург___________________________________________________________
окулист___________________________________________________________
отоларинголог_____________________________________________________
Зертханалық зерттеулердің нәтижелері: қанның жалпы анализі
__________________________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
АИТВ инфекциясына қанның анализі _________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
сифилиске қанның анализі __________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
зәрдің жалпы анализі _______________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
нәжіс жұғындарын гельминттер жұмыртқасына паразитологиялық зерттеу
_________________________________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
нәжіс жұғындарын ішек таяқшасына бактериологиялық зерттеу
_________________________________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
менингококк инфекциясына зертханалық зерттеу___________________________
(мерзімі, нәтижесі)
психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан адамдар үшін:
әйелдердің қынап жағындысы _______________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
ерлердің уретральды жағындысы ____________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
Дәрігерлік-консультациялық комиссия төрағасының қорытындысы
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(стационарлық үлгідегі ұйымда болуға медициналық қарсы көрсетілімдер бар ма)
Мөр орны.
Медициналық ұйымның басшысы:
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы)
20___ жылғы "___" ___________
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Жартылай стационарлық үлгідегі арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер алу үшін МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТА
________________________________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
____________________________________________________________________
Туған күні 20 ___ жылғы "____" _________
Үйінің мекенжайы _______________________________________________
Қысқаша анамнез (бастан өткерген аурулар; дәрілік препараттарды, азық-түлікті
көтере алмаушылық және тағы басқа туралы мәліметтер):
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Медициналық тексеру (негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орын алғандығын,
бұрын болған аурулар туралы мәліметтерді көрсету қажет):
невропатолог ____________________________________________________
________________________________________________________________
психиатр ________________________________________________________
_________________________________________________________________
дерматовенеролог ________________________________________________
________________________________________________________________
фтизиатр (флюрография мәліметтерінің болуы міндетті) ________________
________________________________________________________________
терапевт/педиатр__________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
эпидемиологиялық ортасы туралы қорытынды _________________________
_________________________________________________________________
Көрсетілімдер бойынша (диспансерлік есепке алу кезінде):
эндокринолог _____________________________________________________
кардиолог _______________________________________________________
ортопед _________________________________________________________
нарколог _________________________________________________________
онколог _________________________________________________________
гинеколог (уролог) _______________________________________________
Зертханалық зерттеулердің нәтижелері: қанның жалпы анализі ___________
(мерзімі, нәтижесі)
АИТВ инфекциясына қанның анализі _______________________________
(мерзімі, нәтижесі)
сифилиске қанның анализі _________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
зәрдің жалпы анализі _____________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
нәжіс жұғындарын гельминттер жұмыртқасына паразитологиялық зерттеу
________________________________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
нәжіс жұғындарын ішектаяқшасына бактериологиялық зерттеу
(мерзімі, нәтижесі)
менингококк инфекциясына зертқаналық зерттеу
_________________________________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан адамдар үшін:
әйелдердің қынап жағындысы ______________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
ерлердің уретральды жағындысы ___________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
Дәрігерлік-консультациялық комиссия төрағасының қорытындысы
________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(жартылай стационарлық үлгідегі ұйымда болуға медициналық қарсы көрсетілімдер
бар ма)
Мөр орыны.
Медициналық ұйымның басшысы: __________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы)
20___ жылғы "___" __________.
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Үйде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер алу үшін МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТА
________________________________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
Туған күні _____жылғы "____" _________
Үйінің мекенжайы _________________________________________________
Қысқаша анамнез (бастан өткерген аурулар; дәрілік препараттарды,
азық-түлікті көтере алмаушылық және тағы басқа туралы мәліметтер):
________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Медициналық тексеру: (негізгі және ілеспелі диагнозды, асқынудың орындылығын
көрсету):
невропатолог _____________________________________________________
________________________________________________________________
психиатр _________________________________________________________
_________________________________________________________________
дерматовенеролог _________________________________________________
_________________________________________________________________
фтизиатр (флюорография мәліметтерінің болуы міндетті) ________________
_______________________________________________________________
терапевт/педиатр__________________________________________________
_________________________________________________________________
________________________________________________________________
эпидемиологиялық ортасы туралы қорытынды _________________________
_________________________________________________________________
Зертханалық зерттеулердің нәтижелері:
қанның жалпы анализі______________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
зәрдің жалпы анализі ______________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
нәжіс жұғындарын ішек таяқшасына бактериологиялық зерттеу
_________________________________________________________________
(мерзімі, нәтижесі)
Дәрігерлік-консультациялық комиссия төрағасының қорытындысы:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(үйде қызмет көрсету ұйымда болуға медициналық қарсы көрсетілімдер бар ма)
Мөр орыны.
Медициналық ұйымның басшысы: ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы)
20___ жылғы "___" ___________

1) ______________________________________________;
2) ______________________________________________;
3) ______________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах по одному для каждой из сторон.
Исполнитель: _____________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) специалист местного
исполнительного органа городов Астана, Алматы и Шымкент, районов и городов
областного значения, некоммерческого акционерного общества
"Государственная корпорация "Правительство для граждан", подпись)
Телефон: _______________________________
Получил:
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя или
законного представителя, подпись)
"___" ____________ 20___ года.
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
"Оформление документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Форма
МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
для получения специальных социальных услуг в центрах
оказания специальных социальных услуг стационарного типа
_____________________________________________________________________
(наименование медицинской организации)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
Дата рождения "____" _________ 20 __ года
Домашний адрес ______________________________________________________
Краткий анамнез (сведения о перенесенных заболеваниях; непереносимости
лекарственных препаратов, пищевых продуктов и так далее):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Медицинский осмотр (с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия
осложнений):
невропатолог ________________________________________________________
психиатр ____________________________________________________________
дерматовенеролог ____________________________________________________
фтизиатр (наличие данных флюорографии обязательно) _____________________
терапевт/педиатр
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
заключение об эпидемиологическом окружении:
_____________________________________________________________________
По показаниям (при диспансерном учете):
эндокринолог _________________________________________________________
кардиолог ____________________________________________________________
ортопед ______________________________________________________________
нарколог _____________________________________________________________
онколог ______________________________________________________________
гинеколог (уролог)______________________________________________________
хирург_______________________________________________________________
окулист_______________________________________________________________
отоларинголог_________________________________________________________
Результаты лабораторных исследований: общий анализ крови
_____________________________________________________________________
(дата, результат) анализ крови на ВИЧ-инфекцию
_____________________________________________________________________
(дата, результат) анализ крови на сифилис
_____________________________________________________________________
(дата, результат) общий анализ мочи
_____________________________________________________________________
(дата, результат) паразитологическое исследование фекалий на яйца гельминтов
_____________________________________________________________________
(дата, результат) бактериологическое исследование фекалий на кишечную палочку
_____________________________________________________________________
(дата, результат) лабораторное обследование на менингококковую инфекцию
_____________________________________________________________________
(дата, результат) для лиц, старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями:
вагинальный мазок у женщин
_____________________________________________________________________
(дата, результат) уретральный мазок у мужчин
_____________________________________________________________________
(дата, результат)
Заключение председателя врачебно-консультативной комиссии:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(имеются ли медицинские противопоказания для пребывания
в организации стационарного типа)
Место печати.
Руководитель медицинской организации: __________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
"___" _________ 20___ года
Приложение 8
к Правилам оказания
государственной услуги
"Оформление документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Форма
МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
для получения специальных социальных услуг в центрах
оказания специальных социальных услуг полустационарного типа
_____________________________________________________________________
(наименование медицинской организации)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
Дата рождения "___" ______ 20 ___ года
Домашний адрес ______________________________________________________
Краткий анамнез (сведения о перенесенных заболеваниях, непереносимости
лекарственных препаратов, пищевых продуктов и так далее):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Медицинский осмотр (с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия осложнений):
невропатолог ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
психиатр
_____________________________________________________________________
дерматовенеролог
_____________________________________________________________________
фтизиатр (наличие данные флюорографии обязательно)
_____________________________________________________________________
терапевт/педиатр
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
заключение об эпидемиологическом окружении: ___________________________
_____________________________________________________________________
По показаниям (при диспансерном учете):
эндокринолог __________________________________________________________
кардиолог ____________________________________________________________
ортопед ______________________________________________________________
нарколог _____________________________________________________________
онколог ______________________________________________________________
гинеколог (уролог)_____________________________________________________
Результаты лабораторных исследований:
общий анализ крови ____________________________________________________
(дата, результат)
анализ крови на ВИЧ-инфекцию __________________________________________
(дата, результат)
анализ крови на сифилис ________________________________________________
(дата, результат)
общий анализ мочи ____________________________________________________
(дата, результат)
паразитологическое исследование фекалий на яйца гельминтов
_____________________________________________________________________
(дата, результат)
бактериологическое исследование фекалий на кишечную палочку
_____________________________________________________________________
(дата, результат)
лабораторное обследование на менингококковую инфекцию
_____________________________________________________________________
(дата, результат)
для лиц, старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями:
вагинальный мазок у женщин ___________________________________________
(дата, результат)
уретральный мазок у мужчин ____________________________________________
(дата, результат)
Заключение председателя врачебно-консультативной комиссии:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(имеются ли медицинские противопоказания для пребывания в
организации полустационарного типа)
Место печати.
Руководитель медицинской организации:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Дата " ___" _________ 20___ года.
Приложение 9
к Правилам оказания
государственной услуги
"Оформление документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Форма
МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
для получения специальных социальных услуг в условиях на дому
_____________________________________________________________________
(наименование медицинской организации)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
Дата рождения "___" ______ ______ года
Домашний адрес: ______________________________________________________
Краткий анамнез (сведения о перенесенных заболеваниях; непереносимости
лекарственных препаратов, пищевых продуктов и так далее):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Медицинский осмотр (с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия осложнений):
невропатолог
_____________________________________________________________________
психиатр
_____________________________________________________________________
дерматовенеролог _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
фтизиатр (наличие данных флюорографии обязательно)
_____________________________________________________________________
терапевт/педиатр
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
заключение об эпидемиологическом окружении:
____________________________________________________________________
Результаты лабораторных исследований: общий анализ крови
____________________________________________________________________
(дата, результат)
общий анализ мочи ___________________________________________________
(дата, результат)
бактериологическое исследование фекалий на кишечную палочку
_____________________________________________________________________
(дата, результат)
Заключение председателя врачебно-консультативной комиссии:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(имеются ли медицинские противопоказания для пребывания в организации
надомного обслуживания)
Место печати.
Руководитель медицинской организации: ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Дата "___" ________ 20__ года