Мемлекеттік кірістер органдарының резиденттікті растауға және ресми құжаттарға апостиль қоюға байланысты кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 11 қарашадағы № 689 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 12 қарашада № 37383 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 49-бабы 4-тармағының төртінші бөлігіне, 113-бабының 2-тармағына және 224-бабы 1-тармағының үшінші бөлігіне, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттігін растау қағидалары мен мерзімдері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес салықтық резиденттікті растауды алуға арналған салықтық өтініш нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес резиденттікті растайтын құжаттың нысаны;
5) бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттігін растау мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген бас тарту туралы шешімнің нысаны;
6) бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қоюға мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген бас тарту туралы шешімнің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының жасанды
интеллект және цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 689 Бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасының резиденттігін растау қағидалары мен мерзімдері

О некоторых вопросах, связанных с подтверждением резидентства и апостилированием официальных документов органов государственных доходов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 ноября 2025 года № 689. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2025 года № 37383
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с частью четвертой пункта 4 статьи 49 и пунктом 2 статьи 113, частью третьей пункта 1 статьей 224 Налогового кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила и сроки подтверждения резидентства Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму налогового заявления на получение подтверждения налогового резидентства согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму документа, подтверждающего резидентство согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму решения о мотивированном отказе в оказании государственной услуги подтверждение резидентства Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму решения о мотивированном отказе в оказании государственной услуги на апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений, согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года № 689
Правила и сроки подтверждения резидентства Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының резиденттігін растау қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық Кодексі) 224-бабы 1-тармағының үшінші бөлігіне және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, республикалық маңызы бар Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарының (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) "Қазақстан Республикасының резиденттігін растау" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жолымен Қазақстан Республикасының резиденттігін растаудың тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
3. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына жібереді.
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйенің үзіліссіз жұмыс істеуін қамтамасыз етеді. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйеде ақау болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші ақау орын алған сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, мемлекеттік қызметті алу үшін берілген өтінімнің тіркеу нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), көрсетілетін қызметті алушының атауы, жүйелік және қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз ету нұсқасы, қатеге алып келген әрекеттер тізбесінің сипаттамасы, туындаған мәселені түсіндіретін скриншоттар бойынша ақпаратты міндетті түрде ұсына отырып, https://support.ecc.kz платформасы арқылы техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жолдайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки подтверждения резидентства Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с частью третьей пункта 1 статьи 224 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок и сроки подтверждения резидентства Республики Казахстан путем оказания государственной услуги "Подтверждение резидентства Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам республиканского значения Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
3. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
4. Услугодатель обеспечивает бесперебойное функционирование информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственных услуг. При сбое информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель в течение 30 (тридцати) минут с момента сбоя направляет запрос в службу поддержки посредством платформы https://support.ecc.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, регистрационному номеру заявления для получения государственной услуги, индивидуальному идентификационному номеру (ИИН), или бизнес-идентификационному номеру (БИН), наименованию услугополучателя, версии системного и прикладного программного обеспечения, описанию последовательности действий, приводящих к ошибке, скриншоты поясняющие возникшую проблему.

2-тарау. Қазақстан Республикасының резиденттігін растау тәртібі мен мерзімдері
5. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі-портал);
4) ақпараттандыру объектілері арқылы, "Салық төлеуші кабинеті" веб-қосымшасы ақпараттық жүйе (www.knp.kgd.gov.kz.) (бұдан әрі – салық төлеушінің кабинеті) арқылы жүзеге асырылады.
"Қазақстан Республикасының резиденттігін растау" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 1-қосымшада жазылған.
Көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге немесе пошта арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды өңдеуге жауапты құрылымдық бөлімшесіне береді.
Электрондық түрде жүгінген кезде – "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салықтық резиденттікті растауды алуға салықтық өтініш (бұдан әрі - салықтық өтініш) портал арқылы қабылданады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) Мемлекеттік корпорация қызметкері уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
6. Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттар мен мәліметтерді талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 3-тармағында көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне жүгінбеген кезде көрсетілетін қызметті беруші оларды көрсетілетін қызметті алушы алғанға дейін қабылдау орны бойынша сақтауды қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдау кезінде өтініш берушіден тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы электрондық қолхат береді, онда қабылданған құжаттардың тізбесі, өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), өтінішті берген күні мен уақыты, сондай-ақ дайын құжаттардың берілген күні көрсетіледі, өтініш берушінің өтініші бойынша қолхат қағаз түрінде беріледі;

Глава 2. Порядок и сроки подтверждения резидентства Республики Казахстан
5. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) услугодателем;
2) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал);
4) посредством объектов информатизации, информационная система веб-приложение "Кабинет налогоплательщика" (www.knp.kgd.gov.kz.) (далее – Кабинет налогоплательщика).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Подтверждение резидентства Республики Казахстан" (далее – Перечень) изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При обращении услугополучателей к услугодателю или по почте – документы, представленные услугополучателем, принимаются ответственным структурным подразделением услугодателя за прием документов и передаются ответственному структурному подразделению услугодателя на обработку документов.
При обращении в электронном виде – налоговое заявление на получение подтверждения налогового резидентства по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу (далее – налоговое заявление) в форме электронного документа, удостоверенного в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, принимается через портал.
Для получения государственной услуги услугополучатель представляет пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, содержащихся в государственных информационных системах, услугодатель и (или) работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
6. Истребование от услугополучателей документов и сведений, которые содержатся в информационных системах, не допускается.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в срок, указанный в пункте 3 Перечня, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем.
При обращении в Государственную корпорацию:
1) работник Государственной корпорации при приеме документов выдает электронную расписку о приеме соответствующих документов от заявителя, в которой указывается перечень принятых документов, фамилия, имя и отчество (при наличии), работника, принявшего заявление, дата и время подачи заявления, а также дата выдачи готовых документов, по обращению заявителя расписка выдается в бумажном формате;

2) көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша резиденттікті растауға құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініштер мен құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Портал, Салық төлеушінің кабинеті арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді және қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік байланыс арқылы жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттар келіп түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды толық ұсыну фактісі анықталған кезде құжаттарды өңдеуге жауапты қызметкер салықтық өтінішті алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде құжаттарды мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйесіне енгізеді және өңдейді.
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша резиденттікті растайтын құжат (бұдан әрі - резиденттікті растайтын құжат) немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының резиденттігін растау мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген бас тарту туралы шешім (бұдан әрі – уәжделген бас тарту туралы шешім) қағаз немесе электронды түрде беріледі.
Бұл ретте Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне резиденттігін растайтын құжатты беру де "Қазақстан Республикасының атынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі" атына жүзеге асырылады.

2) работник Государственной корпорации при предоставлении услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, а также документов с истекшим сроком действия, отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов на подтверждение резидентства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При оказании государственной услуги через Государственную корпорацию день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги.
При обращении через портал, Кабинет налогоплательщика услугополучателю направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию работник Государственной корпорации принимает, проверяет документы, представленные услугополучателем, и принятые документы направляет услугодателю через курьерскую связь.
Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов, в день поступления документов осуществляет прием, проверку представленных документов и регистрацию (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
При предоставлении услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, а также документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления.
При установлении факта полноты представленных документов работник, ответственный за обработку документов, вводит документы и обрабатывает в информационной системе органов государственных доходов в течение 2 (двух) рабочих дней с даты получения налогового заявления.
При обращении к услугодателю документ, подтверждающий резидентство, по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу (далее – документ, подтверждающий резидентство) или решение о мотивированном отказе в оказании государственной услуги подтверждение резидентства Республики Казахстан по форме согласно приложению 5 к настоящему приказу (далее – решение о мотивированном отказе) в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня, выдается на бумажном или электронном виде.
При этом выдача документа, подтверждающего резидентство, Национальному Банку Республики Казахстан также осуществляется на имя "Национальный Банк Республики Казахстан от имени Республики Казахстан".

7. Дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын құжаттарды не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты, өкіл Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес берілген, өкілдің тиісті өкілеттіктері көрсетілетін құжатты ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның мерзімінде талап етілмеген құжаттарды сақтау шарттары:
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне жүгінбеген кезде көрсетілетін қызметті беруші оларды көрсетілетін қызметті алушы алғанға дейін қабылдау орны бойынша сақтауды қамтамасыз етеді;
Мемлекеттік корпорация 1 (бір) ай ішінде құжаттарды сақтауды қамтамасыз етеді, кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді.
Көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) ай өткеннен кейін жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Қажет болған жағдайда резиденттікті растайтын шығыс қағаз құжатына апостиль қою рәсімі осы бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасау тәртібі
9. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне):
көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына;
салықтар мен бюджетке төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган басшысының атына;
мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым береді.
Бұл ретте Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасау Мемлекеттік корпорация басшысының атына не ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.
Бұл ретте, көрсетілетін қызмет көрсетуші немесе шағым жасалған лауазымды тұлға егер шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын оң шешім қабылдаса немесе әкімшілік әрекетті жүзеге асырса, шағымды қарайтын органға жібермеуге құқылы, алайда бұл 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылуы тиіс.

7. Выдача готовых документов осуществляется в соответствии с графиком работы Государственной корпорации при предъявлении документов, удостоверяющих личность либо электронного документа из сервиса цифровых документов, представитель также представляет документ, выданный в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, в котором указываются соответствующие полномочия представителя.
8. Условия хранения услугодателем, Государственной корпорацией невостребованных в срок документов:
при не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение по месту приема до получения услугополучателем;
Государственная корпорация обеспечивает хранение документов в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
При необходимости проставление апостиля на выходном бумажном документе, подтверждающем резиденство процедура осуществляется согласно Правилам оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений", утвержденным настоящим приказом.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
9. При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучателем подается жалоба на решение, действия (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
на имя руководителя услугодателя;
на имя руководителя уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и платежей в бюджет;
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
При этом жалоба на действия (бездействие) работников Государственной корпорации при оказании услуг через Государственную корпорацию подается на имя руководителя Государственной корпорации, либо в уполномоченный орган в сфере информатизации.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требования, указанные в жалобе.

Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді тікелей көрсететін Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі. Егер заңда жоғары тұрған органға шағым жасау қажеттілігінсіз сотқа жүгіну мүмкіндігі көзделген жағдайда, әкімшілік орган, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) дауланатын лауазымды адам, әкімшілік акті сотқа кері қайтарып алумен қатар жоғары тұрған әкімшілік орган басшысының, лауазымды адамның уәжделген ұстанымын ұсынады.
Қазақстан Республикасының
резиденттігін растау қағидалары
мен мерзімдеріне 1-қосымша
"Қазақстан Республикасының резиденттігін растау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, республикалық маңызы бар Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпараттық объектілердің мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www. egov. kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал);
4) ақпараттандыру объектісі, www.knp.kgd.gov.kz. "Салық төлеушінің кабинеті" веб-қосымшасы (бұдан әрі - Салық төлеуші ​​ кабинеті) арқылы.
3
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдері
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 15 (он бес) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияның көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 15 (он бес) минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) / қағаз жеткізгіште.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Государственной корпорации, непосредственно оказывающих государственные услуги, подлежит рассмотрению в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
10. При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучатель в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона обращается в суд.
Если иное не предусмотрено законом обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке. В случае если законом предусмотрена возможность обращения в суд без необходимости обжалования в вышестоящем органе, административный орган, должностное лицо, административный акт, административное действие (бездействие) которых оспариваются, наряду с отзывом представляют в суд мотивированную позицию руководителя вышестоящего административного органа, должностного лица.
Приложение 1
к Правилам и срокам
подтверждения резидентства
Республики Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Подтверждение резидентства Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам республиканского значения Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) через услугодателя;
2) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портала "электронного правительства" www. egov. kz (далее – портал);
4) посредством объекта информатизации, веб-приложение "Кабинет налогоплательщика" www.knp.kgd.gov.kz. (далее – Кабинет налогоплательщика).
3
Сроки оказания государственной услуги
1) в течение 2 (двух) рабочих дней со дня представления услугополучателем документов;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя Государственной корпорацией – 15 (пятнадцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) / бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги

Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша резиденттігін растайтын құжатты немесе оның телнұсқасын беру немесе осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тарту туралы шешім.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын алым мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
"Астана" халықаралық қаржы орталығының (бұдан әрі – АХҚО) инвестициялық резиденті болып табылатын шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды қоспағанда, мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
АХҚО-ның инвестициялық резиденті болып табылатын шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның резиденттігін растайтын құжатты бергені үшін алым республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және мемлекеттік баж төленген күні қолданыста болатын 7000 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпараттық объектілердің жұмыс уақыты
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-дан 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2) Мемлекеттік корпорация – Еңбек кодексіне және Мереке туралы заңға сәйкес мереке және демалыс күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету жөніндегі кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз электрондық кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электронды кезекті брондау мүмкіндігі бар;
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Еңбек кодексіне және Мерекелер туралы заңға сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі келесі жұмыс күні беріледі);
4) "Салық төлеуші ​​кабинеті" веб-қосымшасы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Еңбек кодексіне және Мерекелер туралы заңға сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі келесі жұмыс күні беріледі).
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін орындардың мекенжайы:

Выдача документа, подтверждающего его резидентство, по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу или его дубликата либо решение о мотивированном отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 5 к настоящему приказу в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 настоящего Перечня.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга предоставляется бесплатно, за исключением иностранца или лица без гражданства, являющегося инвестиционным резидентом Международного финансового центра "Астана" (далее – МФЦА).
Ставка сбора за выдачу документа, подтверждающего резидентство иностранца или лица без гражданства, являющегося инвестиционным резидентом МФЦА, составляет 7000 месячных расчетных показателей, установленных законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты государственной пошлины
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудовому кодексу и Закону о праздниках.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
4) веб-приложения "Кабинет налогоплательщика" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу и Закону о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:

1) көрсетілетін қызметті берушінің www.kgd.gov.kz;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz;
3) www.egov.kz порталы;
4) "Салық төлеушінің кабинеті" веб-қосымшасы интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан сұратылатын құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы немесе өкілдің тиісті өкілеттіктері көрсетілген, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес берілген құжат негізінде әрекет ететін оның өкілі:
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес резиденттікті растау туралы салықтық өтініш (бұдан әрі – салықтық өтініш);
2) Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат ұсынылады.
3) қосымша, тиімді басқару орны Қазақстан Республикасына ауыстырылған бейрезидент заңды тұлғалар, – оның тиімді басқару орны Қазақстан Республикасында орналасқан резиденттер болып табылатын шетелдік заңды тұлғалар үшін– заңды тұлғаның тиімді басқару орнының (нақты басқару органының орналасқан жерінің) Қазақстан Республикасында бар екендігін растайтын құжаттың (директорлар кеңесінің жалпы жиналысының хаттамасы немесе оны өткізу орны көрсетілген ұқсас орган немесе негізгі басқару және (немесе) бақылау орнын растайтын өзге де құжаттар, сондай-ақ оны өткізу үшін қажетті стратегиялық коммерциялық шешімдер қабылдау заңды тұлғаның кәсіпкерлік қызметі) нотариат куәландырған көшірмесі;
4) резиденттер болып табылатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар үшін:
тұлғаның деректерін сәйкестендіру туралы жазбалары және Қазақстан Республикасында келу және кету күндері туралы жазбалар бар шетелдік паспорттың немесе азаматтығы жоқ адамның куәлігінің беттерінің;
Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаттың (бар болса);
Қазақстан Республикасында болу және Қазақстан Республикасынан кету күндері туралы белгілері бар Қазақстан Республикасында болу мерзімін растайтын құжаттың (виза немесе басқа құжаттар) нотариат куәландырған көшірмесі. Егер мұндай құжаттың түпнұсқасы ұсынылса, нотариалды куәландыру талап етілмейді;
5) Қазақстан Республикасында өмірлік мүдделер орталығының болуы негізінде Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын шетелдіктің және азаматтығы жоқ адамның резиденттігін растау үшін – Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 222-бабының 3-тармағында көрсетілген шарттарды растайтын нотариат куәландырған құжаттар;
6) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде – "Астана" халықаралық қаржы орталығының инвестициялық резиденті болып табылатын шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам:
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша резиденттікті растау туралы салықтық өтініш (бұдан әрі – салықтық өтініш);
нотариалды куәландырылған шетелдік паспорттың немесе азаматтығы жоқ адамның куәлігінің электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасында болу мерзімін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған электрондық көшірмесі (виза немесе басқа құжаттар);
резиденттікті растайтын құжатты бергені үшін алымның төленгенін растайтын электрондық құжат;
АХҚО-ның инвестициялық салықтык резидент бағдарламасына сәйкес инвестицияларды іске асыру туралы АХҚО актісінде белгіленген нысан бойынша тиісті кезеңге АХҚО әкімшілігі берген электрондық растау хаты;
шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам АХҚО инвестициялық салықтық резидент бағдарламасына қатысуға бастапқы өтініш бергенге дейінгі соңғы жиырма жыл ішінде Қазақстан Республикасының азаматтығы тоқтатылған тұлға болып табылмайтыны туралы ішкі істер органы берген электрондық растау хаты. Осы абзацтың мақсаты үшін ішкі істер органы берген растау хатында шетелдіктің төлқұжатындағы немесе азаматтығы жоқ адамның куәлігінің мәліметтері болуы тиіс.
Бастапқы өтініш бойынша резиденттікті растайтын құжатты беру кезінде, одан кейін резиденттікті растауға салықтық өтініш берген кезде ішкі істер органы берген растау хатын ұсыну талап етілмейді.
Резиденттікті растайтын құжаттың телнұсқасын алу үшін:
Мемлекеттік корпорацияға:
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес салықтық өтініш;
порталға, Салық төлеуші ​​кабинетіне:
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы салықтық өтініш.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген

1) услугодателя www. kgd. gov. kz;
2) Государственной корпорации: www. gov4c. kz;
3) портала www. egov. kz;
4) веб-приложения "Кабинет налогоплательщика".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя либо его представителя, действующего на основании документа, выданного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, в которой указываются соответствующие полномочия представителя:
в Государственную корпорацию:
1) налоговое заявление о подтверждении резидентства (далее – налоговое заявление) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
2) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) дополнительно для юридических лиц нерезидентов место эффективного управления которых перенесено в Республику Казахстан – нотариально засвидетельствованная копия документа, подтверждающая наличие в Республике Казахстан места эффективного управления (места нахождения фактического органа управления) юридического лица (протокола общего собрания совета директоров или аналогичного органа с указанием места его проведения или иных документов, подтверждающих место основного управления и (или) контроля, а также принятия стратегических коммерческих решений, необходимых для проведения предпринимательской деятельности юридического лица) – иностранными юридическими лицами, являющиеся резидентами на основании того, что его место эффективного управления находится в Республике Казахстан;
4) для иностранцев и лиц без гражданства, являющиеся резидентами – нотариально засвидетельствованные копии:
страниц заграничного паспорта или удостоверения лица без гражданства, имеющих записи об идентификационных данных лица и сведения о датах пребывая и выбытия в Республике Казахстан;
документа, подтверждающего период пребывания в Республике Казахстан (визы или иных документов) с пометками о датах пребывания в Республике Казахстан и выбытия из Республики Казахстан. В случае предоставления оригинала такого документа, нотариальное засвидетельствование не требуется;
5) для подтверждения резидентства иностранца и лица без гражданства, являющегося резидентом Республике Казахстан на основании наличия центра жизненных интересов в Республике Казахстан – нотариально засвидетельствованные документы подтверждающие условия, указанные в пункте 3 статьи 222 Налогового кодекса Республики Казахстан;
6) при обращении услугополучателя – иностранца или лица без гражданства, являющегося инвестиционным резидентом Международного финансового центра "Астана":
налоговое заявление о подтверждении резидентства по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу (далее – налоговое заявление);
электронную копию нотариально засвидетельствованного заграничного паспорта или удостоверения лица без гражданства;
электронную нотариально засвидетельствованную копию документа, подтверждающего период пребывания в Республике Казахстан (визы или иных документов);
электронный документ, подтверждающий уплату сбора за выдачу документа, подтверждающего резидентство;
электронное письмо-подтверждение, выдаваемое Администрацией МФЦА за соответствующий период, по форме, установленной актом МФЦА, об осуществлении инвестиций в соответствии с программой инвестиционного налогового резидентства МФЦА;
электронное письмо-подтверждение, выданное органом внутренних дел о том, что иностранец или лицо без гражданства не является лицом, гражданство Республики Казахстан, которого прекращено в течение последних двадцати лет, предшествующих первоначальному обращению для участия в программе инвестиционного налогового резидентства МФЦА. В целях настоящего абзаца письмо-подтверждение, выданное органом внутренних дел, должно содержать сведения заграничного паспорта иностранца или удостоверения лица без гражданства.
При выдаче документа, подтверждающего резидентство при первоначальном обращении, то при последующей подаче налогового заявления на подтверждение резидентства предоставление письма-подтверждения, выданного органом внутренних дел, не требуется.
для получения дубликата документа, подтверждающего резидентство:
в Государственную корпорацию:
налоговое заявление, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
на портал, Кабинет налогоплательщика:
налоговое заявление в форме электронного документа, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 222 және 223-бабының шарттарына сәйкес келмеуі;
2) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттарда және (немесе) оларда қамтылған деректерде (мәліметтерде) дәлсіздіктер анықталса;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі;
4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектелген дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтерді көрсету ерекшеліктері ескерілетін өзге де талаптар
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен тұрғылықты жеріне барып жүргізеді (Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету кезінде). Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы және көрсетілетін қызметті берушінің "Салық төлеушінің ​​кабинеті" интернет-ресурсы арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинеті", Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты алады.
Қазақстан Республикасының
резиденттігін растау қағидалары
мен мерзімдеріне 2-қосымша
нысан
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
___________________________
жеке басын куәландыратын
құжатта
__________________________
көрсетілсе) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
немесе
__________________________
көрсетілетін қызметті алушы
__________________________
ұйымның атауы және оның
мекенжайы)
Резиденттікті растау үшін құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттардың толық ұсынылмауын, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттардың ұсынылуына байланысты (керегінің астын сызу қажет):

1) Несоответствие условиям статей 222 и 223 Налогового кодекса Республики Казахстан;
2) установление недостоверности в документах, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих правил;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 777 (при оказании услуги через Государственную корпорацию).
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал и через интернет-ресурс услугодателя в "Кабинете налогоплательщика" при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, Единого контакт-центра.
Приложение 2
к Правилам и срокам
подтверждения резидентства
Республики Казахстан
форма
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(если оно
____________________________
указано в документе,
удостоверяющем
____________________________
личность) (далее – Ф.И.О) либо
____________________________
наименование организации
____________________________
услугополучателя и его адрес)
Расписка об отказе в приеме документов на подтверждение резидентства
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" отдел №__ филиала Государственной корпорации
"Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов
на оказание государственной услуги "____________________________________
____________________________________________________________________"
ввиду представления Вами неполного пакета документов, предусмотренных
пунктом 8 Перечня согласно приложению 1 к Правилам, а также документов
с истекшим сроком действия (нужное подчеркнуть):

1) __________________________________;
2) _________________________________;
3) ________________________________
"__________" мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 (екі) данада жасалады.
Орындаушы: ________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің Т.А.Ә.) (қолы)
Телефоны: __________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./қолы
20__ жылғы "___" _________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 689 Бұйрығына 2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, республикалық маңызы бар Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарының көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жеке тұлға – Салық кодексінің немесе қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шарттың ережелеріне сәйкес резидент немесе бейрезидент тұлға;
2) заңды тұлға – Қазақстан Республикасында қызметін тұрақты мекеме құрмай және тұрақты мекеме құра отырып жүзеге асыратын бейрезидент немесе резидент тұлға.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
4. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына жібереді.

1) __________________________________;
2) __________________________________;
3) __________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой
стороны.
Исполнитель: ______________________________________________________
(Ф.И.О работника Государственной корпорации) (подпись)
Телефон: __________
Получил: __________________________________________________________
(Ф.И.О /подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__год
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года № 689
Правила оказания государственной услуги
"Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных
подразделений Министерства финансов Республики Казахстан
и (или) их территориальных подразделений"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений" (далее – государственная услуга) территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам республиканского значения Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
2. В настоящих правилах используются следующие понятия:
1) физическое лицо – лицо резидент или нерезидент в соответствии с положениями Налогового кодекса или международного договора, регулирующего вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов;
2) юридическое лицо – лицо резидент или нерезидент, осуществляющий деятельность в Республике Казахстан без образования постоянного учреждения и с образованием постоянного учреждения.
3. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
4. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".

2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі
5. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1. көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 1-қосымшада жазылған.
Келу тәртібінде жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі қабылдайды және көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды өңдеуге жауапты бөлімшесіне жолдайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын ұсынады.
Көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) Мемлекеттік корпорация қызметкері мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді порталы арқылы "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түрінде тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
6. Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынатын құжаттар мен мәліметтерді талап етуге жол берілмейді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдау кезінде өтініш берушіден тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы электрондық қолхат береді, онда қабылданған құжаттардың тізбесі, өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), өтінішті берген күні мен уақыты, сондай-ақ дайын құжаттардың берілген күні көрсетіледі, өтініш берушінің өтініші бойынша қолхат қағаз түрінде беріледі;
2) көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша резиденттікті растауға құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету кезінде өтініштер мен құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді және қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік байланыс арқылы жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттар келіп түскен күні ұсынылған құжаттарды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді жүзеге асырады (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Құжаттарды толық ұсыну фактісі анықталған кезде, жауапты қызметкер құжаттар қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде апостиль қояды.
Тиісті құжаттарды қосымша тексеру (құжаттың түпнұсқалығын растау үшін шет мемлекеттің мемлекеттік органына сұрау салу) қажет болған жағдайда – құжаттар қабылдаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде апостиль қояды.
Көрсетілетін қызмет алушы Мемлекеттік корпорацияға Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған немесе қолдану мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес бойынша апостиль қоюға құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қоюға мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі немесе Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша апостиль қоюдан уәжделген бас тарту туралы шешім шығарылады.
Қызмет көрсетуге бас тарту негіздері Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайда, қызметті беруші құжаттарды ұсынған көрсетілетін қызметті алушыны қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім және алдын ала шешімге қатысты өзінің пікірін білдіруге мүмкіндік алу үшін тыңдау уақыты мен орны (немесе тәсілі) туралы хабардар етеді.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
5. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) через услугодателя;
2) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений" (далее – Перечень) изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
При обращении в явочном порядке – документы, представленные услугополучателем, принимаются ответственным структурным подразделением услугодателя за прием документов и передаются ответственному структурному подразделению услугодателя за обработку документов.
Для получения государственной услуги услугополучатели представляют пакет документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, содержащихся в государственных информационных системах, услугодатель и (или) работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных должностных лиц.
6. Истребование от услугополучателей документов и сведений, которые получены из информационных систем, не допускается.
При обращении в Государственную корпорацию:
1) работник Государственной корпорации при приеме документов выдает электронную расписку о приеме соответствующих документов от заявителя, в которой указывается перечень принятых документов, фамилия, имя и отчество (при наличии), работника, принявшего заявление, дата и время подачи заявления, а также дата выдачи готовых документов, по обращению заявителя расписка выдается в бумажном формате;
2) работник Государственной корпорации при предоставлении услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня, а также документов с истекшим сроком действия, отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов на подтверждение резидентства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При оказании государственной услуги через Государственную корпорацию день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги.
При представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию – работник Государственной корпорации принимает, проверяет документы, представленные услугополучателем, и принятые документы направляет услугодателю через курьерскую связь.
Структурное подразделение услугодателя, ответственное за прием документов в день поступления документов осуществляет прием, проверку представленных документов и регистрацию (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
При установлении факта полноты представленных документов, ответственный работник в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия документов проставляет апостиль.
При необходимости дополнительной проверки (запрос в государственный орган иностранного государства для определения подлинности документа) соответствующих документов – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня принятия документов проставляет апостиль.
При обращении к услугодателю или в Государственную корпорацию выносится результат оказания государственной услуги или решение о мотивированном отказе в оказании государственной услуги на апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений, в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
При выявлении оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня, для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя, представившего документы, о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателем позицию по предварительному решению.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі. Егер заңда жоғары тұрған органға шағым жасау қажеттілігінсіз сотқа жүгіну мүмкіндігі көзделген жағдайда, әкімшілік орган, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) дауланатын лауазымды адам, әкімшілік акті сотқа кері қайтарып алумен қатар жоғары тұрған әкімшілік орган басшысының, лауазымды адамның уәжделген ұстанымын ұсынады.
"Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
құрылымдық бөлімшелерінен
және (немесе) олардың
аумақтық бөлімшелерінен
шығатын ресми құжаттарға
апостиль қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
11
Қызмет көрсетушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, республикалық маңызы бар Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
22
2
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
33
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдері
1) құжаттарға апостиль қою – көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
2) тиісті құжаттарды қосымша тексеру қажет болған жағдайда құжаттарға апостиль қою – көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
3) жеке практикамен айналысуға байланысты қызметті тоқтатқан кезде көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 15 (он бес) минут;
4) Мемлекеттік корпорацияның көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 15 (он бес) минут.
44
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Қағаз жеткізгіште.
55
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелері және (немесе) көрсетілетін қызметті беруші беретін ресми құжаттарға апостиль қою немесе уәэжелген бас тарту.
66
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын алым мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

10. При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучатель в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона обращается в суд.
Если иное не предусмотрено законом обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке. В случае если законом предусмотрена возможность обращения в суд без необходимости обжалования в вышестоящем органе, административный орган, должностное лицо, административный акт, административное действие (бездействие) которых оспариваются, наряду с отзывом представляют в суд мотивированную позицию руководителя вышестоящего административного органа, должностного лица.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Апостилирование официальных
документов, исходящих
из структурных подразделений
Министерства финансов
Республики Казахстан
и (или) их территориальных
подразделений"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений"
11
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам республиканского значения Астана, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
22
2
Способы предоставления государственной услуги услугодателя, Государственной корпорации
1) через услугодателя;
2) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
33
Сроки оказания государственной услуги
1) апостилирование документов – в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия услугодателем документов;
2) апостилирование документов в случае необходимости дополнительной проверки соответствующих документов – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подачи услугополучателем документов;
3) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в Государственную корпорацию в случае прекращения деятельности, касающейся частной практики – 15 (пятнадцать) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя Государственной корпорацией – 15 (пятнадцать) минут.
44
Форма оказания государственной услуги
Бумажная.
55
Результат оказания государственной услуги
Проставление апостиля на официальных документах, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) услугодателя либо мотивированный отказ.
66
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 664-бабы 1-тармағының 12) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шартқа сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасында жасалған ресми құжаттарға апостиль қойғаны үшін алынатын мемлекеттік баж әрбір құжат үшін 0,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Мемлекеттік бажды бюджетке төлеу апостиль қойылғанға дейін банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы аудару арқылы жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктері мен консулдық мекемелері арқылы апостиль қою үшін келіп түскен құжаттарға апостиль қою кезінде мемлекеттік баж төлеуден босатылады.
77
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпараттық объектілердің жұмыс уақыты
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 8.30-дан 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2) Мемлекеттік корпорация – Еңбек кодексіне және Мереке туралы заңға сәйкес мереке және демалыс күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету жөніндегі кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз электрондық кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электронды кезекті брондау мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін орындардың мекенжайы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің www.kgd.gov.kz;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
88
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан сұратылатын құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның нотариат куәландырған сенімхат бойынша өкілі көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) апостиль қоюға жататын құжат;
2) Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат ұсынылады.

В соответствии с подпунктом 12) пункта 1 статьи 664 Налогового кодекса Республики Казахстан государственная пошлина за проставление уполномоченными Правительством Республики Казахстан государственными органами апостиля на официальных документах, совершенных в Республике Казахстан, в соответствии с международным договором, ратифицированным Республикой Казахстан, – 0,5 месячного расчетного показателя за каждый документ;
Уплата в бюджет суммы государственной пошлины производится путем перечисления через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций до проставления апостиля.
Освобождаются от уплаты государственной пошлины при проставлении апостиля на документах, поступающих на апостилирование через дипломатические представительства и консульские учреждения Республики Казахстан.
77
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 8.30 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудовому кодексу РК и Закону о праздниках.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) услугодателя www. kgd. gov. kz;
2) Государственной корпорации: www. gov4c. kz.
88
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя либо его представителя по нотариально заверенной доверенности к услугодателю или в Государственную корпорацию:
1) документ, подлежащий апостилированию;
2) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);

3) апостиль қою үшін бюджетке мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
19
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттарда және (немесе) оларда қамтылған деректерде (мәліметтерде) дәлсіздік анықталса;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі;
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектелген дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
110
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтерді көрсету ерекшеліктері ескерілетін өзге де талаптар
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен тұрғылықты жеріне барып жүргізеді (Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету кезінде).
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы және көрсетілетін қызметті берушінің "Салық төлеушінің ​​кабинеті" интернет-ресурсы арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинеті", Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты алады.
"Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
құрылымдық бөлімшелерінен
және (немесе) олардың
аумақтық бөлімшелерінен
шығатын ресми құжаттарға
апостиль қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 2-қосымша
нысан
___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
___________________________
жеке басын куәландыратын
құжатта
__________________________
көрсетілсе) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
немесе
__________________________
көрсетілетін қызметті алушы
___________________________
ұйымның атауы және оның
мекенжайы)
Апостиль қою үшін құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттардың толық ұсынылмауын, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттардың ұсынылуына байланысты (керегінің астын сызу қажет):

3) документ, подтверждающий уплату в бюджет государственной пошлины за проставление апостиля.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
19
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности в документах, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, настоящих правил;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
110
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 777 (при оказании услуги через Государственную корпорацию).
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал и через интернет-ресурс услугодателя в "Кабинете налогоплательщика" www. cabinet. kgd. gov. kz. при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель получает государственную услугу информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале, Единого контакт-центра.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Апостилирование официальных
документов, исходящих
из структурных подразделений
Министерства финансов
Республики Казахстан
и (или) их территориальных
подразделений"
форма
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(если оно
____________________________
указано в документе,
удостоверяющем
____________________________
личность) (далее – Ф.И.О) либо
____________________________
наименование организации
____________________________
услугополучателя и его адрес)
Расписка об отказе в приеме документов на апостилирование
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" отдел №__ филиала Государственной корпорации
"Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов
на оказание государственной услуги "_____________________________________
_____________________________________________________________________"
ввиду представления Вами неполного пакета документов, предусмотренных пунктом
Перечня согласно приложению 1 к Правилам, а также документов с истекшим сроком
действия (нужное подчеркнуть):

1) __________________________________;
2) _________________________________;
3) ________________________________
"___________" мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 (екі) данада жасалады.
Орындаушы: ________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің Т.А.Ә.) (қолы)
Телефоны: __________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./қолы
20__ жылғы "___" _________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 689 Бұйрығына 2-қосымша
нысан
___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
___________________________
жеке басын куәландыратын
құжатта
_________________________
көрсетілсе) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
немесе
__________________________
көрсетілетін қызметті алушы
____________________________
ұйымның атауы және оның
мекенжайы)
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжделген бас тарту туралы шешім
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) __________________________________;
2) _________________________________;
3)____________________________
Осы уәжделген бас тарту әр тарап үшін бір-бірден 2 (екі) данада жасалады.
_____________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің аты-жөні, лауазымы, қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефоны: __________
_____________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің Т.А.Ә.) (қолы)
Алдым: _________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./ қолы)
20__ жылғы "___" _________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 689 Бұйрығына 3-қосымша
нысан
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 689 Бұйрығына 4-қосымша
нысан
[QR-код]
Резиденттікті растайтын құжат
Қазақстан Республикасының құзыретті органы ___________________________
жеке сәйкестендіру нөмірін/бизнес сәйкестендіру нөмірін (ЖСН/БСН)
_____________________ бере отырып, 20___ жылғы "___"___________ бастап
Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатынын растайды.
Осы резиденттiктi растайтын құжат Қазақстан Республикасы мен _____________ арасындағы табыс пен капиталға салынатын салықтарға қосарланған салық салуды болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы халықаралық шарттың ережелерiн қолдану үшiн/ өзге де мақсаттар _________________________ үшін берiледi.
(қандай мақсаттарға арналғанын көрсетіңіз)
Осы резиденттікті растайтын құжат _______ жылға беріледі.
Лауазымы ________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
_________________________________________________________
Мөр орны
Қолы____________________________
Берілген күні 20______жылғы "___"_________________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 689 Бұйрығына 5-қосымша
нысан
___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
___________________________
жеке басын куәландыратын
құжатта
___________________________
көрсетілсе) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
немесе
___________________________
көрсетілетін қызметті алушы
___________________________
ұйымның атауы және оның
мекенжайы)
Резиденттікті растау үшін құжаттарды қабылдаудан уәжделген бас тарту туралы шешім
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 222 және 223-бабының талаптарына сәйкес келмеуіне байланысты "Қазақстан Республикасының резиденттігін растау" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тартады:
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:

1) ___________________________________;
2) ___________________________________;
3) ___________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой
стороны.
Исполнитель: __________________________________________________________
(Ф.И.О работника Государственной корпорации) (подпись)
Телефон: __________
Получил: ______________________________________________________________
(Ф.И.О /подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ год
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года № 689
Форма
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года № 689
форма
[QR-code]
Документ, подтверждающий резидентство Certificate of residence
Компетентный орган Республики Казахстан подтверждает, что
________________________________________________________________
является резидентом Республики Казахстан с "___"___________20___года
с присвоением индивидуального идентификационного номера/
бизнес идентификационного номера (ИИН/БИН) ______________________.
Competent authority of the Republic of Kazakhstan certifies that ____________
is resident of the Republic of Kazakhstan since "___"___________20___ with
assignment of the identification number ________________________________.
Настоящий документ, подтверждающий резидентство, выдан для применения
положений международного договора об избежании двойного налогообложения
и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал, заключенного
Республикой Казахстан с ___________________________________________
/ для иных целей___________________________________________________.
(указать для каких целей) The certificate of residence is issued for the application
of the Convention between the Republic of Kazakhstan and __________________
for the avoidance of double taxation and the prevention of fiscal evasion with respect
to taxes on income and capital/ for other purposes
__________________________________________________________________.
(specify) Данный документ, подтверждающий резидентство, выдан на ___ год.
The certificate of residence is issued for _________ .
Должность________________________ Position__________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
__________________________________________________________________
Name, Surname, Middle name if it is available________________
М.П. Подпись______________________________
Seal Signature______________________________
Дата выдачи "___" _________________ ______года
Date _______ ___________________ "___"
Приложение 5 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года № 689
форма
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(если оно
____________________________
указано в документе,
удостоверяющем
____________________________
личность) (далее – Ф.И.О) либо
____________________________
наименование организации
____________________________
услугополучателя и его адрес)
Решение о мотивированном отказе в оказании государственной услуги
"Подтверждение резидентства Республики Казахстан"
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" отдел №__ филиала Государственной корпорации
"Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в оказании государственной
услуги "Подтверждение резидентства Республики Казахстан" ввиду несоответствия
условиям статей 222 и 223 Налогового кодекса Республики Казахстан:
Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) ___________________________________;
2) ___________________________________;
3) ___________________________________.
Настоящий мотивированный отказ составлен в 2 (двух) экземплярах,
по одному для каждой стороны.
______________________________________________________________
(должность, подпись, фамилия и инициалы руководителя услугодателя)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон: __________
______________________________________________________________
Ф.И.О (работника Государственной корпорации) (подпись)
Получил: _____________________________________________________
(Ф.И.О /подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ год
Приложение 6 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года № 689
форма
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(если оно
____________________________
указано в документе,
удостоверяющем
____________________________
личность) (далее – Ф.И.О) либо
____________________________
наименование организации
____________________________
услугополучателя и его адрес)
Решение о мотивированном отказе в оказании государственной услуги
"Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных
подразделений Министерства финансов Республики Казахстан
и (или) их территориальных подразделений"
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах" отдел №__ филиала Государственной корпорации
"Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в оказании государственной
услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных
подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их
территориальных подразделений" по следующим основаниям: