Аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 1 қарашадағы № 412 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 1 қарашада № 37320 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Аквашаруашылық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 24 мамырдағы № 180 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28188 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 1 қарашадағы
№ 412 бұйрығымен бекітілген
Аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 ноября 2025 года № 412. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 ноября 2025 года № 37320
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии подпунктом 1) пункта 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан "Об аквакультуре", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства.
2. Признать утратившим силу приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 24 мая 2022 года № 180 "Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28188).
3. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 ноября 2025 года № 412
Правила субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства
Глава 1. Общие положения

1. Осы аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Аквашаруашылық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай анықтамалар пайдаланылады:
1) аквашаруашылық – аквашаруашылық объектілерін көбейтуге және (немесе) күтіп-ұстауға, өсіруге байланысты қызмет;
2) аквашаруашылық объектілері – аквашаруашылық субъектілері көбейтетін және (немесе) күтіп-ұстайтын, өсіретін балықтар, су моллюскалары және шаян тәрізділер;
3) аквашаруашылық объектілеріне арналған азық – аквашаруашылық объектілеріне арналған отандық немесе шетелдік өндірістің теңгерімделген толық рационды құрамажемінің барлық түрі;
4) аквашаруашылық объектілерінің құртшабақтары (бұдан әрі – құртшабақтар) – аквашаруашылық объектілерін көбейтуге және (немесе) күтіп-ұстауға, өсіруге, сондай-ақ су айдындарына балық жіберуге арналған олардың ұрықтандырылған уылдырығы, дернәсілдері, шабақтары, бір жылдық және екі жылдық шабақтары;
5) аквашаруашылық саласындағы балық өсіру-биологиялық негіздеме (бұдан әрі – балық өсіру-биологиялық негіздеме) – зерттеулер мен ғылыми деректер, балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің, балық өсіру тоғандарының, балық өсіру бассейндерінің ағымдағы жай-күйі мен әлеуетін бағалау, сондай-ақ аквашаруашылық объектілерін көбейтуге және (немесе) күтіп-ұстауға, өсіруге байланысты технологияларды қолдану нәтижесінде әзірленген ғылыми негізделген ұсынымдар кешені;
6) аквашаруашылық субъектілері (бұдан әрі – аквашаруашылық субъектілері (көрсетілетін қызметті алушы)) – аквашаруашылық объектілерін көбейтуге және (немесе) күтіп-ұстауға, өсіруге байланысты қызметті жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар;
7) аквашаруашылықта қолданылатын препараттар – балықтарды және басқа да су жануарларын аквашаруашылық жағдайларында өсіру кезінде оларды сыртқы ортаның әсерінен туындайтын жұқпалы және жұқпалы емес аурулардан алдын алу және емдеу үшін пайдаланылатын препараттар, гонадотропты препараттар, сондай-ақ мекендеу ортасының сапасын жақсартуға әсер ететін препараттар;

1. Настоящие правила субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развития племенного рыбоводства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан "Об аквакультуре", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства.
2. В Правилах используются следующие определения:
1) аквакультура – деятельность, связанная с разведением и (или) содержанием, выращиванием объектов аквакультуры;
2) объекты аквакультуры – рыбы, водные моллюски и ракообразные, которые разводятся и (или) содержатся, выращиваются субъектами аквакультуры;
3) корм для объектов аквакультуры – все виды сбалансированных полнорационных комбикормов объектов аквакультуры отечественного или иностранного производства;
4) молодь объектов аквакультуры (далее – молодь) – оплодотворенная икра, личинки, сеголетки, годовики и двухлетки объектов аквакультуры, предназначенные для их разведения и (или) содержания, выращивания, а также зарыбления водоемов;
5) рыбоводно-биологическое обоснование в области аквакультуры (далее – рыбоводно-биологическое обоснование) – комплекс научно-обоснованных рекомендаций, разработанных в результате исследований и научных данных, оценки текущего состояния и потенциала рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, рыбоводных прудов, рыбоводных бассейнов, а также применения технологий, связанных с разведением и (или) содержанием, выращиванием объектов аквакультуры;
6) субъекты аквакультуры (далее – субъекты аквакультуры (услугополучатель)) – физические и (или) юридические лица, осуществляющие деятельность, связанную с разведением и (или) содержанием, выращиванием объектов аквакультуры;
7) препараты, применяемые в аквакультуре – препараты, используемые для профилактики и лечения рыб и других водных животных от заразных и незаразных заболеваний, возникающих под воздействием внешней среды при их выращивании в условиях аквакультуры, гонадотропные препараты, а также препараты, влияющие на улучшение качества среды обитания;

8) асыл тұқымды балық өсіру – балықтардың тұқым қуалаушылық қасиеттерін жақсартуға және өнімділігін арттыруға бағытталған балық өсіру іс-шараларының кешені;
9) балық басын толықтыратын аналық балық үйірі (бұдан әрі – аналық балық үйірі) – су биологиялық ресурстарын сақтау үшін селекциялық мақсаттар, асыл тұқымдық және өнімділік сапасы жоғары аквашаруашылық объектілерін молықтыру мақсаттары үшін пайдаланылатын қорғалатын түрлерді қоса алғанда, бақыланатын жағдайларда күтіп-бағылатын балықтар мен басқа да су жануарларының әртүрлі жастағы топтары;
10) балық өсіру – аквашаруашылықтың балықты көбейтуге және (немесе) күтіп-бағуға, өсіруге байланысты бағыты;
11) құртшабақтарды және (немесе) аналық балық үйірін жеткізуші – құртшабақтарды және аналық балық үйірін өткізуді жүзеге асыратын, экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) кодтарына сәйкес негізгі немесе қосалқы қызмет түрі "теңізде балық өсіру", "тұщы суда балық өсіру", "балықтарды, шаянтәрізділер мен моллюскаларды өңдеу және консервілеу" болып табылатын жеке немесе заңды тұлға;
12) жеке шот – субсидия алуға арналған өтініштерді тіркеу және олар бойынша операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген тұлғаны сәйкестендіруге мүмкіндік беретін жазбалар жиынтығы;
13) субсидия алуға арналған өтініш – аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған, аквашаруашылық объектілері үшін сатып алынған азық, құртшабақтар, биологиялық негіздеме, аквашаруашылықта қолданылатын препараттар, сондай-ақ балық басын толықтыратын аналық балық үйірі және оларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға арналған электрондық өтiнiш;
14) агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – АӨК СМАЖ) – субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, "электрондық үкіметтің" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасауға, субсидия алуға арналған өтінішті тіркеу, сондай-ақ өтініштің субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;
15) мамандар тобы – "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өңірлік кәсіпкерлер палатасының, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері ретінде аккредиттелген балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми ұйымдардың, балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарының және басқа да қоғамдық және/немесе үкіметтік емес салалық ұйымдардың өкілдерінен, жергілікті атқарушы органның және балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелерінің мамандарынан қалыптастырылған құрам;

8) племенное рыбоводство – комплекс рыбоводных мероприятий, направленных на улучшение наследственных качеств и повышение продуктивности рыб;
9) ремонтно-маточные стада (далее – РМС) – разновозрастные группы объектов аквакультуры, включая охраняемые виды, используемых для селекционных целей, целей воспроизводства объектов аквакультуры с высокими племенными и продуктивными качествами, для сохранения водных биологических ресурсов, содержащихся в контролируемых условиях;
10) рыбоводство – направление аквакультуры, связанное с разведением и (или) содержанием, выращиванием рыб;
11) поставщик молоди и (или) РМС – физическое или юридическое лицо, осуществляющее реализацию молоди и РМС, с основным или вторичным видом деятельности которого являются "морское рыбоводство", "пресноводное рыбоводство", "переработка и консервирование рыбы, ракообразных и моллюсков" согласно кодам общего классификатора видов экономической деятельности (далее – ОКЭД);
12) лицевой счет – совокупность записей, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявления на получение субсидий и учета операций по ним;
13) заявление на получение субсидий – электронное заявление на получение субсидий за приобретенные корма для объектов аквакультуры, молоди, рыбоводно-биологическое обоснование, препараты, применяемые в аквакультуре, а также за ремонтно-маточные стада и их содержание, подписанная электронной цифровой подписью субъекта аквакультуры (услугополучателя);
14) государственная информационная система субсидирования агропромышленного комплекса (далее – ГИСС АПК) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявления на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявления на соответствие условиям субсидирования;
15) группа специалистов – сформированный состав из представителей региональной палаты предпринимателей Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", аккредитованной как субъекты научной и (или) научно-технической деятельности научной организации в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, республиканской ассоциации общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, и других общественных и/или неправительственных отраслевых организаций, специалистов структурного подразделения местного исполнительного органа и территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа в области рыбного хозяйства;

16) тіркеуші ақпараттық жүйе (бұдан әрі – бірінші деңгейдегі жүйе) – АӨК СМАЖ-бен интеграцияланған, түпкілікті постформаттық-логикалық бақылау арқылы өтініш берушінің базалық өлшемшарттарға сәйкестігі және оған бюджеттен ақша төлеу туралы шешім қабылданатын өтініш берушілердің өтініштерінің эталондық электрондық тізілімін қамтитын жеке кәсіпкерлікті және оларды алушыларды мемлекеттік қолдау шараларын мониторингтеу жүйесі;
17) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган – қаржы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган;
18) тіркеуші – бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған, бірінші деңгейдегі жүйені пайдалана отырып, жеке кәсіпкерлікті және оларды алушыларды мемлекеттік қолдау шараларын пайдалану мониторингін техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз ететін, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлға;
19) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналасқан, АӨК СМАЖ-ға қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
20) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
21) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
3. Субсидиялау мыналарды қамтитын мемлекеттік қолдаудың екі деңгейлі жүйесі шеңберінде жүзеге асырылады:
1) бірінші деңгей – екінші деңгейдегі жүйелермен интеграцияланған, мемлекеттік қолдау шараларын алушылардың өтініштерінің эталондық электрондық тізілімін қамтитын, түпкілікті постформаттық-логикалық бақылау арқылы мемлекеттік қолдау шараларын алушының базалық өлшемшарттарға сәйкестігі айқындалатын тіркеуші ақпараттық жүйе;
2) екінші деңгей – мемлекеттік қолдау шараларын алушылардан өтініштерді қабылдау, оларды форматты-логикалық бақылауды қолдана отырып өңдеу және өңделген өтініштерді бірінші деңгейге беру жүзеге асырылатын салалық мемлекеттік немесе мемлекеттік емес ақпараттық жүйелер.
4. Субсидиялар ЭҚЖЖ кодтарына сәйкес негізгі немесе қайталама қызмет түрі "теңізде балық өсіру", "тұщы суда балық өсіру", "балықтарды, шаянтәрізділер мен моллюскаларды өңдеу және консервілеу" болып табылатын аквашаруашылық субъектілеріне (көрсетілетін қызметті алушыларға):

16) регистраторская информационная система (далее – система первого уровня) – система мониторинга мер государственной поддержки частного предпринимательства и их получателей, интегрированная с ГИСС АПК, содержащая эталонный электронный реестр заявок заявителей, где посредством окончательного постформатно-логического контроля принимается решение о соответствии заявителя базовым критериям и оплате ему денег из бюджета;
17) центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета – центральный государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в финансовой сфере;
18) регистратор – юридическое лицо со стопроцентным участием государства в уставном капитале, определенное центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, обеспечивающее техническое сопровождение мониторинга использования мер государственной поддержки частного предпринимательства и их получателей с использованием системы первого уровня;
19) веб-портал государственной информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к ГИСС АПК;
20) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
21) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Субсидирование осуществляется в рамках двухуровневой системы государственной поддержки, включающей:
1) первый уровень – регистраторская информационная система, интегрированная с системами второго уровня, содержащая эталонный электронный реестр заявок получателей мер государственной поддержки, где посредством окончательного постформатно-логического контроля определяется соответствие получателя мер государственной поддержки базовым критериям;
2) второй уровень – отраслевые государственные или негосударственные информационные системы, посредством которых осуществляется прием заявление от получателей мер государственной поддержки, их обработка с применением форматно-логического контроля и передача обработанных заявление на первый уровень.
4. Субсидии предоставляются субъектам аквакультуры (услугополучателям), основным или вторичным видом деятельности которых в соответствии с кодам ОКЭД являются "морское рыбоводство", "пресноводное рыбоводство", "переработка и консервирование рыбы, ракообразных и моллюсков", для снижения себестоимости продукции аквакультуры путем возмещения:

1) аквашаруашылық объектілерін өсіру кезінде пайдаланылатын азықтарды сатып алу шығындарының 30 (отыз) процентін (бұдан әрі – %);
2) құртшабақтарды сатып алу шығыстарының 50%-ін;
3) биологиялық негіздемені сатып алу шығыстарының 50%-ін;
4) аквашаруашылықта қолданылатын препараттарды сатып алу шығыстарының 50%-ін;
5) аналық балық үйірін сатып алу және оларды күтіп-ұстау шығыстарының 50%-ін өтеу арқылы аквашаруашылық өнімінің өзіндік құнын төмендету үшін беріледі.
5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші)) және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
Министрлік және жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) Қағидалар бекітілген және өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
6. Субсидия беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын АӨК СМАЖ-да іркіліс болған жағдайда, жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) туындаған жағдай туралы Министрлікті дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте туындаған іркілісті жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін Министрлік 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама жасайды және оны АӨК СМАЖ-ға орналастырады.
2-тарау. Аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау тәртібі
1-параграф. Субсидия көлемдерін қалыптастыру және бөлу тәртібі
7. Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) АӨК СМАЖ-дан "сұраным-жауап" форматында деректерді аквашаруашылық субъектілерінің (көрсетілетін қызметті алушының) Қағидалардың 10-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген базалық өлшемшарттарға сәйкестігін автоматты түрде тексеру жүргізілетін бірінші деңгейдегі жүйеге беру арқылы ақпаратты сұратады.
Бірінші деңгейдегі жүйе өтініш берілген жылға дейінгі соңғы 2 (екі) қаржы жылы үшін осы Қағидалардың 10-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген деректер түрінде жауап қайтарады.
Аквашаруашылық субъекті (көрсетілетін қызметті алушы) өтініш берілген жылға дейін алдыңғы екі қаржы жылының бірінде салық аударымдары мен еңбекақы төлеу қорының көлемін ұлғайту қамтамасыз етілген кезде базалық өлшемшартқа сәйкес келеді деп есептеледі.
Аквашаруашылық субъекті (көрсетілетін қызметті алушы) өтініш берілген жылға дейін қатарынан алдыңғы 2 (екі) қаржы жылы үшін салық аударымдары мен еңбекақы төлеу қорының көлемі төмендеген кезде базалық өлшемшартқа сәйкес келмейді деп есептеледі.

1) 30 процентов (далее – %) расходов за приобретение кормов, используемых при выращивании объектов аквакультуры;
2) 50 % расходов за приобретение молоди;
3) 50 % расходов за приобретение биологического обоснования;
4) 50 % расходов за приобретение препаратов, применяемых в аквакультуре;
5) 50 % расходов за приобретение РМС и их содержание.
5. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения, столицы (далее – местный исполнительный орган (услугодатель)) и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
Министерство и местный исполнительный орган (услугодатель) в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
6. В случае сбоя ГИСС АПК, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, местный исполнительный орган (услугодатель) незамедлительно уведомляет Министерство о возникшей ситуации, которое приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя Министерство в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГИСС АПК.
Глава 2. Порядок субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства
Параграф 1. Порядок формирования и распределения объемов субсидий
7. Местный исполнительный орган (услугодатель) запрашивает информацию путем передачи данных с ГИСС АПК в формате "запрос-ответ" в систему первого уровня, в которой проводится автоматическая проверка соответствия субъекта аквакультуры (услугополучателя) критерии, установленных Правилами.
Система первого уровня возвращает ответ в виде данных, установленных Правилами, за последние 2 (два) финансовых года до года подачи заявки.
Субъект аквакультуры (услугополучатель) считается соответствующим базовому критерию при обеспечении увеличения объема налоговых отчислений и фонда оплаты труда в одном из двух предыдущих финансовых годов до года подачи заявление.
Субъект аквакультуры (услугополучатель) считается несоответствующим базовому критерию при снижении объема налоговых отчислений и фонда оплаты труда за предыдущие 2 (два) финансовых года подряд до года подачи заявление.

8. Субсидиялар көлемдерін қалыптастыруды және бөлуді жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік бағдарламалардың басым мақсаттары мен көрсеткіштеріне сәйкес, сондай-ақ ағымдағы жылға арналған субсидиялар көлемдерінің қажеттілігін, өткен жылғы субсидиялардың жиынтық көлемдерін және бюджет қаражатының болуын ескере отырып жүзеге асырады.
Жергілікті атқарушы органдар (көрсетілетін қызметті берушілер) ұсынатын субсидиялар көлемдері тиісті жылдың 10 қаңтарынан кешіктірілмей АӨК СМАЖ арқылы Министрлікке келісуге жіберіледі.
9. Министрлік 2 (екі) жұмыс күні ішінде берілген субсидиялар көлемдерінің мемлекеттік бағдарламалардың мақсаттары мен көрсеткіштеріне сәйкестігіне, сондай-ақ ағымдағы жылға арналған субсидиялар көлемдерінің қажеттілігін есепке ала отырып қарайды.
Оң шешім болған жағдайда, Министрлік АӨК СМАЖ арқылы жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) ұсынған субсидиялар көлемдерін келіседі.
Субсидиялар көлемдері мемлекеттік бағдарламалардың мақсаттары мен көрсеткіштеріне сәйкес келмеген, субсидиялар көлемдерін бөлу кезінде қате есептеулер анықталған жағдайда, Министрлік АӨК СМАЖ арқылы бас тарту себептерін көрсете отырып, жергілікті атқарушы органға (көрсетілетін қызметті берушіге) уәжді қорытынды жолдайды. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) субсидиялар көлемдерін пысықтау мерзімі 3 (үш) жұмыс күнін құрайды. Субсидиялар көлемдерін қайта келісу 2 (екі) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Субсидиялар көлемдері келісілгеннен кейін жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) 2 (екі) жұмыс күні ішінде оларды өзінің ресми интернет-ресурсына және АӨК СМАЖ-ға орналастырады.
10. Қосымша қаражат бөлінген және (немесе) қаражат субсидиялар бағытары арасында қайта бөлінген және (немесе) бұрын келісілген бюждет қысқартылған жағдайда, жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) мәслихаттың тиісті шешімін және әкім орынбасарының қолы қойылған жазбаша негіздемені қоса бере отырып, Қағидалардың 6 және 7-тармақтарында көзделген тәртіппен субсидиялар көлемдеріне тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді.
2-параграф. Субсидиялар алу шарттары
11. Субсидиялар жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген қаражат есебінен және шегінде төленеді.
12. Сатып алынған азық үшін субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) аквашаруашылық субъектіcінің (көрсетілетін қызметті алушының) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша сатып алынған азық үшін субсидия алуға арналған өтінішті беруі;

8. Формирование и распределение объемов субсидий осуществляется местным исполнительным органом (услугодателем) согласно приоритетным целям и показателям государственных программ, а также с учетом потребности объемов субсидий на текущий год, итоговых объемов субсидий предыдущего года и наличия бюджетных средств.
Предлагаемые местными исполнительными органами (услугодателями) объемы субсидий не позднее 10 января соответствующего года направляются посредством ГИСС АПК на согласование в Министерство.
9. Министерство в течение 2 (двух) рабочих дней рассматривает предоставленные объемы субсидий на соответствие целям и показателям государственных программ, а также с учетом потребности объемов субсидий на текущий год.
В случае положительного решения, Министерство посредством ГИСС АПК согласовывает представленные местным исполнительным органом (услугодателем) объемы субсидий.
После согласования объемов субсидий местный исполнительный орган (услугодатель) в течение 2 (двух) рабочих дней размещает их на своем официальном интернет-ресурсе и в ГИСС АПК.
10. При выделении дополнительных средств и (или) перераспределении средств между направлениями субсидирования и (или) сокращении ранее согласованного бюджета, местный исполнительный орган (услугодатель) вносит соответствующие изменения и (или) дополнения в объемы субсидий в порядке, предусмотренном пунктами 8 и 9 Правил, с приложением соответствующего решения маслихата и письменного обоснования за подписью заместителя акима.
Параграф 2. Условия получения субсидий
11. Субсидии выплачиваются за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год.
12. Субсидии за приобретенные корма выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи субъектам аквакультуры (услугополучателем) посредством веб-портала "электронного правительства" заявления на получение субсидий за приобретенные корма по форме 1 согласно приложению 1 к Правилам;

2) аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) ЭЦҚ-ны қолдана отырып, АӨК СМАЖ-да өтінішді тіркеуі;
3) аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) АӨК СМАЖ-да деректері "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорлары мен АӨК СМАЖ-дың ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
4) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инфрақұрылымның бар-жоғына және аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобының оң қорытындысы;
5) АӨК СМАЖ бен электрондық шот-фактураларды қабылдайтын және өңдейтін ақпараттық жүйенің (бұдан әрі – ЭШФ АЖ) ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде аквашаруашылық субъектінің (көрсетілетін қызметті алушының) азықтарды сатып алуын растауы (азық жеткізушілердің тиісті электрондық шот-фактурасының, төлеуді растайтын құжаттардың болуы).
Аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) азықты электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдаланбайтын шетелдік өндірушіден тікелей сатып алған кезде, сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларациямен (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) немесе Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 530-бабына сәйкес салық органдарының белгiсi соғылған тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарынан) расталады;
6) АӨК СМАЖ бен "e-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде азыққа ветеринариялық анықтама мәліметтерінің расталуы (отандық өндірушілерден сатып алынған жағдайда);
7) АӨК СМАЖ бен "e-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде азыққа ветеринариялық сертификат мәліметтерінің расталуы (импортталған жағдайда);
8) АӨК СМАЖ бен ЭШФ АЖ ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде аквашаруашылық субъектінің (көрсетілетін қызметті алушының) алдыңғы және (немесе) ағымдағы жылғы аквашаруашылық өнімін өндіру көлемінің расталуы (тиісті электрондық шот-фактуралардың, төлеуді растайтын құжаттардың болуы);
9) бекіре балық түрлері мен олардың будандарына арналған азықты субсидиялау кезінде "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ") мен АӨК СМАЖ-дың ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде әкімшілік органда тіркеу туралы ақпарат негізінде қалыптастырылатын, Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарлардың қолдан өсірілгені туралы мәліметтердің расталуы.

2) регистрации заявления субъекта аквакультуры (услугополучателя) в ГИСС АПК с использованием ЭЦП;
3) наличии лицевого счета в ГИСС АПК у субъекта аквакультуры (услугополучателя), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) положительного заключения группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства по форме согласно приложению 2 к Правилам;
5) подтверждении приобретения кормов субъектам аквакультуры (услугополучателем) в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (далее – ИС ЭСФ) (наличии соответствующих электронных счетов-фактур поставщиков кормов, документов, подтверждающих оплату);
При приобретении субъектам аквакультуры (услугополучателем) кормов напрямую у иностранного производителя, не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение подтверждаются таможенной декларацией на товары (из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии со статьей 530 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс) (с территории государств-членов Евразийского экономического союза);
6) подтверждении сведений ветеринарной справки на корма в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и информационной системы "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (в случае приобретения у отечественного производителя);
7) подтверждении сведений ветеринарного сертификата на корма в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и информационной системы "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (в случае импорта);
8) подтверждении объема производства субъекта аквакультуры (услугополучателя) продукции аквакультуры в предыдущем году и (или) в текущем году в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ИС ЭСФ (наличии соответствующих электронных счетов-фактур, документов, подтверждающих оплату);
9) подтверждении сведений по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, формируемых на основании информации о регистрации в административном органе в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и информационной системы "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД "Е-лицензирование") (при субсидировании кормов для осетровых видов рыб и их гибридов).

13. Сатып алынған балық өсіру-биологиялық негіздемелерге, аквашаруашылықта қолданылатын препараттарға субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) аквашаруашылық субъектінің (көрсетілетін қызметті алушының) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 2 және 3-нысандар бойынша сатып алынған аквашаруашылық саласындағы балық өсіру-биологиялық негіздеме үшін субсидия алуға арналған өтінішті, аквашаруашылықта қолданылатын сатып алынған препараттар үшін субсидия алуға арналған өтінішті беруі;
2) аквашаруашылық субъектінің (көрсетілетін қызметті алушының) ЭЦҚ-ны қолдана отырып АӨК СМАЖ-да өтінішті тіркеуі;
3) аквашаруашылық субъектінің (көрсетілетін қызметті алушының) АӨК СМАЖ-да деректері "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорлары мен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
4) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инфрақұрылымның бар-жоғына және аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобының оң қорытындысы;
5) АӨК СМАЖ бен ЭШФ АЖ ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде аквашаруашылық субъектінің (көрсетілетін қызметті алушының) балық өсіру-биологиялық негіздемені, аквашаруашылықта қолданылатын препараттарды сатып алуын растауы (тиісті электрондық шот-фактуралардың, төлеуді растайтын құжаттардың болуы).
Аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) балық өсіру-биологиялық негіздемені, аквашаруашылықта қолданылатын препараттарды электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдаланбайтын шетелдік өндірушіден тікелей сатып алған кезде, сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларациямен (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден әкелінетін тауарлар үшін) немесе Салық кодексінің 530-бабына сәйкес салық органдарының белгiсi соғылған тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарынан) расталады;
6) аквашаруашылықта қолданылатын сатып алынған препараттарды субсидиялау кезінде АӨК СМАЖ бен ЭШФ АЖ ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) алдыңғы және (немесе) ағымдағы жылғы аквашаруашылық өнімін өндіру көлемінің расталуы (тиісті электрондық шот-фактуралардың, төлеуді растайтын құжаттардың болуы).
Аквашаруашылықта қолданылатын препараттарды сатып алуды субсидиялау мынадай топтарға қолданылады:
жұқпалы аурулармен күресуге арналған антибиотиктер;
антигельминтикалық препараттар тобы;
сыртқы ауруларға қарсы препараттар;
иммунитетті арттыруға арналған препараттар;
су гидрохимиясын жақсартуға арналған препараттар;
балық өсіруге арналған тор қоршамдарды, тоғандарды, бассейндерді, сондай-ақ көлдерді өңдеуге арналған препараттар;
өндірушілерді (аналық/аталық) жетілдіретін гормоналды ынталандыру ретінде қолданылатын гонадотропты препараттар.

13. Субсидии за приобретенное рыбоводно-биологическое обоснование, препараты, применяемые в аквакультуре, выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи субъектом аквакультуры (услугополучателем) посредством веб-портала "электронного правительства" заявления на получение субсидий за приобретенное рыбоводно-биологическое обоснование в области аквакультуры, заявления на получение субсидий за приобретенные препараты, применяемые в аквакультуре, по формам 2 и 3 согласно приложению 1 к Правилам;
2) регистрации заявления субъекта аквакультуры (услугополучателя) в ГИСС АПК с использованием ЭЦП;
3) наличии лицевого счета в ГИСС АПК у субъекта аквакультуры (услугополучателя), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) положительного заключения группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства по форме согласно приложению 2 к Правилам;
5) подтверждении приобретения рыбоводно-биологических обоснований, препаратов, применяемых в аквакультуре, субъектом аквакультуры (услугополучателем) в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ИС ЭСФ (наличии соответствующих электронных счетов-фактур, документов, подтверждающих оплату);
При приобретении субъектом аквакультуры (услугополучателем) рыбоводно-биологических обоснований, препаратов, применяемых в аквакультуре, напрямую у иностранного производителя, не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение подтверждаются таможенной декларацией (на товары из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии со статьей 530 Налогового кодекса (с территории государств-членов Евразийского экономического союза);
6) подтверждении объема производства субъекта аквакультуры (услугополучателя) продукции аквакультуры в предыдущем году и (или) в текущем году в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ИС ЭСФ, при субсидировании приобретенных препаратов, применяемых в аквакультуре (наличии соответствующих электронных счетов-фактур, документов, подтверждающих оплату).
Субсидии за приобретение препаратов, применяемых в аквакультуре, распространяются на следующие группы:
антибиотики для борьбы с инфекционными заболеваниями;
группа антигельминтных препаратов;
препараты от наружных заболеваний;
препараты для повышения иммунитета;
препараты для улучшения гидрохимии воды;
препараты для обработки рыбоводных садков, прудов, бассейнов, а также озер;
гонадотропные препараты, применяемые в качестве гормональных стимуляторов созревания производителей (самки/самцы).

14. Сатып алынған құртшабақтарға, аналық балық үйіріне және оларды күтіп-ұстауға арналған субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) аквашаруашылық субъектінің (көрсетілетін қызметті алушының) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 4 және 5-нысандар бойынша сатып алынған аквашаруашылық объектілерінің құртшабақтары үшін субсидия алуға арналған өтінішті, сатып алынған балық басын толықтыратын аналық балық үйірі үшін субсидия алуға арналған өтінішті беруі;
2) аквашаруашылық субъекті (көрсетілетін қызметті алушы) ЭЦҚ-ны қолдана отырып АӨК СМАЖ-да өтінішті тіркеуі;
3) аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) АӨК СМАЖ-да деректері "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорлары мен АӨК СМАЖ-дың ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
4) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инфрақұрылымның бар-жоғына және аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестікке мамандар тобының оң қорытындысы;
5) АӨК СМАЖ бен ЭШФ АЖ ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) құршабақтарды, аналық балық үйірін сатып алуын және оларды күтіп-ұстауын растауы (тиісті электрондық шот-фактуралардың, төлеуді растайтын құжаттардың болуы).
Аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) құртшабақтар мен аналық балық үйірін электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдаланбайтын шетелдік өндірушіден тікелей сатып алған кезде, сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларациямен (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) немесе Салық кодексінің 530-бабына сәйкес салық органдарының белгiсi соғылған тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарынан) расталады;
6) АӨК СМАЖ бен "e-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде құртшабақтар мен аналық балық үйірін жеткізушісінің жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірінің (балық өсіру К5) бар болуын растауы (отандық өндірушілерден сатып алынған жағдайда);
7) АӨК СМАЖ бен "e-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде құртшабақтар және (немесе) аналық балық үйірін жеткізушінің ветеринариялық анықтамасы мәліметтерінің расталуы (отандық өндірушіден сатып алынған жағдайда);

14. Субсидии за приобретенную молодь, РМС и их содержание выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи субъектом аквакультуры (услугополучателем) посредством веб-портала "электронного правительства" заявления на получение субсидий за приобретенную молодь объектов аквакультуры, заявления на получение субсидий за приобретенные ремонтно-маточные стада и их содержание по формам 4 и 5 согласно приложению 1 к Правилам;
2) регистрации заявления субъекта аквакультуры (услугополучателя) в ГИСС АПК с использованием ЭЦП;
3) наличии лицевого счета в ГИСС АПК у субъекта аквакультуры (услугополучателя), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) положительного заключения группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства по форме согласно приложению 2 к Правилам;
5) подтверждении приобретения молоди, РМС и их содержания субъектом аквакультуры (услугополучателем) в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ИС ЭСФ (наличии соответствующих электронных счетов-фактур, документов, подтверждающих оплату).
При приобретении субъектом аквакультуры (услугополучателем) молоди и РМС напрямую у иностранного производителя, не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение подтверждаются таможенной декларацией на товары (из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии со статьей 530 Налогового кодекса (с территории государств-членов Евразийского экономического союза);
6) подтверждении сведений о наличии у поставщика молоди и (или) РМС учетного номера объекта производства, осуществляющего выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения (выращивание рыб К5) в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и информационной системы "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (в случае приобретения у отечественного производителя);
7) подтверждении сведений ветеринарной справки поставщика молоди и (или) РМС в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и информационной системы "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (в случае приобретения у отечественного производителя);

8) АӨК СМАЖ бен "e-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде құртшабақтар мен аналық балық үйірін жеткізушінің ветеринариялық сертификаты мәліметтерінің расталуы (импортталған жағдайда);
9) АӨК СМАЖ бен "Е-лицензиялау" МДҚ" АЖ-ның ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде әкімшілік органда тіркеу туралы ақпарат негізінде қалыптастырылатын, Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарлардың қолдан өсірілгені туралы мәліметтердің расталуы (бекіре балықтары мен олардың будандарының құртшабақтары мен аналық балық үйірін субсидиялау кезінде).
15. "Аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) Қағидаларға 3-қосымшада жазылған.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен АӨК СМАЖ-дың ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
16. Аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) өтініш берілген күнге дейін 24 (жиырма төрт) айдан асырмай сатып алынған құртшабақтар, биологиялық негіздеме, аналық балық үйірі және аквашаруашылықта қолданылатын препараттарға жұмсалған шығындарды өтеу бойынша субсидиялар алуға өтініш береді.
17. Шот-фактураларда субсидиялар сұралатын тауардың бір ғана атауы болуға тиіс.
Электрондық шот-фактура ЭШФ АЖ-дан АӨК СМАЖ-ға өтініш бергенге дейін ЭШФ АЖ-дағы контрагентті растай отырып, "сұраным-жауап" режимінде сұратылады (сұралған электрондық шот-фактура мемлекеттік қолдау шараларын алу үшін электрондық шот-фактураны пайдалануды растаған кезде ЭШФ АЖ-да автоматты түрде бұғатталады).
Аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) субсидиялар алмаған жағдайда (мемлекеттік қолдау шараларын алу үшін электрондық шот-фактураны пайдаланбаған кезде), аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) өтініші бойынша жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) АӨК СМАЖ арқылы 5 (бес) жұмыс күні ішінде электрондық шот-фактураларды бұғаттан шығаруды жүзеге асырады.
Мыналарға субсидия берілмейді:
1) бұрын құнын арзандатуға субсидияланған немесе өзара есеп айырысу есебіне сатып алынған азық, құртшабақ, биологиялық негіздеме, аналық балық үйірі және аквашаруашылықта қолданылатын препараттар;
2) аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) одан әрі қайта сату үшін сатып алған азық, құртшабақ, биологиялық негіздеме, аналық балық үйірі және аквашаруашылықта қолданылатын препараттар;

8) подтверждении сведений ветеринарного сертификата поставщика молоди и (или) РМС в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и информационной системы "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (в случае импорта);
9) подтверждении сведений по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, формируемых на основании информации о регистрации в административном органе в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ИС "ГБД "Е-лицензирование" (при субсидировании молоди, РМС осетровых видов рыб и их гибридов).
15. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства" (далее – Перечень) изложен в приложении 3 к Правилам.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и ГИСС АПК осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
16. Субъект аквакультуры (услугополучатель) подает заявление на получение субсидий по возмещению затрат на приобретенные не ранее 24 (двадцати четырех) месяцев до дня подачи заявления молоди, биологического обоснования, РМС и препаратов, применяемых в аквакультуре.
17. Cчет-фактуры должны содержать только одно наименование товара, на который запрашиваются субсидии.
Электронная счет-фактура запрашивается из ИС ЭСФ в режиме "запрос – ответ" с подтверждением контрагента в ИС ЭСФ до подачи заявления в ГИСС АПК (запрошенная электронная счет-фактура автоматически блокируется в ИС ЭСФ при подтверждении использования электронной счет-фактуры для получения мер государственной поддержки).
В случае неполучения субъектом аквакультуры (услугополучателем) субсидий (при неиспользовании электронной счета-фактуры для получения мер государственной поддержки), по обращению субъекта аквакультуры (услугополучателя) местным исполнительным органом (услугодателем) посредством ГИСС АПК в течение 5 (пяти) рабочих дней осуществляется разблокировка электронных счетов-фактур.
Субсидированию не подлежат:
1) корм, молодь, биологическое обоснование, РМС и препараты, применяемые в аквакультуре, ранее просубсидированные на удешевление стоимости или приобретенные в счет взаиморасчетов;
2) корм, молодь, биологоческое обоснование, РМС и препараты, применяемые в аквакультуре, приобретенные субъектами аквакультуры (услугополучателями) для дальнейших их перепродаж;

3) тағамдық уылдырық алуға арналған аналық балық үйірі және оларды күтіп-ұстау.
18. Субсидияларды есептеу Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
3-параграф. Субсидияларды төлеу тәртібі
19. Жыл сайын тиісті жылдың 20 қаңтарына дейін жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың деңгейінде мамандар тобының құрамын қалыптастырады.
Мамандар тобы инфрақұрылымның бар-жоғына салыстыру жүргізеді және Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инфрақұрылымның бар-жоғы және аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестікке мамандар тобының қорытындыларын (бұдан әр – қорытынды) береді.
Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) мамандар тобының тізімін АӨК СМАЖ-да тіркейді.
Аквашаруашылық субъектілері (көрсетілетін қызметті алушылар) субсидия алуға арналған өтінішті бергенге дейін қорытындыны алады. Қорытындының сканерленген көшірмесін фото- және бейнематериалдарды қоса бере отырып, жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) мамандар тобы қол қойған қорытындыны ұсынған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде веб-порталға орналастырады. Фото- және бейнематериалдар сақтау үшін Google Drive (Гугл Драйв) және Google Dіsc-ке (Гугл диск) жүктеледі, сақтау мерзімі 5 (бес) жыл.
Аквашаруашылық субъектілері (көрсетілетін қызметті алушылар) қорытынды алу үшін жергілікті атқарушы органға (көрсетілетін қызметті берушіге) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес қарап-тексеру және салыстырып-тексеру нәтижелерінің өлшемшарттарға сәйкестігін айқындауға жазбаша хабарлама жібереді. Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) өтеусіз негізде хабарлама келіп түскен күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде белгіленген өлшемшарттарға сәйкестігіне қарап-тексеру және салыстырып-тексеру жүзеге асырады.
Әрбір аквашаруашылық субъектісіне (көрсетілетін қызметті алушыға) қалыптастырылған мамандар тобы құрамынан кемінде 2 (екі) маман жіберіледі.
Сатып алынған азыққа субсидиялар алуға үміткер аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) өсірілген аквашаруашылық объектісін өткізу кезінде ауланғанын және тиелгенін фото- және видеоға түсірілуін қамтамасыз етеді. Сатып алынған құртшабақтар мен аналық балық үйірі үшін ағымдағы күн мен уақытты көрсете отырып, олардың тиелгенін және балық өсіру тоғандарына, балық өсіру бассейндеріне, тор қоршамаларға және (немесе) су айдындарына жіберілгенін фото- және видеоға түсірілуін қамтамасыз етеді және материалдарды мамандар тобына береді.
Бейнетіркеу құртшабақтардың балық өсіретін тоғандарға, балық өсіретін бассейндерге, тор қоршамаларға және (немесе) су айдындарына жіберілетін орнына тасымалдау үшін тиеу процесін басынан аяғына дейін жүргізіледі. Құртшабақтардың тиелуін және балық өсіретін тоғандарға, балық өсіретін бассейндерге, тор қоршамаларға және (немесе) су айдындарына жіберілуін бейнетіркеу жеке-жеке жүргізіледі. Балық жіберілетін орындарға тасымалдау кезінде бейнетіркеу жүзеге асырылмайды.
Аквашаруашылық субъектілерінің (көрсетілетін қызметті алушылардың) өлшемшарттарға сәйкестігін салыстырып-тексеру жылына кемінде бір рет не Қағидаларда белгіленген өлшемшарттар өзгерген кезде жүзеге асырылады.

3) РМС и их содержание, предназначенные для получения пищевой икры.
18. Расчет субсидий осуществляется согласно приложению 4 к Правилам.
Параграф 3. Порядок выплаты субсидий
19. Ежегодно до 20 января соответствующего года местным исполнительным органом (услугодателем) на уровне областей, городов республиканского значения и столицы формируется состав группы специалистов.
Группа специалистов осуществляет сверку наличия соответствующей инфраструктуры и выдает заключение группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства (далее – заключение) по форме согласно приложению 2 к Правилам.
Состав группы специалистов регистрируется местным исполнительным органом (услугодателем) в ГИСС АПК.
Субъекты аквакультуры (услугополучатели) до подачи заявления на получение субсидий получают заключение. Сканированная копия заключения с указанием ссылки на хранение фото- и видеоматериалов размещается местным исполнительным органом (услугодателем) на веб-портале в течение 2 (двух) рабочих дней с даты предоставления подписанного заключения. Фото- и видеоматериалы загружаются для хранения на Google Drive (Гугл Драйв) и Google Dіsc (Гугл диск), со сроком хранения 5 (пять) лет.
Субъекты аквакультуры (услугополучатели) для получения заключения направляют в местный исполнительный орган (услугодателю) письменное уведомление на определение соответствия критериям результатов осмотра и сверки согласно приложению 2 к Правилам. Местный исполнительный орган (услугодатель) на безвозмездной основе в течение 30 (тридцати) рабочих дней со дня поступления уведомления, осуществляет осмотр и сверку соответствия установленным критериям.
На каждого субъекта аквакультуры (услугополучателя) направляется не менее 2 (двух) специалистов из числа сформированного состава группы специалистов.
Субъект аквакультуры (услугополучатель), претендующий на получение субсидии за приобретенные корма, обеспечивает фото- и видеофиксацию отлова и загрузки при реализации выращенных объектов аквакультуры. За приобретенную молодь и РМС обеспечивает фото- и видеофиксацию их загрузки и выпуска в рыбоводные пруды, рыбоводные бассейны, садки и (или) водоемы с отображением текущей даты и времени, и передает материалы группе специалистов.
В процессе видеофиксации в режиме реального времени записываются и озвучиваются видовой и возрастной состав, объемы (количество) и средняя навеска выращенной рыбы и других водных животных, молоди и РМС, место проведения работ, а также процедура подсчета молоди и РМС при загрузке и выпуске в рыбоводные пруды, рыбоводные бассейны, садки и (или) водоемы.
Видеофиксация производится от начала и до конца процедуры загрузки для транспортировки молоди к месту выпуска в рыбоводные пруды, рыбоводные бассейны, садки и (или) водоемы. Видеофиксация загрузки и выпуска молоди в рыбоводные пруды, рыбоводные бассейны, садки и (или) водоемы производится по отдельности. Видеосъемка при транспортировке к местам выпуска не осуществляется.
Сверка соответствия субъектов аквакультуры (услугополучателей) критериям осуществляется не реже одного раза в год, либо при изменении критериев, установленных Правилами.

20. АӨК СМАЖ-ға қолжетімділікті ұсыну үшін жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) тиісті жылдың 20 қаңтарына дейін ЭЦҚ-сы бар қызметкерлердің өзектендірілген тізімін Министрлікке жолдайды.
21. Субсидия алуға арналған өтініштерді қабылдау аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) орналасқан жері (заңды мекенжайы) бойынша тиісті жылдың 1 ақпаннан бастап 20 желтоқсанына (қоса алғанда) дейін жүзеге асырылады.
Бұл ретте жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) өтініштерді қабылдау басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын, оның ішінде қосымша қаражат бөлу кезінде жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) ресми интернет-ресурсында және АӨК СМАЖ-да өтініштерді қабылдау басталатын күн туралы хабарландыру орналастырады.
Тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген бюджет қаражаты толық игерілген жағдайда, жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) өтініштерді қабылдауды және қарауды тоқтатады.
22. Өтініштерді қарау оларды тіркеу күні мен уақытына сәйкес кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады. Келесі өтініш алдыңғы өтініш қаралғаннан кейін қаралады.
23. Субсидия алуға өтініш беру үшін аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) ЭЦҚ көмегімен өз бетінше АӨК СМАЖ-да тіркелуі қажет.
24. АӨК СМАЖ-да жеке кабинетте тіркелу үшін аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН); аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;
2) заңды тұлғалар және бірлескен кәсіпкерлік нысанындағы дара кәсіпкерлер үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі; толық атауы; бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН-сы;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктегі банк шотының деректемелері.
Көрсетілген деректер өзгерген кезде аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) 1 (бір) жұмыс күні ішінде АӨК СМАЖ-дағы жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
25. АӨК СМАЖ-дағы жеке кабинетте субсидия алуға арналған өтінішті қалыптастыру және тіркеу мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) Қағидалардың 10-тармағының 3), 4), 5), 6) 7), 8) және 9) тармақшаларына, 11-тармағының 3), 4), 5) және 6) тармақшаларына, 12-тармағының 3), 4), 5), 6), 7), 8) және 9) тармақшаларына сәйкес осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия алуға арналған өтініш оған АӨК СМАЖ-да талаптарды тексеру үшін қажетті мәліметтер енгізіле отырып қалыптастырылады;

20. Для предоставления доступа к ГИСС АПК местный исполнительный орган (услугодатель) до 20 января соответствующего года направляет в Министерство актуализированные списки сотрудников, обладающих ЭЦП.
21. Прием заявлений на получение субсидий осуществляется по месту нахождения (юридическому адресу) субъекта аквакультуры (услугополучателя) с 1 февраля до 20 декабря (включительно) соответствующего года.
При этом местный исполнительный орган (услугодатель) за четырнадцать календарных дней до начала приема заявлений, в том числе при выделении дополнительных средств, размещает на официальном интернет-ресурсе местного исполнительного органа (услугодателя) и в ГИСС АПК объявление о дате начала приема заявлений.
В случае полного освоения бюджетных средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год, местный исполнительный орган (услугодатель) прекращает прием и рассмотрение заявлений.
22. Заявления рассматриваются по очередности согласно дате и времени их поступления. Последующее заявление рассматривается после рассмотрения предыдущего заявления.
23. Для подачи заявления на получение субсидий субъекту аквакультуры (услугополучателю) необходимо самостоятельно зарегистрироваться в ГИСС АПК с помощью ЭЦП.
24. Для регистрации в личном кабинете ГИСС АПК субъектом аквакультуры (услугополучателем) указываются следующие сведения:
1) для индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН); фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей в форме совместного предпринимательства: бизнес-идентификационный номер; полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты банковского счета в банке второго уровня.
При изменении указанных данных, субъект аквакультуры (услугополучатель) в течение 1 (одного) рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в личный кабинет ГИСС АПК.
25. Формирование и регистрация заявления на получение субсидий производятся в личном кабинете ГИСС АПК в следующем порядке:
1) формируется заявление на получение субсидий по форме согласно приложению 1 к Правилам с внесением в нее сведений, необходимых для проверки ГИСС АПК требований в соответствии с подпунктами 3), 4), 5), 6), 7), 8) и 9) пункта 12, подпунктами 3), 4), 5) и 6) пункта 13, подпунктами 3), 4), 5), 6), 7), 8) и 9) пункта 14 Правил;

2) субсидия алуға арналған өтініш АӨК СМАЖ-да оған аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) ЭЦҚ-сымен қол қою арқылы тіркеледі және жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) АӨК СМАЖ-дағы жеке кабинетінде қолжетімді болады. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) веб-порталда көрсетілген электрондық мекенжайына субсидия алуға арналған өтініштің қарауға келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
26. Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) субсидиялар алуға арналған өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оны мәліметтердің толықтығына қарайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдау өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдауды көрсетілетін қызметті беруші хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізеді.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР АӘРПК) 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы тыңдауға ұсынған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия беру туралы хабарламаны не Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді және оның көрсетілетін қызметті алушының және су пайдаланушының СМАЖ-ғы "жеке кабинетіне" жіберілуін қамтамасыз етеді.
Тыңдау осы хабарлама жіберілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен мерзімде жүзеге асырылады, Сіз осы шешім бойынша өз ұстанымыңызды білдіре аласыз (қажеттісін жазыңыз):
27. Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне субсидияларды алу сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
28. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары туындаған жағдайда, аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) олар туындаған сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде жергілікті атқарушы органды (көрсетілетін қызметті берушіні) осындай мән-жайлар туралы хабардар етеді. Аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) уәкілетті мемлекеттік органдардың еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталу фактісін растайтын құжатты (Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің "Қазгидромет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны берген ауа райы жағдайлары туралы анықтаманы және (немесе) жергілікті атқарушы органның су объектісінің сарқылуы туралы шешімін және (немесе) жергілікті атқарушы органның карантиндік немесе шектеу іс-шараларын белгілеу туралы шешімін және (немесе) ветеринария саласындағы уәкілетті орган берген балық ауруын анықтау туралы сараптама актісін (сынақ хаттамасын)) АӨК СМАЖ-да орналастырады.
Алдыңғы 2 (екі) жыл қатарынан еңсерілмейтін күштің мән-жайларының туындағанын растайтын құжаттар болмаған жағдайда, аквашаруашылық субъектілерінің (көрсетілетін қызметті алушылардың) қарсы міндеттемелері орындалмаған болып есептеледі және субсидиялар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәптіппен бюджетке қайтарылуы тиіс.

2) заявление на получение субсидий регистрируется в ГИСС АПК путем ее подписания ЭЦП субъектом аквакультуры (услугополучателем) и становится доступной в личном кабинете ГИСС АПК местного исполнительного органа (услугодателя). На электронный адрес местного исполнительного органа (услугодателя), указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявления на получение субсидий.
26. Местный исполнительный орган (услугодатель) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления на получение субсидий рассматривает ее на полноту сведений.
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, местный исполнительный орган (услугодатель) уведомляет субъекта аквакультуры (услугополучателя) о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить субъекту аквакультуры (услугополучателю) позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится местным исполнительным органом (услугодателем) не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
По результатам рассмотрения документов, представленных субъектом аквакультуры (услугополучателем) на заслушивание, местный исполнительный орган (услугодатель) оформляет уведомление о результатах рассмотрения заявления на получение субсидий по форме согласно приложению 5 к Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 6 к Правилам, и обеспечивает его направление в личный кабинет субъекта аквакультуры (услугополучателя) и водопользователя в ГИСС АПК.
По результатам заслушивания инвестору (услугополучателю) в "личный кабинет" в течение 3 (трех) рабочих дней направляется уведомление о решении рабочего органа (услугодателя) о выплате/отказе в выплате инвестиционных субсидий по паспорту проекта по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
27. Местный исполнительный орган (услугодатель) обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
28. В случае наступления обстоятельств непреодолимой силы, субъект аквакультуры (услугополучатель) в течение 20 (двадцати) рабочих дней с момента их наступления извещает местный исполнительный орган (услугодателя) о таких обстоятельствах. Субъект аквакультуры (услугополучатель) размещает в ГИСС АПК документ уполномоченных государственных органов, подтверждающий факт наступления обстоятельств непреодолимой силы (справку о погодных условиях, выданную республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Казгидромет" Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, и (или) решение местного исполнительного органа об истощенности водного объекта, и (или) решение местного исполнительного органа об установлении карантина или ограничительных мероприятий, и (или) акт экспертизы (протокол испытаний) о выявлении болезни рыб, выданный уполномоченным органом в области ветеринарии).
В случае отсутствия документов, подтверждающих наступление обстоятельств непреодолимой силы в течение двух (2) предыдущих лет подряд, встречные обязательства субъекта аквакультуры (услугополучателямя) считаются неисполненными, и субсидии подлежат возврату в бюджет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

29. Аквашаруашылық субъектілері (көрсетілетін қызметті алушылар) қарсы міндеттемелерін орындамаған жағдайда, олардың аквашаруашылықты субсидиялау аясында алған ақшалары қарсы міндеттемелерді орындаудың қол жеткізілген деңгейі және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің базалық мөлшерлемелері ескеріле отырып, қайтарылуы тиіс.
Аквашаруашылық субъектілері (көрсетілетін қызметті алушылар) субсидияланған күннен бастап бес жыл ішінде қызметін тоқтатқан жағдайда, аквашаруашылықты субсидиялау аясында алған ақшаны толығымен не ішінара қайтаруы тиіс.
Қарсы міндеттемелерді орындаудың қол жеткізілген деңгейін есептеу мына формула бойынша жүргізіледі:
А = Б х (1- (В / 60)),
мұндағы:
А – қайтарылатын субсидия сомасы;
Б – берілген субсидиялар сомасы;
В – жұмыс істеген айлар саны.
30. Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) АӨК СМАЖ арқылы аквашаруашылық саласындағы қарсы міндеттемелердің қол жеткізілуіне мониторинг жүргізеді.  Субсидия берілген күннен бастап 5 (бес) жыл ішінде жылына 2 (екі) реттен асырмай субсидиялау объектісінің әрекеті/әрекетсіздігі мәніне мониторинг жүргізіледі.
31. Мониторинг шарттарын орындау үшін жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) аквашаруашылық субъектісінен (көрсетілетін қызметті алушыдан) АӨК СМАЖ-да қажетті ақпаратты сұратады.
Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) сұратылатын ақпарат туралы сұранымы туралы хабарлама аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) АӨК СМАЖ-дағы жеке кабинетіне және АӨК СМАЖ-да тіркелген кезде көрсеткен электрондық почтасының мекенжайына жібереді.
Аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) 15 (он бес) жұмыс күні ішінде сұратылған ақпаратты АӨК СМАЖ-ға орналастыру арқылы ұсынады.
32. Қарсы міндеттемелердің орындалу пайызы АӨК СМАЖ-да қарсы міндеттемелерде көзделген жоспарлы көрсеткіштерге шаққандағы іс жүзінде орындалған көрсеткіштердің арақатынасы ретінде пайызбен есептеледі және мынадай формула бойынша айқындалады:
Нақты орындалуы
Орындалу пайызы = (------------------------------------)× 100%
Жоспарлы міндеттеме
Бұл ретте:
1) нақты орындалу аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) ұсынған және құжаттармен расталған деректердің, сондай-ақ АӨК СМАЖ-да қамтылған мәліметтердің негізінде айқындалады;
2) жоспарлы міндеттеме аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) субсидия алу үшін АӨК СМАЖ арқылы өтініш берген кезде қалыптастырылады;
3) 100 пайыз көрсеткіш қарсы міндеттемелердің толық орындалғанын;
4) 100 пайыздан төмен көрсеткіш қарсы міндеттемелердің ішінара орындалғанын білдіреді;

29. В случае неисполнения встречных обязательств субъектами аквакультуры (услугополучателями), полученные ими в рамках субсидирования аквакультуры деньги подлежат возврату с учетом достигнутого уровня исполнения встречных обязательств и базовой ставки Национального Банка Республики Казахстан.
Субъекты аквакультуры (услугополучатели) в случае прекращения ими деятельности в течение пяти лет со дня субсидирования обязаны возвратить полностью либо частично деньги, полученные в рамках субсидирования аквакультуры.
Расчет достигнутого уровня исполнения встречных обязательств производится по формуле:
А = Б х (1 – (В/60)),
где:
А – сумма возврата субсидий;
Б – сумма выданных субсидий;
В – количество отработанных месяцев.
30. Местный исполнительный орган (услугодатель) проводит мониторинг достижения встречных обязательств в области аквакультуры посредством ГИСС АПК. Мониторинг осуществляется не более 2 (два) раза в год в течение 5 (пяти) лет со дня предоставления субсидий на предмет действия/бездействия объекта субсидирования.
31. Для исполнения условий мониторинга местный исполнительный орган (услугодатель) запрашивает у субъекта аквакультуры (услугополучателя) необходимую информацию в ГИСС АПК.
Уведомление о запросе местным исполнительным органом (услугодателем) запрашиваемой информации направляется в личный кабинет ГИСС АПК и на адрес электронной почты, указанный субъектом аквакультуры (услугополучателем) при регистрации в ГИСС АПК.
Субъект аквакультуры (услугополучатель) в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней представляет запрашиваемую информацию путем ее размещения в ГИСС АПК.
32. Процент выполнения встречных обязательств определяется в ГИСС АПК как отношение фактически исполненных показателей к плановым показателям, предусмотренным встречными обязательствами, выраженное в процентах, по следующей формуле:
Фактическое исполнение
Процент выполнения = (------------------------------------)х100%
Плановое обязательство
При этом:
1) фактическое исполнение определяется на основании данных, представленных субъектам аквакультуры (услугополучателем) и подтвержденных документами, а также сведениями, содержащимися в ГИСС АПК;
2) плановое обязательство формируется при подаче заявления субъектам аквакультуры (услугополучателем) в ГИСС АПК на получение субсидий;
3) показатель 100 процентов означает полное исполнение встречных обязательств;
4) показатель менее 100 процентов – частичное исполнение;

5) 0 пайыз көрсеткіші қарсы міндеттемелердің орындалмағанын білдіреді.
Орындалу пайызын есептеуді жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) АӨК СМАЖ арқылы аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) ұсынған деректер мен жүйеде қамтылған ақпараттың негізінде автоматты түрде жүзеге асырады.
33. Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) қарсы міндеттемелерді орындау деңгейі туралы ақпаратты жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) АӨК СМАЖ-дағы жеке кабинетінде ағымдағы жылдың 20 қаңтарынан бастап соңына дейінгі мерзімде толтырады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
34. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі ҚР ӘРПК) 91-бабында белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы орган басшысының (көрсетілетін қызметті берушінің) атына не мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалынған жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді.
Бұл ретте, егер шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалынған жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) үш жұмыс күні ішінде қолайлы акт қабылдаған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасаған жағдайда, шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) шағымды жібермеуге құқылы.
35. Аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) шағымын Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
1) жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға тиіс.
36. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің), мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:

5) показатель 0 процентов – неисполнение встречных обязательств.
Расчет процента выполнения осуществляется местным исполнительным органом (услугодателем) автоматически посредством ГИСС АПК на основании данных, представленных субъектом аквакультуры (услугополучателем), и информации, содержащейся в системе.
33. Информация об уровне выполнения субъектом аквакультуры (услугополучателем) встречных обязательств заполняется местным исполнительным органом (услугодателем) в личном кабинете в ГИСС АПК согласно приложению 8 к Правилам в срок с 20 января и до конца текущего года.
Параграф 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) местного исполнительного органа (услугодателя) и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
34. Жалоба на решение, действие (бездействие) местного исполнительного органа (услугодателя) по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя местного исполнительного органа (услугодателя) либо в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в порядке, установленном статьей 91 АППК РК.
Местный исполнительный орган (услугодатель), чьи решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо).
При этом местный исполнительный орган (услугодатель), должностное лицо, чьи решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
35. Жалоба субъекта аквакультуры (услугополучателя) в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
1) местным исполнительным органом (услугодателем) – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
2) уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
36. Срок рассмотрения жалобы местным исполнительным органом (услугодателем), уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда, 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген аквашаруашылық субъектілеріне (көрсетілетін қызметті алушыға) жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы хабарлайды.
37. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Аквашаруашылық өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ асыл
тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына 1-қосымша
1-нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының аквашаруашылық саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан https://gosagro.kz/auth/login интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сатып алынған азық үшiн субсидия алуға арналған өтініш
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № АКВА040000 нысаны
Жиілік: бір реттік
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аквашаруашылық субъектілері

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) субъектов аквакультуры (услугополучателю), подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
37. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры, а также
развитие племенного
рыбоводства
Форма 1
Представляется: в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области аквакультуры
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://gosagro.kz/auth/login
Наименование административной формы: Заявление на получение субсидий за приобретенные корма
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № АКВА040000
Периодичность: единовременно
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: субъекты аквакультуры

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тиісті жылдың 1 ақпанынан 20 желтоқсанына дейін (қоса алғанда)
Жеке сәйкестендіру
нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру
нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер:
1
Аквашаруашылық субъектісінің атауы
2
Басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
3
Аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер: жеке кәсіпкерлер үшін, оның ішінде бірлескен кәсіпкерлік нысанында - жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) / заңды тұлға үшін - БСН
4
Банк деректемелері
5
Байланыс телефондары
6
Аквашаруашылық субъектісінің орналасқан жері
7
ЭҚЖЖ жіктеуішіне сәйкес сыныптың төрт таңбалы коды (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды)
2-кесте. Жалпы мәліметтер:
1
Инфрақұрылымның бар-жоғына және аквашаруашылық өнімінің өнімділі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобының қорытындысынан мәліметтер (нөмірі мен күні)
2
Азыққа арналған ветеринариялық сертификаттан мәліметтер (нөмірі мен күні)
3
Азыққа арналған ветеринариялық анықтамадан мәліметтер (нөмірі мен күні)
4
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және (немесе) ІІ қосымшаларына енгізілген балықтардың бекіре тұқымдас түрлерін қолдан өсіру жөніндегі қызмет туралы әкімшілік органда тіркелуді растау (нөмірі мен күні)
3-кесте. Аквашаруашылық өнімін өткізуге арналған шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар туралы мәліметтер:
Р/с
Аквашаруашылық өнімінің атауы / субсидияланатын балық түрі
Шот-фактуралар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Төлемді растайтын құжаттар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Өткізілген өнімнің көлемі, килограмм
Сатып алушының атауы және ЖСН/БСН-сы
1
2
3
4
5
6
4-кесте. Жеке / заңды тұлғалар мен азық сатушы арасындағы сату-сатып алу шарттары және азық сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын құжаттар туралы мәліметтер:
Р/с
Азық сатушының атауы және ЖСН/БСН-сы
Азықты сату-сатып алу шарттары туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Шот-фактуралар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Төлемді растайтын құжаттар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Азық атауы
Бір килограмм азықтың құны, теңге
Сатып алынған
азық көлемі, килограмм
Сатып алынған азықтың жалпы сомасы,
теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
5-кесте. Тауарларға (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) арналған кедендік декларациялар немесе азықты сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын салық органдардың белгiсi соғылған тауарларды әкелу және кедендік жанама салықтарды төлеу туралы өтініш (өтініштер) туралы мәліметтер:
Р/с
Кедендік декларацияның / өтініштің нөмірі
Күні
Шығарылған елі
Азықтың атауы
Сатып алынған азық көлемі, килограмм
Сатып алынған азықтың құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
6-кесте. Тиесілі субсидияларды есептеу:
1
Балық атауы/түрі
2
Өткізілген өнім көлемі, килограмм
3
Субсидияланатын азықтардың атауы (түйіршіктелген немесе экструдталған)
4
Бір килограмм азық өндіруге арналған шығыс нормасы, килограмма
5
Субсидияланатын азықтың көлемі, килограмм
6
Бір килограмм азықтың құны, теңге
7
Азық сатып алуға арналған жалпы сома, теңге
8
Тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасы, теңге
Субсидиялар алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактуралардың бұғатталатыны туралы хабардармын.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған тіркеушінің дербес деректерді жинауына, өңдеуіне, сақтауына, жүктеп алуына және пайдалануына келісім беремін.
Аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) 20__ жылғы "__" ________ сағат ______ қол қойып, жіберді.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтініш 20____ жылғы "____" ________ сағат ______ қарауға қабылданды
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Сатып алынған азық үшiн субсидия алуға арналған өтініш" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № АКВА040000 нысаны, жиілік: бір реттік)

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: с 1 февраля до 20 декабря (включительно) соответствующего года
Индивидуальный
идентификационный
номер/
Бизнес-идентификационный
номер
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Сведения о субъекте аквакультуры:
1
Наименование субъекта аквакультуры
2
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
3
Сведения о субъекта аквакультуры: для индивидуальных предпринимателей, в том числе в форме совместного предпринимательства – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) / для юридического лица – БИН
4
Банковские реквизиты
5
Контактные телефоны
6
Местонахождение субъекта аквакультуры
7
Четырехзначный код класса согласно классификатору ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
Таблица 2. Общее сведения:
1
Сведения из заключении группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства (номер и дата)
2
Сведения из ветеринарной справки на корма (номер и дата)
3
Сведения из ветеринарного сертификата на корма (номер и дата)
4
Подтверждение регистрации в административном органе о деятельности по искусственному разведению осетровых видов рыб, виды которых включены в приложения I и (или) II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (номер и дата)
Таблица 3. Сведения о счетах-фактурах, документов, подтверждающих оплату, на реализацию продукции аквакультуры:
№ п/п
Наименование продукции аквакультуры / вид субсидируемой рыбы
Сведения о счетах-фактурах (номер и дата)
Сведения о документов, подтверждающих оплату (номер и дата)
Объем реализованной продукции, килограмм
Наименование и ИИН/БИН покупателя
1
2
3
4
5
6
Таблица 4. Сведения о договорах купли-продажи и о документах, подтверждающих понесенные затраты на приобретение кормов между физическими/ юридическими лицами и продавцом кормов:
№ п/п
Наименование и ИИН/БИН продавца кормов
Сведения о договоре купли-продажи кормов (номер и дата)
Сведения о счетах-фактурах (номер и дата)
Сведения о документов, подтверждающих оплату (номер и дата)
Наименование кормов
Стоимость одного килограмма корма, тенге
Объем приобретенных кормов, килограмм
Общая стоимость приобретенных кормов, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица 5. Сведения о таможенной декларации на товары (из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлении (заявлениях) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа, подтверждающих понесенные затраты на приобретение кормов:
№ п/п
Номер таможенной декларации/ заявления
Дата
Страна происхождения
Наименование кормов
Объем приобретенных кормов, килограмм
Стоимость приобретенных кормов, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Таблица 6. Расчет причитающихся субсидий:
1
Наименование / вид рыбы
2
Объем реализованной продукции, килограмм
3
Наименование субсидируемых кормов (гранулированный или экструдированный)
4
Норма расхода кормов на производство одного килограмма
5
Объем субсидируемых кормов, килограмм
6
Стоимость одного килограмма корма, тенге
7
Общая сумма на приобретение кормов, тенге
8
Причитающаяся сумма бюджетных субсидий, тенге
Осведомлен о блокировании электронных счетов-фактур использованных для получения субсидий.
Подтверждаю достоверность представленной информации, даю согласие на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных регистратором, определенным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено субъектом аквакультуры (услугополучателем) в _____ часов "__" ______ 20__ года.
Данные из ЭЦП.
Дата и время подписания ЭЦП.
Уведомление о принятии заявление:
Заявление принята к рассмотрению "__" _________ 20 ___ года в _____ часов.
Данные из ЭЦП.
Дата и время подписания ЭЦП.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Заявление на получение субсидий за приобретенные корма"
(индекс: форма № АКВА040000, периодичность: единовременно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Сатып алынған азық үшiн субсидия алуға арналған өтініш" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды аквашаруашылық субъектісі толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
4. Нысанды аквашаруашылық субъектілері облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының аквашаруашылық саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-кестенің 1-жолында аквашаруашылық субъектісінің атауы көрсетіледі.
7. 1-кестенің 2-жолында басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі көрсетіледі.
8. 1-кестенің 3-жолында аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер көрсетіледі: жеке кәсіпкерлер үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) / заңды тұлғалар үшін – БСН.
9. 1-кестенің 4-жолында банк деректемелері көрсетіледі.
10. 1-кестенің 5-жолында байланыс телефондары көрсетіледі.
11. 1-кестенің 6-жолында аквашаруашылық субъектісінің орналасқан жері көрсетіледі.
12. 1-кестенің 7-жолында ЭҚЖЖ бойынша сыныптың төрт таңбалы коды (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) көрсетіледі.
13. 2-кестенің 1-жолында инфрақұрылымның бар-жоғы және және аквашаруашылық өнімінің өнімділі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобының қорытындысы көрсетіледі.
14. 2-кестенің 2-жолында азыққа арналған ветеринариялық анықтаманың нөмірі мен күні көрсетіледі, отандық өндірушіден және/немесе азық сатушыдан сатып алынған жағдайда толтырылады.
15. 2-кестенің 3-жолында азыққа арналған ветеринариялық сертификаттың нөмірі мен күні көрсетіледі, импортталған жағдайда толтырылады.
16. 2-кестенің 4-жолында Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және (немесе) ІІ қосымшаларына енгізілген балықтардың бекіре тұқымдас түрлерін қолдан өсіру жөніндегі қызмет туралы әкімшілік органда тіркеу нөмірі мен күні көрсетіледі, бекіре тұқымдас балықтар мен олардың гибридтеріне арналған азық субсидияланған жағдайда толтырылады.
17. 3-кестенің 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
18. 3-кестенің 2-бағанында аквашаруашылық өнімінің атауы/ субсидияланатын балық түрі көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Заявление на получение субсидий за приобретенные корма" (далее – Форма).
2. Форма заполняется субъектом аквакультуры.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется субъектами аквакультуры в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области аквакультуры.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В строке 1 Таблицы 1 указывается наименование субъекта аквакультуры.
7. В строке 2 Таблицы 1 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя.
8. В строке 3 Таблицы 1 указываются сведения о субъекте аквакультуры: для индивидуальных предпринимателей, в том числе в форме совместного предпринимательства – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) / для юридического лица – БИН.
9. В строке 4 Таблицы 1 указываются банковские реквизиты.
10. В строке 5 Таблицы 1 указываются контактные телефоны.
11. В строке 6 Таблицы 1 указывается местонахождение субъекта аквакультуры.
12. В строке 7 Таблицы 1 указывается четырехзначный код класса согласно классификатору ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности).
13. В строке 1 Таблицы 2 указываются номер и дата заключения группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства.
14. В строке 2 Таблицы 2 указываются номер и дата ветеринарной справки на корма, заполняется в случае приобретения у отечественного производителя и (или) продавца кормов.
15. В строке 3 Таблицы 2 указываются номер и дата ветеринарного сертификата на корма, заполняется в случае импорта.
16. В строке 4 Таблицы 2 указываются номер и дата регистрации в административном органе о деятельности по искусственному разведению осетровых видов рыб, виды которых включены в приложения I и (или) II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, заполняется при субсидировании кормов для осетровых видов рыб и их гибридов.
17. В графе 1 Таблицы 3 указывается порядковый номер.
18. В графе 2 Таблицы 3 указывается наименование продукции аквакультуры (рыбоводства) / вид субсидируемой рыбы.

19. 3-кестенің 3-бағанында шот-фактуралардың нөмірі мен күні көрсетіледі.
20. 3-кестенің 4-бағанында төлемді растайтын құжаттардың нөмірі мен күні көрсетіледі.
21. 3-кестенің 5-бағанында өткізілген аквашаруашылық өнімінің көлемі, килограммен көрсетіледі.
22. 3-кестенің 6-бағанында сатып алушының атауы және оның ЖСН/БСН-ы көрсетіледі.
23. 4-кестенің 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
24. 4-кестенің 2-бағанында азық сатушының атауы, сондай-ақ оның ЖСН/БСН-ы көрсетіледі.
25. 4-кестенің 3-бағанында аквашаруашылық субъектісі мен сатышының арасында жасалған азықты сату-сатып алу шартының нөмірі мен күні көрсетіледі.
26. 4-кестенің 4-бағанында азық сатушы берген шот-фактураның нөмірі мен күні көрсетіледі.
27. 4-кестенің 5-бағанында төлемді растайтын құжаттардың нөмірі мен күні көрсетіледі.
28. 4-кестенің 6-бағанында сатып алынған азықтың атауы көрсетіледі.
29. 4-кестенің 7-бағанында бір килограмм азықтың құны (теңгемен) көрсетіледі.
30. 4-кестенің 8-бағанында сатып алынған азықтың нақты көлемі,килограммен көрсетіледі.
31. 4-кестенің 9-бағанында азық сатып алуға жұмсалған жалпы сома, теңгемен көрсетіледі.
32. 5-кестенің 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
33. 5-кестенің 2-бағанында кедендік декларацияның немесе тауарларды әкелу туралы өтініштің нөмірі көрсетіледі.
34. 5-кестенің 3-бағанында декларация/өтініштің ресімделген күні көрсетіледі.
35. 5-кестенің 4-бағанында әкелінген азықтың шыққан елі көрсетіледі.
36. 5-кестенің 5-бағанында әкелінген азықтың атауы көрсетіледі.
37. 5-кестенің 6-бағанында әкелінген азықтың көлемі, килограммен көрсетіледі.
38. 5-кестенің 7-бағанында әкелінген азықтың жалпы құны, теңгемен көрсетіледі.
39. 6-кестенің 1-жолында балықтың атауы немесе түрі көрсетіледі.
40. 6-кестенің 2-жолында өндірілген және өткізілген өнім көлемі, килограммен көрсетіледі.
41. 6-кестенің 3-жолында субсидияланатын азықтың түрі көрсетіледі (түйіршіктелген немесе экструдталған).
42. 6-кестенің 4-жолында бір килограмм өнім өндіруге арналған азықтың шығыс нормасы көрсетіледі.
43. 6-кестенің 5-жолында субсидияланатын азықтың есептік көлемі көрсетіледі (2-жол × 4-жол).
44. 6-кестенің 6-жолында бір килограмм азықтың құны (теңгемен), растайтын құжаттарға сәйкес көрсетіледі.
45. 6-кестенің 7-жолында азық сатып алуға жұмсалған жалпы сома көрсетіледі (5-жол × 6-жол).
46. 6-кестенің 8-жолында төленуге тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасы көрсетіледі.
2-нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының аквашаруашылық саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан https://gosagro.kz/auth/login интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сатып алынған аквашаруашылық саласындағы балық өсіру-биологиялық негіздеме үшiн субсидия алуға арналған өтініш
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № АКВА050000 нысаны
Жиілік: бір реттік
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аквашаруашылық субъектілері

19. В графе 3 Таблицы 3 указываются номер и дата счетов-фактур.
20. В графе 4 Таблицы 3 указываются номер и дата документа, подтверждающего оплату.
21. В графе 5 Таблицы 3 указывается фактически объем реализованной продукции аквакультуры (в килограммах).
22. В графе 6 Таблицы 3 указываются наименование покупателя и его ИИН /БИН.
23. В графе 1 Таблицы 4 указывается порядковый номер.
24. В графе 2 Таблицы 4 указывается наименование продавца кормов, а также его ИИН/БИН.
25. В графе 3 Таблицы 4 указываются номер и дата договора купли-продажи кормов, заключенного между субъектом аквакультуры и продавцом.
26. В графе 4 Таблицы 4 указываются номер и дата счета-фактуры, выставленного продавцом кормов.
27. В графе 5 Таблицы 4 указываются номер и дата документа, подтверждающего оплату.
28. В графе 6 Таблицы 4 указывается наименование приобретенных кормов.
29. В графе 7 Таблицы 4 указывается стоимость одного килограмма корма, в тенге.
30. В графе 8 Таблицы 4 указывается фактически объем приобретенных кормов, в килограммах.
31. В графе 9 Таблицы 4 указывается общая сумма затрат на приобретение кормов, в тенге.
32. В графе 1 Таблицы 5 указывается порядковый номер.
33. В графе 2 Таблицы 5 указывается номер таможенной декларации или заявления о ввозе товаров.
34. В графе 3 Таблицы 5 указывается дата оформления декларации/заявления.
35. В графе 4 Таблицы 5 указывается страна происхождения ввезенных кормов.
36. В графе 5 Таблицы 5 указывается наименование ввезенных кормов.
37. В графе 6 Таблицы 5 указывается объем ввезенных кормов, в килограммах.
38. В графе 7 Таблицы 5 указывается общая стоимость ввезенных кормов, в тенге.
39. В строке 1 Таблицы 6 указываются наименование или вид рыбы.
40. В строке 2 Таблицы 6 указывается объем произведенной и реализованной продукции, в килограммах.
41. В строке 3 Таблицы 6 указывается вид корма, по которому производится субсидирование (гранулированный или экструдированный).
42. В строке 4 Таблицы 6 указывается норма расхода корма на производство одного килограмма продукции.
43. В строке 5 Таблицы 6 указывается расчетный объем субсидируемых кормов, в килограммах (строка 2 × строка 4).
44. В строке 6 Таблицы 6 указывается стоимость одного килограмма корма (в тенге) на основании подтверждающих документов.
45. В строке 7 Таблицы 6 указывается общая сумма затрат на приобретение кормов (строка 5 × строка 6).
46. В строке 8 Таблицы 6 указывается сумма бюджетных субсидий, причитающихся к выплате.
Форма 2
Представляется: в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области аквакультуры
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://gosagro.kz/auth/login
Наименование административной формы: Заявление на получение субсидий за приобретенное рыбоводно-биологическое обоснование в области аквакультуры
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № АКВА050000
Периодичность: единовременно
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: субъекты аквакультуры

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тиісті жылдың 1 ақпанынан 20 желтоқсанына дейін (қоса алғанда)
Жеке сәйкестендіру
нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер:
1
Аквашаруашылық субъектісінің атауы
2
Басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
3
Аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер: жеке кәсіпкерлер үшін, оның ішінде бірлескен кәсіпкерлік нысанындағы - жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) / заңды тұлға үшін - БСН
4
Банк деректемелері
5
Байланыс телефондары
6
Аквашаруашылық субъектісінің орналасқан жері
7
ЭҚЖЖ жіктеуішіне сәйкес сыныптың төрт таңбалы коды (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды)
2-кесте. Жалпы мәліметтер:
1
Инфрақұрылымның бар-жоғына және аквашаруашылық өнімінің өнімділі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобының қорытындысынан мәліметтер (нөмірі мен күні)
3-кесте. Жеке / заңды тұлғалар мен сатушы арасындағы сату-сатып алу шарттары және аквашаруашылық саласындағы балық өсіру-биологиялық негіздеме (бұдан әрі – биологиялық негіздеме) сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын құжаттар туралы мәліметтер:
1
Биологиялық негіздеме жеткізушінің атауы және ЖСН/БСН-сы
2
Биологиялық негіздеме әзірлеу бойынша шарттары туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
3
Шот-фактуралар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
4
Төлеуді растайтын құжаттар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
5
Құны, теңге
4-кесте. Тауарларға (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) арналған кедендік декларациялар немесе биологиялық негіздемені сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын салық органдардың белгiсi соғылған тауарларды әкелу және кедендік жанама салықтарды төлеу туралы өтініш (өтініштер) туралы мәліметтер:
1
Биологиялық негіздеме жеткізушінің атауы
2
Кедендік декларацияның / өтініштің нөмірі
3
Кедендік декларацияның / өтініштің күні
4
Шығарылған елі
5
Биологиялық негіздеме әзірлеу бойынша шарттары туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
6
Құны, теңге
5-кесте. Тиесілі субсидияларды есептеу:
1
Биологиялық негіздеменің атауы
2
Биологиялық негіздеменің саны, дана
3
Бір дана биологиялық негіздеменің құны, теңге
4
Биологиялық негіздеме сатып алуға кеткен жалпы сома, теңге
5
Тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасы, теңге
Субсидиялар алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактуралардың бұғатталатыны туралы хабардармын.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған тіркеушінің дербес деректерді жинауына, өңдеуіне, сақтауына, жүктеп алуына және пайдалануына келісім беремін.
Аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) 20__ жылғы "__" ________ сағат ______ қол қойып, жіберді.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтініш 20____ жылғы "____" ________ сағат ______ қарауға қабылданды
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Сатып алынған аквашаруашылық саласындағы балық өсіру-биологиялық негіздеме үшiн субсидия алуға арналған өтініш" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № АКВА050000 нысаны, жиілік: бір реттік)

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: с 1 февраля до 20 декабря (включительно) соответствующего года
Индивидуальный
идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный
номер
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Сведения о субъекте аквакультуры:
1
Наименование субъекта аквакультуры
2
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
3
Сведения о субъекта аквакультуры: для индивидуальных предпринимателей, в том числе в форме совместного предпринимательства – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) / для юридического лица – БИН
4
Банковские реквизиты
5
Контактные телефоны
6
Местонахождение субъекта аквакультуры
7
Четырехзначный код класса, согласно классификатору ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
Таблица 2. Общее сведения:
1
Сведения из заключении группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства (номер и дата)
Таблица 3. Сведения о договорах купли-продажи и о документов, подтверждающих понесенные затраты на приобретение рыбоводно-биологическое обоснование в области аквакультуры (далее - РБО) между физическими/ юридическими лицами и поставщиком РБО:
1
Наименование и ИИН/БИН поставщика РБО
2
Сведения о договоре услуг по разработке РБО (номер и дата)
3
Сведения о счетах-фактурах (номер и дата)
4
Сведения о документов, подтверждающих оплату (номер и дата)
5
Стоимость, тенге
Таблица 4. Сведения о таможенной декларации на товары (из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлении (заявлениях) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа, подтверждающих понесенные затраты на приобретение РБО:
1
Наименование поставщика РБО
2
Номер таможенной декларации/ заявления
3
Дата таможенной декларации/ заявления
4
Страна происхождения
5
Сведения о договоре услуг по разработке РБО (номер и дата)
6
Стоимость, тенге
Таблица 5. Расчет причитающихся субсидий:
1
Наименование РБО
2
Количество РБО, штук
3
Стоимость одного РБО, тенге
4
Общая сумма на приобретение РБО, тенге
5
Причитающаяся сумма бюджетных субсидий, тенге
Осведомлен о блокировании электронных счетов-фактур использованных для получения субсидий.
Подтверждаю достоверность представленной информации, даю согласие на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных регистратором, определенным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено субъектом аквакультуры (услугополучателем) в _____ часов "__" ______ 20__ года.
Данные из ЭЦП.
Дата и время подписания ЭЦП.
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято к рассмотрению "__" _________ 20 ___ года в _____ часов.
Данные из ЭЦП.
Дата и время подписания ЭЦП.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Заявление на получение субсидий за приобретенное
рыбоводно-биологическое обоснование в области аквакультуры"
(индекс: форма № АКВА050000, периодичность: единовременно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Сатып алынған аквашаруашылық саласындағы балық өсіру-биологиялық негіздеме үшiн субсидия алуға арналған өтініш" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды аквашаруашылық субъектісі толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
4. Нысанды аквашаруашылық субъектілері облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының аквашаруашылық саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-кестенің 1-жолында аквашаруашылық субъектісінің атауы көрсетіледі.
7. 1-кестенің 2-жолында басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі көрсетіледі.
8. 1-кестенің 3-жолында аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер көрсетіледі: жеке кәсіпкерлер үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі -ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) / заңды тұлғалар үшін – БСН.
9. 1-кестенің 4-жолында банк деректемелері көрсетіледі.
10. 1-кестенің 5-жолында байланыс телефондары көрсетіледі.
11. 1-кестенің 6-жолында аквашаруашылық субъектісінің орналасқан жері көрсетіледі.
12. 1-кестенің 7-жолында ЭҚЖЖ бойынша сыныптың төрт таңбалы коды (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) көрсетіледі.
13. 2-кестенің 1-жолында инфрақұрылымның бар-жоғы және және аквашаруашылық өнімінің өнімділі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобының қорытындысы көрсетіледі.
14. 3-кестенің 1-жолында БӨН жеткізушісінің толық атауы, сондай-ақ оның ЖСН немесе БСН көрсетіледі.
15. 3-кестенің 2-жолында БӨН әзірлеу бойынша қызметтер шартының нөмірі мен күні көрсетіледі.
16. 3-кестенің 3-жолында орындаушы көрсетілген қызметтер үшін ұсынған шот-фактуралардың нөмірі мен күні көрсетіледі.
17. 3-кестенің 4-жолында қызметтерге ақы төленгенін растайтын құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
18. 3-кестенің 5-жолында БӨН әзірлеу жөніндегі қызметтердің құны, теңгемен көрсетіледі.
19. 4-кестенің 1-жолында БӨН жеткізушісінің атауы көрсетіледі.
20. 4-кестенің 2-жолында кедендік декларацияның не өтініштің нөмірі көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Заявление на получение субсидий за приобретенное рыбоводно-биологическое обоснование в области аквакультуры" (далее – Форма).
2. Форма заполняется физическими и (или) юридическими лицами, осуществляющие деятельность, связанную с разведением и (или) содержанием, выращиванием объектов аквакультуры (далее – субъекты аквакультуры).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется субъектами аквакультуры в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области аквакультуры
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В строке 1 Таблицы 1 указывается наименование субъекта аквакультуры.
7. В строке 2 Таблицы 1 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя.
8. В строке 3 Таблицы 1 указываются сведения о субъекте аквакультуры: для индивидуальных предпринимателей, в том числе в форме совместного предпринимательства – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) / для юридического лица – БИН.
9. В строке 4 Таблицы 1 указываются банковские реквизиты.
10. В строке 5 Таблицы 1 указываются контактные телефоны.
11. В строке 6 Таблицы 1 указываются местонахождение субъекта аквакультуры.
12. В строке 7 Таблицы 1 указывается ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) субъекта аквакультуры.
13. В строке 1 Таблицы 2 указываются номер и дата заключения группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства.
14. В строке 1 Таблицы 3 указывается полное наименование поставщика рыбоводно-биологическое обоснование в области аквакультуры (далее - РБО), а также его ИИН или БИН.
15. В строке 2 Таблицы 3 указываются номер и дата договора услуг по разработке РБО.
16. В строке 3 Таблицы 3 указываются номер и дата счетов-фактур, выставленных исполнителем за оказанные услуги.
17. В строке 4 Таблицы 3 указываются номер и дата документа, подтверждающего оплату услуг.
18. В строке 5 Таблицы 3 указывается стоимость услуг по разработке РБО, в тенге.
19. В строке 1 Таблицы 4 указывается наименование поставщика РБО.
20. В строке 2 Таблицы 4 указывается номер таможенной декларации либо заявления.

21. 4-кестенің 3-жолында кедендік декларацияның немесе өтініштің күні көрсетіледі.
22. 4-кестенің 4-жолында әкелінген БӨН шыққан елі көрсетіледі.
23. 4-кестенің 5-жолында БӨН әзірлеу жөніндегі қызметтер шартының нөмірі мен күні көрсетіледі.
24. 4-кестенің 6-жолында тиісті кедендік және төлем құжаттарымен расталған БӨН сатып алу құны теңгемен көрсетіледі.
25. 5-кестенің 1-жолында БӨН атауы көрсетіледі.
26. 5-кестенің 2-жолында данада сатып алынған БӨН саны көрсетіледі.
27. 5-кестенің 3-жолында БӨН -ның бір данасының теңгедегі құны көрсетіледі.
28. 5-кестенің 4-жолында бірлікке шаққандағы құнның көбейтіндісі ретінде айқындалатын БӨН сатып алуға жұмсалған шығындардың жалпы сомасы көрсетіледі.
29. 5-кестенің 5-жолында төлеуге жататын бюджеттік субсидиялар сомасы көрсетіледі.
3-нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының аквашаруашылық саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан https://gosagro.kz/auth/login интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аквашаруашылықта қолданылатын сатып алынған препараттар үшін субсидия алуға арналған өтініш
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № АКВА060000 нысаны
Жиілік: бір реттік
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аквашаруашылық субъектілері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тиісті жылдың 1 ақпанынан 20 желтоқсанына дейін (қоса алғанда)
Жеке сәйкестендіру
нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру
нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер:
1
Аквашаруашылық субъектісінің атауы
2
Басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
3
Аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер: жеке кәсіпкерлер үшін, оның ішінде бірлескен кәсіпкерлік нысанында - жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) / заңды тұлға үшін - БСН
4
Банк деректемелері
5
Байланыс телефондары
6
Аквашаруашылық субъектісінің орналасқан жері
7
ЭҚЖЖ жіктеуішіне сәйкес сыныптың төрт таңбалы коды (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды)
2-кесте. Жалпы мәліметтер:
1
Инфрақұрылымның бар-жоғына және аквашаруашылық өнімінің өнімділі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобының қорытындысынан мәліметтер (нөмірі мен күні)
3-кесте. Аквашаруашылық өнімін өткізуге арналған шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар туралы мәліметтер:
Р/с
Аквашаруашылық өнімінің атауы / субсидияланатын балық түрі
Шот-фактуралар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Төлемді растайтын құжаттар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Өткізілген өнімнің көлемі, килограмм
Сатып алушының атауы және ЖСН/БСН-сы
1
2
3
4
5
6
4-кесте. Жеке/заңды тұлғалар мен аквашаруашылықта қолданылатын препараттарды сатушы арасындағы сату-сатып алу шарттары туралы мәліметтер:
Р/с №
Препарат сатушының атауы және ЖСН/БСН-сы
Препаратты сату-сатып алу шарттары туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Аквашаруашылықта қолданылатын препараттардың атауы
Маркировкада көрсетілген өлшем бірлігі
(килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр
Құны, теңге
1
2
3
4
5
6
5-кесте. Аквашаруашылықта қолданылатын препараттарды сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын шот-фактуралар туралы мәліметтер:
Р/с
Шот-фактуралар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Төлеуді растайтын құжаттар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Аквашаруашылықта қолданылатын препараттар
Аквашаруашылыққа қолданылатын препараттардың құны, теңге
атауы
саны (көлемі)
таңбалауда көрсетілген өлшем бірлігі (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр)
1 бірліктің құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
6-кесте. Тауарларға (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) арналған кедендік декларациялар немесе азықты сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын салық органдардың белгiсi соғылған тауарларды әкелу және кедендік жанама салықтарды төлеу туралы өтініш (өтініштер) туралы мәліметтер:
Р/с
Кедендік декларацияның / өтініштің нөмірі
Күні
Шығарылған елі
Аквашаруашылықта қолданылатын препараттар
Аквашаруашылықта қолданыла-тын препараттардың құны, теңге
атауы
саны (көлемі)
таңбалауда көрсетілген өлшем бірлігі (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр)
1 бірліктің құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
7-кесте. Тиесілі субсидияларды есептеу:
Р/с
Аквашаруашылықта қолданылатын препараттар
Аквашаруашылықта қолданыла-тын препараттар-дың құны, теңге
Өткізілген өнімнің көлемі, тонна/мың дана
Аквашаруашылықта қолданылатын препараттарды сатып алуға арналған жалпы сома, теңге
Тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасы, теңге
атауы
саны (көлемі)
таңбалауда көрсетілген өлшем бірлігі (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр)
1 бірліктің құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Субсидиялар алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактуралардың бұғатталатыны туралы хабардармын.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға және өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ оларды "Тіркеу ақпараттық жүйесі" ақпараттық жүйесімен өзара іс-қимыл шеңберінде беруге келісім беремін.
Аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) 20__ жылғы "__" ________ сағат ______ қол қойып, жіберді.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінішнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтініш 20____ жылғы "____" ________ сағат ______ қарауға қабылданды
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аквашаруашылықта қолданылатын сатып алынған препараттар үшін субсидия алуға өтініш" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(индексі: № АКВА060000 нысаны, жиілік: бір реттік)

21. В строке 3 Таблицы 4 указывается дата таможенной декларации или заявления.
22. В строке 4 Таблицы 4 указывается страна происхождения ввезҰнного РБО.
23. В строке 5 Таблицы 4 указываются номер и дата договора услуг по разработке РБО.
24. В строке 6 Таблицы 4 указывается стоимость приобретения РБО, подтверждҰнная соответствующими таможенными и платҰжными документами, в тенге.
25. В строке 1 Таблицы 5 указывается наименование РБО.
26. В строке 2 Таблицы 5 указывается количество приобретҰнных РБО в штуках.
27. В строке 3 Таблицы 5 указывается стоимость одного экземпляра РБО в тенге.
28. В строке 4 Таблицы 5 указывается общая сумма затрат на приобретение РБО, определяемая как произведение количества на стоимость за единицу.
29. В строке 5 Таблицы 5 указывается сумма бюджетных субсидий, подлежащая выплате.
Форма 3
Представляется: в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области аквакультуры
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://gosagro.kz/auth/login
Наименование административной формы: Заявление на получение субсидий за приобретенные препараты, применяемые в аквакультуре
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № АКВА060000
Периодичность: единовременно
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: субъекты аквакультуры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: с 1 февраля до 20 декабря (включительно) соответствующего года
Индивидуальный
идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный
номер
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Сведения о субъекте аквакультуры:
1
Наименование субъекта аквакультуры
2
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
3
Сведения о субъекте аквакультуры: для индивидуальных предпринимателей, в том числе в форме совместного предпринимательства – индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) / для юридического лица – БИН
4
Банковские реквизиты
5
Контактные телефоны
6
Местонахождение субъекта аквакультуры
7
Четырехзначный код класса, согласно классификатору ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
Таблица 2. Общее сведения:
1
Сведения из заключении группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства (номер и дата)
Таблица 3. Сведения о счетах-фактурах, документов, подтверждающих оплату на реализацию продукции аквакультуры:
№ п/п
Наименование продукции аквакультуры (рыбоводства) / вид рыбы
Сведения о счетах-фактурах (номер и дата)
Сведения о документов, подтверждающих оплату (номер и дата)
Объем реализованной продукции, тонн/тысяч штук
Наименование и ИИН/БИН покупателя
1
2
3
4
5
6
Таблица 4. Сведения о договорах купли-продажи между физическими / юридическими лицами и продавцом препаратов, применяемых в аквакультуре:
п/п
Наименование и ИИН/
БИН продавца
Сведения о договоре купли-продажи (номер и дата)
Наименование препарата, применяемого в аквакультуре
Единица измерения, указанная на маркировке (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр)
Количество (объем)
1
2
3
4
5
6
Таблица 5. Сведения о счетах-фактурах, подтверждающих понесенные затраты на приобретение препаратов, применяемых в аквакультуре:
п/п
Сведения о счетах-фактурах (номер и дата)
Сведения о документов, подтверждающих оплату (номер и дата)
Препараты, применяемые в аквакультуре
Стоимость препаратов, применяемых в аквакультуре, тенге
наименование
количество (объем)
единица измерения, указанная на маркировке (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр)
стоимость за единицу, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 6. Сведения о таможенной декларации на товары (из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлении (заявлениях) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа, подтверждающих понесенные затраты на приобретение препаратов, применяемых в аквакультуре:
№ п/п
Номер таможенной декларации / заявления
Дата
Страна происхождение
Препараты, применяемые в аквакультуре
Стоимость препаратов, применяемых в аквакультуре, тенге
наименование
количество (объем)
единица измерения, указанная на маркировке (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр)
стоимость за единицу, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица 7. Расчет причитающихся субсидий:
№п/п
Препараты, применяемые в аквакультуре
Стоимость препаратов, применяемых в аквакультуре, тенге
Объем реализованной продукции, тонн/ тысяч штук
Общая сумма на приобретение препаратов, применяемых в аквакультуре, тенге
Причитающаяся сумма бюджетных субсидий, тенге
наименование
количество (объем)
единица измерения, указанная на маркировке (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр)
стоимость за единицу, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Осведомлен о блокировании электронных счетов-фактур использованных для получения субсидий.
Подтверждаю достоверность представленной информации, даю согласие на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных регистратором, определенным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено субъектом аквакультуры (услугополучателем) в _____ часов "__" ______ 20__ года.
Данные из ЭЦП.
Дата и время подписания ЭЦП.
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято к рассмотрению "__" _________ 20 ___ года в _____ часов.
Данные из ЭЦП.
Дата и время подписания ЭЦП.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Заявление на получение субсидий за приобретенные препараты, применяемые в аквакультуре"
(индекс: форма № АКВА060000, периодичность: единовременно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аквашаруашылықта қолданылатын сатып алынған препараттар үшін субсидия алуға өтініш" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды аквашаруашылық субъектісі толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
4. Нысанды аквашаруашылық субъектілері облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының аквашаруашылық саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-кестенің 1-жолында аквашаруашылық субъектісінің атауы көрсетіледі.
7. 1-кестенің 2-жолында басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі көрсетіледі.
8. 1-кестенің 3-жолында аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер көрсетіледі: жеке кәсіпкерлер үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі -ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) / заңды тұлғалар үшін – БСН.
9. 1-кестенің 4-жолында банк деректемелері көрсетіледі.
10. 1-кестенің 5-жолында байланыс телефондары көрсетіледі.
11. 1-кестенің 6-жолында аквашаруашылық субъектісінің орналасқан жері көрсетіледі.
12. 1-кестенің 7-жолында ЭҚЖЖ бойынша сыныптың төрт таңбалы коды (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) көрсетіледі.
13. 2-кестенің 1-жолында инфрақұрылымның бар-жоғы және және аквашаруашылық өнімінің өнімділі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобының қорытындысы көрсетіледі.
14. 3-кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
15. 3-кестенің 2-бағанында аквашаруашылық (балық шаруашылығы) өнімінің атауы / субсидияланатын балықтың түрі көрсетіледі.
16. 3-кестенің 3-бағанында шот-фактуралардың нөмірі мен күні көрсетіледі.
17. 3-кестенің 4-бағанында төлемді растайтын құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
18. 3-кестенің 5-бағанында сатылған аквашаруашылық өнімінің нақты көлемі килограмммен көрсетіледі.
19. 3-кестенің 6-бағанында сатып алушының атауы және оның ЖСН не БСН көрсетіледі.
20. 4-кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
21. 4-кестенің 2-бағанында аквашаруашылықта қолданылатын препараттарды сатушының толық атауы, сондай-ақ оның ЖСН не БСН көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Заявление на получение субсидий за приобретенные препараты, применяемые в аквакультуре" (далее – Форма).
2. Форма заполняется физическими и (или) юридическими лицами, осуществляющие деятельность, связанную с разведением и (или) содержанием, выращиванием объектов аквакультуры (далее –субъекты аквакультуры).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется субъектами аквакультуры в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области аквакультуры
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В строке 1 Таблицы 1 указывается наименование субъекта аквакультуры.
7. В строке 2 Таблицы 1 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя.
8. В строке 3 Таблицы 1 указываются сведения о субъекте аквакультуры: для индивидуальных предпринимателей, в том числе в форме совместного предпринимательства – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) / для юридического лица – БИН.
9. В строке 4 Таблицы 1 указываются банковские реквизиты.
10. В строке 5 Таблицы 1 указываются контактные телефоны.
11. В строке 6 Таблицы 1 указываются местонахождение субъекта аквакультуры.
12. В строке 7 Таблицы 1 указывается ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) субъекта аквакультуры.
13. В строке 1 Таблицы 2 указываются номер и дата заключения группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства.
14. В графе 1 Таблицы 3 указывается порядковый номер.
15. В графе 2 Таблицы 3 указывается наименование продукции аквакультуры (рыбоводства) / вид субсидируемой рыбы.
16. В графе 3 Таблицы 3 указывается номер и дата счет-фактур.
17. В графе 4 Таблицы 3 указывается номер и дата документа, подтверждающие оплату.
18. В графе 5 Таблицы 3 указывается фактический объем реализованной продукции аквакультуры в килограммах.
19. В графе 6 Таблицы 3 указываются наименование покупателя и его ИИН, либо БИН.
20. В графе 1 Таблицы 4 указывается порядковый номер.
21. В графе 2 Таблицы 4 указывается полное наименование продавца препаратов, применяемых в аквакультуре, а также его ИИН, либо БИН.

22. 4-кестенің 3-бағанында өтініш беруші мен препараттарды сатушы арасында жасалған сатып алу-сату шартының нөмірі мен күні көрсетіледі.
23. 4-кестенің 4-бағанында Шартқа сәйкес аквашаруашылықта қолданылатын препараттың атауы көрсетіледі.
24. 4-кестенің 5-бағанында таңбалауға сәйкес препараттың өлшем бірлігі көрсетіледі (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр және т.б.).
25. 4-кестенің 6-бағанында сатып алынған препараттың саны (көлемі) көрсетіледі.
26. 5-кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
27. 5-кестенің 2-бағанында препараттың сатып алынғанын растайтын шот-фактураның нөмірі мен күні көрсетіледі.
28. 5-кестенің 3-бағанында төлемді растайтын құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
29. 5-кестенің 4-бағанында сатып алынған препараттың атауы көрсетіледі.
30. 5-кестенің 5-бағанында сатып алынған препараттың саны (көлемі) көрсетіледі.
31. 5-кестенің 6-бағанында препарат жеткізілген өлшем бірлігі көрсетіледі (таңбалауға сәйкес).
32. 5-кестенің 7-бағанында өлшем бірлігінің құны теңгемен көрсетіледі.
33. 5-кестенің 8-бағанында тиісті қаржы құжаттарымен расталған сатып алынған препараттардың жалпы құны көрсетіледі.
34. 6-кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
35. 6-кестенің 2-бағанында кедендік декларацияның немесе тауарды әкелу туралы өтініштің нөмірі көрсетіледі.
36. 6-кестенің 3-бағанында кедендік декларацияның немесе өтініштің ресімделген күні көрсетіледі.
37. 6-кестенің 4-бағанында сатып алынған препараттың шыққан елі көрсетіледі.
38. 6-кестенің 5-бағанында препараттың атауы көрсетіледі.
39. 6-кестенің 6-бағанында препараттың саны (көлемі) көрсетіледі.
40. 6-кестенің 7-бағанында таңбалауда көрсетілген өлшем бірлігі көрсетіледі (килограмм, грамм, литр және т.б.).
41. 6-кестенің 8-бағанында препарат бірлігінің құны теңгемен көрсетіледі.
42. 6-кестенің 9-бағанында сатып алынған препараттардың кедендік құжаттар негізінде есептелген теңгемен жалпы құны көрсетіледі.
43. 7-кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
44. 7-кестенің 2-бағанында аквашаруашылықта қолданылатын препараттың атауы көрсетіледі.
45. 7-кестенің 3-бағанында препараттың саны (көлемі) көрсетіледі.
46. 7-кестенің 4-бағанында өлшем бірлігі көрсетіледі.
47. 7-кестенің 5-бағанында құжаттармен расталған препарат бірлігінің құны көрсетіледі.
48. 7-кестенің 6-бағанында препаратты сатып алудың жалпы құны көрсетіледі (3 × 5-баған).
49. 7-кестенің 7-бағанында сатылған аквашаруашылық өнімінің көлемі тоннамен немесе мың данамен көрсетіледі.
50. 7-кестенің 8-бағанында аквашаруашылықта қолданылатын препараттарды сатып алуға жұмсалған шығындардың жалпы сомасы көрсетіледі.

22. В графе 3 Таблицы 4 указываются номер и дата договора купли-продажи, заключҰнного между заявителем и продавцом препаратов.
23. В графе 4 Таблицы 4 указывается наименование препарата, применяемого в аквакультуре, согласно договору.
24. В графе 5 Таблицы 4 указывается единица измерения препарата, согласно маркировке (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр и т.д.).
25. В графе 6 Таблицы 4 указывается количество (объем) приобретҰнного препарата.
26. В графе 1 Таблицы 5 указывается порядковый номер.
27. В графе 2 Таблицы 5 указываются номер и дата счета-фактуры, подтверждающего приобретение препарата.
28. В графе 3 Таблицы 5 указываются номер и дата документа, подтверждающего оплату.
29. В графе 4 Таблицы 5 указывается наименование приобретҰнного препарата.
30. В графе 5 Таблицы 5 указывается количество (объем) приобретҰнного препарата.
31. В графе 6 Таблицы 5 указывается единица измерения, в которой препарат поставлялся (в соответствии с маркировкой).
32. В графе 7 Таблицы 5 указывается стоимость за единицу измерения в тенге.
33. В графе 8 Таблицы 5 указывается общая стоимость приобретҰнных препаратов, подтверждҰнная соответствующими финансовыми документами.
34. В графе 1 Таблицы 6 указывается порядковый номер.
35. В графе 2 Таблицы 6 указывается номер таможенной декларации или заявления о ввозе товара.
36. В графе 3 Таблицы 6 указывается дата оформления таможенной декларации или заявления.
37. В графе 4 Таблицы 6 указывается страна происхождения приобретҰнного препарата.
38. В графе 5 Таблицы 6 указывается наименование препарата.
39. В графе 6 Таблицы 6 указывается количество (объем) препарата.
40. В графе 7 Таблицы 6 указывается единица измерения, указанная на маркировке (килограмм, грамм, литр и т.д.).
41. В графе 8 Таблицы 6 указывается стоимость за единицу препарата в тенге.
42. В графе 9 Таблицы 6 указывается общая стоимость приобретҰнных препаратов в тенге, рассчитанная на основании таможенных документов.
43. В графе 1 Таблицы 7 указывается порядковый номер.
44. В графе 2 Таблицы 7 указывается наименование препарата, применяемого в аквакультуре.
45. В графе 3 Таблицы 7 указывается количество (объем) препарата.
46. В графе 4 Таблицы 7 указывается единица измерения.
47. В графе 5 Таблицы 7 указывается стоимость за единицу препарата, подтверждҰнная документами.
48. В графе 6 Таблицы 7 указывается общая стоимость приобретения препарата (графа 3 × графа 5).
49. В графе 7 Таблицы 7 указывается объем реализованной продукции аквакультуры, в тоннах или тысячах штук.
50. В графе 8 Таблицы 7 указывается общая сумма затрат на приобретение препаратов, применяемых в аквакультуре.

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тиісті жылдың 1 ақпанынан 20 желтоқсанына дейін (қоса алғанда)
Жеке сәйкестендіру
нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру
нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер:
1
Аквашаруашылық субъектісінің атауы
2
Басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
3
Аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер: жеке кәсіпкерлер үшін, оның ішінде бірлескен кәсіпкерлік нысанында-жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) / заңды тұлға үшін-БСН
4
Банк деректемелері
5
Байланыс телефондары
6
Аквашаруашылық субъектісінің орналасқан жері
7
ЭҚЖЖ жіктеуішіне сәйкес сыныптың төрт таңбалы коды (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды)
2-кесте. Жалпы мәліметтер:
1
Инфрақұрылымның бар-жоғына және аквашаруашылық өнімінің өнімділі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобының қорытындысынан мәліметтер (нөмірі мен күні)
2
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және (немесе) ІІ қосымшаларына енгізілген балықтардың бекіре тұқымдас түрлерін қолдан өсіру жөніндегі қызмет туралы әкімшілік органда тіркелуді растау (нөмірі мен күні)
3
Азыққа арналған ветеринариялық анықтамадан мәліметтер (нөмірі мен күні)
нөмірі мен күні
4
құртшабақ түрі
5
саны
6
Азыққа арналған ветеринариялық сертификаттан мәліметтер (нөмірі мен күні)
нөмірі мен күні
7
құртшабақ түрі
8
саны
3-кесте. Жеке/заңды тұлғалар мен құртшабақтарды сатушы арасындағы сату-сатып алу шарттары туралы мәліметтер:
Р/с №
Құртшабақ сатушының атауы және ЖСН/БСН-сы
Құртшабақты сату-сатып алу шарттары туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
БӨМ атауы / түрі
БӨМ-нің жастық тобы
БӨМ бір данасының массасы (уылдырық пен дернәсілден басқа)
Бір дананың құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
4-кесте. Құртшабақтарды сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын шот-фактуралар туралы мәліметтер:
Р/с
Шот-фактуралар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Төлеуді растайтын құжаттар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Құртшабақтың атауы
Құртшабақтың саны
Жалпы сомасы, теңге теңге
1
2
3
4
5
6
5-кесте. Тауарларға (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) арналған кедендік декларациялар немесе азықты сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын салық органдардың белгiсi соғылған тауарларды әкелу және кедендік жанама салықтарды төлеу туралы өтініш (өтініштер) туралы мәліметтер:
Р/с
Кедендік декларацияның / өтініштің нөмірі
Күні
Шығарылған елі
БӨМ атауы/түрі
БӨМ саны, дана
БӨМ құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
6-кесте. Тиесілі субсидияларды есептеу:
1
Құртшабақтың атауы/түрі
2
Құртшабақтың жастық тобы
3
Құртшабақтың саны
дана
4
миллион дана
5
Құртшабақтың құны
бір дананың
6
миллион дананың
7
Құртшабақты сатып алуға арналған жалпы сома, теңге
8
Тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасы, теңге
Субсидиялар алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактуралардың бұғатталатыны туралы хабардармын.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға және өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ оларды "Тіркеу ақпараттық жүйесі" ақпараттық жүйесімен өзара іс-қимыл шеңберінде беруге келісім беремін.
Аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) 20__ жылғы "__" ________ сағат ______ қол қойып, жіберді.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінішнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтініш 20____ жылғы "____" ________ сағат ______ қарауға қабылданды
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Сатып алынған құртшабақтар үшiн субсидия алуға арналған өтініш" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(индексі: № АКВА070000 нысаны, жиілік: бір реттік)

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: с 1 февраля до 20 декабря (включительно) соответствующего года
Индивидуальный
идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный
номер
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Сведения о субъекте аквакультуры:
1
Наименование субъекта аквакультуры
2
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
3
Сведения о субъекта аквакультуры: для индивидуальных предпринимателей, в том числе в форме совместного предпринимательства – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) / для юридического лица – БИН
4
Банковские реквизиты
5
Контактные телефоны
6
Местонахождение субъекта аквакультуры
7
Четырехзначный код класса, согласно классификатору ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
Таблица 2. Общее сведения:
1
Сведения из заключении группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства (номер и дата)
2
Подтверждение регистрации в административном органе о деятельности по искусственному разведению осетровых видов рыб, виды которых включены в приложения I и (или) II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (номер и дата)
3
Сведения из ветеринарной справки на молодь
номер и дата
4
вид молоди
5
количество
6
Сведения из ветеринарного сертификата на молодь
номер и дата
7
вид молоди
8
количество
Таблица 3. Сведения о договорах купли-продажи между физическими/ юридическими лицами и продавцом малька:
№ п/п
Наименование и ИИН/БИН продавца молоди
Сведения о договоре купли-продажи молоди (номер и дата)
Наименование / вид молоди
Возрастная группа молоди
Масса одной штуки молоди (кроме икры и личинок)
Стоимость одного штука молоди, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Таблица 4. Сведения о счетах-фактурах, документов, подтверждающих оплату понесенные затраты на приобретенную молодь:
п/п
Сведения о счетах-фактурах (номер и дата)
Сведения о документов, подтверждающих оплату (номер и дата)
Наименование / вид молоди
Количество молоди, штук
Общая стоимость приобретенных молоди, тенге
1
2
3
4
5
6
Таблица 5. Сведения о таможенной декларации на товары (из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлении (заявлениях) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа, подтверждающих понесенные затраты на приобретенную молодь:
№ п/п
Номер таможенной декларации/
заявления
Дата
Страна происхождение
Наименование / вид молоди
Количество молоди, штук
Стоимость молоди, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Таблица 6. Расчет причитающихся субсидий:
1
Наименование / вид субсидируемого молоди
2
Возрастная группа молоди
3
Количество молоди
штук
4
миллион штук
5
Стоимость, тенге
одной штуки
6
одного миллиона штук
7
Общая сумма на приобретение молоди, тенге
8
Причитающаяся сумма бюджетных субсидий, тенге
Осведомлен о блокировании электронных счетов-фактур использованных для получения субсидий.
Подтверждаю достоверность представленной информации, даю согласие на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных регистратором, определенным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено субъектом аквакультуры (услугополучателем) в _____ часов "__" ______ 20__ года.
Данные из ЭЦП.
Дата и время подписания ЭЦП.
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято к рассмотрению "__" _________ 20 ___ года в _____ часов.
Данные из ЭЦП.
Дата и время подписания ЭЦП.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Заявление на получение субсидий за приобретенную
молодь объектов аквакультуры"
(индекс: форма № АКВА070000, периодичность: единовременно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Сатып алынған құртшабақтар үшiн субсидия алуға арналған өтініш" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды аквашаруашылық субъектісі толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
4. Нысанды аквашаруашылық субъектілері облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының аквашаруашылық саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-кестенің 1-жолында аквашаруашылық субъектісінің атауы көрсетіледі.
7. 1-кестенің 2-жолында басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі көрсетіледі.
8. 1-кестенің 3-жолында аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер көрсетіледі: жеке кәсіпкерлер үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) / заңды тұлғалар үшін – БСН.
9. 1-кестенің 4-жолында банк деректемелері көрсетіледі.
10. 1-кестенің 5-жолында байланыс телефондары көрсетіледі.
11. 1-кестенің 6-жолында аквашаруашылық субъектісінің орналасқан жері көрсетіледі.
12. 1-кестенің 7-жолында ЭҚЖЖ бойынша сыныптың төрт таңбалы коды (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) көрсетіледі.
13. 2-кестенің 1-жолында инфрақұрылымның бар-жоғы және және аквашаруашылық өнімінің өнімділі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобының қорытындысы көрсетіледі.
14. 2-кестенің 2-жолында Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және (немесе) ІІ қосымшаларына енгізілген балықтардың бекіре тұқымдас түрлерін қолдан өсіру жөніндегі қызмет туралы әкімшілік органда тіркеу нөмірі мен күні көрсетіледі, бекіре тұқымдас балықтар мен олардың гибридтеріне арналған азық субсидияланған жағдайда толтырылады.
15. 2-кестенің 3-жолында отандық өндірушіден немесе жеткізушіден сатып алынған кәмелетке толмағандарға ветеринариялық анықтаманың нөмірі мен күні көрсетіледі.
16. 2-кестенің 4-жолында ветеринариялық анықтама берілген құртшабақтардың түрі көрсетіледі.
17. 2-кестенің 5-жолында ветеринариялық анықтамада көрсетілген құртшабақтардың саны (дана) көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Заявление на получение субсидий за приобретенную молодь объектов аквакультуры" (далее – Форма).
2. Форма заполняется физическими и (или) юридическими лицами, осуществляющие деятельность, связанную с разведением и (или) содержанием, выращиванием объектов аквакультуры (далее – субъекты аквакультуры).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется субъектами аквакультуры в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области аквакультуры
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В строке 1 Таблицы 1 указывается наименование субъекта аквакультуры.
7. В строке 2 Таблицы 1 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя.
8. В строке 3 Таблицы 1 указываются сведения о субъекта аквакультуры: для индивидуальных предпринимателей, в том числе в форме совместного предпринимательства – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)/для юридического лица – БИН.
9. В строке 4 Таблицы 1 указываются банковские реквизиты.
10. В строке 5 Таблицы 1 указываются контактные телефоны.
11. В строке 6 Таблицы 1 указываются местонахождение субъекта аквакультуры.
12. В строке 7 Таблицы 1 указывается ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) субъекта аквакультуры.
13. В строке 1 Таблицы 2 указываются номер и дата заключения группы специалистов на наличие инфраструктуры и соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развития племенного рыбоводства.
14. В строке 2 Таблицы 2 указываются номер и дата регистрации в административном органе о деятельности по искусственному разведению осетровых видов рыб, виды которых включены в приложения I и (или) II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, заполняется при субсидировании кормов для осетровых видов рыб и их гибридов.
15. В строке 3 Таблицы 2 указываются номер и дата ветеринарной справки на молоди, приобретенную у отечественного производителя или поставщика.
16. В строке 4 Таблицы 2 указывается вид молоди, на которую выдана ветеринарная справка.
17. В строке 5 Таблицы 2 указывается количество молоди (в штуках), указанное в ветеринарной справке.

18. 2-кестенің 6-жолында импортталған құртшабақтарға ресімделген ветеринариялық сертификаттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
19. 2-кестенің 7-жолында ветеринариялық сертификатта көрсетілген құртшабақтардың түрі көрсетіледі.
20. 2-кестенің 8-жолында ветеринариялық сертификатқа сәйкес құртшабақтардың жалпы саны (дана) көрсетіледі.
21. 3-кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
22. 3-кестенің 2-бағанында құртшабақтарды сатушының толық атауы, сондай-ақ оның ЖСН немесе БСН көрсетіледі.
23. 3-кестенің 3-бағанында құртшабақтарды сатып алу-сату шартының нөмірі мен күні көрсетіледі.
24. 3-кестенің 4-бағанында сатып алынатын құртшабақтардың атауы немесе түрі көрсетіледі.
25. 3-кестенің 5-бағанында құртшабақтардың жас тобы көрсетіледі.
26. 3-кестенің 6-бағанында уылдырық пен дернәсілден басқа, құртшабақтардың бір дарасының орташа салмағы (граммен) көрсетіледі.
27. 3-кестенің 7-бағанында құртшабақтардың бір бірлігінің теңгемен құны көрсетіледі.
28. 3-кестенің 8-бағанында сатып алынған құртшабақтардың бірлікке шаққандағы құнының көбейтіндісі ретінде есептелген жалпы құны көрсетіледі.
29. 4-кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
30. 4-кестенің 2-бағанында құртшабақтардың сатылғанын растайтын шот-фактураның нөмірі мен күні көрсетіледі.
31. 4-кестенің 3-бағанында төлемді растайтын құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
32. 4-кестенің 4-бағанында шот-фактура қойылған құртшабақтардың атауы немесе түрі көрсетіледі.
33. 4-кестенің 5-бағанында шот бойынша сатып алынған құртшабақтардың нақты саны (дана түрінде) көрсетіледі.
34. 4-кестенің 6-бағанында шот-фактураға сәйкес теңгемен құртшабақтардың бір бірлігінің құны көрсетіледі.
35. 5-кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
36. 5-кестенің 2-бағанында кедендік декларацияның немесе құртшабақтарды әкелу туралы өтініштің нөмірі көрсетіледі.
37. 5-кестенің 3-бағанында декларацияның немесе өтініштің ресімделген күні көрсетіледі.
38. 5-кестенің 4-бағанында импортталған құртшабақтардың шыққан елі көрсетіледі.
39. 5-кестенің 5-бағанында құртшабақтардың атауы немесе түрі көрсетіледі.
40. 5-кестенің 6-бағанында кедендік декларацияға/өтінішке сәйкес дана-дағы құртшабақтардың саны көрсетіледі.
41. 5-кестенің 7-бағанында әкелінген құртшабақтардың теңгемен жалпы құны көрсетіледі.
42. 6-кестенің 1-бағанында субсидияланатын құртшабақтардың атауы немесе түрі көрсетіледі.
43. 6-кестенің 2-бағанында құртшабақтардың жас тобы көрсетіледі.
44. 6-кестенің 3-бағанында дана бойынша құртшабақтардың саны көрсетіледі.
45. 6-кестенің 4-бағанында миллиондаған данадағы құртшабақтардың саны көрсетіледі.

18. В строке 6 Таблицы 2 указываются номер и дата ветеринарного сертификата, оформленного на импортированную молодь.
19. В строке 7 Таблицы 2 указывается вид молоди, указанной в ветеринарном сертификате.
20. В строке 8 Таблицы 2 указывается общее количество молоди (в штуках), согласно ветеринарному сертификату.
21. В графе 1 Таблицы 3 указывается порядковый номер.
22. В графе 2 Таблицы 3 указывается полное наименование продавца молоди, а также его ИИН или БИН.
23. В графе 3 Таблицы 3 указываются номер и дата договора купли-продажи молоди.
24. В графе 4 Таблицы 3 указывается наименование или вид приобретаемой молоди.
25. В графе 5 Таблицы 3 указывается возрастная группа молоди.
26. В графе 6 Таблицы 3 указывается средняя масса одной особи молоди (в граммах), кроме икры и личинок.
27. В графе 7 Таблицы 3 указывается стоимость одной единицы молоди в тенге.
28. В графе 8 Таблицы 3 указывается общая стоимость приобретенной молоди, рассчитанная как произведение количества на стоимость за единицу.
29. В графе 1 Таблицы 4 указывается порядковый номер.
30. В графе 2 Таблицы 4 указываются номер и дата счета-фактуры, подтверждающего реализацию молоди.
31. В графе 3 Таблицы 4 указываются номер и дата документа, подтверждающего оплату.
32. В графе 4 Таблицы 4 указывается наименование или вид молоди, на которую выставлен счет-фактура.
33. В графе 5 Таблицы 4 указывается фактическое количество молоди, приобретенной по счету (в штуках).
34. В графе 6 Таблицы 4 указывается стоимость одной единицы молоди в тенге, согласно счету-фактуре.
35. В графе 1 Таблицы 5 указывается порядковый номер.
36. В графе 2 Таблицы 5 указывается номер таможенной декларации либо заявления о ввозе молоди.
37. В графе 3 Таблицы 5 указывается дата оформления декларации или заявления.
38. В графе 4 Таблицы 5 указывается страна происхождения импортированной молоди.
39. В графе 5 Таблицы 5 указывается наименование или вид молоди.
40. В графе 6 Таблицы 5 указывается количество молоди в штуках, согласно таможенной декларации/заявлению.
41. В графе 7 Таблицы 5 указывается общая стоимость ввезҰнной молоди в тенге.
42. В графе 1 Таблицы 6 указывается наименование или вид субсидируемой молоди.
43. В графе 2 Таблицы 6 указывается возрастная группа молоди.
44. В графе 3 Таблицы 6 указывается количество молоди в штуках.
45. В графе 4 Таблицы 6 указывается количество молоди в миллионах штук.

46. 6-кестенің 5-бағанында құртшабақтардың бір бірлігінің теңгедегі құны көрсетіледі.
47. 6-кестенің 6-бағанында бір миллион дана құртшабақтардың құны көрсетіледі (егер қолданылса).
48. 6-кестенің 7-бағанында құртшабақтардың сатып алуға жұмсалған шығындардың жалпы сомасы көрсетіледі.
49. 6-кестенің 8-бағанында өтініш берушіге тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасы көрсетіледі.
5-нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының аквашаруашылық саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан https://gosagro.kz/auth/login интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сатып алынған балық басын толықтыратын аналық балық үйірі және оларды күтіп-ұстау үшiн субсидия алуға арналған өтініш
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № АКВА080000 нысаны
Жиілік: бір реттік
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: аквашаруашылық субъектілері

46. В графе 5 Таблицы 6 указывается стоимость одной единицы молоди в тенге.
47. В графе 6 Таблицы 6 указывается стоимость одного миллиона штук молоди (если применимо).
48. В графе 7 Таблицы 6 указывается общая сумма затрат на приобретение молоди.
49. В графе 8 Таблицы 6 указывается сумма бюджетных субсидий, причитающаяся заявителю.
Форма 5
Представляется: в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области аквакультуры
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://gosagro.kz/auth/login
Наименование административной формы: Заявление на получение субсидий за приобретенные ремонтно-маточные стада и их содержание
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № АКВА080000
Периодичность: единовременно
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: субъекты аквакультуры

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тиісті жылдың 1 ақпанынан 20 желтоқсанына дейін (қоса алғанда)
Жеке сәйкестендіру
нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру
нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер:
1
Аквашаруашылық субъектісінің атауы
2
Басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
3
Аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер: жеке кәсіпкерлер үшін, оның ішінде бірлескен кәсіпкерлік нысанында-жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) / заңды тұлға үшін-БСН
4
Банк деректемелері
5
Байланыс телефондары
6
Аквашаруашылық субъектісінің орналасқан жері
7
ЭҚЖЖ жіктеуішіне сәйкес сыныптың төрт таңбалы коды (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды)
2-кесте. Жалпы мәліметтер:
1
Инфрақұрылымның бар-жоғына және аквашаруашылық өнімінің өнімділі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобының қорытындысынан мәліметтер (нөмірі мен күні)
2
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және (немесе) ІІ қосымшаларына енгізілген балықтардың бекіре тұқымдас түрлерін қолдан өсіру жөніндегі қызмет туралы әкімшілік органда тіркелуді растау (нөмірі мен күні)
3
Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінің есепке алу нөмірі туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
4
Аналық балық үйіріне арналған ветеринариялық анықтамадан мәліметтер (нөмірі мен күні)
нөмірі мен күні
5
балық түрі
6
саны
7
Аналық балық үйіріне арналған ветеринариялық сертификаттан мәліметтер (нөмірі мен күні)
нөмірі мен күні
8
балық түрі
саны
3-кесте. Жеке/заңды тұлғалар мен Аналық балық үйірін сатушы арасындағы сату-сатып алу шарттары туралы мәліметтер:
Р/с №
Аналық балық үйірін сатушының атауы және ЖСН/БСН-сы
Аналық балық үйірін сату-сатып алу шарттары туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Аналық балық үйірін атауы / түрі
Аналық балық үйірін -нің жастық тобы
Аналық балық үйірін бір данасының массасы (уылдырық пен дернәсілден басқа)
Бір дананың құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
4-кесте. Құртшабақтарды сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын шот-фактуралар туралы мәліметтер:
Р/с
Шот-фактуралар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Төлеуді растайтын құжаттар туралы мәліметтер (нөмірі мен күні)
Аналық балық үйірін атауы
Аналық балық үйірін саны
Жалпы сомасы, теңге теңге
1
2
3
4
5
6
5-кесте. Тауарларға (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) арналған кедендік декларациялар немесе азықты сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын салық органдардың белгiсi соғылған тауарларды әкелу және кедендік жанама салықтарды төлеу туралы өтініш (өтініштер) туралы мәліметтер:
Р/с
Кедендік декларацияның / өтініштің нөмірі
Күні
Шығарылған елі
Аналық балық үйірін атауы/түрі
Аналық балық үйірін саны, дана
Аналық балық үйірін құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
6-кесте. Тиесілі субсидияларды есептеу:
1
Аналық балық үйірінің атауы/түрі
2
Аналық балық үйірінің саны, дана
3
Бір дарақтың құны, теңге
4
Аналық балық үйірін алуға жалпы сома, теңге
5
Тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасы, теңге
Субсидиялар алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактуралардың бұғатталатыны туралы хабардармын.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға және өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ оларды "Тіркеу ақпараттық жүйесі" ақпараттық жүйесімен өзара іс-қимыл шеңберінде беруге келісім беремін.
Аквашаруашылық субъектісі (көрсетілетін қызметті алушы) 20__ жылғы "__" ________ сағат ______ қол қойып, жіберді.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінішнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтініш 20____ жылғы "____" ________ сағат ______ қарауға қабылданды
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Сатып алынған балық басын толықтыратын аналық балық үйірі және оларды күтіп-ұстау үшiн субсидия алуға арналған өтініш" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(индексі: № АКВА080000 нысаны, жиілік: бір реттік)

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: с 1 февраля до 20 декабря (включительно) соответствующего года
Индивидуальный
идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Сведения о субъекте аквакультуры:
1
Наименование субъекта аквакультуры
2
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
3
Сведения о субъекта аквакультуры: для индивидуальных предпринимателей, в том числе в форме совместного предпринимательства – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)/для юридического лица – БИН
4
Банковские реквизиты
5
Контактные телефоны
6
Местонахождение субъекта аквакультуры
7
Четырехзначный код класса, согласно классификатору ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
Таблица 2. Общее сведения:
1
Сведения из заключении группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства (номер и дата)
2
Подтверждение регистрации в административном органе о деятельности по искусственному разведению осетровых видов рыб, виды которых включены в приложения I и (или) II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (номер и дата)
3
Сведения об учетном номере объекта производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения (номер и дата)
4
Сведения из ветеринарной справки на РМС
номер и дата
5
вид рыбы
6
количество
7
Сведения из ветеринарного сертификата на РМС
номер и дата
8
вид рыбы
9
количество
Таблица 3. Сведения о договорах купли-продажи между физическими/ юридическими лицами и продавцом РМС:
№ п/п
Наименование и ИИН/БИН продавца РМС
Сведения о договоре купли-продажи РМС (номер и дата)
Наименование РМС видов рыб
Средняя масса одной штуки РМС
Стоимость одного штука РМС, тенге
1
2
3
4
5
6
Таблица 4. Сведения о счетах-фактурах, документов, подтверждающих оплату понесенные затраты на приобретенную РМС:
п/п
Сведения о счетах-фактурах (номер и дата)
Сведения о документов, подтверждающих оплату (номер и дата)
Наименование РМС видов рыб
Количество РМС, штук
Стоимость одного штука РМС, тенге
1
2
3
4
5
6
Таблица 5. Сведения о таможенной декларации на товары (из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлении (заявлениях) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа, подтверждающих понесенные затраты на приобретенную РМС:
№ п/п
Номер таможенной декларации/
заявления
Дата
Страна происхождение
Наименование / вид РМС
Количество РМС, штук
Стоимость РМС, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Таблица 6. Расчет причитающихся субсидий:
1
Наименование / вид субсидируемого РМС
2
Количество РМС, штук
3
Стоимость одной особи, тенге
4
Общая сумма на приобретение РМС, тенге
5
Причитающаяся сумма бюджетных субсидий, тенге
Осведомлен о блокировании электронных счетов-фактур использованных для получения субсидий.
Подтверждаю достоверность представленной информации, даю согласие на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных регистратором, определенным центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено субъектом аквакультуры (услугополучателем) в __ часов "__" _______ 20___ года.
Данные из ЭЦП.
Дата и время подписания ЭЦП.
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято к рассмотрению "__" _______ 20 ___ года в _____ часов.
Данные из ЭЦП.
Дата и время подписания ЭЦП.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Заявление на получение субсидий за приобретенные
ремонтно-маточные стада и их содержание"
(индекс: форма № АКВА080000, периодичность: единовременно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Сатып алынған балық басын толықтыратын аналық балық үйірі және оларды күтіп-ұстау үшiн субсидия алуға арналған өтініш" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды аквашаруашылық субъектісі толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндеттерін атқаратын адам қол қояды.
4. Нысанды аквашаруашылық субъектілері облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының аквашаруашылық саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-кестенің 1-жолында аквашаруашылық субъектісінің атауы көрсетіледі.
7. 1-кестенің 2-жолында басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі көрсетіледі.
8. 1-кестенің 3-жолында аквашаруашылық субъектісі туралы мәліметтер көрсетіледі: жеке кәсіпкерлер үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі -ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) / заңды тұлғалар үшін – БСН.
9. 1-кестенің 4-жолында банк деректемелері көрсетіледі.
10. 1-кестенің 5-жолында байланыс телефондары көрсетіледі.
11. 1-кестенің 6-жолында аквашаруашылық субъектісінің орналасқан жері көрсетіледі.
12. 1-кестенің 7-жолында ЭҚЖЖ бойынша сыныптың төрт таңбалы коды (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) көрсетіледі.
13. 2-кестенің 1-жолында инфрақұрылымның бар-жоғы және және аквашаруашылық өнімінің өнімділі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобының қорытындысы көрсетіледі.
14. 2-кестенің 2-жолында Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және (немесе) ІІ қосымшаларына енгізілген балықтардың бекіре тұқымдас түрлерін қолдан өсіру жөніндегі қызмет туралы әкімшілік органда тіркеу нөмірі мен күні көрсетіледі, бекіре тұқымдас балықтар мен олардың гибридтеріне арналған азық субсидияланған жағдайда толтырылады.
15. 2-кестенің 3-жолында жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектісінің есептік нөмірінің нөмірі мен күні көрсетіледі.
16. 2-кестенің 4-жолында отандық өндірушіден немесе жеткізушіден сатып алынған аналық балық үйіріне ветеринариялық анықтаманың нөмірі мен күні көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Заявление на получение субсидий за приобретенные ремонтно-маточные стада и их содержание" (далее – Форма).
2. Форма заполняется физическими и (или) юридическими лицами, осуществляющие деятельность, связанную с разведением и (или) содержанием, выращиванием объектов аквакультуры (далее –субъекты аквакультуры).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется субъектами аквакультуры в структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области аквакультуры
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В строке 1 Таблицы 1 указывается наименование субъекта аквакультуры.
7. В строке 2 Таблицы 1 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя.
8. В строке 3 Таблицы 1 указываются сведения о субъекта аквакультуры: для индивидуальных предпринимателей, в том числе в форме совместного предпринимательства – индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) / для юридического лица – БИН.
9. В строке 4 Таблицы 1 указываются банковские реквизиты.
10. В строке 5 Таблицы 1 указываются контактные телефоны.
11. В строке 6 Таблицы 1 указываются местонахождение субъекта аквакультуры.
12. В строке 7 Таблицы 1 указывается ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности) субъекта аквакультуры.
13. В строке 1 Таблицы 2 указываются номер и дата заключения группы специалистов на наличие инфраструктуры и соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развития племенного рыбоводства.
14. В строке 2 Таблицы 2 указываются номер и дата регистрации в административном органе о деятельности по искусственному разведению осетровых видов рыб, виды которых включены в приложения I и (или) II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, заполняется при субсидировании кормов для осетровых видов рыб и их гибридов.
15. В строке 3 Таблицы 2 указываются номер и дата учетного номера объекта производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения.
16. В строке 4 Таблицы 2 указываются номер и дата ветеринарной справки на РМС, приобретенную у отечественного производителя или поставщика.

17. 2-кестенің 5-жолында ветеринариялық анықтама берілген аналық балық үйірінің түрі көрсетіледі.
18. 2-кестенің 6-жолында ветеринариялық анықтамада көрсетілген аналық балық үйірінің саны (дана түрінде) көрсетіледі.
19. 2-кестенің 7-жолында импортталған аналық балық үйіріне ресімделген ветеринариялық сертификаттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
20. 2-кестенің 8-жолында ветеринариялық сертификатта көрсетілген аналық балық үйірінің түрі көрсетіледі.
21. 2-кестенің 9-жолында ветеринариялық сертификатқа сәйкес аналық балық үйірінің жалпы саны (дана түрінде) көрсетіледі.
22. 3-кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
23. 3-кестенің 2-бағанында сатушының толық атауы, сондай-ақ оның ЖСН / БСН көрсетіледі.
24. 3-кестенің 3-бағанында өтініш беруші мен сатушы арасында жасалған РМС сатып алу-сату шартының нөмірі мен күні көрсетіледі.
25. 3-кестенің 4-бағанында балық түрлерінің аналық балық үйірінің атауы көрсетіледі.
26. 3-кестенің 5-бағанында, егер бұл шартта көзделсе, бір аналық балық үйірінің бір дарағының орташа салмағы (килограммен) көрсетіледі.
27. 3-кестенің 6-бағанында бір аналық балық үйірінің бір дарағының құны теңгемен көрсетіледі.
28. 4-кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
29. 4-кестенің 2-бағанында аналық балық үйірінің өткізілгенін растайтын шот-фактураның нөмірі мен күні көрсетіледі.
30. 4-кестенің 3-бағанында төлемді растайтын құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
31. 4-кестенің 4-бағанында сатып алынған аналық балық үйірінің атауы немесе түрі көрсетіледі.
32. 4-кестенің 5-бағанында сатып алынған аналық балық үйірінің нақты саны, данамен көрсетіледі.
Аквашаруашылық өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ асыл
тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Инфрақұрылымның бар-жоғына, аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау талаптарына сәйкестікке мамандар тобының қорытындысы
20 __ жылғы "___" _________
1. Аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) атауы
____________________________________________________________;
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/ заңды тұлғаның атауы)
2. Аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) мекенжайы
_________________________________________________________
___________________________________________________________________;
3. ЭҚЖЖ бойынша сыныбы (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
бойынша коды) ______________________________________________;
4. Аквашаруашылық саласындағы балық өсіру-биологиялық негіздемеден алынған мәліметтер:
1) әрбір түрін көрсете отырып, кәсіпорынның тауарлық өнім саны бойынша қуаты (тонна/жыл) __________________________________________;

17. В строке 5 Таблицы 2 указывается вид РМС, на которую выдана ветеринарная справка.
18. В строке 6 Таблицы 2 указывается количество РМС (в штуках), указанное в ветеринарной справке.
19. В строке 7 Таблицы 2 указываются номер и дата ветеринарного сертификата, оформленного на импортированную РМС.
20. В строке 8 Таблицы 2 указывается вид РМС, указанной в ветеринарном сертификате.
21. В строке 9 Таблицы 2 указывается общее количество РМС (в штуках), согласно ветеринарному сертификату.
22. В графе 1 Таблицы 3 указывается порядковый номер.
23. В графе 2 Таблицы 3 указывается полное наименование продавца РМС, а также его ИИН / БИН.
24. В графе 3 Таблицы 3 указываются номер и дата договора купли-продажи РМС, заключенного между заявителем и продавцом.
25. В графе 4 Таблицы 3 указывается наименование РМС видов рыб.
26. В графе 5 Таблицы 3 указывается средняя масса одной особи РМС (в килограммах), если это предусмотрено договором.
27. В графе 6 Таблицы 3 указывается стоимость одной особи РМС в тенге.
28. В графе 1 Таблицы 4 указывается порядковый номер.
29. В графе 2 Таблицы 4 указываются номер и дата счета-фактуры, подтверждающего реализацию РМС.
30. В графе 3 Таблицы 4 указываются номер и дата документа, подтверждающего оплату.
31. В графе 4 Таблицы 4 указывается наименование или вид приобретҰнного РМС.
32. В графе 5 Таблицы 4 указывается фактическое количество приобретҰнного РМС в штуках.
33. В графе 6 Таблицы 4 указывается стоимость одной особи РМС, согласно данным в счет-фактуре.
34. В графе 1 Таблицы 5 указывается порядковый номер.
35. В графе 2 Таблицы 5 указывается номер таможенной декларации или заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов.
36. В графе 3 Таблицы 5 указывается дата оформления таможенного документа.
37. В графе 4 Таблицы 5 указывается страна происхождения импортированного РМС.
38. В графе 5 Таблицы 5 указывается наименование или вид ввезҰнного РМС.
39. В графе 6 Таблицы 5 указывается количество РМС в штуках, согласно таможенной декларации.
40. В графе 7 Таблицы 5 указывается стоимость одного РМС в тенге.
41. В графе 1 Таблицы 6 указывается наименование или вид субсидируемого РМС.
42. В графе 2 Таблицы 6 указывается общее количество РМС в штуках, приобретҰнного и подтверждҰнного документами.
43. В графе 3 Таблицы 6 указывается стоимость одной особи РМС, в тенге.
44. В графе 4 Таблицы 6 указывается общая сумма понесҰнных затрат на приобретение РМС (графа 2 × графа 3).
45. В графе 5 Таблицы 6 указывается сумма бюджетных субсидий, подлежащая выплате.
Приложение 2
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры, а также развитие
племенного рыбоводства
Форма
Заключение группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства
№ __________ "___" _________ 20 ___ года
1. Наименование субъекта аквакультуры (услугополучателя) _____________
_________________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/
наименование юридического лица)
2. Адрес субъекта аквакультуры (услугополучателя): ___________________
_________________________________________________________________;
3. Класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической
деятельности) _____________________________________________________;
4. Сведения из рыбоводно-биологического обоснования в области аквакультуры:
1) мощность предприятия по количеству товарной продукции (тонна/год),
с указанием каждого вида ___________________________________________;

2) әрбір түрін көрсете отырып, аквашаруашылық объектілері құртшабақтарының жіберілетін саны бойынша балық өсіретін тоғандардың, балық өсіретін бассейндердің, тор қоршамалардың және (немесе) су айдындарының жылдық қабылдау сыйымдылығы (мың дана):
1) _____________________________________________________________;
2) _____________________________________________________________.
5. Өткен жылғы нақты өндіріс (қызметін 12 айдан артық жүзеге асыратын аквашаруашылық субъектілері (көрсетілетін қызметті алушылар) үшін 1-аква нысаны бойынша жылдық әкімшілік деректер негізінде) ________________
___________________________________________________________________;
6. Субсидиялау бағыты__________________________________________;
Аквашаруашылық объектілері үшін азық сатып алуға арналған шығындарды субсидиялау кезінде азық өндіруші және (немесе) сатушы берген растаушы құжаттардан алынған мәліметтер:
1) _______________________________________________арналған азық; (балық түрі)
2) азық түрі: _________________________________________________.
(экструдталған немесе түйіршіктелген)
Қарап-тексеру және салыстырып-тексеру нәтижелері:
Р/с №
Өлшемшарттар
Бар/жоқ
Сипаттама
1
Тоған шаруашылық қызметі үшін:
балық өсіру бойынша тиісті қуаттылығы бар су көзінің және су беру жүйесінің болуы
балық өсіру тоғандарының (балық өсіру бассейні, күріш чегі және басқалар) болуы
жеке меншік не өзге де заңды негізде жер учаскесінің және (немесе) жылжымайтын мүліктің болуы
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінің есепке алу нөмірі бар инкубациялық цехтың болуы (балық басын толықтыратын аналық балық үйірін сатып алу және күтіп-ұстауды субсидиялау кезінде)
фото- және бейне түсірілімнің болуы
бақылау үшін аулаудың нәтижелері
2
Индустриялық шаруашылық қызметі үшін:
жеке меншік не өзге де заңды негізде жер учаскесінің және (немесе) жылжымайтын мүліктің болуы
өндірістік алаңдардың болуы
жиынтықталған балық өсіру бассейндері, суды тазарту, суды оттегімен қанықтыру жүйелері, су дайындау жүйелері бар тұйықталған сумен жабдықтау қондырғысы
балық өсіру бойынша тиісті қуаттылығы бар су көзінің және су беру жүйесінің болуы
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінің есепке алу нөмірі бар инкубациялық цехтың болуы (балық басын толықтыратын аналық балық үйірін сатып алу және күтіп-ұстауды субсидиялау кезінде)
фото- және бейне түсірілімнің болуы.
3
Тор қоршама шаруашылық қызметі үшін:
аквашаруашылық саласындағы уәкілетті органмен тор қоршама шаруашылық қызметін жүзеге асыруға жасалған шарттың болуы
балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің болуы
арнаулы құрылғылардың (тор қоршамалардың) болуы;
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінің есепке алу нөмірі бар инкубациялық цехтың болуы (балық басын толықтыратын аналық балық үйірін сатып алуды және күтіп-ұстауды субсидиялау кезінде)
фото- және бейне түсірілімнің болуы
бақылау үшін аулаудың нәтижелері
4
Көл-тауар шаруашылық қызметі үшін:
аквашаруашылық саласындағы уәкілетті органмен көл-тауар шаруашылық қызметін жүзеге асыруға жасалған шарттың болуы
балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің болуы
су айдынына балық жіберуді жүзеге асыру
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінің есепке алу нөмірі бар инкубациялық цехтың болуы (балық басын толықтыратын аналық балық үйірін сатып алу және күтіп-ұстауды субсидиялау кезінде)
фото- және бейне түсірілімнің болуы
бақылау үшін аулаудың нәтижелері
5
Өсімді молайту шаруашылық қызметі:
балық өсіру бойынша тиісті қуаттылығы бар су көзінің және су беру жүйесінің болуы
балық өсіру тоғандарының (балық өсіру бассейні, күріш чегі және басқалар) болуы
жеке меншік не өзге де заңды негізде жер учаскесінің және (немесе) жылжымайтын мүліктің болуы
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінің есепке алу нөмірі бар инкубациялық цехтың болуы
фото- және бейне түсірілімнің болуы
бақылау үшін аулаудың нәтижелері
Мамандар тобының қорытындысы: _________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Мамандар тобының құрамы:
_________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, ұйымның атауы және лауазымы)
____________
(қолы)
_________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, ұйымның атауы және лауазымы)
____________
(қолы)
_________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, ұйымның атауы және лауазымы)
____________
(қолы)
Осы қорытынды субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде орналатырылуға тиіс.
Аквашаруашылық өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ асыл
тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
"Аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы:
"Аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидиялар алуға арналған өтінішті қарау нәтижелері туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

2) годовая приемная емкость рыбоводных прудов, рыбоводных бассейнов, садков
и (или) водоемов по зарыбляемому количеству молоди объектов аквакультуры
(тысяч штук) с указанием каждого вида:
1) _______________________________________________________________;
2) _______________________________________________________________.
5. Фактическое производство за прошедший год (на основании годовых
административных данных по форме 1-аква, для субъектов аквакультуры
(услугополучателей), осуществляющих деятельность более 12 месяцев) ___
_________________________________________________________________.
6. Направление субсидирования _____________________________________.
При субсидировании затрат на приобретение кормов для объектов аквакультуры
сведения из подтверждающих документов, выданных производителем и (или)
продавцом кормов:
1) корм для _______________________________________________________;
(вид рыбы)
2) тип кормов: _____________________________________________________.
(экструдированные или гранулированные)
Результаты осмотра и сверки:
Критерии
Имеется/ не имеется
Описание
1
Прудовая хозяйственная деятельность:
наличие водоисточника и системы подачи воды соответствующей мощности по выращиванию рыбы
наличие рыбоводных прудов (рыбоводный бассейн, рисовый чек и другие)
наличие земельного участка и (или) недвижимого имущества на праве частной собственности либо на иных законных основаниях
наличие инкубационного цеха с учетным номером объекта производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения (при субсидировании приобретения ремонтно-маточного стада и их содержания)
наличие фото- и видеофиксации
результаты контрольного облова
2
Индустриальная хозяйственная деятельность:
наличие земельного участка и (или) недвижимого имущества на праве частной собственности либо на иных законных основаниях
наличие производственных площадей
установка замкнутого водоснабжения, укомплектованный рыбоводными бассейнами, системами очистки воды, насыщения воды кислородом, системами водоподготовки
наличие водоисточника и системы подачи воды соответствующей мощности по выращиванию рыбы
наличие инкубационного цеха с учетным номером объекта производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения (при субсидировании приобретения ремонтно-маточного стада и их содержания)
наличие фото- и видеофиксации
результаты контрольного облова
3
Садковая хозяйственная деятельность:
наличие заключенного с уполномоченным органом в области аквакультуры договора на осуществление садковой хозяйственной деятельности
наличие рыбохозяйственного водоема и (или) участка
наличие специальных устройств (садков)
наличие инкубационного цеха с учетным номером объекта производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения (при субсидировании приобретения ремонтно-маточного стада и их содержания)
наличие фото- и видеофиксации
результаты контрольного облова
4
Озерно-товарная хозяйственная деятельность:
наличие заключенного с уполномоченным органом в области аквакультуры договора на осуществление озерно-товарной хозяйственной деятельности
наличие рыбохозяйственного водоема и (или) участка
осуществление зарыбления на водоеме
наличие инкубационного цеха с учетным номером объекта производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения (при субсидировании приобретения ремонтно-маточного стада и их содержания)
наличие фото- и видеофиксации
результаты контрольного облова
5
Воспроизводственная хозяйственная деятельность:
наличие водоисточника и системы подачи воды соответствующей мощности по выращиванию рыбы
наличие рыбоводных прудов (рыбоводный бассейн, рисовый чек и другие)
наличие земельного участка и (или) недвижимого имущества на праве частной собственности либо на иных законных основаниях
наличие инкубационного цеха с учетным номером объекта производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения
наличие фото- и видеофиксации
результаты контрольного облова
Заключение группы специалистов: ______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Состав группы специалистов:
_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование
организации и должность)
__________
(подпись)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование
организации и должность)
__________
(подпись)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование
организации и должность)
__________
(подпись)
Руководитель субъекта аквакультуры (услугополучателя):
_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность)
__________
(подпись)
Данное заключение подлежит размещению в государственной информационной системе субсидирования.
Приложение 3
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры (рыбоводства),
а также развития племенного
рыбоводства
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры,
а также развитие племенного рыбоводства"
Наименование государственной услуги:
"Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о результатах рассмотрения заявления на получение субсидий, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информация

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске және Заңға сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында
3) порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мыналарға субсидия алу үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық өтінішті енгізеді:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес аквашаруашылық саласындағы уәкілетті орган бекітетін Аквашаруашылық (балық шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі - Қағидалар) 1-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша сатып алынған азық үшін:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инфрақұрылымның бар-жоғы және аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық шаруашылығын дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобы қорытындысының электрондық көшірмесі;
2) аквашаруашылық өнімін өткізуді растайтын шот-фактуралар, құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті алушы /көрсетілетін қызметті беруші агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – АӨК СМАЖ) және электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйенің (бұдан әрі – ЭШФ АЖ) ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алады;
3) азық сатып алу-сату шарттарының электрондық көшірмесі;
4) азыққа арналған ветеринариялық анықтама мәліметтерін көрсетілетін қызметті алушы / көрсетілетін қызметті беруші АӨК СМАЖ мен "e-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі - ББАЖ) ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алады;
азық импортталған жағдайда:
көрсетілетін қызметті алушы / көрсетілетін қызметті беруші азыққа арналған ветеринариялық сертификат мәліметтерін АӨК СМАЖ және ЕАЖ ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алады;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон);
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону, прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса услугодателей размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов государственных органов;
3) на портале.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель вносит электронное заявление, подписанную ЭЦП услугополучателя, на получение субсидий:
1. За приобретенные корма по форме 1 согласно приложению 1 к Правилам субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства (далее – Правила), утверждаемым уполномоченным органом в области аквакультуры в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах":
1) электронная копия заключение группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства по форме согласно приложению 2 к Правилам;
2) сведения о счетах-фактурах, документов, подтверждающих реализацию продукции аквакультуры услугополучатель/услугодатель получает в результате информационного взаимодействия государственной информационной системы субсидирования агропромышленного комплекса (далее – ГИСС АПК) и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (далее – ИС ЭСФ);
3) электронная копия договоров купли-продажи кормов;
4) сведения из ветеринарной справки на корма услугополучатель/услугодатель получает в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и информационной системы "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (далее - ЕАСУ);
в случае импорта корма:
сведения из ветеринарного сертификата на корма услугополучатель/услугодатель получает в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ЕАСУ;

5) шот-фактуралар, азық сатып алу төлемін растайтын шот-фактуралар, құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті алушы / көрсетілетін қызметті беруші АӨК СМАЖ және ЭШФ АЖ ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алады;
азық импортталған жағдайда:
тауарларға (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) арналған кедендік декларацияның немесе азық сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын салық органының белгісі бар тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің (өтініштердің) электрондық көшірмесі.
2. Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 2 және 3-нысандар бойынша аквашаруашылық саласында сатып алынған биологиялық негіздемелер (бұдан әрі - биологиялық негіздеме), аквашаруашылықта қолданылатын препараттар (бұдан әрі - препараттар) үшін:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инфрақұрылымның бар-жоғы және аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық шаруашылығын дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобы қорытындысының электрондық көшірмесі;
2) аквашаруашылық өнімін өткізуді растайтын шот-фактуралар, құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті алушы / көрсетілетін қызметті беруші АӨК СМАЖ және ЭШФ АЖ ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде (сатып алынған препараттарды субсидиялау кезінде) алады;
3) сатып алу-сату шарттарының, препараттардың биологиялық негіздемесінің электрондық көшірмесі;
4) биологиялық негіздеменің, препараттардың сатып алынғанын растаушы шот-фактуралар, құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті алушы / көрсетілетін қызметті беруші АӨК СМАЖ және ЭШФ АЖ ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алады;
импорт жағдайында:
тауарларға (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) арналған кедендік декларацияның немесе тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы биологиялық негіздемені, препараттарды сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын салық органының белгісі бар өтініштің (өтініштердің) электрондық көшірмесі.
3. Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 4 және 5-нысандар бойынша сатып алынған құртшабақтар, балық басын толықтыратын аналық балық үйірі (бұдан әрі – аналық балық үйірі) үшін:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инфрақұрылымның бар-жоғы және аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық шаруашылығын дамытуды субсидиялау шарттарына сәйкестігіне мамандар тобы қорытындысының электрондық көшірмесі;
2) құртшабақтарды, аналық балық үйірін сатып алу-сату шарттарының электрондық көшірмесі;

5) сведения о счетах-фактурах, документах, подтверждающих оплату приобретение кормов услугополучатель/услугодатель получает в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ИС ЭСФ;
в случае импорта корма:
электронная копия таможенной декларации (на товары из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлении (заявлениях) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа, подтверждающих понесенные затраты на приобретение кормов.
2. За приобретенные биологические обоснования в области аквакультуры, (далее – биологическое обоснование), препаратов, применяемых в аквакультуре (далее - препараты) по формам 2 и 3 согласно приложению 1 к Правилам:
1) электронная копия заключение группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства по форме согласно приложению 2 к Правилам;
2) сведения о счетах-фактурах, документов, подтверждающих реализацию продукции аквакультуры услугополучатель / услугодатель получает в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ИС ЭСФ (при субсидировании приобретенных препаратов);
3) электронная копия договоров купли-продажи биологическое обоснование, препаратов;
4) сведения о счетах-фактурах, документах, подтверждающих оплату приобретение биологического обоснования, препаратов услугополучатель/услугодатель получает в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ИС ЭСФ;
в случае импорта:
электронная копия таможенной декларации (на товары из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлении (заявлениях) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа, подтверждающих понесенные затраты на приобретение биологического обоснования, препаратов.
3. За приобретенные молоди, ремонтно-маточных стад (далее – РМС) по формам 4 и 5 согласно приложению 1 к Правилам:
1) электронная копия заключение группы специалистов на наличие инфраструктуры и на соответствие условиям субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства по форме согласно приложению 2 к Правилам;
2) электронная копия договоров купли-продажи молоди, РМС;

3) құртшабақтар, аналық балық үйіріне арналған ветеринариялық анықтамадан мәліметтерді көрсетілетін қызметті алушы / көрсетілетін қызметті беруші АӨК СМАЖ мен ЕАЖ ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алады;
азық импортталған жағдайда:
құртшабақтар, аналық балық үйіріне арналған ветеринариялық сертификаттан мәліметтерді көрсетілетін қызметті алушы / көрсетілетін қызметті беруші АӨК СМАЖ мен ЕАЖ ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алады;
4) құртшабақтардың, аналық балық үйірінің сатып алынғанын растаушы шот-фактуралар, құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті алушы / көрсетілетін қызметті беруші АӨК СМАЖ және ЭШФ АЖ ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алады;
құртшабақтарды, аналық балық үйірін импорттаған жағдайда:
тауарларға (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) арналған кедендік декларацияның немесе азық сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын салық органының белгісі бар тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің (өтініштердің) электрондық көшірмесі.
5) түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның I және (немесе) II қосымшаларына енгізілген бекіре тұқымдас балықтардың түрлерін қолдан өсіру жөніндегі қызмет туралы әкімшілік органда тіркеуден алынған мәліметтер АӨК СМАЖ және "е-лицензиялау" МДБ" АЖ ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде алынады (бекіре тұқымдас балықтардың құртшабақтарын, аналық балық үйірін және олардың будандарын субсидиялау кезінде).
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметін бастау туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы субсидия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) субсидия алу үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қағидаларда бекітілген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті орындау сатысы туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

3) сведения из ветеринарной справки на молодь, РМС услугополучатель/услугодатель получает в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ЕАСУ;
в случае импорта корма:
сведения из ветеринарного сертификата на молодь, РМС услугополучатель/услугодатель получает в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ЕАСУ;
4) сведения о счетах-фактурах, документах, подтверждающих оплату приобретение молоди, РМС услугополучатель/услугодатель получает в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ИС ЭСФ;
в случае импорта молоди, РМС:
электронная копия таможенной декларации (на товары из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлении (заявлениях) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа, подтверждающих понесенные затраты на приобретение кормов;
5) сведения из регистрации в административном органе о деятельности по искусственному разведению осетровых видов рыб, виды которых включены в приложения I и (или) II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в результате информационного взаимодействия ГИСС АПК и ИС "ГБД "Е-лицензирование" (при субсидировании молоди, РМС осетровых видов рыб и их гибридов).
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения субсидий, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для получения субсидий, требованиям, установленным Правилами;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о стадии исполнения государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 701 998, Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Аквашаруашылық өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ асыл
тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына 4-қосымша
Субсидиялар есептемесі
1. Аквашаруашылық объектілерін азығына арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
1) М = Vр * Nрк;
2) ∑ = М * Q;
3) Ssub = (∑ * 30) / 100,
мұндағы,
М – балық өсіру үшін жұмсалған азықтың жалпы массасы, килограмм;
Vp – Қағидалардың 10-тармағының 8) тармақшасына сәйкес расталған, өндірілген аквашаруашылық өнімінің көлемі, килограмм;
Nрк – осы субсидиялар есептемесінің 2-тармағына сәйкес көрсетілген аквашаруашылық өнімінің бір килограмын өндіруге жұмсалатын азық шығысының нормасы;
∑ – аквашаруашылық объектілеріне арналған азыққа жұмсалған қаражаттың жалпы сомасы, теңге;
Q – бір килограмм аквашаруашылық объектілеріне арналған азықтың құны, теңге;
Ssub – субсидиялар сомасы, теңге.
Бұл ретте, осы Субсидиялар есептемесінің 3-тармағында көрсетілген субсидиялар сомасының 1 (бір) килограмм аквашаруашылық объектілеріне арналған азыққа бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасынан аспауына мына формула бойынша тексеріледі:
Rс= Ssub / М,
мұндағы,
Rс – субсидияны есепке алу кезінде 1 (бір) килограм азықтың есептеу құны, теңге;
Ssub – субсидиялар сомасы, теңге;
М – аквашаруашылық объектілерін өсіру үшін жұмсалған азықтың жалпы массасы, килограмм.
1 (бір) килограмм аквашаруашылық объектілеріне арналған азыққа бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы осы Субсидиялар есептемесінің 3-тармағында көрсетілген сомадан асып кеткен жағдайда, балық азығына арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
∏sub = М * S,
мұнда:
∏sub - тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
М – балық өсіру үшін жұмсалған азықтың жалпы массасы, килограмм.
S – осы Субсидиялар есептемесінің 3-тармағында көрсетілген 1 (бір) килограмм балық азығына бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы.
Аквашаруашылық объектілеріне арналған азықтың құнына қосылған құн салығының сомасы ескерілмейді.
2. 1 (бір) килограмм аквашаруашылық өнімін өндіруге жұмсалған азық шығысының нормасы:
1) албырт тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1,2 (бір бүтін оннан екі) килограмнан;
2) бекіре тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1,5 (бір бүтін оннан бес) килограмнан;
3) тұқы тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:
түйіршіктелген азық үшін – 4,0 (төрт) килограмнан;

Контактные телефоны справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 701 998, Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 4
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры, а также развитие
племенного рыбоводства
Расчет субсидий
1. Сумма причитающейся субсидии на корма для объектов аквакультуры рассчитывается по следующей формуле:
1) М = Vр * Nрк;
2) ∑= М * Q;
3) Ssub = (∑ * 30) / 100,
где:
М – общая масса израсходованных кормов для выращивания рыб, килограмм;
Vр – объем произведенной продукции аквакультуры (рыбоводства), подтвержденный в соответствии с подпунктом 8) пункта 10 Правил, килограмм;
Nрк – норма расхода кормов на производство одного килограмма продукции аквакультуры, указанная в соответствии с пунктом 2 настоящего расчета субсидий;
∑ – общая сумма средств, израсходованных на корма для объектов аквакультуры, тенге;
Q – стоимость корма для объектов аквакультуры за один килограмм, тенге;
Ssub – сумма субсидий, тенге.
При этом, сумма субсидий проверяется на наличие превышения максимально допустимой суммы выделяемых субсидий на 1 (один) килограмм корма для объектов аквакультуры, указанной в пункте 3 настоящего расчета субсидий, по следующей формуле:
Rс= Ssub / М,
где,
Rс – расчетная стоимость 1 (одного) килограмма корма, при учете субсидий, тенге;
Ssub – сумма субсидий, тенге;
М – общая масса израсходованных кормов для выращивания объектов аквакультуры, килограмм.
В случае превышения максимально допустимой суммы выделяемых субсидий на 1 (один) килограмм корма для объектов аквакультуры, указанной в пункте 3 настоящего расчета субсидий, сумма причитающихся субсидий на корма для рыб рассчитывается по следующей формуле:
∏sub = М * S,
где:
∏sub – причитающаяся сумма субсидий, тенге;
М – общая масса израсходованных кормов для выращивания рыб, килограмм;
S – максимально допустимая сумма выделяемых субсидий на 1 (один) килограмм корма для объектов аквакультуры, указанная в пункте 3 настоящего расчета субсидий.
В стоимости корма для объектов аквакультуры не учитывается сумма налога на добавленную стоимость.
2. Норма расхода кормов на производство килограмма продукции аквакультуры не превышает для:
1) лососевых и их гибридов – 1,2 (одна целая две десятых) килограмма;
2) осетровых и их гибридов – 1,5 (одна целая пять десятых) килограмма;
3) карповых и их гибридов:
для гранулированных кормов – 4,0 (четыре) килограмма;

экструдталған азық үшін – 1,6 (бір бүтін оннан алты) килограмнан;
4) жайын тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1,2 (бір бүтін оннан екі) килограмнан;
5) цихлид тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1,2 (бір бүтін оннан екі) килограмнан;
6) лат тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1,3 (бір бүтін оннан үш) килограмнан;
7) араван тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1,5 (бір бүтін оннан бес) килограмнан;
8) шаянтәрізділер үшін – 1,6 (бір бүтін оннан алты) килограмнан аспайды.
Аквашаруашылық өнімінің бір килограмын өндіруге жұмсалған нақты шығындар көрсетілген нормалардан төмен болған жағдайда, субсидиялар азықтың нақты шығысына сүйене отырып, есептеледі.
3. 1 (бір) килограмм аквашаруашылық объектілері азығына бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы:
1) албырт тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 330 (үш жүз отыз) теңгеден;
2) бекіре тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 330 (үш жүз отыз) теңгеден;
3) тұқы тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:
отандық өндірістің азығы үшін 105 (бір жүз бес) теңгеден;
экструдталған азық үшін 250 (екі жүз елу) теңгеден;
4) жайын тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 210 (екі жүз он) теңгеден;
5) цихлид тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 210 (екі жүз он) теңгеден;
6) лат тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 210 (екі жүз он) теңгеден;
7) араван тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 285 (екі жүз сексен бес) теңгеден;
8) шаян тәрізділер үшін 228 (екі жүз жиырма сегіз) теңгеден аспайды.
4. Аквашаруашылық объектілерінің құртшабақтарына (бұдан әрі – құртшабақтар) арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
1) ∑ = Крпм * Q;
2) Ssub = (∑ * 50) / 100,
мұнда:
∑ – құртшабақтарды сатып алуға жұмсалған қаражаттың жалпы сомасы, теңге;
Крпм – құртшабақтардың саны, дана;
Q – құртшабақтардың бір данасының құны, теңге;
Ssub – субсидиялар сомасы, теңге.
Бұл ретте, субсидиялар сомасының осы Субсидиялар есептемесінің 5-тармағында көрсетілген 1 (бір) дана құртшабақтарды сатып алуға бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасынан аспауы мына формула бойынша тексеріледі:
Rс= Ssub / Крпм,
мұнда,
Rс – субсидияны есепке алу кезінде 1 (бір) бірлік құртшабақтың есептеу құны, теңге;
Крпм – құртшабақтардың саны, дана;
Ssub – субсидиялар сомасы, теңге.
1 (бір) бірлік құртшабақтарға бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы осы Субсидиялар есептемесінің 5-тармағында көрсетілген сомадан асып кеткен жағдайда, құртшабақтарға арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
∏sub = Крпм * S,
мұндағы:
∏sub – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Крпм – құртшабақтардың саны, дана;
S – осы Субсидиялар есептемесінің 5-тармағында көрсетілген, 1 (бір) бірлік құртшабақты сатып алуға бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы.
Құртшабақтар құнына қосылған құн салығының сомасы ескерілмейді.
Құртшабақтардың ең жоғары субсидияланатын саны балық өсірілетін тоғандардың, балық өсірілетін бассейндердің, тор қоршамалардың және (немесе) су айдындарының жылдың қабылдау сыйымдылығынан аспауға тиіс.

для экструдированных кормов – 1,6 (одна целая шесть десятых) килограмма;
4) сомовых и их гибридов – 1,2 (одна целая две десятых) килограмма;
5) цихлид и их гибридов – 1,2 (одна целая две десятых) килограмма;
6) латовых и их гибридов – 1,3 (одна целая три десятых) килограмма;
7) аравановых и их гибридов – 1,5 (одна целая пять десятых) килограмма;
8) ракообразных – 1,6 (одна целая шесть десятых) килограмма.
При фактических затратах на производство одного килограмма продукции аквакультуры ниже указанных норм, субсидии рассчитываются исходя из фактического расхода кормов.
3. Максимально допустимая сумма выделяемых субсидий на 1 (один) килограмм корма для объектов аквакультуры не превышает для:
1) лососевых и их гибридов – 330 (триста тридцать) тенге;
2) осетровых и их гибридов – 330 (триста тридцать) тенге;
3) карповых и их гибридов:
для гранулированных кормов – 105 (сто пять) тенге;
для экструдированных кормов – 250 (двести пятьдесят) тенге;
4) сомовых и их гибридов – 210 (двести десять) тенге;
5) цихлид и их гибридов – 210 (двести десять) тенге;
6) латовых и их гибридов – 210 (двести десять) тенге;
7) аравановых и их гибридов – 285 (двести восемьдесят пять) тенге;
8) ракообразных – 228 (двести двадцать восемь) тенге.
4. Сумма причитающейся субсидии на молодь объектов аквакультуры (далее – молодь) рассчитывается по следующей формуле:
1) ∑ = Крпм * Q;
2) Ssub = (∑ * 50) / 100,
где:
∑ – общая сумма средств, израсходованная для приобретения молоди, тенге;
Крпм – количество молоди, штук;
Q – стоимость молоди за 1 (одну) штуку, тенге;
Ssub – сумма субсидий, тенге.
При этом, сумма субсидий проверяется на наличие превышения максимально допустимой суммы выделяемых субсидий на 1 (одну) единицу молоди, указанной в пункте 5 настоящего расчета субсидий, по следующей формуле:
Rс= Ssub / Крпм,
где:
Rс – расчетная стоимость 1 (одной) единицы молоди, при учете субсидий;
Ssub – сумма субсидий, тенге;
Крпм – количество молоди, штук.
В случае превышения максимально допустимой суммы выделяемых субсидий на 1 (одну) единицу молоди, указанной в пункте 5 настоящего расчета субсидий, сумма причитающихся субсидии на молоди рассчитывается по следующей формуле:
∏sub = Крпм * S,
где:
∏sub – причитающаяся сумма субсидий, тенге;
Крпм – количество молоди, штук;
S – максимально допустимая сумма выделяемых субсидий на 1 (одну) единицу молоди, указанная в пункте 5 настоящего расчета субсидий.
В стоимости молоди не учитывается сумма налога на добавленную стоимость.
Максимальное субсидируемое количество молоди не должна превышать годовую приемную емкость рыбоводных прудов, рыбоводных бассейнов, садков и (или) водоемов.

5. Құртшабақтарды сатып алуға бөлінетін субсидиялар ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы:
1) албырт тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін (ақсаха тұқымдастыларды қоспағанда):
ұрықтандырылған уылдырық (дана) – 1 (бір) уылдырық үшін 7 (жеті) теңгеден;
шабақ – 1 (бір) дана үшін 40 (қырық) теңгеден;
2) ақсаха тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:
дернәсілдер – 1 (бір) миллион дана үшін 950 000 (тоғыз жүз елу мың) теңге;
3) бекіре тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:
ұрықтандырылған уылдырық (дана) – 1 (бір) уылдырық үшін 15 (он бес) теңгеден;
шабақ – 1 (бір) дана үшін 180 (жүз сексен) теңгеден;
4) тұқы тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:
дернәсілдер – 1 (бір) миллион дана үшін 250 000 (екі жүз елу мың) теңгеден;
шабақ – 1 (бір) дана үшін 50 (елу) теңгеден;
бір жылдықтар – 1 (бір) дана үшін 80 (сексен) теңгеден;
5) жайын тұқымдастар мен олардың будандары үшін – 1 (бір) дана үшін 9 (тоғыз) теңгеден;
6) цихлид тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1 (бір) дана үшін 15 (он бес) теңгеден;
7) лат тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1 (бір) дана үшін 20 (жиырма) теңгеден;
8) араван тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1 (бір) дана үшін 25 (жиырма бес) теңгеден;
9) шаян тәрізділер үшін:
ұрықтанған уылдырық – 1 (бір) уылдырық үшін 5 (бес) теңгеден;
шабақ – 1 (бір) дана үшін 25 (жиырма бес) теңгеден аспайды.
6. Балық басын толықтыратын аналық балық үйіріне (бұдан әрі – аналық балық үйірі) және оларды күтіп-ұстауға арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
1) ∑ = Крмс * Q;
2) Ssub = (∑ * 50) / 100,
мұндағы:
∑ – аналық балық үйірін сатып алуға және оларды күтіп-ұстауға жұмсалған қаражаттың жалпы сомасы, теңге;
Крмс – аналық балық үйірінің саны, дана;
Q – аналық балық үйірінің 1 (бір) данасының құны, теңге;
Ssub – субсидиялар сомасы, теңге.
Бұл ретте, субсидиялар сомасының осы Субсидиялар есептемесінің 7-тармағында көрсетілген 1 (бір) дана аналық балық үйіріне бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасынан аспауы мына формула бойынша тексеріледі:
Rс= Ssub / Крмс,
мұндағы,
Rс – субсидияны есепке алу кезінде 1 (бір) дана аналық балық үйірінің есептеу құны, теңге;
Ssub – субсидиялар сомасы, теңге;
Крмс – аналық балық үйірінің саны, дана.
1 (бір) дана аналық балық үйіріне бөлінетін субсидиялар ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы осы Субсидиялар есептемесінің 7-тармағында көрсетілген сомадан асып кеткен жағдайда, аналық балық үйіріне арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
∏sub = Крмс * S,
мұндағы:
∏sub – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Крмс – аналық балық үйірінің саны, дана;
S – осы Субсидиялар есептемесінің 7-тармағында көрсетілген аналық балық үйірін сатып алуға бөлінетін субсидиялар ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы.
Аналық балық үйірінің құнына қосылған құн салығының сомасы ескерілмейді.

5. Максимально допустимая сумма выделяемых субсидий на приобретение молоди не превышает для:
1) лососевых и их гибридов (кроме подсемейста сиговых):
икра, оплодотворенная (штук) – 7 (семь) тенге за 1 (одну) икринку;
сеголетка – 40 (сорок) тенге за 1 (одну) штуку.
2) сиговых и их гибридов
личинки – 950 000 (девятьсот пятьдесят тысяч) тенге за 1 (один) миллион штук;
3) осетровых и их гибридов:
икра, оплодотворенная (штук) – 15 (пятнадцать) тенге за 1 (одну) икринку;
сеголетка – 180 (сто восемьдесят) тенге за 1 (одну) штуку;
4) карповых и их гибридов:
личинки – 250 000 (двести пятьдесят тысяч) тенге за 1 (один) миллион штук;
сеголетка – 50 (пятьдесят) тенге за 1 (одну) штуку;
годовики – 80 (восемьдесят) тенге за 1 (одну) штуку;
5) сомовых и их гибридов – 9 (девять) тенге за 1 (одну) штуку;
6) цихлид и их гибридов – 15 (пятнадцать) тенге за 1 (одну) штуку;
7) латовых и их гибридов – 20 (двадцать) тенге за 1 (одну) штуку;
8) аравановых и их гибридов – 25 (двадцать пять) тенге за 1 (одну) штуку;
9) ракообразных:
икра оплодотворенная – 5 (пять) тенге за 1 (одну) икринку;
сеголетка – 25 (двадцать пять) тенге за 1 (одну) штуку.
6. Сумма причитающейся субсидии на ремонтно-маточные стада (далее –РМС) и их содержание рассчитывается по следующей формуле:
1) ∑ = Крмс * Q;
2) Ssub = (∑ * 50) / 100,
где:
∑ – общая сумма, израсходованная при приобретении РМС и на их содержание, тенге;
Крмс – количество РМС, штук;
Q – стоимость РМС за 1 (одну) штуку, тенге;
Ssub – сумма субсидий, тенге.
При этом, сумма субсидий проверяется на наличие превышения максимально допустимой стоимости выделяемых субсидий на 1 (одну) единицу РМС, указанной в пункте 7 настоящего расчета субсидий, по следующей формуле:
Rс= Ssub / Крмс,
где:
Rс – расчетная стоимость 1 (одной) единицы РМС, при учете субсидий;
Ssub – сумма субсидий, тенге;
Крмс – количество РМС, штук.
В случае превышения максимально допустимой суммы выделяемых субсидий на 1 (одну) единицу РМС, указанной в пункте 7 настоящего расчета субсидий, сумма причитающихся субсидии на РМС рассчитывается по следующей формуле:
∏sub = Крмс * S,
где:
∏sub – причитающаяся сумма субсидий, тенге;
Крмс – количество РМС, штук;
S – максимально допустимая сумма выделяемых субсидий на 1 (одну) единицу РМС, указанная в пункте 7 настоящего расчета субсидий.
В стоимости РМС не учитывается сумма налога на добавленную стоимость.

7. Аквашаруашылық (балық өсіру) мақсаттарына сатып алынған аналық балық үйірі және оларды күтіп-ұстау үшін бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы:
албырт тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1 (бір) жетілген дарақ үшін 15 000 (он бес мың) теңгеден;
бекіре тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін, түрлер бойынша:
сүйрік, шоқыр және олардың будандары – 1 (бір) жетілген дарақ үшін 22 520 (жиырма екі мың бес жүз жиырма) теңгеден;
орыс бекіресі, сібір бекіресі (ленский), пілмай және олардың будандары, оның ішінде бестер – 1 (бір) жетілген дарақ үшін 42 225 (қырық екі мың екі жүз жиырма бес) теңгеден;
қортпа, калуга және олардың будандарына – 112 600 (жүз он екі мың алты жүз) теңгеден;
тұқы, араван, жайын, лат, цихлид тұқымдас балықтар үшін – 1 (бір) жетілген дарақ үшін 10 000 (он мың) теңгеден аспайды.
8. Аквашаруашылық саласындағы балық өсіру-биологиялық негіздемеге (бұдан әрі – биологиялық негіздеме) тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
1) ∑=Крбо * Q;
2) Ssub = (∑ * 50) / 100,
мұндағы:
∑ – биологиялық негіздемені сатып алуға жұмсалған қаражаттың жалпы сомасы, теңге;
Крбо – биологиялық негіздеменің саны, бірлік;
Q – биологиялық негіздемегенің 1 (бір) бірлігінің құны, теңге;
Ssub – субсидиялар сомасы, теңге.
Бұл ретте, субсидиялар сомасының осы Субсидиялар есептемесінің 9-тармағында көрсетілген 1 (бір) дана биологиялық негіздемеге бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасынан аспауы мына формула бойынша тексеріледі:
Rс= Ssub / Крбо,
мұндағы,
Rс – субсидияны есептеу кезінде 1 (бір) дана биологиялық негіздеменің есептеу құны, теңге;
Ssub – субсидиялар сомасы, теңге;
Крбо – биологиялық негіздеменің саны, бірлік.
1 (бір) дана биологиялық негіздеме үшін бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы осы Субсидиялар есептемесінің 7-тармағында көрсетілген сомадан асып кеткен жағдайда, биологиялық негіздемеге арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
∏sub = Крбо * S,
мұндағы:
∏sub - тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Крбо – биологиялық негіздеменің саны, бірлік;
S – осы Субсидиялар есептемесінің 7-тармағында көрсетілген, биологиялық негіздемені сатып алуға бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы.
Биологиялық негіздеме құнына қосылған құн салығының сомасы ескерілмейді.
9. Аквашаруашылық мақсаттары үшін балық өсіру кезінде сатып алынған биологиялық негіздеме үшін бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы 500 000 (бес жүз мың) теңгеден аспайды.
10. Аквашаруашылықта қолданылатын препараттарға тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:

7. Максимально допустимая сумма выделяемых субсидий за приобретенные РМС и их содержание, предназначенные для целей аквакультуры (рыбоводства), не превышает для:
лососевых видов рыб и их гибридов – 15 000 (пятнадцать тысяч) тенге за 1 (одну) половозрелую особь;
осетровых видов рыб и их гибридов, по видам:
стерлядь, севрюга и их гибриды – 22 520 (двадцать две тысячи пятьсот двадцать) тенге за 1 (одну) половозрелую особь;
русский осетр, сибирский (ленский) осетр, шип и их гибриды, в том числе бестер – 42 225 (сорок две тысячи двести двадцать пять) тенге за 1 (одну) половозрелую особь;
белуга, калуга и их гибриды – 112 600 (сто двенадцать тысяч шестьсот) тенге за 1 (одну) половозрелую особь;
карповых, аравановых, сомовых, латовых, цихлид – 10 000 (десять тысяч) тенге за 1 (одну) половозрелую особь.
8. Сумма причитающейся субсидии на рыбоводно-биологическое обоснование в области аквакультуры (далее – биологическое обоснование) рассчитывается по следующей формуле:
1) ∑=Крбо * Q;
2) Ssub = (∑ * 50) / 100,
где:
∑ – общая сумма, израсходованная для приобретения биологического обоснования, тенге;
Крбо – количество биологического обоснования, единица;
Q – стоимость биологического обоснования за 1 (одну) единицу, тенге;
Ssub – сумма субсидий, тенге.
При этом, сумма субсидий проверяется на наличие превышения максимально допустимой стоимости выделяемых субсидий на 1 (одну) единицу биологического обоснования, указанной в пункте 9 настоящего расчета субсидий, по следующей формуле:
Rс= Ssub / Крбо,
где:
Rс – расчетная стоимость 1 (одной) единицы биологического обоснования, при учете субсидий;
Ssub – сумма субсидий, тенге;
Крбо – количество биологического обоснования, единица.
В случае превышения максимально допустимой суммы выделяемых субсидий на 1 (одну) единицу биологического обоснования, указанной в пункте 9 настоящего расчета субсидий, сумма причитающихся субсидий на биологического обоснования рассчитывается по следующей формуле:
∏sub = Крбо * S,
где:
∏sub – причитающаяся сумма субсидий, тенге;
Крбо – количество биологического обоснования, единица;
S – максимально допустимая сумма выделяемых субсидий на 1 (одну) единицу биологического обоснования, указанная в пункте 9 настоящего расчета субсидий.
В стоимости биологического обоснования не учитывается сумма налога на добавленную стоимость.
9. Максимально допустимая сумма выделяемых субсидий за приобретенное биологического обоснования при выращивании рыб для целей аквакультуры (рыбоводства) не превышает 500 000 (пятьсот тысяч) тенге.
10. Сумма причитающейся субсидии на препараты, применяемые в аквакультуре, рассчитывается по следующей формуле:

1) ∑ = Кп * Q;
2) Ssub = (∑ * 50) / 100,
мұндағы:
∑ – аквашаруашылықта қолданылатын препараттарды сатып алуға жұмсалған жалпы сома, теңге;
Кп – таңбалауда көрсетілген өлшем бірліктеріндегі (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр) аквашаруашылықта қолданылатын препараттардың саны;
Q – таңбалауда көрсетілген 1 (бір) өлшем бірліктерінде (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр) аквашаруашылықта қолданылатын препараттардың құны, теңге;
Ssub – субсидиялар сомасы, теңге.
Бұл ретте, субсидиялар сомасының осы Субсидиялар есептемесінің 11-тармағында көрсетілген аквашаруашылықта қолданылатын препараттар таңбалауда 1 өлшем бірлігіне бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомадан аспауы мынадай формула бойынша тексеріледі:
Rс= Ssub / Vр,
мұндағы,
Rс – субсидияны есепке алу кезінде аквашаруашылықта қолданылатын препараттардың таңбалауында 1 (бір) өлшем бірлігінің (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр) есептеу құны, теңге;
Ssub – субсидиялар сомасы, теңге;
Vp – Қағидалардың 11-тармағы 6) тармақшасына сәйкес расталған өндірілген аквашаруашылық өнімінің көлемі (1 (бір) тонна өсірілген балық (тауарлық балық өсіру шаруашылығы үшін) немесе 1000 (мың) дана құртшабақ (өсімді молайту кешенінің шаруашылықтары үшін)).
Осы Субсидиялар есептемесінің 11-тармағында көрсетілген, аквашаруашылықта қолданылатын препараттарды таңбалауда 1 (бір) өлшем бірлігіне бөлінетін субсидиялардың сомасы ең жоғарғы рұқсат етілген сомадан асқан жағдайда, аквашаруашылықта қолданылатын препараттарға тиесілі субсидия сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
∏sub = Vр *S,
мұндағы:
∏sub – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Vp – Қағидалардың 11-тармағының 6) тармақшасына сәйкес расталған, өндірілген аквашаруашылық өнімінің көлемі (1 (бір) тонна өсірілген балық (тауарлық балық өсіру шаруашылығы үшін) немесе 1000 (мың) дана құртшабақ (өсімді молайту кешенінің шаруашылықтары үшін));
S – осы Субсидиялар есептемесінің 11-тармағында көрсетілген, аквашаруашылықта қолданылатын сатып алынған препараттарға бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы.
Аквашаруашылықта қолданылатын препараттардың құнына қосылған құн салығының сомасы есепке алынбайды.
11. Аквашаруашылық мақсатында балық өсіру кезінде сатып алынатын аквашаруашылықта қолданылатын препараттарға бөлінетін субсидиялардың ең жоғарғы рұқсат етілген сомасы өсірілген балықтың 1 (бір) тоннасына (тауарлық балық өсіру шаруашылығы үшін) 5000 (бес мың) теңгеден немесе тұқы және албырт тұқымдас балықтардың құртшабақтары үшін 50 000 (елу мың) теңгеден немесе бекіре тұқымдас балықтардың құртшабақтары үшін (өсімді молайту кешенінің шаруашылықтары үшін) 10 000 (он мың) теңгеден теңгеден аспайды.
Аквашаруашылық өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ асыл
тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Субсидиялар алуға арналған өтінішті қарау нәтижелері туралы хабарлама
20 ___ жылғы "___" _________ №________
Аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) атауы: ______
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)
Өтініштің мақсаты: __________________________________________________
(субсидияның түрі)
Өтініштің берілген күні: 20 ___ жылғы "___" _________
Шешім: ____________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
20 ___ жылғы "____" _________ сағат "___-___" қол қойылып, жіберілді
____________________________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)
Аквашаруашылық өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ асыл
тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына 6-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама 20 ___ жылғы "___" _________ №________
Аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) атауы: ______
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)
Өтініштің берілген күні: 20 ___ жылғы "___" _________
Сіздің 20 ___ жылғы "___" ______ №________ өтінішіңіз бойынша мемлекеттік
қызметті көрсетуден _______________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________ себепті бас тартылды.
20 ___ жылғы "____" _________ сағат "___-___" қол қойылып, жіберілді
__________________________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)
Аквашаруашылық өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ асыл
тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына 7-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдау жүргізу уақыты мен орны туралы хабарлама
Құрметті _______________________________________________________

1) ∑ = Кп * Q;
2) Ssub = (∑ * 50) / 100,
где:
∑ – общая сумма, израсходованная для приобретения препаратов, применяемых в аквакультуре, тенге;
Кп – количество препаратов, применяемых в аквакультуре, в единицах измерения (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр), указанных на маркировке;
Q – стоимость препаратов, применяемых в аквакультуре за 1 (одну) единицу измерения, указанную на маркировке (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр), тенге;
Ssub – сумма субсидий, тенге.
При этом, сумма субсидий проверяется на наличие превышения максимально допустимой суммы выделяемых субсидий на 1 (одну) единицу измерения на маркировке препаратов, применяемых в аквакультуре, указанных в пункте 11 настоящего расчета субсидий, по следующей формуле:
Rс= Ssub / Vр,
где:
Rс – расчетная стоимость 1 (одну) единицу измерения на маркировке (килограмм, грамм, миллиграмм, литр, миллилитр) препаратов, применяемых в аквакультуре, при учете субсидий;
Ssub – сумма субсидий, тенге;
Vр – объем произведенной продукции аквакультуры, подтвержденный в соответствии с подпунктом 6) пункта 11 Правил (1 (одна) тонна выращенной рыбы (для товарных рыбоводных хозяйств) или 1000 (одна тысяча) единиц молоди рыб (для хозяйств воспроизводственного комплекса)).
В случае превышения максимально допустимой суммы выделяемых субсидий на 1 (одну) единицу измерения на маркировке препаратов, применяемых в аквакультуре, указанных в пункте 11 настоящего расчета субсидий, сумма причитающихся субсидии на препараты, применяемые в аквакультуре, рассчитывается по следующей формуле:
∏sub = Vр *S,
где:
∏sub – причитающаяся сумма субсидий, тенге;
Vр – объем произведенной продукции аквакультуры, подтвержденный в соответствии с подпунктом 6) пункта 11 Правил (1 (одна) тонна выращенной рыбы (для товарных рыбоводных хозяйств) или 1000 (одна тысяча) единиц молоди рыб (для хозяйств воспроизводственного комплекса));
S – максимально допустимая сумма выделяемых субсидий за приобретенные препараты, применяемые в аквакультуре, указанная в пункте 11 настоящего расчета субсидий.
В стоимости препаратов, применяемых в аквакультуре, не учитывается сумма налога на добавленную стоимость.
11. Максимально допустимая сумма выделяемых субсидий за приобретенные препараты, применяемые в аквакультуре, при выращивании рыб для целей аквакультуры не превышает 5 000 (пяти тысяч) тенге за 1 (одну) тонну выращенной рыбы (для товарных рыбоводных хозяйств) или 50 000 (пятьдесят тысяч) молоди карповых и лососевых видов рыб или 10 000 (десять тысяч) молоди осетровых видов рыб (для хозяйств воспроизводственного комплекса).
Приложение 5
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры, а также развитие
племенного рыбоводства
Форма
Уведомление о результатах рассмотрения заявление на получение субсидий
№_____ от "___" _________ 20 ____ года
Наименование субъекта аквакультуры (услугополучателя) _________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
Цель обращения _____________________________________________________
(вид субсидий)
Дата обращения "___" ___________20 ____ года.
Решение ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подписано и отправлено в _____часов "___" __________20 ___ года.
____________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись)
Приложение 6
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры, а также развитие
племенного рыбоводства
Форма
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
№_____ от "___" _________ 20 ____ года
Наименование субъекта аквакультуры (услугополучателя) __________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
Дата обращения "____" _____________20 ____ года.
По Вашему заявлению №_____ от "___" _________ 20 ____ года в предоставлении
государственной услуги отказано по причине: ____________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подписано и отправлено в _____ часов "___" ____________ 20___ года.
____________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись)
Приложение 7
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры, а также развитие
племенного рыбоводства
Форма
Уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания
Уважаемый (ая) _____________________________________________________

Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабы 1-
тармағына сәйкес осы хабарламамен Сізге "Аквашаруашылық саласында
инвестициялық салымдар кезінде шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тартылғаны туралы хабарлаймыз,
өйткені: _______________________________________________________________
(бас тарту себептерін санамалау) Тыңдау осы хабарлама жіберілген күннен бастап 3
(үш) жұмыс күнінен мерзімде жүзеге асырылады, Сіз осы шешім бойынша өз
ұстанымыңызды білдіре аласыз (қажеттісін жазыңыз):
_________________________________________________________________
(тыңдау өткізу күн мен уақыты, тыңдау өткізу орны (тәсілі):
мекенжай бойынша ғимаратта/бейнеконференцбайланыс/өзге де коммуникация
құралдары арқылы)
Көрсетілетін қызметті беруші _____________________________________
(басшының электрондық цифрлық қолтаңбасы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Аквашаруашылық өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ асыл
тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына 8-қосымша
Нысан
Ұсынылады: аквашаруашылық саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан https://gosagro.kz/auth/login интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) ____ жылғы қарсы міндеттемелерді орындау деңгейі туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № АКВА090000 нысаны
Жиілік: жылдық
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының аквашаруашылық саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшесіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ағымдағы жылдың 20 қаңтарынан бастап жылдың соңына дейін
Кесте. Орындалу деңгейі туралы ақпарат:
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы
Аквашаруашылық субъектісінің атауы
Аквашаруашылық субъектісінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі
Субсидияның атауы
Қарсы міндеттемелердің қабылданған күні
Орындалу пайызы
1
2
3
4
5
6
77
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аквашаруашылық субъектінің (көрсетілетін қызметті алушының) ____ жылғы қарсы міндеттемелердің орындалу деңгейі туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № АКВА090000 нысаны, жиілік: жылдық)
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Аквашаруашылық субъектісінің (көрсетілетін қызметті алушының) ____ жылғы қарсы міндеттемелерді орындау деңгейі туралы ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

Согласно пункту 1 статьи 73 Административного процедурно-процессуального
кодекса Республики Казахстан настоящим уведомлением информируем о том,
что Вам будет отказано в оказании государственной услуги "Субсидирование
по возмещению части расходов при инвестиционных вложениях в области
аквакультуры", так как:
___________________________________________________________________
(перечисление причины отказа) Заслушивание будет осуществляться в срок
не более 2 (двух) рабочих дней со дня направления данного уведомления,
Вы можете выразить свою позицию по данному решению (вписать нужное):
___________________________________________________________________
(дата и время проведения заслушивания, место (способ) проведения заслушивания:
в здании по адресу/посредством видеоконференцсвязи/ иных средств коммуникации)
Услугодатель _______________________________________________________
(электронная цифровая подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Приложение 8
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры, а также развитие
племенного рыбоводства
Форма
Представляется: в уполномоченный орган в области аквакультуры
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://gosagro.kz/auth/login
Наименование административной формы: Информация об уровне выполнения субъектом аквакультуры (услугополучателем) встречных обязательств в ____ году
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № АКВА090000
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: структурное подразделение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области аквакультуры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: с 20 января до конца текущего года
Таблица. Информация об уровне выполнения:
Наименование области, города республиканского значения и столицы
Наименование субъекта аквакультуры
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер субъекта аквакультуры
Наименование субсидий
Дата принятия встречных обязательств
Процент выполнения
1
2
3
4
5
6
7
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Информация об уровне выполнения субъектом
аквакультуры (услугополучателем) встречных обязательств в ____ году"
(индекс: форма № АКВА090000, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об уровне выполнения субъектом аквакультуры (услугополучателем) встречных обязательств в ____ году" (далее – Форма).

2. Нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының аквашаруашылық саласындағы функцияларды іске асыратын құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндеттеріән атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды жергілікті атқарушы органдар аквашаруашылық саласындағы уәкілетті органға ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Кестенің 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. Кестенің 2-бағанында облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы көрсетіледі.
8. Кестенің 3-бағанында аквашаруашылық субъектісінің толық атауы көрсетіледі.
9. Кестенің 4-бағанында аквашаруашылық субъектінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін) немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
10. Кестенің 5-бағанында аквашаруашылық субъектісі алатын субсидияның атауы көрсетіледі.
11. Кестенің 6-бағанында қарсы міндеттемелердің қабылданған күні көрсетіледі.
12. Кестенің 7-бағанында қарсы міндеттемелердің орындалу пайызы көрсетіледі.

2. Форма заполняется структурными подразделениями местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы, реализующее функции в области аквакультуры (далее – местный исполнительный орган).
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма предоставляется местными исполнительными органами в уполномоченный орган в области аквакультуры.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Таблицы указывается порядковый номер.
7. В графе 2 Таблицы указывается наименование области, города республиканского значения и столицы.
8. В графе 3 Таблицы указывается полное наименование субъекта аквакультуры.
9. В графе 4 Таблицы указывается бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц) или индивидуальный идентификационный номер субъекта аквакультуры.
10. В графе 5 Таблицы указывается наименование субсидий, получаемых субъектом аквакультуры.
11. В графе 6 Таблицы указывается дата принятие встречных обязательств.
12. В графе 7 Таблицы указывается процент выполнения встречных обязательств.