Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 30 қазандағы № 405 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 қазанда № 37295 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 23) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 30 қазандағы
№ 405 бұйрығымен
бекітілген
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидалары

Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2025 года № 405. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 октября 2025 года № 37295
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 23) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского
хозяйства Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 октября 2025 года № 405
Правила
выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидалары (бұдан әрі − Қағидалар) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-1-бабының 23) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай айқындамалар пайдаланылады:
1) балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган – балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы басшылықты, сондай-ақ өз өкілеттіктері шегінде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) ғылыми орган – "Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенциядан туындайтын Қазақстан Республикасының міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 желтоқсандағы № 1994 қаулысымен айқындалған Жойылып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция бойынша міндеттемелерді орындауға арналған ғылыми ұйым (бұдан әрі – ғылыми ұйым);
3) Конвенция – "Қазақстан Республикасының Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияға қосылуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы қосылған Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция;
4) үлгі – Конвенцияның 1, 2, 3-қосымшаларына енгізілген тірі немесе өлі балық және басқа да су жануарлары немесе оның оңай танылатын кез келген бөлігі немесе оның дериваты;
5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосылуға техникалық шарттар беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге және электрондық нысанда көрсетілетін квазимемлекеттік сектор субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее − Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 23) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.
2. В Правилах используются следующие определения:
1) уполномоченный орган в области рыбного хозяйства – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также в пределах своих полномочий межотраслевую координацию;
2) научный орган – научная организация для выполнения обязательств по Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, определенная постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 1999 года № 1994 "О мерах по обеспечению выполнения Республикой Казахстан обязательств, вытекающих из Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" (далее – научная организация);
3) Конвенция – Конвенция о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, к которой Республика Казахстан присоединилась в соответствии с Законом Республики Казахстан "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения";
4) образец – любое включенное в приложения 1, 2, 3 Конвенции рыба и другое водное животное, живое или мертвое или его любая легко опознаваемая часть или его дериват;
5) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.

2-тарау. Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын балық және басқа да су жануарларын Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру тәртібі
1-параграф. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. "Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын балық және басқада су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беруі" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) әкімшілік органның атынан Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
"Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын балық және басқада су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беруі" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) ) арқылы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын балық және басқада су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат алуға өтінішті Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында береді.
5. Портал арқылы өтініш жіберілгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті тіркеу, қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

Глава 2. Порядок выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Параграф 1. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга "Выдача административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в сфере рыбного хозяйства" (далее – государственная услуга) оказывается Административным органом в лице Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в сфере рыбного хозяйства" (далее – Перечень) указан в приложении 2 к Правилам.
4. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатель) подают услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) заявление на получение разрешения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения по форме согласно приложению 3 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, с приложением документов, указанных в пункте 8 Перечня.
5. После направления заявления через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация, прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.

6. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш келіп түскен күні "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МБД) Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және оларды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне орындауға береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттарды алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы Тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды қалыптастырады және оны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МБД "жеке кабинетіне" жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы Тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оларды Қағидаларға сәйкестігіне қарайды және Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат беру туралы шешімді (бұдан әрі – рұқсат) не Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды шығарады.
Порталға көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МБД "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында рұқсат беру орны туралы хабарлама жіберіледі.
7. Көрсетілетін қызметті беруші Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
8. Өтініш берушіге (не сенімхат бойынша өкілге) рұқсатты әкімшілік орган Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат беру журналына тіркеп, береді.
9. Рұқсат Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді. Рұқсаттың әрекет ету мерзімі ол берілген сәттен бастап алты айды құрайды.

6. Услугодатель в день поступления заявления осуществляет прием и регистрацию заявления в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД "Е-лицензирование"), указанных в пункте 8 Перечня, и передает их на исполнение в ответственное структурное подразделение услугодателя.
Ответственное структурное подразделение услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов проверяет их полноту. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно Перечню и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель формирует мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя ГБД "Е-лицензирование".
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов согласно Перечню, услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления документов рассматривает их на соответствие к Правилам и выносит решение о выдаче разрешения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, по форме согласно приложению 4 к Правилам (далее – разрешение), либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги согласно приложению 6.
На портал в "личный кабинет" услугополучателя ГБД "Е-лицензирование" направляется уведомление о месте выдачи разрешения в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
8. Разрешение выдается заявителю (либо представителю по доверенности) с регистрацией в журнале выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, по форме согласно приложению 5 к Правилам.
9. Разрешение оформляется по форме, согласно приложению 4 к Правилам. Срок действия разрешения составляет шесть месяцев с момента его выдачи.

10. Балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі және Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
Балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
2-параграф. Ғылыми қорытынды беру тәртібі
11. Конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат алуға арналған өтінішке қоса берілетін құжаттардың бірі ғылыми ұйымның қорытындысы болып табылады.
Конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға ғылыми қорытынды алу үшін өтініш беруші қағаз нысанда ғылыми ұйымға мыналарды жолдайды:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға ғылыми қорытынды алуға өтініш;
2) үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағына импорттаған кезде, егер үлгі Конвенцияның 1, 2, 3-қосымшаларына енгізілген жағдайда: экспорттауға рұқсаттың немесе кері экспорттауға сертификаттың көшірмесін;
3) үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағына импорттаған, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттаған және (немесе) кері экспорттаған кезде: осы іс-әрекетті жасау туралы ниетін растайтын экспорттаушы мен импорттаушы арасындағы келісімшарттың немесе шарттың көшірмесі, сондай-ақ импортталатын, экспортталатын және (немесе) кері экспортталатын өнімнің саны мен көлемі, жынысы, өнім түрі мен оның сипаттамасы (тірі, консервіленген, ұрықтандырылған, криоконсервіленген) туралы мәліметтер ұсынылған құжат;
4) Қазақстан Республикасында қолдан өсірілген үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағына экспорттаған және (немесе) кері экспорттаған кезде: түрлері Конвенцияның I және II қосымшаларына енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу туралы куәлік, аралық бонитирлеу актілері, сондай-ақ сатып алынған жағдайда үлгілерді сатып алу туралы құжаттардың (жүкқұжат, шарт, актілер) көшірмелері.

10. Уполномоченный орган в области рыбного хозяйства направляет информацию о порядке оказания государственных услуг и внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
Уполномоченный орган в области рыбного хозяйства в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил актуализирует информацию о порядке оказания государственной услуги и направляет в Единый контакт-центр.
Параграф 2. Порядок выдачи научного заключения
11. Одним из прилагаемых документов к заявлению на получение разрешения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции, является заключение научной организации.
Для получения научного заключения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции, заявитель в бумажной форме направляет в научную организацию:
1) заявление на получение научного заключения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) при импорте образцов на территорию Республики Казахстан в случае, если образец включен в приложения 1, 2, 3 Конвенции: копию разрешения на экспорт или сертификат на реэкспорт;
3) при импорте на территорию Республики Казахстан, экспорте и (или) реэкспорте с территории Республики Казахстан образцов: копию контракта или договора между экспортером и импортером, подтверждающего намерения о совершении данного действия, а также документ, в котором представлены сведения о количестве и объеме импортируемой, экспортируемой и (или) реэкспортируемой продукции, пол, вид продукции и его описание (живая, консервированная, оплодотворенная, криоконсервированная);
4) при экспорте и (или) реэкспорте с территории Республики Казахстан образцов, искусственно выращенных в Республике Казахстан: свидетельство о регистрации в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции, промежуточные акты бонитировки, а также в случае приобретения копии документов о приобретении образцов (накладная, договор, акты).

12. Ғылыми ұйым құжаттар келіп түскен сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оларды қарайды және ғылыми қорытынды береді не мынадай жағдайларда ғылыми қорытынды беруден бас тартады:
1) Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға ғылыми қорытынды алуға өтініш белгіленген нысанда ұсынылмауы;
2) ұсынылған құжаттарда дұрыс емес мәліметтердің болуы;
3) егер үлгілердің импорты, экспорты және (немесе) кері экспорты олардың өмір сүруіне қауіп төндірсе.
13. Ғылыми қорытынды ғылыми ұйымның фирмалық бланкісінде ресімделеді, оған уәкілетті лауазымды адам қол қояды және ғылыми ұйымның мөрімен бекітіледі.
3-параграф. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының, балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның атына мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді.
Бұл ретте, әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, егер ол үш жұмыс күні ішінде қолайлы әкімшілік актіні қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
15. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші, балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға тиіс.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің, балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:

12. Научная организация в течение 3 (трех) рабочих дней с момента поступления документов рассматривает их и выдает научное заключение либо отказывает в выдаче научного заключения в следующих случаях:
1) представления заявления на получение научного заключения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения не по установленной форме;
2) наличия в представленных документах недостоверных сведений;
3) если импорт, экспорт и (или) реэкспорт образцов угрожает их выживанию.
13. Научное заключение оформляется на фирменном бланке научной организации, подписывается его уполномоченным должностным лицом и скрепляется печатью.
Параграф 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
14. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги подается на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа в области рыбного хозяйства, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК), услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления.
При этом услугодатель чей административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
15. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом в области рыбного хозяйства – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
16. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом в области рыбного хозяйства, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда, 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) шағымды берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы хабарлайды.
17. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Құрып кету қаупі төнген
жабайы фауна мен флора
түрлерімен халықаралық сауда
туралы конвенцияның
қолданылылу аясына кіретін
балықтар мен басқа да су
жануарларының түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына импорттауға,
Қазақстан Республикасының
аумағынан экспорттауға және
(немесе) кері экспорттауға
әкімшілік органның рұқсаттар
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
____________________________________________________ғылыми ұйымына
(заңды тұлғаның толық атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның, дара кәсіпкердің аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі мекенжайы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі, пәтер нөмірі (бар болса),
телефоны)
деректемелері
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға ғылыми қорытынды алуға арналған өтініш
Мынадай үлгілерді импорттауға, экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға ғылыми қорытынды беруіңізді сұраймын:
___________________________________________________________________
(Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлері үлгілерінің атауы)
1
Мақсаты - импорт, экспорт және (немесе) кері экспорт
2
Мемлекеттік, орыс және латын тілдерінде атауы көрсетілген үлгі
3
Үлгінің сипаттамасы (тірі жануарлар (жынысы мен жасы) не олардың дериваттары(сәйкестендіру белгілерінің болуы)
4
Үлгілердің саны және (немесе) салмағы
5
Үлгілердің қайдан алынғаны (табиғаттан алынды, жасанды жолмен шығарылды немесе өсірілді немесе басқа елден қандай құжаттардың негізінде импортталды, тәркіленді, сатып алынды, сый немесе мұра ретінде алынды)
6
Түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарларды қолдан өсіруді жүзеге асыратын заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы куәліктің нөмірі және күні (бар болса)
7

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
17. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1 к Правилам
выдачи административным
органом разрешений на импорт
на территорию Республики Казахстан,
экспорт и (или) реэкспорт с
территории Республики Казахстан
видов рыб и других животных,
подпадающих под действие
Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны
и флоры, находящимися под
угрозой исчезновения
Форма
В научную организацию
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
от ____________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица, индивидуального предпринимателя)
адрес______________________________________________________________
___________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, номер квартиры
(при наличии), телефон)
реквизиты ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер)
Заявление на получение научного заключения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Прошу выдать научное заключение на импорт, экспорт и (или) реэкспорт образцов
______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(наименование образца вида рыб и других водных животных, подпадающих под
действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой исчезновения)
1
Цель - импорт, экспорт и (или) реэкспорт
2
Образец с указанием его названия на государственном, русском и латинском языках
3
Описание образца (живые животные (пол и возраст) либо их дериваты (наличие идентифицирующих меток)
4
Количество и (или) вес образцов
5
Происхождение образца (изъято из естественной среды обитания, выведено или выращено в искусственных условиях, или на основании каких документов, подтверждающих приобретение: импортировано из другой страны, конфисковано, получено в качестве дара или наследства)
6
Номер и дата свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (при наличии)
7

Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстары министрлігінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 347 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22000 болып тіркелген) бекітілген "Саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына сәйкес саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға арналған рұқсаттың нөмірі және күні
8
Деректемелер:
заңды тұлғалар үшін – толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН), бірінші басшының орыс және ағылшын тілдерінде аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), олардың телефондары немесе факстары;
жеке тұлғалар үшін - өтініш берушінің деректемелері (жеке тұлғалар үшін - ЖСН, дара кәсіпкер үшін – БСН, паспорттағы деректері (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, мекенжайы (индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үйдің нөмірі, пәтер нөмірі (бар болса), орыс және ағылшын тілдерінде телефоны, олардың телефондары немесе факстары.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн 20____жылғы "___" ________________.
___________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы, мөрдің (бар болса) орны (дара кәсіпкерлік
субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
Құрып кету қаупі төнген
жабайы фауна мен флора
түрлерімен халықаралық сауда
туралы конвенцияның
қолданылылу аясына кіретін
балықтар мен басқа да су
жануарларының түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына импорттауға,
Қазақстан Республикасының
аумағынан экспорттауға және
(немесе) кері экспорттауға
әкімшілік органның рұқсаттар
беру қағидаларына
2-қосымша
"Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтармен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беруі" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті.
2
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкімет" www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат беру не уәжді бас тарту.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сықойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы сағат 18.00-ден кейін немесе Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет орындарының мекенжайлары:

Номер и дата разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию согласно Правилам оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию", утвержденных приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 347 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22000)
8
Реквизиты:
для юридических лиц - полное наименование, бизнес-идентификационный номер (далее - БИН), фамилия, имя, отчество (при его наличии) и индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) первого руководителя на русском и английском языках, их телефоны или факсы;
для физических лиц - реквизиты заявителя (для физических лиц – ИИН, для индивидуального предпринимателя - БИН, паспортные данные (фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес (индекс, область, город, район, улица, номер дома, номер квартиры (при наличии), телефон на русском и английском языках, их телефоны или факсы.
Подтверждаю достоверность представленной информации и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "___" __________20 ____ года.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, место печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 2 к Правилам
выдачи административным
органом разрешений на импорт
на территорию Республики Казахстан,
экспорт и (или) реэкспорт
с территории Республики Казахстан
видов рыб и других водных животных,
подпадающих под действие
Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и
флоры, находящимися под
угрозой исчезновения
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в сфере рыбного хозяйства"
1
Наименование услугодателя
Комитет рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения по форме, согласно приложению 4 к Правилам либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Уведомление о месте выдачи результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭПЦ уполномоченного лица услугодателя направляется на портал в "личный кабинет" услугополучателя.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации
Услугодатель − с понедельника по пятницу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан". Портал − круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после 18.00 часов или в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің - www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат алуға арналған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) экспорттаушы мен импорттаушы арасындағы импортты, экспортты және (немесе) кері экспортты жасау туралы ниетті растайтын келісімшарттың немесе шарттың электрондық көшірмесі;
3) үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағына импорттау кезінде, егер үлгі Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның 1, 2, 3-қосымшаларына енгізілген жағдайда, экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға арналған рұқсаттың немесе сертификаттың электрондық көшірмесі;
4) ғылыми ұйым қорытындысының электрондық көшірмесі.
Заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі;
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті орындау сатысы туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.

1) интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление на получение разрешения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
2) электронная копия контракта или договора между экспортером и импортером, подтверждающего намерения о совершении импорта, экспорта и (или) реэкспорта;
3) при импорте образцов на территорию Республики Казахстан электронная копия разрешения или сертификата на экспорт и (или) реэкспорт в случае, если образец включен в приложения 1, 2, 3 Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;
4) электронная копия заключения научной организации.
Справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям Правил;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о стадии исполнения государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 701 998, Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Құрып кету қаупі төнген
жабайы фауна мен флора
түрлерімен халықаралық сауда
туралы конвенцияның
қолданылылу аясына кіретін
балықтар мен басқа да су
жануарларының түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына импорттауға,
Қазақстан Республикасының
аумағынан экспорттауға және
(немесе) кері экспорттауға
әкімшілік органның рұқсаттар
беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________________________
____________________________
көрсетілетін қызметті берушінің
атауы
кімнен _____________________
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы),
____________________________
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі
____________________________
____________________________
(жеке кәсіпкердің)
мекенжай_________________
____________________________
индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй №, № пәтер (бар
болса), телефон) өтініш
берушініңң деректемелері
___________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі/
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат алуға арналған өтініш
Үлгілерді импорттауға, экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат беруді сұраймын.
___________________________________________________________________
1
Мақсаты - импорт, экспортт және (немесе) кері экспорт
2
Мемлекеттік, орыс және латын тілдерінде атауы көрсетілген үлгі
3
Үлгінің сипаттамасы (тірі жануарлар (жынысы мен жасы) немесе олардың дериваттары (сәйкестендіру белгілерінің болуы)
4
Үлгілердің саны және (немесе) салмағы (уылдырықты экспорттау және (немесе) кері экспорттау кезінде түрлері бойынша сыйымдылықтардың саны мен көлемін қосымша көрсету)
5
Үлгінің шығу тегі (табиғаттан алынды, жасанды жағдайларда шығарылған немесе өсірілген, басқа елден қандай құжаттардың негізінде импортталды, тәркіленді, сатып алынды, сый немесе мұра ретінде алынды және тағы басқалар)
6
Егер үлгілер Қазақстан Республикасының аумағында қолдан өсірілген болса, Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның (-лардың) нөмірі және күні (бар болса)
7

Контактные телефоны справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 701 998, Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам выдачи
административным органом
разрешений на импорт на
территорию Республики Казахстан,
экспорт и (или) реэкспорт
с территории Республики Казахстан
видов рыб и других водных
животных, подпадающих
под действие Конвенции о
международной торговле видами
дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой
Исчезновения
Форма
____________________________
____________________________
наименование услугодателя
от__________________________
____________________________
(полное наименование
юридического лица,
____________________________
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица
____________________________
____________________________
(индивидуального предпринимателя)
адрес_______________________
____________________________
(индекс, область, город, район,
улица, номер дома, номер
квартиры (при его наличии),
телефон) реквизиты заявителя
____________________________
(бизнес-идентификационный
номер/индивидуальный
идентификационный номер)
Заявление на получение разрешения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Прошу выдать разрешение на импорт, экспорт и (или) реэкспорт образцов.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1
Цель - импорт, экспорт и (или) реэкспорт
2
Образец с указанием его названия на государственном, русском и латинском языках
3
Описание образца (живые животные (пол и возраст) либо их дериваты (наличие идентифицирующих меток)
4
Количество и (или) вес образцов (при экспорте и (или) реэкспорте икры дополнительно указать количество и объем емкостей по видам)
5
Происхождение образца (изъято из естественной среды обитания, выведено или выращено в искусственных условиях, или на основании каких документов, подтверждающих приобретение: импортировано из другой страны, конфисковано, получено в качестве дара или наследства)
6
Номер и дата уведомления (-й) о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, в случае если образцы, были выращены в искусственных условиях на территории Республики Казахстан (при его наличии)
7

Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 347 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №22000 болып тіркелген) бекітілген "Саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына сәйкес саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға арналған рұқсаттың нөмірі және күні
8
Деректемелер:
заңды тұлғалар үшін – толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН), бірінші басшының орыс және ағылшын тілдерінде аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), олардың телефондары немесе факстары;
жеке тұлғалар үшін - өтініш берушінің деректемелері (жеке тұлғалар үшін - ЖСН, дара кәсіпкер үшін – БСН, паспорттағы деректері (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, мекенжайы (индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үйдің нөмірі, пәтер нөмірі (бар болса), орыс және ағылшын тілдерінде телефоны, олардың телефондары немесе факстары.
Құрып кету қаупі төнген
жабайы фауна мен флора
түрлерімен халықаралық сауда
туралы конвенцияның
қолданылылу аясына кіретін
балықтар мен басқа да су
жануарларының түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына импорттауға,
Қазақстан Республикасының
аумағынан экспорттауға және
(немесе) кері экспорттауға
әкімшілік органның рұқсаттар
беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлері мен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу аясына кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға рұқсат
Конвенция о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (СИТЕС)
ОРИГИНАЛ Original
Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora (CITES)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Ministry of Agriculture of the Republic of Kazakhstan
Экспорт
Қазақстан Республикасындағы СИТЕС әкімшілік органы
Административный орган СИТЕС в Республике Казахстан
Management Authorities for CITES in the Republic of Kazakhstan
010000, Ministry House, Mangilik El 8, Astana city, Republic of Kazakhstan Tel.: (+7172) 749935 Fax: (+7172) 749926
Export
Импорт
Прочие Other
Экспортер / Реэкспортер: Exporter / Re-exporter:
Разрешение №
Permit №
Защитная марка №
Security stamp №
Действительно до:
Valid until:
Импортер: Importer:
Особые условия:
Special conditions:
Для живых животных данное разрешение действительно только, если условия транспортировки соответствуют рекомендациям СИТЕС, а в случае авиаперевозки правилам ИАТА
For live animals this permit is only valid if the transport conditions conform to the CITES Guidelines for Transport of Live or, in the case of air transport, to the IATA Live Animal Regulations
Русское и латинское название животного
Russian and scientific name of animal
Описание образца, включая метки Description of specimens, including identifying marks or numbers
ППриложение Appendix
Источник
Source
Цель Purpose
Количество экземпляров или вес Quantity: number of specimens or weight
A
Страна происхождения
Country of origin
Номер разрешения и дата
Permit № and date
В
Страна происхождения Country of origin
Номер разрешения и дата
Permit № and date
Настоящее разрешение выдано:
This permit was issued on:
_________________________
_________________________
Дата / Date
Защитная марка, подпись и печать Security stamp, signature and official seal Казахстан / Kazakhstan
Подтверждение экспорта / реэкспорта
Заполняется в пункте пересечения таможенной границы Республики Казахстан
Пункт пропуска:____________
Дата:______________________
Подпись должностного лица и печать:_________________
Номер коносамента/авианакладной:___ ___________________________
Название образца
Количество
А
В
CITES PERMIT/CERTIFICATE №
Құрып кету қаупі төнген
жабайы фауна мен флора
түрлерімен халықаралық сауда
туралы конвенцияның
қолданылылу аясына кіретін
балықтар мен басқа да су
жануарларының түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына импорттауға,
Қазақстан Республикасының
аумағынан экспорттауға және
(немесе) кері экспорттауға
әкімшілік органның рұқсаттар
беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның қолданылу асяна кіретін балықтар мен басқа да су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе)кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру журналы
Р/с
Кімге берілді
Үлгінің атауы
Саны
Қайда/қайдан
Рұқсат беру күні және нөмірі
Алушының аты, әкесінің аты (бар болса) тегі,сенімхат
Алушының қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
Құрып кету қаупі төнген
жабайы фауна мен флора
түрлерімен халықаралық сауда
туралы конвенцияның
қолданылылу аясына кіретін
балықтар мен басқа да су
жануарларының түрлерін
Қазақстан Республикасының
аумағына импорттауға,
Қазақстан Республикасының
аумағынан экспорттауға және
(немесе) кері экспорттауға
әкімшілік органның рұқсаттар
беру қағидаларына
6-қосымша
Нысан
[Уәкілетті органның атауы]
[Наименование уполномоченного органа]
Мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту
Берілген күні: [берілген күні]
[Көрсетілетін қызметті алушының атауы]
Тіркеу орны: облыс:
[Облыс] Ауданы: [Аудан]
Қала / елді мекен: [қала/елді мекен]
[жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі] [БСН/ЖСН]
Мемлекеттік тіркеу күні [күні]
Бас тарту себебі:
[Бас тарту себебі] [қол қоюшы лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]
____________ ___________________________________
______________________________
(лауазымы) ( аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
20___ жылғы "____" _____

Номер и дата разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию согласно Правилам оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию", утвержденных приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 347 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22000)
8
Реквизиты:
для юридических лиц - полное наименование, бизнес-идентификационный номер (далее - БИН), фамилия, имя, отчество (при его наличии) и индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) первого руководителя на русском и английском языках, их телефоны или факсы;
для физических лиц - реквизиты заявителя (для физических лиц – ИИН, для индивидуального предпринимателя - БИН, паспортные данные (фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес (индекс, область, город, район, улица, номер дома, номер квартиры (при наличии), телефон на русском и английском языках, их телефоны или факсы.
Приложение 4 к Правилам
выдачи административным
органом разрешений на импорт
на территорию Республики
Казахстан, экспорт и (или)
реэкспорт с территории
Республики Казахстан
видов рыб и других водных
животных, подпадающих под
действие Конвенции о
международной торговле
видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой
исчезновения
Форма
Разрешение на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Конвенция о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (СИТЕС)
ОРИГИНАЛ Original
Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora (CITES)
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Ministry of Agriculture of the Republic of Kazakhstan
Экспорт
Қазақстан Республикасындағы СИТЕС әкімшілік органы
Административный орган СИТЕС в Республике Казахстан
Management Authorities for CITES in the Republic of Kazakhstan
010000, Ministry House, Mangilik El 8, Astana city, Republic of Kazakhstan Tel.: (+7172) 749935 Fax: (+7172) 749926
Export
Импорт
Прочие Other
Экспортер/Реэкспортер: Exporter/Re-exporter:
Разрешение №
Permit №
Защитная марка №
Security stamp №
Действительно до:
Valid until:
Импортер: Importer:
Особые условия:
Special conditions:
Для живых животных данное разрешение действительно только, если условия транспортировки соответствуют рекомендациям СИТЕС, а в случае авиаперевозки правилам ИАТА
For live animals this permit is only valid if the transport conditions conform to the CITES Guidelines for Transport of Live or, in the case of air transport, to the IATA Live Animal Regulations
Русское и латинское название животного
Russian and scientific name of animal
Описание образца, включая метки Description of specimens, including identifying marks or numbers
ППриложение Appendix
Источник
Source
Цель Purpose
Количество экземпляров или вес Quantity: number of specimens or weight
A
Страна происхождения
Country of origin
Номер разрешения и дата
Permit № and date
В
Страна происхождения Country of origin
Номер разрешения и дата
Permit № and date
Настоящее разрешение выдано:
This permit was issued on:
_________________________
_________________________
Дата / Date
Защитная марка, подпись и печать
Security stamp, signature and official seal Казахстан / Kazakhstan
Подтверждение экспорта/реэкспорта
Заполняется в пункте пересечения
таможенной границы
Республики Казахстан
Пункт пропуска:
____________________________________
Дата:__________________
Подпись должностного лица и печать:________________
Номер коносамента/
авианакладной:____________________
_______________________
Название образца
Количество
А
В
CITES PERMIT/CERTIFICATE №
Приложение 5 к Правилам
выдачи административным
органом разрешений на
импорт на территорию
Республики Казахстан, экспорт
и (или) реэкспорт с территории
Республики Казахстан видов
рыб и других водных животных,
подпадающих под действие
Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны
и флоры, находящимися
под угрозой исчезновения
Форма
Журнал выдачи административным органом разрешения на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
№ п/п
Кому выдано
Наименование образца
Количество
Куда/откуда
Дата выдачи и номер разрешения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) получателя, доверенность
Подпись получателя
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 6
к Правилам выдачи
административным
органом разрешений на
импорт на территорию
Республики Казахстан,
экспорт и (или) реэкспорт
с территории Республики
Казахстан видов рыб и других
водных животных,
подпадающих под действие
Конвенции о международной
торговле видами дикой фауны и
флоры, находящимися под
угрозой исчезновения
Форма
[Уәкілетті органның атауы]
[Наименование уполномоченного органа]
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование услугополучателя]
Место регистрации: Область:
[Область] Район: [Район]
Город/населенный пункт: [Город/населенный пункт]
[индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер] [БИН/ИИН]
Дата государственной регистрации от [Дата]
Причина отказа:
[Причина отказа] [Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
____________ ___________________________________ _______________________________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (электронная цифровая подпись)
"____" _____ 20___ года