Пайда салығының номиналды мөлшерлемесі Қазақстан Республикасындағы корпоративтік табыс салығы мөлшерлемесінің 75 пайызынан астамын құрайтын, қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шарт күшіне енген елдердің тізімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 6 қазандағы № 579 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 7 қазанда № 37079 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 26 наурыздағы № 202 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 26.03.2026 № 202 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 332-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Пайда салығының номиналды мөлшерлемесі Қазақстан Республикасындағы корпоративтік табыс салығы мөлшерлемесінің 75 пайызынан астамын құрайтын, қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шарт күшіне енген елдердің тізімі бекітілсін.
2. Мыналар:
1) "Пайда салығының номиналды мөлшерлемесі Қазақстан Республикасындағы корпоративтік табыс салығы мөлшерлемесінің 75 пайызынан астамын құрайтын, өзімен жасалған қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шарт күшіне енген елдердің тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 19 маусымдағы № 680 бұйрығының;
2) "Пайда салығының номиналды мөлшерлемесі Қазақстан Республикасындағы корпоративтік табыс салығы мөлшерлемесінің 75 пайызынан астамын құрайтын, өзімен жасалған қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шарт күшіне енген елдердің тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 19 маусымдағы № 680 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 мамырдағы № 247 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмелерін мемлекеттік және орыс тілінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

Об утверждении списка стран, с которыми вступил в силу международный договор, регулирующий вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов, номинальная ставка налога на прибыль которых составляет более 75 процентов от ставки корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 октября 2025 года № 579. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2025 года № 37079. Утратило силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2026 года № 202.
Сноска. Утратило силу приказом Министра финансов РК от 26.03.2026 № 202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 332 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый список стран, с которыми вступил в силу международный договор, регулирующий вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов, номинальная ставка налога на прибыль которых составляет более 75 процентов от ставки корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 19 июня 2023 года № 680 "Об утверждении списка стран, с которыми вступил в силу международный договор, регулирующий вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов, номинальная ставка налога на прибыль которых составляет более 75 процентов от ставки корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан".
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 мая 2025 года № 247 "О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 19 июня 2023 года № 680 "Об утверждении списка стран, с которыми вступил в силу международный договор, регулирующий вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов, номинальная ставка налога на прибыль которых составляет более 75 процентов от ставки корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан".
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс, бұл ретте осы бұйрық 2027 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 579 Бұйрыққа қосымша
Пайда салығының номиналды мөлшерлемесі Қазақстан Республикасындағы корпоративтік табыс салығы мөлшерлемесінің 75 пайызынан астамын құрайтын, қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шарт күшіне енген елдердің тізімі
1. Аустрия Республикасы
2. Америка Құрама Штаттары
3. Армения Республикасы
4. Әзербайжан Республикасы
5. Беларусь Республикасы
6. Бельгия Корольдігі
7. Вьетнам Социалистік Республикасы
8. Германия Федеративтік Республикасы
9. Жапония мемлекеті
10. Италия Республикасы
11. Иран Ислам Республикасы
12. Испания Корольдігі
13. Канада
14. Корея Республикасы
15. Қытай Халық Республикасы (Аомынь (Макао) және Сянган (Гонконг) арнайы әкімшілік аудандарының аумақтары бөлігінен басқа)
16. Латвия Республикасы
17. Люксембург Ұлы Герцогтігі
18. Малайзия
19. Моңғолия
20. Нидерланд Корольдігі
21. Норвегия Корольдігі
22. Пәкістан Ислам Республикасы
23. Польша Республикасы
24. Ресей Федерациясы
25. Румыния
26. Сауд Арабиясы Корольдігі
27. Сингапур Республикасы
28. Словакия Республикасы
29. Словения Республикасы
30. Түркия Республикасы
31. Украина
32. Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
33. Үндістан Республикасы
34. Финляндия Республикасы
35. Француз Республикасы
36. Хорватия Республикасы
37. Чех Республикасы
38. Швеция Корольдігі
39. Швейцария Конфедерациясы (тек келесі Кантондар бөлігінде):
1) Аргау
2) Берн
3) Тичино
4) Цюрих
40. Эстония Республикасы

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию, при этом настоящий приказ действует по 31 декабря 2027 года включительно.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение к приказу
Список стран, с которыми вступил в силу международный договор,
регулирующий вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения
уклонения от уплаты налогов, номинальная ставка налога на прибыль
которых составляет более 75 процентов от ставки корпоративного подоходного налога
в Республике Казахстан
1. Австрийская Республика
2. Соединенные Штаты Америки
3. Республика Армения
4. Азербайджанская Республика
5. Республика Беларусь
6. Королевство Бельгия
7. Социалистическая Республика Вьетнам
8. Федеративная Республика Германия
9. Государство Япония
10. Итальянская Республика
11. Исламская Республика Иран
12. Королевство Испания
13. Канада
14. Республика Корея
15. Китайская Народная Республика (кроме в части территорий специальных
административных районов Аомынь (Макао) и Сянган (Гонконг)
16. Латвийская Республика
17. Великое Герцогство Люксембург
18. Малайзия
19. Монголия
20. Королевство Нидерландов
21. Королевство Норвегия
22. Исламская Республика Пакистан
23. Республика Польша
24. Российская Федерация
25. Румыния
26. Королевство Саудовская Аравия
27. Республика Сингапур
28. Словацкая Республика
29. Республика Словения
30. Турецкая Республика
31. Украина
32. Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
33. Республика Индия
34. Финляндская Республика
35. Французская Республика
36. Республика Хорватия
37. Чешская Республика
38. Королевство Швеция
39. Швейцарская конфедерация (только в части следующих кантонов):
1) Аргау
2) Берн
3) Тичино
4) Цюрих
40. Эстонская Республика