Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 25 қыркүйектегі № 712 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 26 қыркүйекте № 37004 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң мен нормашығармашылықты үйлестіру департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2025 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 712 бұйрықпен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Ішкі істер органдары арнайы қабылдау орындарының қызметін ұйымдастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 23 мамырдағы № 232 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7030 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі істер органдары арнаулы қабылдау орындарының қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 322) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Ішкі істер органдары арнаулы қабылдау орындарының қызметін ұйымдастыру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдары арнайы қабылдау орындарының қызметін ұйымдастыру ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі істер органдары арнаулы қабылдау орындарының қызметін ұйымдастыру қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 сентября 2025 года № 712. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2025 года № 37004
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан после его официального опубликования;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической и нормотворческой координации Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
Утвержден приказом
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 25 сентября 2025 года № 712
Перечень некоторых приказов Министерства внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2011 года № 232 "Об утверждении Правил организации деятельности специальных приемников органов внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7030) следующие изменения:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 322) пункта 15 Положения о Министерстве внутренних дел, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в пункте 1 вносятся изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах организации деятельности специальных приемников органов внутренних дел, утвержденных указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Ішкі істер органдары арнаулы қабылдау орындарының қызметін ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 322) тармақшасына сәйкес әзірленді және ұстау режимін қамтамасыз ету мақсатында ішкі істер органдары арнаулы қабылдау орындары қызметін ұйымдастыру тәртібін айқындайды.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Арнаулы қабылдау орны – ішкі істер органдарының әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдауға және ұстауға арналған арнаулы мекемесі";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарды арнаулы қабылдау орындарына орналастыру сот актісі негізінде жүзеге асырылады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Арнаулы қабылдау орындарында тәуліктік кезекшілікті қамтамасыз ететін және ұсталатын адамдардың өз еркімен мекемеден тыс жерге кетуін болдырмайтын режим орнатылады.
Арнаулы қабылдау орындарында режимді қамтамасыз ету арнаулы қабылдау орнының әкімшілігі мен қызметкерлеріне жүктеледі.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Арнаулы қабылдау орындарында ұсталатын адамдарды күзету бойынша қызмет өткеру үшін нарядқа тағайындалатын қызметкерлерге қару берілмейді. Арнаулы қабылдау орынынан қашқан адамды ұстау кезінде "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қару қолданылмайды.
Арнаулы қабылдау орнына орналастырылған адамдарға "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес күш пен арнайы құралдар қолданылуы мүмкін.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Арнаулы қабылдау орнының әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдармен профилактикалық әңгімелесулер өткізеді, оның барысында қоғамға қарсы мінез-құлықты тоқтату қажеттілігін түсіндіріп, "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының кодексімен таныстырады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдардың арнаулы қабылдау орнына орналастырылғаны немесе олардың тиісті медициналық ұйымдарға жіберілгені туралы арнаулы қабылдау орнының әкімшілігі бір тәулік ішінде олардың жақын туыстарына тұрғылықты жері бойынша, ал шетелдікті орналастырған жағдайда Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі арқылы шет мемлекеттің елшілігіне, консулдығына немесе өзге өкілдігіне де хабарлайды.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила организации деятельности специальных приемников органов внутренних дел (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 322) пункта 15 Положения о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607, и определяют порядок организации деятельности специальных приемников органов внутренних дел (далее – специальный приемник), в целях обеспечения режима содержания.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Специальный приемник – специальное учреждение органов внутренних дел, предназначенное для приема и содержания лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Помещение в специальные приемники лиц, подвергнутых административному аресту или осужденных к аресту осуществляется на основании судебного акта.";
в пункт 4 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 5 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Администрация специального приемника проводит с лицами, подвергнутыми административному аресту и осужденными к аресту профилактические беседы, во время которых разъясняет необходимость прекращения антиобщественного поведения, ознакамливает с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. О помещении лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, в специальный приемник или направлении их в соответствующие медицинские организации администрация специального приемника, в течение суток извещает их близких родственников по месту жительства, а в случае помещения иностранца – также посольство, консульство или иное представительство иностранного государства через Министерство иностранных дел Республики Казахстан.";
пункт 8 изложить в следующий редакции:

"8. Арнаулы қабылдау орындарында медицина қызметкерлері оларда ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсетуді, санитарлық-эпидемиологиялық талаптардың орындалуын бақылауды ұйымдастырады және жүзеге асырады.
Емдеу-профилактикалық және санитарлық-эпидемияға қарсы жұмыс мәселелері бойынша арнаулы қабылдау орындарының қызметін әдістемелік қамтамасыз етуді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың, облыстардың полиция департаменттерінің медицина қызметтері және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган жүзеге асырады.
Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамды медициналық ұйымдарға орналастыру туралы арнаулы қабылдау орнының әкімшілігі прокурорға және судьяға хабарлайды. Сауыққаннан кейін бұл адамдар, егер судьяның өзге шешімі болмаса әкімшілік қамауға алуды одан әрі өтеу үшін арнаулы қабылдау орнына орналастырылады.
Адамды қамауға алуды бақылау арнаулы қабылдау орнының бастығына жүктеледі.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Арнаулы қабылдау орындарын пайдалану Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 маусымдағы № ҚР ДСМ-52 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28525 болып тіркелген) бекітілген Әкімшілік және тұрғын ғимараттарға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптарда және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 17 тамыздағы № 405 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24045 болып тіркелген) бекітілген "Өрт қауіпсіздігіне қойылатын жалпы талаптар" техникалық регламентінде белгіленген өрт қауіпсіздігі талаптарына жауап беретін, әкімшілік қамаққа алынған немесе қамаққа алуға сотталған адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қауіпсіз ұстау үшін жарамды үй-жайлар болған кезде ғана рұқсат етіледі.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Арнаулы қабылдау орындарының қызметі тоқсанға құрастырылатын және полиция органы бастығының жетекшілік ететін орынбасары бекітетін жоспар бойынша құрылады.
Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарды күзету жөніндегі қызметті ұйымдастыру мен атқаруды бақылауды қамтамасыз ету үшін ІІО аумақтық бөлімшелерінің арнаулы қабылдау орындарына тексеру жүргізіледі:
ІІМ орталық аппаратымен кемінде үш жылда бір рет;
облыстық полиция департаменттері жылына кемінде бір рет.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Арнаулы қабылдау орнының бастығы:

"8. В специальных приемниках медицинские работники организуют и осуществляют медицинскую помощь содержащимся в них лицам, контроль за выполнением санитарно-эпидемиологических требований.
Методическое обеспечение деятельности специальных приемников по вопросам лечебно-профилактической и санитарно-противоэпидемической работы осуществляется медицинскими службами Министерства внутренних дел Республики Казахстан, департаментов полиции областей, городов республиканского значения и столицы, и уполномоченным органом в области здравоохранения.
О помещении лица, подвергнутого административному аресту и осужденного к аресту в медицинские организации, администрация специального приемника извещает прокурора и судью. После выздоровления эти лица, если не последует иное решение судьи, водворяются в специальный приемник для дальнейшего отбытия административного ареста.
Контроль над водворением лица возлагается на начальника специального приемника.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Эксплуатация специальных приемников разрешается только при наличии помещений, отвечающих санитарно-эпидемиологическим требованиям, установленным Санитарно-эпидемиологическими требованиями к административным и жилым зданиям, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 июня 2022 года № ҚР ДСМ-52 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28525), и требованиям пожарной безопасности, установленным Техническим регламентом "Общие требования к пожарной безопасности", утвержденным приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 17 августа 2021 года № 405 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24045), пригодным для безопасного содержания лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке.";
пункт 10 изложить в следующий редакции:
"10. Деятельность специальных приемников строится по плану, составляемому на квартал и утверждаемому курирующим заместителем начальника органа полиции.
Для обеспечения контроля за организацией и несением службы по охране лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, проводятся проверки специальных приемников территориальных подразделений ОВД:
центральным аппаратом МВД - не реже одного раза в три года;
областными департаментами полиции - не реже одного раз в год.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Начальник специального приемника:

1) бөлініске жүктелген міндеттерді орындауды қамтамасыз етеді және оның қызметін жетілдіру бойынша шаралар қабылдайды;
2) қарамағындағы қызметкерлер мен жұмысшыларды іріктеу, орналастыру жөніндегі жұмысты ұйымдастырады;
3) қызметкерлердің қызметтік жұмысын бақылауды жүзеге асырады және арнаулы қабылдау орнының қызметінде заңдылықты қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды;
4) өзінің қызметкерлері мен арнаулы қабылдау орны жұмыскерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын әзірлейді және оларды полиция органының бастығында бекітеді;
5) арнаулы қабылдау орнының қызметкерлерімен тәрбие жұмысын, қызметтік, жауынгерлік және дене шынықтыру дайындығын ұйымдастырады және өткізеді;
6) "Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын күдіктілерді, айыпталушыларды және сотталғандарды тамақтандыру және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 12 мамырдағы № 360 бұйрығына сәйкес әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарды, мәжбүрлеп шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды үш рет тамақпен қамтамасыз етуді күнделікті бақылайды.";
7) әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдар жаза мерзімін өткерген соң оларды жұмыс, оқу орны бойынша, әлеуметтік қамтамасыз ету органына жіберуді қамтамасыз етеді;
8) қаржыландыру жоспарларын, арнаулы қабылдау орнын ұстауға арналған сметаны әзірлейді, оны қажетті құрал-жабдықпен, мүкәммалмен және автокөлікпен қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды, үй-жайларды жөндеу және оларда тәртіпті ұстау бойынша шаралар қабылдайды;
9) арнаулы қабылдау орнының қызметкерлері мен жұмыскерлерінің әлеуметтік-тұрмыстық жағдайларын жақсарту бойынша шаралар қабылдайды;
10) арнаулы қабылдау орнының үй-жайларындағы санитарлық жағдайды, орналастырылған адамдар мен төсек-орынды санитарлық өңдеуден уақтылы өткізуді бақылауды қамтамасыз етеді;
11) ұсталатын адамдардың хаттары мен өтініштерін, арнаулы қабылдау орнының қызметкерлері мен жұмыскерлерінің іс-әрекетіне шағымдарды қабылдайды және белгіленген мерзімде қарайды, тиесілігі бойынша жолдайды;
12) полиция органының басшылығына арнаулы қабылдау орнының қызметкерлері мен жұмыскерлерін лауазымға тағайындау, жылжыту және лауазымнан босату, сондай-ақ оларды көтермелеу немесе тәртіптік жазаға тарту туралы ұсыныстар енгізеді, арнаулы қабылдау орнының қызметкерлеріне арнаулы атақтар беру туралы ұсыныстар жолдайды;
13) материалдық бағалы заттардың сақталуына және арнаулы қабылдау орнындағы іс жүргізуге жауап береді;

1) обеспечивает выполнение возложенных на подразделение задач и принимает меры по совершенствованию его деятельности;
2) организует работу по подбору, расстановке подчиненных сотрудников и работников;
3) осуществляет контроль за служебной деятельностью сотрудников и принимает меры по обеспечению законности в деятельности специального приемника;
4) разрабатывает должностные инструкции своих сотрудников и работников специального приемника и утверждает их у начальника органа полиции;
5) организовывает и проводит с сотрудниками специального приемника воспитательную работу, служебную, боевую и физическую подготовку;
6) ежедневно контролирует обеспечение лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, трехразовым питанием в соответствии с приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 мая 2025 года № 360 "Об утверждении натуральных норм питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых и осужденных, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы";
7) по отбытии лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту срока наказания, обеспечивает направление их по месту, работы, учебы, в орган социального обеспечения;
8) разрабатывает планы финансирования, сметы на содержание специального приемника, принимает меры к обеспечению его необходимым оборудованием, инвентарем и автотранспортом, принимает меры к ремонту помещений и поддержанию в них порядка;
9) принимает меры к улучшению социально-бытовых условий сотрудников и работников специального приемника;
10) обеспечивает контроль за санитарным состоянием в помещениях специального приемника, своевременным проведением санитарной обработки помещенных лиц, и постельных принадлежностей;
11) принимает и рассматривает в установленные сроки письма и заявления содержащихся лиц, жалобы на действия сотрудников и работников специального приемника и направляет их по принадлежности;
12) вносит предложения руководству органа полиции о назначении на должность, перемещении и освобождении от должности сотрудников и работников специального приемника, а также о поощрении их или наложении дисциплинарных взысканий, направляет представления о присвоении сотрудникам специального приемника специальных званий;
13) отвечает за сохранность материальных ценностей и за делопроизводство специального приемника;

14) арнаулы қабылдау орнының қызметінде құпиялылық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді;
15) арнаулы қабылдау орнының қызметкерлері мен жұмыскерлеріне демалыстар береді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Арнаулы қабылдау орны бастығының орынбасары әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарды, мәжбүрлеп шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды ұстау режиміне бақылауды жүзеге асырады, олардың арасында іздестіріліп жатқан адамдарды анықтау және олар жасаған қылмыстарды ашу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады. Арнаулы қабылдау орындарында ұсталатын адамдар арасында жедел-іздестіру жұмысын жүргізу "Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады. Бастық уақытша болмаған жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес оның функцияларын орындайды.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Арнаулы қабылдау орны бойынша кезекші арнаулы қабылдау орнының бастығына және оның орынбасарына бағынады, олар болмаған кезде арнаулы қабылдау орнының жұмысына басшылық етеді.
Кезекші:
1) арнаулы қабылдау орнына жеткізілген адамдарды тіркеуді және есепке алуды жүргізеді;
2) оларды жеке тексеруді, суретке түсіруді және дактилоскопиялауды жүргізеді;
3) камералар бойынша бөледі, олардың ішінен камера бойынша кезекшілерді тағайындайды;
4) арнаулы қабылдау орнында ұсталатын адамдарға тиесілі заттардың, құжаттардың, ақша мен бағалы заттардың сақталуын қамтамасыз етеді және босаған кезде оларды қайтарады;
5) арнаулы қабылдау орнының бастығына немесе оның орынбасарына жеткізілген және орналастырылған барлық адамдар туралы баяндайды;
6) арнаулы қабылдау орнында ұсталатын адамдарды медициналық тексеруді, санитарлық өңдеуді уақтылы қамтамасыз етеді, оларды тамақтандыруды және серуендеуге шығаруды ұйымдастырады;
7) арнаулы қабылдау орнында ұсталатын адамдардың барлық шағымдары мен өтініштері туралы арнаулы қабылдау орнының бастығына уақытылы баяндайды. Шағымдар, ұсыныстар мен хаттар жазу үшін орналастырылған адамдарға жазу құралдарын береді;
8) орналастырылған адамдардың ішкі тәртіп ережесін қатаң сақтауын бақылайды, бекет нарядының қызмет өткеруін ұдайы бақылауды жүзеге асырады, орналастырылған адамдардың денсаулығы нашарлаған жағдайда медицина қызметкеріне хабарлайды, ал ол болмаған жағдайда, жедел медициналық жәрдем бригадасын шақырады және шұғыл медициналық көмек көрсетеді;
9) сигнализация, байланыс құралдары мен бекет керек-жарақтарының ақаусыз болуын бақылайды;
10) әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдар босатылған кезде белгіленген үлгідегі анықтамалар береді және олардың құқық бұзушылықтарға жол бермеуіне бағытталған қысқаша профилактикалық әңгімелесу жүргізеді;

14) обеспечивает соблюдение режима секретности в деятельности специального приемника;
15) предоставляет отпуска сотрудникам и работникам специального приемника.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Заместитель начальника специального приемника осуществляет контроль за режимом содержания лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, организует мероприятия по выявлению среди них разыскиваемых лиц и раскрытию совершенных ими преступлений. Проведение оперативно-розыскной работы среди лиц, содержащихся в специальных приемниках, осуществляется, в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности". В случае временного отсутствия начальника в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан выполняет его функции.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Дежурный по специальному приемнику подчиняется начальнику специального приемника и его заместителю, в их отсутствие руководит работой специального приемника.
Дежурный:
1) производит регистрацию и учет лиц, доставленных в специальный приемник;
2) производит их личный досмотр, фотографирование и дактилоскопирование;
3) распределяет по камерам, назначает из их числа дежурных по камере;
4) обеспечивает сохранность вещей, документов денег и ценностей, принадлежащих лицам, содержащимся в специальном приемнике, и выдает их им при освобождении;
5) докладывает начальнику специального приемника или его заместителю обо всех доставленных и помещенных лицах;
6) своевременно обеспечивает медицинский осмотр, санитарную обработку содержащихся в специальном приемнике лиц, организовывает их питание и вывод на прогулку;
7) своевременно докладывает начальнику специального приемника о всех жалобах и заявлениях лиц, содержащихся в специальном приемнике. Для написания жалоб, предложений и писем предоставляет помещенным лицам письменные принадлежности;
8) следит за строгим соблюдением помещенными лицами правил внутреннего распорядка, осуществляет постоянный контроль за несением службы постовым нарядом, в случае ухудшения здоровья помещенных лиц информирует медицинского работника, а в его отсутствие вызывает бригаду скорой медицинской помощи и оказывает неотложную медицинскую помощь;
9) следит за исправностью средств сигнализации, связи и постового оборудования;
10) при освобождении лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту выдает справки установленного образца и проводит краткую профилактическую беседу, направленную на недопущение ими правонарушений;

11) мынадай құжаттарды: арнаулы қабылдау орнында ұсталатын адамдарды есепке алу журналын; наряд қызметтерінің кітабын; телефонограммалар кітабын; кезекшілікті қабылдау және тапсыру кітаптарын; шағымдар мен ұсыныстар кітабын; тексерушілердің ескертулерін жазу журналын; арнаулы қабылдау орнының жұмысшылары үйлерінің мекенжайлары мен телефондарының тізімін; елді мекенде орналасқан ішкі істер органы телефондарының тізімін жүргізеді және ақтайды.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Инспектор:
1) әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдардың істерін жүргізеді, жазалау мерзімін өткерген соң олардың уақытылы босатылуын бақылайды;
2) мәжбүрлі тәртіппен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың істерін жүргізеді, олардың уақтылы босатылуын бақылайды;
3) толықтыру лимиті үлкен арнаулы қабылдау орындарында есептік және алфавиттік картотека жүргізеді.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Бақылау-өткізу пункті (бұдан әрі – БӨП) бойынша кезекші-полицей арнаулы қабылдау орны бойынша кезекшіге және бөлімше командиріне бағынады.
Кезекші-полицей:
1) арнаулы қабылдау орнында өткізу режимін жүзеге асырады, әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдардың, мәжбүрлеп шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың қабылдау орнының аумағынан өз бетінше шығуына және бөгде адамдардың кіруіне жол бермейді;
2) босатылған азаматтарды белгіленген үлгідегі анықтамалар бойынша БӨП арқылы өткізеді;
3) БӨП арқылы өтетін көлікті тексереді, арнаулы қабылдау орнына тыйым салынған бұйымдарды өткізуге жол бермейді.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды күзету бойынша арнаулы қабылдау орнының полицейі арнаулы қабылдау орны бойынша кезекшіге және бөлімше командирінебағынады.
1) Бекетке кезекшілікке түскен кезде арнаулы қабылдау орнының үй-жайында ұсталатын әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдап алады;
2) арнаулы қабылдау орнының үй-жайында ұсталатын адамдарды қарап тексеруді жүргізеді;
3) ұсталудағы адамдардың мінез-құлқын ұдайы бақылайды, өлтіру, өзін-өзі өлтіру немесе дене жарақаттарын келтіру жағдайларының алдын алуға шаралар қабылдайды;
4) арнаулы қабылдау орнына орналастырылған адамдардың Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 9 қаңтардағы № 11 бұйрығымен бекітілген Ішкі істер органдары арнаулы қабылдау орындарының ішкі тәртіптеме қағидаларын (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 7 ақпанда № 7415 тіркелді) сақтауын қамтамасыз етеді;

11) ведет и хранит следующие документы: журнал учета лиц, содержащихся в специальном приемнике; книгу службы нарядов; книгу телефонограмм; книгу приема и сдачи дежурства; книгу жалоб и предложений; журнал записи замечаний проверяющих; список домашних адресов и телефонов работников специального приемника; список телефонов органов внутренних дел, расположенных в населенном пункте.";
пункта 14 изложить в следующей редакции:
"14. Инспектор:
1) ведет дела на лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, следит за их своевременным освобождением после отбытия срока наказания;
2) ведет дела на иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, следит за их своевременным освобождением;
3) в специальных приемниках с большим лимитом наполнения ведет учетную и алфавитную картотеку.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Полицейский-дежурный по контрольно-пропускному пункту (далее-КПП) подчиняется дежурному по специальному приемнику и командиру отделения.
Полицейский-дежурный:
1) осуществляет пропускной режим в специальном приемнике, не допускает самовольного выхода с территории приемника лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке и входа посторонних лиц;
2) пропускает освобожденных граждан через КПП по справкам установленного образца;
3) осматривает проходящий через КПП транспорт, не допускает провоза в специальный приемник запрещенных предметов.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Полицейский специального приемника по охране лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, подчиняется дежурному по специальному приемнику и командиру отделения.
1) при заступлении на пост принимает лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, содержащихся в помещениях специального приемника;
2) производит досмотр лиц, содержащихся в специальном приемнике;
3) постоянно наблюдает за поведением содержащихся лиц, принимает меры к предупреждению случаев смерти, самоубийств или причинения телесных повреждений;
4) обеспечивает соблюдения Правил внутреннего распорядка специальных приемников органов внутренних дел, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 января 2012 года № 11 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7415), лицами, помещенными в специальный приемник;

4. "Ішкі істер органдары арнайы қабылдау орындарының ішкі тәртіп қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 9 қаңтардағы № 11 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7415 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі істер органдары арнаулы қабылдау орындарының ішкі тәртіптеме қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Ішкі істер органдары арнаулы қабылдау орындарының ішкі тәртіптеме қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдары арнайы қабылдау орындарының ішкі тәртіп қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі істер органдары арнаулы қабылдау орындарының ішкі тәртіп қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ішкі істер органдары арнаулы қабылдау орындарының ішкі тәртіптеме қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнаулы мекемелерде, арнаулы үй-жайларда ұстау тәртібі мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және ұстау режимін қамтамасыз ету мақсатында арнаулы қабылдау орындарының ішкі тәртіптемесін белгілейді.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Арнаулы қабылдау орындарында режимді қамтамасыз ету, онда ішкі тәртіпті ұстау арнаулы қабылдау орнының әкімшілігі мен қызметкерлеріне жүктеледі.";
2-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1. Арнаулы қабылдау орнының қызметкерлері қызметтік жұмыста ұсталған адамдармен заңдылық, азаматтардың заң алдындағы теңдігі, ізгілік, жеке бастың ар-намысы мен абыройын құрметтеу қағидаттарына сәйкес қарым-қатынаста болады, сондай-ақ дөрекілік пен немқұрайлық көріністеріне ықпал ететін себептер мен жағдайларды болдырмауды көздейтін өзге де шараларды қабылдайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Арнаулы қабылдау орындарының ішкі тәртіптемесін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ішкі істер органының бастығы айқындайды және бекітеді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Арнаулы қабылдау орнындағы ішкі тәртіптеме қағидалары әрбір камерада ілінеді.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) арнаулы қабылдау орны – әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдауға және ұстауға арналған ішкі істер органдарының арнаулы мекемесі;
2) әкімшілік қамаққа алынған немесе қамаққа алуға сотталған адам – оған қатысты сот актісі әкімшілік қамаққа алу туралы шығарылған адам.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Арнаулы қабылдау орнына жеткізілген адамдарды тіркеу тәртібі";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Арнаулы қабылдау орны бойынша кезекші әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдікті және азаматтығы жоқ адамды қабылдау кезінде:
1) өзі қол қойған және соттың мөрімен бекітілген немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған сот актісі (әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдар үшін);
2) жүріп-тұру еркіндігін превентивті шектеу туралы ішкі істер органының сот санкциялаған қаулысының (мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктің және азаматтығы жоқ адамдар үшін);
3) арнаулы қабылдау орнында сақтауға тыйым салынған заттарды ала отырып, жеке тексеріп қарау хаттамасының;
4) әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамның, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктің және азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын құжаттың бар болуы тексеріледі.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Кезекші сот актісіндегі тиісті жазбаларды жеткізілген адамның жеке басы туралы деректермен салыстырып тексереді, тексеру хаттамасында санамаланған заттардың бар-жоғын тексереді және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Арнаулы қабылдау орнына жеткізілген адамдарды тіркеу журналына тіркейді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Арнаулы қабылдау орнына орналастырылған ер адамдар әйелдерден бөлек орналастырылады.
Туберкулездің жұқпалы түрімен, соз және басқа да жұқпалы аурулармен ауыратын, ерекше медициналық күтімді, бақылауды, жеке қауіпсіздігін қамтамасыз етуді қажет ететін науқастар басқа адамдардан оқшауланады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің біріктірілген деректер банкінің есептері және "Арнайы есепке алу" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі бойынша Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің "Ақпараттық сервис" ақпараттық жүйесі арқылы тексеріледі.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адам туралы мәліметтер Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Біріктірілген деректер банкіне енгізіледі.
Бұл ретте "Адамға арналған ақпараттық-іздеу карточкасы (А-АІК) толтырылады, онда адам санаты – "әкімшілік қамауға алынған адам", жұмыс желісі – "арнаулы қабылдау орны" көрсетіліп және міндетті түрде әкімшілік қамауға алынған адамның суреті ұсынылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

4. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 января 2012 года № 11 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка специальных приемников органов внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7415) следующие изменения:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах внутреннего распорядка специальных приемников органов внутренних дел, утвержденных указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 2 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 2-1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 3 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 4 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Основное понятие, используемое в настоящих Правилах:
1) специальный приемник – специальное учреждение органов внутренних дел, предназначенное для приема и содержания лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке;
2) лицо, подвергнутое административному аресту или осужденное к аресту – лицо, в отношении которого судом вынесен судебный акт.";
в заголовок главы 2 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Дежурным по специальному приемнику при приеме лица, подвергнутого административному аресту и осужденного к аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащего выдворению в принудительном порядке, проверяется наличие:
1) судебного акта, подписанного им лично и скрепленный печатью суда или подписанного электронной цифровой подписью (для лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту);
2) постановления органа внутренних дел, о превентивном ограничении свободы передвижения, санкционированного судом (для иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке);
3) протокола личного досмотра с изъятыми вещами, запрещенными к хранению в специальном приемнике;
4) документа, удостоверяющего личность лица, подвергнутого административному аресту и осужденного к аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащего выдворению в принудительном порядке.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Дежурный сверяет соответствующие записи в судебном акте с данными о личности доставленного, проверяет наличие вещей, перечисленных в протоколе досмотра, и регистрирует в Журнале регистрации лиц, доставленных в специальный приемник, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
в пункт 8 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Лица, подвергнутые административному аресту и осужденные к аресту, иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, проверяются по учетам Интегрированного банка данных Министерства внутренних дел Республики Казахстан и автоматизированной информационной системе "Специальные учеты" посредством информационной системы "Информационный сервис" Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Сведения о лицах, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, вносятся в Интегрированный банк данных Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
При этом заполняется и направляется в территориальное информационно-техническое подразделение "Информационно-поисковая карточка на лицо" (ИПК-ЛЦ) с указанием в ней категории лица – "административно арестованный", линии работы – "специальный приемник" с предоставлением фотографии лица.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Толтыру лимиті 100 адамнан асатын арнаулы қабылдау орындарында тіркеу журналының орнына осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға арналған карточкалардан есептік әліпбилік картотека құрылады.
Бұл жағдайларда есепке алу карточкаларынан басқа, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған өтеу үшін жаңадан келген адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға есепке алудың тәуліктік ведомосі жүргізіледі.;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Арнаулы қабылдау орнына орналастырылған әрбір адамға сот актісі, жүріп-тұру еркіндігін превентивті шектеу туралы ішкі істер органының сот санкциялаған қаулысы, жеке тексеріп қарау хаттамасы және басқа да материалдар қоса тіркелетін іс ашылады.";
12-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12-1. Әкімшілік практика бөлінісінің басшысы не жауапты қызметкер осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қамауға алу түріндегі әкімшілік жаза туралы соттардың шығарылған және орындалған сот актілері бойынша ай сайын салыстырып тексеруді жүргізуді қамтамасыз етеді.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Арнаулы қабылдау орнына орналастырылған адамдарды жеке тексеруді жүргізу, медициналық куәландыру, дактилоскопиялау, суретке түсіру тәртібі және медициналық-санитарлық қызмет көрсету нормалары";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Арнаулы қабылдау орнына орналастырылған әрбір адамды кезекші толық жеке тексереді, медициналық куәландырудан, санитарлық өңдеуден өткізеді, саусақ іздерін алады, суретке түсіреді, содан кейін мұндай адам қолын қоя отырып, босатылғанға дейінгі арнаулы қабылдау орнының ішкі күн тәртібімен таныстырылады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Арнаулы қабылдау орнына орналастырылған адамға "Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылған және тартылатын адамдарды арнайы есепке алуды және ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдарды дактилоскопиялық есепке алуды жүргізу, пайдалану және сақтау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16667 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша дактилоскопиялық карта толтырылады және оның бір данасы полиция департаментінің жедел-криминалистикалық бөлінісіне жолданады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Арнаулы қабылдау орнына орналастырылған адам оң жақ, сол жақ бейінде және бойын толық көрсете отырып суретке түседі.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. В специальных приемниках с лимитом наполнения свыше 100 человек вместо регистрационного журнала создается учетная алфавитная картотека из карточек на лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В этих случаях, кроме учетных карточек ведется суточная ведомость учета вновь прибывших для отбытия административного ареста и осужденного к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. На каждое лицо, помещенное в специальный приемник, заводится дело, к которому приобщается судебный акт, постановление органа внутренних дел о превентивном ограничении свободы передвижения, санкционированного судом, протокол личного досмотра и другие материалы.";
пункт 12-1 изложить в следующей редакции:
"12-1. Руководитель подразделения административной практики либо ответственный сотрудник обеспечивает проведение ежемесячной сверки по вынесенным и исполненным судебным актам об административном взыскании в виде ареста по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам.";
в заголовок главы 3 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 13 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. На лицо, помещенное в специальный приемник, составляется и направляется один экземпляр дактилоскопической карты по форме, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 "Об утверждении Правил ведения, использования и хранения специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлеченных и привлекаемых к уголовной ответственности и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16667), в оперативно-криминалистическое подразделение департамента полиции.";
в пункт 16 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 17 изложить в следующей редакции:

"17. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамның, мәжбүрлі тәртіппен шығарып жіберуге жататын шетелдіктің және азаматтығы жоқ адамның дене жарақаттары және денсаулығына зиян келтірудің айқын белгілері болған немесе анықталған кезде арнаулы қабылдау орны бойынша кезекші олардың пайда болу себептерін анықтайды және арнаулы қабылдау орнының бастығына жазбаша нысанда баяндайды.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Арнаулы қабылдау орнына орналастырылған адамдарды медициналық-санитариялық қамтамасыз ету Заңның 23-бабына сәйкес жүзеге асырылады.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. "Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарға, мәжбүрлі тәртіппен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға материалдық-тұрмыстық қызмет көрсету нормалары";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Арнаулы қабылдау орнының әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға гигиена, санитария, өрт қауіпсіздігі талаптарына жауап беретін жағдайлар жасайды. Камералардағы санитариялық алаңның нормасы бір адамға кемінде 2,5 шаршы метр есебінен белгіленеді.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Арнаулы қабылдау орнында ұсталатын әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға серуендеу арнаулы қабылдау орнының бастығы құрастырған кесте бойынша тәуліктің күндізгі уақытында беріледі.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Арнаулы қабылдау орнында ұсталатын әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға жеке пайдалану үшін:
1) жататын орынмен;
2) төсек-орын жабдығымен: матрацпен, жастықпен және көрпемен;
3) төсек-орын тысымен: екі жаймамен және жастық тысымен;
4) тамақтану кезінде ыдыспен;
5) орамалмен;
6) сабынмен қамтамасыз етіледі.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Осы Қағидаларының 21-тармағында көрсетілген заттар арнаулы қабылдау орнында ұстау кезеңінде уақытша пайдалану үшін тегін беріледі.";
22-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22-1. Арнаулы қабылдау орнының камералары:
1) санитарлық тораппен (кәріз болмаған кезде табиғи қажеттіліктерді жіберуге арналған резервуармен);
2) ағын суы бар кранмен (су құбыры болмаған кезде - пластмасса аспалы қол жуғышпен);
3) сырт киімге арналған ілгішпен;
4) дәретхана сөресімен;
5) ауыз су ыдысымен;
6) радиохабар тарату құралдарымен;
7) қоқысқа арналған урнамен;
8) камерадағы орындар саны бойынша орындықтар саны бар үстел мен орындықтармен;
9) киімге арналған тумбочкалармен;
10) кереуеттермен жабдықталады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"17. При наличии или обнаружении телесных повреждений и явных признаков причинения вреда здоровью у лица, подвергнутому административному аресту и осужденному к аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, дежурный по специальному приемнику устанавливает причины их появления и докладывает в письменной форме начальнику специального приемника.";
в пункт 18 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Нормы материально-бытового обслуживания лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Администрация специального приемника создает лицам, подвергнутым административному аресту и осужденным к аресту, иностранцам и лицам без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, условия, отвечающие требованиям гигиены, санитарии, пожарной безопасности. Норма санитарной площади в камерах устанавливается из расчета не менее 2,5 квадратных метра на человека.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Прогулка предоставляется лицам, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцам и лицам без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, в дневное время суток по графику, составленному начальником специального приемника.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Лица, подвергнутые административному аресту и осужденные к аресту, иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, содержащиеся в специальных приемниках, обеспечиваются для индивидуального пользования:
1) спальным местом;
2) постельными принадлежностями: матрацем, подушкой и одеялом;
3) постельным бельем: двумя простынями и наволочкой;
4) столовой посудой на время приема пищи;
5) полотенцем;
6) мылом.";
в пункт 22 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 22-1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 24 изложить в следующей редакции:

"24. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған әрбір адамға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға аптасына кемінде екі рет ұзақтығы кемінде 15 минутқа душқа түсу мүмкіндігі беріледі.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға қырынуға арналған керек-жарақтар олардың өтініші бойынша беріледі. Одан соң кезекшінің бақылауымен сақтау камерасына қайтарылады";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдар, мәжбүрлеп шығарып жіберуге жататын, арнаулы қабылдау орнында ұсталатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар "Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын күдіктілерді, айыпталушыларды және сотталғандарды тамақтандыру және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 12 мамырдағы № 360 бұйрығына сәйкес тамақпен қамтамасыз етіледі".";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Азық-түлік өнімдерін кезекші осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнаулы қабылдау орнында ұсталатын адамдарға азық-түлік өнімдерін беруге арналған ведомость бойынша күн сайын береді.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Пайдалану үшін осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес Арнаулы қабылдау орнына орналастырылған адамдар өзімен бірге алып жүруі және сақтауы мүмкін заттар мен азық-түлік өнімдерінің тізбесіне сәйкес өзінің төсек-орны мен азық-түлік өнімдері қабылдануы мүмкін.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адамға сәлемдемелердің, бандерольдар мен сауқаттардың салмағы Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 65 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14370 болып тіркелген) бекітілген Пошта байланысының көрсетілетін қызметтерін ұсыну қағидаларында көзделген нормалардан аспауы тиіс.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Сауқаттар, бандерольдар мен сәлемдемелерді арнаулы қабылдау орнының қызметкерлері тексеруі тиіс.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Сәлемдемелерді қабылдау осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада жазылған өтініштің негізінде жүргізіледі.";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"24. Не реже двух раз в неделю каждому лицу, подвергнутому административному аресту и осужденному к аресту, иностранцу и лицу без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, предоставляется возможность принять душ, продолжительностью не более 15-ти минут.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Бритвенные принадлежности выдаются лицам, подвергнутым административному аресту и осужденных к аресту, иностранцам и лицам без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, по их просьбе. После чего под присмотром дежурного возвращаются обратно в камеру хранения.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Лица, подвергнутые административному аресту и осужденные к аресту, иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, содержащиеся в специальных приемниках, обеспечиваются питанием в соответствии с приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 мая 2025 года № 360 "Об утверждении натуральных норм питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых и осужденных, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы".";
в пункт 27 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 29 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Лицу, подвергнутому административному аресту и осужденному к аресту, иностранцу и лицу без гражданства, подлежащему выдворению в принудительном порядке, допускается получать посылки, бандероли и передачи, вес которых не должен превышать норм, предусмотренных Правилами предоставления услуг почтовой связи, утвержденными приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 65 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14370).";
в пункт 31 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 32 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 35 изложить в следующей редакции:

"35. Сәлемдемені қабылдаған соң арнаулы қабылдау орнының қызметкері қабылдағаны туралы қолхатпен бірге өтініштің бірінші данасын келушіге қайтарады, екінші данасы арнаулы қабылдау орнында ұсталатын, әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адам, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адам берілімді алғаны туралы қолхатқа қол қойғаннан кейін оның ісіне тігіледі.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Сауқаттар мен бандерольдердің ішіндегісін ашуды және салыстырып тексеруді құрамында арнаулы қабылдау орнының кемінде екі қызметкері бар комиссия жүзеге асырады, бұл туралы осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауқаттар мен бандерольдерді ашу актісі жасалады.
Актіге комиссия мүшелері қол қояды, онымен әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адам, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адам қол қоя отырып танысады және жеке ісіне тігіледі.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Мынадай жағдайларда сауқаттар, бандерольдер және сәлемдемелер:
1) әкімшілік қамаққа және қамаққа алуға алынған адам, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адам арнаулы қабылдау орнынан босатылғанда;
2) берілімнің ішіндегі заттар өтініште көрсетілген мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайларда сәлемдемелер, бандерольдар мен берілімдер;
3) осы Қағидаларда көзделмеген заттар мен азық-түлік өнімдері қабылданбайды және кері қайтарылады.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Осы Қағидалардың 37-тармағында санамаланған жағдайларда сауқаттар, бандерольдар жолданған адамның есебінен немесе жіберушілерге салынған төлеммен қайтарылады.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Сауқаттар, бандерольдар немесе сәлемдемелер әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адамға оны қабылдағаннан кейін бір тәуліктен кешіктірмей беріледі.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Арнаулы қабылдау орнының әкімшілігі дәрі-дәрмектермен қамтамасыз ету мүмкіндігі болмаған жағдайда, медицина қызметкерінің қорытындысы бойынша әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға үшін дәрі-дәрмектерді қабылдайды.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар хаттар алады.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"35. Приняв передачу, сотрудник специального приемника возвращает посетителю первый экземпляр заявления с распиской в приеме, а второй экземпляр приобщается к делу лица, подвергнутого административному аресту и осужденного к аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащего выдворению в принудительном порядке, содержащегося в специальном приемнике, после его расписки в получении передачи.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Вскрытие и сверка содержимого посылок и бандеролей осуществляется комиссией в составе не менее двух сотрудников специального приемника, о чем составляется акт вскрытия посылок и бандеролей по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Акт подписывается членами комиссии, с которым ознакамливается под роспись лицо, подвергнутое административному аресту и осужденное к аресту, иностранец и лицо без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, и приобщается к личному делу.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Посылки, бандероли и передачи не принимаются и возвращаются обратно в случаях:
1) освобождения лица, подвергнутого административному аресту и осужденного к аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащего выдворению в принудительном порядке, из специального приемника;
2) несоответствия фактического содержания передачи сведениям, указанным в заявлении;
3) вещи и продукты питания, не предусмотренные настоящими Правилами.";
в пункт 38 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Посылки, бандероли или передачи вручается лицу, подвергнутому административному аресту и осужденному к аресту, иностранцу и лицу без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, не позднее суток после ее приема.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. Администрация специального приемника по заключению медицинского работника, принимает для лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, медикаменты в тех случаях, когда отсутствует возможность в их обеспечении.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Лица, подвергнутые административному аресту и осужденные к аресту, иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, получают письма.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:

"42. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамның, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адамның атына келіп түскен хаттарды арнаулы қабылдау орнының әкімшілігі хат келіп түскен күннен бастап екі күннен кешіктірмей береді.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Жақын туысының қайтыс болғаны немесе ауыр сырқаттанғаны туралы мәліметтер әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адамға оларды алған соң бір тәулік ішінде хабарланады.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адам, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адам арнаулы қабылдау орнынан босатылғаннан кейін оның атына келіп түскен хаттар оларды алғаннан кейін үш күннен кешіктірмей оның тұрғылықты жеріне жіберіледі.";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдардың, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға тыйым салынған заттары, нәрселері, тамақ өнімдері, ақшасы, бағалы қағаздары осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заттарды, құжаттарды, нәрселер мен өзге де материалдық құндылықтарды беру актісі бойынша арнаулы қабылдау орнының сақтау камерасына тапсырылады, оның көшірмесі жеке іске тігіледі.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Жарамдылық мерзімі өтіп кеткен не болмаса бүліну белгілері бар азық-түлікті құрамында арнаулы қабылдау орнының кемінде екі қызметкері бар комиссия жояды, бұл туралы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жою актісі толтырылады.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адам, мәжбүрлі тәртіпте шығарып жіберуге жататын шетелдік және азаматтығы жоқ адам қайтыс болған жағдайда оған тиесілі ақша, бағалы заттар, нәрселер, заттар және сақталудағы азық-түліктер "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының кодексінің 1-бабы 13) тармақшасына сәйкес қайтыс болған адамның туыстарына беріледі (Қазақстан Республикасының азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға қатысты). Шетелдік қайтыс болған жағдайда оған тиесілі ақша, бағалы заттар, нәрселер, заттар және сақталудағы азық-түліктер қайтыс болғанның жақын туыстарына да, елшіліктің, консулдықтың өкілдеріне немесе Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі арқылы шет мемлекеттің өкілдігіне де беріледі.";
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"42. Вручение писем, поступающих на имя лица, подвергнутого административному аресту и осужденного к аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, производится администрацией специального приемника не позднее чем в двухдневный срок со дня поступления письма.";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Сведения о смерти или тяжелом заболевании близкого родственника сообщаются лицу, подвергнутому административному аресту и осужденному к аресту, иностранцу и лицу без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, в течение суток после их получения.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Письма, поступившие на имя лица, подвергнутого административному аресту и осужденного к аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке после его освобождения из специального приемника, не позднее трех рабочих дней отправляются по месту его проживания.";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Запрещенные предметы, вещи, продукты питания, деньги, ценные бумаги лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, сдаются в камеру хранения специального приемника по акту передачи вещей, документов, предметов и иных материальных ценностей по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам, копия которого приобщается к личному делу.";
в пункт 47 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. В случае смерти лица, подвергнутого административному аресту и осужденного к аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, принадлежащие ему деньги, ценности, предметы, вещества и продукты питания, находившиеся на хранении, выдаются близким родственникам умершего согласно подпункту 13) статьи 1 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" (касательно граждан Республики Казахстан и лиц без гражданства). В случае смерти иностранца, принадлежащие ему деньги, ценности, предметы, вещества и продукты питания, находившиеся на хранении, могут быть выданы как близким родственникам умершего, так и представителями посольства, консульства или иного представительства иностранного государства через Министерство иностранных дел Республики Казахстан.";
пункт 49 изложить в следующей редакции:

"49. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдар арнаулы қабылдау орнынан сот актісімен белгіленген әкімшілік қамау мерзімін өткерген соң босатылады.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Адам арнаулы қабылдау орнынан босатылған кезде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің "Есептегі элемент" Біріктірілген деректер банкінен алу үшін осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша босату туралы анықтаманың көшірмесі аумақтық ақпараттық-техникалық бөлініске жолданады.";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталғандар қамауды өткерген адам босатылған кезде осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнаулы қабылдау орнынан босату туралы анықтама беріледі.";
52-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52-1. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар "Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес адвокаттың қызметтерін пайдалана алады.";
52-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52-2. Өкілдігін жіберген мемлекеттің әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған азаматына, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар шет мемлекеттердің дипломатиялық өкілдіктерінің немесе консулдық мекемелерінің ресми өкілдерінің олардың өкілеттігін растайтын құжаттарды көрсетуі бойынша баруына жол беріледі.
Әңгімелесу кезінде жеке қауіпсіздікті қамтамасыз ету арнаулы мекеменің әкімшілігіне жүктеледі.";
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адам қайтыс болған жағдайда, арнаулы қабылдау орнының әкімшілігі бұл туралы тез арада полиция органының кезекші бөліміне, сондай-ақ прокурорға хабарлайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4 және 4-1-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 7, 8, 9 және 10-қосымшалар осы бұйрыққа 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Күдіктілерді, айыпталушыларды және сотталғандарды айдауылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 1122 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14619 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Күдіктілерді, айыпталушылар және сотталғандарды айдауылдау қағидаларында:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"49. Лица, подвергнутые административному аресту и осужденные к аресту, освобождаются из специального приемника по отбытии срока ареста, установленного судебным актом.";
в пункт 50 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. При освобождении лицу, отбывшему административный арест и осужденному к аресту, иностранцом и лицам без гражданства, подлежащием выдворению в принудительном порядке, выдается справка об освобождении из специального приемника по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.";
пункт 52-1 изложить в следующей редакции:
"52-1. Лица, подвергнутые административному аресту и осужденные к аресту, иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, могут пользоваться услугами адвоката в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности и юридической помощи".";
пункт 52-2 изложить в следующей редакции:
"52-2. Допускается посещение официальными представителями дипломатических представительств или консульских учреждений иностранных государств лица, подвергнутого административному аресту и осужденного к аресту, гражданина представляемого государства, иностранца и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, по предъявлению документов, подтверждающих их полномочия.
Обеспечение личной безопасности при беседе возлагается на администрацию специального учреждения.";
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. В случае смерти лица, подвергнутого административному аресту и осужденного к аресту, администрация специального приемника незамедлительно сообщает об этом в дежурную часть органа полиции, а также прокурору.";
приложения 1, 2, 3, 4 и 4-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
приложения 7, 8, 9 и 10 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 6, 7, 8 и 9 к настоящему приказу.
5. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 1122 "Об утверждении Правил конвоирования подозреваемых, обвиняемых и осужденных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14619) следующие изменения:
в Правилах конвоирования подозреваемых, обвиняемых и осужденных, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. "Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын күдіктілерді, айыпталушыларды және сотталғандарды тамақтандыру және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 12 мамырдағы № 360 бұйрығына сәйкес айдауылданушы кететін ішкі істер органы, ҚАЖ мекемесі айдауылдануға жататын күдіктілерді, айыпталушылар мен сотталғандарды жолға және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етеді.".
6. "Ішкі істер органдарындағы уақытша ұстау изоляторларының ішкі тәртіптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 5 ақпандағы № 95 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16389 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдарындағы уақытша ұстау изоляторларының ішкі тәртіптеме қағидаларында:
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"57. Күдіктілер мен айыпталушылар "Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын күдіктілерді, айыпталушыларды және сотталғандарды тамақтандыру және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 12 мамырдағы № 360 бұйрығына сәйкес тегін тамақпен қамтамасыз етіледі. Күдіктілер мен айыпталушыларға осы Қағидалардың 65-тармағына сәйкес сақтауға және пайдалануға тыйым салынғандарды қоспағанда, қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша азық-түлік өнімдерін, бірінші кезекте қажетті заттарды, сондай-ақ басқа да өнеркәсіптік тауарларды сатып алу құқығы беріледі.";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"76. Қазақстан Республикасының Президентіне, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Қазақстан Республикасының Адам құқықтары жөніндегі уәкілге және оның өкілдеріне, прокурорға, сотқа, сондай-ақ арнаулы мекемелер мен үй-жайлар, гауптвахталар қарамағында болатын орталық мемлекеттік органдарға (олардың ведомстволары мен органдарына) жолданған ұсыныстар, өтініштер мен шағымдар цензураға жатпайды және дереу мөрленген түрде адресатқа жіберіледі.".
бұйрыққа 1-қосымша
Ішкі істер органдары арнаулы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіптеме қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Бастық _______________
_________________________
_________________________
20___ жылғы "____"_______
ІШКІ КҮН ТӘРТІБІ (үлгілік)
1. Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар Ішкі тәртіп қағидаларын сақтайды және арнаулы қабылдау орны қызметкерлерінің талаптарын орындайды.

"11. Питанием и материально-бытовым обеспечением подозреваемые, обвиняемые и осужденные, подлежащие конвоированию, обеспечиваются на путь следования органом внутренних дел, учреждением УИС, откуда выбывает конвоируемый, в соответствии с приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 мая 2025 года № 360 "Об утверждении натуральных норм питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых и осужденных, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы".".
6. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 февраля 2018 года № 95 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка изоляторов временного содержания органов внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16389) следующее изменения:
в Правилах внутреннего распорядка изоляторов временного содержания органов внутренних дел, утвержденных указанным приказом:
пункт 57 изложить в следующей редакции:
"57. Подозреваемые и обвиняемые обеспечиваются бесплатным питанием в соответствии с приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 мая 2025 года № 360 "Об утверждении натуральных норм питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых и осужденных, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы". Подозреваемым и обвиняемым предоставляется право приобретать по безналичному расчету продукты питания, предметы первой необходимости, а также другие промышленные товары, за исключением запрещенных к хранению и использованию в соответствии с пунктом 65 настоящих Правил.";
пункт 76 изложить в следующей редакции:
"76. Предложения, заявления и жалобы, адресованные Президенту Республики Казахстан, в Правительство Республики Казахстан, Уполномоченному по правам человека в Республике Казахстан и его представителям, прокурору, в суд, а также центральные государственные органы (их ведомства и органы), в ведении которых находятся специальные учреждения и помещения, гауптвахты, не подлежат цензуре и немедленно направляются адресату в запечатанном виде.".
Приложение 1 к приказу
Приложение 1
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
Форма
Начальник _______________
_________________________
_________________________
"____"_____________20___г.
ВНУТРЕННИЙ РАСПОРЯДОК ДНЯ
(типовые)
1. Лица, подвергнутые административному аресту и осужденные к аресту, иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, соблюдают Правила внутреннего распорядка и выполняют указания работников специального приемника.

2. Арнаулы қабылдау орнында ұсталатын адамдар үшін мынадай күн тәртібі белгіленеді:
Тұру
сағ.7.00.
Жуыну
сағ.7.00 мин. - сағ.7.30 мин.
Камераларды жинау
сағ.7.30 мин. - сағ.8.30 мин.
Таңғы ас
сағ.8.30 мин. - сағ.9.30 мин.
Арнаулы қабылдау орны қызметкерлерінің камераларды аралауы
сағ.9.30 мин. - сағ.10.30 мин.
Түскі ас
сағ.14.00 мин. - сағ.15.00 мин.
Кешкі ас
сағ.19.00 мин. - сағ.20.00 мин.
Камераларды жинау
сағ.20.00 мин. - сағ.21.00 мин.
Жуыну
сағ.21.00 мин. - сағ.22.00 мин.
Ұйқыға кету
сағ.22.30 мин.
Арнаулы қабылдау орнының бастығы ________________________________
(қолы)
20___жылғы "___"____________
бұйрыққа 2-қосымша
Ішкі істер органдары арнаулы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіптеме қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Арнаулы қабылдау орнына жеткізілген адамдарды тіркеу ЖУРНАЛЫ
Басталды: "___"_____20__жыл.
Аяқталды: "___"_____20__жыл.
Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамның, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адамның Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
Туғанкүні, айы, жылы
Тұрғылықты жері
Жұмыс, оқу орны, лауазымы
Қашан және қандай ІІО ұстады
Қашан және қандай мерзімге қамауға алынды, бостандығынан алдын ала шектелді
Орналастырылған күні мен уақыты
Босатылған күні мен уақыты
ескертпе
1
бұйрыққа 3-қосымша
Ішкі істер органдары арнаулы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіптеме қағидаларына
3-қосымша
нысан
Арнаулы қабылдау орнында әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға арналған КАРТОЧКА
1. Тегі ___________________________________
2. Аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)___________________
3. Туған жылы_______________________________
4. Тұрғылықты жері____________________________
5. Жұмыс (оқу) орны, лауазымы ______________
6. ІІО қызметкерлері қашан ұстады _____________
7. Қашан және қандай мерзімге қамауға алынды,
бас бостандығы алдын ала шектелді ___________________
8. Жіберу туралы күні, уақыты ______________________
9. Босатылған күні, уақыты _____________________
20____жылғы "___"_______
Арнаулы қабылдау орнының кезекшісі____________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), атағы, қолы)
бұйрыққа 4-қосымша
Ішкі істер органдары арнаулы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіптеме қағидаларына
4-қосымша
нысан
Арнаулы қабылдау орнында әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдар өтеу үшін жаңадан келген адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды есепке алудың тәуліктік ведомосі
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
Күні, айы, туған жылы
Қандай орган және қашан ұстады
Қашан және қандай мерзімге қамауға алынды
Орналастырылған күні мен уақыты
Босатылған күні мен уақыты
Орналастырылған камераның №
ескертпе
1
бұйрыққа 5-қосымша
Ішкі істер органдары арнаулы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіптеме қағидаларына

2. Для лиц, содержащихся в специальном приемнике, устанавливается следующий распорядок дня:
Подъем
7.00 час.
Туалет
7 час. 00 мин. - 7 час. 30 мин.
Уборка камер
7 час. 30 мин. - 8 час. 30 мин.
Завтрак
8 час. 30 мин. - 9 час. 30 мин.
Обход камер работниками специального приемника
9 час. 30 мин. - 10 час. 30 мин.
Обед
14 час. 00 мин. - 15 час. 00 мин.
Ужин
19 час. 00 мин. - 20 час. 00 мин.
Уборка камер
20 час. 00 мин. - 21 час. 00 мин.
Туалет
21 час. 00 мин. - 22 час. 00 мин.
Отход ко сну
22 час. 30 мин.
Начальник специального приемника ____________________
(подпись)
"___" ____________ 20___ г.
Приложение 2 к приказу
Приложение 2
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
форма
ЖУРНАЛ
регистрации лиц, доставленных в специальный приемник
Начато: "___" ______ 20__года.
Окончено: "___" ______ 20__года.
Ф.И.О. (при его наличии) лица, подвергнутого административному аресту и осужденного к аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке
Число, месяц, год рождения
Место жительства
Место работы, учебы, должность
Когда и каким ОВД задержан
Когда и на какой срок наложен арест, превентивное ограничение свободы
Дата и время помещения
Дата и время освобождения
примечание
1
Приложение 3 к приказу
Приложение 3
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
форма
КАРТОЧКА
на лиц, подвергнутых административному аресту и осужденных к аресту, иностранцев
и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке в специальном приемнике
1. Фамилия _______________________________________
2. Имя, отчество (при его наличии) ___________________
3. Год рождения ___________________________________
4. Местожительство ________________________________
5. Место работы (учебы), должность __________________
6. Когда задержан работниками ОВД __________________
7. Когда, на какой срок наложен арест,
превентивное ограничение свободы ___________________
8. Дата, время, помещения ___________________________
9. Дата, время освобождения _____________________
"___" _______ 20____ г.
Дежурный специального приемника
______________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) звание, подпись)
Приложение 4 к приказу
Приложение 4
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
форма
Суточная ведомость учета вновь прибывших для отбытия административного ареста
и осужденных к аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению
в принудительном порядке в специальном приемнике
Ф.И.О. (при его наличии)
Число, месяц, год рождения
Каким органом и когда задержан
Когда и на какой срок наложен арест
Дата и время помещения
Дата и время освобождения
№ камеры куда помещен
примечание
1
Приложение 5 к приказу

4-1-қосымша
нысан
Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған түріндегі жаза туралы соттардың шығарылған және орындалған сот актілері бойынша салыстыру АКТІСІ
№ р/н
Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамның Т.А.Ә (ол болған жағдайда)
Соттың атауы, сот актілері шығарылған күні, қамау мерзімі
Құқық бұзушылықтың түрі (ӘҚБтК бабы, бөлігі)
Қамау күні және уақыты
Босатылған күні және уақыты
Ескерту
Актіні жасаған қызметкердің қолы_________________________________________
(лауазымы, шені, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), қолы)
бұйрыққа 6-қосымша
Ішкі істер органдары арнаулы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіптеме қағидаларына
7-қосымша
Арнаулы қабылдау орнына орналастырылған адамдардың өзімен бірге алып жүре алатын және сақтай алатын заттар мен азық-түлік өнімдерінің тізбесі
1) жылумен өңдеуді қажет ететін, сақтау мерзімі өтіп кеткен, тез бүлінетін азық-түлікті қоспағанда, азық-түлік өнімдері. Азық-түлік өнімдерінің тізбесі санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің ұйғарымы бойынша шектеледі;
2) темекі бұйымдары, сіріңке;
3) бел буатын белдіксіз, иық бау мен галстуксыз бір жиынтық киім, сондай-ақ бас киім, маусымға сәйкес аяқ-киім (супинаторларсыз, металл өкшесіз);
4) бір жиынтық спорт костюмін немесе үйде киетін халат (әйелдер үшін), ішкі киімді, шұлық, қолғап (биялай), қол орамалдар, бөлмеде киетін немесе спорт шәркесі;
5) дәретхана бұйымдары (иіс, кір сабын, сұйық сабын немесе сусабын, тіс ұнтағы, тіс жууға арналған щетка, сабын мен тіс ұнтағын салу үшін пластмассадан жасалған футляр, кремдер, тарақ);
6) қалтаға салынатын айна (камерада айна болмаған жағдайда), электр немесе механикалық ұстара, қауіпсіз бір реттік ұстаралар (арнаулы қабылдау орнының сақтау камерасында сақталады);
7) көзілдіріктер мен көзілдіріктерге арналған пластмассадан жасалған футлярлар;
8) үшкіл орамал, рейтуздар, белдіктер, бюстгальтерлер, дәке, шаш қыстырғыштар, мақта, гигиена және косметика бұйымдары, пластамассадан жасалған бигуди (әйелдер үшін);
9) балдақтар, ағаш таяқтар, протездар (дәрігердің рұқсаты бойынша);
10) зауытта дайындалған тұрмыстық электр су қайнатқыш;
11) жөке, губка, дәретхана қағазы;
12) қаламсап, оның өзегі, қара қарындаш;
13) хат жазуүшінқағаз, дәптерлер, поштаконверттері, поштамаркалары;
14) тағыпалуғанемесеқалтағасалуғаарналғандінинанымбұйымдары;
15) біржиынтықтөсек-орынжабдығы (екіжаймажәнежастықтыс), орамал;
16) көркемжәнеөзге де әдебиет, сондай-ақмерзімдібасылымшығарылымдары;
17) фотосуреттер - кемінде екеу;
18) үстел ойындары (шашка, шахмат, домино, нарды);

Приложение 4-1
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
форма
АКТ сверки по вынесенным и исполненным судебным актам об административном взыскании в виде ареста
№ п/п
№ п/п
Ф.И.О. (при его наличии) лица, подвергнутого административному аресту и осужденных к аресту
Наименования суда, дата вынесения судебного акта, срок ареста
Квалификация правонарушения (статья, часть КоАП)
Дата и время ареста
Дата и время освобождения
Примечание
Подпись сотрудника, составившего акт
________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Приложение 6 к приказу
Приложение 7
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
Перечень вещей и продуктов питания, которые лица помещенные, в специальный приемник могут иметь при себе и хранить
1) продукты питания, кроме требующих тепловой обработки, скоропортящихся с истекшим сроком хранения. Перечень продуктов питания ограничивается по предписанию санитарно-эпидемиологической службы;
2) табачные изделия, спички;
3) одежду в одном комплекте без поясных ремней, подтяжек и галстуков, а также головной убор, обувь по сезону (без супинаторов, металлических набоек);
4) спортивный костюм в одном комплекте или домашний халат (для женщин), нательное белье, носки, чулки или колготки (для женщин), перчатки, (варежки), платки носовые, тапочки комнатные и спортивные;
5) туалетные принадлежности (туалетное, хозяйственное мыло, жидкое мыло и шампуни, зубная паста, зубная щетка, пластмассовые футляры для мыла и зубной щетки, крема, гребень, расческа);
6) бритву электрическую или механическую, бритвы безопасные разового пользования (хранятся в камере хранения специального приемника);
7) очки и футляры пластмассовые для очков;
8) косынки, рейтузы, пояса, бюстгальтеры, марлю, резинки для волос, вату, гигиенические и косметические принадлежности, бигуди пластмассовые (для женщин);
9) костыли, деревянные трости, протезы (по разрешению врача);
10) электрокипятильник бытовой заводского изготовления;
11) мочалку, губку, туалетную бумагу;
12) шариковую авторучку, стержни к ней, простой карандаш;
13) бумагу для письма, ученические тетради, почтовые конверты, открытки, почтовые марки;
14) предметы религиозного культа для нательного или карманного ношения;
15) постельное белье в одном комплекте (две простыни и наволочка), полотенце;
16) художественную и иную литературу, а также издания периодической печати;
17) фотокарточки - не более двух;
18) настольные игры (шашки, шахматы, домино, нарды);

19) дәрігердің тағайындауы бойынша дәрі-дәрмектер.
Саналмаған заттардан басқа әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамдарға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға олардың құқықтары мен заңды мүдделерін іске асыру мәселелеріне қатысты құжаттар мен жазбаларды, сондай-ақ пошталық жіберілім бланкілерін, сақтауға тапсырылған ақшалай қаражат, бағалы заттар мен құжаттардың түбіртектерін өздерімен бірге алып жүруге және сақтауға рұқсат етіледі.
бұйрыққа 7-қосымша
Ішкі істер органдары арнаулы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіптеме қағидаларына
8-қосымша
нысан
ӨТІНІШ
Азамат (ша)_________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
__________________________________________________________ тұратын
(тұрғылықты жері)
________________________________________________________________
(әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамға, мәжбүрлеу
тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдік мен азаматтығы жоқ адамға қатысы)
__________________________________________________________________
(Тегі, аты-жөні) үшін берілім қабылдауыңызды сұраймын
№ р/с
Азық-түліктің атауы
Салмағы
Саны
Ескерту
килограмм
грамм
1
2
Өтініш иесінің қолы 20_ жылғы_______________"___"_______
Берілімге рұқсат берді__________________________________________
(арнаулы қабылдау орнының бастығы)
Берілімді қабылдады ____________________________________________
(берілімді қабылдаған қызметкердің т.а.ә. (ол болған жағдайда))
Берілімді алдым__________________________________________
(берілімді алған адамның қолы)
20___жылғы "____" ____________
бұйрыққа 8-қосымша
Ішкі істер органдары арнаулы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіптеме қағидаларына
9-қосымша
ннысан
Сауқаттар мен бандерольдерді ашу АКТІСІ
20__жылғы "_____"______ Толтыру орны _________________
Комиссия құрамы:_____________________________________________________
(комиссия құрамының Т.А.Ә. (ол болған жағдайда))
Сәлемдемені (бандерольді) ашудың осы актісін толтырды
_____________________________________________________________________
(заттардың, азық-түліктің атауы, олардың сыртқы белгілері, саны (жазбаша)
көрсетіледі)
Әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамға, мәжбүрлеу
тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдік мен азаматтығы жоқ адамға қандай
заттар берілді_______________________________
(заттардың, азық-түлік өнімдерінің атауы көрсетіледі)
_______________________________________________________________________
Сақтау камерасына өткізілді_______________________________________________
Комиссия мүшелерінің қолдары:
1._______________
2._______________
Алдым ________________________________________________________________
(әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамның, мәжбүрлеу
тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдік мен азаматтығы жоқ адамның тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы)
Актіні толтырған қызметкердің қолы______________________________________
(лауазымы, атағы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), қолы)
бұйрыққа 9-қосымша
Ішкі істер органдары арнаулы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіп қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Заттарды, құжаттарды, бұйымдар мен өзге де материалдық бағалы заттарды сақтау камерасына тапсыру АКТІСІ
20_жылғы "____" _________ Қала (кент)________________
Мен,______________________________________________________________
(лауазымы, атағы, тегі)
___________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы)
20 ___ жылғы "__"_____________ ұсталған
Аз._____________________________ тиесілі
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) ___________________ заттардың,
бұйымдардың, құжаттар мен өзге де материалдық бағалы заттардың атауы көрсетілсін
(жазбаша түрде) ________________________________________
арнаулы қабылдау орнының сақтау камерасына тапсырғаны туралы осы актіні
толтырдық.
Осы акт екі данада толтырылды (бір данасы тексеру материалына тігіледі, екінші
данасы иесіне беріледі).
Актінің көшірмесін алдым ________________________________________
(әкімшілік қамаққа алынған және қамаққа алуға сотталған адамның, мәжбүрлеу
тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдік мен азаматтығы жоқ адам тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Актіні толтырған қызметкердің қолы _______________________________
(қолы)

19) лекарственные препараты по назначению врача.
Помимо перечисленного лицу, подвергнутому административному аресту и осужденному к аресту, иностранцу и лицу без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, разрешается иметь при себе и хранить документы и записи, касающиеся вопросов реализации их прав и законных интересов, а также бланки почтовых отправлений, квитанции, копии актов передачи вещей, документов, предметов и иных материальных ценностей в камеру хранения.
Приложение 7 к приказу
Приложение 8
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
От гражданина (ки) ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
проживающего (ей) ________________________________________________
(местожительство)
__________________________________________________________________
(какое имеет отношение к административно-арестованному и осужденному
к аресту, иностранцу и лицу без гражданства, подлежащим выдворению
в принудительном порядке)
Прошу принять передачу для
________________________________________________
(фамилия, инициалы)
№ п/п
Наименование продуктов
Вес
Количество
примечание
килограмм
грамм
1
2
Подпись заявителя _______________ "___"_______ 20_ года
Передачу разрешил __________________________________
(начальник специального приемника)
Передачу принял ____________________________________
(ф.и.о. (при его наличии) сотрудника, принявшего передачу)
Передачу получил(а) _________________________________
(подпись лица, получившего передачу)
"____" ____________ 20___ года
Приложение 8 к приказу
Приложение 9
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
форма
АКТ
вскрытия посылок и бандеролей
"_____" ______ 20__ г.
Место составления _________________
Комиссия в составе: ____________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) членов комиссии)
составила настоящий акт вскрытия посылки (бандероль) _____________
______________________________________________________________
(указывается наименование вещей, продуктов
______________________________________________________________
их внешние признаки, количество (прописью))
______________________________________________________________
Что из содержимого передано лицу, подвергнутому административному
аресту и осужденному к аресту, иностранцу и лицу без гражданства,
подлежащим выдворению в принудительном порядке
______________________________________________________________
(указывается наименование вещей, продуктов питания)
______________________________________________________________
Сдано в камеру хранения
______________________________________________________________
Подписи членов комиссии:
1. _______________
2._______________
Получил (а) ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, подвергнутого
административному аресту и осужденных к аресту, иностранцу и лицу
без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке)
Подпись сотрудника, составившего акт ___________________________
(должность, звание, Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Приложение 9 к приказу
Приложение 10
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
Форма
АКТ
передачи вещей, документов, предметов и иных материальных ценностей в камеру хранения
"____" _________ 20_г.
Город (поселок) ________________
Я, __________________________________________________________________
(должность, звание, фамилия)
Состав и настоящий акт о передаче в камеру хранения специального приемника
____________________________________________________________________
(указать название вещей, предметов, документов и иных материальных ценностей,
____________________________________________________________________
в т.ч. денежных средств их количество (прописью)
Принадлежащие гр.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Задержанного "____"_____________20___г. ______________________________
(наименование органа внутренних дел)
Настоящий акт составлен в двух экземплярах (один экземпляр подшивается в дело,
второй экземпляр выдается владельцу)
Копию акта получил (а) ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица,
_____________________________________________________________________
подвергнутого административному аресту и осужденному к аресту, иностранца
и лица без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке)
Подпись сотрудника, составившего акт
_________________________________
(подпись)