Салық заңнамасында көзделген жағдайларда қолма-қол ақшаны қабылдау үшін мемлекеттік баж және автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағымен жүріп өткені үшін алым сомасын бюджетке төлеу жөніндегі қатаң есептілік бланкілерінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 549 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 30 қыркүйекте № 36973 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 614-бабының 3-тармағына және 672-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналардың:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салық заңнамасында көзделген жағдайларда қолма-қол ақшаны қабылдау үшін мемлекеттік баж сомасын бюджетке төлеу жөніндегі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағымен жүріп өткені үшін алым сомасын бюджетке төлеу жөніндегі қатаң есептілік бланкілерінің нысаны бекітілсін.
2. "Салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтарын және жер салығын жинауға арналған квитанцияның және салық заңнамасында көзделген жағдайларда қолма-қол ақша қабылдау үшін қатаң есептілік бланкінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы №71 бұйрығының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде (№ 16382 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 549
Бұйрыққа 1-қосымша
нысан
Салық заңнамасында көзделген жағдайларда қолма-қол ақшаны қабылдау үшін мемлекеттік баж сомасын бюджетке төлеу жөніндегі қатаң есептілік бланкісі
Квитанцияның түбіртегі       Сериясы ___________       №_______________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) (бұдан әрі - тегі аты, әкесінің аты) немес атауы, сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері, сондай-ақ салық төлеуші (салық агенті) заңды тұлға болып табылатын жағдайлда – басшының тегі, аты, әкесінің аты;
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)____________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі(БСН)____________________________________
Төлем мақсаты ____________________________________________________
Төлем сомасы_____________________________________________________
(сандармен және жазумен)
Квитанцияны берген уәкілетті мемлекеттік органның атауы:__________________
Берілген күні: 20 ___ "___"_ _________________
Квитанцияны берген лауазымды адамның қолы______
Мөр орны:_________________________________
Төлеушінің қолы ___________________________
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 549
Бұйрыққа 2-қосымша
нысан
Автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағымен жүріп өткені үшін алым сомасын бюджетке төлеу жөніндегі қатаң есептілік бланкісі
Квитанцияның түбіртегі       Сериясы ___________       №_______________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) (бұдан әрі - тегі аты, әкесінің аты) немес атауы, сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері, сондай-ақ салық төлеуші (салық агенті) заңды тұлға болып табылатын жағдайлда – басшының тегі, аты, әкесінің аты;
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)____________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі(БСН)____________________________________
Төлем мақсаты ____________________________________________________
Төлем сомасы_____________________________________________________ (сандармен және жазумен)
Квитанцияны берген уәкілетті мемлекеттік органның атауы:__________________
Берілген күні: 20 ___ "___"_ _________________
Квитанцияны берген лауазымды адамның қолы______
Мөр орны:_________________________________
Төлеушінің қолы ___________________________

Об утверждении форм бланков строгой отчетности по уплате в бюджет суммы государственной пошлины для принятия наличных денег в случаях, предусмотренных налоговым законодательством и сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 сентября 2025 года № 549. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2025 года № 36973
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 614 и пунктом 3 статьи 672 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы бланков строгой отчетности:
1) по уплате в бюджет суммы государственной пошлины для принятия наличных денег в случаях, предусмотренных налоговым законодательством, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) по уплате в бюджет суммы для сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 71 "Об утверждении форм квитанции для сбора налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком-физическим лицом и бланка строгой отчетности для принятия наличных денег в случаях, предусмотренных налоговым законодательством" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16382).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 30 сентября 2025 года № 549
Форма
Бланк строгой отчетности по уплате в бюджет суммы государственной пошлины
для принятия наличных денег в случаях, предусмотренных налоговым законодательством
Корешок квитанции Серия _____________ №________________
________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – фамилия, имя, отчество) или наименование, идентификационный номер,
место нахождения, а также в случаях, когда налогоплательщик (налоговый агент)
является юридическим лицом, – фамилия, имя и отчество руководителя;
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ___________________
Бизнес- идентификационный номер (БИН) ____________________________
Назначение платежа _______________________________________________
Сумма платежа ___________________________________________________
(цифрами и прописью)
Наименование уполномоченного государственного органа, выдавшего квитанцию:
_________________________________________________________________
Дата выдачи: "___" _________________ 20 ___года
Подпись должностного лица, выдавшего квитанцию: ______________
Место печати
Подпись плательщика ___________
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 30 сентября 2025 года № 549
Форма
Бланк строгой отчетности по уплате в бюджет суммы сбора
за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан
Корешок квитанции Серия _____________ №________________
________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
(далее – фамилия, имя, отчество) или наименование, идентификационный номер,
место нахождения, а также в случаях, когда налогоплательщик (налоговый агент)
является юридическим лицом, – фамилия, имя и отчество руководителя;
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ___________________
Бизнес- идентификационный номер (БИН) ____________________________
Назначение платежа _______________________________________________
Сумма платежа ___________________________________________________
(цифрами и прописью)
Наименование уполномоченного государственного органа, выдавшего квитанцию:
_________________________________________________________________
Дата выдачи: "___" _________________ 20 ___года
Подпись должностного лица, выдавшего квитанцию: ______________
Место печати
Подпись плательщика ___________