Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, шарттар жасасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 374 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 19 қыркүйекте № 36888 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 10-12-бабының 4 тармағына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
1. Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, шарттар жасасу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті осы бұйрықты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Министрліктің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің тиісті вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және
құрылыс министрінің
2025 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 374 бұйрығына қосымша
Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, шарттар жасасу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы энергетикалық және коммуналдық секторды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, шарттар жасасу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының (бұдан әрі – Заң)10-12-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидалар энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, шарттар жасасу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров, в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 сентября 2025 года № 374. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2025 года № 36888.
В соответствии с пунктом 4 статьи 10-12 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях"
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключение договоров в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 19 сентября 2025 года № 374
Правила осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров
в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 10-12 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" (далее - Закон).
2. Настоящие Правила определяют порядок осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов.

3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Әкімші – Заңның 10-11-бабының 3-тармағына сәйкес тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы уәкілетті орган электрондық сатып алу платформасының әкімшісі ретінде айқындаған заңды тұлға;
2) әлеуетті өнім берушінің үлестес тұлғасы – шешiмдерiн айқындауға және (немесе) осы әлеуеттi өнiм берушi қабылдайтын шешiмдерге, оның iшiнде жазбаша нысанда жасалған мәмiленiң күшiне ықпал етуге құқығы бар кез келген жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ оған қатысты осы әлеуеттi өнiм берушiнiң осындай құқығы бар кез келген жеке немесе заңды тұлға;
3) сатып алу туралы шарт – осы Қағидаларға сәйкес жасалған энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту немесе қызметтер көрсету жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде "толық аяқталған" құрылыс бойынша жұмыстарды орындау туралы азаматтық-құқықтық шарт;
4) ұзақ мерзімді сатып алу – орындау (көрсету) мерзімі 12 (он екі) айдан асатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
5) ұзақ мерзімді шарт - 12 (он екі) айдан астам мерзімге жасалатын сатып алу туралы шарт;
6) тапсырыс беруші – осы Қағидаларға сәйкес сатып алуды жүзеге асыратын табиғи монополия субъектісі;
7) сатып алу – тапсырыс берушілердің осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ақылы негізде сатып алуы;
8) біліктілік талаптары – бұл алдын ала біліктілік іріктеу шеңберінде және оның Тапсырыс берушінің талаптарына сәйкестігін бағалау үшін қолданылатын әлеуетті өнім берушілерге қойылатын белгіленген талаптар;
9) білікті әлеуетті өнім беруші – осы Қағидалардың талаптарына сәйкес алдын ала біліктілік іріктеуден өткен әлеуетті өнім беруші;
10) офтейк-келісімшарт – бір тарап тауар өндіруді ұйымдастыруға және оны болашақта жеткізуге міндеттенетін, ал екінші тарап алдын ала келісілген көлем мен бағаны ұзақ мерзім бойы сатып алуға кепілдік беретін келісім;
11) өнім беруші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер олар үшін Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), онымен жасалған сатып алу туралы шартта тапсырыс берушінің контрагенті ретінде әрекет ететін консорциум;
12) әлеуетті өнім беруші –кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер олар үшін Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), сатып алу туралы шарт жасасуға үмiткер консорциум;

3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Администратор – юридическое лицо, определенное в соответствии с пунктом 3 статьи 10-11 Закона, уполномоченным органом в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства в качестве администратора электронной платформы закупок;
2) аффилированное лицо потенциального поставщика – любое физическое или юридическое лицо, которое имеет право определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые данным потенциальным поставщиком решения, в том числе в силу сделки, совершенной в письменной форме, а также любое физическое или юридическое лицо, в отношении которого данный потенциальный поставщик имеет такое право;
3) договор о закупках – гражданско-правовой договор о выполнении работ о строительстве "под ключ" в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов или оказании услуг, заключенный в соответствии с настоящими Правилами;
4) долгосрочные закупки – закупки работ и услуг, сроки выполнения (оказания) которых превышают 12 (двенадцать) месяцев;
5) долгосрочный договор – договор о закупках, заключаемый на срок более 12 (двенадцати) месяцев;
6) заказчик – субъект естественной монополии, осуществляющий закупки в соответствии с настоящими Правилами;
7) закупки – приобретение заказчиками на платной основе работ, услуг в порядке, установленном настоящими Правилами;
8) квалификационные требования – это установленные требования к потенциальным поставщикам, применяемые в рамках предварительного квалификационного отбора и для оценки его соответствия требованиям Заказчика;
9) квалифицированный потенциальный поставщик – потенциальный поставщик, прошедший предварительный квалификационный отбор в соответствии с требованиями настоящих Правил;
10) офтейк-контракт – соглашение, при котором одна сторона обязуется организовать производство товара и доставить его в будущем, а другая сторона гарантирует закупку заранее оговоренного объема и цены на протяжении длительного срока;
11) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), консорциум, выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним договоре о закупках;
12) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), консорциум, претендующие на заключение договора о закупках;

13) жобаны іске асырудың шекті құны – жобалау-сметалық құжаттама (ЖСҚ), техникалық-экономикалық негіздеме (ТЭН) немесе "толық аяқталған" құрылыстың есептік құны (ҚЕҚ) негізінде айқындалатын сома;
14) "толық аяқталған" құрылыс – жобалау, іздестіру, құрылыс-монтаждау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау, қалпына келтіру, күрделі жөндеу) және басқа да жұмыстарды орындауды, сондай-ақ жобалар мен көрсетілетін техникалық қадағалау қызметтеріне ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуді қоспағанда, көрсетілген жұмыстарға ілеспе тауарларды жеткізуді және қызметтерді көрсетуді қамтитын объектіні салу және оны пайдалануға беру жөніндегі кешенді жұмыстар;
15) техникалық оператор –энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаның тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы техникалық операторы ретінде Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлға;
16) қаржылық оператор - "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы;
17) сатып алулың электрондық платформасы – жұмыс істеу тәртібі тұрғын үй қатынастары мен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы уәкілетті орган бекіткен электрондық платформаның жұмыс істеу Қағидаларымен айқындалатын энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны сатып алудың электрондық платформасы )
18) жүктеме көрсеткіші - шартты орындау кезінде әлеуетті өнім берушінің өндірістік жұмыспен қамтылуының жол берілетін деңгейін бағалау үшін пайдаланылатын, құрылыс-монтаж жұмыстарына арналған қолданыстағы шарттар бойынша әлеуетті өнім берушінің міндеттемелерінің жиынтық көлемінің алдыңғы аяқталған үш қаржы жылындағы әлеуетті өнім берушінің орташа жылдық кірісіне қатынасын айқындайтын есептік көрсеткіш.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге ұғымдар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қолданылады.
4. Сатып алу екі кезеңдік конкурс рәсімдерді өткізуді көздейді:
1 кезең - алдын ала біліктілік іріктеуін өткізу;
2 кезең - баға мен баға емес ұсыныстарын салыстыру.
Сатып алуды жүргізу процесі конкурсты дайындау және жариялауды, бiлiктiлiк талаптарын белгiлеуді және алдын ала бiлiктiлiк iрiктеуді жүргізуді, бағалық және бағалық емес өлшемдер бойынша өтінімдерді қарау және бағалауды, ұсыныстарды салыстыру және өнім берушіні іріктеуді, сатып алу туралы шарт жасасуды, сондай-ақ конкурстық құжаттамаға өзгерiстер енгiзу тәртiбiн реттейтiн ережелердi, мiндеттемелердiң орындалуын қамтамасыз етудi, шарттарды бұзу және аяқтау тәртiбiн қамтиды.

13) предельная стоимость реализации проекта – сумма определяемая на основании проектно-сметной документации (ПСД), технико-экономического обоснования (ТЭО) либо расчетной стоимости строительства "под ключ" (РСС);
14) строительство "под ключ" – комплексные работы по строительству объекта и введению его в эксплуатацию, включающие выполнение проектных, изыскательских, строительно-монтажных (расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, реставрации, капитального ремонта) и других работ, а также сопутствующие указанным работам поставку товаров и оказание услуг, за исключением проведения комплексной вневедомственной экспертизы проектов и услуг технического надзора";
15) технический оператор – юридическое лицо со стопроцентным участием государства в уставном капитале, определенное Правительством Республики Казахстан в качестве технического оператора в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов;
16) финансовый оператор – акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек";
17) электронная платформа закупок – электронная платформа закупок национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов, порядок функционирования которой определяется Правилами функционирования электронной платформы, утвержденными уполномоченным органом в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства.
18) показатель загрузки - расчетный показатель, определяющий отношение совокупного объема обязательств потенциального поставщика по действующим договорам на строительно-монтажные работы к среднему годовому доходу потенциального поставщика за предыдущие три завершенных финансовых года, используемый для оценки допустимого уровня его производственной занятости при исполнении договоров.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Закупки предусматривают проведение двухэтапных конкурсных процедур:
1 этап – проведение предварительного квалификационного отбора;
2 этап – сопоставление ценовых и неценовых предложений.
Процесс проведения закупок включает подготовку и объявление конкурса, установление квалификационных требований и проведение предварительного квалификационного отбора, рассмотрение и оценку заявок по ценовым и неценовым критериям, сопоставление предложений и отбор поставщика, заключение договора о закупках, а также положения, регулирующие порядок внесения изменений в конкурсную документацию, обеспечение исполнения обязательств, порядок расторжения и завершения договоров.

2-тарау. Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, шарттар жасасу тәртібі
1-параграф. Өнім берушілерді алдын ала іріктеуге қойылатын біліктілік талаптары
5. Алдын ала біліктілік іріктеуін жүргізу кезінде мынадай міндетті талаптар белгіленеді:
1) Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес құрылыс-монтаж жұмыстарын және жобалау (жобалау-сметалық құжаттаманы) әзірлеу жөніндегі жұмыстарды орындауға құқық қабілеттілігіне (заңды тұлғалар үшін), азаматтық әрекет қабілеттілігіне (жеке тұлғалар үшін), оның ішінде рұқсаттарға (хабарламаларға) ие болуы;
2) қаржылық тұрғыдан орнықты болуға және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегі болмауға, оның ішінде қызметкерлер алдында жалақы төлеу бойынша мерзімі өткен берешегі болмауға;
3) банкроттық не таратылу рәсіміне жатпауы;
4) Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес бірінші немесе екінші санаттағы рұқсаттардың болуымен қамтамасыз етілмейтін, энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде "толық аяқталған" құрылысты сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті еңбек ресурстарына (тұйық циклдің технологиялық күрделі объектілері бойынша жұмыстарға қолданылады) ие болуы;
5) ұқсас жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді іске асыру тәжірибесінің болуы (аталған талап тапсырыс берушінің қалауы бойынша белгіленуі мүмкін. Бұл ретте мұндай талап болған жағдайда іске асырылған жобалардың ең аз саны бойынша талаптар қосымша белгіленуі мүмкін емес);
6) осы Қағидалардың 12-параграфына сәйкес рұқсат етілген жүктеме көрсеткішінің болуы;
7) әлеуетті өнім беруші және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) және (немесе) олардың басшысы және (немесе) құрылтайшылары (акционерлері) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне немесе жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілмеуге тиіс;
8) әлеуетті өнім беруші салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін салық салуда жеңілдігі бар мемлекеттердің тізбесіне енгізілген мемлекет немесе аумақ тіркеу орны болып табылатын заңды тұлға болып табылмауға тиіс.

Глава 2. Порядок осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов
Параграф 1. Квалификационные требования к предварительному отбору поставщиков
5. При проведении предварительного квалификационного отбора устанавливаются следующие обязательные требования:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц), гражданская дееспособность (для физических лиц), в том числе разрешениями (уведомлениями) на выполнение строительно-монтажных работ и работ по разработке проектной (проектно-сметной документации) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
2) являться финансово устойчивым и не иметь налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, в том числе не иметь просроченной задолженности по выплате заработной платы перед работниками;
3) не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации;
4) обладать трудовыми ресурсами (применимо к работам по технологически сложным объектам замкнутого цикла), необходимыми для исполнения обязательств по договору о строительстве "под ключ" в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов, не обеспечиваемые наличием разрешений первой или второй категории в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
5) наличие опыта реализации аналогичных работ, услуг (данное требование может устанавливаться по усмотрению заказчика. При этом в случае наличия такого требования, не могут дополнительно устанавливаться требования по минимальному количеству реализованных проектов);
6) иметь допустимый показатель загрузки в соответствии с параграфом 12 настоящих Правил;
7) потенциальный поставщик и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель), и (или) их руководитель, и (или) учредители (акционеры) не должны быть включены в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, или в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма";
8) потенциальный поставщик не должен являться юридическим лицом, местом регистрации которого является государство или территория, включенные в утверждаемый уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет, перечень государств с льготным налогообложением.

Объектіні одан әрі сенімгерлік басқарумен өз қаражаты есебінен жобаны іске асыруды таңдау кезінде осы тармақтың 3), 4), 6) тармақшаларының талаптары қолданылмайды.
6. Тәжірибесінің болуы бойынша біліктілік талаптары (кемінде 1 ұқсас объект) төменде санамаланған шарттар сақталған кезде белгіленеді:
1) жұмыстар үшін сатып алу құны 250 000 айлық есептік көрсеткіштен асады;
2) көрсетілетін қызметтер үшін сатып алу құны 12 000 айлық есептік көрсеткіштен асады;
3) жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер тұйық циклдегі технологиялық күрделі объектілерде іске асыру үшін сатып алынады.
7. Ұқсас жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді іске асыру тәжірибесінің болуы бойынша біліктілік талабы осы Қағидалардың 13-параграфына сәйкес расталады.
2-параграф. Әлеуетті өнім берушінің өтініміне қолданылатын баға және баға емес өлшемшарттар
8. Конкурс құжаттамада баға өлшемі - әлеуетті өнім берушінің ұсынған бағасына негізделген "толық аяқталған" жобасын іске асыру құны белгіленеді.
9. Конкурс құжаттамада өнім берушіні таңдау жөніндегі конкурс жеңімпазын айқындау үшін қолданылатын мынадай бағалық емес өлшемшарттар белгіленеді:
1) әлеуетті өнім берушінің орындалған шарттар бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы;
2) жергілікті қамту үлесін қамтамасыз ету жөніндегі міндеттеме;
3) құрылыс нысаны бойынша сапа кепілдігі;
4) нысанның энергия тиімділігі класын қамтамасыз ету;
5) жобаны іске асыру орны бойынша әлеуетті өнім берушінің тіркелуі;
6) аванс беру, аралық төлемдер шарттары;
7) жобаны әрі қарай сенімгерлік басқарумен өз қаражаты есебінен іске асыру (коммуналдық және энергетикалық мақсаттағы тұйық циклдің технологиялық күрделі объектілеріне қолданылады).
10. Сатып алулар Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 12 тамыздағы № 297 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілері реестрінде № 36606 болып тіркелген).энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында жобаларды жоспарлау, іріктеу, келісу, жобалау, салу және (немесе) пайдалану процесін мониторингтеу қағидаларына сәйкес ұлттық жоба шеңберінде іске асырылуға жататын жобалар тізбесіне енгізілген жобалар бойынша электрондық сатып алу платформасында жүзеге асырылады..
11. Ұлттық жоба шеңберінде іске асырылуға жататын жобалар тізбесіне жоба енгізілгеннен кейін, тапсырыс беруші:
1) осы Қағиданың 3-параграфына сәйкес біліктілік органын қалыптастырады;
2) осы Қағидалардың 4-параграфына сәйкес конкурстық құжаттаманы бекітеді;

При выборе реализации проекта за счет собственных средств с дальнейшим доверительным управлением объектом, требования подпунктов 3),4),6) настоящего пункта не применяются.
6. Квалификационные требования по наличию опыта (не менее 1 аналогичного объекта) устанавливаются при соблюдении нижеперечисленных условий:
1) стоимость закупки для работ превышает 250 000 месячных расчетных показателей;
2) стоимость закупки для услуг превышает 12 000 месячных расчетных показателей;
3) работы или услуги закупаются для реализации на технологически сложных объектах замкнутого цикла.
7. Квалификационное требование по наличию опыта реализации аналогичных работ, услуг подтверждается в соответствии с параграфом 13 настоящих Правил.
Параграф 2. Ценовые и неценовые критерии, применяемые к заявке потенциального поставщика
8. В конкурсной документации устанавливается ценовой критерий – стоимость реализации проекта "под ключ", основанный на предложенной цене потенциального поставщика.
9. В конкурсной документации устанавливаются следующие неценовые критерии, применяемые для определения победителя конкурса по выбору поставщика:
1) наличие у потенциального поставщика опыта работы по выполненным договорам;
2) обязательство по обеспечению доли местного содержания;
3) гарантия качества по объекту строительства;
4) обеспечение класса энергоэффективности объекта;
5) регистрация потенциального поставщика по месту реализации проекта;
6) условия авансирования, промежуточных платежей;
7) реализация проекта за счет собственных средств с дальнейшим доверительным управлением (применимо к технологически сложным объектам замкнутого цикла коммунального и энергетического назначения).
10. Закупки осуществляются на электронной платформе закупок по проектам, включенным в перечень проектов, подлежащих реализации в рамках Национального проекта в соответствии с Правилами планирования, отбора, согласования проектов, мониторинга процесса проектирования, строительства и (или) эксплуатации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства в рамках национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов, утвержденным приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 12 августа 2025 года № 297 (Зарегистрирован в Реестре нормативно-правовых актах за № 36606).
11. После включения проекта в перечень проектов, подлежащих реализации в рамках Национального проекта, заказчик:
1) формирует квалификационный орган в соответствии с параграфом 3 настоящих Правил;
2) утверждает конкурсную документацию в соответствии с параграфом 4 настоящих Правил;

3) бекітілген конкурстық құжаттаманың негізінде осы Қағидалардың 5-параграфына сәйкес сатып алуларды өткізу туралы хабарландыруды электрондық сатып алу платформасында орналастырады.
3-параграф. Біліктілік органы
12. Алдын ала біліктілік іріктеуді жүргізу рәсімін орындау үшін Тапсырыс беруші біліктілік органын қалыптастырады.
13. Біліктілік органы төрағадан және төрт мүшеден аспайтын, оның ішінде жоба іске асырылатын тиісті қаланың не ауданның салалық жергілікті атқарушы органының лауазымды тұлғасынан (құрылымдық бөлімшенің басшысынан немесе оның орынбасарынан төмен емес) тұрады.
14. Біліктілік органының төрағасы болып өкілеттігіне біліктілік органының жұмысын жоспарлау және қызметіне басшылық ету, сондай-ақ алдын ала біліктілік іріктеуін жүргізу шеңберінде өзге де функцияларды жүзеге асыру кіретін тапсырыс берушінің бірінші басшысы не бірінші басшысының орынбасары айқындалады.
15. Біліктілік органының құрамы Тапсырыс берушінің шешімімен сатып алудың электрондық платформасында бекітіледі.
16. Біліктілік органының ұйымдастырушылық қызметін Тапсырыс беруші айқындайтын оның хатшысы оның лауазымды адамдарының арасынан қамтамасыз етеді. Хатшы біліктілік органының мүшесі болып табылмайды және осы орган шешімдер қабылдаған кезде дауыс беруге құқығы жоқ.
17. Біліктілік органы мүшелерінің біреуінде мүдделер қақтығысы болған кезде осы адам бұл туралы біліктілік органының хатшысын хабардар етеді, бұл туралы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес біліктілік іріктеуін өткізу қорытындыларының хаттамасына жазба жасалады. Бұл ретте осы адам біліктілік органының шешім қабылдауына қатыспайды. Егер мүдделер қақтығысы бiлiктiлiк органының төрағасында анықталса, тапсырыс берушi бiлiктiлiк органын қайта бекiтедi.
18. Біліктілік органының жұмысына байқаушылар ретінде тұрақты негізде саны екі өкілден аспайтын Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдері қатысады.
4-параграф. Конкурстық құжаттама
19. Конкурсқа қатысуға өтінімге қойылатын талаптарды, конкурс өткізу шарттары мен тәртібі туралы мәліметтерді қамтитын конкурстық құжаттама осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қазақ және орыс тілдерінде электрондық құжат түрінде қалыптастырылады.
20. Конкурстық құжаттаманы Техникалық оператор тапсырыс беруші ұсынған күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде келіседі, Тапсырыс беруші бекітеді және сатып алудың электрондық платформасында орналастырылады.

3) на основании утвержденной конкурсной документации размещает на электронной платформе закупок объявление о проведении закупок в соответствии с параграфом 5 настоящих Правил.
Параграф 3. Квалификационный орган
12. Для выполнения процедуры проведения предварительного квалификационного отбора Заказчик формирует квалификационный орган.
13. Квалификационный орган состоит из председателя и не более четырех членов, в том числе должностного лица отраслевого местного исполнительного органа (не ниже руководителя структурного подразделения или его заместителя) соответствующего города либо района, в котором реализуется проект.
14. Председателем квалификационного органа определяется первый руководитель либо заместитель первого руководителя заказчика, в полномочия которого входит планирование работы и руководство деятельностью квалификационного органа, а также осуществление иных функций в рамках проведения предварительного квалификационного отбора.
15. Состав квалификационного органа утверждается решением заказчика на электронной платформе закупок.
16. Организационная деятельность квалификационного органа обеспечивается его секретарем, определяемым заказчиком, из числа его должностных лиц. Секретарь не является членом квалификационного органа и не имеет права голоса при принятии данным органом решений.
17. При наличии у кого-либо из членов квалификационного органа конфликта интересов, данное лицо уведомляет об этом секретаря квалификационного органа, о чем делается запись в протоколе итогов проведения предварительного квалификационного отбора в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам. При этом данное лицо не принимает участия в принятии квалификационным органом решения. Если конфликт интересов выявлен у председателя квалификационного органа, заказчик переутверждает квалификационный орган.
18. В работе квалификационного органа в качестве наблюдателей на постоянной основе принимают участие представители Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан в количестве не более двух представителей.
Параграф 4. Конкурсная документация
19. Конкурсная документация, содержащая требования к заявке на участие в конкурсе, сведения об условиях и порядке проведения конкурса, формируется в виде электронного документа на казахском и русском языках согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
20. Конкурсная документация согласовывается Техническим оператором в срок не более трех рабочих дней со дня ее представления заказчиком, утверждается заказчиком и размещается на электронной платформе закупок.

21. Конкурстық құжаттама жобаны іске асырудың шекті құнын ескере отырып қалыптастырылады және шарт құнының 5% аспайтын көлемде жобалау-іздестіру жұмыстарына аванс беру шарттарын қамтиды.
5-параграф. Сатып алуды өткізу туралы хабарландыру
22. Әлеуетті өнім берушілерді алдын ала біліктілік тұрғысынан іріктеуді жүргізу үшін Тапсырыс беруші сатып алудың электрондық платформасында тиісті хабарландыруды орналастырады, онда мыналарды қамтиды:
1) сатып алынатын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы және сипаттамасын;
2) конкурстық құжаттаманы;
3) әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдер беруінің басталу және аяқталу мерзімдерін;
4) өтінімдерді қабылдау мерзімі - 10 жұмыс күнін.
23. Алдын ала біліктілік іріктеуін өткізу туралы хабарландыруда тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілерін, фирмалық атауларды, патенттерді, пайдалы модельдерді, өнеркәсіптік үлгілерді, тауардың шыққан жерін, өндірушінің атауын, сондай-ақ сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің жекелеген әлеуетті өнім берушілеріне тиесілігін көрсететін өзге де мәліметтерді және (немесе) құжаттарды көрсетуге жол берілмейді, мына жағдайларды қоспағанда:
1) қолда бар жабдықпен толық жинақтау, жете жарақтандыру, біріздендіру немесе үйлесімділікті қамтамасыз ету үшін, сондай-ақ негізгі (орнатылған) жабдықты одан әрі техникалық сүйемелдеу, сервистік қызмет көрсету және жөндеу, оның ішінде жоспарлы жөндеу (қажет болған кезде) үшін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
2) лицензиялық келісімдерге сәйкес технологиялық қондырғыларды пайдалану кезінде тауарларды сатып алу.
24. Конкурс өткізу туралы хабарландыруда конкурстық құжаттамадан басқа Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 12 тамыздағы № 297 бұйрығымен бекітілген Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде тұрғын үй қатынастары мен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы жобаларды жоспарлау, іріктеу, келісу, жобалау, салу және (немесе) пайдалану процесін мониторингтеу қағидаларына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 12 тамызда № 36606 болып тіркелді) 1-қосымшаға сәйкес инвестициялық жоба бойынша табиғи монополиялар субъектісінің өтінімі қамтылуға тиіс.
25. Конкурсты, алдын ала біліктілік іріктеуді өткізу туралы хабарландыруға және біліктілік талаптарына ашық қол жеткізуді әкімші сатып алудың электрондық платформасында қамтамасыз етеді.
6-параграф. Конкурсқа қатысуға өтінім және конкурсқа қатысуға қамтамасыз етуді енгізу
26. Конкурсқа қатысуға арналған өтінім электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылады және конкурстық құжаттамаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық сатып алу платформасы арқылы беріледі. Конкурсқа қатысуға арналған өтінім конкурсты өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген оны ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанға дейін беріледі және әлеуетті өнім берушінің конкурс құжаттамасында белгіленген талаптар мен шарттарға келісім беру нысаны болып табылады. Әлеуетті өнім берушілер өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанға дейін берілген өтінімдерді кері қайтарып алуға құқылы. Өтінімге электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қол қоя отырып, әлеуетті өнім беруші өзінің дербес деректерін жинауға, өңдеуге және тексеруге келісім береді.

21. Конкурсная документация формируется с учетом предельной стоимости реализации проекта и содержит условия авансирования на проектно-изыскательские работы, в объеме не более 5 % от стоимости договора.
Параграф 5. Объявление о проведении закупок
22. Для проведения предварительного квалификационного отбора потенциальных поставщиков заказчик размещает на электронной платформе закупок соответствующее объявление, которое содержит:
1) наименование и описание закупаемых работ, услуг;
2) конкурсную документацию;
3) сроки начала и окончания представления потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе;
4) срок приема заявок – 10 рабочих дней.
23. Не допускается указание в объявлении о проведении предварительного квалификационного отбора на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иных сведений и (или) документов, которые указывают на принадлежность приобретаемого товара, работы, услуги отдельным потенциальным поставщикам, за исключением случаев:
1) приобретения работ и услуг для доукомплектования, дооснащения, унификации или обеспечения совместимости с имеющимися оборудованием, а также для дальнейшего технического сопровождения, сервисного обслуживания и ремонта, в том числе планового ремонта (при необходимости), основного (установленного) оборудования;
2) приобретения товаров в случае эксплуатации технологических установок согласно лицензионным соглашениям.
24. Объявление о проведении конкурса, помимо конкурсной документации, должно содержать заявку субъекта естественных монополий по инвестиционному проекту, согласно приложению 1 к Правилам планирования, отбора, согласования проектов, мониторинга процесса проектирования, строительства и (или) эксплуатации в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства в рамках национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов, утвержденным Приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 12 августа 2025 года № 297 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 августа 2025 года № 36606).
25. Открытый доступ к объявлению о проведении конкурса, предварительного квалификационного отбора и квалификационные требования обеспечивается администратором на электронной платформе закупок.
Параграф 6. Заявка на участие в конкурсе и внесение обеспечения на участие в конкурсе
26. Заявка на участие в конкурсе подписывается электронной цифровой подписью и подается по форме, в соответствии с приложением 2 к конкурсной документации, посредством электронной платформы закупок. Заявка на участие в конкурсе подается до истечения окончательного срока ее представления, указанного в объявлении о проведении конкурса, и является формой выражения согласия потенциального поставщика с требованиями и условиями, установленными конкурсной документацией. Потенциальные поставщики вправе до истечения окончательного срока представления заявок отозвать поданные заявки. При подписании заявки посредством электронной цифровой подписи Потенциальный поставщик дает согласие на сбор, обработку и проверку своих персональных данных.

27. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші ұсынатын конкурсқа қатысу өтінімі осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес конкурс құжаттамасында санамаланған құжаттарды, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің осы Қағидалардың 35 тармағында көзделген шектеулердің жоқтығы туралы растауын қамтиды.
28. Конкурсқа қатысуға арналған өтінім және оған қоса берілетін құжаттар әлеуетті өнім берушінің таңдауы бойынша қазақ немесе орыс тілдерінде ресімделуі тиіс. Егер құжат шет тілінде ресімделген жағдайда, құжаттың түпнұсқасымен бірге оның қазақ немесе орыс тіліне нотариалды куәландырған аудармасы қоса ұсынылады.
29. Қазақстан Республикасының заңнамасына немесе Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес қолданылу мерзімі алты және одан да көп айды құрауы мүмкін емес құжаттарды қоспағанда, конкурсқа қатысуға өтінімге қоса берілетін құжаттар берілген күнінен бастап 6 (алты) ай ішінде жарамды болуға тиіс, мұндай жағдайларда қолданылу мерзімі 6 (алты) айдан кем қабылданады.
30. Өтінімге қоса берілетін құжаттар мәтінді, барлық деректемелерді, күндерді, визаларды, бұрыштамаларды, өзге де жазуларды, мөрлерді, мөртабандар мен белгілерді еркін оқу мүмкіндігін қамтамасыз етуге тиіс. Құжаттар автоматтандырылған тексеру және ақпаратты көзбен шолып оқу мүмкіндігін қамтамасыз ететін машинада оқылатын форматта электрондық сатып алу платформасы арқылы электрондық түрде жүктеледі. Электрондық құжаттардың рұқсат етілген форматтары: PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX, PNG, JPG (JPEG).
31.Әлеуетті өнім беруші өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарда ұсынылатын мәліметтердің толықтығы, өзектілігі және дұрыстығы үшін жауапты болады.
32. Алдын ала біліктілік іріктеуден өтуге өтінім берген кезде Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденттерімен бірдей құжаттарды не мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасымен Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен танылған (куәландырылған) ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттарды ұсынады.
33. Электрондық сатып алу платформасы конкурсқа қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушіге тиісті хабарламаны автоматты түрде жіберген сәтте конкурсқа қатысуға өтінім қабылданды деп есептеледі.
34. Өтінім берілген сәттен бастап және конкурс қорытындыларына қол қойылғанға дейін берілген өтінімдердің саны, әлеуетті өнім берушілердің атаулары туралы ақпарат, сондай-ақ қатысушыларды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін кез келген деректер басқа әлеуетті өнім берушілерге қолжетімді емес және жабық қолжетімділікте болады.

27. Заявка на участие в конкурсе, представляемая потенциальным поставщиком, изъявившим желание участвовать в конкурсе, содержит документы, перечисленные в конкурсной документации согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также подтверждение потенциального поставщика об отсутствии ограничений, предусмотренных пунктом 35 настоящих Правил.
28. Заявка на участие в конкурсе и прилагаемые к ней документы, должны быть оформлены на казахском или русском языках по выбору потенциального поставщика. В случае, если документ оформлен на иностранном языке, то вместе с аутентичной версией документа предоставляется его нотариально удостоверенный перевод на казахский или русский языки.
29. Документы, прилагаемые к заявке на участие в конкурсе, должны быть действительны в течение 6 (шести) месяцев со дня подачи, за исключением документов, срок действия которых в соответствии законодательством Республики Казахстан или международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан не может составлять шесть и более месяцев, в таких случаях принимается срок действия менее 6 (шести) месяцев.
30. Документы, прилагаемые к заявке, должны обеспечивать возможность свободного чтения текста, всех реквизитов, дат, виз, резолюций, иных надписей, печатей, штампов и отметок. Документы загружаются в электронном виде посредством электронной платформы закупок в машиночитаемом формате, обеспечивающем возможность автоматизированной проверки и визуального прочтения информации. Допустимые форматы электронных документов: PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX, PNG, JPG (JPEG).
31. Потенциальный поставщик несет ответственность за полноту, актуальность и достоверность сведений, представляемых в заявке и прилагаемых к ней документах.
32. При подаче заявки на прохождение предварительного квалификационного отбора, потенциальным поставщиком-нерезидентом Республики Казахстан представляются такие же документы, что и резидентами Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения, признанные (удостоверенные) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке с нотариально удостоверенным переводом на государственный и (или) русский языки.
33. Заявка на участие в конкурсе считается принятой в момент автоматической отправки электронной платформой закупок соответствующего уведомления потенциальному поставщику, подавшему заявку на участие в конкурсе.
34. С момента подачи заявки и до подписания итогов конкурса информация о количестве поданных заявок, наименованиях потенциальных поставщиков, а также любые данные, позволяющие идентифицировать участников, не доступны другим потенциальным поставщикам и находятся в закрытом доступе.

35. Әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтінімі мынадай жағдайларда электрондық сатып алу платформасынан бас тартуға жатады:
1) әлеуетті өнім беруші бұрын осы конкурсқа қатысуға өтінім берген;
2) нәтижесінде өтінім уақтылы ұсынылмаған техникалық іркіліс туындаған жағдайларды қоспағанда, конкурсқа қатысуға өтінім осы конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін сатып алудың электрондық платформасына келіп түскен;
3) конкурстың бағалық ұсынысы осы жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға бөлінген сомадан асып кетсе;
4) Осы Қағидалардың 53-тармағында көзделген;
жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысы демпингтік деп танылды - әлеуетті жеткізуші ұсынған құн конкурстық құжаттамада мәлімделгеннен 7% -ға төмен.
5) әлеуетті өнім берушінің жұмыстар мен қызметтерге арналған баға ұсынысы демпингтік деп танылады – әлеуетті өнім беруші ұсынған құн конкурстық құжаттамада мәлімделгеннен 7%-ға төмен.
Осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген ерекше жағдайларда, өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімін электрондық сатып алу платформасының әкімшісі тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы уәкілетті орган бекіткен электрондық платформаның жұмыс істеу қағидаларында көзделген тәртіппен ұзартады.
36. Өтінім беру мерзімі мынадай жағдайларда бес жұмыс күніне ұзартылады:
1) егер әлеуетті өнім берушілер конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін бірде-бір өтінім түспесе;
2) осы Қағидалардың 35-тармағының 1), 2), 3), 5) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша өтінімдер қабылданбағаннан кейін екеуден кем өтінім қалды.
37. Осы Қағидалардың 36-тармағында көзделген мерзім аяқталғаннан кейін өтінімі бас тартылмаған әлеуетті өнім беруші біліктілік іріктеуге қатысуға жіберіледі.
38. Егер осы Қағидалардың 36-тармағында көзделген мерзім аяқталғаннан кейін бір де бір өтінім берілмеген жағдайда, конкурс өткізілмеген болып танылады.
39. Әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысу үшін өтінімнің кепілдік ретінде өтінімді қамтамасыз етуді ұсынады, ол төмендегі кепілдіктерді білдіреді:
1) ол өтінімді конкурсқа баға ұсыныстарын беру соңғы мерзімі өткеннен кейін қайтарып алмайды немесе өзгеріс енгізбейді;
2) егер конкурстық құжаттаманың талаптарында осындай қамтамасыз етуді енгізу көзделген жағдайда,оны конкурстың жеңімпазы деп айқындаған жағдайда, осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес конкурс қорытындылары туралы хаттамада белгіленген мерзімдерде Тапсырыс берушімен шарт жасасады және сатып алу шартының орындалуын қамтамасыз етуді енгізеді.

35. Заявка на участие в конкурсе потенциального поставщика подлежит отклонению электронной платформой закупок в следующих случаях:
1) потенциальным поставщиком ранее представлена заявка на участие в данном конкурсе;
2) заявка на участие в конкурсе поступила на электронную платформу закупок после истечения окончательного срока приема заявок на участие в данном конкурсе, за исключением случаев возникновения технического сбоя, в результате которого заявка не была представлена своевременно;
3) конкурсное ценовое предложение превышает сумму, выделенную для приобретения данных работ, услуг;
4) предусмотренных пунктом 53 настоящих Правил;
5) ценовое предложение потенциального поставщика работ и услуг признано демпинговым – предложенная потенциальным поставщиком стоимость меньше заявленной в конкурсной документации более чем на 7 %.
В исключительных случаях, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта, окончательный срок приема заявок продлевается администратором электронной платформы закупок в порядке, предусмотренном Правилами функционирования электронной платформы, утвержденными уполномоченным органом в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства.
36. Срок для подачи заявок продлевается на пять рабочих дней в следующих случаях:
1) если до окончания срока представления потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе не поступило ни одной заявки;
2) после отклонения заявок по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3), 5) пункта 35 настоящих Правил, осталось менее двух заявок.
37. После окончания срока, предусмотренного пунктом 36 настоящих Правил, к участию в предварительном квалификационном отборе допускается потенциальный поставщик, заявка которого не отклонена.
38. В случае если, после окончания срока, предусмотренного пунктом 36 настоящих Правил, не подано ни одной заявки, конкурс признается несостоявшимся.
39. Для участия в конкурсе потенциальным поставщиком вносится обеспечение заявки в качестве гарантии того, что он:
1) не отзовет либо не изменит документы после истечения окончательного срока представления ценовых предложений;
2) в случае определения его победителем конкурса заключит договор с Заказчиком в сроки, установленные протоколом об итогах конкурса в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам, и внесет обеспечение исполнения договора о закупках, в случае если условиями конкурсной документации предусмотрено внесение такого обеспечения.

40. Өтінімді қамтамасыз етуді әлеуетті өнім беруші электрондық банк кепілдігі немесе әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша түрінде енгізеді. Әлеуетті өнім берушінің үшінші тұлғаларда тұтастай не электрондық әмияндағы ақша бөлігінде талап ету құқығының туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасауына жол берілмейді.
41. Тапсырыс берушінің электрондық әмияндағы ақшаланы пайдалануына жол берілмейді.
42. Өтінімді қамтамасыз ету осы конкурсты сатып алу үшін көрсетілген соманың 1% -ы мөлшерінде енгізіледі.
Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің тиынмен есептелген сомасы дөңгелектенеді. Бұл ретте елу тиыннан аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал елу тиынға тең және одан жоғары сома бір теңгеге дейін дөңгелектенеді.
43. Әлеуетті өнім беруші енгізген өтінімді қамтамасыз ету әлеуетті өнім берушіге мынадай жағдайлардың бірі басталған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде қайтарылады:ы:
1) осы әлеуетті өнім беруші баға ұсыныстарын ашудың соңғы мерзімі өткенге дейін баға ұсынысын кері қайтарып алған;
2) конкурс қорытындыларының хаттамасына қол қойылған. Көрсетілген жағдай конкурс жеңімпазына және конкурс қорытындылары бойынша екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге қолданылмайды;
3) сатып алу туралы шарт күшіне енген және конкурс жеңімпазы конкурстық құжаттамада көзделген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізген;
4) сатып алу туралы шарт күшіне енген және конкурстың қорытындылары бойынша екінші орын алған әлеуетті өнім беруші конкурстық құжаттамада көзделген шарттың орындалуын қамтамасыз еткен жағдайда енгізген;
5) сатып алудың күшін жою және (немесе) оны жүзеге асырудан бас тарту.
44. Әлеуетті өнім беруші енгізген конкурстық өтінімді қамтамасыз ету мына жағдайлардың бірінде орын алған кезде қайтарылмайды:
1) конкурс жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жағдайда;
2) конкурс жеңімпазы сатып алу туралы шарт жасасып, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы талапты орындамаған не уақтылы орындамаған (олар болған жағдайда авансты немесе кепілдікті қамтамасыз ету жағдайда);
3) салыстыру және бағалау қорытындылары бойынша осы Қағидаларда көзделген жағдайда айқындалған екінші орын алған әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса немесе сатып алу туралы шарт жасаса, конкурстық құжаттамада белгіленген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу (олар болған жағдайда авансты немесе кепілдікті қамтамасыз ету) туралы талапты орындамаған не уақтылы орындамаған жағдайда.
7-параграф. Алдын ала біліктілік іріктеу

40. Обеспечение заявки вносится потенциальным поставщиком в виде электронной банковской гарантии или денег, находящихся в электронном кошельке потенциального поставщика. Не допускается совершение потенциальным поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части денег, находящихся в электронном кошельке.
41. Не допускается использование заказчиком денег, находящихся в электронном кошельке.
42. Обеспечение заявки вносится в размере 1 % от суммы, указанной для закупки данного конкурса.
Сумма обеспечения заявки на участие в конкурсе, исчисленная в тиынах, округляется. При этом сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного тенге.
43. Обеспечение заявки, внесенное потенциальным поставщиком, возвращается потенциальному поставщику в течении 10 рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком ценового предложения до истечения окончательного срока вскрытия ценовых предложений;
2) подписания протокола итогов конкурса. Указанный случай не распространяется на победителя конкурса и потенциального поставщика, занявшего по итогам конкурса второе место;
3) вступления в силу договора о закупках и внесения победителем конкурса обеспечения исполнения договора, предусмотренного конкурсной документацией;
4) вступления в силу договора о закупках и внесения потенциальным поставщиком, занявшим по итогам конкурса второе место, определенным в случае, обеспечения исполнения договора, предусмотренного конкурсной документацией;
5) отмены и (или) отказа от осуществления закупок.
44. Обеспечение конкурсной заявки, внесенное потенциальным поставщиком, не возвращается при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем конкурса, уклонился от заключения договора о закупках;
2) победитель конкурса, заключив договор о закупках, не исполнил либо несвоевременно исполнил требование о внесении обеспечения исполнения договора (обеспечение аванса или гарантии в случае их наличия);
3) потенциальный поставщик, занявший по итогам сопоставления и оценки второе место, определенный в случае, предусмотренном настоящими Правилами, уклонился от заключения договора о закупках или заключив договор о закупках, не исполнил либо несвоевременно исполнил требование, установленное конкурсной документацией, о внесении обеспечения исполнения договора (обеспечение аванса или гарантии в случае их наличия).
Параграф 7. Предварительный квалификационный отбор

45. Біліктілік органы электрондық сатып алу платформасында әлеуетті өнім берушілердің біліктілік талаптарына және конкурс құжаттамасының талаптарына сәйкестігін анықтау мақсатында алдын ала біліктілік іріктеу жүргізеді.
46. Өтінімдер ашылғанға дейін берілген өтінімдер саны және оларды тапсырған әлеуетті өнім берушілер туралы ақпарат қолжетімсіз болып табылады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
47-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. Алдын ала біліктілік іріктеу кезеңінде әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері электрондық сатып алу порталында ашылғаннан кейін тек ұқсас жобалар бойынша жұмыс тәжірибесіне бағалау жүргізу, жүктеме көрсеткішін есептеу және еңбек ресурстарының бар екендігін растау, сондай-ақ салықтар бойынша берешектің және еңбекақы бойынша мерзімі өткен берешектің болуы/болмауы, сондай-ақ жобаны іске асыру орны бойынша әлеуетті өнім берушіні тіркеу бойынша бағалық емес өлшемшарттар үшін қажетті бөлігінде ғана біліктілік органы, бақылаушылар және хатшыға қолжетімді болады. Әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қарауға толық қолжетімділік конкурс қорытындыларына қол қойылғаннан кейін беріледі.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Алдын ала біліктілік іріктеу жүргізу кезінде біліктілік органы:
1) қажет болған жағдайда, электрондық сатып алу платформасы арқылы әлеуетті өнім берушілерден олардың өтінімдеріне қатысты материалдар мен түсініктемелер сұралады, бұл өтінімдерді қарау, бағалау және салыстыру процесін жеңілдету үшін жүзеге асырылады;
2) конкурсқа қатысуға арналған әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін біліктілік талаптарына және конкурс құжаттамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарастырады;
3) біліктілік талаптары мен конкурс құжаттамасының талаптарына сәйкес келетін және (немесе) сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді анықтайды;
4) әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесін осы Қағидалардың 13-параграфына сәйкес айқындайды.
49. Конкурсқа қатысуға өтінімді толықтыру үшін жетіспейтін құжаттарды сұрату, өтінімдегі құжаттарды ауыстыру немесе дұрыс рәсімделмеген құжаттарды түзету мақсатында біліктілік органы тарапынан сұраныс жіберу және басқа да әрекеттер жасауға жол берілмейді.
50. Әлеуетті өнім берушілердің біліктілік талаптарына, соның ішінде банкроттық немесе ликвидация процедураларына қатысушылықтарының болмауына сәйкестігін нақтылау мақсатында, біліктілік органы банкроттық немесе ликвидация процедураларын қадағалайтын уәкілетті органның интернет-ресурсындағы ақпаратты қарастырады.

45. Квалификационный орган проводит на электронной платформе закупок предварительный квалификационный отбор в целях определения потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации.
46. Информация о количестве поданных заявок и потенциальных поставщиках, их подавших является недоступной до вскрытия заявок.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 47 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие с 01.07.2026).
47. В период предварительного квалификационного отбора заявки потенциальных поставщиков после их вскрытия на электронном портале закупок доступны квалификационному органу, наблюдателям и секретарю только в части, необходимой для проведения оценки опыта работы по аналогичным проектам, расчҰта показателя загрузки, подтверждения наличия трудовых ресурсов, а также наличия/отсутствия задолженности по налогам и просроченной задолженности по заработной плате, а также неценового критерия по регистрации потенциального поставщика по месту реализации проекта. Полный доступ к просмотру заявок потенциальных поставщиков предоставляется после подписания итогов конкурса.
Сноска. Пункт 47 – в редкции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. При проведении предварительного квалификационного отбора квалификационный орган:
1) при необходимости посредством электронной платформы закупок запрашивает у потенциальных поставщиков материалы и разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы упростить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в конкурсе;
2) рассматривает заявки на участие в конкурсе потенциальных поставщиков на предмет их соответствия квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации;
3) определяет потенциальных поставщиков, соответствующих и (или) не соответствующих квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации;
4) определяет опыт работы потенциальных поставщиков в соответствии с параграфом 13 настоящих Правил.
49. Не допускается направление запроса и иные действия квалификационного органа, связанные с дополнением заявки на участие в конкурсе недостающими документами, заменой документов, представленных в заявке на участие в конкурсе, приведением в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов.
50. В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков квалификационным требованиям в части их непричастности к процедуре банкротства либо ликвидации квалификационный орган рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства либо ликвидации.

51. Берілген құжаттарда сәйкессіздіктер анықталған жағдайда, құжаттар растайтын ретінде қабылданбайды.
52. Егер әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 35-тармағында көзделген негіздер бойынша конкурсқа қатысуға жіберілмеген жағдайда, сатып алу қорытындылары туралы хаттамада осындай әлеуетті өнім берушінің конкурс ға қатысуға арналған өтінімін қабылдамаудың негіздемелері, сондай-ақ қабылдамауға негіз болған растайтын мәліметтер мен құжаттар көрсетіледі.
53. Әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға рұқсат етілмейді, егер:
1) келесі негіздер бойынша біліктілік талаптарына сәйкес емес деп айқындалды:
Қазақстан Республикасының рұқсаттар мен хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) рұқсаттардың (хабарламалардың) болмауы, олардың мәліметтері мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталады. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер жоқ болса, әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының рұқсаттар мен хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсынады;
әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және сатуға, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге құқығын растайтын патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың және басқа да құжаттардың электронды көшірмелерін не электрондық құжат түрінде ұсынбау;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
53-тармақтың 1) тармақшасының төртінші абзацы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде сатып алудың электрондық платформасы автоматты түрде айқындайтын, қаржылық тұрақтылық талаптарына сәйкес келмеуі, сондай-ақ республикалық бюджет туралы заңға сәйкес тиісті қаржылық жылға белгіленген алты айлық есептік көрсеткіштен асатын салықтық берешектің болуы;
кызметкерлерге еңбекақыны төлеу бойынша мерзімі өткен берешектің болуы;
конкурстық құжаттамасына сәйкес біліктілік туралы толық емес немесе мүлде берілмеген мәліметтер;
сатып алынатын жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер нарығындағы жеткілікті жұмыс тәжірибесінің болмауы, бұл конкурстық құжаттамасында көрсетілген.
әлеуетті өнім берушінің келісімшарт міндеттемелерін орындауға жеткілікті еңбек ресурстарын ие болу бөлігінде (қолдану кезінде) біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
біліктілік талаптары бойынша жалған ақпарат беру фактісі анықталған. Мұндай фактіні мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары, оның ішінде тапсырыс беруші ұсынған мәліметтер мен құжаттар негізінде сатып алуды жүзеге асырудың кез келген сатысында белгілейді;
банкроттық не таратылу рәсіміне жатады;

51. При выявлении несоответствий по предоставленной документации документы не принимаются в качестве подтверждающих.
52. В случае если потенциальный поставщик не допущен к участию в конкурсе по основаниям, предусмотренным пунктом 35 настоящих Правил, то в протоколе об итогах закупок указываются обоснования отклонения заявки на участие в конкурсе такого потенциального поставщика с указанием подтверждающих сведений и документов, послуживших основанием для отклонения.
53. Потенциальный поставщик не допускается к участию в конкурсе, если:
1) определен не соответствующим квалификационным требованиям по следующим основаниям:
отсутствие разрешений (уведомлений), полученных (направленных) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов. Отсутствие сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет нотариально засвидетельствованную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
непредставление электронных копий либо в виде электронного документа патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
Примечание ИЗПИ!
Абзац четвертый подпункта 1) предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие с 01.07.2026).
несоответствие требованиям финансовой устойчивости, определяемое электронной платформой закупок автоматически на основании сведений органов государственных доходов, а также наличие налоговой задолженности в размере, превышающем шестикратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
наличие просроченной задолженности по выплате заработной платы перед работниками;
непредставление, а равно представление неполных сведений о квалификации согласно конкурсной документации;
отсутствие достаточного опыта работы на рынке закупаемых работ и услуг наличие которого установлено в конкурсной документации;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания трудовыми ресурсами (при применении), достаточными для исполнения обязательств по договору;
установлен факт представления недостоверной информации по квалификационным требованиям. Такой факт устанавливается органами государственного аудита и финансового контроля, в том числе на основе сведений и документов, представленных заказчиком, на любой стадии осуществления закупок;
подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;

2) егер оның конкурсқа қатысуға өтінімі конкурс құжаттамасының талаптарына келесі негіздер бойынша сәйкес емес деп танылса:
конкурсқа сатып алу нысаны болып табылатын жұмыстарды орындау (қызмет көрсету кезінде қосымша орындаушылар ретінде) қосалқы мердігерлер туралы мәліметтердің берілмеуі, сондай-ақ әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерге (қосымша орындаушыларға) тапсыратын жұмыстар мен қызметтердің түрлері туралы конкурс құжаттамасына сәйкес мәліметтердің берілмеуі (егер әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерді (қосымша орындаушыларды) тартса);
қосалқы мердігерлер туралы мәліметтер ұсынылған жағдайда, әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) Орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің жалпы көлемінің жиынтығында елу пайыздан астамын қосалқы мердігерлікке (бірлесіп орындауға) беруі;
конкурсқа қатысуға өтінімнің кепілдігін конкурс құжаттамасының талаптары мен осы Қағидаларға сәйкес ұсынбау;
Конкурсқа өтінімде ұсынылған құжаттар бойынша жалған мәліметтердің анықталуы. Мұндай факт мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары тарапынан, соның ішінде тапсырыс берушінің ұсынған мәліметтері мен құжаттарына сүйене отырып, сатып алу кез келген кезеңінде анықталуы мүмкін;
3) Мемлекеттік сатып алулардың адал емес қатысушыларының Тізілімінде және (немесе) "Самрұқ-Қазына" ҰӘҚ" АҚ сенімсіз әлеуетті өнім берушілердің (өнім берушілердің) тізімінде тіркелген. Егер әлеуетті өнім беруші консорциум болып табылған жағдайда, осы тармақшаның талабы оның әрбір қатысушысына қолданылады.
Ескерту. 53-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Электрондық сатып алу платформасы:
өтінімдерді беру кезінде мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізілімінде және (немесе) "Самрұқ-Қазына "ҰӘҚ" АҚ сенімсіз әлеуетті өнім берушілер (өнім берушілер) тізбесінде әлеуетті өнім берушілерді автоматты түрде тексеруді;
осы Қағидаларда көзделген негіздер орын алған жағдайда өнім берушілер туралы мәліметтердің мемлекеттік сатып алулардың адал емес қатысушылары Реестріне автоматты түрде жіберілуін қамтамасыз етеді.
55. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізу үшін негіздер болып табылады:
1) құжаттарды жалғандау (сот шешімі бойынша);
2) сатып алу жеңімпазының келісімшарт жасаудан бас тартуы (автоматты түрде);
3) келісімнің орындалуын қамтамасыз етуді белгіленген мерзімде енгізбеу (автоматты түрде);

2) если его заявка на участие в конкурсе определена не соответствующей требованиям конкурсной документации по следующим основаниям:
непредставление сведений о субподрядчиках по выполнению работ (соисполнителях при оказании услуг), являющихся предметом закупок на конкурсе, а также виды работ и услуг, передаваемым потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям), согласно конкурсной документации (в случае привлечения потенциальным поставщиком субподрядчиков (соисполнителей);
передача потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) на субподряд (соисполнение) в совокупности более пятидесяти процентов от общего объема выполняемых работ или оказываемых услуг, в случае представления сведений о субподрядчиках;
непредставление обеспечения заявки на участие в конкурсе в соответствии с требованиями конкурсной документации и настоящих Правил;
установлен факт представления недостоверных сведений по документам, представленным в конкурсной заявке. При этом такой факт может быть установлен органами государственного аудита и финансового контроля, в том числе на основе сведений и документов, представленных заказчиком, на любой стадии осуществления закупок;
3) состоит в Реестре недобросовестных участников государственных закупок и (или) в Перечне ненадежных потенциальных поставщиков (поставщиков) АО "ФНБ "Самрук-Казына". В случае, если потенциальный поставщик является консорциумом, требование настоящего подпункта распространяется на каждого его участника.
Сноска. Пункт 53 с изменениями, внесенными приказом Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. Электронная платформа закупок обеспечивает:
автоматическую проверку потенциальных поставщиков на наличие в Реестре недобросовестных участников государственных закупок и (или) Перечне ненадежных потенциальных поставщиков (поставщиков) АО "ФНБ "Самрук-Казына" при подаче заявок;
автоматическое направление сведений о поставщиках для включения в Реестр недобросовестных участников государственных закупок при наступлении оснований, установленных настоящими Правилами.
55. Основаниями для включения в Реестр недобросовестных участников государственных закупок являются:
1) фальсификация документов (по решению суда);
2) уклонение победителя закупки от заключения договора (автоматически);
3) невнесение обеспечения исполнения договора (обеспечение аванса или гарантии в случае их наличия) в установленный срок (автоматически);

4) келісімшарттың орындалмауы немесе дұрыс орындалмауы (сот шешімі бойынша).
Электрондық платформаның жұмыс істеу қағидаларында көзделген тәртіппен әлеуетті өнім берушіні Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізу туралы шешімнің осындай шешім қабылдауға әсер еткен техникалық іркіліс анықталған жағдайда күші жойылады.
56. Мемлекеттік сатып алулардың адал емес қатысушылары Реестріне енгізбес бұрын әлеуетті өнім берушіге электрондық сатып алу платформасы арқылы кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын түсініктеме беру немесе бұзушылықтарды жою үшін хабарлама жіберіледі.
57. Конкурсқа қатысуға өтінімдегі грамматикалық немесе арифметикалық қателер өтінімнің мәнін бұзбай түзетілуге болатын жағдайда, ол конкурс құжаттамасының талаптарына сәйкес деп танылады.
58. Алдын ала біліктілік іріктеу барысында әлеуетті өнім берушінің өтінімі мен оған қоса берілген құжаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігі осы бөлімнің 8-13-параграфтарында көзделген тәртіппен тексеріледі.
59. Алдын ала біліктілік іріктеуін өткізу мерзімі – өтінімдер қабылдау аяқталған күннен бастап 10 жұмыс күніне дейін.
Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8-параграф. Әлеуетті өнім берушінің құқық қабілеттілігіне ие болу бөлігінде біліктілік талаптарына сәйкестігін айқындау
60. Рұқсат алу немесе хабарлама жіберу қажет қызмет түрлерін жүзеге асыратын әлеуетті өнім берушінің құқық қабілеттілігі Қазақстан Республикасының информатизация туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелері арқылы расталады.
61. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда, әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариалды куәландырылған немесе электрондық көшірмесін ұсынады.
62. Келісім бойынша міндеттемелерді орындау қажеттілігінен тікелей шықпайтын рұқсаттың (хабарлама жіберудің) және (немесе) осындай рұқсат құжатының түрінің болуы туралы талаптар қойылмайды.
9-параграф. Әлеуетті өнім берушінің олардың банкроттық не тарату рәсіміне қатыстылығы бөлігінде біліктілік талаптарына сәйкестігін айқындау
63.Әлеуетті өнім берушінің банкроттық не тарату рәсіміне оның қатысы жоқтығы бөлігінде біліктілік талаптарына сәйкестігі банкроттық не тарату рәсімдерінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған ақпарат арқылы айқындалады.

4) неисполнение либо ненадлежащее исполнение договора (по решению суда).
Решение о включении потенциального поставщика в Реестр недобросовестных участников государственных закупок отменяется, в случае установления технического сбоя, повлиявшего на принятие такого решения, в порядке, предусмотренном Правилами функционирования электронной платформы.
56. Перед включением в Реестр недобросовестных участников государственных закупок потенциальный поставщик уведомляется через электронную платформу закупок не менее чем за 3 (три) рабочих дня для предоставления пояснений или устранения нарушений.
57. Заявка на участие в конкурсе признается отвечающей требованиям конкурсной документации, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа представленной заявки на участие в конкурсе.
58. В ходе предварительного квалификационного отбора проводится проверка на соответствие заявки потенциального поставщика и прилагаемых к ней документов квалификационным требованиям в порядке, предусмотренном параграфами 8-13 настоящей главы.
59. Срок проведения предварительного квалификационного отбора – до 10 рабочих дней с даты окончания приема заявок.
Сноска. Пункт 59 – в редкции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 8. Определение соответствия потенциального поставщика квалификационному требованию в части обладания правоспособностью
60. Правоспособность потенциального поставщика, осуществляющего виды деятельности, на занятие которыми необходимо получение разрешения, направление уведомления, подтверждается посредством информационных систем государственных органов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации.
61. В случае отсутствия сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет нотариально засвидетельствованную или электронную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
62. Не допускается установление требований по наличию разрешения (направления уведомления) и (или) подвида такого разрешительного документа, которое непосредственно не вытекают из необходимости выполнения обязательств по договору.
Параграф 9. Определение соответствия потенциального поставщика квалификационному требованию в части их непричастности к процедуре банкротства либо ликвидации
63. Соответствие потенциального поставщика квалификационному требованию в части его непричастности к процедуре банкротства либо ликвидации, определяется посредством информации, размещенной на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства либо ликвидации.

10-параграф. Еңбек ресурстарын иелену бөлігінде әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін айқындау
64. Сатып алу шеңберінде шарттық міндеттемелерді орындау үшін қажетті еңбек ресурстары осы Қағидаларға сәйкес біліктілік талаптарында көрсетіледі.
65. Еңбек ресурстарына ие болу бойынша біліктілік талаптарын қоюға жол берілмейді, олар:
1) сатып алуларға әлеуетті өнім берушілердің қатысуын шектейтін және негізсіз қиындататын;
2) шарт, техникалық ерекшелік бойынша міндеттемелерді орындау қажеттілігінен тікелей туындамайды;
66. Егер конкурстық құжаттамада еңбек ресурстарының болуы жөніндегі талап қамтылған жағдайда, онда еңбек ресурстарының болуы еңбек шарттарын есепке алудың бірыңғай жүйесімен расталады.
67. Әлеуетті өнім берушінің қызметкерлеріне еңбекақы төлеудегі мерзімі өткен берешегі еңбек бойынша уәкілетті мемлекеттік органның мәліметтері негізінде автоматты түрде анықталады.
11-параграф. Әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығы түріндегі біліктілік талаптарына сәйкестігін айқындау
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
68-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
68. Әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығы мемлекеттік кірістер органдарының төленген салықтар туралы мәліметтері негізінде сатып алудың электрондық платформасымен автоматты түрде айқындалады.
Ескерту. 68-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
69-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
69. Егер Мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес өткен жылдың алдындағы үш жыл ішінде ол төлеген салықтардың сомасы сатып алу сомасының (лоттың) кемінде бір жарым пайызын (1,5%) құраса, әлеуетті өнім беруші қаржылық тұрақты деп танылады.
Ескерту. 69-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
70. Қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның (құқық мирасқорының) қаржылық орнықтылығы көрсеткішін бірігу, қосылу жолымен сатып алудың электрондық порталында біріктіру жағдайларын қоспағанда, мемлекеттік кіріс органдарының мәліметтері үш жылдық кезеңнің соңғы есептелген жылы үшін электрондық сатып алу порталында күнтізбелік жыл ішінде осы мәліметтер қолданылған жылдың алдындағы 1 қазаннан кешіктірілмей бір рет жаңартылады.
Бұл ретте, қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның (құқықтық мирасқорының) қаржылық орнықтылығы көрсеткіштерін жаңарту экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші құрылымының бірінші деңгейінде (секциясында) өткен жылдың алдындағы үш жыл ішінде (үздіксіз) қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалар қызметінің негізгі түрі сәйкес келген жағдайда жүзеге асырылады.
Осындай қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның (құқықтық мирасқордың) Мемлекеттік кіріс органдарының мәліметтері әлеуетті өнім берушінің өтініші негізінде сатып алудың электрондық порталында жаңартылады.

Параграф 10. Определение соответствия потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания трудовыми ресурсами
64. Трудовые ресурсы, необходимые для исполнения договорных обязательств в рамках закупок указываются в квалификационных требованиях в соответствии с настоящими Правилами.
65. Не допускается установление квалификационных требований в части обладания трудовыми ресурсами, которые:
1) ограничивают и необоснованно усложняют участие потенциальных поставщиков в закупках;
2) непосредственно не вытекают из необходимости выполнения обязательств по договору, технической спецификации;
66. В случае, если конкурсная документация содержит требование по наличию трудовых ресурсов, то наличие трудовых ресурсов подтверждается единой системой учета трудовых договоров.
67. Просроченная задолженность по выплате заработной платы перед работниками потенциального поставщика определяется автоматически на основании сведений уполномоченного государственного органа по труду.
Параграф 11. Определение соответствия потенциального поставщика квалификационному требованию в виде его финансовой устойчивости
Примечание ИЗПИ!
Пункт 68 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие с 01.07.2026).
68. Финансовая устойчивость потенциального поставщика определяется электронной платформой закупок автоматически на основании сведений органов государственных доходов об уплаченных налогах.
Сноска. Пункт 68 – в редкции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 69 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие с 01.07.2026).
69. Потенциальный поставщик признается финансово устойчивым, если сумма уплаченных им налогов в течение трех лет, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов, составляет не менее полутора процентов (1,5%) от суммы закупки (лота).
Сноска. Пункт 69 – в редкции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
70. Сведения органов государственных доходов, обновляются на электронном портале закупок за последний рассчитываемый год трехлетнего периода один раз в течение календарного года не позднее 1 октября, предшествующего году применения данных сведений, за исключением случаев объединения на электронном портале закупок показателей финансовой устойчивости реорганизованного юридического лица (правопреемника) путем слияния, присоединения.
При этом, обновление показателей финансовой устойчивости реорганизованного юридического лица (правопреемника) осуществляется при условии соответствия основного вида деятельности реорганизуемых юридических лиц в течение трех лет (непрерывно), предшествующих предыдущему году на первом уровне (секции) структуры общего классификатора видов экономической деятельности.
Сведения органов государственных доходов такого реорганизованного юридического лица (правопреемника) обновляются на электронном портале закупок на основании обращения потенциального поставщика.

12-параграф. Жүктеудің рұқсат етілген көрсеткіші бойынша әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін айқындау
71. Жүктеудің рұқсат етілген көрсеткіші 1,5 мөлшерінде белгіленеді. Жүктеудің рұқсат етілген көрсеткішінен асқан кезде әлеуетті өнім беруші біліктілік органының алдын ала біліктілікті іріктеу кезеңінде сатып алуға қатысудан қайтаруға жатады.
72. Жүктеменің рұқсат етілген көрсеткішін (бұдан әрі - ЖРК) есептеу мына формула бойынша жүзеге асырылады
мұндағы:
S қабылданған қолданыстағы міндеттемелер - сатып алу нысанасына жататын сатып алу шарттары мен хаттамалары (құрылыс-монтаж жұмыстары немесе техникалық қадағалау) бойынша әлеуетті өнім берушінің қыбалданған міндеттемелерінің жиынтық сомасы:
1) жасалған және есеп айырысу күніне қолданыста болған міндеттемелер;
2) жасалған және болашақ кезеңдерде орындалуға жататын міндеттемелер;
3) алдыңғы кезеңдерден өткен міндеттемелер;
4) шарттар әлі жасалмаған, сатып алу хаттамалары бойынша міндеттемелер.
S қолданыстағы шарттар бойынша орындалған міндеттемелер -орындалуы белгіленген тәртіппен ресімделген құжаттармен (орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актілері және т.б.) расталған сатып алу нысанасына (құрылыс-монтаждау жұмыстары немесе техникалық қадағалау) қатысты міндеттемелер сомасы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
72-тармақтың екінші бөлігі жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әлеуетті өнім берушінің 3 жыл ішіндегі ең көп жылдық табысы– әлеуетті өнім беруші ұсынған растайтын құжаттар негізінде біліктілік органы айқындайтын, аяқталған үш қаржылық жылдағы негізгі қызметтен түскен табыстың ең жоғарғы жылдық мәні.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелермен деректермен автоматтандырылған алмасуды енгізгенге дейін, жүктеудің рұқсат етілген көрсеткішін есептеу әлеуетті өнім беруші конкурсқа өтінім құрамында ұсынған растайтын құжаттар негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 72-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13-параграф. Әлеуетті өнім берушінің ұқсас жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді іске асыру тәжірибесін айқындау
73. Ұқсас жұмыстарды немесе қызметтерді жүзеге асыру тәжірибесі жиынтығында мынадай жағдайларға сәйкес келген жағдайда ескеріледі:
1) объектінің құны сатып алу нысанасы орындалатын объект құнының кемінде 30% - ын құрайды;
2) объектінің қуаты сатып алу нысанасы орындалатын объектінің қуатының кемінде 30% - ын құрайды (тізбекті емес объектілер үшін ескеріледі);

Параграф 12. Определение соответствия потенциального поставщика квалификационному требованию по допустимому показателю загрузки
71. Допустимый показатель загрузки устанавливается в размере 1,5. При превышении допустимого показателя загрузки потенциальный поставщик подлежит отклонению квалификационным органом от участия в закупке на этапе предварительного квалификационного отбора.
72. Расчет допустимого показателя загрузки (далее - ДПЗ) осуществляется по формуле:
где:
S принятых действующих обязательств — совокупная сумма принятых обязательств потенциального поставщика по договорам и протоколам закупок, относящимся к предмету закупки (строительно-монтажные работы или технический надзор), включающая:
1) обязательства, заключенные и действующие на дату расчета;
2) обязательства, заключенные и подлежащие исполнению в будущие периоды;
3) обязательства, перешедшие из предыдущих периодов;
4) обязательства по протоколам закупок, по которым договоры ещҰ не заключены.
S исполненных обязательств по действующим договорам — сумма обязательств, относящихся к предмету закупки (строительно-монтажные работы или технический надзор), исполнение которых подтверждено документами, оформленными в установленном порядке (акты выполненных работ, оказанных услуг и т.п.).
Примечание ИЗПИ!
Абзац десятый пункт 72 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие с 01.07.2026).
Наибольший годовой доход потенциального поставщика за 3 года – максимальное значение годового дохода от основной деятельности за три завершҰнных финансовых года, определяемое квалификационным органом на основании подтверждающих документов, представленных потенциальным поставщиком.
До внедрения автоматизированного обмена данными с государственными информационными системами, расчет допустимого показателя загрузки осуществляется на основании подтверждающих документов, представленных потенциальным поставщиком в составе заявки на конкурс.
Сноска. Пункт 72 – в редкции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 13. Определение опыта реализации аналогичных работ, услуг потенциального поставщика
73. Опыт реализации аналогичных работ или услуг учитывается при условии соответствия в совокупности следующим условиям:
1) стоимость объекта составляет не менее 30 % от стоимости объекта, где будет выполняться предмет закупки;
2) мощность объекта составляет не менее 30 % от мощности объекта, где будет выполняться предмет закупки (учитывается для нелинейных объектов);

3) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес объект бойынша жұмыстарды (қызметтерді) орындау үшін сатып алу нысанасы бойынша міндеттемелерді орындауға қажетті рұқсаттардың және (немесе) олардың басқа түрлерінің болуы талап етілді;
4) нысанның жауапкершілік деңгейі, техникалық күрделілігі (Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 165 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10666 болып тіркелген) бекітілген Ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидаларына сәйкес белгіленеді) тиісінше, сатып алу нысанасы орындалатын объектінің жауапкершілік деңгейіне және техникалық күрделілігіне сәйкес келеді не одан асады;
5) объектінің мақсаты келесі бағыттар бойынша салалық тиістілігіне сәйкес сатып алу нысанасы орындалатын объектінің мақсатына сәйкес келеді: денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, тұрғын үй, әкімшілік ғимараттар, сауда, өнеркәсіп, атом энергетикасы, электр энергетикасы, жылу энергетикасы, газбен жабдықтау, сумен жабдықтау және су бұру, қорғаныс, төтенше жағдайлар, ұлттық қауіпсіздік, спорт, жолдар, көгалдандыру, абаттандыру, іздеу-барлау жұмыстары, бұрғылау жұмыстары. Сатып алу нысанына бірнеше мақсаттар сәйкес болған кезде объектінің сәйкестігі барлығы бойынша қамтамасыз етілуі тиіс
74. Егер күрделі жөндеу кезінде сатып алу нысанасы болып жұмыстар немесе қызметтер табылса, ұқсас объектілерді салу, реконструкциялау және күрделі жөндеу объектілеріндегі әлеуетті өнім берушінің тәжірибесі ескеріледі.
75. Егер қайта құру кезіндегі сатып алу нысанасы болып жұмыстар немесе қызметтер табылса, ұқсас объектілерді салу және қайта құру нысандарындағы әлеуетті өнім берушінің тәжірибесі ескеріледі.
76. Егер құрылыс кезінде сатып алу нысанасы болып жұмыстар немесе қызметтер табылса, ұқсас объектілердің құрылыс объектілеріндегі әлеуетті өнім берушінің тәжірибесі ескеріледі.
77. Жұмыс тәжірибесін растау үшін мынадай құжаттар ұсынылады: тапсырыс берушімен жасалған шарттар (ҚМЖ-на немесе сатып алу нысанасына байланысты техникалық қадағалауға), объектілерді пайдалануға беру актілері, ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындылары. Құрылыс және реконструкциялау жобалары бойынша объектілерді пайдалануға беру актілері Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдарында қабылданғаны (тіркелгені) туралы белгісі бар "Азаматтарға арналған үкімет" КЕАҚ-да тіркелгені туралы мөртаңбамен ұсынылады.

3) для выполнения работ (услуг) по объекту требовалось наличие разрешений и (или) их подвидов, необходимых для исполнения обязательств по предмету закупки в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
4) уровень ответственности, техническая сложность (устанавливается в соответствии с Правилами определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 165 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10666) объекта соответствует либо превышает соответственно уровень ответственности и техническую сложность объекта, где будет выполняться предмет закупки;
5) назначение объекта соответствует назначению объекта, где будет выполняться предмет закупки, в соответствии с отраслевой принадлежностью по следующим направлениям: здравоохранение, образование, культура, жилье, административные здания, торговля, промышленность, атомная энергетика, электроэнергетика, теплоэнергетика, газоснабжение, водоснабжение и водоотведение, оборона, чрезвычайные ситуации, национальная безопасность, спорт, дороги, озеленение, благоустройство, поисково-разведочные работы, буровые работы. При соответствии предмету закупки нескольких назначений, соответствие объекта должно обеспечиваться по всем назначениям.
74. Если предметом закупок являются работы или услуги при капитальном ремонте, учитывается опыт потенциального поставщика на объектах строительства, реконструкции и капитального ремонта аналогичных объектов.
75. Если предметом закупок являются работы или услуги при реконструкции, учитывается опыт потенциального поставщика на объектах строительства и реконструкции аналогичных объектов.
76. Если предметом закупок являются работы или услуги при строительстве, учитывается опыт потенциального поставщика на объектах строительства аналогичных объектов.
77. Для подтверждения опыта работы представляются следующие документы: договора с заказчиком (на СМР или технический надзор в зависимости от предмета закупок), акты ввода объектов в эксплуатацию, положительные заключения комплексной вневедомственной экспертизы. Акты ввода объектов в эксплуатацию по проектам строительства и реконструкции представляются со штампом о регистрации в НАО "Правительство для граждан" с отметкой о принятии (регистрации) в органах государственного архитектурно-строительного контроля, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Жұмыс тәжірибесі мемлекеттік сатып алу саласындағы тізілімдерді қалыптастыру және жүргізу қағидаларына сәйкес жұмыс тәжірибесі тізіліміне енгізілетін құжаттардың электрондық көшірмелерімен расталады, аталған қағидалар Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 646 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35143 болып тіркелген).
Заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру (қосылу, бірігу) жағдайында қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалардың бірінің ең көп жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
Осы Қағидалардың мақсаттары үшін қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның жұмыс тәжірибесі мынадай жағдайлардың бірі болған кезде бағалық емес өлшемшарттарды есептеу кезінде ескерілмейді:
1) егер әлеуетті өнім берушінің мәлімделген жұмыс тәжірибесі басқа заңды тұлғадан бөлу немесе шығу жолымен қайта ұйымдастыру нәтижесінде алынған болса;
2) егер әлеуетті өнім берушінің мәлімделген жұмыс тәжірибесі қайта ұйымдастырудың бірнеше дәйекті түрлері (бөлу, бөлу, біріктіру, қосылу, қайта құру) нәтижесінде алынған болса;
3) егер әлеуетті өнім берушінің мәлімделген жұмыс тәжірибесі қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалардың бірінде осы Қағидалардың 53-тармағында көзделген шектеулер болатын заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру (бірігу, қосылу, қайта құру) нәтижесінде алынған болса;
4) егер әлеуетті өнім берушінің мәлімделген жұмыс тәжірибесі қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалардың бірі сатып алу нысанасына сәйкес келетін қызмет түрлерін жүзеге асыруға лицензиясынан (рұқсатынан) айырылған заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру (бірігу, қосылу, қайта құру) нәтижесінде алынған болса.
Ескерту. 77-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
78. Жоғарыда көрсетілген шарттарға сәйкес келетін және соңғы 10 жылда іске асырылған әрбір жоба үшін 1 балл есептеледі. Ұпайлардың максималды саны-5.
14-параграф. Консорциумға қатысушылардың біліктілік талаптарына сәйкестігін айқындау ерекшеліктері
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
79-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
79. Консорциумның барлық қатысушылары осы Қағидалардың 69-тармағында көрсетілген талаптарды қоспағанда, осы Қағидалардың 9 және 12-тарауларында көзделген біліктілік талаптарына сәйкес келуі қажет, оған сәйкес консорциумның негізгі қатысушысы талапқа сәйкес келуі тиіс.
Ескерту. 79-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Опыт работы подтверждается электронными копиями документов, вносимыми в реестр опыта работы в соответствии с Правилами формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 сентября 2024 года № 646 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35143).
В случае реорганизации юридических лиц (присоединение, слияние) учитывается наибольший опыт работы одного из реорганизуемых юридических лиц.
Для целей настоящих Правил опыт работы реорганизованного юридического лица не учитывается при расчете неценовых критериев, при наличии одного из следующих случаев:
1) если заявленный опыт работы потенциального поставщика получен в результате реорганизации путем разделения или выделения из другого юридического лица;
2) если заявленный опыт работы потенциального поставщика получен в результате нескольких последовательных видов реорганизации (разделение, выделение, слияние, присоединение, преобразование);
3) если заявленный опыт работы потенциального поставщика получен в результате реорганизации юридических лиц (слияние, присоединение, преобразование), где одно из реорганизуемых юридических лиц имеет ограничения, предусмотренные пунктом 53 настоящих Правил;
4) если заявленный опыт работы потенциального поставщика получен в результате реорганизации юридических лиц (слияние, присоединение, преобразование), где одно из реорганизуемых юридических лиц лишено лицензии (разрешения) на осуществление видов деятельности, соответствующей предмету закупок.
Сноска. Пункт 77 – в редкции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
78. За каждый проект, соответствующий вышеуказанным условиям и реализованный за последние 10 лет, начисляется 1 балл. Максимальное количество баллов - 5.
Параграф 14. Особенности определения соответствия квалификационным требованиям участников консорциума
Примечание ИЗПИ!
Пункт 79 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие с 01.07.2026).
79. Всем участникам консорциума необходимо соответствовать квалификационным требованиям, предусмотренным параграфами 9 и 12 настоящих Правил, за исключением требований, указанных в пункте 69 настоящих Правил, в соответствие которым обеспечивается основным участником консорциума.
Сноска. Пункт 79 – в редкции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

80. Консорциумның бір немесе бірнеше қатысушысы көрсетілген талаптарға сәйкес келген жағдайда, консорциум осы тараудың 8 және 10-параграфтарында көзделген біліктілік талаптарына сәйкес келеді деп танылады.
81. Консорциум негізгі қатысушының көрсетілген талаптарына сәйкес келген жағдайда осы тараудың 13-параграфында көзделген біліктілік талаптарына сәйкес деп танылады.
82. Консорциумның негiзгi қатысушысында құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензияның болуы мiндеттi.
15-параграф. Алдын ала біліктілік іріктеудің қорытындыларын шығару
83. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша біліктілік органы:
1) біліктілік талаптарына және конкурс құжаттаманың талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді (әлеуетті өнім берушіні) айқындайды және оларды алдын ала біліктілік іріктеуінен өтті деп таниды;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес алдын ала біліктілік іріктеуінің қорытынды хаттамасын ресімдейді және бекітеді.
84. Алдын ала біліктілікті іріктеу қорытындыларының хаттамасы мынадай ақпаратты қамтиды:
1) конкурсқа қатысуға өтінімдері қабылданбаған әлеуетті өнім берушілер туралы, олардың қабылданбау себептерін егжей-тегжейлі сипаттай отырып, оның ішінде олардың біліктілік талаптары мен конкурс құжаттама талаптарына сәйкес еместігін растайтын мәліметтер мен құжаттарды көрсете отырып;
2) байқаушылардың біліктілік органының дәлелді ұстанымы бар ескертулері мен ұсыныстары (олар болған кезде);
3) алдын ала біліктілікті іріктеуден өтті деп танылған әлеуетті өнім берушілер туралы.
85. Егер алдын ала біліктілікті іріктеудің қорытындылары бойынша бір әлеуетті өнім беруші алдын ала біліктілік іріктеуден өткен болып танылған жағдайда, көрсетілген әлеуетті өнім беруші конкурстың жеңімпазы болып танылады.
86. Конкурстың жеңімпазымен осы Қағидаларға 5 немесе 6-қосымшаларға сәйкес сатып алу туралы шарт жасалады, онда өтінімде ұсынылған баға және баға емес ұсыныстар көрсетіледі.
87. Алдын ала біліктілікті іріктеу хаттамасына біліктілік органының барлық мүшелері сатып алудың электрондық платформасында қол қояды.
88. Біліктілік органы қабылдаған шешім туралы хабарлама конкурсқа қатысуға өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілерге автоматты түрде жіберіледі.
16-параграф. Әлеуетті өнім берушілердің ұсыныстарындағы баға және баға емес өлшемшарттарды бағалау
89. Егер әлеуетті өнім берушінің өтінімінің бағасы шекті құннан төмен болса, жобаны іске асырудың ұсынылған құны бойынша баға өлшемін бағалау жүргізіледі. Бұл ретте оған шекті құнынан 1% - ға төмендегені үшін - 0,5 балл беріледі, бірақ жиынтығында 3,5 баллдан аспайды.

80. Консорциум признается соответствующим квалификационным требованиям, предусмотренным параграфами 8 и 10 настоящей главы, в случае соответствия указанным требованиям одного или нескольких участников консорциума.
81. Консорциум признается соответствующим квалификационному требованию, предусмотренному параграфом 13 настоящей главы, в случае соответствия указанному требованию основного участника консорциума.
82. Наличие лицензии на строительно-монтажные работы у основного участника консорциума обязательно.
Параграф 15. Подведение итогов предварительного квалификационного отбора
83. По результатам рассмотрения заявок на участие в конкурсе квалификационный орган:
1) определяет потенциальных поставщиков (потенциального поставщика), которые соответствуют квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации, и признает их прошедшими предварительный квалификационный отбор;
2) формирует и утверждает протокол итогов предварительного квалификационного отбора, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
84. Протокол итогов предварительного квалификационного отбора, содержит следующую информацию:
1) о потенциальных поставщиках, заявки на участие в конкурсе которых были отклонены, с подробным описанием причин их отклонения, в том числе с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации;
2) замечания и предложения наблюдателей (при их наличии) с мотивированной позицией на них квалификационного органа;
3) о потенциальных поставщиках, признанных прошедшими предварительный квалификационный отбор.
85. В случае если, по итогам предварительного квалификационного отбора, прошедшим предварительный квалификационный отбор признается один потенциальный поставщик, указанный потенциальный поставщик признается победителем конкурса.
86. С победителем конкурса заключается Договор о закупках в соответствии с приложениями 5 или 6 к настоящим Правилам, с отражением в нем предложенных в заявке ценовых и неценовых предложений.
87. Протокол предварительного квалификационного отбора подписывается на электронной платформе закупок всеми членами квалификационного органа.
88. Уведомление о принятом квалификационным органом решении автоматически направляется всем потенциальным поставщикам, подавшим заявки на участие в конкурсе.
Параграф 16. Оценка ценовых и неценовых критериев в предложениях потенциальных поставщиков
89. Оценка ценового критерия по предложенной стоимости реализации проекта производится если цена заявки потенциального поставщика ниже предельной стоимости. При этом, ему присваивается за снижение на 1 % от предельной стоимости - 0,5 балла, но не более 3,5 баллов в совокупности.

90. Әлеуетті өнім берушіде орындалған шарттар бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы бойынша бағалық емес өлшем осы Қағидалардың 13-параграфына сәйкес бағаланады.
Әрбір расталған іске асырылған нысан үшін әлеуетті өнім берушіге 1 балл беріледі. Осы өлшем бойынша ең жоғары балл саны — 5 балл. Қосалқы мердігер ретіндегі жұмыс тәжірибесі ескерілмейді.
91. Жергілікті қамтудың үлесін қамтамасыз ету жөніндегі міндеттеменің болуы бойынша бағалық емес өлшемі әлеуетті өнім беруші жергілікті қамтудың техникалық ерекшелікте белгіленгеннен көп % -ын ұсынған жағдайда жұмыстарға қолданылады. Жергілікті қамтуды арттыруды қамтамасыз ету бойынша міндеттемелердің әрбір қосымша 1% -ы үшін әлеуетті өнім берушіге 0,2 балл беріледі. Балдардың ең көп саны - 10.
92. Сапа кепілдігі бойынша бағалық емес өлшем әлеуетті өнім беруші техникалық ерекшелікте белгіленген мерзімге қарағанда кепілдіктің неғұрлым ұзақ мерзімін ұсынған жағдайда жұмыстарға қолданылады және көтергіш конструкцияларға, инженерлік желілерге, сондай-ақ жабдыққа бөлек бағаланады. Бұл ретте, қосымша кепілдік үшін әлеуетті өнім берушіге:
1) көтергіш құрылымдарға кепілдіктің әрбір жылы үшін 0,1 балл, осы өлшем бойынша конкурстағы баллдардың жиынтық саны 3 баллдан аспайды;
2) инженерлік желілерге кепілдіктің әрбір жылы үшін 0,1 балл, осы өлшем бойынша конкурстағы баллдық жиынтық саны 2 баллдан аспайды;
3) жабдыққа кепілдіктің әрбір жылы үшін 0,1 балл, осы өлшем бойынша конкурстағы баллдың жиынтық саны 1 баллдан аспайды.
93. Құрылыс объектісі бойынша сапа кепілдігі түріндегі бағалық емес өлшемшартты қолдану үшін әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімнің құрамында объектіні пайдалануға бергеннен кейін кепілдік міндеттемелер бойынша жауапкершілікті сақтандыру бойынша не банк кепілдігін беру не тиісті қамтамасыз етуді енгізу бойынша міндеттеме қабылдайды.
94. Нысанның энергия тиімділік сыныбын қамтамасыз ету жөніндегі бағалық емес өлшем қайта жаңарту және жаңа құрылыс жобаларына қолданылады. Әлеуетті өнім беруші техникалық ерекшелікте белгіленгенге қарағанда неғұрлым энергия тиімді сыныпты ұсынған жағдайда. Бұл ретте энергия тиімділік сыныбын артттырудың әрбір тармағына 1 балл беріледі. Энергия тиімділік сыныбы "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы", "Ғимараттардың, құрылыстардың, имараттардың энергия тиімділік сыныптарын айқындау және қайта қарау қағидаларына" (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 11312 тіркелген) сәйкес айқындалады. Ең жоғары балл саны – 5 балл.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

90. Неценовой критерий по наличию у потенциального поставщика опыта работы по выполненным договорам оценивается в соответствии с параграфом 13 настоящих Правил.
За каждый подтвержденный реализованный объект потенциальному поставщику присваивается 1 балл. Максимальное количество баллов по данному критерию — 5 баллов. Опыт работы в качестве субподрядчика не учитывается.
91. Неценовой критерий по наличию обязательства по обеспечению доли местного содержания применяется к работам в случае предложения потенциальным поставщиком большего % местного содержания, чем, установлено в техническом спецификации. За каждые дополнительные 1 % обязательств по обеспечению повышения местного содержания потенциальному поставщику присваивается 0,2 балла. Максимальное количество баллов - 10.
92. Неценовой критерий по гарантии качества применяется к работам в случае предложения потенциальным поставщиком большего срока гарантии чем срок, установленный технической спецификацией, и оценивается раздельно на несущие конструкции, инженерные сети, а также оборудование. При этом, за дополнительную гарантию потенциальному поставщику присваиваются:
1) на несущие конструкции 0,1 балла за каждый год гарантии, суммарное количество баллов в конкурсе данного критерия, не превышает 3 балла;
2) на инженерные сети 0,1 балла за каждый год гарантии, суммарное количество баллов в конкурсе данного критерия не превышает 2 баллов;
3) на оборудование 0,1 балла за каждый год гарантии, суммарное количество баллов в конкурсе данного критерия не превышает 1 балл.
93. Для применения неценового критерия в виде гарантии качества по объекту строительства, потенциальным поставщиком, в составе заявки на участие в конкурсе, принимается обязательство по предоставлению, после ввода объекта в эксплуатацию, страхования ответственности по гарантийным обязательствам, либо предоставление банковской гарантии, либо внесение соответствующего обеспечения.
94. Неценовой критерий по обеспечению класса энергоэффективности объекта применяется к проектам по реконструкции и новому строительству. В случае предложения потенциальным поставщиком более энергоэффективного класса чем установленный технической спецификацией. При этом, за каждый пункт повышения класса энергоэффективности присваивается 1 балл. Класс энергоэффективности определяется в соответствии с "Об энергосбережении и повышении энергоэффективности", "Правилами определения и пересмотра классов энергоэффективности зданий, строений, сооружений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11312). Максимальное количество баллов - 5.
Примечание ИЗПИ!

95-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
95. Әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың шегінде тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы бойынша бағалық емес өлшемшарт Біліктілік органы алдыңғы жылдың 1 қазанынан кешіктірмей ұсынылған үш жылдық кезеңнің соңғы есептелетін жылы үшін бастапқы/кезекті салық есептілігін тапсыру орны бойынша әлеуетті өнім беруші ұсынған растайтын құжаттардың негізінде айқындайды. Осы өлшемшарттарға сәйкестігі үшін әлеуетті өнім берушіге 2 балл беріледі.
Ескерту. 95-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
96. Егер әлеуетті өнім беруші аванстық төлемдерді алудан бас тарту туралы міндеттеме қабылдаған жағдайда, аванстан бас тарту шарттары бойынша бағалық емес критерий қолданылады. Бұл жағдайда оған 3 (үш) балл есептеледі.
97. Нысанды сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып, оны өз қаражаты есебінен іске асыру бойынша бағалық емес критерий коммуналдық және энергетикалық мақсаттағы тұйық циклдегі технологиялық тұрғыдан күрделі нысандарға қолданылады.
Егер әлеуетті өнім беруші конкурстық құжаттама шарттарында объектіні сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып өз қаражаты есебінен объектіні өткізуге кепілдік берген жағдайда мұндай әлеуетті өнім берушіге 40 балл беріледі.
98. Бұл ретте мұндай әлеуетті өнім берушіге осы тараудың 16-параграфына сәйкес есептелетін баға, тәжірибе, жергілікті үлес, сапа кепілдігі, энергия тиімділігінің сыныбы және жобаны іске асыру орны бойынша тіркеу критерийлері бойынша балдар қосымша есептеледі.
17-параграф Конкурс қорытындысын шығару
99. Сатып алудың электрондық платформасы бағалық және бағалық емес критерийлерді автоматты түрде салыстырады әлеуетті өнім берушілердің жиналған ұпайларын есептейді және өтінімдерде көрсетілген ақпараттар негізінде жеңімпазды және екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні анықтайды.
100. Балл саны тең болған жағдайда жұмыс тәжірибесі бойынша ең көп балл жинаған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
101. Критерийлер бойынша балдар саны тең болған жағдайда мемлекеттік кіріс органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес сатып алудың электрондық платформасы автоматты түрде айқындайтын әлеуетті өнім берушінің қаржылық орнықтылығының неғұрлым жоғары көрсеткішіне ие әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.

Пункт 95 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие с 01.07.2026).
95. Неценовой критерий по нахождению потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту выполнения работ, оказания услуг определяется квалификационным органом на основе подтверждающих документов, представленных потенциальным поставщиком по месту сдачи первоначальной/очередной налоговой отчетности за последний рассчитываемый год трехлетнего периода представленных не позднее 1 октября, предшествующего году. За соответствие данному критерию потенциальному поставщику присваивается 2 балла.
Сноска. Пункт 95 – в редкции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
96. Неценовой критерий по условиям отказа от аванса применяется в случае, если потенциальный поставщик принимает обязательство об отказе от получения авансовых платежей. В этом случае ему начисляется 3 (три) балла
97. Неценовой критерий по реализации проекта за счет собственных средств с принятием объекта в доверительное управление применяется к технологически сложным объектам замкнутого цикла коммунального и энергетического назначения.
В случае, если потенциальный поставщик гарантирует реализацию объекта за счет собственных средств с принятием объекта в доверительное управление на условиях конкурсной документации, такому потенциальному поставщику присваивается 40 баллов.
98. При этом такому потенциальному поставщику дополнительно начисляются баллы по критериям цены, опыта, местного содержания, гарантии качества, класса энергоэффективности, регистрации по месту реализации проекта рассчитываемым в соответствии с параграфом 16 настоящей Главы.
Параграф 17. Подведение итогов конкурса
99. Электронная платформа закупок автоматически сопоставляет ценовые и неценовые критерии, производит подсчет набранных баллов потенциальных поставщиков и определяет победителя и потенциального поставщика, занявшего второе место на основании информации, указанной в заявках.
100. При равенстве количества баллов, победителем признается потенциальный поставщик, имеющий наибольшее количество баллов по опыту работы.
101. При равенстве количества баллов по критериям победителем признается потенциальный поставщик, имеющий больший показатель финансовой устойчивости потенциального поставщика, определяемый электронной платформой закупок автоматически согласно данным информационных систем органов государственных доходов.

102. Баллдар тең болған кезде, оның ішінде жұмыс тәжірибесі бойынша конкурсқа қатысуға өтінімді басқалардан бұрын берген әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
103. Конкурс жеңімпазы шарт жасасудан бас тартқан, шартқа белгіленген мерзімде қол қоймаған жағдайда әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарған болып танылады. Бұл жағдайда шарт жасасу құқығы конкурс нәтижелері бойынша екінші орын алған қатысушыға ауысады. Мұндай қатысушымен шарт жасасу осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
104. Конкурс мынадай жағдайларда өтпеді деп танылады:
1) осы Қағидалардың 38-тармағында қарастырылған;
2) егер әлеуетті өнім берушілердің барлық өтінімдері қабылданбаған жағдайда.
105. сатып алудың электрондық платформасы автоматты түрде қалыптастырған конкурстың қорытындылары, конкурстың қорытындыларына техникалық іркілістің әсер ету фактілері анықталған жағдайларды қоспағанда, шағымдануға жатпайды.
106. Егер конкурс тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылса, Тапсырыс беруші конкурс тәсілімен сатып алуды қайта жүргізуге құқылы.
18-параграф. Сатып алу туралы шарт жасасу
107. Сатып алу туралы шартты жасасу және орындау Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына және осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
108. Сатып алу туралы шарт осы Қағидаларға 5 немесе 6-қосымшаларда көзделген нысан бойынша жеңімпаздың конкурстық өтінімі шарттарында жасалады. Жеңімпаздың оның жеңіске жетуіне әсер еткен барлық міндеттемелері мен ұсыныстары шарт мәтініне енгізілуге тиіс. Объектіні одан әрі сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып, өнім берушінің есебінен жобаны қаржыландыру жағдайында өнім берушімен осы Қағидаларға 5-қосымшада көзделген энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде "толық аяқталған" құрылыс туралы үлгілік шартқа 1-қосымшаға сәйкес объектіні сенімгерлік басқаруға беру шарттары туралы келісімге қосымша қол қойылады.
109. Сатып алу туралы шарт алдын ала біліктілік іріктеуді өткізу туралы хабарландыруда және (немесе) конкурстық құжаттамада көзделген электрондық сатып алу платформасында оған қосылған құн салығын есептей отырып, конкурс әдісімен конкурс қорытындылары туралы хаттамада көрсетілген баға бойынша (сатып алу жеңімпазы қосылған құн салығын төлеуші болып табылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сатып алу затына қосылған құн салығы салынбайтын жағдайларды қоспағанда) конкурс қорытындылары туралы хаттама жарияланған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде (Қазақстан Республикасының резиденті емеспен шарт жасалған жағдайда - 10 (жұмыс күні) жасалады.

102. При равенстве баллов, в т.ч. по опыту работы победителем признается потенциальный поставщик, подавший заявку на участие в конкурсе ранее других.
103. При отказе победителя конкурса от заключения договора, неподписании договора в установленный срок, потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора. В этом случае право на заключение договора переходит к участнику, занявшему второе место по результатам конкурса. Заключение договора с таким участником осуществляется в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
104. Конкурс признается несостоявшимся в случаях:
1) предусмотренных пунктом 38 настоящих Правил;
2) если все заявки потенциальных поставщиков отклонены.
105. Итоги конкурса, сформированные автоматически электронной платформой закупок, обжалованию не подлежат, за исключением случаев выявления фактов влияния технического сбоя на итоги конкурса.
106. Если закупки способом конкурса признаны несостоявшимися, Заказчик вправе повторно провести закупки способом конкурса.
Параграф 18. Заключение договора о закупках
107. Заключение и исполнение договора о закупках осуществляется в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан и настоящими Правилами.
108. Договор о закупках заключается по форме, предусмотренной в приложениях 5 или 6 к настоящим Правилам, на условиях конкурсной заявки победителя. Все обязательства и предложения победителя, повлиявшие на его победу, подлежат включению в текст договора. В случае финансирования проекта за счет поставщика с дальнейшим принятием объекта в доверительное управление, с поставщиком дополнительно подписывается соглашение об условиях передачи объекта в доверительное управление, согласно приложению 1 к Типовому договору о строительстве "под ключ" в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов, предусмотренному в приложении 5 к настоящим Правилам.
109. Договор о закупках заключается на электронной платформе закупок, предусмотренном в объявлении о проведении предварительного квалификационного отбора и (или) конкурсной документации по цене, указанной в протоколе об итогах конкурса способом конкурса с начислением к ней НДС (за исключением случаев, когда победитель закупок не является плательщиком НДС или предмет закупок не облагается НДС в соответствии с законодательством Республики Казахстан) в течение 5 (пять) рабочих дней (в случае заключения договора с нерезидентом Республики Казахстан – 10 (рабочих дней) со дня публикации протокола об итогах конкурса.

Бұл ретте, Тапсырыс беруші конкурс қорытындылары туралы хаттама жарияланған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өзінің тарапынан қол қойылған сатып алу шартының жобасын конкурс жеңімпазына жібереді. Сатып алу жеңімпазы шартқа Тапсырыс берушіден алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде сатып алудың электрондық платформасында қол қоюға міндетті.
110. Егер сатып алу туралы шарт Қазақстан Республикасының резиденті емеспен жасалған жағдайда, тараптардың әрқайсысы үшін шартқа қол қою мерзімі 10 (он) жұмыс күнінен аспайды.
111. Қазақстан Республикасының резиденті емес тұлғамен сатып алу туралы шарт жасалған жағдайларда шартқа қағаз жеткізгіште қол қойылады.
Бұл ретте, шарттың электрондық көшірмесі сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде сатып алудың электрондық платформасына жүктелуге тиіс.
Қазақстан Республикасының резиденті емес тұлғамен сатып алу туралы шарт жасалған жағдайда, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын ескере отырып, ол ұсынған нысанда сатып алу туралы шартты ресімдеуге жол беріледі.
Ескерту. 111-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
112. Консорциум атынан шарт жобасына құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізуге лицензиясы бар және консорциум атынан конкурс өтінім берген консорциум басшысы қол қояды.
113. Егер конкурс қорытындысы бойынша екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні қоспағанда, әлеуетті өнім беруші шартқа белгіленген мерзімде қол қоймаған жағдайда, онда мұндай әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарған болып танылады.
Әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған деп танылған жағдайда, Тапсырыс беруші әлеуетті өнім беруші енгізген конкурс өтінімді қамтамасыз етуді ұстап қалады.
Тапсырыс берушінің өз тарапынан қол қойылған шартты әлеуетті өнім берушінің атына уақытылы жолдамауына байланысты әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт (ұзақ мерзімді шартқа) жасасудан бас тартқан жағдайда, әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарды деп танылмайды.
114. Әлеуетті өнім берушінің нысанды сенімгерлік басқаруға берудің үлгілік шарты талаптарында нысанды сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып, өз қаражаты есебінен өткізу міндеттемелерін қабылдай отырып жасалған шартта тиімділіктің негізгі көрсеткіштері (KPI) белгіленеді.
115. Осы Қағидалардың 114-тармағымен көзделген жағдайда нысанды пайдалану сенімгерлік басқару нысанында жүзеге асырылуы мүмкін. Сенімгерлік басқару шарты сатып алу туралы шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
Шартта өнім берушінің инвестицияларын қайтару туралы ережелер, оның ішінде оларды кезең-кезеңімен өтеу тетігі қамтылуға тиіс. Инвестицияларды қайтару тетігі және шығындарды өтеу нысаны табиғи монополияларды реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісуге жатады.

При этом Заказчик направляет победителю конкурса, подписанный со своей стороны проект договора о закупках в течении 2 (двух) рабочих дней с даты публикации протокола итогов конкурса. Победитель закупок обязан подписать договор на электронной платформе закупок в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения его от Заказчика.
110. В случае, если договор о закупках заключается с нерезидентом Республики Казахстан, срок подписания договора для каждой из сторон составляет не более 10 (десяти) рабочих дней.
111. Договор подписывается на бумажном носителе в случае заключения договора о закупках с нерезидентом Республики Казахстан.
При этом электронная копия договора загружается на электронную платформу закупок в срок не более 5 (пяти) рабочих дней с даты заключения договора о закупках.
В случае заключения договора о закупках с нерезидентом Республики Казахстан допускается оформление договора о закупках в предлагаемой им форме с учетом требований законодательства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 111 – в редкции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
112. Проект договора от лица консорциума подписывается лидером консорциума, имеющим лицензию на проведение строительно-монтажных работ и подавшим конкурсную заявку от лица консорциума.
113. В случае, если потенциальный поставщик, за исключением потенциального поставщика, занявшего по итогам конкурса второе место, не подписал договор в установленные сроки, то такой потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора.
В случае признания потенциального поставщика уклонившимся от заключения договора о закупках, Заказчиком удерживается внесенное им обеспечение конкурсной заявки.
Потенциальный поставщик не признается уклонившимся от заключения договора о закупках в случаях отказа потенциального поставщика от заключения договора (долгосрочного договора) о закупках в связи с несвоевременным направлением Заказчиком подписанного с его стороны договора в адрес потенциального поставщика.
114. В договоре с принятием обязательств потенциального поставщика реализовать объект за счет собственных средств с принятием объекта в доверительное управление на условиях типового договора передачи в доверительное управление, устанавливаются ключевые показатели эффективности (KPI).
115. В случае, предусмотренном пунктом 114 настоящих Правил, эксплуатация объекта может осуществляться в форме доверительного управления. Договор доверительного управления является неотъемлемой частью договора о закупках.
Договор должен содержать положения о возврате инвестиций поставщика, в том числе механизм их поэтапного возмещения. Механизм возврата инвестиций и форма компенсации затрат подлежат согласованию с уполномоченным органом в сфере регулирования естественных монополий.

116. Белгіленген тәртіппен бекітілген сметалық, жобалау алдындағы, жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасы бар энергетика және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде "толық аяқталған" құрылыс туралы шартта өнім берушінің сметалық, жобалау алдындағы, жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасына сәйкес монтаждауға, салынып жатқан нысанды жарақтандыруға және (немесе) құрылыс кезінде тұтынуға жататын тауарларды сатып алу жөніндегі міндеттемесі қамтылуға тиіс сатып алынатын тауардың тауар өндірушілерінен және коммерциялық ұсыныстар негізінде сатып алынатын тауар бойынша жаңа өндірістер құру жөніндегі жобаны іске асыратын ұйымдардан, қазақстандық тауар өндірушілерден тауарларды сатып алу және офтейк-келісімшарттар жасасу Қағидаларына сәйкес электрондық платформада ұсынылған.
Өнім берушінің, қосалқы мердігердің осы тармақта көзделген міндеттемені орындағанын растау өнім беруші мен қосалқы мердігердің тараптардың орындалған жұмыстардың қабылданғанын-берілгенін растайтын тиісті (түпкілікті) актіге, тауарларды тауар өндірушілерден сатып алынатын тауарларды/оларды өткізетін ұйымдарды сатып алу туралы шарттардың көшірмелеріне қол қойған күніне дейін беруі болып табылады) Сатып алынатын тауар бойынша жаңа өндірістер құру жөніндегі жоба (офтейк-келісімшарт), тауарларды қабылдау-беру актілері.
117. Жобалау алдындағы, жобалау жұмыстарын сатып алу туралы шарттардың жобаларында индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган қалыптастыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің (бар болса) дерекқорына енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарды, бұйымдар мен конструкцияларды (бар болса) өнім берушінің жобалау алдындағы және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасында басым пайдалануы туралы талаптар қамтылуға тиіс.
118. Сатып алу туралы шарттың жобасы тараптардың жұмыстардың орындалуын, қызметтер көрсетуді растайтын актілерге қол қойған күнінен бастап күнтізбелік 60 күннен кешіктірілмейтін мерзімде есептеуді, оның ішінде шарт бойынша түпкілікті есептеуді жүзеге асыру туралы талапты қамтуға тиіс.
119. Тапсырыс беруші сатып алу туралы шартта шарт бойынша міндеттемелерді уақтылы орындамағаны үшін екі тараптың жауапкершілігін, оның ішінде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді өнім берушіге уақтылы төлемегені және қайтарғаны үшін Тапсырыс берушінің жауапкершілігін көздеуге міндетті.
120. конкурс жеңімпазымен жасалатын сатып алу туралы шартта өнім берушінің конкурс өтінімнің құрамында мәлімделген жабдықпен, техникамен (техникалық құрылғылармен), ғимараттармен (құрылыстармен), үй-жайлармен, бағдарламалық қамтамасыз етумен жұмыстарды орындау немесе қызметтер көрсету туралы міндеттемесі қамтылуға тиіс.
Бұл ретте өнім беруші Тапсырыс берушімен келісу бойынша конкурстық өтінімнің құрамында мәлімделген мамандарды, жабдықты, техниканы (техникалық құрылғыларды), үй-жайларды, бағдарламалық қамтамасыз етуді балама мамандарға ауыстыруға құқылы.

116. Договор о строительстве "под ключ" в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов, по которому имеется сметная, предпроектная, проектная (проектно-сметная) документация, утвержденная в установленном порядке, должен содержать обязательство поставщика по приобретению товаров, подлежащих монтажу, оснащению строящегося объекта и (или) потреблению при строительстве в соответствии со сметной, предпроектной, проектной (проектно-сметной) документации, у товаропроизводителей закупаемого товара и организаций, реализующих Проект по созданию новых производств по закупаемому товару, на основе коммерческих предложений, представленных на электронной платформе согласно Правилам приобретения товаров у казахстанских товаропроизводителей и заключению офтейк-контрактов.
Подтверждением исполнения поставщиком, субподрядчиком обязательства, предусмотренного настоящим пунктом, является предоставление поставщиком и субподрядчиком до даты подписания сторонами соответствующего (окончательного) акта, подтверждающего прием-передачу выполненных работ, копий договоров о закупках товаров у товаропроизводителей закупаемых товаров/организаций, реализующих Проект по созданию новых производств по закупаемому товару (офтейк-контракт), актов приема-передачи товаров.
117. Проекты договоров о закупках предпроектных, проектных работ должны содержать требования о приоритетном использовании поставщиком в предпроектной и (или) проектной (проектно-сметной) документации строительных материалов, оборудования, изделий и конструкций, включенных в базу данных товаров, работ, услуг и их поставщиков (при наличии), формируемую уполномоченным государственным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности.
118. Проект договора о закупках должен содержать условие об осуществлении расчета, в том числе окончательного расчета по договору в срок не позднее 60 календарных дней с даты подписания сторонами актов, подтверждающих выполнение работ, оказание услуг.
119. Заказчик обязан предусмотреть в договоре о закупках ответственность обеих сторон за несвоевременное исполнение обязательств по договору, в том числе ответственность Заказчика за несвоевременные оплату и возврат поставщику обеспечения исполнения договора.
120. Договор о закупках, заключаемый с победителем конкурса, должен содержать обязательство поставщика о выполнении работ или оказании услуг квалифицированными специалистами, с оборудованием, техникой (техническими устройствами), зданиями (сооружениями), помещениями, программным обеспечением, заявленными в составе конкурсной заявки.
При этом поставщик вправе, по согласованию с Заказчиком, заменить специалистов, оборудование, технику (технические устройства), помещения, программное обеспечение, заявленные в составе конкурсной заявки, на равнозначные.

19-параграф. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету
121. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету шарт жасасудың міндетті талабын білдіреді және өнім берушінің нысанды жобалау және салу жөніндегі міндеттемелерді тиісінше орындауының қаржылық кепілі ретінде қызмет етеді.
Қамтамасыз ету сатып алу туралы шартты іске асырудың барлық кезеңдері үшін талап етіледі, оның ішінде: жобалау, сатып алу, құрылыс, қаржыландыру (бар болса), пайдалануға беру (бар болса), ұзақ мерзімді пайдалану (бар болса), кепілдік кезеңі (бар болса).
122. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету келесі нысандардың бірінде ұсынылады:
1) Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі берген және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес келетін қайтарып алынбайтын банк кепілдігі;
2) сақтандыру кепілдігі (Тапсырыс берушімен келісу бойынша);
3) тапсырыс берушінің шотына аударылған ақшалай қаражат.
Қамтамасыз ету мөлшері шарттың жалпы құнының 3%-ын құрайды.
Конкурстық құжаттамада шарттың орындалуын қамтамасыз етудің нақты мөлшері мен жол берілетін нысандары көрсетіледі.
123. Қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі пайдалануға беруді қоса алғанда, шарт бойынша барлық жұмыстарды аяқтау мерзімінен кемінде күнтізбелік 90 (тоқсан) күнге артық болуға тиіс.
124. Қамтамасыз етуді қайтару және ұстап қалу шарттары:
1) шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтару мердігердің барлық міндеттемелері орындалғаннан кейін, объектіні пайдалануға беру актілеріне қол қойылғаннан кейін, егер Тапсырыс берушіден негізді талаптар болмаса жүзеге асырылады;
2) өнім берушінің кінәсінен шарт бұзылған, мерзімдер немесе өзге де шарттар бұзылған жағдайларда, тапсырыс беруші қамтамасыз етуді толық көлемде ұстап қалуға құқылы.
3)Тапсырыс беруші сатып алу шарты бойынша өз міндеттемелерін толық әрі тиісті орындағаннан кейін енгізілген шартты орындауды камтамасыз ету сомасын жеткізушіге 10 (он) жұмыс күні ішінде қайтарады.
125. Шартты орындау мерзімдері тараптардың келісімі бойынша ұзартылған жағдайда, мердігер қосымша келісімге қол қойылғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде қамтамасыз етудің қолданылуын тиісті мерзімге ұзартуға міндетті.
Шарттың ұзартылған қамтамасыз етілуі 5 жұмыс күні ішінде ұсынылмаған жағдайда, қосымша келісім бұзылуға жатады.
126. Халықаралық қаржы ұйымдарының қатысуымен жобаны іске асыру кезінде қаржыландыру туралы келісімнің талаптарында көзделген қамтамасыз ету нысаны мен өлшеміне қосымша шарттар қолданылуы мүмкін.
127. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету ұзақ мерзімді Шарттың бүкіл қолданылу мерзіміне беріледі. Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі ұзақ мерзімді шарттың орындалуын қамтамасыз ету сатып алу туралы шарттың талаптарына сәйкес тиісті жылға не ұзақ мерзімді Шарттың бүкіл қолданылу мерзіміне ұсынылады.

Параграф 19. Обеспечение исполнения договора о закупках
121. Обеспечение исполнения договора о закупках представляет собой обязательное условие заключения договора и служит финансовой гарантией надлежащего исполнения поставщиком обязательств по проектированию и строительству объекта.
Обеспечение требуется для всех этапов реализации договора о закупках, включая: проектирование, закуп, строительство, финансирование (при наличии), ввод в эксплуатацию (при наличии), долгосрочную эксплуатацию (при наличии), гарантийный период (при наличии).
122. Обеспечение исполнения договора о закупках предоставляется в одной из следующих форм:
1) безотзывная банковская гарантия, выданная банком второго уровня Республики Казахстан, соответствующая требованиям Национального банка Республики Казахстан;
2) страховая гарантия (по согласованию с Заказчиком);
3) денежные средства, внесенные на счет Заказчика.
Размер обеспечения составляет 3 % от общей стоимости договора.
В конкурсной документации указывается точный размер и допустимые формы обеспечения исполнения договора.
123. Срок действия обеспечения должен превышать срок завершения всех работ по договору, включая ввод в эксплуатацию, не менее чем на 90 (девяносто) календарных дней.
124. Условия возврата и удержания обеспечения:
1) возврат обеспечения исполнения договора осуществляется по завершении всех обязательств подрядчика, подписании актов ввода объекта в эксплуатацию при отсутствии обоснованных претензий от Заказчика.
2) в случаях расторжения договора по вине поставщика, нарушения сроков или иных условий, заказчик вправе удержать обеспечение в полном объеме.
3) Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о закупках поставщику в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты полного и надлежащего исполнения им своих обязательств по договору о закупках.
125. В случае продления сроков исполнения договора по согласованию сторон, подрядчик обязан продлить действие обеспечения на соответствующий срок в течении 5 рабочих дней после подписания дополнительного соглашения.
В случае непредоставления продленного обеспечения договора в течении 5 рабочих дней, дополнительное соглашение подлежит расторжению.
126. При реализации проекта с участием международных финансовых организаций могут применяться дополнительные условия к форме и размеру обеспечения, предусмотренные условиями соглашения о финансировании.
127. Обеспечение исполнения долгосрочного договора о закупках предоставляется на весь срок действия долгосрочного договора. Обеспечение исполнения долгосрочного договора по закупкам работ и услуг предоставляется на соответствующий год либо на весь срок действия долгосрочного договора в соответствии с условиями договора о закупках.

128. Өнім берушінің қаражаты есебінен іске асырылатын, кейіннен объектіні сенімгерлік басқару жүзеге асырылатын жобалар шеңберінде жасалатын шарттар бойынша қамтамасыз етуді беру шарттары Үлгілік шартқа қосымшаға сәйкес айқындалады.
129. Тапсырыс беруші қамтамасыз етудің қолданылу мерзімдерін, қамтамасыз ету сомасын және қамтамасыз етуді уақтылы ұзартуды немесе қайтаруды бақылауды міндетті түрде белгілей отырып, электрондық сатып алу платформасының көмегімен ұсынылған қамтамасыз етулердің есебін жүргізеді.
20-параграф. Авансты (алдын ала төлемді) қайтаруды қамтамасыз ету
130. Егер сатып алу туралы шартта аванс (алдын ала төлем) төлеу көзделсе, конкурс жеңімпазы шарттың орындалуын қамтамасыз етумен бірге сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде аванс (алдын ала төлем) сомасын қайтаруды қамтамасыз етуді ұсынуға міндетті.
Авансты (алдын ала төлемді) қайтаруды қамтамасыз ету мынадай тәсілдердің бірімен ұсынылады: банк кепілдігі; авансты қайтаруды қамтамасыз етуді көрсете отырып, азаматтық жауапкершілікті сақтандыру; шарт бойынша міндеттемелерді орындауды сақтандыру (сақтандыру кепілдігі); депозиттік салым немесе Тапсырыс берушінің пайдасына екінші деңгейдегі банктердің шоттарындағы ақшалай қаражатты бұғаттау; Қазақстан Республикасының заңнамасында жол берілетін өзге де қаржы құралдары.
Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын сақтандыру (сақтандыру кепілдігі) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шарт жасасу арқылы ресімделеді.
Қамтамасыз етудің түрін таңдауды Тапсырыс беруші конкурс жеңімпазының қаржылық жағдайын және шарттың ерекшелігін ескере отырып айқындайды.
Шарт бойынша аванстық төлемнің шекті мөлшері жасалған шарт сомасының отыз пайызынан аспауға тиіс.
Ескерту. 130-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
131. Тапсырыс беруші конкурс жеңімпазы авансты (алдын ала төлемді) қайтаруды тиісінше қамтамасыз етуді ұсынған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде аванс (алдын ала төлем) төлейді.
Тапсырыс беруші қамтамасыз ету сомасын, қолданылу мерзімін, қамтамасыз ету түрін және кепілгердің деректемелерін көрсете отырып, сатып алудың электрондық платформасы арқылы авансты қайтаруды ұсынылған қамтамасыз етуді есепке алуды қамтамасыз етеді.
132. Тапсырыс беруші авансты қайтарудың берілген қамтамасыз етуінің сомасын, қамтамасыз етудің қолданылу мерзімін, қамтамасыз ету түрін және кепілгердің деректемелерін көрсете отырып, электрондық сатып алу платформасы арқылы есепке алуды қамтамасыз етеді.

128. Условия предоставления обеспечения по договорам, заключаемым в рамках проектов, реализуемых за счет средств поставщика с последующим доверительным управлением объектом, определяются в соответствии с Приложением к Типовому договору
129. Заказчик ведет учет предоставленных обеспечений с помощью электронной платформы закупок с обязательной фиксацией сроков действия, суммы обеспечения и контроля своевременного продления либо возврата обеспечения.
Параграф 20. Обеспечение возврата аванса (предоплаты)
130. В случае, если договором о закупках предусматривается выплата аванса (предоплаты) победитель конкурса обязан вместе с обеспечением исполнения договора в срок не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня заключения договора о закупках предоставить обеспечение возврата в размере суммы аванса (предоплаты).
Обеспечение возврата аванса (предоплаты) предоставляется одним из следующих способов: банковская гарантия; страхование гражданской ответственности с указанием обеспечения возврата аванса; страхование исполнения обязательств по договору (страховая гарантия); депозитный вклад или блокировка денежных средств на счетах банков второго уровня в пользу заказчика; иные финансовые инструменты, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Страхование исполнения обязательств по договору (страховая гарантия) оформляется посредством заключения договора по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Выбор вида обеспечения определяется заказчиком с учетом финансового состояния победителя конкурса и специфики договора.
Предельный размер авансового платежа по договору не может превышать тридцати процентов от суммы заключенного договора.
Сноска. Пункт 130 – в редкции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
131. Заказчик выплачивает аванс (предоплату) в срок не более 20 (двадцати) рабочих дней со дня предоставления победителем конкурса надлежащего обеспечения возврата аванса (предоплаты).
132. Заказчик обеспечивает учет предоставленного обеспечения возврата аванса посредством электронной платформы закупок с указанием суммы, срока действия обеспечения, вида обеспечения и реквизитов гаранта.

21-параграф. Кепілдік міндеттемелерін қамтамасыз ету
133. Егер әлеуетті өнім беруші "құрылыс нысаны бойынша сапа кепілдігі" бағалық емес критерийі бойынша балл алған жағдайда, ол кепілдік міндеттемелердің орындалуын қосымша қамтамасыз етуді енгізуге міндетті.
134. Қосымша қамтамасыз ету мынадай нысандардың біріне енгізіледі:
1) ақшалай қамтамасыз ету - "Сапа кепілдігі" критерийі бойынша алынған әрбір балл үшін шарт құнының 0,5% мөлшерінде;
2) бүкіл кепілдік кезеңге жарамды сақтандыру полисі түрінде ресімделген мәлімделген кепілдік мерзімнің әрбір жылы үшін шарт құнының 0,5% мөлшеріндегі сомаға кепілдік міндеттемелердің орындалуын сақтандыру.
Ескерту. 134-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 28.01.2026 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
135. Көрсетілген қамтамасыз ету шарттың орындалуын қамтамасыз етумен бірге, шарт жасалғаннан кейін 10 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде енгізіледі.
136. Ақшалай қамтамасыз етуді қайтаруға немесе сақтандыру бойынша міндеттемелерді тоқтатуға кепілдік мерзімі аяқталғаннан кейін ғана, бірақ кепілдік кезеңнен кейінгі кезең аяқталғанға дейін жол берілмейді.
137. Тиісті қамтамасыз етуді енгізбеу немесе қолданыстағы сақтандыру полисін ұсынбау шарт талаптарын бұзу болып саналады және шарт жасасудан бас тартуға әкеп соғады.
22-параграф. Сатып алу туралы шарттың жобасын өзгерту
138. Сатып алу туралы шарттың жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге тараптардың өзара келісімі бойынша, сатып алу туралы шартқа оның ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісім түрінде өзгерістерді міндетті түрде ресімдей отырып, мынадай жағдайларда жол беріледі:
1) өнім берушіні таңдауға негіз болған сапаның және өзге де талаптардың өзгермеуі жағдайында шарт сомасын азайту бөлігінде;
2) аванстан (алдын ала төлеуден) бас тартқан не оны төлеу шарттары өзгерген жағдайда;
3) мынадай жағдайларда өнім берушінің міндеттемелерді орындау мерзімін ұзарту бөлігінде ұзарту күндерін есептеуді қоса бере отырып, мерзімдерді ұзарту туралы шешімді міндетті Құжаттамалық ресімдей отырып:
конкурс жеңімпазы шарт жасасудан жалтарған деп танылған не конкурстың қорытындылары бекітілген күннен бастап жалтарған деп танылған күнге дейін мерзімін ұзарта отырып, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді орындамаған;
өнім берушінің кінәсінен шартты бұзу мерзімін шарт жасалған күннен бастап оны бұзу күніне дейінгі күндер санына ұзарта отырып;
конкурс қорытындыларының күшін жоюға немесе қайта қарауға жұмсалған күндер санына мерзімін ұзарта отырып, конкурс қорытындыларының күшін жою немесе қайта қарау;
төтенше жағдай енгізу салдарынан шартты орындау мерзімдерін ұзарту — төтенше жағдайдың қолданылу кезеңіне.

Параграф 21. Обеспечение гарантийных обязательств
133. В случае, если потенциальный поставщик получил баллы по неценовому критерию "гарантия качества по объекту строительства", он обязан внести дополнительное обеспечение исполнения гарантийных обязательств.
134. Дополнительное обеспечение вносится в одной из следующих форм:
1) денежное обеспечение - в размере 0,5% от стоимости договора за каждый полученный балл по критерию "гарантия качества";
2) страхование исполнения гарантийных обязательств на сумму в размере 0,5% от стоимости договора за каждый год заявленного гарантийного срока, оформленное в виде страхового полиса, действующего на весь гарантийный период.
Сноска. Пункт 134 – в редкции приказа Министра промышленности и строительства РК от 28.01.2026 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
135. Указанное обеспечение вносится вместе с обеспечением исполнения договора, в срок не более 10 рабочих дней после заключения договора.
136. Возврат денежного обеспечения, либо прекращение обязательств по страховке, допускается только после завершения гарантийного срока, но не ранее окончания постгарантийного периода.
137. Невнесение соответствующего обеспечения или непредставление действующего страхового полиса считается нарушением условий договора и влечет отказ в заключении договора.
Параграф 22. Изменение проекта договора о закупках
138. Внесение изменений и (или) дополнений в проект договора о закупках допускается по взаимному согласию сторон с обязательным оформлением изменений в виде дополнительного соглашения к договору о закупках, являющегося его неотъемлемой частью, в следующих случаях:
1) в части уменьшения суммы договора при условии неизменности качества и иных условий, послуживших основанием выбора поставщика;
2) в случае отказа от аванса (предоплаты) либо изменения условий его выплаты;
3) в части продления срока исполнения обязательств поставщиком в следующих случаях с обязательным документальным оформлением решения о продлении сроков с приложением расчета дней продления:
признания победителя конкурса уклонившимся от заключения договора либо невнесения обеспечения исполнения договора с продлением срока на количество дней с даты утверждения итогов конкурса до даты признания уклонения;
расторжения договора по вине поставщика с продлением срока на количество дней с даты заключения договора до даты его расторжения;
отмены или пересмотра итогов конкурса с продлением срока на количество дней, затраченных на отмену или пересмотр итогов;
продления сроков исполнения договора вследствие введения чрезвычайного положения - на период действия чрезвычайного положения.

139. Өнім берушіні таңдауға негіз болған сатып алу шарттары мен ұсыныстардың өзгеруіне әкеп соғатын өзгерістер не осы параграфтың 138-тармағында көзделмеген өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
23-параграф. Сатып алу туралы шартты өзгерту мен бұзу
140. Сатып алу туралы жасалған шартқа (ұзақ мерзімді) өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге тараптардың өзара келісімі бойынша мынадай жағдайларда жол беріледі:
1) Егер сатып алу туралы шартты орындау процесінде сатып алынатындарға ұқсас жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бағасы төмендеу жағына қарай өзгерсе, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге бағаны және тиісінше сатып алу туралы шарттың сомасын төмендету бөлігінде;
2) жобаның ведомстводан тыс кешенді сараптамасынан өткен жобалау-сметалық құжаттамаға және жобалар тізіліміне тиісті өзгерістер енгізілген жағдайда, сатып алу туралы шарттың сомасын азайту бөлігінде, сондай-ақ шартты орындау мерзімдерінің тиісті өзгеруі бөлігінде;
3) Егер өнім беруші онымен жасасқан жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шартты орындау процесінде бірлік үшін баға өзгермеген жағдайда, онымен жасасқан жұмыстарды сатып алу туралы шарттың мәні болып табылатын жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету мерзімдері және (немесе) шарттары неғұрлым сапалы және (немесе) техникалық сипаттамаларын не мерзімдерін және (немесе) шарттарын ұсынған жағдайда, қызметтер;
4) салық, кеден және басқа да салалардағы заңнаманың өзгеруінен туындаған қызметтерді көрсетуге, жұмыстарды орындауға арналған сатып алу туралы шарттың сомасын азайту бөлігінде, сондай-ақ жылдар бойынша қаржыландыру өзгерген жағдайда ұзақ мерзімді шартты орындау мерзімдерін тиісті өзгерту бөлігінде;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген бағалардың, тарифтердің, алымдар мен төлемдердің өзгеруіне байланысты, сондай-ақ Тапсырыс берушінің және (немесе) өнім берушінің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген орындау үшін міндетті талаптарды орындау қажеттілігінен туындаған сатып алу туралы шарттың сомасын азайту және (немесе) өзге де талаптарын өзгерту бөлігінде.
141. Сатып алу туралы шартқа енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын шартқа қосымша келісім түрінде ресімделеді.
142. Жасалған сатып алу туралы шартқа өткізілетін (өткізілген) сатып алу шарттарының мазмұнын және (немесе) осы параграфтың 136-тармағында көзделмеген өзге де негіздер бойынша өнім берушіні таңдау үшін негіз болған ұсынысты өзгертуі мүмкін өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
143. Жасалған сатып алу туралы шартта Тапсырыс берушінің атауын және деректемелерін өзгертуге Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес міндеттемедегі адамдарды ауыстыру туралы тиісті келісім жасалған жағдайда жол беріледі.

139. Не допускается вносить изменения, приводящие к изменению условий закупки и предложения, послужившего основанием выбора поставщика, либо изменения, не предусмотренные пунктом 138 настоящих Правил.
Параграф 23. Изменение и расторжение договора о закупках
140. Внесение изменений и (или) дополнений в заключенный договор (долгосрочный) о закупках допускается по взаимному согласию сторон в следующих случаях:
1) в части уменьшения цены на работы, услуги, и соответственно, суммы договора о закупках, если в процессе исполнения договора о закупках цены на работы и услуги, аналогичные закупаемым, изменились в сторону уменьшения;
2) в части уменьшения суммы договора о закупках, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения договора, в случае внесения соответствующих изменений в проектно-сметную документацию, прошедшую комплексную вневедомственную экспертизу проекта, и в реестр проектов;
3) в случае, если поставщик в процессе исполнения заключенного с ним договора о закупках работ, услуг предложил при условии неизменности цены за единицу более лучшие качественные и (или) технические характеристики либо сроки и (или) условия, выполнения работ, оказания услуг, являющихся предметом заключенного с ним договора о закупках работ, услуг;
4) в части уменьшения суммы договора о закупках на оказание услуг, выполнение работ, вызванных изменением законодательства в налоговой, таможенной и других сферах, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения долгосрочного договора в случае изменения финансирования по годам;
5) в части уменьшения суммы и (или) изменения иных условий договора о закупках, связанного с изменением цен, тарифов, сборов и платежей, установленных законодательством Республики Казахстан, а также вызванного необходимостью исполнения Заказчиком и (или) поставщиком обязательных для исполнения требований, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
141. Изменения и дополнения, вносимые в договор о закупках, оформляются в виде дополнительного соглашения к договору, явившихся неотъемлемой частью договора.
142. Не допускается вносить в заключенный договор о закупках изменения, которые могут изменить содержание условий проводимых (проведенных) закупок и (или) предложения, явившегося основой для выбора поставщика, по иным основаниям, не предусмотренным пунктом 136 настоящих Правил.
143. Изменение наименования и реквизитов Заказчика в заключенном договоре о закупках допускается при условии заключения соответствующего соглашения о перемене лиц в обязательстве в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

144. Шартқа қосымша келісім жасалған шартпен бірдей нысанда жасалады.
145. Негізді орынсыздық себебінен сатып алу туралы шартты орындаудан бас тартқан кезде Тапсырыс беруші шешім қабылданған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде өнім берушіге бас тарту себебін, растайтын құжаттарды (уәкілетті органның шешімін) және өтемақы үшін нақты келтірілген шығындардың есебін көрсете отырып, ресми хабарлама жіберуге міндетті.
146. Бұл ретте шартты біржақты тәртіппен орындаудан бас тартуға:
1) Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 404-бабпен көзделген жағдайда;
2) өнім беруші өз міндеттемелерін бұзған кезде жол беріледі;
24-параграф. Сатып алу туралы шарттар бойынша наразылық жұмыстарын жүргізу
147. Өнім беруші тарапынан сатып алу туралы шарттың талаптары орындалмаған жағдайда, Тапсырыс беруші сатып алу туралы шарттың талаптарына сәйкес және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарын сақтай отырып, наразылық жұмысын ұйымдастыруға міндетті.
Наразылық жұмысын Тапсырыс беруші анықталған бұзушылықтарды көрсете отырып, растайтын құжаттарды қоса бере отырып, тұрақсыздық айыбы (айыппұлдар, өсімпұлдар) және (немесе) шығындар сомасын есептей отырып, құжатпен ресімдейді.
Шағымдар өнім берушіге бұзушылық анықталған сәттен бастап не шартта белгіленген міндеттемелерді орындау мерзімі өткен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жіберіледі.
148. Сатып алу туралы шарттың орындалмау немесе тиісінше орындалмау фактісін анықтаған заңды күшіне енген сот шешімі (қаулысы) болған жағдайда, өнім беруші бір мезгілде мынадай шарттар сақталатын жағдайларды қоспағанда, осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізіледі:
өнім беруші шарт міндеттемелерін орындауды бұзғаны үшін есептелген тұрақсыздық айыбының (айыппұлдардың, өсімпұлдардың) барлық сомасын төлеген немесе Өнім берушіден толық көлемде өндіріп алынған (ұсталған);
өнім беруші барлық бұзушылықтарды жоюды және орындалған жұмыстарды және (немесе) көрсетілген қызметтерді қабылдаудың қорытынды актілеріне қол қоюды қоса алғанда, сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін толық орындаған;
Тапсырыс беруші келтірілген залалдың жоқтығын құжатпен растады не өнім беруші барлық келтірілген залалды (ұстап қалуларды не ерікті өтемақыны қоса алғанда) толық көлемде өтеді, бұл тиісті өзара есеп айырысу актілерімен, төлем тапсырмаларымен және өзге де қаржылық құжаттармен тіркелген.
149. Өнім беруші шарттық міндеттемелерді орындауды бұзған жағдайда Тапсырыс беруші шарттық міндеттемелерді орындауды бұзғаны үшін өнім берушіге есептелген тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімпұлдың) сомасын және осыған байланысты туындаған залал сомасын енгізілген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасынан ұстап қалуға құқылы. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудің қалған сомасы өнім берушіге ол шарт бойынша өз міндеттемелерін толық орындаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қайтарылады.

144. Дополнительное соглашение к договору заключается в той же форме, что и заключенный договор.
145. При отказе от закупки по причине обоснованной нецелесообразности Заказчик обязан в течение 3 (трех) рабочих дней с даты принятия решения направить поставщику официальное уведомление с указанием причины отказа, подтверждающих документов (решение уполномоченного органа) и расчета фактически понесенных расходов для компенсации.
146. Отказ от исполнения договора в одностороннем порядке допускается только в случаях:
1) предусмотренных статьей 404 Гражданского кодекса Республики Казахстан;
2) при нарушении поставщиком своих обязательств.
Параграф 24. Ведение претензионной работы по договорам о закупках
147. В случае неисполнения условий договора о закупках со стороны Поставщика, Заказчик обязан организовать претензионную работу в соответствии с условиями договора о закупках и с соблюдением требований действующего законодательства Республики Казахстан.
Претензионная работа оформляется Заказчиком документально с указанием выявленных нарушений, расчетом сумм неустоек (штрафов, пеней) и (или) убытков, с приложением подтверждающих документов.
Претензии направляются поставщику в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента выявления нарушения либо со дня истечения установленного договором срока исполнения обязательств.
148. В случае наличия вступившего в законную силу решения (постановления) суда, установившего факт неисполнения или ненадлежащего исполнения договора о закупках, поставщик вносится в Реестр недобросовестных участников государственных закупок в порядке, установленном настоящими Правилами, за исключением случаев, когда одновременно соблюдаются следующие условия:
поставщик выплатил или с Поставщика были взысканы (удержаны) в полном объеме все суммы неустойки (штрафов, пеней), начисленных за нарушение исполнения договорных обязательств;
поставщик полностью исполнил свои обязательства по договору о закупках, включая устранение всех нарушений и подписание итоговых актов приемки выполненных работ и (или) оказанных услуг;
Заказчик подтвердил документально отсутствие причиненного ущерба либо поставщик возместил весь причиненный ущерб в полном объеме (включая удержание либо добровольную компенсацию), что зафиксировано соответствующими актами взаиморасчетов, платежными поручениями и иными финансовыми документами.
149. В случае нарушения поставщиком исполнения договорных обязательств Заказчик вправе удержать из суммы внесенного обеспечения исполнения договора о закупках сумму неустойки (штрафа, пени), начисленную поставщику за нарушение исполнения им договорных обязательств и возникшую в связи с этим сумму ущерба. Оставшаяся сумма обеспечения исполнения договора о закупке возвращается поставщику в срок не более 10 (десяти) рабочих дней с даты полного исполнения им своих обязательств по договору.

25-параграф. Өнім берушілердің сатып алу шарттарына және жасалған сатып алу туралы шартқа сәйкестігі мониторингі
150. Тапсырыс беруші өнім берушінің қызметіне араласпай, өнім берушілердің өткізілген конкурстың талаптарына және (немесе) сатып алу туралы шарттың талаптарына және (немесе) материалдық-техникалық және еңбек ресурстарының болуына сәйкестігіне мониторинг жүргізуге құқылы.
151. Өнім берушілердің өткізілген конкурс талаптарына сәйкестігін тексеру жылына 1 (бір) реттен артық емес жүргізіледі.
152. Өнім берушінің объектісіне шығу үшін Тапсырыс беруші көшпелі комиссия құрады.
153. Көшпелі комиссия Тапсырыс берушінің өкілдерінен және конкурс шылар ретінде Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдерінен тұрады. Ұлттық кәсіпкерлер палатасы көшпелі комиссияға кандидаттарды жіберуден бас тартқан жағдайда, мониторинг Ұлттық кәсіпкерлер палатасы өкілдерінің қатысуынсыз жүргізіледі.
154. Шығу нәтижелері бойынша Тапсырыс беруші ол аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде фото- және бейнематериалдарды (олар болған кезде) қоса бере отырып, тиісті есепті қалыптастырады, қол қояды және электрондық сатып алу платформасында орналастырады.
Электрондық сатып алу платформасында орналастырумен бір мезгілде Тапсырыс беруші осы есепті электрондық сатып алу платформасы немесе шартта көзделген өзге де байланыс тәсілі арқылы әлеуетті өнім берушіге жібереді.
Әлеуетті өнім беруші есепті алған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде электрондық сатып алу платформасы арқылы анықталған ескертулер бойынша дәлелді қарсылықтарды және (немесе) түсініктемелерді ұсынуға құқылы.
Тапсырыс беруші ұсынылған қарсылықтарды оларды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қарауға және қарсылықтардың негізділігі расталған жағдайда, түзетілген нұсқасын электрондық сатып алу платформасында жариялай отырып, есепке тиісті өзгерістер енгізуге міндетті.
Өнім берушінің қарсылықтары қабылданбаған жағдайда Тапсырыс беруші қорытынды есепте бас тартудың негіздемесін көрсетуге міндетті.
155. Сондай-ақ өнім берушінің объектіге шығуы өнім берушінің конкурс , сатып алу туралы шарт талаптарына сәйкес еместігі туралы үшінші тұлғалардың өтініштері (шағымдары) келіп түскен жағдайда, өнім беруші бекітілген Жұмыс жоспар-кестесін күнтізбелік 30 күннен артық сақтамаған кезде жүзеге асырылады.
156. Өнім берушінің сәйкестігін мониторингілеу кезеңінде жұмыстарды жүргізу тоқтатылмайды.
26-параграф. Сатып алу туралы шартты жабу
157. Тараптар сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін орындағаннан кейін Тапсырыс беруші өнім берушімен сатып алу туралы шарт бойынша өзара есеп айырысулар мен міндеттемелерді салыстыру актісіне қол қою арқылы шартты жабуды жүзеге асыруға міндетті.

Параграф 25. Мониторинг соответствия поставщиков условиям закупок и заключенного договора о закупках
150. Заказчик вправе проводить мониторинг соответствия поставщиков требованиям проведенного конкурса и (или) условиям договора о закупках и (или) наличия материально-технических и трудовых ресурсов, не вмешиваясь в деятельность поставщика.
151. Проверка соответствия поставщиков требованиям проведенного конкурса проводится не более 1 (одного) раза в год.
152. Для выезда на объект поставщика Заказчик создает выездную комиссию.
153. Выездная комиссия состоит из представителей Заказчика и представителей Национальной палаты предпринимателей в качестве наблюдателей. В случае отказа Национальной палаты предпринимателей по направлению кандидатов для выездной комиссии, мониторинг проводится без участия представителей Национальной палаты предпринимателей.
154. По результатам выезда Заказчик в срок не более 5 (пяти) рабочих дней со дня его завершения формирует, подписывает и размещает на электронной платформе закупок соответствующий отчет с приложением фото- и видеоматериалов (при их наличии).
Одновременно с размещением на электронной платформе закупок, Заказчик направляет данный отчет потенциальному поставщику посредством электронной платформы закупок или иного предусмотренного договорами способа связи.
Потенциальный поставщик вправе представить в срок не более 3 (трех) рабочих дней с момента получения отчета мотивированные возражения и (или) пояснения по выявленным замечаниям посредством электронной платформы закупок.
Заказчик обязан рассмотреть представленные возражения в течение 3 (трех) рабочих дней с даты их получения и, в случае подтверждения обоснованности возражений, внести соответствующие изменения в отчет с публикацией откорректированной версии на электронной платформе закупок.
В случае отклонения возражений поставщика Заказчик обязан отразить обоснование отказа в итоговом отчете.
155. Также выезд на объект поставщика осуществляется в случае поступления обращений (жалоб) третьих лиц о несоответствии поставщика условиям конкурса, договора о закупках, при несоблюдении поставщиком утвержденного Плана-графика работ более чем на 30 календарных дней.
156. В период мониторинга соответствия поставщика проведение работ не приостанавливается.
Параграф 26. Закрытие договора о закупках
157. После выполнения сторонами своих обязательств по договору о закупках Заказчик обязан осуществить закрытие договора посредством подписания акта сверки взаимных расчетов и обязательств по договору о закупках с поставщиком об отсутствии взаимных претензий.

158. Салыстырып тексеру актісі орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді қабылдаудың соңғы актісіне не сатып алу туралы шарттың толық орындалуын растайтын өзге де құжатқа қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ресімделеді.
159. Салыстырып тексеру актісіне сатып алудың электрондық платформасы арқылы екі тарап та қол қоюға тиіс.
160. Тапсырыс беруші салыстырып тексеру актісінің жобасын оны ресімдеген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей Электрондық сатып алу платформасы арқылы өнім берушіге жібереді.
161. Өнім беруші салыстырып тексеру актісіне қол қоюға не актінің жобасын алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде дәлелді қарсылықтарын ұсынуға міндетті.
162. Уәжді қарсылықтар мерзімінде ұсынылған жағдайда, Тапсырыс беруші оларды 3 (үш) жұмыс күні ішінде қарауға және нақтыланған салыстыру актісіне қол қоюға не тараптардың ұстанымдарын көрсете отырып, уәжді бас тартуды беруге міндетті.
163. Егер өнім беруші салыстыру актісіне қол қоймаған және белгіленген мерзімде дәлелді қарсылықтар ұсынбаған жағдайда, салыстыру актісіне өнім беруші әдепкі бойынша қол қойған болып есептеледі.
164. Салыстырып тексеру актісі бойынша реттелмеген келіспеушіліктер болған кезде сатып алу туралы шарт бойынша түпкілікті төлем даулы мәселелер бар сомаларды қоспағанда, нақты қабылданған және төленген міндеттемелердің көлемі шегінде жүзеге асырылады.
27-параграф. Сатып алуға шағымдану
165. Әлеуетті өнім беруші, өнім беруші алдын ала біліктілік іріктеу қорытындыларына, сондай-ақ электрондық сатып алу платформасының жұмысындағы техникалық іркіліс әсер еткен сатып алу рәсімдеріне шағымдануға құқылы.
166. Әлеуетті өнім берушінің, өнім берушінің шағымы конкурс қорытындылары шығарылғаннан кейін 5 жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде электрондық сатып алу платформасы арқылы беріледі және Біліктілік органымен қаралады.
167. Шағымды қарау нәтижелері бойынша Біліктілік органы алдын ала шешімді қалыптастырады және жобаны іске асыру тиісті саланың қарауына жататын уәкілетті органның келісіміне жолданады.
168. Электрондық сатып алу платформасының жұмысындағы техникалық іркілістердің сатып алу рәсімдеріне әсер ету фактісі анықталған жағдайда, Біліктілік органының алдын ала шешімі Электрондық сатып алу платформасы әкімшісінің растауын ескере отырып қалыптастырылады.
169. Алыдын ала біліктілік іріктеуінің қорытындыларын жою және қайта қарау туралы шешім, электрондық сатып алу платформасының жұмысына қатысты техникалыө ақаулар орын алған жағдайда, рәсімдерді қайта өткізу туралы шешім, мұндай шешімнің уәжді негіздемесі көрсетіле отырып, өтініш берушіге, сондай-ақ әлеуетті өнім берушілерге (өнім берушіге) осы шешім қабылданған күннен бастап 3 (үш) күнтезбелік күн ішінде жолданады.

158. Акт сверки оформляется в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты подписания последнего акта приемки выполненных работ, оказанных услуг, либо иного документа, подтверждающего полное исполнение договора о закупках.
159. Акт сверки подлежит подписанию обеими сторонами посредством электронной платформы закупок.
160. Заказчик направляет проект акта сверки поставщику посредством Электронной платформы закупок не позднее 2 (двух) рабочих дней с даты его оформления.
161. Поставщик обязан подписать акт сверки либо предоставить мотивированные возражения в срок не более 3 (трех) рабочих дней с даты получения проекта акта.
162. В случае предоставления мотивированных возражений в срок, Заказчик обязан их рассмотреть в течение 3 (трех) рабочих дней и подписать уточненный акт сверки либо дать мотивированный отказ с отражением позиций сторон.
163. В случае если поставщик не подписал акт сверки и не предоставил мотивированных возражений в установленный срок, акт сверки считается подписанным поставщиком по умолчанию.
164. При наличии неурегулированных разногласий по акту сверки окончательная оплата по договору о закупках осуществляется в пределах объемов фактически принятых и оплаченных обязательств, за исключением сумм, по которым имеются спорные вопросы.
Параграф 27. Обжалование закупок
165. Потенциальный поставщик, поставщик вправе обжаловать итоги предварительного квалификационного отбора, а также процедуры закупок, на которые повлиял технический сбой в работе электронной платформы закупок.
166. Жалоба потенциального поставщика, подается посредством электронной платформы закупок в срок, не позднее 5 рабочих дней после подведения итогов конкурса и рассматривается Квалификационным органом.
167. По результатам рассмотрения жалобы, Квалификационный орган формирует предварительное решение и направляет на согласование уполномоченного органа соответствующей отрасли, в ведении которого находится реализация проекта.
168. В случае установления факта влияния технических сбоев в работе электронной платформы закупок на процедуры закупок, предварительное решение Квалификационного органа формируется с учетом подтверждения Администратора электронной платформы закупок.
169. Решение об отмене и (или) пересмотре итогов предварительного квалификационного отбора, повторном проведении процедур, на которые повлиял технический сбой в работе электронной платформы закупок содержащее мотивированное обоснование такого решения, направляется заявителю, потенциальным поставщикам (поставщику) в течение 3 (трех) календарных дней с даты принятия такого решения.

170. Алдын ала біліктілік іріктеу нәтижелеріне шағым жасау конкурсты өткізуді шағымды қарау аяқталғанға дейін тоқтата тұруға негіз болып табылмайды.
Энергетикалық және
коммуналдық секторларды
жаңғырту жөніндегі ұлттық
жобаны іске асыру шеңберінде
жұмыстар мен қызметтерді
сатып алу, жобаларды және
өнім берушілерді іріктеу,
шарттар жасасу қағидаларына
1-қосымша
Бекітемін:
(тапсырыс берушінің (бірлескен ұйымдастырушының) толық атауы)
(конкурс құжаттамасын бекіткен тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса)
Шешім № ___ Күні ____
КОНКУРСТЫҚ ҚҰЖАТТАМА
_____________________________________________________________________
(жұмыс пен қызмет түрі)
_____________________________________________________________________
(конкурстың атауы)
Тапсырыс беруші:
_____________________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері, БСН көрсетіледі)
Тапсырыс беруші өкілі:
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса), ЖСН, лауазымы, телефоны, e-mail)
1. Жалпы ережелер
1. Конкурс электрондық сатып алу платформасында жобалар тізбесіне сәйкес өнім берушіні (өнім берушілерді) таңдау мақсатында өткізіледі.
2. Осы конкурс құжаттамасы (бұдан әрі – КҚ) мыналарды қамтиды:
1) осы КҚ-ға 1-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысу туралы келісім;
2) осы КҚ 2-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысуға өтінім нысаны;
3) осы КҚ-ға 3-қосымшаға сәйкес бенефициарлық иелік туралы ақпарат;
4) осы КҚ 4-1 немесе 4-2-қосымшаларына сәйкес сатып алу туралы шарт бойынша жұмыстарды орындау немесе қызметтерді көрсету бойынша әлеуетті өнім берушінің келісімі (міндеттемелері);
5) осы КҚ-ға 5-қосымшаға сәйкес сатып алынатын құрылыс-монтаждау жұмыстары және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеу жұмыстарының техникалық ерекшелігі;
6) осы КҚ-ға 6-қосымшаға сәйкес сатып алынатын қызметтердің техникалық ерекшелігі;
7) осы КҚ 7-қосымшаға сәйкес бірлескен қызмет туралы үлгілік шарт (үлгілік консорциалдық келісім);
8) осы КҚ-ға 8-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысу өтінімін қамтамасыз етуге арналған банктік кепілдік нысаны.
3. Осы конкурс бойынша жұмыстар мен қызметтерді сатып алуға бөлінген сома __ теңге.
4. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші өтініммен бірге бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде өтінімді қамтамасыз етуді мына нысандардың бірінде енгізеді:
1) әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;

170. Обжалование результатов предварительного квалификационного отбора не является основанием для приостановления проведения конкурса до завершения рассмотрения жалобы.
Приложение 1
к Правилам осуществления
закупок работ и услуг, отбора
проектов и поставщиков,
заключения договоров в рамках
реализации национального
проекта по модернизации
энергетического
и коммунального секторов
Утверждаю:
____________________________
(полное наименование заказчика
(единого организатора)
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии),
утвердившего
конкурсную документацию)
Решение № ___ Дата _____
КОНКУРСНАЯ ДОКУМЕНТАЦИЯ
______________________________________________________________
(вид предмета работ и услуг)
______________________________________________________________
(наименование конкурса)
Заказчик
_______________________________________________________________
(указывается наименование, местонахождение, БИН)
Представитель заказчика _________________________________________
(указывается Ф.И.О. (при его наличии), ИИН, должность, телефон, e-mail)
1. Общие положения
1. Конкурс проводится с целью выбора поставщика (ов) в соответствии с перечнем проектов на электронной платформе закупок.
2. Настоящая конкурсная документация (далее – КД) включает в себя:
1) соглашение об участии в конкурсе согласно приложению 1 к настоящей КД;
2) форма заявки на участие в конкурсе согласно приложению 2 к настоящей КД;
3) информацию о бенефициарном владении, согласно приложению 3 к настоящей КД;
4) соглашение (обязательства) потенциального поставщика по выполнению работ или оказанию услуг по договору о закупках согласно приложениям 4-1 или 4-2 к настоящей КД;
5) техническую спецификацию закупаемых строительно-монтажных работ и работ по разработке проектной (проектно-сметной) документации согласно приложению 5 к настоящей КД;
6) техническую спецификацию закупаемых услуг согласно приложению 6 к настоящей КД;
7) типовой договор о совместной деятельности (типовое консорциальное соглашение) согласно приложению 7 к настоящей КД;
8) форму банковской гарантии для внесения обеспечения заявки на участие в конкурсе согласно приложению 8 к настоящей КД.
3. Сумма, выделенная для данного конкурса по закупкам работ и услуг, составляет ____ тенге.
4. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в конкурсе, вносит с заявкой на участие в конкурсе обеспечение заявки на участие в конкурсе в размере одного процента от суммы, выделенной для приобретения работ и услуг, в одной из нижеперечисленных форм:
1) денег, находящихся в электронном кошельке потенциального поставщика;

2) осы КҚ-ның 8-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанында берілетін банктік кепілдік.
Жұмыстарды орындау немесе қызметтерді көрсету бойынша конкурстық әдіспен сатып алуды жүзеге асыру кезінде өтінімді қамтамасыз ету мөлшері бір пайызды құрайды.
Әлеуетті өнім беруші электрондық әмияндағы ақшаның бір бөлігіне немесе барлығына үшінші тұлғаларға талап ету құқығын беретін әрекеттер жасауға жол берілмейді.
5. Өтінімді қамтамасыз ету мерзімі конкурсқа қатысуға өтінімнің өз мерзімінен кем болмауы тиіс.
2. Әлеуетті өнім берушілер конкурсқа қатысу туралы өтінімдерді ресімдеу және ұсыну талаптары
6. Конкурсқа қатысу өтінімі электрондық сатып алу платформасы арқылы электрондық құжат түрінде беріледі және онда әлеуетті өнім берушінің осы КҚ-да көрсетілген талаптар мен шарттарға сәйкес жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге келісімі, сондай-ақ белгіленген біліктілік талаптары мен шектеулерге сәйкестігін растайтын мәліметтерді алуға келісімі көрсетіледі.
7. Өтінім жібермес бұрын әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысу келісімін қабылдайды.
8. Консорциум ретінде қатысуды жоспарлаған заңды тұлғалар өтінім бермес бұрын бірлескен қызмет туралы шартты (консорциумдық келісімді) электрондық сатып алу платформасында рәсімдейді және жасайды.
9. Конкурсқа қатысу туралы өтінім мыналарды қамтиды:
1) әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжаттар көшірмелері немесе электрондық құжаттар:
рұқсаттар (хабарламалар) және/немесе патенттер, куәліктер, сертификаттар, сатып алынатын тауарларды өндіруге, өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге құқық беретін өзге де құжаттар;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама. Егер заңды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген үлгі жарғы негізінде қызметін жүзеге асырса, мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
2) осы Қағидаларда белгіленген мөлшерде конкурсқа қатысуға өтінімді мынадай түрде қамтамасыз ету:
электрондық құжат түріндегі банктік кепілдік;
әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;
3) осы КҚ-ға сәйкес электрондық құжат нысанындағы конкурстық баға және бағалық емес ұсыныстар;

2) банковской гарантии, предоставляемой в форме электронного документа согласно приложению 8 к настоящей КД.
При осуществлении закупок способом конкурса по выполнению работ или оказанию услуг размер обеспечения заявки составляет один процент.
Не допускается совершение потенциальным поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части денег, находящихся в электронном кошельке.
5. Срок действия обеспечения заявки на участие в конкурсе не может быть менее срока действия самой заявки на участие в конкурсе.
2. Требования к оформлению и представлению потенциальными поставщиками заявки на участие в конкурсе
6. Заявка на участие в конкурсе подается в форме электронного документа посредством электронной платформы закупок и является формой выражения согласия потенциального поставщика, претендующего на участие в конкурсе, осуществить выполнение работ, оказанию услуг в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными настоящей КД, а также согласие потенциального поставщика на получение сведений о нем, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным Правилами.
7. Потенциальный поставщик перед формированием заявки принимает соглашение об участии в конкурсе.
8. Юридические лица, намеревающиеся участвовать в конкурсе в качестве консорциума, перед подачей заявки оформляют и заключают на электронной платформы закупок договор о совместной хозяйственной деятельности (консорциальное соглашение).
9. Заявка на участие в конкурсе содержит:
1) электронные копии документов, заверенных электронной цифровой подписью, либо электронные документы, представляемые потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
разрешения (уведомления) и (или) патенты, свидетельства, сертификаты, другие документы, подтверждающие право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, на выполнение работ, оказание услуг;
свидетельство или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица. В случае если юридическое лицо осуществляет деятельность на основании Типового устава, утвержденного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, то заявление о государственной регистрации;
2) обеспечение заявки на участие в конкурсе в размере, установленном настоящими Правилами, в виде:
банковской гарантии, предоставляемой в форме электронного документа;
денег, находящихся в электронном кошельке потенциального поставщика;

4) өтінім жеңімпаз деп танылған жағдайда конкурс қорытындылары туралы хаттамада ашылуға жататын бенефициарлық иелік туралы ақпарат;
5) конкурсқа қатысу туралы келісім;
6) әлеуетті өнім берушінің сатып алу туралы шарт бойынша жұмыстарды орындау немесе қызметтер көрсету жөніндегі келісімі (міндеттемелері).
7)әлеуетті жеткізушінің жұмыстарды орындау немесе көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу шарты бойынша міндеттемелері туралы келісім
10. Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі конкурстық өтінімдерді ашу күнінен бастап кемінде алпыс күнтізбелік күн.
11. Өтінімдегі құжаттардың электрондық көшірмелері, түсі қандай болса да, анық және оқылатын болуы тиіс.
12. Өтінім мен конкурсқа қатысты барлық хат-хабарлар мен құжаттар әлеуетті өнім берушінің таңдауына қарай қазақ немесе орыс тілінде ұсынылады.
Басқа тілде ұсынылған жағдайда нотариалды куәландырылған дәл аудармасы қоса беріледі.
Конкурстық
құжаттамаға
1-қосымша
Конкурсқа қатысу туралы келісім
Осы сатып алуға конкурс тәсілімен әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға және осы КҚ-да көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес жұмыстарды орындауға (қызметтер көрсетуге) келісім береміз, сондай-ақ осы Қағидалармен белгіленген біліктілік талаптары мен шектеулерге сәйкестікті растайтын мәліметтерді алуға келісеміз.
Егер КҚ техникалық сипаттама орнына белгіленген тәртіппен бекітілген жоба-сметалық құжаттаманы қамтыса, біз осы құжаттамаға сәйкес жұмыстарды орындауға да келісеміз.
Осымен біз осы Қағидаларда көзделген шектеулердің бұзылмауын, сондай-ақ мен (әлеуетті өнім беруші) және тапсырыс беруші арасында осы Қағидаларда жол берілмейтін қатынастардың болмауын растаймыз және Қағидаларда көрсетілген фактілер анықталған жағдайда Қазақстан Республикасының заңдарында және осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен сатып алу туралы шартты бұзуға келісім береміз.
Конкурс құжаттамасымен таныс екенімізді, комиссияға өз құқығымыз, біліктілігіміз, сапалық және өзге де сипаттамаларымыз туралы шынайы мәліметтер ұсынатынымызды, авторлық және сабақтас құқықтарды, сондай-ақ қолданыстағы заңнамамен белгіленген өзге де шектеулерді сақтайтынымызды растаймыз.
Өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарда жалған мәліметтер бергеніміз үшін толық жауапкершілік аламыз.
Белгілі болған тапсырыс берушінің лауазымды адамдарының немесе конкурсқа қатысушылардың сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтары фактілері туралы уәкілетті органды жедел хабардар етуге, сондай-ақ сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне және мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманы бұзуға әкелетін іс-әрекеттер үшін толық жауапкершілік аламыз.
Бұл ретте, сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне әкеп соғатын әрекеттерді (әрекетсіздіктерді) жасағаны үшін, сондай-ақ осы Қағидаларды бұзғаны үшін толық жауапкершілікті өз мойнымызға аламыз.
Өтініміміз жеңімпаз деп танылған жағдайда барлық бенефициарлық меншік иелері туралы ақпаратты қорытынды хаттамада ашуға келісеміз.
Өтініміміз жеңіп, сатып алу шарты жасалған жағдайда, сатып алу шартын орындауды қамтамасыз ету сомасын және кепілдік міндеттемелерін қамтамасыз ету сомасын (егер көзделсе) осы КҚ-да көрсетілген мөлшерде енгіземіз және шартты орындауға қатысты ақпаратты ашуға келісеміз.
Конкурстық құжаттамаға
2-қосымша
Конкурсқа қатысуға өтінім
(өтінім әлеуетті өнім беруші тарапынан бір рет ұсынылады; берілгеннен кейін өзгертулер енгізуге жол берілмейді)
Конкурс № ________________________________________________
Конкурс атауы ___________________________________________
Өнім берушінің атауы _____________________________________
БСН/ЖСН/ СТСН/ СТТН ____________________________________
Өлшем бірлігі ___________________________________________
Барлық шығындар мен жеңілдіктерді ескергендегі өтінім бағасы ________________
Жобаны өз қаражаты есебінен жүзеге асыру және нысанды сенімгерлік басқаруға қабылдау __________________
Орындалған шарттар бойынша жұмыс тәжірибесі __________________________________
Жергілікті қамту үлесін қамтамасыз ету жөніндегі міндеттеме ______________________
Сапа кепілдігі ______________________
Энергиялық тиімділік класы _______________
Эскроу-шотты пайдалану ________________
Жоба іске асырылатын жер бойынша тіркеу ________________
Алдын ала төлемдердің шарттары ____________________
Біз конкурстық құжаттамада көзделген немесе оны жақсартатын төлем шарттарымен келісеміз, егер олар таңдалатын болса.
Қысқартулардың түсіндірмесі:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
СТСН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі
СТТН – төлеушінің тіркеу нөмірі
Осы конкурсқа қатысу туралы өтінімі құрамына мыналар кіреді:

4) конкурсные ценовые и неценовые предложения в форме электронного документа, согласно настоящей КД;
5) информацию о бенефициаром владении, которая в случае признания заявки победителем подлежит раскрытию в протоколе об итогах конкурса;
6) соглашение об участии в конкурсе;
7) соглашение (обязательства) потенциального поставщика по выполнению работ или оказанию услуг по договору о закупках.
19. Срок действия конкурсной заявки, составляет не менее шестидесяти календарных дней с даты вскрытия конкурсных заявок.
20. Электронные копии документов, содержащиеся в заявке на участие в конкурсе, должны быть четкими и разборчивыми, независимо от цвета изображения.
21. Заявка на участие в конкурсе, а также вся корреспонденция и документы, касательно заявки на участие в конкурсе составляются и представляются на казахском или русском языках по выбору потенциального поставщика.
В случае их составления и представления потенциальным поставщиком на другом языке, к ним прилагается точный (нотариально заверенный) перевод.
Приложение 1
к конкурсной документации
Соглашение об участии в конкурсе
Настоящим выражаем желание принять участие в данных закупках способом конкурса в качестве потенциального поставщика и согласие осуществить (выполнение работ, оказание услуг) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными КД, а также согласие на получение сведений, подтверждающих наше соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным настоящими Правилами.
В случае, если КД вместо технической спецификации содержит утвержденную в установленном порядке проектно-сметную документацию, то настоящим также выражаем согласие выполнить работы в соответствии с данной проектно-сметной документацией.
Настоящим подтверждаем отсутствие нарушений ограничений, предусмотренных настоящими Правилами, а также отсутствие между мной (потенциальным поставщиком) и заказчиком отношений, не допустимых настоящими Правилами и даем согласие на расторжение в порядке установленными законами Республики Казахстан и настоящими Правилами, договора о закупках в случае выявления фактов, указанных в Правилах.
Подтверждаем, что ознакомлены с конкурсной документацией и обеспечим представление конкурсной комиссии достоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках (выполняемых работ, оказываемых услуг), соблюдение авторских и смежных прав, а также иных ограничений, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
Принимаем на себя полную ответственность за представление в заявке на участие в конкурсе и прилагаемых к ней документах недостоверных сведений.
Принимаем на себя обязательство по незамедлительному уведомлению уполномоченного органа по противодействию коррупции об известных нам фактах совершения коррупционных правонарушений должностными лицами заказчика, а также участников конкурса.
При этом, принимаем на себя полную ответственность за совершение действий (бездействий) приводящим к коррупционным рискам, а также нарушению настоящих Правил.
Наша заявка на участие в конкурсе будет действовать в течение срока, требуемого конкурсной документацией.
В случае признания нашей заявки победителем, даем согласие на раскрытие информации обо всех своих бенефициарных собственниках в протоколе об итогах.
В случае признания нашей заявки на участие в конкурсе выигравшей и заключения договора о закупках, мы внесем обеспечение исполнения договора о закупках, а также сумму обеспечения гарантийных обязательств в соответствии с настоящими Правилами (при наличии), в размере, указанном в конкурсной документации, и выражаем согласие на раскрытие информации, связанной с исполнением договора о закупках.
Приложение 2
к Конкурсной документации
Заявка на участие в конкурсе (подается потенциальным поставщиком один раз; внесение изменений после подачи не допускается)
№ конкурса ________________________________________________
Наименование конкурса _____________________________________
Наименование поставщика ___________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП _______________________________________
Единица измерения _________________________________________
Цена заявки с учетом всех расходов и скидок ____________________
Реализация проекта за счет собственных средств с принятием объекта
в доверительное управление ________________
Опыт работы по выполненным договорам _______________________
Обязательство по обеспечению доли местного содержания _________
Гарантия качества ___________________________________________
Класс энергоэффективности __________________________________
Использование эскроу-счета __________________________________
Регистрация по месту реализации проекта ______________________
Условия авансирования _____________________________________
Мы согласны с условиями платежа, оговоренными в конкурсной
документации или их улучшающими при условии их выбора.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика.
Настоящая заявка на участие включает в себя:

3. Бағалық емес ұсыныстар
Критерий
Мәні
Баллдар
Жұмыс тәжірибесі (нысандар)
Жергілікті қамту үлесі (%)
Сапа кепілдігі (жыл)
Энергиялық тиімділік класы
Жоба іске асырылатын жерде тіркеу
Алдын ала төлемнен бас тарту
Жобаны өз қаражаты есебінен жүзеге асыру және сенімгерлік басқаруға қабылдау
4. Өнім беруші туралы қосымша мәліметтер
Сатып алынатын жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің атауы
Құрылыстың түрі (жаңа салу, қайта құру, кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, қолданыстағы нысандарға (ғимараттар, құрылыстар және олардың кешендері, коммуникациялар) күрделі жөндеу)
Ғимараттар мен құрылыстардың жауапкершілік деңгейі (бірінші – жоғары, екінші – қалыпты, үшінші – төмен)
Нысандардың техникалық күрделілігі (техникалық жағынан күрделі объектілерге жататын және жатпайтын ғимараттар мен құрылыстар)
Функционалдық мақсаты (өндірістік нысандар, өндірістік ғимараттар, құрылыстар, тұрғын-азаматтық мақсаттағы нысандар, өзге құрылыстар)
Қазақстан Республикасының "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңының бірінші санаттағы рұқсаттар (лицензиялар) тізбесінің 5 және 6-бөлімдеріне сәйкес конкурс нысанына сай лицензияланатын қызмет түрінің ішкі түрі (тұрғын-азаматтық мақсаттағы нысандардан басқа)
Жұмыстардың орындалу орны (нысанның орналасқан жері)
Тапсырыс берушінің атауы
Нысанды пайдалануға беру актісі бойынша жұмыстың аяқталған жылы
Растайтын құжаттың атауы, күні мен нөмірі
Растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (сілтеме)
Ескерту: Әлеуетті өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптарын өзге құжаттарда белгілеуге жол берілмейді.
5. Біліктілік талаптарына сәйкестік
Біліктілік талаптарының түрі
Ескертпе
1
Қазақстан Республикасының рұқсаттар мен хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес құрылыс-монтаждау жұмыстарын және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеу жұмыстарын орындауға құқық беретін рұқсаттың (хабарламаның) болуы
Рұқсаттың (хабарламаның) атауы
Қызмет түрі
жарғы құжаттарымен, тіркеу тізілімінен үзіндімен, лицензиялармен/хабарламалармен расталады
2
Қаржылық тұрақтылыққа ие болуы және республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген тиісті қаржы жылына арналған айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің болмауы
Мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде сатып алу электрондық платформасы автоматты түрде анықтайды
3
Банкроттық немесе тарату рәсіміне жатпау
4
Қазақстан Республикасының рұқсаттар мен хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес бірінші немесе екінші санаттағы рұқсаттармен қамтамасыз етілмейтін, сатып алу шарты бойынша міндеттемелерді орындауға қажетті еңбек ресурстарының болуы (технологиялық жағынан күрделі жабық цикл нысандарына қатысты)
5
Осы Қағидалардың 12-параграфына сәйкес ұқсас жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыру тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер.
6
Осы Қағидалардың 11-параграфына сәйкес жүктеме көрсеткіші туралы мәліметтер.
7
Шектеулердің болмауы- Сенімсіз мүшелер тізілімі және Сенімсіз өнім берушілер тізілімінде болмауына қатысты автотексеру

3. Неценовые предложения
Критерии
Значение
Баллы
Опыт работы (объекты)
Доля местного содержания (%)
Гарантия качества (лет)
Класс энергоэффективности
Регистрация по месту реализации
Отказ от аванса
Реализация за счет собственных средств с доверительным управлением
4 Дополнительные сведения о поставщике
Наименование предмета закупаемых работ и услуг
Вид строительства (возведение новых, реконструкция, расширение, техническое перевооружение, модернизация, капитальный ремонт существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций))
Уровень ответственности зданий и сооружений (первый – повышенный, второй – нормальный, третий – пониженный)
Техническая сложность объектов (здания и сооружения, относящиеся к технически сложным объектам, и здания, и сооружения, не относящиеся к технически сложным объектам)
Функциональное назначение (промышленные объекты, производственные здания, сооружения, объекты жилищно-гражданского назначения, прочие сооружения)
Подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий предмету конкурса, за исключением работ на объектах жилищно-гражданского назначения
Продолжение таблицы
Функциональное назначение (промышленные объекты, производственные здания, сооружения, объекты жилищно-гражданского назначения, прочие сооружения)
Подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий предмету конкурса, за исключением работ на объектах жилищно-гражданского назначения
Место выполнения работы (местонахождение объекта)
Наименование заказчика
Год завершения работ согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию
Наименование, дата и номер подтверждающих документов
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
Примечание: Установление квалификационных требований, предъявляемых потенциальным поставщикам в иных документах, не допускается.
5. Соответствие квалификационным требованиям
Вид квалификационных требований
Примечание
1
Обладание правоспособностью, в том числе наличие разрешения (уведомления) на выполнение строительно-монтажных работ и работ по разработке проектной (проектно-сметной документации) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях
Наименование разрешения (уведомления)
Вид деятельности
подтверждается учредительными документами, выпиской из реестра, лицензиями/уведомлениями
2
Являться финансово устойчивым и не иметь налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете
определяется электронной платформой закупок автоматически на основании сведений органов государственных доходов
3
Не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации
4
Обладание трудовыми ресурсами (применимо к технологически сложным объектам замкнутого цикла), необходимыми для исполнения обязательств по договору о закупках, не обеспечиваемые наличием разрешений первой или второй категории в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
5
Сведения о наличии опыта реализации аналогичных работ и услуг, согласно параграфу 12 настоящих Правил.
6
Сведения о показателе загрузки в соответствии с параграфом 11 настоящих Правил.
7
Отсутствие ограничений — автопроверка на наличие в РНУ и Перечне ненадежных поставщиков.

6. Өтінімді қамтамасыз ету
Түрі: Электрондық банктік кепілдік немесе өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша қаражаты.
Мөлшері: Сатып алу сомасының 1%-ы.
Жарамдылық мерзімі: Конкурстық құжаттамаға сәйкес.
7. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету
Түрі: Банктік кепілдік, сақтандыру кепілдігі (тапсырыс берушімен келісім бойынша) немесе тапсырыс берушінің шотындағы ақша қаражаты.
Мөлшері: Шарт құнының 3%-ы.
Жарамдылық мерзімі: Жұмыстардың толық аяқталу мерзімінен, оның ішінде пайдалануға беру күнінен кейін кемінде 90 күнге ұзартылуы тиіс.
Қайтару: Міндеттемелер толық орындалғаннан кейін қайтарылады. Шарт талаптарын бұзған жағдайда – ұсталып қалады.
8. Кепілдік міндеттемелерді қамтамасыз ету
"Сапа кепілдігі" критерийі бойынша балл ұсынылған жағдайда қолданылады.
Мөлшері: Әрбір кепілдік жылы үшін шарт сомасының 0,5%-ы.
Түрі: Кепілдік мерзімі бойына жарамды сақтандыру полисі немесе ақша қаражаты.
Қайтару: Кепілдік және кейінгі (постгарантиялық) мерзімдер аяқталғаннан кейін, яғни 5 жылға дейін.
9. Авансты қайтаруды қамтамасыз ету
Мөлшері: Аванс сомасының 100%-ы.
Түрі: Банктік кепілдік, сақтандыру кепілдігі, депозит, шоттағы қаражатты бұғаттау немесе заңмен рұқсат етілген басқа да құралдар.
Берілетін мерзім: Шарт жасалған күннен бастап 20 жұмыс күнінен аспауы тиіс.
Аванстың төленуі: Қайтаруды қамтамасыз еткеннен кейін ғана жүзеге асырылады.
ЭЦҚ арқылы қол қою: Барлық берілген мәліметтердің дұрыстығын растаймын, конкурс шарттарымен келісемін және белгіленген мерзімдер мен нысандарда тиісті қамтамасыз етулерді ұсынуға міндеттеме аламын. Өтінім бір рет берілетінін және түзетуге жатпайтынын түсінемін.
Конкурстық құжаттамаға
3-қосымша
Әлеуетті өнім берушінің бенефициарлық меншік иелігі туралы ақпарат
(әлеуетті өнім беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы: __________________________________________
Конкурс №: ______________________________________________________
Конкурстың атауы: ________________________________________________
Потенциалды өнім берушінің БСН/ЖСН/ СТСН/ СТТН және атауы: __________
Бенефициарлық меншік иесінің ТАӘ (болған жағдайда)
Бенефициарлық меншік иесінің жеке басын куәландыратын құжаты (нөмірі, берілген күні, азаматтығы, тұратын елі)
Акциялардың 25% немесе одан көп бөлігін (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) тікелей немесе жанама иелену
Дауыс беретін акциялардың (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 25% немесе одан көбін тікелей немесе жанама иелену
Директорлар кеңесінің немесе соған ұқсас басқарушы органның көптеген мүшелерін тағайындауға тікелей немесе жанама құқық
Бірде-бір бенефициарлық меншік иесі алдыңғы шарттардың біріне немесе бірнешеуіне сәйкес келмейді
Бенефициарлық меншік иесін анықтау мүмкін еместігі туралы ақпарат (құжат қоса беріледі)
Иә/Жоқ
Иә/Жоқ
Иә/Жоқ
Иә
Ескерту:
Бенефициарлық меншік иесі деп төмендегі бір немесе бірнеше шарттарға сәйкес, өнім берушінің акцияларына (жарғылық капиталдағы үлесіне) иелік ететін немесе оның қызметін бақылайтын жеке тұлға танылады:
тікелей немесе жанама түрде 25% және одан көп акцияларға (үлеске) иелік ету;
тікелей немесе жанама түрде 25% және одан көп дауыс беретін акцияларға (үлеске) иелік ету;
директорлар кеңесінің немесе оған балама басқару органының мүшелерінің көпшілігін тағайындауға құқығы болуы.
БСН – Бизнес сәйкестендіру нөмірі
ЖСН – Жеке сәйкестендіру нөмірі
СНТН – Салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі
ТТН – Төлеушінің тіркеу нөмірі
ТАӘ – Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Конкурстық құжаттамаға

6. Обеспечение заявки
Вид: электронная банковская гарантия или денежные средства в электронном кошельке поставщика.
Размер: 1 % от суммы закупки.
Срок действия: в соответствии с конкурсной документацией.
7. Обеспечение исполнения договора
Вид: банковская гарантия, страховая гарантия (по согласованию с заказчиком) или денежные средства на счете заказчика.
Размер: 3 % от стоимости договора.
Срок действия: превышает срок завершения всех работ по договору, включая ввод в эксплуатацию, минимум на 90 календарных дней.
Возврат: после полного исполнения обязательств. Удержание — при нарушении условий договора.
8. Обеспечение гарантийных обязательств
Применяется, если заявлены баллы по критерию "гарантия качества".
Размер: 0,5 % от стоимости договора за каждый год гарантийного срока.
Вид: денежные средства, банковская гарантия или страховой полис на весь гарантийный период.
Возврат: после окончания гарантийного и постгарантийного периодов (до 5 лет).
9. Обеспечение возврата аванса
Размер: 100 % суммы аванса.
Вид: банковская гарантия, страховая гарантия, депозит, блокировка средств на счете, иные допустимые законом инструменты.
Срок предоставления: не более 20 рабочих дней со дня заключения договора.
Выплата аванса: только после предоставления обеспечения его возврата.
Подпись (ЭЦП): Подтверждаю достоверность всех сведений, согласие с условиями конкурса, обязательство предоставить установленные обеспечения в требуемые сроки и формы. Осознаю, что заявка подается один раз и не подлежит корректировке.
Приложение 3
к конкурсной документации
Информация о бенефициарном владении потенциального поставщика (заполняется потенциальным поставщиком)
Наименование заказчика __________________________________________
№ конкурса _____________________________________________________
Наименование конкурса ___________________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП и наименование потенциального поставщика ______
Ф.И.О. (при его наличии) бенефициарного владельца
Документ, удостоверяющий личность бенефициарного владельца (указать номер и дату выдачи документа, гражданство, страна проживания)
Прямое или косвенное владение 25 % или более акций (долей участия в уставном капитале)
Прямое или косвенное владение 25 % или более голосующих акций (долей участия в уставном капитале)
Прямое или косвенное право назначать большинство членов совета директоров или аналогичного руководящего органа
Ни один бенефициарный владелец не отвечает одному или нескольким из предыдущих условий
Информация о невозможности определения бенефициарного владельца (вложение документа)
Да/нет
Да/нет
Да/нет
Да
Примечание:
Под бенефициарным владельцем признается любое физическое лицо, которое владеет акциями (долями участия в уставном капитале) потенциального поставщика или контролирует его деятельность при соблюдении одного или нескольких из следующих условий:
прямо или косвенно владеет 25 % или более акций (долей участия в уставном капитале);
прямо или косвенно владеет 25 % или более голосующих акций (долей участия в уставном капитале);
прямо или косвенно имеющее право назначать большинство членов совета директоров или аналогичного руководящего органа потенциального поставщика.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).

4-1-қосымша
Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде "толық бітіріп берілетін" құрылыс шарты бойынша жұмыстарды орындау бойынша әлеуетті өнім берушінің келісімі (міндеттемелері)
Конкурс №: ______________________________________________________
Конкурстың атауы: ________________________________________________
Тапсырыс берушінің атауы: ________________________________________
Тапсырыс берушінің БСН: __________________________________________
Әлеуетті өнім берушінің атауы: _____________________________________
Әлеуетті өнім берушінің БСН: _______________________________________
Атауы Иә Жоқ Үлес (пайызбен) Ескерту
1
Жобаны ұсынылған сомаға тәсілімен жүзеге асыру міндеттемесі
2
Салалық орташа көрсеткіштен жоғары жергілікті қамту үлесін қамтамасыз ету міндеттемесі (техникалық тапсырмада көрсетілген)
3
Құрылыс объектісіне сапа кепілдігін беру міндеттемесі:
негізгі конструкциялар бойынша
инженерлік желілер бойынша
жабдықтар бойынша
4
Энергия тиімділік класын техникалық ерекшелік белгіленген деңгейден әрбір арттыру пункті үшін қамтамасыз ету міндеттемесі
5
Жобаны іске асыру орнында тіркеуге тұру міндеттемесі (шарттық міндеттемелер орындалғанға дейін)
6
Қаржыландыру шарттары:
Алдын ала төлемнен бас тарту
7
Жобаны өз қаражаты есебінен іске асыру және объектіні сенімді басқаруға алу міндеттемесі
Ескерту:
Өтініміміз конкурс жеңімпазы деп танылып, бізбен шарт жасалған жағдайда, жоғарыда көрсетілген барлық талаптар мен міндеттемелерді орындауды өз мойнымызға аламыз.
Конкурстық
құжаттамаға
4-2-қосымша
Әлеуетті өнім берушінің сатып алу туралы шарт бойынша қызметтерді көрсетуге келісімі (міндеттемелер)
Конкурс №: ___________________________________________________________
Тапсырыс берушінің атауы: _____________________________________________
Конкурстың атауы: ____________________________________________________
Тапсырыс берушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі __________________________
Әлеуетті өнім берушінің атауы __________________________________________
Әлеуетті өнім берушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі _______________________
Атауы иә жоқ Ескерту
1
Ұсынылған баға бойынша жобаны жүзеге асыру міндеттемесі
2
Келісімшарттық міндеттемелер орындалғанға дейін жобаны іске асыру орны бойынша тіркеуге міндеттеме
3
Қаржыландыру шарттары:
Алдын ала төлемнен бас тарту
Ескерту: Егер конкурсқа қатысуға берген өтініміміз жеңімпаз деп танылса және бізбен шарт жасалса, біз жоғарыда аталған барлық шарттар мен міндеттемелерді орындауға міндеттенеміз.
Конкурстық
құжаттамаға
5-қосымша
Сатып алынатын құрылыс-монтаждау жұмыстары мен жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу жұмыстарының техникалық сипаттамасы
(тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы: _____________________________________________
Конкурс №: ___________________________________________________________
Конкурстың атауы: ____________________________________________________
Бірыңғай номенклатуралық тауарлар, жұмыстар, қызметтер анықтамалығының коды
Жұмыстың атауы
Өлшем бірлігі
Саны (көлемі)
ҚҚС-сыз бір бірліктің бағасы
Сатып алуға бөлінген жалпы сома (ҚҚС-сыз)
Жұмысты орындау мерзімі
Аванстық төлем мөлшері
Кепілдік мерзімі (аймен):
Тірек конструкциялар
Инженерлік желілер
Жабдықтар
Жергілікті қамту үлесі (%)
Энергиялық тиімділік класы
Ықтимал өнім беруші конкурс жеңімпазы деп танылған және сатып алу шарты жасалған жағдайда қойылатын талаптар (қажет болған жағдайда көрсетіледі):
(Көрсетілмеген немесе ұсынылмаған мәліметтер бойынша ықтимал өнім берушіні конкурсқа жібермеуге жол берілмейді)
* Мәліметтер жобалар тізбесінен (автоматты түрде көрсетіледі) құрылады, оның ішінде шекті құн.
** Баға және бағалық емес өлшемдер бойынша ұпайларды есептеу үшін негіз болатын базалық критерийлер.
Ескерту: Осы техникалық сипаттамада ықтимал өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге рұқсат етілмейді.
Конкурстық құжаттамаға
6-қосымша
Сатып алынатын қызметтердің техникалық сипаттамасы
(тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы: _________________________________________
Конкурс №: ___________________________________________________________
Конкурстың атауы:_____________________________________________________
Бірыңғай номенклатуралық тауарлар, жұмыстар, қызметтер анықтамалығының коды
Қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Саны (көлемі)
ҚҚС-сыз бір бірліктің бағасы
Сатып алуға бөлінген жалпы сома (ҚҚС-сыз)
Қызмет көрсету мерзімі
Алдын ала төлемнің мөлшері
Талап етілетін сипаттамалар, параметрлер мен өзге де бастапқы мәліметтердің сипаттамасы:
Ықтимал өнім беруші конкурс жеңімпазы деп танылған және онымен сатып алу шарты жасалған жағдайда қойылатын талаптар (қажет болған жағдайда көрсетіледі):
(Көрсетілмеген немесе ұсынылмаған мәліметтер бойынша ықтимал өнім берушінің бас тартуына жол берілмейді)
* мәліметтер Ұлттық жоба шеңберінде іске асырылатын жобалар тізбесінің деректері негізінде құрылады (автоматты түрде көрсетіледі).
Ескерту:

Приложение 4-1
к Конкурсной документации
Соглашение (обязательства) потенциального поставщика по выполнению работ по договору о строительстве "под ключ" в рамках национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов
№ конкурса __________________________________________________________
Наименование конкурса _______________________________________________
Наименование заказчика _______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер заказчика _____________________________
Наименование потенциального поставщика _______________________________
Бизнес-идентификационный номер потенциального поставщика _____________
Наименование
Да
Нет
Примечание
1
Обязательство по реализации проекта за предложенную стоимость
2
Обязательство по обеспечению доли местного содержания, превышающей средний показатель по отрасли (указанном в технической спецификации)
3
Обязательством по предоставлению гарантии качества по объекту строительства:
-
на основные конструкции
-
на инженерные сети
-
на оборудование
4
Обязательство по обеспечению класса энергоэффективности объекта за каждый пункт повышения, относительно установленного в технической спецификации
5
Обязательство по регистрации по месту реализации проекта до исполнения договорных обязательств
6
Условия финансирования:
отказ от авансовых платежей
7
Обязательство по реализации проекта за счет собственных средств с принятием объекта в доверительное управление
Примечание:
В случае признания нашей заявки на участие в конкурсе выигравшей и заключения с нами договора, принимаем на себя обязательство по выполнению всех вышеуказанных условий и обязательств.
Приложение 4-2
к Конкурсной документации
Соглашение (обязательства) потенциального поставщика по оказанию услуг по договору о закупках
№ конкурса __________________________________________________________
Наименование конкурса _______________________________________________
Наименование заказчика _______________________________________________
Бизнес-идентификационный номер заказчика _____________________________
Наименование потенциального поставщика _______________________________
Бизнес-идентификационный номер потенциального поставщика _____________
Наименование
Да
Нет
Примечание
1
Обязательство по реализации проекта за предложенную стоимость
2
Обязательство по регистрации по месту реализации проекта до исполнения договорных обязательств
3
Условия финансирования по:
отказу от аванса
Примечание:
В случае признания нашей заявки на участие в конкурсе выигравшей и заключения с нами договора, принимаем на себя обязательство по выполнению всех вышеуказанных условий и обязательств.
Приложение 5
к конкурсной документации
Техническая спецификация закупаемых строительно-монтажных работ и работ по разработке проектной (проектно-сметной) документации (заполняется заказчиком)
Наименование заказчика _________________________________________
№ конкурса ____________________________________________________
Наименование конкурса __________________________________________
Наименование кода Единого номенклатурного справочника товаров, работ, услуг*
Наименование работы*
Единица измерения*
Количество (объем)*
Цена за единицу, без учета налога на добавленную стоимость *
Общая сумма, выделенная для закупки, без учета налога на добавленную стоимость*
Срок выполнения работы*
Размер авансового платежа*
Гарантийный срок (в месяцах):
Несущие конструкции
Инженерные сети
Оборудование
Доля местного содержания
Класс энергоэффективности
Условия к потенциальному поставщику в случае определения его победителем и заключения с ним договора о закупках (указываются при необходимости) (Отклонение потенциального поставщика за не указание и непредставление указанных сведений не допускается)
* сведения формируются из перечня проектов, в том числе предельная стоимость (отображаются автоматически).
** базовые критерии, для отсчета по ценовому и неценовым.
Примечание: Установление в настоящей технической спецификации квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному поставщику, не допускается.
Приложение 6
к конкурсной документации
Техническая спецификация закупаемых услуг (заполняется заказчиком)
Наименование заказчика _________________________________________
№ конкурса ____________________________________________________
Наименование конкурса __________________________________________
Наименование кода Единого номенклатурного справочника товаров, работ, услуг*
Наименование услуги*
Единица измерения*
Количество (объем)*
Цена за единицу, без учета налога на добавленную стоимость *
Общая сумма, выделенная для закупки, без учета налога на добавленную стоимость *
Срок оказания услуги*
Размер авансового платежа*
Описание требуемых характеристик, параметров и иных исходных данных:
Условия к потенциальному поставщику в случае определения его победителем и заключения с ним договора о закупках (Указываются при необходимости) (Отклонение потенциального поставщика за не указание и непредставление указанных сведений не допускается)
* сведения формируются на основании данных из Перечня проектов, подлежащих реализации в рамках Национального проекта (отображаются автоматически).
Примечание.

1. Әрбір сипаттамалар, параметрлер, бастапқы деректер және Орындаушыға қосымша шарттар жеке жолмен көрсетіледі.
2. Техникалық сипаттамада ықтимал өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
3. Осы Қағидалардың талаптарын қоспағанда, өзге құжаттарда техникалық сипаттама талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
Конкурстық құжаттамаға
7-қосымша
Бірлескен қызмет туралы үлігілік шарт
(үлгілік консорциалдық келісім)
"_"___________20__жыл
_________________________________________________________________
_______________________________________,
(заңды тұлғаның атауы, БСН, заңды мекенжайы)
бұдан әрі – "Негізгі қатысушы" деп аталады,
өкілдігі __________________________________________________________,
әрекет ететін _________ негізінде ___________________________________,
(лауазымы, толық аты-жөні (бар болса), ЖСН) (жарғы, куәлік)
_________________________________________________________________,
бұдан әрі – "2-Қатысушы" деп аталады, (заңды тұлғаның атауы, БСН, заңды
мекенжайы)
атынан ______________________, негізінде ___ әрекет ететін ___________,
(лауазымы, толық аты-жөні (бар болса), ЖСН) (жарғы, куәлік) ___________,
бұдан әрі – "3-Қатысушы" деп аталады, (заңды тұлғаның атауы, БСН, заңды
мекенжайы)
атынан ____________________________, негізінде ___ әрекет ететін
_____________________________________,
(лауазымы, толық аты-жөні (бар болса), ЖСН) (жарғы, куәлік) бірлесіп
"Қатысушылар" деп аталады, осы Консорциалдық келісімді (бұдан әрі – Келісім)
келесі шарттарда жасады:
1. Терминдер, олардың анықтамалары мен түсіндірмелері
1.1. Қатысушылар осы Келісімде көрсетілген терминдер мен ұғымдардың келесі бір мағыналы түсіндірмесімен келісті:
"Тапсырыс беруші" - (тапсырыс берушінің атауы).
"Ұйымдастырушы" - (ұйымдастырушының атауы).
"Конкурс" - (конкурстың нөмірі мен атауы).
"Консорциум" – осы Келісім негізінде қатысушылардың уақытша ерікті тең құқықты одағы (бірлестігі), онда қатысушылар белгілі бір ресурстарды біріктіреді және жобаны табысты іске асыруды шешу үшін күш-жігерді үйлестіреді;
"Сатып алу туралы шарт" – Тапсырыс берушімен байқау қорытындысы бойынша жасалатын сатып алу туралы шарты;
"Жоба" - (нөмірі және атауы).
"Жобаны жүзеге асыру" – консорциумның Сатып алу туралы шарты бойынша міндеттемелерін орындауы;
"Құпия ақпарат" – қатысушылар туралы, оның ішінде олардың қаржы-шаруашылық қызметіне қатысты, құрылтайшылар, еншілес компаниялар, қызметкерлер мен агенттер туралы ақпаратты, қатысушылардың контрагенттері туралы ақпаратты, жарамды немесе әлеуетті ақпараты бар өзге де ақпаратты қамтитын немесе өзге де түрде көрсететін құжаттарды қоса алғанда, кез келген ғылыми-техникалық, технологиялық, шаруашылық, қаржы-экономикалық немесе өзге де ақпарат мұндай ақпарат "құпия" деп белгіленгеніне қарамастан, оның үшінші тұлғаларға белгісіз болуына байланысты коммерциялық құндылық.

1. Каждые характеристики, параметры, исходные данные и дополнительные условия к исполнителю указываются отдельной строкой.
2. Установление в технической спецификации квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному поставщику, не допускается.
3. Установление требований технической спецификации в иных документах не допускается, за исключением требований настоящих Правил.
Приложение 7
к конкурсной документации
Типовой договор о совместной деятельности (типовое консорциальное соглашение)
"" ___________20__года
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________,
(наименование юридического лица, БИН, юридический адрес)
именуемое в дальнейшем "Основной участник",
в лице ________________________________________________________________,
действующий ________ на основании _____________________________________,
(должность, Ф.И.О. (при его наличии), ИИН) (устав, свидетельство)
______________________________________________________________________,
именуемое в дальнейшем "Участник-2", (наименование юридического лица,
БИН, юридический адрес)
в лице ______________________, действующей ___ на основании _____________,
(должность, Ф.И.О. (при его наличии), ИИН) (устав, свидетельство) _____________,
именуемое в дальнейшем "Участник-3", (наименование юридического лица, БИН,
юридический адрес) в лице ____________________________, действующий _____
на основании _________________________________________, (должность, Ф.И.О.
(при его наличии), ИИН)
(устав, свидетельство) совместно именуемые "Участники", заключили
настоящее консорциальное соглашение (далее – Соглашение) о нижеследующем:
1. Термины, их определения и толкования
1.1. Участники согласились со следующим однозначным толкованием терминов и понятий, указанных в настоящем Соглашении:
"Заказчик" - (наименование заказчика)
"Организатор" - (наименование организатора)
"Конкурс" - (номер и наименование конкурса)
"Консорциум" – временный добровольный равноправный союз (объединение) Участников на основе настоящего Соглашения, в котором Участники объединяют те или иные ресурсы и координируют усилия для решения успешной реализации Проекта;
"Договор о закупках" – договор о закупках, заключаемый Заказчиком по итогам проведенного Конкурса;
"Проект" - (номер и наименование)
"Реализация проекта" - исполнение консорциумом своих обязательств по Договору о закупках;
"Конфиденциальная информация" – любая научно-техническая, технологическая, хозяйственная, финансово-экономическая или иная информация, включая документы, содержащие или иным образом отражающие информацию об Участниках, в том числе касающихся их финансово-хозяйственной деятельности, учредителей, дочерних компаний, сотрудников и агентов, информацию о контрагентов участников, иную информацию, которая имеет действительную или потенциальную коммерческую ценность в силу неизвестности ее третьим лицам независимо от того помечена ли такая информация как "конфиденциальная".

1.2. Келісімнің осы тармағында тікелей көрсетілмеген ұғымдар мен анықтамалар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мәндерде қолданылады.
2. Келісімнің мәні
2.1. Осы Келісімге қатысушылар конкурсқа қатысу мақсаты болып табылатын консорциумды құрады және Консорциум конкурстың жеңімпазы деп танылған және кейіннен сатып алу туралы шарт жасалған жағдайда – жобаны табысты іске асыру болады.
2.2. Осы Келісім жеткілікті тәжірибесі, материалдық және техникалық әлеуеті, еңбек ресурстары, жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге, тауарларды жеткізуге өкілеттіктері мен рұқсаттары және конкурс шарттарында көзделген өзге де міндеттемелері бар қатысушылардың ерікті бірлестігі болып табылады.
2.3. Қатысушылар осы Келісімді консорциум қызметінің жалпы мақсаттарына және коммерциялық мүдделерге сүйене отырып, ынтымақтастық қағидаттарына негізделе отырып жасайды.
3. Қатысушылардың құқықтары мен міндеттері
3.1. Қатысушылар міндетті:
3.1.1. Осы Келісімді орындау кезінде адал ниетпен өзара әрекеттесу.
3.1.2. Осы Келісімнің шарттарына сәйкес Консорциум қызметіне қатысу.
3.1.3. Осы Келісімде белгіленген тәртіппен үлестер енгізу.
3.1.4. Консорциумның және әрбір қатысушының атап айтқанда, құпия ақпаратын жарияламау.
3.2. Қатысушылар құқылы:
3.2.1. Осы Келісімде белгіленген тәртіппен Консорциум істерін басқаруға қатысу.
3.2.2. Консорциум қызметі туралы ақпарат алу, соның ішінде Консорциум істерін жүргізу жөніндегі кез келген құжаттамамен танысу.
3.2.3. Консорциум қызметінен түскен пайданы бөлуге қатысу.
3.2.4. Барлық қатысушылардың ортақ келісімі болған жағдайда ортақ мүлікті пайдалану.
4. Қатысушылардың үлестері
4.1. Негізгі Қатысушының үлесі:
4.1.1. ________________________
4.1.2. ________________________
4.1.3. ________________________
4.2. "2-Қатысушының" үлесі:
4.2.1. ________________________
4.2.2. ________________________
4.2.3. ________________________
4.3. "3-Қатысушының" үлесі:
4.3.1. ________________________
4.3.2. ________________________
4.3.3. ________________________
4.4. Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету, сондай-ақ Консорциум жеңімпаз деп танылған жағдайда және онымен Шарт жасалған кезде, Сатып алу туралы Шарттың орындалуын қамтамасыз ету және (немесе) Заңның 13-бабына сәйкес сома (бар болған жағдайда) Негізгі қатысушы тарапынан енгізіледі.

1.2. Понятия и определения, прямо не указанные в настоящем пункте Соглашения, применяются в значениях, установленных законодательством Республики Казахстан.
2. Предмет Соглашения
2.1. Участники настоящего Соглашения создают Консорциум, целью создания которого является участие в Конкурсе, и в случае признания Консорциума победителем Конкурса и последующего заключения Договора о закупках – успешная Реализация проекта.
2.2. Настоящее Соглашение является добровольным объединением Участников, имеющих достаточный опыт, материальный и технический потенциал, трудовые ресурсы, полномочия и разрешения на выполнение работ, оказание услуг, поставку товаров и иных обязательств, предусмотренных условиями Конкурса.
2.3. Участники заключают настоящее Соглашение, основываясь на принципах сотрудничества, исходя из общих целей деятельности Консорциума и коммерческих интересов.
3. Права и обязанности Участников
3.1. Участники обязаны:
3.1.1. Добросовестно взаимодействовать друг с другом при исполнении настоящего Соглашения.
3.1.2. Участвовать в деятельности Консорциума в соответствии с условиями настоящего Соглашения.
3.1.3. Вносить вклады в порядке, установленные настоящим Соглашением.
3.1.4. Не разглашать конфиденциальную информацию Консорциума и каждого Участника, в частности.
3.2. Участники вправе:
3.2.1. Участвовать в управлении делами Консорциума в порядке, определяемом настоящим Соглашением.
3.2.2. Получать информацию о деятельности Консорциума, в том числе знакомиться с любой документацией по ведению дел Консорциума.
3.2.3. Принимать участие в распределении прибыли от деятельности Консорциума.
3.2.4. Пользоваться общим имуществом Участников при наличии общего согласия всех Участников.
4. Вклады Участников
4.1. Вкладом Основного Участника являются:
4.1.1. ________________________
4.1.2. ________________________
4.1.3. ________________________
4.2. Вкладом "Участника-2" являются:
4.2.1. ________________________
4.2.2. ________________________
4.2.3. ________________________
4.3. Вкладом "Участника-3" являются:
4.3.1. ________________________
4.3.2. ________________________
4.3.3. ________________________
4.4. Обеспечение заявки на участие в Конкурсе, а также в случае признания Консорциума победителем и заключения с ним Договора обеспечение исполнения Договора о закупках и (или) сумма в соответствии с Правилами осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов (при наличии), вносится Основным участником.

5. Басқару тәртібі
5.1. Қатысушылардың жалпы істерін жүргізу, Конкурсқа қатысуға өтінім беру және Консорциум қызметіне байланысты өзге де іс-әрекеттер Негізгі қатысушылар арқылы, қосымшаға сәйкес нысан бойынша Консорциум қатысушыларының сенімхаттары негізінде жүзеге асырылады.
5.2. Консорциум Конкурста жеңімпаз деп танылған жағдайда, Сатып алу туралы Шарт Негізгі қатысушымен жасалады.
5.3. Консорциум жеңімпаз деп танылып, онымен Сатып алу туралы Шарт жасалған жағдайда, осы Келісім аталған Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
6. Қатысушылардың жауапкершілігі
6.1. Сатып алу туралы Шарт бойынша міндеттемелерді орындамау немесе тиісінше орындамау, сондай-ақ біліктілік талаптарына және (немесе) конкурсқа баға ұсынысына әсер ететін құжаттарға қатысты жалған ақпарат беру үшін Учаскерлер ортақ (солидарлық) жауапкершілікке тартылады.
6.2. Осы Келісім шеңберінде Консорциум қызметіне байланысты емес қатысушының жеке міндеттемелері бойынша басқа қатысушылар жауапты болмайды.
7. Дауларды шешу
7.1. Осы Келісімнің шарттарын орындау барысында туындауы мүмкін барлық даулар мен келіспеушіліктерді қатысушылар келіссөздер арқылы шешуге ұмтылады.
7.2. Келіссөздер арқылы реттелмеген даулар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешіледі.
8. Келісімнің әрекет ету мерзімі
8.1. Осы Келісім барлық Қатысушылар қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
8.2. Егер Консорциум Конкурстың жеңімпазы деп танылмаса, Келісім Сатып алу туралы Шарт жасалғанға дейін қолданылады.
8.3. Консорциум Конкурстың жеңімпазы деп танылып, онымен Сатып алу туралы Шарт жасалған жағдайда, Келісім Сатып алу туралы Шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін қолданылады.
9. Өзге шарттар
9.1. Осы Келісім консорциум қатысушыларының электрондық цифрлық қолтаңбаларымен куәландырылған электрондық сатып алу платформасы арқылы ресімделді және жасалды.
9.2. Осы Келісім ____________________ тілінде құрастырылған.
9.3. Осы Келісіммен реттелмеген барлық басқа жағдайларда қатысушылар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын басшылыққа алады.
10. Қатысушылардың реквизиттері және қолдары
"Негізгі Қатысушы"
Толық атауы
Толық заңды мекенжайы
БСН, банктік реквизиттер
Телефон Лауазымы, толық аты-жөні
(бар болған кезде)
"2-Қатысушы" Толық атауы
Толық заңды мекенжайы
БСН, банктік реквизиттер
Телефон Лауазымы, толық аты-жөні
(бар болған кезде)
"3-Қатысушы"
Толық атауы
Толық заңды мекенжайы
БСН, банктік реквизиттер
Телефон
Лауазымы, толық аты-жөні
(бар болған кезде)
Қысқартулардың толық жазылуы:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
Толық аты-жөні – фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса).
Бірлескен қызмет туралы шартқа
(консорциумдық келісімге)
Қосымша
Сенімхат
"__" ______________20__жыл (күні)
_____________________________________________________________________
бұл сенімхат арқылы, атынан _______________________________________ сеніп
тапсырады (консорциум қатысушысы) (басшының фамилиясы, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
атынан _______________________________________мүдделерін білдіруге
(Негізгі қатысушы) (басшының фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса))
_____________________________________________________________________
құқығын береді:
_____________________________________________________________________
(консорциум қатысушысы) (ұйымдастырушының немесе бірлескен
ұйымдастырушының, тапсырыс берушінің атауы) атынан өкілдік етуге сенім
білдіреді.
Осы сенімхат өтінім беруге және Сатып алу туралы шарт жасасуға құқық береді.
Конкурс № _____________
Конкурстың атауы ______________
Сенімхат № конкурс бойынша Консорциумдық келісімнің қолданылу мерзіміне
дейін жарамды
_____________________________________________________________________
(конкурстың нөмірі және атауы)
Осы сенімхат: _________________________________________________________
(басшының толық аты-жөні (бар болса)) сатып алу электрондық платформасы
арқылы, электрондық цифрлық қолтаңба көмегімен куәландырылды.
_____________________________________________________________________
(Қатысушы) Басшының қолы
Конкурстық құжаттамаға
8 қосымша
нысан
Банк кепілдігі
Банк атауы ____________________________________________________________
Банк реквизиттері ______________________________________________________
Кімге ________________________________________________________________
Тапсырыс берушінің атауы ______________________________________________
Тапсырыс берушінің реквизиттері ________________________________________
Кепілдік міндеттемесі № ________________________________________________
Қала (орналасқан жері) _________________________________________________
Бізге ___________ туралы хабарланды
(ықтимал өнім берушінің атауы), бұдан әрі – "Өнім беруші", ол мынадай сатып
алу конкурсына қатысады:
Конкурстың атауы _____________________________________________________
Конкурстың № ________________________________________________________
____________________________, ұйымдастырушы _________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының атауы)
және жұмысты орындауға, қызмет көрсетуге дайын)
_____________________________________________________________________
(Тапсырыс берушінің атауы).
"___" _______ ____ ж. конкурс құжаттамасында жоғарыда көрсетілген конкурсты өткізуге ықтимал өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімін қамтамасыз етуі ретінде банктік кепілдік енгізу көзделген.
Осыған байланысты біз _________________________________________________
(банктің атауы)
осы арқылы Сізге Сіздің талабыңыз бойынша тең келетін сомаға
_____________________________________________________________________
(сома цифрмен және жазбаша түрде)
төлем жасауға қайтарып алынбайтын міндеттемені өз мойнымызға аламыз, ол үшін Сіздің төлем жасау туралы жазбаша талабыңызды және Конкурстың жеңімпазы болып танылған Өнім берушінің:
сатып алу шартына қол қоюдан жалтарғанын;
сатып алу шартына қол қойып, оны орындамағанын немесе тиісінше орындамағанын, оның ішінде шартта көзделген талаптарға сәйкес орындауды қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдерін бұзғанын, сондай-ақ осы Қағидаларға сәйкес соманы (бар болған жағдайда) жазбаша түрде растағаныңызды алғаннан кейін.
Осы кепілдік міндеттемесі конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашқан күннен бастап күшіне енеді.
Осы кепілдік міндеттемесі Сіздің жазбаша талабыңыз бізге (белгілі бір мерзім) _______ соңына дейін келіп түспесе, бұл құжат бізге қайтарылғанына, қайтарылмағанына қарамастан Өнім берушінің конкурсқа қатысуға берген өтінімінің қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін қолданылады және толық әрі автоматты түрде тоқтатылады.
Егер конкурсқа қатысуға өтінімнің қолданылу мерзімі ұзартылса, онда осы кепілдік міндеттемесі де сол мерзімге ұзартылған болып саналады.
Осы кепілдік міндеттемесіне байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттер Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Кепіл берушінің қолы мен мөрі
Күні мен мекенжайы
Энергетика және коммуналдық
секторларды жаңғырту бойынша
ұлттық жобаны іске асыру
шеңберінде жұмыстар мен
қызметтерді сатып алуды жүзеге
асыру, жобаларды және өнім
берушілерді іріктеу, шарттарды
жасасу қағидаларына
3-қосымша
Алдын ала квалификациялық іріктеу қорытындыларының хаттамасы
Конкурс атауы_________________________________________________________
Конкурс нөмірі ________________________________________________________
Сатып алу әдісі: Конкурс
Квалификациялық органның отырысты өткізу күні "___" ______________ 20__ г.
Өткізу орны: __________________________________________________________

5. Порядок управления
5.1. Ведение общих дел Участников, подача заявки на участие в Конкурсе, и иные действия, связанные с деятельностью Консорциума, осуществляются Основным участником на основании доверенностей Участников Консорциума по форме согласно приложению.
5.2. В случае признания Консорциума победителем в Конкурсе, Договор о закупках заключается с Основным участником.
5.3. В случае признания Консорциума победителем и заключения с ним Договора о закупках, настоящее Соглашение будет являться его неотъемлемой частью.
6. Ответственность участников
6.1. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору о закупках, а также за предоставление недостоверной информации по квалификационным требованиям и (или) документам, влияющим на конкурсное ценовое предложение, Участники несут солидарную ответственность.
6.2. По личным обязательствам Участника, не связанным с деятельностью Консорциума в рамках настоящего Соглашения, иные Участники не несут ответственности.
7. Разрешение споров
7.1. Все споры и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении условий настоящего Соглашения, Участники будут стремиться разрешать путем переговоров.
7.2. Споры, не урегулированные путем переговоров, разрешаются в судебном порядке, установленном гражданским законодательством Республики Казахстан.
8. Срок действия Соглашения
8.1. Настоящее Соглашение вступает в силу со дня подписания всеми Участниками.
8.2. В случае если Консорциум не будет признан победителем Конкурса, Соглашение действует до заключения Договора о закупках.
8.3. В случае признания Консорциума победителем Конкурса и заключения с ним Договора о закупках, Соглашение действует до полного исполнения обязательств по Договору о закупках.
9. Прочие условия
9.1. Настоящее Соглашение оформлено и заключено посредством электронной платформы закупок, удостоверенное электронными цифровыми подписями Участниками Консорциума.
9.2. Настоящее Соглашение составлено на ____________________ языке.
9.3. Во всем остальном, что не урегулировано настоящим Соглашением, Участники руководствуются действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Реквизиты и подписи Участников
"Основной Участник"
Полное наименование
Полный юридический адрес
БИН, Банковские реквизиты
Телефон
Должность, Ф.И.О. (при его наличии)
"Участник-2"
Полное наименование
Полный юридический адрес
БИН, Банковские реквизиты
Телефон
Должность, Ф.И.О. (при его наличии)
"Участник-3"
Полное наименование
Полный юридический адрес
БИН, Банковские реквизиты
Телефон
Должность, Ф.И.О. (при его наличии)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение
к договору о совместной
деятельности
(консорциальному соглашению)
Доверенность
" "______________20__года (дата)
____________________________________________________________________
настоящей доверенностью, в лице ______________________________________
доверяет (участник консорциума) (фамилия, имя, отчество руководителя)
____________________________________________________________________
в лице __________________________________________ представлять интересы
(Основной участник) (фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
____________________________________________________________________,
в ___________________________________________________________________
(участник консорциума) (наименование организатора, единого организатора,
заказчика)
Для чего предоставляет право на подачу заявки и заключение
Договора о закупках.
Конкурс № _____________
Наименование конкурса______________
Доверенность выдана на срок действия Консорциального соглашения
по конкурсу №
____________________________________________________________________
(номер и наименование конкурса)
Настоящая доверенность удостоверена мной _____________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя) посредством электронной
платформы закупок, с использованием электронной цифровой подписи.
___________________________________________________________________
(Участник) подпись Руководитель
Приложение 8
к конкурсной документации
Форма
Банковская гарантия
Наименование банка ____________________________________________
Реквизиты банка _______________________________________________
Кому: _________________________________________________________
Наименование заказчика _______________
Реквизиты заказчика __________________
Гарантийное обязательство № ____________________________________
Город (местонахождение)________________________________________
Мы были проинформированы, что _________________________________
(наименование потенциального поставщика) в дальнейшем "Поставщик"
принимает участие в конкурсе по закупке:
Наименование конкурса _________________________________________
№ конкурса ____________________________________________________
_________________________, организованном ______________________
(наименование заказчика) и готов, выполнить работу, оказать услугу)
______________________________________________________________
(наименование работ, услуг по конкурсу
Конкурсной документацией от "___" __________ ___ г. по проведению
вышеназванного конкурса предусмотрено внесение потенциальными
поставщиками обеспечения заявки на участие в конкурсе в виде
банковской гарантии.
В связи с этим мы ____________________ настоящим берем (наименование банка)
на себя безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму,
равную _______________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью)
по получении Вашего письменного требования на оплату, а также письменного
подтверждения того, что Поставщик, определенный победителем конкурса:
уклонился от заключения договора о закупках;
заключив договор о закупках, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил,
в том числе несвоевременно исполнил требования, установленные конкурсной
документацией, о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора
о закупках, а также суммы в соответствии с настоящими Правилами (при наличии).
Данное гарантийное обязательство вступает в силу со дня вскрытия заявок на участие
в конкурсе.
Данное гарантийное обязательство действует до окончательного срока действия
заявки на участие в конкурсе Поставщика и истекает полностью и автоматически,
независимо от того, будет ли нам возвращен этот документ или нет, если Ваше
письменное требование не будет получено нами к концу ____.
Если срок действия заявки на участие в конкурсе продлен, то данное гарантийное
обязательство продлевается на такой же срок.
Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным
обязательством, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Подпись и печать гаранта
Дата и адрес
Приложение 3
к Правилам осуществления
закупок работ и услуг, отбора
проектов и поставщиков,
заключения договоров в рамках
реализации национального
проекта по модернизации
энергетического
и коммунального секторов
Протокол итогов предварительного квалификационного отбора
Наименование конкурса: __________________________________________
Номер конкурса: _________________________________________________
Способ закупки: Конкурс
Дата проведения заседания квалификационного органа: "___" ______ 20__ г.
Место проведения: ______________________________________________

1. Квалификациялық органның құрамы:
Т.А.Ә., лауазымы
Ұйымы
Квалификациялық органындағы рөлі
Қолы
2. Бақылаушылар құрамы:
Т.А.Ә., лауазымы
Ұйымы
Жарияламау туралы қол қойылған міндеттеме
Байқаушылар құрамына енгізу үшін негіздеме ("Атамекен" ҰКП-дан хат)
Қолы
3. Қаралған өтінімдер:
Ықтимал өнім берушінің атауы
Қарау нәтижесі (жіберілді/жіберілмеді)
Шешімнің негізі (Қағидалардың тармақтарын көрсете отырып)
Сәйкессіздікті растайтын құжаттама (Қағидалардың тармағына сәйкес)
4. Алдын ала квалификациялық іріктеуден өткен ықтимал өнім берушілер:
Ықтимал өнім берушінің атауы
Жүктеу коэффициенті
Ескертпелер (жүктеуге сілтемесі бар құжаттарды тізімдеу)
5. Өтінімдері қабылданбаған өнім берушілер:
Ықтимал өнім берушінің атауы
Қабылдамау себебі (ереже тармағына сілтеме жасай отырып)
Растайтын мәліметтер / құжаттар
6. Бақылаушылардың ескертулері мен ұсыныстары:
біліктілік органының дәлелді ұстанымы болған кезде.
____________________________________________________________________
Қорытынды:
Өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша және осы Қағидалардың 15-параграфына сәйкес квалификациялық органы мынадай шешім қабылдады:
- келесі ықтимал өнім берушілерді алдын ала квалификациялық іріктеуден өткендер деп тану: __________
- келесі ықтимал өнім берушілерді квалификациялық талаптарына сәйкес емес деп тану: __________
Біліктілік органы мүшелерінің қолдары:
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы
Хаттаманың жасалған күні: "___" __________ 20__ г.
Энергетика және коммуналдық
секторларды жаңғырту бойынша
ұлттық жобаны іске асыру
шеңберінде жұмыстар мен
қызметтерді сатып алуды жүзеге
асыру, жобаларды және өнім
берушілерді іріктеу, шарттарды
жасасу қағидаларына
4-Қосымша
Конкурс қорытындысы туралы хаттама (конкурс нөмірі)
Күні мен уақыты
Тапсырыс беруші* _____________________________________________________
Конкурс № ___________________________________________________________
Конкурстың атауы _____________________________________________________
Тапсырыс берушінің мекенжайы _________________________________________
Конкурс комиссиясының құрамы:
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Лауазымы
Комиссиядағы рөлі
Сатып алынатын жұмыстардың, қызметтердің тізімі жалпы соманы көрсете отырып
Атауы
Саны
Бірлік бағасы, теңге
Сатып алуға бөлінген сома, теңге
Конкурсқа (лотқа) қатысуға ұсынылған өтінімдер туралы ақпарат:
(хронология бойынша) (өтінімдер саны)
Ықтимал өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ СТН/ТӨН
Өтінім ұсынылған күні мен уақыты (хронология бойынша)
Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау кезінде сұратылған құжаттар
(сұрау жасалған жағдайда толтырылады):
Сұрау жолданған ұйымның/тұлғаның атауы
Сұрау жолданған күні
Сұраудың қысқаша сипаттамасы
Жауап ұсынылған күні
Жарыс комиссиясы мүшелерінің дауыс беру нәтижелері Конкурс комиссиясы мүшелерінің дауыс беру нәтижелері:
Ықтимал өнім берушінің атауы (ықтимал өнім берушілер тізімі), БСН (ЖСН)/ СТН/ТӨН
Комиссия мүшесінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Шартты жеңілдік, %
Комиссия мүшесінің шешімі
Қайтару себебі
Біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес еместігін растайтын мәліметтер мен құжаттарды көрсете отырып, бас тарту себептерінің толық сипаттамасы
Конкурсқа қатысуға қайтарылған өтінімдер (өтінімдер саны):
Ықтимал өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ СТН/ТӨН
Қайтару себебі¹
¹ үш мәтіндік мәннен тұратын анықтамалық: (біліктілік талаптарына сәйкессіздік, конкурстық құжаттама талаптарына сәйкессіздік).
Конкурсқа қатысуға келесі өтінімдер жіберілді (өтінімдер саны):
Ықтимал өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ СТН/ТӨН
Әлеуетті өнім берушілердің ұсынысы:
1
№ п/п
Өлшем бірлігі
Базалық көрсеткіштер
1
2
2
Әлеуетті өнім берушінің атауы
3
БСН (ЖСН )/СТН/НП
4
Ұсынылған баға
5
Қағидалардың 13-параграфына сәйкес расталған ұқсас жұмыс тәжірибесі
Жобалар саны
6
Жергілікті қамту үлесін қамтамасыз ету
%
7
Көтергіш конструкцияларға сапа кепілдігі
жылдар
8
Инженерлік желілерге сапа кепілдігі
жылдар
9
Жабдыққа сапа кепілдігі
жылдар
10
Энергия тиімділігі сыныбы
11
Әлеуетті өнім берушінің тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың шекараларында жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны бойынша болуы
Ия/жоқ
12
Алдын ала төлемнен бас тарту
Ия/жоқ
13
Конкурстық құжаттама шарттарында объектіні сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып, жобаны өз қаражаты есебінен іске асыру (қалауы бойынша)
Ия/жоқ
Конкурсқа қатысушылардың шартты балдарын есептеу:
1 № п/п Ұпай Ең жоғары ұпай 1 жеңімпаз 2 орын алған қатысушы 3 ...
2
Әлеуетті өнім берушінің атауы
3
БСН (ЖСН)/СТН/НП
4
Ұсынылған баға
3,5
5
Қағидалардың 13-параграфына сәйкес расталған ұқсас жұмыс тәжірибесі
Жобалар саны
5
6
Жергілікті қамту үлесін қамтамасыз ету
%
10
7
Көтергіш конструкцияларға сапа кепілдігі
жылдар
3
8
Инженерлік желілерге сапа кепілдігі
жылдар
2
9
Жабдыққа сапа кепілдігі
жылдар
1
10
Энергия тиімділігі сыныбы
5
11
Әлеуетті өнім берушінің тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың шекараларында жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны бойынша болуы
Ия/жоқ
2
12
Алдын ала төлемнен бас тарту
Ия/жоқ
3
13
Конкурстық құжаттама шарттарында объектіні сенімгерлік басқаруға қабылдай отырып, жобаны өз қаражаты есебінен іске асыру (қалауы бойынша)
Ия/жоқ
40
Конкурс комиссиясының шешімі:

1. Состав квалификационного органа
Ф.И.О., должность
Организация
Роль в квалификационном органе
Подпись
2. Состав наблюдателей
Ф.И.О., должность
Организация
Подписанное обязательство о неразглашении
Основание для включение в состав наблюдателей (письмо от НПП "Атамекен"
Подпись
3. Рассмотренные заявки
Наименование потенциального поставщика
Результат рассмотрения (допущен/не допущен)
Основание решения (с указанием пунктов Правил)
Подтверждающая несоответствие документация (согласно пункту Правил)
4. Потенциальные поставщики, прошедшие предварительный квалификационный отбор
Наименование потенциального поставщика
Коэффициент загрузки
Примечания (перечисление документов с ссылкой на его загрузку, Правил)
5. Потенциальные поставщики, заявки которых отклонены
Наименование потенциального поставщика
Причина отклонения (с ссылкой на пункт Правил)
Подтверждающие сведения/документы
6. Замечания и предложения наблюдателей
(при наличии, с мотивированной позицией квалификационного органа)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Итог:
По результатам рассмотрения заявок и в соответствии с параграфом 15,
настоящих Правил, квалификационный орган принял решение:
- признать прошедшими предварительный квалификационный отбор следующих
потенциальных поставщиков: ___________________________
- признать не соответствующими квалификационным требованиям следующих
потенциальных поставщиков: ____________________________
Подписи членов квалификационного органа:
Ф.И.О.
Должность
Подпись
Дата составления протокола: "___" __________ 20__ г.
Приложение 4
к Правилам осуществления
закупок работ и услуг, отбора
проектов и поставщиков,
заключения договоров в рамках
реализации национального
проекта по модернизации
энергетического
и коммунального секторов
Протокол об итогах конкурса (номер конкурса)
Дата и время
Заказчик* ______________________________________________________
№ конкурса _____________________________________________________
Название конкурса _______________________________________________
Адрес заказчика _________________________________________________
Состав конкурсной комиссии:
Ф.И.О. (при его наличии)
Должность
Роль в комиссии
Перечень закупаемых работ, услуг с указанием общей суммы ___
Наименование
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, выделенная для закупки, тенге
Информация о представленных заявках на участие в конкурсе (лоте): (по хронологии) (количество заявок)
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Дата и время представления заявки (по хронологии)
При рассмотрении заявок на участие в конкурсе были запрошены следующие документы (заполняется в случае осуществления запросов):
Наименование организации/лица, которому направлен запрос
Дата направления запроса
Краткое описание запроса
Дата представления ответа на запрос
Отклоненные заявки на участие в конкурсе (количество заявок):
Наименование потенциального поставщик
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Причина отклонения1
____________________________________________________________________
1справочник из трех текстовых значений: (несоответствие квалификационным
требованиям, несоответствие требованиям конкурсной документации).
Следующие заявки на участие в конкурсе были допущены (количество заявок):
Наименование потенциального поставщик
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Предложения потенциальных поставщиков
1
№ п/п
Единица изменения
Базовые показатели
1
2
2
Наименование потенциального поставщика
3
БИН (ИИН)/ИНН/НП
4
Предложенная цена
5
Подтвержденный аналогичный опыт работы согласно Параграфу 13 Правил
Кол-во проектов
6
Обеспечение доли местного содержания,
%
7
Гарантия качества на несущие конструкции
годы
8
Гарантия качества на инженерные сети
годы
9
Гарантия качества на оборудование
годы
10
Класс энергоэффективности
11
Нахождению потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту выполнения работ, оказания услуг
Да/нет
12
Отказ от аванса
Да/нет
13
Реализация проекта за счет собственных средств с принятием объекта в доверительное управление на условиях конкурсной документации (при усмотрении)
Да/нет
Расчет баллов участников конкурса:
1
№ п/п
Баллы
Максимальные баллы
1 Победитель
2 Участник занявший 2 место
3…
2
Наименование потенциального поставщика
3
БИН (ИИН)/ИНН/НП
4
Предложенная цена
3,5
5
Подтвержденный аналогичный опыт работы согласно Параграфу 13 Правил
Кол-во проектов
5
6
Обеспечение доли местного содержания,
%
10
7
Гарантия качества на несущие конструкции
годы
3
8
Гарантия качества на инженерные сети
годы
2
9
Гарантия качества на оборудование
годы
1
10
Класс энергоэффективности
5
11
Нахождению потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту выполнения работ, оказания услуг
Да/нет
2
12
Отказ от аванса
Да/нет
3
13
Реализация проекта за счет собственных средств с принятием объекта в доверительное управление на условиях конкурсной документации (при усмотрении)
Да/нет
40
Решение конкурсной комиссии:

1. №___ сатып алу бойынша жеңімпазды анықтау:
Жеңімпаз ықтимал өнім берушінің атауы
Жеңімпаз ықтимал өнім берушінің БСН/ЖСН
Бенефициарлық иесінің Т.А.Ә (бар болған жағдайда)
Бенефициарлық иесінің жеке басын куәландыратын құжат (құжаттың нөмірін және берілген күнін, азаматтығын, тұрғылықты елін көрсету)
Тікелей немесе жанама түрде жарғылық капиталдағы акциялардың (қатысу үлесінің) 25 % және одан астамына иелік ету
Тікелей немесе жанама түрде дауыс беретін акциялардың (қатысу үлесінің) 25 % және одан астамына иелік ету
Тікелей немесе жанама түрде директорлар кеңесінің немесе басқарушы органының көпшілік мүшелерін тағайындау құқығы
Ешбір бенефициарлық иесі алдыңғы шарттардың біріне немесе бірнешеуіне сәйкес келмейді
Бенефициарлық иесін айқындау мүмкін еместігі туралы ақпарат (құжат қоса беріледі)
Иә/жоқ
Иә/жоқ
Иә/жоқ
Иә
Екінші орынды иеленген әлеуетті Өнім беруші:
Екінші орынды иеленген ықтимал өнім берушінің атауы
БСН/ЖСН
2. Тапсырыс берушіге (тапсырыс берушінің атауы) Заңда белгіленген мерзімде жеңімпаз ықтимал өнім берушімен (БСН/ЖСН, атауы) сатып алу туралы шарт жасасу.
Немесе:
Сатып алуды (сатып алудың атауы) ________________* байланысты өткізілмеген деп тану:
Ескерту:
* Келесі мәндердің бірі: "ұсынылған өтінімдердің болмауы", "конкурсқа бірде-бір ықтимал өнім беруші жіберілмеді", "конкурсқа бір ықтимал өнім беруші жіберілді".
Немесе:
Сатып алуды күшін жою, оның негізі: Уәкілетті органдардың актілері (нұсқама, хабарлама, ұсыну, шешім) № ___ ____ ж. бастап.
Сатып алуды жою туралы шешім қабылдаған орган: (_________).
Немесе:
Ережелердің 146 тармағына сәйкес сатып алудан бас тарту.
Ескерту:
* Егер бірнеше тапсырыс беруші болса, тапсырыс беруші туралы деректер көрсетілмейді.
Қысқартулардың жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
ТӨН – төлеушінің есептік нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда).
Энергетикалық және коммуналдық
секторларды жаңғырту жөніндегі
ұлттық жобаны іске асыру
шеңберінде жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтерді сатып
алуды жүзеге асыру, жобалар мен
өнім берушілерді іріктеу,
шарттар жасасу қағидаларына
5-қосымша
Энергетика және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде "толық бітіріп берілетін" құрылысқа үлгілік шарт
Энергетика және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде "толық бітіріп берілетін" құрылысқа үлгілік шарт "Идентификациялық нөмір" ________ "Тапсырыс берушінің өңірі" ________ № "шарт нөмірі" ________ "шарт күні" ________ "Тапсырыс берушінің толық атауы", бұдан әрі – "Тапсырыс беруші", оның атынан әрекет ететін "лауазымы" "Т.А.Ә. (болған жағдайда)", "негізі" бойынша әрекет ететін, бір жағынан, және "Мердігердің толық атауы", бұдан әрі – "Мердігер", оның атынан әрекет ететін "лауазымы" "Т.А.Ә. (болған жағдайда)", "негізі" бойынша әрекет ететін, екінші жағынан, бұдан әрі бірлесіп – "Тараптар", Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына (бұдан әрі – Заң) және "сатып алу тәсілі" тәсілімен өткізілген сатып алудың "қорытынды күні" күнгі № "қорытынды нөмірі" қорытындыларына сәйкес осы "толық бітіріп берілетін" құрылысқа сатып алу туралы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісімге келді

1. Определить победителем по закупке №_______:
Наименование потенциального поставщика победителя и занявшего второе место
БИН/ИИН потенциального поставщика победителя
Ф.И.О. (при его наличии) бенефициарного владельца
Документ, удостоверяющий личность бенефициарного владельца (указать номер и дату выдачи документа, гражданство, страна проживания)
Прямое или косвенное владение 25 % или более акций (долей участия в уставном капитале)
Прямое или косвенное владение 25 % или более голосующих акций (долей участия в уставно капитале)
Прямое или косвенное право назначать большинство членов совета директоров или аналогичного руководящего органа
Ни один бенефициарный владелец не отвечает одному или нескольким из предыдущих условий
Информация о невозможности определения бенефициарного владельца (вложение документа)
Да/нет
Да/нет
Да/нет
Да
Победитель и потенциальный поставщик занявший второе место:
Наименование победителя и потенциального поставщика, занявшего второе место
БИН/ИИН
2. Заказчику (наименование заказчика) в сроки, установленные Законом, заключить
договор о закупках с (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя).
Либо:
Признать закупку (наименование закупки) ___ несостоявшейся в связи с
_____________________ *:
Примечание:
*Одно из следующих значений: "отсутствие представленных заявок", "к участию
в конкурсе не допущен ни один потенциальный поставщик", "к участию в конкурсе
допущен один потенциальный поставщик".
Либо:
Произведена отмена закупки, основанием которой является: Акты уполномоченных
органов (предписание, уведомление, представление, решение)
№ _________ от ______.
Орган, принявший решение об отмене: (_______________________).
Либо:
Произведен отказ от закупки в соответствии с пунктом 146 настоящих Правил.
Примечание:
* Сведения о заказчике не отображается, если несколько заказчиков.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 5
к Правилам осуществления
закупок работ и услуг, отбора
проектов и поставщиков,
заключения договоров в рамках
реализации национального
проекта по модернизации
энергетического
и коммунального секторов
Типовой договор о строительстве "под ключ" в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов
"Идентификационный номер"_______________________________________
"регион Заказчика" ____________№ "номер договора" _____________"дата
договора" _____________ "полное наименование
Заказчика"_____________________________, именуемый в дальнейшем "Заказчик",
от лица которого выступает "должность Заказчика" "ФИО (при его наличии)
Заказчика", действующий на основании "основание Заказчика"_________________,
с одной стороны и "полное наименование
Подрядчика"____________________________, именуемый в дальнейшем
"Подрядчик", от лица которого выступает "должность Подрядчика" "ФИО (при его
наличии) Подрядчика", действующий на основании "основание Подрядчика",
с другой стороны, далее совместно именуемые "Стороны", на основании Закона
Республики Казахстан "О жилищных отношениях" (далее – Закон) и итогов закупок
способом "способ закупки" от "дата итогов" № "номер итогов", заключили
настоящий Договор о закупках по строительству "под ключ" (далее – Договор)
и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. 1. Ұғымдар мен анықтамалар
1.1. Осы Шартта төменде көрсетілген ұғымдар мынадай түсінікке ие:
1) бас мердігер (бұдан әрі – Мердігер) – Тапсырыс берушімен жасалған Шарт бойынша оның қарсы тарапы болып табылатын заңды тұлға, сондай-ақ консорциум;
2) қосалқы мердігер – Шарт бойынша жұмыстардың бір бөлігін орындау үшін Мердігермен шарт және (немесе) келісім жасасқан тұлға немесе ұйым;
3) нысан – сатып алулардың ұйымдастырушысы құрылысқа, реконструкциялауға жататын деп айқындаған, Мердігер тарапынан Тапсырыс берушіге Шартта көзделген түрінде берілетін ғимарат, құрылыс;
4) учаске – Нысанды салуға немесе жұмыстарды орындауға бөлінген аумақ;
5) уақытша құрылыстар – Нысанды салу мен жөндеуге қажетті, Мердігер тұрғызатын, орнататын және Нысан құрылысы аяқталған соң алып тастайтын барлық уақытша ғимараттар мен құрылыстар.
6) жобалау-іздестіру жұмыстарының басталу күні – Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы, құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес белгіленген тиісті бастапқы деректерді Тапсырыс беруші Орындаушыға берген күн жобалау-іздестіру жұмыстарының басталған күні болып есептеледі;
7) құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталған күні – құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталған күні сәулет, қала құрылысы және құрылыс органдарынан Тапсырыс беруші алған құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны алған күн болып есептеледі.
2. Шарттың мәні
2.1. Мердігер осы Шартқа қоса берілген және оның ажырамас бөлігі болып табылатын қосымшаларда көрсетілген шарттар, талаптар және бағаларға сәйкес жұмыс (жұмыстарды) орындауға (бұдан әрі – Жұмыс) міндеттенеді, ал Тапсырыс беруші Мердігердің Шарт бойынша міндеттемелерін тиісінше орындауы жағдайында орындалған Жұмысты қабылдап алуға және осы Шартта көзделген шарттармен ақы төлеуге міндеттенеді:
"Специфика коды" специфика бойынша – "Специфика 1 бойынша Шарттың мәнінің қысқаша сипаттамасы".
2.2. Егер конкурстық өтінімде жеңімпаз объектіні өз қаражаты есебінен іске асыруды, кейін объектіні сенімгерлік басқаруға қабылдауды көздесе, осы Шарт объектіні сенімгерлік басқару нысанында пайдалануға міндеттемені қамтиды.
Сенімгерлік басқару шарты – сатып алу шартының ажырамас бөлігі болып табылады және ол типтік нысан бойынша жасалады, онда тиімділіктің негізгі көрсеткіштері (KPI), инвестицияларды қайтару тәртібі, оларды кезең-кезеңімен өтеу механизмі, шығындарды өтеу нысандары мен мерзімдері белгіленеді және табиғи монополияларды реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісілген болады.

1. Понятия и определения
1.1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия имеют следующее толкование:
1) генеральный подрядчик (далее – Подрядчик) – юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним Договоре, а также консорциум;
2) субподрядчик - лицо или организация, имеющее договор и (или) соглашение с Подрядчиком на выполнение части работ по Договору;
3) объект - здание, сооружение, определенное организатором закупок как подлежащее строительству, реконструкции и передаваемое Подрядчиком Заказчику в виде, предусмотренном Договором;
4) участок - территория, отведенная для строительства Объекта или производства работ;
5) временные сооружения - все временные здания и сооружения, необходимые для строительства и ремонта Объекта, которые возводятся, устанавливаются и убираются Подрядчиком после завершения строительства Объекта.
6) дата начала проектно-изыскательских работ - датой начала проектно-изыскательских работ считается дата предоставления Заказчиком Подрядчику соответствующих исходных данных, установленных в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной, строительной деятельности;
7) дата начала строительно-монтажных работ - датой начала строительно-монтажных работ считается дата получения уведомления о начале строительно-монтажных работ, полученного Заказчиком от органов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
2. Предмет Договора
2.1. Подрядчик обязуется выполнить работу(ы) согласно условиям, требованиям и по ценам, указанным в приложениях к настоящему Договору (далее – Работа), являющихся неотъемлемой его частью, а Заказчик обязуется принять выполненную(ые) Работу(ы) и оплатить за нее на условиях настоящего Договора при условии надлежащего исполнения Подрядчиком своих обязательств по Договору:
по специфике "Код специфики" - "Краткое описание предмета Договора по специфике 1".
2.2. В случае, если в конкурсной заявке победителя предусмотрена реализация объекта за счет собственных средств с последующим принятием объекта в доверительное управление, настоящий Договор включает обязательство по эксплуатации объекта в форме доверительного управления.
Договор доверительного управления является неотъемлемой частью договора о закупках и заключается по типовой форме с установлением ключевых показателей эффективности (KPI), порядка возврата инвестиций, механизма их поэтапного возмещения, формы и сроков компенсации затрат, согласованных с уполномоченным органом в сфере регулирования естественных монополий.

2.3. Төменде көрсетілген құжаттар және олардағы шарттар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) жобалау тапсырмасы;
3) жұмыстарды орындау шарттары;
4) техникалық сипаттама;
5) консорциуммен Шарт жасалған жағдайда консорциумдық келісім;
6) "толық аяқталған" бойынша құрылыс шарты бойынша жұмыстарды орындау жөніндегі әлеуетті Өнім берушінің келісімі (міндеттемелері).
2.4. Орындалған жұмыстардың көлемі Тараптардың өкілдері қол қойған орындалған жұмыстарды қабылдау-тапсыру актісімен расталады.
2.5. Жұмыстар Мердігердің қаражаты есебінен: материалдарымен, күшімен және құралдарымен, сондай-ақ тәуекелімен орындалады, егер Шарттың талаптарында өзгеше көзделмесе.
2.6. Мердігер көрсетілген Жұмысты орындауға арнайы дағдыларға және құқық қабілеттілікке ие болуы тиіс. Мердігер өз есебінен қажетті барлық рұқсат құжаттарын, соның ішінде лицензияларды, сертификаттарды және басқа да мемлекеттік және өзге органдардан алынатын рұқсаттарды алуға және олардың толық күшінде болуын қамтамасыз етуге міндетті. Бұған, бірақ онымен шектелмей: қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат, кіру визалары, тұруға рұқсат, шетелдік персоналға жұмысқа рұқсат кіреді.
2.7. Мердігер жоғарыда көрсетілген жұмыстарды осы Шарттың шарттарына сәйкес орындауға, ал Тапсырыс беруші оларды қабылдап алуға және Мердігердің Шарт бойынша міндеттемелерін тиісінше орындауы жағдайында ақы төлеуге міндеттенеді.
2.8. Осы Шартқа қол қою арқылы Мердігер мынаған кепілдік береді:
1) ол заңнамаға сәйкес құрылған және әрекет ететін кәсіпкерлік субъектісі болып табылады;
2) осы Шартқа қол қоюға кедергі жасайтын қандай да бір шектеулер, тыйымдар жоқ;
3) осы Шартқа қол қоюдың алдында өз кәсіпкерлік тәуекелдерінің барлығын бағалады және айқындады.
Мердігердің алдын ала жобалау, жобалау жұмыстары бойынша сатып алу шарттарының жобаларында алдын ала жобалау және (немесе) жобалау (жобалық-сметалық) құжаттамада уәкілетті мемлекеттік орган қалыптастыратын және индустрияны мемлекеттік қолдау мен индустриялық дамуды жүзеге асыру саласында пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және олардың мердігерлерінің деректер базасына (бар болған жағдайда) енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарды, бұйымдар мен конструкцияларды көрсету талаптары қамтылуы тиіс
3. Шарт сомасы және төлем шарттары
3.1. Шарттың жалпы сомасы конкурстық рәсімдер қорытындыларының хаттамасына сәйкес айқындалады және "шарт сомасы" (сома жазбаша) теңгені құрайды және Жұмысты (Жұмыстарды) орындауға байланысты барлық шығыстарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды, "оның ішінде ҚҚС "ҚҚС сомасы теңге/ҚҚС-сыз" қамтиды (бұдан әрі-шарт сомасы).

2.3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) задание на проектирование
3) условия выполнения работ;
4) техническая спецификация;
5) консорциальное соглашение (в случае заключения Договора с консорциумом);
6) соглашение (обязательства) потенциального поставщика по выполнению работ по договору строительства "под ключ".
2.4. Объем выполненных работ подтверждается актом приема-сдачи выполненных работ, подписанным представителями сторон.
2.5. Работы выполняются иждивением Подрядчика: материалами, силами и средствами Подрядчика, и его риском, если иное не предусмотрено условиями Договора;
2.6. Подрядчик должен обладать специальными навыками и правоспособностью для оказания данного вида Работ. Подрядчик должен за свой счет получать и сохранять в полной силе и действии все необходимые Подрядчику разрешительные документы, в том числе лицензии, сертификаты и иные разрешения от государственных и иных органов на оказание Работ по Договору, включая, но не ограничиваясь, разрешение на эмиссии в окружающую среду, въездные визы, разрешения на проживание, разрешение на работу для иностранного персонала.
2.7. Подрядчик обязуется выполнить вышеуказанные работы, в соответствии с условиями настоящего Договора, а Заказчик обязуется принять и оплатить выполненные Работы на условиях настоящего Договора, при условии надлежащего исполнения Подрядчиком своих обязательств по Договору.
2.8. Подрядчик, подписывая настоящий Договор подтверждает, что:
1) является субъектом предпринимательства созданным и действующим в соответствии с законодательством;
2) отсутствуют какие-либо ограничения, запреты для подписания настоящего Договора;
3) оценил и идентифицировал все свои предпринимательские риски перед подписанием настоящего Договора.
Проекты договоров о закупках Подрядчиком предпроектных, проектных работ должны содержать требования об указании в предпроектной и (или) проектной (проектно-сметной) документации строительных материалов, оборудований, изделий и конструкций, включенных в базу данных товаров, работ, услуг и их подрядчиков (при наличии), формируемую уполномоченным государственным органом в области государственной поддержки индустрии и индустриального развития.
3. Сумма Договора и условия оплаты
3.1. Общая сумма Договора определяется в соответствии с протоколом итогов конкурсных процедур и составляет "сумма договора" (сумма прописью) тенге и включает все расходы, связанные с выполнением Работ(ы), а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, "в том числе НДС "сумма НДС" тенге" /без НДС" (далее – сумма Договора).

3.2. Шарт тиісті қаржы жылына аумақтық қазынашылық органында бюджеттік бағдарлама/кіші бағдарлама/специфика бойынша тіркеледі: (коды), сомасы: ______ теңге.
3.3. Тапсырыс беруші Шарт күшіне енгеннен кейін, Мердігер аванстан бас тартқан жағдайларды қоспағанда, Мердігер Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде аванстық төлем жүргізеді, егер аванстық төлем көзделмеген жағдайларды қоспағанда
Аванстық төлем (алдын ала төлем) ______% (_____ Шарттың жалпы сомасының пайызы) Мердігер авансты (алдын ала төлемді) және төлем шотын қайтаруды қамтамасыз етуді ұсынған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жүргізіледі. Аванстық төлем (алдын ала төлем) көзделген аванстық төлем (алдын ала төлем) жүзеге асырылмаған жағдайларды қоспағанда, авансты қайтаруды қамтамасыз ету ұсынылған жағдайда жүргізіледі.
Аралық төлемдерді Тапсырыс беруші ақшалай қаражатты мердігердің "төлем шарты" есеп шотына аудару жолымен Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі істері жөніндегі уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде электрондық-цифрлық қолтаңба арқылы қалыптастырылған және қол қойылған орындалған жұмыстар актілеріне тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, пропорционалды ұстап қалуды ескере отырып төлейді Мердігер аванстан бас тартқан жағдайларды қоспағанда, бұрын төленген авансты, сондай-ақ шарт сомасының 3 (үш) пайызы мөлшерінде, "сома" мөлшерінде кепілдік жарнаны ұстап қалуды қамтиды.
Орындалған жұмыстар үшін ақы төлеуді Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі істері жөніндегі уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде электрондық-цифрлық қолтаңба арқылы қалыптастырылған және қол қойылған орындалған жұмыстар актісіне Тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Мердігердің "төлем шарты" есеп шотына ақша қаражатын аудару жолымен жүргізеді.
Бір қаржы жылы шеңберінде жұмыстар орындалған жағдайда Тапсырыс беруші Мердігерге жұмыстар аяқталғаннан және Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес объектіні пайдалануға қабылдау актісіне қол қойылғаннан кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде шарт сомасының қалған 5 (бес) пайызын "сома" мөлшерінде төлейді.
Егер Жұмыстардың орындалу мерзімі бір қаржылық жылдан асатын болса, Тапсырыс беруші Шарт сомасының "сома" мөлшеріндегі қалған 5 (бес) пайызын Мердігерге жұмыстар толық аяқталғаннан және Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес Объектіні пайдалануға қабылдау актісіне қол қойылғаннан кейін, құрылыс аяқталатын соңғы жылы, 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде төлейді.

3.2. В территориальном органе казначейства Договор подлежит регистрации на <____> год по бюджетной программе, подпрограмме, специфике - () тенге, тенге.
3.3. Заказчик после вступления Договора в силу, в течение 5 (пяти) рабочих дней, производит авансовый платеж после внесения Подрядчиком обеспечения исполнения Договора, обеспечения аванса, за исключением случаев, когда Подрядчик отказался от аванса.
Авансовый платеж (предоплата) в размере ______% (_____ процентов) от Общей суммы Договора производится в срок не позднее 20 (двадцати) рабочих дней с даты предоставления Подрядчиком обеспечения возврата аванса (предоплаты) и счета на оплату. Авансовый платеж (предоплата) производится при условии предоставления обеспечения возврата аванса, за исключением случаев, когда предусмотренный авансовый платеж (предоплата) не осуществляется.
Промежуточные платежи оплачиваются Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Подрядчика "условие оплаты" не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами актов выполненных Работ, сформированных и подписанных посредством электронно-цифровой подписи в информационной системе уполномоченного органа по делам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности Республики Казахстан, с учетом пропорционального удержания ранее оплаченного аванса, а также удержания гарантийного взноса в размере 3 (трех) процентов от суммы Договора, в размере "сумма", за исключением случаев, когда Подрядчик отказался от аванса.
Оплата за выполненные Работы производится Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Подрядчика "условие оплаты" не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта выполненных Работ, сформированного и подписанного посредством электронно-цифровой подписи в информационной системе уполномоченного органа по делам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности Республики Казахстан.
В случае выполнения Работ в рамках одного финансового года Заказчик оплачивает Подрядчику оставшиеся 5 (пять) процентов от суммы Договора в размере "сумма", в течение 30 (тридцати) календарных дней после завершения работ и подписания акта приемки Объекта в эксплуатацию в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
В случае если срок выполнения Работ со сроком свыше одного финансового года, Заказчик оплачивает Подрядчику оставшиеся 5 (пять) процентов от суммы Договора в размере "сумма", в течение 30 (тридцати) календарных дней после завершения работ и подписания акта приемки Объекта в эксплуатацию в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в последний год завершения строительства.

3.4. Орындалатын жұмыс көлемі.
3.5. Төлемнің алдындағы қажетті құжаттар:
1) "аумақтық қазынашылық органында тіркелген/қол қойылған" Шарт;
2) Ф-2В нысаны бойынша Орындалған жұмыстар актілері;
3) КС-3 нысаны бойынша Орындалған құрылыс жұмыстарының құны және шығындар туралы анықтамалар;
4) Уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде ЭЦҚ-мен қалыптастырылып қол қойылған Орындалған жұмыстар актілері;
5) Жұмыстар мен қызметтердегі елішілік (ішкі ел) құндылық туралы есеп;
6) Мердігер ұсынған электрондық шот-фактура (орындалған жұмыстардың жалпы сомасы көрсетілген).
Қол қоюдан бас тартқан жағдайда, Тапсырыс беруші дәлелді хат жолдайды және актілердегі кемшіліктерді көрсетеді; кемшіліктер жойылғанға дейін актілерге қол қойылмайды.
4. Тараптардың міндеттемелері
4.1. Мердігер міндеттенеді:
1) Шарт бойынша өзіне алған міндеттемелердің, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде шарттар жасасу Қағидаларында белгіленген Өнім беруші таңдаған өлшемшарттардың толық және тиісінше орындалуын қамтамасыз етуге;
2) Шарт күшіне енген күннен бастап он (10) жұмыс күні ішінде Шартты орындауды қамтамасыз етуді Шарттың жалпы сомасының үш (3) пайызы мөлшерінде, теңге, сондай-ақ авансты қайтаруды қамтамасыз етуді (Шарттың пәндері бойынша көзделген аванс мөлшерінде) теңге енгізуге; барлығы () теңге мөлшерінде, мынадай нысандардың бірінде:
Мердігердің электрондық әмиянындағы ақша; немесе
осы Қағидалардың конкурстық құжаттамасының 8-қосымшасына сәйкес электрондық құжат түріндегі банк кепілдігі; немесе
Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес электрондық құжат түріндегі Мердігердің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарты.
3) шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде конкурстық рәсімдер шеңберінде алынған міндеттемелерді ескере отырып, орындалатын жұмыстардың талаптарға сәйкестігін қамтамасыз етуге міндетті;
4) Шарт бойынша жұмыстарды орындау мақсатында Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 26 мамырдағы № 286 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28243 болып тіркелген) сәйкес қалыптастырылған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер және олардың мердігерлерінің деректер базасына (болған жағдайда) енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарын, бұйымдары мен конструкцияларын пайдалану.

3.4. Объем выполняемых работ.
3.5. Необходимые документы, предшествующие оплате:
1) "зарегистрированный в территориальном органе казначейства/подписанный" Договор;
2) акт(ы) выполненных работ по форме Ф2В;
3) справка(и) о стоимости выполненных строительных работ и затрат по форме КС-3;
4) акт(ы) выполненных работ, сформированные и подписанные посредством электронно-цифровой подписи в информационной системе уполномоченного органа по делам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности Республики Казахстан;
5) отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах;
6) электронная счет-фактура с описанием, указанием общей суммы выполненных работ, представленная Подрядчиком Заказчику.
В случае отказа от подписания Заказчик направляет Подрядчику мотивированное письмо и указывает на недостатки в актах, которые необходимо устранить. До устранения таких недостатков акты приемки выполненных работ Заказчиком не подписываются.
4. Обязательства Сторон
4.1. Подрядчик обязуется:
1) обеспечить полное и надлежащее исполнение взятых на себя обязательств по Договору, критериев выбранных Поставщиком, установленных Правилами осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов;
2) в течение десяти рабочих дней со дня вступления в силу Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере трех процентов от общей суммы Договора равную тенге и размеров аванса, предусмотренных по предметам Договора равную тенге4, тенге>5, что в общем составляет () тенге в виде:
денег, находящихся в электронном кошельке Подрядчика;
либо:
банковской гарантии, представляемой в форме электронного документа согласно приложению 8 конкурсной документации к настоящим Правилам;
либо:
договора страхования гражданско-правовой ответственности подрядчика в виде электронного документа по типовой форме согласно приложению 7 к Правилам;
3) при исполнении своих обязательств по Договору обеспечить соответствие выполняемых работ требованиям, с учетом взятых обязательств в рамках конкурсных процедур;
4) в целях выполнения работ по Договору использовать строительные материалы, оборудования, изделия и конструкции, включенные в базу данных товаров, работ, услуг и их подрядчиков (при наличии), сформированных в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 мая 2022 года № 286 "Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их подрядчиков" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28243);

5) Шарт талаптарын орындау үшін Мердігер тартқан персоналды қоспағанда, Тапсырыс беруші немесе оның атынан басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманың мазмұнын Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз ашпауы тиіс. Көрсетілген ақпарат осы персоналға құпия түрде және міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, сол шамада берілуі тиіс;
6) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша не электрондық келісімінсіз Шартты іске асыру мақсатында қоспағанда, жоғарыда аталған қандай да бір құжаттар мен ақпаратты пайдаланбауға;
7) Тапсырыс берушінің жазбаша талабы бойынша, оның ішінде сатып алудың электрондық платформасы арқылы Шарт бойынша міндеттемелердің орындалу барысы туралы ақпарат беруге;
8) Мердігердің Шарт талаптарын тиісінше орындамауы және (немесе) өзге де заңсыз әрекеттері салдарынан Тапсырыс берушіге келтірілген залалды толық көлемде өтеуге. Мердігердің Шарттың елеулі талаптарын тиісінше орындамау фактісі және осының салдарынан келтірілген залал заңды күшіне енген тиісті сот актісімен, сондай-ақ уәкілетті мемлекеттік органдардың актілерімен расталады.;
9) сатып алудың электрондық платформасы арқылы Тапсырыс берушіге Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі істері жөніндегі уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған орындалған жұмыстардың электрондық-цифрлық қолтаңбамен бекітілген актісін, сондай-ақ жұмыстардағы елішілік құндылық туралы есепті ресімдеуге және жіберуге;
10) Тапсырыс беруші бекіткеннен кейін, Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қалыптастырылып, қол қойылған орындалған жұмыстар актісіне сәйкес, электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық шот-фактура жазып беру қажет. Бұл рәсім электрондық шот-фактураларды ақпараттық жүйеде электрондық нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады;
11) Шартқа қол қойылған және жобалауға техникалық тапсырма берілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушіге жобалау-іздестіру жұмыстарының кестесін бекітуге ұсынуға;
12) Тапсырыс беруші жобалау-сметалық құжаттаманы бекіткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру кестесін әзірлеуге және Тапсырыс берушіге бекітуге ұсынуға;

5) не раскрывать без предварительного письменного согласия Заказчика содержание технической документации, представленной Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Подрядчиком для исполнения условий Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для исполнения обязательств;
6) без предварительного письменного, либо электронного согласия Заказчика не использовать какие-либо вышеперечисленные документы и информацию, кроме как в целях реализации Договора;
7) по письменному требованию Заказчика, в том числе посредством электронной платформы закупок, предоставлять информацию о ходе исполнения обязательств по Договору;
8) возмещать Заказчику в полном объеме причиненные ему убытки, вызванные ненадлежащим исполнением Подрядчиком условий Договора и/или иными неправомерными действиями возмещать Заказчику в полном объеме причиненные ему убытки, вызванные ненадлежащим исполнением Подрядчиком условий Договора и/или иными неправомерными действиями. Факт ненадлежащего исполнения Подрядчиком существенных условий Договора, а также причиненные этим убытки Заказчику подтверждается соответствующим судебным актом, вступившим в законную силу а также актами соответствующих государственных органов;
9) оформить и направить Заказчику посредством электронной платформы закупок утвержденный электронно-цифровой подписью акт выполненных работ, сформированный в информационной системе уполномоченного органа по делам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности Республики Казахстан, а также отчет о внутристрановой ценности в работах;
10) после утверждения Заказчиком акта выполненных работ сформированного и подписанного посредством электронно-цифровой подписи в информационной системе уполномоченного органа по делам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности Республики Казахстан, выписать счет-фактуру в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
11) в течение пяти рабочих дней со дня подписания Договора и предоставления технического задания на проектирование представить на согласование Заказчику календарный график производства проектно-изыскательских работ;
12) в течение пяти рабочих дней со дня утверждения Заказчиком проектно-сметной документации разработать и представить на согласование Заказчику календарный график производства строительно-монтажных работ;

13) жобалық-сметалық құжаттама бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Шартқа 1-қосымшада көрсетілген кестеге сәйкес ұйымдық-технологиялық құжаттаманы және жұмыс күшінің қозғалысы кестесін әзірлеуге міндетті.
14) Шарт күшіне енген күннен бастап бес (5) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 қарашадағы № 707 бұйрығына сәйкес шарттық бағалар каталогы негізінде Мердігердің орындалатын жұмыстарға арналған сметасын (офертасын) (қажет болған жағдайда) Тапсырыс берушіге ұсынуға
15) электрондық сатып алу платформасында берілген коммерциялық ұсыныстар негізінде қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміне енгізілген қазақстандық тауар өндірушілерден, сондай-ақ сатып алынатын тауарлар үшін жаңа өндіріс орындарын құру жобасын іске асырушыдан жұмысты орындау үшін қажетті тауарларды сатып алуды қамтамасыз етеді.
Осы тармақта көзделген міндеттеменің орындалуын растау ретінде Мердігер тараптар Жұмыстардың соңғы Актісіне қол қойғанға дейін: сатып алынатын тауарлардың өндірушісімен (өндірушілерімен) тауарларды сатып алу туралы шарттың (шарттардың) көшірмелерін, не сатып алынатын тауар бойынша жаңа өндірістер құру Жобасын іске асыратын ұйыммен оффтейк шарттың көшірмесін, сондай-ақ тауарларды қабылдап-беру актілерін ұсынады.Көрсетілген міндеттеме, егер жүргізілген (жүргізілетін) сатып алулардың және (немесе) Шарттың талаптарында Жұмыстардың белгілі бір көлемін қосалқы мердігерге беруге жол берілсе, қосалқы мердігерге де қолданылады.
Тауарларды сатып алу өнеркәсiптi ынталандыру жөнiндегi уәкiлеттi орган әзiрлеген және бекiтетiн энергетика және коммуналдық секторды жаңғырту жөнiндегi ұлттық жоба шеңберiнде Қазақстандық тауар өндiрушiлерден тауарларды сатып алу және офтейк шарттар жасасу қағидаларымен реттеледi.
16) алдын ала жобалау және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамада уәкілетті мемлекеттік орган қалыптастыратын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер және олардың мердігерлері деректер базасына (болған жағдайда) енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарды, бұйымдар мен конструкцияларды көрсету.
Осы тармақ алдын ала жобалау және жобалау жұмыстары сатып алынған кезде қолданылады.
17) орындалған жұмыстардың түпкілікті актісімен, сондай-ақ Жұмыстардағы елішілік құндылық туралы есепті Тапсырыс берушіге ұсынуға міндетті;

13) в течение пяти рабочих дней с даты утверждения проектно-сметной документации разработать организационно-технологическую документацию и график движения рабочей силы, согласованные с календарным планом, указанным в Приложении 1 к Договору".
14) в течение пяти рабочих дней со дня вступления в силу Договора представить Заказчику смету (оферту) Подрядчика на выполняемые работы на основе каталога договорных расценок в соответствии с приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2015 года № 707 "Об утверждении Правил определения стоимости строительства объектов за счет государственных инвестиций и средств субъектов квазигосударственного сектора" (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан под номером 12527) (при необходимости);
15) обеспечить приобретение товаров, необходимых для выполнения работ у казахстанских товаропроизводителей, состоящих в реестре казахстанских товаропроизводителей, а также реализующих Проект по созданию новых производств по закупаемому товару, на основе коммерческих предложений, представленных на электронной платформе закупок.
Подтверждением исполнения Подрядчиком обязательства, предусмотренного настоящим пунктом Договора, является предоставление Подрядчиком до даты подписания сторонами окончательного Акта выполненных Работ, копии(й) договора(ов) о закупках товаров у товаропроизводителя(ей) закупаемых товаров/организации(ий), реализующей(их) Проект по созданию новых производств по закупаемому товару, актов приема-передачи товаров. Указанное обязательство распространяется и на субподрядчика, в случае если условиями проводимых (проведенных) закупок/Договора допускается передача определенного объема Работ на субподряд.
Закуп товаров регламентирован Правилами приобретения товаров у казахстанских товаропроизводителей и заключения офтейк контрактов в рамках национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов, разработанных и утвержденных уполномоченным органом по стимулированию промышленности.
16) указать в предпроектной и (или) проектной (проектно-сметной) документации строительные материалы, оборудования, изделия и конструкции, включенные в базу данных товаров, работ, услуг и их подрядчиков (при наличии), формируемую уполномоченным государственным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности.
Данный пункт применяется при закупе предпроектных, проектных работ;
17) представить Заказчику с окончательным Актом выполненных Работ, а также отчет о внутристрановой ценности в работах;

18) Шарт талаптарына сәйкес жұмыстарда Тапсырыс беруші анықтаған кемшіліктерді жоюға;
19) Объектінің пайдалану сипаттамаларын қамтамасыз ету, оның ішінде қызмет ету мерзімін, энергия тиімділігін, жергілікті қамту үлесін, сапа кепілдігін, сондай-ақ Мердігерді іріктеу конкурсы шеңберінде Мердігердің көрсеткіштерді жақсартуға қатысты ұсыныстарын, конкурс құжаттамасында және жобалық-сметалық құжаттамада көзделген талаптарды ескере отырып, есептермен, сертификаттармен және сынақ нәтижелерімен растай отырып, конкурс құжаттамасында Өнім берушімен конкурс рәсімдерінен өту кезінде белгіленген критерийлер мен шарттарға сәйкес орындау.
20) өз күшімен және өз тәуекелімен Жұмыстарды орындау үшін қажетті рұқсат беру сипатындағы кез келген келісімдерді, рұқсаттарды және өзге де құжаттарды алуға міндетті.
21)Тапсырыс берушінің Шарт бойынша міндеттемелерді орындауға байланысты барлық нұсқаулары мен сұрау салуларын орындауға міндетті;
22) Жұмыстарды орындау процесінде Еңбекті қорғау, өнеркәсіптік қауіпсіздік және қоршаған ортаны қорғау туралы заңнаманы қоса алғанда, Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларын, сондай-ақ Тапсырыс берушінің объектілерінде өндірістік қауіпсіздік саласындағы стандарттарды, регламенттерді, нұсқаулықтарды және өзге де актілерді қабылдау-беру актісі бойынша Тапсырыс беруші Мердігерге берген талаптарды ескеруге міндетті;
23) Қазақстан Республикасы заңнамасының және осы Шарттың өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы талаптарын бұзушылықтар анықталған жағдайда, бар бұзушылықтар толық жойылғанға дейін, оның ішінде Тапсырыс берушінің талабы бойынша Жұмыстарды орындауды тоқтата тұруға міндетті. Бұл жағдайда Жұмыстарды орындауды, Қызметтерді көрсетуді тоқтата тұру Мердігердің кінәсінен тоқтап қалу болып табылады;
24) Орындалатын Жұмыстардың кезекті кезеңін қабылдауға дайындығы туралы Тапсырыс берушіні уақтылы хабардар етуге және оның ұсынылуын қамтамасыз етуге міндетті;
25) Жұмыстарды орындау барысын бәсеңдететін немесе Жұмыстарды орындауды осындай жағдайлар туындаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мүмкін етпейтін мән-жайлар туындаған жағдайда, бұл туралы Тапсырыс берушіге хабарлауға;
26) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз шарт бойынша өз міндеттемелерін ешкімге толық да, ішінара да бермеуге тиіс;
27) жұмыстарды орындау процесінде туындауы мүмкін барлық тәуекелдер мен шығындарды көтеруге;
28) Жұмысты білікті мамандармен орындауға;
29) Шарт жасалған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушімен Шарт бағасының есебін (қызметтер, жұмыстар сметасын) және жұмыстарды орындау кестесін ұсынуға және келісуге;

18) устранить выявленные Заказчиком недостатки в Работах в соответствии с условиями Договора;
19) обеспечить эксплуатационные характеристики объекта, в т.ч., энергоэффективность, доля местного содержания, гарантия качества, заявленные в конкурсной документации и ПСД, с учетом предложений Подрядчика по улучшению показателей в рамках конкурса по отбору Подрядчика, с подтверждением данных расчетами, сертификатами и результатами испытаний в соответствии с критериями и условиями установленными конкурсной документацией, Поставщиком при прохождении конкурсных процедур.;
20) своими силами и на свой риск получить любые согласования, допуски и иные документы разрешительного характера, необходимые для выполнения Работ.
21) выполнять все указания и запросы Заказчика, связанные с выполнением обязательств по Договору;
22) в процессе выполнения работ учитывать нормы законодательства Республики Казахстан, включая законодательство об охране труда, промышленной безопасности и охраны окружающей среды, а также требования переданных Заказчиком Подрядчику по акту приема-передачи стандартов, регламентов, инструкций и иных актов Заказчика в области производственной безопасности на объектах Заказчика;
23) приостановить выполнение работ, в том числе по требованию Заказчика, в случае выявления нарушений требований законодательства Республики Казахстан и настоящего Договора в области промышленной безопасности до полного устранения имеющихся нарушений. Приостановка выполнения работ, оказания услуг в данном случае является простоем по вине Подрядчика;
24) своевременно уведомлять Заказчика о готовности приемки очередного этапа выполняемых Работ и обеспечить его предъявление;
25) в случае возникновения обстоятельств, замедляющих ход выполнения Работ или делающих выполнение Работ невозможным в течение 3 (трех) рабочих дней с даты наступления таких обстоятельств, поставить об этом в известность Заказчика;
26) ни полностью, ни частично не должен передавать кому-либо свои обязательства по Договору без предварительного письменного согласия Заказчика;
27) нести все риски и потери, которые могут возникнуть в процессе выполнения Работ;
28) выполнить Работы квалифицированными специалистами;
29) в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня заключения Договора предоставить и согласовать с Заказчиком Расчет цены Договора (смету услуг, работ) и график выполнения работ;

30) Тапсырыс беруші тарапынан тексерулер мен аудит нәтижелері бойынша анықталған өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы сәйкессіздіктерді жоюға бағытталған түзету іс-қимылдарын әзірлеуге және орындауға міндетті;
31) өз қызметкерлерін және қосалқы Мердігерлік ұйымдардың қызметкерлерін еңбекті қорғауға және өнеркәсіптік қауіпсіздік қызметіне кіріспе нұсқамаға жіберуге;
32) жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету объектісінде жол жүрісі қауіпсіздігі жөніндегі жұмысты ұйымдастыруға;
33) қауіптілігі жоғары жағдайларда жұмыстарды жүргізу кезінде рұқсат-нарядтарды қолдануға;
34) Тапсырыс берушінің объектілерінде жұмыстарды орындау кезінде орын алған барлық жазатайым оқиғалар, инциденттер, авариялар, мердігердің табиғат қорғау заңнамасын бұзу жағдайлары туралы Тапсырыс берушіні ең аз уақыт ішінде, бірақ 24 сағаттан аспайтын мерзім ішінде хабардар етуге міндетті;
35) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, оқиғалардың себептерін тергеп-тексеруді ұйымдастыруға және жүргізуге, тергеп-тексеру жөніндегі комиссияның құрамына Тапсырыс берушінің өкілдерін, сондай-ақ уәкілетті мемлекеттік органдардың өкілдерін енгізе отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімдерде тергеп-тексеру нәтижелері бойынша құжаттаманы ресімдеуге;
36) Тапсырыс берушіге оның жазбаша талабы бойынша Тапсырыс берушінің өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы талаптарын Мердігердің орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін келісімшартқа сәйкес Мердігердің Тапсырыс берушінің объектілерінде жұмыстарды орындауы кезінде өндірістік қауіпсіздік талаптарын бұзушылықтар тізбесіне сәйкес айқындалатын тұрақсыздық айыбын (айыппұлды) төлеуге міндетті;
37) осы Шарт бойынша жұмыстарды орындау/қызметтер көрсету үшін тартылатын өз қызметкерлерінің, үшінші тұлғалардың қолымен жұмыстарды орындау/қызметтер көрсету объектісінде қолданылып жүрген стандарттармен, регламенттермен, нұсқаулықтармен және Тапсырыс берушіден алынған өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы Тапсырыс берушінің өзге де жергілікті құжаттарымен таныстыруға;
38) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы Техникалық оператор айқындаған өнім берушілермен ұзақ мерзімді шарттар мен офтейк келісімшарттар жасасуды қамтамасыз етуге міндетті;
39) Ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде тауарларды (материалдар мен жабдықты) Ұлттық жобаның электрондық сатып алу платформасы арқылы, қазақстандық тауар өндірушілер тізіліміндегі жеткізушілерден сатып алуды жүзеге асыру.
40) қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінен өнім берушілерде қажетті тауарлар болмаған кезде тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы Техникалық оператормен жеткізуге офтейк келісімшарт жасасу мүмкіндігін пысықтау;

30) разрабатывать и исполнять корректирующие действия, направленные на устранение несоответствий в области промышленной безопасности, выявленных по результатам проверок и аудита со стороны Заказчика;
31) направлять своих работников и работников субподрядных организаций на вводный инструктаж в службу Охраны труда и Промышленной безопасности;
32) организовать работу по безопасности дорожного движения на объекте выполнения работ, оказания услуг;
33) применять наряды-допуски при производстве работ в условиях повышенной опасности;
34) в течение минимального времени, но не более чем в течение 24 часов информировать Заказчика обо всех несчастных случаях, инцидентах, авариях, случаях нарушения Подрядчиком природоохранного законодательства, имевших место при выполнении работ на объектах Заказчика;
35) организовывать и проводить расследование причин происшествий, оформлять документацию по результатам расследований в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан с включением в состав комиссии по расследованию представителей Заказчика, а также представителей уполномоченных государственных органов, в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
36) выплатить Заказчику по его письменному требованию неустойку (штраф) за неисполнение или ненадлежащее исполнение Подрядчиком требований Заказчика в области промышленной безопасности, определяемую в соответствии с Перечнем нарушений требований производственной безопасности при выполнении работ Подрядчиком на объектах Заказчика согласно Договору;
37) ознакомить под роспись своих работников, третьих лиц, привлекаемых для выполнения работ/оказания услуг по настоящему Договору, с действующими на объекте выполнения работ/оказания услуг стандартами, регламентами, инструкциями и иными локальными документами Заказчика в области промышленной безопасности, полученными от Заказчика;
38) Обеспечить заключение долгосрочных договоров и офтейк контрактов с поставщиками товаров, определенными Техническим оператором в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства;
39) По проектам, реализуемым в рамках Национального проекта "Модернизация энергетического секторов" (далее – Нацпроект) производить закуп товаров (материалы и оборудования) через электронную платформу закупок Национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов проекта у поставщиков из Реестра казахстанских товаропроизводителей (далее реестр ОТП);
40) При отсутствии у поставщиков из Реестра казахстанских товаропроизводителей необходимых товаров отработать возможность заключения офтейк контракта на поставку с Техническим оператором в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства;

41) Тапсырыс берушінің сұрау салуы бойынша Тапсырыс беруші айқындаған нысандар бойынша және мерзімдерде өнеркәсіптік қауіпсіздіктің жай-күйі туралы ақпарат беруге міндетті;
42) Тапсырыс беруші, Техникалық оператор немесе Уәкілетті орган Жұмыстың орындалу (қызмет көрсету) барысын тексерген кезде, бақылау, мониторинг жүргізу, оның ішінде сызбаларға және өндірістік ақпаратқа қол жеткізу мақсатында Тапсырыс беруші тарапынан ешқандай қосымша шығындарсыз осы Шарттың мәніне қатысты қаржылық, бухгалтерлік, құқықтық және өзге де құжаттаманы ұсынуға көмек көрсету;
43) Жұмыстарға қолжеткізуі бар барлық адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
44) барлық қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушылар) және аффилиирленгендігі бойынша ақпаратты ашуды, оффшорлық аймақтарда түпкілікті бенефициарды тіркеуге тексеруді қамтамасыз етуге міндетті;
45) энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде құрылатын уақытша және тұрақты жұмыс орындары бойынша ақпаратты Құрылыс туралы үлгілік Шарттың 2-қосымшасына сәйкес мердігерге беруге;
46) кепілдік пайдалану кезеңінде техникалық ерекшелік талаптарын ескере отырып, техникалық қызмет көрсетуді және жөндеуді қамтамасыз ету, анықталған ақауларды осы Шартта көзделген мерзімдерде жою және жою кезеңіне кепілдік мерзімін ұзарту;
47) осы Шартты орындауға байланысты барлық төлемдер мен есеп айырысуларды тек қана Тараптармен келісілген екінші деңгейдегі банкте ашылған эскроу-шот арқылы жүзеге асыруға міндетті. Осы Шарт бойынша есеп айырысудың өзге нысандарын пайдалануға жол берілмейді. Осы міндеттемені бұзу шарттың талаптарын елеулі түрде бұзу деп танылады және Қазақстан Республикасының заңнамасында және осы Шартта көзделген жауапкершілік шараларын қолдануға әкеп соғады;
48) жоғарыда айтылғандардың бірде-бір тармағы Мердігерді Шарт бойынша басқа міндеттемелерден босатпайды.
4.2. Мердігер құқылы:
1) Тапсырыс берушіден шарт бойынша орындалған жұмыстар үшін ақы төлеуді талап етуге;
2) Тапсырыс берушімен орындау мерзімдерін алдын ала келісе отырып, жұмыстарды мерзімінен бұрын орындауға;
3) Тапсырыс берушіден Жұмыстарды уақтылы қабылдауды және орындалған Жұмыстар актісіне (актілеріне) және объектіні пайдалануға қабылдау актісіне қол қоюды талап етуге;
4) Тапсырыс берушіден авансты (алдын ала төлемді) қайтаруды қамтамасыз етуді уақтылы қайтаруды талап етуге;
5) Тапсырыс берушіден енгізілген Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді уақтылы қайтаруды талап етуге;
6) Тапсырыс берушінің талабы бойынша тендерлік өтінім құрамында мәлімделген мамандардан тең мәнділермен ауыстыруға;

41) по запросу Заказчика предоставить информацию о состоянии промышленной безопасности по формам и в сроки, определенные Заказчиком;
42) при осуществлении Заказчиком, Техническим оператором ил Уполномоченным органом проверки хода выполнения Работ (оказания Услуг) оказывать содействие в предоставлении финансовой, бухгалтерской, юридической и др. документации, относящейся к предмету настоящего Договора, с целью контроля, мониторинга, включая доступ к чертежам и производственной информации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика;
43) обеспечить безопасность всех лиц, имеющих доступ к выполнению Работ;
44) обеспечить раскрытие информации по всем субподрядчикам (соисполнителям) и аффилированности, проверку на регистрацию конечного бенефициара в оффшорных зонах;
45) предоставлять информацию по создаваемым временным и постоянным рабочим местам подрядчику в соответствии с приложением 2 к Типовой договор о строительстве "под ключ" в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов;
46) в период гарантийной эксплуатации, с учетом требований технического спецификации, обеспечивать техническое обслуживание и ремонт, устранять выявленные дефекты в сроки, предусмотренные настоящим договором, с продлением гарантийного срока на период устранения дефектов;
47) осуществлять все платежи и расчеты, связанные с исполнением настоящего Договора, исключительно через эскроу-счет, открытый в банке второго уровня, согласованном Сторонами. Использование иных форм расчетов по настоящему Договору не допускается. Нарушение настоящего обязательства признается существенным нарушением условий договора и влечет применение мер ответственности, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и настоящим Договором."
48) ни один пункт вышеизложенного не освобождает Подрядчика от других обязательств по Договору.
4.2. Подрядчик вправе:
1) требовать от Заказчика оплату за выполненные Работы по Договору;
2) на досрочное выполнение Работ, заранее согласовав с Заказчиком сроки выполнения;
3) требовать от Заказчика своевременной приемки Работ и подписания Акта (-ов) выполненных Работ и Акта приемки объекта в эксплуатацию;
4) требовать от Заказчика своевременного возврата обеспечения возврата аванса (предоплаты);
5) требовать от Заказчика своевременного возврата внесенного обеспечения исполнения договора;
6) по требованию Заказчика заменить с специалистов, заявленных в составе тендерной заявки, на равнозначных;

7) Шартта көзделген негіздер бойынша Шартты бұзуға.
4.3. Тапсырыс беруші міндеттенеді:
1) Тараптар келісімді бекіткен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде құрылыс объектісі үшін жоспарланған жер учаскесін самовольды құрылыс нысандарынан, инженерлік-техникалық қамтамасыз ету желілерін қайта орналастыруды қажет ететін басқа да бар объектілерден, құрылыс нысандарынан, қоқыстан және Подрядшының жұмыстарды бастауына, оларды жүргізуге және келісім-шартта белгіленген мерзімде аяқталуына кедергі келтіретін қоқыс пен қалдықтардан босатуды қамтамасыз етуі тиіс, егер жер учаскесін босатумен байланысты жұмыстар жобалау-сметалық құжаттамада қарастырылмаса;
2) Жұмыстарды орындау үшін Мердігер мамандарының объектіге кедергісіз кіруін қамтамасыз етуге;
3) орындалған Жұмыстардың сәйкессіздігі анықталған кезде Мердігерді дереу жазбаша хабардар етуге міндетті;
4) Жұмыстарды қабылдау кезінде Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі істері жөніндегі уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде электрондық-цифрлық қолтаңба арқылы қалыптастырылған және қол қойылған орындалған жұмыстардың актісі бекітілсін не 3 жұмыс күні ішінде немесе Тапсырыс берушімен келісім бойынша өзге мерзім ішінде оны қабылдамаудың дәлелді негіздемелері көрсетіле отырып, Жұмыстарды қабылдаудан бас тартуға;
5) ҚР сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі істері жөніндегі уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде электрондық-цифрлық қолтаңба арқылы қалыптастырылған және қол қойылған орындалған жұмыстардың актісін бекіткеннен кейін электрондық нысанда шот-фактураны жазып беру Қағидаларына сәйкес Мердігер электрондық нысанда электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берген шот-фактураны электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде қабылдауға;
6) осы Шартта белгіленген тәртіппен және мерзімдерде төлем жүргізуге;
7) өндірістік жұмыстар басталғанға дейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10795 болып тіркелген) бекітілген Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастыру және функцияларын жүзеге асыру қағидаларына сәйкес Мердігерге барлық қажетті құжаттарды беруге міндетті;
8) бюджет қаражаты жеткілікті болған кезде Мердігерден жұмыстардың мерзімінен бұрын орындалуы және оларды тапсыруға дайындығы туралы хабарлама алған жағдайда, Шарттың талаптарына сәйкес жұмыстарды орындау аяқталған күннен бастап бір ай ішінде орындалған жұмыстар үшін мерзімінен бұрын түпкілікті ақы қабылдауға және жүргізуге;

7) расторгнуть Договор по основаниям, предусмотренным в Договоре.
4.3. Заказчик обязуется:
1) не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания Договора Сторонами обеспечить освобождение земельного участка, предназначенного для строительства Объекта от самовольных построек, подлежащих переносу сетей инженерно-технического обеспечения, иных существующих зданий, строений, сооружений, от завалов и мусора, не позволяющих Подрядчику приступить к выполнению работ, обеспечению их ведения и завершения в установленный Договором срок, если работы связанные с освобождением земельного участка не предусмотрено в проектно-сметной документации;
2) обеспечить беспрепятственный доступ специалистов Подрядчика на объект для выполнения Работ;
3) при выявлении несоответствий выполненных Работ незамедлительно письменно уведомить Подрядчика;
4) при приемке Работ утвердить акт выполненных работ, сформированный и подписанный посредством электронно-цифровой подписи в информационной системе уполномоченного органа по делам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности Республики Казахстан, либо отказать в принятии работ с указанием аргументированных обоснований ее непринятия в течении 3 рабочих дней или иной срок по согласованию с Заказчиком;
5) после утверждения акта выполненных работ, сформированного и подписанного посредством электронно-цифровой подписи в информационной системе уполномоченного органа по делам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности РК, принять счет-фактуру, выписанную Подрядчиком в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
6) произвести оплату в порядке и сроки, установленные настоящим Договором;
7) до начала производственных работ передать Подрядчику все необходимые документы в соответствии с Правилами организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика), утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10795);
8) при наличии достаточных бюджетных средств досрочно принять и произвести окончательную оплату за выполненные работы в течение месяца со дня окончания выполнения работ, в соответствии с условиями Договора, в случае получения уведомления от Подрядчика о досрочном выполнении работ и готовности их к сдаче;

9) Тапсырыс берушіден алдын ала төлем алынған сомаға Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық және тиісінше орындаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде енгізілген авансты (алдын ала төлемді) қайтаруды қамтамасыз етуді мердігерге қайтаруға;
10) Мердігерге өзі енгізген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық және тиісінше орындаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қайтаруға.
4.4. Тапсырыс беруші құқылы:
1) Орындалған Жұмыстардың сапасын тексеруге;
2) Жұмыстарды мерзімінен бұрын орындаған жағдайда, Тапсырыс беруші Жұмыстарды мерзімінен бұрын қабылдауға және Шарт талаптарына сәйкес оған ақы төлеуге құқылы. Жұмыстарды мерзімінен бұрын орындаудан бас тартуға оны қабылдау мүмкіндігі болмаған жағдайларда жол беріледі;
3) Мердігерден қойылған өсімпұл, айыппұл және залал сомасын төлеуді талап етуге міндетті;
4) Шарттың құнын тиісті түрде азайта отырып, жұмыстарды немесе Шарттың талаптарына сәйкес келмейтін жұмыстардың белгілі бір бөлігін қабылдаудан бас тартуға;
5) Шартта көзделген негіздер бойынша Шартты бұзуға.
6) Мердігердің жедел-шаруашылық қызметіне араласпай, Орындалатын жұмыстардың барысы мен сапасын, оларды өндіру мерзімдерінің (кестесінің) сақталуын, Мердігер ұсынған материалдардың сапасын, сондай-ақ Мердігердің Тапсырыс берушінің материалдарын дұрыс пайдалануын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыруға құқылы;
7) Мердігерге жұмыс нәтижесінің тиісінше сапасыздығына байланысты талаптар қоюға;
8) құрылыс бойынша техникалық құжаттамаға өзгерістер енгізуге құқылы.
5. Жұмыстардың техникалық ерекшелікке және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігін тексеру
5.1. Тапсырыс беруші немесе оның өкілдері орындалған жұмыстардың техникалық ерекшелікте және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген талаптарға сәйкестігіне бақылау және тексеру жүргізе алады. Бұл ретте осы тексерулер бойынша барлық шығындарды Мердігер көтереді. Тапсырыс беруші осы мақсаттар үшін белгіленген өз өкілдері туралы Мердігерді жазбаша түрде уақтылы хабардар етуге тиіс.
5.2. Осы Шарт шеңберінде орындалатын жұмыстар Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға, сондай-ақ техникалық сипаттамада көрсетілген стандарттарға, конкурстың қорытындылары туралы хаттаманың шарттарына және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес келуі тиіс.
5.3. Орындаған Жұмыстардың нәтижелері тексеру кезінде Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға, сондай-ақ техникалық сипаттамада және (немесе) жобалық-сметалық құжаттамада көрсетілген стандарттарға сәйкес еместігі анықталған жағдайда, Мердігер техникалық сипаттамаға және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамаға қойылған талаптарға сәйкессіздіктерді тексеру сәтінен бастап "сәйкессіздіктерді жою мерзімі" ішінде, Тапсырыс берушіге қосымша шығынсыз жою бойынша шаралар қабылдайды..

9) вернуть Подрядчику внесенное обеспечение возврата аванса (предоплаты) в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты полного и надлежащего исполнения им своих обязательств по Договору на сумму полученной от Заказчика предоплаты;
10) вернуть Подрядчику внесенное им обеспечение исполнения договора в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты полного и надлежащего исполнения им своих обязательств по Договору.
4.4. Заказчик вправе:
1) проверять качество выполненных Работ;
2) в случае досрочного выполнения Работ, Заказчик вправе досрочно принять работы и оплатить за нее в соответствии с условиями Договора. Отказ в досрочном выполнении Работ допускается в случаях отсутствия возможности его принятия;
3) требовать от Подрядчика оплату суммы выставленных пени, штрафа и убытков;
4) отказаться от приемки Работ или определенной части Работ, не соответствующей требованиям Договора, с соответствующим уменьшением стоимости Договора;
5) расторгнуть Договор по основаниям, предусмотренным в Договоре;
6) осуществлять контроль и надзор за ходом и качеством выполняемых работ, соблюдением сроков их производства (графика), качеством предоставленных Подрядчиком материалов, а также правильностью использования Подрядчиком материалов Заказчика, не вмешиваясь при этом в оперативно-хозяйственную деятельность Подрядчика;
7) предъявлять Подрядчику требования, связанные с ненадлежащим качеством результата работы;
8) вносить изменения в техническую документацию по строительству.
5. Проверка Работ на соответствие технической спецификации и (или) проектно-сметной документации
5.1. Заказчик или его представители могут проводить контроль и проверку выполненных работ на предмет соответствия требованиям, указанным в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации. При этом все расходы по этим проверкам несет Подрядчик. Заказчик должен в письменном виде своевременно уведомить Подрядчика о своих представителях, определенных для этих целей.
5.2. Работы, выполняемые в рамках настоящего Договора, должны соответствовать требованиям, указанным в приложениях к Договору, а также стандартам, указанным в технической спецификации, условиям протокола об итогах конкурса и (или) проектно-сметной документации.
5.3. Если результаты выполненных Работ при проверке будут признаны не соответствующими требованиям, указанным в приложениях к Договору, а также стандартам, указанным в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации и (или) условиям протокола об итогах конкурса, Подрядчик принимает меры по устранению несоответствий требованиям технической спецификации и (или) проектно-сметной документации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика, в течение "cрок устранения несоответствий" с момента проверки.

5.4. Жұмыстардың техникалық сипаттамаға және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігін тексеру кезінде Тапсырыс берушінің инспекторларына, Техникалық операторға Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір қосымша шығындарсыз сызбалар мен өндірістік ақпаратқа қолжетімділікті қоса алғанда, барлық қажетті құжаттар берілуге және көмек көрсетілуге тиіс.
5.5. Жоғарыда аталған тармақтардың ешқайсысы Мердігерді Шарт бойынша басқа міндеттемелерден босатпайды.
6. Жұмыстарды тапсыру және қабылдау тәртібі
6.1. Мердігер жұмысты Тапсырыс берушіге осы Шартқа көрсетілген талаптарға дәл сәйкестікте толық тапсырған жағдайда жұмыс орындалған болып есептеледі.
6.2. Мердігер орындалған жұмыстарды қабылдау/тапсыру кезінде Тапсырыс берушіге келесі құжаттарды ұсынады:
1) Егер жұмыстар Қазақстанда өндірілген материалдар мен жабдықтардан орындалған жағдайда, тауардың шыққан елін айқындау қағидаларына, Еуразиялық экономикалық одағының тауары немесе шетелдік тауар мәртебесіне, тауардың шыққан елі туралы сертификатты беру және оның қолданылуын тоқтату қағидаларына, сондай-ақ тауардың шыққан елін айқындау сертификаттарының нысандарын белгілеуге сәйкес белгіленген тәртіппен берілген "СТ-KZ" тауардың шыққан елі туралы Сертификаттың түпнұсқасы немесе белгіленген үлгідегі көшірмесі, немесе уәкілетті орган куәландырған көшірмесі, немесе электрондық көшірмесі ұсынылады. Аталған қағидалар Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен бекітіліп, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелген ("Тауардың шыққан елін айқындау, Еуразиялық экономикалық одағының тауары немесе шетелдік тауар мәртебесі, тауардың шыққан елі туралы сертификатты беру және оның қолданылуын тоқтату қағидалары").
2) Егер жұмыстар шетелдік шығу тегі бар материалдар мен жабдықтардан орындалған жағдайда – тауарды әкелген елдің уәкілетті органы (ұйымы) берген, қолданыстағы (ратификацияланған) халықаралық келісімдерге (шарттарға) және (немесе) тауардың шыққан елін айқындау қағидаларына сәйкес ресімделген тауардың шыққан елі туралы сертификаттың түпнұсқасы немесе көшірмесі ұсынылады.
Осы тармақтың талаптары энергетика және коммуналдық салаларды жаңғыртудың ұлттық жобасын іске асыру шеңберінде құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген мың еселенген айлық есептік көрсеткіштен асатын құрылысты "толық бітіріп берілетін" шарттарына ғана қолданылады.
6.3. Жобалық (жобалық-сметалық) құжаттаманы әзірлеу бойынша жұмыстарды қабылдау тапсырыс беруші бекіткен техникалық сипаттама, жер учаскесін (алаңды, трассаны) таңдау және бөлу (пайдалануға рұқсат беру) материалдарына, нысанды инженерлік және коммуналдық қамтамасыз етуге арналған техникалық шарттарға, инженерлік іздестіру нәтижелеріне, бастапқы деректерге, соның ішінде тапсырыс берушінің алдын ала жоба алдындағы қызметінің нәтижелеріне, сондай-ақ республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының сәулет-жоспарлау тапсырмасына толық сәйкес болған жағдайда жүзеге асырылады.
Салынған нысанды қабылдау және пайдалануға беру Тапсырыс беруші тарапынан оның толық дайындық деңгейінде, бекітілген жобаға сәйкес, сәйкестік декларациясының, құрылыс-монтаж жұмыстарының сапасы туралы және орындалған жұмыстардың бекітілген жобаға сәйкестігі жөніндегі қорытындылардың болуына қарай, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Заңына сәйкес жүзеге асырылады.

5.4. При проверке Работ на соответствие технической спецификации и (или) проектно-сметной документации инспекторам Заказчика, Техническому оператору должны быть предоставлены все необходимые документы средства и оказано содействие, включая доступ к чертежам и производственной информации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.
5.5. Ни один вышеуказанный пункт не освобождает Подрядчика от других обязательств по Договору.
6. Порядок сдачи и приемки работ
6.1. Работа считается выполненной при условии полной сдачи Подрядчиком работ Заказчику в точном соответствии требованиям, указанным к настоящему Договору.
6.2. Подрядчик при приемке/сдаче выполненных работ предоставляет Заказчику следующие документы:
1) если работы выполнены из материалов и оборудования казахстанского происхождения, то предоставляется оригинал или копия установленного образца, или заверенная уполномоченной организацией копия, или электронная копия Сертификата о происхождении товара "СТ-KZ", выданного в установленном порядке в соответствии с Правилами по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара, утвержденными приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514) (далее – Правила по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия);
2) если работы выполнены из материалов и оборудования иностранного происхождения – оригинал или копию соответствующего сертификата о происхождении товара, выданного уполномоченным органом (организацией) страны ввоза согласно требованиям действующих (ратифицированных) международных соглашений (договоров) и (или) правил определения страны происхождения, установленных в одностороннем порядке страной (союзом) вывоза товара.
Требования настоящего пункта распространяются только на договоры о строительстве "под ключ" в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов, стоимость которых превышает тысячекратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
6.3. Приемка работ по разработке проектной (проектно-сметной) документации осуществляется при полном соответствии технической спецификации, утвержденной заказчиком, материалов по выбору и отводу (разрешению на использование) земельного участка (площадки, трассы), технических условий инженерного и коммунального обеспечения объекта, результатов инженерных изысканий, иных исходных данных, включая результаты предпроектной деятельности заказчика, а также с архитектурно-планировочным заданием местных исполнительных органов городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения).
Приемка и ввод в эксплуатацию построенного объекта производятся Заказчиком при его полной готовности в соответствии с утвержденным проектом и наличием декларации о соответствии, заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ утвержденному проекту, согласно Гражданскому кодексу и Закона "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республики Казахстан".

6.4. Салынған объектіні пайдалануға қабылдау Тапсырыс беруші бекіткен салынған объектіні пайдалануға қабылдау актісімен ресімделеді. Объектіні пайдалануға қабылдау актісіне қол қойылған күн оны бекіту күні әрі объектіні пайдалануға беру күні болып есептеледі. Актке сәйкестік туралы декларация және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі мен құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытындылардың негізінде Тапсырыс беруші, Мердігер, сондай-ақ техникалық және авторлық қадағалауды жүзеге асыратын тұлғалар қол қояды.
6.5. Мердігерден объектіні қабылдауды Тапсырыс беруші техникалық және авторлық қадағалаулармен бірлесіп жүзеге асырады. Мердігерден объектінің пайдалануға қабылдауға дайындығы туралы жазбаша хабарлама алғаннан кейін Тапсырыс беруші объектіні пайдалануға қабылдауды жүзеге асырады.
6.6. Мердігер және техникалық және авторлық қадағалауды жүзеге асыратын адамдар Тапсырыс берушіден сұрау салуды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде сәйкестік туралы декларацияны, құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындыларды не теріс қорытындыларды ұсынады.
6.7. Тапсырыс беруші сәйкестік декларациясына, құрылыс-монтаж жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі жөніндегі қорытындыларға, сондай-ақ Мердігермен, техникалық және авторлық қадағалауды жүзеге асыратын тұлғалармен бірлесіп, атқарушылық техникалық құжаттаманың бар-жоғын және толықтығын тексеруге, нысанды қарап шығып, оны тиісті акт бойынша пайдалануға қабылдауға (нысанды пайдалануға қабылдауға дайындығын түпкілікті тексеруді жүргізуге) міндетті.
Бекітілген жобалық шешімдерді және мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтерді бұзушылықтар анықталған жағдайда, сондай-ақ теріс қорытындылар болған кезде Тапсырыс беруші объектіні мердігер (Бас мердігер) бұзушылықтарды жойғаннан кейін пайдалануға қабылдайды.
Анықталған бұзушылықтар жойылған кезде объектіні пайдалануға қабылдау белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
6.8. Объектіні пайдалануға қабылдау белгіленген қызмет мерзімінің, энергия тиімділігі сыныбының, жергілікті қамту үлесінің және өзге де пайдалану сипаттамаларының жобалау-сметалық құжаттамада және конкурстық құжаттаманың шарттарында көзделген параметрлерге, сондай-ақ конкурс жеңімпазы мәлімдеген параметрлерге сәйкестігін тексеруді қамтиды.
6.9. Тапсырыс берушіге жобалық (жобалық-сметалық) құжаттаманы, сәйкестік декларациясын, құрылыс-монтаж жұмыстарының сапасы туралы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі жөніндегі қорытындыларды ұсыну жобалау және құрылыс-монтаж жұмыстарын орындайтын мердігерлерді, техникалық және авторлық қадағалауды жүзеге асыратын тұлғаларды жобалау, құрылыс, нысанды қабылдау және пайдалануға беру кезінде орындалған жұмыстар үшін жауапкершіліктен босатпайды.

6.4. Приемка построенного объекта в эксплуатацию оформляется утвержденным Заказчиком Актом приемки построенного объекта в эксплуатацию. Дата подписания акта приемки объекта в эксплуатацию считается датой его утверждения и датой ввода объекта в эксплуатацию. Акт приемки построенного объекта в эксплуатацию подписывается Заказчиком, Подрядчиком, лицами, осуществляющими технический и авторский надзоры, на основании декларации о соответствии и заключений о соответствии выполненных работ проекту и качестве строительно-монтажных работ.
6.5. Приемка объекта от Подрядчика осуществляется заказчиком совместно с техническим и авторским надзорами. После получения от Подрядчика письменного извещения о готовности объекта к приемке в эксплуатацию заказчик осуществляет приемку объекта в эксплуатацию.
6.6. Подрядчик и лица, осуществляющие технический и авторский надзоры, в течение трех рабочих дней со дня получения запроса от Заказчика представляют декларацию о соответствии, заключения о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту либо отрицательные заключения.
6.7. Заказчик на основании декларации о соответствии, заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту совместно с Подрядчиком, лицами, осуществляющими технический и авторский надзоры, обязан проверить исполнительную техническую документацию на предмет наличия и комплектности, осмотреть и принять объект в эксплуатацию по соответствующему акту (провести окончательную проверку объекта на готовность к приемке в эксплуатацию).
В случае выявления нарушений утвержденных проектных решений и государственных (межгосударственных) нормативов, а также при наличии отрицательных заключений Заказчик принимает объект в эксплуатацию после устранения Подрядчиком (генеральным Подрядчиком) нарушений.
При устранении выявленных нарушений приемка объекта в эксплуатацию осуществляется в установленном порядке.
6.8. Приемка объекта в эксплуатацию включает проверку соответствия установленного срока службы, класса энергоэффективности, доли местного содержания и иных эксплуатационных характеристик параметрам, предусмотренным проектно-сметной документацией и условиям конкурсной документации, а также заявленным победителем конкурса.
6.9. Предоставление Заказчику проектной (проектно-сметной) документации, декларации о соответствии, заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту не снимает с исполнителей подряда на проектные и строительно-монтажные работы, с лиц, осуществляющих технический и авторский надзоры, ответственности за выполненные работы при проектировании, строительстве, приемке и вводе объекта в эксплуатацию;

6.10. Мердігер орындаған Жұмыстарды бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес, авторлық және техникалық қадағалаумен расталған түрде тапсыру ай сайын, есепті айдың 25-інен кешіктірілмей, жұмыстардың нақты орындалуына қарай жүзеге асырылады және Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қалыптастырылып, Тараптар қол қоятын Орындалған жұмыстар актісімен, сондай-ақ орындалған жұмыстар мен шығындардың құны туралы Анықтамамен ресімделеді.
7. Кепілдіктер. Сапа
7.1. Мердігер Тапсырыс берушіге Шарт бойынша жұмыстарды орындау кезінде пайдаланылатын материалдар мен жабдықтардың Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға, сондай-ақ техникалық сипаттамада, жобалау-сметалық құжаттамада және (немесе) конкурстың қорытындылары туралы хаттамада көрсетілген стандарттарға сәйкес келетіндігіне, ал жұмыстар сапасын төмендететін ақауларсыз орындалатынына кепілдік береді.
Осы талаптарға сәйкес келмейтін, оның ішінде жеткілікті негізделмеген және санкцияланбаған өзгерістері бар жұмыстар ақаулы болып танылады.
Мердігер беретін кепілдікке мыналар кірмейді: пайдалану қағидаларын бұзу, Мердігер (қосалқы мердігер) жүзеге асырмаған модификациялар, дұрыс ұстамау немесе техникалық қызмет көрсетудің жеткіліксіздігі салдарынан туындаған залалды өтеу немесе ақауды жою, сондай-ақ жабдықты қалыпты пайдалану кезінде жол берілетін тозуы немесе бүлінуі, әрі кепілдік мерзімі кезеңінде объектіге ағымдағы қызмет көрсету.
Тапсырыс берушінің талабы бойынша Мердігер материалдар мен жабдықтардың сапасының техникалық сипаттамада және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген стандарттарға сәйкестігін куәландыратын құжаттарды ұсынуға міндетті.
Мердігер Тапсырыс берушіге Шарт бойынша орындалған жұмыстардың нәтижелері Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға, сондай-ақ техникалық сипаттамада көрсетілген стандарттарға сәйкес келетініне және жұмыстар ақаусыз орындалатынына кепілдік береді. Осы талаптарға сәйкес келмейтін, оның ішінде жеткілікті негізделмеген және санкцияланбаған өзгерістері бар жұмыстар ақаулы болып танылады.
Егер жұмыстардағы ақауларды жоюдағы кідіріс Мердігердің кінәсінен болса, кепілдік мерзімі тиісті уақыт кезеңіне ұзартылады.
Көрсетілген кепілдіктер Тапсырыс беруші немесе үшінші тұлғалар тарапынан объектіні қасақана бүлдіру жағдайларына, сондай-ақ пайдалану қағидаларын бұзу жағдайларына қолданылмайды.
Мердігер беретін кепілдікке мыналар кірмейді: пайдалану қағидаларын бұзу, Мердігер (қосалқы мердігер) жүзеге асырмаған модификациялар, дұрыс ұстамау немесе техникалық қызмет көрсетудің жеткіліксіздігі салдарынан туындаған залалды өтеу немесе ақауды жою, сондай-ақ жабдықты қалыпты пайдалану кезінде жол берілетін тозуы немесе бүлінуі.
Тапсырыс берушінің талабы бойынша Мердігер жұмыстар нәтижелерінің сапасының техникалық сипаттамада көрсетілген стандарттарға сәйкестігін куәландыратын құжаттарды ұсынуға міндетті.

6.10. Сдача выполненных Подрядчиком Работ в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией и подтвержденных авторским и техническим надзором осуществляется ежемесячно, но не позднее 25 числа отчетного месяца, по факту выполнения работ и оформляется подписываемым Сторонами Актом выполненных работ сформированным и подписанным посредством электронно-цифровой подписи в информационной системе уполномоченного органа по делам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности Республики Казахстан и Справка о стоимости выполненных работ и затрат.
7. Гарантии. Качество
7.1. Подрядчик гарантирует Заказчику, что материалы и оборудование, используемые при выполнении Работ по Договору, будут соответствовать требованиям, указанным в приложениях к Договору, а также, стандартам, указанным в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации и (или) условиям протокола об итогах конкурса, что Работы будут выполнены без дефектов, снижающих их качество до уровня, не соответствующего стандартам, указанным в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации.
Работы, не соответствующие этим требованиям, в том числе содержащие недостаточно обоснованные и несанкционированные изменения признаются дефектными.
В гарантию, предоставляемую Подрядчиком, не входят возмещение ущерба или исправление Дефекта по причине нарушения правил эксплуатации, модификаций, осуществленных не Подрядчиком (субподрядчиком), неправильного содержания или недостаточного технического обслуживания, а также по причине допустимого износа или порчи оборудования при его нормальной эксплуатации, а также текущее обслуживание Объекта, в период гарантийного срока.
По требованию Заказчика Подрядчик предоставляет документы, удостоверяющие соответствие качества материалов и оборудования стандартам, указанным в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации.
Подрядчик гарантирует Заказчику, что результаты выполнения Работ по Договору будут соответствовать требованиям, указанным в приложениях к настоящему Договору, а также стандартам, указанным в технической спецификации, что Работы будут выполнены без дефектов, снижающих их качество до уровня, не соответствующего требованиям технической спецификации. Работы, не соответствующие этим требованиям, в том числе содержащие недостаточно обоснованные и несанкционированные изменения признаются дефектными.
В случае, если задержка по устранению дефектов в Работах будет происходить по вине Подрядчика, то гарантийный срок продлевается на соответствующий период времени.
Указанные гарантии не распространяются на случаи преднамеренного повреждения Объекта со Стороны Заказчика и третьих лиц, а также на случаи нарушения правил эксплуатации Заказчиком или третьими лицами.
В гарантию, предоставляемую Подрядчиком, не входят возмещение ущерба или исправление Дефекта по причине нарушения правил эксплуатации, модификаций, осуществленных не Подрядчиком (субподрядчиком), неправильного содержания или недостаточного технического обслуживания, а также по причине допустимого износа или порчи оборудования (при наличии) при его нормальной эксплуатации.
По требованию Заказчика Подрядчик предоставляет документы, удостоверяющие соответствие качества результатов выполнения работ стандартам, указанным в технической спецификации.

7.2. Мердігер қабылданған міндеттемелерге сәйкес Тапсырыс берушіге "кепілдік мерзімі" ішінде объектіні пайдалануға кепілдік береді.
7.3. "Сапа кепілдігі" бағалық емес критерийі бойынша балл берілген жағдайда, Мердігер Қағидаларда көзделген мөлшерде және нысандарда кепілдік міндеттемелердің орындалуын қосымша қамтамасыз етуді енгізуге міндетті. Мұндай қамтамасыз етуді енгізбеу шарттың бұзылуына және оны бұзу үшін негіз болып табылады.
7.4. Мердігер орындалған Жұмыстарды және оларға байланысты барлық материалдарды, жабдықтарды, ресурстарды және өзге де позицияларды (олар болған жағдайда) климаттық құбылыстардан (жауын-шашын), су тасқынынан, аяздан, өрттен, ұрлықтан және өзге де себептерден туындайтын кез келген залалдан, бүлінуден, жойылудан қорғауды қамтамасыз етеді.
Мердігер өз жұмыстарын жүргізу кезінде жоба бойынша басқа жұмыстарды, сондай-ақ Тапсырыс берушіге тиесілі жолдар, ғимараттар, материалдар қоймалары және өзге де жылжымалы және жылжымайтын мүлік нысандарын (онымен шектелмей) кез келген бүлінуден немесе өзге себептерден қорғауды қамтамасыз етеді.Осыған байланысты Мердігер шеккен барлық шығындар Тапсырыс беруші тарапынан қосымша өтелмейді
8. Объектіні пайдалану және сенімгерлік басқару
8.1. Мердігер пайдалану кезеңінде міндетті:
1) кепілдік міндеттемелер шеңберінде техникалық қызмет көрсетуді, ағымдағы және күрделі жөндеуді қамтамасыз етуге;
2) Тапсырыс берушіге Шартта белгіленген кезеңділікпен объектінің техникалық жай-күйі туралы есептерді ұсынуға;
3) сенімгерлік басқару Шартында көзделген KPI-дың орындалуын қамтамасыз етуге;
4) өтінімде көрсетілген деңгейде энергия тиімділігі мен жергілікті қамту параметрлерін қолдауға.
8.2. Тапсырыс беруші пайдалану кезеңінде жыл сайынғы мониторинг жүргізуге құқылы, оған Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдері тартылатын көшпелі комиссия және фото- және бейнефиксация кіреді.
8.3. Пайдалану шарттарын бұзу, көрсеткіштердің белгіленген деңгейден төмендеуі немесе KPI-дың орындалмауы айыппұл санкцияларын қолдануға және (немесе) Шартты бұзуға негіз болып табылады.
9. Тараптардың Жауапкершілігі
9.1. Тараптар осы Шарт шеңберінде өз міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
9.2. Тиісті бюджеттердің бақылау қолма-қол ақша шотында қаражат жеткіліксіздігі және/немесе секвестр жағдайларын, сондай-ақ мемлекетке тиесілі дауыс беруші акциялардың елу және одан да көп пайызы бар мемлекеттік кәсіпорынның (заңды тұлғаның) есеп айырысу шотында қаражат жеткіліксіздігін қоспағанда, егер Тапсырыс беруші Шартта көрсетілген мерзімдерде Мердігерге тиесілі қаражатты (оның ішінде авансты) төлемесе, онда Тапсырыс беруші ұсталған төлемдер бойынша мерзімі өткен әрбір күн үшін тиесілі сома көлемінің 0,1% мөлшерінде айыппұл (өсімпұл) төлейді. Бұл ретте айыппұлдың (өсімпұлдың) жалпы сомасы Шарттың жалпы сомасының 10%-ынан аспайды.

7.2. Подрядчик предоставляет гарантию Заказчику на эксплуатацию сроком на "срок гарантии" согласно принятым обязательствам.
7.3. В случае начисления баллов по неценовым критериям "гарантия качества" Подрядчик обязан предоставить дополнительное обеспечение исполнения гарантийных обязательств в размере и формах, предусмотренных Правилами. Невнесение такого обеспечения является нарушением договора и основанием для его расторжения.
7.4. Подрядчик обеспечивает защиту выполненных Работ и всех материалов, оборудования, ресурсов и прочих позиций, связанных с Работами (при их наличии), от всех видов ущерба, повреждения, уничтожения, связанных с климатическими осадками, наводнением, морозом, пожаром, кражами и прочими причинами.
Подрядчик при производстве своих работ обеспечивает защиту других работ по проекту, а также собственность, принадлежащую Заказчику, от каких-либо видов повреждения или других причин, включая (но, не ограничиваясь этим) дороги, здания, склады материалов и прочие виды движимого и недвижимого имущества. Все затраты, понесенные Подрядчиком в связи с вышеизложенным, не подлежат дополнительному возмещению со стороны Заказчика.
8. Эксплуатация объекта и доверительное управление
8.1. Подрядчик в период эксплуатации обязан:
1.обеспечивать техническое обслуживание, текущий и капитальный ремонт в рамках гарантийных обязательств;
2.предоставлять Заказчику отчеты о техническом состоянии объекта с периодичностью, установленной договором;
3.обеспечивать выполнение KPI, установленных в договоре доверительного управления;
4.поддерживать параметры энергоэффективности и местного содержания на уровне, указанном в заявке.
8.2. Заказчик вправе проводить ежегодный мониторинг в период эксплуатации, включая выездную комиссию с привлечением представителей Национальной палаты предпринимателей, с фото- и видеофиксацией.
8.3. Нарушение условий эксплуатации, снижение показателей ниже установленных или невыполнение KPI является основанием для применения штрафных санкций и/или расторжения договора.
9. Ответственность Сторон
9.1. В случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Сторонами своих обязательств в рамках настоящего Договора все споры и разногласия разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9.2. За исключением случаев секвестра и/или недостаточности денег на контрольном счете наличности соответствующих бюджетов/расчетном счете государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций которых принадлежат государству, если Заказчик не выплачивает Подрядчику причитающиеся ему средства (в том числе аванс) в сроки, указанные в Договоре, то Заказчик выплачивает Подрядчику неустойку (пеню) по задержанным платежам в размере 0,1% (ноль целых один) от причитающейся суммы за каждый день просрочки. При этом общая сумма неустойки (пени) не должна превышать 10 % от общей суммы Договора.

9.3. Жұмыстарды орындау мерзімдері кешіктірілген жағдайда, егер Мердігер міндеттемелерді толық орындамаған болса, Тапсырыс беруші әрбір күн үшін Шарттың жалпы сомасының 0,1% мөлшерінде айыппұл (өсімпұл) ұстайды (өндіріп алады), ал міндеттемелерді тиісінше орындамаған (ішінара орындамаған) жағдайда әрбір күн үшін орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,1% мөлшерінде айыппұл (өсімпұл) ұстайды (өндіріп алады). Бұл ретте айыппұлдың жалпы сомасы Шарттың жалпы сомасының 15%-ынан аспайды.
9.4. Мердігер Жұмыстарды орындаудан бас тартқан немесе Жұмыстарды орындау мерзімі Шартта көзделген мерзімнен бір айдан астам уақытқа кешіктірілген, бірақ Шарттың қолданылу мерзімінен кешіктірмей, жағдайда Тапсырыс беруші әрбір күн үшін Шарттың жалпы сомасының 0,1% мөлшерінде, бірақ 15%-ынан аспайтын айыппұлды (өсімпұлды) өндіріп ала отырып, осы Шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы. Бұл ретте Тапсырыс беруші барлық орындалған (қабылданған) жұмыстардың құнын төлейді.
9.5. Тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) төлеу Тараптарды осы Шартта көзделген міндеттемелерді орындаудан босатпайды.
9.6. Мердігердің объектіні пайдалану, сенімгерлік басқару жөніндегі міндеттемелерді бұзуы, KPI орындамауы немесе пайдалану параметрлерін төмендетуі Шартта белгіленген мөлшерде айыппұл түріндегі жауаптылыққа әкеп соғады және Шартты бұзуға негіз болып табылады.
9.7. Егер кез келген өзгеріс Мердігерге Шарт бойынша Жұмыстарды орындау үшін қажетті құнды немесе мерзімді азайтса, онда Шарттың сомасы немесе Жұмыстарды орындау кестесі немесе екеуі де тиісінше түзетіледі және Шартқа тиісті өзгерістер енгізіледі. Мердігердің түзету жүргізуге арналған барлық сұрау салулары Тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуы тиіс.
9.8. Мердігердің осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық не ішінара біреуге беруіне жол берілмейді.
9.9. Қосалқы мердігерлер тартылған жағдайда, Мердігер Тапсырыс берушіге осы Шарт шеңберінде жасалған барлық қосалқы мердігерлік шарттардың көшірмелерін ұсынады. Қосалқы мердігерлердің болуы Мердігерді Шарт бойынша материалдық немесе өзге де жауапкершіліктен босатпайды.
Тапсырыс берушімен келіспеген қосалқы мердігерлер тартылған жағдайда, сондай-ақ қосалқы мердігерге жалпы көлемнің елу пайызынан астамын берген кезде Тапсырыс беруші растайтын құжаттарды қоса бере отырып, Шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы.
Жұмыстарды орындау үшін Мердігер қосалқы мердігерлерге беретін жұмыстардың шекті көлемі жиынтығында жалпы көлемнің 30%-ынан аспауға тиіс.
Бұл ретте қосалқы мердігерлер сатып алу нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау көлемін өзге қосалқы мердігерлерге бермейді.
Қазақстан Республикасының мүгедектер қоғамдық бірлестіктеріне және олар құрған ұйымдарға сатып алу нысанасы болып табылатын жұмыстар бойынша қосалқы мердігерлерді тартуға жол берілмейді.

9.3. В случае просрочки сроков выполнения Работ, Заказчик удерживает (взыскивает) с Подрядчика неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от общей суммы договора за каждый день просрочки в случае полного неисполнения Подрядчиком обязательств либо удерживает (взыскивает) неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от суммы неисполненных обязательств за каждый день просрочки в случае ненадлежащего исполнения (частичного неисполнения) обязательств. При этом общая сумма неустойки (штрафа, пени) не должна превышать 15% от общей суммы Договора.
9.4. В случае отказа Подрядчика от выполнения Работ, или просрочки выполнения Работ на срок более одного месяца со дня истечения срока выполнения Работ по Договору, но не позднее срока окончания действия Договора, Заказчик имеет право расторгнуть настоящий Договор в одностороннем порядке с взысканием с Подрядчика суммы неустойки (штрафа, пени) в размере 0,1 % от общей суммы Договора за каждый день просрочки, но не более 15% от общей суммы Договора.
При этом Заказчик производит оплату за стоимость всех выполненных (принятых) Работ.
9.5. Уплата неустойки (штрафа, пени) не освобождает Стороны от исполнения обязательств, предусмотренных настоящим Договором.
9.6. Нарушение подрядчиком обязательств по эксплуатации объекта, доверительному управлению, невыполнение KPI или снижение эксплуатационных параметров влечет ответственность в виде штрафа в размере, установленном договором, и может являться основанием для его расторжения.
9.7. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Подрядчику для выполнения Работ по Договору, то сумма Договора или график выполнения Работ, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Подрядчика на проведение корректировки должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Подрядчиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
9.8. Не допускается передача Подрядчиком ни полностью, ни частично кому-либо своих обязательств по настоящему Договору.
9.9. В случае привлечения субподрядчиков Подрядчик предоставляет Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного Договора. Наличие субподрядчиков не освобождает Подрядчика от материальной или другой ответственности по Договору.
В случае привлечения несогласованных с заказчиком субподрядчиков, а также при передаче субподрядчику более пятидесяти процентов от общего объема, заказчик вправе расторгнуть договор в одностороннем порядке, с приложением подтверждающих документов.
Предельные объемы работ, передаваемые подрядчиком субподрядчикам для выполнения работ, не должны превышать в совокупности тридцать процентов от общего объема выполняемых работ.
При этом субподрядчиками не передают иным субподрядчикам объемы выполнения работ, являющихся предметом проводимых закупок.
Выполняющим работы, общественным объединениям лиц с инвалидностью Республики Казахстан и организациям, созданным общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, не допускается привлечение субподрядчиков по выполнению работ, являющихся предметом проводимых закупок.

9.10. Тапсырыс беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді (егер Шартта аванс көзделген болса), сондай-ақ Қағидалардың 6-параграфына сәйкес енгізілген соманы (бар болса) Мердігер өз міндеттемелерін орындамаған жағдайда қайтармайды.
9.11. Тапсырыс беруші енгізілген Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ демпингке қарсы шаралар қабылданған жағдайда (бар болса) қамтамасыз ету сомасын Мердігерге Шарт бойынша өз міндеттемелері толық және тиісінше орындалған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, сондай-ақ Мердігер Шарттың қолданылу кезеңінде Шарттың орындалуын қамтамасыз ету тәсілін ауыстыруды ұсынған жағдайда қайтарады.
9.12. Шарттың 9.3. және 9.4. тармақтарында көрсетілген Жұмыстарды орындау мерзімдерін бұзуға: Жұмыстарды орындаудың күнтізбелік кестесінен қалып қою, жұмыстарды орындаудың күнтізбелік кестесін ұсыну мерзімдерін сақтамау және Шартта көзделген өзге де мерзімдерді бұзу жатады.
9.13. Шарттың талаптарына, конкурстың қорытындыларына қол жеткізілмеген жағдайда Мердігер отандық тауар өндірушіден сатып алынуға тиіс жабдықтың құны мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлеуді жүргізеді.
10. Шарттың қолданылу мерзімі және оны бұзу шарттары
10.1. Шарт Тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тіркегеннен <кейін/қол қойылған күнінен бастап> күшіне енеді және <қолданылу мерзіміне> дейін қолданылады.
10.2. Жұмыстарды орындау мерзімдері, талаптары, көлемі мен орны осы Шартқа №1 қосымшада айқындалады
10.3. Жұмыстарды Тапсырыс беруші Орындалған жұмыстар Актісіне сәйкес көлемі мен сапасы бойынша қабылдайды.
10.4. Жобалау бойынша Жұмыстарды орындаудың соңғы күні Тапсырыс берушінің жобалау-сметалық құжаттаманы бекіту күні болып саналады.
10.5. Құрылыс бойынша Жұмыстарды орындаудың соңғы күні Тапсырыс берушінің салынған объектіні пайдалануға қабылдау Актісіне қол қойған күні болып есептеледі.
10.6. Келесі оқиғалар Жұмыстардың мерзімдерін ұзарту бөлігінде өзгертуге әкеп соғады:
1) Тапсырыс беруші Объектінің барлық учаскелерін пайдалануға тыйым салады, бұл өз кезегінде Жұмыстарды орындауды кідіртуге әкеп соғады;
2) Тапсырыс беруші Мердігерге Шартта жоспарланбаған сынақтарды жүргізу үшін Жұмыстарды тоқтатуға нұсқау береді. Егер осы сынақтар ақауларды анықтамаса, онда Жұмыстарды тоқтату уақыты Жұмыстарды орындау мерзіміне қосылады.
10.7. Егер екінші Тарап Шартта көзделген қағидаттық талаптардан айыратын Шарттың талаптарын елеулі түрде бұзған болса, Тапсырыс беруші немесе Мердігер Шартты Шартта көрсетілген мерзімге дейін бұза алады. Шарт талаптарын елеулі бұзу мыналарды қамтиды, бірақ онымен шектелмейді:

9.10. Заказчик не возвращает обеспечение исполнения договора, обеспечение аванса (если Договором предусмотрен аванс), а также сумму, внесенную Подрядчиком в соответствии с параграфом 6 Правил (при наличии) в случае его расторжения в связи с неисполнением Подрядчиком своих обязательств по данному Договору.
9.11. Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения Договора, а также сумму обеспечения в случае принятия антидемпинговых мер (при наличии) Подрядчику в течение пяти рабочих дней со дня полного и надлежащего исполнения Подрядчику своих обязательств по Договору, а также в случае предоставления подрядчиком замены способа обеспечения исполнения Договора в период действия Договора.
9.12. К просрочке сроков выполнения Работ, указанных в пунктах 9.3. и 9.4. Договора, также относится отставание от календарного графика производства работ, несоблюдение сроков предоставления календарного графика производства работ и иных сроков, предусмотренных условиями Договора.
9.13 В случае недостижения требований договора, итогов конкурса Подрядчик производит выплату неустойки в размере стоимости оборудования, которое должно было быть приобретено у ОТП.
10. Срок действия и условия расторжения Договора
10.1. Договор вступает в силу <после его регистрации Заказчиком в территориальном подразделении казначейства Министерства финансов Республики Казахстан/со дня подписания> и действует по <срок действия> года.
10.2. Сроки, условия, объем и место выполнения Работ определяется в Приложении №1 к настоящему Договору.
10.3. Работы принимаются Заказчиком по объему и качеству согласно Акту выполненных работ.
10.4. Окончательной датой выполнения Работ по проектированию считается дата утверждения Заказчиком проектно-сметной документации.
10.5. Окончательной Датой выполнения Работ по строительству считается дата подписания Заказчиком Акта приемки построенного объекта в эксплуатацию.
10.6. Следующие события влекут за собой изменение сроков продолжительности Работ в части их увеличения:
1) Заказчик запрещает пользоваться всеми участками Объекта, что в свою очередь влечет задержку выполнения Работ;
2) Заказчик дает Подрядчику указание на остановку Работ для проведения испытаний, не запланированных Договором. При этом, в случае если данные испытания не выявили дефектов, то время остановки производства Работ добавляется к сроку выполнения Работ.
10.7. Заказчик или Подрядчик могут расторгнуть Договор до срока, указанного в Договоре, если другой стороной совершено существенное нарушение условий Договора, которое лишает его принципиальных условий, предусмотренных Договором. Существенное нарушение условий Договора включает в себя следующее, но не ограничивается перечисленным:

1) Өнім беруші Жұмыстарды орындау мерзімдерін үш және одан да көп рет кешіктірген жағдайда, әрі әрбір кешіктіру 20 күнтізбелік күннен асқан кезде, Тапсырыс беруші Шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы;
2) Мердігер Жұмыстарды <күндер саны> күнге дейінгі мерзімге тоқтатады, бұл ретте тоқтауға Тапсырыс беруші санкция бермесе және Мердігер Жұмыстарды тоқтата тұру себептері туралы Тапсырыс берушіні жазбаша хабардар етпесе, ал себептер Мердігерден тәуелсіз деп Тапсырыс берушімен келісілген жағдайда;
3) Мердігер Тапсырыс беруші көрсеткен ақауларды Тапсырыс беруші айқындаған негізделген уақыт кезеңі ішінде жоймайды;
4) Тапсырыс беруші Мердігерге Жұмыстарды кешіктіруге нұсқау береді және мұндай нұсқау <күндер саны> күн ішінде жойылмайды;
5) Тапсырыс беруші немесе Мердігер кез келген себеппен банкротқа ұшыраса немесе таратылса, қайта ұйымдастыру немесе біріктіру жағдайларын қоспағанда;
6) Мердігер Жұмыстарды жүргізу қағидаларын, жобалау құжаттамасында және (немесе) Шарттық құжаттамада көрсетілген нұсқаулықтар мен ережелерді елемесе.
10.8. Шарт Тараптардың келісімі бойынша, оны одан әрі орындау орынсыз болған жағдайда бұзылуы мүмкін. Мұндай жағдайда Мердігер Шартты бұзу күніне дейінгі нақты шығындар үшін ғана төлемді талап етуге құқылы.
10.9. Келесі фактілердің бірі анықталған жағдайда Шарт кез келген кезеңде бұзылуы мүмкін:
1) Мердігер Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаудан бас тартқан жағдайда;
2) Мердігер Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамаған не тиісінше орындамаған жағдайда;
3) Мердігер конкурсқа қатысуға мәлімделмеген қосалқы Мердігерлерді (қызмет көрсету бойынша бірлесіп орындаушыларды) тартқан жағдайда, сондай-ақ қосалқы Мердігерге (қызмет көрсету бойынша Орындаушыға) Қағидалардың 53-тармағында белгіленген көлемнен асып түсетін жұмыстарды берген кезде;
4) қайта ұйымдастыруды қоспағанда, Тапсырыс беруші немесе заңды тұлға болып табылатын Мердігер таратылған не банкрот болған, не жеке тұлға болып табылатын Мердігер қайтыс болған жағдайда;
5) Мердігер өз міндеттемелерін орындау үшін қажетті құқық қабілеттілігін жоғалтқан, не сот шешімімен хабар-ошарсыз кетті деп танылған немесе қайтыс болды деп жарияланған жағдайда;
6) Шартты одан әрі орындау орынсыз болған жағдайларда, себептері егжей-тегжейлі негізделген жағдайда;
7) Мердігер Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді (авансты, антидемпингтік соманы) осы Қағидаларда көзделген мерзімде енгізбеген жағдайда, егер Мердігер міндеттемелерін мерзімінен бұрын орындамаған болса;

1) Заказчик вправе расторгнуть Договор в одностороннем порядке в случае, если Поставщиком допущено три и более срыва сроков выполнения работ, при этом каждый случай просрочки превышает 20 календарных дней по отношению к срокам, установленным графиком производства работ;
2) Подрядчик приостанавливает Работы сроком до <кол-во дней> дней, причем остановка не была санкционирована Заказчиком и, если Подрядчик письменно не уведомил Заказчика о причинах приостановления работ, при этом причины приостановления работ согласованы Заказчиком как не зависящие от Подрядчика.
3) Подрядчик не устраняет Дефекты, указанные Заказчиком в течение обоснованного периода времени, определенного Заказчиком;
4) Заказчик дает Подрядчику указания задержать ход Работ, и такое указание не отменятся в течение <кол-во дней> дней;
5) либо Заказчик, либо Подрядчик терпит банкротство или ликвидируется по каким-либо причинам, за исключением его реорганизации или объединения;
6) Подрядчик пренебрегает правилами производства Работ, инструкциями и положениями, указанными в проектной документации и (или) договорной документации.
10.8. Договор может быть расторгнут по соглашению сторон, в случае нецелесообразности его дальнейшего исполнения.
Когда Договор аннулируется в силу вышеуказанного обстоятельства, Подрядчик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения.
10.9. Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае выявления одного из следующих фактов:
1) в случае отказа Подрядчика от исполнения своих обязательств по заключенному договору;
2) в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения Подрядчиком своих обязательств по договору;
3) в случае привлечения Подрядчиком не заявленных на участие в конкурсе субподрядчиков по выполнению работ (соисполнителей по оказанию услуг), а также при передаче субподрядчику по выполнению работ (соисполнителю по оказанию услуг) работ (услуг) в объеме, превышающем объем, установленный пунктом 53 Правил;
4) в случае ликвидации либо банкротства Заказчика или Подрядчика, являющегося юридическим лицом, за исключением реорганизации, либо смерти Подрядчика, являющегося физическим лицом;
5) в случае потери Подрядчиком правоспособности, необходимой для исполнения им своих обязательств по договору, смерти Подрядчика (признания судом безвестно отсутствующим или объявления умершим);
6) в случае нецелесообразности дальнейшего исполнения договора с подробным обоснованием причин данной нецелесообразности;
7) в случае невнесения Подрядчиком обеспечения исполнения договора (обеспечения аванса, антидемпинговой суммы) в сроки, предусмотренные настоящими Правилами, за исключением случая исполнения Подрядчика своих обязательств до истечения срока внесения обеспечения исполнения договора;

8) заңды күшіне енген сот актісінің негізінде, ол Шартты бұзуды талап еткен жағдайда.
10.10. Шарт Қағидаларда көзделген жағдайларда, уәкілетті органның келісімі бойынша ғана объектіні пайдалану немесе сенімгерлік басқару талаптары бөлігінде өзгертілуі мүмкін.
10.11. Егер Шарт бұзылса, Мердігер Жұмыстарды дереу тоқтатады, Объектіні консервациялауды қамтамасыз етеді және оны Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген тәртіппен Тапсырыс берушіге береді.
10.12. Мердігер объектіні пайдалану талаптарын жүйелі түрде бұзған немесе KPI орындамаған жағдайда Шарт бұзылуы мүмкін.
10.13. Объектідегі барлық материалдар мен жабдықтар, сондай-ақ уақытша құрылыстар мен орындалған құрылыс Жұмыстары Тапсырыс берушінің меншігі болып саналады және Шарт Мердігердің елеулі бұзушылықтарына байланысты бұзылған жағдайда, қаржылық даулар шешілгенге дейін оның иелігінде болады.
11. Хабарлама
11.1. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама төленген тапсырысты хатпен немесе телеграф, телекс, факс, телефакс арқылы не сатып алудың электрондық платформасы арқылы жіберіледі.
11.2. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе хабарламада көрсетілген күшіне ену күні басталғаннан кейін, осы күндердің қайсысы кейінірек басталатынына байланысты күшіне енеді.
12. Форс-мажор
12.1. Дүлей зілзалалар, әскери іс-қимылдар, эпидемиялар, ауқымды ереуілдер, тікелей не жанама түрде тыйым салатын немесе тараптардың осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындауына кедергі жасайтын заңнамалық және үкіметтік актілердің күшіне енуі сияқты форс-мажорлық мән-жайлар туындаған жағдайда, тараптар өздеріне алған міндеттемелерді орындамағаны үшін жауаптылықтан босатылады. Бұл ретте тарап форс-мажордың басталғаны туралы дереу жазбаша хабардар етуге тиіс. Әйтпесе, тараптың бұл жағдайға сілтеме жасауға құқығы жоқ.
12.2. Форс-мажорлық мән-жайлар кезінде екінші тараптың өз міндеттемелерін орындамауы салдарынан залал шеккен тарап осы оқиғалардың ауқымы мен олардың қызметіне әсері туралы құзыретті органдар мен ұйымдар растаған құжат түріндегі растауды талап етуге құқылы.
12.3. Форс-мажор жағдайында Тапсырыс беруші Шарттың тоқтатыла тұрғаны туралы хабарлайды. Мердігер тоқтата тұру туралы хабарлама алғаннан кейін қысқа мерзімде жұмыстардың тоқтатылуын қамтамасыз етеді.
12.4. Егер форс-мажорлық жағдай Шарттың орындалуын үзсе, Тапсырыс беруші Шарттың тоқтатыла тұрғанын куәландырады. Мердігер тоқтата тұру туралы хабарлама алғаннан кейін қысқа мерзімде Объектінің консервациялануын қамтамасыз етеді және жұмысты тоқтатады. Тапсырыс беруші Мердігерге Объект тоқтаған күнге дейін орындалған жұмыстардың барлық көлемі үшін және Объектіні консервациялауға байланысты жұмыстар үшін ақы төлейді.

8) по судебному акту, вступившему в законную силу, исполнение которого требует расторжение договора.
10.10. Договор может быть изменен в части условий эксплуатации объекта или доверительного управления только по согласованию с уполномоченным органом, в случаях, предусмотренных Правилами.
10.11. Если Договор расторгается, Подрядчик немедленно прекращает Работы, обеспечивает консервацию Объекта и передает его Заказчику в установленном порядке, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10.12. Договор может быть расторгнут при систематическом нарушении подрядчиком условий эксплуатации объекта или невыполнении KPI.
10.13. Все материалы и Оборудование, находящиеся на Объекте, а также временные сооружения и выполненные строительные работы считаются собственностью Заказчика и находятся в его распоряжении до разрешения финансовых разбирательств, связанных с расторжением Договора, если Договор расторгается по причине существенного нарушения условий Договора Подрядчиком.
11. Уведомление
11.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телеграфу, телексу, факсу, телефаксу либо посредством электронной платформы закупок.
11.2. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
12. Форс-мажор
12.1. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, к которым относятся стихийные бедствия, военные действия, эпидемии, крупномасштабные забастовки, вступление в силу законодательных и правительственных актов, прямо или косвенно запрещающих, а также препятствующих исполнению сторонами обязательств по настоящему Договору, они освобождаются от ответственности за неисполнение взятых на себя обязательств. При этом сторона должна незамедлительно письменно уведомить о наступлении форс-мажора. В противном случае сторона не вправе ссылаться на данное обстоятельство.
12.2. Сторона, понесшая убытки из-за неисполнения другой стороной своих обязательств при форс-мажорных обстоятельствах, имеет право получить от нее документальное подтверждение о масштабах этих событий, а также об их влиянии на ее деятельность, подтвержденное компетентными органами и организациями.
12.3. В случае форс-мажора Заказчик сообщает о приостановке Договора. Подрядчик в кратчайшие сроки после получения уведомления о приостановке обеспечивает приостановление Работ.
12.4. Если форс-мажорное обстоятельство срывает исполнение Договора, Заказчик удостоверяет приостановку Договора. Подрядчик в кратчайшие сроки после получения уведомления о приостановке обеспечивает консервацию Объекта и останавливает работы. Заказчик производит оплату Подрядчику за весь объем работ, выполненных до даты остановки Объекта и за работы, связанные с консервацией Объекта.

13. Даулы мәселелерді шешу
13.1. Тапсырыс беруші мен Мердігер Шарт бойынша немесе оған байланысты туындайтын барлық келіспеушіліктер мен дауларды тікелей келіссөздер арқылы реттеу үшін барлық қажетті шараларды қабылдауға тиіс.
13.2. Егер келіссөздер процесінде Тапсырыс беруші мен Мердігер Шарт бойынша туындаған келіспеушіліктерді немесе дауларды шеше алмаса, тараптардың кез келгені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес реттелмеген мәселенің шешілуін талап ете алады.
14. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
14.1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде Тараптар қандай да бір заңсыз артықшылықтар немесе өзге де заңсыз мақсаттар алу мақсатында осы тұлғалардың іс-әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін кез келген тұлғаларға тікелей немесе жанама түрде қандай да бір ақша қаражатын немесе құндылықтарды төлемейді, төлеуді ұсынбайды және төлеуге рұқсат бермейді.
14.2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде Тараптар пара беру/алу, коммерциялық пара беру сияқты осы Шарттың мақсаттары үшін қолданылатын заңнамамен сараланатын іс-әрекеттерді, сондай-ақ қолданылатын заңнаманың және Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) қарсы іс-қимыл туралы халықаралық актілердің талаптарын бұзатын іс-әрекеттерді жүзеге асырмайды.
14.3. Осы Шарт Тараптарының әрқайсысы басқа Тараптың өкілдерін қандай да бір жолмен, оның ішінде ақшалай сомаларды, сыйлықтарды ұсыну, олардың атына жұмыстарды (көрсетілетін қызметтерді) өтеусіз орындау арқылы және қызметкерді белгілі бір тәуелділікке салатын және осы қызметкердің оны ынталандырушы тараптың пайдасына қандай да бір іс-әрекеттерді орындауын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да тәсілдермен жүзеге асырудан бас тартады.
14.4. Тарапта қандай да бір Сыбайлас жемқорлыққа қарсы шарттардың бұзылуы орын алды немесе орын алуы мүмкін деген күдік туындаған жағдайда тиісті Тарап екінші Тарапты жазбаша түрде хабардар етуге міндеттенеді.
14.5. Жазбаша хабарламада Тарап пара беру немесе алу, коммерциялық пара беру сияқты қолданыстағы заңнамамен сараланатын іс-әрекеттерде көрініс табатын контрагенттің осы шарттардың қандай да бір ережелерін бұзуы не болғанын немесе орын алуы мүмкін екенін растайтын немесе болжауға негіз беретін немесе материалдарды сондай-ақ қолданылатын заңнаманың және Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға қарсы іс-қимыл туралы халықаралық актілердің талаптарын бұзатын іс-әрекеттер туралы фактілерге сілтеме жасауға міндетті.
14.6. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін таниды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте Тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне тартылуы мүмкін контрагенттермен іскерлік қатынастардың тәуекелін азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді. Тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне тараптарды тарту тәуекелдерін болғызбау мақсатында тексерулер жүргізу жөніндегі рәсімдердің іске асырылуын қамтамасыз етуге міндеттенеді.

13. Решение спорных вопросов
13.1. Заказчик и Подрядчик должны предпринимать все необходимые меры для урегулирования, в процессе прямых переговоров всех разногласия или споров, возникающих между ними по Договору или в связи с ним.
13.2. Если в процессе переговоров Заказчик и Подрядчик не могут урегулировать возникшие разногласия или спор по Договору, любая из Сторон может потребовать решения неурегулированного вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. Противодействие коррупции
14.1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
14.2. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Договора законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования применимого законодательства и международных актов о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем.
14.3. Каждая из Сторон настоящего Договора отказывается от стимулирования каким-либо образом представителей другой Стороны, в том числе путем предоставления денежных сумм, подарков, безвозмездного выполнения в их адрес работ (услуг) и другими способами, ставящего работника в определенную зависимость, и направленными на обеспечение выполнения этим работником каких-либо действий в пользу стимулирующей его Стороны.
14.4. В случае возникновения у Стороны подозрений, что произошло или может произойти нарушение каких-либо антикоррупционных условий, соответствующая Сторона обязуется уведомить другую Сторону в письменной форме.
14.5. В письменном уведомлении Сторона обязана сослаться на факты или предоставить материалы, достоверно подтверждающие или дающие основание предполагать, что произошло или может произойти нарушение каких-либо положений настоящих условий контрагентом, выражающееся в действиях, квалифицируемых применимым законодательством, как дача или получение взятки, коммерческий подкуп, а также действиях, нарушающих требования применимого законодательства и международных актов о противодействии легализации доходов, полученных преступным путем.
14.6. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать риск деловых отношений с контрагентами, которые могут быть вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции. Стороны обязуются обеспечить реализацию процедур по проведению проверок в целях предотвращения рисков вовлечения Сторон в коррупционную деятельность.

15. Құпиялылық
15.1. Тараптар осы Шартқа қол қою арқылы осы шарттың мазмұны, сондай-ақ төлем туралы ақпарат құпия болып табылмайтындығына және Қазақстан Республикасының уәкілетті органдары мен ұйымдарының жүйесінде және/немесе өзге де ақпараттық жүйелерінде үшінші тұлғалар үшін қолжетімді екендігіне өз келісімін білдіреді.
Осы Шарт бойынша Тараптармен беретін және/немесе пайдаланатын өзге де құжаттама мен ақпарат құпия болып табылады және Тараптар, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз бұл ақпаратты үшінші тұлғаларға беруге құқылы емес.
Осы тармақтың екінші абзацы Шарттың мәніне қатысты мәселелерді оларды практикалық шешу мүддесінде немесе мұндай жария ету Қазақстан Республикасының заңнамасында ұйғарылған не оған уәкілетті мемлекеттік органдардың талап етуі бойынша жүзеге асырылатын жағдайларда сот қараған жағдайларға қолданылмайды.
15.2. Егер Тарап құпия ақпаратты үшінші тұлғаларға жария етуге ниет білдірген жағдайда, ол бұл туралы құпия ақпараттың меншік иесі болып табылатын басқа Тарапты хабардар етуге және оның мұндай жария етуге алдын ала жазбаша келісімін алуға, сондай-ақ оған берілетін құпия ақпаратты жария етпеу талаптарын сақтау туралы үшінші тұлғадан алдын ала міндеттеме алуға тиіс.
15.3. Тараптардың кез келгені екінші Тараптың құпия ақпаратын жария еткен не таратқан жағдайда, кінәлі Тарап екінші Тараптың осындай ақпаратты жария ету салдарынан шеккен залалдарын өтеуге міндетті болады және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де жауаптылыққа жататын болады. Бұл талаптар құпия ақпаратты жариялаған Тарап мұндай жария ету Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талабы болып табылатынын дәлелдеген не құпия ақпаратты жария ету екінші Тараптың жазбаша мақұлдауынан кейін жүргізілген кезде қолданылмайды.
15.4. Осы бөлім Шарттың мәніне қатысты мәселелерді оларды практикалық шешу мүддесінде немесе мұндай жария ету Қазақстан Республикасының заңнамасында ұйғарылған не оған уәкілетті мемлекеттік органдардың талап етуі бойынша жүзеге асырылатын жағдайларда сот қараған жағдайларға қолданылмайды.
16. Басқа шарттар
16.1. Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының Салық және кеден заңнамаларына сәйкес төленуге тиіс.

15. Конфиденциальность
15.1. Стороны подписанием настоящего Договора выражают свое согласие на то, что содержание настоящего Договора, а также информация об оплате не являются конфиденциальными и доступны для третьих лиц в Системе и/или в иных информационных системах уполномоченных органов и организаций Республики Казахстан.
Иная документация и информация, передаваемая и/или используемая Сторонами по настоящему Договору, является конфиденциальной и Стороны не вправе, без предварительного письменного согласия другой Стороны, передавать эту информацию третьим лицам, за исключением случаев, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
Абзац второй настоящего пункта не распространяется на случаи судебного рассмотрения вопросов, относящихся к предмету Договора, в интересах их практического разрешения или в случаях, в которых такое разглашение предписывается законодательством Республики Казахстан либо осуществляется по требованию уполномоченных на то государственных органов.
15.2. В случае если Сторона намеревается раскрыть конфиденциальную информацию третьим лицам, она должна уведомить об этом другую Сторону, являющуюся собственником Конфиденциальной информации, и получить ее предварительное письменное согласие на такое раскрытие, а также получить заблаговременно от третьего лица обязательство о соблюдении требований неразглашения предоставляемой ему Конфиденциальной информации.
15.3. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон Конфиденциальной информации другой Стороны, виновная Сторона будет обязана возместить убытки, понесенные другой Стороной, вследствие разглашения такой информации, и будет подлежать иной ответственности, предусмотренной законодательством Республики Казахстан. Данные требования не применяются, когда разгласившая Конфиденциальную информацию Сторона докажет, что такое разглашение являлось требованием действующего законодательства Республики Казахстан, либо разглашение Конфиденциальной информации произведено после письменного одобрения другой Стороны.
15.4. Настоящий раздел не распространяется на случаи судебного рассмотрения вопросов, относящихся к предмету Договора, в интересах их практического разрешения или в случаях, в которых такое разглашение предписывается законодательством Республики Казахстан либо осуществляется по требованию уполномоченных на то государственных органов.
16. Прочие условия
16.1. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым и таможенным законодательствами Республики Казахстан.

16.2. Шартқа кез келген өзгерістер мен толықтырулар шарт жасасу сияқты нысанда жасалады.
16.3. Мердігерді таңдау үшін негіз болған сапаның және басқа да талаптардың өзгермеуі жағдайында жасалған шартқа өзгерістер енгізуге Қағидалардың 6-параграфында көзделген жағдайларда жол беріледі.
16.4. Тараптардың бірінің міндеттерін шарт бойынша беруге қайта ұйымдастырылған жағдайда құқықтық мирасқорлықты қоспағанда жол берілмейді.
16.5. Шарт электрондық сатып алу платформасы арқылы жасалған, бірдей заңды күші бар қазақ және орыс тілдерінде жасалды.
16.6. Шартта реттелмеген бөлігінде Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
Тапсырыс берушінің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделмеген міндеттемелерді орындау бойынша мердігерге қойылатын талаптарды және (немесе) шарттарды белгілеуіне жол берілмейді.
17. Тараптардың реквизиттері
Тапсырыс беруші
<Тапсырыс берушінің толық атауы>
<Тапсырыс берушінің толық заңды мекенжайы>
БСН < Тапсырыс берушінің БСН>
БСК < Тапсырыс беруші толтырады>
ЖСК < Тапсырыс беруші толтырады>
Банктің атауы < Тапсырыс беруші толтырады>
Тел.: <Тапсырыс берушінің телефоны>
<Тапсырыс берушінің лауазымы>
<Тапсырыс берушінің ТАӘ (бар болса)>:
Мердігер (қорытынды жасау кезінде
қаражат алушы қаржыландыру
шартының мердігері ақшалай талапты
(факторингті) беру)
<Мердігердің толық атауы>
<Мердігердің толық заңды мекенжайы>
БСН/СТН/УНП <БСН/СТН / УНП мердігер>
БСК <Мердігермен толтырылады>
ЖСК <Мердігермен толтырылады>
Банктің атауы <Мердігер толтырады>
Тел.: <мердігердің телефоны>
<мердігер лауазымы>
<Мердігердің ТАӘ (бар болса)>
Ескерту: банк деректемелерін тапсырыс берушілер мен мердігерлер толтырады және осы Шарттың тараптарына ғана қолжетімді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН-бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК-банктік сәйкестендіру коды;
ЖСК-жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН-жеке сәйкестендіру нөмірі;
СТН-Салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ҰБП-төлеушінің есептік нөмірі;
ҚҚС-қосылған құн салығы;
Т. А. Ә. - Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса)
Энергетикалық және
коммуналдық секторларды
жаңғырту жөніндегі ұлттық
жобаны іске асыру шеңберінде
"толық бітіріп берілетін"
туралы үлгілік шартқа
1-қосымша
Объектіні сенімгерлік басқаруға беру шарттары туралы келісім
(жобаны өнім берушінің қаражаты есебінен жүзеге асырған жағдайда объектіні одан әрі басқара отырып, тараптардың келісімі бойынша өзгертуге жатады)
____________
"_" __________ 20_ ж.
Бұдан әрі "Басқарма құрылтайшысы" деп аталатын Тапсырыс беруші атынан ____________________ негізінде әрекет ететін ____________________________ бір тараптан және
бұдан әрі "Басқарушы" деп аталатын Сенімгерлік басқарушы атынан ____________________ негізінде әрекет ететін ____________________________ екінші тараптан бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар төмендегілер туралы осы шартты жасасты:

16.2. Любые изменения и дополнения к Договору совершаются в той же форме, что и заключение Договора.
16.3. Внесение изменения в заключенный Договор при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора Подрядчика, допускается в случаях, предусмотренных в параграфе 6 Правил.
16.4. Передача обязанностей одной из Сторон по Договору не допускается за исключением правопреемства в случае реорганизации.
16.5. Договор составлен на казахском и русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, заключенный посредством электронной платформы закупок.
16.6. В части, неурегулированной Договором, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
Не допускается установление заказчиком требований и (или) условий к подрядчику по исполнению обязательств, не предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
17. Реквизиты Сторон
Заказчик
<полное наименование Заказчика>
<Полный юридический адрес Заказчика>
БИН <БИН Заказчика>
БИК <заполняется Заказчиком>
ИИК <заполняется Заказчиком>
Наименование банка
<заполняется Заказчиком>
Тел.: <телефон Заказчика>
<должность Заказчика>
<ФИО (при его наличии) Заказчика>:
Подрядчик (Получатель средств при
заключении подрядчиком договора
финансирования под уступку денежного
требования (факторинга)
<полное наименование Подрядчика>
<Полный юридический адрес Подрядчика>
БИН/ИНН/УНП
<БИН/ИНН/УНП Подрядчика>
БИК <заполняется Подрядчиком>
ИИК <заполняется Подрядчиком>
Наименование банка
<заполняется Подрядчиком>
Тел.: <телефон Подрядчика>
<должность Подрядчика>
<ФИО (при его наличии) Подрядчика>
Примечание: банковские реквизиты заполняются Заказчиками и подрядчиками и доступны только Сторонам настоящего Договора.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при его наличии)
Приложение 1
к Типовому договору
о строительстве "под ключ"
в рамках реализации
национального проекта
по модернизации энергетического
и коммунального секторов
Соглашение об условиях передачи объекта в доверительное управление
(применяется в случае реализации проекта за счет средств поставщика,
с дальнейшим управлением объектом, подлежит изменению по соглашению сторон)
г. ____________
"___" __________ 20__ г.
Заказчик: ________________________, в лице ____________________________, действующего на основании ____________________, именуемый в дальнейшем "Учредитель управления", с одной стороны, и
Доверительный управляющий: ________________________, в лице ____________________________, действующего на основании ____________________, именуемый в дальнейшем "Управляющий", с другой стороны, совместно именуемые "Стороны", заключили настоящий договор о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1.1. Басқарма құрылтайшысы 20__ жылғы "__" _________ пайдалануға берілген ____________________________ объектісін (бұдан әрі - Объект) сенімгерлік басқаруға береді, ал Басқарушы қабылдайды.
1.2. Сенімгерлік басқару Объектіні тиімді пайдалануды, пайдалануды және күтіп ұстауды қамтамасыз ету, сондай-ақ тұтынушыларға тиісті қызметтер көрсету мақсатында жүзеге асырылады.
1.3. Объект Басқарма құрылтайшысының меншігінде қалады.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Басқарма құрылтайшысы:
Объектіні заңнама мен жобалау құжаттамасының талаптарына сәйкес келетін күйде тапсыруға;
Басқарушыға Объектіні пайдалануға байланысты қажетті құжаттаманы ұсынуға;
осы шарттың талаптарын орындауды бақылауды жүзеге асыруға міндетті.
2.2. Басқарушы:
Объектінің тиісті пайдаланылуын және техникалық қызмет көрсетілуін қамтамасыз етуге;
заңнамаға және белгіленген сапа стандарттарына сәйкес тұтынушыларға қызмет көрсетуге;
ресурстармен жабдықтаушы ұйымдармен және өзге де контрагенттермен есеп айырысуды уақтылы жүргізуге;
техникалық және бухгалтерлік құжаттаманың жүргізілуін қамтамасыз етуге;
Басқарма құрылтайшысына Объектіні басқару туралы есептерді (тоқсан сайын, жыл сайын) ұсынуға міндетті.
2.3. Басқарушының құқығы бар:
Объектіні пайдалану үшін қажетті шарттарды дербес жасасуға;
Осы шартта белгіленген тәртіппен сыйақы алуға;
Объектінің жұмыс істеуін жақсарту бойынша ұсыныстар енгізуге.
3. Басқарушы сыйақысы
3.1. Сенімгерлік басқаруды жүзеге асырғаны үшін Басқарушыға _____________ мөлшерінде сыйақы төленеді, сондай-ақ Объектіні басқаруға байланысты құжаттармен расталған шығыстар өтеледі.
3.2. Сыйақыны есептеу және төлеу тәртібі осы шарттың қосымшасында айқындалады.
4. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Тараптар осы шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
4.2. Басқарушы еңсерілмейтін күш мән-жайларының немесе басқару құрылтайшысының әрекеттерінің (әрекетсіздігінің) салдарынан туындаған залалдар үшін жауапты болмайды.
5. Шарттың қолданылу мерзімі
5.1. Осы шарт қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және 20 __ жылғы "__" ________ дейін әрекет етеді.
5.2. Тараптардың келісімі бойынша шарттың мерзімі ұзартылуы мүмкін.
6. Шартты тоқтату тәртібі
6.1. Шарт бұзылуы мүмкін:
тараптардың келісімі бойынша;
Басқарушы міндеттемелерді тиісінше орындамаған жағдайда Басқарма құрылтайшысының бастамасы бойынша;
сот шешімі бойынша.
7. Басқа шарттар

1. Предмет договора
1.1. Учредитель управления передает, а Управляющий принимает в доверительное управление объект ____________________________ (далее – Объект), введенный в эксплуатацию "_" _________ 20 г.
1.2. Доверительное управление осуществляется в целях обеспечения эффективного использования, эксплуатации и содержания Объекта, а также предоставления соответствующих услуг потребителям.
1.3. Объект остается в собственности Учредителя управления.
2. Права и обязанности сторон
2.1. Учредитель управления обязан:
передать Объект в состоянии, соответствующем требованиям законодательства и проектной документации;
предоставлять Управляющему необходимую документацию, связанную с эксплуатацией Объекта;
осуществлять контроль за исполнением условий настоящего договора.
2.2. Управляющий обязан:
обеспечивать надлежащую эксплуатацию и техническое обслуживание Объекта;
предоставлять услуги потребителям в соответствии с законодательством и установленными стандартами качества;
своевременно производить расчеты с ресурсоснабжающими организациями и иными контрагентами;
обеспечивать ведение технической и бухгалтерской документации;
предоставлять Учредителю управления отчеты об управлении Объектом (ежеквартально, ежегодно).
2.3. Управляющий имеет право:
самостоятельно заключать договоры, необходимые для эксплуатации Объекта;
получать вознаграждение в порядке, установленном настоящим договором;
вносить предложения по улучшению функционирования Объекта.
3. Вознаграждение Управляющего
3.1. За осуществление доверительного управления Управляющему выплачивается вознаграждение в размере _____________, а также возмещаются документально подтвержденные расходы, связанные с управлением Объектом.
3.2. Порядок расчетов и выплаты вознаграждения определяется приложением к настоящему договору.
4. Ответственность сторон
4.1. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по настоящему договору в соответствии с законодательством Республики Казахстан. 4.2. Управляющий не отвечает за убытки, возникшие вследствие обстоятельств непреодолимой силы либо действий (бездействия) Учредителя управления.
5. Срок действия договора
5.1. Настоящий договор вступает в силу с момента его подписания и действует до "_" ________ 20 г.
5.2. По соглашению сторон срок договора может быть продлен.
6. Порядок прекращения договора
6.1. Договор может быть расторгнут:
по соглашению сторон;
по инициативе Учредителя управления в случае ненадлежащего исполнения обязательств Управляющим;
по решению суда.
7. Прочие условия

7.1. Барлық өзгертулер мен толықтырулар қосымша келісімдермен рәсімделеді.
7.2. Осы шарттан туындайтын даулар келіссөздер жолымен шешіледі, ал келісімге қол жеткізілмеген жағдайда сот тәртібімен шешіледі.
7.3. Осы шарт тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан бірдей заңды күші бар екі данада жасалды.
8. Тараптардың деректемелері
Басқарма құрылтайшысы:
Атауы: _____________________________
Мекенжайы: ________________________
Е/ш: _______________________________
БСН: ______________________________
Қолы: _____________________________
Басқарушы:
Атауы: ____________________________
Мекенжайы: ________________________
Е/ш: _______________________________
БСН: ______________________________
Қолы: _____________________________
Энергетикалық және
коммуналдық секторларды
жаңғырту жөніндегі ұлттық
жобаны іске асыру шеңберінде
"толығымен" салу туралы
үлгілік шартқа
2-қосымша
нысан
Құрылатын уақытша және тұрақты жұмыс орындары бойынша деректерді ұсыну нысаны
1. Жобаның/шарттың атауы: ___________________________
2. Іске асыру кезеңі:
Құрылыс (уақытша және тұрақты жұмыс орындарын құру)
Пайдалану (тұрақты жұмыс орындарын құру)
3. Уақытша жұмыс орындарының саны: ______ адам.
4. Тұрақты жұмыс орындарының саны: ______ адам.
5. Оның ішінде жергілікті кадрлар (жобаны іске асыру аумағында тұратын): ______ адам.
6. Деректер ұсынылатын кезең:
(тоқсан/жыл) __________________________________________
7. Жеткізушінің жауапты өкілі:
Аты-жөні _________________________________________________
Лауазымы _________________________________________________
Байланыс телефоны/e-mail ___________________________________
8. Нысанды толтыру күні: "_ _" _________ 20 _ ж.
9. Қолы,мөр _______________________________________________
Толтыру кезеңділігі
• Құрылыс кезеңінде (уақытша жұмыс орындарын құру) - тоқсан сайын.
• Пайдалану кезеңінде (тұрақты жұмыс орындарын құру) - жыл сайын.
• Қорытынды есеп - шарт аяқталғаннан/іске асырылғаннан кейін 30 күнтізбелік күн ішінде.
Энергетикалық және
коммуналдық секторларды
жаңғырту жөніндегі ұлттық
жобаны іске асыру шеңберінде
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
жүзеге асыру, жобалар мен өнім
берушілерді іріктеу, шарттар
жасасу қағидаларына
6-қосымша
Қызметтерді сатып алу туралы үлгілік шарт
<Идентификациялық нөмір>
<Тапсырыс берушінің өңірі> № <шарт нөмірі> <шарт күні>
<Тапсырыс берушінің толық атауы> атынан <Тапсырыс беруші негізі> негізінде әрекет ететін <Тапсырыс берушінің лауазымы> <Тапсырыс берушінің аты-жөні (бар болса) (бар болса) > бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын <өнім берушінің толық атауы> атынан <Өнім беруші негізі> негізінде әрекет ететін <Өнім берушінің лауазымы><Өнім берушінің аты-жөні (болған жағдайда) > екінші тараптан бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) және <сатып алу тәсілі> тәсілімен сатып алу қорытындыларына сәйкес жылдың <қорытындылар күні> No <қорытындылар нөмірі> негізінде қызметтерді сатып алу туралы осы шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісімге келді:

7.1. Все изменения и дополнения оформляются дополнительными соглашениями.
7.2. Споры, возникающие из настоящего договора, разрешаются путем переговоров, а при недостижении согласия – в судебном порядке.
7.3. Настоящий договор составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному для каждой из сторон.
8. Реквизиты сторон
Учредитель управления:
Наименование: ___________________
Адрес: _________________________
Р/с: ____________________________
БИН: ___________________________
Подпись: _______________________
Управляющий:
Наименование: ___________________
Адрес: __________________________
Р/с: ____________________________
БИН: ___________________________
Подпись: _______________________
Приложение 2
к Типовому договору
о строительстве "под ключ"
в рамках реализации
национального проекта
по модернизации энергетического
и коммунального секторов
Форма
Форма предоставления данных по создаваемым временным и постоянным рабочим местам
1. Наименование проекта / договора: ___________________________
2. Этап реализации:
Строительство (создание временных и постоянных рабочих мест)
Эксплуатация (создание постоянных рабочих мест)
3. Количество временных рабочих мест: ______ чел.
4. Количество постоянных рабочих мест: ______ чел.
5. В том числе местных кадров (проживающих на территории реализации проекта):
______ чел.
6. Период, за который представляются данные:
(квартал/год) __________________________________________
7. Ответственный представитель поставщика:
ФИО _________________________________________________
Должность ____________________________________________
Контактный телефон / e-mail ___________________________
8. Дата заполнения формы: "_" __________ 20 г.
9. Подпись, печать: _________________________________________
Периодичность заполнения
• В период строительства (создание временных рабочих мест) – ежеквартально.
• В период эксплуатации (создание постоянных рабочих мест) – ежегодно.
• Итоговый отчет – в течение 30 календарных дней после завершения строительства/реализации договора.
Приложение 6
к Правилам осуществления
закупок работ и услуг, отбора
проектов и поставщиков,
заключения договоров в рамках
реализации национального
проекта по модернизации энергетического
и коммунального секторов
Типовой договор о закупках услуг
<Идентификационный номер>
<регион Заказчика> № <номер договора> <дата договора>
<полное наименование Заказчика>, именуемый (ое)(ая) в дальнейшем "Заказчик", от лица которого выступает <должность Заказчика><ФИО (при его наличии) (при его наличии) Заказчика>, действующий на основании <основание Заказчика>, с одной стороны и <полное наименование Поставщика>, именуемый (ое)(ая) в дальнейшем "Поставщик", от лица которого выступает <должность Поставщика><ФИО (при его наличии) Поставщика>, действующий на основании <основание Поставщика>, с другой стороны, далее совместно именуемые "Стороны", на основании Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" (далее – Закон) и итогов закупок способом <способ закупки> от <дата итогов> года № <номер итогов>, заключили настоящий договор о закупках услуг (далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1.1. Өнім беруші Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы Шарттың қосымшаларында көрсетілген шарттарға, талаптарға және бағаларға сәйкес Қызметті (қызметтерді) көрсетуге міндеттенеді, ал Тапсырыс беруші Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін тиісінше орындаған жағдайда көрсетілген Қызметті (қызметтерді) қабылдауға және осы Шарттың талаптары бойынша оған ақы төлеуге міндеттенеді:
ерекшелік бойынша <ерекшелік коды> - <ерекшелік бойынша шарт затының қысқаша сипаттамасы 1>;
ерекшелік бойынша <ерекшелік коды> - <ерекшелік бойынша шарт затының қысқаша сипаттамасы №>1.
1.2. Төменде көрсетілген құжаттар мен оларда көрсетілген шарттар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) қызмет көрсету шарттары (1-қосымша);
3) техникалық ерекшелік (2-қосымша).
2. Шарт сомасы және төлем шарттары
2.1. Шарттың жалпы сомасы Шартқа 1-қосымшамен анықталады және <Шарттың сомасы> (<жазылым сомасы>) теңгені құрайды және қызметтер көрсетуге байланысты барлық шығыстарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды қамтиды, <қосылған құн салығы <қосылған құн салығының сомасы> теңге> /<қосылған құн салығын есепке алмағанда> (бұдан әрі - Шарттың сомасы).
2.2. Аумақтық қазынашылық органында Шарт <____> жылға ерекшелігіне тіркелуге жатады - () теңге, теңге.
2.3. Тапсырыс беруші Шарт күшіне енгеннен кейін Өнім берушінің ұсынысына сәйкес Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін 1-қосымшаға сәйкес мөлшерде аванстық төлемді жүзеге асырады.
Қалған соманы Тапсырыс беруші бұрын төленген авансты пропорционалды ұстап қалуды ескере отырып, Тараптар көрсетілген қызметтер актісіне қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Өнім берушінің есеп айырысу шотына ақша аудару арқылы төлейді.
Көрсетілген Қызметтер үшін ақы төлеуді Тапсырыс беруші Өнім берушінің есеп айырысу шотына ақша аудару арқылы Тараптар көрсетілген Қызметтер актісіне қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей жүзеге асырады.
2.4. Көрсетілетін қызметтердің сандық және құндық мәндегі көлемі Шарттың 1-қосымшасында келісілген.
2.5. Төлем алдындағы қажетті құжаттар:
1) <аумақтық қазынашылық органында тіркелген/ қол қойылған> Шарт;
2) көрсетілген қызметтер туралы акт (лер);
3) жұмыстар мен қызметтердегі ел ішіндегі құндылық туралы есеп;
4) Өнім беруші Тапсырыс берушіге ұсынған көрсетілген қызметтердің жалпы сомасы көрсетілген сипаттамасы бар электрондық шот-фактура;
<№. жаңа тармақша>
<№. жаңа тармақ> *

1. Предмет Договора
1.1. Поставщик обязуется оказать Услугу(и) согласно условиям, требованиям и по ценам, указанным в приложениях к настоящему Договору, являющихся неотъемлемой его частью, а Заказчик обязуется принять оказанную(ые) Услугу(и) и оплатить за нее на условиях настоящего Договора при условии надлежащего исполнения Поставщиком своих обязательств по Договору:
по специфике <Код специфики> - <Краткое описание предмета договора по специфике 1>;
по специфике <Код специфики> - <Краткое описание предмета договора по специфике №>1.
1.2. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) условия оказания услуг (приложение 1);
3) техническая спецификация (приложение 2).
2. Сумма Договора и условия оплаты
2.1. Общая сумма Договора определяется приложением 1 к Договору и составляет <сумма Договора> (<сумма прописью>) тенге и включает все расходы, связанные с оказанием услуг, а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, <в том числе НДС <сумма НДС> тенге> /<без учета НДС> (далее – сумма Договора).
2.2. В территориальном органе казначейства Договор подлежит регистрации на <____> год специфике - () тенге, тенге /1.
2.3. Заказчик после вступления Договора в силу, производит авансовый платеж в размере согласно приложению 1 после внесения Поставщиком обеспечения исполнения Договора, в соответствии с предложением поставщика услуг.
Оставшаяся сумма оплачивается Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Поставщика не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта оказанных услуг, с учетом пропорционального удержания ранее оплаченного аванса2.
Оплата за оказанные Услуги производится Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Поставщика не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта оказанных Услуг3.
2.4. Объем оказываемых услуг в количественном и стоимостном выражении оговорен в приложении 1 к Договору.
2.5. Необходимые документы, предшествующие оплате:
1) <зарегистрированный в территориальном органе казначейства/ подписанный> Договор;
2) акт(ы) оказанных услуг;
3) отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах;
4) электронная счет-фактура с описанием, указанием общей суммы оказанных услуг, предоставленная Поставщиком Заказчику;
<№) новый подпункт>
<№. Новый пункт> *

3. Тараптардың міндеттемелері
3.1. Өнім беруші міндеттенеді:
1) Шарт бойынша өзіне алған міндеттемелердің толық және тиісінше орындалуын қамтамасыз етуге;
2) Шарт күшіне енген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын Шарттың жалпы сомасынан 3 (үш) пайыз мөлшерінде, теңгені құрайтын <соманы> және Шартқа 1-қосымшаға сәйкес шарттың заттары бойынша көзделген аванс мөлшерін, теңгені құрайтын <соманы>, сондай-ақ Заңның 13-бабына сәйкес теңгені құрайтын <соманы>, жалпы алғанда, <қамтамасыз ету сомасы> (<жазумен қамтамасыз ету сомасы>) теңгені құрайтын:
әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;
немесе:
Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, шарттар жасасу қағидаларының конкурстық құжаттамасына 8-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында ұсынылатын банктік кепілдік;
немесе:
Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жобаны іске асыру шеңберінде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру, жобалар мен өнім берушілерді іріктеу, шарттар жасасу қағидаларына 7-қосымшаға сәйкес үлгілік нысан бойынша электрондық құжат түрінде өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартын.
Бұл ретте, Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі аяқталғанға дейін Шарт бойынша міндеттемелерді толық және тиісінше орындаған жағдайда, өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізбеуі мүмкін;
3) Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға көрсетілетін қызметтердің сәйкестігін қамтамасыз етуге;
4) Шарт талаптарын орындау үшін Өнім беруші тартқан қызметкерлерді қоспағанда, Тапсырыс беруші немесе оның атынан басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманың мазмұнын Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз ашпауға міндетті. Көрсетілген ақпарат осы персоналға құпия түрде және міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, соншалықты берілуі тиіс;
5) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз Шартты жүзеге асыру мақсаттарынан басқа кез келген жоғарыда аталған құжаттар мен ақпараттарды пайдаланбауға;
6) Тапсырыс берушінің бірінші талабы бойынша Шарт бойынша міндеттемелердің орындалу барысы туралы ақпарат беруге;
7) Өнім берушінің Шарт талаптарын тиісінше орындамауынан және/немесе өзге де құқыққа сыйымсыз іс-әрекеттерінен Тапсырыс берушіге келтірілген шығынды толық көлемде өтеуге;

3. Обязательства Сторон
3.1. Поставщик обязуется:
1) обеспечить полное и надлежащее исполнение взятых на себя обязательств по Договору;
2) в течение десяти рабочих дней со дня вступления в силу Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере 3 (трех) процентов от общей суммы Договора равную <сумма> тенге и размеров аванса, предусмотренных по предметам договора согласно приложению 1 к Договору равную <сумма> тенге4, <а также сумму в соответствии со статьей 13 Закона равную <сумма> тенге>5, что в общем составляет <сумма обеспечения> (<сумма обеспечения прописью>) тенге в виде:
денег, находящихся в электронном кошельке потенциального поставщика;
либо:
банковской гарантии, представляемой в форме электронного документа согласно приложению 8 к Конкурсной документации Правил осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов;
либо:
договора страхования гражданско-правовой ответственности поставщика в виде электронного документа по типовой форме, согласно приложению 7 к Правилам осуществления закупок работ и услуг, отбора проектов и поставщиков, заключения договоров в рамках реализации национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов.
При этом, обеспечение исполнения Договора может не вноситься поставщиком в случае полного и надлежащего им исполнения обязательств по Договору до истечения срока внесения обеспечения исполнения Договора;
3) при исполнении своих обязательств по Договору обеспечить соответствие оказываемых услуг требованиям, указанным в приложениях к настоящему Договору, являющихся неотъемлемой частью Договора;
4) не раскрывать без предварительного письменного согласия Заказчика содержание технической документации, представленной Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для исполнения условий Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для исполнения обязательств;
5) без предварительного письменного согласия Заказчика не использовать какие-либо вышеперечисленные документы и информацию, кроме как в целях реализации Договора;
6) по первому требованию Заказчика предоставлять информацию о ходе исполнения обязательств по Договору;
7) возмещать Заказчику в полном объеме причиненные ему убытки, вызванные ненадлежащим исполнением Поставщиком условий Договора и/или иными неправомерными действиями;

8) веб-портал арқылы электрондық-цифрлық қолтаңбамен бекітілген көрсетілген қызметтер актісін, сондай-ақ көрсетілетін қызметтердегі ел ішіндегі құндылық туралы есепті ресімдеуге және Тапсырыс берушіге жіберуге;
9) Тапсырыс беруші көрсетілген қызметтер актісін бекіткеннен кейін Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электрондық нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы электрондық нысанда шот-фактура жазып беруге.
3.2. Өнім беруші құқылы:
1) Тапсырыс берушіден Шарт бойынша көрсетілген Қызметтер үшін ақы төлеуді талап етуге;
2) Тапсырыс берушімен орындау мерзімдерін алдын ала келісе отырып Шартқа 1 қосымшада көрсетілген Қызметтерді мерзімінен бұрын көрсетуге.
3.3. Тапсырыс беруші міндеттенеді:
1) қызметтер көрсету үшін Өнім беруші мамандарының қолжетімділігін қамтамасыз етуге;
2) көрсетілген Қызметтердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда дереу Өнім берушіні жазбаша хабардар етуге;
3) Қызметтерді қабылдау кезінде электрондық сатып алу платформасы арқылы көрсетілген қызметтер актісін бекіту не оны мерзімінде қабылдамаудың дәлелді негіздемелерін көрсете отырып, қабылдаудан бас тартуға;
4) Көрсетілген қызметтер актісі бекітілгеннен кейін Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электрондық нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы Өнім беруші электрондық нысанда жазып берген шот-фактураны қабылдауға;
5) осы Шартта белгіленген тәртіппен және мерзімдерде төлем жасауға.
3.4. Тапсырыс беруші құқылы:
1) көрсетілген Қызметтердің сапасын тексеруге;
2) Қызметтер мерзімінен бұрын көрсетілген жағдайда Тапсырыс беруші Шарт талаптарына сәйкес қызметтерді мерзімінен бұрын қабылдауға және олар үшін ақы төлеуге құқылы. Қызметтерді мерзімінен бұрын көрсетуден бас тартуға оны қабылдау мүмкіндігі болмаған жағдайларда жол беріледі.
4. Қызметтердің техникалық сипаттамаға сәйкестігін тексеру
4.1. Тапсырыс беруші немесе оның өкілдері көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелікте (Шарттың 2-қосымшасы) көрсетілген талаптарға сәйкестігіне бақылау және тексеру жүргізе алады. Бұл ретте осы тексерулер бойынша барлық шығындарды Өнім беруші көтереді. Тапсырыс беруші осы мақсаттар үшін айқындалған өз өкілдері туралы Өнім берушіні жазбаша түрде уақтылы хабардар етуге тиіс.
4.2. Осы Шарт шеңберінде көрсетілетін қызметтер техникалық тапсырмада көрсетілген стандарттарға сәйкес келуі немесе одан жоғары болуы тиіс.
4.3. Егер тексеру кезінде көрсетілген қызметтердің нәтижелері техникалық ерекшелік талаптарына (Шарттың 2-қосымшасы) сәйкес келмейді деп танылса, Өнім беруші тексеру сәтінен бастап <сәйкессіздіктерді жою мерзімі> ішінде Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір қосымша шығындарсыз техникалық ерекшелік талаптарына сәйкессіздіктерді жою бойынша шаралар қабылдайды.

8) оформить и направить Заказчику посредством веб-портала утвержденный электронно-цифровой подписью акт оказанных услуг, а также отчет о внутристрановой ценности в услугах;
9) после утверждения Заказчиком акта оказанных услуг выписать счет-фактуру в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур.
3.2. Поставщик вправе:
1) требовать от Заказчика оплату за оказанные Услуги по Договору;
2) на досрочное оказание Услуг, указанных в приложении 1 к Договору, заранее согласовав с Заказчиком сроки выполнения.
3.3. Заказчик обязуется:
1) обеспечить доступ специалистов Поставщика для оказания услуг;
2) при выявлении несоответствий оказанных Услуг незамедлительно письменно уведомить Поставщика;
3) при приемке Услуг утвердить посредством электронной платформы закупок акт оказанных услуг либо отказать в принятии с указанием аргументированных обоснований ее непринятия в сроки;
4) после утверждения акта оказанных услуг принять счет-фактуру, выписанную Поставщиком в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
5) произвести оплату в порядке и сроки, установленные настоящим Договором.
3.4. Заказчик вправе:
1) проверять качество оказанных Услуг;
2) в случае досрочного оказания Услуг, Заказчик вправе досрочно принять услуги и оплатить за нее в соответствии с условиями Договора. Отказ в досрочном оказании Услуг допускается в случаях отсутствия возможности его принятия.
4. Проверка Услуг на соответствие технической спецификации
4.1. Заказчик или его представители могут проводить контроль и проверку оказываемых услуг на предмет соответствия требованиям, указанным в технической спецификации (приложение 2 к Договору). При этом все расходы по этим проверкам несет Поставщик. Заказчик должен в письменном виде своевременно уведомить Поставщика о своих представителях, определенных для этих целей.
4.2. Услуги, оказываемые в рамках настоящего Договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации.
4.3. Если результаты оказанных услуг при проверке будут признаны не соответствующими требованиям технической спецификации (приложение 2 к Договору), Поставщик принимает меры по устранению несоответствий требованиям технической спецификации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика, в течение <срок устранения несоответствий> с момента проверки.

4.4. Жоғарыда көрсетілген тармақтардың ешқайсысы Өнім берушіні Шарт бойынша басқа міндеттемелерден босатпайды.
5. Қызметтерді көрсету
5.1. Өнім берушінің қызметтерді көрсетуі Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын Шарттың 1-қосымшасында көрсетілген мерзімдерде жүзеге асырылады.
5.2. Өнім беруші Тапсырыс берушіге осы Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға дәлме-дәл сәйкес қызмет көрсетуді толық тапсырған жағдайда қызмет көрсетілген болып есептеледі.
6. Кепілдік
6.1. Өнім беруші Тапсырыс берушіге үздіксіз, сапалы және уақтылы қызмет көрсетуге кепілдік береді.
6.2. Өнім беруші Қызметтердің қателіктерін, кемшіліктерін және басқа да сәйкессіздіктерін техникалық ерекшелікке өтеусіз түзетуге кепілдік береді (Шарттың 2-қосымшасы).
6.3. Тапсырыс беруші осы кепілдікке байланысты барлық шағымдар туралы Өнім берушіні жазбаша түрде тез арада хабардар етуге міндетті, содан кейін Өнім беруші Тапсырыс беруші хабарламада айқындаған мерзімде осыған байланысты барлық шығыстарды қоса алғанда, кемшіліктерді өз есебінен жою бойынша шаралар қабылдауға тиіс.
6.4. Егер Өнім беруші хабарламаны алғаннан кейін кемшіліктерді жою бойынша тиісті шараларды уақтылы қабылдамаса, Тапсырыс беруші Өнім берушінің есебінен және Тапсырыс берушінің Өнім берушіге қатысты Шарт бойынша иеленуі мүмкін басқа да құқықтарына ешқандай нұқсан келтірмей, кемшіліктерді жою бойынша қажетті санкциялар мен шараларды қолдана алады.
7. Тараптардың жауапкершілігі
7.1. Тараптар осы Шарт шеңберінде өз міндеттемелерін орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда, барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
7.2. Тиісті бюджеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шотында/дауыс беретін акцияларының елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорынның, заңды тұлғаның есеп айырысу шотында секвестр және/немесе ақшаның жеткіліксіздігі жағдайларын қоспағанда, егер Тапсырыс беруші Өнім берушіге өзіне тиесілі қаражатты Шартта көрсетілген мерзімдерде төлемесе, онда Тапсырыс беруші Өнім берушіге мерзімі өткен әрбір күн үшін тиесілі соманың 0,1%-ы (нөл бүтін бір) мөлшерінде кешіктірілген төлемдер бойынша тұрақсыздық айыбын (өсімпұлды) төлейді. Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұлдың) жалпы сомасы Шарттың жалпы сомасының 10%-нан аспауы тиіс.
7.3. Қызметтерді көрсету мерзімі өткен жағдайда Тапсырыс беруші Өнім берушіден міндеттемелерді толық орындамаған жағдайда мерзімі өткен әрбір күн үшін шарттың жалпы сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) ұстап қалады (өндіріп алады) не міндеттемелерді тиісінше орындамаған (ішінара орындамаған) жағдайда мерзімі өткен әрбір күн үшін орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) ұстап қалады (өндіріп алады). Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімпұлдың) жалпы сомасы Шарттың жалпы сомасының 15%-ынан аспауы тиіс.

4.4. Ни один вышеуказанный пункт не освобождает Поставщика от других обязательств по Договору.
5. Оказание Услуг
5.1. Оказание услуг Поставщиком осуществляется в сроки, указанные в приложении 1 к Договору, являющемся неотъемлемой частью Договора.
5.2. Услуга считается оказанной при условии полной сдачи Поставщиком услуги Заказчику в точном соответствии требованиям, указанным в приложениях к настоящему Договору.
6. Гарантия
6.1. Поставщик гарантирует обеспечение бесперебойного, качественного и своевременного оказания услуг Заказчику.
6.2. Поставщик гарантирует безвозмездное исправление ошибок, недоработок и других несоответствий Услуг технической спецификации (приложение 2 к Договору).
6.3. Заказчик обязан оперативно уведомить Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с данной гарантией, после чего Поставщик должен принять меры по устранению недостатков за свой счет, включая все расходы, связанные с этим, в срок, определенный Заказчиком в уведомлении.
6.4. Если Поставщик, получив уведомление, своевременно не примет соответствующие меры по устранению недостатков, Заказчик может применить необходимые санкции и меры по устранению недостатков за счет Поставщика и без какого-либо ущерба другим правам, которыми Заказчик может обладать по Договору в отношении Поставщика.
7. Ответственность Сторон
7.1. В случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Сторонами своих обязательств в рамках настоящего Договора все споры и разногласия разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7.2. За исключением случаев секвестра и/или недостаточности денег на контрольном счете наличности соответствующих бюджетов/расчетном счете государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций которых принадлежат государству, если Заказчик не выплачивает Поставщику причитающиеся ему средства в сроки, указанные в Договоре, то Заказчик выплачивает Поставщику неустойку (пеню) по задержанным платежам в размере 0,1% (ноль целых один) от причитающейся суммы за каждый день просрочки. При этом общая сумма неустойки (пени) не должна превышать 10 % от общей суммы Договора.
7.3. В случае просрочки сроков оказания Услуг, Заказчик удерживает (взыскивает) с Поставщика неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от общей суммы договора за каждый день просрочки в случае полного неисполнения поставщиком обязательств либо удерживает (взыскивает) неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от суммы неисполненных обязательств за каждый день просрочки в случае ненадлежащего исполнения (частичного неисполнения) обязательств. При этом общая сумма неустойки (штрафа, пени) не должна превышать 15 % от общей суммы Договора.

7.4. Өнім беруші Қызметтерді көрсетуден бас тартқан немесе Шарт бойынша Қызметтерді көрсету мерзімі аяқталған күннен бастап бір айдан астам мерзімге, бірақ Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталу мерзімінен кешіктірмей, Қызметтерді көрсетуді кешіктірген жағдайда, Тапсырыс беруші Өнім берушіден кешіктірілген әрбір күн үшін Шарттың жалпы сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл) сомасын өндіріп ала отырып, осы Шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы.
7.5. Тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) төлеу Тараптарды осы Шартта көзделген міндеттемелерді орындаудан босатпайды.
7.6. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге Шарт бойынша қызметтерді көрсету үшін қажетті құнның немесе мерзімнің төмендеуіне әкелсе, онда Шарттың сомасы немесе қызметтерді көрсету кестесі немесе екеуі де тиісті түрде түзетіледі, ал Шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Өнім берушінің түзетулер жүргізу туралы барлық сұрау салулары Өнім беруші Тапсырыс берушіден түзетулер туралы өкімді алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуы тиіс.
7.7. Өнім берушінің осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық немесе ішінара біреуге беруіне жол берілмейді.
7.8. Қосалқы мердігерлерді (бірлесіп орындаушыларды) тартқан жағдайда Өнім беруші Тапсырыс берушіге осы Шарт шеңберінде жасалған барлық қосалқы мердігерлік шарттардың көшірмелерін ұсынады. Қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) болуы Өнім берушіні Шарт бойынша материалдық немесе өзге де жауапкершіліктен босатпайды.
Қызмет көрсету үшін қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) берілуі мүмкін көрсетілетін қызметтердің шекті көлемдері жиынтығында көрсетілетін қызметтердің елу пайызынан аспауға тиіс.
Бұл ретте қосалқы мердігерлерге өткізілетін сатып алулардың нысанасы болып табылатын көрсетілетін қызметтер көлемін өзге қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беруге тыйым салынады.
Көрсетілетін қызметтерге, Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктеріне және Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдарға өткізілетін сатып алулардың нысанасы болып табылатын қызметтерді көрсету бойынша қосалқы мердігерлерді тартуға жол берілмейді.
7.9. Тапсырыс беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді (егер шартта аванс көзделген болса), сондай-ақ Өнім берушінің осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамауына байланысты оны бұзған жағдайда Өнім беруші енгізген соманы қайтармайды.
7.10. Тапсырыс беруші Шартты орындаудың енгізілген қамтамасыз етуін, сондай-ақ демпингке қарсы шаралар қабылданған жағдайда (бар болса) қамтамасыз ету сомасын Өнім берушіге Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық және тиісінше орындаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, сондай-ақ Өнім берушіге Шарттың қолданылу кезеңінде Шарттың орындалуын қамтамасыз ету тәсілін ауыстыру ұсынылған жағдайда қайтарады.

7.4. В случае отказа Поставщика от оказания Услуг или просрочки оказания Услуг на срок более одного месяца со дня истечения срока оказания Услуг по Договору, но не позднее срока окончания действия Договора, Заказчик имеет право расторгнуть настоящий Договор в одностороннем порядке с взысканием с Поставщика суммы неустойки (штрафа, пени) в размере 0,1 % от общей суммы Договора за каждый день просрочки.
7.5. Уплата неустойки (штрафа, пени) не освобождает Стороны от выполнения обязательств, предусмотренных настоящим Договором.
7.6. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для оказания услуг по Договору, то сумма Договора или график оказания услуг, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Поставщика на проведение корректировки должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
7.7. Не допускается передача Поставщиком ни полностью, ни частично кому-либо своих обязательств по настоящему Договору.
7.8. В случае привлечения субподрядчиков (соисполнителей) Поставщик предоставляет Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного Договора. Наличие субподрядчиков (соисполнителей) не освобождает Поставщика от материальной или другой ответственности по Договору.
Предельные объемы услуг, которые могут быть переданы субподрядчикам (соисполнителям) для оказания услуг, не должны превышать в совокупности пятьдесят процентов оказываемых услуг.
При этом субподрядчикам запрещается передавать иным субподрядчикам (соисполнителям) объемы оказания услуг, являющихся предметом проводимых закупок.
Оказываемым услуги, общественным объединениям лиц с инвалидностью Республики Казахстан и организациям, созданным общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, не допускается привлечение субподрядчиков по оказанию услуг, являющихся предметом проводимых закупок.
7.9. Заказчик не возвращает обеспечение исполнения договора, обеспечение аванса (если договором предусмотрен аванс), а также сумму, внесенную Поставщиком в случае его расторжения в связи с неисполнением Поставщиком своих обязательств по данному Договору.
7.10. Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения Договора, а также сумму обеспечения в случае принятия антидемпинговых мер (при наличии) Поставщику в течение пяти рабочих дней со дня полного и надлежащего исполнения Поставщику своих обязательств по Договору, а также в случае предоставления Поставщику замены способа обеспечения исполнения Договора в период действия Договора.

8. Шарттың қолданылу мерзімі және оны бұзу шарттары
8.1. Шарт <Тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тіркегеннен кейін/қол қойылған күнінен бастап> күшіне енеді және <______> жылға дейін әрекет етеді.
8.2. Келесі оқиғалар қызмет көрсету ұзақтығының мерзімін ұлғайту бөлігінде өзгертуге әкеп соғады:
1) Тапсырыс беруші Объектінің барлық учаскелерін пайдалануға тыйым салады, бұл өз кезегінде қызмет көрсетуді кешіктіруге әкеп соғады;
2) Тапсырыс беруші Өнім берушіге Шартта жоспарланбаған сынақтарды жүргізу үшін қызмет көрсетуді тоқтату туралы нұсқау береді. Бұл ретте, егер сынақ деректері ақауларды анықтамаған жағдайда, онда қызметтерді көрсетуді тоқтату уақыты қызметтерді көрсету мерзіміне қосылады.
8.3. Тапсырыс беруші кез келген уақытта Өнім беруші банкротқа ұшыраған немесе төлемге қабілетсіз болған жағдайда Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Шарт талаптарын орындаудан біржақты бас тарта алады. Бұл жағдайда Шарт талаптарын орындаудан бас тарту дереу жүзеге асырылады және Тапсырыс беруші Шарт талаптарын орындаудан бас тарту Тапсырыс берушіге кейіннен мәлімделген немесе мәлімделетін іс-әрекеттерді жасауға немесе санкцияларды қолдануға қандай да бір құқықтарға нұқсан келтірмейтін немесе оларды қозғамайтын болса, Өнім берушіге қатысты қандай да бір қаржылық міндеттемелерді мойнына алмайды.
8.4. Шартты одан әрі орындау орынсыз болған жағдайда тараптардың келісімі бойынша бұзуға болады.
8.5. Жоғарыда көрсетілген мән-жайларға байланысты Шарт бұзылған кезде Өнім беруші Шарт бұзылған күнге Шартты бұзуға байланысты іс жүзіндегі шығындар үшін ғана ақы төлеуді талап етуге құқылы.
8.6. Шарт талаптарын бұзғаны үшін қандай да бір басқа санкцияларға нұқсан келтірмей, Тапсырыс беруші осы Шарттың 7.4. тармағының талаптарын ескере отырып, Өнім берушіге міндеттемелерді орындамағаны туралы жазбаша хабарлама жібере отырып, осы Шартты толық немесе ішінара бұза алады:
1) егер Өнім беруші Шартта көзделген мерзімдерде немесе Тапсырыс беруші ұсынған осы Шартты ұзарту кезеңі ішінде қызметтерді көрсете алмаса;
2) егер Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындай алмаса.
8.7. Келесі фактілердің бірі анықталған жағдайда шарт кез келген кезеңде бұзылуы мүмкін:
1) өнім беруші жасалған шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаудан бас тартқан жағдайда;
2) өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда;
3) өнім беруші конкурсқа қатысуға мәлімделмеген жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлерді (қызметтер көрсету жөніндегі қосалқы орындаушыларды) тартқан жағдайда, сондай-ақ жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерге (қызметтер көрсету жөніндегі қосалқы орындаушыға) осы Заңның 17-бабының 8-тармағында белгіленген көлемнен асатын көлемде жұмыстар (қызметтер) берілген кезде;

8. Срок действия и условия расторжения Договора
8.1. Договор вступает в силу <после регистрации его Заказчиком в территориальном подразделении казначейства Министерства финансов Республики Казахстан/со дня подписания> и действует по <______> года.
8.2. Следующие события влекут за собой изменение сроков продолжительности услуг в части их увеличения:
1) Заказчик запрещает пользоваться всеми участками Объекта, что в свою очередь влечет задержку оказания услуг;
2) Заказчик дает Поставщику указание на остановку предоставления услуг для проведения испытаний, не запланированных Договором. При этом, в случае если данные испытаний не выявили дефектов, то время остановки оказания услуг добавляются к сроку оказания услуг.
8.3. Заказчик может в любое время в одностороннем порядке отказаться от исполнения условий Договора, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае отказ от исполнения условий Договора осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если отказ от исполнения условий Договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.
8.4. Договор может быть расторгнут по соглашению сторон, в случае нецелесообразности его дальнейшего исполнения.
8.5. Когда Договор аннулируется в силу вышеуказанных обстоятельств, Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения.
8.6. Без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий Договора Заказчик с учетом требований пункта 7.4. настоящего Договора может расторгнуть настоящий Договор полностью или частично, направив Поставщику письменное уведомление о неисполнении обязательств:
1) если Поставщик не может оказать услуги в сроки, предусмотренные Договором, или в течение периода продления настоящего Договора, предоставленного Заказчиком;
2) если Поставщик не может выполнить свои обязательства по Договору.
8.7. Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае выявления одного из следующих фактов:
1) в случае отказа поставщика от исполнения своих обязательств по заключенному договору;
2) в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору;
3) в случае привлечения поставщиком не заявленных на участие в конкурсе субподрядчиков по выполнению работ (соисполнителей по оказанию услуг), а также при передаче субподрядчику по выполнению работ (соисполнителю по оказанию услуг) работ (услуг) в объеме, превышающем объем, установленный пунктом 8 статьи 17 настоящего Закона;

4) қайта ұйымдастыруды немесе жеке тұлға болып табылатын өнім берушінің қайтыс болуын қоспағанда, тапсырыс беруші немесе заңды тұлға болып табылатын өнім беруші таратылған не банкрот болған жағдайда;
5) өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау үшін қажетті құқық қабілеттілігін жоғалтқан, өнім беруші қайтыс болған (сот хабар-ошарсыз кетті деп таныған немесе қайтыс болды деп жариялаған) жағдайда;
6) шарт жасасуға негіз болған сатып алуға қатысты осы Заңның 7-бабында көзделген шектеулердің бұзылғаны анықталған жағдайда;
7) Әкімші осы Заңда көзделмеген сатып алуды жүзеге асыру кезінде өнім берушіге көмек көрсеткені анықталған жағдайда;
8) осы мақсатсыздық себептерін егжей-тегжейлі негіздеумен шартты одан әрі орындау орынсыз болған жағдайда;
9) өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді (авансты қамтамасыз етуді, демпингке қарсы соманы) сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында көзделген мерзімдерде енгізбеген жағдайда, өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін өз міндеттемелерін орындаған жағдайды қоспағанда;
10) заңды күшіне енген, орындалуы шартты бұзуды талап ететін сот актісі бойынша.
9. Хабарлама
9.1. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама, төленген тапсырыс хатпен немесе телеграф, телекс, факс, телефакс арқылы веб-портал арқылы жіберіледі.
9.2. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енген күні (егер хабарламада көрсетілген болса) осы күндердің қайсысы кеш келетініне байланысты күшіне енеді.
10. Форс-мажор
10.1. Тараптар Шарттың талаптарын орындамауы форс-мажорлық жағдайлардың салдары болса, жауапты болмайды.
10.2. Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуден айырылмайды және егер Шартты орындаудың кешігуі форс-мажорлық жағдайлардың салдары болса, оның талаптарын орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбын төлеу немесе Шартты бұзу үшін жауапты болмайды.
10.3. Шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" Тараптардың бақылауынан тыс және күтпеген сипаттағы оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар мыналарды қамтуы мүмкін, бірақ олармен шектелмейді: әскери іс-қимыл, табиғи немесе зілзала және т.б.
10.4. Форс-мажорлық жағдайлар туындаған жағдайда Өнім беруші Тапсырыс берушіге мұндай жағдайлар мен олардың себептері туралы жазбаша хабарламаны дереу жібереді. Егер Тапсырыс беруші басқа жазбаша нұсқаулар бермесе, Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін ақылға қонымды дәрежеде орындауды жалғастырады және Шартты орындаудың форс-мажорлық жағдайларға тәуелді емес балама әдістерін іздейді.

4) в случае ликвидации либо банкротства заказчика или поставщика, являющегося юридическим лицом, за исключением реорганизации, либо смерти поставщика, являющегося физическим лицом;
5) в случае потери поставщиком правоспособности, необходимой для исполнения им своих обязательств по договору, смерти поставщика (признания судом безвестно отсутствующим или объявления умершим);
6) в случае выявления нарушения ограничений, предусмотренных статьей 7 настоящего Закона, в отношении закупки, на основании которой заключен договор;
7) в случае выявления оказания Администратором содействия поставщику при осуществлении закупки, не предусмотренного настоящим Законом;
8) в случае нецелесообразности дальнейшего исполнения договора с подробным обоснованием причин данной нецелесообразности;
9) в случае невнесения поставщиком обеспечения исполнения договора (обеспечения аванса, антидемпинговой суммы) в сроки, предусмотренные правилами осуществления закупок, за исключением случая исполнения поставщиком своих обязательств до истечения срока внесения обеспечения исполнения договора;
10) по судебному акту, вступившему в законную силу, исполнение которого требует расторжение договора.
9. Уведомление
9.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телеграфу, телексу, факсу, телефаксу либо посредством веб-портала.
9.2. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
10. Форс-мажор
10.1. Стороны не несут ответственность за неисполнение условий Договора, если оно явилось результатом форс-мажорных обстоятельств.
10.2. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения Договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение Договора в силу неисполнения его условий, если задержка с исполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
10.3. Для целей Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю Сторон, и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не исключительно: военные действия, природные или стихийные бедствия и другие.
10.4. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Поставщик продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.

11. Даулы мәселелерді шешу
11.1. Тапсырыс беруші мен Өнім беруші Шарт бойынша немесе оған байланысты туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде реттеу үшін барлық қажетті шараларды қабылдауы тиіс.
11.2. Егер осында келіссөздерден кейін Тапсырыс беруші мен Өнім беруші Шарт бойынша туындаған дауларды реттей алмаса, Тараптардың кез келгені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес реттелмеген мәселені шешуді талап ете алады.
12. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
12.1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде Тараптар қандай да бір заңсыз артықшылықтар немесе өзге де заңсыз мақсаттар алу мақсатында осы тұлғалардың іс-әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін кез келген тұлғаларға тікелей немесе жанама түрде қандай да бір ақша қаражатын немесе құндылықтарды төлемейді, төлеуді ұсынбайды және төлеуге рұқсат бермейді.
12.2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде Тараптар пара беру/алу, коммерциялық пара беру сияқты осы Шарттың мақсаттары үшін қолданылатын заңнамамен сараланатын іс-әрекеттерді, сондай-ақ қолданылатын заңнаманың және қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) қарсы іс-қимыл туралы халықаралық актілердің талаптарын бұзатын іс-әрекеттерді жүзеге асырмайды.
12.3. Осы Шарт Тараптарының әрқайсысы басқа Тараптың өкілдерін қандай да бір жолмен, оның ішінде ақшалай сомаларды, сыйлықтарды ұсыну, олардың атына жұмыстарды (көрсетілетін қызметтерді) өтеусіз орындау арқылы және қызметкерді белгілі бір тәуелділікке салатын және осы қызметкердің оны ынталандырушы тараптың пайдасына қандай да бір іс-әрекеттерді орындауын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да тәсілдермен жүзеге асырудан бас тартады.
12.4. Тарапта қандай да бір Сыбайлас жемқорлыққа қарсы шарттардың бұзылуы орын алды немесе орын алуы мүмкін деген күдік туындаған жағдайда тиісті Тарап екінші Тарапты жазбаша түрде хабардар етуге міндеттенеді.
12.5. Жазбаша хабарламада Тарап пара беру немесе алу, коммерциялық пара беру сияқты қолданыстағы заңнамамен сараланатын іс-әрекеттерде көрініс табатын контрагенттің осы шарттардың қандай да бір ережелерін бұзуы не болғанын немесе орын алуы мүмкін екенін растайтын немесе болжауға негіз беретін немесе материалдарды сондай-ақ қолданылатын заңнаманың және Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға қарсы іс-қимыл туралы халықаралық актілердің талаптарын бұзатын іс-әрекеттер туралы фактілерге сілтеме жасауға міндетті.
12.6. Осы Шарттың Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жөніндегі рәсімдердің жүргізілуін қабылдайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте Тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне тартылуы мүмкін контрагенттермен іскерлік қатынастардың тәуекелін азайту үшін ақылға қонымды күш-жігер жұмсайды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара жәрдем көрсетеді. Тараптар сыбайлас жемқорлық қызметіне тараптарды тарту тәуекелдерін болғызбау мақсатында тексерулер жүргізу жөніндегі рәсімдердің іске асырылуын қамтамасыз етуге міндеттенеді.

11. Решение спорных вопросов
11.1. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
11.2. Если после таких переговоров Заказчик и Поставщик не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Противодействие коррупции
12.1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
12.2. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Договора законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования применимого законодательства и международных актов о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем.
12.3. Каждая из Сторон настоящего Договора отказывается от стимулирования каким-либо образом представителей другой Стороны, в том числе путем предоставления денежных сумм, подарков, безвозмездного выполнения в их адрес работ (услуг) и другими способами, ставящего работника в определенную зависимость, и направленными на обеспечение выполнения этим работником каких-либо действий в пользу стимулирующей его Стороны.
12.4. В случае возникновения у Стороны подозрений, что произошло или может произойти нарушение каких-либо антикоррупционных условий, соответствующая Сторона обязуется уведомить другую Сторону в письменной форме.
12.5. В письменном уведомлении Сторона обязана сослаться на факты или предоставить материалы, достоверно подтверждающие или дающие основание предполагать, что произошло или может произойти нарушение каких-либо положений настоящих условий контрагентом, выражающееся в действиях, квалифицируемых применимым законодательством, как дача или получение взятки, коммерческий подкуп, а также действиях, нарушающих требования применимого законодательства и международных актов о противодействии легализации доходов, полученных преступным путем.
12.6. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать риск деловых отношений с контрагентами, которые могут быть вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции. Стороны обязуются обеспечить реализацию процедур по проведению проверок в целях предотвращения рисков вовлечения Сторон в коррупционную деятельность.

13. Өзге де талаптар
13.1. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының салық және кеден заңнамасына сәйкес төленеді.
13.2. Шартқа кез келген өзгерістер мен толықтырулар Шарттың нысанында жасалады.
13.3. Заңның 18-бабының 2-тармағында көзделген жағдайларда, өнім берушіні таңдау үшін негіз болған сапа және өзге де талаптардың өзгермейтіндігін ескере отырып, жасалған Шартқа өзгерістер енгізуге жол беріледі.
13.4. Қайта ұйымдастыру кезінде құқық мирасқорлығын қоспағанда, Тараптардың бірінің Шарт бойынша міндеттерді беруіне жол берілмейді.
13.5. Шарт заңды күші бірдей мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған, электрондық сатып алу платформасы арқылы жасалған.
13.6. Шартпен реттелмеген бөлігінде Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
14. Тараптар деректемелері
Тапсырыс беруші
<Тапсырыс берушінің
толық атауы >
<Тапсырыс берушінің толық заңды мекенжайы >
БСН <Тапсырыс берушінің БСН>
БСК < Тапсырыс беруші толтырады>
ИИК < Тапсырыс беруші толтырады >
Банк атауы
<Тапсырыс беруші толтырады>
Тел.: <Тапсырыс беруші телефоны>
<Тапсырыс беруші лауазымы>
<Тапсырыс беруші аты- жөні (болған жағдайда)>:
Мердігер
(Ақшалай талапты (факторингті) басқаға
беру бойынша өнім беруші қаржыландыру
шартын жасаған кезде қаражатты алушы
<Өнім берушінің толық атауы>
<Өнім берушінің толық заңды мекенжайы>
БСН/ЖСН/СТЕН < Өнім берушінің БСН/ЖСН/ СТЕН>
БСК <Өнім беруші толтырады>
ЖСК <Өнім беруші толтырады >
Бану атауы <Өнім беруші толтырады >
Тел.: <Өнім беруші телефоны>
<Өнім беруші лауазымы>
<Өнім беруші аты-жөні (болған жағдайда)>
Ескерту: банктік деректемелерді Тапсырс беруші және Өнім беруші толтырады және осы Шарттың Тараптары үшін қол жетімді
Қысқартылған сөздер:
БСН – бизнес-сейкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
СТСН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
СТЕН – салық төлеушінің есептік нөмірі;
ҚҚС – қосымша құн салығы;
Энергетикалық және
коммуналдық секторларды
жаңғырту жөніндегі ұлттық
жобаны іске асыру шеңберінде
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алуды
жүзеге асыру, жобалар мен өнім
берушілерді іріктеу, шарттар
жасасу Қағидаларына
7-қосымша
Өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты
______________ қаласы ____ сериясы № ____ 20__ жылғы "____" ____
____________________________________________________________________,
(сақтандыру ұйымының атауы)
______________________________________________________________атынан,
(лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
(бұдан әрі – уәкілетті тұлғаның Т. А. Ә. (бар болса)
____________________________________________________________________
негізінде әрекет ететін, (жарғы, ережелер немесе сенімхаттар)
"жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін
жүзеге асыру құқығына лицензиялар" № __________ бастап "___" ___________
20___ жыл, және одан әрі "Сақтандырушы" деп аталатын осы Шартты сақтандыру
қағидаларын (бұдан әрі – сақтандыру қағидалары) бір тараптан және
________________________________________________________________,
(Жеке тұлғаның Т. А. Ә. (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі немесе заңды
тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________________атынан,
(лауазымы, Т. А. Ә. (бар болса)
__________________________________________ негізінде әрекет ететін,
(жарғы, лицензия немесе сенімхат)
бұдан әрі "Сақтанушы "деп аталатын екінші тараптан, бірлесіп "Тараптар" деп аталатын Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі (бұдан әрі – Азаматтық кодекс), "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы негізінде жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету мақсатында осы сақтандыру шартын төмендегілер туралы жасасты/ авансқа тең мөлшерде авансты қамтамасыз ету (егер сатып алу туралы шартта аванс көзделген жағдайда) "___" ______ 20___ жыл № _________ (бұдан әрі-Шарт).

13. Прочие условия
13.1. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым и таможенным законодательством Республики Казахстан.
13.2. Любые изменения и дополнения к Договору совершаются в той же форме, что и заключение Договора.
13.3. Внесение изменений в заключенный Договор при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой выбора поставщика, допускается в случаях, предусмотренных в пункте 2 статьи 18 Закона.
13.4. Передача обязанностей одной из Сторон по Договору не допускается за исключением правопреемства в случае реорганизации.
13.5. Договор составлен на казахском и русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, заключенный посредством электронной платформы закупок.
13.6. В части, неурегулированной Договором, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
14. Реквизиты Сторон
Заказчик
<полное наименование Заказчика>
<Полный юридический адрес Заказчика>
БИН <БИН Заказчика>
БИК <заполняется Заказчиком>
ИИК <заполняется Заказчиком>
Наименование банка
<заполняется Заказчиком>
Тел.: <телефон Заказчика>
<должность Заказчика>
<ФИО (при его наличии) Заказчика>:
Подрядчик
(Получатель средств при заключении
поставщиком договора финансирования под
уступку денежного требования (факторинга)
<полное наименование Поставщика>
<Полный юридический адрес Поставщика>
БИН/ИНН/УНП <БИН/ИНН/УНП
Поставщика>
БИК <заполняется Поставщиком>
ИИК <заполняется Поставщиком>
Наименование банка <заполняется Поставщиком>
Тел.: <телефон Поставщика>
<должность Поставщика>
<ФИО (при его наличии) Поставщика>
Примечание: банковские реквизиты заполняются Заказчиками
и поставщиками и доступны только Сторонам настоящего Договора.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Приложение 7
к Правилам осуществления
закупок работ и услуг, отбора
проектов и поставщиков,
заключения договоров в рамках
реализации национального
проекта по модернизации
энергетического
и коммунального секторов
Договор страхования гражданско-правовой ответственности поставщика
город ______________ серия ____ № ____ "____" __________ 20__ года
____________________________________________________________________,
(наименование страховой организации)
в лице ______________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя и отчество (при его наличии)
(далее – Ф.И.О. (при его наличии))
уполномоченного лица) действующего на основании
____________________________________________________________________,
(устава, положения или доверенности)
лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности
по отрасли "общее страхование" № __________ от "___" ________ 20___ года,
и правил страхования настоящего Договора (далее – правила страхования),
именуемое в дальнейшем "Страховщик" с одной стороны и
____________________________________________________________________,
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер
или наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
в лице ______________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О. (при его наличии))
действующего на основании ___________________________________________,
(устава, лицензии или доверенности)
именуемое в дальнейшем "Страхователь" с другой стороны, совместно именуемые
"Стороны", на основании Гражданского кодекса Республики Казахстан
(далее – Гражданский кодекс), Закона Республики Казахстан "О страховой
деятельности", Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях"
заключили настоящий договор страхования для целей обеспечения исполнения
договора о закупках работ, услуг/обеспечения аванса в размере, равном авансу
(в случае, если договором о закупках предусмотрен аванс)
от "___" ______ 20___ года № _________(далее – Договор) о нижеследующем.

1-тарау. Осы Шартта пайдаланылатын негізгі ұғымдар
Осы Шартта мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) пайда алушы - осы Шартқа сәйкес сақтандыру төлемін алушы болып табылатын тұлға;
2) сақтандырушы - сақтандыру ұйымы ретінде тіркелген және Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган берген сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензиясы бар, сақтандыру жағдайы басталған кезде осы Шарт пайдасына жасалған тұлғаға (пайда алушыға) осы шартта айқындалған шекте сақтандыру төлемін жүргізуге міндетті заңды тұлға Сомасы (сақтандыру сомасы) шартымен;
3) Сақтанушы – сақтандырушымен осы Шартты жасасқан тұлға;
4) сақтандыру жағдайы - пайда алушының мүліктік мүдделеріне келтірілген зиянды өтеу бойынша сақтанушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігінің басталу фактісі;
5) сақтандыру объектісі - жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт бойынша оның міндеттемелерін орындамау немесе тиісінше орындамау нәтижесінде пайда алушыға келтірілген мүліктік зиянды өтеу міндетіне байланысты сақтанушының мүліктік мүддесі;
6) сақтандыру сомасы-сақтандыру объектісі сақтандырылған және сақтандыру жағдайы басталған кезде Сақтандырушының жауапкершілігінің шекті көлемін білдіретін ақша сомасы;
7) сақтандыру сыйлықақысы - сақтанушы сақтандырушыға пайда алушыға осы шартта айқындалған мөлшерде сақтандыру төлемін жүргізу міндеттемелерін қабылдағаны үшін төлеуге міндетті ақша сомасы;
8) сақтандыру төлемі – сақтандыру жағдайы басталған кезде сақтандырушы пайда алушыға сақтандыру сомасы шегінде төлейтін ақша сомасы.
2-тарау. Шарттың Мәні
Сақтанушы сақтандыру сыйлықақысын төлеуге міндеттенеді, ал сақтандырушы пайда алушыға сақтандыру төлемін сақтандыру жағдайы басталған кезде осы Шартта көзделген көлемде және шарттарда жүзеге асыруға міндеттенеді.
3-тарау. Пайда алушы
Осы Шарт бойынша пайда алушы болып табылады
____________________________________________________________________
(Тапсырыс берушінің атауы)
____________________________________________________________________
(заңды мекенжайы)
____________________________________________________________________
(Тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
4-тарау. Сақтандыру сомасы мен сақтандыру сыйлықақысының мөлшері
4.1. Осы Шарт бойынша сақтандыру сомасы _________ (__________________________) (сомасы жазбаша) теңге (туралы шарттың жалпы сомасының кемінде үш пайызы жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу сомасы авансқа тең мөлшерде авансты қамтамасыз ету (егер сатып алу туралы шартта аванс көзделген жағдайда).

Глава 1. Основные понятия, используемые в настоящем Договоре
В настоящем Договоре используются следующие основные понятия:
1) Выгодоприобретатель – лицо, которое в соответствии с настоящим Договором является получателем страховой выплаты;
2) Страховщик – юридическое лицо, зарегистрированное в качестве страховой организации и имеющее лицензию на право осуществления страховой деятельности, выданную уполномоченном органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, обязанное при наступлении страхового случая произвести страховую выплату лицу, в пользу которого заключен настоящий Договор (Выгодоприобретателю), в пределах определенной настоящим Договором суммы (страховой суммы);
3) Страхователь – лицо, заключившее настоящий Договор со Страховщиком;
4) страховой случай – факт наступления гражданско-правовой ответственности Страхователя по возмещению вреда, причиненного имущественным интересам Выгодоприобретателя;
5) объект страхования – имущественный интерес Страхователя, связанный с его обязанностью возместить имущественный вред, причиненный Выгодоприобретателю в результате неисполнения или ненадлежащего исполнения его обязательств по договору о закупках работ, услуг;
6) страховая сумма – сумма денег, на которую застрахован объект страхования, и которая представляет собой предельный объем ответственности Страховщика при наступлении страхового случая;
7) страховая премия – сумма денег, которую Страхователь обязан уплатить Страховщику за принятие последним обязательств произвести страховую выплату Выгодоприобретателю в размере, определенном настоящим Договором;
8) страховая выплата – сумма денег, выплачиваемая Страховщиком Выгодоприобретателю в пределах страховой суммы при наступлении страхового случая.
Глава 2. Предмет Договора
Страхователь обязуется уплатить страховую премию, а Страховщик обязуется осуществить страховую выплату Выгодоприобретателю в объеме и на условиях, предусмотренных настоящим Договором, при наступлении страхового случая.
Глава 3. Выгодоприобретатель
Выгодоприобретателем по настоящему Договору является
____________________________________________________________________
(наименование заказчика)
____________________________________________________________________
(юридический адрес)
____________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер заказчика)
Глава 4. Размер страховой суммы и страховой премии
4.1. Страховая сумма по настоящему Договору установлена в размере _________ (__________________________) (сумма прописью) тенге (не менее трех процентов от общей суммы договора о закупках работ, услуг/сумма обеспечение аванса в размере, равном авансу (в случае, если договором о закупках предусмотрен аванс).

4.2. Осы Шарт бойынша сақтандыру сыйлықақысы _________ (____________________) теңгені құрайды және "___" ______ 20__ жылға дейін толық көлемде біржолғы төлеммен Сақтандырушыға төленуге жатады.
4.3. Осы Шарт бойынша сақтандыру сыйлықақысын сақтанушы осы Шартта көрсетілген сақтандырушының банктік шотына ақша аудару жолымен қолма-қол ақшасыз төлеммен төлеуге тиіс.
5-тарау. Сақтандыру жағдайы
5.1. Осы Шарт бойынша сақтандыру жағдайы пайда алушының мүліктік мүдделеріне келтірілген зиянды өтеу бойынша өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігінің басталу фактісі болып табылады.
5.2. Сақтандыру жағдайының басталғанын растайтын құжат – Сақтандырушының атына жіберілген Пайда алушының жазбаша хабарламасы және оған қоса берілетін мына құжаттардың көшірмелері:
1) жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарттың көшірмелері;
2) сақтанушыға жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шартты орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны туралы жіберілген хабарламалар, талаптар, наразылықтар, ескертулер;
3) егер бар болса сақтанушы мен пайда алушы қол қойған, тауарды, орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді қабылдау-беру актілерінің көшірмелері;
4) қабылданған тауарлар, орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін есеп айырысулар бойынша салыстыру актілерінің көшірмесі;
5) тіркелген және сақтандыру жағдайының басталу фактісін және болған жағдайда келтірілген залал сомасын растайтын құжаттар.
5.3. Сақтандыру жағдайын қасақана жасау, сондай-ақ сақтандыру төлемін заңсыз алуға бағытталған өзге де алаяқтық әрекеттер Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексіне сәйкес жауаптылыққа әкеп соғады.
6-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
6.1. Сақтанушы құқылы:
1) сақтандырушыдан осы Шарт бойынша сақтандыру ережелерін, сақтандыру шарттарын, өз құқықтары мен міндеттерін түсіндіруді талап етуге;
2) сақтандыру шарты жоғалған жағдайда оның телнұсқасын алуға құқылы;
3) осы Шартта көзделген негіздерде шартты мерзімінен бұрын бұзуға құқылы.
6.2. Сақтанушы міндетті:
1) осы Шартты жасасу кезінде сақтандырушыға ұсынылған мәліметтерді растайтын қажетті мәліметтер мен құжаттарды (Сақтандырушының талабы бойынша) ұсынуға міндетті;
2) осы Шартты жасасу кезінде сақтандырушыға өзіне белгілі барлық мән-жайлар туралы, сақтандыру тәуекелін бағалау үшін хабарлауға міндетті;
3) сақтандыру сыйлықақысын осы Шарттың 4.2-тармақта белгіленген мөлшерде, тәртіппен және мерзімде төлеуге міндетті;
4) сақтандыру тәуекелінің жай-күйі туралы Сақтандырушыға дереу, бірақ кез келген жағдайда 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабарлау;

4.2. Страховая премия по настоящему Договору составляет _________ (__________________________) (сумма прописью) тенге и подлежит уплате Страховщику единовременным платежом в полном объеме в срок до "___" 20__ года.
4.3. Страховая премия по настоящему Договору подлежит оплате Страхователем безналичным платежом путем перечисления денег на банковский счет Страховщика, указанный в настоящем Договоре.
Глава 5. Страховой случай
5.1. Страховым случаем по настоящему Договору является факт наступления гражданско-правовой ответственности поставщика по возмещению вреда, причиненного имущественным интересам Выгодоприобретателя.
5.2. Документом, подтверждающим наступление страхового случая, является письменное уведомление Выгодоприобретателя, направленное в адрес Страховщика, с приложением копий подтверждающих документов:
1) копии договора о закупках работ, услуг;
2) уведомления, требования, претензии, предупреждения, направленные Страхователю о неисполнении или ненадлежащем исполнении договора о закупках работ, услуг;
3) копии актов приема-передачи товара, выполненных работ, оказанных услуг, в случае если таковые имеются и подписаны Страхователем и Выгодоприобретателем;
4) копия актов сверки по расчетам за принятые товары, выполненные работы, оказанные услуги при наличии;
5) документы, которыми зафиксированы и которые подтверждают факт наступления страхового случая и сумму причиненного ущерба при наличии.
5.3. Умышленное создание страхового случая, а также иные мошеннические действия, направленные на незаконное получение страховой выплаты, влекут ответственность в соответствии с Уголовным кодексом Республики Казахстан.
Глава 6. Права и обязанности Сторон
6.1. Страхователь вправе:
1) требовать от Страховщика разъяснения правил страхования, условий страхования, своих прав и обязанностей по настоящему Договору;
2) получить дубликат Договора страхования в случае его утери;
3) досрочно расторгнуть Договор на основаниях, предусмотренных настоящим Договором.
6.2. Страхователь обязан:
1) при заключении настоящего Договора представить Страховщику необходимые сведения и документы, подтверждающие представленные сведения (по требованию Страховщика);
2) при заключении настоящего Договора сообщить Страховщику обо всех известных ему обстоятельствах, для оценки страхового риска;
3) уплатить страховую премию в размере, порядке и сроки, установленные пунктом 4.2. настоящего Договора;
4) информировать Страховщика о состоянии страхового риска и незамедлительно, но в любом случае не позднее 3 (трех) рабочих дней, сообщать Страховщику об увеличении страхового риска;

5) сақтандыру тәуекелінің ұлғаюы туралы Сақтандырушыға дереу хабарлау;
6) сақтандыру жағдайының себептерін, барысы мен салдарын анықтау үшін шаралар, сондай-ақ сақтандыру жағдайынан шығынды азайту жөніндегі шаралар қабылдауға;
7) сақтандыру жағдайы бойынша қолда бар ақпаратты хабарлауға және сақтандыру жағдайының басталу мән-жайларын тергеуде сақтандырушыға қажетті көмек көрсетуге міндетті;
8) сақтандырушыға оның талабы бойынша үшінші тұлғалармен сотқа дейінгі немесе сот тәртібімен дауларды реттеу кезінде Сақтанушының өкілеттігін беруге;
9) сақтандыру жағдайының басталуына жауапты тұлғаға талап ету құқығын сақтандырушыға көшуді қамтамасыз етуге міндетті;
10) сақтандыру жағдайы басталған кезде 2 (екі) жұмыс күні ішінде сақтандырушыға осы Шарттың 5.2-тармақта көзделген құжаттарды ұсынуға міндетті;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда сақтандырушыға өзі жүзеге асырған сақтандыру төлемін ол жүзеге асырылған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде толық көлемде өтеуге міндетті. Сақтандырушыға сақтандыру төлемінің сомасы және сақтандыру төлемін жүзеге асыруға байланысты шығыстар уақтылы өтелмеген жағдайда, сақтанушы сақтандырушыға сақтандыру төлемі ____ (__________________) мөлшерінде әрбір кешіктірілген күн үшін өтелуге жататын соманың пайызын жазып тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті
12) осы Шарт жасалған кезде және қолданылу кезеңінде сақтандырушыға өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандырудың барлық қолданыстағы немесе жасалатын шарттары туралы хабарлауға міндетті.
6.3. Сақтандырушы құқылы:
1) Сақтанушы ұсынған мәліметтер мен құжаттарды, сондай-ақ сақтанушының осы Шарттың талаптары мен талаптарын орындауын тексеруге;
2) сақтанушыдан сақтандыру жағдайының туындау ықтималдығын және ықтимал залалдың (сақтандыру тәуекелінің) мөлшерін айқындау үшін елеулі маңызы бар мән-жайлар туралы мәліметтерді және сақтандыру тәуекелін бағалауды алуға құқылы;
3) осы Шартта белгіленген мөлшерде, тәртіппен және мерзімде сақтандыру сыйлықақысын алуға құқылы;
4) сақтандыру жағдайының басталғаны туралы хабарлама және оның Құжаттамалық растамасын алуға құқылы;
5) сақтанушыдан өкілеттік алған кезде үшінші тұлғалармен сотқа дейінгі немесе сот тәртібімен дауларды реттеу кезінде Сақтанушының атынан сот органдарында сөз сөйлеуге;
6) осы Шарттың талаптарын өзгертуді немесе тәуекелдің ұлғаюына мөлшерлес қосымша сақтандыру сыйлықақысын төлеуді талап етуге міндетті;
7) сақтандыру төлемі жүзеге асырылғаннан кейін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сақтанушыға қойылатын талаптардың мөлшеріне дау айтуға құқылы;

5) обеспечить расследование обстоятельств наступления страхового случая;
6) принять меры для выяснения причин, хода и последствий страхового случая, а также меры по уменьшению убытков от страхового случая;
7) сообщить имеющуюся информацию по страховому случаю и оказывать необходимую помощь Страховщику в расследовании обстоятельств наступления страхового случая;
8) предоставить Страховщику по его требованию полномочия Страхователя при урегулировании споров в досудебном или судебном порядке с третьими лицами;
9) обеспечить переход к Страховщику права требования к лицу, ответственному за наступление страхового случая;
10) в течение 2 (двух) рабочих дней при наступлении страхового случая представить Страховщику документы, предусмотренные пунктом 5.2. настоящего Договора;
11) возместить Страховщику осуществленную им страховую выплату в полном объеме в срок не позднее 30 (тридцати) рабочих дней со дня ее осуществления в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. В случае несвоевременного возмещения Страховщику суммы страховой выплаты и расходов, связанных с осуществлением страховой выплаты, Страхователь обязан выплатить Страховщику неустойку в размере ____ (__________________) прописью процента от суммы, подлежащей возмещению, за каждый день просрочки.
12) при заключении и в период действия настоящего Договора сообщить Страховщику обо всех действующих или заключаемых договорах страхования гражданско-правовой ответственности поставщика.
6.3. Страховщик вправе:
1) проверять предоставленные Страхователем сведения и документы, а также выполнение Страхователем требований и условий настоящего Договора;
2) получить от Страхователя сведения об обстоятельствах, имеющих существенное значение для определения вероятности наступления страхового случая, и размера возможного ущерба (страхового риска) и оценку страхового риска;
3) получить страховую премию в размере, порядке и сроки, установленные настоящим Договором;
4) получить уведомление о наступлении страхового случая и его документальное подтверждение;
5) выступать от имени Страхователя в судебных органах при урегулировании споров в досудебном или судебном порядке с третьими лицами при получении полномочий от Страхователя;
6) требовать изменения условий настоящего Договора или уплаты дополнительной страховой премии соразмерно увеличению риска;
7) после осуществления страховой выплаты оспорить размер требований, предъявляемых к Страхователю в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;

8) сақтандыру төлемі жүзеге асырылғаннан кейін осы Шарттың 6.2-тармағының 11) тармақшасында және 8.1-тармақта көрсетілген жағдайларда сақтанушыға кері талап қою құқығын ұсыну не сақтандыру жағдайының басталуына жауапты өзге адамға беріледі.
9) тиісті мемлекеттік органдар мен ұйымдардан олардың құзыретіне қарай сақтандыру жағдайының басталу фактісін және пайда алушыға келтірілген залалдың мөлшерін растайтын құжаттарды сұратуға құқылы.
6.4. Сақтандырушы міндетті:
1) Сақтанушыны сақтандыру ережелерімен, сақтандыру шарттарымен, оның осы Шарт бойынша құқықтары мен міндеттерімен таныстыруға;
2) Сақтанушының сақтандыру жағдайының басталуы туралы өтінішін уақтылы қабылдауға;
3) Сақтанушы сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерін орындамаған не тиісінше орындамаған жағдайда, Пайда алушының талабын осы Шарттың 5.2-тармағында көрсетілген құжаттар алынған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде сақтандыру төлемін жүргізу арқылы орындау;
4) сақтандыру құпиясын қамтамасыз ету;
5) Сақтанушыға сақтандыру жағдайы кезінде шығындарды азайту үшін жұмсаған шығыстарын өтеуге міндетті;
6) Сақтанушы не оның өкілі барлық қажетті құжаттарды ұсынбаған жағдайларда, дереу, бірақ 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей оларды жетіспейтін құжаттар туралы жазбаша хабардар етеді.
6.5. Пайда алушы сақтандыру төлемін осы Шартта белгіленген мөлшерде, тәртіппен және мерзімде алуға құқылы.
6.6. Пайда алушы Сақтанушы жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған не тиісінше орындамаған жағдайда сақтандырушыға сақтандыру төлемдерін төлеу туралы талап жібереді.
6.7. Сақтанушының, Cақтандырушының және Пайда алушының Қазақстан Республикасының заңдарында және осы Шартта көзделген құқықтары мен міндеттері болады.
7-тарау. Сақтандыру төлемінің мөлшерін анықтау және оны жүзеге асыру тәртібі
7.1. Сақтандыру жағдайының басталу фактісі пайда алушының төлем деректемелерін, сондай-ақ осы Шарттың 5.2-тармақта көрсетілген құжаттардың толық тізбесін көрсете отырып, пайда алушы жазбаша нысанда жіберген жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді Сақтанушының орындамауы не тиісінше орындамауы туралы талап негізінде белгіленеді.
7.2. Сақтандыру төлемі осы Шартта белгіленген сақтандыру сомасы шегінде жүзеге асырылады және одан аспауға тиіс.
7.3. Егер сақтандыру жағдайы осы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде болған болса, сақтандыру төлемі жүргізіледі.

8) после осуществления страховой выплаты предъявить право обратного требования к Страхователю в случаях, указанных в подпункте 11) пункта 6.2. и пункте 8.1. настоящего Договора, либо иному лицу, ответственному за наступление страхового случая;
9) запрашивать у соответствующих государственных органов и организаций, исходя из их компетенции, документы, подтверждающие факт наступления страхового случая и размер ущерба, причиненного Выгодоприобретателю.
6.4. Страховщик обязан:
1) ознакомить Страхователя с правилами страхования, условиями страхования, его правами и обязанностями по настоящему Договору;
2) своевременно принять заявление Страхователя о наступлении страхового случая;
3) в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Страхователем его обязательств по договору о закупках работ, услуг исполнить требование Выгодоприобретателя об уплате причитающейся страховой суммы путем осуществления страховой выплаты в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения уведомления и документов, указанных в пункте 5.2. настоящего Договора, подтверждающих наступление страхового случая со стороны Страхователя;
4) обеспечить тайну страхования;
5) возместить страхователю расходы, произведенные им для уменьшения убытков при страховом случае;
6) в случаях непредставления Страхователем либо его представителем всех необходимых документов, незамедлительно, но не позднее 2 (двух) рабочих дней, письменно уведомляет их о недостающих документах.
6.5. Выгодоприобретатель вправе получить страховую выплату в размере, порядке и сроки, установленные настоящим Договором.
6.6. Выгодоприобретатель в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения Страхователем обязательств по договору о закупках работ, услуг направляет Страховщику требование об уплате страховых выплат.
6.7. Страхователь, Страховщик и Выгодоприобретатель имеют права и обязанности, предусмотренные законами Республики Казахстан и настоящим Договором.
Глава 7. Определение размера страховой выплаты и порядок ее осуществления
7.1. Факт наступления страхового случая устанавливается на основании требования о неисполнении либо ненадлежащем исполнении Страхователем обязательств по договору о закупках работ, услуг, направленного Выгодоприобретателем в письменной форме, с указанием платежных реквизитов Выгодоприобретателя, а также полного перечня документов, указанных в пункте 5.2. настоящего Договора.
7.2. Страховая выплата осуществляется в пределах страховой суммы, установленной настоящим Договором, и не может ее превышать.
7.3. Страховая выплата производится, если страховой случай произошел в течение срока действия настоящего Договора.

8-тарау. Сақтандыру жағдайының басталуына жауапты адамға кері талап қою құқығы
8.1. Сақтандыру төлемін жүзеге асырған сақтандырушының жүзеге асырылған сақтандыру сомасы шегінде сақтанушыға кері талап қоюға құқығы бар.
8.2. Сақтандыру төлемін жүзеге асырған сақтандырушыға ол төлеген сома шегінде сақтанушының сақтандыру нәтижесінде сақтандырушы өтеген залалдар үшін жауапты тұлғаға кері талап қою құқығы өтеді.
8.3. Сақтанушы Пайда алушы сақтандыру төлемін алған кезде Сақтандырушыға барлық құжаттар мен дәлелдемелерді беруге және оған Сақтандырушының өзіне Өткен талап ету құқығын жүзеге асыруы үшін қажетті барлық мәліметтерді хабарлауға міндетті.
9-тарау. Сақтандырушыны сақтандыру төлемін жүзеге асырудан босату негіздері
9.1. Сақтандырушының сақтандыру төлемін жүзеге асырудан бас тартуы үшін негіз болуы мүмкін:
1) Пайда алушының сақтандыру жағдайының басталуына жауапты адамнан залалдың тиісті өтемін алуы;
2) Сақтандырушының сақтандыру сомасы мөлшерінде сақтандыру төлемін жүзеге асыруы;
3) Азаматтық кодекстің 839-бабының 2-тармағында көзделген негіздер.
9.2. Сақтандыру моральдық зиянды, жоғалған пайданы, шығындарды, айыппұлдарды, тұрақсыздық айыбын, Пайда алушының/Сақтанушының өсімпұлын қамтымайды.
10-тарау. Тараптардың жауапкершілігі және еңсерілмейтін күш жағдайлары
10.1. Тараптар осы Шартқа және Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес Шарт талаптарын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапты болады.
10.2. Егер тиісті орындау еңсерілмейтін күш мән-жайларының салдарынан мүмкін болмаса, шарт тараптары осы Шарт бойынша міндеттемелерді ішінара немесе толық орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
10.3. Еңсерілмейтін күш мән-жайлары Тараптар болжай алмайтын және осы Шарттың орындалуына тікелей әсер еткен Төтенше және алдын алуға болмайтын мән-жайлар, оның ішінде дүлей құбылыстар, әскери іс-қимылдар, төтенше жағдай және өзге де осындай мән-жайлар болып табылады.
Мұндай жағдайларға, атап айтқанда, нарықта орындау үшін қажетті тауарлардың, жұмыстардың немесе қызметтердің болмауы жатпайды.
10.4. Еңсерілмейтін күш мән-жайлары тоқтатылғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде оған тартылған Тарап екінші Тарапты еңсерілмейтін күш мән-жайларының тоқтатылғаны туралы жазбаша хабардар етуге және өз міндеттемелерінің орындалуын қайта бастауға тиіс.
10.5. Тиісінше хабарламау Тарапты осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босататын негіз ретінде жоғарыда аталған кез келген мән-жайға сілтеме жасау құқығынан айырады.

Глава 8. Право обратного требования к лицу, ответственному за наступление страхового случая
8.1. Страховщик, осуществивший страховую выплату, имеет право обратного требования к Страхователю в пределах осуществленной страховой суммы.
8.2. К Страховщику, осуществившему страховую выплату, переходит в пределах выплаченной им суммы право обратного требования, которое Страхователь имеет к лицу, ответственному за убытки, возмещенные Страховщиком в результате страхования.
8.3. Страхователь обязан при получении Выгодоприобретателем страховой выплаты передать Страховщику все документы и доказательства и сообщить ему все сведения, необходимые для осуществления Страховщиком перешедшего к нему права требования.
Глава 9. Основания освобождения страховщика от осуществления страховой выплаты
9.1. Основанием для отказа страховщика в осуществлении страховой выплаты может быть:
1) получение Выгодоприобретателем соответствующего возмещения убытка от лица, ответственного за наступление страхового случая;
2) осуществление Страховщиком страховой выплаты в размере страховой суммы;
3) основания, предусмотренные пунктом 2 статьи 839 Гражданского кодекса.
9.2. Страхованием не покрывается моральный вред, упущенная выгода, потери, штрафы, неустойка, пени Выгодоприобретателя/Страхователя.
Глава 10. Ответственность сторон и обстоятельства непреодолимой силы
10.1. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение условий договора в соответствии с настоящим Договором и законодательными актами Республики Казахстан.
10.2. Стороны Договора освобождаются от ответственности за частичное или полное неисполнение обязательств по настоящему Договору, если надлежащее исполнение оказалось невозможным вследствие обстоятельств непреодолимой силы.
10.3. Обстоятельствами непреодолимой силы являются чрезвычайные и непредотвратимые обстоятельства, в том числе стихийные явления, военные действия, чрезвычайное положение и иные подобные обстоятельства, которые Стороны не могли предвидеть и которые непосредственно повлияли на исполнение настоящего Договора.
К таким обстоятельствам не относится, в частности, отсутствие на рынке нужных для исполнения товаров, работ или услуг.
10.4. В течение 2 (двух) рабочих дней после прекращения обстоятельств непреодолимой силы, вовлеченная в него Сторона должна письменно уведомить другую Сторону о прекращении обстоятельств непреодолимой силы и возобновить исполнение своих обязательств.
10.5. Ненадлежащее уведомление, лишает Сторону права ссылаться на любое вышеуказанное обстоятельство как основание, освобождающее от ответственности за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по настоящему Договору.

10.6. Еңсерілмейтін күш мән-жайларының күші тиісті құзыретті мемлекеттік органдар мен ұйымдардың құжаттарымен расталуға тиіс.
11-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
11.1. Осы шарт Сақтанушы сақтандыру сыйлықақысын төлеген сәттен бастап күшіне енеді және тараптар үшін міндетті болады және өнім беруші жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін толық орындаған сәтке дейін қолданылады, атап айтқанда "___" ______ 20__ ж. (сатып алу туралы шарттың аяқталу күні).
11.2. Сақтандыру қорғаудың қолданылу мерзімі шарттың қолданылу мерзіміне сәйкес келеді.
11.3. Осы Шарттың қолданылу орны Қазақстан Республикасының аумағы болып табылады.
12-тарау. Шарт талаптарын өзгерту
Шарт талаптарын өзгерту Сақтанушы мен Сақтандырушының өзара келісімі бойынша Пайда алушының жазбаша келісімімен жүзеге асырылады және Тараптардың бірінің өтініші негізінде, екінші Тарап өтінішті (Пайда алушы келісімімен қоса) алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде, осы Шартқа қосымша келісіммен рәсімделеді.
13-тарау. Шартты тоқтату және мерзімінен бұрын бұзу
13.1. Осы Шарт мынадай жағдайларда тоқтатылды деп есептеледі:
1) Шарттың қолданылу мерзімі өткен кезде;
2) Азаматтық кодекстің 841-бабына сәйкес осы Шарт мерзімінен бұрын тоқтатылғанда;
3) Сақтандырушының осы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде орын алған сақтандыру жағдайы бойынша осы Шартта белгіленген жалпы сақтандыру сомасы мөлшерінде сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруы.
13.2. Егер осы Шарттың мерзімінен бұрын тоқтатылуы Сақтандырушының кінәсінен оның талаптарының орындалмауынан не Сақтандырушының осы шартты орындай алмауынан туындаған жағдайларда, соңғысы өзі төлеген сақтандыру сыйлықақысын сақтанушыға толығымен қайтаруға міндетті.
13.3. Осы Шарттың 13.1-тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген негіз бойынша осы Шарт мерзімінен бұрын тоқтатылған кезде, Сақтандырушының қайтарылуға жататын сыйлықақы сомасының __ (__) проценті мөлшерінде әкімшілік шығыстарды шегергендегі сақтандыру қолданылған уақытқа барабар сақтандыру сыйлықақысының бір бөлігіне құқығы бар.
13.4. Осы Шарттың мерзімінен бұрын тоқтатылуы Сақтанушының оның талаптарын орындамауынан туындаған жағдайларда төленген сақтандыру сыйлықақысы қайтарылуға жатпайды.
13.5. Осы Шарттың тоқтатылуы Сақтандырушыны кейіннен осы Шарттың қолданылу кезеңінде болған сақтандыру жағдайлары деп танылған сақтандыру жағдайлары бойынша пайда алушыға сақтандыру төлемін жүзеге асыру жөніндегі міндеттен босатпайды. Сақтандыру төлемін қолданылу кезеңінде сақтандыру жағдайы орын алған осы Шартты жасасқан сақтандырушы жүзеге асырады.
Пайда алушының мұндай талаптары Сақтандырушының атына осы Шарттың қолданылу мерзімі өткен күннен бастап 3 (үш) жылдан кешіктірілмей жіберілуге тиіс.

10.6. Действие обстоятельств непреодолимой силы должно подтверждаться документами соответствующих компетентных государственных органов и организаций.
Глава 11. Срок действия Договора
11.1. Настоящий Договор вступает в силу и становится обязательным для Сторон с момента уплаты Страхователем страховой премии и действует до момента полного исполнения поставщиком своих обязательств по договору о закупках работ, услуг, а именно " " __________ 20__года (дата окончания договора о закупках).
11.2. Период действия страховой защиты совпадает со сроком действия Договора.
11.3. Местом действия настоящего Договора является территория Республики Казахстан.
Глава 12. Изменение условий Договора
Изменение условий Договора производится по взаимному согласию Страхователя и Страховщика с письменного согласия Выгодоприобретателя, на основании заявления одной из Сторон в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты получения заявления другой Стороной с приложением согласия Выгодоприобретателя и оформляется дополнительным соглашением Сторон к настоящему Договору.
Глава 13. Прекращение и досрочное расторжение Договора
13.1. Настоящий Договор считается прекращенным в следующих случаях:
1) истечения срока действия Договора;
2) досрочного прекращения настоящего Договора согласно статье 841 Гражданского кодекса;
3) осуществления Страховщиком страховых выплат в размере общей страховой суммы, установленной настоящим Договором, по страховому случаю, имевшему место в течение срока действия настоящего Договора.
13.2. В случаях, если досрочное прекращение настоящего Договора, вызвано неисполнением его условий по вине Страховщика, либо невозможности исполнения настоящего Договора Страховщиком, последний обязан возвратить Страхователю уплаченную им страховую премию полностью.
13.3. При досрочном прекращении настоящего Договора по основанию, указанному в подпункте 2) пункта 13.1. настоящего Договора, Страховщик имеет право на часть страховой премии пропорционально времени, в течение которого действовало страхование за минусом административных расходов в размере __ (__) процентов от суммы премии, подлежащей возврату.
13.4. В случаях, когда досрочное прекращение настоящего Договора вызвано невыполнением его условий Страхователем, уплаченная страховая премия возврату не подлежит.
13.5. Прекращение настоящего Договора не освобождает Страховщика от обязанности по осуществлению страховой выплаты Выгодоприобретателю по страховым случаям, признанным в последующем страховыми случаями, которые произошли в период действия настоящего Договора. Страховая выплата осуществляется Страховщиком, заключившим настоящий Договор, в период действия которого произошел страховой случай.
Такие требования Выгодоприобретателя должны быть направлены в адрес Страховщика не позднее 3 (трех) лет с даты истечения срока действия настоящего Договора.

14-тарау. Дауларды шешу тәртібі
14.1. Осы Шарттың ережелерімен реттелмеген Тараптардың өзара қарым-қатынасы Қазақстан Республикасының заңнамасымен регламенттеледі.
14.2. Осы Шарт бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық даулар келіссөздер жүргізу жолымен шешіледі.
14.3. Тараптар келісімге қол жеткізбеген келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешіледі.
15-тарау. Қорытынды ережелер
15.1. Осы шартқа қосымшалар, өзгерістер мен толықтырулар оның ажырамас бөлігі болып табылады және олар жазбаша нысанда жасалған және екі тарап қол қойған жағдайда ғана заңды күшіне ие болады.
15.2. Тараптар "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын, оның ішінде қажетті құжаттарды, мәліметтерді, куәліктерді ұсыну жолымен орындайды.
15.3. Осы Шарттың талаптарында көзделмеген қалған өзара қатынастар Азаматтық кодекспен реттеледі.
15.4. Шарт қазақ және орыс тілдерінде 3 (үш) данада жасалды: Тараптардың әрқайсысына – бір-бірден және бір данасы – Пайда алушыға.
15.5. Тараптардың ешқайсысы осы Шарт бойынша өз құқықтары мен міндеттемелерін екінші Тараптың және пайда алушының жазбаша келісімінсіз үшінші Тарапқа беруге құқылы емес.
15.6. Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, бір-біріне берілетін ақпараттың және қол жеткізілген уағдаластықтардың құпиялылығын сақтауға міндеттенеді.
16 тарау. Тараптардың Деректемелері:
"Сақтандырушы"
"Сақтанушы"
Атауы: _______________
Атауы: _______________
Мекенжайы: _______________
Мекенжайы: _______________
БСН _______________
ЖСН/БСН _______________
ЖСК _______________
ЖСК _______________
БСК _______________
Резидент___/
Резидент емес ___
(елді көрсету)
Экономикалық қызмет түрі
__________________________
Экономика секторының коды
__________________________
__________________________
(Т. А. Ә. (бар болса), қолы)
БСК _______________
Резидент___/
Резидент емес ___
(елді көрсету)
Экономикалық қызмет түрі
__________________________
Экономика секторының коды
__________________________
__________________________
(Т. А. Ә. (бар болса), қолы)

Глава 14. Порядок разрешения споров
14.1. Взаимоотношения Сторон, не урегулированные положениями настоящего Договора, регламентируются законодательством Республики Казахстан.
14.2. Все споры, возникающие между Сторонами по настоящему Договору, разрешаются путем проведения переговоров.
14.3. Разногласия, по которым Стороны не достигли соглашения, разрешаются в судебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 15. Заключительные положения
15.1. Приложения, изменения и дополнения к настоящему Договору являются его неотъемлемой частью и имеют юридическую силу только в том случае, если они совершены в письменной форме и подписаны обеими Сторонами.
15.2. Стороны исполняют требования Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма", в том числе путем представления необходимых документов, сведений, заверений.
15.3. Остальные взаимоотношения, не предусмотренные условиями настоящего Договора, регулируются Гражданским кодексом.
15.4. Договор составлен в 3 (трех) экземплярах на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу для каждой из Сторон и один для Выгодоприобретателя.
15.5. Ни одна из Сторон не вправе передавать свои права и обязательства по настоящему Договору третьей стороне без письменного согласия другой Стороны и Выгодоприобретателя.
15.6. Стороны обязуются соблюдать конфиденциальность передаваемой друг другу информации и достигнутых договоренностей, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Глава 16. Реквизиты Сторон:
"СТРАХОВЩИК"
"СТРАХОВАТЕЛЬ"
Наименование: _______________
Наименование: _______________
Адрес: _______________
Адрес: _______________
БИН _______________
ИИН/БИН _______________
ИИК _______________
ИИК _______________
БИК_______________
Резидент___/
Нерезидент___
(указать страну)
Вид экономической деятельности
___________________
Код сектора экономики
___________________
БИК _______________
Резидент ____/
Нерезидент ____
(указать страну)
Вид экономической деятельности
___________________
Код сектора экономики
___________________
_______________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)