"Азаматтық қорғау саласында даярлықтан немесе қайта даярлықтан өтуі туралы бірыңғай үлгідегі сертификатты белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 20 қазандағы № 857 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 22 шiлдедегi № 285 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 29 шiлдеде № 36529 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық қорғау саласында даярлықтан немесе қайта даярлықтан өтуі туралы бірыңғай үлгідегі сертификатты белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 20 қазандағы № 857 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12292 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық қорғау саласында оқудан өтуі туралы бірыңғай үлгідегі сертификатты белгілеу туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 46-бабының 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Азаматтық қорғау саласындағы оқудан өтуі туралы сертификат нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес белгіленсін.";
көрсетілген бұйрыққа қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
Ч. Аринов
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2025 жылғы 22 шілдедегі
№ 285
Бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 20 қазандағы
№ 857 бұйрығына
Қосымша
Азаматтық қорғау саласында оқудан өтуі туралы сертификат нысаны
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлігі
Ұйымның атауы (оқу
орнының немесе аумақтық
органның)
мемлекеттік тілде
ҚР ТЖМ
рәмізі
Символика
МЧС РК
Министерство по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Наименование организации (учебного заведения или территориального органа),
на русском языке
Берілді __________________________________________________________________
Выдан
Азаматтық қорғау саласындағы оқудан өтуі туралы
О прохождении обучения в сфере гражданской защиты
Білім алушылардың санаты ______________________________________________
Категория обучаемых
Оқу кезені___________ Сертификат ________дейін жарамды
Период обучения Сертификат действителен до _______
Ұйым басшысы (оқу орнының, ҚР ТЖМ аумақтық органның)
Руководитель организации (учебного заведения, территориального органа МЧС РК)
___________________ Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
___________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Мөр орны Берілген күні ________
Место печати Дата выдачи_______

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 октября 2015 года № 857 "Об установлении сертификата единого образца о прохождении подготовки или переподготовки в сфере гражданской защиты"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 22 июля 2025 года № 285. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2025 года № 36529
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 октября 2015 года № 857 "Об установлении сертификата единого образца о прохождении подготовки или переподготовки в сфере гражданской защиты" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12292) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об установлении сертификата единого образца о прохождении обучения в сфере гражданской защиты";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить форму сертификата о прохождении обучения в сфере гражданской защиты, согласно приложению к настоящему приказу.";
приложение к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по гражданской обороне и воинским частям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ч. Аринов
Приложение к приказу
Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 22 июля 2025 года № 285
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 20 октября 2015 года № 857
Форма сертификата о прохождении обучения в сфере гражданской защиты
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлігі
Ұйымның атауы (оқу
орнының немесе аумақтық
органның)
мемлекеттік тілде
ҚР ТЖМ
рәмізі
Символика
МЧС РК
Министерство по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Наименование организации
(учебного заведения или
территориального органа)
на русском языке
_____ СЕРТИФИКАТ
Берілді __________________________________________________________________
Выдан
Азаматтық қорғау саласындағы оқудан өтуі туралы
О прохождении обучения в сфере гражданской защиты
Білім алушылардың санаты ______________________________________________
Категория обучаемых
Оқу кезені___________ Сертификат ________дейін жарамды
Период обучения Сертификат действителен до _______
Ұйым басшысы (оқу орнының, ҚР ТЖМ аумақтық органның)
Руководитель организации (учебного заведения, территориального органа МЧС РК) ___________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
___________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Мөр орны Берілген күні ________
Место печати Дата выдачи_______