"Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақша қаражатын бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 177 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2025 жылғы 22 шiлдедегi № 140 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 24 шiлдеде № 36498 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақша қаражатын бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 177 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33103 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау қағидалары бекітілсін";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақша қаражатын бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау қағидалары";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау Қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-4) тармақшасына сәйкес әзірленді және дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі бірыңғай операторды (бұдан әрі - Бірыңғай оператор) айқындау тәртібін белгілейді.
2. Дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) жанынан бірыңғай операторды айқындау үшін дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау жөніндегі Комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Комиссия өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей конверттерді ашу және дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау жөнінде отырыс өткізеді.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 177 "Об утверждении Правил определения единого оператора по распределению внебюджетных денежных средств, направленных на развитие физической культуры и спорта"
Приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 июля 2025 года № 140. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2025 года № 36498
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 177 "Об утверждении Правил определения единого оператора по распределению внебюджетных денежных средств, направленных на развитие физической культуры и спорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33103) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил определения единого оператора по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила определения единого оператора по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта согласно приложению к настоящему приказу.";
в Правилах определения единого оператора по распределению внебюджетных денежных средств, направленных на развитие физической культуры и спорта, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила определения единого оператора по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила определения единого оператора по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1-4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" и устанавливают порядок определения единого оператора по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта (далее – единый оператор).
2. Для определения единого оператора при уполномоченном органе в области физической культуры и спорта (далее – уполномоченный орган) создается Комиссия по определению единого оператора по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта (далее – Комиссия).";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Не позднее двух рабочих дней со дня окончания принятия заявок Комиссия проводит заседание по вскрытию конвертов и определению единого оператора по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурстарында орналастыруды;
3) осы бұйрықта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрдің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
Е. Мырзабосынов
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт
министрі
2025 жылғы 22 шілдедегі
№ 140 бұйрығына
қосымша
Дене шынықтыру мен спортты
дамытуға бағытталған
бюджеттен тыс ақшаны бөлу
жөніндегі біріңғай операторды
айқындау қағидаларына
қосымша
Нысан
Кімге:
Дене шынықтыру мен спортты
дамытуға бағытталған
бюджеттен тыс ақшаны бөлу
жөніндегі біріңғай
операторларды айқындау
жөніндегі комиссия төрағасына
Кімнен:
____________________________
(өтініш берушінің толық атауын
көрсету, заңды мекенжайы,
телефон нөмірі, электрондық
пошта мекенжайы)
Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақшаны бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау бойынша конкурсына қатысуға өтініш
Осы өтінішпен______________________________________________________
___________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауын көрсету)
бағыты бойынша дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс
ақшаны бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау бойынша конкурсына қатысуға
ниетті.
Қазақстан Республикасы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8 бабына
сәйкес, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінімді толтыру күні: : 20___ жылғы "____"__________.
Лауазымы (қолы)
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
Мөр орыны ( болған жағдайда)

2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
Е. Мырзабосынов
Приложение к приказу
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
от 22 июля 2025 года № 140
Приложение к Правилам
определения единого оператора
по распределению внебюджетных денег,
направленных на развитие
физической культуры и спорта
Форма
Кому:
Председателю Комиссии по
определению единого оператора по
распределению внебюджетных денег,
направленных на развитие
физической культуры и спорта
От кого: ____________________________
(указать полное наименование
заявителя, юридический адрес,
номер телефона,
адрес электронной почты)
Заявление
на участие в конкурсе по определению единого оператора по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта
Настоящим заявлением______________________________________________
____________________________________________________________________
(указать полное наименование заявителя)
выражает желание принять участие в конкурсе по определению единого оператора по распределению внебюджетных денег, направленных на развитие физической культуры и спорта.
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата заполнения заявки: "____" __________20___ год.
________________________________________________________________
Должность (подпись)
Ф.И.О. (при его наличии)
Место печати (при наличии)