"Шағын индустриялық аймақтарды құру және олардың жұмыс істеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 3 қыркүйектегі № 693 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 24 маусымдағы № 226 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 1 шiлдеде № 36365 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шағын индустриялық аймақтарды құру және олардың жұмыс істеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 3 қыркүйектегі № 693 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №19355 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген шағын индустриялық аймақтарды құру және олардың жұмыс істеу қағидаларында:
27-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) қаржыландыру мерзімі – 10 жылға дейін.
Бұл ретте өтініш берушілермен 2025 жылға дейін жасалған қарыз шарттары бойынша қаржыландыру мерзімі – 15 жылға дейін;";
28-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) қаржыландыру мерзімі – 10 жылға дейін.
Бұл ретте өтініш берушілермен 2025 жылға дейін жасалған қарыз шарттары бойынша қаржыландыру мерзімі – 15 жылға дейін;";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Шағын өнеркәсіптік аймақты жалдау ақысының құнын комиссия 28-тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген шарттық міндеттемелер мерзіміне айқындайды, ол кредитор алдындағы шығыстарды жабу және шағын өнеркәсіптік аймаққа қызмет көрсету үшін жеткілікті болуға тиіс.".
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіптік инфрақұрылымды және елішілік құндылықты дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі

О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 сентября 2019 года № 693 "Об утверждении Правил создания и функционирования малых индустриальных зон"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 24 июня 2025 года № 226. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2025 года № 36365
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 сентября 2019 года № 693 "Об утверждении Правил создания и функционирования малых индустриальных зон" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №19355) следующие изменения:
в Правилах создания и функционирования малых индустриальных зон, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 27 изложить в следующей редакции:
"2) срок финансирования - до 10 лет.
При этом, по договорам займа, заключенным с заявителями до 2025 года, срок финансирования - до 15 лет;";
подпункт 2) пункта 28 изложить в следующей редакции:
"2) срок финансирования - до 10 лет.
При этом, по договорам займа, заключенным с заявителями до 2025 года, срок финансирования - до 15 лет;";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Стоимость арендной платы малой промышленной зоны определяется Комиссией на срок договорных обязательств, указанных в подпункте 2) пункта 28, которая должна быть достаточной для покрытия расходов перед кредитором и обслуживания малой промышленной зоны.".
2. Департаменту развития промышленной инфраструктуры и внутристрановой ценности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан