"Қазақстан Республикасының өсімдіктер дүниесін күзету, қорғау, қалпына келтіру және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтірілген зиянның мөлшерлерін есептеуге арналған базалық мөлшерлемелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 61 бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2025 жылғы 17 маусымдағы № 167 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 19 маусымда № 36305 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының өсімдіктер дүниесін күзету, қорғау, қалпына келтіру және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтірілген зиянның мөлшерлерін есептеуге арналған базалық мөлшерлемелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 61 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31997 болып тіркелген) мынадай толықтыру енгізілсін:
Көрсетілген бұйрыққа қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының өсімдіктер дүниесін күзету, қорғау, қалпына келтіру және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтірілген зиянның мөлшерлерін есептеуге арналған базалық мөлшерлемелер осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 3-тармақпен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар
министрі
2025 жылғы 17 маусымдағы
№ 167
Бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің
2023 жылғы "23" ақпандағы
№ 61 бұйрығымен
бекітілген

О внесении дополнения в приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 61 "Об утверждении базовых ставок для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, защиты, восстановления и использования растительного мира"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 17 июня 2025 года № 167. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2025 года № 36305
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 61 "Об утверждении базовых ставок для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, защиты, восстановления и использования растительного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31997) следующее дополнение:
Прилагаемые к указанному приказу базовые ставки для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, защиты, восстановления и использования растительного мира дополнить пунктом 3 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра Экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 17 июня 2025 года № 167
Утвержден приказом
Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
23 февраля 2023 года №61

1) жергілікті атқарушы органның жасыл екпелерді ұстау және қорғау мәселелерін реттеу саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшелері тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі 15-і күнінен кешіктірмей өзі тіркелген жердегі салық органдарына өсімдіктер дүниесін күзету, қорғау, қалпына келтіру және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзудан келтірілген залалдың мөлшерін есептеуге арналған осы базалық мөлшерлемелерде көзделген залал келтіргені үшін бюджетке өндіріп алынған сомалар бойынша мәліметтер жібереді;
2) келтірілген залал мөлшерін есептеу үшін осы базалық мөлшерлемелерде көзделген залал келтіргені үшін жеке және заңды тұлғаларға талап-арыздарды жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі ұсынады.

1) структурные подразделения местного исполнительного органа, осуществляющие функции в сфере регулирования вопросов содержания и защиты зеленых насаждений, ежеквартально, не позднее 15 числа следующего за отчетным кварталом, направляют налоговым органам по месту своей регистрации сведения по суммам, взысканным в бюджет за причиненный вред, предусмотренный в настоящих базовых ставках для исчисления размера вреда, причиненного нарушением законодательства в области охраны, защиты, восстановления и использования растительного мира;
2) иски к физическим и юридическим лицам за причиненный вред, предусмотренный в настоящих базовых ставках для исчисления размера вреда, предъявляются структурным подразделением местного исполнительного органа