Туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2025 жылғы 16 маусымдағы № 95 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 17 маусымда № 36293 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының түлектерін жұмысқа орналастыру деңгейі бойынша мәліметтер" нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы туризм
және спорт министрі
Е. Мырзабосынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
2025 жылғы 16 маусымдағы
№ 95 Бұйрыққа
қосымша
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының түлектерін жұмысқа орналастыру деңгейі бойынша мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігіне.
Әкімшілік деректердің нысаны www.tsm.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы:
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының түлектерін жұмысқа орналастыру деңгейі бойынша мәліметтер
Индекс: 1-ЗСТ
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
жыл сайын, есептік кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызынан кешіктірмей.
Жинау әдісі: электронды түрде.
р/с №
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының түлектер саны (бірлік)
Жүкті әйелдердің және үш жасқа дейінгі балалары бар адамдардың саны (бірлік)
Магистратурада оқуын жалғастырғандар саны (бірлік)
Әскери қызметке шақырылғандар саны (бірлік)
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының жұмысқа орналасқан түлектер саны (жұмыстан босату міндетінен босатылған 3-5-бағандардағы мәліметтерді ескере отырып)
(бірлік)
Жұмысқа орналастыру деңгейі (жұмыстан босату міндетінен босатылған 3-5-бағандардағы мәліметтерді ескере отырып) (%)
1
2
3
4
5
6
7
Атауы __________________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы_________________________________________
Орындаушы ______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
________________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы Мөрдің орны
Ескертпе: "Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының түлектерін жұмысқа орналастыру деңгейі бойынша мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Туристік қызмет саласындағы
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының түлектерін жұмысқа орналастыру деңгейі бойынша мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1-бағанда нөмір "№" ретімен толтырылады.
2-бағанда "Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының түлектер саны көрсетіледі (бірлік).
3-бағанда жүкті әйелдердің және үш жасқа дейінгі балалары бар адамдардың саны көрсетіледі (бірлік).
4-бағанда магистратурада оқуын жалғастырғандар саны көрсетіледі (бірлік).
5-бағанда әскери қызметке шақырылғандар саны көрсетіледі (бірлік).
6-бағана "Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының жұмысқа орналасқан түлектер саны (жұмыстан босату міндетінен босатылған 3-5–бағандардағы мәліметтерді ескере отырып) (бірлік).
7-бағанда жұмысқа орналастыру деңгейі (жұмыстан босату міндетінен босатылған 3-5–бағандардағы мәліметтерді ескере отырып) қөрсетіледі (%).

Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности
Приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 16 июня 2025 года № 95. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2025 года № 36293
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму, предназначенную для сбора административных данных в области туристской деятельности "Сведения по уровню трудоустройства выпускников некоммерческого акционерного общества "Международный университет туризма и гостеприимства" согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
Е. Мырзабосынов
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
от 16 июня 2025 года № 95
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области
туристской деятельности "Сведения по уровню трудоустройства выпускников
некоммерческого акционерного общества "Международный университет туризма и гостеприимства"
Представляется: в Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.tsm.gov.kz.
Наименование формы административных данных:
Сведения по уровню трудоустройства выпускников некоммерческого акционерного общества "Международный университет туризма и гостеприимства
Индекс: 1-ЗСТ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__год
Круг лиц, представляющих информацию:
некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства".
Срок представления формы административных данных:
ежегодно, не позднее 1 марта года, следующего за отчетным годом.
Метод сбор: в электронном виде.
п/п
Количество выпускников некоммерческого акционерного общества "Международный университет туризма и гостеприимства"
(единица)
Количество беременных женщин и лиц, имеющих ребенка (детей) в возрасте до трех лет
(единица)
Количество продолживших обучение в магистратуре
(единица)
Количество призванных на воинскую службу
(единица)
Количество трудоустроенных выпускников некоммерческого акционерного общества "Международный университет туризма и гостеприимства" (с учетом данных столбцов 3-5, получивших освобождение от обязанности по отработке)
(единица)
Уровень трудоустройства (с учетом данных столбцов 3-5, получивших освобождение от обязанности по отработке) (%)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование ______________________ Адрес __________________________
___________________________________ ________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель _____________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности "Уровень трудоустройства выпускников некоммерческого акционерного общества "Международный университет туризма и гостеприимства", приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных в области туристской
деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности
"Сведения по уровню трудоустройства выпускников некоммерческого
акционерного общества "Международный университет туризма и гостеприимства"
1. В графе 1 заполняется номер по порядку "№".
2. В графе 2 указывается количество выпускников некоммерческого акционерного общества "Международный университет туризма и гостеприимства" (единица).
3. В графе 3 указывается количество беременных женщин и лиц, имеющих ребенка (детей) в возрасте до трех лет (единица).
4. В графе 4 указывается количество продолживших обучение в магистратуре (единица).
5. В графе 5 указывается количество призванных на воинскую службу (единица).
6. В графе 6 указывается количество трудоустроенных выпускников некоммерческого акционерного общества "Международный университет туризма и гостеприимства" (с учетом данных столбцов 3-5, получивших освобождение от обязанности по отработке) (единица).
7. В графе 7 указывается уровень трудоустройства (с учетом данных столбцов 3-5, получивших освобождение от обязанности по отработке) (%).