"Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуына бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 375 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 26 мамырдағы № 180 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 3 маусымда № 36203 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуына бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 375 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2018 жылғы 14 маусымдағы № 17075 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының сақталуына бақылауды жүзеге асыру қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарын сақтауына мониторинг нәтижелері бойынша келісімшарттар және (немесе) лицензиялар шарттарының бұзылуын анықтау жер қойнауын пайдаланушыға анықталған бұзушылықты жою туралы хабарламаны жіберу үшін негіздеме болып табылады.
Анықталған бұзушылықты жою туралы хабарлама "Жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасы" ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі – ЖҚПБП) автоматты түрде қалыптастырылады.
Құзыретті орган (келісімшарттың тарапы болып табылатын және (немесе) жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияларды берген мемлекеттік орган) бұзушылықты жою туралы хабарлама автоматты түрде қалыптастырылғаннан кейін анықталған бұзушылықты жою туралы хабарлама ЖҚПБП ақпараттық жүйесі арқылы жер қойнауын пайдаланушыларға жіберіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев

О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 375 "Об утверждении правил осуществления контроля за соблюдением условий контрактов и (или) лицензий на недропользование"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 26 мая 2025 года № 180. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июня 2025 года № 36203
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 375 "Об утверждении правил осуществления контроля за соблюдением условий контрактов и (или) лицензий на недропользование" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2018 года № 17075) следующее изменение:
в Правилах осуществления контроля за соблюдением условий контрактов и (или) лицензий на недропользование, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Выявление нарушения условий контракта и (или) лицензии по результатам мониторинга за соблюдением недропользователями условий контрактов и (или) лицензий является основанием для направления недропользователю уведомления об устранении выявленного нарушения.
Уведомление об устранении выявленного нарушения формируется автоматически информационной системой "Единая платформа недропользования" (далее - ЕПН).
Компетентным органом (государственным органом, являющимся стороной контракта и (или) выдавшим лицензию на недропользование) направляется недропользователям уведомление об устранении выявленного нарушения после автоматического формирования уведомления об устранении выявленного нарушения посредством информационной системы ЕПН.".
2. Департаменту недропользования Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев