"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы жобаларға кредит беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 31 тамыздағы № 322 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 15 мамырдағы № 162 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 16 мамырда № 36119 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы жобаларға кредит беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 31 тамыздағы № 322 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33364 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы жобаларға кредит беру қағидаларында:
6-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 1 (бір) пайыз жылдық сыйақы мөлшерлемесімен 10 (он) жылға;";
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржылық құралдар және микрокредит беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
А. Султанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 15 мамырдағы
№ 162 бұйрығына
қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы жобаларға кредит
беру қағидаларына
қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган), Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Кредиттердің нысаналы пайдаланылуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 3-КНПЕ нысан
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20 ____ жылғы ___________ айы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: сенім білдірілген өкіл (агент), жергілікті атқарушы орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
сенім білдірілген өкіл (агент) жергілікті атқарушы органға ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне (оныншы) дейінгі мерзімде;
жергілікті атқарушы орган Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне (он бесінші) дейінгі мерзімде.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Р/с №
Облыс
Әкімшілік аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес коды
Іске асыру орны (аудан)
Мекен-жайдың тіркелім коды
Жобаның атауы
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Кредит беру күні
Кредит беру мерзімі, айлар
Кредит сомасы (теңге)
Жобаның бағыты
Қуаттылығы (жылына тонна, суару бойынша – алаңы гектармен)
Өндірілген дайын өнімнің көлемі (кезең үшін)
Құрылған тұрақты жұмыс орындарының саны
Уақытша құрылған жұмыс орындарының саны
9
10
11
12
13
14
15
16
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
____________________________________________________________________
аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескерту: "Кредиттердің нысаналы пайдаланылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
"Кредиттердің нысаналы
пайдаланылуы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанға қосымша
"Кредиттердің нысаналы пайдаланылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс: № 3-КНПЕ, кезеңділік: ай сайын)

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 августа 2023 года № 322 "Об утверждении Правил кредитования проектов в сфере агропромышленного комплекса"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 мая 2025 года № 162. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2025 года № 36119
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 августа 2023 года № 322 "Об утверждении Правил кредитования проектов в сфере агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33364) следующие изменения:
в Правилах кредитования проектов в сфере агропромышленного комплекса, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"1) на 10 (десять) лет по ставке вознаграждения 1 (один) процент;";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и развитию
конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 мая 2025 года № 162
Приложение
к Правилам кредитования
проектов в сфере
агропромышленного комплекса
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы, осуществляющий функции в области сельского хозяйства (далее – местный исполнительный орган), Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о целевом использовании кредитов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 3-ОЦИК
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ________ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: поверенный (агент), местный исполнительный орган
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
поверенный (агент) в местный исполнительный орган ежемесячно, в срок до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным;
местный исполнительный орган в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежемесячно, в срок до 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным.
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Область
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Место реализации (район)
Регистрационный код адреса
Наименование проекта
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер заемщика
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Дата выдачи кредита
Срок кредитования, месяцы
Сумма кредита (тенге)
Направление проекта
Мощность (тонн в год, по орошению –площадь в гектарах)
Объем выпускаемой готовой продукции (за период)
Количество созданных постоянных рабочих мест
Количество созданных временных рабочих мест
9
10
11
12
13
14
15
16
Наименование _____________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель ______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная цифровая подпись
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Отчет о целевом
использовании кредитов" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчет о целевом
использовании кредитов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о целевом использовании кредитов" (индекс: форма № 3-ОЦИК, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Кредиттердің нысаналы пайдаланылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға орындаушы мен басшы не оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
3. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында облыстың атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес коды көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында іске асыру орны (аудан) көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында мекенжайдың тіркелім коды көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында жобаның атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында қарыз алушының атауы көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында кредит беру күні көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында кредит беру мерзімі (айлар) көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында кредит сомасы (теңге) көрсетіледі.
15. Нысанның 12-бағанында жобаның бағыты көрсетіледі.
16. Нысанның 13-бағанында жобаның қуаттылығы (жылына тонна, суару бойынша – алаңы гектармен) көрсетіледі.
17. Нысанның 14-бағанында өндірілген дайын өнімнің көлемі (кезең үшін) көрсетіледі.
18. Нысанның 15-бағанында құрылған тұрақты жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
19. Нысанның 16-бағанында уақытша құрылған жұмыс орындарының саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о целевом использовании кредитов" (далее – Форма).
2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
5. В графе 2 Формы указывается наименование области.
6. В графе 3 Формы указывается код по классификатору административно-территориальных объектов.
7. В графе 4 Формы указывается место реализации (район).
8. В графе 5 Формы указывается регистрационный код адреса.
9. В графе 6 Формы указывается наименование проекта.
10. В графе 7 Формы указывается наименование заемщика.
11. В графе 8 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер заемщика.
12. В графе 9 Формы указывается дата выдачи кредита.
13. В графе 10 Формы указывается срок кредитования (месяцы).
14. В графе 11 Формы указывается сумма кредита (тенге).
15. В графе 12 Формы указывается направление проекта.
16. В графе 13 Формы указывается мощность (тонн в год, по орошению – площадь в гектарах).
17. В графе 14 Формы указывается объем выпускаемой готовой продукции (за период).
18. В графе 15 Формы указывается количество созданных постоянных рабочих мест.
19. В графе 16 Формы указывается количество созданных временных рабочих мест.