Мемлекеттік инспекторлардың құрылыс саласындағы қызметті тоқтата тұру туралы актісінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 333 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 26 қыркүйекте № 35125 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2026 жылғы 5 маусымдағы № 285 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 05.06.2026 № 285 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 12-5)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес мемлекеттік инспекторлардың құрылыс саласындағы қызметті тоқтата тұру туралы актісінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін
атқарушысының
2024 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 333 бұйрығына
қосымша
Нысан
Мемлекеттік инспекторлардың құрылыс саласындағы қызметті тоқтата тұру туралы актісі
1) Жедел ден қою шарасының түрі:________________________________________
_____________________________________________________________________;
2) Актінінің жасалған күні, уақыты мен орны:_______________________________
_____________________________________________________________________;
3) Мемлекеттік органның атауы:__________________________________________
_____________________________________________________________________;
4) Актіні жасайтын адамның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) және лауазымы:________________________ _____________________________________________________________________;

Об утверждении формы акта государственных инспекторов о приостановлении деятельности в сфере строительства
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 25 сентября 2024 года № 333. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2024 года № 35125. Утратил силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 5 июня 2026 года № 285
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 05.06.2026 № 285 (вводится в действие с 01.07.2026).
В соответствии с подпунктом 12-5) статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму акта государственных инспекторов о приостановлении деятельности в сфере строительства, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Исполняющего обязанности
министра промышленности и
строительства Республики
Казахстан от 25 сентября
2024 года № 333
Форма
Акт государственных инспекторов
о приостановлении деятельности в сфере строительства
1) Вид меры оперативного реагирования: __________________________________
_____________________________________________________________________;
2) Дата, время и место составления акта: ____________________________
_____________________________________________________________________;
3) Наименование государственного органа: ________________________________
_____________________________________________________________________;
4) Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и должность лица, составляющего акт: ____________________________________
______________________________________________________________________;

5) Бақылау мен қадағалау субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), оның басшысының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), сондай-ақ бақылау мен қадағалау субъектісінің актіні ресімдеу кезінде болған өкілінің лауазымы:____________________________________________________________
_____________________________________________________________________;
6) Жедел ден қою шарасын қолдану негізі:_________________________________
_____________________________________________________________________;
7) Жедел ден қою шарасының қолданылу мерзімі (қажет болған кезде):_________
_____________________________________________________________________;
8) Актіні алғаны немесе алудан бас тартқаны туралы мәліметтер (күні және бақылау мен қадағалау субъектісі басшысының немесе бақылау мен қадағалау субъектісі өкілінің қолтаңбасы):_________________________________________
_____________________________________________________________________;
9) Актіні ресімдеген лауазымды адамның қолтаңбасы:_______________________
_____________________________________________________________________;
10) Бақылау және қадағалау органы басшысының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) және қолтаңбасы:__ _____________________________________________________________________.

5) Наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) субъекта контроля и надзора, фамилия, имя, отчество (если оно
указано в документе, удостоверяющем личность) его руководителя, а также должность
представителя субъекта контроля и надзора, присутствовавшего при оформлении
акта:_________________________________________________________________
_____________________________________________________________________;
6) Основание применения меры оперативного реагирования:_________________
_____________________________________________________________________;
7) Срок действия меры оперативного реагирования (при необходимости):_______
_____________________________________________________________________;
8) Сведения о получении или отказе от получения акта (дата и подпись руководителя
субъекта контроля и надзора или представителя субъекта контроля и
надзора):____________________________________________________________
_____________________________________________________________________;
9) Подпись должностного лица, оформившего акт:___________________________
_____________________________________________________________________;
10) должность, фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) и подпись руководителя органа контроля и надзора:____________________
__________________________________________________________________________.