100.
Альберта университеті
(University of Alberta)
Канада
https:// www. ual bert a. ca
101.
Британиялық Колумбия университеті
(University of British Columbia)
Канада
https:// www. ubc. ca/
102.
Калгари университеті
(University of Calgary)
Канада
https:// www. uca lgar y. ca/
103.
Оттава университеті
(University of Ottawa)
Канада
https:// www. uottawa. ca/ en
104.
Торонто университеті
(University of Toronto)
Канада
https:// www. uto ront o. ca
105.
Ватерлоо университеті
(University of Waterloo)
Канада
https:// uwa terl oo. ca/
106.
Монреал университеті
(Universitate de Montreal)
Канада
https:// www. umo ntre al. ca/ en/
107.
Батыс Онтарио университеті
(Western University)
Канада
http:// www. uwo. ca/
108.
Пекин педагогикалық университеті
(Beijing Normal University)
Қытай Халық Республикасы
https:// english. bnu. edu. cn/
109.
Фудан университеті
(Fudan University)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. fudan. edu. cn/ en/
110.
Харбин политехникалық университеті
(Harbin Institute of Technology)
Қытай Халық Республикасы
http:// en. hit. edu. cn/
111.
Нанкин университеті
(Nanjing University)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. nju. edu. cn/ en/
112.
Бейжің университеті
(Peking University)
Қытай Халық Республикасы
http:// english. pku. edu. cn/
113.
Шанхай Джао Тонг университеті
(Shanghai Jiao Tong University)
Қытай Халық Республикасы
http:// en. sjtu. edu. cn/
114.
Сун Ятсен университеті
(Sun Yat-sen University)
Қытай Халық Республикасы
http:// www. sysu. edu. cn/ en/ index. htm
115.
Цинхуа университеті
(Tsinghua University)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. tsi nghu a. edu. cn/ en/
116.
Қытай ғылым және технология университеті
(University of Science and Technology of China)
Қытай Халық Республикасы
https:// en. ustc. edu. cn/
117.
Чжэцзян университеті
(Zhejiang University)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. zju. edu. cn/
118.
Сычуан университеті
(Sichuan University)
Қытай Халық Республикасы
https:// en. scu. edu. cn/
119.
Оңтүстік ғылыми және технология университеті
(Southern University of Science and Technology)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. sustech. edu. cn/ en/
120.
Ухань Университеті (Wuhan University)
Қытай Халық Республикасы
https:// en. whu. edu. cn/
121.
Хуажун ғылым және технология университеті (Huazhong University of Science and Technology)
Қытай халық республикасы
https:// english. hust. edu. cn/
122.
Тунцзи университеті (Tongji University)
Қытай халық республикасы
https:// en. tongji. edu. cn/ p/#/
123.
Тяньцзинь университеті (Tianjin University)
Қытай халық республикасы
https:// www. tju. edu. cn/ english/ index. htm
124.
Гонконг Қытай университеті
(Chinese University of Hong Kong)
Арнайы Гонконг әкімшілік ауданы
https:// www. cuhk. edu. hk/ english/ index. html

100.
Университет Альберты (University of Alberta)
Канада
https://www.ualberta.ca
101.
Университет Британской Колумбии (University of British Columbia)
Канада
https://www.ubc.ca/
102.
Университет Калгари (University of Calgary)
Канада
https://www.ucalgary.ca/
103.
Университет Оттавы (University of Ottawa)
Канада
https://www.uottawa.ca/en
104.
Университет Торонто (University of Toronto)
Канада
https://www.utoronto.ca
105.
Университет Ватерлоо (University of Waterloo)
Канада
https://uwaterloo.ca/
106.
Монреальский университет (Universitate de Montreal)
Канада
https://www.umontreal.ca/en/
107.
Университет Западной Онтарио (Western University)
Канада
http://www.uwo.ca/
108.
Пекинский педагогический университет (Beijing Normal University)
Китайская Народная Республика
https://english.bnu.edu.cn/
109.
Университет Фудань (Fudan University)
Китайская Народная Республика
https://www.fudan.edu.cn/en/
110.
Харбинский политехнический университет (Harbin Institute of Technology)
Китайская Народная Республика
http://en.hit.edu.cn/
111.0
Нанкинский университет (Nanjing University)
Китайская Народная Республика
https://www.nju.edu.cn/en/
112.
Пекинский университет (Peking University)
Китайская Народная Республика
http://english.pku.edu.cn/
113.
Шанхайский университет транспорта (Shanghai Jiao Tong University)
Китайская Народная Республика
http://en.sjtu.edu.cn/
114.
Университет Сунь Ятсена (Sun Yat-sen University)
Китайская Народная Республика
http://www.sysu.edu.cn/en/index.htm
115.
Университет Цинхуа (Tsinghua University)
Китайская Народная Республика
https://www.tsinghua.edu.cn/en/
116.
Научно-технический университет Китая (University of Science and Technology of China)
Китайская Народная Республика
https://en.ustc.edu.cn/
117.
Чжэцзянский университет (Zhejiang University)
Китайская Народная Республика
https://www.zju.edu.cn/
118.
Сычуаньский университет (Sichuan University)
Китайская Народная Республика
https://en.scu.edu.cn/
119.
Южный университет науки и технологий (Southern University of Science and Technology)
Китайская Народная Республика
https://www.sustech.edu.cn/en/
120.
Университет Уханя (Wuhan University)
Китайская Народная Республика
https://en.whu.edu.cn/
121.
Хуачжунский университет науки и технологии (Huazhong University of Science and Technology)
Китайская Народная Республика
https://english.hust.edu.cn/
122.
Университет Тунцзи (Tongji University)
Китайская Народная Республика
https://en.tongji.edu.cn/p/#/
123.
Тяньцзиньский университет (Tianjin University)
Китайская Народная Республика
https://www.tju.edu.cn/english/index.htm
124.
Китайский университет Гонконга (Chinese University of Hong Kong)
Специальный административный район Гонконг
https://www.cuhk.edu.hk/english/index.html

125.
Гонконг қалалық университеті
(City University of Hong Kong)
Арнайы Гонконг әкімшілік ауданы
https:// www. cityu. edu. hk/
126.
Гонконг политехникалық университеті
(Hong Kong Polytechnic University)
Арнайы Гонконг әкімшілік ауданы
https:// www. polyu. edu. hk/
127.
Гонконг ғылым және технология университеті
(Hong Kong University of Science and Technology)
Арнайы Гонконг әкімшілік ауданы
https:// hkust. edu. hk/
128.
Гонконг университеті
(University of Hong Kong)
Арнайы Гонконг әкімшілік ауданы
https:// www. hku. hk/
129.
Делфт техникалық университеті
(Delft University of Technology)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. tudelft. nl/ en/
130.
Эразм Роттердам университеті
(Erasmus University Rotterdam)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. eur. nl/ en
131.
Лейден университеті
(Leiden University)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. uni vers itei tlei den. nl/ en
132.
Маастрихт университеті
(Maastricht University)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. maa stri chtu nive rsit y. nl/
133.
Амстердам университеті
(University of Amsterdam)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. uva. nl/
134.
Гронинген университеті
(University of Groningen)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. rug. nl/? lang=en
135.
Утрехт университеті
(Utrecht University)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. uu. nl/ en
136.
Амстердам тегін университеті
(Vrije Universiteit Amsterdam)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. vu. nl/ en
137.
Вагенинген университеті
(Wageningen University & Research)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. wur. nl/ en. htm
138.
Эйндховен техникалық университеті
(Eindhoven University of Technology)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. tue. nl/ en/
139.
Неймген университеті
(Radboud University in Nijmegen)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. ru. nl/ english/
140.
Твенте университеті
(University of Twente)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. utwente. nl/ en/
141.
Отаго университеті
(University of Otago)
Жаңа Зеландия
https:// www. otago. ac. nz/
142.
Окленд университеті
(The University of Auckland)
Жаңа Зеландия
https:// www. auc klan d. ac. nz/
143.
Берген университеті
(University of Bergen)
Норвегия Корольдігі
https:// www. uib. no/ en
144.
Осло университеті
(University of Oslo)
Норвегия Корольдігі
https:// www. uio. no/ english/
145.
М. В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университеті (Lomonosov Moscow State University)
Ресей Федерациясы
https:// www. msu. ru/
146.
Н.Э. Бауман атындағы Мәскеу мемлекеттік техникалық университет
(Bauman Moscow State Technical University)
Ресей Федерациясы
https:// www. bmstu. ru/
147.
Мәскеу физика-техникалық институт
(Moscow Institute of Physics and Technology)
Ресей Федерациясы
https:// www. mipt. ru/

125.
Городской университет Гонконга (City University of Hong Kong)
Специальный административный район Гонконг
https://www.cityu.edu.hk/
126.
Гонконгский политехнический университет (Hong Kong Polytechnic University)
Специальный административный район Гонконг
https://www.polyu.edu.hk/
127.
Гонконгский университет науки и технологии (Hong Kong University of Science and Technology)
Специальный административный район Гонконг
https://hkust.edu.hk/
128.
Университет Гонконга (University of Hong Kong)
Специальный административный район Гонконг
https://www.hku.hk/
129.
Делфтский технический университет (Delft University of Technology)
Нидерланды
https://www.tudelft.nl/en/
130.
Роттердамский университет Эразма (Erasmus University Rotterdam)
Нидерланды
https://www.eur.nl/en
131.
Лейденский университет (Leiden University)
Нидерланды
https://www.universiteitleiden.nl/en
132.
Маастрихтский университет (Maastricht University)
Нидерланды
https://www.maastrichtuniversity.nl/
133.
Амстердамский университет (University of Amsterdam)
Нидерланды
https://www.uva.nl/
134.
Гронингенский университет (University of Groningen)
Нидерланды
https://www.rug.nl/?lang=en
135.
Утрехтский университет (Utrecht University)
Нидерланды
https://www.uu.nl/en
136.
Амстердамский свободный университет (Vrije Universiteit Amsterdam)
Нидерланды
https://www.vu.nl/en
137.
Вагенингенский университет (Wageningen University & Research)
Нидерланды
https://www.wur.nl/en.htm
138.
Технический университет Эйндховена (Eindhoven University of Technology)
Нидерланды
https://www.tue.nl/en/
139.
Университет Неймегена (Radboud University in Nijmegen)
Нидерланды
https://www.ru.nl/english/
140.
Университет Твенте (University of Twente)
Нидерланды
https://www.utwente.nl/en/
141.
Университет Отаго (University of Otago)
Новая Зеландия
https://www.otago.ac.nz/
142.
Оклендский Университет (The University of Auckland)
Новая Зеландия
https://www.auckland.ac.nz/
143.
Бергенский университет (University of Bergen)
Королевство Норвегия
https://www.uib.no/en
144.
Университет Осло (University of Oslo)
Королевство Норвегия
https://www.uio.no/english/
145.
Московский государственный университет им. М.В.Ломоносова (Lomonosov Moscow State University)
Российская Федерация
https://www.msu.ru/
146.
Московский государственный технический университет им. Н.Э. Баумана (Bauman Moscow State Technical University)
Российская Федерация
https://www.bmstu.ru/
147.
Московский физико-технический институт (Moscow Institute of Physics and Technology)
Российская Федерация
https://www.mipt.ru/

148.
Ұлттық ядролық зерттеу университеті "МИФИ"
(National Research Nuclear University MEPhI)
Ресей Федерациясы
https:// www. mephi. ru/
149.
"Экономика жоғары мектебі" Ұлттық зерттеу университеті
(National Research University "The Higher School of Economics")
Ресей Федерациясы
https:// www. hse. ru/
150.
ИТМО Ұлттық зерттеу университеті
(ITMO University)
Ресей Федерациясы
https:// www. itmo. ru/
151.
"МИСиС" ұлттық зерттеу технологиялық университеті
(National University Sciense and technology "MISIS")
Ресей Федерациясы
https:// www. misis. ru/
152.
Санкт-Петербург мемлекеттік университеті
(St. Petersburg State University)
Ресей Федерациясы
https:// www. spbu. ru/
153.
Наньян технологиялық университеті
(Nanyang Technological University)
Сингапур Республикасы
https:// www. ntu. edu. sg
154.
Сингапур ұлттық университеті
(National University of Singapore)
Сингапур Республикасы
https:// nus. edu. sg/
155.
Бостон университеті
(Boston University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. bu. edu/
156.
Браун университеті
(Brown University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. brown. edu/
157.
Калифорния технология институты
(California Institute of Technology)
Америка Құрама Штаттары
http:// www. caltech. edu/
158.
Карнеги-Меллон университеті
(Carnegie Mellon University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. cmu. edu/
159.
Кейс Батыс резервтік университеті
(Case Western Reserve University)
Америка Құрама Штаттары
https:// case. edu/
160.
Колумбия университеті
(Columbia University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. col umbi a. edu/
161.
Корнелл университеті
(Cornell University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. cornell. edu/
162.
Дьюк университеті
(Duke University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. duke. edu/
163.
Эмори университеті
(Emory University)
Америка Құрама Штаттары
http:// www. emory. edu/ home/ index. html
164.
Флорида штатының университеті
(Florida State University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. fsu. edu/
165.
Джордж Мейсон университеті
(George Mason University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www2. gmu. edu/
166.
Джорджтаун университеті
(Georgetown University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. geo rget own. edu/
167.
Джорджия технологиялық институты
(Georgia Institute of Technology)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. gatech. edu/
168.
Гарвард университеті
(Harvard University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. harvard. edu/
169.
Блумингтондағы Индиана университеті
(Indiana University Bloomington)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. iu. edu/ index. html

148.
Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ" (National Research Nuclear University MEPhI)
Российская Федерация
https://www.mephi.ru/
149.
Национальный исследовательский университет "Высшая школа экономики" (National Research University "The Higher School of Economics")
Российская Федерация
https://www.hse.ru/
150.
Национальный исследовательский университет ИТМО (ITMO University)
Российская Федерация
https://www.itmo.ru/
151.
Национальный исследовательский технологический университет "МИСиС" (National University Sciense and technology "MISIS")
Российская Федерация
https://www.misis.ru/
152.
Санкт-Петербургский государственный университет (St. Petersburg State University)
Российская Федерация
https://www.spbu.ru/
153.
Наньянский технологический университет (Nanyang Technological University)
Республика Сингапур
https://www.ntu.edu.sg
154.
Национальный университет Сингапура (National University of Singapore)
Республика Сингапур
https://nus.edu.sg/
155.
Бостонский университет (Boston University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.bu.edu/
156.
Университет Брауна (Brown University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.brown.edu/
157.
Калифорнийский технологический институт (California Institute of Technology)
Соединенные Штаты Америки
http://www.caltech.edu/
158.
Университет Карнеги-Меллона (Carnegie Mellon University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.cmu.edu/
159.
Университет Кейс - Вестерн - Резерв (Case Western Reserve University)
Соединенные Штаты Америки
https://case.edu/
160.
Колумбийский университет (Columbia University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.columbia.edu/
161.
Корнеллский университет (Cornell University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.cornell.edu/
162.
Университет Дьюка (Duke University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.duke.edu/
163.
Университет Эмори (Emory University)
Соединенные Штаты Америки
http://www.emory.edu/home/index.html
164.
Университет штата Флорида (Florida State University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.fsu.edu/
165.
Университет Джорджа Мейсона (George Mason University)
Соединенные Штаты Америки
https://www2.gmu.edu/
166.
Джорджтаунский университет (Georgetown University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.georgetown.edu/
167.
Технологический институт Джорджии Georgia Institute of Technology
Соединенные Штаты Америки
https://www.gatech.edu/
168.
Гарвардский университет (Harvard University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.harvard.edu/
169.
Индианский университет в Блумингтоне (Indiana University Bloomington)
Соединенные Штаты Америки
https://www.iu.edu/index.html

170.
Джонс Хопкинс университеті
(Johns Hopkins University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. jhu. edu/
171.
Мичиган штаты университеті
(Michigan State University)
Америка Құрама Штаттары
https:// msu. edu/
172.
Нью-Йорк университеті
(New York University_
Америка Құрама Штаттары
https:// www. nyu. edu/
173.
Солтүстік Батыс университеті
(Northwestern University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. nor thwe ster n. edu/
174.
Огайо штаты университеті
(Ohio State University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. osu. edu/
175.
Пенсильвания штаты университеті
(Pennsylvania State University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. psu. edu/
176.
Принстон университеті
(Princeton University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. pri ncet on. edu/
177.
Пердью университеті
(Purdue University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. purdue. edu/
178.
Райс университеті
(Rice University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. rice. edu/
179.
Нью-Брунсвиктегі Рутдгер университеті
(Rutgers University, New Brunswick)
Америка Құрама Штаттары
https:// new brun swic k. rutgers. edu/
180.
Стэнфорд университеті
(Stanford University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. sta nfor d. edu/
181.
Техас A&M университеті
(Texas A&M University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. tamu. edu/
182.
Тафтс университеті
(Tufts University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. tufts. edu/
183.
Аризона университеті
(University of Arizona)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. arizona. edu/
184.
Берклидегі Калифорния университеті
(University of California, Berkeley)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ber kele y. edu/
185.
Де́йвистегі Калифорния университеті
(University of California, Davis)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ucdavis. edu/
186.
Ирвайндегі Калифорния университеті
(University of California, Irvine)
Америка Құрама Штаттары
https:// uci. edu/
187.
Лос-Анджелестегі Калифорния университеті
(University of California, Los Angeles)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ucla. edu/
188.
Сан-Диегодағы Калифорния университеті
(University of California, San Diego)
Америка Құрама Штаттары
https:// ucsd. edu/
189.
Санта-Крузтағы Калифорния университеті (University of California, Santa Cruz)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ucsb. edu/
190.
Санта-Барбарадағы Калифорния университеті
(University of California, Santa Barbara)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ucsc. edu/
191.
Чикаго университеті
(University of Chicago)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. uch icag o. edu
192.
Боулдердегі Колорадо университеті
(University of Colorado at Boulder)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. col orad o. edu/

170.
Университет Джонса Хопкинса (Johns Hopkins University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.jhu.edu/
171.
Университет штата Мичиган (Michigan State University)
Соединенные Штаты Америки
https://msu.edu/
172.
Нью-Йоркский университет (New York University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.nyu.edu/
173.
Северо-Западный университет (Northwestern University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.northwestern.edu/
174.
Университет штата Огайо (Ohio State University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.osu.edu/
175.
Университет штата Пенсильвания (Pennsylvania State University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.psu.edu/
176.
Принстонский университет (Princeton University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.princeton.edu/
177.
Университет Пердью (Purdue University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.purdue.edu/
178.
Университет Райса (Rice University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.rice.edu/
179.
Рутгерский университет в Нью-Джерси (Rutgers University, New Brunswick)
Соединенные Штаты Америки
https://newbrunswick.rutgers.edu/
180.
Стэнфордский университет (Stanford University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.stanford.edu/
181.
Техасский университет A&M (Texas A&M University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.tamu.edu/
182.
Университет Тафтса (Tufts University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.tufts.edu/
183.
Университет Аризона (University of Arizona)
Соединенные Штаты Америки
https://www.arizona.edu/
184.
Калифорнийский университет в Беркли (University of California, Berkeley)
Соединенные Штаты Америки
https://www.berkeley.edu/
185.
Калифорнийский университет в Дейвисе (University of California, Davis)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ucdavis.edu/
186.
Калифорнийский университет в Ирвайне (University of California, Irvine)
Соединенные Штаты Америки
https://uci.edu/
187.
Калифорнийский университет в Лос-Анджелесе (University of California, Los Angeles)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ucla.edu/
188.
Калифорнийский университет в Сан-Диего (University of California, San Diego)
Соединенные Штаты Америки
https://ucsd.edu/
189.
Калифорнийский университет в Санта-Барбаре (University of California, Santa Barbara)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ucsb.edu/
190.
Калифорнийский университет в Санта-Круз (University of California, Santa Cruz)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ucsc.edu/
191.
Университет Чикаго (University of Chicago)
Соединенные Штаты Америки
https://www.uchicago.edu
192.
Колорадский университет в Боулдере (University of Colorado at Boulder)
Соединенные Штаты Америки
https://www.colorado.edu/

193.
Флорида университеті
(University of Florida)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ufl. edu/
194.
Чикагодағы Иллинойс университеті
(University of Illinois at Chicago)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. uic. edu/
195.
Урбана-Шампейндегі Иллинойс университеті
(University of Illinois at Urbana-Champaign)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ill inoi s. edu
196.
Колледж-Парктегі Мэриленд университеті
(University of Maryland, College Park)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. umd. edu
197.
Массачусетс университеті
(University of Massachusetts)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. mas sach uset ts. edu/
198.
Майами университеті
(University of Miami)
Америка Құрама Штаттары
https:// welcome. miami. edu/
199.
Мичиган университеті
(University of Michigan, Ann Arbor)
Америка Құрама Штаттары
https:// umich. edu/
200.
Миннесота университеті
(University of Minnesota, Twin Cities)
Америка Құрама Штаттары
https:// twin- cities. umn. edu/
201.
Чапел-Хиллдегі Солтүстік Каролина университеті
(University of North Carolina at Chapel Hill)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. unc. edu
202.
Пенсильвания университеті
(University of Pennsylvania)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. upenn. edu/
203.
Питтсбург университеті
(University of Pittsburgh)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. pitt. edu/
204.
Рочестер университеті
(University of Rochester)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. roc hest er. edu/
205.
Оңтүстік Флорида университеті
(University of South Florida)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. usf. edu/
206.
Оңтүстік Калифорния университеті
(University of Southern California)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. usc. edu/
207.
Остиндегі Техас университеті
(University of Texas at Austin)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. utexas. edu
208.
Юта университеті
(University of Utah)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. utah. edu/
209.
Виргиния университеті
(University of Virginia)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. vir gini a. edu/
210.
Вашингтон университеті
(University of Washington)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. was hing ton. edu
211.
Мадисондегі Висконсин университеті
(University of Wisconsin - Madison)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. wisc. edu
212.
Вандербильт университеті
(Vanderbilt University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. van derb ilt. edu/
213.
Сент-Луистегі Вашингтон университеті
(Washington University in St. Louis)
Америка Құрама Штаттары
https:// wustl. edu/
214.
Йель университеті
(Yale University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. yale. edu/
215.
Дартмут колледжі
(Dartmouth College)
Америка Құрама Штаттары
https:// home. dar tmou th. edu/

193.
Университет Флориды (University of Florida)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ufl.edu/
194.
Иллинойсский университет в Чикаго (University of Illinois at Chicago)
Соединенные Штаты Америки
https://www.uic.edu/
195.
Иллинойсский университет в Урбане-Шампейне (University of Illinois at Urbana-Champaign)
Соединенные Штаты Америки
https://www.illinois.edu
196.
Мэрилендский университет в Колледж-Парке (University of Maryland, College Park)
Соединенные Штаты Америки
https://www.umd.edu
197.
Университет Массачусетса (University of Massachusetts)
Соединенные Штаты Америки
https://www.massachusetts.edu/
198.
Университет Майами (University of Miami)
Соединенные Штаты Америки
https://welcome.miami.edu/
199.
Мичиганский университет (University of Michigan, Ann Arbor)
Соединенные Штаты Америки
https://umich.edu/
200.
Университет Миннесоты (University of Minnesota, Twin Cities)
Соединенные Штаты Америки
https://twin-cities.umn.edu/
201.
Университет Северной Каролины в Чапел-Хилл (University of North Carolina at Chapel Hill)
Соединенные Штаты Америки
https://www.unc.edu
202.
Пенсильванский университет (University of Pennsylvania)
Соединенные Штаты Америки
https://www.upenn.edu/
203.
Питтсбургский университет (University of Pittsburgh)
Соединенные Штаты Америки
https://www.pitt.edu/
204.
Рочестерский университет (University of Rochester)
Соединенные Штаты Америки
https://www.rochester.edu/
205.
Университет Южной Флориды (University of South Florida)
Соединенные Штаты Америки
https://www.usf.edu/
206.
Университет Южной Калифорнии (University of Southern California)
Соединенные Штаты Америки
https://www.usc.edu/
207.
Техасский университет в Остине (University of Texas at Austin)
Соединенные Штаты Америки
https://www.utexas.edu
208.
Университет Юты (University of Utah)
Соединенные Штаты Америки
https://www.utah.edu/
209.
Виргинский университет (University of Virginia)
Соединенные Штаты Америки
https://www.virginia.edu/
210.
Вашингтонский университет (University of Washington)
Соединенные Штаты Америки
https://www.washington.edu
211.
Висконсинский университет в Мадисоне (University of Wisconsin – Madison)
Соединенные Штаты Америки
https://www.wisc.edu
212.
Университет Вандербильта (Vanderbilt University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.vanderbilt.edu/
213.
Университет Вашингтона в Сент-Луисе (Washington University in St Louis)
Соединенные Штаты Америки
https://wustl.edu/
214.
Йельский университет (Yale University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.yale.edu/
215.
Колледж Дартмут (Dartmouth College)
Соединенные Штаты Америки
https://home.dartmouth.edu/

216.
Массачусетс технологиялық институты
(Massachusetts Institute of Technology)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. mit. edu/
217.
Аризона мемлекеттік университеті
(Arizona State University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. asu. edu/
218.
Нотр-Дам университеті
(University of Notre Dame)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. nd. edu/
219.
Солтүстік-шығыс университеті (Northeastern University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. nor thea ster n. edu/
220.
Айова Университеті (University of Iowa)
Америка Құрама Штаттары
https:// uiowa. edu/
221.
Хельсинки университеті
(University of Helsinki)
Финляндия Республикасы
https:// www. hel sink i. fi/ en
222.
Аалто университеті
(Aalto University)
Финляндия Республикасы
https:// www. aalto. fi/ en
223.
Лион қалыпты жоғары мектебі
(École Normale Supérieure de Lyon)
Франция Республикасы
https:// www. ens- lyon. fr/
224.
Париж-Сакле университеті
(Paris-Saclay University)
Франция Республикасы
https:// www. uni vers ite- paris- saclay. fr/ en
225.
PSL Париж Зерттеу университеті
(PSL University)
Франция Республикасы
https:// www. psl. eu/ en
226.
Сорбонна университеті
(Sorbonne University)
Франция Республикасы
https:// www. sor bonn e- uni vers ite. fr/ en
227.
Париж университеті
(University of Paris)
Франция Республикасы
https:// u- paris. fr/ en/
228.
Политехникалық мектеп (Париж)
(Institut Polytechnique de Paris)
Франция Республикасы
https:// www. pol ytec hniq ue. edu/
229.
Ұлттық Көпірлер мен жолдар мектебі (Ecole des Ponts ParisTech)
Франция Республикасы
https:// eco lede spon ts. fr/
230.
Ұлттық тау-кен мектебі (IMT Atlantique)
Франция Республикасы
https:// www. imt- atl anti que. fr/ en
231.
Саяси зерттеулер институты
(Sciences Po)
Франция Республикасы
https:// www. sci ence spo. fr/ en/
232.
Гренобль Альпі университеті (Universite Grenoble Alpes)
Франция Республикасы
https:// www. univ- gre nobl e- alpes. fr/
233.
Страсбург университеті (University de Strasbourg)
Франция Республикасы
https:// en. unistra. fr/
234.
Экс-Марсель университеті (Aix-Marseille University)
Франция Республикасы
https:// www. univ- amu. fr/ en
235.
Бордо университеті (University of Bordeaux)
Франция Республикасы
https:// www. u- bor deau x. com/
236.
Нант Орталық мектебі (Ecole Centrale de Nantes)
Франция Республикасы
https:// www. ec- nantes. fr/
237.
Жоғары инженерлік мектеп (École Spéciale des Travaux Publics)
Франция Республикасы
https:// www. estp. fr/? lang=en
238.
Лионның ұлттық қолданбалы ғылымдар институты (Institut national des sciences appliquées de Lyon)
Франция Республикасы
https:// www. insa- lyon. fr/
239.
Пуатье университеті (Université de Poitiers)
Франция Республикасы
https:// www. univ- poi tier s. fr/ en/

216.
Массачусетский технологический институт (Massachusetts Institute of Technology)
Соединенные Штаты Америки
https://www.mit.edu/
217.
Университет штата Аризона (Arizona State University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.asu.edu/
218.
Университет Нотр-Дам (University of Notre Dame)
Соединенные Штаты Америки
https://www.nd.edu/
219.
Северо-Восточный университет (Northeastern University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.northeastern.edu/
220.
Университет Айовы (University of Iowa)
Соединенные Штаты Америки
https://uiowa.edu/
221.
Университет Хельсинки (University of Helsinki)
Финляндская Республика
https://www.helsinki.fi/en
222.
Университет Аалто (Aalto University)
Финляндская Республика
https://www.aalto.fi/en
223.
Высшая нормальная школа Лиона (École Normale Supérieure de Lyon)
Французская Республика
https://www.ens-lyon.fr/
224.
Университет Париж-Сакле (Paris-Saclay University)
Французская Республика
https://www.universite-paris-saclay.fr/en
225.
Парижский исследовательский университет PSL (PSL University)
Французская Республика
https://www.psl.eu/en
226.
Университет Сорбонны (Sorbonne University)
Французская Республика
https://www.sorbonne-universite.fr/en
227.
Парижский университет (University of Paris)
Французская Республика
https://u-paris.fr/en/
228.
Политехническая школа (Париж) (Institut Polytechnique de Paris)
Французская Республика
https://www.polytechnique.edu/
229.
Национальная школа мостов и дорог (Ecole des Ponts ParisTech)
Французская Республика
https://ecoledesponts.fr/
230.
Национальная школа горного дела (IMT Atlantique)
Французская Республика
https://www.imt-atlantique.fr/en
231.
Институт политических исследований
(Sciences Po)
Французская Республика
https://www.sciencespo.fr/en/
232.
Университет Гренобль-Альпы (Universite Grenoble Alpes)
Французская Республика
https://www.univ-grenoble-alpes.fr/
233.
Университет Страсбург (University de Strasbourg)
Французская Республика
https://en.unistra.fr/
234.
Университет Экс-Марсель (Aix-Marseille University)
Французская Республика
https://www.univ-amu.fr/en
235.
Университет Бордо (University of Bordeaux)
Французская Республика
https://www.u-bordeaux.com/
236.
Центральная школа Нанта (Ecole Centrale de Nantes)
Французская Республика
https://www.ec-nantes.fr/
237.
Высшая общеинженерная Школа (École Spéciale des Travaux Publics)
Французская Республика
https://www.estp.fr/?lang=en
238.
Национальный институт прикладных наук Лиона (Institut national des sciences appliquées de Lyon)
Французская Республика
https://www.insa-lyon.fr/
239.
Университет Пуатье (Université de Poitiers)
Французская Республика
https://www.univ-poitiers.fr/en/

240.
Лотарингия университеті (University of Lorraine)
Франция Республикасы
https:// welcome. univ-lorraine.fr/en/
241.
Бордо саяси зерттеулер институты (Science Po Bordeaux)
Франция Республикасы
https:// www. sci ence spob orde aux. fr/ fr/ index. html
242.
Карлов университеті
(Charles University)
Чех Республикасы
https:// cuni. cz/ uken- 1. html
243.
Цюрих Швейцария жоғарғы техникалық мектебі
(Swiss Federal Institute of Technology)
Швейцария Конфедерациясы
https:// ethz. ch/ en. html
244.
Базель университеті
(University of Basel)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. unibas. ch/ de
245.
Берн университеті
(University of Bern)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. unibe. ch/ index_ eng. html
246.
Женева университеті
(University of Geneva)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. unige. ch/ en/ uni vers ity/ pre sent atio n/
247.
Лозанн университеті
(University of Lausanne)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. unil. ch/ index. html
248.
Цюрих университеті
(University of Zurich)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. uzh. ch/ en. html
249.
Лозанна федералдық политехникалық мектебі
(Swiss Federal Institute of Technology Lausanne)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. epfl. ch/ en/
250.
Чалмерс технологиялық университеті
(Chalmers University of Technology)
Швеция Корольдігі
https:// www. chlmers. se/ en/ Pages/ default. aspx
251.
Каролин институты
(Karolinska Institute)
Швеция Корольдігі
https:// ki. se/ start
252.
Корольдік технологиялық институты
(KTH Royal Institute of Technology)
Швеция Корольдігі
https:// www. kth. se/ en
253.
Лунд университеті
(Lund University)
Швеция Корольдігі
https:// www. lu. se/
254.
Стокгольм университеті
(Stockholm University)
Швеция Корольдігі
https:// www. su. se/ english/
255.
ГҰтеборг университеті
(University of Gothenburg)
Швеция Корольдігі
https:// www. gu. se/ english
256.
Уппсала университеті
(Uppsala University)
Швеция Корольдігі
https:// www. uu. se/ en
257.
Ханьянг университеті
(Hanyang University)
Корея Республикасы
https:// www. hanyang. ac. kr/ web/ eng
258.
Корея озық ғылым және технология институты
(Korea Advanced Institute of Science & Technology)
Корея Республикасы
https:// www. kaist. ac. kr/ en/
259.
Корея университеті
(Korea University)
Корея Республикасы
https:// www. korea. edu/
260.
Көнхі университеті
(Kyung Hee University)
Корея Республикасы
https:// www. khu. ac. kr/ eng/ main/ index. do
261.
Сеул ұлттық университеті
(Seoul National University)
Корея Республикасы
https:// www. useoul. edu/
262.
Сонгюнгван университеті
(Sungkyunkwan University)
Корея Республикасы
https:// www. skku. edu/ eng/ index. do
263.
Йонсе университеті
(Yonsei University)
Корея Республикасы
https:// www. yonsei. ac. kr/ en_ sc/ index. jsp

240.
Университет Лотарингии (University of Lorraine)
Французская Республика
https://welcome.univ-lorraine.fr/en/
241.
Институт политических исследований Бордо (Science Po Bordeaux)
Французская Республика
https://www.sciencespobordeaux.fr/fr/index.html
242.
Карлов университет (Charles University)
Чешская Республика
https://cuni.cz/uken-1.html
243.
Швейцарская высшая техническая школа Цюриха (Swiss Federal Institute of Technology)
Швейцарская Конфедерация
https://ethz.ch/en.html
244.
Базельский университет (University of Basel)
Швейцарская Конфедерация
https://www.unibas.ch/de
245.
Бернский университет (University of Bern)
Швейцарская Конфедерация
https://www.unibe.ch/index_eng.html
246.
Университет Женевы (University of Geneva)
Швейцарская Конфедерация
https://www.unige.ch/en/university/presentation/
247.
Лозаннский университет (University of Lausanne)
Швейцарская Конфедерация
https://www.unil.ch/index.html
248.
Цюрихский университет (University of Zurich)
Швейцарская Конфедерация
https://www.uzh.ch/en.html
249.
Федеральная политехническая школа Лозанны (Swiss Federal Institute of Technology Lausanne)
Швейцарская Конфедерация
https://www.epfl.ch/en/
250.
Технический университет Чалмерса (Chalmers University of Technology)
Королевство Швеция
https://www.chlmers.se/en/Pages/default.aspx
251.
Каролинский институт (Karolinska Institute)
Королевство Швеция
https://ki.se/start
252.
Королевский технологический институт (KTH Royal Institute of Technology)
Королевство Швеция
https://www.kth.se/en
253.
Лундский университет (Lund University)
Королевство Швеция
https://www.lu.se/
254.
Стокгольмский университет (Stockholm University)
Королевство Швеция
https://www.su.se/english/
255.
Гетеборгский университет (University of Gothenburg)
Королевство Швеция
https://www.gu.se/english
256.
Уппсальский университет (Uppsala University)
Королевство Швеция
https://www.uu.se/en
257.
Университет Ханьянг (Hanyang University)
Республика Корея
https://www.hanyang.ac.kr/web/eng
258.
Корейский институт передовых технологий (Korea Advanced Institute of Science & Technology)
Республика Корея
https://www.kaist.ac.kr/en/
259.
Университет Коре (Korea University)
Республика Корея
https://www.korea.edu/
260.
Университет Кенхи (Kyung Hee University)
Республика Корея
https://www.khu.ac.kr/eng/main/index.do
261.
Сеульский национальный университет (Seoul National University)
Республика Корея
https://www.useoul.edu/
262.
Университет Сонгюнгван (Sungkyunkwan University)
Республика Корея
https://www.skku.edu/eng/index.do
263.
Университет Енсе (Yonsei University)
Республика Корея
https://www.yonsei.ac.kr/en_sc/index.jsp