"Болашақ" халықаралық стипендиясын іске асырудың кейбір шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2024 жылғы 19 сәуірдегі № 176 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 19 сәуірде № 34272 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысымен бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу және "Болашақ" халықаралық стипендиясын жұмсау бағыттарын айқындау қағидаларын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) 2024 жылы "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшін үміткерлерден құжаттар қабылдаудың және осы конкурсты өткізудің мына мерзімдері:
құжаттарды қабылдау – 2024 жылғы 29 сәуір мен 25 қазан аралығы;
конкурсты өткізу – 2024 жылғы 10 мамыр мен 30 қараша аралығы;
2) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2024-2026 жылдарға "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Халықаралық ынтымақтастық департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің міндетін атқарушысы
Д. Щеглова
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің міндетін
атқарушысы
2024 жылғы 19 сәуірдегі
№ 176 бұйрыққа
қосымша
2024 - 2026 жылдарға арналған "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстан өтуі үшін ұсынылатын шетелдік жетекші оқу орындары, шетелдік ұйымдар тізімі
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 30.06.2025 № 327 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 27.03.2026 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 16.03.2026 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) бұйрықтарымен.
Жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың атауы Орналасқан жері Интернеттегі
мекенжайы

О некоторых мерах по реализации международной стипендии "Болашак"
Приказ и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 19 апреля 2024 года № 176. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 апреля 2024 года № 34272.
В целях реализации Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии "Болашак" и определении направлений расходования международной стипендии "Болашак", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) сроки приема документов претендентов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии "Болашак" и проведения данного конкурса в 2024 году:
прием документов – с 29 апреля по 25 октября 2024 года;
проведение конкурса – с 10 мая по 30 ноября 2024 года;
2) список ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2024-2026 годы, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту международного сотрудничества Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
Д. Щеглова
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 19 апреля 2024 года № 176
Список ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций,
рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса
на присуждение международной стипендии "Болашак" на 2024-2026 годы
Сноска. Список с изменениями, внесенными приказами Министра науки и высшего образования РК от 30.06.2025 № 327 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 27.03.2026 № 150 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 16.03.2026).
Наименование высшего учебного заведения, зарубежной организации
Местонахождение
Адрес в интернете

1. Академиялық оқу үшін барлық мамандықтар бойынша шетелдік жетекші жоғары оқу орындары
1.
Аустралия ұлттық университеті
(Australian National University)
Аустралия одағы
(Аустралия)
http:// www. anu. edu. au/
2.
Кертин университеті
(Curtin University)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. curtin. edu. au/
3.
Дикин университеті
(Deakin University)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. deakin. edu. au/
4.
Маккуори университеті
(Macquarie University)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. mq. edu. au/
5.
Монаш университеті
(Monash University)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. unimelb. edu. au
6.
Квинсленд технологиялық университеті
(Queensland University of Technology)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. qut. edu. au/
7.
Аделаид университеті
(University of Adelaide)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. ade laid e. edu. au/
8.
Мельбурн университеті
(University of Melbourne)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. unimelb. edu. au
9.
Жаңа Оңтүстік Уэльс университеті
(University of New South Wales)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. unsw. edu. au
10.
Квинсленд университеті
(University of Queensland)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. uq. edu. au
11.
Сидней университеті
(University of Sydney)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. usyd. edu. au
12.
Сидней технологиялық университеті
(University of Technology Sydney)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. uts. edu. au/
13.
Батыс Аустралия университеті
(University of Western Australia)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. uwa. edu. au/
14.
Воллонгонг университеті
(University of Wollongong)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. uow. edu. au/
15.
Ньюкасл университеті
University of Newcastle
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. new cast le. edu. au/
16.
Суинберн Технологиялық Университеті (Swinburne University of Technology)
Аустралия одағы
(Аустралия)
https:// www. swi nbur ne. edu. au/
17.
Леопольд және Франц Инсбрук университеті
(Universität Innsbruck)
Аустрия
https:// www. uibk. ac. at/
18.
Вена университеті
(University of Vienna)
Аустрия
https:// www. univie. ac. at/ en/
19.
Вена медициналық университеті (Medical University of Vienna)
Аустрия
https:// www. med uniw ien. ac. at/ web/ en/
20.
Гент университеті
(Ghent University)
Бельгия Корольдігі
https:// www. ugent. be/ en
21.
Левен католик университеті
(KU Leuven)
Бельгия Корольдігі
https:// www. kul euve n. be/ english/
22.
Брюссельдегі еркін университет
(Universite libre de Bruxelles)
Бельгия Корольдігі
https:// www. ulb. be/
23.
Антверпен университеті
(University of Antwerp)
Бельгия Корольдігі
https:// www. uan twer pen. be/ en/
24.
Лувен католиктік университеті
(Université catholique de Louvain)
Бельгия Корольдігі
https:// ucl ouva in. be/ fr/ index. html
25.
Сан-Паулу университеті
(University of Sao Paulo)
Бразилия
https:// www5. usp. br/# english
26.
Сегед университеті (University of Szeged)
Венгрия
https:// u- szeged. hu/ english/ master- pro gram mes
27.
Дебрецен университеті (University of Debrecen)
Венгрия
https:// www. edu. unideb. hu/ p/ gra duat e- programs
28.
Кардифф университеті
(Cardiff University)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. cardiff. ac. uk/
29.
Дарем университеті
(Durham University)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. dur. ac. uk/
30.
Лондон империялық колледжі
(Imperial College London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. imp eria l. ac. uk/
31.
Лондон Корольдік колледжі
(King’s College London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. kcl. ac. uk/
32.
Ланкастер университеті
(Lancaster University)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. lan cast er. ac. uk/
33.
Лондонның экономика мектебі
(London School of Economics and Political Science)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. lse. ac. uk/
34.
Ньюкасл университеті
(Newcastle University)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. ugent. be/ en
35.
Лондондағы Queen Mary университеті
(Queen Mary, University of London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. qmul. ac. uk/
36.
Лондон университеттік колледжі
(University College London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. ucl. ac. uk/
37.
Абердин университеті
(University of Aberdeen)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. abdn. ac. uk/
38.
Бат университеті
(University of Bath)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. bath. ac. uk/
39.
Бирмингем университеті
(University of Birmingham)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. bir ming ham. ac. uk/
40.
Бристоль университеті
(University of Bristol)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. bristol. ac. uk/
41.
Кембридж университеті
(University of Cambridge)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. cam. ac. uk
42.
Шығыс Англия университеті
(University of East Anglia)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. uea. ac. uk/
43.
Эдинбург университеті
(University of Edinburgh)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. ed. ac. uk
44.
Эксетер университеті
(University of Exeter)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. exeter. ac. uk/
45.
Глазго университеті
(University of Glasgow)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. gla. ac. uk
46.
Лидс университеті
(University of Leeds)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. leeds. ac. uk/
47.
Ливерпуль университеті
(University of Liverpool)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. liv erpo ol. ac. uk/
48.
Манчестер университеті
(University of Manchester)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
www. man ches ter. ac. uk
49.
Ноттингем университеті
(University of Nottingham)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. not ting ham. ac. uk
50.
Оксфорд университеті
(University of Oxford)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. ox. ac. uk
51.
Рединг университеті
(University of Reading)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
http:// www. reading. ac. uk/
52.
Шеффилд университеті
(University of Sheffield)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. she ffie ld. ac. uk/
53.
Саутгемптон университеті
(University of Southampton)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. sou tham pton. ac. uk/
54.
Сассекс университеті
(University of Sussex)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. sussex. ac. uk/
55.
Уорик университеті
(University of Warwick)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. warwick. ac. uk
56.
Йорк университеті
(University of York)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. york. ac. uk/
57.
Сент-Эндрюс университеті
(University of St Andrews)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. st- andrews. ac. uk/
58.
Белфасттағы Квинс университеті
(Queen’s University Belfast)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https:// www. qub. ac. uk/
59.
Лестер университеті (University of Leicester)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https://​le.​ac.​uk/
60.
Иоганн Вольфганг ГҰте атындағы Франкфурт университеті
(Goethe University Frankfurt)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. goethe- uni vers ity- fra nkfu rt. de/ en? legacy_ req uest=1
61.
Гейдельберг университеті
(Heidelberg University)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. uni- hei delb erg. de/ en
62.
Карлсруэ технологиялық институты
(Karlsruhe Institute of Technology)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. kit. edu/ english/
63.
Людвиг және Максимилиан атындағы Мюнхен университеті
(Ludwig-Maximilians-Universität München)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. en. uni-muenchen.de/
64.
Ахендегі Рейн-Вестфаль техникалық университеті (RWTH Aachen University)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. rwth- aachen. de/ go/ id/ a/? lidx=1
65.
Берлин техникалық университеті
(Technical University of Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. tu. berlin/
66.
Мюнхен техникалық университеті
(Technical University of Munich)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. tum. de/ en/
67.
Бонн университеті
(University of Bonn)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. uni- bonn. de/ the- uni vers ity
68.
КҰльн университеті
(University of Cologne)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// portal. uni-koeln.de/en/sub/uoc-home
69.
Эрланген-Нюрнберг Университеті
(University of Erlangen-Nuremberg)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. fau. eu/
70.
Фрайбург университеті
(University of Freiburg)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// uni- fre ibur g. de/
71.
Георг-Август атындағы ГҰттинген университеті
(University of Göttingen)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. uni- goe ttin gen. de/ en/ 1. html
72.
Тюбинген университеті
(University of Tübingen)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// uni- tue bing en. de/ en/ uni vers ity/
73.
Юлий және Максимилиан атындағы Вюрцбург университеті (University of Wuerzburg)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. uni- wue rzbu rg. de/ en/ uni vers ity/
74.
Шпайер Неміс административтік ғылым университеті (German University of Administrative Sciences Speyer)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. uni- speyer. de
75.
Гамбург университеті
(Universität Hamburg)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. uni- hamburg. de/ en. html
76.
Дрезден техникалық университеті
(Technische Universitat Dresden)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// tu- dresden. de/
77.
Гумбольдт атындағы Ұлттық yниверситеті (Humboldt University of Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. hu- berlin. de/ en
78.
Берлин Еркін университеті (Freie Universitat of Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. fu- berlin. de/ en/ index. html
79.
Мюнстер Университеті (University of Munster)
Германия Федеративтік Республикасы
https:// www. uni- mue nste r. de/ en/
80.
Орхус университеті
(Aarhus University)
Дания Корольдігі
https:// int erna tion al. au. dk/
81.
Дания техникалық университеті
(Technical University of Denmark)
Дания Корольдігі
https:// www. dtu. dk/ english
82.
Копенгаген университеті
(University of Copenhagen)
Дания Корольдігі
https:// www. ku. dk
83.
Иерусалим еврей университеті
(Hebrew University of Jerusalem)
Израиль мемлекеті
https:// iisc. ac. in/
84.
Тель-Авив университеті
(Tel Aviv University)
Израиль мемлекеті
https:// en. huji. ac. il/ en
85.
Үнді ғылыми институты (Indian Institute of Science)
Индия республикасы
https:// english. tau. ac. il/
86.
Дублин университетінің колледжі
(University College Dublin)
Ирландия
https:// www. ucd. ie/
87.
Тринити колледжі (Дублин)
(Trinity College Dublin)
Ирландия
https:// www. tcd. ie/
88.
Барселонаның автономдық университеті
(Autonomous University of Barcelona)
Испания Корольдігі
https:// www. uab. cat/ en/
89.
Мадридтегі Комплутенс университеті
(Complutense University of Madrid)
Испания Корольдігі
https:// www. ucm. es/ english
90.
Наварра университеті
(University of Navarra)
Испания Корольдігі
https:// www. unav. edu/ en/ home
91.
Барселона Университеті
(Universitat de Barcelona)
Испания Корольдігі
https:// www. ub. edu/
92.
Помпеу Фабра атындағы университеті (Universitat Pompeu Fabra)
Испания Корольдігі
https:// www. upf. edu/
93.
Сапиенца Рим университеті
(Sapienza University of Rome)
Италия Республикасы
https:// www. uni roma 1. it/ en/ pagina- str uttu rale/ home
94.
Болон университеті
(University of Bologna)
Италия Республикасы
https:// www. unibo. it/ en
95.
Падуан университеті
(Università di Padova)
Италия Республикасы
https:// www. unipd. it/
96.
Милан техникалық университеті (Polytechnic University of Milan)
Италия Республикасы
https:// www. polimi. it/ en
97.
Далхаузи университеті
(Dalhousie University)
Канада
https:// www. dal. ca/
98.
Макгилл университеті
(McGill University)
Канада
https:// www. mcgill. ca/
99.
Макмастер университеті
(McMaster University)
Канада
https:// www. mcm aste r. ca/

1. Ведущие зарубежные высшие учебные заведения для академического обучения по всем специальностям
1.
Австралийский национальный университет (Australian National University)
Австралийский Союз (Австралия)
http://www.anu.edu.au/
2.
Университет Кертин (Curtin University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.curtin.edu.au/
3.
Университет Дикина (Deakin University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.deakin.edu.au/
4.
Университет Маккуори (Macquarie University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.mq.edu.au/
5.
Университет Монаша (Monash University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.unimelb.edu.au
6.
Квинслендский технологический университет (Queensland University of Technology)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.qut.edu.au/
7.
Университет Аделаиды (University of Adelaide)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.adelaide.edu.au/
8.
Университет Мельбурна (University of Melbourne)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.unimelb.edu.au
9.
Университет Нового Южного Уэльса (University of New South Wales)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.unsw.edu.au
10.
Университет Квинсленда (University of Queensland)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.uq.edu.au
11.
Университет Сиднея (University of Sydney)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.usyd.edu.au
12.
Технологический университет Сиднея (University of Technology Sydney)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.uts.edu.au/
13.
Университет Западной Австралии (University of Western Australia)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.uwa.edu.au/
14.
Университет Вуллонгонг (University of Wollongong)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.uow.edu.au/
15.
Университет Ньюкасла University of Newcastle
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.newcastle.edu.au/
16.
Технологический Университет Суинберна (Swinburne University of Technology)
Австралийский Союз (Австралия)
https://www.swinburne.edu.au/
17.
Инсбрукский университет им. Леопольда и Франца (Universität Innsbruck)
Австрия
https://www.uibk.ac.at/
18.
Венский университет (University of Vienna)
Австрия
https://www.univie.ac.at/en/
19.
Венский медицинский университет (Medical University of Vienna)
Австрия
https://www.meduniwien.ac.at/web/en/
20.
Гентский университет (Ghent University)
Королевство Бельгия
https://www.ugent.be/en
21.
Левенский католический университет (KU Leuven)
Королевство Бельгия
https://www.kuleuven.be/english/
22.
Брюссельский свободный университет (Universite libre de Bruxelles)
Королевство Бельгия
https://www.ulb.be/
23.
Антверпенский университет (University of Antwerp)
Королевство Бельгия
https://www.uantwerpen.be/en/
24.
Лувенский католический университет (Université catholique de Louvain)
Королевство Бельгия
https://uclouvain.be/fr/index.html
25.
Университет Сан-Паулу (University of Sao Paulo)
Бразилия
https://www5.usp.br/#english
26.
Сегедский университет (University of Szeged)
Венгрия
https://u-szeged.hu/english/master-programmes
27.
Дебреценский университет (University of Debrecen)
Венгрия
https://www.edu.unideb.hu/p/graduate-programs
28.
Университет Кардифф (Cardiff University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.cardiff.ac.uk/
29.
Университет Дарема (Durham University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.dur.ac.uk/
30.
Имперский колледж Лондона (Imperial College London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.imperial.ac.uk/
31.
Королевский колледж Лондона (King’s College London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.kcl.ac.uk/
32.
Университет Ланкастер (Lancaster University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.lancaster.ac.uk/
33.
Лондонская школа экономики и политических наук (London School of Economics and Political Science)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.lse.ac.uk/
34.
Ньюкаслский университет (Newcastle University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.ugent.be/en
35.
Лондонский университет королевы Марии (Queen Mary University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.qmul.ac.uk/
36.
Университетский колледж Лондона (University College London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.ucl.ac.uk/
37.
Абердинский университет (University of Aberdeen)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.abdn.ac.uk/
38.
Университет Бата (University of Bath)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.bath.ac.uk/
39.
Университет Бирмингема (University of Birmingham)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.birmingham.ac.uk/
40.
Бристольский университет (University of Bristol)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.bristol.ac.uk/
41.
Кембриджский университет (University of Cambridge)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.cam.ac.uk
42.
Университет Восточной Англии (University of East Anglia)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.uea.ac.uk/
43.
Университет Эдинбург (University of Edinburgh)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.ed.ac.uk
44.
Университет Эксетера (University of Exeter)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.exeter.ac.uk/
45.
Университет Глазго (University of Glasgow)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.gla.ac.uk
46.
Университет Лидс (University of Leeds)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.leeds.ac.uk/
47.
Ливерпульский университет (University of Liverpool)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.liverpool.ac.uk/
48.
Манчестерский университет (University of Manchester)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
www.manchester.ac.uk
49.
Университет Ноттингем (University of Nottingham)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.nottingham.ac.uk
50.
Оксфордский университет (University of Oxford)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.ox.ac.uk
51.
Университет Рединг (University of Reading)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
http://www.reading.ac.uk/
52.
Университет Шеффилда (University of Sheffield)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.sheffield.ac.uk/
53.
Саутгемптонский университет (University of Southampton)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.southampton.ac.uk/
54.
Университет Сассекса (University of Sussex)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.sussex.ac.uk/
55.
Уорикский университет (University of Warwick)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.warwick.ac.uk
56.
Йоркский университет (University of York)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.york.ac.uk/
57.
Сент-Эндрюсский университет (University of St Andrews)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.st-andrews.ac.uk/
58.
Университет Квинс в Белфасте (Queen’s University Belfast)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.qub.ac.uk/
59.
Университет Лестера (University of Leicester)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​le.​ac.​uk/
60.
Франкфуртский университет им. Иоганна Вольфганга Гете (Goethe University Frankfurt)
Федеративная Республика Германия
https://www.goethe-university-frankfurt.de/en?legacy_request=1
61.
Гейдельбергский университет (Heidelberg University)
Федеративная Республика Германия
https://www.uni-heidelberg.de/en
62.
Технологический институт Карлсруэ (Karlsruhe Institute of Technology)
Федеративная Республика Германия
https://www.kit.edu/english/
63.
Мюнхенский университет имени Людвига и Максимилиана (Ludwig-Maximilians-Universität München)
Федеративная Республика Германия
https://www.en.uni-muenchen.de/
64.
Рейнско-Вестфальский технический университет Ахена (RWTH Aachen University)
Федеративная Республика Германия
https://www.rwth-aachen.de/go/id/a/?lidx=1
65.
Берлинский технический университет (Technical University of Berlin)
Федеративная Республика Германия
https://www.tu.berlin/
66.
Мюнхенский технический университет (Technical University of Munich)
Федеративная Республика Германия
https://www.tum.de/en/
67.
Боннский университет (University of Bonn)
Федеративная Республика Германия
https://www.uni-bonn.de/the-university
68.
Кельнский университет (University of Cologne)
Федеративная Республика Германия
https://portal.uni-koeln.de/en/sub/uoc-home
69.
Университет Эрлангена — Нюрнберга (University of Erlangen-Nuremberg)
Федеративная Республика Германия
https://www.fau.eu/
70.
Фрайбургский университет (University of Freiburg)
Федеративная Республика Германия
https://uni-freiburg.de/
71.
Геттингенский университет имени Георга-Августа (University of Göttingen)
Федеративная Республика Германия
https://www.uni-goettingen.de/en/1.html
72.
Тюбингенский университет (University of Tübingen)
Федеративная Республика Германия
https://uni-tuebingen.de/en/university/
73.
Вюрцбургский университет имени Юлиуса и Максимилиана (University of Wuerzburg)
Федеративная Республика Германия
https://www.uni-wuerzburg.de/en/university/
74.
Немецкий университет административных наук Шпайера (German University of Administrative Sciences Speyer)
Федеративная Республика Германия
https://www.uni-speyer.de
75.
Гамбургский университет (Universität Hamburg)
Федеративная Республика Германия
https://www.uni-hamburg.de/en.html
76.
Технический университет Дрездена (Technische Universitat Dresden)
Федеративная Республика Германия
https://tu-dresden.de/
77.
Университет имени Гумбольдта в Берлине (Humboldt University of Berlin)
Федеративная Республика Германия
https://www.hu-berlin.de/en
78.
Свободный университет Берлина (Freie Universitat of Berlin)
Федеративная Республика Германия
https://www.fu-berlin.de/en/index.html
79.
Университет в Мюнстере (University of Munster)
Федеративная Республика Германия
https://www.uni-muenster.de/en/
80.
Орхусский университет (Aarhus University)
Королевство Дания
https://international.au.dk/
81.
Датский технический университет (Technical University of Denmark)
Королевство Дания
https://www.dtu.dk/english
82.
Копенгагенский университет (University of Copenhagen)
Королевство Дания
https://www.ku.dk
83.
Индийский научный институт (Indian Institute of Science)
Республика Индия
https://iisc.ac.in/
84.
Еврейский университет в Иерусалиме (Hebrew University of Jerusalem)
Государство Израиль
https://en.huji.ac.il/en
85.
Тель-Авивский университет (Tel Aviv University)
Государство Израиль
https://english.tau.ac.il/
86.
Университетский колледж Дублина (University College Dublin)
Республика Ирландия
https://www.ucd.ie/
87.
Тринити-колледж (Дублин) (Trinity College Dublin)
Республика Ирландия
https://www.tcd.ie/
88.
Автономный университет Барселоны (Autonomous University of Barcelona)
Королевство Испания
https://www.uab.cat/en/
89.
Университет Комплутенсе (Complutense University of Madrid)
Королевство Испания
https://www.ucm.es/english
90.
Университет Наварры (University of Navarra)
Королевство Испания
https://www.unav.edu/en/home
91.
Университет Барселоны (Universitat de Barcelona)
Королевство Испания
https://www.ub.edu/
92.
Университет Помпеу Фабра (Universitat Pompeu Fabra)
Королевство Испания
https://www.upf.edu/
93.
Римский университет Сапиенца (Sapienza University of Rome)
Итальянская Республика
https://www.uniroma1.it/en/pagina-strutturale/home
94.
Болонский университет (University of Bologna)
Итальянская Республика
https://www.unibo.it/en
95.
Падуанский университет (Università di Padova)
Итальянская Республика
https://www.unipd.it/
96.
Миланский технический университет (Polytechnic University of Milan)
Итальянская Республика
https://www.polimi.it/en
97.
Университет Далхаузи (Dalhousie University)
Канада
https://www.dal.ca/
98.
Университет Макгилла (McGill University)
Канада
https://www.mcgill.ca/
99.
Университет Макмастера (McMaster University)
Канада
https://www.mcmaster.ca/

100.
Альберта университеті
(University of Alberta)
Канада
https:// www. ual bert a. ca
101.
Британиялық Колумбия университеті
(University of British Columbia)
Канада
https:// www. ubc. ca/
102.
Калгари университеті
(University of Calgary)
Канада
https:// www. uca lgar y. ca/
103.
Оттава университеті
(University of Ottawa)
Канада
https:// www. uottawa. ca/ en
104.
Торонто университеті
(University of Toronto)
Канада
https:// www. uto ront o. ca
105.
Ватерлоо университеті
(University of Waterloo)
Канада
https:// uwa terl oo. ca/
106.
Монреал университеті
(Universitate de Montreal)
Канада
https:// www. umo ntre al. ca/ en/
107.
Батыс Онтарио университеті
(Western University)
Канада
http:// www. uwo. ca/
108.
Пекин педагогикалық университеті
(Beijing Normal University)
Қытай Халық Республикасы
https:// english. bnu. edu. cn/
109.
Фудан университеті
(Fudan University)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. fudan. edu. cn/ en/
110.
Харбин политехникалық университеті
(Harbin Institute of Technology)
Қытай Халық Республикасы
http:// en. hit. edu. cn/
111.
Нанкин университеті
(Nanjing University)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. nju. edu. cn/ en/
112.
Бейжің университеті
(Peking University)
Қытай Халық Республикасы
http:// english. pku. edu. cn/
113.
Шанхай Джао Тонг университеті
(Shanghai Jiao Tong University)
Қытай Халық Республикасы
http:// en. sjtu. edu. cn/
114.
Сун Ятсен университеті
(Sun Yat-sen University)
Қытай Халық Республикасы
http:// www. sysu. edu. cn/ en/ index. htm
115.
Цинхуа университеті
(Tsinghua University)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. tsi nghu a. edu. cn/ en/
116.
Қытай ғылым және технология университеті
(University of Science and Technology of China)
Қытай Халық Республикасы
https:// en. ustc. edu. cn/
117.
Чжэцзян университеті
(Zhejiang University)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. zju. edu. cn/
118.
Сычуан университеті
(Sichuan University)
Қытай Халық Республикасы
https:// en. scu. edu. cn/
119.
Оңтүстік ғылыми және технология университеті
(Southern University of Science and Technology)
Қытай Халық Республикасы
https:// www. sustech. edu. cn/ en/
120.
Ухань Университеті (Wuhan University)
Қытай Халық Республикасы
https:// en. whu. edu. cn/
121.
Хуажун ғылым және технология университеті (Huazhong University of Science and Technology)
Қытай халық республикасы
https:// english. hust. edu. cn/
122.
Тунцзи университеті (Tongji University)
Қытай халық республикасы
https:// en. tongji. edu. cn/ p/#/
123.
Тяньцзинь университеті (Tianjin University)
Қытай халық республикасы
https:// www. tju. edu. cn/ english/ index. htm
124.
Гонконг Қытай университеті
(Chinese University of Hong Kong)
Арнайы Гонконг әкімшілік ауданы
https:// www. cuhk. edu. hk/ english/ index. html

100.
Университет Альберты (University of Alberta)
Канада
https://www.ualberta.ca
101.
Университет Британской Колумбии (University of British Columbia)
Канада
https://www.ubc.ca/
102.
Университет Калгари (University of Calgary)
Канада
https://www.ucalgary.ca/
103.
Университет Оттавы (University of Ottawa)
Канада
https://www.uottawa.ca/en
104.
Университет Торонто (University of Toronto)
Канада
https://www.utoronto.ca
105.
Университет Ватерлоо (University of Waterloo)
Канада
https://uwaterloo.ca/
106.
Монреальский университет (Universitate de Montreal)
Канада
https://www.umontreal.ca/en/
107.
Университет Западной Онтарио (Western University)
Канада
http://www.uwo.ca/
108.
Пекинский педагогический университет (Beijing Normal University)
Китайская Народная Республика
https://english.bnu.edu.cn/
109.
Университет Фудань (Fudan University)
Китайская Народная Республика
https://www.fudan.edu.cn/en/
110.
Харбинский политехнический университет (Harbin Institute of Technology)
Китайская Народная Республика
http://en.hit.edu.cn/
111.0
Нанкинский университет (Nanjing University)
Китайская Народная Республика
https://www.nju.edu.cn/en/
112.
Пекинский университет (Peking University)
Китайская Народная Республика
http://english.pku.edu.cn/
113.
Шанхайский университет транспорта (Shanghai Jiao Tong University)
Китайская Народная Республика
http://en.sjtu.edu.cn/
114.
Университет Сунь Ятсена (Sun Yat-sen University)
Китайская Народная Республика
http://www.sysu.edu.cn/en/index.htm
115.
Университет Цинхуа (Tsinghua University)
Китайская Народная Республика
https://www.tsinghua.edu.cn/en/
116.
Научно-технический университет Китая (University of Science and Technology of China)
Китайская Народная Республика
https://en.ustc.edu.cn/
117.
Чжэцзянский университет (Zhejiang University)
Китайская Народная Республика
https://www.zju.edu.cn/
118.
Сычуаньский университет (Sichuan University)
Китайская Народная Республика
https://en.scu.edu.cn/
119.
Южный университет науки и технологий (Southern University of Science and Technology)
Китайская Народная Республика
https://www.sustech.edu.cn/en/
120.
Университет Уханя (Wuhan University)
Китайская Народная Республика
https://en.whu.edu.cn/
121.
Хуачжунский университет науки и технологии (Huazhong University of Science and Technology)
Китайская Народная Республика
https://english.hust.edu.cn/
122.
Университет Тунцзи (Tongji University)
Китайская Народная Республика
https://en.tongji.edu.cn/p/#/
123.
Тяньцзиньский университет (Tianjin University)
Китайская Народная Республика
https://www.tju.edu.cn/english/index.htm
124.
Китайский университет Гонконга (Chinese University of Hong Kong)
Специальный административный район Гонконг
https://www.cuhk.edu.hk/english/index.html

125.
Гонконг қалалық университеті
(City University of Hong Kong)
Арнайы Гонконг әкімшілік ауданы
https:// www. cityu. edu. hk/
126.
Гонконг политехникалық университеті
(Hong Kong Polytechnic University)
Арнайы Гонконг әкімшілік ауданы
https:// www. polyu. edu. hk/
127.
Гонконг ғылым және технология университеті
(Hong Kong University of Science and Technology)
Арнайы Гонконг әкімшілік ауданы
https:// hkust. edu. hk/
128.
Гонконг университеті
(University of Hong Kong)
Арнайы Гонконг әкімшілік ауданы
https:// www. hku. hk/
129.
Делфт техникалық университеті
(Delft University of Technology)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. tudelft. nl/ en/
130.
Эразм Роттердам университеті
(Erasmus University Rotterdam)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. eur. nl/ en
131.
Лейден университеті
(Leiden University)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. uni vers itei tlei den. nl/ en
132.
Маастрихт университеті
(Maastricht University)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. maa stri chtu nive rsit y. nl/
133.
Амстердам университеті
(University of Amsterdam)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. uva. nl/
134.
Гронинген университеті
(University of Groningen)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. rug. nl/? lang=en
135.
Утрехт университеті
(Utrecht University)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. uu. nl/ en
136.
Амстердам тегін университеті
(Vrije Universiteit Amsterdam)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. vu. nl/ en
137.
Вагенинген университеті
(Wageningen University & Research)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. wur. nl/ en. htm
138.
Эйндховен техникалық университеті
(Eindhoven University of Technology)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. tue. nl/ en/
139.
Неймген университеті
(Radboud University in Nijmegen)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. ru. nl/ english/
140.
Твенте университеті
(University of Twente)
Нидерланд Корольдігі
https:// www. utwente. nl/ en/
141.
Отаго университеті
(University of Otago)
Жаңа Зеландия
https:// www. otago. ac. nz/
142.
Окленд университеті
(The University of Auckland)
Жаңа Зеландия
https:// www. auc klan d. ac. nz/
143.
Берген университеті
(University of Bergen)
Норвегия Корольдігі
https:// www. uib. no/ en
144.
Осло университеті
(University of Oslo)
Норвегия Корольдігі
https:// www. uio. no/ english/
145.
М. В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университеті (Lomonosov Moscow State University)
Ресей Федерациясы
https:// www. msu. ru/
146.
Н.Э. Бауман атындағы Мәскеу мемлекеттік техникалық университет
(Bauman Moscow State Technical University)
Ресей Федерациясы
https:// www. bmstu. ru/
147.
Мәскеу физика-техникалық институт
(Moscow Institute of Physics and Technology)
Ресей Федерациясы
https:// www. mipt. ru/

125.
Городской университет Гонконга (City University of Hong Kong)
Специальный административный район Гонконг
https://www.cityu.edu.hk/
126.
Гонконгский политехнический университет (Hong Kong Polytechnic University)
Специальный административный район Гонконг
https://www.polyu.edu.hk/
127.
Гонконгский университет науки и технологии (Hong Kong University of Science and Technology)
Специальный административный район Гонконг
https://hkust.edu.hk/
128.
Университет Гонконга (University of Hong Kong)
Специальный административный район Гонконг
https://www.hku.hk/
129.
Делфтский технический университет (Delft University of Technology)
Нидерланды
https://www.tudelft.nl/en/
130.
Роттердамский университет Эразма (Erasmus University Rotterdam)
Нидерланды
https://www.eur.nl/en
131.
Лейденский университет (Leiden University)
Нидерланды
https://www.universiteitleiden.nl/en
132.
Маастрихтский университет (Maastricht University)
Нидерланды
https://www.maastrichtuniversity.nl/
133.
Амстердамский университет (University of Amsterdam)
Нидерланды
https://www.uva.nl/
134.
Гронингенский университет (University of Groningen)
Нидерланды
https://www.rug.nl/?lang=en
135.
Утрехтский университет (Utrecht University)
Нидерланды
https://www.uu.nl/en
136.
Амстердамский свободный университет (Vrije Universiteit Amsterdam)
Нидерланды
https://www.vu.nl/en
137.
Вагенингенский университет (Wageningen University & Research)
Нидерланды
https://www.wur.nl/en.htm
138.
Технический университет Эйндховена (Eindhoven University of Technology)
Нидерланды
https://www.tue.nl/en/
139.
Университет Неймегена (Radboud University in Nijmegen)
Нидерланды
https://www.ru.nl/english/
140.
Университет Твенте (University of Twente)
Нидерланды
https://www.utwente.nl/en/
141.
Университет Отаго (University of Otago)
Новая Зеландия
https://www.otago.ac.nz/
142.
Оклендский Университет (The University of Auckland)
Новая Зеландия
https://www.auckland.ac.nz/
143.
Бергенский университет (University of Bergen)
Королевство Норвегия
https://www.uib.no/en
144.
Университет Осло (University of Oslo)
Королевство Норвегия
https://www.uio.no/english/
145.
Московский государственный университет им. М.В.Ломоносова (Lomonosov Moscow State University)
Российская Федерация
https://www.msu.ru/
146.
Московский государственный технический университет им. Н.Э. Баумана (Bauman Moscow State Technical University)
Российская Федерация
https://www.bmstu.ru/
147.
Московский физико-технический институт (Moscow Institute of Physics and Technology)
Российская Федерация
https://www.mipt.ru/

148.
Ұлттық ядролық зерттеу университеті "МИФИ"
(National Research Nuclear University MEPhI)
Ресей Федерациясы
https:// www. mephi. ru/
149.
"Экономика жоғары мектебі" Ұлттық зерттеу университеті
(National Research University "The Higher School of Economics")
Ресей Федерациясы
https:// www. hse. ru/
150.
ИТМО Ұлттық зерттеу университеті
(ITMO University)
Ресей Федерациясы
https:// www. itmo. ru/
151.
"МИСиС" ұлттық зерттеу технологиялық университеті
(National University Sciense and technology "MISIS")
Ресей Федерациясы
https:// www. misis. ru/
152.
Санкт-Петербург мемлекеттік университеті
(St. Petersburg State University)
Ресей Федерациясы
https:// www. spbu. ru/
153.
Наньян технологиялық университеті
(Nanyang Technological University)
Сингапур Республикасы
https:// www. ntu. edu. sg
154.
Сингапур ұлттық университеті
(National University of Singapore)
Сингапур Республикасы
https:// nus. edu. sg/
155.
Алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 27.03.2026 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 16.03.2026 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) бұйрығымен.
156.
Браун университеті
(Brown University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. brown. edu/
157.
Калифорния технология институты
(California Institute of Technology)
Америка Құрама Штаттары
http:// www. caltech. edu/
158.
Карнеги-Меллон университеті
(Carnegie Mellon University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. cmu. edu/
159.
Кейс Батыс резервтік университеті
(Case Western Reserve University)
Америка Құрама Штаттары
https:// case. edu/
160.
Колумбия университеті
(Columbia University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. col umbi a. edu/
161.
Корнелл университеті
(Cornell University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. cornell. edu/
162.
Дьюк университеті
(Duke University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. duke. edu/
163.
Эмори университеті
(Emory University)
Америка Құрама Штаттары
http:// www. emory. edu/ home/ index. html
164.
Флорида штатының университеті
(Florida State University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. fsu. edu/
165.
Джордж Мейсон университеті
(George Mason University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www2. gmu. edu/
166.
Джорджтаун университеті
(Georgetown University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. geo rget own. edu/
167.
Джорджия технологиялық институты
(Georgia Institute of Technology)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. gatech. edu/
168.
Гарвард университеті
(Harvard University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. harvard. edu/

148.
Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ" (National Research Nuclear University MEPhI)
Российская Федерация
https://www.mephi.ru/
149.
Национальный исследовательский университет "Высшая школа экономики" (National Research University "The Higher School of Economics")
Российская Федерация
https://www.hse.ru/
150.
Национальный исследовательский университет ИТМО (ITMO University)
Российская Федерация
https://www.itmo.ru/
151.
Национальный исследовательский технологический университет "МИСиС" (National University Sciense and technology "MISIS")
Российская Федерация
https://www.misis.ru/
152.
Санкт-Петербургский государственный университет (St. Petersburg State University)
Российская Федерация
https://www.spbu.ru/
153.
Наньянский технологический университет (Nanyang Technological University)
Республика Сингапур
https://www.ntu.edu.sg
154.
Национальный университет Сингапура (National University of Singapore)
Республика Сингапур
https://nus.edu.sg/
155.
Исключена приказом Министра науки и высшего образования РК от 27.03.2026 № 150 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 16.03.2026).
156.
Университет Брауна (Brown University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.brown.edu/
157.
Калифорнийский технологический институт (California Institute of Technology)
Соединенные Штаты Америки
http://www.caltech.edu/
158.
Университет Карнеги-Меллона (Carnegie Mellon University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.cmu.edu/
159.
Университет Кейс - Вестерн - Резерв (Case Western Reserve University)
Соединенные Штаты Америки
https://case.edu/
160.
Колумбийский университет (Columbia University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.columbia.edu/
161.
Корнеллский университет (Cornell University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.cornell.edu/
162.
Университет Дьюка (Duke University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.duke.edu/
163.
Университет Эмори (Emory University)
Соединенные Штаты Америки
http://www.emory.edu/home/index.html
164.
Университет штата Флорида (Florida State University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.fsu.edu/
165.
Университет Джорджа Мейсона (George Mason University)
Соединенные Штаты Америки
https://www2.gmu.edu/
166.
Джорджтаунский университет (Georgetown University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.georgetown.edu/
167.
Технологический институт Джорджии Georgia Institute of Technology
Соединенные Штаты Америки
https://www.gatech.edu/
168.
Гарвардский университет (Harvard University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.harvard.edu/

169.
Блумингтондағы Индиана университеті
(Indiana University Bloomington)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. iu. edu/ index. html
170.
Джонс Хопкинс университеті
(Johns Hopkins University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. jhu. edu/
171.
Мичиган штаты университеті
(Michigan State University)
Америка Құрама Штаттары
https:// msu. edu/
172.
Нью-Йорк университеті
(New York University_
Америка Құрама Штаттары
https:// www. nyu. edu/
173.
Солтүстік Батыс университеті
(Northwestern University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. nor thwe ster n. edu/
174.
Огайо штаты университеті
(Ohio State University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. osu. edu/
175.
Пенсильвания штаты университеті
(Pennsylvania State University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. psu. edu/
176.
Принстон университеті
(Princeton University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. pri ncet on. edu/
177.
Пердью университеті
(Purdue University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. purdue. edu/
178.
Райс университеті
(Rice University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. rice. edu/
179.
Нью-Брунсвиктегі Рутдгер университеті
(Rutgers University, New Brunswick)
Америка Құрама Штаттары
https:// new brun swic k. rutgers. edu/
180.
Стэнфорд университеті
(Stanford University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. sta nfor d. edu/
181.
Техас A&M университеті
(Texas A&M University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. tamu. edu/
182.
Тафтс университеті
(Tufts University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. tufts. edu/
183.
Аризона университеті
(University of Arizona)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. arizona. edu/
184.
Берклидегі Калифорния университеті
(University of California, Berkeley)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ber kele y. edu/
185.
Алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 27.03.2026 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 16.03.2026 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) бұйрығымен.
186.
Ирвайндегі Калифорния университеті
(University of California, Irvine)
Америка Құрама Штаттары
https:// uci. edu/
187.
Лос-Анджелестегі Калифорния университеті
(University of California, Los Angeles)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ucla. edu/
188.
Сан-Диегодағы Калифорния университеті
(University of California, San Diego)
Америка Құрама Штаттары
https:// ucsd. edu/
189.
Санта-Крузтағы Калифорния университеті (University of California, Santa Cruz)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ucsb. edu/
190.
Санта-Барбарадағы Калифорния университеті
(University of California, Santa Barbara)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ucsc. edu/

169.
Индианский университет в Блумингтоне (Indiana University Bloomington)
Соединенные Штаты Америки
https://www.iu.edu/index.html
170.
Университет Джонса Хопкинса (Johns Hopkins University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.jhu.edu/
171.
Университет штата Мичиган (Michigan State University)
Соединенные Штаты Америки
https://msu.edu/
172.
Нью-Йоркский университет (New York University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.nyu.edu/
173.
Северо-Западный университет (Northwestern University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.northwestern.edu/
174.
Университет штата Огайо (Ohio State University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.osu.edu/
175.
Университет штата Пенсильвания (Pennsylvania State University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.psu.edu/
176.
Принстонский университет (Princeton University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.princeton.edu/
177.
Университет Пердью (Purdue University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.purdue.edu/
178.
Университет Райса (Rice University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.rice.edu/
179.
Рутгерский университет в Нью-Джерси (Rutgers University, New Brunswick)
Соединенные Штаты Америки
https://newbrunswick.rutgers.edu/
180.
Стэнфордский университет (Stanford University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.stanford.edu/
181.
Техасский университет A&M (Texas A&M University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.tamu.edu/
182.
Университет Тафтса (Tufts University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.tufts.edu/
183.
Университет Аризона (University of Arizona)
Соединенные Штаты Америки
https://www.arizona.edu/
184.
Калифорнийский университет в Беркли (University of California, Berkeley)
Соединенные Штаты Америки
https://www.berkeley.edu/
185.
Исключена приказом Министра науки и высшего образования РК от 27.03.2026 № 150 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 16.03.2026).
186.
Калифорнийский университет в Ирвайне (University of California, Irvine)
Соединенные Штаты Америки
https://uci.edu/
187.
Калифорнийский университет в Лос-Анджелесе (University of California, Los Angeles)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ucla.edu/
188.
Калифорнийский университет в Сан-Диего (University of California, San Diego)
Соединенные Штаты Америки
https://ucsd.edu/
189.
Калифорнийский университет в Санта-Барбаре (University of California, Santa Barbara)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ucsb.edu/
190.
Калифорнийский университет в Санта-Круз (University of California, Santa Cruz)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ucsc.edu/

191.
Чикаго университеті
(University of Chicago)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. uch icag o. edu
192.
Боулдердегі Колорадо университеті
(University of Colorado at Boulder)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. col orad o. edu/
193.
Флорида университеті
(University of Florida)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ufl. edu/
194.
Чикагодағы Иллинойс университеті
(University of Illinois at Chicago)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. uic. edu/
195.
Урбана-Шампейндегі Иллинойс университеті
(University of Illinois at Urbana-Champaign)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. ill inoi s. edu
196.
Колледж-Парктегі Мэриленд университеті
(University of Maryland, College Park)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. umd. edu
197.
Массачусетс университеті
(University of Massachusetts)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. mas sach uset ts. edu/
198.
Майами университеті
(University of Miami)
Америка Құрама Штаттары
https:// welcome. miami. edu/
199.
Мичиган университеті
(University of Michigan, Ann Arbor)
Америка Құрама Штаттары
https:// umich. edu/
200.
Миннесота университеті
(University of Minnesota, Twin Cities)
Америка Құрама Штаттары
https:// twin- cities. umn. edu/
201.
Чапел-Хиллдегі Солтүстік Каролина университеті
(University of North Carolina at Chapel Hill)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. unc. edu
202.
Пенсильвания университеті
(University of Pennsylvania)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. upenn. edu/
203.
Питтсбург университеті
(University of Pittsburgh)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. pitt. edu/
204.
Рочестер университеті
(University of Rochester)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. roc hest er. edu/
205.
Оңтүстік Флорида университеті
(University of South Florida)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. usf. edu/
206.
Алып тасталды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 27.03.2026 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 16.03.2026 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) бұйрығымен.
207.
Остиндегі Техас университеті
(University of Texas at Austin)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. utexas. edu
208.
Юта университеті
(University of Utah)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. utah. edu/
209.
Виргиния университеті
(University of Virginia)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. vir gini a. edu/
210.
Вашингтон университеті
(University of Washington)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. was hing ton. edu
211.
Мадисондегі Висконсин университеті
(University of Wisconsin - Madison)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. wisc. edu
212.
Вандербильт университеті
(Vanderbilt University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. van derb ilt. edu/

191.
Университет Чикаго (University of Chicago)
Соединенные Штаты Америки
https://www.uchicago.edu
192.
Колорадский университет в Боулдере (University of Colorado at Boulder)
Соединенные Штаты Америки
https://www.colorado.edu/
193.
Университет Флориды (University of Florida)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ufl.edu/
194.
Иллинойсский университет в Чикаго (University of Illinois at Chicago)
Соединенные Штаты Америки
https://www.uic.edu/
195.
Иллинойсский университет в Урбане-Шампейне (University of Illinois at Urbana-Champaign)
Соединенные Штаты Америки
https://www.illinois.edu
196.
Мэрилендский университет в Колледж-Парке (University of Maryland, College Park)
Соединенные Штаты Америки
https://www.umd.edu
197.
Университет Массачусетса (University of Massachusetts)
Соединенные Штаты Америки
https://www.massachusetts.edu/
198.
Университет Майами (University of Miami)
Соединенные Штаты Америки
https://welcome.miami.edu/
199.
Мичиганский университет (University of Michigan, Ann Arbor)
Соединенные Штаты Америки
https://umich.edu/
200.
Университет Миннесоты (University of Minnesota, Twin Cities)
Соединенные Штаты Америки
https://twin-cities.umn.edu/
201.
Университет Северной Каролины в Чапел-Хилл (University of North Carolina at Chapel Hill)
Соединенные Штаты Америки
https://www.unc.edu
202.
Пенсильванский университет (University of Pennsylvania)
Соединенные Штаты Америки
https://www.upenn.edu/
203.
Питтсбургский университет (University of Pittsburgh)
Соединенные Штаты Америки
https://www.pitt.edu/
204.
Рочестерский университет (University of Rochester)
Соединенные Штаты Америки
https://www.rochester.edu/
205.
Университет Южной Флориды (University of South Florida)
Соединенные Штаты Америки
https://www.usf.edu/
206.
Исключена приказом Министра науки и высшего образования РК от 27.03.2026 № 150 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 16.03.2026).
207.
Техасский университет в Остине (University of Texas at Austin)
Соединенные Штаты Америки
https://www.utexas.edu
208.
Университет Юты (University of Utah)
Соединенные Штаты Америки
https://www.utah.edu/
209.
Виргинский университет (University of Virginia)
Соединенные Штаты Америки
https://www.virginia.edu/
210.
Вашингтонский университет (University of Washington)
Соединенные Штаты Америки
https://www.washington.edu
211.
Висконсинский университет в Мадисоне (University of Wisconsin – Madison)
Соединенные Штаты Америки
https://www.wisc.edu
212.
Университет Вандербильта (Vanderbilt University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.vanderbilt.edu/

213.
Сент-Луистегі Вашингтон университеті
(Washington University in St. Louis)
Америка Құрама Штаттары
https:// wustl. edu/
214.
Йель университеті
(Yale University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. yale. edu/
215.
Дартмут колледжі
(Dartmouth College)
Америка Құрама Штаттары
https:// home. dar tmou th. edu/
216.
Массачусетс технологиялық институты
(Massachusetts Institute of Technology)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. mit. edu/
217.
Аризона мемлекеттік университеті
(Arizona State University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. asu. edu/
218.
Нотр-Дам университеті
(University of Notre Dame)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. nd. edu/
219.
Солтүстік-шығыс университеті (Northeastern University)
Америка Құрама Штаттары
https:// www. nor thea ster n. edu/
220.
Айова Университеті (University of Iowa)
Америка Құрама Штаттары
https:// uiowa. edu/
221.
Хельсинки университеті
(University of Helsinki)
Финляндия Республикасы
https:// www. hel sink i. fi/ en
222.
Аалто университеті
(Aalto University)
Финляндия Республикасы
https:// www. aalto. fi/ en
223.
Лион қалыпты жоғары мектебі
(École Normale Supérieure de Lyon)
Франция Республикасы
https:// www. ens- lyon. fr/
224.
Париж-Сакле университеті
(Paris-Saclay University)
Франция Республикасы
https:// www. uni vers ite- paris- saclay. fr/ en
225.
PSL Париж Зерттеу университеті
(PSL University)
Франция Республикасы
https:// www. psl. eu/ en
226.
Сорбонна университеті
(Sorbonne University)
Франция Республикасы
https:// www. sor bonn e- uni vers ite. fr/ en
227.
Париж университеті
(University of Paris)
Франция Республикасы
https:// u- paris. fr/ en/
228.
Политехникалық мектеп (Париж)
(Institut Polytechnique de Paris)
Франция Республикасы
https:// www. pol ytec hniq ue. edu/
229.
Ұлттық Көпірлер мен жолдар мектебі (Ecole des Ponts ParisTech)
Франция Республикасы
https:// eco lede spon ts. fr/
230.
Ұлттық тау-кен мектебі (IMT Atlantique)
Франция Республикасы
https:// www. imt- atl anti que. fr/ en
231.
Саяси зерттеулер институты
(Sciences Po)
Франция Республикасы
https:// www. sci ence spo. fr/ en/
232.
Гренобль Альпі университеті (Universite Grenoble Alpes)
Франция Республикасы
https:// www. univ- gre nobl e- alpes. fr/
233.
Страсбург университеті (University de Strasbourg)
Франция Республикасы
https:// en. unistra. fr/
234.
Экс-Марсель университеті (Aix-Marseille University)
Франция Республикасы
https:// www. univ- amu. fr/ en
235.
Бордо университеті (University of Bordeaux)
Франция Республикасы
https:// www. u- bor deau x. com/
236.
Нант Орталық мектебі (Ecole Centrale de Nantes)
Франция Республикасы
https:// www. ec- nantes. fr/

213.
Университет Вашингтона в Сент-Луисе (Washington University in St Louis)
Соединенные Штаты Америки
https://wustl.edu/
214.
Йельский университет (Yale University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.yale.edu/
215.
Колледж Дартмут (Dartmouth College)
Соединенные Штаты Америки
https://home.dartmouth.edu/
216.
Массачусетский технологический институт (Massachusetts Institute of Technology)
Соединенные Штаты Америки
https://www.mit.edu/
217.
Университет штата Аризона (Arizona State University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.asu.edu/
218.
Университет Нотр-Дам (University of Notre Dame)
Соединенные Штаты Америки
https://www.nd.edu/
219.
Северо-Восточный университет (Northeastern University)
Соединенные Штаты Америки
https://www.northeastern.edu/
220.
Университет Айовы (University of Iowa)
Соединенные Штаты Америки
https://uiowa.edu/
221.
Университет Хельсинки (University of Helsinki)
Финляндская Республика
https://www.helsinki.fi/en
222.
Университет Аалто (Aalto University)
Финляндская Республика
https://www.aalto.fi/en
223.
Высшая нормальная школа Лиона (École Normale Supérieure de Lyon)
Французская Республика
https://www.ens-lyon.fr/
224.
Университет Париж-Сакле (Paris-Saclay University)
Французская Республика
https://www.universite-paris-saclay.fr/en
225.
Парижский исследовательский университет PSL (PSL University)
Французская Республика
https://www.psl.eu/en
226.
Университет Сорбонны (Sorbonne University)
Французская Республика
https://www.sorbonne-universite.fr/en
227.
Парижский университет (University of Paris)
Французская Республика
https://u-paris.fr/en/
228.
Политехническая школа (Париж) (Institut Polytechnique de Paris)
Французская Республика
https://www.polytechnique.edu/
229.
Национальная школа мостов и дорог (Ecole des Ponts ParisTech)
Французская Республика
https://ecoledesponts.fr/
230.
Национальная школа горного дела (IMT Atlantique)
Французская Республика
https://www.imt-atlantique.fr/en
231.
Институт политических исследований
(Sciences Po)
Французская Республика
https://www.sciencespo.fr/en/
232.
Университет Гренобль-Альпы (Universite Grenoble Alpes)
Французская Республика
https://www.univ-grenoble-alpes.fr/
233.
Университет Страсбург (University de Strasbourg)
Французская Республика
https://en.unistra.fr/
234.
Университет Экс-Марсель (Aix-Marseille University)
Французская Республика
https://www.univ-amu.fr/en
235.
Университет Бордо (University of Bordeaux)
Французская Республика
https://www.u-bordeaux.com/
236.
Центральная школа Нанта (Ecole Centrale de Nantes)
Французская Республика
https://www.ec-nantes.fr/

237.
Жоғары инженерлік мектеп (École Spéciale des Travaux Publics)
Франция Республикасы
https:// www. estp. fr/? lang=en
238.
Лионның ұлттық қолданбалы ғылымдар институты (Institut national des sciences appliquées de Lyon)
Франция Республикасы
https:// www. insa- lyon. fr/
239.
Пуатье университеті (Université de Poitiers)
Франция Республикасы
https:// www. univ- poi tier s. fr/ en/
240.
Лотарингия университеті (University of Lorraine)
Франция Республикасы
https:// welcome. univ-lorraine.fr/en/
241.
Бордо саяси зерттеулер институты (Science Po Bordeaux)
Франция Республикасы
https:// www. sci ence spob orde aux. fr/ fr/ index. html
242.
Карлов университеті
(Charles University)
Чех Республикасы
https:// cuni. cz/ uken- 1. html
243.
Цюрих Швейцария жоғарғы техникалық мектебі
(Swiss Federal Institute of Technology)
Швейцария Конфедерациясы
https:// ethz. ch/ en. html
244.
Базель университеті
(University of Basel)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. unibas. ch/ de
245.
Берн университеті
(University of Bern)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. unibe. ch/ index_ eng. html
246.
Женева университеті
(University of Geneva)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. unige. ch/ en/ uni vers ity/ pre sent atio n/
247.
Лозанн университеті
(University of Lausanne)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. unil. ch/ index. html
248.
Цюрих университеті
(University of Zurich)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. uzh. ch/ en. html
249.
Лозанна федералдық политехникалық мектебі
(Swiss Federal Institute of Technology Lausanne)
Швейцария Конфедерациясы
https:// www. epfl. ch/ en/
250.
Чалмерс технологиялық университеті
(Chalmers University of Technology)
Швеция Корольдігі
https:// www. chlmers. se/ en/ Pages/ default. aspx
251.
Каролин институты
(Karolinska Institute)
Швеция Корольдігі
https:// ki. se/ start
252.
Корольдік технологиялық институты
(KTH Royal Institute of Technology)
Швеция Корольдігі
https:// www. kth. se/ en
253.
Лунд университеті
(Lund University)
Швеция Корольдігі
https:// www. lu. se/
254.
Стокгольм университеті
(Stockholm University)
Швеция Корольдігі
https:// www. su. se/ english/
255.
ГҰтеборг университеті
(University of Gothenburg)
Швеция Корольдігі
https:// www. gu. se/ english
256.
Уппсала университеті
(Uppsala University)
Швеция Корольдігі
https:// www. uu. se/ en
257.
Ханьянг университеті
(Hanyang University)
Корея Республикасы
https:// www. hanyang. ac. kr/ web/ eng
258.
Корея озық ғылым және технология институты
(Korea Advanced Institute of Science & Technology)
Корея Республикасы
https:// www. kaist. ac. kr/ en/
259.
Корея университеті
(Korea University)
Корея Республикасы
https:// www. korea. edu/

237.
Высшая общеинженерная Школа (École Spéciale des Travaux Publics)
Французская Республика
https://www.estp.fr/?lang=en
238.
Национальный институт прикладных наук Лиона (Institut national des sciences appliquées de Lyon)
Французская Республика
https://www.insa-lyon.fr/
239.
Университет Пуатье (Université de Poitiers)
Французская Республика
https://www.univ-poitiers.fr/en/
240.
Университет Лотарингии (University of Lorraine)
Французская Республика
https://welcome.univ-lorraine.fr/en/
241.
Институт политических исследований Бордо (Science Po Bordeaux)
Французская Республика
https://www.sciencespobordeaux.fr/fr/index.html
242.
Карлов университет (Charles University)
Чешская Республика
https://cuni.cz/uken-1.html
243.
Швейцарская высшая техническая школа Цюриха (Swiss Federal Institute of Technology)
Швейцарская Конфедерация
https://ethz.ch/en.html
244.
Базельский университет (University of Basel)
Швейцарская Конфедерация
https://www.unibas.ch/de
245.
Бернский университет (University of Bern)
Швейцарская Конфедерация
https://www.unibe.ch/index_eng.html
246.
Университет Женевы (University of Geneva)
Швейцарская Конфедерация
https://www.unige.ch/en/university/presentation/
247.
Лозаннский университет (University of Lausanne)
Швейцарская Конфедерация
https://www.unil.ch/index.html
248.
Цюрихский университет (University of Zurich)
Швейцарская Конфедерация
https://www.uzh.ch/en.html
249.
Федеральная политехническая школа Лозанны (Swiss Federal Institute of Technology Lausanne)
Швейцарская Конфедерация
https://www.epfl.ch/en/
250.
Технический университет Чалмерса (Chalmers University of Technology)
Королевство Швеция
https://www.chlmers.se/en/Pages/default.aspx
251.
Каролинский институт (Karolinska Institute)
Королевство Швеция
https://ki.se/start
252.
Королевский технологический институт (KTH Royal Institute of Technology)
Королевство Швеция
https://www.kth.se/en
253.
Лундский университет (Lund University)
Королевство Швеция
https://www.lu.se/
254.
Стокгольмский университет (Stockholm University)
Королевство Швеция
https://www.su.se/english/
255.
Гетеборгский университет (University of Gothenburg)
Королевство Швеция
https://www.gu.se/english
256.
Уппсальский университет (Uppsala University)
Королевство Швеция
https://www.uu.se/en
257.
Университет Ханьянг (Hanyang University)
Республика Корея
https://www.hanyang.ac.kr/web/eng
258.
Корейский институт передовых технологий (Korea Advanced Institute of Science & Technology)
Республика Корея
https://www.kaist.ac.kr/en/
259.
Университет Коре (Korea University)
Республика Корея
https://www.korea.edu/

260.
Көнхі университеті
(Kyung Hee University)
Корея Республикасы
https:// www. khu. ac. kr/ eng/ main/ index. do
261.
Сеул ұлттық университеті
(Seoul National University)
Корея Республикасы
https:// www. useoul. edu/
262.
Сонгюнгван университеті
(Sungkyunkwan University)
Корея Республикасы
https:// www. skku. edu/ eng/ index. do
263.
Йонсе университеті
(Yonsei University)
Корея Республикасы
https:// www. yonsei. ac. kr/ en_ sc/ index. jsp
264.
Похан ғылым және технология университеті (Pohang University of Science And Technology)
Корея Республикасы
https:// int erna tion al. postech. ac. kr/
265.
Улсан ұлттық ғылыми-техникалық институты (Ulsan National Institute of Science and Technology)
Корея Республикасы
https:// www. unist. ac. kr/
266.
Кейптаун университеті
(University of Cape Town)
Оңтүстік Африка Республикасы
https:// www. uct. ac. za/
267.
Киото университеті
(Kyoto University)
Жапония мемлекеті
https:// www. kyoto- u. ac. jp/ en/
268.
Нагоя университеті
(Nagoya University)
Жапония мемлекеті
https:// en. nagoya- u. ac. jp/
269.
Тохоку университеті
(Tohoku University)
Жапония мемлекеті
https:// www. tohoku. ac. jp/ en/
270.
Токио технологиялық институты
(Tokyo Institute of Technology)
Жапония мемлекеті
https:// www. titech. ac. jp/ english/
271.
Токио университеті
(University of Tokyo)
Жапония мемлекеті
https:// www. u- tokyo. ac. jp
272.
Осака университеті
(Osaka University)
Жапония мемлекеті
https:// www. osaka- u. ac. jp/ en
273.
Хоккайдо университеті
(Hokkaido University)
Жапония мемлекеті
https:// www. global. hokudai. ac. jp/
274
Нью-Йорк кино академиясы (New York Film Academy)
Америка Құрама Штаттары
https://www.nyfa.edu/
275
Лондон өнер университеті (University of the Arts London)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https://www.arts.ac.uk/
276
Корольдік музыка академиясы (Royal Academy of Music)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https://www.ram.ac.uk/
277
И.М. Сеченов атындағы бірінші Мәскеу мемлекеттік медицина университеті (I.M. Sechenov First Moscow State Medical University)
Ресей Федерациясы
https://www.sechenov.ru/
278
Лондон гигиена және тропикалық медицина мектебі (London School of Hygiene & Tropical Medicine)
Ұлыбритания Және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
https://www.lshtm.ac.uk/
279
Сан-Францискодағы Калифорния университеті (University of California, San Francisco)
Америка Құрама Штаттары
https://www.ucsf.edu/
280.
Эдит Коуэн университеті (Edith Cowan University)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​ecu.​edu.​au
281.
Мердок университеті (Murdoch University)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​murdoch.​edu.​au

260.
Университет Кенхи (Kyung Hee University)
Республика Корея
https://www.khu.ac.kr/eng/main/index.do
261.
Сеульский национальный университет (Seoul National University)
Республика Корея
https://www.useoul.edu/
262.
Университет Сонгюнгван (Sungkyunkwan University)
Республика Корея
https://www.skku.edu/eng/index.do
263.
Университет Енсе (Yonsei University)
Республика Корея
https://www.yonsei.ac.kr/en_sc/index.jsp
264.
Пхоханский университет науки и технологии (Pohang University of Science And Technology)
Республика Корея
https://international.postech.ac.kr/
265.
Ульсанский национальный институт науки и техники (Ulsan National Institute of Science and Technology)
Республика Корея
https://www.unist.ac.kr/
266.
Кейптаунский университет (University of Cape Town)
Южно-Африканская Республика
https://www.uct.ac.za/
267.
Киотский университет (Kyoto University)
Государство Япония
https://www.kyoto-u.ac.jp/en/
268.
Нагойский университет (Nagoya University)
Государство Япония
https://en.nagoya-u.ac.jp/
269.
Университет Тохоку (Tohoku University)
Государство Япония
https://www.tohoku.ac.jp/en/
270.
Токийский технологический институт (Tokyo Institute of Technology)
Государство Япония
https://www.titech.ac.jp/english/
271.
Токийский университет (University of Tokyo)
Государство Япония
https://www.u-tokyo.ac.jp
272.
Университет Осака (Osaka University)
Государство Япония
https://www.osaka-u.ac.jp/en
273.
Университет Хоккайдо (Hokkaido University)
Государство Япония
https://www.global.hokudai.ac.jp/
274
Нью-Йоркская академия кино (New York Film Academy)
Соединенные Штаты Америки
https://www.nyfa.edu/
275
Лондонский Университет Искусств (University of the Arts London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.arts.ac.uk/
276
Королевская академия музыки (Royal Academy of Music)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.ram.ac.uk/
277
Первый Московский государственный медицинский университет имени И.М. Сеченова (I.M. Sechenov First Moscow State Medical University)
Российская Федерация
https://www.sechenov.ru/
278
Лондонская школа гигиены и тропической медицины (London School of Hygiene & Tropical Medicine)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://www.lshtm.ac.uk/
279
Университет Калифорния в Сан-Франциско (University of California, San Francisco)
Соединенные Штаты Америки
https://www.ucsf.edu/
280.
Университет Эдит Коуэн (Edith Cowan University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​ecu.​edu.​au
281.
Университет Мердока (Murdoch University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​murdoch.​edu.​au

282.
RMIT университеті (RMIT University)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​rmit.​edu.​au
283.
Blue Mountains IRN қонақ үй менеджменті мектебі (Blue Mountains IRN Hotel Management School)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​blu​emou​ntai​ns.​edu.​au
284.
Австралия католик университеті (Australian Catholic University)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​acu.​edu.​au
285.
Гриффит университеті (Griffith University)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​gri​ffit​h.​edu.​au
286.
Ла Троб университеті (La Trobe University)
Аустралия одағы (Аустралия)
https://​www.​latrobe.​edu.​au
287.
Зальцбург Моцартеум университеті (University Mozarteum Salzburg)
Аустрия Республикасы
https://​www.​moz.​ac.​at/​en
288.
Вена ветеринариялық медицина университеті (University of Veterinary Medicine Vienna)
Аустрия Республикасы
https://​www.​vet​medu​ni.​ac.​at
289.
Вена табиғи ресурстар және өмір ғылымдары университеті (Universität für Bodenkultur Wien)
Аустрия Республикасы
https://​www.​boku.​ac.​at
290.
Орталық Еуропа университеті (Central European University)
Аустрия Республикасы
https://​www.​ceu.​edu
291.
Вена музыка және орындаушылық өнер университеті (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien)
Аустрия Республикасы
https://​www.​mdw.​ac.​at
292.
Турин политехникалық университеті (Politecnico di Torino)
Италия Республикасы
https://​www.​polito.​it
293.
Пиза жоғары қалыпты мектебі (Scuola Normale Superiore di Pisa)
Италия Республикасы
https://​www.​sns.​it/​it
294.
Луиджи Боккони атындағы коммерция университеті (Bocconi University)
Италия Республикасы
https://​www.​uni​bocc​oni.​eu
295.
Венециядағы Ка’ Фоскари университеті (Ca' Foscari University of Venice)
Италия Республикасы
https://​www.​unive.​it
296.
Қасиетті Жүрек католиктік университеті (Università Cattolica del Sacro Cuore)
Италия Республикасы
https://​www.​unicatt.​it
297.
Римдегі "Тор Вергата" университеті (University of Rome “Tor Vergata”)
Италия Республикасы
https://​www.​uni​roma​2.​it
298.
Еуропалық университеттік институт (European University Institute)
Италия Республикасы
https://​www.​eui.​eu
299.
Луисс Гвидо Карли университеті (Luiss Guido Carli University)
Италия Республикасы
https://​www.​luiss.​it
300.
Венеция IUAV сәулет университеті (Università IUAV di Venezia)
Италия Республикасы
https://​www.​iuav.​it
301.
Милан университеті (University of Milan)
Италия Республикасы
https://​www.​unimi.​it
302.
Пиза университеті (University of Pisa)
Италия Республикасы
https://​www.​unipi.​it

282.
Университет RMIT (RMIT University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​rmit.​edu.​au
283.
Школа гостиничного менеджмента Blue Mountains IRN (BMIHMS) (Blue Mountains IRN Hotel Management School)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​blu​emou​ntai​ns.​edu.​au
284.
Австралийский католический университет (Australian Catholic University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​acu.​edu.​au
285.
Университет Гриффита (Griffith University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​gri​ffit​h.​edu.​au
286.
Университет Ла Троб (La Trobe University)
Австралийский Союз (Австралия)
https://​www.​latrobe.​edu.​au
287.
Университет Моцартеум Зальцбурга (University Mozarteum Salzburg)
Австрийская Республика
https://​www.​moz.​ac.​at/​en
288.
Венский университет ветеринарной медицины (University of Veterinary Medicine Vienna)
Австрийская Республика
https://​www.​vet​medu​ni.​ac.​at
289.
Венский университет природных ресурсов и наук о жизни (Universität für Bodenkultur Wien)
Австрийская Республика
https://​www.​boku.​ac.​at
290.
Центрально-Европейский университет (Central European University)
Австрийская Республика
https://​www.​ceu.​edu
291.
Венский университет музыки и исполнительских искусств (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien)
Австрийская Республика
https://​www.​mdw.​ac.​at
292.
Туринский политехнический университет (Politecnico di Torino)
Итальянская Республика
https://​www.​polito.​it
293.
Высшая нормальная школа Пизы (Scuola Normale Superiore di Pisa)
Итальянская Республика
https://​www.​sns.​it/​it
294.
Университет коммерции имени Луиджи Боккони (Bocconi University)
Итальянская Республика
https://​www.​uni​bocc​oni.​eu
295.
Университет Ка’ Фоскари в Венеции (Ca' Foscari University of Venice)
Итальянская Республика
https://​www.​unive.​it
296.
Католический университет Святого Сердца (Università Cattolica del Sacro Cuore)
Итальянская Республика
https://​www.​unicatt.​it
297.
Университет Рима "Тор Вергата" (University of Rome “Tor Vergata”)
Итальянская Республика
https://​www.​uni​roma​2.​it
298.
Европейский университетский институт (European University Institute)
Итальянская Республика
https://​www.​eui.​eu
299.
Университет Луисс Гвидо Карли (Luiss Guido Carli University)
Итальянская Республика
https://​www.​luiss.​it
300.
Венецианский университет архитектуры IUAV (Università IUAV di Venezia)
Итальянская Республика
https://​www.​iuav.​it
301.
Миланский университет (University of Milan)
Итальянская Республика
https://​www.​unimi.​it
302.
Пизанский университет (University of Pisa)
Итальянская Республика
https://​www.​unipi.​it

303.
Эмили Карр өнер және дизайн университеті (Emily Carr University of Art and Design)
Канада
https://​www.​ecuad.​ca
304.
Кингстон қаласындағы Куинс университеті (Queen's University at Kingston)
Канада
https://​www.​queensu.​ca
305.
Гуэлф университеті (University of Guelph)
Канада
https://​www.​uog​uelp​h.​ca
306.
Гонконг білім беру университеті (The Education University of Hong Kong)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​eduhk.​hk/​en/
307.
Гонконг орындаушылық өнер академиясы (Hong Kong Academy of Performing Arts)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​hkapa.​edu
308.
Қытай ауыл шаруашылығы университеті (China Agricultural University)
Қытай Халық Республикасы
https://​en.​cau.​edu.​cn/
309.
Нанкин ауыл шаруашылығы университеті (Nanjing Agricultural University)
Қытай Халық Республикасы
https://​english.​njau.​edu.​cn/​mainm.​htm
310.
Қытай тау-кен ісі және технология университеті (China University of Mining and Technology)
Қытай Халық Республикасы
https://​global.​cumt.​edu.​cn/
311.
Қытайдың орталық бейнелеу өнері академиясы (China Central Academy of Fine Arts)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​cafa.​edu.​cn
312.
Хуачжун ауыл шаруашылығы университеті (Huazhong Agricultural University)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​hzau.​edu.​cn
313.
Солтүстік-Батыс ауыл және орман шаруашылығы университеті (Northwest Agriculture and Forestry University)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​nwafu.​edu.​cn
314.
Оңтүстік Қытай ауыл шаруашылығы университеті (South China Agricultural University)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​scau.​edu.​cn
315.
Оңтүстік-Шығыс университеті (Southeast University)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​seu.​edu.​cn
316.
Шанхай музыка консерваториясы (Shanghai Conservatory of Music, SHCM)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​shc​musi​c.​edu.​cn
317.
Макао туризм университеті (Macao University of Tourism, UTM)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​utm.​edu.​mo/
318.
Бейжің шетел тілдері университеті (Beijing Foreign Studies University)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​bfsu.​edu.​cn
319.
Қытай геология ғылымдары университеті (China University of Geosciences)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​cug.​edu.​cn
320.
Қытай халық университеті (Renmin University of China)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​ruc.​edu.​cn
321.
Қытай ғылым академиясы университеті (University of Chinese Academy of Sciences)
Қытай Халық Республикасы
https://​www.​ucas.​ac.​cn
322.
Окленд технологиялық университеті (Auckland University of Technology)
Жаңа Зеландия
https://​www.​aut.​ac.​nz

303.
Университет искусства и дизайна Эмили Карр (Emily Carr University of Art and Design)
Канада
https://​www.​ecuad.​ca
304.
Университет Куинс в Кингстоне (Queen's University at Kingston)
Канада
https://​www.​queensu.​ca
305.
Университет Гуэлфа (University of Guelph)
Канада
https://​www.​uog​uelp​h.​ca
306.
Университет образования Гонконга (The Education University of Hong Kong)
Китайская Народная Республика
https://​www.​eduhk.​hk/​en/
307.
Гонконгская академия исполнительских искусств (Hong Kong Academy of Performing Arts)
Китайская Народная Республика
https://​www.​hkapa.​edu
308.
Китайский сельскохозяйственный университет (China Agricultural University)
Китайская Народная Республика
https://​en.​cau.​edu.​cn/
309.
Нанкинский сельскохозяйственный университет (Nanjing Agricultural University)
Китайская Народная Республика
https://​english.​njau.​edu.​cn/​mainm.​htm
310.
Китайский университет горного дела и технологий (China University of Mining and Technology)
Китайская Народная Республика
https://​global.​cumt.​edu.​cn/
311.
Центральная академия изящных искусств Китая (China Central Academy of Fine Arts)
Китайская Народная Республика
https://​www.​cafa.​edu.​cn
312.
Хуачжунский сельскохозяйственный университет (Huazhong Agricultural University)
Китайская Народная Республика
https://​www.​hzau.​edu.​cn
313.
Северо-Западный университет сельского и лесного хозяйства (Northwest Agriculture and Forestry University)
Китайская Народная Республика
https://​www.​nwafu.​edu.​cn
314.
Южно-Китайский сельскохозяйственный университет (South China Agricultural University)
Китайская Народная Республика
https://​www.​scau.​edu.​cn
315.
Юго-Восточный университет (Southeast University)
Китайская Народная Республика
https://​www.​seu.​edu.​cn
316.
Шанхайская консерватория музыки (Shanghai Conservatory of Music, SHCM)
Китайская Народная Республика
https://​www.​shc​musi​c.​edu.​cn
317.
Университет туризма Макао (Macao University of Tourism, UTM)
Китайская Народная Республика
https://​www.​utm.​edu.​mo/
318.
Пекинский университет иностранных языков (Beijing Foreign Studies University)
Китайская Народная Республика
https://​www.​bfsu.​edu.​cn
319.
Китайский университет геонаук (China University of Geosciences)
Китайская Народная Республика
https://​www.​cug.​edu.​cn
320.
Китайский народный университет (Renmin University of China)
Китайская Народная Республика
https://​www.​ruc.​edu.​cn
321.
Университет Китайской академии наук (University of Chinese Academy of Sciences)
Китайская Народная Республика
https://​www.​ucas.​ac.​cn
322.
Оклендский технологический университет (Auckland University of Technology)
Новая Зеландия
https://​www.​aut.​ac.​nz

323.
Мэсси университеті (Massey University)
Жаңа Зеландия
https://​www.​massey.​ac.​nz
324.
Данияның Корольдік музыка академиясы (The Royal Danish Academy of Music)
Дания Корольдігі
https://​www.​dkdm.​dk/​en
325.
Ольборг университеті (Aalborg University)
Дания Корольдігі
https://​www.​aau.​dk
326.
Копенгаген бизнес мектебі (Copenhagen Business School)
Дания Корольдігі
https://​www.​cbs.​dk
327.
Корк университеттік колледжі (University College Cork)
Ирландия
https://​www.​ucc.​ie
328.
Комильяс папалық университеті (Universidad Pontificia Comillas)
Испания Корольдігі
https://​www.​com​illa​s.​edu
329.
Сан-Поль-де-Мар қонақжайлылық және туризм университеттік мектебі (Escuela Universitaria de Hostelería y Turismo de Sant Pol de Mar)
Испания Корольдігі
https://​www.​santpol.​edu.​es/​en/
330.
Каталония халықаралық университеті (Universitat Internacional de Catalunya, UIC)
Испания Корольдігі
https://​www.​uic.​es
331.
Мадрид политехникалық университеті (Universidad Politécnica de Madrid, UPM)
Испания Корольдігі
https://​www.​upm.​es
332.
Каталония политехникалық университеті · BarcelonaTech (Universitat Politècnica de Catalunya, UPC)
Испания Корольдігі
https://​www.​upc.​edu
333.
IE университеті (IE University)
Испания Корольдігі
https://​www.​ie.​edu
334.
Рамон Льюль университеті (Universitat Ramon Llull)
Испания Корольдігі
https://​www.​url.​edu
335.
Амстердам стоматология академиялық орталығы (Academic Centre for Dentistry Amsterdam, ACTA)
Нидерланды Корольдігі
https://​acta.​nl/​en
336.
Бреда қолданбалы ғылымдар университеті (Breda University of Applied Sciences)
Нидерланды Корольдігі
https://​www.​buas.​nl
337.
Эйндховен дизайн академиясы (Design Academy Eindhoven)
Нидерланды Корольдігі
https://​www.​des​igna​cade​my.​nl/
338.
Гаага қонақжайлылық мектебі (Hotelschool The Hague)
Нидерланды Корольдігі
https://​www.​hot​elsc​hool.​nl/
339.
Норвегия музыка академиясы (Norwegian Academy of Music)
Норвегия Корольдігі
https://​nmh.​no
340.
Норвегия өмір ғылымдары университеті (Norwegian University of Life Sciences, UMB)
Норвегия Корольдігі
https://​www.​nmbu.​no/​en
341.
Норвегия ғылым және технология университеті (Norwegian University of Science and Technology)
Норвегия Корольдігі
https://​www.​ntnu.​edu
342.
Мальме университеті (Malmo University)
Швеция Корольдігі
https://​mau.​se
343.
Констфак өнер, қолөнер және дизайн университеті (Konstfack University College of Arts, Crafts and Design)
Швеция Корольдігі
https://​www.​kon​stfa​ck.​se
344.
Швеция ауыл шаруашылығы ғылымдары университеті (Swedish University of Agricultural Sciences)
Швеция Корольдігі
https://​www.​slu.​se/​en/

323.
Университет Мэсси (Massey University)
Новая Зеландия
https://​www.​massey.​ac.​nz
324.
Королевская датская академия музыки (The Royal Danish Academy of Music)
Королевство Дания
https://​www.​dkdm.​dk/​en
325.
Ольборгский университет (Aalborg University)
Королевство Дания
https://​www.​aau.​dk
326.
Копенгагенская школа бизнеса (Copenhagen Business School)
Королевство Дания
https://​www.​cbs.​dk
327.
Университетский колледж Корка (University College Cork)
Республика Ирландия
https://​www.​ucc.​ie
328.
Папский университет Комильяс (Universidad Pontificia Comillas)
Королевство Испания
https://​www.​com​illa​s.​edu
329.
Университетская школа гостиничного дела и туризма Сан-Поль-де-Мар (Escuela Universitaria de Hostelería y Turismo de Sant Pol de Mar)
Королевство Испания
https://​www.​santpol.​edu.​es/​en/
330.
Международный университет Каталонии (Universitat Internacional de Catalunya, UIC)
Королевство Испания
https://​www.​uic.​es
331.
Мадридский политехнический университет (Universidad Politécnica de Madrid, UPM)
Королевство Испания
https://​www.​upm.​es
332.
Каталонский политехнический университет · BarcelonaTech (Universitat Politècnica de Catalunya, UPC)
Королевство Испания
https://​www.​upc.​edu
333.
Университет IE (IE University)
Королевство Испания
https://​www.​ie.​edu
334.
Университет Рамон Льюль (Universitat Ramon Llull)
Королевство Испания
https://​www.​url.​edu
335.
Академический центр стоматологии Амстердама (Academic Centre for Dentistry Amsterdam, ACTA)
Королевство Нидерланды
https://​acta.​nl/​en
336.
Университет прикладных наук Бреды (Breda University of Applied Sciences)
Королевство Нидерланды
https://​www.​buas.​nl
337.
Академия дизайна Эйндховена (Design Academy Eindhoven)
Королевство Нидерланды
https://​www.​des​igna​cade​my.​nl/
338.
Гаагская школа гостиничного бизнеса (Hotelschool The Hague)
Королевство Нидерланды
https://​www.​hot​elsc​hool.​nl/
339.
Норвежская академия музыки (Norwegian Academy of Music)
Королевство Норвегия
https://​nmh.​no
340.
Норвежский университет наук о жизни (Norwegian University of Life Sciences, UMB)
Королевство Норвегия
https://​www.​nmbu.​no/​en
341.
Норвежский университет науки и технологий (Norwegian University of Science and Technology)
Королевство Норвегия
https://​www.​ntnu.​edu
342.
Университет Мальме (Malmo University)
Королевство Швеция
https://​mau.​se
343.
Университет прикладных искусств, ремесел и дизайна Констфак (Konstfack University College of Arts, Crafts and Design)
Королевство Швеция
https://​www.​kon​stfa​ck.​se
344.
Шведский университет сельскохозяйственных наук (Swedish University of Agricultural Sciences)
Королевство Швеция
https://​www.​slu.​se/​en/

366.
Корея ұлттық өнер университеті (Korea National University of Arts)
Корея Республикасы
https://​www.​karts.​ac.​kr
367.
Варшава өмір ғылымдары университеті — SGGW (Warsaw University of Life Sciences – SGGW)
Польша Республикасы
https://​www.​sggw.​edu.​pl
368.
Санкт-Петербург тау-кен университеті (Saint Petersburg Mining University)
Ресей Федерациясы
https://​en.​spmi.​ru/
369.
Гнесиндер атындағы Ресей музыка академиясы (Gnesin Russian Academy of Music)
Ресей Федерациясы
https://​eng.​gnesin-academy.ru/
370.
Н. А. Римский-Корсаков атындағы Санкт-Петербург мемлекеттік консерваториясы (Rimsky-Korsakov St. Petersburg State Conservatory)
Ресей Федерациясы
https://​www.​con​serv​ator​y.​ru
371.
П. И. Чайковский атындағы Мәскеу мемлекеттік консерваториясы (Moscow P. I. Tchaikovsky Conservatory)
Ресей Федерациясы
https://​www.​mos​cons​v.​ru/​en/
372.
Томск ұлттық зерттеу политехникалық университеті (National Research Tomsk Polytechnic University)
Ресей Федерациясы
https://​www.​tpu.​ru
373.
Қазан (Еділ өңірі) федералдық университеті (Kazan (Volga region) Federal University)
Ресей Федерациясы
https://​kpfu.​ru
374.
Ресей халықтар достығы университеті (RUDN University)
Ресей Федерациясы
https://​www.​rudn.​ru
375.
Курто өнер институты (The Courtauld Institute of Art)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​cou​rtau​ld.​ac.​uk/
376.
Архитектура қауымдастығы — сәулет мектебі (Architectural Association School of Architecture)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​aas​choo​l.​ac.​uk
377.
Борнмут университеті (Bournemouth University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​bou​rnem​outh.​ac.​uk
378.
Крэнфилд университеті (Cranfield University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​cra​nfie​ld.​ac.​uk
379.
Сахналық сөйлеу және драма орталық мектебі (Central School of Speech & Drama)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​cssd.​ac.​uk
380.
Дерби университеті (University of Derby)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​derby.​ac.​uk
381.
Данди университеті (University of Dundee)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​dundee.​ac.​uk
382.
Голдсмитс, Лондон университеті (Goldsmiths, University of London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​gold.​ac.​uk
383.
Глазго өнер мектебі (Glasgow School of Art, GSA)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​gsa.​ac.​uk/

366.
Корейский национальный университет искусств (Korea National University of Arts)
Республика Корея
https://​www.​karts.​ac.​kr
367.
Варшавский университет естественных наук — SGGW (Warsaw University of Life Sciences – SGGW)
Республика Польша
https://​www.​sggw.​edu.​pl
368.
Санкт-Петербургский горный университет (Saint Petersburg Mining University)
Российская Федерация
https://​en.​spmi.​ru/
369.
Российская академия музыки имени Гнесиных (Gnesin Russian Academy of Music)
Российская Федерация
https://​eng.​gnesin-academy.ru/
370.
Санкт-Петербургская государственная консерватория имени Н. А. Римского-Корсакова (Rimsky-Korsakov St. Petersburg State Conservatory)
Российская Федерация
https://​www.​con​serv​ator​y.​ru
371.
Московская государственная консерватория имени П. И. Чайковского (Moscow P. I. Tchaikovsky Conservatory)
Российская Федерация
https://​www.​mos​cons​v.​ru/​en/
372.
Национальный исследовательский Томский политехнический университет (National Research Tomsk Polytechnic University)
Российская Федерация
https://​www.​tpu.​ru
373.
Казанский (Приволжский) федеральный университет (Kazan (Volga region) Federal University)
Российская Федерация
https://​kpfu.​ru
374.
Российский университет дружбы народов (RUDN University)
Российская Федерация
https://​www.​rudn.​ru
375.
Институт искусств Курто (The Courtauld Institute of Art)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​cou​rtau​ld.​ac.​uk/
376.
Архитектурная ассоциация — Школа архитектуры (Architectural Association School of Architecture)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​aas​choo​l.​ac.​uk
377.
Борнмутский университет (Bournemouth University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​bou​rnem​outh.​ac.​uk
378.
Крэнфилдский университет (Cranfield University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​cra​nfie​ld.​ac.​uk
379.
Центральная школа сценической речи и драмы (Central School of Speech & Drama)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​cssd.​ac.​uk
380.
Университет Дерби (University of Derby)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​derby.​ac.​uk
381.
Университет Данди (University of Dundee)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​dundee.​ac.​uk
382.
Голдсмитс, Лондонский университет (Goldsmiths, University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​gold.​ac.​uk
383.
Школа искусств Глазго (Glasgow School of Art, GSA)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​gsa.​ac.​uk/

384.
Гилдхолл музыка және драма мектебі (Guildhall School of Music and Drama)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​gsmd.​ac.​uk/
385.
Хаддерсфилд университеті (University of Huddersfield)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​hud.​ac.​uk
386.
Хериот-Уатт университеті (Heriot-Watt University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​hw.​ac.​uk/
387.
Ливерпуль Джон Мурс университеті (Liverpool John Moores University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​ljmu.​ac.​uk/
388.
Лондон бизнес мектебі (London Business School)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​london.​edu
389.
Манчестер сәулет мектебі (Manchester School of Architecture)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​msa.​ac.​uk/
390.
Корольдік өнер колледжі (Royal College of Art)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​rca.​ac.​uk/
391.
Корольдік музыка колледжі (Royal College of Music)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​rcm.​ac.​uk/
392.
Шотландия Корольдік консерваториясы (Royal Conservatoire of Scotland)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​rcs.​ac.​uk/
393.
Корольдік Солтүстік музыка колледжі (RNCM)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​rncm.​ac.​uk/
394.
Стратклайд университеті (University of Strathclyde)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​strath.​ac.​uk
395.
Суррей университеті (University of Surrey)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​surrey.​ac.​uk/
396.
Тринити-Лабан музыка және би консерваториясы (Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​tri​nity​laba​n.​ac.​uk/
397.
Лондон университетінің Шығыс және Африка зерттеулері мектебі (SOAS University of London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​soas.​ac.​uk/
398.
Лондон қалалық университеті (City University of London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​city.​ac.​uk
399.
Лафборо университеті (Loughborough University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​lboro.​ac.​uk
400.
Оксфорд Брукс университеті (Oxford Brookes University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​brookes.​ac.​uk

384.
Гилдхоллская школа музыки и драмы (Guildhall School of Music and Drama)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​gsmd.​ac.​uk/
385.
Университет Хаддерсфилда (University of Huddersfield)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​hud.​ac.​uk
386.
Университет Хериот-Уатт (Heriot-Watt University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​hw.​ac.​uk/
387.
Ливерпульский университет имени Джона Мурса (Liverpool John Moores University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​ljmu.​ac.​uk/
388.
Лондонская школа бизнеса (London Business School)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​london.​edu
389.
Манчестерская школа архитектуры (Manchester School of Architecture)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​msa.​ac.​uk/
390.
Королевский колледж искусств (Royal College of Art)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​rca.​ac.​uk/
391.
Королевский музыкальный колледж (Royal College of Music)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​rcm.​ac.​uk/
392.
Королевская консерватория Шотландии (Royal Conservatoire of Scotland)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​rcs.​ac.​uk/
393.
Королевский северный колледж музыки (RNCM)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​rncm.​ac.​uk/
394.
Университет Стратклайда (University of Strathclyde)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​strath.​ac.​uk
395.
Университет Суррея (University of Surrey)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​surrey.​ac.​uk/
396.
Консерватория музыки и танца Тринити-Лабан (Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​tri​nity​laba​n.​ac.​uk/
397.
Школа востоковедения и африканистики Лондонского университета (SOAS University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​soas.​ac.​uk/
398.
Городской университет Лондона (City University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​city.​ac.​uk
399.
Университет Лафборо (Loughborough University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​lboro.​ac.​uk
400.
Университет Оксфорд Брукс (Oxford Brookes University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​brookes.​ac.​uk

401.
Ройял Холлоуэй Лондон университеті (Royal Holloway University of London)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​roy​alho​llow​ay.​ac.​uk
402.
Суонси университеті (Swansea University)
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия біріккен корольдігі
https://​www.​swansea.​ac.​uk
403.
Калифорния өнер институты (California Institute of the Arts)
Америка Құрама Штаттары
https://​calarts.​edu
404.
Гавайи университеті, Маноа (University of Hawaiʻi at Mānoa)
Америка Құрама Штаттары
https://​manoa.​hawaii.​edu
405.
Орегон штаттық университеті (Oregon State University)
Америка Құрама Штаттары
https://​ore​gons​tate.​edu
406.
Оңтүстік Каролина университеті (University of South Carolina)
Америка Құрама Штаттары
https://​sc.​edu
407.
Көрнекі өнер мектебі (School of Visual Arts, SVA)
Америка Құрама Штаттары
https://​sva.​edu
408.
ArtCenter дизайн колледжі (Art Center College of Design)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​art​cent​er.​edu/
409.
Буффалодағы университет, SUNY (University at Buffalo, SUNY)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​buffalo.​edu
410.
Кертис музыка институты (Curtis Institute of Music)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​curtis.​edu/
411.
Флорида халықаралық университеті (Florida International University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​fiu.​edu
412.
Айова штаттық университеті (Iowa State University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​iastate.​edu/
413.
Джульярд мектебі (Juilliard School)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​jui​llia​rd.​edu/
414.
Канзас штаттық университеті (Kansas State University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​k-​state.​edu
415.
Колорадо тау-кен мектебі (Colorado School of Mines)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​mines.​edu/
416.
Солтүстік Каролина штаттық университеті (North Carolina State University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​ncsu.​edu
417.
The New School университеті (The New School)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​new​scho​ol.​edu/
418.
The New School жанындағы Парсонс дизайн мектебі (Parsons School of Design at The New School)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​new​scho​ol.​edu/​parsons/
419.
Нью-Мексико тау-кен ісі және технология институты (New Mexico Institute of Mining and Technology)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​nmt.​edu
420.
Пратт институты (Pratt Institute)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​pratt.​edu/
421.
Род-Айленд дизайн мектебі (Rhode Island School of Design, RISD)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​risd.​edu/
422.
Чикаго өнер институтының мектебі (School of the Art Institute of Chicago, SAIC)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​saic.​edu/

401.
Лондонский университет Ройял Холлоуэй (Royal Holloway University of London)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​roy​alho​llow​ay.​ac.​uk
402.
Университет Суонси (Swansea University)
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
https://​www.​swansea.​ac.​uk
403.
Калифорнийский институт искусств (California Institute of the Arts)
Соединенные Штаты Америки
https://​calarts.​edu
404.
Гавайский университет в Маноа (University of Hawaiʻi at Mānoa)
Соединенные Штаты Америки
https://​manoa.​hawaii.​edu
405.
Университет штата Орегон (Oregon State University)
Соединенные Штаты Америки
https://​ore​gons​tate.​edu
406.
Университет Южной Каролины (University of South Carolina)
Соединенные Штаты Америки
https://​sc.​edu
407.
Школа визуальных искусств (School of Visual Arts, SVA)
Соединенные Штаты Америки
https://​sva.​edu
408.
Колледж дизайна ArtCenter (Art Center College of Design)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​art​cent​er.​edu/
409.
Университет в Буффало, SUNY (University at Buffalo, SUNY)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​buffalo.​edu
410.
Институт музыки Кертиса (Curtis Institute of Music)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​curtis.​edu/
411.
Международный университет Флориды (Florida International University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​fiu.​edu
412.
Университет штата Айова (Iowa State University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​iastate.​edu/
413.
Джульярдская школа (Juilliard School)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​jui​llia​rd.​edu/
414.
Университет штата Канзас (Kansas State University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​k-​state.​edu
415.
Колорадская горная школа (Colorado School of Mines)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​mines.​edu/
416.
Университет штата Северная Каролина (North Carolina State University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​ncsu.​edu
417.
Университет The New School (The New School)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​new​scho​ol.​edu/
418.
Школа дизайна Парсонс при The New School (Parsons School of Design at The New School)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​new​scho​ol.​edu/​parsons/
419.
Институт горного дела и технологий Нью-Мексико (New Mexico Institute of Mining and Technology)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​nmt.​edu
420.
Институт Пратта (Pratt Institute)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​pratt.​edu/
421.
Школа дизайна Род-Айленда (Rhode Island School of Design, RISD)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​risd.​edu/
422.
Школа Института искусств Чикаго (School of the Art Institute of Chicago, SAIC)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​saic.​edu/

423.
Саванна өнер және дизайн колледжі (Savannah College of Art and Design)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​scad.​edu/
424.
Техас технологиялық университеті (Texas Tech University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​ttu.​edu
425.
Орталық Флорида университеті (University of Central Florida)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​ucf.​edu
426.
Джорджия университеті (The University of Georgia)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​uga.​edu
427.
Невада университеті, Лас-Вегас (University of Nevada, Las Vegas)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​unlv.​edu/
428.
Невада университеті, Рино (University of Nevada, Reno)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​unr.​edu
429.
Теннесси университеті, Ноксвилл (The University of Tennessee, Knoxville)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​utk.​edu
430.
Вирджиния политехникалық институты және мемлекеттік университет (Virginia Polytechnic Institute and State University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​vt.​edu
431.f
Небраска университеті — Линкольн (University of Nebraska–Lincoln)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​unl.​edu
432.
Колорадо штаты университеті (Colorado State University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​col​osta​te.​edu
433.
Сиракуз университеті (Syracuse University)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​syr​acus​e.​edu
434.
Хьюстон университеті (University of Houston)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​uh.​edu
435.
Миссури университеті, Колумбия (University of Missouri, Columbia)
Америка Құрама Штаттары
https://​www.​mis​sour​i.​edu
436.
Сан-Паулу штаттық университеті (UNESP)
Бразилия Федеративтік Республикасы
https://​www.​unesp.​br
437.
Кампинас мемлекеттік университеті (Universidade Estadual de Campinas – Unicamp)
Бразилия Федеративтік Республикасы
https://​www.​unicamp.​br
438.
Рио-де-Жанейро федералдық университеті (Universidade Federal do Rio de Janeiro)
Бразилия Федеративтік Республикасы
https://​ufrj.​br
439.
Берлиндегі Ханс Айслер атындағы музыка жоғары мектебі (Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​www.​hfm-​berlin.​de
440.
Бохумдағы Рур университеті (Ruhr-Universität Bochum)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​www.​ruhr-​uni-​bochum.​de
441.
Хоэнхайм университеті (University of Hohenheim)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​www.​uni-​hoh​enhe​im.​de
442.
Киль қаласындағы Христиан Альбрехт атындағы университет (Christian-Albrechts-University zu Kiel)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​www.​uni-​kiel.​de
443.
Фрайберг тау-кен академиясы – техникалық университет (Technische Universität Bergakademie Freiberg)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​tu-​fre​iber​g.​de

423.
Колледж искусства и дизайна Саванны (Savannah College of Art and Design)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​scad.​edu/
424.
Техасский технологический университет (Texas Tech University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​ttu.​edu
425.
Университет Центральной Флориды (University of Central Florida)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​ucf.​edu
426.
Университет Джорджии (The University of Georgia)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​uga.​edu
427.
Университет Невады в Лас-Вегасе (University of Nevada, Las Vegas)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​unlv.​edu/
428.
Университет Невады в Рино (University of Nevada, Reno)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​unr.​edu
429.
Университет Теннесси в Ноксвилле (The University of Tennessee, Knoxville)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​utk.​edu
430.
Вирджинский политехнический институт и государственный университет (Virginia Polytechnic Institute and State University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​vt.​edu
431.
Университет Небраски — Линкольн (University of Nebraska–Lincoln)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​unl.​edu
432.
Университет штата Колорадо (Colorado State University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​col​osta​te.​edu
433.
Сиракузский университет (Syracuse University)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​syr​acus​e.​edu
434.
Хьюстонский университет (University of Houston)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​uh.​edu
435.
Университет Миссури, Колумбия (University of Missouri, Columbia)
Соединенные Штаты Америки
https://​www.​mis​sour​i.​edu
436.
Государственный университет штата Сан-Паулу (UNESP)
Федеративная Республика Бразилия
https://​www.​unesp.​br
437.
Государственный университет Кампинаса (Universidade Estadual de Campinas – Unicamp)
Федеративная Республика Бразилия
https://​www.​unicamp.​br
438.
Федеральный университет Рио-де-Жанейро (Universidade Federal do Rio de Janeiro)
Федеративная Республика Бразилия
https://​ufrj.​br
439.
Высшая школа музыки имени Ханса Айслера в Берлине (Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin)
Федеративная Республика Германия
https://​www.​hfm-​berlin.​de
440.
Рурский университет в Бохуме (Ruhr-Universität Bochum)
Федеративная Республика Германия
https://​www.​ruhr-​uni-​bochum.​de
441.
Университет Хоэнхайма (University of Hohenheim)
Федеративная Республика Германия
https://​www.​uni-​hoh​enhe​im.​de
442.
Университет имени Христиана Альбрехта в Киле (Christian-Albrechts-University zu Kiel)
Федеративная Республика Германия
https://​www.​uni-​kiel.​de
443.
Фрайбергская горная академия – Технический университет (Technische Universität Bergakademie Freiberg)
Федеративная Республика Германия
https://​tu-​fre​iber​g.​de

444.
Берлин өнер университеті (Universität der Künste Berlin)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​www.​udk-​berlin.​de
445.
Лейпцигтегі Феликс Мендельсон-Бартольди атындағы музыка және театр жоғары мектебі (Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy Leipzig)
Германия Федеративтік Республикасы
https://​www.​hmt-​leipzig.​de
446.
UCSI университеті (UCSI University)
Малайзия Федерациясы
https://​www.​ucs​iuni​vers​ity.​edu.​my
447.
Басқару және ғылым университеті (Management and Science University)
Малайзия Федерациясы
https://​www.​msu.​edu.​my
448.
Тейлорс университеті (Taylor's University)
Малайзия Федерациясы
https://​uni​vers​ity.​taylors.​edu.​my
449.
Малайя университеті (Universiti Malaya)
Малайзия Федерациясы
https://​www.​um.​edu.​my
450.
Путра Малайзия университеті (Universiti Putra Malaysia)
Малайзия Федерациясы
https://​www.​upm.​edu.​my
451.
Малайзия технологиялық университеті (Universiti Teknologi Malaysia)
Малайзия Федерациясы
https://​www.​utm.​my
452.
Петронас технологиялық университеті (Universiti Teknologi PETRONAS)
Малайзия Федерациясы
https://​www.​utp.​edu.​my
453.
Ювяскюля университеті (University of Jyväskylä)
Финляндия Республикасы
https://​www.​jyu.​fi
454.
Тампере университеті (Tampere University)
Финляндия Республикасы
https://​www.​tuni.​fi
455.
Хельсинки өнер университетінің Сибелиус академиясы (Sibelius Academy, University of the Arts Helsinki)
Финляндия Республикасы
https://​www.​uniarts.​fi/​en/​units/​sib​eliu​s-​academy/
456.
Турку университеті (University of Turku)
Финляндия Республикасы
https://​www.​utu.​fi
457.
Лион ұлттық жоғары музыка және би консерваториясы (Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Lyon)
Француз Республикасы
https://​www.​cnsmd-​lyon.​fr
458.
Париж ұлттық жоғары музыка және би консерваториясы (CNSMDP)
Француз Республикасы
https://​www.​con​serv​atoi​rede​pari​s.​fr/​en
459.
Ұлттық жоғары сәндік өнер мектебі (ENSAD) (École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs)
Француз Республикасы
https://​www.​ensad.​fr
460.
Париж жоғары коммерциялық мектебі (HEC Paris)
Француз Республикасы
https://​www.​hec.​edu
461.
INSEAD бизнес мектебі (INSEAD, France)
Француз Республикасы
https://​www.​insead.​edu
462.
Францияның аграрлық ғылымдар институты "L'Institut Agro" (L'Institut Agro)
Француз Республикасы
https://​www.​ins​titu​t-​agro.​fr
463.
Париж 1 Пантеон — Сорбонна университеті (Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne)
Француз Республикасы
https://​www.​pan​theo​nsor​bonn​e.​fr/
464.
Vatel қонақжайлылық мектебі (Hotel School Vatel)
Француз Республикасы
https://​www.​vatel.​com/

444.
Университет искусств Берлина (Universität der Künste Berlin)
Федеративная Республика Германия
https://​www.​udk-​berlin.​de
445.
Высшая школа музыки и театра имени Феликса Мендельсона-Бартольди в Лейпциге (Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy Leipzig)
Федеративная Республика Германия
https://​www.​hmt-​leipzig.​de
446.
Университет UCSI (UCSI University)
Федерация Малайзия
https://​www.​ucs​iuni​vers​ity.​edu.​my
447.
Университет управления и науки (Management and Science University)
Федерация Малайзия
https://​www.​msu.​edu.​my
448.
Университет Тейлорс (Taylor's University)
Федерация Малайзия
https://​uni​vers​ity.​taylors.​edu.​my
449.
Малайский университет (Universiti Malaya)
Федерация Малайзия
https://​www.​um.​edu.​my
450.
Университет Путра Малайзии (Universiti Putra Malaysia)
Федерация Малайзия
https://​www.​upm.​edu.​my
451.
Технологический университет Малайзии (Universiti Teknologi Malaysia)
Федерация Малайзия
https://​www.​utm.​my
452.
Технологический университет Петронас (Universiti Teknologi PETRONAS)
Федерация Малайзия
https://​www.​utp.​edu.​my
453.
Университет Ювяскюля (University of Jyväskylä)
Финляндская Республика
https://​www.​jyu.​fi
454.
Университет Тампере (Tampere University)
Финляндская Республика
https://​www.​tuni.​fi
455.
Академия Сибелиуса Университета искусств Хельсинки (Sibelius Academy, University of the Arts Helsinki)
Финляндская Республика
https://​www.​uniarts.​fi/​en/​units/​sib​eliu​s-​academy/
456.
Университет Турку (University of Turku)
Финляндская Республика
https://​www.​utu.​fi
457.
Лионская национальная высшая консерватория музыки и танца (Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Lyon)
Французская Республика
https://​www.​cnsmd-​lyon.​fr
458.
Парижская национальная высшая консерватория музыки и танца (CNSMDP)
Французская Республика
https://​www.​con​serv​atoi​rede​pari​s.​fr/​en
459.
Национальная высшая школа декоративных искусств (ENSAD) (École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs)
Французская Республика
https://​www.​ensad.​fr
460.
Высшая коммерческая школа Парижа (HEC Paris)
Французская Республика
https://​www.​hec.​edu
461.
Бизнес-школа INSEAD (INSEAD, France)
Французская Республика
https://​www.​insead.​edu
462.
Институт аграрных наук Франции "L'Institut Agro" (L'Institut Agro)
Французская Республика
https://​www.​ins​titu​t-​agro.​fr
463.
Университет Париж 1 Пантеон — Сорбонна (Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne)
Французская Республика
https://​www.​pan​theo​nsor​bonn​e.​fr/
464.
Школа гостиничного бизнеса Vatel (Hotel School Vatel)
Французская Республика
https://​www.​vatel.​com/

465.
Альфор ұлттық ветеринария мектебі (École Nationale Vétérinaire d’Alfort)
Француз Республикасы
https://​www.​vet-​alfort.​fr
466.
Әлеуметтік ғылымдар жоғары мектебі (Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales – EHESS)
Француз Республикасы
https://​www.​ehess.​fr
467.
Еуропалық бизнес мектебі ESCP (ESCP Europe)
Француз Республикасы
https://​www.​escp.​eu
468.
ESSEC бизнес мектебі (ESSEC Business School)
Француз Республикасы
https://​www.​essec.​edu
469.
IMI Люцерн қонақжайлылық менеджменті институты (IMI-Luzern – IRN Hotel Management School)
Швейцария Конфедерациясы
https://​imi-​luzern.​com/
470.
Les Roches қонақжайлылық саласындағы жаһандық білім беру мекемесі (Les Roches Global Hospitality Education)
Швейцария Конфедерациясы
https://​les​roch​es.​edu/
471.
Сезар Ритц колледждері (Cesar Ritz Colleges)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​ces​arri​tzco​lleg​es.​edu/​en/
472.
Швейцария аспаздық өнер академиясы (Culinary Arts Academy Switzerland)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​cul​inar​yart​sswi​tzer​land.​com/​en/
473.
EHL қонақжайлылық бизнес мектебі (EHL Hospitality Business School)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​ehl.​edu/
474.
Glion жоғары білім беру институты (Glion Institute of Higher Education)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​glion.​edu/
475.
Монтре қонақ үй менеджменті институты – HIM (Hotel Institute Montreux – HIM)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​him-​bus​ines​s-​school.​com/​en/
476.
Қонақжайлылық және туризм менеджменті швейцариялық институты (Hotel and Tourism Management Institute, Switzerland)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​htmi.​ch
477.
SHMS Швейцария қонақ үй менеджменті мектебі (SHMS – Swiss Hotel Management School)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​shms.​com/​en/
478.
Vetsuisse ветеринария факультеті (Bern & Zurich)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​vet​suis​se.​unibe.​ch/​index_​eng.​html
479.
Цюрих өнер университеті (Zurich University of the Arts, ZHdK)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​zhdk.​ch
480.
Женева қонақжайлылық мектебі (Ecole Hôtelière de Genève)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​ehg.​ch
481.
Бизнес және қонақ үй менеджменті мектебі - BHMS (Business and Hotel Management School – BHMS)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​bhms.​ch
482.
Санкт-Галлен университеті (University of St. Gallen)
Швейцария Конфедерациясы
https://​www.​unisg.​ch
483.
Претория университеті (University of Pretoria)
Оңтүстік Африка Республикасы
https://​www.​up.​ac.​za
484.
Витватерсранд университеті (University of the Witwatersrand)
Оңтүстік Африка Республикасы
https://​www.​wits.​ac.​za/

465.
Национальная ветеринарная школа Альфора (École Nationale Vétérinaire d’Alfort)
Французская Республика
https://​www.​vet-​alfort.​fr
466.
Высшая школа социальных наук (Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales – EHESS)
Французская Республика
https://​www.​ehess.​fr
467.
Европейская школа бизнеса ESCP (ESCP Europe)
Французская Республика
https://​www.​escp.​eu
468.
Бизнес-школа ESSEC (ESSEC Business School)
Французская Республика
https://​www.​essec.​edu
469.
Институт гостиничного менеджмента IMI Люцерн (IMI-Luzern – IRN Hotel Management School)
Швейцарская Конфедерация
https://​imi-​luzern.​com/
470.
Les Roches — глобальная школа гостиничного образования (Les Roches Global Hospitality Education)
Швейцарская Конфедерация
https://​les​roch​es.​edu/
471.
Колледжи Сезара Ритца (Cesar Ritz Colleges)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​ces​arri​tzco​lleg​es.​edu/​en/
472.
Академия кулинарных искусств Швейцарии (Culinary Arts Academy Switzerland)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​cul​inar​yart​sswi​tzer​land.​com/​en/
473.
Школа гостиничного бизнеса EHL (EHL Hospitality Business School)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​ehl.​edu/
474.
Институт высшего образования Glion (Glion Institute of Higher Education)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​glion.​edu/
475.
Институт гостиничного менеджмента Монтре – HIM (Hotel Institute Montreux – HIM)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​him-​bus​ines​s-​school.​com/​en/
476.
Швейцарский институт управления гостиничным и туристическим бизнесом (Hotel and Tourism Management Institute, Switzerland)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​htmi.​ch
477.
Швейцарская школа гостиничного менеджмента SHMS (SHMS – Swiss Hotel Management School)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​shms.​com/​en/
478.
Факультет ветеринарной медицины Vetsuisse (Bern & Zurich)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​vet​suis​se.​unibe.​ch/​index_​eng.​html
479.
Цюрихский университет искусств (Zurich University of the Arts, ZHdK)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​zhdk.​ch
480.
Женевская школа гостиничного менеджмента (Ecole Hôtelière de Genève)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​ehg.​ch
481.
Школа бизнеса и гостиничного менеджмента BHMS (Business and Hotel Management School – BHMS)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​bhms.​ch
482.
Университет Санкт-Галлена (University of St. Gallen)
Швейцарская Конфедерация
https://​www.​unisg.​ch
483.
Университет Претории (University of Pretoria)
Южно-Африканская Республика
https://​www.​up.​ac.​za
484.
Университет Витватерсранда (University of the Witwatersrand)
Южно-Африканская Республика
https://​www.​wits.​ac.​za/