Бөрлі ауданы бойынша халық үшін тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтерді бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 сәуірдегі № 2-23 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 2 мамырда № 7156-07 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 365-бабының 3-тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бөрлі ауданы бойынша халық үшін тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтер осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Ермекбаев
Бөрлі аудандық мәслихатының
2023 жылғы 24 сәуірдегі №2-23
шешіміне қосымша
Бөрлі ауданы бойынша халық үшін тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтер
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 08.06.2026 № 35-17 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Есептік бірлік
Теңге (қосылған құн салығысыз)
Жайлы үйлер
бір тұрғыннан айына
413,3
Жайлы емес үйлер
бір тұрғыннан айына
436,52
Бір бірлігіне (көлеміне) жылдық тариф
1 м3
5098,93
* Ескерту: мөлшерінде жеңілдіктер қарастырылған:
50% - Ұлы Отан соғысына қатысушыларға;
50%- бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
50%- екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
50%- Чернобыль атом электр станциясындағы апат салдарынан мүгедек болған адамдарға;
25% -1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға;
25%- Арал өңіріндегі экологиялық апат салдарынан зардап шеккен адамдарға;
25%- экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдарға.
Қоқыс шығарушы ұйым халықтың әлеуметтік осал топтарының тиісті санатына жататындығы туралы растайтын құжаттарды қоса бере отырып, тұтынушы өтініш берген күннен бастап қайта есептеуді орындайды және жеңілдіктерді қолданады.

Об утверждении тарифов для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по Бурлинскому району
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 апреля 2023 года № 2-23. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 2 мая 2023 года № 7156-07.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 365 Экологического кодекса Республики Казахстан, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить тарифы для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по Бурлинскому району согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата К. Ермекбаев
Приложение
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 24 апреля 2023 года №2-23
Тарифы для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по Бурлинскому району
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.06.2026 № 35-17 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
Расчетная единица
Тенге (без налога на добавленную стоимость)
Домовладения благоустроенные
в месяц с одного жителя
413,3
Домовладения неблагоустроенные
в месяц с одного жителя
436,52
Годовой тариф на единицу (объем)
1 м3
5098,93
* Примечание: Предусмотрены льготы в размере:
50% - участникам Великой Отечественной войны;
50%-лицам с инвалидностью первой группы;
50%- лицам с инвалидностью второй группы;
50%-лицам, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС;
25% - лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах;
25%-лицам, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье;
25%-лицам, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
Мусоровывозящая организация выполняет перерасчет и применяет льготы со дня подачи заявления потребителем с приложением подтверждающих документов о принадлежности к соответствующей категории социально уязвимых слоев населения.