Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 6-18-4 "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы бойынша жер салығының мөлшерлемелері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 12 мамырдағы № 8-3-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 16 мамырда № 7504-15 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 8-42-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 8-42-3 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс).
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Айыртау аудандық мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы бойынша жер салығының мөлшерлемелері туралы" 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 6-18-4 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4695 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Кодексінің 510-бабының 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:";
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргiзiлетiн жердi аймаққа бөлу жобалары (схемалары) негiзiнде автотұрақтарға (паркингтерге), автожанармай құю станцияларына бөлінген, казино орналасқан, сондай-ақ тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын жер учаскелерінен басқа, Салық кодексінің 505, 506-баптарында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері елу пайызға арттырылсын.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы алынып тасталсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының төрағасы Г. Абулкаирова

О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13 апреля 2018 года № 6-18-4 "О ставках земельного налога по Айыртаускому району Северо-Казахстанской области"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12 мая 2023 года № 8-3-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 мая 2023 года № 7504-15. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2026 года № 8-42-3
Сноска. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2026 года № 8-42-3 (вводится в действие с 01.01.2026 и подлежит официальному опубликованию).
Айыртауский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "О ставках земельного налога по Айыртаускому району Северо-Казахстанской области" от 13 апреля 2018 года № 6-18-4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4695) следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)" Айыртауский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:";
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. На основании проектов (схем) зонирования земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан повысить на пятьдесят процентов базовые ставки земельного налога установленных статьями 505, 506 Налогового кодекса за исключением земельных участков выделенные под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, занятые под казино, а также не используемые в соответствующих целях или используемые с нарушением законодательства Республики Казахстан.";
пункт 2 указанного решения исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области Г. Абулкаирова