Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 275 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32959 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 111-бабының 10-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір бұйрықтары мен кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрі
Т. Дуйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 275 бұйрығына
1-қосымша
Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидалары

Об утверждении Правил организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32959.
Примечание. Вводится в действие с 01.07.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего приказа.
В соответствии с пунктом 10 статьи 111 Социального кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы и структурные элементы некоторых приказов Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 275
Правила организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места

Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.12.2025 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 111-бабының 10-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) әлеуметтік-еңбек саласындағы бірыңғай ақпараттық жүйе (бұдан әрі – "Еңбек нарығы" ААЖ) – уәкілетті мемлекеттік органның, халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың, еңбек мобильділігі орталықтарының, мансап орталықтарының, Еңбек ресурстарын дамыту орталығының қызметін автоматтандыруға және әлеуметтік-еңбек саласында халыққа мемлекеттік қызметтер көрсету мақсатында ведомствоаралық өзара іс-қимылға арналған ақпараттандыру объектісі;
3) бос орын – жұмыс берушідегі бос жұмыс орны (лауазым);
4) еңбек мобильділігі орталығы – жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын әзірлеу және іске асыру мақсатында облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы құратын заңды тұлға;
5) жалақыны субсидиялау – жұмыс берушінің субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған жұмыскерлердің еңбегіне ақы төлеуге жұмсаған шығындарын толық немесе ішінара өтеу;
6) жұмыссыз – жұмыс іздеуші және жұмысқа кірісуге дайын жеке тұлға;
7) жұмыс беруші – жұмыскер еңбек қатынастарында болатын жеке немесе заңды тұлға;
8) жұмыс орны – жұмыскердің еңбек қызметі процесінде еңбек міндеттерін орындауы кезінде тұрақты немесе уақытша болатын орны;

Сноска. Правила – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.12.2025 № 395 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 10 статьи 111 Социального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) единая информационная система социально-трудовой сферы (далее – АИС "Рынок труда") – объект информатизации, предназначенный для автоматизации деятельности уполномоченного государственного органа, местных исполнительных органов по вопросам социальной защиты и занятости населения, центров трудовой мобильности, карьерных центров, Центра развития трудовых ресурсов и межведомственного взаимодействия в целях предоставления государственных услуг населению в социально-трудовой сфере;
3) вакансия – свободное рабочее место (должность) у работодателя;
4) центр трудовой мобильности – юридическое лицо, создаваемое местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы в целях разработки и реализации мер содействия занятости;
5) субсидирование заработной платы – полная или частичная компенсация затрат работодателя на оплату труда работников, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места;
6) безработный – физическое лицо, осуществляющее поиск работы и готовое приступить к работе;
7) работодатель – физическое или юридическое лицо, с которым работник состоит в трудовых отношениях;
8) рабочее место – место постоянного или временного нахождения работника при выполнении им трудовых обязанностей в процессе трудовой деятельности;

9) жұмысқа орналастыру – халықтың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз етуге ықпал етуге арналған ұйымдастырушылық, экономикалық және құқықтық іс-шаралар кешені;
10) "Зейнетақы және жәрдемақы төлеудің орталықтандырылған дерекқоры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "ОДҚ" ААЖ) - Кодексте белгіленген шарттарда төлем түрлерін жүзеге асыру үшін уәкілетті мемлекеттік органның орталықтандырылған дерекқоры;
11) мансап орталығы – еңбек мобильділігі орталығының аудандарда, облыстық және республикалық маңызы бар қалаларда, астанада оның функцияларын орындауды жүзеге асыратын филиалы;
12) субсидияланатын жұмыс орны – жалақысын толық немесе ішінара субсидиялай отырып, жұмыссыздарды, сондай-ақ оқудан бос уақытта денсаулығына зиян келтірілмейтін және оқу процесін бұзбайтын жұмысқа қатысатын студенттер мен жалпы білім беретін мектептердің жоғары сынып оқушыларын жұмысқа орналастыру үшін, еңбек мобильділігі орталығымен (мансап орталығымен) шарт негізінде жұмыс беруші құратын жұмыс орны;
13) халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту жөніндегі жергілікті атқарушы орган – облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту саласындағы бағыттарды айқындайтын жергілікті атқарушы органы;
14) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласында басшылықты және саларалық үйлестіруді, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қызметін реттеу мен бақылау функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
15) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
3. Субсидияланатын жұмыс орындарының тізбесі, субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылатын адамдарға қойылатын талаптар, олардың жалақысын субсидиялау мөлшері мен мерзімдері Кодекстің 111-бабының 9-тармағына сәйкес айқындалады.
4. Субсидияланатын жұмыс орындары жұмыссыздар, оқудан бос уақытта студенттер мен жалпы білім беретін мектептердің жоғары сынып оқушылары үшін құрылады.
5. Мансап орталықтары субсидияланатын жұмыс орындарын:
1) Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген жұмыс істеп тұрған заңды тұлға немесе дара кәсіпкер мәртебесі болған;
2) субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтінім берген күннің алдында 12 айдан астам қызметті жүзеге асырған;

9) трудоустройство – комплекс организационных, экономических и правовых мероприятий, призванных способствовать обеспечению занятости населения;
10) автоматизированная информационная система "Централизованная база данных выплат пенсий и пособий" (далее – АИС "ЦБД") – централизованная база данных уполномоченного государственного органа для осуществления видов выплат на условиях, установленных Кодексом;
11) карьерный центр – филиал центра трудовой мобильности, осуществляющий выполнение его функций в районах, городах областного и республиканского значения, столице;
12) субсидируемое рабочее место – рабочее место, создаваемое работодателем на договорной основе с центром трудовой мобильности (карьерным центром) для трудоустройства безработных, а также студентов и учащихся старших классов общеобразовательных школ в свободное от учебы время, участвующих в работах, не причиняющих вреда здоровью и не нарушающих процесса обучения, с полным или частичным субсидированием их заработной платы;
13) местный исполнительный орган по вопросам социальной защиты и занятости населения – местный исполнительный орган области, городов республиканского значения, столицы, определяющий направления в сфере социальной защиты и занятости населения;
14) уполномоченный орган по вопросам занятости населения – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирование, контрольные функции за деятельностью Государственного фонда социального страхования;
15) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Перечень субсидируемых рабочих мест, требования к лицам, трудоустраиваемым на субсидируемые рабочие места, размер и сроки субсидирования их заработной платы определяются в соответствии с пунктом 9 статьи 111 Кодекса.
4. Субсидируемые рабочие места создаются для безработных, студентов и учащихся старших классов общеобразовательных школ в свободное от учебы время.
5. Субсидируемые рабочие места организуются карьерными центрами по заявкам работодателей при:
1) наличии статуса действующего юридического лица или индивидуального предпринимателя, зарегистрированного на территории Республики Казахстан;
2) осуществлении деятельности более 12 месяцев, предшествующей дате подачи заявки на организацию субсидируемых рабочих мест;

3) өтінім берген сәтте жалақы бойынша мерзімі өткен берешек болмаған;
4) Кодекске және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтінім берген күннің алдындағы соңғы 12 айда әлеуметтік төлемдерді тұрақты жүргізген;
5) еңбек мобильділігі орталығымен субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы бұрын жасалған шарттар бойынша міндеттемелерді толық орындаған (бар болса);
6) банкроттық немесе таратылу рәсімі болмаған;
7) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдардың тіркелімінде болмаған;
8) ЗҚАИ-ның ескертпесі!
8) тармақша 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.12.2025 № 395 бұйрығымен (мәтін алып тасталды).
9) терроризм мен экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізімінде болмаған;
10) жалған кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырған салық төлеушілердің тізімінде болмаған;
11) өтінім беру кезінде тіркелген электрондық еңбек шарттары және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда айқындалған ең төменгі жалақының 10%-ынан кем емес мөлшерде міндетті зейнетақы жарналары бар жұмыскерлердің тізімдік саны болған кезде жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша ұйымдастырады.
6. Осы Қағидалардың 5-тармағының 8) тармақшасында және 20-тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген жұмысқа орналастыру мынадай:
1) субсидияланатын жұмыс орындарына қатысуды аяқтағаннан кейін үш ай ішінде Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, сондай-ақ басқа да әскерлер мен әскери құралымдарына міндетті әскери қызметке шақырылған;
2) бала үш жасқа толғанға дейін оны күту бойынша жалақысы сақталмайтын демалыста болуы;
3) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім алып жатқан;
4) Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кеткен;
5) қайтыс болған;
6) мүгедектігі бар;
7) хабарсыз кеткен деп танылған;
8) сотпен әрекетке қабілетсіз деп танылған;
9) субсидияланатын жұмыс орындарындағы еңбек қызметін дәлелді себептерсіз өз бетінше тоқтатқан адамдарды есепке алмай есептеледі.
Жұмысқа орналасқандардың есебіне субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтінім беретін жұмыс беруші субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтінім берген күннің алдындағы соңғы 3 ай ішінде жиі міндетті зейнетақы жарналарын аударып отырған адамдар алынады.
7. Жұмыс берушілердің осы Қағидалардың 5 және 17-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкестігін тексеруді жұмыс берушілер субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтінімдер берген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Электрондық еңбек биржасы және (немесе) мансап орталығы жүзеге асырады.
Тексеруден өтпеген жұмыс беруші тексеруден өтпеген күннен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң қайта тексеруден өтеді.

3) отсутствии просроченной задолженности по заработной плате на момент подачи заявки;
4) регулярном произведении социальных платежей в соответствии с Кодексом и Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании", за последние 12 месяцев предшествующие дате подачи заявки на организацию субсидируемых рабочих мест;
5) исполнении в полном объеме обязательств по предыдущим договорам об организации субсидируемых рабочих мест, заключенных с центром трудовой мобильности (при наличии);
6) отсутствии процедуры банкротства либо ликвидации;
7) отсутствии в регистре организаций, предоставляющих специальные социальные услуги;
8) Примечание ИЗПИ!
Подпункт 8) пункта 5 вводится в действие с 01.01.2026 приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.12.2025 № 395 (текст исключен).
9) отсутствии в перечне организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
10) отсутствии в перечне налогоплательщиков, осуществивших лжепредпринимательскую деятельность;
11) наличии списочной численности работников, имеющих зарегистрированные электронные трудовые договора и обязательные пенсионные взносы в размере не менее 10 % от минимальной заработной платы, определенной законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год на момент подачи заявки.
6. Трудоустройство, указанное в подпункте 8) пункта 5 и подпункте 3) пункта 20 настоящих Правил, рассчитывается без учета следующих лиц:
1) призванных на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, а также в другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в течение трех месяцев после завершения участия в субсидируемых рабочих местах;
2) находящихся в отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет;
3) получающих техническое и профессиональное, послесреднее, высшее и (или) послевузовское образование;
4) выехавших на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан;
5) умерших;
6) имеющих инвалидность;
7) признанных безвестно отсутствующими;
8) признанных судом недееспособными;
9) самовольно, без уважительной причины прекративших трудовую деятельность на субсидируемых рабочих местах.
В учет трудоустроенных включаются лица, в пользу которых работодателем, подающим заявку на организацию субсидируемых рабочих мест, регулярно перечислены обязательные пенсионные взносы за последние 3 месяца, предшествующих дате подачи заявки на организацию субсидируемых рабочих мест.
7. Проверка соответствия работодателей требованиям, предусмотренным в пунктах 5 и 17 настоящих Правил, осуществляется Электронной биржей труда и (или) карьерным центром в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подачи заявок работодателями на организацию субсидируемых рабочих мест.
Работодатель, не прошедший проверку, повторно проходит проверку по истечении 30 календарных дней с даты проверки, которую не прошел.

8. Жұмыс беруші Электрондық еңбек биржасы жүргізген қайта тексеру нәтижелеріне шағымдануға құқылы.
Шағымды қарауды халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртібіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
9. Қоғамдық жұмыстар жұмыскердің алдын ала кәсіптік даярлығын талап етпейді және әлеуметтік пайдалы бағытқа ие болады.
Қоғамдық жұмыстарға табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою қажеттілігіне байланысты қызмет түрлері жатпайды.
Қоғамдық жұмыстардың мынадай ерекшеліктері бар:
1) жұмыстарды толық емес жұмыс күні шарттарында немесе икемді кесте бойынша ұйымдастыру мүмкіндігі;
2) өңір үшін экономикалық, әлеуметтік және экологиялық тұрғыдан пайдалы;
3) арнайы білімі жоқ адамдарға уақытша жұмысқа орналасуға мүмкіндік беріледі.
Ауылда және шағын қалаларда қоғамдық жұмыстар барлық меншік нысанындағы жұмыс берушілерде, ал қалалар мен моноқалаларда жеке меншік нысанындағы жұмыс берушілерде ұйымдастырылады.
10. Әлеуметтік жұмыс орындары және (немесе) "Күміс жас" жобасы жеке меншік нысанындағы кәсіпорындар мен ұйымдарда ұйымдастырылады.
Әлеуметтік жұмыс орындары және (немесе) "Күміс жас" жобасы бойынша жұмыс орындары біліктілігі төмен кәсіптер немесе қызметтер үшін құрылмайды.
11. Жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары бойынша жұмыс орындары түлектер алған кәсіп (мамандық) бойынша немесе ұқсас кәсіп (мамандық) бойынша құрылады.
12. Осы Қағидалардың 31 және 32-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, жұмыссыздарды субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастыру жұмыссыз ретінде тіркелген күніне сәйкес кезектілік тәртібінде күнтізбелік жыл ішінде бір рет жүзеге асырылады.
13. Жұмыс беруші бос жұмыс орны болған кезде жұмыссызды оның келісімімен тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналастырады.
2-тарау. Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру тәртібі
14. Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға жұмыс берушілерден өтінімдерді жинау Электрондық еңбек биржасында ағымдағы немесе алдағы қаржы жылына арналған субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылады.
Алдағы қаржы жылына субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға жұмыс берушілерден өтінімдерді қабылдау жыл сайын 20 желтоқсаннан бастап 31 желтоқсанға дейінгі аралықта жүзеге асырылады.
Ағымдағы қаржы жылына субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға жұмыс берушілерден өтінімдерді қабылдау 1 ақпаннан бастап 30 қыркүйекке дейінгі аралықта жүзеге асырылады.

8. Работодатель вправе обжаловать результаты повторной проверки, проведенной Электронной биржей труда.
Рассмотрение жалобы производится уполномоченным органом по вопросам занятости населения.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса.
9. Общественные работы не требуют предварительной профессиональной подготовки работника и имеют социально-полезную направленность.
К общественным работам не относятся виды деятельности, связанные с необходимостью ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
Общественные работы имеют следующие особенности:
1) возможность организовывать работы на условиях неполного рабочего дня или по гибкому графику;
2) экономическая, социальная и экологическая полезность для региона;
3) предоставляется возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования.
Общественные работы на селе и в малых городах организуются у работодателей всех форм собственности, а в городах и моногородах у работодателей с частной формой собственности.
10. Социальные рабочие места и (или) проект "Серебряный возраст" организуются на предприятиях и в организациях с частной формой собственности.
Социальные рабочие места и (или) рабочие места по проекту "Серебряный возраст" не создаются для низкоквалифицированных профессий или занятий.
11. Рабочие места по молодежной практике, проектам "Первое рабочее место" и (или) "Контракт поколений" создаются по полученной выпускниками профессии (специальности) или родственной профессии (специальности).
12. Трудоустройство безработных на субсидируемые рабочие места осуществляется один раз в течение календарного года, в порядке очередности согласно дате регистрации в качестве безработных, за исключением случаев, предусмотренных в пунктах 31 и 32 настоящих Правил.
13. Работодатель при наличии вакансии трудоустраивает безработного с его согласия на постоянное рабочее место.
Глава 2. Порядок организации субсидируемых рабочих мест
14. Сбор заявок от работодателей на организацию субсидируемых рабочих мест осуществляется на Электронной бирже труда в пределах средств, предусмотренных на организацию субсидируемых рабочих мест на текущий или предстоящий финансовый год.
Прием заявок от работодателей на организацию субсидируемых рабочих мест на предстоящий финансовый год осуществляется ежегодно с 20 декабря по 31 декабря.
Прием заявок от работодателей на организацию субсидируемых рабочих мест на текущий финансовый год осуществляется с 1 февраля по 30 сентября.

Осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген жұмыс берушілерді қоспағанда, жұмыс берушілерден субсидияланатын жұмыс орындарын (әрбір түрі бойынша) ұйымдасыруға өтінімдерді қабылдау жұмыскерлердің тізімдік санының 10%-ы шегінде жүзеге асырылады.
15. Жұмыс берушілерден өтінімдерді қабылдауды ұйымдастыру үшін еңбек мобильділігі орталығы жыл сайын 15 желтоқсанға дейін "Еңбек нарығы" ААЖ-ға аудандар (қалалар) және субсидияланатын жұмыс орындарының түрлері бөлінісінде алдағы қаржы жылына арналған субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға көзделген қаражаттың көлемі туралы ақпаратты орналастырады.
Ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджет нақтыланған (түзетілген) жағдайда, еңбек мобильділігі орталығы қаржыландырудың жылдық көлеміне өзгерістер енгізеді.
16. Осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келетін жұмыс беруші Электрондық еңбек биржасындағы жеке кабинетінде субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру үшін:
1) жұмыс берушінің деректемелерін: құрылтайшының және бірінші басшының жеке сәйкестендіру нөмірлерін, субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы шартқа қол қоюға уәкілетті тұлғаның лауазымын, тегін, атын және әкесінің атын (бар болса), құрылтай құжатының атауы мен нөмірін, байланыс телефонын, заңды мекенжайын, банк деректемелерін көрсетеді;
2) субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтінім толтырады, онда: субсидияланатын жұмыс орнының түрі, кәсіптік сала, кәсіп, жұмыс орындарының саны, айлардағы жұмыс ұзақтығы, жұмыстарды жүргізудің нақты орны, айдағы жалақы мөлшері, үміткерден талап етілетін білім деңгейі мен кәсіптік дағдылар, байланысатын адамның лауазымы және байланыс телефоны көрсетіледі.
Екі және одан көп жұмыс берушінің құрылтайшысының және бірінші басшысының жеке сәйкестендіру нөмірлері бір-біріне сәйкес келгенде Электрондық еңбек биржасы субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтінімдерді қабылдаудан бас тартады.
Жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары бойынша бойынша жұмыс беруші өтінімде кәсіби білім мен жұмыс тәжірибесін беру үшін тәлімгердің келісімімен оның жеке сәйкестендіру нөмірін, тегін, атын және әкесінің атын (бар болса) және лауазымын көрсетеді.
Жұмыс беруші дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісімін береді және өтінімге электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
17. Электрондық еңбек биржасы:
1) Кодекске сәйкес кәсіптік оқытуды ұйымдастыруға қатысатын;
2) әлеуметтік жұмыс орындарын және/немесе "Күміс жас" жобасын ұйымдастыруға өтінім беретін жұмыс берушілерді қоспағанда, ағымдағы қаржы жылында бюджет қаражаты есебінен жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға гранттар және (немесе) микрокредиттер алған;

Прием заявок от работодателей на организацию субсидируемых рабочих мест (по каждому виду) осуществляется в пределах 10 % от списочной численности работников, за исключением работодателей, указанных в пункте 19 настоящих Правил.
15. Для организации приема заявок от работодателей центр трудовой мобильности ежегодно до 15 декабря размещает в АИС "Рынок труда" информацию об объеме финансовых средств, предусмотренных на организацию субсидируемых рабочих мест на предстоящий финансовый год в разрезе районов (городов) и видов субсидируемых рабочих мест.
В случае уточнения (корректировки) бюджета в течение текущего финансового года центр трудовой мобильности вносит изменения в годовой объем финансирования.
16. Работодатель, соответствующий требованиям, предусмотренным в пункте 5 настоящих Правил, для организации субсидируемых рабочих мест в личном кабинете на Электронной бирже труда:
1) указывает реквизиты работодателя: индивидуальные идентификационные номера учредителя и первого руководителя, должность, фамилию, имя и отчество (при его наличии) лица, уполномоченного подписывать договор об организации субсидируемых рабочих мест, наименование и номер учредительного документа, контактный телефон, юридический адрес, банковские реквизиты;
2) заполняет заявку на организацию субсидируемых рабочих мест, в которой указывает: вид субсидируемого рабочего места, профессиональную область, профессию, количество рабочих мест, продолжительность работы в месяцах, фактическое место проведения работ, размер заработной платы в месяц, требуемый уровень образования и профессиональные навыки у претендента, должность контактного лица и контактный телефон.
При совпадении индивидуальных идентификационных номеров учредителей или первых руководителей Электронная биржа труда отклоняет заявки двух и более работодателей на организацию субсидируемых рабочих мест.
По молодежной практике, проектам "Первое рабочее место" и (или) "Контракт поколений" работодатель в заявке указывает индивидуальный идентификационный номер, фамилию, имя и отчество (при наличии) и должность наставника с его согласием для передачи профессиональных знаний и опыта работы.
Работодатель дает согласие на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и подписывает заявку электронной цифровой подписью.
17. Электронной биржей труда отклоняются заявки работодателей:
1) участвующих в организации профессионального обучения в соответствии с Кодексом;
2) получивших гранты на реализацию новых бизнес-идей и (или) микрокредиты в текущем финансовом году за счет средств бюджета, за исключением работодателей, подающих заявку на организацию социальных рабочих мест и (или) проекта "Серебряный возраст";

3) инфрақұрылымдық жобалар бойынша мемлекеттік сатып алулар шеңберінде қызметтер көрсететін немесе жұмыстар атқаратын;
4) жастар практикасын ұйымдастыруға өтінім беретін жұмыс берушілерді қоспағанда, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға, орта білім беруге және балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын алған;
5) жастар практикасын ұйымдастыруға өтінім беретін жұмыс берушілерді қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі шеңберінде медициналық көмек көрсететін жұмыс берушілердің өтінімдерін қабылдамайды.
18. Өтінімдерде көрсетілетін жұмыс орындары мен кәсіптердің саны субсидияланатын жұмыс орындарының түріне байланысты болады.
Жұмыс орындарының санын айқындау кезінде жұмыс берушінің ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны, жұмыскерлердің тізімдік саны, сондай-ақ мансап орталығында 6 (алты) айдан астам есепте тұрған жұмыссыздардың саны есепке алынады.
19. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыруға арналған жұмыс орындарының саны:
1) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабына сәйкес, бірінші санаттағы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілері болып танылған жұмыс берушілер үшін 1-ден 10-ға дейін жұмыс орындарын құрайды;
2) акционерлік қоғамдар, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер және (немесе) олардың филиалдары үшін 1-ден 5-ке дейін жұмыс орындарын құрайды;
3) дара кәсіпкерлер, шаруа және фермер қожалықтары үшін 1-ден 5-ке дейін жұмыс орындарын құрайды;
4) үкіметтік емес ұйымдар және (немесе) олардың филиалдары үшін 1-ден 5-ке дейін жұмыс орындарын құрайды;
5) кенттердің және ауылдық округтердің әкімдіктерін қоса алғанда, мемлекеттік ұйымдар үшін 1-ден 5-ке дейін жұмыс орындарын құрайды.
20. Осы Қағидалардың 19-тармағында көзделген жұмыс орындарының ең жоғары саны жұмыс беруші мына талаптардың біріне сәйкес келгенде:
1) мүгедектігі бар адамдарды, мүгедектігі бар бала (мүгедектігі бар балаларды) тәрбиелеп отырған адамдарды, көпбалалы отбасыларға берілетін жәрдемақы алушыларды және (немесе) "Мемлекеттік наградалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарды жұмысқа орналастыру үшін қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырған кезде;
2) өз қаражаты есебінен қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырған кезде не қоғамдық жұмыстарға қатысушылардың жалақысының кемінде 50%-ын қоса қаржыландырған кезде;

3) оказывающих услуги или выполняющих работы в рамках государственных закупок по инфраструктурным проектам;
4) получивших государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей, за исключением работодателей, подающих заявку на организацию молодежной практики;
5) оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) системы обязательного социального медицинского страхования, за исключением работодателей, подающих заявку на организацию молодежной практики.
18. Количество рабочих мест и профессии, указываемые в заявках, зависят от вида субсидируемых рабочих мест.
При определении количества рабочих мест учитываются организационно-правовая форма собственности работодателя, списочная численность работников, а также количество безработных, состоящих на учете в карьерном центре свыше 6 (шести) месяцев.
19. Количество рабочих мест для организации общественных работ:
1) для работодателей, признанных субъектами социального предпринимательства первой категории в соответствии со статьей 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, составляет от 1 до 10 рабочих мест;
2) для акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью и (или) их филиалов составляет от 1 до 5 рабочих мест;
3) для индивидуальных предпринимателей, крестьянских и фермерских хозяйств составляет от 1 до 5 рабочих мест;
4) для неправительственных организаций и (или) их филиалов составляет от 1 до 5 рабочих мест;
5) для государственных организаций, включая акиматы поселков и сельских округов составляет от 1 до 5 рабочих мест.
20. Максимальное количество рабочих мест, указанное в пункте 19 настоящих Правил, увеличивается в 2 раза при соответствии работодателя одному из следующих условий:
1) при организации общественных работ для трудоустройства лиц с инвалидностью, лиц, воспитывающих ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью), получателей пособия многодетным семьям и (или) многодетных матерей, награжденных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных наградах" подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получивших ранее звание "Мать-героиня", награжденных орденами "Материнская слава" I и II степени;
2) при организации общественных работ за счет собственных средств либо при софинансировании не менее 50 % заработной платы участников общественных работ;

3) ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3) тармақша 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 12.12.2025 № 395 бұйрығымен (мәтін алып тасталды).
21. Жұмыс беруші өтінім берген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Электрондық еңбек биржасында жұмыс берушінің өтінімі негізінде субсидияланатын жұмыс орны бойынша бос орын құрылады. Жарияланған бос орын 90 (тоқсан) күнтізбелік күн өткеннен кейін толтырмаса жойылады.
22. Кодекстің 111-бабының 1-тармағында көрсетілген адамдардың арасынан субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқысы келетін үміткер Электрондық еңбек биржасындағы "жеке кабинеті" арқылы жұмыс беруші жариялаған бос орынға жауап жібереді.
Электрондық еңбек биржасына қолжетімділік болмаған кезде үміткер Электрондық еңбек биржасы арқылы өтініш беруге жәрдемдесу үшін мансап орталығына жүгінеді.
Мансап орталығы үміткерлерге өз-өзіне қызмет көрсету аймақтарында Электрондық еңбек биржасына қол жеткізуді қамтамасыз етеді, сондай-ақ қажетті консультациялық көмек көрсетеді.
23. Жауап жіберу кезінде субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасуға үміткерге Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 84 бұйрық) бекітілген "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында бекітілген нысан бойынша жолдама беру туралы өтініш автоматты түрде қалыптастырылады. Өтінішке үміткер электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды және "Еңбек нарығы" ААЖ арқылы мансап орталығына түседі.
Үміткер өтінішті жіберген күн мансап орталығы оны қабылдаған күн болып есептеледі. Егер үміткер өтінішті демалыс күні жіберсе, онда өтінімді жіберген күн демалыстан кейінгі жұмыс күні болып есептеледі.
Өтініштің келіп түскендігі туралы хабарлама үміткердің электрондық еңбек биржасындағы жеке кабинетіне жіберіледі.
24. Мансап орталығы "Еңбек нарығы" ААЖ-да үміткердің өтініші келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей:
1) үміткердің "Субсидияланатын жұмыс орындарының, субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылатын адамдарға қойылатын талаптардың, олардың жалақысын субсидиялау мөлшерлері мен мерзімдерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 15 маусымдағы №476 қаулысымен бекітілген субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылатын адамдарға қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді;

3) Примечание ИЗПИ!
Подпункт 3) пункта 20 вводится в действие с 01.01.2026 приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.12.2025 № 395 (текст исключен).
21. В течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подачи заявки работодателем на Электронной бирже труда автоматически создается вакансия на субсидируемое рабочее место. По истечении 90 (девяносто) календарных дней созданная вакансия при ее не заполнении, аннулируется.
22. Претендент, желающий трудоустроиться на субсидируемое рабочее место из числа лиц, указанных в пункте 1 статьи 111 Кодекса, посредством "личного кабинета" на Электронной бирже труда, направляет отклик на вакансию, опубликованную работодателем.
При отсутствии доступа к Электронной бирже труда, претендент обращается в карьерный центр за содействием в направлении отклика на вакансию посредством Электронной биржи труда.
Карьерный центр обеспечивает претендентам доступ к Электронной бирже труда в зонах самообслуживания, а также оказывает необходимое консультационное содействие.
23. При направлении отклика автоматически формируется заявление о выдаче направления претенденту на трудоустройство на субсидируемое рабочее место по форме, утвержденной Правилами оказания государственной услуги "Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости", утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22394) (далее – Приказ № 84). Заявление подписывается претендентом электронной цифровой подписью и поступает в карьерный центр посредством АИС "Рынок труда".
Заявление считается принятым карьерным центром в день его направления претендентом. Если заявление направлено претендентом в выходной день, днем направления заявления считается следующий за ним рабочий день.
Уведомление о поступлении заявления направляется претенденту в личный кабинет на Электронной бирже труда.
24. Карьерный центр в АИС "Рынок труда" не позднее одного рабочего дня со дня поступления заявления претендента осуществляет:
1) проверку претендента на предмет соответствия требованиям к лицам, трудоустраиваемым на субсидируемые рабочие места, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2023 года № 476 "Об утверждении перечня субсидируемых рабочих мест, требований к лицам, трудоустраиваемым на субсидируемые рабочие места, размеров и сроков субсидирования их заработной платы";

2) № 84 бұйрықпен бекітілген "Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында бекітілген нысан бойынша субсидияланатын жұмыс орнына үміткерді жұмысқа орналастыруға жолдама қалыптастырады.
Үміткер жұмыстан босаған сәтке дейін соңғы 6 (алты) ай ішінде еңбек қатынастарында тұрған жұмыс берушілерге субсидияланатын жұмыс орнына жолдама берілмейді.
Субсидияланатын жұмыс орнына жолдама жұмыс берушінің және үміткердің Электрондық еңбек биржасындағы жеке кабинеттеріне автоматты түрде түседі.
25. Жұмыс беруші Электрондық еңбек биржасындағы жеке кабинетке жолдама келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде субсидияланатын жұмыс орнына үміткерді жұмысқа орналастыру туралы немесе жұмысқа орналастырудан бас тарту туралы шешім енгізеді. Қажет болған жағдайда жұмыс беруші үміткермен әңгімелесу өткізеді, бұл туралы жұмыс беруші өзінің Электрондық еңбек биржасындағы жеке кабинетінде тиісті белгі қояды.
26. Үміткерді субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа қабылдаудан бас тарту үшін:
1) субсидияланатын жұмыс орындары бойынша бос орындардың болмауы;
2) үміткердің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі (әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқысы келетін үміткерлер үшін);
3) жұмыс берушінің субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға қатысудан бас тартуы;
4) жұмыс берушінің қызметін тоқтата тұруы негіз болып табылады.
Субсидияланатын жұмыс орнына үміткерді жұмысқа орналастыру немесе жұмысқа орналастырудан бас тарту туралы жұмыс берушінің шешімі үміткердің Электрондық еңбек биржасындағы жеке кабинетіне түседі.
Үміткерді жұмысқа орналастырудан бас тартқан кезде жұмыс беруші Электрондық еңбек биржасындағы жеке кабинетінде бас тарту себебін көрсетеді.
27. Үміткер жұмыс берушінің жұмысқа орналастырудан бас тартуына шағымдануға құқылы.
Шағымды қарауды мансап орталығы жүргізеді.
Мансап орталығы жұмыс берушінің үміткерді субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа қабылдаудан бас тарту себебін мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен және (немесе) жұмыс берушіден 26-тармақтың 1), 3), және 4) тармақшаларында көзделген тиісті ақпартты алу арқылы тексереді.
Жұмыс берушінің үміткерді субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналастырудан негізсіз бас тарту фактісі анықталған кезде мансап орталығы осы факт анықталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде бос жұмыс орнын жояды.
Мансап орталығы шағымды қарап, мынадай:
1) жұмыс берушінің әрекетінің күшін жою және бос орынды жою туралы;
2) шағымды қанағаттандырусыз қалдыру туралы шешімдердің бірін шығарады.

2) формирует направление на трудоустройство претендента на субсидируемое рабочее место по форме, утвержденной Правилами оказания государственной услуги "Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости", утвержденными Приказом № 84.
Направление на субсидируемое рабочее место не выдается к работодателям, с которыми претендент состоял в трудовых отношениях в течение последних 6 (шести) месяцев до момента увольнения.
Направление на субсидируемое рабочее место автоматически поступает в личные кабинеты работодателя и претендента в Электронной бирже труда.
25. Работодатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления направления в личном кабинете на Электронной бирже труда вносит решение о трудоустройстве или об отказе в трудоустройстве претендента на субсидируемое рабочее место. При необходимости работодатель проводит собеседование с претендентом, о чем делается соответствующая отметка работодателем в своем личном кабинете на Электронной бирже труда.
26. Основаниями для отказа в трудоустройстве претендента на субсидируемое рабочее место являются:
1) отсутствие вакансий по субсидируемым рабочим местам;
2) несоответствие претендента квалификационным требованиям (для претендентов, желающих трудоустроиться на социальное рабочее место или по проекту "Серебряный возраст");
3) отказ работодателя от участия в организации субсидируемых рабочих мест;
4) приостановление деятельности работодателя.
Решение работодателя о трудоустройстве или об отказе в трудоустройстве претендента на субсидируемое рабочее место поступает в личный кабинет претендента в Электронной бирже труда.
При отказе в трудоустройстве претендента работодатель указывает причину отказа в личном кабинете на Электронной бирже труда.
27. Претендент вправе обжаловать отказ работодателя в трудоустройстве.
Рассмотрение жалобы производится карьерным центром.
Карьерный центр проверяет причину отказа работодателя в трудоустройстве претендента на субсидируемое рабочее место путем получения соответствующих информации по подпунктам 1), 3) и 4) пункта 26 из информационных систем государственных органов и (или) от работодателя.
При установлении факта необоснованного отказа работодателя в трудоустройстве претендента на субсидируемое рабочее карьерный центр в течение трех рабочих дней со дня выявления данного факта аннулирует вакансию.
Рассмотрев жалобу, карьерный центр, выносит одно из следующих решений:
1) об отмене действия работодателя и аннулировании вакансий;
2) об оставлении жалобы без удовлетворения.

28. Жұмыс беруші субсидияланатын жұмыс орнына үміткерді жұмысқа орналастыру туралы шешім қабылдаған кезде, мансап орталығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияланатын жұмыс орнын ұйымдастыру туралы шартты (бұдан әрі – Шарт) қалыптастырады және еңбек мобильділігі орталығы мен жұмыс берушіге жібереді.
Жұмыс беруші Электрондық еңбек биржасындағы жеке кабинетінде, еңбек мобильділігі орталығы "Еңбек нарығы" ААЖ-да 5 (бес) жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалана отырып, шартқа қол қояды немесе қол қоюдан бас тартады.
Мыналар:
1) үміткердің субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасудан бас тартуы;
2) үміткерден жұмыссыз есебінен шығару;
3) жұмыс берушінің субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға қатысудан бас тартуы;
4) жұмыс берушінің қызметін тоқтата тұруы;
5) субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға қаржыландырудың болмауы;
6) жұмыс берушіні субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыруға жіберу немесе үміткерді субсидияланатын жұмыс орындарына қатысуға жіберу үшін қажетті құжаттардың және (немесе) мәліметтердің, оның ішінде мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынатын мәліметтердің дәйексіздігін анықтау Шартқа қол қоюдан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Шартқа қол қою туралы хабарлама үміткердің Электрондық еңбек биржасындағы жеке кабинетіне және "Еңбек нарығы" ААЖ арқылы мансап орталығына түседі.
29. Жұмыс беруші шартқа қол қойылғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде субсидияланатын жұмыс орнына үміткерді жұмысқа орналастырады және электрондық еңбек биржасындағы жеке кабинетте үміткермен еңбек шарты жасалғандығы туралы ақпарат енгізеді.
Субсидияланатын жұмыс орнына үміткердің жұмысқа орналасуы туралы ақпарат Электрондық еңбек биржасынан "Еңбек нарығы" ААЖ-ға беріледі.
Мансап орталығы мен жұмыс беруші ақпараттық жүйелердің көмегімен күн сайын жұмыссыздардың субсидияланатын жұмыс орындарына баруына мониторинг жүргізеді.
30. Жұмыс беруші жастар практикасына, "Алғашқы жұмыс орны" және (немесе) "Ұрпақтар келісімшарты" жобаларына қатысушыларға кәсіби білімін және жұмыс тәжірибесін беру үшін тәлімгер бекітеді.
31. Жұмыс беруші таратылған немесе жұмыс беруші осы Қағидаларды бұзған жағдайларда жұмыссыздар қалған мерзімі аяқталғанға дейін жұмыстарын басқа жұмыс берушіде жалғастырады.
32. Субсидияланатын жұмыс орындарындағы еңбек қызметін өз еркімен, дәлелсіз себеппен тоқтатқан жұмыссыздар ретінде есептен шығарылады және жұмыссыздар ретінде қайта тіркелген күннен бастап 3 (үш) ай өткен соң ғана жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қайта қатысады.

28. При принятии работодателем решение о трудоустройстве претендента на субсидируемое рабочее место, карьерный центр в течение 1 (одного) рабочего дня формирует и направляет в центр трудовой мобильности договор об организации субсидируемого рабочего места (далее – Договор) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в центр трудовой мобильности и работодателю.
Работодатель в личном кабинете в Электронной бирже труда, центр трудовой мобильности в АИС "Рынок труда" в течение 5 (пяти) рабочих дней подписывают или отказываются от подписания Договора с использованием электронной цифровой подписи.
Основаниями для отказа от подписания договора являются:
1) отказ претендента от трудоустройства на субсидируемое рабочее место;
2) снятие претендента с учета безработного;
3) отказ работодателя от участия в организации субсидируемых рабочих мест.
4) приостановление деятельности работодателя;
5) отсутствие финансирования на организацию субсидируемых рабочих мест;
6) установление недостоверности документов и (или) сведений, в том числе получаемых из государственных информационных систем, необходимых для допуска работодателя к организации субсидируемых рабочих мест или трудоустройства претендента на субсидируемое рабочее место.
Уведомление о подписании Договора поступает в личный кабинет претендента в Электронной бирже труда и в карьерный центр через АИС "Рынок труда".
29. Работодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней после подписания Договора трудоустраивает претендента на субсидируемое рабочее место и в личном кабинете на Электронной бирже труда вносит информацию о заключении трудового договора с претендентом.
Информация о заключении трудового договора с претендентом поступает из Электронной биржи труда в АИС "Рынок труда".
Карьерным центром и работодателем посредством информационных систем ежедневно ведется мониторинг посещения безработными субсидируемых рабочих мест.
30. Работодатель за участниками молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и (или) "Контракт поколений" закрепляет наставника из числа опытных работников для передачи профессиональных знаний и опыта работы.
31. При ликвидации работодателя или нарушении работодателем настоящих Правил, безработные продолжают работу у другого работодателя на оставшийся не отработанный срок.
32. Безработные, самовольно, без уважительной причины прекратившие трудовую деятельность на субсидируемых рабочих местах, снимаются с учета в качестве безработных и повторно участвуют в активных мерах содействия занятости только по истечении 3 (трех) месяцев со дня повторной регистрации в качестве безработных.

33. Мансап орталығы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 214 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32850 болып тіркелген) бекітілген Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және мансап орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларының 5-тарауына сәйкес субсидияланатын жұмыс орындарына қатысу аяқталғаннан кейін жұмыссыздарды тұрақты жұмыс орындарына жұмысқа орналастыруға жәрдемдеседі.
3-тарау. Субсидияланатын жұмыс орындарына орналасқан адамдардың еңбекақысын субсидиялау тәртібі
34. Субсидияланатын жұмыс орындарына орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялау және экологиялық үстемеақыларды төлеу жергілікті бюджет қаражаты және (немесе) жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша олардың қаражаты есебінен жүргізіледі.
35. Субсидияланатын жұмыс орындарына орналасқан адамдардың жалақысын жергілікті бюджет қаражаты есебінен субсидиялауды халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган жүзеге асырады.
36. Субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдарға еңбекақы төлеу еңбек шарты негізінде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексімен реттеледі.
37. Жалақының субсидияланатын бөлігін қоспағанда, әлеуметтік жұмыс орындарына және (немесе) "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдарға еңбекақы төлеуді жұмыс беруші ай сайын нақты орындалған жұмыс уақыты үшін жүргізеді.
Бұл ретте жұмыс беруші әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдар үшін еңбек шартында белгіленген жалақы мөлшерін негізге ала отырып, салықтар мен әлеуметтік төлемдер төлеуді жүзеге асырады.
Жалақының субсидияланатын бөлігін төлеуді еңбек мобильділігі орталығы ай сайын жұмыс беруші ұсынған мәліметтердің негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы әлеуметтік жұмыс орындарына және (немесе) "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдардың екінші деңгейдегі банкте ашылған ағымдағы (карточкалық) шоттарына ақшалай қаражатты аудару арқылы жүзеге асырады.
Төтенше жағдай жарияланған аумақта субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың еңбегіне ақы төлеуді еңбек мобильділігі орталығы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы ай сайын жұмыс берушілерден мәліметтерді талап етпей, субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың ағымдағы (карточкалық) шоттарына ақша қаражатын аудару жолымен жүзеге асырады.

33. Карьерный центр содействует трудоустройству безработных на постоянные рабочие места путем подбора подходящей работы в соответствии с главой 5 Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого карьерными центрами, утвержденных приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 214 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32850).
Глава 3. Порядок субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места
34. Субсидирование заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, и выплата экологических надбавок производятся за счет средств местного бюджета и (или) средств работодателей по их заявкам.
35. Субсидирование заработной платы труда лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, за счет средств местного бюджета осуществляется местным исполнительным органом по вопросам социальной защиты и занятости населения.
36. Оплата труда лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, регулируется Трудовым кодексом Республики Казахстан на основании трудового договора.
37. Оплата труда лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и (или) по проекту "Серебряный возраст", за исключением субсидируемой части заработной платы, производится работодателем ежемесячно за фактически отработанное время.
При этом, работодатель производит уплату налогов и социальных платежей за лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и (или) по проекту "Серебряный возраст", исходя из размера заработной платы, установленного трудовым договором.
Выплата субсидируемой части заработной платы осуществляется центром трудовой мобильности через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" ежемесячно на основании сведений, представленных работодателем, путем перечисления денежных средств на текущие (карточные) счета лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и (или) по проекту "Серебряный возраст".
Оплата труда лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места на территории, где объявлена чрезвычайная ситуация, осуществляется центром трудовой мобильности через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" ежемесячно без истребования сведений от работодателей, путем перечисления денежных средств на текущие (карточные) счета лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места.

38. Орындалатын жұмыстың күрделілігіне қарай жұмыс беруші өз қаражаты есебінен, қажет болған жағдайда, нақты орындалған жұмыс үшін қосымша үстемеақылар белгілейді.
39. Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және (немесе) "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдарға жалақы төлеу (бұдан әрі – жалақы), сондай-ақ әлеуметтік жұмыс орындарына және (немесе) "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдарға жалақының субсидияланатын бөлігін (бұдан әрі – жалақының субсидияланатын бөлігі) төлеу үшін еңбек мобильділігі орталығы "Еңбек нарығы" ААЖ-да ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күнінде жұмыс беруші Шартқа 1, 2 және (немесе) 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша ұсынған мәліметтердің негізінде жалақының және (немесе) жалақының субсидияланатын бөлігінің мөлшерін көрсете отырып, субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың тізімін (бұдан әрі – тізім) қалыптастырады.
"Еңбек нарығы" ААЖ-да қалыптастырылған тізім автоматты түрде "ОДҚ" ААЖ-ға беріледі.
40. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы "ОДҚ" ААЖ-ға тізім келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жалақы және (немесе) жалақының субсидияланатын бөлігін төлеуге қажеттілік сомасы туралы өтінімді қалыптастырады және оны еңбек мобильділігі орталығына жібереді.
Төлем айына қажеттілік қалыптасқаннан кейін пайда болған сомаларды еңбек мобильділігі орталығы жалақы және (немесе) жалақының субсидияланатын бөлігін төлеу кезеңін көрсете отырып, одан кейінгі айға енгізуге тиіс.
41. Еңбек мобильділігі орталығы өтінім келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде, бірақ есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) күнінен кешіктірмей, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына қажеттілікке сәйкес есепті айға жалақыны және (немесе) жалақының субсидияланатын бөлігін төлеуге арналған ақшалай қаражатты аударады.
42. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы ақшалай қаражат түскеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде, бірақ келесі айдың бірінші онкүндігінен кешіктірмей "Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 208 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14419 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша төлем тапсырмаларын қалыптастырады және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың шоттарына жалақыны және (немесе) жалақының субсидияланатын бөлігін аударуды жүзеге асырады.
Екінші деңгейдегі банктер немесе банк қызметінің жеке түрлерін жүргізуге құқығы бар өзге қаржылық институттар төленген жалақының және (немесе) жалақының субсидияланатын бөлігінің сомасын қайтарған кезде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы қайтарылған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде еңбек мобильділігі орталығына хабарлама жібереді.

38. В зависимости от сложности выполняемой работы работодатель за счет собственных средств, в случае необходимости, устанавливает дополнительные надбавки за фактически выполненную работу.
39. Для выплаты заработной платы лицам, трудоустроенным на субсидируемые рабочие места в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и (или) "Контракт поколений" (далее – заработная плата), а также субсидируемой части заработной платы лицам, трудоустроенным на социальные рабочие места и (или) по проекту "Серебряный возраст" (далее – субсидируемая часть заработной платы) центр трудовой мобильности ежемесячно 1 (первого) числа месяца, следующего за отчетным, на основании сведений, представленных работодателем по форме согласно приложениям 1, 2 и (или) 3 к Договору в АИС "Рынок труда" формирует список лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места с указанием размера заработной платы и (или) субсидируемой части заработной платы (далее – список).
Сформированный список в АИС "Рынок труда" автоматически передается в АИС "ЦБД".
40. Государственная корпорация "Правительство для граждан" в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления списка в АИС "ЦБД" формирует и направляет в центр трудовой мобильности заявку о сумме потребности на выплату заработной платы и (или) субсидируемой части заработной платы.
Суммы, образовавшиеся после формирования потребности на месяц выплаты, подлежат включению центром трудовой мобильности в последующий за ним месяц с указанием периода выплаты заработной платы и (или) субсидируемой части заработной платы.
41. Центр трудовой мобильности в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления заявки, но не позднее 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным, перечисляет в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" денежные средства на выплату заработной платы и (или) субсидируемой части заработной платы на отчетный месяц согласно потребности.
42. В течение 3 (трех) рабочих дней после поступления денежных средств от центра трудовой мобильности, но не позже первой декады следующего месяца, Государственная корпорация "Правительство для граждан" формирует платежные поручения по форме, утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 208 "Об утверждении Правил осуществления безналичных платежей и (или) переводов денег на территории Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14419), и осуществляет перечисление заработной платы и (или) субсидируемой части заработной платы на счета лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места.
При возврате суммы выплаты заработной платы и (или) субсидируемой части заработной платы из банков второго уровня или иных финансовых институтов, имеющих право ведения отдельных видов банковской деятельности, Государственная корпорация "Правительство для граждан" в течение 1 (одного) рабочего дня со дня возврата направляет уведомление в центр трудовой мобильности.

43. Еңбек мобильділігі орталығы хабарлама келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайтарудың себебін қарайды және "ОДҚ" ААЖ-ға мәліметтерді бере отырып, субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдардың шоттарына жалақыны және (немесе) жалақының субсидияланатын бөлігін қайта аудару үшін "Еңбек нарығы" ААЖ-ға өзгерістер енгізеді немесе қаражатты еңбек мобильділігі орталығына қайтару туралы шешім қабылдайды.
44. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы:
1) ағымдағы айдың соңғы жұмыс күнінен кешіктірмей еңбек мобильділігі орталығына "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының шотына түскен жалақының және (немесе) жалақының субсидияланатын бөлігінің артық есептелген (төленген) сомаларын аударады;
2) есепті айдан кейінгі әрбір айдың 20-күнінен кешіктірмей еңбек мобильділігі орталығымен осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жалақыны және (немесе) жалақының субсидияланатын бөлігін төлеуге арналған қаражаттар бойынша салыстыру актісіне қол қояды.
45. Жалақыны және (немесе) жалақының субсидияланатын бөлігін аударумен байланысты банктік қызметтерге ақы төлеу "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы мен еңбек мобильділігі орталығы арасында жасалатын шарт негізінде жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
46. Қоғамдық жұмыстар және (немесе) жастар практикасы шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған адамдар үшін жеке табыс салығы мен әлеуметтік төлемдерді төлеуді еңбек мобильділігі орталығы жүргізеді.
Субсидияланатын жұмыс
орындарын ұйымдастыру және
субсидияланатын жұмыс
орындарына жұмысқа
орналасқан адамдардың
жалақысын субсидиялау
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы № _______ шарт
_________________________________ _____________________
Жасалған орны Күні
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын ______________ облысының
(астананың, республикалық маңызы бар қаласының) еңбек мобильділігі орталығы
атынан __________________________________________ негізінде әрекет ететін
(ереже, жарғы және т.б)
__________________________________________ және бұдан әрі "Орындаушы"
(директордың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
деп аталатын ________________________________________________________
(жұмыс берушінің толық атауы)
атынан __________________________________________ негізінде әрекет ететін
(ереже, жарғы және т.б)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)

43. Центр трудовой мобильности в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления уведомления рассматривает причину возврата и вносит изменения в АИС "Рынок труда" с передачей сведений в АИС "ЦБД" для повторного перечисления заработной платы и (или) субсидируемой части заработной платы на счета лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места или принимает решение о возврате средств в центр трудовой мобильности.
44. Государственная корпорация "Правительство для граждан":
1) не позднее последнего рабочего дня текущего месяца, переводит в центр трудовой мобильности излишне зачисленные (выплаченные) суммы выплаты заработной платы и (или) субсидируемой части заработной платы, поступившие на счет Государственной корпорации "Правительство для граждан";
2) не позднее 20 (двадцатого) числа каждого месяца, следующего за отчетным, подписывает с центром трудовой мобильности акт сверки по средствам на выплату заработной платы и (или) субсидируемой части заработной платы согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
45. Оплата банковских услуг, связанных с перечислением заработной платы и (или) субсидируемой части заработной платы, осуществляется за счет средств местного бюджета на основании договора, заключаемого между Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и центром трудовой мобильности.
46. Уплата индивидуального подоходного налога и социальных платежей за лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места в рамках общественных работ и (или) молодежной практики, производится центром трудовой мобильности.
Приложение 1
к Правилам организации
субсидируемых рабочих мест
и субсидирования заработной
платы лиц, трудоустроенных
на субсидируемые рабочие места
Форма
Договор № _______ об организации субсидируемых рабочих мест
_________________________________ _____________________
Место заключения Дата
Центр трудовой мобильности _____________________________________
области (столицы, города республиканского значения),
именуемый в дальнейшем "Заказчик",
в лице _________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) директора)
действующего на основании ______________________________________
и работодатель (положение, устав и т.д.)
_______________________________________________________________,
(полное наименование работодателя)
именуемый в дальнейшем "Исполнитель",
в лице _________________________________________________________
_______________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
действующий на основании _______________________________________
(положение, устав и т.д.)

бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 111-бабының 3-тармағына сәйкес Электрондық еңбек биржасы арқылы субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегі туралы келісімге келді:
1-тарау. Шарттың мәні
1.1. Кодекстің 111-бабының 1-тармағында көрсетілген адамдардың уақытша жұмыспен қамтылуын қамтамасыз ету мақсатында оларға субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру.
1.2. Шарттың жалпы сомасы ______________ теңгені құрайды.
(жазбаша)
1.3. Субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылатын адамдардың жалпы саны ______________ адамды құрайды.
(жазбаша)
2-тарау. Тараптардың міндеттемелері
2.1. Тапсырыс беруші:
1) Орындаушыдан Шарттың уақтылы және тиісінше орындалуын талап етуге;
2) Шарт талаптарының орындалуына барып мониторинг жасауға құқылы. Мониторинг нәтижелері Шарт талаптарының орындалуына барып монторинг жүргізу актілерімен рәсімделеді.
2.2. Орындаушы:
1) өз қаражаты есебінен адамдарға қосымша үстемеақы төлеуді жүргізуге;
2) мансап орталығымен келісім бойынша өз қаражаты есебінен қоғамдық жұмыстар және (немесе) жастар практикасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға экологиялық үстемеақы төлеуді жүргізуге;
3) адамның талабы бойынша әлеуметтік жұмыс орнындағы жұмыстың нәтижесі жөнінде пікір (ұсыным хат) ұсынуға құқылы.
2.3. Тапсырыс беруші:
1) адамдарды олардың келісімімен Орындаушыға ____________________
(жазбаша)
адамды субсидияланатын жұмыс орындарына, оның ішінде:
- қоғамдық жұмыстар бойынша __________ адамды;
(жазбаша)
- жастар практикасы бойынша ______________ адамды;
(жазбаша)
- әлеуметтік жұмыс орындары бойынша ________________ адамды;
(жазбаша)
- "Алғашқы жұмыс орны" жобасы бойынша ________________ адамды;
(жазбаша)
- "Ұрпақтар келісімшарты" жобасы бойынша ________________ адамды;
(жазбаша)
- "Күміс жас" жобасы бойынша ____________________ адамды жұмысқа
(жазбаша)
орналасу үшін жіберуге;
2) ақпараттық жүйелердің көмегімен күн сайын жұмыссыздардың субсидияланатын жұмыс орындарына баруына мониторинг жүргізуге;
3) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы жалақының субсидияланатын бөлігін әлеуметтік жұмыс орындарына және (немесе) "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдардың ағымдағы (карточкалық) шоттарына уақтылы және толық көлемде аударуға;
4) Орындаушы ұсынған ай сайынғы мәліметтердің негізінде Еңбек кодексіне сәйкес қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және (немесе) "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы уақтылы және толық көлемде жалақы төлеуге;

далее совместно именуемые "Стороны", в соответствии с пунктом 3 статьи 111
Социального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) посредством
Электронной биржи труда заключили настоящий договор об организации
субсидируемых рабочих мест (далее – Договор) и пришли к соглашению
о нижеследующем:
Глава 1. Предмет Договора
1.1. Организация субсидируемых рабочих мест для лиц, указанных в пункте 1 статьи 111 Кодекса в целях обеспечения их временной занятости.
1.2. Общая сумма Договора составляет ______________ тенге. (прописью)
1.3. Общая численность лиц, трудоустраиваемых на субсидируемые рабочие места, составляет ___________ человек. (прописью)
Глава 2. Обязательства Сторон
2.1. Заказчик вправе:
1) требовать от Исполнителя своевременного и надлежащего исполнения Договора;
2) проводить выездной мониторинг выполнения условий Договора. Результаты мониторинга оформляются актом выездного мониторинга выполнения условий Договора.
2.2. Исполнитель вправе:
1) производить оплату дополнительных надбавок лицам за счет собственных средств;
2) производить выплату экологической надбавки лицам, участвующим в общественных работах и (или) молодежной практике за счет собственных средств по договоренности с карьерным центром;
3) предоставлять лицу по его требованию отзыв (рекомендательное письмо) по результатам работы на субсидируемом рабочем месте.
2.3. Заказчик обязуется:
1) направлять лиц с их согласия к Исполнителю для трудоустройства на субсидируемые рабочие места в количестве ____________ человек, в том числе: (прописью)
- по общественным работам ____________ человек; (прописью)
- по молодежной практике ____________ человек; (прописью)
- по социальным рабочим местам ____________ человек; (прописью)
- по проекту "Серебряный возраст" ____________ человек; (прописью)
- по проекту "Первое рабочее место" ____________ человек; (прописью)
- по проекту "Контракт поколений" ____________ человек; (прописью)
2) посредством информационных систем ежедневно вести мониторинг посещения безработными субсидируемых рабочих мест;
3) своевременно и в полном объеме через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" перечислять на текущие (карточные) счета лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и (или) по проекту "Серебряный возраст" субсидируемую часть заработной платы;
4) на основании представленных Исполнителем ежемесячных сведений своевременно и в полном объеме через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" перечислять заработную плату лицам, трудоустроенным в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и (или) "Контракт поколений" в соответствии с Трудовым кодексом;

5) Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және (немесе) "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдар үшін салықтар мен әлеуметтік төлемдер төлеуді жүргізуге;
6) Еңбек кодексіне сәйкес қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және (немесе) "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға уақытша жұмысқа жарамсыздығы жөніндегі әлеуметтік жәрдемақы төлеуді уақтылы және толық көлемде жүргізуге;
7) субсидияланатын жұмыс орындарын қаржыландыруға бөлінген бюджет қаражатын нысаналы пайдаланылуына мониторинг жүргізуге;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Орындаушының әлеуметтік жұмыс орындарына және (немесе) "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға салықтар мен әлеуметтік аударымдарды уақтылы төлеуіне ай сайын мониторинг жүргізуге;
9) жұмыспен қамтудың жеке картасында субсидияланатын жұмыс орынындағы жұмысы аяқталғаннан кейін (мерзімі аяқталғанға дейін) адамның субсидияланатын жұмыс орнына және тұрақты жұмысқа орналасуы туралы мәліметті көрсетуге міндеттенеді.
2.4. Орындаушы:
1) субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастыру үшін жұмыс орындарын құруға:
2) Мансап орталығы жолдамасы бойынша жүгінген адамдарды субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналастыруға;
3) Тапсырыс берушіні 5 (бес) жұмыс күні ішінде жұмысқа қабылдау немесе одан бас тарту туралы хабардар етуге;
4) Еңбек кодексіне сәйкес әрбір адаммен еңбек шартын жасасуға;
5) ақпараттық жүйелердің көмегімен күн сайын жұмыссыздардың субсидияланатын жұмыс орындарына баруына мониторинг жүргізуге;
6) әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға уақтылы және толық көлемде еңбекақы төлеуге;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдар үшін салықтар мен әлеуметтік төлемдерді төлеуді жүргізуге;
8) Еңбек кодексіне сәйкес әлеуметтік жұмыс орындарына немесе "Күміс жас" жобасы бойынша жұмысқа орналасқан адамдарға еңбекке уақытша жарамсыздығы жөніндегі әлеуметтік жәрдемақы төлеуді уақтылы және толық көлемде жүргізуге;
9) әрбір адамға қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқама өткізуге;
10) қажетіне қарай адамды арнайы киіммен, құралдармен және жабдықтармен қамтамасыз етуге;
11) адамдарды Еңбек кодексіне сәйкес тиісті еңбек жағдайларымен қамтамасыз етуге;
12) еңбек міндеттерін атқару кезінде адамның денсаулығына зиян келтірілген жағдайда Еңбек кодексіне сәйкес зиянды өтеуге;

5) производить уплату налогов и социальных платежей за лиц, трудоустроенных в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и (или) "Контракт поколений" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) своевременно и в полном объеме производить выплату социального пособия по временной нетрудоспособности лицам, трудоустроенным в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и (или) "Контракт поколений" в соответствии с Трудовым кодексом;
7) вести мониторинг целевого использования бюджетных средств, выделенных на финансирование субсидируемых рабочих мест;
8) ежемесячно вести мониторинг своевременной уплаты Исполнителем за лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и (или) в рамках проекта "Серебряный возраст", налогов и социальных платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) отражать в индивидуальной карте занятости сведения о трудоустройстве лица на субсидируемое рабочее место и на постоянную работу после завершения (до окончания срока) работы на субсидируемом рабочем месте.
2.4. Исполнитель обязуется:
1) создать рабочие места для организации субсидируемых рабочих мест;
2) трудоустроить на субсидируемые рабочие места лиц, обратившихся по направлению карьерного центра;
3) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня направления для трудоустройства извещать Заказчика о приеме на работу или отказе в приеме на работу;
4) заключать с каждым лицом трудовой договор в соответствии с Трудовым кодексом;
5) посредством информационных систем ежедневно вести мониторинг посещения безработными субсидируемых рабочих мест;
6) своевременно и в полном объеме производить оплату труда лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и в рамках проекта "Серебряный возраст";
7) производить уплату налогов и социальных платежей за лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и в рамках проекта "Серебряный возраст" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) своевременно и в полном объеме производить выплату социального пособия по временной нетрудоспособности лицам, трудоустроенным на социальные рабочие места или по проекту "Серебряный возраст", в соответствии с Трудовым кодексом;
9) проводить с каждым лицом инструктаж по технике безопасности;
10) обеспечивать лица при необходимости спецодеждой, инструментами и инвентарем;
11) обеспечивать лицам условия труда в соответствии с Трудовым кодексом;
12) возмещать ущерб лицу в случае причинения вреда здоровью во время выполнения трудовых обязанностей в соответствии с Трудовым кодексом;

13) жасалған еңбек шартының мерзімі өткеннен кейін еңбек кітапшасына (бар болса) субсидияланатын жұмыс орынындағы жұмыс кезеңін енгізуге;
14) Тапсырыс берушіге Шартқа 1, 2 және (немесе) 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша мәліметтерді есепті ай аяқталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынуға;
15) Тапсырыс берушіге Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуына мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті ақпаратты, құжаттарды және материалдарды толық көлемде ұсынуға;
16) субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастырудың және субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдардың жалақысын субсидиялаудың тәртібін бұзған және (немесе) "Алғашқы жұмыс орны", "Ұрпақтар келісімшарты" және (немесе) "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарды тұрақты жұмысқа қабылдаудан бас тартқан жағдайларда, адамдардың жалақысының субсидияланған бөлігін төлеуге жұмсаған мемлекеттің шығыстарын бюджетке өтеуге;
17) жастар практикасы және "Алғашқы жұмыс орны" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға кәсіби білімдері мен жұмыс тәжірибесін беру үшін тәжірибелі жұмыскерлердің арасынан тәлімгер тағайындауға;
18) "Ұрпақтар келісімшарты" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға Кодекстің 207-бабының 1-тармағында белгіленген зейнеткерлік жасқа жеткенге кемінде 6 (алты) ай қалған немесе зейнет жасындағы тәлімгер тағайындауға;
19) "Алғашқы жұмыс орны" жобасына қатысу мерзімі аяқталғаннан кейін жұмыссызды кемінде 12 (он екі) ай мерзімге тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналастыруға;
20) "Ұрпақтар келісімшарты" жобасына қатысу мерзімі аяқталғаннан кейін жұмыссызды Еңбек кодексінің 38-бабына сәйкес тәлімгердің бос жұмыс орнына немесе басқа бос орынға ауыстыруға;
21) "Күміс жас" жобасына қатысу мерзімі аяқталғаннан кейін Кодекстің 207-бабының 1-тармағында белгіленген зейнеткерлік жасқа толмаған адамды кемінде 1 жыл мерзімге, ал зейнеталды жастағы адамды зейнеткерлікке шыққанға дейін тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналастыруға;
22) Еңбек кодексіне сәйкес әлеуметтік жұмыс орындарына және "Күміс жас" жобасының шеңберінде жұмысқа орналастырылған адамдармен еңбек шартын тоқтатқан кезде өтемақы төлеуге;
23) Еңбек кодексінде көзделген тәртіппен еңбек шарттарын есепке алудың бірыңғай жүйесіне адаммен жасалған және тоқтатылған еңбек шарты туралы ақпаратты енгізуге міндетті.
3-тарау. Еңбекақы төлеу
3.1. Жалақының субсидияланатын бөлігін қоспағанда, әлеуметтік жұмыс орындарына және (немесе) "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға еңбекақы төлеуді Орындаушы Еңбек кодексіне сәйкес жүргізеді.

13) вносить в трудовую книжку лица (при ее наличии) период работы на субсидируемом рабочем месте по истечении срока заключенного трудового договора;
14) представлять Заказчику за 5 (пять) рабочих дней до окончания отчетного месяца сведения на оплату по форме согласно приложениям 1, 2 и (или) 3 к Договору;
15) представлять Заказчику в полном объеме информацию, документы и материалы, необходимые для осуществления мониторинга исполнения обязательств по Договору;
16) возмещать в бюджет расходы государства на выплату заработной платы и (или) субсидируемой части заработной платы лицам, трудоустроенным на субсидируемые рабочие места, в случаях нарушения установленного порядка организации субсидируемых рабочих мест и субсидирования заработной платы лиц, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места и (или) отказа от приема на постоянную работу лиц, трудоустроенных в рамках проектов "Первое рабочее место", "Контракт поколений" и (или) "Серебряный возраст";
17) закреплять за лицом, трудоустроенным в рамках молодежной практики и (или) проекта "Первое рабочее место", наставника из числа опытных работников для передачи профессиональных знаний и опыта работы;
18) закреплять за лицом, трудоустроенным в рамках проекта "Контракт поколений", наставника, которому до достижения пенсионного возраста, установленного пунктом 1 статьи 207 Кодекса, осталось менее 6 (шести) месяцев или пенсионного возраста;
19) после завершения срока участия в проекте "Первое рабочее место" трудоустроить безработного на постоянное рабочее место со сроком не менее 12 (двенадцати) месяцев;
20) после завершения срока участия в проекте "Контакт поколений" переводит безработного на вакантное рабочее место наставника или на другое вакантное место в соответствии со статьей 38 Трудового кодекса Республики Казахстан;
21) после завершения срока участия в проекте "Серебряный возраст" трудоустроить лицо, не достигшее пенсионного возраста, установленного пунктом 1 статьи 207 Кодекса, на постоянное рабочее место сроком не менее 1 года, а также лицо предпенсионного возраста – до выхода на пенсию;
22) при прекращении трудового договора с лицами, трудоустроенными на социальные рабочие места, и (или) в рамках проекта "Серебряный возраст" производить за них компенсационные выплаты в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан;
23) вносить информацию о заключении и прекращении с лицом трудового договора в единую систему учета трудовых договоров в порядке, предусмотренном Трудовым кодексом.
Глава 3. Оплата труда
3.1. Оплата труда лиц, трудоустроенных на социальные рабочие места и (или) в рамках проекта "Серебряный возраст", за исключением субсидируемой части заработной платы, производится Исполнителем в соответствии с Трудовым кодексом.

3.2. Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және (немесе) "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде жұмысқа орналасқан адамдарға субсидиялау мерзімі аяқталғанға дейін еңбекақы төлеуді Орындаушы мәліметтерінің негізінде Тапсырыс беруші "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы жүргізеді.
4-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Орындаушының Шарт бойынша өз міндеттемелерін не толығымен, не ішінара басқа біреуге беруіне жол берілмейді.
4.2. Орындаушы субсидияланатын жұмыс орындарын ұйымдастырудың және қаржыландырудың белгіленген тәртібін бұзған жағдайда, Шарт бұзушылық анықталған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде бұзылуға тиіс.
Шарт талаптары бірінің бастамасы бойынша бұзылуы мүмкін, бұл туралы екінші тарапты кемінде бір ай бұрын хабардар етуге міндетті.
4.3. Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталуы Тараптарды осы мерзім аяқталғанға дейін болған заң бұзушылықтар үшін жауаптылықтан босатпайды.
5-тарау. Еңсерілмейтін күш жағдайлары
5.1. Тараптар Шарт талаптарын, егер ол Форс-мажорлық жағдайлардың нәтижесі болып табылса, орындамағаны үшін жауаптылықта болмайды.
5.2. Шарттың мақсаты үшін "форс-мажор" Тараптардың бақылауына көнбейтін және күтпеген сипатқа ие оқиғалар. Мұндай оқиғалар өртті, жер сілкінуін, су тасқынын, апатты жағдайларды және әскери әрекеттерді қамтуы мүмкін.
5.3. Форс-мажорлық жағдайлар туындаған кезде Орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушіге мұндай жағдайлар және олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді.
Егер Тапсырыс берушіден өзге жазбаша нұсқаулықтар түспесе, Орындаушы орындылығына қарай Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауды жалғастырады және форс-мажорлық жағдайларға тәуелді емес Шартты орындаудың балама көздерін іздейді.
5.4. Егер жоғарыда көрсетілген мән-жайлар күнтізбелік 30 (отыз) күннен артық жалғасатын болса, онда Тараптардың әрқайсысы Шарт бойынша міндеттемелерді одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы және бұл жағдайда Тараптардың ешқайсысының басқа тараптан ықтимал шығындарды өтеуді талап етуге құқығы жоқ.
6-тарау. Дауларды шешу тәртібі
6.1. Тапсырыс беруші мен Орындаушы тікелей келіссөздер процесінде араларында Шарт немесе соған байланысты туындаған барлық даулар мен келіспеушіліктерді шешуге барлық күштерін салуға тиіс.
6.2. Егер мұндай келіссөздерден кейін Тапсырыс беруші мен Орындаушы Шарт бойынша дауды шеше алмаса, онда тараптың кез келгені Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес осы мәселенің шешілуін талап ете алады.
7-тарау. Өзге де жағдайлар

3.2. Оплата труда лиц, трудоустроенных в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и (или) "Контракт поколений", производится Заказчиком через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" на основании сведений Исполнителя до завершения срока субсидирования.
Глава 4. Ответственность Сторон
4.1. Не допускается передача Исполнителем ни полностью, ни частично кому-либо своих обязательств по Договору.
4.2. В случае нарушения Исполнителем установленного порядка организации и финансирования субсидируемых рабочих мест, Договор подлежит расторжению в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня выявления нарушения.
Договор может быть расторгнут по инициативе одной из Сторон, при этом она обязана предупредить об этом другую сторону не менее чем в месячный срок.
4.3. Окончание срока действия Договора не освобождает Стороны от ответственности за его нарушение, имевшее место до истечения этого срока.
Глава 5. Обстоятельства непреодолимой силы
5.1. Стороны не несут ответственность за неисполнение условий Договора, если оно явилось результатом форс-мажорных обстоятельств.
5.2. Для целей Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю Сторон, и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать пожар, землетрясение, наводнения, стихийные явления и военные действия.
5.3. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней направляет Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.
Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Исполнитель продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
5.4. Если вышеуказанные обстоятельства продолжаются более 30 (тридцати) календарных дней, то каждая из сторон вправе отказаться от исполнения дальнейших обязательств по Договору, и в этом случае ни одна из сторон не вправе требовать у другой стороны возмещения возможных убытков.
Глава 6. Порядок разрешения споров
6.1. Заказчик и Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
6.2. Если после таких переговоров Заказчик и Исполнитель не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Прочие условия

7.1. Шарт бірдей заңды күші бар қазақ және орыс тілдерінде қалыптастырылды және Электрондық еңбек биржасы арқылы жасалды.
7.2. Бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама пошта байланысы немесе Электрондық еңбек биржасы арқылы жіберіледі. Осы күндердің қайсысы кейін туындайтынына қарай хабарлама ол жеткізілгеннен кейін немесе күшіне ену көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) күшіне енеді.
7.3. Шартқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар жасалған Шарттың нысанында қосымша келісіммен рәсімделеді.
Орындаушы таңдауының негізі болып табылатын шарттардың өзгермеуі талаптарында жасалған Шартқа өзгерістер енгізу:
1) Шарт бойынша жұмыс орындары санының ұлғаюы;
2) Шарт бойынша жұмыссыздар санының ұлғаюы бөлігінде міндетті.
Егер жұмыс беруші әлеуметтік жұмыс орынына біліктілік талаптарына сәйкес келмеу себебі бойынша мансап орталығының жолдамасы бойынша жұмысқа орналасу үшін жүгінген адамдардың арасынан кандидатты таба алмаса, онда Тапсырыс беруші Шартқа өзгерістер енгізбей-ақ, жұмыс берушінің өтінімі бойынша әлеуметтік жұмыс орнының кәсібін (мамандығын) өзгертуі мүмкін.
7.4. Егер қаржы жылы ішінде бюджеттен субсидияланатын жұмыс орындарын қаржыландыру көлемі азайса, онда Тапсырыс беруші Шарт бойынша міндеттемелерді одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы және бұл жағдайда бір Тарап екінші Тараптан ықтимал шығындарды өтеуді талап етуге құқылы емес. Тапсырыс беруші кемінде 2 (екі) ай бұрын Орындаушыға бюджеттен субсидияланатын жұмыс орындарын қаржыландыру көлемінің азайғаны туралы хабарлама жібереді және бұл жағдайда Шартқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілмейді.
8-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
8.1. Осы Шарттың қолданылу мерзімі 20_ жылғы _ __ бастап 20_ жылғы _ _ дейін.
8.2. Осы Шарт қол қойылған күнінен бастап немесе оны Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде тіркегеннен кейін күшіне енеді.
Тараптардың заңды мекенжайлары:
Тапсырыс беруші
Жұмыс беруші
______________________ облысының (астананың,
республикалық маңызы бар қаланың) еңбек мобильділігі
орталығы
__________________________________
заңды мекенжайы: _________________
ЖСК _____________________________
БСК _____________________________
БСН (ЖСН) _______________________
Коды ____________________________
_________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________ (қолы)
_____________________________________
_____________________________________ (жұмыс берушінің атауы)
__________________________________
заңды мекенжайы: ____________________
нақты мекенжайы: ____________________
ЖСК ________________________________
БСК ________________________________
БСН (ЖСН) __________________________
Коды _______________________________
_____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің (қолы) аты (бар болса))
__________________________________ (қолы)

7.1. Договор составлен на казахском и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, и заключен посредством Электронной биржи труда.
7.2. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне, высылается посредством почтовой связи или Электронной биржи труда. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
7.3. Изменения и/или дополнения в Договор оформляются дополнительным соглашением в той же форме, что и заключение Договора.
Внесение изменений в заключенный Договор при условии неизменности условий, явившихся основой выбора Исполнителя, обязательно в части:
1) увеличения количества рабочих мест по Договору;
2) изменения количества безработных по Договору.
Если работодатель не может подобрать на социальное рабочее место кандидата из числа лиц, обратившихся для трудоустройства, по направлению карьерного центра по причине несоответствия квалификационным требованиям, то Заказчик по заявке работодателя может изменить профессию (специальность) социального рабочего места, без внесения изменений в Договор.
7.4. Если в течение финансового года объем финансирования субсидируемых рабочих мест из бюджета уменьшился, то Заказчик вправе отказаться от исполнения дальнейших обязательств по Договору, и в этом случае ни одна из Сторон не вправе требовать у другой Стороны возмещения возможных убытков. Заказчик не менее, чем за 2 (два) месяца направляет Исполнителю уведомление об уменьшении объема финансирования субсидируемых рабочих мест из бюджета, и в этом случае изменения и/или дополнения в Договор не вносятся.
Глава 8. Срок действия Договора
8.1. Срок действия настоящего договора с "___" _____ 20____ года до "___" ___________ 20_____ года.
8.2. Настоящий Договор вступает в силу со дня подписания или после его регистрации в территориальных подразделениях казначейства Министерства финансов Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Юридические адреса Сторон:
Заказчик
Исполнитель
Центр трудовой мобильности _________
__________________ области (столицы,
города республиканского значения)
юридический адрес: _________________
___________________________________
ИИК ______________________________
БИК ______________________________
БИН (ИИН) ________________________
Код _______________________________
___________________________________
(Фамилия, имя, отчество при его наличии)
___________________________________
(подпись)
________________________________
________________________________
(наименование работодателя)
юридический адрес: ______________
_______________________________
фактический адрес: ______________
_______________________________
ИИК ___________________________
БИК ___________________________
БИН (ИИН) _____________________
Код ____________________________
________________________________
(Фамилия, имя, отчество при его наличии)
________________________________
(подпись)

Аталған құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі қол қойылған құжатпен бірдей.
Субсидияланатын жұмыс
орындарын ұйымдастыру
туралы шартқа 1-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: мансап орталықтарына
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.enbek.gov.kz
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Субсидияланатын жұмыс орындарының іске асырылу барысы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): СЖОА – 1
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылдың ________ айы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: жұмыс берушілер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдың 25-і күніне қарай
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде
Кесте
Жұмыс берушінің атауы
Субсидияланатын жұмыс орны түрінің атауы
Мансап орталығының жолдамасы бойынша жұмысқа орналасу үшін жүгінген адамдардың саны
Субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамдардың саны
Субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын аяқтаған адамдардың саны
Субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдар
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы:
Әртүрлі себеппен субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын аяқтаған адамдар саны
еңбек заңнамасын бұзу
өз еркі бойынша
сырқат-тану
Қазақстан Республикасы Қарулы күштерінің шұғыл қызметіне шақырту алу
жұмысқа орналасу
қайтыс болу
жүктілік, босану, бала күтімі бойынша демалысы
тұрақты мекен –жайды ауыстыру
өзге себептер
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы: ________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам:
_____________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Күні: 20__ жылғы "___"_____________
Мөрдің орны (бар болса)
"Субсидияланатын жұмыс
орындарының іске асырылу
барысы туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін
жинауға арналған
нысанға қосымша
"Субсидияланатын жұмыс орындарының іске асырылу барысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерінің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Приложение 1
к Договору об организации
субсидируемых рабочих мест
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в карьерные центры
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.kz
Наименование формы административных данных: Сведения о ходе реализации субсидируемых рабочих мест
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): РСРМ – 1
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: работодатели
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: к 25 числу отчетного месяца
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде.
Таблица
Наименование работодателя
Наименование вида субсидируемых рабочих мест
Количество человек, обратившихся по направлению карьерного центра для трудоустройства
Количество человек, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места
Количество человек, завершивших работу на субсидируемых рабочих местах
Количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы:
Количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах по видам причин
Нарушение трудового законодательства
по собственному желанию
заболевание
призыв на срочную службу в Вооруженные силы Республики Казахстан
трудоустройство
смерть
беременность, роды, отпуск по уходу за ребенком
смена постоянного места жительства
прочие
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Наименование ____________________________________________
Адрес ___________________________________________________
Телефон _________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________
Исполнитель:
_______________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
_______________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Дата: "____" ___________ 20__ года
Место печати (при наличии)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о ходе реализации
субсидируемых рабочих мест"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о ходе реализации субсидируемых рабочих мест"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Субсидияланатын жұмыс орындарының іске асырылу барысы туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды жұмыс берушілер толтырады және мансап орталықтарына ұсынады.
3. Нысанға білім беру ұйымының басшысы не оның міндетін атқарушы адам, оның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып қол қояды.
4. Нысан есепті айдан кейінгі айдың 1-күніне қарай ұсынылады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында жұмыс берушінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында субсидияланатын жұмыс орны түрінің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында мансап орталығының жолдамасы бойынша жұмысқа орналасу үшін жүгінген адамдардың саны көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамдардың саны көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында еңбек заңнамасын бұзу себебімен субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында өз еркімен субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында сырқатына байланысты субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында Қазақстан Республикасы Қарулы күштерінің мерзімді әскери қызметіне шақырту алу себебі бойынша субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында жұмысқа орналасу себебі бойынша субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында қайтыс болу себебі бойынша субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
18. Нысанның 13-бағанында жүктілік, босану, бала күтімі бойынша демалыста болу себебі бойынша субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
19. Нысанның 14-бағанында тұрақты мекенжайдың ауысуына байланысты субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
20. Нысанның 15-бағанында басқа да себептер бойынша субсидияланатын жұмыс орындарында жұмысын мерзімінен бұрын аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
Субсидияланатын жұмыс
орындарын ұйымдастыру
туралы шартқа 2-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: мансап орталықтарына
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.enbek.kz
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Әлеуметтік жұмыс орындары және (немесе) "Күміс жас" жобасы шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): СЖОЖ – 2
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылдың ________ айы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: жұмыс берушілер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдың 25-і күніне қарай
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде
Кесте
№ р/с
Жұмыс берушінің атауы
Жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі
Жұмыссыздың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жұмыссыздың жеке сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
Кестенің жалғасы
Айдағы жұмыс күндерінің саны
Нақты жұмыс істеген күндері
Уақытша жұмысқа жарамсыздық күндері
Еңбек шартына сәйкес жалақының мөлшері, теңге
Жалақының субсидияланатын бөлігінің сомасы, теңге
6
7
8
9
10
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы: ________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам:
_____________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Күні: 20__ жылғы "___"_____________
Мөрдің орны (бар болса)
"Әлеуметтік жұмыс орындары
және (немесе) "Күміс жас"
жобасы шеңберінде
субсидияланатын жұмыс
орындарына жұмысқа
орналасқан адамдар туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша
"Әлеуметтік жұмыс орындары және (немесе) "Күміс жас" жобасы шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерінің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о ходе реализации субсидируемых рабочих мест" (далее - Форма).
2. Форма заполняется работодателями и предоставляется в карьерные центры.
3. Форма подписывается первым руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется к 1 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование работодателя.
7. В графе 2 Формы указывается наименование вида субсидируемых рабочих мест.
8. В графе 3 Формы количество человек, обратившихся по направлению карьерного центра для трудоустройства.
9. В графе 4 Формы указывается количество человек, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места.
10. В графе 5 Формы указывается количество человек, завершивших работу на субсидируемых рабочих местах.
11. В графе 6 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах.
12. В графе 7 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине нарушений трудового законодательства.
13. В графе 8 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по собственному желанию.
14. В графе 9 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине болезни.
15. В графе 10 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине призыва на срочную службу в Вооруженные силы Республики Казахстан.
16. В графе 11 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине трудоустройства.
17. В графе 12 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине смерти.
18. В графе 13 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине беременности, родов, отпуска по уходу за ребенком.
19. В графе 14 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по причине смены постоянного местожительства.
20. В графе 15 Формы указывается количество человек, досрочно завершивших работу на субсидируемых рабочих местах, по прочим причинам.
Приложение 2
к Договору об организации
субсидируемых рабочих мест
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в карьерные центры
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.kz
Наименование формы административных данных: Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках социальных рабочих мест и (или) проекта "Серебряный возраст"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ТСРМ – 2
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: работодатели
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: к 25 числу отчетного месяца
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде.
Таблица
№ п/п
Наименование работодателя
Бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер работодателя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) безработного
Индивидуальный идентификационный номер безработного
1
2
3
4
5
Продолжение таблицы
Количество рабочих дней в месяце
Фактически отработано, дни
Временная нетрудоспособность, дни
Размер заработной платы согласно трудовому договору, тенге
Сумма субсидируемой части заработной платы, тенге
6
7
8
9
10
Наименование ____________________________________________
Адрес ___________________________________________________
Телефон _________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________
Исполнитель: ___________________________________ _________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
__________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Дата: "____" ___________ 20__ года
Место печати (при наличии)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о лицах,
трудоустроенных
на субсидируемые рабочие места,
в рамках социальных рабочих мест
и (или) проекта "Серебряный возраст""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках социальных рабочих мест и (или) проекта "Серебряный возраст""

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Әлеуметтік жұмыс орындары және (немесе) "Күміс жас" жобасы шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды жұмыс берушілер толтырады және мансап орталықтарына ұсынады.
3. Нысанға бірінші басшы не оның міндетін атқарушы адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 25-күніне қарай ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында жұмыс берушінің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында есепті айдағы жұмыс күндерінің саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың есепті айда нақты істеген жұмыс күндері көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың жұмысқа уақытша жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында әлеуметтік жұмыс орнына немесе "Күміс жас" жобасы шеңберінде жұмысқа орналасқан жұмыссыздың еңбек шартына сәйкес жалақысының мөлшері көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында жалақының субсидияланатын бөлігінің сомасы көрсетіледі.
Субсидияланатын жұмыс
орындарын ұйымдастыру
туралы шартқа 3-қосымша
Нысан
Ұсынылады: мансап орталықтарына
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.enbek.kz
Әкімшілік нысанының атауы: Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және (немесе) "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ҚЖЖП – 3
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылдың ________ айы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: жұмыс берушілер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдың 25-і күніне қарай
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде
Кесте
№ р/с
Жұмыс берушінің атауы
Жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі
Адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1
2
3
4
Кестенің жалғасы
Адамның жеке сәйкестендіру нөмірі
Айдағы жұмыс күндерінің саны
Нақты жұмыс істеген күндері
Жұмысқа уақытша жарамсыздық күндері
5
6
7
8
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы: ________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам:
_____________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Күні: 20__ жылғы "___"____________________.
Мөрдің орны (бар болса)
"Қоғамдық жұмыстар, жастар
практикасы, "Алғашқы жұмыс
орны" және (немесе) "Ұрпақтар
келісімшарты" жобалары
шеңберінде субсидияланатын
жұмыс орындарына жұмысқа
орналасқан адамдар туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша
"Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және (немесе) "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерінің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках социальных рабочих мест и (или) проекта "Серебряный возраст"" (далее - Форма).
2. Форма заполняется работодателями и предоставляется в карьерные центры.
3. Форма подписывается первым руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется к 25 числу отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В графе 2 Формы указывается наименование работодателя.
8. В графе 3 Формы указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер работодателя.
9. В графе 4 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст".
10. В графе 5 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст".
11. В графе 6 Формы указывается количество рабочих дней в отчетном месяце.
12. В графе 7 Формы указывается фактически отработанные дни безработным, трудоустроенным на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст", в отчетном месяце.
13. В графе 8 Формы указывается количество дней временной нетрудоспособности безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст".
14. В графе 9 Формы указывается размер заработной платы безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место или в рамках проекта "Серебряный возраст", согласно трудовому договору.
15. В графе 10 Формы указывается сумма субсидируемой части заработной платы.
Приложение 3
к Договору об организации
субсидируемых рабочих мест
Форма
Представляется: в карьерные центры
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.kz
Наименование административной формы: Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и (или) "Контракт поколений".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ОРМП – 3
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: ________ месяц 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: работодатели
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: к 25 числу отчетного месяца
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде.
Таблица
п/п
Наименование работодателя
Бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер работодателя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица
1
2
3
4
Продолжение таблицы
Индивидуальный идентификационный номер лица
Количество рабочих дней в месяце
Фактически отработано, дни
Временная нетрудоспособность, дни
5
6
7
8
Наименование ____________________________________________
Адрес ___________________________________________________
Телефон _________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________
Исполнитель: ____________________________________ ________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
__________________________________________ ______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Дата: "____" ___________ 20__ года
Место печати (при наличии)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о лицах, трудоустроенных
на субсидируемые рабочие места,
в рамках общественных работ,
молодежной практики, проектов
"Первое рабочее место" и (или)
"Контракт поколений""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и (или) "Контракт поколений""

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және (немесе) "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды жұмыс берушілер толтырады және мансап орталықтарына ұсынады.
3. Нысанға бірінші басшы не оның міндетін атқарушы адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 25-күніне қарай ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында жұмыс берушінің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жұмыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында есепті айдағы жұмыс күндерінің саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамның есепті айда нақты істеген жұмыс күндері көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында субсидияланатын жұмыс орнына жұмысқа орналасқан адамның жұмысқа уақытша жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.
Субсидияланатын жұмыс
орындарын ұйымдастыру және
субсидияланатын жұмыс
орындарына жұмысқа
орналасқан адамдардың
жалақысын субсидиялау
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Қоғамдық жұмыстар, жастар практикасы, "Алғашқы жұмыс орны" және (немесе) "Ұрпақтар келісімшарты" жобалары шеңберінде субсидияланатын жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдарға жалақы төлеуге арналған қаражат, сондай-ақ әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан адамдарға және (немесе) "Күміс жас" жобасы бойынша жалақының субсидияланатын бөлігі бойынша салыстыру актісі 20__ жылғы______ ай
Жол коды
Еңбек мобильділігі орталығының БСН
Түскен трансферттердің төлем тапсырмасының №
Келіп түскен трансферттердің төлем тапсырмасының күні
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
Барлығы:_______________________________________. (сомасы жазбаша)
Еңбек мобильділігі орталығы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
заңды мекенжайы: _____________
ЖСК ________________________
БСК _________________________
БСН (ЖСН) ___________________
Код __________________________
_____________________________
(Тегі, аты, әкесінің (қолы) аты (бар болса)
__________________________ (қолы)
заңды мекенжайы: _______________
ЖСК ___________________________
БСК ___________________________
БСН (ЖСН) _____________________
Код ____________________________
_______________________________
(Тегі, аты, әкесінің (қолы) аты (бар болса)
_____________________________ (қолы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 275 бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтары мен кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің тізбесі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о лицах, трудоустроенных на субсидируемые рабочие места, в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и (или) "Контракт поколений"" (далее - Форма).
2. Форма заполняется работодателями и предоставляется в карьерные центры.
3. Форма подписывается первым руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется к 25 числу отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В графе 2 Формы указывается наименование работодателя.
8. В графе 3 Формы указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер работодателя.
9. В графе 4 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, трудоустроенного на субсидируемое рабочее место.
10. В графе 5 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер лица, трудоустроенного на субсидируемое рабочее место.
11. В графе 6 Формы указывается количество рабочих дней в отчетном месяце.
12. В графе 7 Формы указывается фактически отработанные дни лицом, трудоустроенным на субсидируемое рабочее место, в отчетном месяце.
13. В графе 8 Формы указывается количество дней временной нетрудоспособности лица, трудоустроенного на субсидируемое рабочее место, согласно трудовому договору.
Приложение 2
к Правилам организации
субсидируемых рабочих мест
и субсидирования заработной платы
лиц, трудоустроенных
на субсидируемые рабочие места
Форма
Акт сверки по средствам на выплату заработной платы лицам, трудоустроенным на субсидируемые рабочие места в рамках общественных работ, молодежной практики, проектов "Первое рабочее место" и (или) "Контракт поколений", а также субсидируемой части заработной платы лицам, трудоустроенным на социальные рабочие места и (или) по проекту "Серебряный возраст" за________ месяц 20__ года.
Код строки
БИН Центра трудовой мобильности
№ платежного поручения поступивших трансфертах
Дата платежного поручения поступивших трансфертах
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
Всего: ___________________________________________.
(сумма прописью)
Центр трудовой мобильности
Государственная корпорация
"Правительство для граждан"
юридический адрес: _________________
___________________________________.
ИИК ______________________________
БИК ______________________________
БИН (ИИН) ________________________
Код ______________________________
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество при его наличии)
__________________________________
(подпись)
юридический адрес: ________________
__________________________________.
ИИК _____________________________
БИК ______________________________
БИН (ИИН) ________________________
Код_______________________________
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество при его наличии)
__________________________________
(подпись)
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 275
Перечень утративших силу некоторых приказов и структурных элементов некоторых приказов Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

1. "Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13938 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 14 ақпандағы № 8 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14863 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы.
3. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 14 маусымдағы № 242 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17194 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 6-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің "Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аудару қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 14 маусымдағы № 515 және "Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 5 бұйрығы. (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18161 болып тіркелген).
5. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 27 наурыздағы № 146 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18446 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 4-тармағы.
6. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 26 тамыздағы № 461 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19289 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2-тармағы.

1. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13938).
2. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 февраля 2017 года № 8 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14863).
3. Пункт 6 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 июня 2018 года № 242 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17194).
4. Приказ исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 января 2019 года № 5 "О внесении изменений и дополнений в приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 515 "Об утверждении Правил добровольного переселения лиц для повышения мобильности рабочей силы" и от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18161).
5. Пункт 4 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 марта 2019 года № 146 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18446).
6. Пункт 2 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 августа 2019 года № 461 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19289).

7. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің мен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 226 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20854 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің мен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы.
8. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 16 наурыздағы № 78 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22354 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 12-тармағы.
9. ""Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2022 жылғы 7 ақпандағы № 46 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26748 болып тіркелген).
10. ""Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 26 мамырдағы № 178 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28258 болып тіркелген).
11. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № 367 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29707 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы.

7. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 226 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20854).
8. Пункт 12 Перечня некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 марта 2021 года № 78 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22354).
9. Приказ исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 февраля 2022 года № 46 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26748).
10. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 мая 2022 года № 178 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28258).
11. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 сентября 2022 года № 367 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29707).

12. ""Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 28 қазандағы № 442 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30397 болып тіркелген).
13. ""Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 535 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31463 болып тіркелген).
14. ""Халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 516 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 наурыздағы № 97 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32194 болып тіркелген).
15. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 наурыздағы № 98 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32196 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 5-тармағы.

12. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 октября 2022 года № 442 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 30397).
13. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 535 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31463).
14. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 марта 2023 года № 97 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 516 "О некоторых вопросах содействия занятости населения"" зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32194).
15. Пункт 5 Перечня некоторых приказов Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 марта 2023 года № 98 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32196).