Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі туралы шарттың үлгілік нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 13 маусымдағы № 218 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 маусымда № 32798 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік Кодексінің 106-бабының 4-тармағының төртінші бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі туралы шарттың үлгілік нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау жетекшілік ететін вице-министрге жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 13 маусымдағы
№ 218 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі туралы үлгілік шарт
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 01.07.2026 № 284 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Шарт жасау орны ______________ 20___ жылғы "_____" _________
"Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын ___________ _ Еңбек мобильділігі орталығы
(облыстық маңызы бар қалалардың, астананың, республикалық маңызы бар қалалардың,
бизнес-сәйкестендiру нөмiрi) атынан негізінде әрекет ететін ________________________________________(жарғы,20____жылғы"____"
__________№_______сенiмхат)_______________________________________________
(қол қоятын адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
бір тараптан және жеке мансап орталығы ______________________________
(атауы, бизнес-сәйкестендiру нөмiрi/жеке сәйкестендiру нөмiрі. "Өнім беруші" деп аталатын
____________________________________________ (заңды тұлғаның атауы,
бизнес-сәйкестендiру нөмiрi/жеке тұлғаның тегі, аты, атынан әкісінің аты (ол болған жағдайда) жеке сәйкестендiру нөмiрі)
атынан әрекет ететін_______________________________________________
(уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, осы халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі туралы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісімге келді:

Об утверждении типовой формы договора об аутсорсинге в сфере занятости населения
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 июня 2023 года № 218. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2023 года № 32798.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023.
В соответствии с частью четвертой пункта 4 статьи 106 Социального кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую типовую форму договора об аутсорсинге услуг в сфере занятости населения согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ и структурные элементы некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-
Министра - Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 июня 2023 года № 218
Форма
Типовой договор об аутсорсинге услуг в сфере занятости населения
Место заключения ________ "__" _________20___ года
"Центр трудовой мобильности _______________________________________________
(города областного значения, столицы, города республиканского значения)
в лице _______________________________, действующего на основании
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, подписывающего)
_________________________________________________________________________,
(устава, доверенности № _______ от "____" ____________ 20 ___ г.) именуемый
в дальнейшем "Заказчик", с одной стороны и частного карьерного центра
__________________________________________________________________________
(наименование, бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер)
именуемый в дальнейшем "Поставщик" в лице ______________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного лица)
действующего (ей) на основании ______________________ ______________________
с другой стороны, далее совместно именуемые
"Стороны" заключили настоящий договор об аутсорсинге услуг в сфере занятости населения (далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 01.07.2026 № 284 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Шарттың мәні
1. Өнім беруші адам саны ___ құрайтын тіркелген жұмыссыз адамдарға, оның ішінде бірінші санаттағы ___ адамға, екінші санаттағы ___ адамға, үшінші санаттағы ___ адамға қатысты еңбек делдалдығы бойынша, сондай-ақ Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын шарттарға, талаптарға және Қызмет бағасына (тарифтерге) сәйкес әлеуметтік кәсіптік бағдарлау жүргізу бойынша қызметттерді көрсетуге (бұдан әрі – Қызметтер) міндеттенеді, ал ал Тапсырыс беруші көрсетілген Қызметті қабылдауға және Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін тиісінше орындаған жағдайда ол үшін ақы төлеуге мiндеттенедi:
"ерекшеліктің коды" ерекшелігі бойынша – "шарттың атауы".
2. Шартта ескертілген талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады.
2-тарау. Шарттың жалпы сомасы және ақы төлеу тәртібі
3. Осы Шарт бойынша жалпы сома ________________________________ (сомасын жазу)
(бұдан әрі – Шарт сомасы) құрайды, соның ішінде Шарттың сомасы:
___ жылға ____ теңгені (сомасын жазу) құрайды;
___ жылға ____ теңгені (сомасын жазу) құрайды.
<соның ішінде, егер Өнім беруші қосылған құн салығын төлеуші болып табылған жағдайда, ҚҚС сомасын не Өнім беруші ҚҚС төлеуші болып табылмаған жағдайда ҚҚС болмауын көрсету>
Тіркелген жұмыссыз адамдарға қатысты еңбек делдалдығы бойынша Қызмет көрсету бойынша бағасы:
бірінші санаттағы жұмыссыз адамға _____ теңгені,
екінші санаттағы жұмыссыз адамға _____ теңгені,
үшінші санаттағы жұмыссыз адамға _____ теңгені құрайды.
Ескерту. 3-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 01.07.2026 № 284 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Өнім берушінің Қызметтерін қаржыландыру осы Шартта көзделген қаражат шегінде және Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексі 12-бабы 5) тармақшасының сегізінші абзацына сәйкес уәкілетті орган бекіткен Халықты жұмыспен қамту саласындағы көрсетілетін қызметтерді аутсорсингті ұйымдастыру және қаржыландыру қағидаларында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
5. Шарт сомасы нақты көрсетілген қызметтердің көлемін ескере отырып түзетілуге тиіс.
6. Осы Шарт бойынша көрсетілген Қызметтерге ақы төлеу:
1) Қызметтің бірінші кезеңін орындағаны үшін – Шарт күшіне енгеннен кейін 5 (бес) жұмыс күннен кешіктірмей Тапсырыс беруші алдын-ала төлемді Шарттың сомасынан 20 (жиырма) пайыздан аспайтын мөлшерде жүргізеді.
Осы Шарттың 8-тармағында көрсетілген мерзім ішінде жұмыссыз адамдар жұмысқа орналастырылмаған жағдайда Өнім беруші алдын ала төлем сомасының бір бөлігін қайтаруды Тараптар көрсетілген қызметтер актісіне қол қойған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей, Өнім берушінің ұсынған көрсетілген қызметтер актісі негізінде жұмысқа орналастырылмаған жұмыссыз адамдардың санына пропорционалды түрде жүзеге асырады;

Глава 1. Предмет Договора
1. Поставщик обязуется оказать услугу по трудовому посредничеству в отношении зарегистрированных безработных (далее – Услуга) в количестве ___ человек, в том числе первой категории ___ человек, второй категории ____ человек, третьей категории ___ человек, а также по проведению социальной профессиональной ориентации согласно условиям, требованиям по ценам на Услугу (тарифам), являющимися неотъемлемой частью Договора, а Заказчик обязуется принять оказанную Услугу и оплатить за нее на условиях настоящего Договора при условии надлежащего исполнения Поставщиком своих обязательств по Договору:
по специфике "код специфики" - "наименование договора".
2. Условия, оговоренные в Договоре, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью.
Глава 2. Общая сумма Договора и условия оплаты
3. Общая сумма по настоящему Договору составляет__________________________
теңге (сумма прописью) (далее - сумма
Договора), в том числе сумма Договора на:
___ год составляет ____ теңге (сумма прописью);
___ год составляет ____ теңге (сумма прописью).
<в т.ч. указать сумму НДС в случае, если Поставщик является плательщиком налога на добавленную стоимость, либо отсутствие НДС в случае, если Поставщик не является плательщиком НДС>
Цена за оказание Услуги по трудовому посредничеству в отношении зарегистрированных безработных составляет:
безработного первой категории - _____ теңге,
безработного второй категории - _____ теңге,
безработного третьей категории - _____ теңге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 01.07.2026 № 284 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4. Финансирование Услуг Поставщика производится в пределах средств, предусмотренных настоящим Договором и в порядке, установленном Правилами организации и финансирования аутсорсинга услуг в сфере занятости населения, утвержденный уполномоченным органом в соответствии с абзацем восьмым подпункта 5) статьи 12 Социального Кодекса Республики Казахстан.
5. Сумма Договора подлежит корректировке с учетом фактически оказанного объема услуг.
6. Оплата услуг, оказанных по настоящему Договору:
1) за выполнение первого этапа Услуги – не позднее 5 (пяти) рабочих дней после вступления Договора в силу Заказчик производит предварительный платеж в размере 20 (двадцати) процентов от суммы Договора.
В случае нетрудоустройства безработных в течение срока, указанного в пункте 8 настоящего Договора, Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты подписания Сторонами акта оказанных услуг осуществляет возврат части суммы предварительного платежа пропорционально количеству нетрудоустроенных, на основании представленного Поставщиком акта оказанных услуг;

2) Қызметтің екінші кезеңін орындағаны үшін – Тараптар көрсетілген қызметтер актісіне қол қойғаннан кейін 10 (он) жұмыс күннен кешіктірмей көрсетілген қызметтер актісі негізінде жұмыссыз адам бір жұмыс орнында (не бір жұмыс берушіде) 3 (үш) ай үздіксіз жұмыспен қамтылған кезде Қызмет көрсету үшін бағаның 50 (елу) пайызы;
3) Қызметтің екінші кезеңін орындағаны үшін – Тараптар көрсетілген қызметтер актісіне қол қойғаннан кейін 10 (он) жұмыс күннен кешіктірмей көрсетілген қызметтер актісі негізінде жұмыссыз адам бір жұмыс орнында (не бір жұмыс берушіде) 6 (алты) ай үздіксіз жұмыспен қамтылған кезде Қызмет көрсету үшін бағаның 30 (отыз) пайызы жүзеге асырылады.
3-тарау. Қызметтерді көрсету
7. Өнім беруші еңбек делдалдығын жүзеге асырады және Шарт бойынша бір жұмыс орнында (не бір жұмыс берушіде) кемінде 6 (алты) ай үздіксіз жұмыспен қамту ұзақтығымен жұмыссыз адамдарды тұрақты жұмыс орнына жұмысқа орналастыруды және әлеуметтік кәсіптік бағдарлау жүргізеді қамтамасыз етеді.
8. Шарт жасалған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде жұмыссыз адамды Шарт бойынша жұмысқа орналастыру қамтамасыз етіледі.
9. Осы Шарттың 8-тармағында көрсетілген мерзім ішінде жұмысқа орналастырылмаған жұмыссыз адамдарға еңбек делдалдығы және тұрақты жұмысқа орналастыру жөніндегі қызметтерді көрсетуді Тапсырыс беруші жүзеге асырады.
4-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
10. Өнім берушінің:
1) Тапсырыс берушіден Шарт бойынша көрсетілген Қызметтер үшін ақы төлеуді талап етуге;
2) Тапсырыс берушіден осы Шарттың талаптары бойынша ақпарат сұратуға және оны уақтылы және толық көлемде алуға;
3) Қызмет көрсету кезінде enbek.kz.порталын пайдалану.
11. Өнім беруші:
1) Шарт бойынша өзіне алған міндеттемелерді толық және тиісінше орындауды қамтамасыз етуге;
2) Шартты іске асыру мақсатынан басқа мақсаттарға Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз ақпаратты пайдаланбауға;
3) Тапсырыс берушінің талабы бойынша Шарт бойынша міндеттемелердің орындалу барысы туралы ақпарат ұсынуға;
4) Өнім берушінің Шарт талаптарын тиісінше орындамауына және (немесе) өзге де заңсыз әрекеттеріне байланысты келтірілген шығындарды Тапсырыс берушіге толық көлемде өтеуге;
5) қолданыстағы заңнамаға сәйкес Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін жауапты болуға;
6) Тапсырыс берушіге шартты іске асыру туралы ақпаратты ай сайын беруге;
7) осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қаржы қаражатының болмауы немесе жеткіліксіз болуы қатерлерін болдырмау жөніндегі шараларды қамтамасыз етуге;

2) за выполнение второго этапа услуги – не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты подписания Сторонами акта оказанных услуг в размере 50 (пятидесяти) процентов от цены за оказание Услуги при непрерывной занятости безработного на одном рабочем месте (у одного работодателя) в течение 3 (трех) месяцев согласно акту оказанных услуг;
3) за выполнение третьего этапа услуги – не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты подписания Сторонами акта оказанных услуг в размере 30 (тридцати) процентов от цены за оказание Услуги при непрерывной занятости безработного на одном рабочем месте (у одного работодателя) в течение 6 (шести) месяцев согласно акту оказанных услуг.
Глава 3. Оказание Услуг
7. Поставщик осуществляет трудовое посредничество и обеспечивает трудоустройство безработных на постоянное рабочее место по Договору с продолжительностью непрерывной занятости на одном рабочем месте (либо у одного работодателя) не менее 6 (шести) месяцев, а также проводит социальную профессиональную ориентацию.
8. Трудоустройство безработного по Договору обеспечивается в течение 30 (тридцати) рабочих дней с даты заключения Договора.
9. Безработным, нетрудоустроенным в течение срока, указанного в пункте 8 настоящего Договора, оказание услуг по трудовому посредничеству и трудоустройству на постоянную работу осуществляется Заказчиком.
Глава 4. Права и обязанности Сторон
10. Поставщик вправе:
1) требовать от Заказчика оплату за оказанные Услуги по Договору;
2) запрашивать и получать своевременно и в полном объеме информацию от Заказчика по условиям настоящего Договора;
3) использовать при оказании Услуг порталenbek.kz.
11. Поставщик обязуется:
1) обеспечить полное и надлежащее исполнение взятых на себя обязательств по Договору;
2) без предварительного письменного согласия Заказчика не использовать информацию, кроме как в целях реализации Договора;
3) по требованию Заказчика предоставлять информацию о ходе исполнения обязательств по Договору;
4) возмещать Заказчику в полном объеме причиненные ему убытки, вызванные ненадлежащим выполнением Поставщиком условий Договора и (или) иными неправомерными действиями;
5) нести ответственность за неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязательств по Договору в соответствии с действующим законодательством;
6) ежемесячно предоставлять Заказчику информацию о реализации Договора;
7) обеспечивать меры по недопущению рисков отсутствия или недостаточности финансовых средств для исполнения обязательств по настоящему Договору;

8) осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін үшінші тұлғаларға бермеуге міндетті.
12. Тапсырыс берушінің:
1) осы Шарт бойынша Қызметтерді көрсетумен байланысты кез келген ақпаратты сұратуға құқығы бар.
13. Тапсырыс берушінің:
1) көрсетілген Қызметтердің сапасын тексеруге;
2) Осы шартта белгіленген тәртіппен және мерзімдерде өнім берушіге көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеуді жүргізу;
2) көрсетілген қызметтердің сәйкессіздіктері анықталған кезде Өнім берушіні дереу жазбаша хабардар етуге міндетті;
3) Өнім берушінің сұрау салуы бойынша шарттың талаптарын түсіндіруге;
4) Шарт бойынша өзіне алған міндеттемелерді толық және тиісінше орындауды қамтамасыз етуге;
5) жұмыссыздар туралы анық (өзекті) ақпарат беруге міндетті;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін жауапты болуға міндетті.
5-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
14. Тараптар осы Шартта көзделген өз міндеттемелерін орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауаптылықта болады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 01.07.2026 № 284 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Тараптардың осы Шартта көзделмеген жауапкершілік шаралары Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасының нормаларына сәйкес қолданылады.
16. Осы Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталуы тараптарды осы мерзімнің аяқталуына дейін болған оны бұзғаны үшін жауапкершіліктен босатпайды.
6-тарау. Шартты өзгерту және бұзу
17. Шартқа өзгерістер мынадай:
1) Қызметтердің осы Шартта көзделген сомасы немесе көлемі өзгерген жағдайда;
2) Қызметтердің бағасын және тиісінше Шарт сомасын азайту бөлігінде Тараптардың өзара келісімі бойынша;
3) егер Өнім беруші өзімен жасалған Шартты орындау процесінде Қызмет бірлігі үшін бағаны өзгертпей анағұрлым жақсы сапалық және (немесе) техникалық сипаттамаларды не өзімен жасалған Шарттың мәні болып табылатын Қызметтерді көрсету мерзімдерін және (немесе) шарттарын ұсынған жағдайларда енгізіледі.
18. Осы шарттың сомасы мына:
1) Тапсырыс беруші көрсетілетін қызметтер көлемін өзгерткен;
2) Өнім беруші осы Шарт бойынша міндеттемелерді тиісінше орындамаған;
3) жұмыссыз адам Өнім беруші көрсететін еңбек делдалдығы қызметтерінен бас тартқан;
4) осы Шарттың 8-тармағында көрсетілген мерзім ішінде жұмыссыз адам өз бетінше жұмысқа орналасқан;
5) Өнім беруші осы Шарт бойынша міндеттемелердің бір бөлігін орындаудан бас тартқан жағдайларда өзгертілуге тиіс.

8) не передавать свои обязательства третьим лицам по настоящему Договору.
12. Заказчик вправе:
1) запрашивать информацию, связанную с оказанием Услуг по настоящему Договору.
13. Заказчик обязуется:
1) проверять качество оказанных Услуг;
2) производить оплату за оказанные Услуги Поставщику в порядке и сроки, установленные настоящим Договором;
3) при выявлении несоответствий оказанных Услуг незамедлительно письменно уведомить Поставщика;
4) разъяснять условия Договора по запросу Поставщика;
5) обеспечить полное и надлежащее исполнение взятых на себя обязательств по Договору;
6) предоставлять достоверную (актуальную) информацию о безработных;
7) нести ответственность за неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязательств по Договору в соответствии с действующим законодательством.
Глава 5. Ответственность сторон
14. За неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей, предусмотренных настоящим Договором Стороны, несут ответственность, установленную законами Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 14 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 01.07.2026 № 284 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
15. Меры ответственности сторон, не предусмотренные в настоящем договоре, применяются в соответствии с нормами гражданского законодательства Республики Казахстан.
16. Окончание срока действия настоящего Договора не освобождает стороны от ответственности за его нарушение, имевшее место до истечения этого срока.
Глава 6. Изменение и расторжение Договора
17. Изменения в Договор вносятся в случаях:
1) изменения суммы или объема Услуг, предусмотренных настоящим Договором;
2) по взаимному согласию Сторон в части уменьшения цены на Услуги и соответственно суммы Договора;
3) если Поставщик в процессе исполнения заключенного с ним Договора предложил при условии неизменности цены за единицу Услуг более лучшие качественные и (или) технические характеристики либо сроки и (или) условия оказания Услуг, являющихся предметом заключенного с ним Договора.
18. Сумма настоящего Договора подлежит изменению в случаях:
1) изменения Заказчиком объема услуг;
2) ненадлежащего исполнения Поставщиком обязательств по настоящему Договору;
3) отказа безработного от услуг трудового посредничества, оказываемых Поставщиком;
4) самостоятельного трудоустройства безработного в течение срока, указанного в пункте 8 настоящего Договора;
5) отказа Поставщика от исполнения части обязательств по настоящему Договору.

19. Тараптар осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындаудан бас тартқан жағдайда Тараптар 3 (үш) жұмыс күні ішінде соманы, осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындауды тоқтату себебін, күнін көрсетіп, жазбаша нысанда хабарлама жібереді.
20. Тараптардың осы Шарт талаптарын орындамауы, уақтылы және тиісінше орындамауы оны біржақты тәртіппен бұзуға негіз болып табылады.
21. Осы Шарт Тараптардың еркін нысанда хабарлама жіберуі арқылы осы Шарттың 20-тармағында көзделген фактілер анықталған күннен бастап бұзылады.
7-тарау. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары
22. Осы Шарт бойынша мiндеттемелерді орындамаған немесе тиiсінше түрде орындамаған Тараптар, егер тиісінше орындамағаны еңсерілмейтін күштiң, яғни осы жағдайлар кезiндегi төтенше және алдын алуға болмайтын жағдаяттардың (дүлей құбылыстар, соғыс қимылдары) салдарынан болғанын дәлелдей алмаса, мүлiктiк жауапкершілікте болады.
23. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары орын алған жағдайда Тараптар осындай жағдаяттар мен олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді.
Қазақстан Республикасы уәкілетті органының еңсерілмейтін күш жағдаяттарының туындағанын растайтын ресми құжаттары еңсерілмейтін күш жағдаяттарына дәлел болады.
24. Уақтылы хабарламау Тараптарды осы Шарт бойынша жауапкершіліктен босататын негіздеме ретінде осы Шарттың 22-тармағында көзделген жағдаяттарға сілтеме жасау құқығынан айырады.
25. Еңсерілмейтін күш жағдаяттары тоқтағаннан кейін Тараптар осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындауын тез арада жалғастырады және осы Шарттың 22-тармағында көзделген жағдаяттар тоқтағаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушіні жазбаша нысанда хабардар етеді.
8-тарау. Дауларды шешу тәртібі
26. Тараптар арасында осы Шарт бойынша немесе онымен байланысты туындайтын барлық даулар мен келіспеушіліктер Тараптар арасындағы келіссөздер жолымен шешіледі.
27. Осы Шарт аясында Тараптар өз міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шешіледі.
9-тарау. Өзге де талаптар
28. Осы Шарт бірдей заңды күші бар төрт данада жасалды, бір данасы Тапсырыс берушіде, басқасы Өнім берушіде болады.
29. Осы Шарт қазақ және орыс тілдерінде жасалды.

19. В случае отказа Сторон от исполнения обязательств по настоящему Договору, Стороны в течение 3 (трех) рабочих дней направляют уведомления в письменной форме с указанием суммы, причины, даты прекращения исполнений обязательств по настоящему Договору.
20. Неисполнение, несвоевременное или ненадлежащее исполнение Сторонами условий настоящего Договора являются основаниями для его расторжения в одностороннем порядке.
21. Настоящий Договор расторгается со дня обнаружения фактов, предусмотренных пунктом 20 настоящего договора путем направления Сторонами уведомления в произвольной форме.
Глава 7. Обстоятельства непреодолимой силы
22. Стороны не исполнившие или ненадлежащим образом исполнившие обязательства по настоящему Договору, несут имущественную ответственность, если не докажут, что надлежащее исполнение оказалось невозможным вследствие непреодолимой силы, то есть чрезвычайных и непредотвратимых при данных условиях обстоятельствах (стихийные явления, военные действия).
23. При возникновении обстоятельств непреодолимой силы Стороны направляют письменное уведомление в произвольной форме о таких обстоятельствах и их причинах.
Доказательством обстоятельств непреодолимой силы будут служить официальные документы уполномоченного органа Республики Казахстан, подтверждающие возникновение обстоятельств непреодолимой силы.
24. Несвоевременное уведомление лишает Сторон права ссылаться на обстоятельства, предусмотренные пунктом 22 настоящего Договора, как на основание, освобождающее от ответственности по настоящему Договору.
25. После прекращения обстоятельств непреодолимой силы Стороны незамедлительно возобновляет исполнение обязательств по настоящему Договору и в течение 3 (трех) рабочих дней после прекращения обстоятельств, предусмотренных пунктом 22 настоящего Договора, в произвольной форме уведомляет Заказчика.
Глава 8. Порядок разрешения споров
26. Все споры и разногласия, возникающие между Сторонами по настоящему Договору или в связи с ним, разрешаются путем переговоров между Сторонами.
27. В случае невыполнения или ненадлежащего выполнения Сторонами своих обязательств в рамках настоящего Договора все споры и разногласия разрешаются в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Глава 9. Прочие условия
28. Настоящий Договор составлен в четырех экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, один экземпляр находится у Заказчика, другой у Поставщика.
29. Настоящий Договор составлен на казахском и русском языках.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 30 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 21.04.2026 № 143 (вводится в действие с 12.07.2026).

30. Осы Шартқа сәйкес басқа Тарапқа жіберілетін Тараптардың хабарламалары кейіннен түпнұсқалары беріліп, почта байланысы, жалпыға қолжетімді цифрлық жүйелер арқылы ұсынылады.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 21.04.2026 № 143 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Осы Шарт Қол қойылған күніненбастап күшіне енеді және _______ дейін қолданылады.
32. Қажет болған жағдайда Шарт мерзімі Тараптардың келісімі бойынша ұзартылуы мүмкін.
10-тарау. Тараптардың деректемелері
Тапсырыс беруші
Өнім беруші
_____________________________________
(толық атауы)
_____________________________________
(заңды мекенжайы)
_____________________________________
(телефон, факс)
_____________________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________
(банктік сәйкестендіру коды)
_____________________________________
(жеке сәйкестендіру коды)
_____________________________________
(банк атауы)
_____________________________________
(уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________________
(қолы)
_____________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы/ жеке
тұлғаның тегі, аті, әкесінің аты (бар болса))
_____________________________________
(мекенжайы)
_____________________________________
(телефон, факс)
_____________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________
(банктік сәйкестендіру коды)
_____________________________________
(жеке сәйкестендіру коды)
_____________________________________
(банк атауы)
_____________________________________
(уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
_____________________________________
(қолы)
_____________/_________
М.О.
______________/___________
М.О. (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 13 маусымдағы
№ 218 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің күші жойылған бұйрығының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі туралы шарттың үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 256 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде № 17186 болып тіркелді).
2. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 20 қыркүйектегі № 400 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде № 17428 болып тіркелді).

30. Уведомления Сторон, направляемые другой Стороне в соответствии с настоящим Договором, высылаются посредством почтовой связи, общедоступных электронных информационных систем с последующим представлением оригиналов.
31. Настоящий Договор вступает в силу со дня его подписания и действует до _____________________.
32. В случае необходимости Договор продлевается по соглашению Сторон.
Глава 10. Реквизиты сторон
Заказчик Поставщик
_____________________________________
(полное наименование)
_____________________________________
(юридический адрес)
_____________________________________
(телефон, факс)
_____________________________________
(бизнес идентификационный номер)
_____________________________________
(банковский идентификационный код)
_____________________________________
(индивидуальный идентификационный код)
_____________________________________
(наименование банка)
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
уполномоченного представителя)
_____________________________________
(подпись) М.П.
_____________________________________
(полное наименование юридического лица/
фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица)
_____________________________________
(адрес)
_____________________________________
(телефон, факс)
_____________________________________
(бизнес идентификационный номер/
индивидуальный идентификационный номер)
_____________________________________
(банковский идентификационный код)
_____________________________________
(индивидуальный идентификационный код)
_____________________________________
(наименование банка)
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
уполномоченного представителя)
_____________________________________
(подпись) М.П. (при наличии)
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-
Министра - Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 июня 2023 года № 218
Перечень утративших силу приказа и структурных элементов некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 256 "Об утверждении типовой формы договора об аутсорсинге услуг в сфере занятости населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17186).
2. Пункт 2 Перечня некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 сентября 2018 года № 400 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17428).

3. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 26 маусымдағы № 345 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде № 18912 болып тіркелді).

3. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 июня 2019 года № 345 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18912).