Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 15 наурыздағы № 278 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 наурызда № 32068 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.04.2023 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Казақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 наурыздағы
№ 278 Бұйрықпен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2025 № 629 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларын және оның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 370 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18583 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысандағы шот-фактураларды жазып беру қағидаларында:
26 және 27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Түзетілген ЭШФ жазып берген кезде жойылатын ЭШФ жазып берілген түзетілген ЭШФ мен барлық қосымша ЭШФ жойылады.
Оның негізінде ЭШФ жазып берілген ТІЖ-ден бас тартуға байланысты ЭШФ-ны жою ТІЖ-ден бас тартылған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні өткен соң жүргізіледі.

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2023 года № 278. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2023 года № 32068.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 апреля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра -Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утвержден
приказом Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2023 года № 278
Перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 28.10. 2025 № 629 (вводится в действие с 01.01.2026).
1. В приказе Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 370 "Об утверждении Правил выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и его формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18583) внести следующие изменения:
в Правилах выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур, утвержденных указанным приказом:
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. При выписке исправленного ЭСФ аннулируются ЭСФ, к которым выписывается исправленный ЭСФ и все дополнительные ЭСФ, выписанные к аннулируемому ЭСФ.
Аннулирование ЭСФ в связи с отклонением СНТ, на основе которой выписан данный ЭСФ, производится по истечении 3 (трех) рабочих дней после даты отклонения СНТ.
пункт 27 изложить в следующей редакции:

27. Егер бұрын жазып берген ЭШФ-ға қосымша ЭШФ бар болса, онда түзетілген ЭШФ жазып берген кезде 4.1, 4.2 және 4.3-жолдарда түзетілген ЭШФ жазып берілген күні, тіркеу нөмірі және ЭШФ есепке алу жүйесінің нөмірі көрсетіледі.
Бұл ретте, бұрын жазып берілген және жойылған қосымша ЭШФ қалпына келтіру үшін түзетілген ЭШФ жазып берілген күннен бастап күнтізбелік жеті күн ішінде түзетілген ЭШФ-ға қосымша ЭШФ жазып беру қажет.
Алушы ТІЖ-ден бас тартқан кезде ТІЖ негізінде түзетілген ЭШФ-ны жазып беру ТІЖ-ден бас тартылған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады.";
73-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"73-1. "Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша деректер" деген G бөлімін толтыру кезінде, тауардың құндық көрсеткіштерін, сондай-ақ сапалық және сандық сипаттамалары өзгерген тауарлар бойынша деректерді қоспағанда, ТІЖ негізінде ЭШФ жазып беру кезінде ТІЖ-де және ЭШФ-да көрсетілетін тауарлар бойынша деректер бірдей болуы тиіс.";
75-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"75-1. "Бірлескен қызметке қатысушылардың тауарлары, жұмыстары, көрсетілетін қызметтері бойынша деректер" деген Н бөлімін толтыру кезінде, тауардың құндық көрсеткіштерін, сондай-ақ сапалық және сандық сипаттамалары өзгерген тауарлар бойынша деректерді қоспағанда, ТІЖ негізінде ЭШФ жазып беру кезінде ТІЖ-де және ЭШФ-да көрсетілетін тауарлар бойынша деректер бірдей болуы тиіс.".
2. "Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары — Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 23 сәуірдегі № 384 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18603 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлардың тізбесі осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-тармақтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің м.а. 31.10.2025 № 657 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. "Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесін, сондай-ақ Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы №1424 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19784 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлардың тізбесі осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, тауарларға және олардың құжат айналымына ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу қағидалары осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 23 сәуірдегі
№ 384 бұйырығымен
бекітілген
Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесі
Тауардың атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды
"Виртуалдық қойма" модуліне енгізу мерзімі
1
2
3
4
1
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — коньяк (Cognac)

"27. В случае, если к ранее выписанному ЭСФ имеется дополнительный ЭСФ, то при выписке исправленного ЭСФ в строках 4.1, 4.2 и 4.3 указываются дата выписки, регистрационный номер и номер учетной системы ЭСФ, к которому выписывается исправленный ЭСФ.
При этом для восстановления ранее выписанного и аннулированного дополнительного ЭСФ необходимо выписать дополнительный ЭСФ к исправленному ЭСФ в течение семи календарных дней с даты выписки исправленного ЭСФ.
При отклонении СНТ получателем выписка исправленного ЭСФ на основе СНТ осуществляется не позднее 3 (трех) рабочих дней после даты отклонения СНТ.".
пункт 73-1 изложить в следующей редакции:
"73-1. При заполнении раздела G "Данные по товарам, работам, услугам", данные по товарам, отражаемые в СНТ и ЭСФ, при выписке ЭСФ на основе СНТ идентичны, за исключением стоимостных показателей товара, а также данных по товарам с изменением качественных и количественных характеристик.";
пункт 75-1 изложить в следующей редакции:
"75-1. При заполнении раздела H "Данные по товарам, работам, услугам участников совместной деятельности", данные по товарам, отражаемые в СНТ и ЭСФ, при выписке ЭСФ на основе СНТ идентичны, за исключением стоимостных показателей товара, а также данных по товарам с изменением качественных и количественных характеристик.".
2. В приказе Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 23 апреля 2019 года № 384 "Об утверждении перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18603) внести следующее изменение:
Перечень товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 3 утрачивает силу приказом и.о. Министра финансов РК от 31.10.2025 № 657 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. В приказе Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 1424 "Об утверждении Перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также Правил оформления и их документооборота" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19784) внести следующее изменения:
Перечень товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
Правила оформления сопроводительных накладных на товары и их документооборот, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Утвержден
приказом Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 апреля 2019 года № 384
Перечень товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур (далее – Перечень)
№ п/п
Наименование товара
Код товарной номенклатуры внешне-экономической деятельности Евразийского экономического союза
Срок ввода в модуль "Виртуальный склад"
1
2
3
4
1
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — коньяк (Cognac)

2023 жылғы 1 сәуір
6
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өңделмеген дистилляттар
2208204000
2023 жылғы 1 сәуір
7
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — коньяк (Cognac)
2208206200
2023 жылғы 1 сәуір
8
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабының дистилляциясы немесе жүзім сығындысы нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — армагнак (Armagnac)
2208206400
2023 жылғы 1 сәуір
9
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған алкоголь тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — граппа
2208208600
2023 жылғы 1 сәуір
10
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған алкоголь тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Шерри бренди (Brandy de Jerez)
2208208700
2023 жылғы 1 сәуір
11
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған алкоголь тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — өзгелері
2208208900
2023 жылғы 1 сәуір
12
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — "Бурбон" виски, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208301100
2023 жылғы 1 сәуір
13
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — "Бурбон" виски, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам

1 апреля 2023 года
6
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — дистилляты необработанные
2208204000
1 апреля 2023 года
7
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — коньяк (Cognac)
2208206200
1 апреля 2023 года
8
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда: — — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — арманьяк (Armagnac)
2208206400
1 апреля 2023 года
9
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда: — — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — граппа
2208208600
1 апреля 2023 года
10
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда: — — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — хересный бренди (Brandy de Jerez)
2208208700
1 апреля 2023 года
11
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — прочие
2208208900
1 апреля 2023 года
12
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски "Бурбон", в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208301100
1 апреля 2023 года
13
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски "Бурбон", в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров

2208301900
2023 жылғы 1 сәуір
14
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — жалғыз уытты виски:
— — — — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда
2208303001
2023 жылғы 1 сәуір
15
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — жалғыз уытты виски:
— — — — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда
2208303009
2023 жылғы 1 сәуір
16
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — уыттан жасалған, купаждалған виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литр немесе одан аз
2208304100
2023 жылғы 1 сәуір
17
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — уыттан жасалған, купаждалған виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литрден астам
2208304900
2023 жылғы 1 сәуір
18
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — бір дәнді және купаждалған астықты, ыдыс сыйымдылығы виски:
— — — — 2 литр немесе одан аз
2208306100
2023 жылғы 1 сәуір
19
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — бір дәнді және купаждалған астықты, ыдыс сыйымдылығы виски:
— — — — 2 литрден астам
2208306900
2023 жылғы 1 сәуір
20
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — купаждалған өзге виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литр немесе одан аз

2208301900
1 апреля 2023 года
14
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски односолодовое:
— — — — в сосудах емкостью 2 литра или менее
2208303001
1 апреля 2023 года
15
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски односолодовое:
— — — — в сосудах емкостью более 2 литров
2208303009
1 апреля 2023 года
16
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски солодовое купажированное, в сосудах емкостью:
— — — — 2 литра или менее
2208304100
1 апреля 2023 года
17
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски солодовое купажированное, в сосудах емкостью:
— — — — более 2 литров
2208304900
1 апреля 2023 года
18
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски однозерновое и купажированное зерновое, в сосудах емкостью:
— — — — 2 литра или менее
2208306100
1 апреля 2023 года
19
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски однозерновое и купажированное зерновое, в сосудах емкостью:
— — — — более 2 литров
2208306900
1 апреля 2023 года
20
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски купажированное прочее, в сосудах емкостью:
— — — — 2 литра или менее

2023 жылғы 1 сәуір
23
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — өзге, ыдыс сыйымдылығы:
— — 2 литрден астам
2208308800
2023 жылғы 1 сәуір
24
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 1 гектолитр таза спиртке 225 г. немесе одан да астам этил және метил спиртінен басқа, құрамында ұшпалы заттар бар ром (жол берілетін ауытқуы 10%-дан)
2208401100
2023 жылғы 1 сәуір
25
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — 1 литр таза спирт үшін бағасы 7,9 евродан астам
2208403100
2023 жылғы 1 сәуір
26
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — өзгелер

1 апреля 2023 года
23
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — прочее, в сосудах емкостью:
— — более 2 литров
2208308800
1 апреля 2023 года
24
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — ром с содержанием летучих веществ, кроме этилового и метилового спиртов, 225 г или более на 1 гектолитр чистого спирта (с допустимым отклонением 10%)
2208401100
1 апреля 2023 года
25
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — стоимостью более 7,9 евро за 1 литр чистого спирта
2208403100
1 апреля 2023 года
26
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — прочие

2023 жылғы 1 сәуір
40
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — арақ, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208901900
2023 жылғы 1 сәуір
41
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өрік, алмұрт немесе шие спирт тұнбасы (ликерді қоспағанда):
— — — 2 литр немесе одан аз
2208903300
2023 жылғы 1 сәуір
42
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өрік, алмұрт немесе шие спирт тұнбасы (ликерді қоспағанда):
— — — 2 литрден астам
2208903800
2023 жылғы 1 сәуір
43
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — узо
2208904100
2023 жылғы 1 сәуір
44
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — жемістерден айдалған:
— — — — — — — кальвадос
2208904500
2023 жылғы 1 сәуір
45
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — жемістерден айдалған:
— — — — — — — өзгелері
2208904800
2023 жылғы 1 сәуір
46
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — текила
2208905400
2023 жылғы 1 сәуір
47
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — өзгелері:
— — — — — — — — мезкал

1 апреля 2023 года
40
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — аррак, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208901900
1 апреля 2023 года
41
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — сливовая, грушевая или вишневая спиртовая настойка (исключая ликеры), в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208903300
1 апреля 2023 года
42
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — сливовая, грушевая или вишневая спиртовая настойка (исключая ликеры), в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208903800
1 апреля 2023 года
43
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — узо
2208904100
1 апреля 2023 года
44
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — перегнанные из фруктов:
— — — — — — — кальвадос
2208904500
1 апреля 2023 года
45
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью: — — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — перегнанные из фруктов:
— — — — — — — прочие
2208904800
1 апреля 2023 года
46
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — текила
2208905400
1 апреля 2023 года
47
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие:
— — — — — — — — мескаль

2208907809
2023 жылғы 1 сәуір
59
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздар кем денатуратталмаған этил спирті, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208909100
2023 жылғы 1 сәуір
60
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан кем денатуратталмаған этил спирті, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208909900

2208907809
1 апреля 2023 года
59
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208909100
1 апреля 2023 года
60
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208909900

2023 жылғы 1 сәуір
61
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — шампан
2204101100
2023 жылғы 1 сәуір
62
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — Асти спуманте
2204109100
2023 жылғы 1 сәуір
63
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — өзгелер:
— — — — спирттің нақты концентрациясы кемінде 8,5 айн.%

1 апреля 2023 года
61
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — шампанское
2204101100
1 апреля 2023 года
62
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — Асти спуманте
2204109100
1 апреля 2023 года
63
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — прочие:
— — — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемных процентов

— — — спирттің нақты концентрациясы 8,5 көлемдік пайыздан кем емес.
2204109401
2023 жылғы 1 сәуір
66
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — қорғалған географиялық көрсеткішпен (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — өзгелер
2204109409
2023 жылғы 1 сәуір
67
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — басқа сортты шараптар:
— — — спирттің нақты концентрациясы 8,5 көлемдік пайыздан кем емес

— — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемных процентов
2204109401
1 апреля 2023 года
66
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — прочие
2204109409
1 апреля 2023 года
67
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — прочие сортовые вина:
— — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемных процентов

2023 жылғы 1 сәуір
70
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — өзгелер:
— — — өзгелер
2204109809
2023 жылғы 1 сәуір
71
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 оC температура кезінде 1-ден 3 барға дейін көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атаумен (Protected Designation of Origin, PDO)
2204210600
2023 жылғы 1 сәуір
72
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 оC температура кезінде 1-ден 3 барға дейін көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — қорғалған географиялық көрсеткішпен (Protected Geographical Indication, PGI)
2204210700
2023 жылғы 1 сәуір
73
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 оC температура кезінде 1-ден 3 барға дейін көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — басқа сортты шараптар
2204210800
2023 жылғы 1 сәуір
74
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 оC температура кезінде 1-ден 3 барға дейін көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — өзгелері

1 апреля 2023 года
70
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — прочие:
— — — прочие
2204109809
1 апреля 2023 года
71
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO)
2204210600
1 апреля 2023 года
72
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI)
2204210700
1 апреля 2023 года
73
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — прочие сортовые вина
2204210800
1 апреля 2023 года
74
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — прочее

2204210900
2023 жылғы 1 сәуір
75
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — — Эльзас
2204211100
2023 жылғы 1 сәуір
76
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — Бордо
2204211200
2023 жылғы 1 сәуір
77
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — Бургундия
2204211300
2023 жылғы 1 сәуір
78
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — — Валь де Луар (Луара алқабы)
2204211700
2023 жылғы 1 сәуір
79
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — Мозель

2204210900
1 апреля 2023 года
75
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Эльзас
2204211100
1 апреля 2023 года
76
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Бордо
2204211200
1 апреля 2023 года
77
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Бургундия
2204211300
1 апреля 2023 года
78
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Валь де Луар (Долина Луары)
2204211700
1 апреля 2023 года
79
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Мозель

— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқа сортты шараптар:
— — — — — — — ақ
2204228100
2023 жылғы 1 сәуір
144
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім шырыны:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқа сортты шараптар:
— — — — — — — басқалары
2204228200
2023 жылғы 1 сәуір
145
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім шырыны:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқалары:
— — — — — — — ақ
2204228300
2023 жылғы 1 сәуір
146
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқалары:
— — — — — — — басқалары
2204228400
2023 жылғы 1 сәуір
147
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен асатын, бірақ пайыздық көлемі 22-ден аспайтын, нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар (protected designation of Origin, PDO) немесе қорғалған географиялық көрсеткіші бар (Protected Geographical Indication, PGI) шараптар:
— — — — — — — мадера және мускатель Сетубал (Setubal muscatel)
2204228500
2023 жылғы 1 сәуір
148
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:

— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие сортовые вина:
— — — — — — — белые
2204228100
1 апреля 2023 года
144
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие сортовые вина:
— — — — — — — прочие
2204228200
1 апреля 2023 года
145
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие:
— — — — — — — белые
2204228300
1 апреля 2023 года
146
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие
2204228400
1 апреля 2023 года
147
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта более 15 объемных процентов, но не более 22 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO) или с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — — — — — мадера и мускатель Сетюбал (Setubal muscatel)
2204228500
1 апреля 2023 года
148
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:

2204309600
2023 жылғы 1 сәуір
230
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — басқалары:
— — — басқалары:
— — — — басқалары
2204309800
2023 жылғы 1 сәуір
231
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— пикет

2204309600
1 апреля 2023 года
230
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — прочее:
— — — прочее:
— — — — прочее
2204309800
1 апреля 2023 года
231
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— пикет

2206008901
2023 жылғы 1 сәуір
239
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— басқалары:
— — көбікті, сыйымдылығы:
— — — 2 литрден астам ыдыстарда:
— — — — басқалары:
— — — — — басқалары
2206008909
2023 жылғы 1 сәуір
240
Өсімдік немесе хош иісті заттар қосылған Вермуттар және өзге де табиғи жүзім шараптары:
— сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — пайыздық көлемі 18 немесе одан аз нақты спирт концентрациясымен

2206008901
1 апреля 2023 года
239
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— прочие:
— — неигристые, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров:
— — — — прочие:
— — — — — прочие
2206008909
1 апреля 2023 года
240
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ:
— в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — с фактической концентрацией спирта 18 объемных процентов или менее

2205909000
2023 жылғы 1 сәуір
244
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстарда:
— — бөтелкелерде
2203000100
2023 жылғы 1 сәуір
245
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстарда:
— — басқалары
2203000900
2023 жылғы 1 сәуір
246
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстарда
2203001000
2023 жылғы 1 сәуір
247
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— —— басқа мақсаттар үшін:
— — — — басқалары:
— — — — — моторлы бензиндер:
— — — — — — құрамында:
— — — — — — — 0,013 г/л аспайтын қорғасын бар, басқалары:
— — — — — — — — октан саны 95-тен кем (зерттеу әдісі бойынша):
— — — — — — — — — автомобиль бензині:
— — — — — — — — — — октан саны 80-нен кем (зерттеу әдісі бойынша)
2710124110
2023 жылғы 1 сәуір
248
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— —— басқа мақсаттар үшін:
— — — — басқалары:
— — — — — моторлы бензиндер:
— — — — — — құрамында:
— — — — — — — 0,013 г/л асатын қорғасын бар, басқалары:
— — — — — — — — октан саны 95-тен кем (зерттеу әдісі бойынша):
— — — — — — — — — автомобиль бензині:
— — — — — — — — — — октан саны 80 немесе одан көп, бірақ 92-ден аз (зерттеу әдісі бойынша)
2710124120
2023 жылғы 1 сәуір
249
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— —— басқа мақсаттар үшін:
— — — — басқалары:
— — — — — моторлы бензиндер:
— — — — — — құрамында:

2205909000
1 апреля 2023 года
244
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью 10 л или менее:
— — в бутылках
2203000100
1 апреля 2023 года
245
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью 10 л или менее:
— — прочее
2203000900
1 апреля 2023 года
246
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью более 10 литров
2203001000
1 апреля 2023 года
247
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — прочие, с содержанием свинца:
— — — — — — — не более 0,013 г/л:
— — — — — — — — с октановым числом менее 95 (по исследовательскому методу):
— — — — — — — — — бензин автомобильный:
— — — — — — — — — — с октановым числом менее 80 (по исследовательскому методу)
2710124110
1 апреля 2023 года
248
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — прочие, с содержанием свинца:
— — — — — — — не более 0,013 г/л:
— — — — — — — — с октановым числом менее 95 (по исследовательскому методу):
— — — — — — — — — бензин автомобильный:
— — — — — — — — — — с октановым числом 80 или более, но менее 92 (по исследовательскому методу)
2710124120
1 апреля 2023 года
249
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — прочие, с содержанием свинца:

— — — — — — құрамында күкірт мөлшері 0,05 мас. % аспайтын:
— — — — — — — дизель отыны:
— — — — — — — — маусымаралық
2710194240
2023 жылғы 1 сәуір
259
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — басқалары:
— — — ауыр дистилляттар:
— — — — газойли:
— — — — — басқа мақсаттар үшін:
— — — — — — құрамында күкірт мөлшері 0,05 мас.% аспайтын:
— — — — — — — дизель отыны:
— — — — — — — — басқалары
2710194250
2023 жылғы 1 сәуір
260
Құрамында кемiнде 80 пайыздық көлемде спирт бар денатураландырылмаған этил спиртi; денатураландырылған, кез келген концентрациядағы этил спиртi және өзге де спирт тұнбалары:
— құрамында 80 пайыздық көлемде немесе одан астам спирт бар денатураландырылмаған этил спирті
2207100000
2023 жылғы 1 сәуір
261
Электр немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту
немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны тазалауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
сыртқы есiктерi немесе жәшіктері бөлек біріктірілген тоңазытқыш-мұздатқыштар, немесе олардың комбинациялары:
— — тек сыртқы есіктері бөлек:
— — — сыйымдылығы 340 литрден асатын:
— — — — тұрмыстық тоңазытқыштар-мұздатқыштар
8418102001
2023 жылғы 1 сәуір
262
Электр немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту
немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны тазалауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
сыртқы есiктерi немесе жәшіктері бөлек біріктірілген тоңазытқыш-мұздатқыштар, немесе олардың комбинациялары:
— — тек сыртқы есіктері бөлек:
— — — басқалары:
— — — — тұрмыстық тоңазытқыштар-мұздатқыштар
8418108001
2023 жылғы 1 сәуір
263
СУЛТАН
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — сыйымдылығы 340 литрден астам
8418211000

— — — — — — с содержанием серы не более 0,05 мас.%:
— — — — — — — дизельное топливо:
— — — — — — — — межсезонное
2710194240
1 апреля 2023 года
259
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — прочие:
— — — тяжелые дистилляты:
— — — — газойли:
— — — — — для прочих целей:
— — — — — — с содержанием серы не более 0,05 мас.%:
— — — — — — — дизельное топливо:
— — — — — — — — прочее
2710194250
1 апреля 2023 года
260
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более; этиловый спирт и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации:
— спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более
2207100000
1 апреля 2023 года
261
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми или ящиками, или их комбинациями:
— — только с раздельными наружными дверьми:
— — — емкостью более 340 литров:
— — — — холодильники-морозильники бытовые
8418102001
1 апреля 2023 года
262
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми или ящиками, или их комбинациями:
— — только с раздельными наружными дверьми:
— — — прочие:
— — — — холодильники-морозильники бытовые
8418108001
1 апреля 2023 года
263
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — емкостью более 340 литров
8418211000

— — — — — 250 литрден астам, бірақ 340 литрден аспайтын
8418219900
2023 жылғы 1 сәуір
268
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 800 литрден аспайтын "ларь" типті мұздатқыштар:
— — сыйымдылығы 400 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418302001

— — — — — более 250 литров, но не более 340 литров
8418219900
1 апреля 2023 года
268
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 литров:
— — емкостью не более 400 литров:
— — — морозильники бытовые
8418302001

2023 жылғы 1 сәуір
269
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 800 литрден аспайтын "ларь" типті мұздатқыштар:
— — сыйымдылығы 400 литрден артам, бірақ 800 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418308001
2023 жылғы 1 сәуір
270
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 900 литрден аспайтын тік типті мұздатқыш шкафтар:
— — сыйымдылығы 250 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418402001
2023 жылғы 1 сәуір
271
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 900 литрден аспайтын тік типті мұздатқыш шкафтар:
— — сыйымдылығы 250 литрден астам, бірақ 900 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418408001
2023 жылғы 1 сәуір
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1424 бұйрығына
1-қосымша
Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндеттеме қолданылатын тауарлардың тізбесі
Тауардың атауы
Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеудің басталған күні
1.
Өндірілуі мен айналымы "Биоотын өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін биоотын
2023 жылғы 1 сәуір
2.
Өндірілуі мен айналымы "Этил спирті мен (немесе) алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін этил спирті және (немесе) алкоголь өнімі
2023 жылғы 1 сәуір
3.
Өндірілуі мен айналымы "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін мұнай өнімдерінің жекелеген түрлері
2023 жылғы 1 сәуір
4.
Қадағалап отыру тетігі туралы келісімге сәйкес қадағалап отыруға жататын тауарлар
2023 жылғы 1 сәуір
5.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарлар
2023 жылғы 1 сәуір
6.
Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер аумағына әкетілетін тауарлар
2023 жылғы 1 сәуір
7
ЕАЭО СЭҚ ТН 1001990000, 1001912000, 1001190000, 1001919000, 1001110000, 1001911000, 0708100000, 0710210000, 0713101000, 0713109001, 0713109009, 0713200000, 0713400000, 1002100000, 1002900000, 1003100000, 1003900000, 1004100000, 1004900000, 1005109000, 1005900000, 1007109000, 1008100001, 1008100009, 1008900000, 1103119000, 1103192000, 1103199009, 1103202500, 1103203000, 1104290400, 1104290500, 1201100000, 1201900000, 1204001009, 1204009000, 1205101000, 1206009100, 1206009900, 1207600000, 1207992000, 1209210000, 1209298000, 2005400000, 2302109000, 2302301000, 2302309000, 2302400800, 2302409000, 2304000001, 2306300000, 2309903100, 2309909601, 3501105000, 5301210000, 5301290000 кодтары бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарлар
2023 жылғы 10 ақпан
8
ЕАЭО СЭҚ ТН 1001990000, 1001912000, 1001190000, 1001919000, 1001110000, 1001911000, 0708100000, 0710210000, 0713101000, 0713109001, 0713109009, 0713200000, 0713400000, 1002100000, 1002900000, 1003100000, 1003900000, 1004100000, 1004900000, 1005109000, 1005900000, 1007109000, 1008100001, 1008100009, 1008900000, 1103119000, 1103192000, 1103199009, 1103202500, 1103203000, 1104290400, 1104290500, 1201100000, 1201900000, 1204001009, 1204009000, 1205101000, 1206009100, 1206009900, 1207600000, 1207992000, 1209210000, 1209298000, 2005400000, 2302109000, 2302301000, 2302309000, 2302400800, 2302409000, 2304000001, 2306300000, 2309903100, 2309909601, 3501105000, 5301210000, 5301290000 кодтары бойынша Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер аумағына әкетілетін тауарлар
2023 жылғы 10 ақпан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1424 бұйрығына
2-қосымша
Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидалары

1 апреля 2023 года
269
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 литров:
— — емкостью более 400 л, но не более 800 литров:
— — — морозильники бытовые
8418308001
1 апреля 2023 года
270
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 литров:
— — емкостью не более 250 литров:
— — — морозильники бытовые
8418402001
1 апреля 2023 года
271
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 литров:
— — емкостью более 250 литров, но не более 900 литров:
— — — морозильники бытовые
8418408001
1 апреля 2023 года
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2019 года № 1424
Перечень товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары
№ п/п
Наименование товара
Дата начала оформления сопроводительных накладных на товары
1.
Биотопливо, производство и оборот которого регулируется Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота биотоплива"
1 апреля 2023 года
2.
Этиловый спирт и (или) алкогольная продукция, производство и оборот которых регулируется Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции"
1 апреля 2023 года
3.
Отдельные виды нефтепродуктов, производство и оборот которых регулируется Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов"
1 апреля 2023 года
4.
Товары, подлежащие прослеживаемости в соответствии с Соглашением о механизме прослеживаемости
1 апреля 2023 года
5.
Товары, ввозимые на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза
1 апреля 2023 года
6.
Товары, вывозимые с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов Евразийского экономического союза
1 апреля 2023 года
7
Товары, ввозимые на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза, по кодам ТН ВЭД ЕАЭС 1001990000, 1001912000, 1001190000, 1001919000, 1001110000, 1001911000, 0708100000, 0710210000, 0713101000, 0713109001, 0713109009, 0713200000, 0713400000, 1002100000, 1002900000, 1003100000, 1003900000, 1004100000, 1004900000, 1005109000, 1005900000, 1007109000, 1008100001, 1008100009, 1008900000, 1103119000, 1103192000, 1103199009, 1103202500, 1103203000, 1104290400, 1104290500, 1201100000, 1201900000, 1204001009, 1204009000, 1205101000, 1206009100, 1206009900, 1207600000, 1207992000, 1209210000, 1209298000, 2005400000, 2302109000, 2302301000, 2302309000, 2302400800, 2302409000, 2304000001, 2306300000, 2309903100, 2309909601, 3501105000, 5301210000, 5301290000
10 февраля 2023 года
8
Товары, вывозимые с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов Евразийского экономического союза, по кодам ТН ВЭД ЕАЭС 1001990000, 1001912000, 1001190000, 1001919000, 1001110000, 1001911000, 0708100000, 0710210000, 0713101000, 0713109001, 0713109009, 0713200000, 0713400000, 1002100000, 1002900000, 1003100000, 1003900000, 1004100000, 1004900000, 1005109000, 1005900000, 1007109000, 1008100001, 1008100009, 1008900000, 1103119000, 1103192000, 1103199009, 1103202500, 1103203000, 1104290400, 1104290500, 1201100000, 1201900000, 1204001009, 1204009000, 1205101000, 1206009100, 1206009900, 1207600000, 1207992000, 1209210000, 1209298000, 2005400000, 2302109000, 2302301000, 2302309000, 2302400800, 2302409000, 2304000001, 2306300000, 2309903100, 2309909601, 3501105000, 5301210000, 5301290000
10 февраля 2023 года
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2019 года № 1424
Правила оформления сопроводительных накладных на товары и их документооборот

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу қағидалары және олардың құжат айналымы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 176-бабына "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру тетігі туралы келісімді ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және тауарлардың қозғалысын бақылауға арналған тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды (бұдан әрі – ТІЖ) ресімдеу тәртібін айқындайды.
2. Салық салу, сондай-ақ салықтық және кедендік әкімшілендіру мақсаттары үшін ТІЖ:
1) тауарға ілеспе, оның ішінде салық төлеушіге тауарларды тиеп жөнелтуді растайтын құжат;
2) бастапқы бухгалтерлік құжат болып табылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) бөлшек сауда – сатып алушыға жеке, отбасылық, үй iшiнде немесе кәсiпкерлiк қызметпен байланысты емес өзгедей пайдалануға арналған тауарларды сату жөнiндегi кәсiпкерлiк қызмет;
2) виртуалды қойма – Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шартқа сәйкес тауарларды қадағалап отыру тетігінің жұмыс істеуін автоматты режимде қамтамасыз етуге арналған электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – ЭШФ АЖ) модулі;
3) қойманың сәйкестендіру нөмірі (ІD) – салық төлеушінің ЭШФ АЖ-ғы виртуалды қоймасының тіркеу нөмірі;
4) тауар – кез келген жылжымалы мүлік, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі - ЕАЭО) мүше мемлекеттердің валюталары, бағалы қағаздар және (немесе) валюталық құндылықтар, жол чектері, электр энергиясы, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жылжымайтын мүлікке теңестірілген өзге де өткізілетін заттар;
5) тауардың ID – виртуалды қоймадағы тауарлар үшін автоматты түрде жинақталатын сәйкестендіргіш;
6) тауарларды өткізу - тауарларды бір тұлға шегінде Қазақстан Республикасының аумағында өткізу және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкету.
4. Виртуалды қоймалардың түрлері:
1) "Қойма" – салық төлеушінің негізгі қоймасы (бірнеше қойманы құруға жол беріледі);
2) "Бөлінбеген қойма" – ЭШФ АЖ пайдаланушылары үшін және бөлшек саудада, оның ішінде ЭШФ АЖ тіркелмеген тауарды өткізуді жүзеге асыратын алушылар үшін автоматты түрде құрылатын қойма;
3) "Сату нүктесі" – дүкеннің сауда залында орналасқан тауарды сату орны, сату нүктесі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оформления сопроводительных накладных на товары и их документооборот (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 176 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан "О ратификации Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза", и определяют порядок оформления сопроводительных накладных на товары (далее – СНТ), предназначенных для контроля за движением товаров.
2. СНТ для целей налогообложения, а также налогового и таможенного администрирования является:
1) товаросопроводительным документом, в том числе подтверждающим отгрузку товаров налогоплательщику;
2) первичным бухгалтерским документом.
3. В рамках настоящих Правил используются следующие понятия и сокращения:
1) розничная торговля – предпринимательская деятельность по продаже покупателю товаров, предназначенных для личного, семейного, домашнего или иного использования, не связанного с предпринимательской деятельностью;
2) виртуальный склад – модуль информационной системы электронных счетов-фактур (далее – ИС ЭСФ), предназначенный для обеспечения в автоматическом режиме функционирования механизма прослеживаемости товаров на территории Республики Казахстан;
3) идентификационный номер (ID) склада – номер регистрации виртуального склада налогоплательщика в ИС ЭСФ;
4) товар – любое движимое имущество, в том числе валюта государств-членов Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС), ценные бумаги и (или) валютные ценности, дорожные чеки, электрическая энергия, а также иные перемещаемые вещи, приравненные к недвижимому имуществу в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
5) ID товара – автоматически генерируемый идентификатор для товаров на виртуальном складе;
6) перемещение товаров – перемещение на территории Республики Казахстан и (или) ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан товаров в пределах одного лица.
4. Виды виртуальных складов:
1) "Склад" – основной склад налогоплательщика (допустимо создание нескольких складов);
2) "Нераспределенный склад" – склад, создаваемый автоматически для пользователей ИС ЭСФ и для получателей, осуществляющих реализацию товара в розничной торговле, в том числе не зарегистрированных в ИС ЭСФ;
3) "Точка продаж" – место продажи товара, точка продаж, которая находится в торговом зале магазина;

4) "Архив" – ТІЖ ресімдеу кезінде "Шағын сауда нүктесі" белгісі берілген салық төлеушінің автоматты түрде есептен шығарылған тауарларын сақтау қоймасы.
5. Виртуалды қоймалардың белгілері:
1) "Басымдылық берілген қойма" – ЭШФ АЖ қатысушысы автоматты түрде кіріске алу және тауарларды виртуалды қоймадан есептен шығару үшін айқындаған қойма;
2) "Тауарларға арналған декларациялар бойынша тауарларды кіріске алу қоймасы" – тауарларға арналған декларациялар бойынша тауарларды автоматты түрде кіріске алуға арналған қойма;
3) "Жария қойма" – тауарларды өткізу және сату кезінде қойманы таңдау үшін жеткізушіге сатып алушы ұсынатын қойма;
4) "Бірлескен қызмет қатысушыларының қоймасы" – бірлескен қызмет қатысушылары пайдаланатын қойма (бұдан әрі – БҚҚ қоймасы);
5) "Лизингке арналған қойма" – белгілі бір уақыт ішінде әртүрлі контрагенттермен (жеткізуші немесе алушы) бірлесіп пайдалануға арналған қойма;
6) "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша қойма" – шикізаттың алушы-берушілері және қайта өңдеушілері пайдаланатын қойма;
7) "Қайта ұйымдастырылатын тұлғаның қоймасы" – кәсіпорынды қайта ұйымдастыру кезінде пайдаланылатын қойма.
2-тарау. Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және олардың құжат айналымы тәртібі
6. Осы Қағидалардың 64-тармағында көрсетілген, ТІЖ қағаз жеткізгіште ресімдеуге жататын жағдайларды қоспағанда, электрондық нысанда ресімделеді.
Өнім беруші (әкелу кезінде – алушы) ТІЖ осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Виртуалды қойма" модулі арқылы мемлекеттік немесе орыс тілдерінде ресімдейді.
Осы бұйрықпен бекітілген Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) реттік нөмірлері 5, 6, 7 және 8-жолдарында көрсетілген тауарлар бойынша ТІЖ "Виртуалды қойма" модулін қолданбай ресімделеді.
ТІЖ қағаз жеткізгіштерде ресімдеу кезінде өнім беруші (әкелу кезінде – алушы) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарларға қағаз ілеспе жүкқұжаттарды тіркеу және есепке алу журналын (бұдан әрі-Журнал) жүргізеді.
7. Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тауарларды тасымалдау, өткізу кезінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкету кезінде:
1) өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) шеңберінде жасалған (жасалынған) тауарларды өткізу жөніндегі мәмілелер (операциялар) бойынша;
2) Салық кодексінің 386, 446 және 449-баптарына сәйкес қосылған құн салығының (бұдан әрі – ҚҚС) нөлдік мөлшерлемесі бойынша салық салынатын тауарларды экспортқа өткізу жөніндегі мәмілелер (операциялар) бойынша;

4) "Архив" – склад хранения автоматически списанных товаров налогоплательщика, которому при оформлении СНТ присвоена отметка "Малая торговая точка".
5. Признаки виртуальных складов:
1) "Приоритетный склад" – склад, определенный участником ИС ЭСФ, для автоматического оприходования и списания товаров с виртуального склада;
2) "Склад оприходования товаров по декларациям на товары" – склад для автоматического оприходования товаров по декларациям на товары;
3) "Публичный склад" – склад, предоставляемый покупателем поставщику для выбора склада при перемещении и реализации товаров;
4) "Склад участников совместной деятельности" – склад, используемый участниками совместной деятельности (далее – Склад УСД);
5) "Склад для лизинга" – склад для совместного использования с различными контрагентами (поставщиком или получателем) в течение определенного времени;
6) "Склад по переработке давальческого сырья" – склад, используемый давальцем и переработчиком сырья;
7) "Склад реорганизуемого лица" – склад, используемый при реорганизации предприятия.
Глава 2. Порядок оформления сопроводительной накладной на товары и их документооборот
6. СНТ оформляется в электронной форме, за исключением случая, указанного в пункте 64 настоящих Правил, когда СНТ подлежит оформлению на бумажном носителе.
СНТ оформляется поставщиком (при ввозе – получателем) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на государственном или русском языках посредством модуля "Виртуальный склад".
По товарам, указанным в строках, порядковые номера 5, 6, 7 и 8 Перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, утвержденного настоящим приказом (далее – Перечень), СНТ оформляется без применения модуля "Виртуальный склад".
При оформлении СНТ на бумажных носителях поставщик (при ввозе – получатель) ведет Журнал регистрации и учета бумажных сопроводительных накладных на товары (далее – Журнал) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. При перемещении, реализации товаров по территории Республики Казахстан, а также при вывозе за пределы Республики Казахстан СНТ оформляется в национальной валюте Республики Казахстан, за исключением следующих случаев, при которых оформляется в иностранной валюте:
1) по сделкам (операциям) по реализации товаров, заключенным (совершенным) в рамках соглашения (контракта) о разделе продукции;
2) по сделкам (операциям) по реализации товаров на экспорт, облагаемым по нулевой ставке налога на добавленную стоимость (далее – НДС) в соответствии со статьями 386, 446 и 449 Налогового кодекса;

3) Салық кодексінің 393-бабы 3-тармағына сәйкес ҚҚС нөлдік мөлшерлемесі бойынша салық салынатын өткізу жөніндегі айналымдар бойынша шетел валютасында ресімделген жағдайларды қоспағанда, ТІЖ Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен ресімделеді.
8. Тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде ТІЖ ұлттық валютада немесе шот-фактурада (инвойста) көрсетілген валютада жазып беріледі.
9. Егер:
1) ТІЖ Қазақстан Республикасының салық заңнамасында және "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі - Электрондық құжат туралы заң) белгіленген талаптарға сәйкес келсе;
2) ЭШФ АЖ-да ТІЖ-ға электронды нысанда тіркеу нөмірі берілсе;
3) қағаз түріндегі ТІЖ Журналда тіркелген болса ТІЖ ресімделген болып саналады.
10. Салық төлеушілердің сыртқы есепке алу жүйелерінің ЭШФ АЖ "Виртуалды қойма" модулімен интеграциялық өзара іс-қимылы сыртқы есепке алу жүйелеріне ЭШФ АЖ-да Web-қосымшадағы бизнес-процестерде көзделген барлық операцияларды ЭШФ АЖ-ны ЭШФ АЖ қатысушыларының есепке алу жүйелерімен интеграциялау арқылы орындауға мүмкіндік беретін API-тетіктер арқылы жүзеге асырылады.
Cалық төлеушілердің таңдауы бойынша сыртқы есепке алу жүйелері электрондық құжаттармен алмасу сервисімен өзара іс-қимыл жасаған жағдайда, мұндай сервистің ЭШФ АЖ "Виртуалды қойма" модулімен интеграциялық өзара іс-қимылы да, сондай-ақ осы сервиске ЭШФ АЖ-мен интеграциялау жолымен Web-қосымшадағы бизнес-процестермен көзделген барлық операцияларды ЭШФ АЖ-да орындауға мүмкіндік беретін API-тетіктері арқылы жүзеге асырылады.
11. ЭШФ АЖ-да қамтылған электрондық құжат, сондай-ақ осы Қағидалардың 64-тармағында көзделген жағдайларда ресімделген қағаз жеткізгіштегі ТІЖ-ы ТІЖ-ның түпнұсқасы (төлнұсқасы) болып табылады.
12. Егер ТІЖ құрылымының техникалық сипаттамасында осындай:
1) "міндетті емес ашық жол";
2) "шартты-міндетті ашық жол" және толтыру міндеттілігі бойынша шарттар туындамайды,- деген ашық жолдардың белгілері болса, ТІЖ-ның жекелеген ашық жолдары толтыруға жатпайды.
ТІЖ құрылымының техникалық сипаттамасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – МКК) интернет-ресурсында жарияланады және ЭШФ АЖ-да ТІЖ қабылдау және өңдеу кезінде ескеріледі.
13. ТІЖ:
1) Тізбенің реттік нөмірлері 1, 2 және 3-жолдарында көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында тасымалдау және (немесе) өткізу кезінде;
2) Тізбенің реттік нөмері 4-жолда корсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында өткізу кезінде;

3) по оборотам по реализации, облагаемым по нулевой ставке НДС в соответствии с пунктом 3 статьи 393 Налогового кодекса.
8. При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан СНТ выписывается в национальной валюте или в валюте, указанной в счете-фактуре (инвойсе).
9. СНТ считается оформленной, если:
1) соответствует требованиям, установленным налоговым законодательством Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" (далее – Закон об электронном документе) и настоящим Правилам;
2) СНТ в электронной форме присвоен регистрационный номер в ИС ЭСФ;
3) СНТ на бумажном носителе зарегистрирована в Журнале.
10. Интеграционное взаимодействие внешних учетных систем налогоплательщиков с модулем "Виртуальный склад" ИС ЭСФ осуществляется посредством API-механизмов, позволяющих внешним учетным системам выполнять в ИС ЭСФ все операции, предусмотренные бизнес-процессами в Web-приложении, путем интеграции ИС ЭСФ с учетными системами участников ИС ЭСФ.
При взаимодействии по выбору налогоплательщиков внешних учетных систем с сервисом обмена электронными документами, интеграционное взаимодействие такого сервиса с модулем "Виртуальный склад" ИС ЭСФ также осуществляется посредством API-механизмов, позволяющих данному сервису выполнять в ИС ЭСФ все операции, предусмотренные бизнес-процессами в Web-приложении, путем интеграции с ИС ЭСФ.
11. Оригиналом (подлинником) СНТ является электронный документ, содержащийся в ИС ЭСФ, а также СНТ на бумажном носителе, оформленная в случае, предусмотренном пунктом 64 настоящих Правил.
12. Отдельные поля СНТ не подлежат заполнению, если в техническом описании структуры СНТ такие поля имеют признаки:
1) "необязательное поле";
2) "условно – обязательное поле" и условия по обязательности заполнения не наступают.
Техническое описание структуры СНТ публикуется на интернет-ресурсе Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – КГД), и учитывается при приеме и обработке СНТ в ИС ЭСФ.
13. СНТ подлежит оформлению:
1) при перемещении, реализации и (или) отгрузке на территории Республики Казахстан товаров, указанных в строках, порядковых номерах 1, 2 и 3 Перечня;
2) при реализации на территории Республики Казахстан товаров, указанных в строке, порядковый номер 4 Перечня;

3) тауарларды жеңіл автокөлікпен әкелуді қоспағанда, ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде;
4) Тізбенің реттік нөмірлері 1, 2, 3 және 4-жолдарында көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағына әкету кезінде;
5) тауарларды жеңіл автокөлікпен әкетуді қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына тауарларды әкету кезінде;
6) Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік меншікке айналдырылған мүлікті өткізу кезінде (Тізбенің реттік нөмерлері 1, 2, 3 және 4 жолдарда көрсетілген тауарлар) ресімдеуге жатады.
14. ТІЖ:
1) сату орны арқылы жүзеге асырылатын бөлшек сауда кезінде, мынадай жағдайларда:
тауарларды өткізу кезінде есеп айырысулар:
сатып алушыға бақылау-касса машинасының чегін ұсына отырып, қолма-қол ақшамен және (немесе) көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу терминалдар арқылы;
төлем карточкаларын пайдаланып, төлемдерді жүзеге асыруға арналған жабдықты (құрылғыны) қолдана отырып;
жеке тұлғаларға тауарларды өткізу кезінде есеп айырысулар электрондық ақшамен немесе электрондық төлем құралдарын пайдалана отырып жүзеге асырылған кезде;
2) Тізбенің реттік нөмірі 3-жолда көрсетілген автожанармай құю станциялары тауарларды бөлшек саудада өткізуі кезінде;
3) ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағынан және ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан магистральды құбыржол жүйесі бойынша және (немесе) электр беру желілері бойынша тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде;
4) ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағына және ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына магистральды құбыржол жүйесі бойынша және (немесе) электр беру желілері бойынша тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде;
5) Тізбенің реттік нөмірлері 1, 2 және 3-жолдарында көрсетілген тауарларды қоспағанда, тауарларды бір тұлға шегінде және (немесе) бір тұлғаның құрылымдық бөлімшелері арасында Қазақстан Республикасының аумағында өткізу кезінде;
6) ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағы тасымалдауды бастау орны болып табылатын ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде;
7) Тізбенің реттік нөмірлері 1, 2, 3 және 4-жолдарында көрсетілген, олар бойынша ЭШФ виртуалды қойма арқылы жазып берілуге жататын тауарларды қоспағанда, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан межелі елі ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттің аумағы болып табылатын, ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде ресімдеуге жатпайды.

3) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, за исключением ввоза товаров на легковом автотранспорте;
4) при вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС, товаров, указанных в строках, порядковых номерах 1, 2, 3 и 4 Перечня;
5) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС, за исключением вывоза товаров на легковом автотранспорте;
6) при реализации на территории Республики Казахстан имущества, обращенного в государственную собственность (товаров, указанных в строках, порядковых номерах 1, 2, 3 и 4 Перечня).
14. СНТ не подлежит оформлению:
1) при розничной торговле, осуществляемой через точку продаж, в следующих случаях:
при реализации товаров, расчеты за которые осуществляются:
наличными деньгами с представлением покупателю чека контрольно-кассовой машины и (или) через терминалы оплаты услуг;
с применением оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек;
при реализации товаров физическим лицам, расчеты за которые осуществляются электронными деньгами или с использованием средств электронного платежа;
2) при розничной реализации товаров автозаправочными станциями, указанных в строке, порядковый номер 3 Перечня;
3) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств, не являющихся членами ЕАЭС, и с территории государств-членов ЕАЭС по системе магистральных трубопроводов и (или) по линиям электропередачи;
4) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС, и на территорию государств-членов ЕАЭС по системе магистральных трубопроводов и (или) по линиям электропередачи;
5) при перемещении товаров в пределах одного лица и (или) между структурными подразделениями одного лица на территории Республики Казахстан, за исключением товаров, указанных в строках, порядковых номерах 1, 2 и 3 Перечня;
6) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, по которым местом начала транспортировки является территория государств, не являющихся членами ЕАЭС;
7) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС, по которым страной назначения является территория государства, не являющегося членом ЕАЭС, за исключением товаров, указанных в строках, порядковых номерах 1, 2, 3 и 4 Перечня, по которым ЭСФ подлежат выписке посредством виртуального склада.

15. Өнім беруші (әкелу кезінде – алушы) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 176-бабында көзделген мынадай мерзімдерде ТІЖ:
1) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағымен алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту кезінде – тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
2) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына:
ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағынан әкелу кезінде - Тізбенің реттік нөмірлері 1, 2 және 3-жолдарында көрсетілген, олар бойынша кедендік тазарту жүргізілген тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан әкелу кезінде – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткенге дейін;
3) Тізбенің реттік нөмірлері 1, 2, 3 және 4-жолдарынды көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттердің әкету кезінде – тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
4) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде – тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
5) ЕАЭО-ға мүше бір мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ЕАЭО-ға мүше басқа мемлекеттің аумағына халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыру кезінде – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткен кезде автомобиль өткізу пунктінде ұсынады.
16. ТІЖ алушы ТІЖ ЭШФ АЖ-да тіркелген күннен бастап күнтізбелік 20 (жиырма) күн ішінде расталған немесе бас тартылған ТІЖ ұсыну жүзеге асырылатын, көліктің кез келген түрі арқылы тауарды жеткізуді (тасымалдауды) қоспағанда, АЖ арқылы ұсынады ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркелген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңда айқындалған тәртіппен ЭЦҚ-мен қол қойылған, расталған және бас тартылған ТІЖ ЭШФ АЖ арқылы ұсынады.
17. Алушының ТІЖ растауы мынадай жағдайларда:
1) тауарларды экспортқа өткізу кезінде;
2) халықаралық ұшуларды, халықаралық әуе тасымалдарын орындайтын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне жанармай құю кезінде әуежайлар жүзеге асыратын авиациялық жанар-жағармайды өткізу кезінде;
3) алушы бір мезгілде мынадай өлшемшарттарға сәйкес келген кезде бөлшек сауданы жүзеге асыратын субъект болып табылатын:
оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолданатын;
ҚҚС төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрмайтын;
қызметінің түріне (бөлшек сауда, экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішіне сәйкес азық-түлікпен және сусындармен қамтамасыз ету бойынша қызметтер көрсету,) сәйкес келетін;
деректерді тіркеу және беру функциясы бар бақылау-касса машинасын қолданатын салық төлеушіге тауарларды өткізу кезінде.
Мұндай салық төлеуші ТІЖ ресімдеу кезінде алушының санатына автоматты түрде "Шағын сауда нүктесі" белгісі қойылады.

15. СНТ представляется поставщиком (при ввозе получателем) в следующие сроки, предусмотренные статьей 176 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):
1) при перемещении, реализации и (или) отгрузке товаров по территории Республики Казахстан – не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
2) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан:
с территории государств, не являющихся членами ЕАЭС, – не позднее начала перемещения, реализации товаров, указанных в строках, порядковых номерах 1, 2, и 3 Перечня, по которым произведена таможенная очистка;
с территории государств-членов ЕАЭС – до пересечения Государственной границы Республики Казахстан;
3) при вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС, товаров, указанных в строках, порядковых номерах 1, 2, 3 и 4 Перечня – не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
4) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС – не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
5) при осуществлении международных автомобильных перевозок с территории одного государства-члена ЕАЭС на территорию другого государства-члена ЕАЭС через территорию Республики Казахстан – на автомобильном пункте пропуска при пересечении Государственной границы Республики Казахстан.
16. Получатель СНТ в течение 10 (десяти) календарных дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ представляет посредством ИС ЭСФ подтвержденную или отклоненную СНТ, подписанную ЭЦП в порядке, определенном Законом об электронном документе и электронной цифровой подписи, за исключением поставки (перевозки) товара посредством любого вида транспорта, при которой представление подтвержденной или отклоненной СНТ осуществляется не позднее 20 (двадцати) рабочих дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ.
17. Подтверждение СНТ получателем не требуется в следующих случаях:
1) при реализации товаров на экспорт;
2) при реализации авиационного топлива, осуществляемой аэропортами при заправке воздушных судов иностранных авиакомпаний, выполняющих международные полеты, международные воздушные перевозки;
3) при реализации товаров налогоплательщику, являющемуся субъектом, осуществляющим розничную торговлю, при одновременном соответствии получателя следующим критериям:
применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации;
не состоит на регистрационном учете в качестве плательщика НДС;
соответствии видам деятельности (розничная торговля, предоставление услуг по обеспечению питанием и напитками, согласно общему классификатору экономической деятельности);
применении контрольно-кассовой машины с функцией фиксации и передачи данных.
При оформлении СНТ такому налогоплательщику в категории получателя автоматически устанавливается отметка "Малая торговая точка".

4) Тізбенің реттік нөмірі 3-жолда көрсетілген тауарларды түпкілікті тұтынушыға өткізу кезінде талап етілмейді.
18. Толық емес және (немесе) дұрыс емес деректерді көрсете отырып ресімделген, сондай-ақ алушы растамаған немесе бас тартпаған ТІЖ:
1) тауарды көліктің кез келген түрі арқылы жеткізу (тасымалдау) кезінде – ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркелген күнінен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;
2) көлікті пайдаланбай тауарды жеткізу кезінде – ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркелген күнінен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде жеткізуші (әкелу кезінде – алушы) түзетуге немесе кері қайтарып алуға жатады.
19. Бұрын ресімделген ТІЖ-ға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу, жеткізушіні және (немесе) тауарларды алушыны ауыстыруға әкеп соқтырмайтын қателерді түзету қажет болған жағдайда, бұрын ресімделген ТІЖ-ны жою арқылы түзетілген ТІЖ ресімделеді.
Бұл ретте түзетілген ТІЖ-да ЭШФ АЖ-да түзетілетін ТІЖ-ның тіркеу нөмірі көрсетіледі.
20. Тауар қайтарылған жағдайда:
1) алушы бас тартқан ТІЖ бойынша – жеткізуші "бас тарту" мәртебесі бар ТІЖ бойынша тауарларды тиеп-жөнелту қоймасына тауарларды тасымалдауды жүзеге асырады;
2) алушы ТІЖ расталғанға немесе бас тартқанға дейін ТІЖ кері қайтарып алынған кезде – жеткізуші "кері қайтарып алу" мәртебесі бар ТІЖ бойынша тауарларды тиеп-жөнелту қоймасына тасымалдауды жүзеге асырады;
3) алушы бұрын растаған ТІЖ бойынша – алушы қайтаруға ТІЖ ресімдейді, бұл ретте ЭШФ АЖ-да бұрын ресімделген ТІЖ-ның тіркеу нөмірі көрсетіледі.
21. Қағидалардың 17-тармағы 3) тармақшасына сәйкес "Шағын сауда нүктесі" санаты белгісі қойылған, салық төлеушіге өткізілген тауар бойынша тауарды қайтаруға ТІЖ ресімдеуді жеткізуші жүргізеді.
22. ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде Тізбенің реттік нөмірлері 1, 2, 3 және 4-жолдарда көрсетілген тауарларды алушы бастапқы ТІЖ ресімдейді, ол арқылы тауарлар виртуалды қоймаға түседі.
Осы тармақта көрсетілген тауарлар бойынша бастапқы ТІЖ бастапқы деректерін жеке мұқтаждары үшін пайдаланылатын тауарларды қоспағанда, жанама салықтарды төлеу фактісін мемлекеттік кірістер органдары растағаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде ЭШФ-ны жазып беру кезінде шығару көзін автоматты түрде көрсету мақсатында 328.00-нысанының деректерімен салыстыруға жатады.
23. Жеке тұлғалардың автомобиль көлігімен ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде ТІЖ тауарларды, жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті (экспедициялау, курьерлік жеткізіп беру) жүзеге асыратын тасымалдаушы ресімдейді.

4) при реализации товаров, указанных в строке, порядковый номер 3 Перечня, конечному потребителю.
18. СНТ, оформленная с указанием неполных и (или) недостоверных данных, а также неподтвержденная или не отклоненная получателем, подлежит исправлению или отзыву поставщиком (при ввозе – получателем):
1) при поставке (перевозке) товара посредством любого вида транспорта – в течение 20 (двадцати) рабочих дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ;
2) при поставке товара без использования транспорта – в течение 10 (десяти) календарных дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ.
19. При необходимости внесения изменений и (или) дополнений в ранее оформленную СНТ, исправление ошибок, не влекущих замену поставщика и (или) получателя товаров, оформляется исправленная СНТ с аннулированием ранее оформленной СНТ.
При этом в исправленной СНТ указывается регистрационный номер исправляемой СНТ в ИС ЭСФ.
20. При возврате товара:
1) по отклоненной СНТ получателем – поставщик осуществляет перемещение товаров на склад отгрузки товаров поставщика по СНТ со статусом "отклоненная";
2) при отзыве СНТ до подтверждения или отклонения СНТ получателем – поставщиком осуществляется перемещение товаров на склад отгрузки товаров по СНТ со статусом "отозванная";
3) по ранее подтвержденной получателем СНТ – получатель оформляет СНТ на возврат, при этом указывается регистрационный номер ранее оформленной СНТ в ИС ЭСФ.
21. По товарам, реализованным налогоплательщику, которому согласно подпункту 3) пункта 18 настоящих Правил присвоена отметка "Малая торговая точка", оформление СНТ на возврат товара производится поставщиком.
22. При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС получатель товаров, указанных в строках, порядковых номерах 1, 2, 3 и 4 Перечня, оформляет первичную СНТ, посредством которой товары поступают в виртуальный склад.
Данные первичной СНТ по товарам, отраженным в настоящем пункте подлежат сопоставлению с данными формы 328.00 в целях автоматического указания источника происхождения при выписке ЭСФ в течение 10 (десяти) рабочих дней после подтверждения органами государственных доходов факта уплаты косвенных налогов, за исключением товаров, используемых для собственных нужд.
23. При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС автомобильным транспортом физическим лицам, СНТ оформляется перевозчиком, осуществляющим деятельность по транспортировке товаров (экспедирование, курьерская доставка).

24. Тізбенің реттік нөмірлері 1, 2, 3 және 4-жолдарында көрсетілген тауарлар:
тауардың ID-ін қамтитын деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машинасының чегінің негізінде – өткізілген күннен бастап күнтізбелік 16 (он алты) күн өткеннен кейін автоматты түрде;
өз мұқтажы үшін, өндірісте, қызмет көрсетуде, жұмыстарды орындауда пайдалану кезінде;
бүлінген, жоғалған, ұрланған, кәдеге жаратылған кезде;
қадағалап отыру тоқтатылған кезде;
осы Қағидалардың 17-тармағының 3) тармақшасында белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін, бөлшек сауда субъектісіне ресімделген ТІЖ бойынша тауарларды алу кезінде ТІЖ ресімделген күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн өткеннен кейін автоматты түрде өткізуге ТІЖ ресімдеусіз виртуалды қоймадан есептен шығарылады.
25. ЭШФ АЖ-де тіркелген ТІЖ ЭШФ АЖ-де 5 (бес) жыл ішінде сақталады.
26. ТІЖ ресімдеу жөніндегі талап қолданылатын тауарлар бойынша ЭШФ-ны жазып беру "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жеткізілгенін растайтын құжат" деген 32-жолда ТІЖ тіркеу нөмірін көрсете отырып, ТІЖ негізінде жүзеге асырылады.
ТІЖ-де және ЭШФ-да тауардың құны бойынша деректерді қоспағанда, көрсетілетін тауарлар бойынша деректер бірдей болуы тиіс
27. ТІЖ ресімдеу, растау не растаудан бас тарту мерзімдері ішінде техникалық ақау болған кезде техникалық қателерді жою және ЭШФ АЖ жұмыс істеу мүмкіндігін қалпына келтіру кезеңіне ЭШФ АЖ жұмыс тоқтатыла тұрады.
ТІЖ ресімдеу, растау не растаудан бас тарту техникалық қателер жойылғаннан және ЭШФ АЖ жұмыс қабілеттілігі қалпына келтірілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
28. Алушы нөмірі мен күні тіркелген ЭШФ-ның "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жеткізілгенін растайтын құжат" деген 32-жолында көрсетілген ТІЖ бас тартқан кезде жеткізуші түзетілген ТІЖ ресімдеуді ТІЖ бас тартылған күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады.
Бұл ретте осындай ТІЖ негізінде түзетілген ЭШФ жазып беру кезінде түзетілетін ЭШФ нөмірі көрсетіледі.
3-тарау. Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжатты толтыру тәртібі
29. "Жалпы бөлім" деген А бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"1. Есепке алу жүйесінің ТІЖ нөмірі" – салық төлеушінің салық есебінде берілетін және тауарларды жеткізуші дербес айқындайтын ТІЖ реттік нөмірі (бұл жолды толтыру міндетті емес);
"2. Тауарды тиеп-жөнелту күні" – күні қолмен толтырылады (ТІЖ-да тауарды тиеп-жөнелту күні қате көрсетілген кезде, ресімделетін ТІЖ-да тауарды тиеп-жөнелтудің нақты күні көрсетіле отырып, көрсетілген ТІЖ жойылады);

24. Товары, указанные в строках, порядковые номера 1, 2, 3 и 4 Перечня, списываются с виртуального склада без оформления СНТ на реализацию:
на основе чека контрольно-кассовой машины с функцией фиксации и (или) передачи данных, который содержит ID товара – автоматически на 16 (шестнадцатый) календарный день со дня реализации;
при использовании для собственных нужд, в производстве, оказании услуг, выполнении работ;
при порче, утрате, хищении, утилизации;
при прекращении прослеживаемости;
при получении товаров по СНТ, оформленной в адрес субъекта розничной торговли, соответствующего критериям, установленным подпунктом 3) пункта 18 настоящих Правил, автоматически по истечении 30 (тридцати) календарных дней с даты оформления СНТ.
25. СНТ, зарегистрированная в ИС ЭСФ, хранится в ИС ЭСФ в течение 5 (пяти) лет.
26. Выписка ЭСФ по товарам, на которые распространяется требование по оформлению СНТ, осуществляется на основе СНТ с указанием в строке 32 "Документ, подтверждающий поставку товаров, работ услуг" регистрационного номера СНТ.
Данные по товарам, отражаемые в СНТ и ЭСФ идентичны, за исключением стоимостных показателей товара, а также данных по товарам с изменением качественных и количественных характеристик, код ТН ВЭД которых указан в приложении 4 к настоящим Правилам.
27. При технических сбоях в течение сроков по оформлению, подтверждению либо отказу в подтверждении СНТ, приостанавливается работа в ИС ЭСФ на период устранения технических ошибок и восстановления работоспособности ИС ЭСФ.
Оформление, подтверждение либо отказ в подтверждении СНТ осуществляется в течение 3 (трех) рабочих дней после устранения технических ошибок и восстановления работоспособности ИС ЭСФ.
28 При отклонении получателем СНТ, номер и дата которой указаны в строке 32 "Документ, подтверждающий поставку товаров, работ услуг", зарегистрированной ЭСФ, оформление поставщиком исправленной СНТ осуществляется не позднее 3 (трех) рабочих дней после даты отклонения СНТ.
При этом при выписке исправленного ЭСФ на основе такой СНТ указывается номер исправляемой ЭСФ.
Глава 3. Порядок заполнения сопроводительной накладной на товары.
29. В разделе А "Общий раздел" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"1. Номер СНТ учетной системы" – порядковый номер СНТ, который присваивается в налоговом учете налогоплательщика и определяется поставщиком товаров самостоятельно (данное поле необязательно к заполнению);
"2. Дата отгрузки товара" – дата заполняется вручную (при отражении в СНТ ошибочной даты отгрузки товара, указанная СНТ аннулируется, с указанием в оформляемой СНТ фактической даты отгрузки товара);

"3. Есепке алу жүйесінің ТІЖ тіркеу нөмірі" – салық төлеушінің салық есебінде берілетін және тауарларды жеткізуші дербес айқындайтын ТІЖ-ның реттік нөмірі;
"ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркеу күні мен уақыты" – ЭШФ АЖ-да автоматты түрде толтырылады және ресімдеудің нақты уақытына сәйкес келеді;
"4. Таңбалауға жататын тауарлар бойынша актінің/хабарламаның нөмірі" – тауарларды қабылдау/беру актісінің немесе әкелу туралы хабарламаның тіркеу нөмірі мен күні көрсетіледі;
"5. ТІЖ-ны түзету" – ЭШФ АЖ-да түзетілетін ТІЖ тіркеу нөмірі көрсетіледі (жойылғанның орнына ТІЖ ресімдеу қажет болған кезде толтырылады);
"6. Бұрын қабылданған ТІЖ бойынша тауарды қайтару" – тауарды қайтару қажет болған кезде "Өнім берушінің деректемелері" деген В бөлімде алушының деректемелерін, "Алушының деректемелері" деген С бөлімде өнім берушінің деректемелерін, А бөлімінің 6.1-жолында – ЭШФ АЖ-да бұрын ресімделген ТІЖ тіркеу нөмірін көрсетіле отырып белгі қойылады;
"7. Тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу" – қажет болған кезде торкөзге тиісті белгі қойылады:
"Тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу (импорт)";
"Қайта өңдеуге әкелу";
"Уақытша әкелу";
"Уақытша әкетілген тауарды әкелу";
"АЭА аумағына әкелу";
"8. Тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету" – қажет болған кезде торкөзге тиісті белгі қойылады:
"Тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету (экспорт)";
"Қайта өңдеуге әкету";
"Уақытша әкету";
"Уақытша әкелінген тауарды әкету";
"АЭА аумағынан әкету";
"Әуе кемесіне жанармай құю";
"9. Тауарларды өткізу" – қажет болған кезде торкөзге тиісті белгі қойылады:
"Қазақстан Республикасының аумағында бір тұлға шегінде" (тек акцизделетін тауарлар, авиациялық отын және мазут бойынша толтырылады);
"ЕАЭО шеңберінде бір тұлға шегінде";
"Басқа орын ауыстыру";
"10. Акцизделетін тауарлар, авиациялық отын, мазут және басқа да тауарлар (таңбалануға жататындарды қоспағанда)" – қажет болған кезде торкөзде тиісті белгі қойылады:
"Этил спирті";
"Толысылған шарап";
"Сыра қайнату өнімдері";
"Алкоголь өнімі (сыра қайнату өнімінен басқа)";
"Мұнай өнімдері";
"Биоотын";
"Темекі өнімдері";
"11. Экспорттық бақылауға жататын тауарлар (қосарланған мақсаттағы, әскери мақсаттағы)" – экспорттық бақылауға жататын тауарлармен операцияларды (қосарланған мақсаттағы, әскери мақсаттағы) жүзеге асыру қажет болған кезде белгі қойылады;
"12. Таңбалауға жататындар" – қажет болған кезде торкөзде тиісті белгі қойылады.
30. "Өнім берушінің деректемелері" деген В бөлімде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:

"3. Регистрационный номер СНТ учетной системы" – порядковый номер СНТ, который присваивается в налоговом учете налогоплательщика и определяется поставщиком товаров самостоятельно;
"Дата и время регистрации СНТ в ИС ЭСФ" – заполняется автоматически ИС ЭСФ и соответствует фактическому времени оформления;
"4. Номер акта/уведомления по товарам, подлежащим маркировке" – указывается регистрационный номер и дата акта приема/передачи или уведомления о ввозе товаров;
"5. Исправление СНТ" – указывается регистрационный номер исправляемой СНТ в ИС ЭСФ (заполняется при необходимости оформления СНТ взамен аннулированной);
"6. Возврат товара, ранее принятого по СНТ" – ставится отметка при необходимости возврата товара, с указанием в разделе В "Реквизиты поставщика" реквизитов получателя, в разделе С "Реквизиты получателя" реквизитов поставщика, в поле 6.1 раздела А – регистрационный номер ранее оформленной СНТ в ИС ЭСФ;
"7. Ввоз товаров на территорию Республики Казахстан" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке:
"Ввоз товаров на территорию Республики Казахстан (импорт)";
"Ввоз на переработку";
"Временный ввоз";
"Ввоз временно вывезенного товара";
"Ввоз на территорию СЭЗ";
"8. Вывоз товаров с территории Республики Казахстан" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке:
"Вывоз товаров с территории Республики Казахстан (экспорт)";
"Вывоз на переработку";
"Временный вывоз";
"Вывоз временно ввезенного товара";
"Вывоз с территории СЭЗ";
"Заправка воздушного судна";
"9. Перемещение товаров" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке:
"В пределах одного лица на территории Республики Казахстан" (заполняется только по подакцизным товарам, авиационному топливу и мазуту);
"В пределах одного лица в рамках ЕАЭС";
"Иное перемещение";
"10. Подакцизные товары, авиационное топливо, мазут и другие товары (за исключением подлежащих маркировке)" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке:
"Этиловый спирт";
"Вино наливом";
"Пивоваренная продукция";
"Алкогольная продукция (кроме пивоваренной продукции)";
"Нефтепродукты";
"Биотопливо";
"Табачные изделия";
"11. Товары, подлежащие экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения)" – отметка ставится при необходимости осуществления операций с товарами, подлежащими экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения);
"12. Подлежащие маркировке" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке.
30. В разделе В "Реквизиты поставщика" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:

"13. Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН)" – жеткізуші енгізеді, импорттау кезінде алушы енгізеді (егер тауарларды жеткізуші (жөнелтуші) бейрезидент болып табылса, онда "бейрезидент" торкөзі белгіленеді және ашық жолды толтыру міндетті емес);
"14. Жеткізушінің (жөнелтушінің) атауы";
"15. Құрылымдық бөлімшенің БСН";
"16. Қайта ұйымдастырылған тұлғаның БСН";
"17. Жеткізушінің санаты";
"18. Жеткізуші тіркелген елдің коды" – "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 22-қосымшаға (бұдан әрі – Жіктеуіштің 22-қосымшасы) сәйкес Әлем елдері жіктеуіштеріне сәйкес тауарларды жеткізуші (жөнелтуші) елдің әріптік коды көрсетіледі;
"19. Жөнелту (тиеп жөнелту) елінің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес тауарларды жеткізуші (жөнелтуші) елінің әріптік коды көрсетіледі;
"20. Жөнелтудің (тиеп жөнелтудің) нақты мекенжайы" – этил спирті мен алкоголь өнімінің айналымы кезінде (бұл жол автоматты түрде толтырылады);
"21. Жөнелту (тиеп жөнелту) қоймасының сәйкестендіру нөмірі (ID)" – виртуалды қойманың тіркеу нөмірі (тауарлар импорты кезінде толтырылмайды).
31. "Алушының деректемелері" деген С бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"22. ЖСН/БСН" (егер тауарларды алушы бейрезидент болса, онда "бейрезидент" торкөзі белгіленеді);
"23. Алушының атауы";
"24. Құрылымдық бөлімшенің БСН";
"25. Қайта ұйымдастырылған тұлғаның БСН";
"26. Алушының санаты";
"27. Алушы тіркелген елдің коды" – тауарларды алушы елдің әріптік коды көрсетіледі, әуежайларда Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес әуе бортына жататын елдің әріптік коды көрсетіледі;
"28. Жеткізіп беру (жеткізу) елінің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес тауарларды алушы елдің әріптік коды көрсетіледі (әуежайлардың авиациялық отынды өткізуі кезінде әуе бортының жүру маршруты елінің әріптік коды көрсетіледі);
"29. Жеткізіп берудің (жеткізудің) нақты мекенжайы" – этил спирті мен алкоголь өнімінің айналымы кезінде (бұл ашық жол автоматты түрде толтырылады);
"30. Жеткізіп беру (жеткізу) қоймасының сәйкестендіру нөмірі (ID)" – бұл ашық жол экспортқа ТІЖ ресімдеу кезінде толтырылмайды.
32. "Жүк жөнелтуші мен жүк алушының деректемелері" деген D бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"Жүк жөнелтуші" – оның атынан жүк жөнелту ресімделетін тұлға:
"31. ЖСН/БСН" (егер жүк жөнелтуші бейрезидент болса, онда "бейрезидент" торкөзі белгіленеді);

"13. Индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН)" – вводится поставщиком, при импорте вводится получателем (если поставщик (отправитель) товаров является нерезидентом, то отмечается ячейка "нерезидент" и заполнение поля становится необязательным);
"14. Наименование поставщика (отправителя)";
"15. БИН структурного подразделения";
"16. БИН реорганизованного лица";
"17. Категория поставщика";
"18. Код страны регистрации поставщика" – указывается буквенный код страны поставщика (отправителя) товаров в соответствии с Классификатором стран мира согласно приложению 22, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций" (далее – приложение 22 Классификатора);
"19. Код страны отправки (отгрузки)" – указывается буквенный код страны поставщика (отправителя) товаров в соответствии с приложением 22 Классификатора;
"20. Фактический адрес отправки (отгрузки)" – при обороте этилового спирта и алкогольной продукции (данное поле заполняется автоматически);
"21. Идентификационный номер (ID) склада отправки (отгрузки)" – номер регистрации виртуального склада (при импорте товаров не заполняется).
31. В разделе С "Реквизиты получателя" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"22. ИИН/БИН" (если получатель товаров является нерезидентом, то отмечается ячейка "нерезидент");
"23. Наименование получателя";
"24. БИН структурного подразделения";
"25. БИН реорганизованного лица";
"26. Категория получателя";
"27. Код страны регистрации получателя" – указывается буквенный код страны получателя товаров, аэропортами указывается буквенный код страны принадлежности воздушного борта в соответствии с приложением 22 Классификатора;
"28. Код страны доставки (поставки)" – указывается буквенный код страны получателя товаров в соответствии с приложением 22 Классификатора (при реализации авиационного топлива аэропортами указывается буквенный код страны маршрута следования воздушного борта);
"29. Фактический адрес доставки (поставки)" - при обороте этилового спирта и алкогольной продукции (данное поле заполняется автоматически);
"30. Идентификационный номер (ID) склада доставки (поставки)" – данное поле не заполняется при оформлении СНТ на экспорт.
32. В Разделе D "Реквизиты грузоотправителя и грузополучателя" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"Грузоотправитель" – лицо, от имени которого оформляется отправка груза:
"31. ИИН/БИН" (если грузоотправитель является нерезидентом, то отмечается ячейка "нерезидент");

"32. Жүк жөнелтушінің атауы";
"33. Жөнелтуші елдің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес жүк жөнелтуші елдің әріптік коды көрсетіледі;
"Жүк алушы" – шарт негізінде немесе өзге де заңды негіздерде жүкті алуға уәкілетті тұлға:
"34. ЖСН/БСН" (егер жүк алушы бейрезидент болып табылса, онда "бейрезидент" деген торкөз белгіленеді);
"35. Жүк алушының атауы";
"36. Жеткізу елінің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес жүк алушы елінің әріптік коды көрсетіледі.
33. "Тасымалдау бойынша мәліметтер" деген Е бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"37) тасымалдаушының атауы" (егер тасымалдаушы бейрезидент болып табылса, онда "бейрезидент" деген торкөз белгіленеді);
"Тасымалдаушы елінің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес тасымалдаушы елінің әріптік коды көрсетіледі (бұл ашық жол қадағалауға жататын тауарларды тасымалдау кезінде толтырылады);
"38) ЖСН/БСН";
"39) көлік түрі" – жоспарланған көлік туралы мәліметтер көрсетіледі (көрсетілетін тізімнен таңдалады).
34. "Тауарды жеткізуге арналған шарт (келісімшарт)" деген F бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"40. Шарт (келісімшарт) немесе шартқа қосымша не шартсыз (келісімшартсыз)" – қажет болған кезде тиісті белгі қойылады;
"41. Нөмірі";
"42. Күні";
"43. Шарт бойынша төлем шарттары" – тауарларды жеткізуге арналған шартқа (келісімшартқа) сәйкес төлем шарттары көрсетіледі;
"44. Жеткізу шарттары (ИНКОТЕРМС) – дәстүрге, оның ішінде іскерлік айналымдағы дәстүрге сәйкес халықаралық шарттар үшін Жіктеуіштің 13-қосымшасына сәйкес бас әріптермен латын шрифтімен үш мәнді әріптік коды көрсетіледі (Инкотермс).
35. "БҚҚ/ӨБК шеңберіндегі шарт (келісімшарт)" деген F1 бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"Жеткізуші":
"45. Нөмірі" – шарттың/келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
"46. Күні" – шарттың/келісімшарттың күні, айы және жылы көрсетіледі;
"Алушының":
"47. Нөмірі" – шарттың/келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
"48. Күні" – шарттың/келісімшарттың күні, айы және жылы көрсетіледі;
"49. Валюта коды" – ЭШФ АЖ анықтамалығынан "валюта бағамдары" таңдалады;
"50. Валюта бағамы" – ТІЖ ресімделген күнге валюта бағамы көрсетіледі.
36. "Тауарлар бойынша деректер" деген G1 бөлімінде мынадай деректер бойынша бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірі көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдап алынады);
"3. Тауарлардың атауы";
"4. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"5. Өлшем бірлігі";
"6. Саны (көлемі)";
"7. Тауар бірлігі үшін баға" – шарт (келісімшарт) бойынша өлшем бірлігі үшін тауардың бағасы көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, толтыруға міндетті емес);

"32. Наименование грузоотправителя";
"33. Код страны отправки" – указывается буквенный код страны грузоотправителя согласно приложению 22 Классификатора;
"Грузополучатель" – лицо, уполномоченное на получение груза на основании договора или на иных законных основаниях:
"34. ИИН/БИН" (если грузополучатель является нерезидентом, то отмечается ячейка "нерезидент");
"35. Наименование грузополучателя";
"36. Код страны доставки" – указывается буквенный код страны грузополучателя согласно приложению 22 Классификатора.
33. В Разделе Е "Сведения по перевозке" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"37) Наименование перевозчика" (если перевозчик является нерезидентом, то отмечается ячейка "нерезидент");
"Код страны перевозчика" – указывается буквенный код страны перевозчика согласно приложению 22 Классификатора. (данное поле заполняется при перевозке товаров, подлежащих прослеживаемости);
"38) ИИН/БИН";
"39) Вид транспорта" – указываются сведения о планируемом транспорте (выбирается из отображаемого списка).
34. В Разделе F "Договор (контракт) на поставку товара" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"40. Договор (контракт) или приложение к договору либо без договора (контракта)" – при необходимости проставляется соответствующая отметка;
"41. Номер";
"42. Дата";
"43. Условия оплаты по договору" – указываются условия оплаты согласно договору (контракту) на поставку товаров;
"44. Условия поставки (ИНКОТЕРМС)" – указывается трехзначный буквенный код заглавными буквами, латинским шрифтом в соответствии с приложением 13 Классификатора, для международных операций в соответствии с обычаями, в том числе обычаями делового оборота (Инкотермс)).
35. В Разделе F1 "Договор (контракт) в рамках УСД/СРП" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"Поставщик":
"45. Номер" – указывается номер договора/контракта;
"46. Дата" – указывается дата, месяц и год договора/контракта;
"Получатель:
"47. Номер" – указывается номер договора/контракта;
"48. Дата" – указывается дата, месяц и год договора/контракта;
"49. Код валюты" – выбирается из справочника ИС ЭСФ "Курсы валют";
"50. Курс валюты" – указывается курс валюты на дату оформления СНТ.
36. В разделе G1 "Данные по товарам" заполняются графы по следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указывается порядковый номер по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. Наименование товаров";
"4. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"5. Единица измерения";
"6. Количество (объем)";
"7. Цена за единицу товара" – указывается цена товара за единицу измерения по договору (контракту) (необязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);

"8. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – жанама салықтарды есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, толтыруға міндетті емес);
"9/1. акциз мөлшерлемесі – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"9. Акциздің сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциздің сомасы көрсетіледі (толтыруға міндетті емес);
"10. ҚҚС мөлшерлемесі - Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"11. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі (толтыруға міндетті емес);
"12. Жанама салықтары бар тауардың жалпы құны" – жанама салықтарды ескере отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, толтыруға міндетті емес);
"13. ЭШФ АЖ тауар идентификаторы";
"14. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ номері";
"15. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының номері";
"16. GTIN";
"17. Қосымша ақпарат".
Әуе кемесіне жанармай құю кезінде қосымша ақпаратта жанар-жағармай материалын алушы авиакомпания, "литр" өлшем бірлігінен "килограмм/тонна" өлшем бірлігіне ауыстырылған жанар-жағармай материалын құю көлемі, жанар-жағармай материалының тығыздығы, Цельсий бойынша ауа температурасы, бақылау талонының нөмірі, жанармай құю құралының нөмірі туралы және әуе кемесіне жанармай құю кезінде қажетті өзге де ақпарат көрсетіледі.
Реттік нөмірі "Барлығы" 51-жолда – 6, 8, 10, 11, 12, 14 және 15-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
37. "Алкоголь өнімі бойынша деректер" деген бөлімде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"52. Жеткізуші лицензиясының нөмірі" (В бөлімінің "ЖСН/БСН" ашық жолағында көрсетілген деректерді енгізу кезінде қалыптастырылған тізімнен таңдалады);
"53. Лицензия бойынша өнім берушінің мекенжайы" (В бөлімінің "ЖСН/БСН" ашық жолағында көрсетілген деректерді енгізу кезінде қалыптастырылған тізімнен таңдалады);
"54. Алушы лицензиясының нөмірі "(С бөлімінің "ЖСН/БСН" ашық жолағында көрсетілген деректерді енгізу кезінде қалыптастырылған тізімнен таңдалады);

"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета косвенных налогов (необязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"9. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (необязательно к заполнению);
"10. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (необязательно к заполнению);
"11. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом косвенных налогов (необязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"12. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"13. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, или номер декларации на товары, или номер заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, или номер сертификата о происхождении товара (СТ-1), или номер сертификата о происхождении товара (СТ-KZ), или номер первичной СНТ";
"14. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ";
"15. GTIN";
"16. Дополнительная информация".
При заправке воздушного судна в дополнительной информации отражается информация об авиакомпании-получателе горюче-смазочного материала, объеме заправки горюче-смазочного материала, переведенного с единицы измерения "литр" в единицу измерения "килограмм/тонна", плотность горюче-смазочного материала, температура воздуха по Цельсию, номер контрольного талона, номер заправочного средства и иная информация, необходимая при заправке воздушного судна.
В строке, порядковый номер, 51 "Всего" – указывается общая сумма строк по графам 6, 8, 10, 11, 12, 14 и 15.
37. В разделе "Данные по алкогольной продукции" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"52. Номер лицензии поставщика" (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в поле "ИИН/БИН" Раздела В);
"53. Адрес поставщика по лицензии" (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в поле "ИИН/БИН" Раздела В);
"54. Номер лицензии получателя" (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в поле "ИИН/БИН" Раздела С);

"55. Лицензия бойынша алушының мекенжайы" (С бөлімінің "ЖСН/БСН" ашық жолағында көрсетілген деректерді енгізу кезінде қалыптастырылған тізімнен таңдалады).
38. "Этил спирті" деген G2 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
реттік нөмірі "Операция коды" 56-жолда (ЭШФ АЖ анықтамалығынан таңдалады):
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдап алынады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдап алынады);
"4. Этил спиртінің түрі, атауы";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Мөлшері (литрмен)";
"7. Литр үшін баға" –импорт кезінде шот-фактура (инвойс) бойынша, олар болмаған кезде – сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша теңгемен көрсетіледі;
"8. Жанама салықсыз тауардың құны" – ҚҚС және акцизді есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"9-1. Күштілігі (% – құрамындағы спирттің пайызы)";
"9-2) акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"9) акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"10) ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"11. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"12. Жанама салықтары бар тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді ескере отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13. ЭШФ АЖ тауар сәйкестендіргіші";
"14. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ номері";
"15. Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштен, тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштен немесе тауарларға арналған декларациядан, бастапқы ТІЖ-дан тауар позициясының нөмірі";
"16. GTIN";
"17. Қосымша ақпарат".
Реттік нөмірі "Барлығы" 57-жолда 6, 8, 11, 12, 13, 15 және 16-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
39. "Толысылған шарап" деген G3 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдап алынады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдап алынады);

"55. Адрес получателя по лицензии" (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в поле "ИИН/БИН" Раздела С).
38. В разделе G2 "Этиловый спирт" заполняются графы со следующими данными:
в строке, порядковый номер 56, "Код операции" (выбирается из справочника ИС ЭСФ):
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4 Вид, наименование этилового спирта";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Количество (в литрах)";
"7 Цена за литр" – указывается в тенге, при импорте указывается по счету-фактуре (инвойсу), при их отсутствии – по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"9-1. Крепость (% - процентное содержание спирта)";
"9-2) Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"9) Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"10) Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"11. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"12. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"13. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, или номер декларации на товары, или номер заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, или номер сертификата о происхождении товара (СТ-1), или номер сертификата о происхождении товара (СТ-KZ), или номер первичной СНТ";
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ";
"16. GTIN";
"17. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 57 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 8, 11, 12, 13, 15 и 16.
39. В разделе G3 "Вино наливом" заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);

"4. Толысылған шараптың түрі, атауы";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Саны (көлемі)";
"7. Тауар бірлігі үшін баға" – импорт кезінде шот-фактура (инвойс) бойынша, олар болмаған кезде сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша теңгемен көрсетіледі;
"8. Жанама салықсыз тауардың құны" – ҚҚС және акцизді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"9-1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"9. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"10. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"11. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"12. Жанама салықтары бар тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді ескере отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13. ЭШФ АЖ тауар сәйкестендіргіші";
"14. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ номері";
"15. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының номері";
"16. GTIN";
"17. Қосымша ақпарат".
Реттік нөмірі "Барлығы" 58-жолда 6, 8, 10, 11, 12, 14 және 15-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
40. "Сыра қайнату өнімдері" деген G4 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
Реттік нөмірі "Операциялар коды" 59-жолда (анықтамалықтан таңдалады):
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі";
"3. Сыра және сыра сусындарының атауы";
"4. Өнімдердің түрі";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Өлшем бірлігі";
"7. Ыдыстың сыйымдылығы (литрде)";
"8. Саны (бөтелкелер, банкалар, кегтер, данадағы қаптамалар)";
"9. Саны (бөтелкелер, банкалар) данадағы қаптамалар";
"10. Саны (литрде)";
"11. Тауар бірлігі үшін баға" – жеткізуші енгізген сыра қайнату өніміне арналған бір ыдыстың, бөтелкенің, банкінің, кегтің бөшкенің бағасы (теңгеде) көрсетіледі, (импорт кезінде баға шот-фактура (инвойс) бойынша көрсетіледі, олар болмаған кезде, баға алушы енгізген сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжат бойынша көрсетіледі;

"4. Вид, наименование вина наливом";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Количество (объем)";
"7. Цена за единицу товара" – указывается в тенге, при импорте указывается по счету-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"9-1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"9. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"10. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"11. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"12. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"13. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ";
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ";
"16. GTIN";
"17. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 58. "Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 8, 10, 11, 12, 14 и 15.
40. В разделе G4 "Пивоваренная продукция" заполняются графы со следующими данными:
В строке, порядковый номер, 59 "Код операции" (выбирается из справочника):
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара";
"3. Наименование пива и пивных напитков";
"4. Вид продукции";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Единица измерения";
"7. Емкость тары (в литрах)";
"8. Количество (бутылок, банок, кег, упаковок в штуках)";
"9. Количество (в литрах)";
"10. Цена за единицу товара" – указывается цена одной емкости, бутылки, банки, кег-бочки для пивоваренной продукции (указывается в тенге), которая вводится поставщиком (при импорте цена указывается по счету-фактуре (инвойсу), при их отсутствии цена указывается по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки, которая вводится получателем);
"11. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;

"12. Жанама салықтарсыз тауар құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес";
"13. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"14. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"15. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"16. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС пен акцизді есепке ала отырып тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"17. ЭШФ АЖ тауар сәйкестендіргіші";
"18. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ номері";
"19. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының номері";
"20. GTIN";
"21. Қосымша ақпарат".
Реттік нөмірі "Барлығы" 60-жолда 8, 10, 12, 13, 14, 16 және 17-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
41. "Алкоголь өнімі (сыра қайнату өнімінен басқа)" деген G5 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
Реттік нөмірі "Операциялар коды" 61-жолда (анықтамалықтан таңдалады):
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдалады);
"4. Тауарлардың атауы";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Өнімдердің түрі" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"7. Ыдыстың сыйымдылығы (литрмен)" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"8. Саны (ыдыстар, бөтелкелер, банкалар, кег)";
"9. Мөлшері (литрмен)";
"10. Тауар бірлігі үшін бағасы" – бір бөтелкенің бағасын жеткізуші теңгеде енгізеді (импорттау кезінде баға шот-фактура (инвойс) бойынша көрсетіледі), олар болмаған кезде, баға сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжат бойынша көрсетіледі;
"11. Жанама салықсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"12-1. Қуаттылығы (% – құрамындағы спирт пайызы)";
"12-2. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);

"12. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению";
"13. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"14. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"15. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"16. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"17. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"18. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ";
"19. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ";
"20. GTIN";
"21. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 60 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 8, 10, 12, 13, 14, 16 и 17.
41. В разделе G5 "Алкогольная продукция (кроме пивоваренной продукции)" заполняются графы со следующими данными:
В строке, порядковый номер, 61 "Код операции" (выбирается из справочника):
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Наименование товаров";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Вид продукции" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"7. Емкость тары (в литрах)" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"8. Количество (емкостей, бутылок, банок, кег)";
"9. Количество (в литрах)";
"10. Цена за единицу товара" – указывается цена одной бутылки в тенге, которая вводится поставщиком (при импорте цена указывается по счету-фактуре (инвойсу), при их отсутствии цена указывается по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки, которая вводится получателем);
"11. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"12-1. Крепость (% - процентное содержание спирта)";
"12-2. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);

"12. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"13. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"14. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"15. Жанама салықтары бар тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді ескере отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"16. ЭШФ АЖ тауар сәйкестендіргіші";
"17. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ номері";
"18. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының номері";
"19. GTIN";
"20. Қосымша ақпарат".
Реттік нөмірі "Барлығы" 62-жолда 8, 9, 11, 15, 16, 17, 19 және 20-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
42. "Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлері бойынша деректер" деген G6 бөлімінде мынадай деректері бар жолдар мен бағандар толтырылады:
"63. Операциялар коды" (анықтамалықтан таңдалады);
"64. Жеткізушінің типі" (көрсетілген тізімнен жеткізуші типінің бірі таңдалады);
"65. Жіберу/тиеп-жөнелту мекенжайындағы МКО коды";
"66. Жеткізіп беру/жеткізу мекенжайындағы МКО коды";
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдалады);
"4. Мұнай өнімінің түрі, маркасы" – ПИН-кодты енгізу кезінде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады;
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Тауардың өлшем бірлігі (тонна, литр)";
"7. Тауар мөлшері тоннамен, (бөлшек сауда үшін литрмен)";
"8. Тауардың тоннасы үшін бағасы" – шарт (келісімшарт) бойынша өлшем бірлігі үшін тауардың бағасы көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, толтыруға міндетті емес);
"9. Жанама салықтарсыз тауар құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, толтыруға міндетті емес);
"10-1. Акциз мөлшерлемесі – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"10. Акциздің сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;

"12. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"13. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"14. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"15. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"16. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"17. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ";
"18. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ";
"19. GTIN";
"20. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 62 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 8, 9, 11, 15, 16, 17, 19 и 20.
42. В разделе G6 "Данные по отдельным видам нефтепродуктов" заполняются строки и графы со следующими данными:
"63. Код операции" (выбирается из справочника);
"64. Тип поставщика" (выбирается один из типов поставщика из отображаемого списка);
"65. Код ОГД адреса отправки/отгрузки";
"66. Код ОГД адреса доставки/поставки";
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Вид, марка нефтепродукта" – проставляется автоматически в ИС ЭСФ при введении ПИН-кода;
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Единица измерения товара (тонны, литры)";
"7. Количество товара в тоннах, (в литрах для розницы)";
"8. Цена товара за тонну - указывается цена товара за единицу измерения по договору (контракту) (необязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС)";
"9. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза (необязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"10-1. Ставка акциза – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле необязательно к заполнению);
"10. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;

"15. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының номері";
"16. Қосымша ақпарат".
Реттік нөмірі "Барлығы" 72-жолда 8, 10, 12, 13, 14, 16 және 17-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
44. "Темекі өнімі бойынша деректер (цифрлық таңбалауды қоспағанда)" деген G8 бөлімінде мынадай деректері бар жолдар мен бағандар толтырылады:
"73. Операциялар коды" (анықтамалықтан таңдалады);
"74. Жөнелту/тиеп-жөнелту мекенжайындағы МКО коды;
"75. Жеткізіп беру/жеткізу мекенжайындағы МКО коды";
"1. Реттік нөмір" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлер көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалығынан таңдалады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдалады);
"4. Темекі өнімдерінің атауы";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Өлшем бірлігі (қорап, блок, бума, дана, килограмм, миллилитр, капсула, картридж)";
"7. Қораптағы, блоктағы, бумадағы темекі өнімінің саны" (ПИН-кодты енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қояды);
"8. Саны (қорап, блок, бума, дана, килограмм, миллилитр, капсула, картридж)";
"9. Дана, килограмм, миллилитрдегі темекі өнімінің саны";
"10. Тауар бірлігі үшін бағасы" – шарт валютасында көрсетіледі;
"11. Жанама салықтарсыз тауар құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"12-1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"12. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"13. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"14. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"15. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акциздерді ескере отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"16. ЭШФ АЖ тауар сәйкестендіргіші";
"17. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ номері";
"18. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының номері";

"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ";
"16. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 72 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 8, 10, 12, 13, 14, 16 и 17.
44. В разделе G8 "Данные по табачной продукции (исключая цифровую маркировку)" заполняются строки и графы со следующими данными:
"73. Код операции" (выбирается из справочника);
"74. Код ОГД адреса отправки/отгрузки";
"75. Код ОГД адреса доставки/поставки";
"1. Порядковый номер – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Наименование табачной продукции";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Единица измерения (короб, блок, пачка, штука, килограмм, миллилитр, капсула, картридж)";
"7. Количество табачного изделия в коробе, блоке, пачке" (автоматически проставляется ИС ЭСФ при вводе ПИН-кода);
"8. Количество (короб, блок, пачка, штука, килограмм, миллилитр, капсула, картридж)";
"9. Количество табачного изделия в штуках, килограммах, миллилитрах";
"10. Цена за единицу измерения товара" – указывается в валюте договора;
"11. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"12-1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"13. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле необязательно к заполнению);
"14. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"15. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"16. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"17. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ";
"18. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ";

"19. GTIN";
"20. Қосымша ақпарат".
Реттік нөмірі "Барлығы" 76-жолда 8, 10, 12, 13, 14, 16 және 17-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
45. "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалануға жататын тауарлар бойынша деректер (таңбалануға жататын) деген G9 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. GTIN";
"4. Тауардың атауы";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Тұтыну қаптамаларының саны";
"7. Тауар бірлігі үшін бағасы";
"8. Жанама салықтарсыз тауар құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"9-1. Акциздің мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған ашық жолды толтыруға міндетті емес);
"9. Қосымша акциздің мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес қосымша акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған ашық жолды толтыруға міндетті емес);
"10. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"11. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған ашық жолды толтыруға міндетті емес);
"12. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"13. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акциздерді есептей отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"14. ЭШФ АЖ тауар сәйкестендіргіші";
"15. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ номері";
"16. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының номері";
"17. Қосымша ақпарат".
Реттік нөмірі "Барлығы" 77-жолда 8, 10, 12, 13, 14, 16 және 17-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
46. "Экспорттық бақылауға жататын (қосарланған мақсаттағы, әскери мақсаттағы) тауарлар бойынша деректер" деген G10 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауар шығарылған жердің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. Тауардың атауы";
"4. Құжаттың нөмірі (лицензия/рұқсат)";
"5. Берілген күні (лицензия/рұқсат)";

"19. GTIN";
"20. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 76 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 8, 10, 12, 13, 14, 16 и 17.
45. В разделе G9 Данные по товарам, подлежащим маркировке средствами идентификации (подлежащей маркировке) заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. GTIN";
"4. Наименование товара";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Количество потребительских упаковок";
"7. Цена за единицу товара";
"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"9-1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"9. Ставка дополнительного акциза" – указывается ставка дополнительного акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"10. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"11. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"13. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза; идентификатор товара в ИС ЭСФ;
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ";
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ";
"16. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 77 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 8, 10, 12, 13, 14, 16 и 17.
46. В разделе G10 "Данные по товарам, подлежащим экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения)" заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. Наименование товара";
"4. Номер документа (лицензии/разрешения)";
"5. Дата выдачи (лицензии/разрешения)";

"6. Аяқталған күні (лицензияның/рұқсаттың аяқталу мерзімі)";
"7. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"8. Өлшем бірлігі";
"9. Саны (көлемі)";
"10. Тауар бірлігі үшін баға" – шарт валютасында көрсетіледі;
"11. Жанама салықтарсыз тауар құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"12-1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған ашық жолды толтыруға міндетті емес);
"12. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"13. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"14. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"15. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акциздерді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"16. ЭШФ АЖ тауар сәйкестендіргіші";
"17. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ номері";
"18. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының номері";
"19. Қосымша ақпарат".
Реттік нөмірі "Барлығы" 78-жолда 8, 10, 12, 13, 14, 16 және 17-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
47. К "Автомобиль көлігімен тасымалданатын жүк туралы деректер", K1 "Жүк туралы мәліметтер", K2 "Тиеу-түсіру операциялары" және K3 "Өзге де мәліметтер (тасымалдаушы толтырады)" деген бөлімдерінде жеткізушінің толтыруы міндетті емес болып табылатын, тауар-көлік жүкқұжаты бойынша мәліметтер толтырылады.
48. "Тауарды жіберу бойынша мәліметтер" деген L бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"79. Тауарды босату атынан жүргізілді" – тауарды жіберуді жүргізген тұлға туралы мәліметтер көрсетіледі;
"80. Заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің) немесе дара кәсіпкердің не жеке практикамен айналысатын тұлғаның ЭЦҚ";
"81. ТІЖ-ға қол қоюға уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ";
"82. ТІЖ ресімдеген тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)";
"83. Тауарды жіберу сенімхат бойынша жүзеге асырылады" – сенімхаттың нөмірі мен күні (күні, айы, жылы форматында) көрсетіледі.
Бұл бөлім тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге ТІЖ ресімдеу кезінде толтырылмайды.

"6. Дата окончания (срок окончания лицензии/разрешения)";
"7. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"8. Единица измерения";
"9. Количество (объем)";
"10. Цена за единицу товара" – указывается в валюте договора;
"11. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"12-1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"13. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"14. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"15. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"16. Иидентификатор товара в ИС ЭСФ";
"17. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ";
"18. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ";
"19. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 78 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 8, 10, 12, 13, 14, 16 и 17.
47. В разделах К "Данные о грузе, перевозимом на автомобильном транспорте", K1 "Сведение о грузе", K2 "Погрузочно-разгрузочные операции" и K3 "Прочие сведения (заполняется перевозчиком)" заполняются сведения по товаро-транспортной накладной, заполнение которых поставщиком является необязательным.
48. В разделе L "Сведения по отпуску товара" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"79. Отпуск товара произвел от имени" – указываются сведения о лице, который произвел отпуск товара;
"80. ЭЦП юридического лица (структурного подразделения юридического лица) или индивидуального предпринимателя либо лица, занимающегося частной практикой";
"81. ЭЦП лица, уполномоченного подписывать СНТ";
"82. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, оформившего СНТ";
"83. Отпуск товара осуществляется по доверенности" – указывается номер и дата доверенности (в формате дата, месяц, год).
Данный раздел не заполняется при оформлении СНТ на ввоз товаров на территорию Республики Казахстан.

49. "Тауарды қабылдау туралы мәліметтер" деген М бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"84. Тауарды қабылдауды/бас тартуды атынан жүргізген" – тауарды қабылдауды/бас тартуды жүргізген тұлға көрсетіледі;
"85. Тауар қабылданған/бас тартылған күн (күні, айы, жылы форматында)";
"Заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің) немесе дара кәсіпкердің не жеке практикамен айналысатын тұлғаның ЭЦҚ";
"ТІЖ-ны растауға/бас тартуға уәкілетті адамның ЭЦҚ";
"86. ТІЖ растаған/бас тартқан адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)";
"Тауарды қабылдау сенімхат бойынша жүзеге асырылады" – сенімхаттың нөмірі мен күні (күні, айы, жылы форматында) көрсетіледі.
Бұл бөлім тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге ТІЖ ресімдеу кезінде толтырылмайды.
50. "МКО/уәкілетті органның (ұйымның) белгілері" деген N бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"87. Автомобиль өткізу пункті/бақылау-өткізу пункті";
"88. МКО қызметкерінің/уәкілетті орган (ұйым) қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)";
"89. Мемлекеттік шекараны/АЭА аумағын кесіп өту күні мен уақыты/әуе кемесінің ұшып шығу күні";
"90. Нақты көлік туралы деректер":
автомобиль көлік құралының маркасы;
автомобиль көлік құралының мемлекеттік нөмірі;
жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
Жүргізушінің ЖСН.
51. "Анықтамалық мәліметтер" деген O бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"91. Жеткізушінің/жөнелтушінің орналасқан (тұратын) жері бойынша МКК коды";
"92. Алушының орналасқан (тұратын) жері бойынша МКО коды".
4-тарау. Мүлікті қаржы лизингіне беру кезінде тауарларға ілеспе жүкқұжатты ресімдеу
52. Мүлікті қаржы лизингіне беру кезінде лизинг беруші лизинг үшін қойма жасайды.
53. Мүлікті қаржы лизингіне беру кезінде лизинг беруші лизингке арналған қоймаға өткізу үшін ТІЖ ресімдейді, бұл ретте алушының ТІЖ растауы талап етілмейді.
54. Лизинг нысанасы лизинг алушының лизинг нысанасына меншік құқығын бергенге дейін лизинг берушінің лизингке арналған қоймасында болуы тиіс.
55. Лизинг алушының лизинг нысанасына меншік құқығын бергеннен кейін лизинг беруші лизинг нысанасын лизингке арналған қоймадан лизинг алушының виртуалды қоймасына көшіру үшін ТІЖ ресімдейді.
56. Лизинг нысанасын қайтарған немесе алып қойған кезде лизинг беруші лизинг нысанасын лизингке арналған қоймадан лизинг берушінің виртуалды қоймасына көшіру үшін ТІЖ ресімдейді. Бұл ретте қайтару/алып қою кезінде ТІЖ-да көрсетілетін лизинг нысанасының құны ТІЖ-да көрсетілген лизинг нысанасының құнынан лизингті берген кезде (соманы көрсетпеуі мүмкін) ерекшеленуі мүмкін.

49. В разделе М "Сведения о приемке товара" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"84. Прием/отклонение товара произвел от имени" – указывается лицо, которое произвело прием/отклонение товара;
"85. Дата приема/отклонения товара (в формате дата, месяц, год)";
"ЭЦП юридического лица (структурного подразделения юридического лица) или индивидуального предпринимателя либо лица, занимающегося частной практикой";
"ЭЦП лица, уполномоченного подтверждать/отклонять СНТ";
"86. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, подтвердившего/отклонившего СНТ";
"Приемка товара осуществляется по доверенности" – указывается номер и дата доверенности (в формате дата, месяц, год).
Данный раздел не заполняется при оформлении СНТ на вывоз товаров с территории Республики Казахстан.
50. В разделе N "Отметки ОГД/уполномоченного органа (организации)" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"87. Пункт автомобильного пропуска/контрольно-пропускной пункт";
"88. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника ОГД/работника уполномоченного органа (организации)";
"89. Дата и время пересечения Государственной границы/территории СЭЗ/Дата вылета воздушного судна";
"90. Данные о фактическом транспорте":
марка автомобильного транспортного средства;
государственный номер автомобильного транспортного средства;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) водителя;
ИИН водителя.
51. В Разделе O "Справочные сведения" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"91. Код ОГД по месту нахождения (жительства) поставщика/отправителя";
"92. Код ОГД по месту нахождения (жительства) получателя".
Глава 4. Оформление сопроводительной накладной на товары при передаче имущества в финансовый лизинг
52. При передаче имущества в финансовый лизинг лизингодатель создает склад для лизинга.
53. Лизингодатель при передаче имущества в финансовый лизинг оформляет СНТ для перемещения на склад для лизинга, при этом подтверждение СНТ получателем не требуется.
54. Предмет лизинга подлежит нахождению на складе для лизинга лизингодателя до передачи права собственности на предмет лизинга лизингополучателю.
55. После передачи права собственности на предмет лизинга лизингополучателю лизингодатель оформляет СНТ для перемещения предмета лизинга со склада для лизинга на виртуальный склад лизингополучателя.
56. При возврате или изъятии предмета лизинга лизингодатель оформляет СНТ для перемещения предмета лизинга со склада для лизинга на виртуальный склад лизингодателя. При этом в стоимости предмета лизинга, указываемой в СНТ, при возврате/изъятии, возможны различия от стоимости предмета лизинга, указанной в СНТ, при передаче в лизинг (сумма не обязательна к заполнению).

5-тарау. Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу кезінде тауарларға ілеспе жүкқұжатты ресімдеу
57. Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу кезінде алыс-беріс шикізатының қайта өңдеушісі қайта өңдеушінің сәйкестендіру деректерін және алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасының нақты мекенжайын көрсете отырып "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасы" виртуалды қойманы жасайды.
ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан алыс-беріс шикізатын әкелген кезде қайта өңдеуші бастапқы ТІЖ ресімдейді, оның негізінде алыс-беріс шикізаты "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасына" келіп түседі.
58. Жеткізуші алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуге берген кезде, алыс-беріс шикізатын жеткізушінің қоймасынан "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасына" беру үшін ТІЖ ресімдейді.
59. Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуші "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасынан" өндіріске алыс-беріс шикізатын есептен шығарады.
60. Дайын өнімді жеткізушіге берген кезде қайта өңдеуші дайын өнімді "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасына" "Өндіріс" виртуалды қойма нысаны бойынша енгізеді.
61. Қайта өңдеуші "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасынан" тауарды тиеп-жөнелту үшін ТІЖ ресімдейді.
6-тарау. Республикалық меншікке айналдырылған мүлік бойынша тауарларға ілеспе жүкқұжатты ресімдеу
62. Республикалық меншікке айналдырылған және аукцион арқылы өткізілетін мүлік бойынша ТІЖ-ны мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган ресімдейді.
63. Осы Қағидалардың 62-тармағында көрсетілген мүлік нысандар журналындағы "Қалдықтар" нысаны арқылы виртуалды қоймаға енгізілуі тиіс.
7-тарау. Қағаз тасығышта тауарларға ілеспе жүкқұжатты ресімдеу
64. Техникалық қателердің себебінен ЭШФ АЖ-да ТІЖ ресімдеудің мүмкін еместігі туралы ақпаратты МКК интернет-ресурсында растаған жағдайда, салық төлеуші ТІЖ қағаз тасығышта ресімдейді.
65. Осы Қағидалардың 64-тармағына сәйкес қағаз тасығышта ресімделген ТІЖ:
ЭШФ АЖ-да техникалық ақаулар жойған күннен бастап (техникалық ақаулар туындаған кезеңде ТІЖ қағаз тасығышта ресімделеді);
ТІЖ жеткізушісі ЭШФ АЖ-ға қағаз ТІЖ енгізген күннен бастап (алушы тауарларды техникалық ақаулар кезеңінде сатып алған кезде) 3 (үш) жұмыс күні ішінде ЭШФ АЖ-ға енгізілуі тиіс.
8-тарау. ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрде әкелген кезде тауарларға ілеспе жүкқұжатты ресімдеу
66. ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан тауарды құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрде әкелген кезде тауар алушы әкелінетін тауардың құрауыш бөліктеріне (құрамдастарына) бастапқы ТІЖ ресімдейді.
Бұл ретте бір көлік құралында бірнеше құрауыш бөліктері (құрамдастары) әкелінген кезде тауар алушы бір бастапқы ТІЖ-да құрауыш бөліктерін (құрамдастарын) жолма жол көрсете отырып ресімдейді.

Глава 5. Оформление сопроводительной накладной на товары при переработке давальческого сырья
57. При переработке давальческого сырья переработчик давальческого сырья создает в виртуальном складе "Склад по переработке давальческого сырья" с указанием идентификационных данных переработчика и фактического адреса склада переработки давальческого сырья.
При ввозе давальческого сырья с территории государств-членов ЕАЭС переработчик оформляет первичную СНТ, на основании которой давальческое сырье поступает на "Склад по переработке давальческого сырья".
58. При передаче поставщиком давальческого сырья на переработку оформляется СНТ для передачи давальческого сырья со склада поставщика на "Склад по переработке давальческого сырья".
59. Переработчик давальческого сырья списывает давальческое сырье в производство со "Склада по переработке давальческого сырья".
60. При передаче поставщику готовой продукции переработчик вносит готовую продукцию на "Склад по переработке давальческого сырья" по форме виртуального склада "Производство".
61. Переработчик оформляет СНТ на отгрузку товара со "Склада по переработке давальческого сырья".
Глава 6. Оформление сопроводительной накладной на товары по имуществу, обращенному в республиканскую собственность
62. По имуществу, обращенному в республиканскую собственность и реализуемому через аукцион, СНТ оформляется уполномоченным органом по управлению государственным имуществом.
63. Имущество, указанное в пункте 62 настоящих Правил, подлежит внесению в виртуальный склад через форму "Остатки" в журнале форм.
Глава 7. Оформление сопроводительной накладной на товары на бумажных носителях
64. Налогоплательщик оформляет СНТ на бумажном носителе в случае подтверждения информации на интернет-ресурсе КГД о невозможности оформления СНТ в ИС ЭСФ по причине технических ошибок.
65. СНТ, оформленная на бумажном носителе в соответствии с пунктом 64 настоящих Правил, подлежит введению в ИС ЭСФ в течение 3 (трех) рабочих дней:
с даты устранения технических ошибок в ИС ЭСФ (СНТ оформляется на бумажном носителе в период возникновения технических ошибок);
с даты внесения бумажных СНТ в ИС ЭСФ поставщиком СНТ (при приобретении товаров получателем в период технических ошибок).
Глава 8. Оформление сопроводительной накладной на товары при ввозе товаров с территории государств-членов Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде
66. При ввозе товара с территории государств-членов ЕАЭС в несобранном или разобранном виде получателем товара оформляется первичная СНТ на составные части (компоненты) ввозимого товара.
При ввозе нескольких составных частей (компонентов) на одном транспортном средстве получатель товара оформляет одну первичную СНТ с построчным отражением составных частей (компонентов).

67. Бастапқы ТІЖ ресімдеген кезде шарт (келісімшарт) талаптарында көзделген әкелінетін тауардың жалпы құны бірінші мәлімделген құрауыш бөліктері (құрамдастары) бойынша көрсетіледі, ал басқа құрауыш бөліктері (құрамдастары) бойынша құн жөніндегі мәлімет көрсетілмейді.
68. Виртуалды қоймаға әкелінген тауардың құрауыш бөліктері (құрамдастары) келіп түскен кезде алушы әкелінген тауар туралы мәліметтерді көрсете отырып "Жиынтықтау" деген нысан арқылы оларды өңдеуді жүзеге асырады.
9-тарау. Экспорттық бақылауға жататын тауарлар (қосарланған мақсаттағы, әскери мақсаттағы) бойынша тауарларға ілеспе жүкқұжатты ресімдеу
69. Экспорттық бақылауға жататын тауарлар (қосарланған мақсаттағы, әскери мақсаттағы) бойынша ТІЖ мынадай жағдайларда:
ЕАЭО мүше басқа мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелген кезде;
Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше басқа мемлекеттердің аумағына әкеткен кезде;
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан АЭА аумағынан ЕАЭО мүше басқа мемлекеттердің аумағына әкеткен кезде ресімделеді.
70. G10 бөлімінің 4, 5 және 6-бағандарында "Экспорттық бақылауға жататын тауарлар бойынша деректер (қосарланған мақсаттағы, әскери мақсаттағы)" ТІЖ ресімдеген кезде ЭШФ АЖ орналастырылған рұқсат беру құжаттары журналынан ((импорт пен экспортқа) экспорттық бақылау бойынша лицензиялар тізілімі) жүктелетін рұқсат беру құжаты (лицензия/рұқсат) туралы мәліметті көрсету қажет.
10-тарау. ЕАЭО-ға мүше бір мемлекеттің аумағынан ЕАЭО-ға мүше екінші Мемлекеттің аумағына Қазақстан Республикасының аумағы арқылы халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыру кезінде тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу
71. Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ЕАЭО-ға мүше бір мемлекеттің аумағынан ЕАЭО-ға мүше екінші мемлекеттің аумағына халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыру кезінде ЕАЭО-ға мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасындағы автомобиль өткізу пункттерінде тасымалдаушылар мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлеріне тауарға ілеспе құжаттарды ұсынады.
72. ЕАЭО-ға мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасындағы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлері мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
тауарға ілеспе құжаттарды сканерлейді;
тауарға ілеспе құжаттардан мәліметтерді ақпараттық жүйелерге енгізеді;
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ЕАЭО-ға мүше бір мемлекеттің аумағынан ЕАЭО-ға мүше екінші мемлекеттің аумағына халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыға (кедендік бақылаумен жүретін жүк автокөлік құралдарын қоспағанда), автомобиль көлігімен транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТІЖ басып шығарылған нысанда береді.

67. При оформлении первичной СНТ общая стоимость ввозимого товара, предусмотренная условиями договора (контракта), отражается по первой заявленной составной части (компоненту), а по другим составным частям (компонентам) сведения по стоимости не отражаются.
68. При поступлении на виртуальный склад составных частей (компонентов) ввезенного товара получатель осуществляет их сборку посредством формы "Комплектация" с отражением сведений о ввезенном товаре.
Глава 9. Оформление сопроводительной накладной на товары по товарам, подлежащим экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения)
69. По товарам, подлежащим экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения), СНТ оформляется в следующих случаях:
при ввозе на территорию Республики Казахстан с территории других государств-членов ЕАЭС;
при вывозе с территории Республики Казахстан на территорию других государств-членов ЕАЭС;
при вывозе с территории СЭЗ, расположенной на территории Республики Казахстан, на территорию других государств-членов ЕАЭС.
70. При оформлении СНТ в графах 4, 5 и 6 раздела G10 "Данные по товарам, подлежащим экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения)" необходимо отразить сведения о разрешительном документе (лицензия/разрешение), который загружается из журнала разрешительных документов (реестр лицензий по экспортному контролю (на импорт и экспорт), размещенного в ИС ЭСФ.
Глава 10. Оформление сопроводительной накладной на товары при осуществлении международных автомобильных перевозок с территории одного государства-члена ЕАЭС на территорию другого государства-члена ЕАЭС через территорию Республики Казахстан
71. При осуществлении международных автомобильных перевозок с территории одного государства-члена ЕАЭС на территорию другого государства-члена ЕАЭС через территорию Республики Казахстан на автомобильных пунктах пропуска на Государственной границе Республики Казахстан с государствами-членами ЕАЭС перевозчики предоставляют работникам органов государственных доходов товаросопроводительные документы.
72. Работники органов государственных доходов на автомобильных пунктах пропуска на Государственной границе Республики Казахстан с государствами-членами ЕАЭС осуществляют следующие действия:
сканируют товаросопроводительные документы;
вносят сведения из товаросопроводительных документов в информационные системы;
выдают перевозчику, осуществляющему международные автомобильные перевозки с территории одного государства-члена ЕАЭС на территорию другого государства-члена ЕАЭС через территорию Республики Казахстан (за исключением грузовых автотранспортных средств, следующих под таможенным контролем), печатную форму СНТ при осуществлении транзитных перевозок автомобильным транспортом (далее – печатная форма СНТ) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

73. ТІЖ басып шығарылған нысанын тасымалдаушы ұсынған тауарға ілеспе құжаттардың мәліметтеріне сәйкес ЕАЭО-ға мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасындағы өткізу пунктінде мемлекеттік кірістер органдарының қызметкері толтырады.
74. Тасымалдаушы Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жүру маршруты бойы ТІЖ басып шығарылған нысаны түпнұсқасының сақталуын және болуын қамтамасыз етеді.
75. Тасымалданатын жүк басқа автокөлік құралына қайта тиелген кезде, ТІЖ басып шығарылған нысанын алған тасымалдаушы Қазақстан Республикасының аумағына кірген кезде жүкті қабылдап аталын тасымалдаушыға ТІЖ басып шығарылған нысанының түпнұсқасын береді.
Жүкті қабылдап алған тасымалдаушы ТІЖ басып шығарылған нысанына енгізілген жүргізуші мен автокөлік құралы туралы мәліметтерді жақын маңдағы аумақтық мемлекеттік кірістер органында куәландыруға міндетті.
76. Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына шығу кезінде тасымалдаушы шығу өткізу пунктінде мемлекеттік кірістер органдарының қызметкеріне ТІЖ басып шығарылған нысанының түпнұсқасын береді.
77. ТІЖ басып шығарылған нысанымен жүретін транзиттік жүк автокөлік құралдарымен Қазақстан Республикасының аумағын кесіп өту мерзімі күнтізбелік 20 (жиырма) күннен аспайды.
Тауарларға арналған ілеспе
жүкқұжаттарды ресімдеу және
олардың құжат айналымы
қағидаларына
1-қосымша
нысан
Тауарларға арналған ілеспе
жүкқұжаттарды ресімдеу және
олардың құжат айналымы
қағидаларына
2-қосымша
нысан
Тауарларға арналған қағаз түріндегі ілеспе жүкқұжаттарды тіркеу және есепке алу журналы
р/с №
ТІЖ тіркеу нөмірі
ТІЖ ресімделген күн
Жеткізушінің ЖСН/БСН
Жеткізушінің атауы
Жіберудің/тиеп жөнелтудің нақты мекенжайы
Алушының ЖСН/БСН
Алушының атауы
Жеткізіп берудің/жеткізудің нақты мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе: аббревиатураларды ашып жазу:
ТІЖ – тауарларға арналған ілеспе жүкқұжат
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
БСН – бизнес - сәйкестендіру нөмірі
Тауарларға арналған ілеспе
жүкқұжаттарды ресімдеу және
олардың құжат айналымы
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Автомобиль көлігімен транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде тауарларға ілеспе жүкқұжаттың (ТІЖ) басып шығарылған нысаны
Жалпы бөлім
Әкелу туралы ақпарат
Тізілімнің тіркеу нөмірі:
Типі: Транзит
Жасау/әкелу күні мен уақыты:
Автокөлік өткізу пункті:
МКО қызметкерінің аты-жөні:
Жүк жөнелтушінің/жүк алушының деректемелері
Жүк жөнелтуші
Жүк алушы
ЖСН/БСН:
Атауы:
Жөнелту елі:
Мекенжайы:
Резидент емес
ЖСН/БСН:
Атауы:
Жеткізу елі:
Мекенжайы:
Резидент емес
Тасымалдаушылар және автокөлік
Бастапқы деректер
Енгізілген өзгерістер
ЖСН / БСН 1:
Тасымалдаушы:
Жүргізушінің аты-жөні:
Маркасы:
Мемлекеттік нөмірі:
Тіркеменің мемлекеттік нөмірі:
Бейрезидент
ЖСН / БСН 2:
Тасымалдаушы:
Жүргізушінің аты-жөні:
Маркасы:
Мемлекеттік нөмірі:
Тіркеменің мемлекеттік нөмірі:
МКО атауы:
МКО қызметкерінің аты-жөні:
Өзгерістер енгізілген күн:
Бейрезидент
Ілеспе құжаттар
Қосымша ақпарат
CMR
ТКЖ
Нөмірі:
Файлдар:
Данные по товарам
СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Тауар саны
Өлшем бірлігі
Сомасы
Валюта коды
1
2
3
МКО қызметкерінің ТАӘ: {аты-жөні}
Жүргізушінің ТАӘ: {аты-жөні}
Берілген күні: {түсіру күні}
Ескерту: аббревиатураларды ашып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
МКО – Мемлекеттік кірістер органы;
СЭҚ ТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы;
CMR – халықаралық тауар-көлік жүкқұжаты;
ТАӘ – тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);
ТКЖ – тауар-көлік жүкқұжаты.
Тауарларға арналған ілеспе
жүкқұжаттарды ресімдеу және
олардың құжат айналымы
қағидаларына
4-қосымша
Сапалық және сандық сипаттамалары өзгерген тауарлар бойынша СЭҚ ТН кодтарының тізбесі
СЭҚ ТН кодтары
Тауардың атауы (СЭҚ ТН)
1

73. Печатная форма СНТ заполняется работником органов государственных доходов на пункте пропуска на Государственной границе Республики Казахстан с государствами-членами ЕАЭС в соответствии со сведениями из товаросопроводительных документов, представленных перевозчиком.
74. Перевозчик обеспечивает сохранность и наличие оригинала печатной формы СНТ на протяжении маршрута следования по территории Республики Казахстан.
75. При перегрузке перевозимого груза на другое автотранспортное средство, перевозчик, получивший печатную форму СНТ при въезде на территорию Республики Казахстан, передает оригинал печатной формы СНТ перевозчику, принимающему груз.
Перевозчик, принявший груз, обязан заверить внесенные сведения о водителе и автотранспортном средстве в печатную форму СНТ в ближайшем территориальном органе государственных доходов.
76. При выезде с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС перевозчик передает оригинал печатной формы СНТ работнику органов государственных доходов в пункте пропуска выезда.
77. Срок пересечения территории Республики Казахстан транзитными грузовыми автотранспортными средствами, следующими с печатной формой СНТ, составляет не более 20 (двадцати) календарных дней.
Приложение 1
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
и их документооборот
форма
Приложение 2
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
и их документооборот
форма
Журнал регистрации и учета бумажных сопроводительных накладных на товары
№ п/п
Регистрационный номер СНТ
Дата оформления СНТ
ИИН/ БИН постав щика
Наименование поставщика
Фактический адрес отправки/ отгрузки
ИИН/ БИН получателя
Наименование получателя
Фактический адрес доставки/поставки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНТ – сопроводительная накладная на товар;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение 3
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
и их документооборот
форма
Печатная форма сопроводительной накладной на товары (СНТ) при осуществлении транзитных перевозок автомобильным транспортом
Общий раздел
Информация о ввозе
Регистрационный номер реестра:
Тип: Транзит
Дата и время создания/ввоза:
Автомобильный пункт пропуска:
ФИО работника ОГД:
Реквизиты грузоотправителя/грузополучателя
Грузоотправитель
Грузополучатель
ИИН/БИН:
Наименование:
Страна отправки:
Адрес:
Нерезидент
ИИН/БИН:
Наименование:
Страна доставки:
Адрес:
Нерезидент
Перевозчик и автотранспорт
Первичные данные
Внесенные изменения
ИИН/БИН 1:
Перевозчик:
ФИО водителя:
Марка:
Гос.номер:
Гос.номер прицепа:
Нерезидент
ИИН/БИН 2:
Перевозчик:
ФИО водителя:
Марка:
Гос.номер:
Гос.номер прицепа:
Наименование ОГД:
ФИО работника ОГД:
Дата внесения изменений:
Нерезидент
Сопроводительные документы
Дополнительная информация
CMR
ТТН
Номер:
Файлы:
Данные по товарам
Код ТНВЭД
Наименование товара
Количество товара
Единица измерения
Сумма
Код валюты
1
2
3
ФИО работника ОГД: {ФИО}
ФИО водителя: {ФИО}
Дата выдачи: {Дата выгрузки}
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ОГД – орган государственных доходов;
ТН ВЭД – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности;
CMR – международная товарно-транспортная накладная;
ФИО – фамилия, имя и отчество (при его наличии);
ТТН – товарно-транспортная накладная.
Приложение 4
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
и их документооборот
Перечень кодов ТН ВЭД по товарам с изменением качественных и количественных характеристик
Код ТНВЭД
Наименование товара (ТН ВЭД)
1

2501005100
Суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) бен таза натрий хлориді; теңіз суы:
– суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын асқа салатын тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) бен таза натрий хлориді
– – өзгелері:
– – – консервілеуден немесе адамдарға арналған тағам өнімдерін немесе жануарларға арналған жем-шөп әзірлеуден басқа денатуратталған немесе өнеркәсіп мақсаттарына арналған (тазартуды қоса алғанда)
2
2511100000
Табиғи барий сульфаты (барит); кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген 2816 тауар позициясындағы барий оксидінен басқа, табиғи барий карбонаты (ветирит):
– табиғи барий карбонаты (витерит)
3
2511200000
Табиғи барий сульфаты (барит); табиғи барий карбонаты (витерит), күйдірілген немесе күйдірілмеген, 2816 тауар позициясындағы барий оксидінен өзге:
- табиғи барий карбонаты (витерит)
4
2516110000
Өзгедей ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген ескерткіштер немесе құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас:
– гранит:
– – өңделмеген немесе ірі ұсақталған
5
2516120000
Өзгедей ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген ескерткіштер немесе құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас:
– гранит:
– – араланған немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген
6
2516200000
Өзгедей ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген ескерткіштер немесе құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас:
– құмтас
7
2516900000
Өзгедей ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген ескерткіштер немесе құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас:
– өзге де ескерткіштер немесе құрылысқа арналған тас
8
2517101000
Малтатас, қиыршықтас, шағыл немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, тас жолдары немесе теміржол жолдары үшін арналған қабат немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремень гравийі; тауар позициясының бірінші бөлімінде көрсетілген енгізілген немесе енгізілмеген материалдар қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіп калдықтарынан алынған макадам; гудрондалған макадам; жылудан өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:
– малтатас, қиыршықтас, шағыл немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, тас жолдары немесе темір жол жолдары үшін арналған қабат, немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өнделмеген қойтастар және кремень қиыршық тасы:
– – малтатас, гравий, қиыршықтас
9

2501005100
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская:
— поваренная соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть:
— — прочая:
— — — денатурированная или для промышленных целей (включая очистку), кроме консервирования или приготовления пищевых продуктов для людей или корма для животных
2
2511100000
Сульфат бария природный (барит); карбонат бария природный (витерит), кальцинированный или некальцинированный, кроме оксида бария товарной позиции 2816:
— сульфат бария природный (барит)
3
2511200000
Сульфат бария природный (барит); карбонат бария природный (витерит), кальцинированный или некальцинированный, кроме оксида бария товарной позиции 2816:
— карбонат бария природный (витерит)
4
2516110000
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
— гранит:
— — необработанный или грубо раздробленный
5
2516120000
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
— гранит:
— — распиленный или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
6
2516200000
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
— песчаник
7
2516900000
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
— камень для памятников или строительства прочий
8
2517101000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные:
— — галька, гравий, щебень
9

2517102000
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
– малтатас, қиыршықтас, шағыл немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, тас жолдары немесе темір жол жолдары үшін арналған қабат, немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өнделмеген қойтастар және кремень қиыршық тасы:
- - сынған немесе ұсақталған әктас, доломит және өзге де әктас тастар
10
2517108000
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
– малтатас, қиыршықтас, шағыл немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, тас жолдары немесе темір жол жолдары үшін арналған қабат, немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өнделмеген қойтастар және кремень қиыршық тасы:
– – өзгелері
11
2517200000
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
– 2517 10 қосалқы позициясындағы материалдар енгізілген немесе енгізілмеген материалдарды қамтитын қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіп қалдықтарынан алынған макадам
12
2517300000
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
- асфальт макадам
13

2517102000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные:
— — известняк, доломит и прочие известняковые камни, разбитые или дробленые
10
2517108000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные:
— — прочие
11
2517200000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы субпозиции 2517 10
12
2517300000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— гудронированный макадам
13

2517410000
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
– жылумен өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:
- - мәрмәрден
14
2517490000
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
– жылумен өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:
- - өзгелер
15
2601110000
Күйдірілген пиритті қоса алғанда, кендер және темір концентраттары:
– күйдірілген пириттен басқа, темір кендері мен концентраттары:
- - агломерацияланбаған
16
2601120000
Күйдірілген пиритті қоса алғанда, кендер және темір концентраттары:
– күйдірілген пириттен басқа, темір кендері мен концентраттары:
- - агломерацияланған
17
2601200000
Күйдірілген пиритті қоса алғанда, кендер және темір концентраттары:
– күйдірілген пириттен басқа, темір кендері мен концентраттары:
- күйдірілген пирит
18
2602000000
Құрғақ өнімді қайта есептегенде құрамында салмағы 20%-дан немесе одан да көп марганец бар темір марганец кенін және концентраттарды қоса алғанда, марганец кендері мен концентраттары
19
2603000000
Жез кендері мен концентраттары
20
2607000001
Қорғасын кендері мен концентраттары:
- қорғасынның құрамында кемінде 45 масс.%
21
2607000009
Қорғасын кендері мен концентраттары:
- өзгелер
22
2608000000
Мырыш кендері мен концентраттары
23
2610000000
Хром кендері мен концентраттары
24
2613100000
Молибден кендері мен концентраттары:
– күйдірілген
25
2613900000
Молибден кендері мен концентраттары:
- өзгелер
26
2616100000
Кендер және қымбат бағалы металдардың концентраттары:
– күміс кендері мен концентраттары
27

2517410000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— — из мрамора
14
2517490000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— — прочие
15
2601110000
Руды и концентраты железные, включая обожженный пирит:
— руды и концентраты железные, кроме обожженного пирита:
— — неагломерированные
16
2601120000
Руды и концентраты железные, включая обожженный пирит:
— руды и концентраты железные, кроме обожженного пирита:
— — агломерированные
17
2601200000
Руды и концентраты железные, включая обожженный пирит:
— обожженный пирит
18
2602000000
Руды и концентраты марганцевые, включая железистые марганцевые руды и концентраты с содержанием марганца 20 мас.% или более в пересчете на сухой продукт
19
2603000000
Руды и концентраты медные
20
2607000001
Руды и концентраты свинцовые:
— с содержанием свинца не менее 45 мас.%
21
2607000009
Руды и концентраты свинцовые:
— прочие
22
2608000000
Руды и концентраты цинковые
23
2610000000
Руды и концентраты хромовые
24
2613100000
Руды и концентраты молибденовые:
— обожженные
25
2613900000
Руды и концентраты молибденовые:
— прочие
26
2616100000
Руды и концентраты драгоценных металлов:
— руды и концентраты серебряные
27

2616900000
Кендер және қымбат бағалы металдардың концентраттары:
- өзгелер
28
2617100000
Өзге де кендер мен концентраттар:
– сүрме кендері мен концентраттары
29
2617900000
Өзге де кендер мен концентраттар:
- өзгелер
30
2620110000
Құрамында күшән, металдар және олардың қосылыстары бар күл және қалдықтар (қара металдарды өндіруден қалған қалдықтардан басқа):
– құрамында негізінен мырыш бар:
– – гартмырыш
31
2620190000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
– құрамында негізінен мырыш бар:
- - өзгелер
32
2620210000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
– құрамында негізінен қорғасын бар:
– – этилденген бензин шламдары мен этилденген антидетонациондық қоспа шламдары
33
2620290000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
– құрамында негізінен қорғасын бар:
- - өзгелер
34
2620300000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
– құрамында негізінен мыс бар
35
2620400000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
– құрамында негізінен алюминий бар
36
2620600000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
- мышьякты немесе осы металлдарды шығару немесе олардың химиялық қосындыларын өндіру үшін пайдаланылатын құрамында мышьяк, таллий, сынап немесе олардың қосындылары бар
37
2620910000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
- өзгелер:
– – құрамында сүрме, бериллий, кадмий, хром немесе олардың қоспалары
38
2620991000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
- өзгелер:
- - өзгелер:
- - - құрамында негізінде никель
39
2620992000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
- өзгелер:
- - өзгелер:
– – – құрамында негізінен ниобий мен тантал бар
40
2620994000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
- өзгелер:
- - өзгелер:
- - - құрамында негізінде қалайы бар
41

2616900000
Руды и концентраты драгоценных металлов:
— прочие
28
2617100000
Руды и концентраты прочие:
— руды и концентраты сурьмянистые
29
2617900000
Руды и концентраты прочие:
— прочие
30
2620110000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие в основном цинк:
— — гартцинк
31
2620190000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие в основном цинк:
— — прочие
32
2620210000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие в основном свинец:
— — шламы этилированного бензина и шламы этилированной антидетонационной смеси
33
2620290000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие в основном свинец:
— — прочие
34
2620300000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие в основном медь
35
2620400000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие в основном алюминий
36
2620600000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие мышьяк, таллий, ртуть или их смеси, используемые для извлечения мышьяка или этих металлов или для производства их химических соединений
37
2620910000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — содержащие сурьму, бериллий, кадмий, хром или их смеси
38
2620991000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — содержащие в основном никель
39
2620992000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — содержащие в основном ниобий или тантал
40
2620994000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — содержащие в основном олово
41

2620996000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
- өзгелер:
- - өзгелер:
- - - құрамында негізінде титан бар
42
2620999501
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
- өзгелер:
- - өзгелер:
- - - өзгелер:
- - - - құрамында негізінде вольфрам бар
43
2620999502
Құрамында металдар, мышьяк немесе олардың қосылыстары бар қож, күл және қалдықтар (қара металдар өндірісінде түзілетіндерден өзге): - өзгелер:
- - өзгелер:
- - өзгелер:
- - - - құрамында негізінен молибден бар
44
2620999503
Құрамында металдар, мышьяк немесе олардың қосылыстары бар қож, күл және қалдықтар (қара металдар өндірісінде түзілетіндерден өзге): - өзгелер:
- - өзгелер:
- - өзгелер:
- - - - құрамында негізінен кобальт бар
45
2620999504
Құрамында металдар, мышьяк немесе олардың қосылыстары бар қож, күл және қалдықтар (қара металдар өндірісінде түзілетіндерден өзге): - өзгелер:
- - өзгелер:
- - өзгелер:
- - - - құрамында негізінен цирконий бар
46
2620999509
Құрамында металдар, мышьяк немесе олардың қосылыстары бар қож, күл және қалдықтар (қара металдар өндірісінде түзілетіндерден өзге): - өзгелер:
- - өзгелер:
- - - өзгелер:
- - - - өзгелер
47
2701111000
- көмірден алынған брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
- қоңыр көмір, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, бірақ агломерацияланбаған:
- - антрацит:
- - - ұшқыш заттардың шекті шығымдылығымен (құрғақ күлсіз негізде) 10 масс.% артық емес
48
2701119000
көмірден алынған брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
- қоңыр көмір, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, бірақ агломерацияланбаған:
- - антрацит:
- - - өзгелер
49
2701121000
көмірден алынған брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
- қоңыр көмір, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, бірақ агломерацияланбаған:
- - битумды көмір:
- - - кокстелетін көмір
50
2701129000
көмірден алынған брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
- қоңыр көмір, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, бірақ агломерацияланбаған:
- - битумды көмір:
- - - өзгелер
51
2701190000
көмірден алынған брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
- қоңыр көмір, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, бірақ агломерацияланбаған:
- - битумды көмір:
- - - өзгелер
52
2701200000
көмірден алынған брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
- брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
53

2620996000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — содержащие в основном титан
42
2620999501
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — содержащие в основном вольфрам
43
2620999502
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — содержащие в основном молибден
44
2620999503
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — содержащие в основном кобальт
45
2620999504
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — содержащие в основном цирконий
46
2620999509
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — прочие
47
2701111000
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
— уголь каменный, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный:
— — антрацит:
— — — с предельным выходом летучих веществ (в пересчете на сухую беззольную основу) не более 10 мас.%
48
2701119000
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
— уголь каменный, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный:
— — антрацит:
— — — прочий
49
2701121000
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
— уголь каменный, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный:
— — уголь битуминозный:
— — — уголь коксующийся
50
2701129000
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
— уголь каменный, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный:
— — уголь битуминозный:
— — — прочий
51
2701190000
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
— уголь каменный, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный:
— — уголь прочий
52
2701200000
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
— брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля
53

2805199000
Сілтілік немесе сілтілі жер металдары; сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түрінде; сынап:
- сілтілік немесе сілтілі жер металдары:
- - өзгелер:
- - - өзгелер
75
2805301000
Сілтілік немесе сілтілі жер металдары; сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түрінде; сынап:
- сілтілік немесе сілтілі жер металдары:
- - өзгелер:
- - - өзгелер
76
2805302000
Сілтілік немесе сілтілі жер металдары; сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түрінде; сынап:
- сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түріндех:
- - өзгелер:
- - - 95 сал.% немесе одан артығы:
- - - - церий, лантан, празеодим, неодим және самарий
77
2805303000
Сілтілік немесе сілтілі жер металдары; сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түрінде; сынап:
- сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түріндех:
- - өзгелер:
- - - 95 сал.% немесе одан артығы:
- - - - европий, гадолиний, тербий, диспрозий, гольмий, эрбий, тулий, иттербий, лютеций және иттрий
78
2805304000
Сілтілік немесе сілтілі жер металдары; сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түрінде; сынап:
- сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түріндех:
- - өзгелер:
- - - 95 сал.% немесе одан артығы:
- - - - скандий
79
2805308000
Сілтілік немесе сілтілі жер металдары; сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түрінде; сынап:
- сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түріндех:
- - өзгелер:
- - - өзгелер
80
2805401000
Сілтілік немесе сілтілі жер металдары; сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түрінде; сынап:
- сынап:
- - таза салмағы 34,5 кг (стандартты салмақ) колбаларда, әрбір колба үшін FOB бағасы 224 еуродан аспайды
81
2805409000
Сілтілік немесе сілтілі жер металдары; сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түрінде; сынап:
- сынап:
- - өзгелер
82
2807000001
Күкірт қышқылы; олеум:
- күкірт қышқылы
83
2807000009
Күкірт қышқылы; олеум:
- олеум
84
2818101100
Белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамның жасанды корунд; алюминий оксиді; алюмини гидроксиді: - белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамның жасанды корунді:
- - құрамында 98,5 мас.% алюминий оксиді бар немесе одан да көп:
– – – көлемі 10 мм артық болатын бөлшектердің жалпы салмағының 50% кемі болғанда
85

2805199000
Металлы щелочные или щелочно-земельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть:
— металлы щелочные или щелочно-земельные:
— — прочие:
— — — прочие
75
2805301000
Металлы щелочные или щелочно-земельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть:
— металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах:
— — смеси или сплавы
76
2805302000
Металлы щелочные или щелочно-земельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть:
— металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах:
— — прочие:
— — — чистотой 95 мас.% или более:
— — — — церий, лантан, празеодим, неодим и самарий
77
2805303000
Металлы щелочные или щелочно-земельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть:
— металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах:
— — прочие:
— — — чистотой 95 мас.% или более:
— — — — европий, гадолиний, тербий, диспрозий, гольмий, эрбий, тулий, иттербий, лютеций и иттрий
78
2805304000
Металлы щелочные или щелочно-земельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть:
— металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах:
— — прочие:
— — — чистотой 95 мас.% или более:
— — — — скандий
79
2805308000
Металлы щелочные или щелочно-земельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть:
— металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах:
— — прочие:
— — — прочие
80
2805401000
Металлы щелочные или щелочно-земельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть:
— ртуть:
— — во флягах нетто-массой 34,5 кг (стандартная масса), ценой на условиях FOB за каждую флягу не более 224 евро
81
2805409000
Металлы щелочные или щелочно-земельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть:
— ртуть:
— — прочая
82
2807000001
Серная кислота; олеум:
— серная кислота
83
2807000009
Серная кислота; олеум:
— олеум
84
2818101100
Искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава; оксид алюминия; гидроксид алюминия:
— искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава:
— — с содержанием оксида алюминия 98,5 мас.% или более:
— — — с наличием менее 50% от общей массы частиц размером более 10 мм
85

2833400000
Сульфаттар; квасцтар; пероксосульфаттар (персульфаттар):
- пероксосульфаттар (персульфаттар)
103
2841300000
Оксометалл немесе пероксометалл қышқылдарының тұздары:
- натрий дихроматы
104
2841500000
Оксометалл немесе пероксометалл қышқылдарының тұздары:
- хроматтар және өзге де дихроматтар; пероксохроматтар
105
2841610000
Оксометалл немесе пероксометалл қышқылдарының тұздары:
- манганиттер, манганаттар және перманганаттар:
- - калий перманангаты
106
2841690000
Оксометалл немесе пероксометалл қышқылдарының тұздары: - манганиттер, манганаттар және перманганаттар:
- - басқалар
107
2841700000
Оксометалл немесе пероксометалл қышқылдарының тұздары:
- молибдаттар
108
2841800000
Оксометалл немесе пероксометалл қышқылдарының тұздары: - вольфраматтар
109
2841903000
Оксометалл немесе пероксометалл қышқылдарының тұздары:
- басқалар:
- - мырыштар және ванадаттар
110
2841908500
Оксометалл немесе пероксометалл қышқылдарының тұздары:
- басқалар:
- - басқалар
111
2842100002
Азидтерден басқа, бейорганикалық қышқылдардың немесе пероксоқышқылдардың тұздары (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қоса алғанда):
- белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюминий силикаттарын қоса алғанда, қос немесе күрделі силикаттар:
- - авиациялық қозғалтқыштарды5 өндіру үшін)
112
2842100008
Азидтерден басқа, бейорганикалық қышқылдардың немесе пероксоқышқылдардың тұздары (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қоса алғанда):
- белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюминий силикаттарын қоса алғанда, қос немесе күрделі силикаттар:
- - басқалар
113
2842901000
Азидтерден басқа, бейорганикалық қышқылдардың немесе пероксоқышқылдардың тұздары (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қоса алғанда):
- басқалар:
- - тұздар, қос тұздар немесе селен немесе теллур қышқылдарының күрделі тұздары
114
2842908000
Азидтерден басқа, бейорганикалық қышқылдардың немесе пероксоқышқылдардың тұздары (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қоса алғанда):
- басқалар:
- - басқалар
115
3802100000
Белсендірілген көмір; табиғи минералдық активтендірілген өнімдер; пайдаланылған жануар көмірін қоса алғанда, жануар көмірі:
- белсендірілген көмір
116
3802900000
Белсендірілген көмір; табиғи минералдық активтендірілген өнімдер; пайдаланылған жануар көмірін қоса алғанда, жануар көмірі:
- басқалар
117
6802100000
6801 тауар позициясының тауарларынан өзге ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (сланецтен өзге), және, одан жасалған бұйымдар; негізді немесе негізсіз табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе осыған ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:
- максималды қыры 7 см-ден кем емес мөлшерлі жағымен шаршыға кірігетін тік бұрыш немесе тік бұрыш емес плиткалар, кубиктер (шаршыны қоса алғанда) және осыған ұқсас бұйымдар; қолдан сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ

2833400000
Сульфаты; квасцы; пероксосульфаты (персульфаты):
— пероксосульфаты (персульфаты)
103
2841300000
Соли оксометаллических или пероксометаллических кислот:
— дихромат натрия
104
2841500000
Соли оксометаллических или пероксометаллических кислот:
— хроматы и дихроматы прочие; пероксохроматы
105
2841610000
Соли оксометаллических или пероксометаллических кислот:
— манганиты, манганаты и перманганаты:
— — перманганат калия
106
2841690000
Соли оксометаллических или пероксометаллических кислот:
— манганиты, манганаты и перманганаты:
— — прочие
107
2841700000
Соли оксометаллических или пероксометаллических кислот:
— молибдаты
108
2841800000
Соли оксометаллических или пероксометаллических кислот:
— вольфраматы
109
2841903000
Соли оксометаллических или пероксометаллических кислот:
— прочие:
— — цинкаты и ванадаты
110
2841908500
Соли оксометаллических или пероксометаллических кислот:
— прочие:
— — прочие
111
2842100002
Соли неорганических кислот или пероксокислот (включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава), кроме азидов, прочие:
— силикаты двойные или комплексные, включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава:
— — для производства авиационных двигателей5)
112
2842100008
Соли неорганических кислот или пероксокислот (включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава), кроме азидов, прочие:
— силикаты двойные или комплексные, включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава:
— — прочие
113
2842901000
Соли неорганических кислот или пероксокислот (включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава), кроме азидов, прочие:
— прочие:
— — соли, двойные соли или комплексные соли селеновой или теллуровой кислот
114
2842908000
Соли неорганических кислот или пероксокислот (включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава), кроме азидов, прочие:
— прочие:
— — прочие
115
3802100000
Уголь активированный; продукты минеральные природные активированные; уголь животный, включая использованный животный уголь:
— уголь активированный
116
3802900000
Уголь активированный; продукты минеральные природные активированные; уголь животный, включая использованный животный уголь:
— прочие
117
6802100000
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
— плитки, кубики и аналогичные изделия, прямоугольной (включая квадратную) или непрямоугольной формы, наибольшая поверхность которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные

– – – балқыманың 1000 бөлігінде күмістің 999 бөлігінен кем емес бөлігі бар
130
7106910009
Өнделген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ түрдегі күміс (алтыннан немесе платинадан алынған гальванды қаптамасы бар күмісті қоса алғанда):
– өзгелері:
– – өнделмеген түрде:
– – – өзгелері
131
7106920000
Өнделген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ түрдегі күміс (алтыннан немесе платинадан алынған гальванды қаптамасы бар күмісті қоса алғанда):
– өзгелері:
– – жартылай өнделген түрде
132
7108110000
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
– тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
--ұнтақ
133
7108120001
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
- ақшалай емес:
– – өзге де өнделмеген нысандарда:
– – – балқыманың 1000 бөлшегіне құрамында кем дегенде 995 алтын бөлшегі бар құймада
134
7108120009
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
– тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
– – өзге де өнделмеген нысандарда:
---басқалары
135
7108131000
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
– тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
– – өзге де өнделмеген нысандарда:
– – – шыбықтар, сымдар мен профильдер; пластиналар; кез келген негізді есептемегенде, қалыңдығы 0,15 мм-ден астам табақтар мен жолақтар
136
7108138000
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
– тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
– – өзге де өнделмеген нысандарда:
---басқалары
137
7108200001
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
– тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
– – – балқыманың 1000 бөлшегіне құрамында кем дегенде 995 алтын бөлшегі бар құймада
138
7108200009
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
– тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
--басқалары
139
7110110001
Өңделмеген немесе жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі платина:
- платина:
- - өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі:
- - - қорытпаның 1000 бөлігіне шаққанда құрамында платинаның кем дегенде 999,5 бөлігі бар құймаларда
140
7110110009
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
- платина:
- - өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі:
---басқалары

— — — в слитках с содержанием не менее 999 частей серебра на 1000 частей сплава
130
7106910009
Серебро (включая серебро с гальваническим покрытием из золота или платины), необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— прочее:
— — в необработанном виде:
— — — прочее
131
7106920000
Серебро (включая серебро с гальваническим покрытием из золота или платины), необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— прочее:
— — в полуобработанном виде
132
7108110000
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— немонетарное:
— — порошок
133
7108120001
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— немонетарное:
— — в прочих необработанных формах:
— — — в слитках с содержанием не менее 995 частей золота на 1000 частей сплава
134
7108120009
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— немонетарное:
— — в прочих необработанных формах:
— — — прочее
135
7108131000
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— немонетарное:
— — в прочих полуобработанных формах:
— — — прутки, проволока и профили; пластины; листы и полосы или ленты толщиной более 0,15 мм, не считая любой основы
136
7108138000
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— немонетарное:
— — в прочих полуобработанных формах:
— — — прочее
137
7108200001
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— монетарное:
— — в слитках с содержанием не менее 995 частей золота на 1000 частей сплава
138
7108200009
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— монетарное:
— — прочее
139
7110110001
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— платина:
— — необработанная или в виде порошка:
— — — в слитках с содержанием не менее 999,5 частей платины на 1000 частей сплава
140
7110110009
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— платина:
— — необработанная или в виде порошка:
— — — прочая

141
7110191000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
-платина:
- - өзгелері:
- - - шыбықтар, сымдар және профильдер; пластиналар; кез келген негізді есептемегенде, таспалар және қалыңдығы 0,15 мм-ден асатын табақтар немесе жолақтар
142
7110198001
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
- платина:
- - өзгелері:
- - - өзгелері:
- - - - құбырлар, түтікшелер және қуыс дөңбектер; кез келген негізді есептемегенде, қалыңдығы 0,15 мм-ден асатын жұқа табақтар және жолақтар (қақтама)
143
7110198009
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
- платина:
- - өзгелері:
- - - өзгелері:
- - - - өзгелері
144
7110210001
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
- палладий:
- - өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі:
- - - қорытпаның 1000 бөлігіне шаққанда құрамында паладийдің кем дегенде 999,5 бөлігі бар құйма
145
7110210009
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
- палладий:
- - өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі:
- - - өзгелері
146
7110290000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
- палладий:
- - өзгелері
147
7110310000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
- родий:
- - өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі
148
7110390000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
- родий:
- - өзгелері
149
7110410000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
- иридий, осмий және рутений:
- - өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі
150
7110490000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
- иридий, осмий және рутений:
- - өзгелері
151
7112300000
Бағалы металдардың немесе бағалы металдармен қапталған металдардың қалдықтары мен сынықтары; 8549 тауар позициясының тауарларынан басқа, негізінен бағалы металдарды алу үшін пайдаланылатын, құрамында бағалы металл немесе бағалы металдардың қосылыстары бар өзге де қалдықтар мен сынықтар:
- құрамында бағалы металл немесе бағалы металл қосылыстары бар күл
152
7112910000
Бағалы металдардың немесе бағалы металдармен қапталған металдардың қалдықтары мен сынықтары; 8549 тауар позициясының тауарларынан басқа, негізінен бағалы металдарды алу үшін пайдаланылатын, құрамында бағалы металл немесе бағалы металдардың қосылыстары бар өзге де қалдықтар мен сынықтар:
- өзгелері:
- - алтын жалатылған металды қоса алғанда, бірақ құрамында басқа бағалы металдар бар қалдықтарды қоспағандағы, алтын
153
7112920000
Бағалы металдардың немесе бағалы металдармен қапталған металдардың қалдықтары мен сынықтары; 8549 тауар позициясының тауарларынан басқа, негізінен бағалы металдарды алу үшін пайдаланылатын, құрамында бағалы металл немесе бағалы металдардың қосылыстары бар өзге де қалдықтар мен сынықтар:
- өзгелері:
- - платинамен жалатылған металды қоса алғанда, бірақ құрамында басқа бағалы металдар бар қалдықтарды қоспағандағы платина

141
7110191000
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— платина:
— — прочая:
— — — прутки, проволока и профили; пластины; листы и полосы или ленты толщиной более 0,15 мм, не считая любой основы
142
7110198001
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— платина:
— — прочая:
— — — прочая:
— — — — трубы, трубки и пустотелые болванки; тонкие листы и полосы (фольга) толщиной не более 0,15 мм, не считая любой основы
143
7110198009
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— платина:
— — прочая:
— — — прочая:
— — — — прочая
144
7110210001
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— палладий:
— — необработанный или в виде порошка:
— — — в слитках с содержанием не менее 999,5 частей палладия на 1000 частей сплава
145
7110210009
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— палладий:
— — необработанный или в виде порошка:
— — — прочий
146
7110290000
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— палладий:
— — прочий
147
7110310000
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— родий:
— — необработанный или в виде порошка
148
7110390000
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— родий:
— — прочий
149
7110410000
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— иридий, осмий и рутений:
— — необработанные или в виде порошка
150
7110490000
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— иридий, осмий и рутений:
— — прочие
151
7112300000
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов, кроме товаров товарной позиции 8549:
— зола, содержащая драгоценный металл или соединения драгоценного металла
152
7112910000
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов, кроме товаров товарной позиции 8549:
— прочие:
— — золота, включая металл, плакированный золотом, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
153
7112920000
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов, кроме товаров товарной позиции 8549:
— прочие:
— — платины, включая металл, плакированный платиной, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы

179
7204219000
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; балқытуға арналған қара металдардың құймалары (шихталы құймалар):
– қосындыланған болаттың қалдықтары мен сынықтары:
– – коррозияға төзiмдi болаттар:
- - - басқалары
180
7204290000
қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
– қосындыланған болаттың қалдықтары мен сынықтары:
– – өзгелерi
181
7204300000
қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
- қалайы қабатымен қапталған қара металдардың қалдықтары мен сынықтары
182
7204411000
қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
– қосындыланған болаттың қалдықтары мен сынықтары:
– – пакеттелген немесе пакеттелмеген токарь жаңқасы, қиындылар, сынықтар, жоңғылау өндiрiсінiң қалдықтары, үгiндiлер, қиындылардың және қалыптаудың қалдықтары:
– – – токарь жаңқасы, қиындылар, сынықтар, жоңғылау өндiрiсінiң қалдықтары
183
7204419100
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
– қосындыланған болаттың қалдықтары мен сынықтары:
– – пакеттелген немесе пакеттелмеген токарь жаңқасы, қиындылар, сынықтар, жоңғылау өндiрiсінiң қалдықтары, үгiндiлер, қиындылардың және қалыптаудың қалдықтары:
– – – қиындылардың және қалыптаудың қалдықтары:
- - - - пакеттелген
184
7204419900
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
– қосындыланған болаттың қалдықтары мен сынықтары:
– – пакеттелген немесе пакеттелмеген токарь жаңқасы, қиындылар, сынықтар, жоңғылау өндiрiсінiң қалдықтары, үгiндiлер, қиындылардың және қалыптаудың қалдықтары:
– – – қиындылардың және қалыптаудың қалдықтары:
- - - - өзгелерi
185
7204491000
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
– қосындыланған болаттың қалдықтары мен сынықтары:
- - өзгелерi:
- - - ұсақталған (кесілген)
186
7204493000
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
- қалдықтар және өзге де сынықтар:
- - өзгелерi:
- - - өзгелерi:
- - - - пакеттелген
187
7204499000
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
- қалдықтар және өзге де сынықтар:
- - өзгелерi:
- - - өзгелерi:
- - - - өзгелерi
188
7204500000
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
- балқытуға арналған құймалар (шихта құймалары)
189
7402000000
Тазартылмаған мыс; электрлiк тазартуға арналған мыс анодтары

179
7204219000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом легированной стали:
— — коррозионностойкой стали:
— — — прочей
180
7204290000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом легированной стали:
— — прочей
181
7204300000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом черных металлов, покрытых слоем олова
182
7204411000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом прочие:
— — токарная стружка, обрезки, обломки, отходы фрезерного производства, опилки, отходы обрезки и штамповки, пакетированные или непакетированные:
— — — токарная стружка, обрезки, обломки, отходы фрезерного производства, опилки
183
7204419100
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом прочие:
— — токарная стружка, обрезки, обломки, отходы фрезерного производства, опилки, отходы обрезки и штамповки, пакетированные или непакетированные:
— — — отходы обрезки и штамповки:
— — — — пакетированные
184
7204419900
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом прочие:
— — токарная стружка, обрезки, обломки, отходы фрезерного производства, опилки, отходы обрезки и штамповки, пакетированные или непакетированные:
— — — отходы обрезки и штамповки:
— — — — прочие
185
7204491000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом прочие:
— — прочие:
— — — дробленые (резаные)
186
7204493000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — пакетированные
187
7204499000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — прочие
188
7204500000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— слитки для переплавки (шихтовые слитки)
189
7402000000
Медь нерафинированная; медные аноды для электролитического рафинирования

228
8112290000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- хром:
- - өзгелері
229
8112310000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- гафний:
- - өңделмеген; қалдықтар мен сынықтар; ұнтақтар
230
8112390000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- гафний:
- - өзгелері
231
8112410001
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- рений:
- - өңделмеген; қалдықтар мен сынықтар; ұнтақтар:
- - - қалдықтар мен сынықтар
232
8112410009
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- рений:
- - өңделмеген; қалдықтар мен сынықтар; ұнтақтар:
- - - өзгелері
233
8112490000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- рений:
- - өзгелері
234
8112510000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- таллий:
- - өңделмеген; ұнтақтар
235
8112520000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- таллий:
- - қалдықтар мен сынықтар
236
8112590000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- таллий:
- - өзгелері
237
8112610000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- кадмий:
- - қалдықтар мен сынықтар
238
8112690001
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- кадмий:
- - өзгелері:
- - - өңделмеген; ұнтақтар
239
8112690009
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- кадмий:
- - өзгелері:
- - - өзгелері

228
8112290000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— хром:
— — прочий
229
8112310000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— гафний:
— — необработанный; отходы и лом; порошки
230
8112390000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— гафний:
— — прочий
231
8112410001
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— рений:
— — необработанный; отходы и лом; порошки:
— — — отходы и лом
232
8112410009
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— рений:
— — необработанный; отходы и лом; порошки:
— — — прочий
233
8112490000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— рений:
— — прочий
234
8112510000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— таллий:
— — необработанный; порошки
235
8112520000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— таллий:
— — отходы и лом
236
8112590000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом: — таллий: — — прочий
237
8112610000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— кадмий:
— — отходы и лом
238
8112690001
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— кадмий:
— — прочий:
— — — необработанный; порошки
239
8112690009
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— кадмий:
— — прочий:
— — — прочий

240
8112922101
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- өзгелері:
- - өңделмеген; қалдықтар мен сынықтар; ұнтақтар:
- - - ниобий (колумбий); галлий; индий; ванадий; германий:
- - - - қалдықтар мен сынықтар:
- - - - - германий
241
8112922108
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- өзгелері:
- - өңделмеген; қалдықтар мен сынықтар; ұнтақтар:
- - - ниобий (колумбий); галлий; индий; ванадий; германий:
- - - - қалдықтар мен сынықтар:
- - - - - өзгелері
242
8112924100
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда: - басқалар:
- - өңделмеген; қалдықтар мен сынықтар; ұнтақтар:
- - - ниобий (колумбий); галлий; индий; ванадий; германий:
- - - - өзгелері:
- - - - - ниобий (колумбий)
243
8112928100
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- өзгелері:
- - өңделмеген; қалдықтар мен сынықтар; ұнтақтар:
- - - ниобий (колумбий); галлий; индий; ванадий; германий:
- - - - өзгелері:
- - - - - индий
244
8112928900
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- өзгелері:
- - өңделмеген; қалдықтар мен сынықтар; ұнтақтар:
- - - ниобий (колумбий); галлий; индий; ванадий; германий:
- - - - өзгелері:
- - - - - галлий
245
8112929101
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
- өзгелері:
- - өңделмеген; қалдықтар мен сынықтар; ұнтақтар:
- - - ниобий (колумбий); галлий; индий; ванадий; германий:
- - - - өзгелері:
- - - - - ванадий:
- - - - - - ванадий-титан құймаларын, қорытпаларын және шламдарын өндіруге арналған алюминий лигатурасы5)

240
8112922101
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— прочие:
— — необработанные; отходы и лом; порошки:
— — — ниобий (колумбий); галлий; индий; ванадий; германий:
— — — — отходы и лом:
— — — — — германий
241
8112922108
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— прочие:
— — необработанные; отходы и лом; порошки:
— — — ниобий (колумбий); галлий; индий; ванадий; германий:
— — — — отходы и лом:
— — — — — прочие
242
8112924100
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— прочие:
— — необработанные; отходы и лом; порошки:
— — — ниобий (колумбий); галлий; индий; ванадий; германий:
— — — — прочие:
— — — — — ниобий (колумбий)
243
8112928100
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— прочие:
— — необработанные; отходы и лом; порошки:
— — — ниобий (колумбий); галлий; индий; ванадий; германий:
— — — — прочие:
— — — — — индий
244
8112928900
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— прочие:
— — необработанные; отходы и лом; порошки:
— — — ниобий (колумбий); галлий; индий; ванадий; германий:
— — — — прочие:
— — — — — галлий
245
8112929101
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— прочие:
— — необработанные; отходы и лом; порошки:
— — — ниобий (колумбий); галлий; индий; ванадий; германий:
— — — — прочие:
— — — — — ванадий:
— — — — — — ванадий-алюминиевая лигатура для производства титановых слитков, сплавов и слябов5)