Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 15 наурыздағы № 278 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 наурызда № 32068 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.04.2023 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Казақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 наурыздағы
№ 278 Бұйрықпен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2025 № 629 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары — Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 23 сәуірдегі № 384 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18603 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлардың тізбесі осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 31.10.2025 № 657 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 23 сәуірдегі
№ 384 бұйырығымен
бекітілген
Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесі
Тауардың атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды
"Виртуалдық қойма" модуліне енгізу мерзімі
1
2
3
4
1
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — коньяк (Cognac)

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2023 года № 278. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2023 года № 32068.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 апреля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра -Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утвержден
приказом Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2023 года № 278
Перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 28.10. 2025 № 629 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. В приказе Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 23 апреля 2019 года № 384 "Об утверждении перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18603) внести следующее изменение:
Перечень товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню.
3. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 31.10.2025 № 657 (вводится в действие с 01.01.2026).
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Утвержден
приказом Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 апреля 2019 года № 384
Перечень товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур (далее – Перечень)
№ п/п
Наименование товара
Код товарной номенклатуры внешне-экономической деятельности Евразийского экономического союза
Срок ввода в модуль "Виртуальный склад"
1
2
3
4
1
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — коньяк (Cognac)

2023 жылғы 1 сәуір
6
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өңделмеген дистилляттар
2208204000
2023 жылғы 1 сәуір
7
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — коньяк (Cognac)
2208206200
2023 жылғы 1 сәуір
8
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабының дистилляциясы немесе жүзім сығындысы нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — армагнак (Armagnac)
2208206400
2023 жылғы 1 сәуір
9
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған алкоголь тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — граппа
2208208600
2023 жылғы 1 сәуір
10
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған алкоголь тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Шерри бренди (Brandy de Jerez)
2208208700
2023 жылғы 1 сәуір
11
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған алкоголь тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — өзгелері
2208208900
2023 жылғы 1 сәуір
12
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — "Бурбон" виски, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208301100
2023 жылғы 1 сәуір
13
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — "Бурбон" виски, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам

1 апреля 2023 года
6
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — дистилляты необработанные
2208204000
1 апреля 2023 года
7
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — коньяк (Cognac)
2208206200
1 апреля 2023 года
8
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда: — — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — арманьяк (Armagnac)
2208206400
1 апреля 2023 года
9
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда: — — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — граппа
2208208600
1 апреля 2023 года
10
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда: — — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — хересный бренди (Brandy de Jerez)
2208208700
1 апреля 2023 года
11
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — прочие
2208208900
1 апреля 2023 года
12
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски "Бурбон", в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208301100
1 апреля 2023 года
13
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски "Бурбон", в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров

2208301900
2023 жылғы 1 сәуір
14
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — жалғыз уытты виски:
— — — — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда
2208303001
2023 жылғы 1 сәуір
15
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — жалғыз уытты виски:
— — — — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда
2208303009
2023 жылғы 1 сәуір
16
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — уыттан жасалған, купаждалған виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литр немесе одан аз
2208304100
2023 жылғы 1 сәуір
17
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — уыттан жасалған, купаждалған виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литрден астам
2208304900
2023 жылғы 1 сәуір
18
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — бір дәнді және купаждалған астықты, ыдыс сыйымдылығы виски:
— — — — 2 литр немесе одан аз
2208306100
2023 жылғы 1 сәуір
19
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — бір дәнді және купаждалған астықты, ыдыс сыйымдылығы виски:
— — — — 2 литрден астам
2208306900
2023 жылғы 1 сәуір
20
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — купаждалған өзге виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литр немесе одан аз

2208301900
1 апреля 2023 года
14
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски односолодовое:
— — — — в сосудах емкостью 2 литра или менее
2208303001
1 апреля 2023 года
15
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски односолодовое:
— — — — в сосудах емкостью более 2 литров
2208303009
1 апреля 2023 года
16
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски солодовое купажированное, в сосудах емкостью:
— — — — 2 литра или менее
2208304100
1 апреля 2023 года
17
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски солодовое купажированное, в сосудах емкостью:
— — — — более 2 литров
2208304900
1 апреля 2023 года
18
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски однозерновое и купажированное зерновое, в сосудах емкостью:
— — — — 2 литра или менее
2208306100
1 апреля 2023 года
19
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски однозерновое и купажированное зерновое, в сосудах емкостью:
— — — — более 2 литров
2208306900
1 апреля 2023 года
20
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски купажированное прочее, в сосудах емкостью:
— — — — 2 литра или менее

2023 жылғы 1 сәуір
23
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — өзге, ыдыс сыйымдылығы:
— — 2 литрден астам
2208308800
2023 жылғы 1 сәуір
24
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 1 гектолитр таза спиртке 225 г. немесе одан да астам этил және метил спиртінен басқа, құрамында ұшпалы заттар бар ром (жол берілетін ауытқуы 10%-дан)
2208401100
2023 жылғы 1 сәуір
25
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — 1 литр таза спирт үшін бағасы 7,9 евродан астам
2208403100
2023 жылғы 1 сәуір
26
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — өзгелер

1 апреля 2023 года
23
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — прочее, в сосудах емкостью:
— — более 2 литров
2208308800
1 апреля 2023 года
24
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — ром с содержанием летучих веществ, кроме этилового и метилового спиртов, 225 г или более на 1 гектолитр чистого спирта (с допустимым отклонением 10%)
2208401100
1 апреля 2023 года
25
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — стоимостью более 7,9 евро за 1 литр чистого спирта
2208403100
1 апреля 2023 года
26
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — прочие

2023 жылғы 1 сәуір
40
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — арақ, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208901900
2023 жылғы 1 сәуір
41
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өрік, алмұрт немесе шие спирт тұнбасы (ликерді қоспағанда):
— — — 2 литр немесе одан аз
2208903300
2023 жылғы 1 сәуір
42
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өрік, алмұрт немесе шие спирт тұнбасы (ликерді қоспағанда):
— — — 2 литрден астам
2208903800
2023 жылғы 1 сәуір
43
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — узо
2208904100
2023 жылғы 1 сәуір
44
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — жемістерден айдалған:
— — — — — — — кальвадос
2208904500
2023 жылғы 1 сәуір
45
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — жемістерден айдалған:
— — — — — — — өзгелері
2208904800
2023 жылғы 1 сәуір
46
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — текила
2208905400
2023 жылғы 1 сәуір
47
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — өзгелері:
— — — — — — — — мезкал

1 апреля 2023 года
40
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — аррак, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208901900
1 апреля 2023 года
41
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — сливовая, грушевая или вишневая спиртовая настойка (исключая ликеры), в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208903300
1 апреля 2023 года
42
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — сливовая, грушевая или вишневая спиртовая настойка (исключая ликеры), в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208903800
1 апреля 2023 года
43
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — узо
2208904100
1 апреля 2023 года
44
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — перегнанные из фруктов:
— — — — — — — кальвадос
2208904500
1 апреля 2023 года
45
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью: — — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — перегнанные из фруктов:
— — — — — — — прочие
2208904800
1 апреля 2023 года
46
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — текила
2208905400
1 апреля 2023 года
47
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие:
— — — — — — — — мескаль

2208907809
2023 жылғы 1 сәуір
59
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздар кем денатуратталмаған этил спирті, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208909100
2023 жылғы 1 сәуір
60
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан кем денатуратталмаған этил спирті, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208909900

2208907809
1 апреля 2023 года
59
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208909100
1 апреля 2023 года
60
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208909900

2023 жылғы 1 сәуір
61
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — шампан
2204101100
2023 жылғы 1 сәуір
62
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — Асти спуманте
2204109100
2023 жылғы 1 сәуір
63
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — өзгелер:
— — — — спирттің нақты концентрациясы кемінде 8,5 айн.%

1 апреля 2023 года
61
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — шампанское
2204101100
1 апреля 2023 года
62
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — Асти спуманте
2204109100
1 апреля 2023 года
63
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — прочие:
— — — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемных процентов

— — — спирттің нақты концентрациясы 8,5 көлемдік пайыздан кем емес.
2204109401
2023 жылғы 1 сәуір
66
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — қорғалған географиялық көрсеткішпен (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — өзгелер
2204109409
2023 жылғы 1 сәуір
67
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — басқа сортты шараптар:
— — — спирттің нақты концентрациясы 8,5 көлемдік пайыздан кем емес

— — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемных процентов
2204109401
1 апреля 2023 года
66
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — прочие
2204109409
1 апреля 2023 года
67
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — прочие сортовые вина:
— — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемных процентов

2023 жылғы 1 сәуір
70
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — өзгелер:
— — — өзгелер
2204109809
2023 жылғы 1 сәуір
71
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 оC температура кезінде 1-ден 3 барға дейін көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атаумен (Protected Designation of Origin, PDO)
2204210600
2023 жылғы 1 сәуір
72
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 оC температура кезінде 1-ден 3 барға дейін көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — қорғалған географиялық көрсеткішпен (Protected Geographical Indication, PGI)
2204210700
2023 жылғы 1 сәуір
73
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 оC температура кезінде 1-ден 3 барға дейін көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — басқа сортты шараптар
2204210800
2023 жылғы 1 сәуір
74
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 оC температура кезінде 1-ден 3 барға дейін көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — өзгелері

1 апреля 2023 года
70
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — прочие:
— — — прочие
2204109809
1 апреля 2023 года
71
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO)
2204210600
1 апреля 2023 года
72
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI)
2204210700
1 апреля 2023 года
73
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — прочие сортовые вина
2204210800
1 апреля 2023 года
74
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — прочее

2204210900
2023 жылғы 1 сәуір
75
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — — Эльзас
2204211100
2023 жылғы 1 сәуір
76
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — Бордо
2204211200
2023 жылғы 1 сәуір
77
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — Бургундия
2204211300
2023 жылғы 1 сәуір
78
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — — Валь де Луар (Луара алқабы)
2204211700
2023 жылғы 1 сәуір
79
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — Мозель

2204210900
1 апреля 2023 года
75
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Эльзас
2204211100
1 апреля 2023 года
76
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Бордо
2204211200
1 апреля 2023 года
77
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Бургундия
2204211300
1 апреля 2023 года
78
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Валь де Луар (Долина Луары)
2204211700
1 апреля 2023 года
79
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Мозель

— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқа сортты шараптар:
— — — — — — — ақ
2204228100
2023 жылғы 1 сәуір
144
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім шырыны:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқа сортты шараптар:
— — — — — — — басқалары
2204228200
2023 жылғы 1 сәуір
145
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім шырыны:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқалары:
— — — — — — — ақ
2204228300
2023 жылғы 1 сәуір
146
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқалары:
— — — — — — — басқалары
2204228400
2023 жылғы 1 сәуір
147
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен асатын, бірақ пайыздық көлемі 22-ден аспайтын, нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар (protected designation of Origin, PDO) немесе қорғалған географиялық көрсеткіші бар (Protected Geographical Indication, PGI) шараптар:
— — — — — — — мадера және мускатель Сетубал (Setubal muscatel)
2204228500
2023 жылғы 1 сәуір
148
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:

— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие сортовые вина:
— — — — — — — белые
2204228100
1 апреля 2023 года
144
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие сортовые вина:
— — — — — — — прочие
2204228200
1 апреля 2023 года
145
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие:
— — — — — — — белые
2204228300
1 апреля 2023 года
146
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие
2204228400
1 апреля 2023 года
147
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта более 15 объемных процентов, но не более 22 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO) или с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — — — — — мадера и мускатель Сетюбал (Setubal muscatel)
2204228500
1 апреля 2023 года
148
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:

2204309600
2023 жылғы 1 сәуір
230
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — басқалары:
— — — басқалары:
— — — — басқалары
2204309800
2023 жылғы 1 сәуір
231
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— пикет

2204309600
1 апреля 2023 года
230
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — прочее:
— — — прочее:
— — — — прочее
2204309800
1 апреля 2023 года
231
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— пикет

2206008901
2023 жылғы 1 сәуір
239
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— басқалары:
— — көбікті, сыйымдылығы:
— — — 2 литрден астам ыдыстарда:
— — — — басқалары:
— — — — — басқалары
2206008909
2023 жылғы 1 сәуір
240
Өсімдік немесе хош иісті заттар қосылған Вермуттар және өзге де табиғи жүзім шараптары:
— сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — пайыздық көлемі 18 немесе одан аз нақты спирт концентрациясымен

2206008901
1 апреля 2023 года
239
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— прочие:
— — неигристые, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров:
— — — — прочие:
— — — — — прочие
2206008909
1 апреля 2023 года
240
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ:
— в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — с фактической концентрацией спирта 18 объемных процентов или менее

2205909000
2023 жылғы 1 сәуір
244
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстарда:
— — бөтелкелерде
2203000100
2023 жылғы 1 сәуір
245
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстарда:
— — басқалары
2203000900
2023 жылғы 1 сәуір
246
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 л немесе одан аз ыдыстарда
2203001000
2023 жылғы 1 сәуір
247
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— —— басқа мақсаттар үшін:
— — — — басқалары:
— — — — — моторлы бензиндер:
— — — — — — құрамында:
— — — — — — — 0,013 г/л аспайтын қорғасын бар, басқалары:
— — — — — — — — октан саны 95-тен кем (зерттеу әдісі бойынша):
— — — — — — — — — автомобиль бензині:
— — — — — — — — — — октан саны 80-нен кем (зерттеу әдісі бойынша)
2710124110
2023 жылғы 1 сәуір
248
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— —— басқа мақсаттар үшін:
— — — — басқалары:
— — — — — моторлы бензиндер:
— — — — — — құрамында:
— — — — — — — 0,013 г/л асатын қорғасын бар, басқалары:
— — — — — — — — октан саны 95-тен кем (зерттеу әдісі бойынша):
— — — — — — — — — автомобиль бензині:
— — — — — — — — — — октан саны 80 немесе одан көп, бірақ 92-ден аз (зерттеу әдісі бойынша)
2710124120
2023 жылғы 1 сәуір
249
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— —— басқа мақсаттар үшін:
— — — — басқалары:
— — — — — моторлы бензиндер:
— — — — — — құрамында:

2205909000
1 апреля 2023 года
244
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью 10 л или менее:
— — в бутылках
2203000100
1 апреля 2023 года
245
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью 10 л или менее:
— — прочее
2203000900
1 апреля 2023 года
246
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью более 10 литров
2203001000
1 апреля 2023 года
247
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — прочие, с содержанием свинца:
— — — — — — — не более 0,013 г/л:
— — — — — — — — с октановым числом менее 95 (по исследовательскому методу):
— — — — — — — — — бензин автомобильный:
— — — — — — — — — — с октановым числом менее 80 (по исследовательскому методу)
2710124110
1 апреля 2023 года
248
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — прочие, с содержанием свинца:
— — — — — — — не более 0,013 г/л:
— — — — — — — — с октановым числом менее 95 (по исследовательскому методу):
— — — — — — — — — бензин автомобильный:
— — — — — — — — — — с октановым числом 80 или более, но менее 92 (по исследовательскому методу)
2710124120
1 апреля 2023 года
249
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — прочие, с содержанием свинца:

— — — — — — құрамында күкірт мөлшері 0,05 мас. % аспайтын:
— — — — — — — дизель отыны:
— — — — — — — — маусымаралық
2710194240
2023 жылғы 1 сәуір
259
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — басқалары:
— — — ауыр дистилляттар:
— — — — газойли:
— — — — — басқа мақсаттар үшін:
— — — — — — құрамында күкірт мөлшері 0,05 мас.% аспайтын:
— — — — — — — дизель отыны:
— — — — — — — — басқалары
2710194250
2023 жылғы 1 сәуір
260
Құрамында кемiнде 80 пайыздық көлемде спирт бар денатураландырылмаған этил спиртi; денатураландырылған, кез келген концентрациядағы этил спиртi және өзге де спирт тұнбалары:
— құрамында 80 пайыздық көлемде немесе одан астам спирт бар денатураландырылмаған этил спирті
2207100000
2023 жылғы 1 сәуір
261
Электр немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту
немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны тазалауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
сыртқы есiктерi немесе жәшіктері бөлек біріктірілген тоңазытқыш-мұздатқыштар, немесе олардың комбинациялары:
— — тек сыртқы есіктері бөлек:
— — — сыйымдылығы 340 литрден асатын:
— — — — тұрмыстық тоңазытқыштар-мұздатқыштар
8418102001
2023 жылғы 1 сәуір
262
Электр немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту
немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны тазалауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
сыртқы есiктерi немесе жәшіктері бөлек біріктірілген тоңазытқыш-мұздатқыштар, немесе олардың комбинациялары:
— — тек сыртқы есіктері бөлек:
— — — басқалары:
— — — — тұрмыстық тоңазытқыштар-мұздатқыштар
8418108001
2023 жылғы 1 сәуір
263
СУЛТАН
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — сыйымдылығы 340 литрден астам
8418211000

— — — — — — с содержанием серы не более 0,05 мас.%:
— — — — — — — дизельное топливо:
— — — — — — — — межсезонное
2710194240
1 апреля 2023 года
259
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — прочие:
— — — тяжелые дистилляты:
— — — — газойли:
— — — — — для прочих целей:
— — — — — — с содержанием серы не более 0,05 мас.%:
— — — — — — — дизельное топливо:
— — — — — — — — прочее
2710194250
1 апреля 2023 года
260
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более; этиловый спирт и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации:
— спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более
2207100000
1 апреля 2023 года
261
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми или ящиками, или их комбинациями:
— — только с раздельными наружными дверьми:
— — — емкостью более 340 литров:
— — — — холодильники-морозильники бытовые
8418102001
1 апреля 2023 года
262
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми или ящиками, или их комбинациями:
— — только с раздельными наружными дверьми:
— — — прочие:
— — — — холодильники-морозильники бытовые
8418108001
1 апреля 2023 года
263
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — емкостью более 340 литров
8418211000

— — — — — 250 литрден астам, бірақ 340 литрден аспайтын
8418219900
2023 жылғы 1 сәуір
268
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 800 литрден аспайтын "ларь" типті мұздатқыштар:
— — сыйымдылығы 400 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418302001

— — — — — более 250 литров, но не более 340 литров
8418219900
1 апреля 2023 года
268
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 литров:
— — емкостью не более 400 литров:
— — — морозильники бытовые
8418302001

2023 жылғы 1 сәуір
269
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 800 литрден аспайтын "ларь" типті мұздатқыштар:
— — сыйымдылығы 400 литрден артам, бірақ 800 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418308001
2023 жылғы 1 сәуір
270
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 900 литрден аспайтын тік типті мұздатқыш шкафтар:
— — сыйымдылығы 250 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418402001
2023 жылғы 1 сәуір
271
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 900 литрден аспайтын тік типті мұздатқыш шкафтар:
— — сыйымдылығы 250 литрден астам, бірақ 900 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418408001
2023 жылғы 1 сәуір
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 31.10.2025 № 657 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 31.10.2025 № 657 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1 апреля 2023 года
269
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 литров:
— — емкостью более 400 л, но не более 800 литров:
— — — морозильники бытовые
8418308001
1 апреля 2023 года
270
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 литров:
— — емкостью не более 250 литров:
— — — морозильники бытовые
8418402001
1 апреля 2023 года
271
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 литров:
— — емкостью более 250 литров, но не более 900 литров:
— — — морозильники бытовые
8418408001
1 апреля 2023 года
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2019 года № 1424
Перечень товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом и.о. Министра финансов РК от 31.10.2025 № 657 (вводится в действие с 01.01.2026).
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2019 года № 1424
Правила оформления сопроводительных накладных на товары и их документооборот
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом и.о. Министра финансов РК от 31.10.2025 № 657 (вводится в действие с 01.01.2026).