"Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпаратты қарау туралы" есеп нысанын, оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 9 қаңтардағы № 13 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 13 қаңтарда № 31686 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2026 жылғы 28 шілдедегі № 124 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 28.07.2026 № 124 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңының 9-бабының 22) тармақшасына, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 12) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынадай:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпаратты қарау туралы" есеп нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпараттарды қарау туралы" есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпаратты қарау туралы" есеп нысанын, оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 қаңтардағы № 11 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19886 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне мәлімет үшін, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік күзет қызметі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 9 қаңтардағы
№ 13 бұйрығына
1 қосымша
нысан
"Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпаратты қарау туралы" есеп
Атауы
Жол коды
Есептік кезеңнің басында қаралмаған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарламалар және өзге де ақпараттар қалдығы
Есепті кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы жолданымдардың, хабарламалардың және өзге де ақпараттардың саны
Тергеуде болуы бойынша берілгендер қатарынан қабылданды
Шешім қабылданған
олардың ішінде:
Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінде (бұдан әрі – СДТБТ) жолданымдарды және хабарламаларды тіркеу туралы
қараусыз қалдырылған және номенклатуралық істе сақталған
Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚПК) 181-бабының 5-бөлігіне сәйкес, уәкілетті мемлекеттік органға немесе лауазымды адамға жіберілген
кінәлі адамды әкімшілік немесе тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы мәселелерді қарау құзыретіне кіретін уәкілетті органға (лауазымды адамға) жолданған
Ақпаратты есепке алу кітабына қоса біріктірілген
СДТБТ-ға қоса тіркелген
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы келіп түскен жолданымдар мен хабарлар және өзге де ақпараттарды қарау туралы
1
жеке және заңды адамның жазбаша арызы
2
жеке және заңды адамның ауызша арызы
3
органның немесе ұйымның лауазымды адамының хабарламасы
4
кінәсін мойындап келу
5
бұқаралық ақпарат құралдарындағы хабар
6
лауазымды адамның баянаты
7
Жедел басқарма орталығының хабары
8
анықталмаған адамның арызы
9
лауазымды адамның бастамашылық баянаты (жедел іздестіру іс-шарасы барысында қызметкерлер анықтаған)
10
Бұдан бұрын ҚР ҚПК 181-бабының 5-бөлігінің тәртібінде, уәкілетті мемлекеттік органнан келіп түскен
11
Отбасы-тұрмыстық саладағы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы жолданымдар және хабарлардың саны
12
Салықтық тексеріс шеңберінде қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
13
Жеке адамға қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
14
Отбасына және кәмелетке толмағандарға қатысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
15
Адамның және азаматтың конституциялық және өзге де құқықтары мен бостандықтарына қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
16
Бейбітшілікке және адамзат қауіпсіздігіне қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
17
Мемлекеттің конституциялық құрылысының негіздеріне және қауіпсіздігіне қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
18
Меншікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
19
Ақпараттандыру және байланыс саласындағы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
20
Экономикалық қызмет саласындағы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
21
Коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қайшы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
22
Қоғамдық қауіпсіздікке және қоғамдық тәртіпке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
23
Халық денсаулығына және имандылыққа қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
24
Медициналық қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
25
Экологиялық қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
26
Көліктегі қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
27
Мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне қарсы сыбайлас жемқорлық және өзге де қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
28
Баскару тәртібіне қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
29
Сот төрелігіне және жазалардың орындалу тәртібіне қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
30
Әскери қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар саны
31
Азаптауларға қатысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы жолданымдар және хабарлардың саны
32
Адам саудасы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы жолданымдар және хабарлардың саны
33
Кестенің жалғасы
олардың ішінде:
қарау мерзімдері
аумақтылығы бойынша берілген, бірақ жолданымдар, хабарламалар бойынша шешімдер қабылданбаған
Есептен жасырынған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге ақпараттардың анықталған барлық саны
Жеке тәртіпте қарау үшін сотқа жолданған

Об утверждении формы отчета "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях", Инструкции по его формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 января 2023 года № 13. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 января 2023 года № 31686
В соответствии с подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму отчета "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 января 2020 года № 11 "Об утверждении формы отчета "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19886).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов для сведения, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной
безопасности Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАН"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 9 января 2023 года № 13
форма
Отчет "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях"
Наименование
Код строки
Остаток нерассмотренных заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях на начало отчетного периода
Количество зарегистрированных в отчетном периоде заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях
Принято из числа переданных
Принято решений
А
Б
1
2
3
4
Всего поступило заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях
1
письменное заявление физического или юридического лица
2
устное заявление физического или юридического лица
3
сообщение должностного лица органа или организации
4
явка с повинной
5
сообщение в средствах массовой информации
6
рапорт должностного лица
7
сообщение Центра оперативной информации
8
заявление неустановленного лица
9
инициативный рапорт должностного лица (выявлено сотрудником в ходе оперативного розыскного мероприятия)
10
поступило с уполномоченного государственного органа, которое ранее направленно в порядке части 5 статьи 181 УПК РК
11
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в семейно-бытовой сфере
12
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в рамках налоговой проверки
13
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против личности
14
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против семьи и несовершеннолетних
15
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина
16
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против мира и безопасности человечества
17
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против основ конституционного строя и безопасности государства
18
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против собственности
19
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в сфере информатизации и связи
20
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в сфере экономической деятельности
21
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против интересов службы в коммерческих и иных организациях
22
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против общественной безопасности и общественного порядка
23
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против здоровья населения и нравственности
24
Количество заявлений, сообщений и иной информации об медицинских уголовных правонарушениях
25
Количество заявлений, сообщений и иной информации об экологических уголовных правонарушениях
26
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях совершенных на транспорте
27
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях связанных с коррупцией и против интересов государственной службы и государственного управления
28
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против порядка управления
29
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против правосудия и порядка исполнения наказания
30
Количество заявлений, сообщений и иной информации об воинских уголовных правонарушениях
31
Количество заявлений, сообщений и иной информации о пытках
32
Количество заявлений, сообщений и иной информации, связанных с торговлей людьми
33
Продолжение таблицы
из них:
о регистрации заявлений, сообщений и иной информации в Едином реестре досудебных расследований (далее - ЕРДР)
оставлено без рассмотрения и хранится в номенклатурном деле
направлено в уполномоченный государственный орган или должностному лицу в соответствии с частью 5 статьи 181 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК)
направлено в уполномоченный орган (должностному лицу), в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов о привлечении виновного лица к административной или дисциплинарной ответственности
приобщено к Книге учета информации
приобщено к ЕРДР
Направлено в суд для рассмотрения в частном порядке
5
6
7
8
9
10
11
Продолжение таблицы
из них:
сроки рассмотрения
передано по территориальности, но не приняты решения по заявлениям, сообщениям
Всего выявлено укрытых от учета заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях

1. Осы "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпаратты қарау туралы" есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпарат туралы есепті қалыптастырудың негізгі ережелерін анықтайды (бұдан әрі – есеп).
2. Есептің мақсаты есептің субъектілеріне келіп түсетін қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы Ақпараттарды есепке алу кітабында (бұдан әрі – АЕК) тіркелген арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттың мазмұнын сипаттайтын құқықтық статистикалық ақпаратты және оларды қарау нәтижелерін, олар бойынша қабылданған шешімдердің мерзімдері мен негізділігін есепке алудан, жинақтаудан және жүйелеуден тұрады.
3. Есептің субъектілері "Құқық қорғау қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген мемлекеттік органдары (бұдан әрі – құқықтық статистика субъектілері) болып табылады.
4. Есеп Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарларды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларының 1-қосымшасына сәйкес (бұдан әрі – Қағидалар) К-1 "АЕК-ке есепке алу" және Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес К-2 "АЕК бойынша шешім" нысандарының (бұдан әрі – нысандар) негізінде қалыптастырылады.
5. Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу тәртібі Қағидалармен регламенттелген.
6. Есеп республика бойынша, өңірлер бойынша, әрбір құқықтық статистика субъектісі бойынша жиынтық есептен тұрады.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органдарының бастықтары Комитеттің ақпараттық жүйелеріне келіп түсетін мәліметтердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
2-тарау. Есепті қалыптастыру мерзімдері
7. Есеп тоқсан сайын үдемелі қорытындымен Комитеттің орталық аппаратында автоматтандырылған режимде қалыптастырылады.
Нысандарды Комитеттің ақпараттық жүйелеріне соңғы рет есепті кезеңнің соңғы күнінде 00:00 сағатқа дейін (Астана қаласының уақыты бойынша) жүктегеннен кейін белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылған (статистикалық кесім) есепті есептеу жүргізіледі.
Белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылған (статистикалық кесім), бекітілген есепке кез-келген түзетулер енгізуге тыйым салынады.

1. Настоящая Инструкция по формированию отчета "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях" определяет основные положения формирования отчета о заявлениях, сообщениях и иной информации об уголовных правонарушениях (далее – отчет).
2. Назначение отчета состоит в учете, накоплении и систематизации правовой статистической информации, характеризующей структуру поступающих в субъекты отчета заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях, зарегистрированных в Книге учета информации (далее - КУИ) и результаты их рассмотрения, сроки и обоснованность принятых по ним решений.
3. Субъектами отчета являются государственные органы, предусмотренные законами Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и "О специальных государственных органах" (далее - субъекты правовой статистики).
4. Отчет формируется на основании форм К-1 "Учет в КУИ", согласно приложению 1 к Правилам приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744) (далее – Правила) и К-2 "Решение по КУИ", согласно приложению 2 к Правилам (далее – формы).
5. Порядок приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях регламентирован Правилами.
6. Отчет состоит из сводного отчета по республике, по регионам, по каждому субъекту правовой статистики.
Начальники территориальных органов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечивают достоверность поступающих сведений в информационные системы Комитета на местах.
Глава 2. Сроки формирования отчета
7. Отчеты формируются ежемесячно с нарастающим итогом в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета.
После окончательной загрузки форм в информационные системы Комитета до 00:00 часов (по времени города Астаны) последнего дня отчетного периода производится расчет отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез).
В утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), внесение каких-либо корректировок запрещается.

8. Комитет есепті электрондық форматта құқықтық статистика субъектілерінің және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының құрылымдық бөлімшелерінің ресми электрондық мекенжайларына есепті кезеңнен кейінгі айдың 4-күніне орай жібереді.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс күніне тура келмесе (демалыс, мереке), онда одан кейінгі бірінші жұмыс күні мерзімнің соңғы күні болып есептеледі
3-тарау. Есепті құрылымы және қалыптастыру тәртібі
9. Есеп құқықтық статистика субъектілері тіркеген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар, сондай-ақ, есептік кезеңнің басы мен соңында шешімдер қабылданбаған, оларды қарау мерзімдері туралы мәліметтерді көрсетеді.
10. 1-бағанда есептік жылдың басындағы шешімдері қабылданбаған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы қаралмаған арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттың қалдығы ұлғаю қорытындысымен көрсетіледі.
11. 2-бағанда АЕК-да есептік кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттың саны көрсетіледі.
12. Есептік жылдың басындағы қаралмаған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар көрсеткіштерінің мөлшері (1-баған) және есептік кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар саны (2-баған) қабылданған шешімдер жөніндегі көрсеткіштер сомасына тең болуы тиіс.
3-бағанда берілгендер арасынан АЕК-да қабылданған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттардың саны көрсетіледі.
13. 4-бағанда құқықтық статистика субъектілері шешім қабылдаған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар есепке алынады.
14. 5-бағанда қабылданған шешімдердің жалпы санынан Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны көрсетіледі.
15. 6-бағанда номенклатуралық іске шығару туралы қабылданған шешімдермен расталмаған ақпарат есепке алынады, ол кейіннен номенклатуралық істе (нарядта) сақталады (4-бағанның көрсеткішінен).
16. Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚПК) 181-бабының 5-бөлігі бойынша шешім қабылданған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарлар және өзге де ақпарат есептің 7-бағанында көрсетіледі.
17. Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарлардың және өзге де ақпараттың басқа негіздері болған кезде, ҚР ҚПК-нің 179-бабының 4-бөлігі бойынша шешимдер қабылданады, олар 8-бағанда көрсетіледі.

8. Комитет ежемесячно к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом, направляет отчеты в электронном формате на официальные электронные адреса субъектов правовой статистики и структурных подразделений Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
Глава 3. Структура и порядок формирования отчета
9. Отчет отражает сведения о зарегистрированных заявлениях, сообщениях и иной информации об уголовных правонарушениях субъектами правовой статистики, а также по которым на начало и конец отчетного периода не приняты решения, сроках их рассмотрения.
10. В графе 1 с нарастающим итогом указываются остаток нерассмотренных заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях на начало отчетного года, по которым не приняты решения.
11. В графе 2 отражается количество зарегистрированных в отчетном периоде заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в КУИ.
12. Сумма показателей нерассмотренных заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушений на начало отчетного года (графа 1) и количество зарегистрированных в отчетном периоде заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях (графа 2) должна равняться сумме показателей по принятым решениям.
В графе 3 отражается количество принятых заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в КУИ из числа переданных.
13. В графе 4 учитываются заявления, сообщения и иная информация об уголовных правонарушениях, по которым субъектами правовой статистики приняты решения.
14. В графе 5 из общего количества принятых решений указывается количество зарегистрированных заявлений и сообщений и иных информациях об уголовных правонарушениях в Едином реестре досудебных расследований.
15. В графе 6 учитываются не подтвердившаяся информация с принятыми решениями о списании в номенклатурное дело, которое в дальнейшем хранится в номенклатурном деле (наряде) (из показателя графы 4).
16. Заявления, сообщения и иная информация об уголовных правонарушениях по которым принято решение по части 5 статьи 181 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК) отражаются в графе 7 отчета.
17. При наличии иных оснований по заявлению и сообщению, и иной информации об уголовных правонарушениях принимаются решения по части 4 статьи 179 УПК РК, которые отражаются в графе 8.

18. 9, 10-бағандарда бағанда бір факті бойынша АЕК-да бұдан бұрын тіркелгенге қоса біріктірілген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар есепке алынады.
Бұл ретте, олар бойынша қабылданған процестік шешімдер есепке алынбайды.
19. Сотқа жеке тәртіппен жіберілген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттың саны туралы деректер 11-бағанда көрсетіледі.
20. 12, 13-бағандарда, егер ақпаратты қарау құқықтық статистика субъектінің құзыретіне жататын болса, аумақтылығы немесе ведомстволық бағыныстылығы бойынша қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарларды және өзге де ақпаратты жолдау туралы мәліметтер қамтылады.
21. Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпаратты қарау мерзімдері туралы мәліметтер 14-17-бағандарда, оның ішінде 14-бағанда - жиырма төрт (24) сағат мерзімі ішінде, 15-бағанда бір тәулікке мерзімі бұзылған, 16-бағанда – қабылданбаған шешімдер бойынша, 17-бағанда оның ішінде, олар бойынша мерзімдері өткендер (14-бағаннан) көрсетіледі.
22. 18-бағандарда аумақтылығы бойынша жіберілген, олар бойынша шешім қабылданбаған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарлар жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.
23. 19-бағанында тіркеуден жасырынған, бірақ нәтижесінде анықталған және тиісті түрде тіркелген құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттартың саны көрсетіледі.
Жасырын қалған құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарлар, және өзге де ақпарат есепке алынады және есепке алу-тіркеу тәртіп бұзушылығы анықталған құқықтық статистика субъектісінің бөлімшесінің есебіне тіркеуге жатады.
24. 1-жолда есептік кезеңде келіп түскен қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттың жалпы саны көрсетіледі.
25. 2 – 11 жолдарда ҚР ҚПК-нің 180-бабына сәйкес сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастауға себеп болған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар есепке алынады.
26. 12-жолда отбасылық-тұрмыстық саладағы құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарлардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
13-жолда салықтық тексеру шеңберінде жасалған құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
27. 14-тен 31-ге дейінгі жолдарда Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлігінің тарауларында көзделген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарлардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
28. 32-жолда адам саудасына байланысты, 33-жолда азаптаулар жасау туралы арыздар мен хабарлардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.

18. В графах 9, 10 учитываются заявления, сообщения и иные информации об уголовных правонарушениях, приобщенные к ранее зарегистрированному в КУИ по одному факту.
При этом принятые по ним процессуальные решения не учитываются.
19. Данные о количестве заявлений, сообщений, и иной информации об уголовных правонарушениях, направленных в суд в частном порядке отражаются в графе 11.
20. В графах 12, 13 содержатся сведения о направлении заявлений и сообщений, и иной информации об уголовных правонарушениях по территориальности или подведомственности, в случае если рассмотрение информации относится к компетенции другого субъекта правовой статистики.
21. Сведения о сроках рассмотрения заявлений, сообщений и иной информации о правонарушениях отражаются в графах 14-17, в том числе в графе 14 - в срок в течение двадцати четырех (24) часов, 15 – с нарушением суточного срока, 16 – по непринятым решениям, 17 – в том числе, по которым сроки истекли (из графы 16).
22. В графе 18 отражаются сведения по заявлениям и сообщениям об уголовных правонарушениях, направленным по территориальности, по которым не принято решение.
23. В графе 19 отражаются количество заявлений и сообщений, и иной информации об уголовных правонарушениях, укрытых от регистрации, но впоследствии выявленных и зарегистрированных надлежащим образом. Данные об укрытых заявлений и сообщений, и иной информации об уголовных правонарушениях учитываются и регистрируются в отчете того подразделения субъекта правовой статистики, в котором выявлено нарушение учетно-регистрационной дисциплины.
24. В строке 1 отражаются общее количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях, поступивших в отчетный период.
25. В строках 2 – 11 учитываются заявления, сообщения и иные информации об уголовных правонарушениях послужившие поводами к началу досудебного расследования, в соответствии со статьей 180 УПК РК.
26. В строке 12 отражаются сведения о количестве заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях в семейно-бытовой сфере.
Сведения об уголовных правонарушениях, совершенных в рамках налоговой проверки содержатся в строке 13.
27. В строках 14 до 31 отражаются сведения о количестве заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, предусмотренных в главах Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан.
28. В строке 32 отражаются сведения о количестве заявлений и сообщений о совершении пыток, в строке 33 связанных с торговлей людьми.