Мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаларға келіп түсетін жолданымдарды тіркеу, есепке алу, сондай-ақ "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 4 қаңтардағы № 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 11 қаңтарда № 31679 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 69-бабының 3-бөлігіне сәйкес "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 9-бабының 22) тармақшасын басшылыққа алып, Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы ереженің 19-тармағының 37) тармақшасымен БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 05.12.2023 № 217 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаларға келіп түсетін жолданымдарды тіркеу, есепке алу, сондай-ақ "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. "Мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаларға келіп түсетін жолданымдарды тіркеу, есепке алу, сондай-ақ "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 19 мамырдағы № 70 бұйрығының күші жойылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22768 болып тіркелді).
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі-Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне мәлімет үшін, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 4 қаңтардағы
№ 4 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаларға келіп түсетін жолданымдарды тіркеу, есепке алу, сондай-ақ "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу қағидалары

Об утверждении Правил регистрации, учета обращений, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, а также ведения информационной аналитической системы "Электронные обращения"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 января 2023 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 января 2023 года № 31679.
В соответствии с частью 3 статьи 69 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, руководствуясь подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.12.2023 № 217 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации, учета обращений, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, а также ведения информационной аналитической системы "Электронные обращения".
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 мая 2021 года № 70 "Об утверждении Правил регистрации, учета обращений, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, а также ведения информационной аналитической системы "Электронные обращения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22768).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов для сведения, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Утверждены приказом
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 4 января 2023 года № 4
Правила регистрации, учета обращений, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, а также ведения информационной аналитической системы "Электронные обращения"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаларға келіп түсетін жолданымдарды тіркеу, есепке алу, сондай-ақ "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекеттің қатысуы жүз пайызды құрайтын заңды тұлғаларға келіп түсетін жолданымдарды тіркеу, есепке алу, сондай-ақ "Электрондық жолданымдар" ақпараттық талдау жүйесін (бұдан әрі – "Электрондық жолданымдар" АТЖ) жүргізу тәртібін анықтайды.
2. Осы Қағидаларда келесі ұғымдар қолданылады:
1) иесi бүркемеленген жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс – иесін анықтау мүмкін емес және (немесе) арыз иесінің қойылған қолы, оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбасы, пошталық мекенжайы жоқ жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс;
2) жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың телнұсқасы (бұдан әрі – телнұсқа) – бір тұлғадан (немесе тұлғалар тобынан) бұрын жіберілгеннің көшірмесі болып табылатын сол мәселе бойынша не соған ұқсас, соның ішінде әртүрлі субъектілерге жолданған, өзге редакцияда ресімделген немесе өзге нысанда берілген, бірақ алдыңғы қабылданған шешімді қайта қарау үшін жаңа дәлелдерді, мән-жайларды немесе құқықтық негіздерді қамтымайтын сол мәселе бойынша жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс;
3) жолданымдарды есепке алу – жолданымдарды қабылдау, тіркеу және қарау жөніндегі мәліметтерді, оның ішінде жеке қабылдауға арыздардың, хабарламалардың, сұрау салулардың, пікірлердің, ұсыныстардың тіркелуі және олардың мемлекеттік құқықтық статистикада көрсетілуі;
4) субъект – өз құзыреттеріне сәйкес жолданымдарды, хабарламаларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген мемлекеттік органдар, жергілікті өзін-өзі басқару органдары, мемлекеттің қатысуы жүз пайызды құрайтын заңды тұлғалар;
5) тег – жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың қысқаша мәнін сипаттайтын және кілт сөздер болып табылатын бір немесе бірнеше сөздер және (немесе) сөз тіркестері;
6) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті, оның аумақтық және оған теңестірілген органдары;
7) ұжымдық жолданым – екі және одан да көп жеке немесе заңды тұлғалардың бір мәселе (талап) бойынша сол бір адамдардың мүдделерін білдіретін жолданымы, хабарламасы, сұрау салуы, пікірі, ұсынысы;
8) электрондық ақпараттық есепке алу құжаты (бұдан әрі – есепке алу карточкасы) – мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу деректері қалыптасатын құқықтық статистикалық ақпарат тасымалдағышы.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила регистрации, учета обращений, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, а также ведения информационной аналитической системы "Электронные обращения" (далее – Правила) определяют порядок регистрации, учета обращений, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, а также ведения информационной аналитической системы "Электронные обращения" (далее – ИАС "Электронные обращения").
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) анонимное обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение – обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение по которому невозможно установить авторство и (или) отсутствуют подпись, в том числе электронная цифровая подпись, почтовый адрес заявителя;
2) дубликат обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения (далее – дубликат) – обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение от одного и того же лица (или группы лиц) по тому же вопросу, являющееся копией либо аналогичное ранее направленному, в том числе адресованное в разные субъекты, оформленное в иной редакции или поданное в иной форме, но не содержащее новых доводов, обстоятельств или правовых оснований для пересмотра ранее принятого решения;
3) учет обращений – фиксирование сведений по приему, регистрации и рассмотрению обращений, в том числе регистрации заявлений на личный прием, сообщений, запросов, откликов, предложений, и их отражение в государственной правовой статистике;
4) субъект – государственный орган, орган местного самоуправления, юридическое лицо со стопроцентным участием государства, которые в соответствии с их компетенцией наделены полномочиями по рассмотрению обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений;
5) тег – одно или несколько слов и (или) словосочетаний, которые описывают краткую суть обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения и являются ключевыми словами;
6) уполномоченный орган – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, его территориальные и приравненные к ним органы;
7) коллективное обращение – обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение двух и более физических или юридических лиц по одному и тому же вопросу (требованию) в интересах одних и тех же лиц;
8) электронный информационный учетный документ (далее – карточка учета) – носитель правовой статистической информации, на основании которого формируются данные государственной правовой статистики.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Тіркеу, есепке алу тәртібі
3. Субъектіге келіп түскен жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір және ұсыныс "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да тіркеуге жатады.
Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді және ұсынысты қабылдаудан бас тартуға жол берілмейді.
Ауызша жолданымдарды, хабарламаларды, пікірлерды, пікірлерді және ұсыныстарды қабылдау және тіркеу өтініш беруші субъектіге тікелей жүгінген кезде жүзеге асырылады.
4. Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді және ұсынысты тіркеу Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 64-бабының 3-бөлігімен көзделген мерзімде жүргізіледі.
Жолданымдар, хабарламалар, сұрау салулар, пікірлер және ұсыныстар электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес жалпы қолжетімді ақпараттық жүйелер бойынша келіп түскен кезде, олардың "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да тіркелуі осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсынысты тіркеу" ТЖ-1 нысанының (бұдан әрі – ТЖ-1 нысан) және осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Арыз иесі" АИ-1 нысанының (бұдан әрі – АИ-1 нысаны) есепке алу карточкаларын автоматты түрде толтыру арқылы жүзеге асырылады.
Жолданымдар, хабарламалар, сұрау салулар, пікірлер және ұсыныстар жазбаша (қағаз) немесе ауызша нысанда келіп түскенде, олардың "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да тіркелуі ТЖ-1 және АИ-1 нысандарын толтыру арқылы жүргізіледі.
ТЖ-1 нысанының "Құжат түрі" 8-деректемесін тегті енгізе отырып редакциялау жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс мазмұнына сәйкес келмеген жағдайда жүргізіледі.
Жеке қабылдауға жолданымдарды тіркеу осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Жеке қабылдау" есепке алу карточкасын (бұдан әрі – ЖҚ-1 нысаны) толтыру арқылы "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 05.12.2023 № 217 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
5. Тіркеу нөмірі жолданымға, хабарға, сұрау салуға, пікірге және ұсынысқа бастапқы тіркеу кезінде реттілік тәртіпте тек бір рет беріледі және әріптік индекстен, сондай-ақ бірегей нөмірден тұрады.

Сноска. Пункт 2 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.12.2025 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Глава 2. Порядок регистрации, учета
3. Обращение, сообщение, запрос, отклик и предложение, поступившие субъекту, подлежат регистрации в ИАС "Электронные обращения".
Отказ в приеме обращения, сообщения, запроса, отклика и предложения не допускается.
Прием и регистрация устных обращений, сообщений, запросов, откликов и предложений осуществляется при непосредственном обращении заявителя к субъекту.
4. Регистрация обращения, сообщения, запроса, отклика и предложения производится в сроки, предусмотренные частью 3 статьи 64 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс).
При поступлении обращений, сообщений, запросов, откликов и предложений по общедоступным информационным системам, соответствующим требованиям законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи, их регистрация в ИАС "Электронные обращения" осуществляется автоматически путем автозаполнения карточек учета "Регистрация обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения" (далее – форма ОЛ-1) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и "Заявитель" (далее – форма З-1) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При поступлении обращений, сообщений, запросов, откликов и предложений в письменной (бумажной) или устной форме их регистрация в ИАС "Электронные обращения" осуществляется путем заполнения форм ОЛ-1 и З-1.
Редактирование реквизита 8 "Вид документа" формы ОЛ-1 с вводом тега производится в случае несоответствия его содержанию обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения.
Регистрация обращений на личный прием осуществляется в ИАС "Электронные обращения" путем заполнения карточки учета "Личный прием" (далее – форма ЛП-1) по форме согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.12.2023 № 217 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 29.12.2025 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
5. Регистрационный номер обращению, сообщению, запросу, отклику и предложению присваивается в сквозном порядке только один раз, при первичной регистрации и состоит из буквенного индекса, а также уникального номера.

6. Өтiнiш, хабар, сұрау салу, пікір және ұсыныс үшін әріптік индекс мынадай тәртіпте беріледі:
1) "ЖТ" - жеке тұлғадан;
2) "ЗТ" - заңды тұлғадан;
3) "АН" - иесі бүркемеленген жолданым, хабар, сұрау салу, пікір және ұсыныс;
4) "ҰЖ" - ұжымдық жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс;
5) "ЖҚ" - жеке қабылдауға арыз.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Бірегей нөмірде алғашқы төрт цифры тіркеген жылын, келесі сегіз цифры - реттік нөмірін білдіреді.
8. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да тіркегеннен кейін әрбір жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір және ұсыныс бойынша арыз иесіне осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша күні мен уақыты, жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді және ұсынысты қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, лауазымы көрсетіле отырып, талон беріледі.
Талон бірегей нөмірден тұрады, онда бірінші жұппен тіркеген жылы, екінші жұппен – тіркеген айы, үшінші жұппен – тіркеген күні, келесі сегіз цифрымен - реттік нөмірі белгіленеді.
9. Жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір және ұсыныс "шағымдар мен арыздарға арналған жәшіктер" арқылы келіп түскен кезде талондағы мәліметтер жолданымда, хабарламада, сұрау салуда, пікірде және ұсыныста көрсетілген ұялы байланыстың абоненттік нөміріне немесе электрондық адреске жіберіледі.
Жолданымда, хабарламада, сұрау салуда, пікірде және ұсыныста ұялы байланыстың абоненттік нөмірі немесе электрондық адресі көрсетілмеген жағдайда, арыз иесіне талон жіберілмейді.
10. Кодекстің 65-бабының 1-бөлігіне сәйкес жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді және ұсынысты басқа субъектіге қарау үшін жіберген кезде тіркеу нөмірі және талон нөмірі өзгертілмейді және жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді және ұсынысты алған субъектінің есепке алу карточкасында көрсетіледі.
11. Егер жолданымда, хабарламада, сұрау салуда, пікірде, ұсыныста бірнеше мәселе (талап) қамтылған жағдайда, олардың арасында қаралуы субъектінің құзыретіне кірмейтін мәселе (талап) болса, онда осы жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс мәселенің (талаптың) осы бөлігінде құзыреті бойынша Кодекстің 65-бабының екінші бөлігіне сәйкес негізгі жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың реттік нөмірін көрсете отырып, тіркеу нөмірі қиғаш сызық (бөлшек) арқылы беріліп, басқа субъектіге жіберіледі.
Көрсетілген жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс бойынша талонды оларды мәні бойынша қарау үшін алған субъект береді.

6. Буквенный индекс присваивается для обращения, сообщения, запроса, отклика и предложения в следующем порядке:
1) "ЖТ" - от физического лица;
2) "ЗТ" - от юридического лица;
3) "АН" - анонимное обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение;
4) "ҰЖ" - коллективное обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение;
5) "ЖҚ" - заявление на личный прием.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 29.12.2025 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
7. В уникальном номере первые четыре цифры обозначают год регистрации, следующие восемь цифр – порядковый номер.
8. После регистрации в ИАС "Электронные обращения" по каждому обращению, сообщению, запросу, отклику и предложению заявителю выдается талон по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов, должности лица, принявшего обращение, сообщение, запрос, отклик и предложение.
Талон содержит уникальный номер, в котором первой парой обозначается год регистрации, второй парой – месяц регистрации, третьей парой – день регистрации, следующие восемь цифр – порядковый номер.
9. При поступлении обращения, сообщения, запроса, отклика и предложения через "ящики для жалоб и заявлений", сведения, содержащиеся в талоне, направляются на абонентский номер сотовой связи или электронный адрес при их отражении в обращении, сообщении, запросе, отклике и предложении.
В случае отсутствия в обращении, сообщении, запросе, отклике и предложении абонентского номера сотовой связи или электронного адреса талон заявителю не направляется.
10. Регистрационный номер и номер талона при направлении обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения для рассмотрения другому субъекту в соответствии с частью 1 статьи 65 Кодекса, не меняется и отражается в карточке учета субъекта, получившего обращение, сообщение, запрос, отклик и предложение.
11. Если обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение содержит несколько вопросов (требований), среди которых имеются вопросы (требования), рассмотрение которых не входит в компетенцию субъекта, то данное обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение в этой части вопроса (требования) направляется по компетенции другому субъекту в соответствии с частью второй статьи 65 Кодекса с присвоением регистрационного номера основного обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения с указанием порядкового номера через косую черту (дробь).
Талон по указанным обращениям, сообщениям, запросам, откликам, предложениям выдается субъектом, получившим их для рассмотрения по существу.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Ауызша нысанда берілген жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір және ұсыныс келіп түскен жағдайда жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді және ұсынысты қабылдаған субъектінің лауазымды адамы жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді және ұсынысты жеке хаттамаға енгізеді және осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес тіркеуге жатады.
13. Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікір, ұсынысты тіркегенге дейін "Электрондық жолданымдар" АТЖ бойынша тексеріс жүзеге асырылады және жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың телнұсқа болып табылмайтыны анықталады.
Телнұсқалар осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес тіркелуге жатады және олар бойынша осы Қағидалардың 22-тармағына сәйкес шешімдер қабылданады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Тіркелген жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді және ұсынысты есепке алу "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да жүзеге асырылады.
15. Мыналар:
1) бір субъектіден басқа субъектіге келіп түскен қызметтік құжаттар;
2) жоғары тұрған органның тапсырмалары мен нұсқаулары;
3) жарнамасы бар ұсыныстар, коммерциялық ұсыныс;
4) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген жолданымдарды қоспағанда, мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша жолданымдар;
5) қарау тәртібі Кодекстің 3-бабының 4-бөлігімен және "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 24-бабының 9-тармағымен реттелетін жолданымдар, хабарламалар, сұрау салулар, пікірлер, ұсыныстар, өтінішхаттар;
6) өтінішхаттары жоқ шақырулар мен хабарламалар;
7) материалдық көмек көрсету туралы жолданымдар есепке алуға жатпайды.
Осы тармақтың 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға келіп түскен құжаттар ТЖ-2 нысанын толтыру жолымен басқа ақпараттық жүйелерге көшірілуге жатады.
Басқа ақпараттық жүйелерге көшіру келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Осы тармақтың 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қарау мерзімдері "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да тіркелген күннен бастап есептеледі.
Басқа ақпараттық жүйелерге көшіруді жою шешім қабылданған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде жүргізіледі.

Сноска. Пункт 11 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.12.2025 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
12. В случае поступления обращения, сообщения, запроса, отклика и предложения, поданного в устной форме, обращение, сообщение, запрос, отклик и предложение заносится в отдельный протокол должностным лицом субъекта, принявшим обращение, сообщение, запрос, отклик и предложение, и подлежит регистрации в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил.
13. Перед регистрацией обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения осуществляется проверка по ИАС "Электронные обращения" и устанавливается, не является ли обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение дубликатом.
Дубликаты подлежат регистрации в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил и по ним принимаются решения согласно пункту 22 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 13 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.12.2025 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
14. Учет зарегистрированного обращения, сообщения, запроса, отклика и предложения осуществляется в ИАС "Электронные обращения".
15. Не подлежат учету:
1) служебные документы, поступившие из одного субъекта в другой субъект;
2) поручения и указания вышестоящего органа;
3) предложения, содержащие рекламу, коммерческое предложение;
4) обращения по вопросам оказания государственных услуг, за исключением обращений, предусмотренных подпунктом 3) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах";
5) обращения, сообщения, запросы, отклики, предложения, ходатайства, порядок рассмотрения которых регулируется частью 4 статьи 3 Кодекса и пунктом 9 статьи 24 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре";
6) приглашения и уведомления, не содержащие ходатайства;
7) обращения об оказании материальной помощи.
Документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) настоящего пункта, поступившие в ИАС "Электронные обращения", подлежат переносу в другие информационные системы путем заполнения формы ОЛ-2.
Перенос в другие информационные системы осуществляется в течение трех рабочих дней со дня поступления.
Сроки рассмотрения документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) настоящего пункта, исчисляются со дня регистрации в ИАС "Электронные обращения".
Отмена переноса в другие информационные системы производится в течение одного рабочего дня с момента принятия решения.

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Жоғары тұрған субъектіден төменгі тұрған субъектіге түскен, арыз иесіне жоғары тұрған субъекті басшысының қойылған қолымен жауап берілетін жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір және ұсыныс төменгі тұрған органда есепке алынбайды.
17. Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді және ұсынысты қарау нәтижелері осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір және ұсынысты қарау" ТЖ-2 нысанының (бұдан әрі – ТЖ-2 нысаны) есепке алу карточкасында тіркеледі.
ТЖ-2 нысаны субъекті қабылдаған әр шешімге жеке толтырылады.
3-тарау. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ны жүргізу тәртібі
18. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ны жүргізу мәліметтерді, оның ішінде әкімшілік рәсімдер бойынша әрбір іс-әрекетке және шешімге ТЖ-1, ТЖ-2, ЖҚ-1, АИ-1 нысанының тиісті деректемелерін толтыру арқылы жолданым, жеке қабылдау, хабарлама, пікір, ұсыныс бойынша қабылданған шешімдерді көрсету болып табылады.
ЖҚ-1 нысаны жеке тұлғаның және заңды тұлға өкілінің әрбір жеке қабылдау туралы жолданымына толтырылады.
Жеке қабылдау жүргізілмеген жағдайда, жеке қабылдау жүргізбеу себебін көрсете отырып, ЖҚ-1 нысаны толтырылады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да тіркегеннен кейін жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір және ұсыныстың Кодекстің 63-бабымен белгіленген талаптарға сәйкес келуіне тексеруге жатады.
Шағым Кодекстің 93-бабымен белгіленген талаптарға сәйкес келуіне тексеруге жатады.
20. Жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір және ұсыныс Кодекстің 63-бабында белгіленген талаптарға, ал шағымдар Кодекстің 93-бабының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, субъект арыз иесіне жолданымның, шағымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің және ұсыныстың қандай талаптарға сәйкес келмейтінін көрсетеді және талаптарға сәйкес келтіру үшін ақылға сыйымды мерзім белгілейді.
Бұл ретте, сәйкес келуіне тексеруді оларды қарау құзыретіне кіретін субъекті жүзеге асырады.
Кодекстің 91-бабы 4-бөлігіне сәйкес шағым әкімшілік актісі, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) шағымдалатын субъектіге беріледі.
Әкімшілік актісі, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) шағымдалатын субъекті шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей, оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, әкімшілік актісі, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) шағымдалатын субъекті үш жұмыс күні ішінде қолайлы әкімшілік актісін қабылдайтын, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекетті жүргізетін болса, шағымды шағым қаралатын органға жібермеуге құқылы.
Егер әкімшілік актісі, әкімшілік әрекеті (әрекетсіздігі) шағымдалатын субъекті шағымды шағым қаралатын органға жіберетін болса, онда Кодекстің 93-бабымен белгіленген талаптарына сәйкес келуіне тексеруді шағымды қарайтын орган жүргізеді.

Сноска. Пункт 15 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.12.2025 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
16. Обращение, сообщение, запрос, отклик и предложение, поступившее из вышестоящего в нижестоящий субъект, по которому ответ заявителю дается за подписью руководителя вышестоящего субъекта, в нижестоящем органе учету не подлежит.
17. Результаты рассмотрения обращения, сообщения, запроса, отклика и предложения фиксируются в карточке учета формы ОЛ-2 "Рассмотрение обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения" (далее – форма ОЛ-2) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Форма ОЛ-2 заполняется на каждое принятое субъектом решение по отдельности.
Глава 3. Порядок ведения ИАС "Электронные обращения"
18. Ведение ИАС "Электронные обращения" заключается в отражении сведений, в том числе принятых решений, по обращению, личному приему, сообщению, запросу, отклику, предложению путем заполнения субъектом соответствующих реквизитов форм ОЛ-1, ОЛ-2, ЛП-1, З-1 на каждое действие и решение по административным процедурам.
Форма ЛП-1 заполняется на каждое обращение о личном приеме физического лица и представителя юридического лица.
В случае если личный прием не проведен также заполняется форма ЛП-1 с указанием причин.
Сноска. Пункт 18 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.12.2025 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
19. После регистрации в ИАС "Электронные обращения" заявление, сообщение, запрос, отклик и предложение подлежит проверке на соответствие требованиям, установленным статьей 63 Кодекса.
Жалоба подлежит проверке на соответствие требованиям, установленным статьей 93 Кодекса.
20. В случае несоответствия заявления, сообщения, запроса, отклика и предложения требованиям, установленным статьей 63 Кодекса, а жалобы требованиям статьи 93 Кодекса, субъект указывает заявителю, каким требованиям не соответствует заявление, жалоба, сообщение, запрос, отклик, предложение и устанавливает разумный срок для приведения в соответствие с требованиями.
При этом, проверка на соответствие осуществляется тем субъектом, в компетенцию которого входит их рассмотрение.
В соответствии с частью 4 статьи 91 Кодекса жалоба подается в субъект, чей административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются.
Субъект, чей административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом субъект, чей административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
В случаях, если субъект, чей административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, то проверка на соответствие требованиям, установленным статьей 93 Кодекса, осуществляется органом, рассматривающим жалобу.

21. Тағайындау тәртібі осы Қағидалардың 11-тармағымен көзделген жеке тіркеу нөмірі ТЖ-1 нысанындағы тиісті деректемелерді толтыру арқылы беріледі.
22. Бұдан бұрын берілген жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді және ұсынысты кері қайтарып алу туралы, лауазымды адамдарға қарсылық білдіру (өздігінен бас тарту) туралы, тыңдауға қатысудан бас тарту туралы, тыңдау хаттамасымен не әкімшілік іс материалдарымен танысу туралы, қате жазуларды және (немесе) арифметикалық қателерді түзету туралы, ауызша немесе өзге де нысанда, жазбаша нысанда (қағаз және (немесе) электрондық түрде) қабылданған әкімшілік актіні ресімдеу туралы арыздар, тыңдау хаттамасына ескертулер, сондай-ақ жолданымдар, хабарламалар, пікірлер, пікірлер және ұсыныстардың телнұсқалары осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес тіркеуге және ТЖ-2 нысанын толтыру арқылы негізгі жолданымға, хабарламаға, сұрау салуға, пікірге және ұсынысқа қосуға жатады.
Тіркеу туралы шешімді құзыретіне оларды қарау кіретін субъект қабылдайды.
23. Есепке алу карточкалары деректемелік құрамына сәйкес толтырылады:
1) ТЖ-1 нысанында:
1, 2, 3, 5 деректемелері жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс тіркелгеннен кейін автоматты түрде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болмаған кезде – қолмен) толтырылады;
9-деректеме 8 – деректемедегі мағынаға байланысты автоматты түрде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болмаған кезде – қолмен) толтырылады;
10-деректеме шағымды тіркеген субъектінің атауын бере отырып, автоматты түрде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болмаған кезде – қолмен) толтырылады;
13-деректеме жолданымдарды, хабарламаларды, сұрау салуларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау мерзіміне байланысты автоматты түрде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болмаған кезде – қолмен) толтырылады;
2) АИ-1 нысанында:
1, 2 деректемелер ТЖ-1 нысанынан деректерді жүктеу арқылы автоматты түрде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болмаған кезде – қолмен) толтырылады;
3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 деректемелер 4-деректемені толтырған және жеке және заңды тұлғалардың деректерін мемлекеттік деректер базасынан алған кезде автоматты түрде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграция болмаған жағдайда – қолмен) толтырылады;
12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 деректемелер тексерілуге және жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныста көрсетілген пошта адресінде айырмашылықтар болған жағдайда сәйкес келтірілуге тиіс;

21. Отдельный регистрационный номер, порядок присвоения которого предусмотрен пунктом 11 настоящих Правил, присваивается путем заполнения соответствующих реквизитов в форме ОЛ-1.
22. Заявления об отзыве ранее поданного обращения, сообщения, запроса, отклика и предложения, об отводе (самоотводе) должностных лиц, об отказе от участия в заслушивании, об ознакомлении с протоколом заслушивания либо с материалами административного дела, об исправлении описок и (или) арифметических ошибок, об оформлении административного акта, принятого в устной или иной форме, в письменной (бумажной и (или) электронной) форме, замечание на протокол заслушивания, а также дубликаты обращения, сообщения, запроса, отклика и предложения подлежат регистрации в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил и приобщению к основному обращению, сообщению, запросу, отклику и предложению путем заполнения формы ОЛ-2.
Решение о приобщении принимается тем субъектом, в компетенцию которого входит их рассмотрение.
23. Карточки учета заполняются в соответствии с реквизитным составом:
1) в форме ОЛ-1:
реквизиты 1, 2, 3, 5 заполняются автоматически (при отсутствии интеграции с информационными системами государственных органов – вручную) после регистрации обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения;
реквизит 9 заполняется автоматически (при отсутствии интеграции с информационными системами государственных органов – вручную) в зависимости от значения в реквизите 8;
реквизит 10 заполняется автоматически (при отсутствии интеграции с информационными системами государственных органов – вручную) с проставлением наименования субъекта, зарегистрировавшего жалобу;
реквизит 13 заполняется автоматически (при отсутствии интеграции с информационными системами государственных органов – вручную) в зависимости от срока рассмотрения обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений;
2) в форме З-1:
реквизиты 1, 2 заполняются автоматически (при отсутствии интеграции с информационными системами государственных органов – вручную) путем выгрузки данных из формы ОЛ-1;
реквизиты 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 заполняются автоматически (при отсутствии интеграции с информационными системами государственных органов – вручную) при заполнении реквизита 4 и получении данных из государственной базы данных физических и юридических лиц;
реквизиты 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 подлежат проверке и в случае расхождения с почтовым адресом, указанном в обращении, сообщении, запросе, отклике, предложении, подлежат приведению в соответствие;

3) ТЖ-2 нысанында:
1, 2, 3-деректемелер ТЖ-1 нысанынан деректерді жүктеу арқылы автоматты түрде толтырылады;
4-деректемеде әрбір қабылданған шешімге жеке ТЖ-2 нысаны толтырылады;
4) ЖҚ-1 нысанында:
деректемелерді жеке қабылдауды ұйымдастыруға жауапты лауазымды тұлға толтырады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да ТЖ-2 нысанын толтырғаннан және сақтағаннан кейін субъектінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы қойылған, қабылданған шешімдерді көрсете отырып, ілеспе хаттардың (хабарламалардың) тиісті шаблондары автоматты түрде құрастырылады және арыз иесіне жазбаша нысанда не электронды құжат нысанында жіберіледі.
Шешімді қабылдау күні болып автоматты түрде толтырылатын ТЖ-2 нысанын қою күні болып саналады
Бұл ретте, Кодекстің 73-бабы тәртібімен әкімшілік іс бойынша алдын ала шешімді жіберу туралы ілеспе хатында субъект арыз иесінің алдын ала шешімге қатысты ұстанымын алу үшін лауазымды жауапты адамдардың немесе жұмыскерлердің контактілерін (байланыс телефон нөмірлерін, электронды адрестерін) көрсетеді.
25. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға кіруді субъектінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық өтінімді жіберу арқылы ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган қамтамасыз етеді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Субъект "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға аумақтылық және ведомстволық бағыныштылық қағидатына сәйкес қол жеткізе алады.
27. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір және ұсыныс бойынша енгізілген мәліметтердің сәйкес келмеу фактілері анықталған жағдайда, мәліметтерді редакциялау арқылы анықталған бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қабылданады.
Мәліметтерді редакциялау нысандардың деректемелерін өзгерту және (немесе) толықтыру, "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға бұдан бұрын енгізілген нысанды жою арқылы жасалады.
28. "Орындау мерзімі", "жауап жіберу күні", "қарау мерзімі ұзартылды" көрсеткіштерін қоспағанда, көрсеткіштерді редакциялауды және "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға бұрын енгізілген нысанды жоюды субъект растайтын құжаттарды қоса бере отырып, субъектінің құрылымдық бөлімшелері басшыларының өтінішхаттары негізінде, сондай-ақ уәкілетті органның баянаты бойынша дербес жүзеге асырады.
"Орындау мерзімі", "жауаптың жіберілген күні", "қарау мерзімі ұзартылған" деген көрсеткіштерді редакциялауды және "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға бұдан бұрын енгізілген нысанды жоюды растайтын құжаттарды қоса бере отырып, субъекті басшысының өтінішхаттары негізінде уәкілетті орган жүзеге асырады.
Уәкілетті органда мәліметтерді редакциялауды орталық аппарата басшылық айқындаған жауапты қызметкер, аумақтық органда осы бағытқа жетекшілік ететін бөлім бастығы жүргізеді.
Субъектілердің мәліметтерді редакциялау, "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға бұдан бұрын енгізілген нысанды жою туралы өтінішхатын уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде қарайды.
Субъект мәліметтерді түзету, "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да бұрын енгізілген нысанды жою туралы өтінішхатты уәкілетті органға есепті кезеңді жабудан бес жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді. Көрсетілген мерзімді бұза отырып түскен өтінішхат келесі есепті кезеңде қаралады.

3) в форме ОЛ-2:
реквизиты 1, 2, 3 заполняются автоматически путем выгрузки данных из формы ОЛ-1;
в реквизите 4 на каждое принятое решение заполняется отдельная форма ОЛ-2;
4) в форме ЛП-1:
реквизиты заполняются должностным лицом, ответственным за организацию личного приема.
Сноска. Пункт 23 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.12.2025 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
24. После заполнения и сохранения формы ОЛ-2 в ИАС "Электронные обращения" автоматически формируются соответствующие шаблоны сопроводительных писем (извещений) с отражением принятых решений, которые подписываются электронно-цифровой подписью субъекта и отправляются заявителю в письменной форме либо в форме электронного документа.
Датой принятия решения будет являться дата выставления формы ОЛ-2, которая заполняется автоматически.
При этом, в сопроводительном письме о направлении предварительного решения по административному делу в порядке статьи 73 Кодекса, субъект указывает контакты (номера контактных телефонов, электронные адреса) ответственных должностных лиц или работников для получения позиции заявителя к предварительному решению.
25. Доступ в ИАС "Электронные обращения" обеспечивается уполномоченным органом в сфере информатизации путем направления субъектом электронной заявки, подписанной электронно-цифровой подписью субъекта.
Сноска. Пункт 25 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.12.2025 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
26. Субъект имеет доступ в ИАС "Электронные обращения" в соответствии с принципом территориальности и подведомственности.
27. В случае установления фактов несоответствия внесенных в ИАС "Электронные обращения" сведений по обращению, сообщению, запросу, отклику и предложению, принимаются меры по устранению выявленных нарушений путем редактирования сведений.
Редактирование сведений заключается в изменении и (или) дополнении данных реквизитов форм, удалении ранее введенной формы в ИАС "Электронные обращения".
28. Редактирование показателей, за исключением показателей "срок исполнения", "дата направления ответа", "срок рассмотрения продлен" и удаление ранее введенной формы в ИАС "Электронные обращения", осуществляется субъектом самостоятельно на основании ходатайств руководителей структурных подразделений субъекта с приложением подтверждающих документов, а также по рапорту уполномоченного органа.
Редактирование показателей "срок исполнения", "дата направления ответа", "срок рассмотрения продлен" и удаление ранее введенной формы в ИАС "Электронные обращения" осуществляется уполномоченным органом на основании ходатайств руководителей субъектов с приложением подтверждающих документов.
В уполномоченном органе редактирование сведений производится в центральном аппарате ответственным сотрудником, определяемом руководством, в территориальном органе начальником отдела, курирующим данное направление.
Ходатайство субъекта о редактировании сведений, удалении ранее введенной формы в ИАС "Электронные обращения" рассматривается уполномоченным органом в течение пяти рабочих дней.
Субъект направляет ходатайство о редактировании сведений, удалении ранее введенной формы в ИАС "Электронные обращения" в уполномоченный орган не позднее, чем за пять рабочих дней до закрытия отчетного периода. Ходатайство, поступившее в нарушение указанного срока, подлежит рассмотрению в следующем отчетном периоде.

Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 10.04.2023 № 89 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Субъектілер уәкілетті органға және оның аумақтық органдарына "Электрондық жолданымдар" АТЖ-дан мәліметтерді уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне түсіру жолымен күн сайын жолданымдар, хабарламалар, сұрау салулар, пікірлер мен ұсыныстар туралы есептік мәліметтерді ұсынады.
30. Субъект "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға жолданымды, хабарламаларды, сұрау салуларды, пікірлер мен ұсыныстарды уақтылы тіркеуді, есепке алу карточкаларына енгізілетін мәліметтердің толықтығын, дұрыстығын қамтамасыз етеді.
31. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға қол жетімділік болмаған жағдайда жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір және ұсыныс Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің 2023 жылғы 25 тамыздағы № 236 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33339 болып тіркелді) бекітілген, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларына сәйкес қағаз журналдарда тіркеледі.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 05.12.2023 № 217 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. ТӨ-№1 нысанының есебін қалыптастыру тәртібі
32. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-дан берілген ТЖ-1, АИ-1, ТЖ-2, ЖҚ-1 нысандарының мәліметтері негізінде уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Жолданымдарды, хабарламаларды, сұрау салуларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау туралы" ТӨ-№1 нысанының есебі (бұдан әрі – ТӨ-№ 1 есебі) қалыптастырылады.
ТӨ-№1 есебі электрондық нысанда уәкілетті органның орталық аппаратының автоматтандырылған режимінде қалыптастырылады.
ТӨ-№1 жиынтық есебі ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінде өсу нәтижесімен қалыптастырылады.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс істемейтін күнге түссе (демалыс, мереке), онда мерзімнің соңғы күні деп одан кейінгі келесі бірінші жұмыс күні есептеледі.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
33. ТӨ-№1 есебінде негізгі жолданымға, хабарламаға, сұрау салуға, пікірге және ұсынысқа қосылған жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір мен ұсыныс, сондай-ақ басқа ақпараттық жүйелерге ауыстырылғандар көрсетілуге жатпайды.
34. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік органдарға,
жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына, мемлекеттің
қатысуы жүз пайызды құрайтын
заңды тұлғаларға келіп түсетін
жолданымдарды тіркеу, есепке
алу, сондай-ақ "Электрондық
жолданымдар" ақпараттық
талдау жүйесін жүргізу
қағидаларының
1-қосымшасы
нысан
Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді, ұсынысты тіркеу
1
Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді, ұсынысты тіркеу нөмірі ____________________
2
Тіркеу күні 20 "___" жылғы "__"________
3
Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді, ұсынысты тіркеген субъектінің атауы (анықтамалық бойынша)
4
Жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың субъектісі (анықтамалық бойынша)
5
Бірегей нөмір ____ __________________________________________________________________
6
Жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың нысаны (анықтамалық бойынша)
7
Жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың тілі (анықтамалық бойынша)
8
Құжаттың түрі (анықтамалық бойынша)
9
Әкімшілік рәсімнің түрі (анықтамалық бойынша)
10
Іс-әрекеті шағымдалатын субъектінің атауы (әкімшілік актісі)___________________
11
Іс-әрекеті шағымдалатын лауазымды адамның тегі, аты-жөні (болған жағдайда)___________
12
Жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс мәселесінің сипаты (анықтамалық бойынша)
13
Жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың орындалу мерзімі 20 "___" жылғы "__"________
14
Жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың мәні ____________________________________
Мемлекеттік органдарға,
жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына, мемлекеттің
қатысуы жүз пайызды құрайтын
заңды тұлғаларға келіп түсетін
жолданымдарды тіркеу, есепке
алу, сондай-ақ "Электрондық
жолданымдар" ақпараттық
талдау жүйесін жүргізу
қағидаларының
2-қосымшасы
нысан
"Арыз иесі"
1
Жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың тіркеу нөмірі ____________________
2
Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді, ұсынысты тіркеген субъектінің атауы (анықтамалық бойынша)
3
Азаматтығы (анықтамалық бойынша)
4
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) ______________________________________
5
Тегі _________________________________________________________________________________
6
Аты ______________________________________________________________________________________
7
Әкесінің аты (болған жағдайда)
8
Күні, айы, туған жылы ________ жылғы "___"____________________
9
Жынысы (анықтамалық бойынша)
10
Ұлты (анықтамалық бойынша)
11
Жасы __________________________________________________________________________________
12
Тұрғылықты мекенжайы республика __________________________________________________________
13
Тұрғылықты мекенжайы облыс___________________________________________________________
14
Тұрғылықты мекенжайы аудан _______________________________________________________________
15
Тұрғылықты мекенжайы елді мекен _________________________________________________________
16
Тұрғылықты мекенжайы көше_______________________________________________________________
17
Тұрғылықты мекенжайы үй_________________________________________________________________
18
Байланыс телефондары (үй, жұмыс. ұялы)

Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.04.2023 № 89 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
29. Субъекты предоставляют в уполномоченный орган и его территориальные органы, учетные сведения об обращениях, сообщениях, запросах, откликах и предложениях ежедневно путем выгрузки сведений из ИАС "Электронные обращения" в информационную систему уполномоченного органа.
30. Субъект обеспечивает своевременность регистрации обращений, сообщений, запросов, откликов и предложений в ИАС "Электронные обращения", полноту, достоверность сведений вводимых в карточки учета.
31. В случае отсутствия доступа к ИАС "Электронные обращения" обращение, сообщение, запрос, отклик и предложение регистрируется в бумажных журналах в соответствии с Правилами документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, утвержденных приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 августа 2023 года № 236 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33339).
Сноска. Пункт 31 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.12.2023 № 217 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Порядок формирования отчета формы № 1-ОЛ
32. На основании сведений форм ОЛ-1, З-1, ОЛ-2, ЛП-1, переданных из ИАС "Электронные обращения" в информационную систему уполномоченного органа, формируется отчет формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений" по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – отчет № 1-ОЛ).
Отчет № 1-ОЛ в электронном формате формируется в автоматизированном режиме центральным аппаратом уполномоченного органа.
Сводный отчет № 1-ОЛ формируется ежемесячно 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, с нарастающим итогом.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
Сноска. Пункт 32 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.12.2025 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
33. Не подлежат отражению в отчете № 1-ОЛ обращение, сообщение, запрос, отклик и предложение, приобщенное к основному обращению, сообщению, запросу, отклику и предложению, а также перенесенное в другие информационные системы.
34. В целях обеспечения достоверности и полноты сведений отчета № 1- ОЛ, субъекты совместно с уполномоченным органом ежемесячно с 1 по 8 число проводят сверки о количестве поступивших обращений, сообщений, запросов, откликов и предложений и результатах их рассмотрения.
Сноска. Пункт 34 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.12.2023 № 217 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к Правилам
регистрации, учету обращений,
поступающих в
государственные органы, органы
местного самоуправления,
юридические лица со
стопроцентным участием
государства, а также ведения
информационной аналитической
системы "Электронные
обращения"
форма
Регистрация обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения
1
Регистрационный номер обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения ____________________
2
Дата регистрации "__"________20 "___" года
3
Наименование субъекта зарегистрировавшего обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение (по справочнику)
4
Субъект обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения (по справочнику)
5
Уникальный номер______________________________________________________________________
6
Форма обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения (по справочнику)
7
Язык обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения (по справочнику)
8
Вид документа (по справочнику)
9
Вид административной процедуры (по справочнику)
10
Наименование субъекта, действия (административный акт) которого обжалуются ___________________
11
Фамилия, инициалы (при его наличии) должностного лица, действия которого обжалуются___________
12
Характер вопроса обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения (по справочнику)
13
Срок исполнения обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения "__"________20 "___" года
14
Суть обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения____________________________________
Приложение 2 к Правилам
регистрации, учету обращений,
поступающих в
государственные органы, органы
местного самоуправления,
юридические лица со
стопроцентным участием
государства, а также ведения
информационной аналитической
системы "Электронные
обращения"
форма
Заявитель
1
Регистрационный номер обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения____________________
2
Наименование субъекта зарегистрировавшего обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение (по справочнику)
3
Гражданство (по справочнику)
4
Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) ______________________________________
5
Фамилия _________________________________________________________________________________
6
Имя______________________________________________________________________________________
7
Отчество (при его наличии)
8
Число, месяц, год рождения "___"____________________________года
9
Пол (по справочнику)
10
Национальность (по справочнику)
11
Возраст __________________________________________________________________________________
12
Адрес проживания республика ______________________________________________________________
13
Адрес проживания область__________________________________________________________________
14
Адрес проживания район ___________________________________________________________________
15
Адрес проживания населенный пункт_________________________________________________________
16
Адрес проживания улица____________________________________________________________________
17
Адрес проживания дом _____________________________________________________________________
18
Контактные телефоны (домашний, рабочий, мобильный)

18.1
Ұялы телефон _______________________________________________________________________
18.2
Үй, жұмыс телефоны ________________________________________________________________
19
Электрондық адресі (бар болған жағдайда)________________________________________________
20
Әлеуметтік мәртебесі (анықтамалық бойынша)
21
Кәсіп түрі (жұмыс орны) (анықтамалық бойынша)
22
Кімнің мүддесі үшін жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс берілді
23
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БИН) ______________________________________________
24
Жүгінген заңды тұлғаның атауы ______________________________________________
25
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________________________
26
Кәсіпкерлік субъектінің санаты _____________________________________________________
Ескерту:
ЖСН "Жеке тұлғалар" Мемлекеттік деректер базасынан алынған мәліметтерден автоматты түрде толтырылады
Әлеуметтік мәртебесі Қазақстан Республикасының Еңбек және әлеуметтік қорғау минисстрлігінің базасынан автоматты түрде толтырылады
БСН Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің базасынан автоматты түрде толтырылады
Мемлекеттік органдарға,
жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына, мемлекет жүз
пайыз қатысатын заңды
тұлғаларға келіп түсетін
жолданымдарды тіркеу, есепке
алу, сондай-ақ "Электрондық
жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу

18.1
Мобильный телефон _______________________________________________________________________
18.2
Домашний, рабочий телефон ________________________________________________________________
19
Электронный адрес (если имеется)____________________________________________________________
20
Социальный статус (по справочнику)
21
Род занятий (место работы) (по справочнику)
22
В чьих интересах подано обращение, сообщение, отклик, предложение, запрос
23
Бизнес идентификационный номер (далее - БИН) ______________________________________________
24
Наименование обратившегося юридического лица ______________________________________________
25
Адрес юридического лица ___________________________________________________________________
26
Категория субъекта предпринимательства _____________________________________________________
Примечание:
ИИН заполняется автоматически из сведений с Государственной базы данных "Физические лица" социальный статус заполняется автоматически из базы Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан.
БИН заполняется автоматически из базы Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

қағидаларына 2-1-қосымша
нысан
Жеке қабылдау
Ескерту. Қағидалар 2-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Субъектінің атауы (анықтамалық бойынша)
2. Қабылдау карточкасының тіркеу нөмірі ____________________________
3. Кезек нөмірі ___________________________________________________
4. Кезекке қою күні 20__ жыл "__" _________________________________
5. Кестеден тыс 1) иә; 2) жоқ
6. Қабылдау түрі 1) онлайн; 2) офлайн
7. Азаматтардың санаты 1) жеке; 2) заңды
8. Мәртебесі 1) резидент; 2) резидент емес
9. Жынысы 1) еркек; 2) әйел
10. Жеке сәйкестендіру нөмірі*_____________________________________
11. Тегі*_________________________________________________________
12. Аты*_________________________________________________________
13. Кәсіп түрі (жұмыс орны) ________________________________________
14. Ұлты (анықтамалық бойынша)
15. Азаматтық (анықтамалық бойынша)
16. Туған күні 20__ жыл "__" _______________________________________
17. Жасы (анықтамалық бойынша)
18. Әлеуметтік мәртебе* (анықтамалық бойынша)
19. Тіркеу мекенжайы ______________________________________________
20. Нақты тұрғылықты мекенжайы ___________________________________
21. Үй / жұмыс телефоны ___________________________________________
22. Ұялы телефон __________________________________________________
23. Сұрақтың сипаты (анықтамалық бойынша)
24. Азаматтарды қабылдауда төрағалық ететін лауазымды тұлға ("басшы" рөлімен
пайдаланушылардың анықтамалық бойынша)
25. Жеке қабылдау бойынша шешім (анықтамалық бойынша)
26. Қабылдау күні* 20__ жыл "__" __________________________________
27. Қабылдау уақыты*
28. Қабылдау орны / қала * ӘШНЖ
29. Қабылдау орны / адресат* ______________________________________
30. Жолданым берушіге түсініктеме ________________________________
31. Азаматтарды қабылдауды жүргізген лауазымды тұлға (қабылдауды нақты
жүргізген лауазымды адам таңдалады)* (анықтамалық бойынша)
32. Отырыс хатшысы (хатшының ТАӘ (болған жағдайда))* ______________
33. Қабылдауға қатысты* ТАӘ (болған жағдайда) ______________________
34. Хаттаманы қалыптастыру тілі (анықтамалық бойынша)
35. Пікір __________________________________________________________
36. Қабылдау өткізілмеді (түсініктеме қабылдауды өткізбеу себебі) ________
Ескерту: * міндетті деректеме
Мемлекеттік органдарға,
жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына, мемлекеттің
қатысуы жүз пайызды құрайтын
заңды тұлғаларға келіп түсетін
жолданымдарды тіркеу, есепке
алу, сондай-ақ "Электрондық
жолданымдар" ақпараттық
талдау жүйесін жүргізу
қағидаларының
3-қосымшасы
нысан
ТАЛОН
(түбіртек)
ТАЛОН
(корешок)
(талонның нөмірі/номер талона)
жолданым,хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс/обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение _____________________________ _____________________________
(арыз иесінің тегі, аты-жөні не атауы (бар болған жағдайда)/фамилия,
инициалы (при его наличии) либо наименование заявителя) _____________________________ _____________________________
"__" ________ 20__ж./г. _____ _____________________________ _____________________________
Жолданымды қабылдаған қызметкердің лауазымы, тегі, аты-жөні (бар болған жағдайда),
қолы/ должность, фамилия, инициалы (при
его наличии), подпись сотрудника, принявшего обращение ___________________________________ ___________________________________ ___________________________________
(қолы/подпись)
Талон алған адамның қолы/
подпись получившего талон
_________ "__" сағ/час "___" мин.
"___" _________________ 20__ ж./г.
ТАЛОН
(үзілмелі талон)
ТАЛОН
(отрывной талон)
талонның нөмірі/номер талона)
жолданым,хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс/обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение
___________________________ ___________________________________________
(арыз иесінің тегі, аты-жөні (бар болған жағдайда)не атауы /
фамилия, инициалы (при его наличии) либо наименование заявителя) ___________________________________________ _________________________________________ __________________________________________
(қабылданды/принято.
Қабылдаған/принял (лауазымы, тегі, аты-жөні (бар болған жағдайда)/должность, фамилия и инициалы (при его наличии) ____________________________________________ ____________________________________________ ____________________________________________
(субъект атауы, мекенжайы және қызметтік телефоны/ наименование субъекта, адрес и служебный телефон) ____________________________________________ ____________________________________________ ____________________________________________
Ескерту\Примечание: Жолданым бойынша шешім
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген мерзімде қабылданатын болады.
Решение по обращению будет принято в сроки, установленные законодательными актами Республики Казахстан "___" __________ 20__ ж./г. _____________________________________________
(колы / подпись)
Интернет-ресурсының мекенжайы:
http:\\www. qamqor. gov. kz,
Адрес Интернет ресурса:
http:\\www. qamqor. gov. kz,
Ұялы телефон арқылы 1414 нөміріне
С мобильного телефона на номер 1414
Мемлекеттік органдарға,
жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына, мемлекеттің
қатысуы жүз пайызды құрайтын
заңды тұлғаларға келіп түсетін
жолданымдарды тіркеу, есепке
алу, сондай-ақ "Электрондық
жолданымдар" ақпараттық
талдау жүйесін жүргізу
қағидаларының
4-қосымшасы
нысан
"Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді, ұсынысты қарау"
1
Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді, ұсынысты тіркеу нөмірі ____________________
2
Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді, ұсынысты тіркеген субъектінің атауы (анықтамалық бойынша)
3
Әкімшілік рәсімнің түрі (анықтамалық бойынша)
4
Жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс бойынша шешім (анықтамалық бойынша)
4.1
Басқа жүйеге ауыстырылды (анықтамалық бойынша)
4.2

Приложение 2-1
к Правилам регистрации, учету
обращений, поступающих в
государственные органы, органы
местного самоуправления,
юридические лица со
стопроцентным участием
государства, а также ведения
информационной аналитической
системы "Электронные
обращения"
форма
Личный прием
Сноска. Правила дополнены приложением 2-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 29.12.2025 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
1. Наименование субъекта (по справочнику)
2. Регистрационный номер карточки приема ________________________
3. Номер очереди _______________________________________________
4. Дата постановки на очередь "___" _____________20____ года
5. Вне графика: 1) да; 2) нет
6. Вид приема: 1) онлайн; 2) оффлайн
7. Категория лица: 1) физическое; 2) юридическое
8. Статус: 1) резидент; 2) не резидент
9. Пол: 1) мужской; 2) женский
10. Индивидуальный идентификационный номер* _____________________
11. Фамилия* ____________________________________________________
12. Имя*_________________________________________________________
13. Род занятий (место работы) _____________________________________
14. Национальность (по справочнику)
15. Гражданство (по справочнику)
16. Дата рождения "__" ______ ______ года
17. Возраст (по справочнику)
18. Социальный статус* (по справочнику)
19. Адрес регистрации ____________________________________________
20. Адрес фактического проживания ________________________________
21. Домашний/рабочий телефон) ___________________________________
22. Мобильный телефон ___________________________________________
23. Характер вопроса (по справочнику)
24. Должностное лицо, председательствующий проведение прием граждан (по справочнику пользователей с ролью "Руководитель")
25. Решение по личному приему (по справочнику)
26. Дата приема* "___" ________________ 20___ года
27. Время приема*
28. Место приема/город* КАТО
29. Место приема/адресат* ________________________________________
30. Комментарий для заявителя _____________________________________
31. Должностное лицо, который провел прием граждан (выбирается должностное лицо, которое фактически провел прием)*(по справочнику)
32. Секретарь заседания (ФИО (при его наличии) секретаря)*_____________
33. На приеме присутствовал* ФИО (при его наличии) __________________
34. Язык формирования протокола (по справочнику)
35. Комментарий ___________________________________________________
36. Прием не проведен (комментарий причина не проведения приема) _____
Примечание: * обязательный реквизит
Приложение 3 к Правилам
регистрации, учету обращений,
поступающих в
государственные органы, органы
местного самоуправления,
юридические лица со
стопроцентным участием
государства, а также ведения
информационной аналитической
системы "Электронные
обращения"
форма
ТАЛОН
(түбіртек)
ТАЛОН
(корешок)
(талонның нөмірі/номер талона) жолданым,хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс/обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение _____________________________ _____________________________
(арыз иесінің тегі, аты-жөні не атауы (бар болған жағдайда)/фамилия, инициалы (при его наличии) либо наименование заявителя) _____________________________ _____________________________
"__" ________ 20__ж./г. _____ _____________________________ _____________________________
Жолданымды қабылдаған қызметкердің лауазымы, тегі, аты-жөні (бар болған жағдайда), қолы/ должность, фамилия, инициалы (при его наличии), подпись сотрудника, принявшего обращение ___________________________________ ___________________________________ ___________________________________ (қолы/подпись)
Талон алған адамның қолы/ подпись получившего талон
_________"__" сағ/час "___" мин.
"___" _________________ 20__ ж./г.
ТАЛОН
(үзілмелі талон)
ТАЛОН
(отрывной талон)
талонның нөмірі/номер талона)
жолданым,хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс/обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение ___________________________ ___________________________________________
(арыз иесінің тегі, аты-жөні (бар болған жағдайда)не атауы / фамилия, инициалы (при его наличии) либо наименование заявителя) ___________________________________________ _________________________________________
__________________________________________
(қабылданды/принято.
Қабылдаған/принял (лауазымы, тегі, аты-жөні (бар болған жағдайда)/должность, фамилия и инициалы (при его наличии) ____________________________________________
(субъект атауы, мекенжайы және қызметтік телефоны/ наименование субъекта, адрес и служебный телефон) ____________________________________________ ____________________________________________ ____________________________________________
Ескерту\Примечание: Жолданым бойынша шешім Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген мерзімде қабылданатын болады. Решение по обращению будет принято в сроки, установленные законодательными актами Республики Казахстан "___" __________ 20__ ж./г.
_____________________________________________
(колы / подпись)
Интернет-ресурсының мекенжайы:
http:\\www.qamqor.gov.kz,
Адрес Интернет ресурса: http:\\www.qamqor.gov.kz,
Ұялы телефон арқылы 1414 нөміріне
С мобильного телефона на номер 1414
Приложение 4 к Правилам
регистрации, учету обращений,
поступающих в
государственные органы, органы
местного самоуправления,
юридические лица со
стопроцентным участием
государства, а также ведения
информационной аналитической
системы "Электронные
обращения"
форма
"Рассмотрение обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения"
1
Регистрационный номер обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения____________________
2
Наименование субъекта зарегистрировавшего обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение (по справочнику)
3
Вид административной процедуры (по справочнику)
4
Решение по обращению, сообщению, запросу, отклику, предложению (по справочнику)
4.1
Перенесено в другую систему (по справочнику)
4.2

Арыз иесіне Кодекстің 63-бабымен сәйкестендіру үшін хабарлама жіберілді (Кодекстің 64-бабының 6-бөлігі)
4.3
Кодекстің 63-бабына сәйкестендіру үшін мерзімі өткеннен кейін жолданымарыз иесіне қайтарылды (Кодекстің 64-бабының 7-бөлігі)
4.4
Басқа субъектіге құзыреті бойынша жіберілді (Кодекстің 65-бабы)
4.5
Жолданымға, хабарламаға, сұрау салуға, пікірге, ұсынысқа қосылды
4.6
Арыз иесінен жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді, ұсынысты кері қайтарып алу қабылданды (Кодекстің 64-бабының 9-бөлігі)
4.7
Тыңдауды өткізу туралы арыз иесіне хабарлама (хабархат) жіберілді. (Кодекстің 66-бабының 2-бөлігі)
4.8
Лауазымды адамға қарсылық білдіру (өздігінен бас тарту) (Кодекстің 67-бабы)
4.9
Арыз иесінің өкілі әкімшілік рәсімге түсті (Кодекстің 68-бабының 2-бөлігі)
4.10
Арыз иесінің өкілі шеттетілді (Кодекстің 68-бабының 5-бөлігі)
4.11
Тыңдау өткізілді (Кодекстің 73-бабының 1-бөлігі)
4.12
Тыңдау хаттамасына ескертпе қабылданды (Кодекстің 73-бабының 6-бөлігі)
4.13
Әкімшілік рәсім тоқтатылды (Кодекстің 77-бабы 1-бөлігінің 2) тармақшасы)
4.14
Қарау мерзімі "___"____________дейін ұзартылды
4.15
Әкімшілік акт қабылданды (Кодекстің 77-бабы 1-бөлігінің 1) тармақшасы)
4.16
Әкімшілік іспен танысу туралы өтінішхат мәлімденді (Кодекстің 75-бабының 1-бөлігі)
4.17
Қате жазулар немесе арифметикалық қателер түзетілді (Кодекстің 82-бабы)
4.18
Әкімшілік актінің күші бұзылды (Кодекстің 100-бабы 1-бөлігінің 1) тармақшасы)
4.19

Направлено уведомление заявителю для приведения в соответствие со статьей 63 Административного процедурно-процессуального кодекса (далее – Кодекс) (часть 6 статьи 64 Кодекса)
4.3
Возвращено заявителю после истечения срока для приведения в соответствие со статьей 63 Кодекса (часть 7 статьи 64 Кодекса)
4.4
Направлено другому субъекту по компетенции (статья 65 Кодекса)
4.5
Приобщен к обращению, сообщению, запросу, отклику, предложению
4.6
Принят отзыв обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения от заявителя (часть 9 статьи 64 Кодекса)
4.7
Направлено уведомление (извещение) заявителю о проведении заслушивания (часть 2 статьи 66 Кодекса)
4.8
Принят отвод (самоотвод) должностного лица (статья 67 Кодекса)
4.9
Вступил в административную процедуру представитель заявителя (часть 2 статьи 68 Кодекса)
4.10
Представитель заявителя отстранен (часть 5 статьи 68 Кодекса)
4.11
Проведено заслушивание (часть 1 статьи 73 Кодекс)
4.12
Принято замечание на протокол заслушивание (часть 6 статьи 73 Кодекса)
4.13
Административная процедура прекращена (подпункт 2) части 1 статьи 77 Кодекса)
4.14
Срок рассмотрения продлен до "__"____________20___ года
4.15
Принят административный акт (подпункт 1) части 1 статьи 77 Кодекса)
4.16
Заявлено ходатайство об ознакомлении с административным делом (часть 1 статьи 75 Кодекса)
4.17
Исправлена описка или арифметическая ошибка (статья 82 Кодекса)
4.18
Административный акт отменен (подпункт 1) части 1 статьи 100 Кодекса)
4.19

Әкімшілік актінің күші бұзылды және жаңа әкімшілік акті қабылданды (Кодекстің 100-бабы 1-бөлігінің 2) тармақшасы)
4.20
Әкімшілік іс-әрекет жасалды (Кодекстің 100-бабы 1-бөлігінің 3) тармақшасы)
4.21
Шағым қанағаттандырусыз қалдырылды (Кодекстің 100-бабы 1-бөлігінің 4) тармақшасы)
4.22
Әкімшілік іс жол берілген бұзушылықтарды және оларды жою бойынша ұсыныстарды көрсете отырып әкімшілік рәсімді жүзеге асыру үшін әкімшілік акті, әкімшілік әрекет (әрекетсiздiк) шағымдалып жатқан әкімшілік органға жіберілді (Кодекстің 100-бабы 1-бөлігінің 5) тармақшасы)

Административный акт отменен и принят новый административный акт (подпункт 2) части 1 статьи 100 Кодекса)
4.20
Совершено административное действие (подпункт 3) части 1 статьи 100 Кодекса)
4.21
Жалоба оставлена без удовлетворения (подпункт 4) части 1 статьи 100 Кодекса)
4.22
Административное дело направлено в административный орган, чей административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, для осуществления административной процедуры с указанием допущенных нарушений и предложениями по их устранению (подпункт 5) части 1 статьи 100 Кодекса)

4.23
Шағым қараусыз қалдырылды (Кодекстің 100-бабы 1-бөлігінің 6) тармақшасы)
4.24
Шағымды қарайтын органға шағым жіберілді (Кодекстің 91-бабының 4-бөлігі)
4.25
Хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс мәні бойынша жауап, оның ішінде ақпарат ұсынылды (Кодекстің 89-бабы 1-бөлігінің 1) тармақшасы)
4.26
Хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс назарға алынды (Кодекстің 89-бабы 1-бөлігі 2) тармақшасы)
4.27
Жауапты орындаушысы
Мемлекеттік органдарға,
жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына, мемлекеттің
қатысуы жүз пайызды құрайтын
заңды тұлғаларға келіп түсетін
жолданымдарды тіркеу, есепке
алу, сондай-ақ "Электрондық
жолданымдар" ақпараттық
талдау жүйесін жүргізу
қағидаларының
5-қосымшасы
нысан
"Жолданымдарды, хабарламаларды, сұрау салуларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау туралы" 1-ТӨ есеп

4.23
Жалоба оставлена без рассмотрения (подпункт 6) части 1 статьи 100 Кодекса)
4.24
Жалоба направлена в орган, рассматривающий жалобу (часть 4 статьи 91 Кодекса)
4.25
Предоставлен ответ, в том числе информации, по существу сообщения, запроса, отклика, предложения (подпункт 1) части 1 статьи 89 Кодекса)
4.26
Сообщение, запрос, отклик, предложение принято к сведению (подпункт 2) части 1 статьи 89 Кодекса)
4.27
Ответственный исполнитель
Приложение 5
к Правилам регистрации, учету
обращений, поступающих
в государственные органы,
органы местного самоуправления,
юридические лица
со стопроцентным участием
государства, а также ведения
информационной аналитической
системы "Электронные обращения
форма
Отчет № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений"

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 05.12.2023 № 217 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығыме; өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 29.12.2025 № 170 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Тіркелген жолданымдар, хабарламалар, сұрау салулар, пікірлер, ұсыныстар бойынша ақпарат
Көрсеткіштердің атауы
Жол коды
Жыл басындағы қаралмаған жолданымдар, хабарламалар, пікірлер, ұсыныстардың қалдығы
Есепті мерзімде келіп түскен жолданымдар, хабарламалар, пікірлер, ұсыныстар
Оның ішінде телнұсқа
Басқа органға құзыреті бойынша қарау үшін жолданды
Қаралған жолданымдар, хабарламалар, пікірлер, ұсыныстар
оның ішінде 5-бағаннан
6-бағаннан шешімдер қабылданды
Жеңілдетілген әкімшілік рәсім тәртібінде
Әкімшілік рәсім тәртібінде
Әкімшілік акті қабылданды
оның ішінде 8-бағаннан
Әкімшілік рәсім тоқтатылды
Қолайлы әкімшілік акті қабылданды
Ауыртпалық түсіретін әкімшілік акті қабылданды
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
1
Әкімшілік рәсімдік-процестік кодекстің 20-бабының 2-бөлігінде көзделген мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғалардың тізбесі (бұдан әрі - Кодекс)
Кестенің жалғасы
6-бағаннан шешімдер қабылданды
11-бағаннан
Әкімшілік актінің күші жойылды
Әкімшілік актінің күші жойылып, жаңадан әкімшілік акті қабылданды
Әкімшілік әрекет жасалды
Шағым қанағаттандырусыз қалдырылды
Арызданушының жолданымында көрсетілген сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шешімі бар
Сол адамға қатысты, сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шығарылған заңды күшіне енген сот актісі бар
Жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс қайтарылды
Арыз иесінен пікірі қабылданды
Өзге де негіздер
12
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
7-бағаннан
21-бағаннан
Назарға алынды
Оңайлатылған әкімшілік рәсім тоқтатылды
26-бағаннан
Жауап берілді
Қанағаттандырылды
Бас тартылды
Түсіндірілді
Қайталама хабарламаларда, ұсыныстарда, үн қосуларда, пікірлерда жаңа дәлелдер немесе жаңадан ашылған мән-жайлар келтiрiлмесе, ал алдыңғы хабарламаның, ұсыныстың, үн қосудың, сұрау салудың материалдарында тексерудiң қажетті материалдары бор және арыз иесіне белгiленген тәртiппен жауаптар берілді
Арыз иесінің қолтаңбасы, оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбасы, пошталық мекенжайын анықтау мүмкүн емес
Хабарламада, ұсыныста, жауапта, сұрауда сұрақтың мәні көрсетілмеген
21
22
23
24
25
26
27
28
29
кестенің жалғасы
шағым қараусыз қалдырылды
30-бағаннан
Мерзімі ұзартыла отырып қаралды
Мерзімін бұза отырып қаралды
Мерзімін бұза отырып басқа органға құзыреті бойынша жолданды
есепті кезеңнің аяғындағы қесепті кезеңнің аяғындағы қалдықалдықна конец отчетного периода
Әкімшілік актіге, әкімшілік актіні қабылдауға байланысты емес, жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныстар қарау нәтижелері бойынша шығарылған әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасалды
39-бағаннан
шағымды қарайтын органның сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шешімі бар
сол адамға қатысты, сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шығарылған, заңды күшіне енген сот актісі бар
шағымды қарайтын орган шағымды қайтарды
шағымды қарайтын орган арыз иесінен шағымды кері қайтарып алуды қабылдады
әкімшілік актіге шағым жасалды
әкімшілік актіні қабылдауға байланысты емес әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасалды
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
кестенің жалғасы
39-бағаннан шешімдер қабылданды
43-бағаннан шешімдер қабылданды
43-бағаннан
49-бағаннан
43-бағаннан
шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акті қабылданды, әкімшілік әрекет жасалды
шағымдар жоғары тұрған органдарға жіберілді
әкімшілік актінің күші жойылды
әкімшілік актінің күші жойылып басқа әкімшілік акті қабылданды
әкімшілік әрекет жасалды
шағым қанағаттандырусыз қалдырылды
жіберілген бұзушылықтар мен оларды жою жөніндегі ұсыныстар көрсетіле отырып, әкімшілік рәсімді жүзеге асыру үшін әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік органға жіберілді
шағым қараусыз қалдырылды
шағымды қарайтын органның сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шешімі бар
сол адамға қатысты, сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шығарылған, заңды күшіне енген сот актісі бар
шағымды қарайтын орган шағымды қайтарды
шағымды қарайтын орган арыз иесінен шағымды кері қайтарып алуды қабылдады
шағымды мерзімін бұза отырып қарады
Шағым мерзімін бұза отырып жоғары тұрған органға жіберіледі
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
"Жолданымдарды, хабарламаларды, сұрау салуларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау туралы" 1-ТӨ нысанды есеп

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.12.2023 № 217 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 29.12.2025 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Раздел 1. Сведения по зарегистрированным обращениям, сообщениям, запросам, откликам, предложениям
Наименование показателей
Код строки
Остаток не рассмотренных обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений на начало года
Поступило обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений за отчетный период
в том числе дубликатов
Направлено в другие органы для рассмотрения по компетенции
Рассмотрено обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений
из них из графы 5
в порядке административной процедуры
в порядке упрощенной административной процедуры
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Всего
1
Перечень государственных органов, органов местного самоуправления, юридических лиц со стопроцентным участием государства, предусмотренные частью 2 статьи 20 Административного процедурно-процессуального кодекса (далее - Кодекс)
Продолжение таблицы
принято решений из графы 6
принят административный акт
из них из графы 8
административная процедура прекращена
из графы 11
административный акт отменен
административный акт отменен и принят новый административный акт
совершено административное действие
жалоба оставлена без удовлетворения
принят благоприятный административный акт
принят обременяющий административный акт
имеется решение о том же предмете и по тем же основаниям, по которым обратился заявитель
имеется вступивший в законную силу судебный акт, вынесенный в отношении того же лица, о том же предмете и по тем же основаниям
обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение возвращено
принят отзыв от заявителя
иные основания
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
из графы 7
предоставлен ответ
из графы 21
принято к сведению
упрощенная административная процедура прекращена
из графы 26
удовлетворено
отказано
разъяснено
в повторных сообщениях, предложениях, откликах, запросах не приводятся новые доводы или вновь открывшиеся обстоятельства, а в материалах предыдущих сообщения, предложения, отклика, запроса имеются необходимые материалы проверок и заявителю в установленном порядке давались ответы
невозможно установить авторство, отсутствуют подпись, в том числе электронная цифровая подпись, почтовый адрес заявителя
в сообщении, предложении, отклике, запросе не изложена суть вопроса
21
22
23
24
25
26
27
28
29
продолжение таблицы
жалоба оставлена без рассмотрения
из графы 30
Рассмотрено продлением срока
Рассмотрено с нарушением срока
Направлено в другие органы по компетенции с нарушением срока
Остаток на конец отчетного периода
Административный акт, административное действие (бездействие), не связанное с принятием административного акта, вынесенные по результатам рассмотрения обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений обжалованы
из графы 39
имеется решение органа, рассматривающего жалобу о том же предмете и по тем же основаниям, указанным в жалобе
имеется вступивший в законную силу судебный акт, вынесенный в отношении того же лица, о том же предмете и по тем же основаниям
органом, рассматривающим жалобу, возвращена жалоба
органом, рассматривающим жалобу, принят отзыв жалобы от заявителя
обжалован административный акт
обжаловано административное действие (бездействие), не связанное с принятием административного акта
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
продолжение таблицы
принято решений из графы 39
принято решений из графы 43
из графы 43
из графы 49
из графы 43
принят благоприятный административный акт, совершено административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе
жалоба направлена в вышестоящий орган
отменен административный акт
отменен административный акт и принят новый административный акт
совершено административное действие
жалоба оставлена без удовлетворения
направлено в административный орган, чей административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, для осуществления административной процедуры с указанием допущенных нарушений и предложениями по их устранению
жалоба оставлена без рассмотрения
имеется решение органа, рассматривающего жалобу о том же предмете и по тем же основаниям, указанным в жалобе
имеется вступивший в законную силу судебный акт, вынесенный в отношении того же лица, о том же предмете и по тем же основаниям
органом, рассматривающим жалобу, возвращена жалоба
органом, рассматривающим жалобу, принят отзыв жалобы от заявителя
Жалоба рассмотрена с нарушением срока
Жалоба направлена в вышестоящий орган с нарушением срока
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
Отчет формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений"

3-бөлім. Оңайлатылған әкімшілік тәртібінде қаралған жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныстар бойынша мәліметтер
1-кесте. Хабарламалар бойынша мәліметтер
Көрсеткіштердің атауы
Жол коды
Жыл басындағы қаралмаған хабарламалар қалдығы
Есепті мерзімде келіп түскен хабарламалар
Оның ішінде телнұсқа
Басқа органға құзыреті бойынша жолданды
Қаралған хабарламалар
5-бағаннан шешімдер қабылданды
жауап берілді
6-бағаннан
назарға алынды
оңайлатылған әкімшілік рәсімі тотқтатылды
11-бағаннан
қанағаттандырылды
бас тартылды
түсіндірілді
Қайталама хабарламаларда жаңа дәлелдер немесе жаңадан ашылған мән-жайлар келтiрiлмей, алдыңғы хабарламаныңматериалдарында тексерудiң қажетті материалдары болса және арыз иесіне белгiленген тәртiппен жауаптар берілді
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Барлығы
1
Кодекстің 20-бабының 2-бөлігінде көзделген мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғалардың тізбесі
Кестенің жалғасы
5-бағаннан шешімдер қабылданды
Мерзімі ұзартыла отырып қаралды
Мерзімі бұзыла отырып қаралды
Мерзімі бұзыла отырып басқа органға құзыреті бойынша жолданды
11-бағаннан
арыз иесінің қолтаңбасы, оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбасы, пошталық мекенжайын анықтау мүмкүн емес
хабарламада мәні баяндалмаған
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
есепті кезеңнің аяғындағы қалдық
Әкімшілік актіні қабылдауға байланысты емес, хабарламаны қарау нәтижелері бойынша шығарлырған әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасалды
шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекет жасалды
шағым жоғары тұрған органға жолданы
21-бағаннан шешімдер қабылданды
21-бағаннан
25-бағаннан
21-бағаннан
әкімшілік әрекет жасалды
шағым қанағаттандырусыз қалдырылды
жіберілген бұзушылықтар мен оларды жою жөніндегі ұсыныстар көрсетіле отырып, әкімшілік рәсімді жүзеге асыру үшін әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік органға жіберілді
шағым қараусыз қалдырылды
шағымда көрсетілген сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шағымды қараған органның шешімі бар
сол адамға қатысты, сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шығарылған заңды күшіне енген сот актісі бар
сол адамға қатысты, сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шығарылған заңды күшіне енген сот актісі бар
шағымды қараған орган арыз иесінен шағымды кері қайтарып алуды қабылдады
Шығым мерзімін бұза отырып қаралды
Шағым мерзімін бұза отырып басқа органға құзыреті бойынша жолданды
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
"Жолданымдарды, хабарламаларды, сұрау салуларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау туралы" 1-ТӨ нысанды есеп

Раздел 3. Сведения по сообщениям, запросам, откликам, предложениям, рассмотренным в порядке упрощенной административной процедуры
Таблица 1. Сведения по сообщениям
Наименование показателей
Код строки
Остаток не рассмотренных сообщений на начало года
Поступило сообщений за отчетный период
в том числе дубликатов
Направлено в другие органы для рассмотрения по компетенции
Рассмотрено сообщений
принято решений из графы 5
предоставлен ответ
из графы 6
принято к сведению
упрощенная административная процедура прекращена
удовлетворено
отказано
разъяснено
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
1
Перечень государственных органов, органов местного самоуправления, юридических лиц со стопроцентным участием государства предусмотренные частью 2 статьи 20 Кодекса
Продолжение таблицы
принято решений из графы 5
Рассмотрено продлением срока
Рассмотрено с нарушением срока
из графы 11
в повторных сообщениях не приводятся новые доводы или вновь открывшиеся обстоятельства, а в материалах предыдущего сообщения имеются необходимые материалы проверок и заявителю в установленном порядке давались ответы
невозможно установить авторство, отсутствуют подпись, в том числе электронная цифровая подпись, почтовый адрес заявителя
в сообщении не изложена суть вопроса
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Направлено в другие органы по компетенции с нарушением срока
Остаток на конец отчетного периода
Административное действие (бездействие), не связанное с принятием административного акта, вынесенные по результатам рассмотрения сообщения обжаловано
совершено административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе
жалоба направлена в вышестоящий орган
принято решений из графы 21
из графы 21
совершено административное действие
жалоба оставлена без удовлетворения
направлено в административный орган, чье административное действие (бездействие) обжалуются, для осуществления административной процедуры с указанием допущенных нарушений и предложениями по их устранению
жалоба оставлена без рассмотрения
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Продолжение таблицы
из графы 25
из графы 21
имеется решение органа, рассматривающего жалобу о том же предмете и по тем же основаниям, указанным в жалобе
имеется вступивший в законную силу судебный акт, вынесенный в отношении того же лица, о том же предмете и по тем же основаниям
органом, рассматривающим жалобу, возвращена жалоба
органом, рассматривающим жалобу, принят отзыв жалобы от заявителя
Жалоба рассмотрена с нарушением срока
Жалоба направлена в вышестоящий орган с нарушением срока
26
27
28
29
30
31
Отчет формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений"

Әкімшілік рәсімдік-процестік кодекстің (бұдан әрі - Кодекс) 20-бабы 2-бөлігінде көзделген мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғалардың тізбесі

Перечень государственных органов, органов местного самоуправления, юридических лиц со стопроцентным участием государства, предусмотренные частью 2 статьи 20 Административного процедурно-процессуального кодекса