Абай ауданы бойынша халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтерді бекіту туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 маусымдағы № 25/249 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 шілдеде № 28717 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Экологиялық Кодексінің 365-бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 31-бабына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай ауданы бойынша халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Абай аудандық мәслихатының келесі шешімдердің күші жойылды деп танылсын:
1) 2017 жылғы 16 наурыздағы № 14/148 "Абай қаласы, Абай ауданының Қарабас және Топар кенттері бойынша тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, әкетуге, кәдеге жаратуға және көмуге арналған тарифтерді бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4214 болып тіркелген);

Об утверждении тарифов для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по Абайскому району
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 30 июня 2022 года № 25/249. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2022 года № 28717.
В соответствии со статьей 365 Экологического Кодекса Республики Казахстан и статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить тарифы для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по Абайскому району согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу следующие решения Абайского районного маслихата:
1) "Об утверждении тарифов на сбор, вывоз, утилизацию и захоронение твердых бытовых отходов по городу Абай, поселкам Карабас и Топар Абайского района" от 16 марта 2017 года № 14/148 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4214);

2) 2021 жылғы 18 наурыздағы № 4/49 "Абай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 16 наурыздағы 14 сессиясының № 14/148 "Абай қаласы, Абай ауданының Қарабас және Топар кенттері бойынша тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, әкетуге, кәдеге жаратуға және көмуге арналған тарифтерді бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6264 болып тіркелген).
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай аудандық мәслихатының хатшысы Д. Сакенов
Абай аудандық мәслихатының
2022 жылғы 30 маусымдағы
№ 25/249 шешіміне қосымша
Абай ауданы бойынша халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жанауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтер

2) "О внесении изменения в решение 14 сессии Абайского районного маслихата от 16 марта 2017 года № 14/148 "Об утверждении тарифов на сбор, вывоз, утилизацию и захоронение твердых бытовых отходов по городу Абай, поселкам Карабас и Топар Абайского района"" от 18 марта 2021 года № 4/49 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6264).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Абайского районного маслихата Д. Сакенов
Приложение к решению
Абайского районногомаслихата
от 30 июня 2022 года № 25/249
Тарифы для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов по Абайскому району

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 21.07.2026 № 56/511 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Жылына 1 тұрғынға жинақтау нормасы,м3
Есептік бірлік
Қызмет құны (қосылған құн салығынсыз), теңге
Всего, тенге
Жинау, тасымал дау
Жерлеу
Сұрыптау
Қосылған құн салығы жоқ
Қосылған құн салығымен
Абаттандырылған иеліктегі үй

Сноска. Приложение – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 21.07.2026 № 56/511 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
Норма накопления на 1-го жителя в год, м3
Расчетная единица
Стоимость услуги (без налога на добавленную стоимость), тенге
Всего, тенге
Сбор, транспортировка
Захоронение
Сортировка
Без налога на добавленную стоимость
С налогом на добавленную стоимость
Домовладения благоустроенные