Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын 200 километрден артық қашықтықта бақылауды және пайдалануды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 820 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 26 қыркүйекте № 29830 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 357 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ереже 15-тармағының 158) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын 200 километрден артық қашықтықта бақылауды және пайдалануды ұйымдастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскери полициясы бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын бақылауды ұйымдастыру және оларды 200 километрден астам арақашықтыққа пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 12 қаңтардағы № 10 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 22069 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
5. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 820 Бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын 200 километрден артық қашықтықта бақылауды және пайдалануды ұйымдастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын 200 километрден артық қашықтықта бақылауды және пайдалануды ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) көлік құралдарын 200 километрден артық қашықтықта бақылау және пайдалану тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил организации контроля и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на расстоянии свыше 200 километров
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 23 сентября 2022 года № 820. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2022 года № 29830.
В соответствии с подпунктом 158) пункта 15 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 357, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации контроля и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на расстоянии свыше 200 километров.
2. Главному управлению военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Признать утратившим силу приказ Министра обороны от 12 января 2021 года № 10 "Об утверждении Правил организации контроля и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на расстоянии свыше 200 километров" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 14 января 2021 года под № 22069).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
Утверждены приказом
Министр обороны
Республики Казахстан
от 23 сентября 2022 года № 820
Правила организации контроля и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на расстоянии свыше 200 километров
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации контроля и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на расстоянии свыше 200 километров (далее – Правила) определяют порядок контроля и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – ВС РК) на расстояния свыше 200 километров.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бақылау парағы – 200 километрден артық қашықтықта рейс (бұдан әрі – рейс) орындайтын көлік құралдары туралы мәліметтер енгізілген құжат;
2) біржолғы рұқсаттама – бір рейс жасауға құқық беретін, әскери полиция органы беретін құжат;
3) жол жүру маршруты – бастапқы, соңғы және аралық пункттерді, сондай-ақ аялдау, тұрақ және түнде демалатын орындарын көрсете отырып, көлік құралының жүру маршруты;
4) рұқсат беру құжаты – біржолғы рұқсаттама беру үшін негіздеме болып табылатын, уәкілетті лауазымды адам қол қойған жеделхат, өкім, хат немесе өзге де құжат;
5) трекер – Қазақстан Республикасы аумағының шегінде рейс жасайтын көлік құралына орнатылатын оның ағымдағы орналасқан жерін, қозғалу маршруты мен жылдамдығын автоматтандырылған айқындауға арналған аспап.
3. Рейс жасайтын көлік құралдары мынадай санаттарға бөлінеді:
бірінші санат – әскери бөлімдер мен мекемелердің тіршілік әрекетін қамтамасыз ету (әртүрлі мүлік түрлерін жеткізу, техниканы тасымалдау және әскерлердің жауынгерлік даярлығымен байланысты емес басқа да міндеттерді орындау);
екінші санат – қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды және зымыран отынын тасымалдау;
үшінші санат – лауазымды адамдардың қызметтік іссапарларға шығуы үшін бөлінетін жеңіл автомобильдердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тысқары шығатын көлік құралдарының қозғалысы;
төртінші санат – оқу-жаттығуларды, әскерлердің жауынгерлік әзірлігін арттыру жөніндегі іс-шараларды жүргізу және жауынгерлік даярлық жөніндегі басқа да міндеттер шеңберіндегі көлік құралдарының қозғалысы;
бесінші санат – шұғыл жүктерді жеткізу, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің және оның орынбасарларының нұсқауларын орындау;
алтыншы санат – шетелдік делегацияларды және Қорғаныс министрлігінің басшы құрамына қызмет көрсетуге бөлінетін көлік құралдары.
2-тарау. 200 километрден артық қашықтықта көлік құралдарын пайдалануға рұқсат алу тәртібі
4. 200 километрден артық қашықтықта көлік құралдарын пайдалану мыналардың шешімі бойынша жүзеге асырылады:
1) ҚР ҚК Бас штабы бастығы бірінші орынбасарының – екінші және үшінші санаттағы көлік құралдарының қозғалысына қатысты бөлігінде;
2) ҚР ҚК түрлері бас қолбасшыларының, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – Қорғаныс министрлігі), Қарулы Күштері Бас штабы департаменттері, басқармалары, бас басқармалары бастықтарының – бағынысты әскери бөлімдер мен мекемелердің бірінші, төртінші және бесінші санаттағы көлік құралдарының қозғалысына қатысты бөлігінде;

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) лист контроля – документ, содержащий сведения о транспортных средствах, выполняющих рейс на расстояние свыше 200 километров (далее – рейс);
2) разовый пропуск – документ, выдаваемый органом военной полиции, предоставляющий право на совершение одного рейса;
3) маршрут движения – маршрут следования транспортного средства с указанием начального, конечного и промежуточных пунктов, а также мест остановок, стоянок и ночного отдыха;
4) разрешительный документ – телеграмма, распоряжение, письмо или иной документ, подписанный уполномоченным должностным лицом, являющийся основанием для выдачи разового пропуска;
5) трекер – прибор, устанавливаемый на транспортное средство, выполняющее рейс в пределах территории Республики Казахстан, предназначенный для автоматического определения его текущего местоположения, маршрута и скорости движения.
3. Транспортные средства, совершающие рейсы, распределяются на следующие категории:
первая категория – обеспечение жизнедеятельности воинских частей и учреждений (доставка различных видов имущества, перевозка техники и выполнение других задач не связанных с боевой подготовкой войск);
вторая категория – перевозка оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ и ракетного топлива;
третья категория – передвижение легковых автомобилей, выделенных для выезда должностных лиц в служебные командировки, а также транспортных средств, убывающих за пределы Республики Казахстан;
четвертая категория – передвижение транспортных средств в рамках проведения учений, мероприятий по повышению боевой готовности войск и других задач по боевой подготовке;
пятая категория – доставка срочных грузов, выполнение указаний Министра обороны Республики Казахстан и его заместителей;
шестая категория – транспортные средства, выделяемые для обслуживания иностранных делегаций и руководящего состава Министерства обороны.
Глава 2. Порядок получения разрешения на эксплуатацию транспортных средств на расстояния свыше 200 километров
4. Эксплуатация транспортных средств на расстояния свыше 200 километров осуществляется по решению:
1) первого заместителя начальника Генерального штаба ВС РК – в части, касающейся передвижения транспортных средств второй и третьей категорий;
2) главнокомандующих видами ВС РК, начальников департаментов, управлений Министерства обороны Республики Казахстан (далее – Министерства обороны), Генерального штаба, главных управлений, управлений ВС РК – в части, касающейся передвижения транспортных средств подчиненных воинских частей и учреждений первой, четвертой и пятой категорий;

3) әскер тектерінің және өңірлік қолбасшылықтар әскерлері қолбасшыларының – өңірлік қолбасшылықтың жауапкершілік аумағы шегінде бірінші және төртінші санаттағы бағынысты әскери бөлімдер мен мекемелердің (бағынысты әскери бөлімдер мен мекемелердің орналасқан жерінде) көлік құралдарының қозғалысына қатысты бөлігінде;
4) ҚР ҚК Қару-жарақ бастығының – алтыншы санаттағы автомобиль қозғалысына қатысты бөлігінде.
5. Рейс жасау үшін құжаттарды рәсімдеу:
1) ҚР ҚК әскери бөлімдерінің командирлері, мекемелерінің бастықтары рейс жасауға қажеттілік туындаған кезде олар бағынысты болған ҚР Қорғаныс министрлігі, ҚК Бас штабының департаменттері, басқармалары, ҚР ҚК бас басқармалары бастықтарының, әскер түрлері бас қолбасшыларының, әскер тектері және өңірлік қолбасшылықтар әскерлері қолбасшыларының (бұдан әрі – құрылымдық бөлімшелердің бастықтары) мекенжайына негіздемемен Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім жолдайды;
2) қаралғаннан кейін, құрылымдық бөлімшелердің бастықтары рұқсат құжатты өтінім беруші – әскери бөлімге (мекемеге) жолдайды;
3) екінші және үшінші санаттағы көлік құралдарының шығуы жоспарланған жағдайда құрылымдық бөлімшенің бастығы ҚР ҚК Бас штабы бастығының бірінші орынбасары алдында рейс жасауға рұқсат беру туралы қолдау көрсетеді;
4) алып тасталды – ҚР Қорғаныс министрінің 20.07.2024 № 760 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қорғаныс министрінің 20.07.2024 № 760 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. 200 километрден артық арақашықтыққа рейстерде көлік құралдарын пайдалану тәртібі
6. Көлік құралдарын рейске шығару және олардың қозғалысы мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) әскери бөлімнің (мекеменің) көлік құралдарын пайдалануға жауапты лауазымды адамы рұқсат ету құжатын алғаннан кейін, көлік құралын техникалық қарап-тексеруден өткізеді, нәтижелерін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралын тексеру актісін ресімдейді, одан кейін рұқсат ету құжаттарының көшірмелерін және көлік құралын тексеру актісін қоса бере отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім негізінде гарнизонның әскери полиция органында (бұдан әрі – ӘПО) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рейс жасауға біржолғы рұқсаттама алады;
2) әскери бөлім командирінің (мекеме бастығының) өтінімін, рұқсат ету құжаттарын және көлік құралын тексеру актісін қарағаннан кейін, ӘПО-ның уәкілетті адамы ҚР ҚК Әскери полициясы бас басқармасында біржолғы рұқсаттаманың нөмірін алады және рейс жасауға біржолғы рұқсаттаманы жазып береді;

3) командующих родами войск и войсками региональных командований – в части, касающейся передвижения транспортных средств подчиненных воинских частей и учреждений первой и четвертой категорий в пределах зоны ответственности регионального командования (мест дислокации подчиненных воинских частей и учреждений);
4) начальника Вооружения ВС РК – в части, касающейся передвижения автомобилей, шестой категории.
5. Оформление документов для совершения рейса:
1) командиры воинских частей, начальники учреждений ВС РК при возникновении необходимости в совершении рейса направляют заявку по форме, согласно приложению 1 к Правилам, с обоснованием в адрес начальников департаментов, управлений Министерства обороны, Генерального штаба ВС РК, главных управлений ВС РК, главнокомандующих видами, командующих родами войск и войсками региональных командований (далее – начальники структурных подразделений), которым они подчинены;
2) после рассмотрения, начальником структурного подразделения разрешительный документ направляется в воинскую часть (учреждение) – заявителю;
3) в случае планирования выезда транспортных средств второй и третьей категорий, начальник структурного подразделения ходатайствует о разрешении совершения рейса перед первым заместителем начальника Генерального штаба ВС РК;
4) исключен приказом Министра обороны РК от 20.07.2024 № 760 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра обороны РК от 20.07.2024 № 760 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок эксплуатации транспортных средств в рейсах на расстояния свыше 200 километров
6. Выпуск транспортных средств и их передвижение в рейсах осуществляются в следующем порядке:
1) получив разрешительный документ, должностное лицо воинской части (учреждения), ответственное за эксплуатацию транспортных средств, производит контрольный технический осмотр транспортного средства, результаты осмотра оформляет актом проверки транспортного средства по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, после чего на основании заявки по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, с приложением копии разрешительного документа и акта проверки транспортного средства, получает в органе военной полиции гарнизона (далее – ОВП) разовый пропуск на совершение рейса по форме, согласно приложению 4 к Правилам;
2) после рассмотрения заявки командира воинской части (начальника учреждения), разрешительных документов и акта проверки транспортного средства, уполномоченное лицо ОВП получает в Главном управлении военной полиции ВС РК номер разового пропуска и выписывает разовый пропуск на совершение рейса;

3) 6-тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-қимылдар шығуға жоспарланған күнге дейін 3 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
4) екінші және бесінші санаттағы көлік құралдары рейске кеткен кезде, ӘПО-да пайдаланылмайтын трекер бар болғанда, көлік құралының қозғалысын қосымша бақылауды жүзеге асыру үшін автомобильдің рейске шығуы қарсаңында, ӘПО-ның уәкілетті адамы көлік құралына трекерді монтаждайды, монтаждау нәтижелері Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша трекерді монтаждау (бөлшектеу) актісімен ресімделеді. Машинаға трекерді монтаждау (бөлшектеу) актісіне әскери бөлімнің (мекеменің) көлік құралдарын пайдалануға жауапты лауазымды адамы, жүргізушісі, сондай-ақ ӘПО-ның өкілі қол қояды;
5) әскери бөлім (мекеме) ӘПО-дан 50 километрден артық арақашықтықта орналасқан кезде әскери бөлімнің (мекеменің) көлік құралдарын пайдалануға жауапты лауазымды адамы көлік құралына бақылау техникалық қарап-тексеруді жүргізеді, қарап-тексеру нәтижелерін Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралын тексеру актісімен ресімдейді, біржолғы рұқсаттаманың нөмірін алу үшін ӘПО-ға рұқсат ету құжаттарының көшірмелерін және көлік құралын тексеру актісін қоса бере отырып, Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім жолдайды, ӘПО-дан біржолғы рұқсаттаманың нөмірін алғаннан кейін Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рейс жасауға біржолғы рұқсаттама жазып береді;
6) қозғалыс маршрутын өзгертуге, жүргізушілерді және машина жетекшілерін ауыстыруға, сондай-ақ рейсті орындау мерзімдерін ұзартуға рұқсатты рейс жасауға рұқсат еткен лауазымды адам береді. Қабылданған шешіммен құжат көлік құралы орналасқан жер бойынша ӘПО-ға жолданады, одан кейін ӘПО-ның лауазымды адамдары біржолғы рұқсаттамаға тиісті өзгерістер енгізеді;
7. Көлік құралдарын пайдалануға жол беріледі:
1) бірінші және екінші санаттағыны:
сенбі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күнделікті сағат 7.00-ден 18.00-ге дейін, 15 сәуір мен 15 қазан кезеңінде сағат 6.00-ден 21.00-ге дейін;
сенбі күндері сағат 7.00-ден 15.00-ге дейін;
демалыс және мереке күндері – пайдалануға жол берілмейді;
2) үшінші, төртінші, бесінші және алтыншы санаттағыны рейс жасау туралы шешім қабылдаған құрылымдық бөлімшелердің бастықтары айқындайды. Рейс жасауға құрылымдық бөлімшенің бастығы жол жүруге рұқсат етілген уақытты айқындамауға шешім қабылдаған жағдайда көлік құралы Қағидалардың 7-тармағының 1) тармақшасына сәйкес пайдаланылады.
8. Жүргізушінің көлік құралын күнделікті басқару ұзақтығы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1288 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14095 болып тіркелген) бекітілген Жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидаларында белгіленген уақыттан артпауға тиіс.

3) действия, предусмотренные подпунктами 1) и 2) пункта 6 осуществляются в течение 3 рабочих дней до даты планируемого выезда;
4) при убытии в рейс транспортных средств второй и пятой категории, при наличии в ОВП неиспользуемых трекеров, для осуществления дополнительного контроля за передвижением транспортного средства, накануне выезда автомобиля в рейс, уполномоченным лицом ОВП на транспортное средство монтируется трекер, результаты монтажа оформляются актом монтажа (демонтажа) трекера по форме, согласно приложению 5 к Правилам. Акт монтажа (демонтажа) трекера на машину подписывается должностным лицом воинской части (учреждения), ответственным за эксплуатацию транспортных средств, водителем, а так же представителем ОВП;
5) в случае дислокации воинской части (учреждения) на расстоянии более 50 километров от ОВП, должностное лицо воинской части (учреждения), ответственное за эксплуатацию транспортных средств, производит контрольный технический осмотр транспортного средства, результаты осмотра оформляет актом проверки транспортного средства, по форме, согласно приложению 2 к Правилам, для получения номера разового пропуска направляет в ОВП заявку по форме согласно приложению 3 к Правилам с приложением копий разрешительных документов и акта проверки транспортного средства, после получения от ОВП номера разового пропуска выписывает разовый пропуск на совершение рейса, по форме, согласно приложению 4 к Правилам;
6) разрешение на изменение маршрута движения, замену водителей и старших машин, а также продление сроков выполнения рейса, дает должностное лицо, разрешившее совершение рейса. Документ с принятым решением направляется в ОВП по месту нахождения транспортного средства, после чего должностными лицами ОВП в разовый пропуск вносятся соответствующие изменения.
7. Допускается эксплуатация транспортных средств:
1) первой и второй категорий:
ежедневно, за исключением субботних, выходных и праздничных дней, с 7.00 до 18.00, в период с 15 апреля по 15 октября с 6.00 до 21.00;
в субботние дни с 7.00 до 15.00;
в выходные и праздничные дни – эксплуатация не допускается;
2) третьей, четвертой, пятой и шестой категорий время передвижения определяется начальником структурного подразделения, принявшим решение о совершении рейса. В случае, когда начальником структурного подразделения, принявшим решение на совершение рейса не определено разрешенное время движения, транспортное средство используется в соответствии с подпунктом 1) пункта 7 Правил.
8. Ежедневная продолжительность управления водителем транспортным средством не должна превышать время установленное Правилами организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов, утвержденных приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1288 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14095).

9. Оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды, зымыран отынын және қауіпті жүктерді тасымалдау "Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11779 болып тіркелген) талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
10. Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары ішкі қызмет жарғысының талаптарына сәйкес гарнизон шегінен тыс рейске кететін жүргізушілермен, машина жетекшілерімен және лек бастықтарымен командир (бастық) "Жол қозғалысы ережелері, көлік құралдарын пайдалануға жіберудің негізгі ережелері, жедел және арнайы қызметтердің көлік құралдарын арнайы жарық және дыбыс сигналдарымен жабдықтау және арнайы түсті-графикалық схемалар бойынша бояу тәртібі" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 534 бұйрығымен бекітілген Жол жүрісі қағидаларын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33003 болып тіркелген) (бұдан әрі – ЖЖҚ), көлік құралын пайдалану тәртібін және қауіпсіздік шараларын сақтау туралы нұсқау беруді өткізеді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 14.08.2025 № 1070 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Көлік құралдарының қозғалысы жүру маршрутында барлық ӘПО-да міндетті түрде тіркеумен рейс жасауға берілген біржолғы рұқсаттамада көрсетілген маршрут бойынша жүзеге асырылады. ӘПО-ның лауазымды адамы көлік құралын тіркеген кезде біржолғы рұқсаттамада гарнизонға келген, сондай-ақ гарнизоннан кеткен күні мен уақыты туралы белгілер қояды. Белгілер ӘПО уәкілетті адамының қолтаңбасымен және ӘПО-ның мөрімен расталады.
Жол жүру маршрутында ӘПО болмаған жағдайда көлік құралын тіркеу көлік құралы келген әскери бөлім (мекеме) бойынша кезекші жүзеге асырады, белгілер оның қолтаңбасымен және әскери бөлімнің (мекеменің) мөрімен расталады. Келген және кеткен уақыты туралы ақпаратты кезекші гарнизонның ӘПО-ға хабарлайды.
12. Транзиттік көлік құралдарын тұраққа қою және жүргізушілердің түнгі демалысы гарнизон бастықтарының бұйрықтарымен айқындалған әскери бөлімдерде (мекемелерде) жүзеге асырылады. Жекелеген жағдайларда жоспарланған қонатын жерге келу мүмкін болмаған кезде әскери бөлім командирімен (мекеме бастығымен) келісу бойынша жол жүру бағыты бойынша елді мекендерде жүзеге асырылады.

9. Перевозка боеприпасов, взрывчатых веществ, ракетного топлива и опасных грузов осуществляется в соответствии с требованиями приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11779).
10. В соответствии с требованиями Устава внутренней службы Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364, с водителями, старшими машин и начальниками колонн, убывающими в рейсы за пределы гарнизона, командиром (начальником) проводится инструктаж о соблюдении Правил дорожного движения, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 534 "Об утверждении Правил дорожного движения, Основных положений по допуску транспортных средств к эксплуатации, перечня оперативных и специальных служб, транспорт которых подлежит оборудованию специальными световыми и звуковыми сигналами и окраске по специальным цветографическим схемам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33003) (далее – ПДД), порядка эксплуатации транспортных средств и мер безопасности.
Сноска. Пункт 10 – в редакции приказа Министра обороны РК от 14.08.2025 № 1070 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Передвижение транспортных средств осуществляется по отраженному в разовом пропуске маршруту на совершение рейса, с обязательной регистрацией во всех ОВП по маршруту следования. При регистрации транспортного средства должностным лицом ОВП в разовом пропуске проставляются отметки о дате и времени прибытия в гарнизон, а также убытия из гарнизона. Отметки заверяются подписью уполномоченного лица ОВП и печатью ОВП.
В случае отсутствия на маршруте движения ОВП, регистрация транспортного средства осуществляется дежурным по воинской части (учреждению), куда прибыло транспортное средство, отметки заверяются его подписью и печатью воинской части (учреждения). Информацию о времени прибытия и убытия дежурный сообщает в ОВП гарнизона.
12. Парковка транзитных транспортных средств и ночной отдых водителей осуществляется в воинских частях (учреждениях), определенных приказами начальников гарнизонов. В отдельных случаях, при отсутствии возможности прибыть к месту планируемого ночлега, по согласованию с командиром воинской части (начальником учреждения) ночлег осуществляется в населенных пунктах по маршруту движения.

13. Гарнизон бастықтары жыл сайын 15 желтоқсанға дейінгі мерзімде, өз бұйрықтарымен транзиттік көлік құралдарының тұраққа қоюы және жүргізушілердің түнгі демалысы жүзеге асырылатын әскери бөлімдер мен мекемелерді айқындайды.
4-тарау. Көлік құралдарын 200 километрден артық қашықтықтағы рейстерде пайдалануын бақылау
14. Көлік құралдарының қозғалысын бақылау әскери бөлім командиріне (мекеме бастығына) және жоғары тұрған штабтың жедел кезекшісіне баяндай отырып, әскери бөлім (мекеме) бойынша кезекші жүзеге асырады. Көлік құралын рейске шығарар алдында әскери бөлім (мекеме) бойынша кезекші жоғары тұрған штабтың және ҚР ҚК Бас штабы Ұлттық қорғанысты басқару орталығының (бұдан әрі – ҰҚБО) жедел кезекшісіне Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылау парағын жолдайды.
15. Жоғарғы штабтың жедел кезекшісі бағынысты әскери бөлімдер (мекемелер) үшін ақпаратты жинақтауды жүзеге асырады және Астана қаласының уақыты бойынша сағат 17.00-ге дейін әскери тасымалды жоспарлауды және ұйымдастыруды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшеге және ҰҚБО жедел кезекшісіне Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша автомобиль техникасының легін 200 километрден артық пайдалану жоспарын жібереді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 20.07.2024 № 760 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Көлік құралын рейске шығару, қонатын жерге тоқтау және жол жүру барысындағы оқиғалар туралы әскери бөлім (мекеме) бойынша кезекші жоғары тұрған штабтың жедел кезекшісі арқылы әскери тасымалдауларды жоспарлауды және ұйымдастыруды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшенің және ҰҚБО-ның жедел кезекшілеріне баяндайды.
5-тарау. Көлік құралдарын 200 километрден артық қашықтыққа пайдалануды жоспарлау
17. Көлік құралдарын 200 километрден артық қашықтықта пайдалану Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірінші және төртінші санаттағы көлік құралдарының қозғалысына қатысты бөлігінде Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығы (бұдан әрі – ҚМБО – ҚР ҚК БШБ) бекіткен тиісті айға арналған жоспарға сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 20.07.2024 № 760 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17-1. Ай сайын 20-сы күніне қарай әскери тасымалды жоспарлауды және ұйымдастыруды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшеге бірінші және төртінші санаттағы көлік құралдарының қозғалысына қатысты бөлігінде құрылымдық бөлімше үшін алдағы айға арналған 200 км артық қашықтыққа автомобиль көлігімен материалдық-техникалық құралдарды жеткізу жоспары ұсынылсын.
Ескерту. 17-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қорғаныс министрінің 20.07.2024 № 760 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

13. Начальники гарнизонов, ежегодно в срок до 15 декабря, своим приказом определяют воинские части и учреждения, в которых будет осуществляться парковка транзитных транспортных средств и ночной отдых водителей.
Глава 4. Контроль за эксплуатацией транспортных средств в рейсах на расстояния свыше 200 километров
14. Контроль передвижения транспортных средств осуществляется дежурным по воинской части (учреждению), с докладом командиру воинской части (начальнику учреждения) и оперативному дежурному вышестоящего штаба. Перед выпуском транспортного средства в рейс дежурный по воинской части (учреждению) направляет оперативному дежурному вышестоящего штаба и оперативному дежурному Национального центра управления обороной Генерального штаба ВС РК (далее – НЦУО) лист контроля, по форме согласно приложению 6 к Правилам.
15. Оперативный дежурный вышестоящего штаба осуществляет свод информации за подчиненные воинские части (учреждения) и до 17.00 часов по времени города Астаны, направляет План использования колонн автомобильной техники свыше 200 километров по форме, согласно приложению 7 к Правилам, в адрес структурного подразделения, осуществляющего планирование и организацию воинских перевозок и оперативного дежурного НЦУО.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Министра обороны РК от 20.07.2024 № 760 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. О выпуске транспортного средства в рейс, остановке на ночлег и происшествиях в ходе движения дежурный по воинской части (учреждению) немедленно докладывает через оперативного дежурного вышестоящего штаба оперативным дежурным структурного подразделения осуществляющего планирование и организацию воинских перевозок и НЦУО.
Глава 5. Планирование использования транспортных средств в рейсах на расстояния свыше 200 километров
17 Эксплуатация транспортных средств на расстояния свыше 200 километров осуществляется согласно Плану на соответствующий месяц, утвержденному первым заместителем Министра обороны – начальником Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – ПЗМО-НГШ ВС РК) в части, касающейся передвижения транспортных средств первой и четвертой категорий по форме, согласно приложению 8 к Правилам.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа Министра обороны РК от 20.07.2024 № 760 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-1. Ежемесячно к 20 числу, представлять в адрес структурного подразделения осуществляющего планирование и организацию воинских перевозок План перевозок материально-технических средств автомобильным транспортом на расстояние свыше 200 км за структурное подразделение на предстоящий месяц (далее – План)" в части, касающейся передвижения транспортных средств первой и четвертой категорий.
Сноска. Глава 5 дополнена пунктом 17-1 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 20.07.2024 № 760 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

17-2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Тыл бастығы ай сайын 30-ы күніне дейін ҚМБО – ҚР ҚК БШБ-ға бекітуге Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері үшін алдағы айға арналған жоспарды ұсынсын.
Ескерту. 17-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Қорғаныс министрінің 20.07.2024 № 760 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17-3. Әскер мен жүкті жоспардан тыс, кенеттен жеткізу Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ҚР ҚК Тыл бастығымен келісілгеннен кейін ҚМБО – ҚР ҚК БШБ-ның рұқсатымен жүзеге асырылсын.
Ескерту. 17-3-тармақпен толықтырылды – ҚР Қорғаныс министрінің 20.07.2024 № 760 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Рейсті жоспарлау кезінде рейске шығудың мақсатқа сәйкестігі, тасымалдаудың негізділігі және көлік құралының түрі ескеріледі.
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
көлік құралдарын 200
километрден артық қашықтықта
бақылауды және пайдалануды
ұйымдастыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
құжат жөнелтілетін адамның
лауазымы
Әскери бөлімнің
(мекеменің)
бұрыштама мөртаңбасы
Өтінім
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын 200 километрден артық қашықтықта бақылауды және пайдалануды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 20__ жылғы "__"_________ №___ бұйрығына сәйкес мынадай
_________________________________________________ автомобиль техникасын 200
(әскери бөлім немесе мекеме атауы)
километрден артық қашықтықта пайдалануға рұқсат етуіңізді сұраймын.
Р/с №
Көлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Тіркеме маркасы
Тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде)
Машина жетекшісінің (колонна басшысының) әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде)
жол жүру маршруты;
аялдайтын және қонатын орындар;
рейс жасау мақсаты;
рейс жасауға жоспарланған кезең.
Жүру уақытын ұзарту қажет болған кезде өтінім мынадай мазмұндағы мәтінмен толықтырылады: "Жоғарыда көрсетілген Қағида 7-тармағының 2) тармақшасына" сәйкес,
__________________________________________________________________________
_______________________________________________________________ байланысты,
(себебі көрсетіледі)
Сізден рейс жасау кезеңінде сағат ____.___-ден ____.___-ге дейін көлік құралын пайдалануға (пайдалану уақыты көрсетіледі)
рұқсат етуіңізді сұраймын.
____________________________
____________________________
(өтінім беруге уәкілетті адамның
лауазымы, әскери атағы, тегі, инициалы)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
көлік құралдарын 200
километрден артық
қашықтықта бақылауды және
пайдалануды ұйымдастыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Бекітемін
____________________________
____________________________
Мөрдің орны 20__ жылғы "___"
___________
_________________әскери бөлімі (мекеме) көлік құралының техникалық жай-күйін тексеру АКТІСІ
Көлік құралының маркасы _________________ әскери нөмірі _________________
Жүргізуші________________________________________________________________
(әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде))
Жүргізуші куәлігі: сериясы _____№__________________, санаты _________________

17-2. Начальнику Тыла Вооруженных Сил Республики Казахстан ежемесячно до 30 числа представлять на утверждение ПЗМО-НГШ ВС РК План на предстоящий месяц за Вооруженные Силы Республики Казахстан.
Сноска. Глава 5 дополнена пунктом 17-2 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 20.07.2024 № 760 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-3. Внеплановые, внезапные перевозки войск и грузов осуществлять с разрешения ПЗМО-НГШ ВС РК, после согласования с начальником Тыла ВС РК, по форме, согласно приложению 9 к Правилам.
Сноска. Глава 5 дополнена пунктом 17-3 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 20.07.2024 № 760 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. При планировании рейса учитывается целесообразность совершения рейса, обоснованность перевозки и вид транспортного средства.
19.
Приложение 1
к Правилам организации
контроля и эксплуатации
транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
_________________________________
должность лица кому адресован документ
Угловой штамп
воинской части
(учреждения)
Заявка
В соответствии с приказом Министра обороны Республики Казахстан
от "__"_________20__ года № ___ "Об утверждении Правил организации контроля
и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на
расстоянии свыше 200 километров" прошу разрешить эксплуатацию на расстоянии
свыше 200 км следующей автомобильной техники
________________________________________________________________________.
(наименование воинской части или учреждения)
№ п/п
Марка транспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Марка прицепа
Государственный регистрационный номерной знак прицепа
Воинское звание, ФИО
(при его наличии) водителя
Воинское звание, ФИО старшего машины (начальника колонны)
маршрут движения;
места привалов и ночлега;
цель совершения рейса;
планируемый период совершения рейса.
При необходимости увеличения времени передвижения заявка дополняется текстом
примерно следующего содержания: "В соответствии с подпунктом 2) пункта 7 выше
указанных Правил", в связи с _______________________________________________
_________________________________________________________________________
(указывается причина)
прошу Вас разрешить эксплуатацию транспортного средства в период совершения
рейса с ___.___ часов до ___.___ часов.
(указывается время эксплуатации)
__________________________________________________
__________________________________________________
(должность, воинское звание, фамилия, инициалы лица,
уполномоченного на подачу заявки)
Приложение 2
к Правилам организации
контроля и эксплуатации
транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
Утверждаю
____________________________
____________________________
____________________________
Место печати
"___" _____________ 20__ года
АКТ
проверки технического состояния транспортного средства войсковой части
(учреждения) ______________________________________________________
Марка транспортного средства ______________________________________________
военный номер ___________________________________________________________
Водитель ________________________________________________________________
(воинское звание, ФИО (при его наличии))
Водительское удостоверение:
серия _____________________ №______________, категории____________________

1. Жалпы тіркеу деректері:
1) шанақтың нөмірі ________________________________________________________
2) шассидің нөмірі __________________________________________________________
3) қозғалтқыштың нөмірі ____________________________________________________
4) спидометр көрсеткіші (пломбаның бар болуы және сәйкес келуі) ________________
5) көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі _________________________________
2. Көлік құралының техникалық жай-күйі _____________________________________
1) шанақтың және қосалқы жабдықтың жай-күйі ________________________________
2) қозғалтқыштың жай-күйі _________________________________________________
3) тежегіш жүйесінің жай-күйі ________________________________________________
4) рульдік басқарудың жай-күйі _______________________________________________
5) электр жабдықтарының және жарық сигналдарының жай-күйі __________________
6) шиналардың жай-күйі _____________________________________________________
3. Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің және тану белгілерінің бар болуы және сәйкес келуі
__________________________________________________________________________
4. Жүргізушіні хабардар ету сигналының бар болуы және ақаусыздығы (жеке құрамды тасымалдауға арналған көлік құралдарында)
_________________________________________________________
5. Медициналық қобдишаның бар болуы және жабдықталуы _____________________
6. Өрт сөндіргіштің бар болуы және жай-күйі __________________________________
7. Қауіпсіздік белбеулерінің бар болуы және жай-күйі ___________________________
8. Орындықтардың бар болуы және жай-күйі (жеке құрамды тасымалдауға арналған көлік құралдарында)
__________________________________________________________________________
9. Жүргізуші және шанецтік құрал-саймандарының бар болуы _____________________
Командирдің қару-жарақ жөніндегі орынбасары (материалдық-техникалық қамтамасыз ету бөлімшесінің бастығы)
_____________________________________________________________
________________________________________________________________/________/
(әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде))       қолы
Автомобиль қызметінің бастығы ___________________________________/_________/
(әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде))       қолы
Бөлімше технигі_________________________________________________/_________/
(әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде))       қолы
Бақылау-техникалық пунктінің бастығы______________________________/_________/
(әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде))       қолы
Жүргізуші ______________________________________________________/_________/
(әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде))             қолы
20___жылғы "___"__________
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
көлік құралдарын 200
километрден артық
қашықтықта бақылауды және
пайдалануды ұйымдастыру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
_________________ гарнизоны
әскери полиция басқармасының
(жасағының, бөлімінің,
бөлімшесінің) бастығына
Әскери бөлімнің
(мекеменің)
бұрыштама мөртаңбасы
Өтінім
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын 200 километрден артық қашықтықта бақылауды және пайдалануды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 20__ жылғы "__"_________ №___ бұйрығына сәйкес Сізден ______________________________
(әскери бөлім немесе мекеме атауы)
әскери техниканы 200 километрден артық қашықтыққа рейс жасауға біржолғы рұқсаттама беруіңізді сұраймын.
Техника, техникалық ақаусыз жай-күйде, жүргізуші құжаттары бар, жүргізушілерге нұсқау беру жүргізілді.
Қосымша:

1. Общие регистрационные данные:
1) номер кузова ___________________________________________________________
2) номер шасси ___________________________________________________________
3) номер двигателя ________________________________________________________
4) показания спидометра (наличие и соответствие пломбы) ______________________
5) номер свидетельства о регистрации транспортного средства ___________________
2. Техническое состояние транспортного средства______________________________
1) состояние кузова и дополнительного оборудования ___________________________
2) состояние двигателя _____________________________________________________
3) состояние тормозной системы _____________________________________________
4) состояние рулевого управления ____________________________________________
5) состояние электрооборудования и световой сигнализации______________________
6) состояние шин __________________________________________________________
3. Наличие и соответствие государственных регистрационных номерных знаков
и опознавательных знаков
_________________________________________________________________________
4. Наличие и исправность сигнала оповещения водителя (на транспортных средствах,
предназначенных для перевозки личного состава)
_________________________________________________________________________
5. Наличие и укомплектованность медицинской аптечки ________________________
6. Наличие и состояние огнетушителей _______________________________________
7. Наличие и состояние ремней безопасности __________________________________
8. Наличие и состояние сидений (скамеек) (на транспортных средствах,
предназначенных для перевозки личного состава)
_________________________________________________________________________
9. Наличие водительского и шанцевого инструмента ____________________________
Заместитель командира (начальника) по вооружению (начальник подразделения
материально-технического обеспечения)
________________________________________________________________/________/
(воинское звание, ФИО (при его наличии)) подпись
Начальник автомобильной службы
_______________________________________________________________/_________/
(воинское звание, ФИО (при его наличии) подпись
Техник подразделения
_______________________________________________________________/_________/
(воинское звание, ФИО (при его наличии)) подпись
Начальник контрольно-технического пункта
________________________________/_________/
(воинское звание, ФИО (при его наличии)) подпись
Водитель_______________________________________________________/_________/
(воинское звание, ФИО (при его наличии)) подпись
"___"__________20___года
Приложение 3
к Правилам организации
контроля и эксплуатации
транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
Начальнику Управления
(Отряда, Отдела,
Отделения) военной полиции
________________________
гарнизона
Угловой штамп
воинской части
(учреждения)
Заявка
В соответствии с приказом Министра обороны Республики Казахстан
от "__"_________20__ года № ___"Об утверждении Правил организации контроля
и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на
расстоянии свыше 200 километров" прошу Вас выдать разовый пропуск на
совершение рейса на расстояние свыше 200 километров военной техникой
________________________________________________________________________
(наименование воинской части или учреждения)
Техника находится в технически исправном состоянии, водительские документы
в наличии, водители проинструктированы.
Приложение:

1) рейс жасауға негіздеме (рұқсаттама) __________________________________;
(құжаттың атауы және тіркеу нөмірі)
2) көлік құралының техникалық жай-күйін тексеру актісі.
____________________________________
____________________________________
(өтінім беруге уәкілетті адамның лауазымы,
әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
көлік құралдарын 200
километрден артық қашықтыққа
бақылауды және пайдалануды
ұйымдастыру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҚОРҒАНЫС МИНИСТРЛІГІ
___________________________ көлік құралдарын 200 километрден артық қашықтықта
(әскери бөлімнің немесе мекеменің атауы) пайдалану үшін
№ _______________ БІРЖОЛҒЫ РҰҚСАТТАМА
20___жылғы "___" _______ 20___ жылғы "___" _______ кезеңінде жарамды (жылы, күні, айы) (жылы, күні, айы)
"____________"-ден "___________" дейін бағыт бойынша жүруге рұқсат (сағаты, минуты) (сағаты, минуты)
Көлік құралының санаты _____________________________________________________
(Қағиданың 3-тармағына сәйкес айқындалады)
Жол жүру маршруты: ________________________________________________________
(бастапқы, аяқталу және транзиттік пункттері көрсетіледі)
Шығу мақсаты: _____________________________________________________________
Тасымалданатын жүк: _______________________________________________________
Лек бастығы ________________________________________
(әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде))
Көлік құралдары туралы мәліметтер
№ р/с Көлік құралының маркасы Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
(транзиттік нөмірі)
Тіркеменің маркасы Тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
(транзиттік нөмірі)
Жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде) Машина жетекшісінің әскери атағы, ТАӘ(ол бар болған кезде)
Біржолғы рұқсаттаманы берген әскери полицияның (әскери бөлімнің, мекеменің) лауазымды адамы:
_______________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, ТАӘ (ол бар болған кезде))
20___ жылғы "____" ____________
(біржолғы рұқсаттама берілген күні) Мөрдің орны
Әскери бөлімдерге (мекемелерге) түнгі демалысқа тоқтағаны, гарнизондарды өткені туралы әскери полиция органдарының белгісі
Артқы жағы
Әскери бөлімдерге (мекемелерге) түнгі демалысқа тоқтағаны, гарнизондарды өткені туралы әскери полиция органдарының белгісі
Біржолғы рұқсаттаманы ұзарту туралы белгі
20__жыл "__"____ дейін біржолғы 20__жыл "__"____ дейін біржолғы
рұқсаттама ұзартылды рұқсаттама ұзартылды (жылы, күні, айы) (жылы, күні, айы)
МО ______________________________ МО ______________________________
(ӘПО әскери қызметшісінің (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, лауазымы, әскери атағы, қолы, әскери атағы, қолы, ТАӘ (ол бар болған кезде)) ТАӘ (ол бар болған кезде))
20__жыл "__"____ дейін біржолғы 20__жыл "__"____ дейін бір жолғы рұқсаттама ұзартылды рұқсаттама ұзартылды (жылы, күні, айы) (жылы, күні, айы)
МО ________________________________ МО ______________________________
(ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, әскери атағы, қолы, әскери атағы, қолы, ТАӘ (ол бар болған кезде)) ТАӘ (ол бар болған кезде))
Маршрутты өзгерту туралы белгі
Жол жүру маршруты Жол жүру маршруты толықтырылды
________________________ толықтырылды ________________
(елді мекеннің атауы) (елді мекеннің атауы)
МО ___________________________________ МО ______________________________
(ӘПО әскери қызметшісінің (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, әскери атағы, қолы, лауазымы, әскери атағы, қолы, ТАӘ
(ол бар болған кезде)) ТАӘ (ол бар болған кезде))
Жол жүру маршруты Жол жүру маршруты толықтырылды _____________________ толықтырылды ______________________
(елді мекеннің атауы) (елді мекеннің атауы)
МО ___________________________________ МО ______________________________
(ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы,
(ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, әскери атағы, қолы, әскери атағы, қолы,
ТАӘ (ол бар болған кезде)) ТАӘ (ол бар болған кезде))
Жүргізушіні, машина жетекшісін, лек бастығын ауыстырғаны туралы белгі
__________________________________ ________________________
ауыстыру жүргізілді (лауазымды адамның әскери атағы, (лауазымды адамның әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде)) ТАӘ (ол бар болған кезде))
МО ____________________________________________________________________________
(ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, әскери атағы, қолы, ТАӘ (ол бар болған кезде))
__________________________________ _________________________
ауыстыру жүргізілді (лауазымды адамның әскери атағы, (лауазымды адамның әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде)) ТАӘ (ол бар болған кезде))
МО _____________________________________________________________________ (ӘПО әскери қызметшісінің лауазымы, әскери атағы, қолы, ТАӘ (ол бар болған кезде))
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
көлік құралдарын 200
километрден артық қашықтықта
бақылауды және пайдалануды
ұйымдастыру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Бекітемін
____________________________
____________________________
Мөрдің орны 20__ жылғы "___" _____________
_____________ әскери бөлімінің (мекеменің) автомобиліне трекерді монтаждау (бөлшектеу) актісі
Осы акт ___________әскери бөлімінің (мекеменің)__________________________ көлік
(маркасы және мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі)
құралына жасалды:

1) основание (разрешение) на совершение рейса _______________________________;
(наименование и регистрационный номер документа)
2) акт проверки технического состояния транспортного средства.
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица,
уполномоченного на подачу заявки)
Приложение 4
к Правилам организации
контроля и эксплуатации
транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
МИНИСТЕРСТВО ОБОРОНЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
РАЗОВЫЙ ПРОПУСК № _______________
для совершения рейса на расстоянии свыше 200 километров транспортными
средствами _______________________________________________________
(наименование воинской части или учреждения)
Действителен в период с "___" _______ 20___ по "___" _______ 20___ года
(число, месяц, год) (число, месяц, год)
Разрешено движение по маршруту с "____" до "____" (часы, минуты) (часы, минуты)
Категория транспортного средства
_________________________________________________________________
(определяется в соответствии с пунктом 3 Правил)
Маршрут движения:
_________________________________________________________________
(указываются начальный, конечный и транзитные пункты)
Цель выезда:
________________________________________________________________
Перевозимый груз:
________________________________________________________________
Начальник колонны
________________________________________________________________
(воинское звание, ФИО (при его наличии))
Сведения о транспортных средствах
п/п
Марка
транспортного
средства
Государственный
регистрационный
номерной знак
(транзитный
номер)
Марка
прицепа
Государственный
регистрационный
номерной знак
прицепа
(транзитный номер)
Воинское
звание,
ФИО (при его
наличии)
водителя
Воинское звание,
ФИО старшего
машины
(при его наличии)
Должностное лицо военной полиции (воинской части, учреждения) выдавшее разовый пропуск:
_______________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, ФИО (при его наличии))
"____" ____________ 20___ года.
(дата выдачи разового пропуска) Место печати
Отметка органов военной полиции о прохождении гарнизона, воинских частей (учреждений), в которых осуществляется ночлег
Оборотная сторона
Отметка органов военной полиции о прохождении гарнизона, воинских частей (учреждений), в которых осуществляется ночлег
Отметка о продлении разового пропуска
Разовый пропуск продлен Разовый пропуск продлен до "__"____20__года до "__"____20__года (число, месяц, год)
(число, месяц, год)
МП __________________________________ МП _________________________________
(должность, воинское звание, подпись, (должность, воинское звание, подпись, ФИО (при его наличии)
ФИО (при его наличии) военнослужащего ОВП) военнослужащего ОВП)
Разовый пропуск Разовый пропуск продлен продлен до "__"____20__года до "__"____20__года (число, месяц, год)
(число, месяц, год)
МП ________________________________ МП ________________________________
(должность, воинское звание, подпись, (должность, воинское звание, подпись, ФИО (при его наличии) ФИО
(при его наличии) военнослужащего ОВП) военнослужащего ОВП)
Отметка об изменении маршрута
Маршрут движения дополнен ___________ Маршрут движения дополнен ____________
(название населенного пункта) (название населенного пункта)
МП ___________________________ МП ____________________________
(должность, воинское звание, (должность, воинское звание, подпись, ФИО (при подпись, ФИО (при его наличии)
его наличии) военнослужащего ОВП) военнослужащего ОВП)
Маршрут движения дополнен _____________ Маршрут движения дополнен ___________
(название населенного пункта) (название населенного пункта)
МП __________________________________ МП ___________________________ (должность, воинское звание,
(должность, воинское звание, подпись, ФИО (при его наличии) подпись, ФИО (при его военнослужащего ОВП) наличии)
военнослужащего ОВП)
Отметки о замене водителя, старшего машины, начальника колонны
Произведена замена _____________________________ на _________________________
(воинские звание, ФИО (при его (воинские звание, ФИО (при его наличии) должностного лица) наличии)
должностного лица)
МП ____________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, ФИО (при его наличии) военнослужащего ОВП )
Произведена замена _________________________ на _________________________
(воинские звание, ФИО (при (воинские звание, ФИО его наличии)должностного лица)
(при его наличии) должностного лица)
МП ___________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, ФИО(при его наличии) военнослужащего ОВП)
Приложение 5
к Правилам организации
контроля и эксплуатации
транспортных средств
Вооруженных Си
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
Утверждаю
________________________________________
________________________________________
Место печати
"___" ________________ 20__ года
Акт
монтажа (демонтажа) трекера на автомобиль войсковой части
(учреждения) ____________________________________________
Настоящий акт составлен о том, что на транспортное средство
_______________________ ____________________________________________
войсковой части (учреждения) ________________________________________,
в присутствии: (марка и государственный регистрационный номерной знак)

1)______________________________________________________________________ (әскери бөлімнің немесе мекеменің автомобиль техникасын пайдалануға жауапты адамның лауазымы, әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде))
2)______________________________________________________________________
(жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде))
қатысуымен 20__ жылғы __ __________ сағат ___минут____ орнатылды:
трекердің сериясы _____№_________;
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(трекердің жиынтықтаушылары көрсетіледі: антенналар, қуат кабелі, сигнал беру пульті және т.с.с.)
Трекер техникалық түзу.
Трекердің ақаусыздығын және жабдықталғанын растаймын:
_____________________________________________________________/____________/
(әскери бөлімнің немесе мекеменің автомобиль техникасын пайдалануға жауапты қолы
адамның лауазымы, әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде))
Тапсырды ____________________________________________________/____________/
(әскери полиция әскери қызметшісінің әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде)) қолы
Қабылдады: _________________________________________________/____________/
(жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде)) қолы
Жүргізуші трекерді пайдалану қағидаларымен танысты.
________________________________________________________________/________/
(жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде)) қолы
Трекерді бөлшектеу жүргізілді. Бөлшектеуді жүргізу кезінде мынадай кемшіліктер анықталды: _________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Тапсырды:_____________________________________________________/__________/
(жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде))             қолы
Қабылдады:__________________________________________________/____________/
(ӘПЖ әскери қызметшісінің әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде)) қолы
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
көлік құралдарын 200
километрден артық қашықтықта
бақылауды және пайдалануды
ұйымдастыру қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Бақылау парағы
______________________________________ ____________________________________
(әскери бөлім/мекеме атауы)             (әскери бөлім/мекеме бағыныстылығы)
___________________________________ ______________________________________
(әскери бөлім командирі/мекеме бастығы)             (рейс жасау мақсаты)
___________________________________ ______________________________________
(біржолғы рұқсаттаманың нөмірі, кім берді) (пайдалануға рұқсат берілген уақыт кезеңі)
__________________________________________________________________________
(арнайы әскери автомобиль полиция автомобильдерімен ілесіп жүру туралы ақпарат)
Көлік құралы (лек) туралы мәлімет
Маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Тіркеме маркасы
Тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Жүргізушінің әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде), ұялы телефонының нөмірі
Машина жетекшісінің (лек бастығының) әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде), ұялы телефонының нөмірі
Жол жүру маршруты
Маршрут ұзақтығы
(бір бағыттағы)
Жеке құрамды, қару-жарақ пен әскери техниканы, қару мен оқ-дәрілерді жеткізу туралы жалпы мәліметтер
Жүргізушілерді және машина жетекшілерін қоа алғанда, жеке құрамның саны
Техниканың саны
Қару мен
оқ-дәрілер саны
Ескертпе
Офицерлер
Сержанттар (старшиналар мен сарбаздар (матростар) құрамындағы келісімшарт бойынша әскери қызметшілер
Мерзімді қызмет әскери қызметшілері
Азаматтық персонал
Барлығы
Автомобиль
Броньды танк
Тіркемелер
Барлығы
Атыс қаруы
Қару, минаатқыштар
Оқ-дәрілер
Көлік құралының (лектің) жоспарланған жол жүру туралы ақпарат
Кету пункттері, транзиттік пункттер, келу пункттері
Жол жүру басталған күні және уақыты
Жол жүру жылдамдығы
Келесі пунктіге дейінгі қашықтық
Келген күні мен уақыты
Демалу орындары
Жанармай құю пункттері
Ескертпе
__________________________________________________________________________
(әскери бөлім бойынша кезекшінің әскери атағы, ТАӘ (ол бар болған кезде) және қолы)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
көлік құралдарын 200
километрден артық қашықтықта
бақылауды және пайдалануды
ұйымдастыру қағидаларына
7-қосымша
Нысан
20_жылғы "___" _________200 километрден артық автомобиль техникасының легін пайдалану (жеке құрамды, қару-жарақты, оқ-дәрі мен басқа да мүлікті жеткізу) жоспары

1) __________________________________________________________________
(должность, воинское звание, ФИО (при его наличии) лица ответственного за
эксплуатацию автомобильной техники воинской части или учреждения)
2) __________________________________________________________________
(воинское звание, ФИО (при его наличии) водителя)
в ___часов ___ минут ___ _________ 20__ года установлены:
трекер серия _____№_________;
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указываются комплектующие трекера: антенны, кабель питания, выносные пульты
сигнализации и так далее.)
Трекер технически исправен.
Исправность и комплектность трекера подтверждаю:
__________________________________________________________________________/________/
(должность, воинское звание, ФИО (при его наличии) лица ответственного подпись
за эксплуатацию автомобильной техники воинской части или учреждения)
Сдал: ____________________________________________________________________/________/
(воинское звание, ФИО (при его наличии) военнослужащего ОВП) подпись
Принял: _________________________________________________________________/________/
(воинское звание, ФИО (при его наличии) водителя) подпись
Водитель с правилами пользования трекером ознакомлен.
_______________________________________________________________________/________/
(воинское звание, ФИО (при его наличии) водителя) подпись
Демонтаж трекера произведен.
В ходе демонтажа выявлены следующие недостатки:
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
Сдал: ___________________________________________________________________/________/
(воинское звание, ФИО (при его наличии) водителя) подпись
Принял: ________________________________________________________________/________/
(воинское звание, ФИО (при его наличии) военнослужащего ОВП) подпись
Приложение 6
к Правилам организации
контроля и эксплуатации
транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстоянии свыше
200 километров
Форма
Лист контроля
___________________________________________ ______________________________________________
(наименование воинской части / учреждения) (подчиненность воинской части / учреждения)
_____________________________________________ ____________________________________________
(командир воинской части / начальник учреждения) (цель совершения рейса)
___________________________________ ______________________________________________________
(номер разового пропуска, кем выдан) (время в период, которого разрешена эксплуатация)
__________________________________________________________________________________________
(информация о сопровождении колонны специальными автомобилями военной автомобильной полиции)
Информация о транспортном средстве (колонне)
Марка
Государственный регистрационный номерной знак
Марка прицепа
Государственный регистрационный номерной знак прицепа
Воинское звание, ФИО водителя, номер мобильного телефона
Воинское звание, ФИО (при его наличии)
старшего машины (начальника колонны),
номер мобильного телефона
Маршрут движения
Протяженность маршрута
(в одном направлении)
Общие сведения о перевозке личного состава, вооружения и военной технике, оружия и боеприпасов
Количество личного состава, включая водителей и старших машин (по категориям)
Количество техники
Количество оружия и боеприпасов
Примечание
Офицеры
Военнослужащие по контракту состава сержантов (старшин) и солдат (матросов)
Военнослужащие срочной службы
Гражданский персонал
Всего
Автомобильная
Бронетанковая
Прицепы
Всего
Стрелковое оружие
Орудия, минометы
Боеприпасы
Информация о планируемом движении транспортного средства (колонны)
Пункты убытия, транзитные пункты, пункт прибытия
Дата и время начала движения
Скорость движения
Расстояние до следующего пункта
Дата и время прибытия
Места отдыха
Пункты заправки
Примечание
_________________________________________________________________________
(воинское звание, ФИО (при его наличии) и подпись дежурного по воинской части)
Приложение 7
к Правилам организации
контроля и эксплуатации
транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстояния свыше
200 километров
Форма
План использования колонн автомобильной техники свыше 200 километров на"__"_________20__года (перевозка личного состава, вооружения, боеприпасов и другого имущества)

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 20.07.2024 № 760 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Күнделікті қызметті қамтамасыз ету
Барлығы
Барлығы бар
___ лек
___ лек
Барлығы әскери техника
___ бірлік
___ бірлік
ӘАП-ның бірге жүруімен
___ лек
___ лек
Қарауылдың бірге жүруімен
___ лек
___ лек
Оқ-дәрі мен қару-жарақты жеткізу
___ лек
___ лек

Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Министра обороны РК от 20.07.2024 № 760 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Обеспечение повседневный деятельности
Всего
Всего имеется
___колонн
___колонн
Всего военной техники
___единиц
___единиц
В сопровождении ВАП
___колонн
___колонн
В сопровождении караула
___колонн
___колонн
Перевозка б/п и вооружения
___колонн
___колонн

1. Қозғалыстағы автомобиль легі – ___
АКТ – __, БТТ – __, МТҚ: (ҚӘТ – __, құрғақ жүк – __, ЖЖМ – __, АҚ – __, ОД – __)
жеткізілетін ж/қ – __ адам, қарауыл – __ (саны) / __ (адам) __ АҚ (ОД), __бірл. АҚ (ОД)
Р/с
әскери бөлім (мекеме)
шығатын күні, маршруты, қашықтығы (екі бағытқа)
техника атауы (барлығы АКТ, оның ішінде маркасы бойынша), мақсаты, жеткізілетін мүліктің атауы (саны, салмағы)
жол жөнекей жүктің жүру маршруты (жүк атауы, тн.)
ТОП-ға келуді жоспарлау күні орналасуы/түнеу: (елді мекен, ә/б, күні, уақыты)
біржолғы рұқсаттама (жүргізу) нөмірі, күні және қолданылу кезеңі
ӘАП (ілесіп жүру а/м саны)
рейсті жасауға негіз (күні, жеделхат , өкім №және т.б.)
ерекше белгілері: жөнелтуші – алушы, жетекшілердің ТАӘ(бар болса), лауазымы, тел., (барлығы ж/қ: оф/кбә/қ/мқс/ азамат.персонал); жеткізілетін ж/қ (барлығы: оф/кбә/қ/мқс/ азамат.персонал); КБ ә/а ТАӘ (бар болса) (қару/од)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
"____" Өң Қ (ӘКТ - 0)
Кестенің жалғасы
1. Шығуға жоспарланған автомобиль легі – ___
АКТ __, БТТ __, МТҚ: (ҚӘТ – __, құрғақ жүк – __, ЖЖМ – __, АҚ – __, о/д – __)
жеткізілетін жеке құрам – __ адам., қарауыл – __ (саны) / __ (адам) __ АҚ (о/д), __бірл. АҚ (о/д)
Р/с
әскери бөлім (мекеме)
Шығатын күні, маршруты, қашықтығы (екі бағытқа)
техника атауы (барлығы АКТ, оның ішінде маркасы бойынша) мақсаты, жеткізілетін мүліктің атауы (саны, салмағы)
жол жөнекей жүктің жүру маршруты (жүк атауы, тн.)
ТОП-ға келуді жоспарлау күні орналасуы/түнеу: (елді мекен, ә/б, күні, уақыты)
біржолғы рұқсаттама (жүргізу) нөмірі, күні және қолданылукезеңі)
ӘАП (ілесіп жүру а/м саны)
рейсті жасауға негіз (күні, жеделхат, өкім № және т.б.)
ерекше белгілері: жөнелтуші – алушы жетекшілердің ТАӘ (бар болса), лауазымы, тел., (барлығы ж/қ: оф/кбә/қ/мқс/ азам.персонал); жеткізілетін ж/қ (барлығы: оф/кбә/қ/мқс/ азамат.персонал); КБ ә/а ТАӘ (бар болса) (қару/од)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
"____" ӨңҚ (ӘКТ - 0)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің көлік
құралдарын 200 километрден
артық қашықтықта бақылауды
және пайдалануды ұйымдастыру
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Бекітемін
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
_________________________
(ә/а., қолтаңбасы, ТАӘ ( бар болса)
20 ___ ж. "___" _____________
20__ жылғы __________ (ай) ҚР ҚК автомобиль көлігімен 200 км артық қашықтыққа материалдық-техникалық құралдарды жеткізу жоспары
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 20.07.2024 № 760 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с №
жеткізуді мәлімдеуші, ә/б
Жүк атауы
Жүк массасы (саны), тонна
Автокөлік бөлетін әскери бөлім (мекеме)
Бөлінетін көлік құралы
Жеткізу маршруты
Жжеткізу аралығы және рейс саны
Жеткізу мерзімі
Моторесурс шығысы, мың
Кері бағытта неніжеткізу жоспа рлануда
Ескертпе
Жүк автомобилі
Авто отын құю құралы
Тіркеме
Қайдан (е.м., ә/б)
Қайда (е.м., ә/б)
Басталуы
Аяқталуы
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
БАРЛЫҒЫ: ____ автомобиль
АКТ - ___ бірлік (оның ішінде: автомобиль -____бірл., тіркеме - ____бірл.).
Жоспарды жасауға жауапты лауазымды адам _____________________________
(ә/а., қолтаңбасы, ТАӘ (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің көлік
құралдарын 200 километрден
артық қашықтықта бақылауды
және пайдалануды ұйымдастыру
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Қорғаныс министрінің бірінші
орынбасары – Қазақстан
Республикасы Қарулы
Күштері Бас штабының
бастығына

1. Автомобильные колонны, находящиеся в движении – ___
АТТ – __, БТТ – __, МТС: (ВВТ – __, сухогруз – __, ГСМ – __, СО – __, б/п – __)
перевозимый л/с – __ чел., караулов – __ (кол-во) / __ (чел.) __ СО (б/п), __ед. СО (б/п)
№ п/п
воинская часть (учреждение)
дата выезда маршрут, расстояние (в оба направления)
наименование техники (всего АТТ, в т.ч. по маркам) цель, наименование перевозимого имущества (количество, вес)
маршрут следования попутного груза (наименование груза, т.)
планируемая дата прибытия в ППД положение/ночлег: (населенный пункт, в/ч, дата, время)
номер, дата и период действия разового пропуска (прогона)
ВАП (количество, а/м сопровождения)
основание на совершение рейса (дата, № тлг., распоряжения и т.п.)
особые отметки: отправитель – получатель ФИО (при его наличии) старших должность, тел., (всего л/с: оф/впк/ссс/гр.перс.); перевозимый л/с (всего: оф/впк/ссс/гр.перс.); НК в/зв ФИО (при его наличии) оружие/б/п)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
РгК "____" (ВТТ - 0)
Продолжение таблицы
2. Автомобильные колонны, планируемые к выезду – ___ АТТ – __, БТТ – __, МТС: (ВВТ – __, сухогруз – __, ГСМ – __, СО – __, б/п – __) перевозимый л/с – __ чел., караулов – __ (кол-во) / __ (чел.) __ СО (б/п), __ед. СО (б/п)
№ п/п
воинская часть (учреждение)
дата выезда маршрут, расстояние (в оба направления)
наименование техники (всего АТТ, в т.ч. по маркам) цель, наименование перевозимого имущества (количество, вес)
маршрут следования попутного груза (наименование груза, т.)
планируемая дата прибытия в ППД положение/ночлег: (населенный пункт, в/ч, дата, время)
номер, дата и период действия разового пропуска (прогона)
ВАП (количество, а/м сопровождения)
основание на совершение рейса (дата, № тлг., распоряжения и т.п.)
особые отметки: отправитель - получатель ФИО (при его наличии) старших должность, тел., (всего л/с: оф/впк/ссс/гр.перс.); перевозимый л/с (всего: оф/впк/ссс/гр.перс.); НК в/зв ФИО (при его наличии) оружие/б/п)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
РгК "____" (ВТТ - 0)
Разъяснения по заполнению:
1. План использования колонн автомобильной техники свыше 200 км заполняется ОД вышестоящего штаба, осуществляющего свод информации за подчиненные воинские части (учреждения) на сутки или конкретную перевозку.
2. Тема шрифта "TimesNewRoman", размер шрифта - 40.
3. Графа 1 – порядковый номер присваивается структурным подразделением, осуществляющим планирование и организацию воинских перевозок, по которому осуществляется контроль передвижения колонн.
4. Графа 2 – при наличии состава караула, цвет заливки столбца - лиловый.
5. Графа 3 – пункт ночлега выделять "полужирным" начертанием текста.
6. Графа 3 – при перевозке БП и вооружения, цвет заливки столбца - оранжевый.
7. Графы 3 и 6 – дату выезда и возвращения выделять "полужирным" начертанием текста.
8. Графа 6 – не заполняется "в автомобильных колоннах, планируемых к выезду"
Приложение 8
к Правилам организации
контроля и эксплуатации
транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстояния свыше
200 километров
Форма
План перевозок материально-технических средств автомобильным транспортом ВС РК свыше 200 км на (месяц) 20__ года
Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра обороны РК от 20.07.2024 № 760 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Заявитель перевозок, в/ч
Наименование груза
Масса (количество) груза, тонна
Воинская часть (учреждение), выделяющая автотранспорт
Выделяемые транспортные средства
Маршрут перевозки
Плечо подвоза и количество рейсов,
Срок перевозки
Расход моторесурсов, тысяч
Что планируется везти в обратном направлении
Примечание
Грузовые автомобили
Автотопливозаправщики
Прицепы
Откуда (н.п., в/ч)
Куда (н.п., в/ч)
Начало
Конец
1
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
16
ВСЕГО: ____ автомобильных
АТТ - ___ единиц (из них: автомобили -____ед., прицепы - ____ед.).
Должностное лицо ответственное за составление плана
_______________________________________________________
(в/зв., роспись, ФИО (при его наличии)
Приложение 9
к Правилам организации
контроля и эксплуатации
транспортных средств
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
на расстояния свыше
200 километров
Форма
Первому заместителю
Министра обороны –
начальнику Генерального штаба
Вооруженных Сил
Республики Казахстан

Ескерту. 9-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қорғаныс министрінің 20.07.2024 № 760 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің көлік құралдарын 200 километрден артық қашықтықта бақылауды және пайдалануды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 20__ жылғы "__"____ №___ бұйрығының ___-тармағына және _______________________________________ сәйкес
(себепті және негізді көрсету)
Сізден ҚР ҚК Тыл бастығына 2024 жылғы _________
(ай)
арналған 200 км артық қашықтыққа ҚР ҚК материалдық-техникалық құралдарын жеткізу жоспарына толықтырулар енгізу туралы нұсқау беруіңізді сұраймын.
Қосымша: жеткізу жоспары – 1 дана, __ парақта, құпия емес, тек адресатқа.
________________________________________________________ (баянатты беруге өкілеттік берілген адамның лауазымы, әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) 20__ жылғы __________ (ай) ҚР ҚК материалдық-техникалық құралдарын автомобиль көлігімен 200 км артық қашықтыққа жеткізу жоспары
р/с
жеткізуді мәлімдеуші, ә/б
Жүк атауы
Жүк массасы (саны), тонна
Автокөлік бөлетін әскери бөлім (мекеме)
Бөлінетін көлік құралы
Жеткізу маршруты
Жеткізу аралығы және рейс саны
Жеткізу мерзімі
Моторесурс шығысы, мың
Кері бағытта нені жеткізу жоспарлануда
Ескертпе
Жүк автомобилі
Авто отын құю құралыр
Тіркеме
Қайдан (е.м., ә/б)
Қайда (е.м., ә/б)
Басталуы
Аяқталуы
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
БАРЛЫҒЫ: ____ автомобиль
АКТ - ___ бірлік (оның ішінде: автомобиль -____бірл., тіркеме - ____бірл.)
Жоспарды жасауға жауапты лауазымды адам ______________________________
(ә/а., қолтаңбасы, ТАӘ (бар болса)

Сноска. Правила дополнены приложением 9 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 20.07.2024 № 760 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом ___ приказа Министра обороны Республики Казахстан от "__"_______20__ года № ___ ! Об утверждении Правил организации контроля и эксплуатации транспортных средств Вооруженных Сил Республики Казахстан на расстоянии свыше 200 километров" и __________________________________________________________,прошу Вас
(указать причину и основание)
дать указания начальнику Тыла ВС РК о внесений дополнений в План перевозок материально-технических средств ВС РК свыше 200 км на _________2024 года.
(месяц)
Приложение: План перевозок в 1-ом экз., на __ листе, не секретно, только адресату.
________________________________________________________________________
(должность, воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
лица, уполномоченного на подачу рапорта)
План перевозок материально-технических средств автомобильным транспортом ВС РК свыше 200 км на (месяц) 20__ года
№ п/п
Заявитель перевозок, в/ч
Наименование груза
Масса (количество) груза, тонна
Воинская часть (учреждение), выделяющая автотранспорт
Выделяемые транспортные средства
Маршрут перевозки
Плечо подвоза и количество рейсов,
Срок перевозки
Расход моторесурсов, тысяч
Что планируется везти в обратном направлении
Примечание
Грузовые автомобили
Автотопливозаправщики
Прицепы
Откуда (н.п., в/ч)
Куда (н.п., в/ч)
Начало
Конец
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
ВСЕГО: ____ автомобильных
АТТ - ___ единиц (из них: автомобили -
Должностное лицо ответственное за составление плана
_____________________________________________________
(в/зв., роспись, ФИО (при его наличии)