Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2022 жылғы 21 маусымдағы № 29/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 23 маусымда № 28566 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 31.03.2026 № 14/қе (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 31.03.2026 № 14/қе (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1)осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары жаңа редакцияда жазылсын";
2)осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі адамға әсер ететін физикалық факторлардың көздері, санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу, пайдалануға берілген объектілердің белгіленген санитариялық-қорғаныш аймақтарын өзгерту бойынша нормативтік құжаттама жобаларының, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 31.03.2026 № 14/қе (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Әскери-медициналық орталығы (департаменті) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде осы бұйрықтың мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасарына жүктелсін.

О некоторых вопросах оказания государственных услуг органами национальной безопасности Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 21 июня 2022 года № 29/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2022 года № 28566.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 31.03.2026 № 14/қе (вводится в действие с 12.07.2026).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 31.03.2026 № 14/қе (вводится в действие с 12.07.2026).
1. Утвердить:
1) Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по источникам физических факторов, оказывающих воздействие на человека, установлению зон санитарной охраны, изменению установленных санитарно-защитных зон объектов, введенных в эксплуатацию, на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 31.03.2026 № 14/қе (вводится в действие с 12.07.2026).
2. Военно-медицинскому центру (департаменту) Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Е. Сагимбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2022 жылғы 21 маусымдағы
№ 29/қе бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 31.03.2026 № 14/қе (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – объектілерге мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Объектілерге мемлекеттік көрсетілетін қызметті халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Е. Сагимбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 21 июня 2022 года № 29/қе
Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан"
Сноска. Правила - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 31.03.2026 № 14/қе (вводится в действие с 12.07.2026).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан" (далее – государственная услуга на объекты).
2. Государственная услуга на объекты оказывается структурным подразделением Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – услугодатель), физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
3. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;

2) санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды – мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау мен қадағалау объектілерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігін куәландыратын құжат.
2-тарау. Объектілерге мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды (бұдан әрі – объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды) алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен не "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген Объектілерге мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – тізбе) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып жүгінеді.
5. Көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және тіркеу жүзеге асырылады, олардың қабылданған күні, қоса берілген құжаттардың саны мен атауы, объектілерге мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі берілген күні көрсетіле отырып, олардың қабылданғаны туралы ерікті нысанда қолхат беріледі және басшыға қарауға беріледі, ол 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты қызметкерді айқындайды.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар пакетін толық ұсынбаған және (немесе) жарамдылық мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
6. Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" объектілерге мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салуды қабылдау мәртебесі туралы, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы құжаттардың толық емес пакетін және (немесе) жарамдылық мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды электрондық құжат нысанында жібереді.
7. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш келіп түскен күні оны тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

2) санитарно-эпидемиологическое заключение – документ, удостоверяющий соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения объектов государственного санитарно-эпидемиологического контроля и надзора.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги на объекты
4. Для получения санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан (далее – санитарно-эпидемиологическое заключение на объекты) услугополучатель обращается к услугодателю с письменным заявлением либо через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) с приложением документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги на объекты (далее – перечень), предусмотренного приложением 1 к настоящим Правилам.
5. При обращении с письменным заявлением к услугодателю осуществляются прием и регистрация документов, выдается расписка об их приеме в произвольной форме с указанием даты приема, количества и названия приложенных документов, даты выдачи результата государственной услуги на объекты и передается на рассмотрение руководителю, который в течение 1 (одного) рабочего дня определяет ответственного сотрудника.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
6. При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется информация о статусе принятия запроса на оказание государственной услуги на объекты, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В случае представления услугополучателем через портал неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления и направляет в "личный кабинет" услугополучателя отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа.
7. Услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.

8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар жиынтығын толық ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
9. Құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері 6 (алты) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының объектіге баруы туралы алдын ала хабардар ете отырып, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық нормалау жүйесінің құжаттарының талаптарына сәйкестігіне бару арқылы объектіні тексеруді жүзеге асырады. Оның нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 1 (бір) жұмыс күні ішінде объектіні санитариялық-эпидемиологиялық зерттеу актісі ресімделеді.
10. Объектіні тексеру жүргізілгеннен кейін көрсетілетін қызметті беруші оң қорытынды бойынша санитариялық-эпидемиологиялық зерттеп-қарау актісінің негізінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-84 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №24082 болып тіркелген) 290-қосымшаға сәйкес нысан бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды ресімдейді және береді.
11. Көрсетілетін қызметті беруші тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі - ӘРПК) 66-бабында көзделген тәсілдердің бірімен алдын ала шешім туралы хабарлама жібереді. Хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері ӘРПК-нің 73-бабына сәйкес объектілерге көрсетілетін қызмет аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күнінен бұрын жібереді. Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің алдын ала шешіміне қарсылық білдіруге немесе ұсынуға мүмкіндігі болады.
Тыңдау рәсімі ӘРПК-нің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдауды өткізу нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды ресімдейді және береді не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жібереді.
12. Қағаз жеткізгіште ресімдеген кезде объектілерге мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелеріне көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қояды, олар мөрмен куәландырылады және көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы хабарламасы бар тапсырыс хатпен жіберіледі.

8. В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный сотрудник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней рассматривает документы, указанные в пункте 8 перечня, на соответствие требованиям настоящих Правил.
9. При соответствии документов требованиям настоящих Правил ответственный сотрудник услугодателя в течение 6 (шести) рабочих дней осуществляет обследование объекта с посещением на соответствие требований документов государственной системы санитарно-эпидемиологического нормирования с предварительным уведомлением о посещении объекта услугополучателя. По его результатам в течение 1 (одного) рабочего дня оформляется акт санитарно-эпидемиологического обследования объекта по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
10. После проведения обследования объекта услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней, на основании акта санитарно-эпидемиологического обследования, при положительном заключении оформляет и выдает санитарно-эпидемиологическое заключение по форме согласно приложению 290 к приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-84 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24082).
11. При принятии услугодателем решения о мотивированном отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 перечня, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет уведомление о предварительном решении услугополучателю одним из способов, предусмотренных статьей 66 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК). Уведомление направляется ответственным сотрудником услугодателя в соответствии со статьей 73 АППК не менее чем за 3 (три) рабочих дня до окончания срока оказания государственной услуги на объекты. Услугополучатель имеет возможность предоставить или высказать возражение к предварительному решению услугодателя в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 АППК.
По результатам проведения заслушивания услугодатель оформляет и выдает санитарно-эпидемиологическое заключение на объекты либо направляет мотивированный отказ в оказании государственной услуги на объекты.
12. При оформлении на бумажном носителе результаты оказания государственной услуги на объекты подписываются руководителем услугодателя, заверяются печатью и направляются услугополучателю по почте заказным письмом с уведомлением.

13. Портал арқылы жүгінген жағдайда нәтижелер электрондық құжат нысанында ресімделеді, көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен оларға қол қойылады және көрсетілетін қызметті алушыға оның порталдағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.
14. Объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын қайта бастау "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 45-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы объектілер бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын қайта бастау үшін тоқтата тұру мерзімі өткенге дейін көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бұзушылықтарды жою туралы портал арқылы жүгінеді.
Өтінішке объектілерге арналған санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтардың жойылғанын растайтын құжаттардың көшірмелері қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті оны алған күні тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші өтініш тіркелген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 2-тармағында көзделген тәртіппен бұзушылықтарды жою фактісін тексереді.
Тексеру нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші:
1)объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта бастау туралы шешім қабылдайды;
2)бұзушылықтарды жою расталмаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға уәжді бас тарту жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші уәжді бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 11-тармағында көзделген рәсімдерді жүзеге асырады.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ерікті өтініші бойынша тоқтатыла тұрған объектілерге арналған санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын қайта бастау "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 45-бабының 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта бастау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша портал арқылы жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті оны алған күні тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші өтініш тіркелген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта бастау туралы шешім қабылдайды.

13. В случае обращения через портал результаты оформляются в форме электронного документа, подписываются электронной цифровой подписью руководителя услугодателя и направляются услугополучателю в его "личный кабинет" на портале.
14. Возобновление действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты осуществляется в соответствии со статьей 45 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
Для возобновления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты услугополучатель до истечения срока приостановления обращается к услугодателю с письменным заявлением либо через портал об устранении нарушений по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
К заявлению прилагаются копии документов, подтверждающих устранение нарушений, послуживших основанием для приостановления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты.
Услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания подвида государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет факт устранения нарушений в порядке, предусмотренном пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
По результатам проверки услугодатель:
1) принимает решение о возобновлении действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты;
2) при неподтверждении устранения нарушений направляет услугополучателю мотивированный отказ.
При принятии услугодателем решения о мотивированном отказе услугодатель осуществляет процедуры, предусмотренные пунктом 11 настоящих Правил.
15. Возобновление действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты, приостановленного по добровольному обращению услугополучателя, осуществляется в соответствии с пунктом 7 статьи 45 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
Для возобновления действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты услугополучатель обращается к услугодателю с письменным заявлением либо через портал по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания подвида государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации заявления принимает решение о возобновлении действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты.

16. Объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу объектіге тексеріп қарау жүргізбей:
1)құжатта қателер (қате жазу) анықталған;
2)өтініш беруші – дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген;
3)өтініш беруші – заңды тұлғаның, өнімді дайындаушының атауы және (немесе) тұрған жері өзгерген;
4)объектінің іс жүзінде орны ауыстырылмай тұрған жерінің мекенжайы өзгерген жағдайларда жүзеге асырылады.
17. Осы Қағидалардың 16-тармағында көзделген жағдайларда объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша портал арқылы объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуге негіз болған тиісті өзгерістерді растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті беруші өтініш келіп түскен күні оны тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасы Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және объектілерге мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Оң қорытынды болған кезде көрсетілетін қызметті беруші 4 (төрт) жұмыс күні ішінде санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдейді не теріс қорытынды болған кезде көрсетілген мерзімдерде объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
18. Объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу объектілерге бұрын берілген санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды туралы мәліметтерді міндетті түрде көрсете отырып жүргізіледі.
19. Көрсетілетін қызметті беруші тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуден бас тартады.
20. Объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 20-бабының 4-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
21. Көрсетілетін қызметті алушы жоғары эпидемиялық мәні бар объектідегі қызметті тоқтатқан не заңды тұлға таратылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушіге қызметті тоқтатуды не заңды тұлғаны таратуды растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, жазбаша өтінішпен не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша портал арқылы жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті беруші өтініш тіркелген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыны қабылданған шешім туралы хабардар ете отырып, объектілерге арналған санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдайды.

16. Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения на объекты осуществляется без проведения обследования объекта в случаях:
1) выявления в документе ошибок (опечаток);
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя – заявителя, изменения его наименования или юридического адреса;
3) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица – заявителя, изготовителя продукции;
4) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения.
17. При переоформлении санитарно-эпидемиологического заключения на объекты в случаях, предусмотренных пунктом 16 настоящих Правил, услугополучатель обращается к услугодателю с письменным заявлением либо через портал по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с приложением копии документов, подтверждающих обстоятельства, послужившие основанием для переоформления санитарно- эпидемиологического заключения на объекты.
Услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания подвида государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги на объекты осуществляются следующим рабочим днем.
При положительном заключении услугодатель в течение 4 (четырех) рабочих дней переоформляет санитарно-эпидемиологическое заключение либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет услугополучателю мотивированный отказ в переоформлении санитарно-эпидемиологического заключения на объекты.
18. Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения на объекты проводится с обязательным указанием сведений о ранее выданном санитарно-эпидемиологическом заключении на объекты.
19. Услугодатель отказывает в переоформлении санитарно-эпидемиологического заключения на объекты по основаниям, предусмотренным пунктом 9 перечня.
20. Прекращение действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты осуществляется в соответствии с пунктом 4 статьи 20 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
21. В случае прекращения услугополучателем деятельности на объекте высокой эпидемической значимости либо ликвидации юридического лица услугополучатель обращается к услугодателю с письменным заявлением либо через портал по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с приложением копии документов, подтверждающих прекращение деятельности либо ликвидацию юридического лица.
Услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации заявления принимает решение о прекращении действия санитарно-эпидемиологического заключения на объекты с уведомлением услугополучателя о принятом решении.

22. Объектілерге қағаз түрінде берілген санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды жоғалған, бүлінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен немесе осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша портал арқылы объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын алу үшін жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті беруші өтініш берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде объектілерге оң жақ жоғарғы бұрышта "телнұсқа" деген жазуы бар және бастапқы берілген күнін және оларды қайта ресімдеу күнін көрсете отырып, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын береді.
Егер объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды қағаз түрінде берілген болса, оны электрондық форматқа аудару және электрондық нысанды алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен немесе портал арқылы жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті беруші объектілерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын немесе электрондық форматқа ауыстырып беруді "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырады.
23. Цифрлық жүйе істен шыққан кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" операторын хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес объектілерге мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші объектілерге мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын қосалқы нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
24. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешімі, әрекеті (әрекетсіздігі) шағымданатын көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде жағымды шешім қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.

22. При утере, порче санитарно-эпидемиологического заключения на объекты, выданного в бумажной форме, услугополучатель обращается к услугодателю с письменным заявлением либо через портал по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам на получение дубликата санитарно-эпидемиологического заключения на объекты.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликата санитарно-эпидемиологического заключения на объекты с надписью "дубликат" в правом верхнем углу и указанием даты первичной выдачи и даты их переоформления.
Если санитарно-эпидемиологическое заключение на объекты было выдано в бумажной форме, для перевода его в электронный формат и получения электронной формы услугополучатель обращается к услугодателю с письменным заявлением либо через портал.
Услугодатель выдачу дубликата или перевода в электронный формат санитарно-эпидемиологического заключения на объекты осуществляет в соответствии со статьей 43 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
23. При сбое цифровой системы услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет оператора "цифрового правительства".
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги на объекты в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги на объекты, в организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, а также в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
24. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требования, указанные в жалобе.

Көрсетілетін қызметті берушіге Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздік
органдарының объектілеріндегі
эпидемиялық мәні жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің негізгі талаптарының тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта бастау;
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу;
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату;
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын ҰҚК құрылымдық бөлімшесі
2.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) беру тәсілдері
"Цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі –портал) арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1) Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны берген кезде: 13 (он үш) жұмыс күні;
2) Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысы қайта басталған кезде: 10 (он) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті алушының ерікті өтініші бойынша тоқтатыла тұрған санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуы қайта басталған кезде: 3 (үш) жұмыс күні;

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии
объекта высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
на объектах органов
национальной безопасности
Республики Казахстан"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан"
Наименование государственной услуги: "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан".
Наименование подвидов государственной услуги:
- возобновление действия санитарно-эпидемиологического заключения;
- переоформление санитарно-эпидемиологического заключения;
- прекращение действия санитарно-эпидемиологического заключения;
- выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения
1.
Наименование услугодателя
Структурное подразделение КНБ, осуществляющее деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
2.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) либо через канцелярию услугодателя
3.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) При выдаче санитарно-эпидемиологического заключения: 13 (тринадцать) рабочих дней;
2) При возобновлении действия санитарно-эпидемиологического заключения: 10 (десять) рабочих дней.
При возобновлении действия санитарно-эпидемиологического заключения, приостановленного по добровольному обращению услугополучателя: 3 (три) рабочих дня;

3) Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта ресімдеу кезінде: 4 (төрт) жұмыс күні;
4) Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуы тоқтатылған кезде: 3 (үш) жұмыс күні;
5) Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын берген кезде: 2 (екі) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметтi және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
электрондық (ішінара цифрландырылған)/қағаз түрінде
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Объектінің сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрлері (бар болса) тегін негізде көрсетіледі
7.
Жұмыс кестесі
1. Көрсетілетін қызметті берушіде: Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру жоғарыда көрсетілген күндері сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жүзеге асырылады.
2. Порталда: (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда) тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады
8.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады: көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) қағаз түрінде санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
- осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
- осы Қағидаларға* 6-қосымшаға сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін қажетті зертханалық-аспаптық зерттеулерге (сынауларға) сәйкес тәуелсіз аккредиттелген зертханалар жүргізген объектілерді зертханалық-аспаптық зерттеулер (сынаулар) хаттамаларының көшірмесі;
- объектінің кадастрлық паспорты (2023 жылдың 1 шілдесіне дейін объектінің техникалық паспорты);
2) портал арқылы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
- осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
- осы Қағидаларға* 6-қосымшаға сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін қажетті зертханалық-аспаптық зерттеулерге (сынақтарға) сәйкес тәуелсіз аккредиттелген зертханалар жүргізген зерттеулер (сынақтар) хаттамаларының электрондық көшірмесі;

3) При переоформлении действия санитарно-эпидемиологического заключения: 4 (четыре) рабочих дня;
4) При прекращении действия санитарно-эпидемиологического заключения: 3 (три) рабочих дня;
5) При выдаче дубликата санитарно-эпидемиологического заключения: 2 (два) рабочих дня
4.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)/ бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии объекта либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга и ее подвиды оказываются на бесплатной основе
7.
График работы
1. Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 15.00 часов в указанные выше дни.
2. Портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляются следующим рабочим днем
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Услугополучатель представляет следующие документы:
при обращении к услугодателю:
1) для получения санитарно-эпидемиологического заключения в бумажной форме:
- заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
- копия протоколов лабораторно-инструментальных исследований (испытаний) объектов, проведенных независимыми аккредитованными лабораториями в соответствии лабораторно-инструментальными исследованиями (испытаниями), необходимыми для получения санитарно-эпидемиологического заключения, согласно приложению 6 к настоящим Правилам*;
- кадастровый паспорт объекта (до 1 июля 2023 года технический паспорт объекта);
2) для получения санитарно-эпидемиологического заключения через портал:
- заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью руководителя услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
- электронная копия протоколов исследований (испытаний), проведенных независимыми аккредитованными лабораториями в соответствии лабораторно-инструментальными исследованиями (испытаниями), необходимыми для получения санитарно-эпидемиологического заключения, согласно приложению 6 к настоящим Правилам*;

- объектінің кадастрлық паспорты (2023 жылдың 1 шілдесіне дейін объектінің техникалық паспорты);
3) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта бастау үшін:
- осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтата тұруға негіз болған бұзушылықтардың жойылғанын растайтын құжаттардың көшірмелері;
4) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу үшін:
- осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
- санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуге негіз болған тиісті өзгерістерді растайтын құжаттардың көшірмелері;
5) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданысын тоқтату үшін:
- осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
- заңды тұлғаның қызметін тоқтатуды не таратылуын растайтын құжаттардың көшірмелері;
6) санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру үшін:
- осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы бойынша;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы
10.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда алады.

- кадастровый паспорт объекта (до 1 июля 2023 года технический паспорт объекта);
3) для возобновления действия санитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
- копии документов, подтверждающих устранение нарушений, послуживших основанием для приостановления действия санитарно-эпидемиологического заключения;
4) для переоформления санитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
- копии документов, подтверждающих обстоятельства, послужившие основанием для переоформления санитарно-эпидемиологического заключения;
5) для прекращения действия санитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
- копии документов, подтверждающих прекращение деятельности либо ликвидацию юридического лица;
6) для выдачи дубликата санитарно-эпидемиологического заключения:
- заявление по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства"
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.

Көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті қашықтан қол жеткізу режимінде көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алу мүмкіндігі бар 1414, 8 800 080 7777
Ескертпе:
*Объектілерді зертханалық-аспаптық зерттеулер (сынақтар) хаттамаларының қолданылу мерзімі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-334/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22007 болып тіркелген) санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу қағидаларының 20-тармағында айқындалған мерзімдерге сәйкес келуге тиіс.
"Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздік
органдарының объектілеріндегі
эпидемиялық мәні жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________
басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
____________________________
өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
___________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
___________________________
өтініш берушінің мекенжайы
____________________________
өтініш берушінің байланыс телефоны
Өтініш
Сізден ________________________________________ (аудан, көше, үй, пәтер)
______________________________________________________ бойынша орналасқан
__________________объектінің нысаналы мақсаты _______________ тексеруді және
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді сұраймын.
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
қолы, күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):___________.
"Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздік
органдарының объектілеріндегі
эпидемиялық мәні жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Форма
А4 Форматы
Формат А4
Санитариялық-эпидемиологиялық тексеріп-қарау
АКТІСІ / АКТ Санитарно-эпидемиологического обследования
№__________
Мен (Біз) (Мною /Нами)___________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.), (должность фамилия, имя,
отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.)
___________________________________________________________________. Мемлекеттік
санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органының атауы, (наименование органа
государственного санитарно-эпидемиологического надзора), мыналардың: (с участием)
____________________________________________________________________.
тексеруге қатысқан басқа мамандарды көрсетіңіз (указать других специалистов,
участвовавших в обследовании) ________________________________________.
қатысуымен мамандар болғанда:
(в присутствии)
лауазымды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлға
(должность, Ф.И.О. должностного лица или индивидуального предпринимателя)
____________________________________________________________________. Басшысының
лауазымы, Т.А.Ә. немесе жеке тұлғаның, лауазымы, Т.А.Ә./
(Ф.И.О. руководителя юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
____________________________________________________________________.
нысанның, заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы
(наименование объекта, юридического лица или индивидуального предпринимателя)
____________________________________________________ тексеру жүргізілді (проведено
обследование).
____________________________________________________________________ тексеру түрін
көрсету (указать вид обследования)
(начато) 20___ жылғы (года) "__" _________ __ сағат (часов) __ минутта (минут) басталды.
Тексеру кезінде мыналар анықталды (при обследовании установлено):
___________________________________________________________________
Қорытынды
(Заключение):___________________________________________________
санитариялық қағидалар, гигиеналық нормативтердің
(указать пункты нарушения требований санитарных правил)
___________________________________________________________________. және өзге де
нормативтік құқықтық актілердің талаптары бұзылған тармақтарды
көрсетіңіз/ (указать пункты нарушения гигиенических нормативов и иных нормативных
правовых актов)
___________________________________________________________________.
Қолдары (подписи) __________________________________________________
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органының лауазымды тұлғасы
(должностное лицо государственного органа санитарно-эпидемиологического надзора
__________________________________________. басқа да қатысқан мамандар,
куәгерлер/участвовавшие другие специалисты,
свидетели)___________________________________________________________.
Тексеру кезінде болдым және актінің данасын алдым (при обследовании присутствовал
и экземпляр акта получил) ________________________________.
заңды тұлға өкілінің немесе жеке кәсіпкердің немесе лауазымды тұлғаның лауазымы және
Т.А.Ә. (должность и Ф.И.О. представителя юридического лица или должностного лица, или
индивидуального предпринимателя)
__________________________________________________________________.
Қол қоюдан бас тарту туралы белгі
(отметка об отказе от подписи лица) _______________________________.
(окончено) 20 __ жылғы (года) "___" ___________ ___ сағат (часов) ___ минутта (минут)
аяқталды.
Акт (акт составлен в) ___ данада жасалды (экземплярах) "__" ______ 20___жыл (год).
"Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздік
органдарының объектілеріндегі
эпидемиялық мәні жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы
___________________________
басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
_________________________
өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
____________________________
бизнес сәйкестендіру нөмірі
____________________________
өтініш иесінің мекенжайы
___________________________
өтініш иесінің байланыс телефоны
Өтініш
Сізден ____________________________________ санитариялық-эпидемиологиялық
қорытындыны жаңартуды, қайта ресімдеуді, оның қолданылуын тоқтатуды сұраймын
қажетінің астын сызу керек)
____________________________________________________________________
(санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны берген органның атауы, берілген нөмірі,
күні)
______________________________________________________________
берілген объектінің атауы, орналасқан мекенжайы: аудан, көше, үй, пәтер, жобаның атауы
Мынадай негізде (негіздерде)*:

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777
Примечание:
*Срок действия протоколов лабораторно-инструментальных исследований (испытаний) объектов должен соответствовать срокам, определенным в пункте 20 Правил проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-334/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22007).
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии
объекта высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
на объектах органов
национальной безопасности
Республики Казахстан"
Форма
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
___________________________
наименование государственного
органа
от _________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) заявителя
___________________________
индивидуальный
идентификационный номер/
бизнес-идентификационный
номер
___________________________
адрес заявителя
___________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас обследовать и выдать санитарно-эпидемиологическое заключение
________________________ на целевое назначение объекта _______________,
расположенного по_____________________ (район, улица, дом, квартира).
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
подпись, число, месяц, год
Приложение (копии документов): _________.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии
объекта высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
на объектах органов
национальной безопасности
Республики Казахстан"
Нысан
Форма
А4 Форматы
Формат А4
Санитариялық-эпидемиологиялық тексеріп-қарау АКТІСІ / АКТ
Санитарно-эпидемиологического обследования №__________
Мен (Біз) (Мною /Нами) ___________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.),
(должность фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.)
_________________________________________________________________.
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органының атауы,
(наименование органа государственного санитарно-эпидемиологического надзора),
мыналардың:
(с участием) _____________________________________________________.
тексеруге қатысқан басқа мамандарды көрсетіңіз
(указать других специалистов, участвовавших в обследовании)
________________________________________________________________.
қатысуымен мамандар болғанда:
(в присутствии)
лауазымды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлға
(должность, Ф.И.О. должностного лица или индивидуального предпринимателя)
_________________________________________________________________
басшысының лауазымы, Т.А.Ә. немесе жеке тұлғаның, лауазымы, Т.А.Ә./
(Ф.И.О. руководителя юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
_________________________________________________________________.
нысанның, заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы
(наименование объекта, юридического лица или индивидуального предпринимателя)
_________________________________________________________________
тексеру жүргізілді (проведено обследование).
_________________________________________________________________
тексеру түрін көрсету (указать вид обследования)
(начато) 20___ жылғы (года) "__"_________ __ сағат (часов) __ минутта (минут)
басталды.
Тексеру кезінде мыналар анықталды (при обследовании установлено):
_________________________________________________________________
Қорытынды
(Заключение): _____________________________________________________
санитариялық қағидалар, гигиеналық нормативтердің
(указать пункты нарушения требований санитарных правил)
___________________________________________________________________.
және өзге де нормативтік құқықтық актілердің талаптары бұзылған тармақтарды
көрсетіңіз/(указать пункты нарушения гигиенических нормативов и иных
нормативных правовых актов) _________________________________________.
Қолдары (подписи) ___________________________________________________
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органының лауазымды тұлғасы
(должностное лицо государственного органа санитарно-эпидемиологического надзора
____________________________________________________________________.
басқа да қатысқан мамандар, куәгерлер/участвовавшие другие специалисты,
свидетели) ___________________________________________________________.
Тексеру кезінде болдым және актінің данасын алдым
(при обследовании присутствовал и экземпляр акта получил)
_____________________________________________________________________.
заңды тұлға өкілінің немесе жеке кәсіпкердің немесе лауазымды тұлғаның лауазымы
және Т.А.Ә. (должность и Ф.И.О. представителя юридического лица или
должностного лица, или индивидуального предпринимателя)
_____________________________________________________________________.
Қол қоюдан бас тарту туралы белгі
(отметка об отказе от подписи лица) _______________________________.
(окончено) 20 __ жылғы (года) "___" ___________ ___ сағат (часов) ___ минутта
(минут) аяқталды.
Акт (акт составлен в) ___ данада жасалды (экземплярах) "__" ______ 20___жыл (год).
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии
объекта высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
на объектах органов
национальной безопасности
Республики Казахстан"
Форма
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
____________________________
наименование государственного
органа
от _________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя
____________________________
бизнес-идентификационный
номер
____________________________
адрес заявителя
___________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас возобновить, переоформить, прекратить действие
санитарно-эпидемиологического заключения (нужное подчеркнуть)
____________________________________________________________________
(номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего
санитарно-эпидемиологическое заключение)
____________________________________________________________________
выданного на наименование объекта, расположенного по адресу: район, улица,
дом, квартира, _______________________________________________________
по следующему (следующим) основанию (основаниям)*:

1) құжатта қателер (қате жазу) анықталған_____________;
2) өтініш беруші – дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы
өзгерген_______________;
3) өтініш беруші - заңды тұлғаның, өнімді дайындаушының атауы және (немесе) тұрған жері
өзгерген______________;
4) объектінің іс жүзінде орны ауыстырылмай тұрған жерінің мекенжайы
өзгерген______________________________________________.
Осы өтініш арқылы:
1) барлық көрсетілген деректер ресми байланыс болып табылады және оларға рұқсат
құжатын беру және бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін
екендігі;
2) қызметтің осы түрімен айналысуға өтініш беруге соттың сұрау салмағаны;
3) барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келетінін және дұрыс болып
табылатыны;
4) өтініш берушінің рұқсат құжатын алу кезінде цифрлық жүйелердегі "Дербес деректер
және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабынының 4-тармағына
сәйкес қорғалатын құпияларды құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді
пайдалануға келісім беретіні расталады.
Қолы, күні, айы, жылы.
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):_____________.
* Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімделген жағдайда
толтырылады.
"Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздік
органдарының объектілеріндегі
эпидемиялық мәні жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
_______________________________
мемлекеттік органның атауы
________________________
басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
____________________________
өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
___________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
___________________________
өтініш берушінің мекенжайы
____________________________
өтініш берушінің байланыс
телефоны
Өтініш
Сізден ___________________________ (аудан, көше, үй, пәтер) (объектінің атауы)
________________ бойынша орналасқан __________ (себебін көрсету) __________ объект
бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын, электрондық
форматқа аударып (қажетінің астын сызу керек) беруіңізді өтінемін.
Бұрын берілген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының № ____ 20__
жылғы ________.
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
қолы, күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):___________.
"Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздік
органдарының объектілеріндегі
эпидемиялық мәні жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
6-қосымша
Cанитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін қажетті зертханалық-аспаптық зерттеулер (сынақтар)
Зерттеулер (сынақтар) түрлері
Өлшеулер немесе сынама алу орны

1) выявление в документе ошибок (опечаток) _____________________________;
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя – заявителя, изменение
его наименования или юридического адреса ______________________________;
3) изменение наименования и (или) места нахождения юридического лица –
заявителя, изготовителя продукции _____________________________________;
4) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
____________________________________________________________________.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи разрешительного документа или
отказа в нем;
2) заявителю не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
4) даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых
системах, предусмотренных пунктом 4 статьи 8 Закона Республики Казахстан
"О персональных данных и их защите".
Подпись, число, месяц, год.
Приложение (копии документов): _________.
*Заполняется в случае переоформления санитарно-эпидемиологического заключения
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии
объекта высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
на объектах органов
национальной безопасности
Республики Казахстан"
Форма
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
____________________________
наименование государственного
органа
от _________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя
____________________________
бизнес-идентификационный
номер
____________________________
адрес заявителя
___________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас выдать дубликат, перевести в электронный формат
санитарно-эпидемиологическое заключение на объект (нужно подчеркнуть)
_______________________ (наименование объекта) ____________________,
расположенного по _______________________________________________
(район, улица, дом, квартира), ______________________ (указать причину).
Ранее выданное санитарно-эпидемиологическое заключение №__________
от ________ 20__ года.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах.
подпись, число, месяц, год
Приложение (копии документов): _________.
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии
объекта высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
на объектах органов
национальной безопасности
Республики Казахстан"
Лабораторно-инструментальные исследования (испытания), необходимые для получения санитарно-эпидемиологического заключения
Виды исследований (испытаний)
Место замеров или отбора проб

1. Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту объектілері
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Барлық топтардың киініп-шешінетін орны, ойын бөлмесі, жатын бөлмелері, музыкалық (спорттық) кабинеттер, медициналық үй-жайлар, изолятор, бассейндер (бар болса)
Суды зерттеу:
1) орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде су құбыры жүйесінен алынатын су (бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер)
су тарату крандары – ғимаратта, ас блогында (бөлек блокта орналасқан кезде)
2) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде жергілікті сумен жабдықтау көздерінен алынатын ауыз су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық зерттеулер)
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар, бұлақтар, су тарату крандары
3) бар болған жағдайда жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан алынатын су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер)
екі жерде – бассейн ваннасының тайыз және терең бөліктерінде су айдыны бетінен 25-30 сантиметр (бұдан әрі – см) тереңдікте, сүзгіден кейінгі су
4) әкелінетін сумен жабдықтау кезіндегі ауыз су
суды сақтауға арналған ыдыстар
Электромагниттік өрістің, электростатикалық өрістің кернеулігі
Компьютерлік және мультимедиялық сыныптар (кабинеттер) (бар болса)
Жасанды жарықтандыру деңгейі
Ойын үй-жайлары, оқу кабинеттері, музыка, спорт залы, медициналық үй-жайлар
1. Білім беру және тәрбиелеу объектілері, білім алушылар мен тәрбиеленушілердің тұратын жерлері
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Қабылдау бөлмелері, жатын бөлмелер, оқу үй-жайлары, шеберханалар, спорт және музыка залдары, медициналық кабинеттер, демалуға және ұйықтауға арналған үй-жайлар, компьютерлік сыныптар
Суды зерттеу:
1) орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде су құбырлары жүйесінен алынатын су (бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер)
су тарату крандары – ғимаратта, ас блогында (бөлек блокта орналасқан кезде)
2) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде жергілікті сумен жабдықтау көздерінен алынатын ауыз су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық зерттеулер)
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар, бұлақтар, су тарату крандары
3) бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулерге арналған су
жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан (бар болса)
4) әкелінетін сумен жабдықтау кезіндегі ауыз су
суды сақтауға арналған ыдыстар
Физикалық факторларды зерттеу:
1) электромагниттік және электростатикалық өрістердің кернеуі, шу
компьютерлік және мультимедиялық сыныптар, кабинеттер (бар болса)
2) жасанды жарықтандыру деңгейі
оқу үй-жайлары, зертханалар, шеберханалар, өзін-өзі дайындау бөлмелері, оқу залы, медициналық кабинет
2. Сауықтыру және санаторлық объектілер, базалар, демалыс орындары, медициналық-әлеуметтік оңалту объектілері
Бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеулерге жергілікті сумен жабдықтау көздерінен (орталықтандырылған, құдықтар, ұңғымалар, каптаждар) алынатын ауыз су
Ас блоктары
Бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық, вирусологиялық көрсеткіштерге зерттеулерге арналған су
Жабық, ашық жүзу бассейндері, ванналар, жағажайлар (бар болса)
Паразитологиялық, бактериологиялық көрсеткіштерге (жылдың жылы мезгілінде)
Топырақ, құм (құм, жағажай бар болса)
Микроклиматты зерттеу: температура (жылыту кезеңінде), салыстырмалы ылғалдылық
Жатын бөлмелер, оқу үй-жайлары, кітапхана, мәдени-бұқаралық іс-шаралар мен демалуға арналған үй-жайлар, компьютерлік сыныптар, қызметтік-тұрмыстық, кір жуатын бөлме, кір жуатын жер (кір жуу орны), асхана залы, буфет, физиотерапиялық кабинет, массаж кабинеті, медициналық үй-жай, спортзал, секциялық сабақтар өткізуге арналған бөлме, рекреация, вестибюль, киініп-шешінетін орын, ас үй, спорт залының киім ауыстыратын бөлмесі, үй-жайлар бассейн ваннасынан, себезгі (бар болса)
Жасанды жарықтандыру деңгейі
Оқу, ойын бөлмелері мен үйірме бөлмелері, жатын бөлмелері, дене шынықтыру және бассейн залы, демалыс
Микробиологиялық, физика-химиялық, токсикологиялық, радиологиялық көрсеткіштер
Емдік балшық (бар болса)
3.Қоғамдық тамақтану объектілері, борттық тамақтану объектілері, көліктегі (теміржол, әуе, су және автомобиль) қоғамдық тамақтану объектілері
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың салқын кезеңінде)
Өндірістік үй-жайлар, қойма үй-жайлары
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
Су тарату крандары – ғимаратта, құдықтар, ұңғымалар, каптаждар бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Тоңазытқыш және технологиялық жабдықтар жұмыс істеген кезде желдету жабдығынан болатын шу (тұрғын үйлердің кіріктіріліп-жапсарлас салынған үй-жайларында)
Желдету қондырғылары, жабдықтары орналасқан жерлерде
Жарықтандыруды өлшеу
Өндірістік үй-жайлар, қойма үй-жайлары, келушілерге арналған зал

1. Объекты дошкольного воспитания и обучения
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
Раздевальные, игровые, спальни всех групп, музыкальные (спортивные) кабинеты (залы) медицинские помещения, изолятор, бассейны (при наличии)
Исследование воды:
1) вода из водопроводной системы (бактериологические и санитарно-химические исследования) – при централизованном водоснабжении
водоразборные краны в здании, пищеблок (при расположении в отдельном блоке)
2) вода питьевая из местных источников водоснабжения (бактериологические, санитарно-химические) – при децентрализованном водоснабжении
колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны
3) вода из закрытых плавательных бассейнов и ванн (бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования) – при наличии
в двух точках – мелкой и глубокой частях ванны бассейна на глубине 25-30 сантиметров (далее – см) от поверхности зеркала воды, вода после фильтра
4) вода питьевая при привозном водоснабжении
емкости для хранения воды
Напряженность электромагнитного поля, электростатического поля
Компьютерные и мультимедийные классы (кабинеты) (при наличии)
Уровень искусственной освещенности
Игровые помещения, учебные кабинеты, музыкальный, спортивный залы, медицинские помещения
2. Объекты образования и воспитания, места проживания обучающихся и воспитанников
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
Приемные комнаты, спальни, учебные помещения, мастерские, спортивные и музыкальные залы, медицинские кабинеты, помещения для отдыха и сна, компьютерные классы
Исследование воды:
1) вода из водопроводной системы (бактериологические и санитарно-химические исследования) – при централизованном водоснабжении
водоразборные краны в здании, пищеблок (при расположении в отдельном блоке)
2) вода питьевая из местных источников водоснабжения (бактериологические, санитарно-химические) – при децентрализованном водоснабжении
колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны
3) вода на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
из закрытых плавательных бассейнов и ванн (при наличии)
4) вода питьевая при привозном водоснабжении
емкости для хранения воды
Исследования физических факторов:
1) напряженность электромагнитного, электростатического поля, шум
компьютерные и мультимедийные классы (кабинеты) (при наличии)
2) уровень искусственной освещенности
учебные помещения, лаборатории, мастерские, комнаты самоподготовки, читальный зал, медицинский кабинет
3. Оздоровительные и санаторные объекты, базы, места отдыха, объекты медико-социальной реабилитации
Вода питьевая из местных источников водоснабжения (централизованные, колодцы, скважины, каптажи), из емкости для хранения воды при привозном водоснабжении на бактериологические, санитарно-химические показатели
Пищеблоки
Вода на бактериологические, санитарно-химические, вирусологические, паразитологические исследования
Закрытые, открытые плавательные бассейны, ванны, пляжи (при наличии)
Паразитологические, бактериологические показатели (в теплый период года)
Почва, песок (при наличии песочниц, пляжей)
Исследование микроклимата: температура (в отопительный период), относительная влажность
Спальные, учебные помещения, библиотека, помещения для культурно-массовых мероприятий и отдыха, компьютерные класса, служебно-бытовые, стиральные (прачечные), обеденный зал, буфет, физиотерапевтический кабинет, кабинет массажа, медицинское помещение, спортзал, комната для проведения секционных занятий, рекреации, вестибюль, гардероб, кухня, раздевалка спортивного зала, помещения с ванной бассейна, душевые (при наличии)
Уровень искусственной освещенности
Учебные, игровые комнаты и комнаты для кружков, спальные комнаты, зал для физкультуры и бассейна, рекреации
Микробиологические, физико-химические, токсикологические, радиологические показатели
Лечебные грязи (при наличии)
4. Объекты общественного питания, объекты бортового питания, объекты общественного питания на транспорте (железнодорожном, воздушном, водном и автомобильном)
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха (в холодный период года)
Производственные помещения, складские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
Водоразборные краны в здании, колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
Шум от вентиляционного оборудования при работе холодильного и технологического оборудования (в жилых зданиях, во встроенно-пристроенных помещениях)
Места размещения вентиляционных установок, оборудования
Измерение освещенности
Производственные помещения, складские помещения, зал для посетителей

5. Тамақ өнімдерін өндіру, өңдеу объектілері
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың суық кезеңінде)
Өндірістік үй-жайлар, қойма үй-жайлары
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
Су тарату крандары – ғимаратта (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде); құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Тоңазытқыш және технологиялық жабдықтың жұмысы кезінде желдету жабдығынан шу (тұрғын ғимараттарда, кіріктірілген-жапсарлас үй-жайларда)
Желдету қондырғыларын, жабдықтарды орналастыру орындары
6. Денсаулық сақтау объектілері
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Ерекше режимдегі үй-жайлар: операциялық, емшара бөлмесі, манипуляциялық, стерилдеу бөлімшелері, жаңа туған нәрестелерге арналған палаталар, босандырудан кейінгі палаталар, бокстар, реанимация залдары, қарқынды терапия палаталары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
Ғимаратқа кірген және шыққан кездегі су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде); құдықтар, ұңғымалар, каптаждар, бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Жарықтандыруды өлшеу
Ерекше режимдегі үй-жайлар: операциялық, емшара, манипуляциялық, бейінді мамандардың қабылдау кабинеттері (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог), жаңа туған нәрестелерге арналған палаталар, реанимация залдары, қарқынды терапия палаталар, қан дайындау үй-жайлары
Шу деңгейі
Операциялық үй-жайлар
Электрлік және магниттік өрістерді өлшеу
Физиотерапиялық, диагностикалық кабинеттердегі жұмыс орындарында
Дозиметриялық өлшеулер
Иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу кезінде жұмыс орындары, аралас үй-жайлар мен аумақ
7. Дәрілік заттарды дайындау объектілері
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа алмасу жиілігі
Ассистенттік, дәріханалық ыдысты стерилдеу, дистилляциялау, өлшеп-орау орындары, асептикалық жағдайларда дәрілік нысандарды дайындау үй-жайлары, сақтау үй-жайлары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
Ғимаратқа кірген және шыққан кездегі су тарату крандары
Жарықтандыруды өлшеу
Ассистенттік, дәріханалық ыдысты стерилдеу, дистилляциялау, өлшеп-орау орындары, асептикалық жағдайларда дәрілік нысандарды дайындау үй-жайлары, сақтау үй-жайлары, қызмет көрсету залы
8. Өндірістік объектілер
Микроклимат параметрлерін зерттеу
Жұмыс орындары
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
Физикалық факторлар көзі болған кезде жұмыс орындары
Дозиметриялық өлшеулер
Иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеген кезде жұмыс орындары
Жұмыс аймағы ауасының параметрлерін зерттеу
Жұмыс орындары (зиянды химиялық заттардың көздері болған кезде)

5. Объекты по переработке, производству пищевой продукции
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха (в холодный период года)
Производственные помещения, складские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
Водоразборные краны в здании (при централизованном водоснабжении; колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
Шум от вентиляционного оборудования, при работе холодильного и технологического оборудования (в жилых зданиях, во встроенно-пристроенных помещениях)
Места размещения вентиляционных установок, оборудования
6. Объекты здравоохранения
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
Помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, стерилизационные отделения, палаты новорожденных, послеродовые палаты, боксы, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
Водоразборные краны – ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении); колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
Измерение освещенности
Помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, кабинеты приема узких специалистов (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог) палаты новорожденных, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии, помещения изготовления крови
Уровень шума
Операционные
Измерение электрических и магнитных полей
На рабочих местах в физиотерапевтических, диагностических кабинетах
Дозиметрические измерения
При работе с источниками ионизирующего излучения рабочие места, смежные помещения и территории
7. Объекты по изготовлению лекарственных средств
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, кратность воздухообмена
Ассистентская, стерилизационная аптечной посуды, дистилляционная, фасовочная, помещения для изготовления лекарственных форм в асептических условиях, помещения хранения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
Водоразборные краны – ввод и вывод в здании
Измерение освещенности
Ассистентская, стерилизационная аптечной посуды, дистилляционная, фасовочная, помещения для изготовления лекарственных форм в асептических условиях, помещения хранения, зал обслуживания
8. Производственные объекты
Исследования параметров микроклимата
Рабочие места
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
Рабочие места при наличии источника физических факторов
Дозиметрические измерения
Рабочие места при работе с источниками ионизирующего излучения
Исследования параметров воздуха рабочей зоны
Рабочие места (при наличии источников вредных химических веществ)

9. Радиотехникалық объектілер
Электромагниттік өрістер деңгейі
Өндірістік үй-жайлар, санитариялық- қорғаныш аймағының шекарасы, құрылысты шектеу аймағы
10. Радиациялық қауіпті объектілер
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
Физикалық факторлар көзі болған кезде жұмыс орындары
Дозиметриялық өлшеулер
Жұмыс орындары, жапсарлас үй-жайлар, ұйымның аумағы
11. Жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыратын ұйымдар мен көлік құралдары (теміржол, су, әуе)
Микроклимат параметрлерін зерттеу (температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы)
Жұмыс және жолаушылар орындары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
Конструкциясында сумен жабдықтау жүйесі көзделген көлік құралдары үшін
Физикалық факторлардың параметрлерін (шу, діріл) және иондаушы емес сәулеленуді зерттеу
Жұмыс және жолаушылар орындары
Көлік құралдары үй-жайларының ауасындағы зиянды заттарды зерттеу, сондай-ақ шаңдылық
Жұмыс және жолаушылар орындары
12. Шаруашылық ауыз сумен жабдықтау объектілері
Суды зерттеу: бактериологиялық, санитариялық-химиялық зерттеулер
Су алу нүктелері
Жер үсті көздеріне арналған паразитологиялық көрсеткіштерге суды зерттеу
Су алу нүктелері
Суды радиологиялық зерттеу
Сумен жабдықтаудың жаңа көздері үшін
13. Су объектілері (мәдени-тұрмыстық мақсаттағы), демалыс орындары
Суды зерттеу: бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер
Пайдалану орындары
Топырақты паразитологиялық зерттеулер
Жағажайлар (бар болса)
14. Тамақ өнімдерін көтерме сақтау және (немесе) өткізу объектілері, химиялық заттар мен өнімдерді, агрохимикаттар мен пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған қоймалар, вакциналар мен иммунологиялық (иммундық-биологиялық) дәрілік препараттарды сақтау және тасымалдау объектілері
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Қойма үй-жайлары, жұмыс орындары
Жарықтандыруды өлшеу
Жұмыс орындары
Тұрғын ғимараттарда және өзге мақсаттағы ғимараттарда орналасқан объектілер үшін шу мен дірілді өлшеу
Жұмыс істеп тұрған жабдықтан, оның ішінде желдеткіш жабдықтан
Электромагниттік және сәулеленудің өзге де түрлерін зерттеу
Физикалық факторлар көзі болған кезде жұмыс орындары
Зиянды заттардың құрамына жұмыс аймағының ауасын зерттеу (өнеркәсіптік үлгідегі тоңазытқыш жабдықтарын пайдаланатын объектілер үшін)
Жұмыс орындары
15. Патогендігі I-IV топтардағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істейтін зертханалар
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Зерттеуге арналған үй-жайлар, жұмыс орындары
Жарықтандыруды өлшеу
Жұмыс орындары
Шу мен дірілді өлшеу
Жұмыс істеп тұрған жабдықтан, оның ішінде желдеткіш жабдықтан

9. Радиотехнические объекты
Уровень электромагнитных полей
Производственные помещения, граница санитарно-защитной зоны, зоны ограничения застройки
10. Радиационно опасные объекты
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
Рабочие места при наличии источника физических факторов
Дозиметрические измерения
Рабочие места, смежные помещения, территория организации
11. Организации и транспортные средства (железнодорожные, водные, воздушные), осуществляющие перевозку пассажиров
Исследования параметров микроклимата (температура, относительная влажность, скорость движения воздуха)
Служебные и пассажирские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
Для транспортных средств, конструкцией которых предусмотрена система водоснабжения
Исследования параметров физических факторов (шум, вибрация) и неионизирующего излучения
Служебные и пассажирские помещения
Исследование вредных веществ в воздухе помещений транспортных средств, в том числе запыленность
Служебные и пассажирские помещения
12. Объекты хозяйственно-питьевого водоснабжения
Исследование воды: на бактериологические и санитарно-химические исследования
Точки забора воды
Исследование воды на паразитологические показатели для поверхностных источников
Точки забора воды
Радиологическое исследование воды
Для новых источников водоснабжения
13. Водные объекты (культурно-бытового назначения), места отдыха
Исследование воды: на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
Места пользования
Почва на паразитологические исследования
Пляжи (при наличии)
14. Объекты оптового хранения и (или) реализации пищевой продукции, склады для хранения химических веществ и продукции, агрохимикатов и пестицидов (ядохимикатов), объекты хранения и транспортировки вакцин и иммунологических (иммунобиологических) лекарственных препаратов
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
Складские помещения, рабочие места
Измерение освещенности
Рабочие места
Измерения шума и вибрации для объектов, размещенных в жилых зданиях и зданиях иного назначения
От работающего оборудования, в том числе вентиляционного
Исследование электромагнитных и иных видов излучения
Рабочие места при наличии источника физических факторов
Исследование воздуха рабочей зоны на содержание вредных веществ (для объектов, использующих холодильное оборудование промышленного типа)
Рабочие места
15. Лаборатории, осуществляющие обращение с патогенными биологическими агентами I-IV групп патогенности
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
Помещения для исследований, рабочие места
Измерение освещенности
Рабочие места
Измерения шума и вибрации
От работающего оборудования, в том числе вентиляционного

16. Спорттық-сауықтыру мақсатындағы объектілер, бассейндер, моншалар, сауналар
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
Су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде); құдықтар, ұңғымалар, каптаждар, бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеу
Жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан (бар болса)
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы, 1 сағаттық ауа алмасу жиілігі
Вестибюль, киім ілетін орын, киініп-шешінетін бөлме, жуынатын бөлме, себезгі, булау бөлмесі, қызметкерлерге арналған тұрмыстық үй-жайлар
17. Дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау құралдарын және (немесе) препараттарын сақтау объектілері, сондай-ақ дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау құралдарын және (немесе) препараттарын пайдалана отырып, жемдерді, тұзақтарды, жұмыс ерітінділерін дайындау және (немесе) буып-түю жөніндегі жұмыс жүзеге асырылатын объектілер
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Қойма үй-жайлары, жұмыс орындары
Жарықтандыруды өлшеу
Жұмыс орындары
Тұрғын ғимараттарда және өзге мақсаттағы ғимараттарда орналасқан объектілер үшін шу мен дірілді өлшеу
жұмыс істеп тұрған жабдықтан, оның ішінде желдеткіш жабдықтан
Электромагниттік және сәулеленудің өзге де түрлерін зерттеу
физикалық факторлардың көзі болған жағдайда жұмыс орындары
Зиянды заттардың құрамына жұмыс аймағының ауасын зерттеу (өнеркәсіптік үлгідегі тоңазытқыш жабдықтарын пайдаланатын объектілер үшін)
жұмыс орындары
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2022 жылғы 21 маусымдағы
№ 29/қе бұйрығына
2-қосымша
Ескерту. Бұйрық 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 31.03.2026 № 14/қе (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі адамға әсер ететін физикалық факторлардың көздері, санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу, пайдалануға берілген объектілердің белгіленген санитариялық-қорғаныш аймақтарын өзгерту бойынша нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі адамға әсер ететін физикалық факторлардың көздері, санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу, пайдалануға берілген объектілердің белгіленген санитариялық-қорғаныш аймақтарын өзгерту бойынша нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі адамға әсер ететін физикалық факторлардың көздері, санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу, пайдалануға берілген объектілердің белгіленген санитариялық-қорғаныш аймақтарын өзгерту бойынша нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.

16. Объекты спортивно-оздоровительного назначения, бассейны, бани, сауны
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
Водоразборные краны (при централизованном водоснабжении); колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
Исследование воды на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
Закрытые плавательные бассейны и ванны (при наличии)
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха, кратность воздухообмена в 1 час
Вестибюль, гардероб, раздевальные, помывочные, душевые, парильни, бытовые помещения для работников
17. Объекты хранения средств и (или) препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации, а также объекты, в которых осуществляется работа по приготовлению и (или) расфасовке приманок, ловушек, рабочих растворов с использованием средств и (или) препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
Складские помещения, рабочие места
Измерение освещенности
Рабочие места
Измерения шума и вибрации для объектов, размещенных в жилых зданиях и зданиях иного назначения
От работающего оборудования, в том числе вентиляционного
Исследование электромагнитных и иных видов излучения
Рабочие места при наличии источника физических факторов
Исследование воздуха рабочей зоны на содержание вредных веществ (для объектов, использующих холодильное оборудование промышленного типа)
Рабочие места
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 21 июня 2022 года № 29/қе
Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по источникам физических факторов, оказывающих воздействие на человека, установлению зон санитарной охраны, изменению установленных санитарно-защитных зон объектов, введенных в эксплуатацию, на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Сноска. Приказ дополнен Приложением 2 в соответствии с приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 31.03.2026 № 14/қе (вводится в действие с 12.07.2026).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по источникам физических факторов, оказывающих воздействие на человека, установлению зон санитарной охраны, изменению установленных санитарно-защитных зон объектов, введенных в эксплуатацию, на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по источникам физических факторов, оказывающих воздействие на человека, установлению зон санитарной охраны, изменению установленных санитарно-защитных зон объектов, введенных в эксплуатацию, на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (далее – государственная услуга на проекты).

2. Жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында қызметті жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
2-тарау. Жобаларға мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі адамға әсер ететін физикалық факторлардың көздері, санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу, пайдалануға берілген объектілердің белгіленген санитариялық-қорғаныш аймақтарын өзгерту бойынша нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды (бұдан әрі – жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды) алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен не "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген Жобаларға мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – тізбе) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып жүгінеді.
4. Көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және тіркеу жүзеге асырылады, олардың қабылданған күні, қоса берілген құжаттардың саны мен атауы, жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі берілген күні көрсетіле отырып, олардың қабылданғаны туралы ерікті нысанда қолхат беріледі және басшыға қарауға беріледі, ол 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты қызметкерді айқындайды.
Көрсетілетін қызметті алушы жарамдылық мерзімі өткен құжаттарды және (немесе) құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
5. Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы құжаттардың толық емес пакетін және (немесе) жарамдылық мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды электрондық құжат нысанында жібереді.
6. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш келіп түскен күні оны тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

2. Государственная услуга на проекты оказывается структурным подразделением Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ), осуществляющим деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – услугодатель), физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги на проекты
3. Для получения санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по источникам физических факторов, оказывающих воздействие на человека, установлению зон санитарной охраны, изменению установленных санитарно-защитных зон объектов, введенных в эксплуатацию, на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – санитарно-эпидемиологическое заключение на проекты) услугополучатель обращается к услугодателю с письменным заявлением либо через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) с приложением документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги на проекты (далее – перечень), предусмотренного приложением 1 к настоящим Правилам.
4. При обращении с письменным заявлением к услугодателю осуществляются прием и регистрация документов, выдается расписка об их приеме в произвольной форме с указанием даты приема, количества и названия приложенных документов, даты выдачи результата государственной услуги на проекты и передается на рассмотрение руководителю, который в течение 1 (одного) рабочего дня определяет ответственного сотрудника.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
5. При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется информация о статусе принятия запроса на оказание государственной услуги на проекты, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В случае представления услугополучателем через портал неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления и направляет в "личный кабинет" услугополучателя отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа.
6. Услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.

7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар жиынтығын толық ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
8. Құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері объектіге бармай-ақ 7 (жеті) жұмыс күні ішінде құжаттардың халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігіне құжаттарға санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізеді.
9. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігіне санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманы жүргізгеннен кейін тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттардың оң қорытындысы болған кезде 2 (екі) жұмыс күні ішінде "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-84 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24082 болып тіркелген) 290-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды ресімдейді және береді.
10. Көрсетілетін қызметті беруші тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі - ӘРПК) 66-бабында көзделген тәсілдердің бірімен алдын ала шешім туралы хабарлама жібереді. Хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері ӘРПК-нің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызмет аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күнінен бұрын жібереді. Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің алдын ала шешіміне қарсылық білдіруге немесе ұсынуға мүмкіндігі болады.
Тыңдау рәсімі ӘРПК-нің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдауды өткізу нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды ресімдейді және береді не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жібереді.
11. Қағаз жеткізгіште ресімдеген кезде жобаларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелеріне көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қояды, олар мөрмен куәландырылады және көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы хабарламасы бар тапсырыс хатпен жіберіледі.

7. В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный сотрудник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней рассматривает документы, указанные в пункте 8 перечня, на соответствие требованиям настоящих Правил.
8. При соответствии документов требованиям настоящих Правил ответственный сотрудник услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней без посещения объекта проводит санитарно-эпидемиологическую экспертизу документов на соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
9. После проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы на соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения документов, указанных в пункте 8 перечня, при положительном заключении в течение 2 (двух) рабочих дней ответственный сотрудник услугодателя оформляет и выдает санитарно-эпидемиологическое заключение на проекты по форме согласно приложению 290 к приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-84 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24082).
10. При принятии услугодателем решения о мотивированном отказе в оказании государственной услуги на проекты по основаниям, предусмотренным пунктом 9 перечня, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня подготавливает и направляет уведомление о предварительном решении услугополучателю одним из способов, предусмотренных статьей 66 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК). Уведомление направляется ответственным сотрудником услугодателя в соответствии со статьей 73 АППК не менее чем за 3 (три) рабочих дня до окончания срока оказания государственной услуги на проекты. Услугополучатель имеет возможность предоставить или высказать возражение к предварительному решению услугодателя в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 АППК.
По результатам проведения заслушивания услугодатель оформляет и выдает санитарно-эпидемиологическое заключение на проекты либо направляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на проекты.
11. При оформлении на бумажном носителе результаты оказания государственной услуги на проекты подписываются руководителем услугодателя, заверяются печатью и направляются услугополучателю по почте заказным письмом с уведомлением.

12. Портал арқылы жүгінген жағдайда нәтижелер электрондық құжат нысанында ресімделеді, көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен оларға қол қойылады және көрсетілетін қызметті алушыға оның порталдағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.
13. Жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу:
1) құжатта қателер (қате жазу) анықталған;
2) өтініш беруші – дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген;
3) өтініш беруші - заңды тұлғаның, өнімді дайындаушының атауы және (немесе) тұрған жері өзгерген;
4) объектінің іс жүзінде орны ауыстырылмай тұрған жерінің мекенжайы өзгерген жағдайларда жүзеге асырылады.
14. Осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген жағдайларда жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен не осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша портал арқылы жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуге негіз болған тиісті өзгерістерді растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті беруші өтініш келіп түскен күні оны тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Оң қорытынды болған кезде көрсетілетін қызметті беруші 4 (төрт) жұмыс күні ішінде санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдейді не теріс қорытынды болған кезде көрсетілген мерзімдерде жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
15. Жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу объектілерге бұрын берілген санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды туралы мәліметтерді міндетті түрде көрсете отырып жүргізіледі.
16. Көрсетілетін қызметті беруші тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеуден бас тартады.
17. Жобаларға қағаз түрінде берілген санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды жоғалған, бүлінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен немесе осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша портал арқылы жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын алу үшін жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті беруші өтініш берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде объектілерге оң жақ жоғарғы бұрышта "телнұсқа" деген жазуы бар және бастапқы берілген күнін және оларды қайта ресімдеу күнін көрсете отырып, санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын береді.
Егер жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды қағаз түрінде берілген болса, оны электрондық форматқа аудару және электрондық нысанды алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен немесе портал арқылы жүгінеді.

12. В случае обращения через портал результаты оформляются в форме электронного документа, подписываются электронной цифровой подписью руководителя услугодателя и направляются услугополучателю в его "личный кабинет" на портале.
13. Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения на проекты осуществляется в случаях:
1) выявления в документе ошибок (опечаток);
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя – заявителя, изменения его наименования или юридического адреса;
3) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица – заявителя, изготовителя продукции;
4) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения.
14. При переоформлении санитарно-эпидемиологического заключения на проекты в случаях, предусмотренных пунктом 13 настоящих Правил, услугополучатель обращается к услугодателю с письменным заявлением либо через портал по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, с приложением копии документов, подтверждающих обстоятельства, послужившие основанием для переоформления санитарно- эпидемиологического заключения на проекты.
Услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания подвида государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
При положительном заключении услугодатель в течение 4 (четырех) рабочих дней переоформляет санитарно-эпидемиологическое заключение либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет услугополучателю мотивированный отказ в переоформлении санитарно-эпидемиологического заключения на проекты.
15. Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения проводится с обязательным указанием сведений о ранее выданном санитарно-эпидемиологическом заключении на проекты.
16. Услугодатель отказывает в переоформлении санитарно-эпидемиологического заключения на проекты по основаниям, предусмотренным пунктом 9 перечня.
17. При утере, порче санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, выданного в бумажной форме, услугополучатель обращается к услугодателю с письменным заявлением либо через портал по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам на получение дубликата санитарно-эпидемиологического заключения на проекты.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликата санитарно-эпидемиологического заключения на проекты с надписью "дубликат" в правом верхнем углу и указанием даты первичной выдачи и даты их переоформления.
Если санитарно-эпидемиологическое заключение на проекты было выдано в бумажной форме, для перевода его в электронный формат и получения электронной формы услугополучатель обращается к услугодателю с письменным заявлением либо через портал.

18. Цифрлық жүйе істен шыққан кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" операторын хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес жобаларға мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші жобаларға мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын қосалқы нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
19. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешімі, әрекеті (әрекетсіздігі) шағымданатын көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде жағымды шешім қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушіге Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
Қазақстан Республикасының
ұлттық қауіпсіздік
органдарының объектілеріндегі
адамға әсер ететін физикалық
факторлардың көздері,
санитариялық қорғау
аймақтарын белгілеу,
пайдалануға берілген
объектілердің белгіленген
санитариялық-қорғаныш
аймақтарын өзгерту бойынша
нормативтік құжаттама
жобаларының халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі адамға әсер ететін физикалық факторлардың көздері, санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу, пайдалануға берілген объектілердің белгіленген санитариялық-қорғаныш аймақтарын өзгерту бойынша нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің негізгі талаптарының тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі адамға әсер ететін физикалық факторлардың көздері, санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу, пайдалануға берілген объектілердің белгіленген санитариялық-қорғаныш аймақтарын өзгерту бойынша нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
-адамға әсер ететін физикалық факторлардың көздері бойынша, санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу бойынша, нормативтік құжаттаманың жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу;
-пайдалануға берілген объектілердің белгіленген санитариялық-қорғаныш аймақтарын өзгерту бойынша жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу;
-санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу;
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын ҰҚК құрылымдық бөлімшесі
2.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) беру тәсілдері
"Цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі –
портал) арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы
3.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі

18. При сбое цифровой системы услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет оператора "цифрового правительства".
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг на проекты в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Услугодатель направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, в организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги на проекты, а также в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
19. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требования, указанные в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии
проектов нормативной
документации по источникам
физических факторов,
оказывающих воздействие
на человека, установлению зон
санитарной охраны, изменению
установленных санитарно-
защитных зон объектов,
введенных в эксплуатацию,
на объектах органов
национальной безопасности
Республики Казахстан
нормативным правовым актам
в сфере санитарно-
эпидемиологического
благополучия населения"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по источникам физических факторов, оказывающих воздействие на человека, установлению зон санитарной охраны, изменению установленных санитарно-защитных зон объектов, введенных в эксплуатацию, на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Наименование государственной услуги: "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по источникам физических факторов, оказывающих воздействие на человека, установлению зон санитарной охраны, изменению установленных санитарно-защитных зон объектов, введенных в эксплуатацию, на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения".
Наименование подвидов государственной услуги:
- получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации по источникам физических факторов, оказывающих воздействие на человека, по установлению зон санитарной охраны;
- получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты по изменению установленных санитарно-защитных зон объектов, введенных в эксплуатацию;
- переоформление санитарно-эпидемиологического заключения;
- выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения
1.
Наименование услугодателя
Структурное подразделение КНБ, осуществляющее деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
2.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) либо через канцелярию услугодателя
3.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

1) Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны берген кезде: 12 (он екі) жұмыс күні;
2) Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта ресімдеу кезінде: 4 (төрт) жұмыс күні;
3) Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын берген кезде: 2 (екі) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметтi және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
электрондық (ішінара цифрландырылған)/
қағаз түрінде
5.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Жобалардың сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
6.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрлері (бар болса) тегін негізде көрсетіледі
7.
Жұмыс кестесі
1. Көрсетілетін қызметті берушіде: Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру жоғарыда көрсетілген күндері сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жүзеге асырылады.
2. Порталда: (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда) тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады
8.
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Кіші түрлері бойынша рұқсат беру үшін:
1) адамға әсер ететін физикалық факторлардың көздері бойынша, санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу бойынша, нормативтік құжаттаманың жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
-осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
-қоршаған ортаға зиянды заттардың, физикалық факторлардың шекті жол берілетін шығарындылары, шекті жол берілетін төгінділері бойынша нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі;
2) пайдалануға берілген объектілердің белгіленген санитариялық-қорғаныш аймақтарын өзгерту бойынша жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
- осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
- санитариялық күзет аймағының, санитариялық-қорғау аймақтарының нормативтік құжаттамасы жобасының электрондық көшірмесі (есептік (алдын ала), белгілеу үшін);
- (белгіленген (түпкілікті) үшін) шынайы зерттеулер мен өлшемдердің жылдық циклінің хаттамасы;

1) При выдаче санитарно-эпидемиологического заключения: 12 (двенадцать) рабочих дней.
2) При переоформлении действия санитарно-эпидемиологического заключения: 4 (четыре) рабочих дня;
3) При выдаче дубликата санитарно-эпидемиологического заключения: 2 (два) рабочих дня
4.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)/ бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии проекта либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга и ее подвиды оказываются на бесплатной основе
7.
График работы
1. Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 15.00 часов в указанные выше дни.
2. Портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляются следующим рабочим днем
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Для выдачи разрешения по подвидам:
1) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации по источникам физических факторов, оказывающих воздействие на человека, по установлению зон санитарной охраны:
- заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
- электронная копия проекта нормативной документации по предельно допустимым выбросам, предельно допустимым сбросам вредных веществ, физических факторов в окружающую среду;
2) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты по изменению установленных санитарно-защитных зон объектов, введенных в эксплуатацию:
- заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
- электронная копия проекта нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон (для установления расчетных (предварительных);
- протокола годичного цикла натурных исследований и измерений (для установленных (окончательных);