1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Ұлттық қауіпсіздік комитетінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), жеке немесе заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
3. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жеке тәртіппен жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
3) санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды – мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау мен қадағалау объектілерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігін куәландыратын құжат.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге тікелей осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жазбаша өтінішпен не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүгінеді (бұдан әрі – портал), "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды (осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жүргізілген объектілерді зертханалық-аспаптық зерттеу (сынау) хаттамаларының көшірмелері) қоса бере отырып, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается структурным подразделением Комитета национальной безопасности, осуществляющим деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – услугодатель), физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
3. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций, осуществляемых в индивидуальном порядке по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
2) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
3) санитарно-эпидемиологическое заключение – документ, удостоверяющий соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения объектов государственного санитарно-эпидемиологического контроля и надзора.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель обращается к услугодателю с письменным заявлением согласно приложению 1 к настоящим Правилам либо через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал), с приложением документов (копии протоколов лабораторно-инструментальных исследований (испытаний) объектов, проведенных согласно приложению 2 к настоящим Правилам), указанных в пункте 8 Стандарта государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан" (далее – Стандарт) согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

5. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және тіркеу жүзеге асырылады, олардың қабылдау күнін, қоса берілген құжаттардың саны мен атауын, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру күнін көрсете отырып, оларды қабылдау туралы қолхат беріледі және 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты қызметкерді айқындайтын басшылыққа қарауға беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
6. Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуды қабылдау мәртебесі туралы ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде Стандарттың 8-тармағында көрсетілген құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
9. Құжаттар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 13 (он үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының объектісін санитариялық-эпидемиологиялық нормалау талаптарына сәйкестігіне тексеруді жүзеге асырады және объектіні санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісін ресімдейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарау және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды берудің жалпы мерзімі 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
10. Нысанға тексеру жүргізілгеннен кейін көрсетілетін қызметті беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде тексеру актісінің негізінде оң қорытынды болған кезде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны ресімдейді және береді.
11. Шешім теріс шығарылған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы алдын ала хабардар етеді.

5. При обращении к услугодателю осуществляются прием и регистрация документов, выдается расписка об их приеме в произвольной форме с указанием даты приема, количества и названия приложенных документов, даты выдачи результата государственной услуги и передается на рассмотрение руководителю, который в течение 1 (одного) рабочего дня определяет ответственного сотрудника.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
6. При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется информация о статусе принятия запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В случае представления услугополучателем через портал неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
7. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляются следующим рабочим днем.
8. В случае представления услугополучателем полного пакета документов ответственный сотрудник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней рассматривает документы, указанные в пункте 8 Стандарта, на соответствие требованиям настоящих Правил.
9. В случае соответствия документов требованиям настоящих Правил, услугодатель в течение 13 (тринадцати) рабочих дней осуществляет обследование объекта услугополучателя на соответствие требованиям санитарно-эпидемиологического нормирования и оформляет акт санитарно-эпидемиологического обследования объекта.
Общий срок рассмотрения документов и выдачи санитарно-эпидемиологического заключения услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней.
10. После проведения обследования объекта услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней, на основании акта обследования при положительном заключении оформляет и выдает санитарно-эпидемиологическое заключение согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
11. При отрицательном вынесении решения услугодатель предварительно уведомляет услугополучателя об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуге рұқсат немесе дәлелді бас тарту береді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері – санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не дәлелді бас тарту электрондық нысанда ресімделеді, қағаз жеткізгіште басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен расталады және көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не қолына беріледі.
13. Портал арқылы жүгінген жағдайда, нәтижелер электрондық құжат нысанында ресімделеді, көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылады және көрсетілетін қызметті алушыға оның порталдағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы шешім қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жолдамауға құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
"Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздік
органдарының объектілеріндегі
эпидемиялық мәні жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы
____________________________
басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
____________________________
өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
___________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес сәйкестендіру нөмірі
___________________________
өтініш берушінің мекенжайы
____________________________
өтініш берушінің байланыс
телефоны
Өтініш
Сізден ____________________________________________ (аудан, көше, үй, пәтер)
________________________________________________бойынша орналасқан __________________объектінің нысаналы мақсаты _____тексеруді және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
қолы, күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
"Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздік
органдарының объектілеріндегі
эпидемиялық мәні жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Cанитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін қажетті зертханалық-аспаптық зерттеулер (сынақтар)
Зерттеулер (сынақтар) түрлері
Өлшеулер немесе сынама алу орны

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешение либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
12. Результаты оказания государственной услуги – санитарно-эпидемиологическое заключение либо мотивированный отказ оформляются в электронной форме, распечатываются на бумажном носителе, заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя, направляются в личный кабинет услугополучателя на портале либо выдаются на руки.
13. В случае обращения через портал результаты оформляются в форме электронного документа, подписываются электронной цифровой подписью руководителя услугодателя и направляются услугополучателю в его "личный кабинет" на портале.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
14. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требования, указанные в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии объекта
высокой эпидемической значимости
нормативным правовым актам
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения на объектах
органов национальной безопасности
Республики Казахстан"
Форма
_____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
_____________________________
наименование государственного органа
от _____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) заявителя
_____________________________
индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер
_____________________________
адрес заявителя
_____________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас обследовать и выдать санитарно-эпидемиологическое заключение
________________________________________________________________
на целевое назначение объекта ______________________________________,
расположенного по _______________________________________________
(район, улица, дом, квартира).
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
подпись, число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии объекта
высокой эпидемической значимости
нормативным правовым актам
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения на объектах
органов национальной безопасности
Республики Казахстан"
Лабораторно-инструментальные исследования (испытания), необходимые для получения санитарно-эпидемиологического заключения
Виды исследований (испытаний)
Место замеров или отбора проб

1. Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Киім шешетін, ойын, жатын бөлмелер, музыкалық (спорттық) кабинеттер, медициналық үй-жайлар, изолятор, бассейндер (бар болса)
Суды зерттеу:
1) орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде су құбыры жүйесінен алынатын су (бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер)
Ғимараттағы, ас блогындағы (бөлек блокта орналасқан кезде) су тарату крандары
2) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде жергілікті сумен жабдықтау көздерінен алынатын ауыз су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық зерттеулер)
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар, бұлақтар, су тарату крандары
3) бар болған жағдайда жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан алынатын су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер)
екі жерде – бассейн ваннасының тайыз және терең бөліктерінде су айдыны бетінен 25-30 сантиметр (бұдан әрі – см) тереңдікте, сүзгіден кейінгі су
Электромагниттік өрістің, электростатикалық өрістің кернеуі
компьютерлік және мультимедиялық сыныптар, кабинеттер (жұмыс орындарында)
Жасанды жарықтандыру деңгейі
Ойын үй-жайлары, оқу кабинеттері, музыка, спорт залы, медициналық үй-жайлар
2. Білім беру және тәрбиелеу объектілері, білім алушылар мен тәрбиеленушілер тұратын орындар:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Қабылдау бөлмелері, жатын бөлмелер, оқу үй-жайлары, шеберханалар, спорт және музыка залдары, медициналық кабинеттер, демалуға және ұйықтауға арналған үй-жайлар, компьютерлік сыныптар
Суды зерттеу:
1) орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде су құбырлары жүйесінен алынатын су (бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер)
Ғимараттағы, ас блогындағы (бөлек блокта орналасқан кезде) су тарату крандары
2) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде жергілікті сумен жабдықтау көздерінен алынатын ауыз су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық зерттеулер)
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар, бұлақтар, су тарату крандары
3) бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулерге су
жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан (бар болса)
Физикалық факторларды зерттеу:
1) электромагниттік және электростатикалық өрістердің кернеуі, шу
компьютерлік және мультимедиялық сыныптар, кабинеттер (жұмыс орындарында)
2) жасанды жарықтандыру деңгейі
оқу үй-жайлары, зертханалар, шеберханалар, өзін-өзі дайындау бөлмелері, оқу залы, медициналық кабинет
3. Балалардың сауықтыру, санаториялық, сауықтыру объектілері, демалыс базалары, орындары:
Бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеулерге жергілікті сумен жабдықтау көздерінен (орталықтандырылған, құдықтар, ұңғымалар, каптаждар) алынатын ауыз су
ас блоктары
бактериологиялық, санитариялық-химиялық, вирусологиялық, паразитологиялық зерттеулерге су
жабық жүзу бассейндері, ванналар, жағажайлар (бар болса)
паразитологиялық, бактериологиялық көрсеткіштерге
топырақ, құм

1. Объекты дошкольного воспитания и обучения:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
Раздевальные, игровые, спальни, музыкальные (спортивные) кабинеты медицинские помещения, изолятор, бассейны (при наличии)
Исследование воды:
1) вода из водопроводной системы (бактериологические и санитарно-химические исследования) – при централизованном водоснабжении
водоразборные краны в здании, пищеблок (при расположении в отдельном блоке)
2) вода питьевая из местных источников водоснабжения (бактериологические, санитарно-химические) – при децентрализованном водоснабжении
колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны
3) вода из закрытых плавательных бассейнов и ванн (бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования) – при наличии
в двух точках – мелкой и глубокой частях ванны бассейна на глубине 25-30 сантиметров (далее – см) от поверхности зеркала воды, вода после фильтра
Напряженность электромагнитного поля, электростатического поля
компьютерные и мультимедийные классы, кабинеты (на рабочих местах)
Уровень искусственной освещенности
игровые помещения, учебные кабинеты, музыкальный, спортивный залы, медицинские помещения
2. Объекты образования и воспитания, места проживания обучающихся и воспитанников:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
приемные комнаты, спальни, учебные помещения, мастерские, спортивные и музыкальные залы, медицинские кабинеты, помещения для отдыха и сна, компьютерные классы
Исследование воды:
1) вода из водопроводной системы (бактериологические и санитарно-химические исследования) – при централизованном водоснабжении
водоразборные краны в здании, пищеблок (при расположении в отдельном блоке)
2) вода питьевая из местных источников водоснабжения (бактериологические, санитарно-химические) - при децентрализованном водоснабжении
колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны.
3) вода на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
из закрытых плавательных бассейнов и ванн (при наличии)
Исследования физических факторов:
1) напряженность электромагнитного, электростатического поля, шум
компьютерные и мультимедийные классы, кабинеты (на рабочих местах)
2) уровень искусственной освещенности
учебные помещения, лаборатории, мастерские, комнаты самоподготовки, читальный зал, медицинский кабинет
3. Детские оздоровительные, санаторные, оздоровительные объекты, базы, места отдыха:
Вода питьевая из местных источников водоснабжения (централизованные, колодцы, скважины, каптажи) на бактериологические, санитарно-химические показатели
пищеблоки
Вода на бактериологические, санитарно-химические, вирусологические, паразитологические исследования
закрытые плавательные бассейны, ванны, пляжи (при наличии)
паразитологические, бактериологические показатели
почва, песок

4. Қоғамдық тамақтану объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың салқын кезеңінде)
өндірістік үй-жайлар, қойма үй- жайлары
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
Ғимараттағы су тарату крандары, құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Тоңазытқыш және технологиялық жабдықтар жұмыс істеген кезде желдету жабдығынан болатын шу (кіріктіріліп-жапсарлас салынған үй-жайларда)
желдету қондырғылары, жабдықтары орналасқан жерлерде
5. Сауда объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың салқын кезеңінде)
қойма үй-жайлары
6. Тамақ өнімдерін өндіру, өңдеу объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың суық кезеңінде)
өндірістік үй-жайлар, қойма үй- жайлары
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
Ғимараттағы су тарату крандары, құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
7. Денсаулық сақтау объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
Ерекше режимдегі үй-жайлар: операциялық, емшара бөлмесі, манипуляциялық, стерилдеу бөлімшелері, жаңа туған нәрестелерге арналған палаталар, босандырудан кейінгі палаталар, бокстар, реанимация залдары, қарқынды терапия палаталары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары - ғимаратқа кіружәне шығу орындары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде); құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Жарықтандыруды өлшеу
Ерекше режимдегі үй-жайлар: операциялық, емшара, манипуляциялық, бейінді мамандардың қабылдау кабинеттері (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог), жаңа туған нәрестелерге арналған палаталар, реанимация залдары, қарқынды терапия палаталар, қан дайындау үй-жайлары
Шу деңгейі
операциялық үй-жайлар
Электрлік және магниттік өрістерді өлшеу
физиотерапиялық, диагностикалық кабинеттердегі жұмыс орындарында
Дозиметриялық өлшеулер
иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу кезінде жұмыс орындары, аралас үй-жайлар мен аумақ
8. Дәрілік заттарды дайындау объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
ассистенттік, дәріханалық ыдысты стерилдеу, дистилляциялау, өлшеп-орау орындары, асептикалық жағдайларда дәрілік нысандарды дайындау үй-жайлары, сақтау үй-жайлары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары - ғимаратқа кіру және шығу орындары
Жарықтандыруды өлшеу
ассистенттік, дәріханалық ыдысты стерилдеу, дистилляциялау, өлшеп-орау орындары, асептикалық жағдайларда дәрілік нысандарды дайындау үй-жайлары, сақтау үй-жайлары

4. Объекты общественного питания:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха (в холодный период года)
производственные помещения, складские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны в здании,
колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении).
Шум от вентиляционного оборудования, при работе холодильного и технологического оборудования (во встроенно-пристроенных помещениях)
места размещения вентиляционных установок, оборудования
5. Объекты торговли:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха (в холодный период года)
складские помещения
6. Объекты по переработке, производству пищевой продукции:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха
производственные помещения, складские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны в здании;
колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
7. Объекты здравоохранения:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, стерилизационные отделения, палаты новорожденных, послеродовые палаты, боксы, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны - ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении; колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении)
Измерение освещенности
помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, кабинеты приема узких специалистов (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог) палаты новорожденных, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии, помещения изготовления крови
Уровень шума
операционные
Измерение электрических и магнитных полей
на рабочих местах в физиотерапевтических, диагностических кабинетах
Дозиметрические измерения
при работе с источниками ионизирующего излучения рабочие места, смежные помещения и территория
8. Объекты по изготовлению лекарственных средств:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
ассистентская, стерилизационная аптечной посуды, дистилляционная, фасовочная, помещения для изготовления лекарственных форм в асептических условиях, помещения хранения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны – ввод и вывод в здании
Измерение освещенности
ассистентская, стерилизационная аптечной посуды, дистилляционная, фасовочная, помещения для изготовления лекарственных форм в асептических условиях, помещения хранения

9. Өндірістік объектілер:
Микроклимат параметрлерін зерттеу
жұмыс орындары
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
физикалық факторлар көзі болған кезде жұмыс орындары
Дозиметриялық өлшеулер
иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеген кезде жұмыс орындары
Жұмыс аймағы ауасының параметрлерін зерттеу
жұмыс орындары (зиянды химиялық заттардың көздері болған кезде)
10. Радиотехникалық объектілер:
Электромагниттік өрістер деңгейі
өндірістік үй-жайлар, санитариялық- қорғаныш аймағының шекарасы, құрылысты шектеу аймағы
11. Радиациялық қауіпті объектілер:
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
физикалық факторлар көзі болған кезде жұмыс орындары
Дозиметриялық өлшеулер
жұмыс орындары, жапсарлас үй-жайлар, ұйымның аумағы
12. Көлік құралдары:
Микроклимат параметрлерін зерттеу
жұмыс және жолаушылар орындары (бар болса)
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
конструкциясында сумен жабдықтау жүйесі көзделген көлік құралдары үшін
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
жұмыс және жолаушылар орындары (бар болса)
Көлік құралдары үй-жайларының ауасындағы зиянды заттарды зерттеу
жұмыс және жолаушылар орындары (бар болса)
13. Шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау объектілері:
Суды зерттеу: бактериологиялық, санитариялық-химиялық және парзитологиялық зерттеулер
су алу нүктелері
Суды радиологиялық зерттеу
сумен жабдықтаудың жаңа көздері үшін
14. Су объектілері (мәдени-тұрмыстық мақсаттағы), демалыс орындары:
Суды зерттеу: бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер
пайдалану орындары
Топырақты паразитологиялық зерттеулер
жағажайлар (бар болса)
15. Тамақ өнімдерін көтерме сақтау объектілері, химиялық заттар мен өнімдерді, агрохимикаттар мен пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған қоймалар, вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау құралдары мен препараттарын сақтау және тасымалдау объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
жұмыс орындары
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орындары
16. Әлеуетті қауіпті химиялық және биологиялық заттарды пайдаланатын зертханалар:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық
зерттеулерге арналған үй-жайлар, жұмыс орындары
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орындары
17. Спорттық-сауықтыру мақсатындағы объектілер, бассейндер, моншалар, сауналар
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде); құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеу
жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан (бар болса)
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдылық, ауа қозғалысының жылдамдығы
вестибюль, киім ілетін орын, киім шешетін бөлме, жуынатын бөлме, себезгі, булау бөлмесі, қызметкерлерге арналған тұрмыстық үй-жайлар
"Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздік
органдарының объектілеріндегі
эпидемиялық мәні жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын ҰҚК құрылымдық бөлімшесі
2
Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күн ішінде
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Объектінің сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін негізде көрсетіледі
7
Жұмыс кестесі

9. Производственные объекты:
Исследования параметров микроклимата
рабочие места
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Дозиметрические измерения
рабочие места, при работе с источниками ионизирующего излучения
Исследования параметров воздуха рабочей зоны
рабочие места (при наличии источников вредных химических веществ)
10. Радиотехнические объекты:
Уровень электромагнитных полей
производственные помещения, граница санитарно-защитной зоны, зоны ограничения застройки
11. Радиационно опасные объекты:
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Дозиметрические измерения
рабочие места, смежные помещения, территория организации
12. Транспортные средства:
Исследования параметров микроклимата
рабочие и пассажирские (при наличии) места
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
для транспортных средств, конструкцией которых предусмотрена система водоснабжения
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие и пассажирские (при наличии) места
Исследование вредных веществ в воздухе помещений транспортных средств
рабочие и пассажирские (при наличии) места
13. Объекты хозяйственно-питьевого водоснабжения:
Исследование воды: на бактериологические и санитарно-химические, паразитологические исследования
точки забора воды
Радиологическое исследование воды
для новых источников водоснабжения
14. Водные объекты (культурно-бытового назначения), места отдыха:
Исследование воды: на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
места пользования
Почва на паразитологические исследования
пляжи (при наличии)
15. Объекты оптового хранения пищевой продукции, склады для хранения химических веществ и продукции, агрохимикатов и пестицидов (ядохимикатов), объекты хранения и транспортировки вакцин и других иммунобиологических препаратов, средств и препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
рабочие места
Измерение освещенности
рабочие места
16. Лаборатории, использующие потенциально опасные химические и биологические вещества:
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность
помещения для исследований, рабочие места
Измерение освещенности
рабочие места
17. Объекты спортивно-оздоровительного назначения, бассейны, бани, сауны:
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны (при централизованном водоснабжении); колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении
Исследование воды на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
из закрытых плавательных бассейнов и ванн (при наличии)
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха
вестибюль, гардероб, раздевальные, помывочные, душевые, парильни, бытовые помещения для работников
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии объекта
высокой эпидемической значимости
нормативным правовым актам
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения на объектах
органов национальной безопасности
Республики Казахстан"
Стандарт
государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Структурные подразделения КНБ, осуществляющие деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) либо через канцелярию услугодателя
3
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии объекта либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе
7
График работы

1. Көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін. Өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру жоғарыда көрсетілген күндері сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жүзеге асырылады.
2. Портал: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) көрсетілетін қызметті алушы тікелей не пошта арқылы жүгінген кезде:
- осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
- осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тиісті қызмет түріне мемлекеттік лицензиясы бар немесе аккредиттелген зертханалар жүргізген объектілерді зертханалық-аспаптық зерттеу (сынау) хаттамаларының көшірмесі;
2) портал арқылы жүгінген кезде:
- осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушы басшысының электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
- осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тиісті қызмет түріне мемлекеттік лицензиясы бар немесе аккредиттелген зертханалар жүргізген объектілерді зертханалық-аспаптық зерттеу (сынау) хаттамаларының электрондық көшірмесі
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) ұсынылған деректер мен мәліметтердің, сондай-ақ объектінің өзінің "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі 94-бабының 4-тармағына сәйкес бекітілген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктерін есепке ала отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталда қашықтықтан қол жеткізу режимінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде", сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға мүмкіндігі бар
"Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздік
органдарының объектілеріндегі
эпидемиялық мәні жоғары
объектінің халықтың
санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
сәйкестігі туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысанның БҚСЖ бойынша коды
Код формы по ОКУД ___________________
КҰЖЖ бойынша ұйым коды
Код организации по ОКПО _________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамызда № ҚР ДСМ-84 бұйрығымен бекітілген № 290/е нысанды медициналық құжаттама (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24082 болып тіркелген)
Әскери-медициналық орталығы
Военно-медицинский центр
Медицинская документация Форма № 290/у
Утверждена приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-84 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24082)
Санитариялық-эпидемиологиялық ҚОРЫТЫНДЫ Санитарно-эпидемиологическое ЗАКЛЮЧЕНИЕ №__________ "_______" ___________________20___ ж. (г.)

1. Услугодателя - с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 15.00 часов в указанные выше дни.
2. Портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляются следующим рабочим днем
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) при непосредственном обращении услугополучателя либо по почте:
- заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
- копия протоколов лабораторно-инструментальных исследований (испытаний) объектов, проведенных лицами, имеющими государственную лицензию на соответствующий вид деятельности или аккредитованными лабораториями, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) при обращении через портал:
- заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью руководителя услугополучателя, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
- электронная копия протоколов лабораторно-инструментальных исследований (испытаний) объектов, проведенных лицами, имеющими государственную лицензию на соответствующий вид деятельности или аккредитованными лабораториями, согласно приложению 2 к настоящим Правилам
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных данных и сведений, а также самого объекта требованиям, установленным нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, утвержденными согласно пункту 4 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии объекта
высокой эпидемической значимости
нормативным правовым актам
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения на объектах
органов национальной безопасности
Республики Казахстан"
Нысанның БҚСЖ бойынша коды
Код формы по ОКУД ___________________
КҰЖЖ бойынша ұйым коды
Код организации по ОКПО _____________
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 20 тамызда № ҚР ДСМ-84 бұйрығымен бекітілген
№ 290/е нысанды медициналық құжаттама
(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 24082 болып тіркелген)
Әскери-медициналық орталығы
Военно-медицинский центр
Медицинская документация Форма № 290/у
Утверждена приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-84
(зарегистрировано в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов под № 24082)
Санитариялық-эпидемиологиялық ҚОРЫТЫНДЫ
Санитарно-эпидемиологическое ЗАКЛЮЧЕНИЕ №__________ "_______" ___________________20___ ж. (г.)