Жергілікті ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Ақмола облысы Зеренді ауданы әкімінің 2021 жылғы 2 шілдедегі № 3 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 7 шілдеде № 23328 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабына және 50-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 2 шілдедегі № 756 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" қаулысына сәйкес, Зеренді ауданының төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі аудандық комиссиясының кезектен тыс шұғыл отырысының 2021 жылғы 31 мамырдағы № 9 хаттамасының негізінде ШЕШТІМ:
1. Зеренді ауданы аумағында жергілікті ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
Зеренді ауданының мүдделі мемлекеттік органдары қамтамасыз етсін:
- жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу және төтенше жағдай аймағында орналасқан облыстың елді мекендеріне электр желілерін тарту;
- Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағының 3 тармақшасына және Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу қағидаларына сәйкес (конкурссыз, төтенше жағдайға байланысты) көрсетілген жұмыстарды орындауға шарт жасасу.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Зеренді ауданы әкімінің 26.11.2025 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жою басшысы болып Зеренді ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасары тағайындалсын және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жоюға бағытталған іс-шараларды жүргізу тапсырылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Зеренді ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А.Жаксылыков

Об объявлении чрезвычайной ситуации техногенного характера местного масштаба
Решение акима Зерендинского района Акмолинской области от 2 июля 2021 года № 3. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июля 2021 года № 23328.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2014 года № 756 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", на основании протокола внеочередного оперативного заседания районной комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций Зерендинского района от 31 мая 2021 года № 9 РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию техногенного характера местного масштаба на территории Зерендинского района.
Поручить соответствующим государственным учреждениям Зерендинского района обеспечить:
- разработку проектно-сметной документации и строительство линии электропередач к населенным пунктам района, расположенных в зоне чрезвычайной ситуации;
- заключение договора на выполнение указанных работ в соответствии с подпунктом 3 пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" и Правил государственных закупок Республики Казахстан (вне конкурса, в связи с чрезвычайной ситуацией).
Сноска. Пункт 1 - с изменением, внесенным решением акима Зерендинского района Акмолинской области от 26.11.2025 № 10 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации техногенного характера назначить курирующего заместителя акима Зерендинского района и поручить провести мероприятия, направленные на ликвидацию чрезвычайной ситуации техногенного характера.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на курирующего заместителя акима Зерендинского района.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района А.Жаксылыков