Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 428 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 8229 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т қараңыз.
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18-бабының 2) тармақшасына, 139-бабының 9-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 2-тармағына сәйкес, Ұлан ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі қосымшаға сәйкес анықталсын.
2. "Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Ұлан ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
3) ресми жариялағаннан кейін Ұлан ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Ұлан ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 13 мамырдағы № 143 "Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде 7168 нөмерімен тіркелген, 2020 жылдың 11 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) қаулысының күші жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Д. Жөргекбаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы 2021 жылғы 1 қаңтардан қолданысқа енгізіледі.
Ұлан ауданы әкімі Н. Сақтағанов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Ұлан аудандық мәслихат
хатшысы
"___"___________2020 жыл
О. Сыдықов
Ұлан аудандық әкімдігінің
2020 жылғы "30" желтоқсандағы
№ 428 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельских населенных пунктах
Постановление акимата Уланского района Восточно-Казахстанской области от 30 декабря 2020 года № 428. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 31 декабря 2020 года № 8229
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. в п. 5.
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18, пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уланский районный акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры , являющихся гражданскими служащими и работающих в сельских населенных пунктах согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования Уланского района" в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Восточно-Казахстанской области;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории Уланского района;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Уланского района после его официального опубликования.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Уланского района "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" № 143 от 13 мая 2020 года (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7168, опубликован 11 июня 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Д. Жоргекбаева.
5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2021 года.
Аким Уланского района Н. Сактаганов
"СОГЛАСОВАННО"
Секретарь Уланского
Районного маслихата
"___"___________2020 года
О. Сыдыков
Приложение к постановлению
Уланского районного акимата
№ 428 от "30" декабря 2020 года
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельских населенных пунктах

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда-Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы әкімдігінің 13.11.2025 № 505 қаулысымен (01.12.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Әлеуметтік қамсыздандыру саласы мамандарының лауазымдары:
1) үйде қызмет көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
2) әлеуметтік қызмет көрсету жөніндегі кеңес беруші;
3) қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер.
2. Мәдениет саласы мамандарының лауазымдары:
1) директор, директордың орынбасары;
2) мәдени ұйымдастырушы;
3) кітапханашы;
4) аккомпаниатор;
5) үйірме жетекшісі;
6) дыбыс операторы;
7) музыкалық жетекшісі;
8) үйірме жетекшісі;
9) хореограф;
10) концертмейстер;
11) мәдени ұйымдастырушы;
12) дыбыс операторы;
13) әдістемеші;
14) ұжым басшысы;
15) ұжым басшысы;
16) суретші;
17) хормейстер;
18) әртіс
19) қоюшы-режиссер.

Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Уланского района Восточно-Казахстанской области от 13.11.2025 № 505 (вводится в действие с 01.12.2025).
1. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) заведующий отделением надомного обслуживания;
2) консультант по социальной работе;
3) социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью.
2. Должности специалистов в области культуры:
1) директор, заместитель директора;
2) культорганизатор;
3) библиотекарь;
4) аккомпаниатор;
5) культорганизатор;
6) звукооператор;
7) музыкальный руководитель;
8) руководитель кружка;
9) хореограф;
10) концертмейстер;
11) кульорганизатор;
12) звукооператор;
13) методист;
14) руководитель коллектива;
15) руководитель коллектива;
16) художник;
17) хормейстер;
18) артист;
19) режиссер-постановщик.