Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған Алматы қаласында тұратын азаматтарға Санкт-Петербург қаласына баруға кететін шығындарды өтеуге арналған әлеуметтік көмек туралы
LXVIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының LХVIII сессиясының 2020 жылғы 9 қазандағы № 488 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2020 жылғы 12 қазанда № 1647 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 10 маусымдағы № 312 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 10.06.2026 №312 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған Алматы қаласында тұратын азаматтарға Санкт-Петербург қаласына баруға кететін шығындарды өтеуге арналған әлеуметтік көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) белгіленсін.
2. Әлеуметтік көмек осы шешімнің 1-тармағында көрсетілген тұлғаларға жыл сайын Санкт-Петербург қаласына әуе немесе темір жол көлігі арқылы барып-келу құны толық мөлшерде екінші деңгейдегі банктердегі олардың ағымдағы шоттарына аудару жолымен көрсетіледі.
3. Осы шешімнің 1-тармағында көрсетілген тұлғалар әлеуметтік көмек алу үшін тұрақты тұрғылықты тіркелген жері бойынша Алматы қаласының аудан әкімдіктеріне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) өтінішпен мынадай құжаттарды қоса бере отырып жүгінеді:
1) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын куәландыру үшін талап етіледі);
2) "Ленинградты қорғағаны үшін" медалінің немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісі куәліктерінің көшірмесі;
3) жол ақысының құнын растайтын билеттер, отырғызу талоны;
4) алушының екінші деңгейдегі банктерде немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі туралы мәліметтер.
Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.

О социальной помощи на возмещение затрат на проезд в город Санкт-Петербург гражданам, работавшим на предприятиях, в учреждениях и организациях города Ленинграда в период его блокады и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда", проживающим в городе Алматы
Решение LХVIII сессии маслихата города Алматы VI созыва от 9 октября 2020 года № 488. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 12 октября 2020 года № 1647. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 10 июня 2026 года № 312
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 10.06.2026 № 312 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алматы VI-го созыва РЕШИЛ:
1. Установить социальную помощь на возмещение затрат на проезд в город Санкт-Петербург гражданам, работавшим на предприятиях, в учреждениях и организациях города Ленинграда в период его блокады и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда", проживающим в городе Алматы (далее - социальная помощь).
2. Социальная помощь предоставляется лицам, указанным в пункте 1 настоящего решения, в размере полной стоимости осуществленного проезда в город Санкт-Петербург и обратно ежегодно на воздушном или железнодорожном транспорте путем перечисления на их текущие счета в банках второго уровня.
3. Для получения социальной помощи лица, указанные в пункте 1 настоящего решения, обращаются в акиматы районов города Алматы (далее - услугодатель) по месту регистрации их постоянного места жительства, с заявлением и приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
2) копия удостоверения к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Житель блокадного Ленинграда";
3) билеты, подтверждающие стоимость проезда, посадочный талон;
4) сведения о номере банковского счета получателя, открытого в банках второго уровня или организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки. После сверки подлинники документов возвращаются заявителю.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Aлматы қаласы мәслихатының 29.03.2024 № 99 ( алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. Көрсетілетін қызметті беруші әлеуметтік көмек көрсетуден бас тартуды Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүзеге асырады.
Ескерту. 3-1-тармақпен толықтырылды - Aлматы қаласы мәслихатының 29.03.2024 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Алматы қаласы мәслихатының 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № 82 "Қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған Алматы қаласында тұратын азаматтарға Санкт-Петербург қаласына баруға кететін шығындарды өтеуге арналған әлеуметтік көмек туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 960 болып тіркелген, 2013 жылғы 17 қаңтарда "Алматы ақшамы" газетінде және 2013 жылғы 19 қаңтарда "Вечерний Алматы" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында және ресми интернет-ресурста жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының еңбек, жұмыспен қамту және көлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Р.К. Бадаеваға жүктелсін.
7. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының
LXVIII сессиясының төрағасы
С. Козлов
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының хатшысы К. Казанбаев

Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата города Алматы от 29.03.2024 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3-1. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется услугодателем согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3-1 дополнен решением маслихата города Алматы от 29.03.2024 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Признать утратившим силу решение маслихата города Алматы от 12 декабря 2012 года № 82 "О социальной помощи на возмещение затрат на проезд в город Санкт-Петербург гражданам, работавшим на предприятиях, в учреждениях и организациях города Ленинграда в период его блокады и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", проживающим в городе Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 960, опубликовано 17 января 2013 года в газете "Алматы ақшамы" и 19 января 2013 года в газете "Вечерний Алматы").
5. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях и на официальном интернет-ресурсе.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам труда, занятости и развитию транспорта маслихата города Алматы Бадаеву Р.К.
7. Настоящее решение вводится в действие co дня его первого официального опубликования.
Председатель LXVIII сессии
маслихата города Алматы VI созыва
С. Козлов
секретарь маслихата города
Алматы VI-го созыва
К. Казанбаев