Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-278/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 20 желтоқсанда № 21824 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 100) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.11.2024 № 98 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 15 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-278/2020 Бұйрыққа
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.11.2024 № 98 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-278/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2020 года № 21824.
"В соответствии с подпунктом 100) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 26.11.2024 № 98 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить правила поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-278/2020
Правила поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
Сноска. Правила – в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 26.11.2024 № 98 (вводится в действие с 01.01.2025).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабының 100) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Кодекс) әзірленді және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің (бұдан әрі – денсаулық сақтау субъектісі) жұмыскерлерін көтермелеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – Қор) – аударымдар мен жарналарды жинақтауды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
3) мультипәндік топ – пациент ағзасының функциялары мен құрылымдарының бұзылу сипатына, оның клиникалық жай-күйінің ауырлығына қарай қалыптастырылатын әртүрлі мамандар тобы;
4) медициналық көрсетілетін қызметтер – денсаулық сақтау субъектілерінің нақты адамға қатысты профилактикалық, диагностикалық, емдеу, оңалту немесе паллиативтік бағыты бар іс-қимылдары;
5) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі - МӘМС) – әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері есебінен медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларға медициналық көмек көрсету бойынша құқықтық, экономикалық және ұйымдастырушылық шаралар кешені;
6) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінің қатысушылары арасындағы қарым-қатынасты реттейтін мемлекет белгілейтін нормалар мен қағидалардың жиынтығы;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 100) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок поощрения работников субъекта здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – субъект здравоохранения).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) фонд социального медицинского страхования (далее – Фонд) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, которые предусмотрены договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
2) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
3) мультидисциплинарная группа – группа различных специалистов, формируемая в зависимости от характера нарушения функций и структур организма пациента, тяжести его клинического состояния;
4) медицинские услуги – действия субъектов здравоохранения, имеющие профилактическую, диагностическую, лечебную, реабилитационную и паллиативную направленность по отношению к конкретному человеку;
5) обязательное социальное медицинское страхование (далее – ОСМС) – комплекс правовых, экономических и организационных мер по оказанию медицинской помощи потребителям медицинских услуг за счет активов фонда социального медицинского страхования;
6) система обязательного социального медицинского страхования – совокупность норм и правил, устанавливаемых государством, регулирующих отношения между участниками системы обязательного социального медицинского страхования;

7) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі - ТМККК) – бюджет қаражаты есебінен берілетін медициналық көмектің көлемі.
3. Денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлерін көтермелеу: осы Қағидалардың 2-тарауына сәйкес сараланған қосымша ақы түрінде бюджет және бюджеттен тыс қаражаттың қалыптасқан үнемделуі есебінен (бұдан әрі-қаражатты үнемдеу);
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық – санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінде (бұдан әрі – МСАК субъектісі) қызмет нәтижелерінің ынталандырушы компонентінің (бұдан әрі – ЫК) қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
4. Денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлерін көтермелеу лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, жұмысты, оның ішінде айрықша күрделі және шұғыл жұмыстарды өте сапалы орындағаны үшін, бастама жасағаны, шығармашылық белсенділігі және жұмыстағы басқа да жетістіктері үшін жүргізіледі.
5. Денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлерін көтермелеу олардың қызметтерін бағалаудың нәтижелері бойынша:
1) медицина жұмыскерлеріне – осы Қағидалардың 2 және 3-тарауларына сәйкес денсаулық сақтау субъектісі қызметінің нәтижелерін бағалау бойынша тұрақты комиссия (бұдан әрі – комиссия);
2) медициналық емес білімі бар жұмыскерлерге (бұдан әрі – медициналық емес жұмыскерлер) – көтермелеу тәртібі осы Қағидалардың 3-тарауында айқындалған Медициналық-санитариялық алғашқы көмек орталығының профилактика және әлеуметтік-психологиялық көмек бөлімшесінің әлеуметтік жұмыскерлері мен психологтарын қоспағанда, денсаулық сақтау субъектісінің басшысы осы Қағидалардың 2-тарауына ұқсас айқындайды.
Медициналық емес жұмыскерлерді көтермелеу туралы ұсынымды денсаулық сақтау субъектісінің басшысы айқындаған, қарамағындағы жұмыскерлердің лауазымдық міндеттерін орындау үшін жауапты адамдар және (немесе) денсаулық сақтау субъектісінің басшысы қалыптастырады.
6. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу мәселелерін қарау үшін комиссия құрылады, оның мүшелерінің жалпы саны тақ санды және кемінде бес адамды құрайды. Денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу мәселелерін қараған кезде комиссия мүшелерінің жалпы саны оның құрамының кемінде үштен екісін құрауы тиіс.
Мыналар комиссияның мүшелері болып табылады:
отырыста комиссия мүшелерінің ашық дауыс беруі арқылы денсаулық сақтау субъектісі басшысының орынбасарлары немесе бөлімше меңгерушілері қатарынан сайланатын төраға;
комиссия мүшелерінің ашық дауыс беруі арқылы сайланатын комиссия төрағасының орынбасары;
денсаулық сақтау субъектісінің басшысы айқындаған құрылымдық бөлімшелердің басшылары;
кәсіподақ комитетінің өкілдері және денсаулық сақтау субъектісі жұмыскерлерінің жаппай дауыс беруі арқылы сайланатын денсаулық сақтау субъектісінің басқа да жұмыскерлері.

7) гарантированный объем бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) – объем медицинской помощи, предоставляемой за счет бюджетных средств.
3. Поощрение работников субъекта здравоохранения осуществляется:
за счет сложившейся экономии бюджетных и внебюджетных средств (далее – экономия средств) в виде дифференцированной доплаты в соответствии с главой 2 настоящих Правил;
за счет средств стимулирующего компонента результатов деятельности (далее – СК) в субъектах здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – субъект ПМСП);
4. Поощрение работников субъекта здравоохранения производится за образцовое исполнение должностных обязанностей, высокое качество выполнения работ, в том числе работ особой сложности и срочности, за инициативу, творческую активность и иные достижения в работе.
5. Поощрение работников субъекта здравоохранения определяется по результатам оценки их деятельности:
1) медицинским работникам – постоянно действующей комиссией по оценке результатов деятельности субъекта здравоохранения (далее – комиссия) в соответствии с главами 2 и 3 настоящих Правил;
2) работникам с немедицинским образованием (далее – немедицинские работники) - руководителем субъекта здравоохранения аналогично главе 2 настоящих Правил, за исключением поощрения социальных работников и психологов отделения профилактики и социально-психологической помощи Центра первичной медико-санитарной помощи, порядок поощрения которым определен главой 3 настоящих Правил.
Представления о поощрении немедицинских работников формируют лица, определенные руководителем субъекта здравоохранения, ответственные за исполнение должностных обязанностей работников, находящихся в их подчинении, и (или) руководитель субъекта здравоохранения.
6. Для рассмотрения вопросов поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС создается комиссия, общее количество членов которой составляет нечетное число, и не менее пяти человек. При рассмотрении вопросов поощрения работников субъектов здравоохранения общее количество членов комиссии должно составлять не менее две трети от ее состава.
Членами комиссии являются:
председатель, избираемый на заседании членами комиссии открытым голосованием, из числа заместителей руководителя или заведующих отделением субъекта здравоохранения;
заместитель председателя комиссии, избираемый членами комиссии открытым голосованием;
руководители структурных подразделений, определенные руководителем субъекта здравоохранения;
представители профсоюзного комитета и иные работники субъекта здравоохранения, избираемые путем всеобщего голосования работников субъекта здравоохранения.

7. Комиссияның денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлеріне көтермелеу төлеу туралы шешімі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес отырыстың Хаттамасын толтыра отырып, ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Егер комиссия отырысына қатысып отырған комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, комиссия шешімі қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасы, ол болмаған жағдайда, комиссия төрағасының орынбасары дауыс берген комиссия мүшелерінің шешімі қабылданды деп есептеледі. Комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда комиссияның мүшесі жазбаша түрде баяндалған комиссия отырысының хаттамасына қоса берілетін ерекше пікірін қоса береді.
8. Денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлерін есепті кезеңде көтермелеу негізгі жалақыны төлеу кезінде есепті кезеңнен кейінгі айда жүргізіледі.
2-тарау. Қаражатты үнемдеудің есебінен сараланған қосымша ақы түрінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық жұмыскерлерін көтермелеу тәртібі
9. Денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлерін көтермелеу осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес бекітілген денсаулық сақтау субъектісінің медицина жұмыскерлерінің қызметін бағалау өлшемшарттарының негізінде сараланған қосымша ақы түрінде қаражатты үнемдеу есебінен олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша жүзеге асырылады.
10. Медицина жұмыскерлеріне сараланған қосымша ақы төлеу туралы шешімді Комиссия осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көтермелеу туралы ұсынымның негізінде есепті кезеңнен кейінгі айда қабылдайды.
11. Көтермелеу туралы ұсынымды денсаулық сақтау субъектісінің басшысы айқындаған тұлғалар медицина жұмыскерлері көрсететін қызметтердің көлеміне қол жеткізуді және сапасын арттыруды үйлестіруді жүзеге асыру үшін есепті кезеңнен кейінгі айда комиссияның қарауына енгізеді.
12. Денсаулық сақтау субъектісінің басшысына сараланған қосымша ақы төлеу медицина жұмыскерлерінің (дәрігерлік персоналдың) кемінде 50% қамтыған жағдайда медицина жұмыскерлерінің (дәрігерлік персоналдың) сараланған қосымша ақысының орташа сомасынан 150%-дан аспайтын мөлшерде айқындалады.
13. Денсаулық сақтау субъектісінің медицина жұмыскеріне есептік кезеңде:
1) қарастырылып отырған кезеңде осы жұмыскерден тәртіптік жаза алынбаса, бірақ оны қолдану сәтінен бастап екі айдан артық болмаса;
2) тиісті денсаулық сақтау субъектісінде кемінде бір ай жұмыс істесе;

7. Решение комиссии о выплате поощрения работникам субъекта здравоохранения принимается открытым голосованием с заполнением Протокола заседания согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Решение комиссии считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение членов комиссии, за которое проголосовал председатель комиссии, в случае его отсутствия, заместитель председателя комиссии. В случае несогласия с решением комиссии член комиссии выражает особое мнение, изложенное в письменном виде, которое прилагается к протоколу заседания комиссии.
8. Поощрение работникам субъекта здравоохранения за отчетный период производится в месяце, следующем за отчетным периодом, при выплате основной заработной платы.
Глава 2. Порядок поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования за счет экономии средств в виде дифференцированной доплаты
9. Поощрение работников субъекта здравоохранения осуществляется по результатам оценки их деятельности за счет экономии средств в виде дифференцированной доплаты осуществляется на основе критериев оценки деятельности медицинских работников субъекта здравоохранения, утвержденных согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. Решение о выплате дифференцированной доплаты медицинским работникам принимает комиссия в месяце, следующем за отчетным периодом, на основании представления о поощрении по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
11. Представление о поощрении вносится на рассмотрение комиссии лицами, определенными руководителем субъекта здравоохранения для осуществления координации за достижением объема и повышением качества оказываемых услуг медицинскими работниками, в месяце, следующем за отчетным периодом.
12. Дифференцированная доплата руководителю субъекта здравоохранения производится при охвате дифференцированной доплатой не менее 50 % медицинских работников (врачебного персонала) в размере не более 150 % от средней суммы дифференцированной доплаты медицинских работников (врачебного персонала).
13. Дифференцированная доплата медицинскому работнику субъекта здравоохранения не производится за отчетный период:
1) при наличии у него неснятого дисциплинарного взыскания за рассматриваемый период, но не более двух месяцев с момента его применения;
2) проработавшему в соответствующем субъекте здравоохранения менее одного месяца;

3) сынақ мерзімі кезеңінде;
4) жыл сайынғы төленетін еңбек демаласын қоспағанда, Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес ай сайынғы есептік кезең мерзімінде демалыста күнтізбелік 14 күннен артық болған кезде;
5) күнтізбелік 14 күннен артық уақытша еңбекке жарамсыздығы кезінде;
6) есептік кезең аяқталғанға дейін жұмыстан шығарылған кезде сараланған қосымша ақы төленбейді.
14. Денсаулық сақтау субъектісінің медицина жұмыскерінде Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексінде айқындалған тәртіпте мемлекеттік бақылаудың нәтижелері бойынша есептік кезеңде анықталған бұзушылықтар бар болған жағдайда, оған сараланған қосымша ақы төлеуді денсаулық сақтау субъектісі басшысының шешімімен айқындалады.
15. Денсаулық сақтау субъектісінің медицина жұмыскерінде Кодекстің 35-бабының 5-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен Медициналық қызметтер сапасының ішкі және сыртқы сараптамаларын ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларында айқындалған тәртіпте пациентті қолдау мен ішкі бақылау (аудит) қызметін ішкі сараптаудың нәтижелері бойынша есептік кезеңде бұзышылықтар болған жағдайда, оған есептелген сараланған қосымша ақыны азайту комиссия шешімімен айқындалады, алайда есептелген сараланған қосымша ақыдан 50%-дан артық емес.
3-тарау. МСАК субъектісі қызметінің нәтижелерін ынталандырушы компонент қаражаты есебінен медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу тәртібі
16. МСАК субъектілері жұмыскерлерінің мынадай топтарына ЫК төленеді:
1) аумақтық учаске жағдайында мультипәндік топтың құрамында қызмет көрсететін медицина жұмыскерлері:
жалпы практика дәрігерлері, учаскелік терапевттер және педиатрлар;
учаскелік қызметтің жалпы және кеңейтілген практика мейіргерлері (аға), аумақтық учаске жағдайында медициналық қызметтер көрсететін фельдшерлер;
аумақтық учаске жағдайында медициналық қызметтер көрсететін акушер-гинекологтар/акушерлер;
аумақтық учаске жағдайында медициналық қызметтер көрсететін әлеуметтік жұмыскерлер мен психологтар;
2) көрсетілетін қызметтердің көлемі мен сапасына қол жеткізу үшін қызметті үйлестіруді жүзеге асыратын медицина жұмыскерлері:
жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісі;
дәрігерлік амбулаторияның (Дербес отбасылық денсаулық орталығының) басшысы;
бекітілген халықтың 8 аумақтық учаскесіне қызмет көрсететін МСАК субъектісінің басшысы (жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісі лауазымы болмаған кезде);
жалпы дәрігерлік практика бөлімшесінің және (немесе) учаскелік қызметтің аға мейіргері.

3) в период испытательного срока;
4) при нахождении в отпуске в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан более 14 календарных дней, за исключением оплачиваемого ежегодного трудового отпуска;
5) при временной нетрудоспособности более 14 календарных дней;
6) при увольнении до окончания отчетного периода.
14. В случае наличия у работника субъекта здравоохранения нарушений, выявленных в отчетном периоде по результатам государственного контроля в порядке, определенном Предпринимательским Кодексом Республики Казахстан, выплата ему дифференцированной доплаты определяется решением руководителя субъекта здравоохранения.
15. В случае наличия у работника субъекта здравоохранения нарушений, выявленных в отчетном периоде по результатам внутренней экспертизы службой поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита) в порядке, определенном Правилами организации и проведения внутренней и внешней экспертиз качества медицинских услуг, утвержденным согласно пункту 5 статьи 35 Кодекса, уменьшение ему начисленной дифференцированной доплаты определяется решением комиссии, но не более 50 % от начисленной дифференцированной доплаты.
Глава 3. Порядок поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь за счет средств стимулирующего компонента результатов деятельности субъекта ПМСП
16. СК выплачивается следующим группам работников субъектов ПМСП:
1) медицинские работники, оказывающие услуги в условиях территориального участка в составе мультидисциплинарной группы:
врачи общей практики, участковые терапевты и педиатры;
медицинские сестры (брат) общей и расширенной практики участковой службы, фельдшеры, оказывающие медицинские услуги в условиях территориального участка;
акушер-гинекологи/акушерки, оказывающие медицинские услуги в условиях территориального участка;
социальные работники и психологи, оказывающие медицинские услуги в условиях территориального участка;
2) медицинские работники, осуществляющие координацию деятельности за достижением объема и качества оказываемых услуг:
заведующий отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы;
руководитель врачебной амбулатории (самостоятельного Центра семейного здоровья);
руководитель субъекта ПМСП с обслуживанием не более 8 территориальных участков прикрепленного населения (при отсутствии должности заведующего отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы);
старшая медицинская сестра отделения общей врачебной практики и (или) участковой службы;

17. МСАК субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу 1 балдың мәні 4,5 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) ретінде айқындалатын 100 балдық балл жүйесі бойынша 4-қосымшаға сәйкес МСАК субъектісінің қызметі нәтижелерінің қол жеткізілген индикаторлары (бұдан әрі – ЫК индикаторлары) негізінде олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша жүзеге асырылады.
18. Ана өлімі индикаторын есептеу есепті кезеңде бекітілген халық арасында ана өлімі жағдайлары болмаған кезде мынадай формула бойынша индикаторлардың мәндері бойынша жиынтық жүргізіледі:
Ti1= (Ui1.1+Ui1.2+Ui1.3+Ui1.4) * Pr
Ti1 – "Ана өлімі" индикаторы бойынша жалпы балл саны,
Pr – Тоқсан ішінде учаскедегі жүкті әйелдердің коэффициенті.
Ui1.1 – "Жүктілік бойынша 10 аптаға дейінгі мерзімде ерте есепке қою" кіші индикаторы бойынша балл саны:
Ui1. 1 = Erp /Rp*100%
Erp – тоқсан ішінде жүктілік бойынша есепке алынған жүктілік мерзімі 10 апта 6 күнге дейінгі әйелдердің саны,
Rp – тоқсан ішінде есепке алынған жүкті әйелдердің саны
Нәтижесі:
50 % және одан жоғары – 7 балл
30-49 % - 4 балл
10-39 % - 1балл
10 % -дан төмен – 0 балл
Ui1.2 – "Жүктілік кезінде алғаш рет диагноз қойылған экстрагенитальды аурулары бар жүкті әйелдердің үлес салмағы (бұдан әрі – ЭГА)" кіші индикаторы бойынша балл саны:
Ui1. 2 = Pfe/Pe *100 %
Pfe – Жүктілік кезінде алғаш рет ЭГА диагнозы қойылған, тоқсан ішінде есепке алынған жүкті әйелдердің саны,
Pe – тоқсан ішінде есепке алынған ЭГА бар жүкті әйелдердің саны.
Нәтижесі:
20 %-ға дейін – 6 балл
20 %-дан астам – 0 балл
Ui1.3 –– "Жүктілік бойынша есепке алынған, жүктілік алдындағы дайындықпен қамтылған әйелдердің үлесі" кіші индикаторы бойынша балл саны:
Ui1. 3 = Pp/Pg*100 %
Pp – Бұрын жүктілік алдындағы дайындықпен қамтылған, тоқсан ішінде жүктілік бойынша есепке алынған әйелдердің саны,
Pg – тоқсан ішінде есепке алынған жүкті әйелдердің саны
Нәтижесі:
30 % және одан жоғары - 6 балл
20-29 % - 4 балл
10-19 % - 2 балл
10 %-дан төмен – 0 балл
Ui1.4 – "Ауыр жағдайларда жүкті және босанғаннан кейінгі әйелдердің емделіп шыққан жағдайларының саны (босанғаннан кейін 42 күнге дейін)" кіші индикаторы бойынша балл саны, мұндағы:
ауыр жағдайларда жүкті және босанғаннан кейінгі әйелдердің емделіп шыққан жағдайлары болған кезде (босанғаннан кейін 42 күнге дейін) осы Қағидалардың 5-қосымшасының 1-кестесіне сәйкес нозология бойынша тоқсан ішінде – 0 балл,
ауыр жағдайларда жүкті және босанғаннан кейінді әйелдердің емделіп шыққан жағдайлары болмаған кезде (босанғаннан кейін 42 күнге дейін) осы Қағидалардың 5-қосымшасының 1-кестесіне сәйкес нозология бойынша тоқсан ішінде – 6 балл.

17. Поощрение работников субъектов ПМСП осуществляется по результатам оценки их деятельности на основе достигнутых индикаторов результатов деятельности субъекта ПМСП (далее – индикаторы СК) согласно приложению 4 по 100-бальной системе баллов, где значение 1 балла определяется как 4,5 месячных расчетных показателя (далее МРП).
18. Расчет индикатора материнской смертности проводится при отсутствии случаев материнской смерти среди прикрепленного населения за отчетный период суммарно по значениям подиндикаторов по следующей формуле:
Ti1= (Ui1.1+Ui1.2+Ui1.3+Ui1.4) * Pr
Ti1– Общее количество баллов по индикатору "Материнская смертность",
Pr – Коэффициент беременных на участке за квартал.
Ui1.1 – количество баллов по подиндикатору "Ранняя постановка на учет по беременности, в сроке до 10 недель", рассчитываемого как:
Ui1. 1 = Erp /Rp*100 %
Erp – Число женщин со сроком беременности до 10 недель 6 дней, взятых на учет по беременности за квартал,
Rp - Число беременных женщин, взятых на учет за квартал
Результат:
50% и более - 7 баллов
30–49 %–4 балла
10–39%–1 балл
менее 10%–0 баллов
Ui1.2 - количество баллов по подиндикатору "Удельный вес беременных женщин с впервые диагностированными экстрагенитальными заболеваниями (далее – ЭГЗ) во время беременности", рассчитываемого как:
Ui1. 2 = Pfe/Pe *100 %
Pfe – Число беременных женщин с впервые диагностированными ЭГЗ во время беременности, взятых на учет за квартал,
Pe - Число беременных женщин с ЭГЗ, взятых на учет за квартал.
Результат:
До 20 % - 6 баллов
более 20 % - 0 баллов
Ui1.3- количество баллов по подиндикатору – "Доля женщин, взятых на учет по беременности, охваченных прегравидарной подготовкой", рассчитываемого как:
Ui1. 3 = Pp/Pg*100 %
Pp - Число женщин, взятых на учет по беременности за квартал, охваченных ранее прегравидарной подготовкой,
Pg – Число беременных женщин, взятых на учет за квартал
Результат:
30 % и более - 6 баллов
20–29 %–4 балла
10–19 %–2 балла
Менее 10 %–0 баллов
Ui1.4 – количество баллов по подиндикатору "Число пролеченных случаев беременных и послеродовых женщин (до 42 дней после родов) в критическом состоянии)", где
при наличии пролеченных случаев беременных и послеродовых женщин (до 42 дней после родов) в критическом состоянии за квартал по нозологиям согласно таблице 1 Приложения 5 настоящих Правил - 0 баллов,
при отсутствии пролеченных случаев беременных и послеродовых женщин (до 42 дней после родов) в критическом состоянии за квартал по нозологиям согласно таблице 1 Приложения 5 настоящих Правил – 6 баллов.

19. Есепті тоқсандағы учаскедегі жүкті әйелдердің санына байланысты ана өлімі индикаторының мәніне Pr түзету коэффициенті қолданылады:
1,0 – учаскеде 50 және одан да көп жүкті әйел,
0,8 – учаскеде 30-49 жүкті әйел,
0,6 – учаскеде 10-29 жүкті әйел,
0,4 – учаскеде 9 жүкті әйелден аз,
0 – учаскеде жүкті әйел жоқ.
20. Нәресте өлімі индикаторын есептеу осы Қағидалардың 5-қосымшасының 2-кестесіне сәйкес нозологияларды қоспағанда, МСАК деңгейінде алдын алу туралы Қордың сарапшылары растаған нәресте өлімі жағдайлары болмаған жағдайда, есепті кезеңде мынадай формула бойынша кіші индикаторлардың мәндері бойынша жиынтық жүргізіледі:
Ti2 = (Ui2.1+Ui2.2) * Pc
Ti2 – "МСАК деңгейінде алдын алуға болатын нәресте өлімі" индикаторы бойынша жалпы балл саны,
Pc – тоқсан ішінде учаскеде 1 жасқа дейінгі балалар бойынша коэффициент.
Ui2.1 – "Босандыру ұйымынан шығарылғаннан кейінгі алғашқы 3 тәулікте жаңа туған нәрестелерді патронажбен барумен қамту" индикаторы бойынша балл саны:
Ui2. 1 = PN /D * 100 %
PN – босандыру ұйымынан тоқсан ішінде шығарылғаннан кейінгі алғашқы 3 тәулікте патронажбен барумен қамтылған жаңа туған нәрестелер саны,
D – тоқсан ішінде стационардан шығарылған босанған әйелдердің саны.
Нәтижесі:
90 % және одан жоғары – 8 балл
80-89 % – 5 балл
70-79 % – 2 балл
70 %-дан төмен – 0 балл
U2.2 – "Жүктілік мерзімі бойынша пренаталдық скринингпен қамту" кіші индикаторы бойынша балл саны:
U2. 2 = Ps/P*100 %
Ps – тоқсан ішінде мерзімді пренатальды скринингтен өткен әйелдер саны,
P – тоқсан ішінде есепте тұрған жүкті әйелдердің саны.
Нәтижесі:
90 % және одан жоғары – 8 балл
80-89 % – 5 балл
70-79 % – 2 балл
70 % - дан төмен – 0 балл.
20.1. Нәресте өлімі индикаторының мәніне есепті тоқсандағы учаскеде 1 жасқа дейінгі балалардың санына байланысты Pc түзету коэффициенті қолданылады:
1,0 – учаскеде 1 жасқа дейінгі 50 және одан көп бала,
0,8 – учаскеде 1 жасқа дейінгі 30-49 бала,
0,6 – учаскеде 1 жасқа дейінгі 10-29 бала,
0,4 – учаскеде 1 жасқа дейінгі 9 баладан аз,
0 – учаскеде 1 жасқа дейінгі бала жоқ.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.08.2025 № 82 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20.1. Нәресте өлімі индикаторының мәніне есепті тоқсандағы учаскеде 1 жасқа дейінгі балалардың санына байланысты Pc түзету коэффициенті қолданылады:
1,0 – учаскеде 1 жасқа дейінгі 50 және одан көп бала,
0,8 – учаскеде 1 жасқа дейінгі 30-49 бала,
0,6 – учаскеде 1 жасқа дейінгі 10-29 бала,
0,4 – учаскеде 1 жасқа дейінгі 9 баладан аз,
0 – учаскеде 1 жасқа дейінгі бала жоқ.

19. К значению индикатора материнской смертности применяется поправочный коэффициент Pr в зависимости от количества беременных женщин на участке за отчетный квартал:
1,0 - на участке 50 и более беременных,
0,8 - на участке 30–49 беременных,
0,6 - на участке 10–29 беременных,
0,4 - на участке менее 9 беременных,
0 - на участке нет беременных.
20. Расчет индикатора младенческой смертности проводится при отсутствии случаев младенческой смертности, подтвержденных экспертами Фонда о предотвратимости на уровне ПМСП за исключением нозологий согласно таблице 2 Приложения 5 настоящих Правил, проводится за отчетный период суммарно по значениям подиндикаторов по следующей формуле:
Ti2 = (Ui2.1+Ui2.2) * Pc
Ti2 – Общее количество баллов по индикатору "Младенческая смертность, предотвратимая на уровне ПМСП",
Pc – Коэффициент по детям до 1 года на участке за квартал.
Ui2.1 – количество баллов по подиндикатору – "Охват патронажным посещением новорожденных в первые 3 суток после выписки из организации родовспоможения" рассчитываемого как:
Ui2. 1 = PN /D * 100 %
PN – Число новорожденных, охваченных патронажным посещением в первые 3 суток после выписки из организации родовспоможения за квартал,
D – Число выписанных из стационара родильниц за квартал.
Результат:
90 % и более – 8 баллов
80 – 89 % – 5 баллов
70 – 79 % – 2 балл
Ниже 70 % – 0 баллов
U2.2 – количество баллов по подиндикатору – "Охват пренатальным скринингом по сроку беременности", рассчитываемого как:
U2. 2 = Ps/P*100 %
Ps – Число женщин, прошедших периодический пренатальный скрининг за квартал,
P - Число беременных женщин состоявших на учете за квартал.
Результат:
90 % и более – 8 баллов
80 – 89 % – 5 баллов
70 – 79 % – 2 балла
Менее 70 % – 0 баллов
20.1. К значению индикатора младенческой смертности применяется поправочный коэффициент Pc в зависимости от количества детей в возрасте до 1 года на участке за отчетный квартал:
1,0 – на участке 50 и более детей до 1 года,
0,8 – на участке 30 – 49 детей до 1 года,
0,6 – на участке 10–29 детей до 1 года,
0,4 – на участке менее 9 детей до 1 года,
0 – на участке нет детей до 1 года.
Сноска. Пункт 20 – в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 21.08.2025 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

21. Аудиологиялық скринингтің екінші кезеңімен қамту индикаторын есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі:
Ti3= CM/N * 100 %
CM – тоқсан ішінде МСАК-та аудиологиялық скринингтің 2 кезеңінен өткен 1 жас, 2 жас, 3 жас және 6 жас аралығындағы балалардың саны,
N – осы Қағидалардың 5-қосымшасының 3-кестесіне сәйкес аурулар бойынша тоқсан ішінде динамикалық байқаудағы балаларды қоспағанда, учаскеде бекітілген 1 жас, 2 жас, 3 жас және 6 жас аралығындағы балалардың саны (кеткендерді ескере отырып).
Нәтижесі:
90 % және одан жоғары – 9 балл
70-89 % - 6 балл
50-69 % - 3 балл
50 %-дан төмен - 0 балл
22. Жүрек-қантамыр жүйесі ауруларының асқынулары бар науқастарды емдеуге жатқызу деңгейінің индикаторын есептеу есепті кезеңде мынадай формулада индикаторлардың мәндері бойынша жиынтық жүргізіледі:
Ti6= Ui6.1+ Ui6.2+ Ui6.3+ Ui6.4
Ti6 – "Жүрек-қантамыр жүйесі ауруларының асқынулары бар науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі" индикаторы бойынша жалпы балл саны,
Ui6.1 – "АГ бар пациенттерді көрсетілетін қызметтермен қамту (тығыздығы төмен липопротеидтерді анықтау, несептің бір реттік бөлігіндегі креатининді анықтау және несептегі альбумин-креатининнің арақатынасын (бұдан әрі – АКҚ) есептеу үшін несептің бір реттік бөлігіндегі микроальбуминді анықтау, шумақшалық сүзілу жылдамдығын (бұдан әрі – ШСЖ) есептеу үшін қан сарысуындағы креатининді анықтау" кіші индикаторы бойынша балл саны:
Ui6. 1 = AС(s)/AC *100 %
AС (s) – тоқсан ішінде 4 КД көрсетілетін қызметін алған АГ бар пациенттердің саны:
1) төмен тығыздықтағы липопротеидтерді анықтау
2) АКҚ есептеу үшін несептің бір реттік бөлігіндегі креатининді айқындау
3) АКҚ есептеу үшін зәрдің бір реттік бөлігіндегі микроальбуминді анықтау
4) ШСЖ есептеу үшін қан сарысуындағы креатининді анықтау
AC – тоқсан ішінде АГ-мен динамикалық байқаудағы пациенттер саны.
Нәтижесі:
20 % және одан жоғары – 4 балл
10-19 % - 2 балл
10 -дан төмен – 0 балл
Ui6. 2 - "ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы ЖИА, СЖЖ (эхокардиография, созылмалы жүрек функциясы жеткіліксіздігінің диагностикасы pro-BNP (натрийуретикалық пептидтер) бар пациенттерді көрсетілетін қызметтермен қамту" кіші индикаторы бойынша балл саны, мынадай формулада есептеледі:
Ui6. 2 = АС(p)/AC*100 %
АС(p) - тоқсан ішінде 2 КД қызмет алған ЖИА, СЖЖ бар пациенттердің саны:
1) эхокардиография
2) ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы pro-BNP (натрийуретикалық пептидтер) созылмалы жүрек функциясы жеткіліксіздігінің диагностикасы
AC – тоқсан ішінде ЖИА және СЖЖ бар динамикалық байқаудағы пациенттер саны.
Нәтижесі:
10 % және одан жоғары – 4 балл
5-9 % - 2 балл

21. Расчет индикатора охвата вторым этапом аудиологического скрининга проводится по следующей формуле:
Ti3= CM/N * 100 %
CM - Число детей в возрасте 1 года, 2 лет, 3 лет и 6 лет, прошедших 2 этап аудиологического скрининга в ПМСП за квартал,
N - Число детей в возрасте 1 года, 2 лет, 3 лет и 6 лет, прикрепленных на участке (с учетом выбывших), за исключением детей, находящихся на динамическом наблюдении по заболеваниям согласно таблице 3 Приложения 5 настоящих Правил, за квартал.
Результат:
90 % и более - 9 баллов
70–89 %–6 баллов
50–69 %–3 балла
Менее 50 %–0 баллов
22. Расчет индикатора уровня госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы проводится за отчетный период суммарно по значениям подиндикаторов по следующей формуле:
Ti6= Ui6.1+ Ui6.2+ Ui6.3+ Ui6.4+ Ui6.5+ Ui6.6
Ti6 - общее количество баллов по индикатору "Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы"
Ui6.1 - количество баллов по подиндикатору "Охват услугами пациентов с АГ, (определение липопротеидов низкой плотности, определение креатинина в разовой порции мочи и определение микроальбумина в разовой порции мочи для расчета соотношения альбумин-креатинина в моче (далее – САК), определение креатинина в сыворотке крови для расчета скорости клубочковой фильтрации (далее – СКФ)), рассчитываемого как:
Ui6. 1 = AС(s)/AC *100 %
АС(s) – Число пациентов с АГ, получивших 4 КД услуги за квартал:
1) определение липопротеидов низкой плотности
2) определение креатинина в разовой порции мочи для расчета САК
3) определение микроальбумина в разовой порции мочи для расчета САК
4) определение креатинина в сыворотке крови для расчета СКФ AC - Число пациентов, состоявших на динамическом наблюдении с АГ, за квартал.
Результат:
20 % и более - 4 балла
10–19 %–2 балла
Менее 10 %–0 баллов
Ui6.2 - количество баллов по подиндикатору "Охват услугами пациентов с ИБС, ХСН (эхокардиография, диагностика хронической сердечной недостаточности pro-BNP (натрийуретические пептиды) в сыворотке крови ИФА-методом), рассчитываемого как:
Ui6. 2 = АС(p)/AC*100 %
АС(p) – Число пациентов с ИБС, ХСН, получивших 2 КД услуги за квартал:
1) эхокардиография
2) диагностика хронической сердечной недостаточности pro-BNP (натрийуретические пептиды) в сыворотке крови ИФА-методом
AC - Число пациентов, состоявших на динамическом наблюдении с ИБС, ХСН, за квартал.
Результат:
10 % и более - 4 балла
5-9 %–2 балла

5 %-дан төмен – 0 балл
Ui6.3 – "АДҚ қамтылған (гипотензивті қарсы препараттар (бета-блокаторлар, АТФ ингибиторлары) АГ бар пациенттердің үлесі" кіші индикаторы бойынша балл саны, мынадай формулада есептеледі:
Ui6. 3 = AC(z)/АС* 100 %
АС(z) – тоқсан ішінде АДҚ қамтылған АГ диагнозы қойылған динамикалық байқаудағы пациенттер саны,
АС – тоқсан ішінде АГ-мен динамикалық байқауда болған пациенттер саны.
Нәтижесі:
70 % және одан жоғары – 4 балл
60-69 % - 2 балл
50-59 % - 1 балл
50 % - дан төмен - 0 балл
Ui6.4 – "АДҚ қамтылған (антикоагулянттар, статин, диуретикалық (торасемид және спиронолактон, жүрек гликозидтер) ЖИА, СЖЖ бар пациенттердің үлесі" кіші индикаторы бойынша балл саны, мынадай формулада есептеледі:
Ui6.4=AC(d)/AC*100%
АС(d) – тоқсан ішінде АДҚ қамтылған ЖИА, СЖЖ диагнозы бар динамикалық байқаудағы пациенттердің саны,
AC – тоқсан ішінде ЖИА, СЖЖ-мен динамикалық байқаудағы пациенттер саны,
Нәтижесі:
70 % және одан жоғары - 4 балл
60-69 % - 2 балл
50-59 % - 1 балл
50 % - дан төмен - 0 балл
Ui6.5 – "Стационардан шығарылғаннан кейін күнтізбелік 15 күн ішінде стационарлық деңгейде динамикалық байқаумен алғаш рет анықталған АГ, ЖИА, СЖЖ бар пациенттерді қамту" кіші индикаторы бойынша балл саны, мынадай формулада есептеледі:
Ui6.5 = AC(h)/АС * 100 %
AC(h) – тоқсан ішінде АГ, ЖИА, СЖЖ-мен динамикалық байқауға алынған пациенттер саны,
АС – тоқсан ішінде АГ, ЖИА, СЖЖ алғаш рет анықталған стационарда емделіп шыққан пациенттердің саны.
Нәтижесі:
90 % және одан жоғары - 4 балл
80-89 % - 2 балл
70-79 % - 1 балл
70 %-дан төмен - 0 балл
Ui6.6 – "Тәулік бойы стационарларда динамикалық байқаудағы жүрек-қантамыр жүйесі ауруларының асқынулары бар, АГ, ЖИА және ҚЖА бар емделіп шыққандар саны" кіші индикаторы бойынша балл саны
Тәулік бойы стационарларда емделіп шыққандар (шұғыл тәртіппен емдеуге жатқызылған) жүрек-қантамыр жүйесі ауруларының асқынулары бар, осы Қағидалардың 5-қосымшасының 4-кестесіне сәйкес нозологиялар бойынша АГ, ЖИА және СЖЖ бар динамикалық байқаудағы пациенттер болған кезде – 0 балл,
Болмаған жағдайда – 5 балл.
23. II типті қант диабеті асқынулары бар науқастарды (бұдан әрі - II типті ҚД) емдеуге жатқызу деңгейінің индикаторын есептеу есепті кезеңде мынадай формулада индикаторлардың мәндері бойынша жиынтық жүргізіледі:
Ti7 = Ui7.1+Ui7.2+Ui7.3+Ui7.4+Ui7.5
Ti7 – "II типті қант диабеті асқынулары бар науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі (бұдан әрі II типті ҚД)" индикаторы бойынша жалпы балл саны
Ui7.1 – "II типті ҚД бар пациенттерді көрсетілетін қызметтермен қамту (қандағы гликатталған гемоглобинді анықтау, зәрдегі креатининді анықтау, зәрдегі микроальбуминді анықтау, ШСЖ есептеу үшін қан сарысуындағы креатининді анықтау)" кіші индикаторы бойынша балл саны:

Менее 5 %–0 баллов
Ui6.3 - количество баллов по подиндикатору "Доля пациентов с АГ, охваченных АЛО (гипотензивные препараты (бета-блокаторами, ингибиторами АПФ)", рассчитываемого как:
Ui6. 3 = AC(z)/АС* 100 %
АС(z) - Число пациентов на динамическом наблюдении с диагнозами АГ, охваченных АЛО за квартал,
AC - Число пациентов, состоявших на динамическом наблюдении с АГ, за квартал.
Результат:
70 % и более - 4 балла
60–69 %–2 балла
50–59 %–1 балл
менее 50 %–0 баллов
Ui6.4 - количество баллов по подиндикатору "Доля пациентов с ИБС, ХСН, охваченных АЛО (антикоагулянты, статин, мочегонные (торасемид и спиронолактон, сердечные гликозиды)", рассчитываемого как:
Ui6.4=AC(d)/AC*100%
АС(d) - Число пациентов на динамическом наблюдении с диагнозами ИБС, ХСН, охваченных АЛО за квартал,
AC - Число пациентов, состоявших на динамическом наблюдении с ИБС, ХСН, за квартал.
Результат:
70 % и более - 4 балла
60–69 %–2 балла
50–59 %–1 балл
менее 50 %–0 баллов
Ui6.5 - количество баллов по подиндикатору "Охват пациентов с впервые выявленным АГ, ИБС, ХСН на стационарном уровне динамическим наблюдением в течение 15 календарных дней после выписки из стационара", рассчитываемого как:
Ui6.5=AC(h)/AC*100 %
AC(h) - Число пациентов, взятых на динамическое наблюдение с АГ, ИБС, ХСН за квартал,
АС - Число пациентов, пролеченных в стационаре с впервые выявленным АГ, ИБС, ХСН за квартал.
Результат:
90 % и более- 4 балла
80-89 % - 2 балла
70-79 % - 1 балл
Менее 70 % - 0 баллов
Ui6.6 - количество баллов по подиндикатору "Число пролеченных в круглосуточных стационарах пациентов с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы, из числа состоящих на динамическом наблюдении с АГ, ИБС и ХСН"
При наличии пролеченных в круглосуточных стационарах (госпитализированных в экстренном порядке) пациентов с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы, из числа состоящих на динамическом наблюдении с АГ, ИБС и ХСН по нозологиям согласно таблице 4 Приложения 5 настоящих Правил – 0 баллов,
При отсутствии – 5 баллов.
23. Расчет индикатора уровня госпитализации больных с осложнениями сахарного диабета II типа (далее - СД II типа) проводится за отчетный период суммарно по значениям подиндикаторов по следующей формуле:
Ti7 = Ui7.1+Ui7.2+Ui7.3+Ui7.4+Ui7.5
Ti7 – общее количество баллов по индикатору "Уровень госпитализации больных с осложнениями сахарного диабета II типа (далее СД II типа) "
Ui7.1 - количество баллов по подиндикатору "Охват услугами пациентов с СД II типа (определение гликированного гемоглобина в крови, определение креатинина в моче, определение микроальбумина в моче, определение креатинина в сыворотке крови для расчета СКФ)", рассчитываемого как:

Ui7. 1 = DM(s)/DM* 100 %
DM (s) – тоқсан ішінде 4 ҚД көрсетілетін қызмет алған II типті ҚД бар пациенттердің саны:
1) қандағы гликерленген гемоглобинді анықтау
2) АКҚ есептеу үшін несептің бір реттік бөлігіндегі креатининді анықтау
3) АКҚ есептеу үшін несептің бір реттік бөлігіндегі микроальбуминді анықтау
4) ШСЖ есептеу үшін қан сарысуындағы креатининді анықтау
DM – учаскедегі II типті ҚД бар динамикалық байқаудағы пациенттер саны.
Нәтижесі:
20 % және одан жоғары – 5 балл
10-19 % - 2 балл
10 %-дан төмен – 0 балл
Ui7.2 – "Офтальмоскопия" көрсетілетін қызметімен II типті ҚД бар пациенттерді қамту" кіші индикаторы бойынша балл саны, мынадай формулада есептеледі:
Ui7. 2 = DM(o)/DM * 100 %
DM (o) – тоқсан ішінде офтальмоскопия көрсетілетін қызметін ҚД алған, II типті ҚД бар пациенттердің саны,
DM – күніне учаскеде II типті ҚД бар пациенттердің саны (Е11.3 және Е11.7 қоспағанда).
Нәтижесі:
20 % және одан жоғары - 5 балл
10-19 % - 2 балл
10 %-дан төмен – 0 балл
Ui7.3 – "АДҚ қамтылған II типті ҚД бар пациенттердің үлесі" кіші индикаторы бойынша балл саны, мынадай формулада есептеледі:
Ui7.3 = DM(p)/DM*100 %
DM (p) - тоқсан ішінде дәрілік заттармен қамтамасыз етілген II типті ҚД диагнозы бар динамикалық байқаудағы пациенттердің саны,
DM – күніне учаскеде II типті ҚД бар динамикалық байқаудағы пациенттердің саны.
Нәтижесі:
90 % және одан жоғары – 5 балл
80-89 % - 3 балл
70-79 % - 1 балл
70 %-дан төмен – 0 балл
Ui7.4 – "Стационардан шығарылғаннан кейін күнтізбелік 15 күн ішінде стационарлық деңгейде динамикалық байқаумен алғаш рет анықталған II типті ҚД бар пациенттерді қамту" кіші индикаторы бойынша балл саны:
Ui7.4 = DM(tr)/DM(t) * 100 %
DM (tr) - тоқсан ішінде II типті ҚД диагнозымен динамикалық байқауға алынған пациенттердің саны,
DM (t) - тоқсан ішінде алғаш рет анықталған II типті ҚД бар стационарда емделіп шыққан пациенттердің саны.
Нәтижесі:
90 % және одан жоғары - 5 балл
80-89 % - 3 балл
70-79 % - 1 балл
70 %-дан төмен - 0 балл
Ui7.5 – "II типті ҚД асқынулары бар II типті ҚД динамикалық байқауда тұратындар қатарынан тәулік бойы стационарларда емделіп шыққан пациенттердің саны" кіші индикаторы бойынша балл саны
Осы Қағидалардың 5-қосымшасының 5-кестесіне сәйкес тәулік бойы стационарларда емделіп шыққан (шұғыл тәртіппен емдеуге жатқызылған) нозология бойынша II типті ҚД асқынулары бар пациенттер болған кезде – 0 балл,
Болмаған жағдайда – 5 балл.
24. МСАК субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу бонустар жүйесі бойынша 4-қосымшаға сәйкес МСАК субъектісінің қызметі нәтижелерінің қол жеткізілген индикаторлары негізінде олардың қызметін бағалаудың қосымша нәтижелері бойынша жүзеге асырылуы мүмкін, 1 бонустың мәні 5 АЕК ретінде айқындалады.

Ui7. 1 = DM(s)/DM* 100 %
DM(s) - Число пациентов с СД II типа, получивших 4 КД услуги за квартал:
1) определение гликированного гемоглобина в крови
2) определение креатинина в разовой порции мочи для расчета САК
3) определение микроальбумина в разовой порции мочи для расчета САК
4) определение креатинина в сыворотке крови для расчета СКФ DM - Число пациентов, состоящих на динамическом наблюдении с СД II типа на участке на дату.
Результат:
20 % и более - 5 баллов
10–19 %–2 балла
Менее 10 %–0 баллов
Ui7.2 - количество баллов по подиндикатору "Охват пациентов с СД II типа услугой "офтальмоскопия", рассчитываемого как:
Ui7. 2 = DM(o)/DM * 100%
DM(o) – Число пациентов с СД II типа, получивших КД услугу офтальмоскопия за квартал,
DM - Число пациентов с СД II типа (за исключением Е11.3 и Е11.7) на участке на дату.
Результат:
20 % и более - 5 баллов
10-19 % - 2 балла
Менее 10 % - 0 баллов
Ui7.3 - количество баллов по подиндикатору "Доля пациентов с СД II типа, охваченных АЛО", рассчитываемого как:
Ui7.3 = DM(p)/DM*100 %
DM(p) - Число пациентов на динамическом наблюдении с диагнозом СД II типа, обеспеченных лекарственными средствами за квартал,
DM - Число пациентов, состоящих на динамическом наблюдении с СД II типа на участке на дату.
Результат:
90 % и более - 5 баллов
80–89 %–3 балла
70–79 %–1 балл
Менее 70 %–0 баллов
Ui7.4 - количество баллов по подиндикатору "Охват пациентов с впервые выявленным СД II типа на стационарном уровне динамическим наблюдением в течение 15 календарных дней после выписки из стационара", рассчитываемого как:
Ui7.4 = DM(tr)/DM(t) * 100 %
DM (tr) - Число пациентов, взятых на динамическом наблюдении с диагнозом СД II типа за квартал,
DM(t) - Число пациентов, пролеченных в стационаре с впервые выявленным СД II типа за квартал.
Результат:
90 % и более - 5 баллов
80–89 %–3 балла
70–79 %–1 балл
Менее 70 %–0 баллов
Ui7.5 - количество баллов по подиндикатору "Число пролеченных в круглосуточных стационарах пациентов с осложнениями СД II типа, из числа состоящих на динамическом наблюдении с СД II типа"
При наличии пролеченных в круглосуточных стационарах (госпитализированных в экстренном порядке) пациентов с осложнениями СД II типа по нозологиям согласно таблице 5 Приложения 5 настоящих Правил - 0 баллов,
При отсутствии - 5 баллов.
24. Поощрение работников субъектов ПМСП может осуществляться по дополнительным результатам оценки их деятельности на основе достигнутых индикаторов результатов деятельности субъекта ПМСП согласно приложению 4 по системе бонусов, где значение 1 бонуса определяется как 5 МРП.

25. Бекітілген халық арасында бактериологиялық растауымен өкпеде орналасқан диагностикаланған туберкулезі бойынша индикаторды есептеу есепті кезеңде мынадай формула бойынша жүргізіледі:
Ti4 = Nt*B
Ti4 – осы Қағидалардың 5-қосымшасының 6-кестесіне сәйкес "Бактериологиялық растауы бар диагностикаланған өкпеде орналасқан туберкулезі" индикаторы бойынша сома,
Nt – есепті тоқсандағы бактериологиялық растауы бар диагностикаланған өкпеде орналасқан туберкулез жағдайларының саны,
B – учаскедегі жағдайды анықтағаны үшін есептелетін сома, теңге.
26. Бекітілген халық арасында 0-1 сатыдағы қатерлі ісіктің алғаш анықталған жағдайлары бойынша индикаторды есептеу есепті кезеңде мынадай формула бойынша жүргізіледі:
Ti5= Nс * B
Ti5 – осы Қағидалардың 5-қосымшасының 7-кестесіне сәйкес "0-1 сатыдағы қатерлі ісіктің алғаш анықталған жағдайлары" индикаторы бойынша сома,
Nс – есепті тоқсандағы учаскеде 0-1 сатыдағы қатерлі ісіктің алғаш анықталған жағдайларының саны,
В – учаскедегі жағдайды анықтағаны үшін есептелетін сома, теңге
27. Көтермелеудің қорытынды сомасына мынадай шарттарға сәйкес Pv түзету жас коэффициенті қолданылады:
1,0 – учаскеде бекітілген халық саны 18 жастан 22 жасқа дейін 10 %-ға дейін,
0,6 – учаскеде бекітілген халық саны 18 жастан 22 жасқа дейін 11-ден 39%-ға дейін,
0,2 – учаскеде бекітілген халық саны 18 жастан 22 жасқа дейін 40-тан 69%-ға дейін,
0 – учаскеде бекітілген халық саны 18 жастан 22 жасқа дейін 70-тен 100%-ға дейін.
28. МСАК субъектілерінің аумақтық учаскелерінің деңгейіне дейін ЫК сомасын есептеу осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек тарифіне қосымша компонент" медициналық ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МКҚК) автоматтандырылған режимде тоқсан сайын есепті айдан кейінгі айдың 10 күніне дейін, бұл ретте ағымдағы жылдың 4-тоқсанында келесі жылдың қаңтарында жүзеге асырылады.
29. Көтермелеу туралы ұсынымдар осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес көтермелеу сомаларын саралауға сәйкес қалыптастырылады және Комиссияның қарауына тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне дейін енгізіледі.
30. МСАК жұмыскерлеріне ЫК сомасын бөлу туралы шешімді Комиссия көтермелеу туралы ұсынымның негізінде есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей қабылдайды, ол комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді және тиісті бұйрық шығару үшін МСАК субъектісінің кадр қызметіне беріледі.
31. Жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісі немесе дәрігерлік амбулаторияның (Дербес отбасылық денсаулықтың орталығының), МСАК орталығының басшысы (жалпы дәрігерлік практика бөлімшесінің және (немесе) учаскелік қызметтің меңгерушісі лауазымы болмаған кезде) аумақтық учаскенің дәрігерімен келісуі бойынша осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК субъектісінің аумақтық учаскенің мынадай жұмыскерлерін көтермелеу туралы ұсынымды қалыптастырады:
аумақтық учаскенің дәрігері;
учаскелік қызметтің жалпы және кеңейтілген практикасының мейіргері (аға), аумақтық учаске жағдайында медициналық қызметтер көрсететін фельдшерлер, оның ішінде өз бетінше мейіргерлік қабылдау;
акушер-гинеколог, акушер олардың мультипәндік топтың жұмысына қосқан үлесіне сәйкес;
әлеуметтік жұмыскер мен психолог, олардың мультипәндік топтың жұмысына қосқан үлесіне сәйкес.
Ұсыным көрсетілген қызметкерлердің ЫК индикаторларына қол жеткізуге қосқан үлесі және олардың мультипәндік топтың жұмысына тиімді қатысуы ескеріле отырып қалыптастырылады.

25. Расчет индикатора по диагностированному туберкулезу легочной локализации с бактериологическим подтверждением среди прикрепленного населения проводится за отчетный период по следующей формуле:
Ti4 = Nt*B
Ti4 –сумма по индикатору "Диагностированный туберкулез легочной локализации с бактериологическим подтверждением" согласно таблице 6 Приложения 5 настоящих Правил,
Nt – количество случаев диагностированного туберкулеза легочной локализации с бактериологическим подтверждением за отчетный квартал,
B – сумма, начисляемая за выявление случая на участке, тенге.
26. Расчет индикатора по впервые выявленным случаям злокачественного новообразования 0-1 стадий среди прикрепленного населения проводится за отчетный период по следующей формуле:
Ti5= Nс * B
Ti5 - сумма по индикатору "Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования 0-1 стадии" согласно таблице 7 Приложения 5 настоящих Правил,
Nс – количество впервые выявленных случаев злокачественного новообразования 0-1 стадии на участке за отчетный квартал,
B – сумма, начисляемая за выявление случая на участке, тенге
27. К итоговой сумме поощрения применяется поправочный возрастной коэффициент Pv в соответствии со следующими условиями:
1,0 - на участке численность прикрепленного населения от 18 лет до 22 лет до 10 %,
0,6 - на участке численность прикрепленного населения от 18 лет до 22 лет от 11 до 39 %, 0,2 - на участке численность прикрепленного населения от 18 лет до 22 лет от 40 до 69 %,
0 - на участке численность прикрепленного населения от 18 лет до 22 лет от 70 до 100 %.
28. Расчет суммы СК до уровня территориальных участков субъектов ПМСП осуществляется в автоматизированном режиме в информационной системе "Дополнительный компонент к тарифу первичной медико-санитарной помощи" (далее – ДКПН) по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным, при этом за 4 квартал текущего года – в январе следующего года.
29. Представления о поощрении формируется в соответствии с ранжированием сумм поощрения согласно приложению 7 к настоящим Правилам и вносятся на рассмотрение комиссии ежеквартально до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
30. Решение о распределении суммы СК работникам ПМСП принимает комиссия на основании представления о поощрении не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом, которое оформляется протоколом заседания комиссии и передается кадровой службе субъекта ПМСП для издания соответствующего приказа.
31. Заведующий отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы или руководитель врачебной амбулатории (самостоятельного Центра семейного здоровья), Центра ПМСП (при отсутствии должности заведующего отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы), по согласованию с врачом территориального участка формирует представление о поощрении по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам следующих работников территориального участка субъекта ПМСП:
врач территориального участка;
медицинская сестра (брат) общей и расширенной практики участковой службы, фельдшеры, оказывающие медицинские услуги в условиях территориального участка, в том числе самостоятельный сестринский прием;
акушер-гинеколог, акушерка согласно их вкладу, в работу мультидисциплинарной группы;
социальный работник и психолог, согласно их вкладу, в работу мультидисциплинарной группы.
Представление формируется с учетом вклада указанных сотрудников в достижение индикаторов СК и их эффективного участия в работе мультидисциплинарной группы;

32. Акушер-гинекологқа ЫК сомасын есептеу дәрігерлік персоналдың ЫК орташа сомасынан, жалпы дәрігерлік практика бөлімшесінің және (немесе) учаскелік қызметтің жетекшілік ететін аумақтық учаскелерінің жалпы және кеңейтілген практика ЫК орта сомасынан акушерге 0,5-тен аспайтын арақатынаста жүзеге асырылады және оны жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісі немесе дәрігерлік амбулаторияның басшысы (Дербес отбасылық денсаулық орталығының), МСАК орталығы (Жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісі лауазымы болмаған кезде) айқындайды.
33. Жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісі немесе дәрігерлік амбулаторияның (Дербес отбасылық денсаулық орталығының), МСАК орталығының басшысы (жалпы дәрігерлік практика бөлімшесінің меңгерушісі және (немесе)лауазымы болмаған кезде) аумақтық учаскенің дәрігерімен келісуі бойынша ЫК индикаторларына қол жеткізгені үшін жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің аға мейіргеріне көтермелеу туралы ұсынымды осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады.
Жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің аға мейіргеріне ЫК сомасын есептеу жетекшілік ететін бөлімшенің мейіргерлерінің ЫК орташа сомасынан 1,0-ден аспайтын арақатынаста жүзеге асырылады.
34. МСАК субъектісінің басшысы пациентті қолдау және ішкі бақылау (аудит) қызметінің басшысымен келісуі бойынша ЫК индикаторларына қол жеткізгені үшін жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісіне көтермелеу туралы ұсынымды осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады.
Жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісіне ЫК сомасын есептеу жетекшілік ететін бөлімшенің ЫК дәрігерлік персоналының орташа сомасынан 1,0-ден аспайтын арақатынаста жүзеге асырылады және МСАК субъектісінің басшысы немесе оның орынбасары айқындайды.
35. Дәрігерлік амбулаторияның (Дербес отбасылық денсаулық орталығының) басшысына, бекітілген халықтың 8 аумақтық учаскесіне қызмет көрсететін МСАК субъектісінің басшысына (жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісі лауазымы болмаған кезде) ЫК сомасының мөлшері, комиссияның шешімі бойынша МСАК субъектісінің дәрігерлік персоналы ЫК орташа сомасының 1,0-ден аспайтын арақатынасында айқындалады және осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЫК индикаторларына қол жеткізгені үшін дәрігерлік амбулаторияның (Дербес отбасылық денсаулық орталығының) немесе медициналық-санитариялық алғашқы көмек субъектісінің басшысына көтермелеу мөлшерін айқындау туралы хаттама түрінде комиссия рәсімдейді.

32. Расчет суммы СК акушер-гинекологу осуществляется от средней суммы СК врачебного персонала, акушерке от средней суммы СК медицинских сестер общей и расширенной практики курируемых территориальных участков отделения общей врачебной практики и (или) участковой службы в соотношении не более 0,5 и определяется заведующим отделения общей врачебной практики и (или) участковой службы или руководителем врачебной амбулатории (самостоятельного Центра семейного здоровья), Центра ПМСП (при отсутствии должности заведующего отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы);
33. Заведующий отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы или руководитель врачебной амбулатории (самостоятельного Центра семейного здоровья), Центра ПМСП (при отсутствии должности заведующего отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы), по согласованию с врачом территориального участка формирует представление о поощрении на старшую медицинскую сестру отделения общей врачебной практики и (или) участковой службы, за достижение индикаторов СК, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Расчет суммы СК старшей медицинской сестре отделения общей врачебной практики и (или) участковой службы, осуществляется от средней суммы СК медицинских сестер курируемого отделения в соотношении не более 1,0.
34. Руководитель субъекта ПМСП по согласованию с руководителем службы поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита) формирует представление о поощрении на заведующего отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы за достижение индикаторов СК по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
Расчет суммы СК заведующему отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы, осуществляется от средней суммы СК врачебного персонала курируемого отделения в соотношении не более 1,0, и определяется руководителем субъекта ПМСП или его заместителем;
35. Размер суммы СК руководителю врачебной амбулатории (самостоятельного Центра семейного здоровья), руководителю субъекта ПМСП с обслуживанием не более 8 территориальных участков прикрепленного населения (при отсутствии должности заведующего отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы), определяется по решению комиссии в соотношении не более 1,0 средней суммы СК врачебного персонала субъекта ПМСП и оформляется комиссией в виде протокола об определении размера поощрения руководителю врачебной амбулатории (самостоятельного Центра семейного здоровья) или субъекта первичной медико-санитарной помощи за достижение индикаторов СК по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.

36. Есепті кезінде МСАК қызметкерінің ЫК соманнын төлеу комиссия шешімі бойынша жүргізілмейді
1) қаралып отырған кезен үшін алынбаған тартіптік жаза болған кезде, бірақ ол қолданылған кезден бастап еки айдан аспайтын мерзімде
2) тиісті денсаулық сақтау субъектісінде бір айдан кем жұмыс істеген адамға
3) сынақ мерзімі кезеңінде;
4) есепті кезен аяқталғанға дейін жұмыстан босатылған кезде
37. Есепті кезеңде МСАК жұмыскеріне ЫК сомасын төлеу комиссияның шешімі бойынша толық емес көлемде жүргізіледі:
1) тиісті МСАК субъектісінде жалпы жұмыс мерзімі үш айдан кем болған кезде;
2) жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын қоспағанда, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес 30 күннен артық күнтізбелік демалыста болған кезде;
3) еңбекке уақытша жарамсыздығы 30 күнтізбелік күннен артық болған кезінде комиссияның шешімі бойынша жүргізілмейді немесе толық емес көлемде жүргізіледі.
38. ЫК сомасын төлеу есепті кезеңде жетекшілік ететін учаскеде ана өлімі болған жағдайда: учаскесінде ана өлімі тіркелген акушер-гинекологқа/акушерге жүргізілмейді.
39. МСАК жұмыскерінде Кәсіпкерлік Кодексте айқындалған тәртіппен мемлекеттік бақылау нәтижелері бойынша есептік кезеңде анықталған бұзушылықтар болған жағдайда, оған ЫК сомасын төлеу МСАК субъектісі басшысының шешімімен айқындалады.
40. Егер есептік кезеңде аумақтық учаске шарттарында қызметтер көрсететін жұмыскерлерді ынталандыруға арналған ЫК сомасы толық көлемде бөлінбесе, онда ЫК сомасының қалдығы комиссияның шешімі бойынша осы есепті кезеңде аумақтық учаске шарттарында қызметтер көрсететін ең көп ерекшеленген жұмыскерлерді:
олар жұмыста жоғары нәтижелерге жетсе;
Кәсіпкерлік Кодексте айқындалған тәртіппен мемлекеттік бақылау нәтижелері бойынша және Кодекстің 35-бабының 5-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен медициналық көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі және сыртқы сараптамаларды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларында айқындалған тәртіппен пациентті қолдау және ішкі бақылау (аудит) қызметінің ішкі сараптама нәтижелері бойынша бұзушылықтар болмаған;
олар толық жұмыс істеген күндері болған жағдайда;
Қордың аумақтық бөлімшелерінің медициналық көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау бойынша жүргізілген сараптама нәтижелері бойынша бұзушылықтар болмағанда қосымша ынталандыруға бағытталады.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
1-қосымша
Денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу мәселелері жөніндегі комиссия отырысының № ____ хаттамасы
___________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)

36. Выплата суммы СК работнику ПМСП за отчетный период не производится по решению комиссии:
1) при наличии у него неснятого дисциплинарного взыскания за рассматриваемый период, но не более двух месяцев с момента его применения;
2) проработавшему в соответствующем субъекте здравоохранения менее одного месяца;
3) в период испытательного срока;
4) при увольнении до окончания отчетного периода.
37. Выплата суммы СК работнику ПМСП за отчетный период производится в неполном объеме по решению комиссии:
1) при общем сроке работы в соответствующем субъекте ПМСП менее трех месяцев;
2) при нахождении в отпуске в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан более 30 календарных дней, за исключением оплачиваемого ежегодного трудового отпуска;
3) при временной нетрудоспособности более 30 календарных дней.
38. Выплата суммы СК не производится при случае наличия материнской смертности на курируемом участке в отчетном периоде: акушер-гинекологу/акушерке, на участке которого был зарегистрирован случай материнской смертности;
39. В случае наличия у работника ПМСП нарушений, выявленных в отчетном периоде по результатам государственного контроля в порядке, определенном Предпринимательским Кодексом, выплата ему суммы СК определяется решением руководителя субъекта ПМСП.
40. В случае, если сумма СК, предназначенная в отчетном периоде для стимулирования работников, оказывающих услуги в условиях территориального участка, распределена не в полном объеме, то остаток суммы СК в данном отчетном периоде направляется по решению комиссии на дополнительное стимулирование наиболее отличившихся работников, оказывающих услуги в условиях территориального участка при условии:
достижения ими высоких результатов в работе;
отсутствия нарушений по результатам государственного контроля в порядке, определенном Предпринимательским Кодексом, и по результатам внутренней экспертизы службой поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита) в порядке, определенном Правилами организации и проведения внутренней и внешней экспертиз качества медицинских услуг, утвержденным согласно пункту 5 статьи 35 Кодекса;
полных отработанных ими рабочих дней;
отсутствия нарушений по результатам проведенной экспертизы по контролю качества медицинских услуг территориальными подразделениями Фонда.
Приложение 1
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Протокол № ____
заседания комиссии по вопросам поощрения работников субъектов здравоохранения
____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)

20 ___ жылғы "___" _______ бастап 20 ___ жылғы "___"_______ дейінгі кезең
қатысқандар:
Төраға ______________
Комиссия мүшелері____________
Күн тәртібі:
1. Сараланған төлем түрінде көтермелеуге кандидатураларды ұсынуды қарау;
2. МСАК субъектісі қызметінің нәтижелерін ынталандырушы компонент қаражаты есебінен көтермелеуге кандидатуралар ұсынуды қарау (МСАК субъектілерінде)
Сөз сөйлегендер:
_______________
Комиссия шешімі:
_________________
Төраға
_________________________________________/__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
Комиссия құрамында:
_________________________________________/__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
_________________________________________/_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
____________________________________________/_______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
___________________________________________/________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
__________________________________________/_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
2-қосымша
Денсаулық сақтау субъектісінің медицина жұмыскерлерінің қызметін бағалау өлшемшарттары
р/с
Көрсеткіштердің атауы
Ақпарат көзі
Әсері
1
Пациенттердің құқықтарының бұзылуына байланысты негізделген жазбаша және ауызша шағымдардың болуы
Ұйым басшысының Келушілерді қабылдау журналы, азаматтардың жазбаша өтініштерін, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің блогына жүгінулерді есепке алу журналы, СЭБК, МФБК тексеру парақтары мен актілері
Төмендеу
2
Емдеу мен диагностикалау нәтижесінде туындаған алдын алуға болатын өліммен аяқталған жағдайлардың, асқынулардың, оның ішінде пациенттің мүгедектігіне әкелген жағдайлардың бар болуы
Стационарлық науқастың статистикалық карталары, Пациентті қолдау және ішкі бақылау (аудит) қызметінің басшысы бекіткен бөлімше меңгерушісінің немесе комиссияның қорытындысы, сараптамалық тексеру актілері, ӨЗЖК* отырыстарының хаттамалары және СЭБК, МФБК тексеру парақтары мен актілері
Төмендеу
3
Мемлекеттік бақылаудың нәтижелері бойынша бұзушылықтардың болуы
СЭБК, МФБК-тың тексеру парақтары мен актілері
Төмендеу
4
Пациенттердің қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайларының болуы (сараптамамен расталған)
Стационарлық науқастың электрондық тіркелімі Қазақстан Республикасының осы және басқа да стационарларына осы бір ауру себебі бойынша емделіп шыққан күннен бастап бір айдың ішінде қайта емдеуге жатқызу жағдайлары
Төмендеу
5
Клиникалық және патологиялық-анатомиялық диагноздардың қайшы келу жағдайларының болуы
Патологиялық-анатомиялық зерттеудің хаттамасы мен патологиялық-анатомиялық конференция отырысының хаттамасы
Төмендеу
6
Жоғары технологиялық медициналық қызметтерді енгізу
Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі,
Алдағы жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда есепті кезеңде орындалған ЖТМҚ-ның саны
Ұлғаю
7
Бактерия бөлетін науқастарды емдеу процесінде қақырық жағындысының конверсиясына қол жеткізу**
Туберкулезге шалдыққан науқастың медициналық картасы, Туберкулезге шалдыққан науқастардың ұлттық тіркелімі
Ұлғаю
8
Туберкулезге шалдыққан науқастардың туберкулезге қарсы препараттарды қабылдауды өткізіп алмау**
Туберкулезге шалдыққан науқастың медициналық картасы, Туберкулезге шалдыққан науқастардың ұлттық тіркелімі
Ұлғаю
9
18 жасқа дейінгі аборт жасау жағдайлары
Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі Кодекстің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекіткен стационардан шыққан адамның статистикалық картасы. Автоматтандырылған ақпараттық жүйе – Емхана: Кодекстің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекіткен амбулаториялық пациенттің медициналық картасы.

период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
присутствовали: Председатель ______________ Члены комиссии____________
Повестка:
1. Рассмотрение представления кандидатур на поощрение в виде
дифференцированной оплаты;
2. Рассмотрение представления кандидатур на поощрение за счет средств
стимулирующего компонента результатов деятельности субъекта ПМСП
(в субъектах ПМСП).
Выступили: _______________
Решение комиссии: _________________
Председатель
_________________________________________/___________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для информации на бумажном носителе)
Комиссия в составе:
_________________________________________/___________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для информации на бумажном носителе)
_________________________________________/___________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для информации на бумажном носителе)
____________________________________________/________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для информации на бумажном носителе)
___________________________________________/_________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для информации на бумажном носителе)
__________________________________________/__________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для информации на бумажном носителе)
Приложение 2
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Критерии оценки деятельности медицинских работников субъекта здравоохранения
№ п/п
Наименование показателей
Источник информации
Эффект
1
Наличие обоснованных письменных и устных жалоб, связанных с нарушением прав пациентов
Журнал приема посетителей руководителем организации, журнал учета письменных обращений граждан, обращения на блог Министра здравоохранения Республики Казахстан, проверочные листы и акты КСЭК, КМФК
Снижение
2
Наличие случаев предотвратимых летальных исходов, осложнений, возникших в результате лечения и диагностики, в том числе, повлекшие инвалидность пациента
Статистические карты стационарного больного, заключение заведующего отделением или комиссии, утвержденное руководителем службы поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита), акты экспертной проверки, протоколы заседания КИЛИ* и проверочные листы и акты КСЭК, КМФК
Снижение
3
Наличие нарушений по результатам государственного контроля
Проверочные листы и акты проверки КСЭК, КМФК
Снижение
4
Наличие случаев (подтвержденных экспертизой) повторного незапланированного поступления пациентов
Электронный регистр стационарных больных Случаи повторной госпитализации, в течение одного месяца от даты выписки по поводу одного и того же заболевания, в данный и другие стационары Республики Казахстан
Снижение
5
Наличие случаев расхождения клинического и патологоанатомического диагнозов
Протокол патологоанатомического исследования и протокол заседания патологоанатомической конференции
Снижение
6
Внедрение высокотехнологических медицинских услуг
Электронный регистр стационарных больных Количество выполненных ВТМУ в отчетном периоде в сравнении с аналогичным периодом предыдущего года
Повышение
7
Достижение конверсии мазка мокроты в процессе лечения у больных с бактериовыделением **
Медицинская карта больного туберкулезом, Национальный регистр больных туберкулезом
Повышение
8
Отсутствие пропусков приема противотуберкулезных препаратов у больных туберкулезом **
Медицинская карта больного туберкулезом, Национальный регистр больных туберкулезом
Повышение
9
Случаи выполненных абортов в возрасте до 18 лет
Электронный регистр стационарных больных: статистическая карта выбывшего из стационара, утвержденная уполномоченным органом согласно подпункту 31) статьи 7 Кодекса.
Автоматизированная информационная система – Поликлиника: медицинская карта амбулаторного пациента, утвержденная уполномоченным органом согласно подпункту 31) статьи 7 Кодекса.

2.7-ден аз
10
Бекітілген халық қатарынан қант диабетінің асқынуларымен емдеуге жатқызылған науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
СНЭТ: Кодекстің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекіткен стационардан шыққан адамның статистикалық картасы.
Төмендеу
11
Бекітілген халық қатарынан созылмалы расталған темір тапшылығы анемиясымен емдеуге жатқызылған науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
СНЭТ: Кодекстің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекіткен стационардан шыққан адамның статистикалық картасы.
Төмендеу
Пайдаланылатын аббревиатуралар:
ЖТМҚ - жоғары технологиялық медициналық қызметтер;
МФБК - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті;
ӨЗЖК – өлімді зерттеу жөніндегі комиссия;
СЭБК - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Cанитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті;
СНЭТ - стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметінің нәтижелерін бағалау жөніндегі комиссия төрағасы
____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
____________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Көтермелеу туралы ұсыным
20__ жылғы "__" _____ бастап 20__ жылғы "__" ____ дейінгі кезең
Бөлімшенің атауы ___________
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Нәтижеге қол жеткізудің жоспарлы деңгейі
Нәтижеге қол жеткізудің нақты деңгейі
Нәтижеге қол жеткізудің %-ы
Сараланған үстеме ақының сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
Көтермелеу туралы ұсынымды жасаған жауапты адам:
____________________________________________________/________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
20 ___ жылғы "_____" ________
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
4-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің нәтижелерінің индикаторлары
Индикатордың №
Индикатордың атауы
Кішіиндикатордың №
Кіші индикатордың атауы
Есептеу әдісі
Жоспарлы мәні
Күтілетін әсер
алым
бөлгіш
көбейту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Ана өлімі (АӨ болмаған жағдайда, есептеу индикаторлар бойынша жүргізіледі)
Тоқсан ішінде бекітілген халық арасында ана өлімі жағдайларының саны
0
Болмауы
1.1
Жүктілік бойынша 10 аптаға дейінгі мерзімде ерте есепке қою

Меньше 2.7
10
Уровень госпитализации больных из числа прикрепленного населения, госпитализированных с осложнениями сахарного диабета
ЭРСБ: статистическая карта выбывшего из стационара, утвержденная уполномоченным органом согласно подпункту 31) статьи 7 Кодекса.
Снижение
11
Уровень госпитализации больных из числа прикрепленного населения, госпитализированных с хронической верифицированной железодефицитной анемией
ЭРСБ: статистическая карта выбывшего из стационара, утвержденная уполномоченным органом согласно подпункту 31) статьи 7 Кодекса.
Снижение
Используемые аббревиатуры:
ВТМУ – высокотехнологические медицинские услуги;
КМФК - Комитет медицинского и фармацевтического контроля
Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
КИЛИ – Комиссия по изучению летальных исходов;
КСЭК - Комитет санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
ЭРСБ – электронный регистр стационарных больных.
Приложение 3
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Председателю комиссии по оценке результатов деятельности субъектов
здравоохранения
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
от ____________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Представление о поощрении период с "____" ________ 20 __ года
по "____" ______ 20 __ года Наименование отделения ______
№ п/п
Фамилия, имя, отчество
Занимаемая должность
Плановый уровень достижения результата
Фактический уровень достижения результата
% достижения результата
Сумма дифференцированной доплаты (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
Ответственное лицо, составившее представление о поощрении:
________________________________________________________/____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
"___" ____________ 20 ___ года
Приложение 4
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Индикаторы результатов деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
№ индикатора
Название индикатора
№ подиндикатора
Название подиндикатора
Способ вычисления
Плановое значение
Ожидаемый эффект
числитель
знаменатель
умножить на
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Материнская смертность (при отсутствии МС, расчет производится по подиндикаторам)
Количество случаев материнской смерти среди прикрепленного населения за квартал
0
Отсутствие
1.1
Ранняя постановка на учет по беременности в сроке до 10 недель

Тоқсан ішінде жүктілік бойынша есепке алынған жүктілік мерзімі 10 апта 6 күн дейінгі әйелдер саны
Тоқсан ішінде есепке алынған жүкті әйелдердің саны
100 (%)
50%
Ұлғаю
1.2
Жүктілік кезінде алғаш рет диагноз қойылған экстрагенитальды аурулары бар жүкті әйелдердің үлес салмағы
Жүктілік кезінде алғаш рет ЭГА диагнозы қойылған, тоқсан ішінде есепке алынған жүкті әйелдердің саны
Тоқсан ішінде есепке алынған ЭГА бар жүкті әйелдердің саны
100 (%)
20 артық емес%
Төмендеу
1.3
Жүктіліктің алдындағы дайындықпен қамтылған жүктілік бойынша есепке алынған әйелдердің үлесі
Бұрын жүктіліктің алдындағы дайындықпен қамтылған, тоқсан ішінде жүктілік бойынша есепке алынған әйелдердің саны
Тоқсан ішінде есепке алынған жүкті әйелдердің саны
100 (%)
50%
Ұлғаю
1.4
Ауыр жағдайда жүкті және босанғаннан кейінгі әйелдердің емделіп шыққан жағдайларының саны (босанғаннан кейін 42 күнге дейін)
Ауыр жағдайда тоқсан ішінде емделіп шыққан жүкті және босанғаннан кейінгі әйелдердің саны (босанғаннан кейін 42 күнге дейін)
0
Болмауы
2
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын нәресте өлімі (НӨ болмаған кезде есептеу индикаторлар бойынша жүргізіледі)
Тоқсан ішінде бекітілген халық арасында сараптамамен расталған МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 1 жасқа дейінгі балалар өлімінің саны
0
Болмауы
2.1
Босандыру ұйымынан шығарылғаннан кейінгі алғашқы 3 тәулікте жаңа туған нәрестелерді патронаждық барумен қамту
Тоқсан ішінде босандыру ұйымынан шығарылғаннан кейінгі алғашқы 3 тәулікте патронаждық барумен қамтылған жаңа туған нәрестелер саны
Тоқсан ішінде стационардан шығарылған босанған әйелдердің саны
100 (%)
90%
Ұлғаю
2.2
Жүктілік мерзімі бойынша пренаталды скринингпен қамту
Тоқсан ішінде мерзімді пренаталды скринингтен өткен әйелдер саны
Тоқсан ішінде есепте тұрған жүкті әйелдердің саны
100 (%)
90%
Ұлғаю
3
Аудиологиялық скринингтің екінші кезеңімен қамту
Тоқсан ішінде МСАК-та аудиологиялық скринингтің 2 кезеңінен өткен 1 жас, 2 жас, 3 жас және 6 жас аралығындағы балалардың саны
Тоқсан ішінде динамикалық байқаудағы балаларды қоспағанда, учаскеде бекітілген 1 жас, 2 жас, 3 жас және 6 жас аралығындағы балалардың саны (кеткендерді ескере отырып).
100 (%)
90%
Ұлғаю
4
Бактериологиялық растауы бар диагностикаланған өкпеде орналасқан туберкулез
Тоқсан ішінде бекітілген халық арасында өкпе туберкулезінің алғаш анықталған жағдайларының саны
әр жағдай үшін 5 АЕК
Болуы
5
0-2а сатыдағы қатерлі өспелердің алғаш рет анықталған жағдайлары
Тоқсан ішінде бекітілген халық арасында 0-2а – сатылы қатерлі өспе диагнозымен алғаш рет анықталған жағдайлардың саны
әр жағдай үшін 5 АЕК
Болуы
6
Жүрек-тамыр жүйесі ауруларының асқынулары бар науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
6.1

Число женщин со сроком беременности до 10 недель 6 дней, взятых на учет по беременности за квартал
Число беременных женщин, взятых на учет за квартал
100 (%)
50%
Повышение
1.2
Удельный вес беременных женщин с впервые диагностированными экстрагенитальными заболеваниями во время беременности
Число беременных женщин с впервые диагностированными ЭГЗ во время беременности, взятых на учет за квартал
Число беременных женщин с ЭГЗ, взятых на учет за квартал
100 (%)
Не более 20%
Снижение
1.3
Доля женщин, взятых на учет по беременности, охваченных прегравидарной подготовкой
Число женщин, взятых на учет по беременности за квартал, охваченных ранее прегравидарной подготовкой
Число беременных женщин, взятых на учет за квартал
100 (%)
30%
Повышение
1.4
Число пролеченных случаев беременных и послеродовых женщин (до 42 дней после родов) в критическом состоянии
Количество пролеченных беременных и послеродовых женщин (до 42 дней после родов) в критическом состоянии за квартал
0
Отсутствие
2
Младенческая смертность, предотвратимая на уровне ПМСП (при отсутствии Мл, расчет производится по подиндикаторам)
Количество детской смертности в возрасте до 1 года, предотвратимой на уровне ПМСП, подтвержденных экспертно, среди прикрепленного населения за квартал
0
Отсутствие
2.1
Охват патронажным посещением новорожденных в первые 3 суток после выписки из организации родовспоможения
Число новорожденных, охваченных патронажным посещением в первые 3 суток после выписки из организации родовспоможения за квартал
Число выписанных из стационара родильниц за квартал
100 (%)
90%
Повышение
2.2
Охват пренатальным скринингом по сроку беременности
Число женщин, прошедших периодический пренатальный скрининг за квартал
Число беременных женщин, состоявших на учете за квартал
100 (%)
90%
Повышение
3
Охват вторым этапом аудиологического скрининга
Число детей в возрасте 1 года, 2 лет, 3 лет и 6 лет, прошедших 2 этап аудиологического скрининга в ПМСП за квартал
Число детей в возрасте 1 года, 2 лет, 3 лет и 6 лет, прикрепленных на участке (с учетом выбывших), за исключением детей, находящихся на динамическом наблюдении, за квартал
100 (%)
90%
Повышение
4
Диагностированный туберкулез легочной локализации с бактериологическим подтверждением
Количество впервые выявленных случаев туберкулеза легких среди прикрепленного населения за квартал
за каждый случай 5 МРП
Наличие
5
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования 0-2а стадий
Количество впервые выявленных случаев с диагнозом злокачественного новообразования 0-2а - стадий среди прикрепленного населения за квартал
за каждый случай 5 МРП
Наличие
6
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы
6.1

АГ бар науқастарды қамту: 1) тығыздығы төмен липопротеидтерді анықтау, 2) АКҚ есептеу үшін бір реттік зәрдегі микроальбуминді анықтау,
3)АКҚ есептеу үшін бір реттік зәрдегі креатининді анықтау
4) ШСЖ есептеу үшін қан сарысуындағы креатининді анықтау
Тоқсан ішінде 4 КД қызмет алған АГ бар пациенттердің саны
Тоқсан ішінде АГ-мен динамикалық байқаудағы пациенттер саны
100 (%)
20%
Ұлғаю
6.2
ЖИА, СЖЖ бар пациенттерді қызметтермен қамту
1) эхокардиография
2) ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы pro-BNP (натрийуретикалық пептидтер) созылмалы жүрек жеткіліксіздігінің диагностикасы
Тоқсан ішінде 1 КД қызмет алған ЖИА, СЖЖ бар пациенттердің саны
Тоқсан ішінде ЖИА, СЖЖ-мен динамикалық байқаудағы пациенттер саны
100 (%)
10%
Ұлғаю
6.3
АДҚ-мен қамтылған АГ бар пациенттердің үлесі
1)гипертензияға қарсы препараттар (бета-блокаторлармен, АӨФ-тежегіштерімен)
Тоқсан ішінде АДҚ қамтылған АГ диагнозы қойылған динамикалық байқаудағы пациенттер саны
тоқсан ішінде АГ-мен динамикалық байқаудағы пациенттер саны
100 (%)
70%
Ұлғаю
6.4
АДҚ қамтылған ЖИА, СЖЖ бар пациенттердің үлесі
1)антикоагулянттар,

Охват услугами пациентов с АГ: 1) определение липопротеидов низкой плотности 2) определение микроальбумина в разовой порции мочи для расчета САК
3)определение креатинина в разовой порции мочи для расчета САК
4)определение креатинина в сыворотке крови для расчета СКФ
Число пациентов с АГ, получивших 4 КД услуги за квартал
Число пациентов, состоявших на динамическом наблюдении с АГ за квартал
100 (%)
20%
Повышение
6.2
Охват услугами пациентов с ИБС, ХСН: 1) эхокардиография;
2)диагностика хронической сердечной недостаточности pro-BNP (натрийуретические пептиды) в сыворотке крови ИФА-методом
Число пациентов с ИБС и ХСН, получивших 1 КД услугу за квартал
Число пациентов, состоявших на динамическом наблюдении с ИБС и ХСН за квартал
100 (%)
10%
Повышение
6.3
Доля пациентов с АГ, охваченных АЛО 1) гипотензивные препараты (бета-блокаторами, ингибиторами АПФ)
Число пациентов на динамическом наблюдении с диагнозами АГ, охваченных АЛО за квартал
Число пациентов, состоявших на динамическом наблюдении с АГ, за квартал
100 (%)
70%
Повышение
6.4
Доля пациентов с ИБС, ХСН, охваченных АЛО 1) антикоагулянты

2)статин,
3)диуретикалық (торасемид және спиронолактон,
4) жүрек гликозидтер
Тоқсан ішінде АДҚ қамтылған ЖИА, СЖЖ диагнозы бар динамикалық байқаудағы пациенттердің саны,
Тоқсан ішінде ЖИАғ СЖЖ динамикалық байқаудағы пациенттер саны,
100%
70%
Ұлғаю
6.5
Стационардан шығарылғаннан кейін күнтізбелік 15 күн ішінде стационарлық деңгейде динамикалық байқаумен алғаш рет анықталған АГ, ЖИА, СЖЖ бар пациенттерді қамту
Тоқсан ішінде АГ, ЖИА, СЖЖ-мен динамикалық байқауғаалынған пациенттердің саны
Тоқсан ішінде АГ, ЖИА, СЖЖ алғаш рет анықталған стационарда емделіп шыққан пациенттердің саны
100%
90%
Ұлғаю
6.6
Тәулік бойы стационарларда жүрек-қантамыр жүйесі ауруларының асқынулары бар, АГ, ЖИА және СЖЖ бар динамикалық байқауда тұрғандар қатарынан емделіп шыққандар саны
Тәулік бойы стационарларда жүрек-қантамыр жүйесі ауруларының асқынулары бар, АГ, ЖИА және СЖЖ бар динамикалық байқауда тұрғандар қатарынан емделіп шыққандар саны
0
Болмауы
7
II типті қант диабеті асқынулары бар науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
7.1
II типті ҚД бар пациенттерді көрсетілетін қызметтермен қамту:
1) қандағы гликирленген гемоглобинді анықтау

2) статин
3) мочегонные (торасемид и спиронолактон)
4) сердечные гликозиды
Число пациентов на динамическом наблюдении с диагнозами ИБС, ХСН, охваченных АЛО за квартал
Число пациентов, состоявших на динамическом наблюдении с ИБС и ХСН за квартал
100%
70%
Повышение
6.5
Охват пациентов с впервые выявленным АГ, ИБС, ХСН на стационарном уровне динамическим наблюдением в течение 15 календарных дней после выписки из стационара
Число пациентов, взятых на динамическое наблюдение с АГ, ИБС, ХСН за квартал
Число пациентов, пролеченных в стационаре с впервые выявленным АГ, ИБС, ХСН за квартал
100 (%)
90 %
Повышение
6.6
Число пролеченных в круглосуточных стационарах пациентов с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы, из числа состоящих на динамическом наблюдении с АГ, ИБС и ХСН
Число пролеченных в круглосуточных стационарах пациентов с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы, из числа состоящих на динамическом наблюдении с АГ, ИБС и ХСН
0
Отсутствие
7
Уровень госпитализации больных с осложнениями сахарного диабета II типа
7.1
Охват услугами пациентов с СД II типа:
1) определение гликированного гемоглобина в крови

2)АКҚ есептеу үшін несептің бір реттік бөлігіндегі креатининді анықтау
3) АКҚ есептеу үшін зәрдің бір реттік бөлігіндегі микроальбуминді анықтау
4) ШСЖ есептеу үшін қан сарысуындағы креатининді анықтау
Тоқсан ішінде 4 КД қызмет алған II типті ҚД бар пациенттердің саны
Күні учаскеде II типті ҚД бар динамикалық байқауда тұрған пациенттердің саны
100 (%)
20%
Ұлғаю
7.2
II типті ҚД пациенттерін "офтальмоскопия"көрсетілетін қызметімен қамту
Тоқсан ішінде офтальмоскопия көрсетілетін қызметті КД алған II типті ҚД бар пациенттердің саны
Күні учаскеде II типті ҚД бар пациенттердің саны (11.3 және 11.7 қоспағанда)
100 (%)
20%
Ұлғаю
7.3
АДҚ-мен қамтылған II типті ҚД бар пациенттердің үлесі
Тоқсан ішінде дәрілік заттармен қамтамасыз етілген II типті ҚД диагнозымен динамикалық байқаудағы пациенттердің саны
Күні учаскеде II типті ҚД бар динамикалық байқауда тұрған пациенттердің саны
100 (%)
90%
Ұлғаю
7.4
Стационардан шығарылғаннан кейін күнтізбелік 15 күн ішінде стационарлық деңгейде алғаш рет анықталған II типті ҚД бар пациенттерді динамикалық байқаумен қамту
Тоқсан ішінде II типті ҚД диагнозымен динамикалық байқауға алынған пациенттер саны
Тоқсан ішінде алғаш рет анықталған II типті ДМ бар стационарда емделіп шыққан пациенттердің саны
100 (%)
90%
Ұлғаю
7.5
Тәулік бойы стационарларда II типті ҚД динамикалық байқауда тұратындар қатарынан II типті ҚД асқынулары бар емделіп шыққандардың саны
Тәулік бойы стационарларда II типті ҚД динамикалық байқауда тұратындар қатарынан II типті ҚД асқынулары бар емделіп шыққандардың саны
0
Болмауы
Пайдаланылатын аббревиатуралар:
АГ - артериялық гипертензия
АДҚ - амбулаториялық дәрі дәрмекпен қамтамасыз ету
АЕК – айлық есептік көрсеткіш
АӨ - ана өлімі
АТФ ингибиторлары - ангиотензин түрлендіретін фермент ингибиторлары
ЖИА - жүректің ишемиялық ауруы
ҚД - қант диабеті
МСАК – медициналық-санитариялық алғашқы көмек
НӨ - нәресте өлімі
СЖЖ - созылмалы жүрек функциясының жеткіліксіздігі
ЭГА - экстрагенитальдық аурулар
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
5-қосымша
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек субъектісі жұмысының қол жеткізген нәтижелерін бағалау индикаторларын есептеу кезінде ескерілетін нозологиялардың тізбелері
1-кесте. Жүкті және босанған әйелдердің ауыр жағдайлары бойынша (босанғаннан кейін 42 күнге дейін) нозологиялардың тізбесі
АХЖ-10 коды
Диагноздың атауы
О14.1
Ауыр преэклампсия
О14.2
HELLP синдромы

2) определение креатинина в разовой порции мочи для расчета САК 3) определение микроальбумина в разовой порции мочи для расчета САК
4)определение креатинина в сыворотке крови для расчета СКФ
Число пациентов с СД II типа, получивших 4 КД услуги за квартал
Число пациентов, состоящих на динамическом наблюдении с СД II типа на участке на дату
100 (%)
20%
Повышение
7.2
Охват пациентов с СД II типа услугой "офтальмоскопия"
Число пациентов с СД II типа, получивших КД услугу офтальмоскопия за квартал
Число пациентов с СД II типа (за исключением Е11.3 и Е11.7) на участке на дату
100 (%)
20%
Повышение
7.3
Доля пациентов с СД II типа, охваченных АЛО
Число пациентов на динамическом наблюдении с диагнозом СД II типа, обеспеченных лекарственными средствами за квартал
Число пациентов, состоящих на динамическом наблюдении с СД II типа на участке на дату
100 (%)
90%
Повышение
7.4
Охват пациентов с впервые выявленным СД II типа на стационарном уровне динамическим наблюдением в течение 15 календарных дней после выписки из стационара
Число пациентов, взятых на динамическом наблюдении с диагнозом СД II типа за квартал
Число пациентов, пролеченных в стационаре с впервые выявленным СД II типа за квартал
100 (%)
90%
Повышение
7.5
Число пролеченных в круглосуточных стационарах пациентов с осложнениями СД II типа, из числа состоящих на динамическом наблюдении с СД II типа
Число пролеченных в круглосуточных стационарах пациентов с осложнениями СД II типа, из числа состоящих на динамическом наблюдении с СД II типа
0
Отсутствие
Используемые аббревиатуры:
АГ – артериальная гипертензия
АЛО – амбулаторное лекарственное обеспечение
МРП – месячный расчетный показатель
МС – материнская смертность
Ингибиторы АПФ – ингибиторы ангиотензинпревращающего фермента
ИБС – ишемическая болезнь сердца
СД – сахарный диабет
ПМСП – первичная медико-санитарная помощь
Мл – младенческая смертность
ХСН – хроническая сердечная недостаточность
ЭГЗ – экстрагенитальные заболевания
Приложение 5 к Правилам
поощрения работников
субъектов здравоохранения,
оказывающих медицинские
услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Перечень нозологий, учитываемых при расчете индикаторов оценки достигнутых результатов работы субъекта первичной медико-санитарной помощи
Таблица 1. Перечень нозологий, соответствующих критическим состояниям беременных и послеродовых женщин (до 42 дней после родов)
Код МКБ 10
Наименование диагноза
О14.1
Тяжелая преэклампсия
О14.2
HELLP синдром

О15.0
Жүктілік кезіндегі жүктілік талмасы
О15
Эклампсия
О15.9
Мерзімдері бойынша анықталмаған эклампсия
О21.1
Жүктілердің зат алмасуының бұзылуы қабаттасқан, шамадан тыс немесе ауыр құсуы
О22.5
Жүктілік кезіндегі ми веналарның тромбпен бітелуі
О44.1
Қан кетуі қабаттасқан бала жолдасының алда жатуы
О71.0
Жатырдың босану басталғанға дейін жарылуы
О85
Босанудан кейінгі сепсис
О98.0
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын туберкулез
O45.0
Қан ұйығыштығының бұзылуы қабаттасқан бала жолдасының мерзімінен бұрын ажырауы
O08.1
Түсік, жатырдан тыс және молярлық жүктілік тудырған ұзақ уақыттық немесе өте көп қан кету
Ескертпе: АХЖ-10 кодын тек негізгі диагнозды ғана емес, сонымен бірге қосарласқан диагнозды да ескеру қажет.
2-кесте. МСАК деңгейінде алдын алуға болатын нәрестелік өлімі себептері ретінде алынып тасталған АХЖ нозологияларының тізбесі
АХЖ-10 коды
Диагноздың атауы
R95
Емшектегі баланың кенеттен қайтыс болуы
R96
Белгісіз себептерден кенеттен қайтыс болудың басқа түрлері
S00-T98
XIX класс – Жарақаттар, уланулар және сыртқы себептер әсерінің кейбір басқа салдарлары
V01-Y98
ХХ класс – Сырқаттанушылық пен өлім-жітімнің жарақаттануының сыртқы себептері
Z00-Z99
XXI класс – Денсаулық жағдайына және денсаулық сақтау мекемелеріне жүгінуге әсер ететін факторлар
3-кесте. Динамикалық байқауға жататын есту мүшелерінің аурулары бойынша
АХЖ-10 №3 диагноздарының тізімі
АХЖ коды 10
Диагноздың атауы
H90.0
Кондукциялық, екі жақты есту қабылетінен айырылу
H90.2
Анықталмаған кондукциялық есту қабілетінен айырылу
H90.3
Нейросенсорлық, екі жақты есту қабілетінен айырылу
H90.5
Анықталмаған нейросенсорлық есту қабілетінен айырылу
H90.6
Аралас, кондуциялық және нейросенсорлық екі жақты құлақ мүкістігі
H90.7
Екінші жақтағы құлақтың естуі қалыпты, аралас кондуциялық және нейросенсорлық бір жақты құлақ мүкістігі
Q16
Құлақтың есту қабілетінің бұзылуын тудыратын туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері]
4-кесте. "Жүрек-қантамыр жүйесі ауруларының (миокард инфарктісі, инсульт) асқынулары бар науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі" индикаторы үшін АХЖ-10 № 6 асқыну диагноздарының тізімі
АХЖ-10 коды
Атауы
I21
Миокардтың жіті инфаргі
I60
Мидың торлы қабығы астына қан құйылу
I61
Мидың ішіне қан құйылу
I62
Бас сүйек ішіне жарақаттық емес басқаша қан
I63
Ми инфаркті
I64
Қан құйылу немесе инфаркт ретінде анықталмаған миға қан құйылу
I65
Ми инфаргін тудырмайтын прецеребралдық артерияның бітелуі мен тарылуы
I74
Артериялардың эмболиясы мен тромбозы
I80
Флебит пен тромбофлебит
I71
Аневризма мен қолқа қабаттарының ажырауы
5-кесте. "ІІ типті қант диабетінің асқынулары бар науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі" индикаторы үшін АХЖ-10 №7 асқыну диагноздарының тізімі
АХЖ-10 коды
Атауы

О15.0
Эклампсия во время беременности
О15
Эклампсия
О15.9
Эклампсия неуточненная по срокам
О21.1
Чрезмерная или тяжелая рвота беременных с нарушениями обмена веществ
О22.5
Тромбоз церебральных вен во время беременности
О44.1
Предлежание плаценты с кровотечением (при проведении операции гистерэктомии (МКБ 9: 68.411, 68.51, 68.601, 68.603, 68.61))
О71.0
Разрыв матки до начала родов
О85
Послеродовой сепсис
О98.0
Туберкулез, осложняющий беременность, деторождение или послеродовой период
O45.0
Преждевременная отслойка плаценты с нарушением свертываемости крови
O08.1
Длительное или массивное кровотечение, вызванное абортом, внематочной и молярной беременностью
Примечание: Необходим учет Кода МКБ-10 не только основного диагноза, но и сопутствующих.
Таблица 2. Перечень нозологий МКБ исключенных, как причины младенческой смертности, предотвратимой на уровне ПМСП
Код МКБ 10
Наименование диагноза
R95
Внезапная смерть грудного ребенка
R96
Другие виды внезапной смерти по неизвестной причине
S00-T98
Класса XIX – Травмы, отравления и некоторые другие последствия воздействия внешних причин
V01-Y98
Класса XX – Внешние причины травм заболеваемости и смертности
Z00-Z99
Класса XXI – Факторы, влияющие на состояние здоровья и обращения в учреждения здравоохранения
Таблица 3. Перечень диагнозов МКБ 10 №3 по заболеваниям органов слуха, подлежащих динамическому наблюдению
Код МКБ 10
Наименование диагноза
H90.0
Кондуктивная потеря слуха двусторонняя
H90.2
Кондуктивная потеря слуха неуточненная
H90.3
Нейросенсорная потеря слуха двусторонняя
H90.5
Нейросенсорная потеря слуха неуточненная
H90.6
Смешанная кондуктивная и нейросенсорная тугоухость двусторонняя
H90.7
Смешанная кондуктивная и нейросенсорная тугоухость односторонняя, с нормальным слухом на противоположном ухе
Q16
Врожденные аномалии [пороки развития] уха, вызывающие нарушение слуха
Таблица 4. Перечень диагнозов-осложнений МКБ 10 №6 для индикатора "Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)"
Код МКБ-10
Наименование
I21
Острый инфаркт миокарда
I60
Субарахноидальное кровоизлияние
I61
Внутримозговое кровоизлияние
I62
Другое нетравматическое внутричерепное кровоизлияние
I63
Инфаркт мозга
I64
Инсульт, не уточненный как кровоизлияние или инфаркт
I65
Закупорка и стеноз прецеребральных артерий, не приводящие к инфаркту мозга
I74
Эмболия и тромбоз артерий
I80
Эмболия и тромбоз других вен
I71
Аневризма и расслоение аорты
Таблица 5. Перечень диагнозов-осложнений МКБ 10 №7 для индикатора "Уровень госпитализации больных с осложнениями сахарного диабета II типа"
Код МКБ-10
Наименование

E11.0
Инсулинтәуелсіз қантты диабет комамен
E11.1
Инсулинтәуелсіз қантты диабет кетоацидозбен
E11.2
Инсулинтәуелсіз қантты диабет бүйректердің зақымдануымен
E11.3
Инсулинтәуелсіз қантты диабет көздердің зақымдануымен
E11.4
Инсулинтәуелсіз қантты диабет неврологиялық асқынулармен
E11.5
Инсулинтәуелсіз қантты диабет шет қанайналымның бұзылуымен
E11.6
Инсулинтәуелсіз қантты диабет анықталған басқа асқынулармен
E11.7
Инсулинтәуелсіз қантты диабет көптеген асқынулармен
E11.8
Инсулинтәуелсіз қантты диабет анықталмаған асқынулармен
Н36.0
Диабеттік ретинопатия (E10-E14†)
I70.2
Қол-аяқ артерияларының беріштенуі
I77.8
Артериялар мен артериолалардың басқа анықталған өзгерулері
I79.2
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы шет ангиопатия
6-кесте. "Бактериологиялық расталған өкпелік локализацияның диагностикаланған туберкулезі" индикаторы үшін АХЖ-10 №4 диагноздарының тізімі
АХЖ-10 коды
Атауы
A15.0
Культураның өсуінің болуы немесе болмауы бактериоскопиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
A15.1
Тек қана культураның өсуімен расталған өкпе туберкулезі
A15.2
Гистологиялық тұрғыдан расталған өкпе туберкулезі
A15.3
Анықталмаған әдістермен расталған өкпе туберкулезі
A15.4
Бактериологиялық және гистологиялық тұрғыдан расталған кеуде ішілік лимфа түйіндерінің туберкулезі
A15.5
Бактериологиялық және гистологиялық тұрғыдан расталған көмей, кеңірдек, бронхылар туберкулезі
A15.6
Бактериологиялық және гистологиялық тұрғыдан расталған туберкулезді плеврит
A15.7
Бактериологиялық және гистологиялық тұрғыдан расталған, тыныс алу ағзаларының алғашқы туберкулезі
A15.8
Бактериологиялық және гистологиялық тұрғыдан расталған, басқа тыныс алу ағзаларының туберкулезі
A15.9
Бактериологиялық және гистологиялық тұрғыдан расталған, орналасу орны анықталмаған, тыныс алу ағзаларының туберкулезі
7-кесте. "0-1 сатыдағы қатерлі ісіктердің алғаш анықталған жағдайлары" индикаторы үшін АХЖ-10 №5 диагноздарының тізімі
АХЖ-10 коды
Атауы
C00
Еріннің қатерлі ісіктері
C00.0
Еріннің сыртқы бетінің қатерлі ісіктері
C00.1
Төменгі еріннің сыртқы бетінің қатерлі ісіктері
C00.2
Еріннің сыртқы бетінің, анықталмаған қатерлі ісіктері
C00.3
Жоғарғы еріннің ішкі бетінің қатерлі ісіктері
C00.4
Төменгі еріннің ішкі бетінің қатерлі ісіктері
C00.5
Еріннің ішкі бетінің, анықталмаған қатерлі ісіктері
C00.6
Ерін дәнекерінің қатерлі ісіктері
C00.8
Еріннің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы

E11.0
Инсулиннезависимый сахарный диабет с комой
E11.1
Инсулиннезависимый сахарный диабет с кетоацидозом
E11.2
Инсулиннезависимый сахарный диабет с поражением почек
E11.3
Инсулиннезависимый сахарный диабет с поражением глаз
E11.4
Инсулиннезависимый сахарный диабет с неврологическими осложнениями
E11.5
Инсулиннезависимый сахарный диабет с нарушениями периферич. кровообращения
E11.6
Инсулиннезависимый сахарный диабет с другими уточненными осложнениями
E11.7
Инсулиннезависимый сахарный диабет с множественными осложнениями
E11.8
Инсулиннезависимый сахарный диабет с неуточненными осложнениями
Н36.0
Диабетическая ретинопатия
I70.2
Атеросклероз артерий конечностей
I77.8
Другие уточненные изменения артерий и артериол
I79.2
Периферическая ангиопатия при болезнях, классифицированных в других рубриках
Таблица 6. Перечень диагнозов МКБ 10 №4 для индикатора "Диагностированный туберкулез легочной локализации с бактериологическим подтверждением"
Код МКБ-10
Наименование
A15.0
Туберкулез легких, подтвержденный бактериоскопически с наличием или отсутствием роста культуры
A15.1
Туберкулез легких, подтвержденный только ростом культуры
A15.2
Туберкулез легких, подтвержденный гистологически
A15.3
Туберкулез легких, подтвержденный неуточненными методами
A15.4
Туберкулез внутригрудных лимфатических узлов, подтвержденный бактериологически и гистологически
A15.5
Туберкулез гортани, трахеи и бронхов, подтвержденный бактериологически и гистологически
A15.6
Туберкулезный плеврит, подтвержденный бактериологически и гистологически
A15.7
Первичный туберкулез органов дыхания, подтвержденный бактериологически и гистологически
A15.8
Туберкулез других органов дыхания, подтвержденный бактериологически и гистологически
A15.9
Туберкулез органов дыхания неуточненной локализации, подтвержденный бактериологически и гистологически
Таблица 7. Перечень диагнозов МКБ 10 №5 для индикатора "Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования 0-1 стадий"
Код МКБ-10
Наименование
C00
Злокачественные новообразования губы
C00.0
Злокачественные новообразования наружной поверхности верхней губы
C00.1
Злокачественные новообразования наружной поверхности нижней губы
C00.2
Злокачественные новообразования наружной поверхности губы неуточненной
C00.3
Злокачественные новообразования внутренней поверхности верхней губы
C00.4
Злокачественные новообразования внутренней поверхности нижней губы
C00.5
Злокачественные новообразования внутренней поверхности губы неуточненной
C00.6
Злокачественные новообразования спайки губы
C00.8
Поражение, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций губы

C00.9
Еріннің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісіктері
C01
Тіл түбірінің қатерлі ісігі
C02
Тілдің басқа және анықталмаған бөлімдерінің қатерлі ісігі
C02.0
Тілдің арқашығының қатерлі ісіктері
C02.1
Тілдің бүйірлік бетінің қатерлі ісіктері
C02.2
Тілдің төменгі бетінің қатерлі ісіктері
C02.3
Тілдің алдыңғы 2/3 бөлігінің анықталмаған қатерлі ісіктері
C02.4
Тіл бадамшасының қатерлі ісіктері
C02.8
Тілдің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C02.9
Тілдің анықталмаған бөлімінің қатерлі ісіктері
C03
Қызыл иектің қатерлі ісігі
C03.0
Жоғарғы жақ сүйек қызыл иегінің қатерлі ісіктері
C03.1
Төменгі жақ сүйек қызыл иегінің қатерлі ісіктері
C03.9
Анықталмаған қызыл иектің қатерлі ісіктері
C04
Ауыз қуысы түбінің қатерлі ісігі
C04.0
Ауыз қуысы түбінің алдыңғы бөлімінің қатерлі ісіктері
C04.1
Ауыз қуысы түбінің бүйірлік бөлімінің қатерлі ісіктері
C04.8
Ауыз қуысы түбінің көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C04.9
Ауыз қуысы түбінің анықталмаған қатерлі ісіктері
C05
Таңдайдың қатерлі ісігі
C05.0
Қатты таңдайдың қатерлі ісіктері
C05.1
Жұмсақ таңдайдың қатерлі ісіктері
C05.2
Тілшік қатерлі ісіктері
C05.8
Жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан таңдайдың зақымдануы
C05.9
Таңдайдың, анықталмаған қатерлі ісіктері
C06
Ауыздың басқа және анықталмаған бөлімдерінің қатерлі ісігі
C06.0
Ұрттың сілемейлі қабығының қатерлі ісіктері
C06.1
Ұрттың кіреберісінің қатерлі ісіктері
C06.2
Ретромолярлық аймақтың қатерлі ісіктері
C06.8
Жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан ауыздың зақымдануы
C06.9
Ауыздың, анықталмаған қатерлі ісіктері
C07
Шықшыт сілекей безінің қатерлі ісігі
C07.9
Құлақ маңы сілекей безінің қатерлі ісігі
C08
Басқа және анықталмаған үлкен сілекей бездерінің қатерлі ісігі
C08.0
Төменгі жақ сүйек асты безінің қатерлі ісіктері
C08.1
Тіласты безінің қатерлі ісіктері
C08.8
Үлкен сілекей бездерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C08.9
Үлкен сілекей безінің анықталмаған қатерлі ісіктері
C09
Бадамшаның қатерлі ісігі
C09.0
Бадамша шұңқырының қатерлі ісіктері
C09.1
Таңдай бадамшасы доғасының (алдыңғы) (артқы) қатерлі ісіктері

C00.9
Злокачественные новообразования губы неуточненной части
C01
Злокачественные новообразования основания языка
C01.9
Злокачественные новообразования основания языка
C02
Злокачественное новообразование других и неуточненных частей языка
C02.0
Злокачественные новообразования спинки языка
C02.1
Злокачественные новообразования боковой поверхности языка
C02.2
Злокачественные новообразования нижней поверхности языка
C02.3
Злокачественные новообразования передних 2/3 языка неуточненной части
C02.4
Злокачественные новообразования язычной миндалины
C02.8
Поражение языка, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C02.9
Злокачественные новообразования языка неуточненной части
C03
Злокачественное новообразование десны
C03.0
Злокачественные новообразования десны верхней челюсти
C03.1
Злокачественные новообразования десны нижней челюсти
C03.9
Злокачественные новообразования десны неуточненной
C04
Злокачественное новообразование дна полости рта
C04.0
Злокачественные новообразования передней части дна полости рта
C04.1
Злокачественные новообразования боковой части дна полости рта
C04.8
Поражение дна полости рта, выходящее за пределы одной и более вышеуказанной локализации
C04.9
Злокачественные новообразования дна полости рта неуточненное
C05
Злокачественное новообразование неба
C05.0
Злокачественные новообразования твердого неба
C05.1
Злокачественные новообразования мягкого неба
C05.2
Злокачественные новообразования язычка
C05.8
Поражение неба, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C05.9
Злокачественные новообразования неба неуточненное
C06
Злокачественное новообразование других и неуточненных отделов рта
C06.0
Злокачественные новообразования слизистой оболочки щеки
C06.1
Злокачественные новообразования преддверия рта
C06.2
Злокачественные новообразования ретромолярной области
C06.8
Поражение рта, выходящее за пределы одной и более вышеуказанный локализаций
C06.9
Злокачественные новообразования рта неуточненное
C07
Злокачественное новообразование околоушной слюнной железы
C07.9
Злокачественное новообразование околоушной слюнной железы
C08
Злокачественное новообразование других и неуточненных больших слюнных желез
C08.0
Злокачественные новообразования поднижечелюстной железы
C08.1
Злокачественные новообразования подъязычной железы
C08.8
Поражение больших слюнных желез, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C08.9
Злокачественные новообразования большой слюнной железы неуточненной
C09
Злокачественное новообразование миндалины
C09.0
Злокачественные новообразования миндаликовой ямочки
C09.1
Злокачественные новообразования дужки небной миндалины (передней)(задней)

C09.8
Бадамшаның жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C09.9
Бадамшаның анықталмаған қатерлі ісіктері
C10
Ауыз-жұтқыншақтың қатерлі ісігі
C10.0
Көмей қақпашығы шұңқырының қатерлі ісіктері
C10.1
Көмей қақпашығы алдыңғы бетінің қатерлі ісіктері
C10.2
Ауыз-жұтқыншақтың бүйірлік қабырғасының қатерлі ісіктері
C10.3
Ауыз-жұтқыншақтың артқы қабырғасының қатерлі ісіктері
C10.4
Желбезек саңылауының қатерлі ісіктері
C10.8
Ауыз-жұтқыншақтың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C10.9
Ауыз-жұтқыншақтың анықталмаған қатерлі ісіктері
C11
Мұрын-жұтқыншақтың қатерлі ісігі
C11.0
Мұрын-жұтқыншақтың жоғарғы қабырғасының қатерлі ісіктері
C11.1
Мұрын-жұтқыншақтың артқы қатерлі ісіктері
C11.2
Мұрын-жұтқыншақтың бүйірлік қабырғасының қатерлі ісіктері
C11.3
Мұрын-жұтқыншақтың алдыңғы қабырғасының қатерлі ісіктері
C11.8
Мұрын-жұтқыншақтың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C11.9
Мұрын-жұтқыншақтың анықталмаған қатерлі ісіктері
C12
Алмұрт тәрізді қойнаудың қатерлі ісігі
C12.9
Алмұрт тәрізді синустың қатерлі ісігі
C13
Жұтқыншақтың төменгі бөлігінің қатерлі ісігі
C13.0
Жүзік тәрізді аймақ артының қатерлі ісіктері
C13.1
Жұтқыншақтың төменгі бөлімінің шөміштік-көмей қақпашығы қатпарының қатерлі ісіктері
C13.2
Жұтқыншақтың артқы қабырғасының төменгі бөлігінің қатерлі ісіктері
C13.8
Жұтқыншақтың төменгі бөлігінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C13.9
Жұтқыншақтың төменгі бөлігінің анықталмаған қатерлі ісіктері
C14
Еріннің, ауыз құысы мен жұтқыншылықтың басқа және орналасуы дәл анықталмаған қатерлі ісіктері
C14.0
Жұтқыншақтың анықталмаған қатерлі ісіктері
C14.2
Вальдейердің жұтқыншақтық сақинасының қатерлі ісіктері
C14.8
Еріннің, ауыз қуысы мен жұтқыншақтың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C15
Өңештің қатерлі ісігі
C15.0
Өңештің мойындық бөлігінің қатерлі ісіктері
C15.1
Өңештің кеуделік бөлігінің қатерлі ісіктері
C15.2
Өңештің құрсақтық бөлігінің қатерлі ісіктері
C15.3
Өңештің жоғарғы үштен бірінің қатерлі ісіктері
C15.4
Өңештің ортаңғы үштен бірінің қатерлі ісіктері
C15.5
Өңештің төменгі үштен бірінің қатерлі ісіктері
C15.8
Өңештің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C15.9
Өңештің анықталмаған қатерлі ісіктері
C16
Асқазанның қатерлі ісігі

C09.8
Поражение миндалины, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C09.9
Злокачественные новообразования миндалин неуточненной
C10
Злокачественное новообразование ротоглотки
C10.0
Злокачественные новообразования ямки надгортанника
C10.1
Злокачественные новообразования передней поверхности надгортанника
C10.2
Злокачественные новообразования боковой стенки ротоглотки
C10.3
Злокачественные новообразования задней стенки ротоглотки
C10.4
Злокачественные новообразования жаберных щелей
C10.8
Поражение ротоглотки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C10.9
Злокачественные новообразования ротоглотки неуточненное
C11
Злокачественное новообразование носоглотки
C11.0
Злокачественные новообразования верхней стенки носоглотки
C11.1
Злокачественные новообразования задней стенки носоглотки
C11.2
Злокачественные новообразования боковой стенки носоглотки
C11.3
Злокачественные новообразования передней стенки носоглотки
C11.8
Поражение носоглотки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C11.9
Злокачественные новообразования носоглотки неуточненное
C12
Злокачественное новообразование грушевидного синуса
C12.9
Злокачественное новообразование грушевидного синуса
C13
Злокачественное новообразование нижней части глотки
C13.0
Злокачественные новообразования заперстневидной области нижней части глотки
C13.1
Злокачественные новообразования черпалонадгортанной складки нижней части глотки
C13.2
Злокачественные новообразования задней стенки нижней части глотки
C13.8
Поражение нижней части глотки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C13.9
Злокачественные новообразования нижней части глотки неуточненное
C14
Злокачественное новообразование других и неточно обозначенных локализаций губы, полости рта и глотки
C14.0
Злокачественные новообразования глотки неуточненное
C14.2
Злокачественные новообразования глоточного кольца Вальдейера
C14.8
Поражение губы, полости рта и глотки, выходящее за пределы одной и более локализаций
C15
Злокачественное новообразование пищевода
C15.0
Злокачественные новообразования шейного отдела пищевода
C15.1
Злокачественные новообразования грудного отдела пищевода
C15.2
Злокачественные новообразования абдоминального отдела пищевода
C15.3
Злокачественные новообразования верхней трети пищевода
C15.4
Злокачественные новообразования средней трети пищевода
C15.5
Злокачественные новообразования нижней трети пищевода
C15.8
Поражение пищевода, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C15.9
Злокачественные новообразования пищевода неуточненное
C16
Злокачественное новообразование желудка

C16.0
Кардияның қатерлі ісіктері
C16.1
Асқазан түбінің қатерлі ісіктері
C16.2
Асқазан денесінің қатерлі ісіктері
C16.3
Қақпаша кіреберісінің қатерлі ісіктері
C16.4
Қақпашаның қатерлі ісіктері
C16.5
Асқазан кіші иінінің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісіктері
C16.6
Асқазан үлкен иінінің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісіктері
C16.8
Асқазанның жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C16.9
Асқазанның орналасуы анықталмаған қатерлі ісіктері
C17
Жіңішке ішектің қатерлі ісігі қатерлі ісіктері
C17.0
Он екі елі ішектің қатерлі ісіктері
C17.1
Аш ішектің қатерлі ісіктері
C17.2
Мықын ішектің қатерлі ісіктері
C17.3
Меккель бүйірқалтасының қатерлі ісіктері
C17.8
Жіңішке ішектің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C17.9
Жіңішке ішектің орналасуы анықталмаған қатерлі ісіктері
C18
Жиек ішектің қатерлі ісігі
C18.0
Соқыр ішектің қатерлі ісіктері
C18.1
Құрт тәрізді өсіндінің / аппендикстің қатерлі ісіктері
C18.2
Жоғарылаған жиек ішектің қатерлі ісіктері
C18.3
Бауырлық иілістің қатерлі ісіктері
C18.4
Көлденең жиек ішектің қатерлі ісіктері
C18.5
Көкбауырлық иілістің қатерлі ісіктері
C18.6
Төмендеген жиек ішектің қатерлі ісіктері
C18.7
Сигма тәрізді ішектің қатерлі ісіктері
C18.8
Жиек ішектің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C18.9
Жиек ішектің, орналасуы анықталмаған қатерлі ісіктері
C19
Тік ішек пен сигма тәрізді ішектің қосылысының қатерлі ісігі
C19.9
Қатерлі ісік ректосигмоидтық қосылыстар қатерлі ісіктері
C20
Тік ішектің қатерлі ісігі
C20.9
Тік ішектің қатерлі ісігі
C21
Артқы өтіс [анустың] пен артқы өтіс өзегінің қатерлі ісігі
C21.0
Артқы өтістің, орны анықталмаған қатерлі ісіктері
C21.1
Артқы өтіс арнасының қатерлі ісіктері
C21.2
Клоакагенді аймақтың қатерлі ісіктері
C21.8
Тік ішектің, артқы өтістің (анустың) және артқы өтіс өзегінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C22
Бауырдың және бауыр ішілік өт түтіктерінің қатерлі ісігі
C22.0
Бауыржасушалы обыр
C22.1
Бауыр ішілік өт түтігінің обыры
C22.2
Гепатобластома
C22.3
Бауыр ангиосаркомасы

C16.0
Злокачественные новообразования кардии желудка
C16.1
Злокачественные новообразования дна желудка
C16.2
Злокачественные новообразования тела желудка
C16.3
Злокачественные новообразования преддверия привратника желудка
C16.4
Злокачественные новообразования привратника желудка
C16.5
Злокачественные новообразования малой кривизны желудка неуточненной части
C16.6
Злокачественные новообразования большой кривизны желудка неуточненной части
C16.8
Поражение желудка, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C16.9
Злокачественные новообразования желудка неуточненной локализации
C17
Злокачественное новообразование тонкого кишечника
C17.0
Злокачественные новообразования двенадцатиперстной кишки
C17.1
Злокачественные новообразования тощей кишки
C17.2
Злокачественные новообразования подвздошной кишки
C17.3
Злокачественные новообразования дивертикула Меккеля
C17.8
Поражение тонкого кишечника, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C17.9
Злокачественные новообразования тонкого кишечника неуточненной локализации
C18
Злокачественное новообразование ободочной кишки
C18.0
Злокачественные новообразования слепой кишки
C18.1
Злокачественные новообразования червеобразного отростка
C18.2
Злокачественные новообразования восходящей ободочной кишки
C18.3
Злокачественные новообразования печеночного изгиба ободочной кишки
C18.4
Злокачественные новообразования поперечной ободочной кишки
C18.5
Злокачественные новообразования селезеночного изгиба ободочной кишки
C18.6
Злокачественные новообразования нисходящей ободочной кишки
C18.7
Злокачественные новообразования сигмовидной кишки
C18.8
Поражение ободочной кишки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C18.9
Злокачественные новообразования ободочной кишки неуточненной локализации
C19
Злокачественное новообразование ректосигмоидного соединения
C19.9
Злокачественное новообразование ректосигмоидного соединения
C20
Злокачественное новообразование прямой кишки
C20.9
Злокачественное новообразование прямой кишки
C21
Злокачественное новообразование заднего прохода [ануса] и анального канала
C21.0
Злокачественные новообразования заднего прохода неуточненной локализации
C21.1
Злокачественные новообразования анального канала
C21.2
Злокачественные новообразования клоакогенной зоны
C21.8
Поражение прямой кишки, заднего прохода[ануса] и анального канала, выходящее за пределы локализаций
C22
Злокачественное новообразование печени и внутрипеченочных желчных протоков
C22.0
Печеночноклеточный рак
C22.1
Рак внутрипеченочного желчного протока
C22.2
Гепатобластома
C22.3
Ангиосаркома печени

C22.4
Бауырдың басқа саркомалары
C22.7
Бауырдың анықталған басқа обырлары
C22.9
Бауырдың анықталмаған қатерлі ісігі
C23
Өт қуықтың қатерлі ісігі
C23.9
Өт қабының қатерлі ісігі
C24
Өт шығару жолдарының басқа және анықталмаған қатерлі ісігі
C24.0
Бауырдан тыс өт түтіктерінің қатерлі ісіктері
C24.1
Фатер бүртігі ампуласының қатерлі ісіктері
C24.8
Өт жолдарының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C24.9
Өт жолдарының анықталмаған қатерлі ісіктері
C25
Ұйқыбездің қатерлі ісігі
C25.0
Ұйқыбез басының қатерлі ісіктері
C25.1
Ұйқыбез денесінің қатерлі ісіктері
C25.2
Ұйқыбез құйрығының қатерлі ісіктері
C25.3
Ұйқыбез түтігінің қатерлі ісіктері
C25.4
Ұйқыбездің аралшықтық жасушаларының қатерлі ісіктері
C25.7
Ұйқыбездің басқа бөлімдерінің қатерлі ісіктері
C25.8
Ұйқыбездің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C25.9
Ұйқыбездің анықталмаған қатерлі ісіктері
C26
Басқа және дәл белгіленбеген, ас қорыту ағзаларының қатерлі ісігі
C26.0
Ішек трактісінің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісіктері
C26.1
Көкбауырдың қатерлі ісіктері
C26.8
Ас қорыту ағзаларының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C26.9
Ас қорыту жүйесінің шегінде орналаму орны дәл қатерлі ісіктері
C30
Мұрын қуысы мен ортаңғы құлақтың қатерлі ісігі
C30.0
Мұрын қуысының қатерлі ісіктері
C30.1
Ортаңғы құлақтың қатерлі ісіктері
C31
Қосалқы қойнаулардың қатерлі ісігі
C31.0
Жоғарғы жақ сүйек қойнауының қатерлі ісіктері
C31.1
Торлы қойнаудың қатерлі ісіктері
C31.2
Маңдай қойнауының қатерлі ісіктері
C31.3
Сына тәрізді қойнаудың қатерлі ісіктері
C31.8
Қосалқы қойнаулырдың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C31.9
Қосалқы қойнаулардың, анықталмаған қатерлі ісіктері
C32
Көмейдің қатерлі ісігі
C32.0
Меншекті дауыс аппаратының қатерлі ісіктері
C32.1
Меншекті дауыс аппараты үстінде қатерлі ісіктері
C32.2
Меншекті дауыс аппараты астының қатерлі ісіктері
C32.3
Көмей шеміршектерінің қатерлі ісіктері
C32.8
Көмейдің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымданулары

C22.4
Другие саркомы печени
C22.7
Другие уточненные раки печени
C22.9
Злокачественное новообразование печени неуточненное
C23
Злокачественное новообразование желчного пузыря
C23.9
Злокачественное новообразование желчного пузыря
C24
Злокачественное новообразование других и неуточненных частей желчевыводящих путей
C24.0
Злокачественные новообразования внепеченочного желчного протока
C24.1
Злокачественные новообразования ампулы фатерова сосочка
C24.8
Поражение желчных путей, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C24.9
Злокачественные новообразования желчных путей неуточненное
C25
Злокачественное новообразование поджелудочной железы
C25.0
Злокачественные новообразования головки поджелудочной железы
C25.1
Злокачественные новообразования тела поджелудочной железы
C25.2
Злокачественные новообразования хвоста поджелудочной железы
C25.3
Злокачественные новообразования протока поджелудочной железы
C25.4
Злокачественные новообразования островковых клеток поджелудочной железы
C25.7
Злокачественные новообразования других частей поджелудочной железы
C25.8
Поражение поджелудочной железы, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C25.9
Злокачественные новообразования поджелудочной железы неуточненное
C26
Злокачественное новообразование других и неточно обозначенных органов пищеварения
C26.0
Злокачественные новообразования кишечного тракта неуточненной части
C26.1
Злокачественные новообразования селезенки
C26.8
Поражение органов пищеварения, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C26.9
Неточно обозначенные локализации в пределах пищеварительной системы
C30
Злокачественное новообразование полостей носа и среднего уха
C30.0
Злокачественные новообразования полости носа
C30.1
Злокачественные новообразования среднего уха
C31
Злокачественное новообразование придаточных пазух
C31.0
Злокачественные новообразования верхнечелюстной пазухи
C31.1
Злокачественные новообразования решетчатой пазухи
C31.2
Злокачественные новообразования лобной пазухи
C31.3
Злокачественные новообразования клиновидной пазухи
C31.8
Поражение придаточных пазух, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C31.9
Злокачественные новообразования придаточной пазухи неуточненное
C32
Злокачественное новообразование гортани
C32.0
Злокачественные новообразования собственно голосового аппарата
C32.1
Злокачественные новообразования над собственно голосовым аппаратом
C32.2
Злокачественные новообразования под собственно голосовым аппаратом
C32.3
Злокачественные новообразования хрящей гортани
C32.8
Поражение гортани, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций

C32.9
Көмейдің анықталмаған қатерлі ісіктері
C33
Кеңірдектің қатерлі ісігі
C33.9
Кеңірдектің қатерлі ісігі
C34
Бронхылар мен өкпенің қатерлі ісігі
C34.0
Негізгі бронхылардың қатерлі ісіктері
C34.1
Бронхылардың жоғарғы бөлігінің немесе өкпенің қатерлі ісіктері
C34.2
Бронхылардың ортанғы бөлігінің немесе өкпенің қатерлі ісіктері
C34.3
Бронхылардың төменгі бөлігінің немесе өкпенің қатерлі ісіктері
C34.8
Бронхылардың немесе өкпенің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C34.9
Бронхылардың немесе өкпенің орналасу орны анықталмаған қатерлі ісіктері
C37
Айырша бездің қатерлі ісігі (тимустың)
C37.9
Тимус безінің қатерлі ісігі
C38
Жүректің, көкірек аралығының және өкпеқаптың қатерлі ісігі
C38.0
Жүректің қатерлі ісіктері
C38.1
Алдыңғы көкірек аралығының қатерлі ісіктері
C38.2
Артқы көкірек аралығының қатерлі ісіктері
C38.3
Көкірек аралығының анықталмаған бөлімінің қатерлі ісіктері
C38.4
Өкпеқаптың қатерлі ісіктері
C38.8
Жүректің, көкірек аралығының, өкпеқаптың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C39
Басқа және орналасуы дәл анықталмаған тыныс алу ағзалары мен кеуде іші ағзаларының қатерлі ісіктері
C39.0
Жоғарғы тыныс алу жолдарының анықталмаған бөлігінің қатерлі ісіктері
C39.8
Тыныс алу ағзалары мен кеуде іші ағзаларының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C39.9
Тыныс алу ағзалары шегіндегі орналасуы дәл белгіленбеген қатерлі ісіктері
C40
Сүйектер мен аяқ-қол шеміршектерінің қатерлі ісігі
C40.0
Жауырын мен қолдың ұзын сүйектерінің қатерлі ісіктері
C40.1
Қолдың қысқа сүйектерінің қатерлі ісіктері
C40.2
Аяқтың ұзын сүйектерінің қатерлі ісіктері
C40.3
Аяқтың қысқа сүйектерінің қатерлі ісіктері
C40.8
Аяқ-қолдың сүйектері мен аяқ-қолдың буын шеміршектерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C40.9
Аяқ-қол сүйектері мен буын шеміршектерінің орналасу орны анықталмаған қатерлі ісіктері
C41
Сүйектер мен буын шеміршектерінің басқа және орналасу орны анықталмаған қатерлі ісіктері
C41.0
Бас сүйек пен бет сүйектерінің қатерлі ісіктері
C41.1
Төменгі жақ сүйектің қатерлі ісіктері
C41.2
Омыртқа бағасының қатерлі ісіктері
C41.3
Қабырғалардың, төстің және бұғананың қатерлі ісіктері
C41.4
Жамбас астауы, сегізкөз бен құйымшақ сүйектерінің қатерлі ісіктері
C41.8
Сүйектер мен буын шеміршектерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы

C32.9
Злокачественные новообразования гортани неуточненное
C33
Злокачественное новообразование трахеи
C33.9
Злокачественное новообразование трахеи
C34
Злокачественное новообразование бронхов и легкого
C34.0
Злокачественные новообразования главных бронхов
C34.1
Злокачественные новообразования верхней доли, бронхов или легкого
C34.2
Злокачественные новообразования средней доли, бронхов или легкого
C34.3
Злокачественные новообразования нижней доли, бронхов или легкого
C34.8
Поражение бронхов или легкого, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C34.9
Злокачественные новообразования бронхов или легкого неуточненной локализации
C37
Злокачественное новообразование вилочковой железы
C37.9
Злокачественное новообразование вилочковой железы
C38
Злокачественное новообразование сердца, средостения и плевры
C38.0
Злокачественные новообразования сердца
C38.1
Злокачественные новообразования переднего средостения
C38.2
Злокачественные новообразования заднего средостения
C38.3
Злокачественные новообразования средостения неуточненной части
C38.4
Злокачественные новообразования плевры
C38.8
Поражение сердца, средостения и плевры, выходящее за пределы одной и более локализаций
C39
Злокачественные новообразования других и неточно обозначенных локализаций органов дыхания и внутригрудных органов
C39.0
Злокачественные новообразования верхних дыхательных путей неуточненной части
C39.8
Поражение органов дыхания и внутригрудных органов, выходящее за пределы локализаций
C39.9
Злокачественные новообразования неточно обозначенных локализаций в пределах органов дыхания
C40
Злокачественное новообразование костей и суставных хрящей конечностей
C40.0
Злокачественные новообразования лопатки и длинных костей верхней конечности
C40.1
Злокачественные новообразования коротких костей верхней конечности
C40.2
Злокачественные новообразования длинных костей нижней конечности
C40.3
Злокачественные новообразования коротких костей нижней конечности
C40.8
Поражение костей и суставных хрящей конечностей, выходящее за пределы локализаций
C40.9
Злокачественные новообразования костей и суставных хрящей конечности неуточненных локализаций
C41
Злокачественные новообразования костей и суставных хрящей других и неуточненных локализаций
C41.0
Злокачественные новообразования костей черепа и лица
C41.1
Злокачественные новообразования нижней челюсти
C41.2
Злокачественные новообразования позвоночного столба
C41.3
Злокачественные новообразования ребер, грудины и ключицы
C41.4
Злокачественные новообразования костей таза, крестца и копчика
C41.8
Поражение костей и суставных хрящей, выходящее за пределы одной локализации

C41.9
Сүйектер мен буын шеміршектерінің анықталмаған қатерлі ісіктері
C43
Терінің қатерлі меланомасы
C43.0
Еріннің қатерлі меланомасы
C43.1
Қабақтың, қатерлі меланомасыабақ дәнекерінің қоса
C43.2
Құлақ пен сыртқы есту өтісінің қатерлі меланомасы
C43.3
Беттің басқа және анықталмаған бөліктерінің қатерлі меланомасы
C43.4
Бастың шашты бөлігі мен мойынның қатерлі меланомасы
C43.5
Дененің қатерлі меланомасы
C43.6
Иық буыны аймағын қоса алғандағы қолдың қатерлі меланомасы
C43.7
Ұршық буыны аймағын қоса алғандағы аяқтың қатерлі меланомасы
C43.8
Терінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі меланомалары
C43.9
Терінің анықталмаған қатерлі меланомасы
C44
Терінің басқа қатерлі ісіктері
C44.0
Ерін терісінің қатерлі ісіктері
C44.1
Қабақ дәнекерін қоса алғандағы қабақ терісінің қатерлі ісіктері
C44.2
Құлақ терісі мен сыртқы есту өтісінің қатерлі ісіктері
C44.3
Беттің басқа және анықталмаған бөліктері терісінің қатерлі ісіктері
C44.4
Бастың шашты бөлігі мен мойын терісінің қатерлі ісіктері
C44.5
Дене терісінің қатерлі ісіктері
C44.6
Иық белдеуі аймағын қоса алғандағы қол терісінің қатерлі ісіктері
C44.7
Ұршық аймағын қоса алғандағы аяқ терісінің қатерлі ісіктері
C44.8
Терінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C44.9
Терінің анықталмаған аймағының қатерлі ісіктері
C45
Мезотелиома
C45.0
Өкпеқап мезотелиомасы
C45.1
Ішперде мезотелиомасы
C45.2
Жүрекқап мезотелиомасы
C45.7
Орналасуы басқа мезотелиомалар
C45.9
Анықталмаған мезотелиома
C46
Капош саркомасы
C46.0
Терінің Капоши саркомасы
C46.1
Жұмсақ тіндердің Капоши саркомасы
C46.2
Таңдайдың Капоши саркомасы
C46.3
Лимфа түйіндерінің Капоши саркомасы
C46.7
Орналасуы басқа Капоши саркомасы
C46.8
Көп ағзалардың Капоши саркомасы
C46.9
Орналасу орны анықталмаған Капоши саркомасы
C47
Шеткі нервілер мен вегетативтік нерв жүйесінің қатерлі ісіктері
C47.0
Бастың, беттің және мойынның шеткі нервілерінің
C47.1
Иық белдеуі аймағын қоса алғандағы қолдың шеткі нервілерінің
C47.2
Ұршық аймағын қоса алғандағы аяқтың шеткі нервілерінің
C47.3
Кеуде торы шеткі нервілерінің
C47.4
Құрсақтың шеткі нервілерінің
C47.5
Жамбас астауының шеткі нервілерінің

C41.9
Злокачественные новообразования костей и суставных хрящей неуточненное
C43
Злокачественная меланома кожи
C43.0
Злокачественная меланома губы
C43.1
Злокачественная меланома века, включая спайку век
C43.2
Злокачественная меланома уха и наружного слухового прохода
C43.3
Злокачественная меланома других и неуточненных частей лица
C43.4
Злокачественная меланома волосистой части головы и шеи
C43.5
Злокачественная меланома туловища
C43.6
Злокачественная меланома верхней конечности, включая область плечевого сустава
C43.7
Злокачественная меланома нижней конечности, включая область тазобедренного сустава
C43.8
Злокачественная меланома кожи, выходящая за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C43.9
Злокачественная меланома кожи неуточненная
C44
Другие злокачественные новообразования кожи
C44.0
Другие злокачественные новообразования кожи губы
C44.1
Другие злокачественные новообразования кожи века, включая спайку век
C44.2
Другие злокачественные новообразования кожи уха и наружного слухового прохода
C44.3
Другие злокачественные новообразования кожи других и неуточненных частей лица
C44.4
Другие злокачественные новообразования кожи волосистой части головы и шеи
C44.5
Другие злокачественные новообразования кожи туловища
C44.6
Другие злокачественные новообразования кожи верхней конечности, включая область плечевого пояса
C44.7
Другие злокачественные новообразования кожи нижней конечности, включая тазобедренную область
C44.8
Поражение кожи, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C44.9
Злокачественные новообразования кожи неуточненной области
C45
Мезотелиома
C45.0
Мезотелиома плевры
C45.1
Мезотелиома брюшины
C45.2
Мезотелиома перикарда
C45.7
Мезотелиома других локализаций
C45.9
Мезотелиома неуточненная
C46
Саркома Капоши
C46.0
Саркома Капоши кожи
C46.1
Саркома Капоши мягких тканей
C46.2
Саркома Капоши неба
C46.3
Саркома Капоши лимфатических узлов
C46.7
Саркома Капоши других локализаций
C46.8
Саркома Капоши множественных органов
C46.9
Саркома Капоши неуточненной локализации
C47
Злокачественные новообразования периферических нервов и вегетативной нервной системы
C47.0
Злокачественные новообразования периферических нервов головы, лица и шеи
C47.1
Злокачественные новообразования периферических нервов верхней конечности, включая область плечевого пояса
C47.2
Злокачественные новообразования периферических нервов нижней конечности, включая тазобедренную область
C47.3
Злокачественные новообразования периферических нервов грудной клетки
C47.4
Злокачественные новообразования периферических нервов живота
C47.5
Злокачественные новообразования периферических нервов таза

C47.6
Дененің анықталмаған шеткі нервілерінің
C47.8
Шеткі нервілер мен вегетативтік нерв жүйесінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C47.9
Орналасуы анықталмаған шеткі нервілер мен вегетативтік нерв жүйесінің
C48
Ішперде арты кеңістігі мен ішперденің қатерлі ісігі
C48.0
Ішперде арты кеңістігінің
C48.1
Ішперденің анықталған бөліктерінің
C48.2
Ішперденің анықталмаған бөліктерінің
C48.8
Ішперде арты кеңістігі мен ішперденің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C49
Дәнекер және жұмсақ тіндердің басқа типті қатерлі ісіктері
C49.0
Бастың, беттің және мойынның дәнекер және жұмсақ тіндерінің
C49.1
Иық белдеуі аймағын қоса алғандағы қолдың дәнекер және жұмсақ тіндерінің
C49.2
Ұршық дәнекер және жұмсақ тіндерінің
C49.3
Кеуде торының дәнекер және жұмсақ тіндерінің
C49.4
Құрсақтың дәнекер және жұмсақ тіндерінің
C49.5
Жамбастың дәнекер және жұмсақ тіндерінің
C49.6
Орналасу орны анықталмаған дененің дәнекер және жұмсақ тіндерінің
C49.8
Дәнекер және жұмсақ тіндердің зақымдануы, шығулар. бір оқшаулау шегінен тыс
C49.9
Дәнекер және жұмсақ тіндердің орналасу орны анықталмаған қатерлі ісіктері
C50
Сүт безінің қатерлі ісігі
C50.0
Емізік пен ареоланың қатерлі ісіктері
C50.1
Сүт безінің орталық бөлігінің қатерлі ісіктері
C50.2
Сүт безінің жоғарғы-ішкі квадрантының қатерлі ісіктері
C50.3
Сүт безінің төменгі-ішкі квадрантының қатерлі ісіктері
C50.4
Сүт безінің жоғарғы-сыртқы квадрантының қатерлі ісіктері
C50.5
Сүт безінің сыртқы жоғарғы квадрантының қатерлі ісіктері
C50.6
Сүт безінің төменгі-сыртқы квадрантының қатерлі ісіктері
C50.8
Сүт безінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C50.9
Сүт безінің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісіктері
C51
Сарпайдың қатерлі ісігі
C51.0
Жыныстық үлкен ернеудің қатерлі ісіктері
C51.1
Деліткінің қатерлі ісіктері
C51.2
Клитордың қатерлі ісіктері
C51.8
Сарпайдың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C51.9
Сарпайдың анықталмаған бөлігінің қатерлі ісіктері
C52
Қынаптың қатерлі ісігі

C47.6
Злокачественные новообразования периферических нервов туловища неуточненное
C47.8
Поражение периферических нервов и ВНС, выходящее за пределы одной локализации
C47.9
Злокачественные новообразования периферических нервов и ВНС неуточненной локализации
C48
Злокачественное новообразование забрюшинного пространства и брюшины
C48.0
Злокачественные новообразования забрюшинного пространства
C48.1
Злокачественные новообразования уточненных частей брюшины
C48.2
Злокачественные новообразования брюшины неуточненной части
C48.8
Поражение забрюшинного пространства и брюшины, выходящее за пределы одной локализации
C49
Злокачественные новообразования других типов соединительной и мягких тканей
C49.0
Злокачественные новообразования соединительных и мягких тканей головы, лица и шеи
C49.1
Злокачественные новообразования соединительных и мягких тканей верхней конечности, включая плечевой пояс
C49.2
Злокачественные новообразования соединительных и мягких тканей нижней конечности, включая тазобедренную область
C49.3
Злокачественные новообразования соединительной и мягких тканей грудной клетки
C49.4
Злокачественные новообразования соединительной и мягких тканей живота
C49.5
Злокачественные новообразования соединительной и мягких тканей таза
C49.6
Злокачественные новообразования соединительных и мягких тканей туловища неуточненной локализации
C49.8
Поражение соединительной и мягких тканей, выходящее за пределы одной локализации
C49.9
Злокачественные новообразования соединительной и мягких тканей неуточненной локализации
C50
Злокачественное новообразование молочной железы
C50.0
Злокачественные новообразования соска и ареола
C50.1
Злокачественные новообразования центральной части молочной железы
C50.2
Злокачественные новообразования верхневнутреннего квадранта молочной железы
C50.3
Злокачественные новообразования нижневнутреннего квадранта молочной железы
C50.4
Злокачественные новообразования верхненаружного квадранта молочной железы
C50.5
Злокачественные новообразования нижненаружного квадранта молочной железы
C50.6
Злокачественные новообразования подмышечной задней части молочной железы
C50.8
Поражение молочной железы, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций.
C50.9
Злокачественные новообразования молочной железы неуточненной части
C51
Злокачественное новообразование вульвы
C51.0
Злокачественные новообразования большой срамной губы
C51.1
Злокачественные новообразования малой срамной губы
C51.2
Злокачественные новообразования клитора
C51.8
Поражение вульвы, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C51.9
Злокачественные новообразования вульвы неуточненной части
C52
Злокачественное новообразование влагалища

C52.9
Қынаптың қатерлі ісігі
C53
Жатыр мойнының қатерлі ісігі
C53.0
Ішкі бөлігінің қатерлі ісіктері
C53.1
Сыртқы бөлігінің қатерлі ісіктері
C53.8
Жатыр мойнының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C53.9
Жатыр мойнының анықталмаған бөлігінің қатерлі ісіктері
C54
Жатыр денесінің қатерлі ісігі
C54.0
Жатыр қылтасының қатерлі ісігі
C54.1
Эндометрийдың қатерлі ісіктері
C54.2
Миометрийдың қатерлі ісіктері
C54.3
Жатыр түбінің қатерлі ісіктері
C54.8
Жатыр денесінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C54.9
Жатыр денесінің орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C55
Жатырдың орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C55.9
Орналасуы анықталмаған жатырдың қатерлі ісігі
C56
Анабездің қатерлі ісігі
C56.9
Анабездің қатерлі ісігі
C57
Әйелдердің басқа және анықталмаған жыныс мүшелерінің қатерлі ісігі
C57.0
Фаллопий түтігінің қатерлі ісіктері
C57.1
Жалпақ байламның қатерлі ісіктері
C57.2
Жұмыр байламның қатерлі ісіктері
C57.3
Параметрийдің қатерлі ісіктері
C57.4
Жатырдың анықталмаған қосалқыларының қатерлі ісіктері
C57.7
Әйелдердің басқа анықталған жыныс ағзаларының қатерлі ісіктері
C57.8
Әйелдердің жыныс ағзаларының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C57.9
Орналасуы анықталмаған әйел жыныс ағзаларының қатерлі ісіктері
C58
Бала жолдасының қатерлі ісігі
C58.9
Бала жолдасының қатерлі ісігі
C60
Еркек жыныс мүшесінің қатерлі ісігі
C60.0
Күпектің қатерлі ісіктері
C60.1
Еркек жыныс мүшесі басының қатерлі ісіктері
C60.2
Еркек жыныс мүшесі денесінің қатерлі ісіктері
C60.8
Еркек жыныс мүшесінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C60.9
Орналасуы анықталмаған еркек жыныс мүшесінің қатерлі ісіктері
C61
Қуық асты безінің қатерлі ісігі
C61.9
Қуық асты безінің қатерлі ісігі
C62
Атабездің қатерлі ісігі
C62.0
Орнына түспеген атабездің қатерлі ісіктері
C62.1
Түскен атабездің орнына қатерлі ісіктері
C62.9
Атабездің анықталмаған қатерлі ісігі
C63
Ерлердің басқа және анықталмаған жыныс ағзаларының қатерлі ісігі
C63.0
Атабез қосалқысының қатерлі ісігі

C52.9
Злокачественное новообразование влагалища
C53
Злокачественное новообразование шейки матки
C53.0
Злокачественные новообразования внутренней части шейки матки
C53.1
Злокачественные новообразования наружной части шейки матки
C53.8
Поражение шейки матки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C53.9
Злокачественные новообразования шейки матки неуточненной части
C54
Злокачественное новообразование тела матки
C54.0
Злокачественные новообразования перешейка матки
C54.1
Злокачественные новообразования эндометрия
C54.2
Злокачественные новообразования миометрия
C54.3
Злокачественные новообразования дна матки
C54.8
Поражение тела матки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C54.9
Злокачественные новообразования тела матки неуточненной локализации
C55
Злокачественное новообразование матки неуточненной локализации
C55.9
Злокачественное новообразование матки неуточненной локализации
C56
Злокачественное новообразование яичника
C56.9
Злокачественное новообразование яичника
C57
Злокачественное новообразование других и неуточненных женских половых органов
C57.0
Злокачественные новообразования фаллопиевой трубы
C57.1
Злокачественные новообразования широкой связки матки
C57.2
Злокачественные новообразования круглой связки матки
C57.3
Злокачественные новообразования параметрия
C57.4
Злокачественные новообразования придатков матки неуточненных
C57.7
Злокачественные новообразования других уточненных женских половых органов
C57.8
Поражение женских половых органов, выходящее за пределы одной локализации
C57.9
Злокачественные новообразования женских половых органов неуточненной локализации
C58
Злокачественное новообразование плаценты
C58.9
Злокачественное новообразование плаценты
C60
Злокачественное новообразование полового члена
C60.0
Злокачественные новообразования крайней плоти
C60.1
Злокачественные новообразования головки полового члена
C60.2
Злокачественные новообразования тела полового члена
C60.8
Поражение полового члена, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C60.9
Злокачественные новообразования полового члена неуточненной локализации
C61
Злокачественное новообразование предстательной железы
C61.9
Злокачественное новообразование предстательной железы
C62
Злокачественное новообразование яичка
C62.0
Злокачественные новообразования неопустившегося яичка
C62.1
Злокачественные новообразования опущенного яичка
C62.9
Злокачественные новообразования яичка неуточненное
C63
Злокачественное новообразование других и неуточненных мужских половых органов
C63.0
Злокачественные новообразования придатка яичка

C63.1
Енбаудың қатерлі ісігі
C63.2
Ұманың қатерлі ісігі
C63.7
Ерлердің басқанақтыланған жыныс ағзаларының қатерлі ісігі
C63.8
Ерлер жыныс ағзаларының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан зақымдануы
C63.9
Ерлер жыныс ағзаларының, орналасуы анықталмаған қатерлі ісігі
C64
Бүйрек түбегінен басқа, бүйректің қатерлі ісігі
C65
Бүйрек түбегінің қатерлі ісігі
C66
Несепағардың қатерлі ісігі
C67
Несепқуықтың қатерлі ісігі
C67.0
Несепқуық үшбұрышының қатерлі ісігі
C67.1
Несепқуық күмбезінің қатерлі ісігі
C67.2
Несепқуықтың бүйірлік қабырғасының қатерлі ісігі
C67.3
Несепқуықтың алдыңғы қабырғасының қатерлі ісігі
C67.4
Несепқуықтың артқы қабырғасының қатерлі ісігі
C67.5
Несепқуық мойнының қатерлі ісігі
C67.6
Несепағарлық тесіктің қатерлі ісігі
C67.7
Алғашқы несеп түтігінің (урахустың) қатерлі ісігі
C67.8
Несепқуықтың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C67.9
Несепқуықтың анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C68
Басқа және анықталмаған несеп ағзаларының қатерлі ісіктері
C68.0
Үрпінің қатерлі ісігі
C68.1
Парауретралдық бездердің қатерлі ісігі
C68.8
Несеп ағзаларының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C68.9
Несеп ағзаларының анықталмаған қатерлі ісігі
C69
Көз бен оның қосалқы аппаратының қатерлі ісігі
C69.0
Конъюктиваның қатерлі ісігі
C69.1
Мөлдір қабықтың қатерлі ісігі
C69.2
Торқабықтың қатерлі ісігі
C69.3
Көздің тамырлы қабығының қатерлі ісігі
C69.4
Кірпікті [цилиарлық] дененің қатерлі ісігі
C69.5
Көз жас безі мен түтігінің қатерлі ісігі
C69.6
Көз шарасының қатерлі ісігі
C69.8
Көз бен оның қосалқы аппаратының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C69.9
Көздің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C70
Ми қабықтарының қатерлі ісігі
C70.0
Бас ми қабықтарының қатерлі ісігі
C70.1
Жұлын қабықтарының қатерлі ісігі
C70.9
Ми қабықтарының анықталмаған қатерлі ісігі
C71
Мидың қатерлі ісігі
C71.0
Үлестері мен қарыншаларынан басқа, мидың қатерлі ісігі
C71.1
Маңдай бөлігінің қатерлі ісігі
C71.2
Самай бөлігінің қатерлі ісігі
C71.3
Шеке бөлігінің қатерлі ісігі
C71.4
Қарақұс бөлігінің қатерлі ісігі
C71.5
Ми қарыншаларының қатерлі ісігі
C71.6
Мишықтың қатерлі ісігі
C71.7
Ми діңгегінің қатерлі ісігі
C71.8
Бас миының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C71.9
Мидың, орналасу орны анықталмаған қатерлі ісігі
C72
Жұлынның, бас сүйек нервілерінің және орталық нерв жүйесінің басқа бөлімдерінің қатерлі ісігі
C72.0
Жұлынның қатерлі ісігі
C72.1
Жылқы құйрығының қатерлі ісігі
C72.2
Иіс сезу нервісінің қатерлі ісігі
C72.3
Көру нервісінің қатерлі ісігі
C72.4
Есту нервісінің қатерлі ісігі
C72.5
Басқа және анықталмаған бас сүйек нервілерінің қатерлі ісігі
C72.8
Ми мен орталық нерв жүйесінің басқа бөлімдерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
C72.9
Орталық нерв жүйесінің анықталмаған бөлімінің қатерлі ісігі
C73
Қалқанша безінің қатерлі ісігі
C73.9
Қалқанша безінің қатерлі ісігі
C74
Бүйрекүсті безінің қатерлі ісігі
C74.0
Бүйрекүсті безі қыртысының қатерлі ісігі
C74.1
Бүйрекүсті безінің ми қабатының қатерлі ісігі
C74.9
Бүйрекүсті безінің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
C75
Басқа эндокриндік бездер мен солар тектес құрылымдардың қатерлі ісігі

C63.1
Злокачественные новообразования семенного канатика
C63.2
Злокачественные новообразования мошонки
C63.7
Злокачественные новообразования других уточненных мужских половых органов
C63.8
Поражение мужских половых органов, выходящее за пределы одной локализации
C63.9
Злокачественные новообразования мужских половых органов неуточненной локализации
C64
Злокачественное новообразование почки, кроме почечной лоханки
C64.9
Злокачественное новообразование почки, кроме почечной лоханки
C65
Злокачественное новообразование почечных лоханок
C65.9
Злокачественное новообразование почечных лоханок
C66
Злокачественное новообразование мочеточника
C66.9
Злокачественное новообразование мочеточника
C67
Злокачественное новообразование пузыря
C67.0
Злокачественные новообразования треугольника мочевого пузыря
C67.1
Злокачественные новообразования купола мочевого пузыря
C67.2
Злокачественные новообразования боковой стенки мочевого пузыря
C67.3
Злокачественные новообразования передней стенки мочевого пузыря
C67.4
Злокачественные новообразования задней стенки мочевого пузыря
C67.5
Злокачественные новообразования шейки мочевого пузыря
C67.6
Злокачественные новообразования мочеточникового отверстия
C67.7
Злокачественные новообразования первичного мочевого протока (урахуса)
C67.8
Поражение мочевого пузыря, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C67.9
Злокачественные новообразования мочевого пузыря неуточненной части
C68
Злокачественное новообразование других и неуточненных мочевых органов
C68.0
Злокачественные новообразования уретры
C68.1
Злокачественные новообразования парауретральных желез
C68.8
Поражение мочевых органов, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C68.9
Злокачественные новообразования мочевых органов неуточненное
C69
Злокачественное новообразование глаза и его придаточного аппарата
C69.0
Злокачественные новообразования конъюнктивы
C69.1
Злокачественные новообразования роговицы
C69.2
Злокачественные новообразования сетчатки
C69.3
Злокачественные новообразования сосудистой оболочки
C69.4
Злокачественные новообразования ресничного [цилиарного] тела
C69.5
Злокачественные новообразования слезной железы и протока
C69.6
Злокачественные новообразования глазницы
C69.8
Поражение глаза и придаточного аппарата, выходящее за пределы одной локализации
C69.9
Злокачественные новообразования глаза неуточненной части
C70
Злокачественное новообразование мозговых оболочек
C70.0
Злокачественные новообразования оболочек головного мозга
C70.1
Злокачественные новообразования оболочек спинного мозга
C70.9
Злокачественные новообразования мозговых оболочек неуточненных
C71
Злокачественное новообразование головного мозга
C71.0
Злокачественные новообразования большого мозга, кроме долей и желудочков
C71.1
Злокачественные новообразования лобной доли головного мозга
C71.2
Злокачественные новообразования височной доли головного мозга
C71.3
Злокачественные новообразования теменной доли головного мозга
C71.4
Злокачественные новообразования затылочной доли головного мозга
C71.5
Злокачественные новообразования желудочка мозга головного мозга
C71.6
Злокачественные новообразования мозжечка
C71.7
Злокачественные новообразования ствола мозга
C71.8
Поражение головного мозга, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
C71.9
Злокачественные новообразования головного мозга неуточненной локализации
C72
Злокачественное новообразование спинного мозга, черепных нервов и других отделов ЦНС
C72.0
Злокачественные новообразования спинного мозга
C72.1
Злокачественные новообразования конского хвоста
C72.2
Злокачественные новообразования обонятельного нерва
C72.3
Злокачественные новообразования зрительного нерва
C72.4
Злокачественные новообразования слухового нерва
C72.5
Злокачественные новообразования других и неуточненных черепных нервов
C72.8
Поражение головного мозга и других отделов ЦНС, выходящее за пределы одной локализации
C72.9
Злокачественные новообразования центральной нервной системы неуточненного отдела
C73
Злокачественное новообразование щитовидной железы
C73.9
Злокачественное новообразование щитовидной железы
C74
Злокачественное новообразование надпочечника
C74.0
Злокачественные новообразования коры надпочечника
C74.1
Злокачественные новообразования мозгового слоя надпочечника
C74.9
Злокачественные новообразования надпочечника неуточненной части
C75
Злокачественные новообразования других эндокринных желез и родственных структур

C75.0
Қалқасерік [қалқанша маңы] бездің қатерлі ісігі
C75.1
Гипофиздің қатерлі ісігі
C75.2
Краниофарингиалдық (бас-көмей) түтіктің қатерлі ісігі
C75.3
Томпақ бездің қатерлі ісігі
C75.4
Каротидтік гломустың қатерлі ісігі
C75.5
Қолқалық гломус пен басқа параганглийлердің қатерлі ісігі
C75.8
Бірден артық эндокриндік бездің анықталмаған зақымдануы
C75.9
Анықталмаған эндокриндік бездің қатерлі ісігі
C76
Басқа және орналасуы дәл белгіленбеген қатерлі ісік
C76.0
Бастың, беттің және мойынның қатерлі ісігі
C76.1
Кеуде торының қатерлі ісігі
C76.2
Құрсақтың қатерлі ісігі
C76.3
Жамбастың қатерлі ісігі
C76.4
Қолдың қатерлі ісігі
C76.5
Аяқтың қатерлі ісігі
C76.7
Басқа анықталмаған орналасулардың қатерлі ісігі
C76.8
Басқа және орналасуы дәл анықталмаған жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қателі зақымдану
C77
Лимфа түйіндерінің салдарлық және анықталмаған қатерлі ісігі
C77.0
Бастың, беттің және мойынның лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.1
Кеудеіші лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.2
Құрсақіші лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.3
Қолтық ойығы мен қолдың лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.4
Шап аймағы мен аяқтың лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.5
Жамбас астауы іші лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.8
Көптеген орындарда орналасқан лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C77.9
Орналасуы анықталмаған лимфа түйіндерінің қатерлі ісігі
C78
Тыныс алу және ас қорыту ағзаларының салдарлық қатерлі ісігі
C78.0
Өкпенің салдарлық қатерлі ісігі
C78.1
Көкірек аралығының салдарлы қатерлі ісігі
C78.2
Өкпеқаптың салдарлық қатерлі ісігі
C78.3
Басқа және анықталмаған тыныс алу ағзаларының салдарлық қатерлі ісігі
C78.4
Жіңішке ішектің салдарлық қатерлі ісігі
C78.5
Тоқ және тік ішектердің салдарлық қатерлі ісігі
C78.6
Ішперде мен ішперде арты кеңістігінің салдарлық қатерлі ісігі
C78.7
Бауырдың салдарлық қатерлі ісігі
C78.8
Ас қорыту ағзаларының басқа және анықталмаған салдарлық қатерлі ісігі
C79
Басқа орындарды орналасқан салдарлық қатерлі ісік

C75.0
Злокачественные новообразования паращитовидной [околощитовидной] железы
C75.1
Злокачественные новообразования гипофиза
C75.2
Злокачественные новообразования краниофарингеального протока
C75.3
Злокачественные новообразования шишковидной железы
C75.4
Злокачественные новообразования каротидного гломуса
C75.5
Злокачественные новообразования аортального гломуса и других параганглиев
C75.8
Поражение более чем одной эндокринной железы неуточненное
C75.9
Злокачественные новообразования эндокринной железы неуточненной
C76
Злокачественные новообразования других и неточно обозначенных локализаций
C76.0
Злокачественные новообразования головы, лица и шеи
C76.1
Злокачественные новообразования грудной клетки
C76.2
Злокачественные новообразования живота
C76.3
Злокачественные новообразования таза
C76.4
Злокачественные новообразования верхней конечности
C76.5
Злокачественные новообразования нижней конечности
C76.7
Злокачественные новообразования других неточно обозначенных локализаций
C76.8
Поражение других и неточно обозначенных локализаций, выходящее за пределы одной локализации
C77
Вторичное и неуточненное злокачественное новообразование лимфатических узлов
C77.0
Злокачественные новообразования лимфатических узлов головы, лица и шеи
C77.1
Злокачественные новообразования внутригрудных лимфатических узлов
C77.2
Злокачественные новообразования внутрибрюшных лимфатических узлов
C77.3
Злокачественные новообразования лимфатических узлов подмышечной впадины и верхней конечности
C77.4
Злокачественные новообразования лимфатических узлов паховой области и нижней конечности
C77.5
Злокачественные новообразования внутритазовых лимфатических узлов
C77.8
Злокачественные новообразования лимфатических узлов множественных локализаций
C77.9
Злокачественные новообразования лимфатических узлов неуточненной локализации
C78
Вторичное злокачественное новообразование органов дыхания и пищеварения
C78.0
Вторичное злокачественное новообразование легкого
C78.1
Вторичное злокачественное новообразование средостения
C78.2
Вторичное злокачественное новообразование плевры
C78.3
Вторичное злокачественные новообразования других и неуточненных органов дыхания
C78.4
Вторичное злокачественное новообразование тонкого кишечника
C78.5
Вторичное злокачественные новообразования толстого кишечника и прямой кишки
C78.6
Вторичное злокачественные новообразования забрюшинного пространства и брюшины
C78.7
Вторичное злокачественное новообразование печени
C78.8
Вторичное злокачественные новообразования других и неуточненных органов пищеварения
C79
Вторичное злокачественное новообразование других локализаций

C79.0
Бүйрек пен бүйрек түбекшелерінің салдарлық қатерлі ісігі
C79.1
Неспқуықтың, басқа және анықталмаған несеп ағзаларының салдарлық қатерлі ісігі
C79.2
Терінің салдарлық қатерлі ісігі
C79.3
Ми мен ми қабықтарының салдарлық қатерлі ісігі
C79.4
Нерв жүйесі бөлімдерінің басқа және анықталмаған салдарлық қатерлі ісігі
C79.5
Сүйектер мен сүйек кемігінің салдарлық қатерлі ісігі
C79.6
Аналық бездің салдарлық қатерлі ісігі
C79.7
Бүйрекүсті безінің салдарлық қатерлі ісігі
C79.8
Басқа анықталған орындарда орналасқан салдарлық қатерлі ісік
C80
Орналасуы анықталмаған қатерлі ісік
C80.9
Анықталмаған қатерлі ісік
C81
Ходжкин ауруы
C81.0
Ходжкин ауруы кезіндегі лимфалық басымдылық
C81.1
Ходжкин ауруы кезіндегі нодулдық беріштену
C81.2
Классикалық Ходжкин ауруы кезіндегі аралас жасушалы нұсқа
C81.3
Классикалық Ходжкин ауруы кезіндегі лимфалық жүдеу
C81.7
Классикалық Ходжкин ауруының басқа түрлері
C81.9
Анықталмаған Ходжкин ауруы
C82
Фолликулалық лимфома
C82.0
I фолликулалық деңгейлі фолликулалық лимфома
C82.1
II деңгейлі фолликулалық лимфома
C82.2
III деңгейлі фолликулалық лимфома, анықталмаған
C82.7
Ходжкиндік емес фолликулалық лимфоманың басқа түрлері
C82.9
Анықталмаған ходжкиндік емес фолликулалық лимфома
C83
Таралған ходжкиндік емес лимфома
C83.0
Ұсақ жасушалы В-жасушалы лимфома
C83.1
Ядролары ыдыраған ұсақ жасушалы (таралған)
C83.2
Аралас ұсақ және ірі жасушалы (таралған)
C83.3
Ірі жасушалы В-жасушалы диффузиялық лимфома
C83.4
Иммунобластылы (таралған)
C83.5
Лимфобластылы (таралған)
C83.6
Нақтыланбаған (таралған)
C83.7
Беркитт ісігі
C83.8
Ходжкиндік емес таралған лимфомалардың басқа түрлері
C83.9
Анықталмаған, фолликулалық емес (диффузиялық) лимфома
C84
Шеткі және терілік Т- жасушалы лимфомалар
C84.0
Уақ саңырауқұлақ түрлі микоз
C84.1
Сезари ауруы
C84.2
Т-аймағының лимфомасы
C84.3
Лимфоэпителиоидтық лимфома
C84.4
Шеткі Т- жасушалы лимфома
C84.5
Басқа және анықталмаған Т/NK- жасушалы лимфомалар
C85
Ходжкиндік емес лимфоманың басқа және анықталмаған түрлері
C85.0
Лимфосаркома
C85.1
Анықталмаған В- жасушалы саркома
C85.7
Ходжкиндік емес лимфоманың басқа анықталған түрлері
C85.9
Ходжкиндік емес лимфоманың анықталмаған түрі
C88
Қатерлі иммунопролиферациялық аурулар

C79.0
Вторичное злокачественное новообразование почки и почечных лоханок
C79.1
Вторичное злокачественные новообразования мочевого пузыря, других и неуточненных мочевых органов
C79.2
Вторичное злокачественное новообразование кожи
C79.3
Вторичное злокачественные новообразования головного мозга и мозговых оболочек
C79.4
Вторичное злокачественные новообразования других и неуточненных отделов нервной системы
C79.5
Вторичное злокачественное новообразование костей и костного мозга
C79.6
Вторичное злокачественное новообразование яичника
C79.7
Вторичное злокачественное новообразование надпочечника
C79.8
Вторичное злокачественное новообразование других уточненных локализаций
C80
Злокачественное новообразование без уточнения локализации
C80.9
Злокачественное новообразование без уточнения локализации
C81
Болезнь Ходжкина [лимфогранулематоз]
C81.0
Болезнь Ходжкина. Лимфоидное преобладание
C81.1
Болезнь Ходжкина. Нодулярный склероз
C81.2
Болезнь Ходжкина. Смешанноклеточный вариант
C81.3
Болезнь Ходжкина. Лимфоидное истощение
C81.7
Другие формы болезни Ходжкина
C81.9
Болезнь Ходжкина неуточненная
C82
Фолликулярная [нодулярная] неходжкинская лимфома
C82.0
Мелкоклеточная (фолликулярная) неходжкинская лимфома с расщепленными ядрами
C82.1
Смешанная мелкоклеточная с расщепленными ядрами и крупноклеточная неходжкинская лимфома, фолликулярная
C82.2
Крупноклеточная (фолликулярная) неходжкинская лимфома
C82.7
Другие типы фолликулярной неходжкинской лимфомы
C82.9
Фолликулярная неходжкинская лимфома неуточненная
C83
Диффузная неходжкинская лимфома
C83.0
Мелкоклеточная (диффузная) неходжкинская лимфома
C83.1
Мелкоклеточная с расщепленными ядрами (диффузная) неходжкинская лимфома
C83.2
Смешанная мелко- и крупноклеточная (диффузная) неходжкинская лимфома
C83.3
Крупноклеточная (диффузная) неходжкинская лимфома
C83.4
Иммунобластная (диффузная) неходжкинская лимфома
C83.5
Лимфобластная (диффузная) неходжкинская лимфома
C83.6
Недифференцированная (диффузная) неходжкинская лимфома
C83.7
Опухоль Беркитта
C83.8
Другие типы диффузных неходжкинских лимфом
C83.9
Диффузная неходжкинская лимфома неуточненная
C84
Периферические и кожные T-клеточные лимфомы
C84.0
Грибовидный микоз
C84.1
Болезнь Сезари
C84.2
Лимфома T-зоны
C84.3
Лимфоэпителиоидная лимфома
C84.4
Периферическая T-клеточная лимфома
C84.5
Другие и неуточненные T-клеточные лимфомы
C85
Другие и неуточненные типы неходжкинской лимфомы
C85.0
Лимфосаркома
C85.1
B-клеточная лимфома неуточненная
C85.7
Другие уточненные типы неходжкинской лимфомы
C85.9
Неходжкинская лимфома неуточненного типа
C88
Злокачественные иммунопролиферативные болезни

C88.0
Вальденстрем макроглобулинэмиясы
C88.1
Альфа ауыр-тізбектер ауруы
C88.2
Гамма ауыр-тізбектер ауруы
C88.3
Жіңішке ішектің иммунопролиферациялық ауруы
C88.7
Басқа қатерлі иммунопролиферциялық аурулар
C88.9
Анықталмаған қатерлі иммунопролиферациялық аурулар
C90
Көптеген миелома мен қатерлі плазмажасушалы ісіктер
C90.0
Көптеген миелома
C90.1
Плазмажасушалы лейкоз
C90.2
Экстрамедуллалық плазмацитома
C91
Лимфалық лейкоз [лимфолейкоз]
C91.0
Жіті лимфобластылық лейкоз [ALL]
C91.1
Созылмалы лимфоциттік лейкоздың В-жасушалық түрі
C91.2
Жітілеу лимфоциттік лейкоз
C91.3
Пролимфоциттік лейкоз
C91.4
Түкті жасушалы лейкоз
C91.5
Ересектердің Т- жасушалы лейкозы
C91.7
Басқа анықталған лимфалық лейкоз
C91.9
Анықталмаған лимфалық лейкоз
C92
Миелоидты лейкоз [миелолейкоз]
C92.0
Жіті миелоидты лейкоз [AML]
C92.1
Созылмалы миелоидты лейкоз Х [CML], BCR/ABL-оң
C92.2
Атипиялық созылмалы миелоидты лейкоз, BCR/ABL- теріс
C92.3
Миелоидты саркома
C92.4
Жіті промиелоцидті лейкоз [PML]
C92.5
Жіті миеломоноцитті лейкоз
C92.7
Басқа миелоидты лейкоз
C92.9
Анықталмаған миелоидты лейкоз
C93
Моноцитті лейкоз
C93.0
Жіті моноцитті лейкоз
C93.1
Созылмалы моноцитті лейкоз
C93.2
Жітілеу моноцитті лейкоз
C93.7
Басқа моноцитті лейкоз
C93.9
Анықталмаған моноцитті лейкоз
C94
Жасуша түрі анықталған басқа лейкоз
C94.0
Жіті эритремия мен эритролейкоз
C94.1
Созылмалы эритремия
C94.2
Жіті мегакариобластылы лейкоз
C94.3
Семіз жасушалы лейкоз
C94.4
Жіті панмиелоз
C94.5
Жіті миелофиброз
C94.7
Басқа анықталған лейкоз
C95
Жасуша түрі анықталмаған лейкоз
C95.0
Жасуша түрі анықталмаған жіті лейкоз
C95.1
Жасуша түрі анықталмаған созылмалы лейкоз
C95.2
Жасуша түрі анықталмаған жітілеу лейкоз
C95.7
Жасуша түрі анықталмаған басқа лейкоз
C95.9
Анықталмаған лейкоз
C96
Лимфалық, қан өндіру және солар тектес тіндердің басқа және анықталмаған қатерлі ісіктері
C96.0
Леттерер-Сиве ауруы кезіндегі Лангерганс жасушаларының мультифокалдық және мультижүйелік (диссеменирленген) гистиоцитозі
C96.1
Қатерлі гистиоцитоз
C96.2
Семіз жасушалы қатерлі ісік
C96.3
Нағыз гистиоцитті гистома
C96.7
Лимфалық, қан өндіру және солар тектес тіндердің басқа анықталған қатерлі ісіктері
C96.9
Лимфалық, қан өндіру және солар тектес тіндердің анықталмаған қатерлі ісіктері
C97
Дербес (алғашқы) көп орындарда орналасқан қатерлі ісік
C97.9
Дербес (алғашқы) көп орындарда орналасқан қатерлі ісік
Пайдаланылатын аббревиатуралар:
АГ - артериялық гипертензия
АДҚ - амбулаториялық дәрі дәрмекпен қамтамасыз ету
АЕК – айлық есептік көрсеткіш
АТФ ингибиторлары - ангиотензин түрлендіретін фермент ингибиторлары
АХЖ-10 – 10-шы қайта қаралған аурулардың халықаралық жіктелуі
БТЖ – бірыңғай төлем жүйесі
БХТ – бекітілген халық тіркелімі
ДНЭТ – диспансерлік науқастардың электрондық тізілімі
ЖИА - жүректің ишемиялық ауруы
ЖҚЖӘТ – жүкті және құнарлы жастағы әйелдердің тіркелімі
ҚД - қант диабеті
ОНЭТ – онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі
СЖЖ - созылмалы жүрек функциясының жеткіліксіздігі
СНЭТ – стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі
ТАҰТ – туберкулезбен ауыратындардың ұлттық тіркелімі
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
6-қосымша
1-кесте. Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметі нәтижесінің индикаторларына қол жеткізуге байланысты қызмет нәтижелерінің ынталандырушы компоненттің сомаларын бөлу жөніндегі жиынтық кесте
____________________________________________________________________
(медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің атауы)

C88.0
Макроглобулинемия Вальденстрема
C88.1
Болезнь альфа-тяжелых цепей
C88.2
Болезнь гамма-тяжелых цепей
C88.3
Иммунопролиферативная болезнь тонкого кишечника
C88.7
Другие злокачественные иммунопролиферативные болезни
C88.9
Злокачественные иммунопролиферативные болезни неуточненные
C90
Множественная миелома и злокачественные плазмоклеточные новообразования
C90.0
Множественная миелома
C90.1
Плазмоклеточный лейкоз
C90.2
Плазмоцитома экстрамедуллярная
C91
Лимфоидный лейкоз [лимфолейкоз]
C91.0
Острый лимфобластный лейкоз
C91.1
Хронический лимфоцитарный лейкоз
C91.2
Подострый лимфоцитарный лейкоз
C91.3
Пролимфоцитарный лейкоз
C91.4
Волосатоклеточный лейкоз
C91.5
T-клеточный лейкоз у взрослых
C91.7
Другой уточненный лимфоидный лейкоз
C91.9
Лимфоидный лейкоз неуточненный
C92
Миелоидный лейкоз [миелолейкоз]
C92.0
Острый миелолейкоз
C92.1
Хронический миелоидный лейкоз
C92.2
Подострый миелоидный лейкоз
C92.3
Миелоидная саркома
C92.4
Острый промиелоцитарный лейкоз
C92.5
Острый миеломоноцитарный лейкоз
C92.7
Другой миелоидный лейкоз
C92.9
Миелоидный лейкоз неуточненный
C93
Моноцитарный лейкоз
C93.0
Острый моноцитарный лейкоз
C93.1
Хронический моноцитарный лейкоз
C93.2
Подострый моноцитарный лейкоз
C93.7
Другой моноцитарный лейкоз
C93.9
Моноцитарный лейкоз неуточненный
C94
Другой лейкоз уточненного клеточного типа
C94.0
Острая эритремия и эритролейкоз
C94.1
Хроническая эритремия
C94.2
Острый мегакариобластный лейкоз
C94.3
Тучноклеточный лейкоз
C94.4
Острый панмиелоз
C94.5
Острый миелофиброз
C94.7
Другой уточненный лейкоз
C95
Лейкоз неуточненного клеточного типа
C95.0
Острый лейкоз неуточненного клеточного типа
C95.1
Хронический лейкоз неуточненного клеточного типа
C95.2
Подострый лейкоз неуточненного клеточного типа
C95.7
Другой лейкоз неуточненного клеточного типа
C95.9
Лейкоз неуточненный
C96
Другие и неуточненные злокачественные новообразования лимфоидной, кроветворной и родственной им тканей
C96.0
Болезнь Леттерера-Сиве
C96.1
Злокачественный гистиоцитоз
C96.2
Злокачественная тучноклеточная опухоль
C96.3
Истинная гистиоцитарная лимфома
C96.7
Другие уточненные злокачественные новообразования лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей
C96.9
Злокачественные новообразования лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей неуточненное
C97
Злокачественные новообразования самостоятельных (первичных) множественных локализаций
C97.9
Злокачественные новообразования самостоятельных (первичных) множественных локализаций
Используемые аббревиатуры:
МКБ-10 – международная классификация болезней 10-го пересмотра
Приложение 6
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Таблица 1. Сводная информация по распределению сумм стимулирующего компонента результатов деятельности в зависимости от достижения индикаторов результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь
____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения, оказывающего первичную
медико-санитарную помощь)

20 ___ жылғы "___" _______ бастап 20 ___ жылғы "___"_______ дейінгі кезең
ЫК сомасын бөлу:
ЫК балл бойынша жалпы сома: ___________ теңге, оның ішінде:
біліктілікті арттыруға (кемінде 5 %): __________ теңге;
учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісін, аға мейіргерін, акушер-гинекологты, акушерді ынталандыруға: __________ теңге (10 % артық емес);
учаскелік қызмет дәрігерін, мейіргерді, оның ішінде патронажды, әлеуметтік жұмыскерді, психологты ынталандыруға: __________ теңге (кемінде 85 %);
ЫК бонустары бойынша жалпы сома: __________ теңге
ЫК қорытынды сомасы _________ теңге
Учаскенің № Индикатордың атауы Баллдар бойынша жалпы сома Соманы балл бойынша бөлу Бонустар бойынша нақты мән Бонустар бойынша жалпы сома Жалпы жеңілдік сомасы
Баллдар бойынша жоспарлы мән Баллдар бойынша нақты мән
БА төлеу үшін баллдар бойынша жалпы соманың кемінде 5% - ы *
Мынадай жұмыскерлерге ақы төлеу қоры үшін баллдар бойынша жалпы соманың 10% - нан аспайды (учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісі, аға мейіргер, акушер-гинеколог, акушер)
Мынадай жұмыскерлер үшін балл бойынша жалпы соманың кемінде 85% (учаскелік қызмет дәрігері, мейіргер, оның ішінде патронаж, әлеуметтік жұмыскер, психолог)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Учаске
Учаске
Медициналық ұйым бойынша жиыны
* - біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға арналған шығыстарды төлеуге арналған сома ЫК-ға қатысатын жұмыскерлер үшін ғана көзделеді
2-кесте. Аумақтық учаскелер бөлінісінде МСАК субъектісі қызметінің нәтижелерінің индикаторларына қол жеткізу жөніндегі жиынтық ақпарат
Р/с № учаскенің № Индикаторлардың атауы Шекті мән (%) Нақты мәні (%) * / Бонустар коэффициенттерін ескере отырып нақты баллдар * * / Бонустардың жас құрамының коэффициентін ескере отырып, қорытынды баллдар
1
2
3
4
5
6
7
1
Барлығы
1 -учаске
-
2
-
3
Барлығы 2 - учаске
4
-
* - есепті тоқсандағы учаскедегі жүкті әйелдер бойынша коэффициент және есепті тоқсандағы учаскедегі 1 жасқа дейінгі балалар бойынша коэффициент
** - есепті күнге учаскедегі жас құрамы бойынша коэффициент (студенттік емханалар)
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
7-қосымша
1-кесте. Баллдық жүйе бойынша индикаторларға қол жеткізу негізінде учаскеде ЫК сомасын бөлу кезіндегі ең жоғары мән ( % )
Қызметкерлер
Көтермелеудің максималды арақатынасы
Жалпы практика дәрігері, учаскелік терапевт, педиатр
35 %
Учаскелік қызметтің жалпы және кеңейтілген практикасының мейіргері (аға)
20 %
Учаскелік қызметтің жалпы және кеңейтілген практикасының мейіргері (аға)
20 %
Патронаж мейіргері*
6 %
Әлеуметтік жұмыскер**
2 %
Психолог**
2 %

период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
Распределение суммы СК:
общая сумма по баллам СК: ______ тенге, из них:
на повышение квалификации (не менее 5 %): __________ тенге;
на стимулирование Зав. отделением участковой службы, старшей медсестры,
акушер-гинеколога, акушерки: __________ тенге (не более 10 %);
на стимулирование врача участковой службы, медсестре, в т.ч. патронажной,
социального работника, психолога: __________ тенге (не менее 85 %);
общая сумма по бонусам СК: ______ тенге
Итоговая сумма СК ______тенге
№ уч.
Наименование индикатора
Общая сумма по баллам
Распределение суммы по баллам
Фактическое значение по бонусам
Общая сумма по бонусам
Итого сумма СК
Плановое значение по баллам
Фактическое значение по баллам
Не менее 5% от общей суммы по баллам для оплаты ПК *
Не более 10% от общей суммы по баллам для фонда оплаты следующих работников (Зав. отделением участковой службы, старшая медсестра, акушер-гинеколог, акушерка)
Не менее 85% от общей суммы по баллам для следующих работников (врач участковой службы, медсестра, в т.ч. патронажная, соцработник, психолог)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Участок
Участок
Итого по медицинской организации
*- сумма, предназначенная для оплаты расходов на повышение квалификации и переподготовку, предусматривается только для работников, участвующих в СК
Таблица 2. Сводная информация по достижению индикаторов результатов деятельности субъекта ПМСП в разрезе территориальных участков
№ п/п
№ участка
Наименование индикаторов
Пороговое значение (%)
Фактическое значение (%)
Фактическое баллов с учетом коэффициентов*/бонусов
Итоговые баллы с учетом коэффициента возрастного состава **/ бонусов
1
2
3
4
5
6
7
1
Итого Участок 1
-
2
-
3
Итого Участок 2
4
-
* - коэффициент по беременным на участке за отчетный квартал и коэффициент по детям до 1 года на участке за отчетный квартал
** - коэффициент по возрастному составу (студенческие поликлиники) на участке на отчетную дату
Приложение 7
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Таблица 1. Максимальное значение (%) при распределении суммы СК на участке на основе достижения индикаторов по балльной системе
Сотрудники
Максимальное соотношение поощрения
Врач общей практики, участковый терапевт, педиатр
35 %
Медицинская(ий) сестра (брат) общей и расширенной практики участковой службы
20 %
Медицинская(ий) сестра (брат) общей и расширенной практики участковой службы
20 %
Патронажная медсестра*
6 %
Социальный работник**
2 %
Психолог**
2 %

* - 2 және одан да көп аумақтық учаскелерге қызмет көрсету кезінде әр учаскеден көтермелеу көзделуі тиіс. 1 учаскеде жұмыс істеген кезде мейіргерлерді көтермелеудің жиынтық сомасы ЫК индикаторларына қол жеткізудегі салымға байланысты олардың арасында бөлінеді.
** - әр учаскеден ынталандыру қарастырылған
2-кесте. Бонустық жүйе бойынша индикаторларға қол жеткізу негізінде көтермелеу сомасын бөлу кезіндегі ең жоғары мән (%)
Қызметкерлер
Бактериологиялық растауы бар өкпе локализациясының диагностикаланған туберкулезі

* - при обслуживании 2 и более территориальных участков, следует предусмотреть поощрение с каждого участка. При работе на 1 участке совокупная сумма поощрения медицинских сестер (братьев) распределяется между ними в зависимости от вклада в достижении индикаторов СК.
** - предусмотрено поощрение с каждого участка
Таблица 2. Максимальное значение (%) при распределении суммы поощрения на основе достижения индикаторов по бонусной системе
Сотрудники
Диагностированный туберкулез легочной локализации с бактериологическим подтверждением

0-2а сатыдағы қатерлі ісіктің алғаш рет анықталған жағдайлары
ЖПД
40 %
45 %
Мейіргер 1
25 %
25 %
Мейіргер 2
25 %
25 %
Әлеуметтік жұмыскер**
10 %
5 %
Психолог
0 %
0 %
Жиыны %
100 %
100 %
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
8-қосымша
нысан
Денсаулық сақтау
субъектілері қызметінің
нәтижелерін бағалау жөніндегі
комиссия төрағасына
_________________________
_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
_________________________
_________________________
(лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің нәтижелер индикаторларына қол жеткізу үшін аумақтық учаскеде қызмет көрсететін медициналық-санитариялық алғашқы көмек жұмыскерлерін көтермелеу туралы ұсыным
____________________________________________________________________
(медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
20 ___ жылғы "___" _____ бастап 20 ___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
Учаскенің атауы: ____________________________
(көрсету)
Учаскенің құрамы:
Дәрігерлік персонал:
____________________________________________________________________
((тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Орта медицина персоналы:
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Орта медицина персоналы:
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Патронаж мейіргері: __________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Акушер-гинеколог:
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Акушер:
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Әлеуметтік жұмыскер:
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Психолог:
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайды)

Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования 0-2а стадий
ВОП
40 %
45 %
Медсестра 1
25 %
25 %
Медсестра 2
25 %
25 %
Социальный работник
10 %
5 %
Психолог
0 %
0 %
Итого %
100 %
100 %
Приложение 8
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
председателю комиссии
по оценке результатов
деятельности субъектов
эдравоохранения
___________________________
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
от _________________________
____________________________
(должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии))
Представление о поощрении работников первичной медико-санитарной помощи, оказывающих услуги на территориальном участке, за достижение индикаторов результатов деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь
____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения, оказывающего первичную
медико- санитарную помощь)
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
Наименование участка: ____________________________
(указать)
Состав участка:
Врачебный персонал:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Средний медицинский персонал:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Средний медицинский персонал:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Патронажная медицинская сестра:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Акушер-гинеколог:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Акушерка:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Социальный работник:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Психолог:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)

1. Қызмет нәтижелерінің индикаторларына қол жеткізуді бағалау *
Р/с №
Түпкілікті нәтиже индикаторының атауы
Процесс индикаторының атауы
Шекті мәні
Нақты мәні
Ауытқу
1
2
3
4
5
6
Жиыны
2. Аумақтық учаскедегі жұмыскерлер арасында ЫК сомаларын баллдық жүйе бойынша бөлу**
Р/с №
Т. А. Ә.
Атқаратын лауазымы
Жұмыс күндерінің нақты саны
ЫК сомаларын бөлу үшін арақатынас, %
Ескертпе
1
2
3
4
6
7
3. Бонустық жүйе бойынша аумақтық учаскедегі жұмыскерлер арасында ЫК сомаларын бөлу **
Р/с №
Т. А. Ә.
Атқаратын лауазымы
Жұмыс күндерінің нақты саны
ЫК сомаларын бөлу үшін арақатынас, %
Ескертпе
1
2
3
4
6
7
Көтермелеу туралы ұсынымды жасаған жауапты тұлға:
______________________________/______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
20 ___ жылғы "_____" _________
Таныстырылды:
Дәрігерлік персонал: __________________________________/________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Орта медицина персоналы: ______________________________/______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Орта медицина персоналы: ______________________________/______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Патронаж мейіргері: ____________________________________/______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Акушер-гинеколог: ____________________________________/______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Акушер: ______________________________________________/______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Әлеуметтік жұмыскер: _________________________________/_______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Психолог: __________________________________________/_________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Ескертпе:
* қызмет нәтижелерінің индикаторлары және олар бойынша деректер АЖ-дағы деректерге сәйкес келуі тиіс;
**ЫК сомасы осы Қағидалардың 17-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген жұмыскерлер арасында бөлінеді.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Денсаулық сақтау
субъектілері қызметінің
нәтижелерін бағалау жөніндегі
комиссия төрағасына
______________________
______________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
______________________
______________________
(лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің нәтиже индикаторларына қол жеткізгені үшін жалпы дәрігерлік практика бөлімшесінің және (немесе) учаскелік қызметтің аға мейіргеріне көтермелеу туралы ұсыным
____________________________________________________________________
(медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау
субъектісінің атауы)
20 ___ жылғы "___" _______ бастап 20 ___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
Халық саны: _______________________________ адам
Дәрігерлер саны: _____________________________________
Мейіргерлер саны: ____________________________________
1 дәрігерлік лауазымға шаққандағы халықтың саны: ________адам
Учаскедегі 1 дәрігер лауазымына шаққанда мейіргерлердің арақатынасы __________;
Жалпы дәрігерлік практика мен учаскелік қызмет бөлімшесінің құрамы:
_________________________________________________________________
(жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесіне
қосылған учаскелердің тізбесін көрсету)

1. Оценка достижения индикаторов результатов деятельности *
№ п/п
Наименование индикатора конечного результата
Наименование индикатора процесса
Пороговое значение
Фактическое значение
Отклонение
1
2
3
4
5
6
Итого
2. Распределение сумм СК между работниками на территориальном участке по балльной системе**
№ п/п
Ф.И.О.
Занимаемая должность
Фактическое количество рабочих дней
Соотношение для распределения сумм СК, %
Примечание
1
2
3
4
6
7
3. Распределение сумм СК между работниками на территориальном участке по бонусной системе**
№ п/п
Ф.И.О.
Занимаемая должность
Фактическое количество рабочих дней
Соотношение для распределения сумм СК, %
Примечание
1
2
3
4
6
7
Ответственное лицо, составившее представление о поощрении:
_________________________________/___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
"_____" _________ 20 ___ года
Ознакомлены:
Врачебный персонал: ___________________________/______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Средний медицинский персонал: ___________________/____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Средний медицинский персонал: ___________________/____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Патронажная медицинская сестра:___________________/___________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Акушер - гинеколог:______________________________/____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Акушерка: _____________________________________/______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Социальный работник: __________________________/______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Психолог: _________________________________/__________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Примечание:
* индикаторы результатов деятельности и данные по ним должны соответствовать данным в ИС;
**сумма СК распределяется между работниками, указанными в подпункте 1) пункта 17 настоящих Правил;
Приложение 9
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
председателю комиссии
по оценке результатов
деятельности субъектов
эдравоохранения
___________________________
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
от _________________________
__________________________
(должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии))
Представление о поощрении на старшую медицинскую сестру отделения общей врачебной практики и (или) участковой службы за достижение индикаторов результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь
______________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения, оказывающего
первичную медико-санитарную помощь)
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
Количество населения: ________ человек
Количество врачей: ___________
Количество медицинских сестер: ____________________________________
Количество населения на 1 врачебную должность: ________ человек
Соотношение медицинских сестер на участке на 1 должность врача
на участке __________;
Состав отделения общей врачебной практики и участковой службы:
_________________________________________________________________
(указать перечень участков, включенных в отделение общей врачебной
практики и (или) участковой службы)

1. Қызмет нәтижелерінің индикаторларына қол жеткізуді бағалау *
Р/с №
Түпкілікті нәтиже индикаторының атауы
Процесс индикаторының атауы
Шекті мәні
Нақты мәні
Ауытқу
1
2
3
4
5
6
Жиыны
2. ЫК сомасын баллдық жүйе бойынша бөлу
Р/с
Т. А. Ә.
Атқаратын лауазымы
Жұмыс күндерінің нақты саны
ЫК сомаларын бөлу үшін арақатынас, %
Ескертпе
1
2
3
4
6
7
Көтермелеу туралы ұсынымды жасаған жауапты тұлға:
___________________________________________________________/________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
20 __ жылғы "____" ____________
Таныстырылды: ______________________________________/_________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Ескертпе:
* қызметтің түпкілікті нәтижелерінің индикаторлары және олар бойынша деректер АЖ-дағы деректерге сәйкес нақты аға мейіргерге бекітілген барлық аумақтық учаскелер бойынша орта есеппен айқындалады.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Денсаулық сақтау
субъектілері қызметінің
нәтижелерін бағалау жөніндегі
комиссия төрағасына
______________________
______________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
______________________
______________________
(лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің нәтиже индикаторларына қол жеткізгені үшін жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісін көтермелеу туралы ұсыным
____________________________________________________________________
(медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау
субъектісінің атауы)
20 ___ жылғы "___" _______ бастап 20 ___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
Халық саны: _______________________________ адам
Дәрігерлер саны: _____________________________________
Мейіргерлер саны: ____________________________________
1 дәрігерлік лауазымға шаққандағы халықтың саны: ________адам
Учаскедегі 1 дәрігер лауазымына шаққанда мейіргерлердің арақатынасы __________;
Жалпы дәрігерлік практика мен учаскелік қызмет бөлімшесінің құрамы:
_________________________________________________________________
(жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесіне
қосылған учаскелердің тізбесін көрсету)

1. Оценка достижения индикаторов результатов деятельности *
№ п/п
Наименование индикатора конечного результата
Наименование индикатора процесса
Пороговое значение
Фактическое значение
Отклонение
1
2
3
4
5
6
Итого
2. Распределение суммы СК по балльной системе
№ п/п
Ф.И.О.
Занимаемая должность
Фактическое количество рабочих дней
Соотношение для распределения сумм СК, %
Примечание
1
2
3
4
6
7
Ответственное лицо, составившее представление о поощрении:
____________________________________________/________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
"____" ____________ 20 __ года
Ознакомлены: _________________________/______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Примечание:
* индикаторы конечного результатов деятельности и данные по ним определяются
в среднем по всем закрепленным территориальным участкам за конкретной старшей
медицинской сестрой, в соответствии с данными в ИС;
Приложение 10
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
председателю комиссии
по оценке результатов
деятельности субъектов
эдравоохранения
___________________________
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
от _________________________
___________________________
(должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии))
Представление о поощрении на заведующего отделением общей врачебной практики
и (или) участковой службы за достижение индикаторов результата деятельности
субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь
______________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения,
оказывающего первичную медико-санитарную помощь)
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
Количество населения: ________ человек
Количество врачей: ___________
Количество медицинских сестер: ____________________________________
Количество населения на 1 врачебную должность: ________ человек
Соотношение медицинских сестер на участке на 1 должность врача на участке
_____________________________;
Состав отделения общей врачебной практики и участковой службы:
_________________________________________________________________
(указать перечень участков, включенных в отделение общей врачебной практики
и (или) участковой службы)

1. Қызмет нәтижелерінің индикаторларына қол жеткізуді бағалау *
Р/с №
Түпкілікті нәтиже индикаторының атауы
Процесс индикаторының атауы
Шекті мәні
Нақты мәні
Ауытқу
1
2
3
4
5
6
Жиыны
2. ЫК сомасын баллдық жүйе бойынша бөлу
Р/с №
Т. А. Ә.
Атқаратын лауазымы
Жұмыс күндерінің нақты саны
ЫК сомаларын бөлу үшін арақатынас, %
Ескертпе
1
2
3
4
6
7
Көтермелеу туралы идеяны жасаған жауапты тұлға:
____________________________________/____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
20 __ жылғы "____" ____________
Таныстырылды: _________________________/__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы)
(қағаз тасымалдағышта ұсыну үшін)
Ескертпе:
* қызметтің түпкілікті нәтижелерінің индикаторлары және олар бойынша деректер АЖ-дағы деректерге сәйкес бөлімшенің нақты меңгерушісіне бекітілген барлық аумақтық учаскелер бойынша орта есеппен айқындалады.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің
жұмыскерлерін көтермелеу
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің нәтижелерінің индикаторларына қол жеткізгені үшін бекітілген Халықтың 8 аумақтық учаскесіне (жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшесінің меңгерушісі лауазымы болмаған кезде) қызмет көрсете отырып, дәрігерлік амбулаторияның (Дербес отбасылық денсаулықтың орталығының) басшысына, МСАК субъектісінің басшысына көтермелеу мөлшерін айқындау туралы хаттама
____________________________________________________________________
(медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау
субъектісінің атауы)
20 ___ жылғы "___" _______ бастап 20 ___ жылғы "___" _______ дейінгі кезең
1. Бекітілген халық және МСАК субъектісінің жұмыскерлері туралы деректер:
Р\с №
Атауы
Жоспарлы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш *
1
Бекітілген халық саны, адам
х
2
Учаскелердегі дәрігерлік персоналдың саны
х
3
Учаскелердегі орта медицина персоналының саны
х
4
Қосымша персоналдың саны
х
5
Бір дәрігерлік лауазымға шаққандағы орта медицина персоналдың саны, оның ішінде
х
Терапевтік учаскеде
Кемінде 1,0: 2,0
Педиатриялық учаскеде
Кемінде 1,0: 2,0
Отбасылық дәрігер учаскесінде /ЖПД
Кемінде 1,0: 2,0
6
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққандағы әлеуметтік жұмыскерлермен қамтамасыз етілуі
Кемінде 1,0
7
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққандағы психологтармен қамтамасыз етілуі
Кемінде 1,0

1. Оценка достижения индикаторов результатов деятельности *
№ п/п
Наименование индикатора конечного результата
Наименование индикатора процесса
Пороговое значение
Фактическое значение
Отклонение
1
2
3
4
5
6
Итого
2. Распределение суммы СК по балльной системе
№ п/п
Ф.И.О.
Занимаемая должность
Фактическое количество рабочих дней
Соотношение для распределения сумм СК, %
Примечание
1
2
3
4
6
7
Ответственное лицо, составившее представление о поощрении:
________________________________________________/___________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
"____" ____________ 20 __ года
Ознакомлены: _________________________/_____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для представления на бумажном носителе)
Примечание:
* индикаторы конечного результатов деятельности и данные по ним определяются
в среднем по всем закрепленным территориальным участкам за конкретным
заведующим отделением, в соответствии с данными в ИС;
Приложение 11
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения, оказывающих
медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Протокол об определении размера поощрения руководителю врачебной амбулатории (самостоятельного Центра семейного здоровья), руководителю субъекта ПМСП с обслуживанием не более 8 территориальных участков прикрепленного населения (при отсутствии должности заведующего отделением общей врачебной практики и (или) участковой службы) за достижение индикаторов результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь
____________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения, оказывающего первичную
медико-санитарную помощь)
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
1. Данные о прикрепленном населении и работниках субъекта ПМСП:
№ п/п
Наименование
Плановый показатель
Фактический показатель*
1
Численность прикрепленного населения, человек
х
2
Количество врачебного персонала на участках
х
3
Количество среднего медицинского персонала на участках
х
4
Количество дополнительного персонала
х
5
Количество среднего медицинского персонала на одну врачебную должность, в т.ч.
х
На терапевтическом участке
Не менее 1,0: 2,0
На педиатрическом участке
Не менее 1,0: 2,0
на участке семейного врача/ВОП
Не менее 1,0: 2,0
6
Обеспеченность социальными работниками на 10 000 человек прикрепленного населения
Не менее 1,0
7
Обеспеченность психологами на 10 000 человек прикрепленного населения
Не менее 1,0

2. Түпкілікті нәтиже индикаторларына қол жеткізуді бағалау**
Р/с №
Түпкілікті нәтиже индикаторының атауы
Нысаналы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш
% нәтижеге қол жеткізу
ЫК сомасы, теңге
мағынасы
балл
мағынасы
балл
жоспар
факт
ауытқу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны
3. ЫК сомасын бөлу:
Р/с №
Тегі Аты Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Жұмыс күндерінің нақты саны
ЫК сомаларын бөлу үшін арақатынас
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
Комиссия құрамында: ___________________/______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
_____________________________________/_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
____________________________________/________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
_____________________________________/_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
_____________________________________/_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
Таныстырылды:
Дәрігерлік амбулаторияның, медициналық-санитариялық алғашқы көмек субъектісінің басшысы
______________________________________/______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /қолы) (қағаз тасығыштағы ақпарат үшін)
20 ___ жылғы "_____" ____________
Ескертпе:
* бекітілген халық және МСАК субъектісінің жұмыскерлері туралы нақты деректер АЖ деректеріне сәйкес болуы тиіс;
** МСАК субъектісі бойынша тұтастай алғанда қызмет нәтижелерінің индикаторлары және олар бойынша деректер АЖ-дағы деректерге сәйкес келуге тиіс.
Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 1 шілдеде № 11526 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған");
2) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 30 мамырдағы № 349 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылғы 29 маусымда № 15281 болып тіркелген, 2015 жылғы 11 шілдеде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған);

2. Оценка достижения индикаторов конечного результата**
№ п/п
Наименование индикатора конечного результата
Целевой показатель
Фактический показатель
% достижения результата
Сумма СК, тенге
значение
балл
значение
балл
план
факт
отклонение
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
3. Распределение суммы СК:
№ п/п
Фамилия имя отчество (при его наличии)
Занимаемая должность
Фактическое количество рабочих дней
Соотношение для распределения сумм СК
Примечание
1
2
3
4
5
6
Комиссия в составе:
_________________________________________/_________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для информации на бумажном носителе)
_________________________________________/_________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для информации на бумажном носителе)
____________________________________________/______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для информации на бумажном носителе)
___________________________________________/_______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для информации на бумажном носителе)
__________________________________________/________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для информации на бумажном носителе)
Ознакомлен:
Руководитель врачебной амбулатории, субъекта первичной медико-санитарной
помощи ______________________________________/_____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись)
(для информации на бумажном носителе)
"_____" ____________ 20 ___ года
Примечание:
*фактические данные о прикрепленном населении и работниках субъекта ПМСП
должны соответствовать данным в ИС;
**индикаторы результатов деятельности в целом по субъекту ПМСП
и данные по ним должны соответствовать данным в ИС.
Приложение 2
к приказу
Перечень некоторых утративших силу приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан
1) приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 1 июля 2015 года под № 11526, опубликован 22 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 мая 2017 года № 349 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников организаций здравоохранения, участвующих в оказании комплекса мероприятий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 июня 2017 года под № 15281, опубликован 11 июля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);

3) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 643 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2017 жылғы 27 қыркүйекте № 15759 болып тіркелген, 2017 жылғы 6 қазанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған);
4) "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 3 тамыздағы № МЗ-3 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2018 жылғы 29 тамызда № 17317 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде 2018 жылғы 12 қыркүйекте электрондық түрде жарияланған);
5) "Денсаулық сақтау саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 шілдедегі № КР ДСМ-86/2020 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 19 шілдеде № 20992 болып тіркелген, 2020 жылғы 20 шілдеде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған).

3) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 643 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников организаций здравоохранения, участвующих в оказании комплекса мероприятий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 сентября 2017 года под № 15759, опубликован 6 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);
4) приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 августа 2018 года № МЗ-3 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 августа 2018 года под № 17317, опубликован 12 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);
5) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 июля 2020 года № КР ДСМ - 86/2020 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы в области здравоохранения" (зарегистрирован в зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 19 июля 2020 года под № 20992, опубликован 20 июля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).