Қалалық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бір бөлігін бөлу нормативін белгілеу туралы
Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 7 ақпандағы № 12609 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 7 ақпанда № 6675 болып тіркелді.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 140-бабының 2-тармағына сәйкес Қызылорда қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қалалық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бір бөлігін бөлу нормативі осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Қызылорда қаласы әкімдігінің "Қызылорда қаласының экономика және қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

Об установлении норматива распределения оставшейся в распоряжении городских коммунальных государственных предприятий части чистого дохода
Постановление акимата города Кызылорда Кызылординской области от 7 февраля 2019 года № 12609. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 7 февраля 2019 года № 6675.
В соответствии с пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат города Кызылорды ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить норматив распределения оставшейся в распоряжении городских коммунальных государственных предприятий части чистого дохода, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Кызылординский городской отдел экономики и финансов" акимата города Кызылорда принять меры, вытекающие из настоящего постановления.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 29.09.2025 № 2772 (осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қызылорда қаласы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда қаласының әкімі Н. Нәлібаев

Сноска. Пункт 2 – в редакции постановления акимата города Кызылорда Кызылординской области от 29.09.2025 № 2772 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Кызылорды.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким города Кызылорды Н. Налибаев

Қызылорда қаласы әкімдігінің 2019 жылғы "7" ақпан №12609 қаулысына қосымша
Қалалық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бір бөлігін бөлу нормативі
Активтерді дамыту және кеңейту (күрделі жөндеу, реконструкция, жаңғырту, цифрландыру)
-50%
Адами капиталды дамыту және ынталандыру (біліктілікті арттыру, тәжірибе алмасу, сыйақы беру)
-15%
Тәуекелдерді сақтандыруға провизиялар (резервтер) және шығынды жабу
-20%
Кезек күттірмейтін қажеттіліктерге жұмсалатын резерв
-10%
Кәсіпорындардың қызметінің спецификасы бойынша қажет ететін шығындар түрі
-5%

Приложение к постановлению акимата города Кызылорды от "7" февраля 2019 года №12609
Норматив распределения оставшейся в распоряжении городских коммунальных государственных предприятий части чистого дохода
Развитие и расширение активов (капитальный ремонт, реконструкция, модернизация, цифровизация)
-50%
Развитие человеческого капитала и стимулирование (повышение квалификации, обмен опытом, премирование)
-15%
Провизии (резервы) на страхование рисков и покрытие убыточности
-20%
Резерв на неотложные нужды
-10%
Необходимые виды расходов по специфике деятельности предприятий
-5%