Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 3 қыркүйектегі № 315 "Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2019 жылғы 18 шілдедегі № 273 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 шілдеде № 6281 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2025 жылғы 4 желтоқсандағы № 266 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 04.12.2025 № 266 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес, Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 3 қыркүйектегі № 315 "Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы" қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3413 тіркелген, 2012 жылғы 18 қыркүйекте № 118 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақтөбе облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулыны оның ресми жарияланғаннан кейін Ақтөбе облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі О. Оразалин
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2019 жылғы 18 шілдедегі № 273 қаулысына қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 03 қыркүйек № 315 қаулысына қосымша
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуы
Орналасқан жері
Заңды мекенжайы
Ақтөбе қаласы
1
"Нұрдаулет" сауда үйі
Әбілқайыр хан даңғылы, № 46 үй
2
"Мир" бизнес орталығы
Әбілқайыр хан даңғылы, № 87 үй
3
"Планета знаний" дүкені

О внесении изменения в постановление акимата Актюбинской области от 3 сентября 2012 года № 315 "Об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения"
Постановление акимата Актюбинской области от 18 июля 2019 года № 273. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 июля 2019 года № 6281. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 4 декабря 2025 года № 266
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 04.12.2025 № 266 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Актюбинской области от 3 сентября 2012 года № 315 "Об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3413, опубликованное 18 сентября 2012 года № 118 в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник") следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление по делам религий Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде;
3) размещение настоящего постановление на интернет-ресурсе акимата Актюбинской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области О. Уразалин
Приложение к постановлению акимата Актюбинской области от 18 июля 2019 года № 273
Приложение к постановлению акимата Актюбинской области от 03 сентября 2012 года № 315
Расположение специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
Место расположения
Юридический адрес
город Актобе
1
Торговый дом "Нурдаулет"
проспект Абилкайыр хана, дом № 46
2
Бизнес центр "Мир"
проспект Абилкайыр хана, дом № 87
3
Магазин "Планета знаний"

Әбілқайыр хан даңғылы, № 79 үй, № 1 пәтер
4
"Электрон" дүкені
Әбілқайыр хан даңғылы, № 32 үй
5
"Жилгородской" базары
Бейбітшілік даңғылы, № 7 үй
6
"Әнуар" базары
Ш. Қалдаяқов көшесі, № 26 а үй
7
"Нектар" сауда үйі
11 мөлтек ауданы, Н. Шәйкенов көшесі, № 86 үй
8
"Иконы" дүкені
Ш. Уәлиханов көшесі, № 18 үй
Алға ауданы
9
"Мұхамедқазы Хазірет Меңдіқұлұлы" мешіті жанындағы сауда нүктесі
Алға қаласы, А. Байтұрсынов көшесі № 23 үй
Хромтау ауданы
10
Хромтау қаласы, М. Әуезов көшесі, № 1 үй
Хромтау қаласы, М. Әуезов көшесі, № 1 үй
Байғанин ауданы
11
"Тау" сауда үйі
Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, № 38 үй
Мұғалжар ауданы
12
Ембі қаласы, Б. Момышұлы көшесі, № 25 үй
Ембі қаласы, Б. Момышұлы көшесі, № 25 үй
Темір ауданы
13
Аудандық "Досжан ишан" мешіті жанындағы "Мұсылман тауарлары" сауда нүктесі
Шұбарқұдық ауылы, Н. Байғанин көшесі, № 27 үй
Қобда ауданы
14
"Сказка" дүкені
Қобда ауылы, С. Сейфуллин көшесі, № 8 үй
Шалқар ауданы
15
"Сұңқар" сауда үйі
Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесі, № 6 үй

проспект Абилкайыр хана, дом № 79, квартира № 1
4
Магазин "Электрон"
проспект Абилкайыр хана, дом № 32
5
Рынок "Жилгородской"
проспект Мира, дом № 7
6
Рынок "Ануар"
улица Ш. Калдаякова, дом № 26 а
7
Торговый дом "Нектар"
11 микрорайон, улица Н. Шайкенова, дом № 86
8
Магазин "Иконы"
улица Ш. Уалиханова, дом №18
Алгинский район
9
Торговая точка при мечети имени "Мухамедказы Хазрет Мендикулулы"
город Алга, улица А. Байтурсынова, дом № 23
Хромтауский район
10
Город Хромтау, улица М. Ауэзова, дом № 1
город Хромтау, улица М. Ауэзова, дом № 1
Байганинский район
11
Торговый дом "Тау"
село Карауылкельды, улица Барак батыра, дом № 38
Мугалжарский район
12
Город Эмба, улица Б. Момышулы, дом № 25
город Эмба, улица Б. Момышулы, дом № 25
Темирский район
13
Торговая точка "Мусылман тауарлары" при мечети имени "Досжан Ишан"
поселок Шубаркудук, улица Н. Байганина, дом № 27
Кобдинский район
14
Магазин "Сказка"
село Кобда, улица С. Сейфуллина, дом № 8
Шалкарский район
15
Торговый дом "Сункар"
город Шалкар, улица Айтекеби, дом № 6