Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 16 қыркүйектегі № 1002 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 23 қыркүйекте № 19402 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2020 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 маусымдағы Заңын жүзеге асыру үшін БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары-
Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 1002 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 24.10.2025 № 627 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16450 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 13 наурызда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген тексеру нәтижелері туралы хабарламаға салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қарау қорытындылары туралы хабарлама нысанында:
6 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. ______________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, қайтарылуға расталмаған, резидент еместердің табыстарының төлем көзінен ұсталған корпоративтік (жеке) табыс салығының сомасы мынаны құрайды (бюджетке төленуге жатпайтын):
теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Салық сомасы
Салық кодексінің 115-бабына сәйкес Сізге:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 16 сентября 2019 года № 1002. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2019 года № 19402.
Примечание ИЗПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
Приложение
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 сентября 2019 года № 1002
Перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 24.10.2025 № 627 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16450, опубликован 13 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в форме уведомления об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки, утвержденной указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Сумма корпоративного (индивидуального) подоходного налога, удержанного у источника выплаты с доходов нерезидентов, не подтвержденная к возврату, с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
1
2
3
за ________________________________________________________________________
(проверяемый период)
В соответствии со статьей 115 Налогового кодекса Вам необходимо:

1) ______________________ мөлшеріндегі салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер және өсімпұл сомасын
_____________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН ______________________________ № _________________ шотына
(мемлекеттік кірістер органы)
_____________________________________________________________
(Қазынашылық басқармасы, банктік сәйкестендіру коды (БСК)
2) ________________________________________________ мөлшеріндегі аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетіне салықтардың, төлемдердің және өсімпұлдардың сомасын
_____________________________________________________________
(аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының БСН)
теңге
№ р/с
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Төлемнің, салықтың сомасы
Өсімпұл сомасы
Жиыны сома
1
2
3
4
5
6
Барлығы

1) уплатить сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет и пени в размере
________________________________________________________________
в _______________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН _________________________________ на счет № __________________
(органа государственных доходов
в _____________________________________________________________________
(Управление казначейства, БИК)
2) уплатить сумму налогов, платежей и пени в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа:
___________________________________________________________________
(БИН аппарата акимов городов районного значения, сел, поселков и сельских округов)
тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, налога
Сумма пени
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
Итого

3) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына ____________________________________________ мөлшеріндегі әлеуметтік төлемдер мен өсімпұлдар сомаларын аудару қажет.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытындының нысанында:
"Салық төлеуші туралы мәлімет" деген 1-бөлім мынадай мазмұндағы
12-1-тармағымен толықтырылсын:
"12-1. Салық есептілігі нысандарының деректерін жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары (ЖМЗЖ) бойынша салыстыру******:
№ р/с
Салық кезеңі
ЖМЗЖ есептеу үшін салық төлеушінің деректері бойынша табыс
ЖМЗЖ есептеу үшін мемлекеттік кірістер органының (камералдық бақылау) деректері бойынша табыс
Алшақтық
Алшақтықтың себебі
1
2
3
4
5
6
";

3) перечислить сумму социальных платежей и пени в размере:
____________________________________________________________________
в Некоммерческое акционерное общество "Государственная Корпорация "Правительство для граждан".";
в форме заключения по результатам камерального контроля, утвержденной указанным приказом:
раздел 1 "Сведения о налогоплательщике" дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Сверка данных форм налоговой отчетности по обязательным пенсионным взносам работодателя (ОПВР)*****:
№ п/п
Налоговый период
Доход по данным налогоплательщика для исчисления ОПВР
Доход по данным органа государственных доходов (камерального контроля) для исчисления ОПВР
Расхождение
Причина расхождений
1
2
3
4
5
6
";

"Қорытынды" деген 3-бөлімнің 16-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытындыны жасау кезінде салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ, әлеуметтік аударымдар және МӘМС аударымдары және (немесе) жарналары бойынша есептердің жай-күйі*******:
Салық, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем, МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ әлеуметтік аударым, МӘМС аударымдары және (немесе) жарналарының түрі
Есептер сальдосы (+, -)
Салық, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем, МЗЖ, ЖМЗЖ, МКЗЖ, әлеуметтік аударым, МӘМС аударымдары және (немесе) жарналарының сальдосы ( +, -)
Өсімпұл сальдосы (+, -)
Айыппұл сальдосы (+, -)
1
2
3
4
5
".

пункт 16 раздела 3 "Вывод" изложить в следующей редакции:
"16. Состояние расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, социальным отчислениям, ОПВ, ОПВР, ОППВ, отчислениям и (или) взносам по ОСМС, на момент составления заключения по результатам камерального контроля******:
Вид налога, другого обязательного платежа в бюджет, социального отчисления, ОПВ, ОПВР, ОППВ, отчисления и (или) взносы по ОСМС
Сальдо расчетов (+, -)
Сальдо налога, другого обязательного платежа в бюджет, социального отчисления, ОПВ, ОПВР, ОППВ, отчисления и (или) взносы по ОСМС (+, -)
Сальдо пени (+, -)
Сальдо штрафа (+, -)
1
2
3
4
5
".

3. "Салық тіркелімдерінің нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 388 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16675 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 11 сәуірде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген төлем көзінен салық салынатын жеке тұлғалардың табыстарынан, сондай-ақ әлеуметтік салық пен әлеуметтік төлемдерден жеке табыс салығы салынатын салық салу объектілерін есепке алу үшін салық регистрінің нысаны, осы тізбеге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 23-қосымшаға сәйкес салық тіркелімдері нысандарын жасау қағидасында:
86 және 87-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"86. Салық салу объектілерін есепке алу кестесінде жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салуға жататын табыстарына, сондай-ақ әлеуметтік салық пен әлеуметтік төлемдерге жеке табыс салығы көрсетіледі:
1) 1-бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2) 2-бағанда – табыс есептелген қызметкердің немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде);
3) 3-бағанда – табыс есептелген және төлем жүргізілген қызметкердің немесе жеке тұлғаның ЖСН;
4) 4-бағанда – ай басында қызметкерге немесе жеке тұлғаға төленбеген табыстар бойынша берешек сомасы;
5) 5-бағанда – қызметкердің немесе жеке тұлғаның есепті ай үшін есептелген табыстарының сомасы;
6) 6-бағанда – қызметкердің немесе жеке тұлғаның салық салуға жатпайтын табыстарының сомасы;
7) 7-бағанда – қызметкердің немесе жеке тұлғаның табысынан салық шегерімдерінің сомасы;
8) 8-бағанда – қызметкердің немесе жеке тұлғаның есепті ай үшін міндетті зейнетақы жарналары ұсталатын табысының сомасы;
9) 9-бағанда – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударуға жататын міндетті зейнетақы жарналарының сомасы;
10) 10-бағанда – қызметкердің немесе жеке тұлғаның есепті ай үшін жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есептелетін табысының сомасы;
11) 11-бағанда – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударуға жататын жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының сомасы;
12) 12-бағанда – қызметкердің немесе жеке тұлғаның есепті ай үшін жеке табыс салығы салынатын табысының сомасы;
13) 13-бағанда – есепті ай үшін бюджетке төлеуге жататын төлем көзіне салынатын жеке табыс салығының сомасы;
14) 14-бағанда – есепті ай үшін төлеуге табыс сомасы;
15) 15-бағанда – есепті ай үшін төленген табыстар сомасы;

3. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 388 "Об утверждении форм налоговых регистров и правил их составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16675, опубликован 11 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
форму налогового регистра по учету объектов обложения индивидуальным подоходным налогом с доходов физических лиц, подлежащих налогообложению у источника выплаты, а также социальным налогом и социальными платежами, утвержденной указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему перечню;
в Правилах составления форм налоговых регистров, утвержденных указанным приказом:
пункты 86 и 87 изложить в следующей редакции:
"86. В таблице по учету объектов обложения индивидуальным подоходным налогом с доходов физических лиц, подлежащих налогообложению у источника выплаты, а также социальным налогом и социальными платежами указываются:
1) в графе 1 – порядковый номер строки;
2) в графе 2 – фамилия, имя и отчество (при его наличии) работника или физического лица, которому начислен доход;
3) в графе 3 – ИИН работника или физического лица, которому начислена и произведена выплата дохода;
4) в графе 4 – сумма задолженности по невыплаченным доходам работнику или физическому лицу на начало месяца;
5) в графе 5 – сумма начисленного дохода работника или физического лица за отчетный месяц;
6) в графе 6 – сумма доходов работника или физического лица, не подлежащая налогообложению;
7) в графе 7 – сумма налоговых вычетов с доходов работника или физического лица;
8) в графе 8 – сумма дохода работника или физического лица, с которого удерживаются обязательные пенсионные взносы за отчетный месяц;
9) в графе 9 – сумма обязательных пенсионных взносов, подлежащая перечислению в единый накопительный пенсионный фонд;
10) в графе 10 – сумма дохода работника или физического лица, с которого исчисляются обязательные пенсионные взносы работодателя за отчетный месяц;
11) в графе 11 – сумма обязательных пенсионных взносов работодателя, подлежащая перечислению в единый накопительный пенсионный фонд;
12) в графе 12 – сумма доходов работника или физического лица, облагаемая индивидуальным подоходным налогом за отчетный месяц;
13) в графе 13 – сумма индивидуального подоходного налога, облагаемого у источника выплаты, подлежащая уплате в бюджет за отчетный месяц;
14) в графе 14 – сумма дохода к выплате за отчетный месяц;
15) в графе 15 – сумма выплаченных доходов за отчетный месяц;

16) 16-бағанда – ай соңында төленбеген табыстар бойынша берешек сомасы;
17) 17-бағанда – есепті ай үшін әлеуметтік салық есептелетін орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін табыстар түріндегі қызметкерге төленетін жұмыс беруші шығыстарының сомасы;
18) 18-бағанда – есептелген әлеуметтік салық сомасы;
19) 19-бағанда – есептік ай үшін әлеуметтік аударымдар есептелетін қызметкердің немесе жеке тұлғаның табысының сомасы;
20) 20-бағанда – есепті ай үшін Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударуға жататын әлеуметтік аударымдар сомасы;
21) 21-бағанда – есепті ай үшін төлеуге жататын (18-баған – 20-баған), формуласы бойынша айқындалатын әлеуметтік салық сомасы;
22) 22-бағанда міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу үшін қабылданатын кірістердің сомасы;
23) 23-бағанда міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың сомасы;
24) 24-бағанда міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналардың сомасы.
Осы кестенің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24-бағандарының қорытынды шамасы ай, салық кезеңі үшін осы бағанда көрсетілген барлық шамаларды жиынтықтау жолымен соңғы жолда айқындалады.
87. Егер салық тіркелімінде дұрыс емес деректер көрсетуге жол берілген жағдайда, қателерді түзету салық тіркелімі жолдарының тек өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілетін нөмірлері ғана толтырылатын және көрсетілетін салық тіркелімінің нысанын (бұдан әрі – қосымша салық тіркелімі) жасау жолымен жүзеге асырылады. Салық тіркеліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жіберілген қателердің сипатына қарай мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) төлем көзінен салық салынатын жеке тұлғалардың табыстарынан, сондай-ақ әлеуметтік салық пен әлеуметтік төлемдерден жеке табыс салығы салынатын алық салу объектілерін есепке алу кестесінің 1, 2 және 3-бағандарында қателер анықталған жағдайда, қосымша салық тіркелімінде тиісті деректемелер көрсетіледі. Бұл ретте, егер бір немесе бірнеше бағандарда қате жіберілген жағдайда, қосымша салық тіркелімінде көрсетілген барлық бағандар бойынша деректемелер көрсетіледі;
2) төлем көзінен салық салынатын жеке тұлғалардың табыстарынан, сондай-ақ салық тіркелімінің әлеуметтік салық пен әлеуметтік төлемдерден жеке табыс салығы салынатын алық салу объектілерін есепке алу кестесінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24-бағандарында қателер анықталған жағдайда:

16) в графе 16 – сумма задолженности по невыплаченным доходам на конец месяца;
17) в графе 17 – сумма расходов работодателя, выплачиваемых работнику в виде доходов за выполненные работы, оказанные услуги, с которых исчисляется социальный налог за отчетный месяц;
18) в графе 18 – сумма исчисленного социального налога;
19) в графе 19 – сумма доходов работника или физического лица, с которых исчисляются социальные отчисления за отчетный месяц;
20) в графе 20 – сумма социальных отчислений, подлежащая перечислению в Государственный фонд социального страхования за отчетный месяц;
21) в графе 21 – сумма социального налога, подлежащая уплате за отчетный месяц, которая определяется по формуле (графа 18 – графа 20);
22) в графе 22 – сумма доходов, принимаемых для исчисления отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование;
23) в графе 23 – сумма отчислений на обязательное социальное медицинское страхование;
24) в графе 24 – сумма взносов на обязательное социальное медицинское страхование.
Итоговая величина граф 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 настоящей таблицы графы определяется в последней строке путем суммирования всех величин, отраженных в этой графе за месяц, налоговый период.
87. В случае, если в налоговом регистре допущено отражение неправильных данных, исправление ошибок осуществляется путем составления формы налогового регистра (далее – дополнительный налоговый регистр), в котором заполняются и указываются только те номера строк налогового регистра, в которые вносятся изменение и (или) дополнение.
Внесение изменения и (или) дополнения в налоговый регистр в зависимости от характера допущенной ошибки производится в следующем порядке:
1) в случае обнаружения ошибок в графах 1, 2 и 3 таблицы по учету объектов обложения индивидуальным подоходным налогом с доходов физических лиц, подлежащих налогообложению у источника выплаты, а также социальным налогом и социальными платежами налогового регистра в дополнительном налоговом регистре указываются соответствующие реквизиты. При этом в случае, если допущена ошибка в одной или нескольких графах, в дополнительном налоговом регистре отражаются реквизиты по всем указанным графам;
2) в случае обнаружения ошибки в графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 таблицы по учету объектов обложения индивидуальным подоходным налогом с доходов физических лиц, подлежащих налогообложению у источника выплаты, а также социальным налогом и социальными платежами налогового регистра:

төлем көзінен салық салынатын жеке тұлғалардың табыстарынан, сондай-ақ қосымша салық тіркелімінің әлеуметтік салық пен әлеуметтік төлемдерден жеке табыс салығы салынатын алық салу объектілерін есепке алу кестесінің 1, 2 және 3-бағандарында төлем көзінен салық салынатын жеке тұлғалардың табыстарынан, сондай-ақ салық тіркелімінің әлеуметтік салық пен әлеуметтік төлемдерден жеке табыс салығы салынатын алық салу объектілерін есепке алу кестесінің 1, 2 және 3-бағандарының деректемелері көрсетіледі;
төлем көзінен салық салынатын жеке тұлғалардың табыстарынан, сондай-ақ қосымша салық тіркелімінің әлеуметтік салық пен әлеуметтік төлемдерден жеке табыс салығы салынатын алық салу объектілерін есепке алу кестесінің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24-бағандарында төлем көзінен салық салынатын жеке тұлғалардың табыстарынан, сондай-ақ салық тіркелімінің әлеуметтік салық пен әлеуметтік төлемдерден жеке табыс салығы салынатын алық салу объектілерін есепке алу кестесінің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24-бағандарында көрсетілген сомамен салыстыру бойынша анықталған айырма сомасы көрсетіледі.
төлем көзінен салық салынатын жеке тұлғалардың табыстарынан, сондай-ақ салық тіркелімінің әлеуметтік салық пен әлеуметтік төлемдерден жеке табыс салығы салынатын алық салу объектілерін есепке алу кестесінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24-бағандарында бағандардың мәнін азайтуға бағытталған өзгерістер енгізілген кезде төлем көзінен салық салынатын жеке тұлғалардың табыстарынан, сондай-ақ қосымша салық тіркелімінің әлеуметтік салық пен әлеуметтік төлемдерден жеке табыс салығы салынатын алық салу объектілерін есепке алу кестесінің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24-бағандарында анықталған айырма сомасы "-" алу белгісімен көрсетіледі;
3) көрсетілген салық кезеңі үшін салық тіркеліміне қосымша өзгерістер енгізілген жағдайда қосымша салық тіркелімі осы Қағидалардың 86-тармағына сәйкес жасалады. Бұл ретте мұндай қосымша салық тіркелімінде толықтыру енгізілетін кезең үшін салық тіркеліміндегі соңғы жолдан кейінгі жолдың нөмірін көрсету қажет.".
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 19 наурыздағы
№ 388 бұйрығына
14-қосымша
нысан
Төлем көзінен салық салынатын жеке тұлғалардың табыстарынан, сондай-ақ әлеуметтік салық пен әлеуметтік төлемдерден жеке табыс салығы салынатын салық салу объектілерін есепке алу бойынша салық тіркелімі

в графах 1, 2 и 3 таблицы по учету объектов обложения индивидуальным подоходным налогом с доходов физических лиц, подлежащих налогообложению у источника выплаты, а также социальным налогом и социальными платежами дополнительного налогового регистра указываются реквизиты граф 1, 2 и 3 таблицы по учету объектов обложения индивидуальным подоходным налогом с доходов физических лиц, подлежащих налогообложению у источника выплаты, а также социальным налогом и социальными платежами налогового регистра;
в графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 таблицы по учету объектов обложения индивидуальным подоходным налогом с доходов физических лиц, подлежащих налогообложению у источника выплаты, а также социальным налогом и социальными платежами дополнительного налогового регистра указывается сумма выявленной разницы по сравнению с суммой, отраженной в графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 таблицы по учету объектов обложения индивидуальным подоходным налогом с доходов физических лиц, подлежащих налогообложению у источника выплаты, а также социальным налогом и социальными платежами налогового регистра.
При внесении изменений, направленных на уменьшение значения граф в графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 таблицы по учету объектов обложения индивидуальным подоходным налогом с доходов физических лиц, подлежащих налогообложению у источника выплаты, а также социальным налогом и социальными платежами, сумма выявленной разницы в графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 таблицы по учету объектов обложения индивидуальным подоходным налогом с доходов физических лиц, подлежащих налогообложению у источника выплаты, а также социальным налогом и социальными платежами дополнительного налогового регистра указывается со знаком минус "-";
3) в случае дополнительного внесения изменений в налоговый регистр за указанный налоговый период, дополнительный налоговый регистр составляется в соответствии с пунктом 86 настоящих Правил. При этом в таком дополнительном налоговом регистре необходимо указать номер строки, следующей за последней строкой в налоговом регистре за период, в который вносятся дополнения.".
Приложение
к Перечню некоторых приказов
Министра финансов
Республики Казахстан, в
которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 14
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 марта 2018 года № 388
форма
Налоговый регистр по учету объектов обложения индивидуальным подоходным налогом с доходов физических лиц, подлежащих налогообложению у источника выплаты, а также социальным налогом и социальными платежами

1. ЖСН ________________________________________________________
2. Т.А.Ә. (ол болған кезде) немесе салық төлеушінің атауы
_______________________________________________________________
3. Кезең: _______________________ жыл: ___________
Р/с №
Қызметкердің және жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде)
ЖСН
Ай басында төленбеген табыстар бойынша берешек
Есепті ай үшін есептелген табыстар
Салық салуға жатпайтын табыстар
Салық шегерімдері
МЗЖ -нан ұста латын табыстар
Төлеуге жататын МЗЖ сомасы
Кызметкердің немесе жеке тұлғаның есепті ай үшін ЖМЗЖ есептелетін табысының сомасы
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударуға жататын ЖМЗЖ сомасы
Есепті ай үшін салық салынатын ЖТС-тен табыс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Бір ай үшін жиыны (жол нысанның қорытындысы бойынша ғана толтырылады):
Салық кезеңі үшін жиыны (жол нысанның қорытындысы бойынша ғана толтырылады):
кестенің жалғасы
Есепті ай үшін салық салынатын төлеуге жататын ЖТС-ның сомасы
Есепті ай үшін төленуге жататын табыстар
Есепті ай үшін төленген табыстар
Ай соңында төленбеген табыстар бойынша берешек
Әлеуметтік салық есептелетін жұмыс берушілердің шығыстары
Әлеуметтік салықтың есептелген сомасы
Әлеуметтік аударымдардан есептелетін табыстар
Төлеуге жататын әлеуметтік аударымдар сомасы
Төлеуге жататын әлеуметтік салық сомасы( 18 баған - 20 баған)
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналар мен аударымдарды есептелетін шығыстары
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналардың сомасы
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
(Дара кәсіпкердің Т.А.Ә. (ол бар болған жағдайда), қолы, мөрі)
_______________________________________________________________
(Салық тіркелімін жасауға жауапты адамның Т.А.Ә. (ол бар болған жағдайда), қолы)
_______________________________________________________________
(салық тіркелімі жасалған күн)
Ескерту: аббревиатураның таратып жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру номері;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты;
МЗЖ – міндетті зейнетақы жарналар;
ЖТС – жеке табыс салығы;
ЖМЗЖ – жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары

1. ИИН _______________________________________________________
2. Ф.И.О. (при его наличии) или наименование налогоплательщика
______________________________________________________________
3. Период: _______________________ год: ___________
№ п/п
Ф.И.О. (при его наличии) работника или физического лица
ИИН
Задолженность по невыплаченным доходам на начало месяца
Начислено дохода за отчетный месяц
Доходы, не подлежащие налогообложению
Налоговые вычеты
Доходы, с которых удерживаются ОПВ
Сумма ОПВ, подлежащая уплате
Доходы, с которых исчисляются ОПВР
Сумма ОПВР, подлежащая перечислению
Доходы, облагаемые ИПН за отчетный месяц
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого за месяц (строка заполняется только по итогу формы):
Итого за налоговый период (строка заполняется только по итогу формы):
продолжение таблицы
Сумма ИПН, подлежащая уплате за отчетный месяц
Доходы к выплате за отчетный месяц
Выплачено доходов за отчетный месяц
Задолженность по невыплаченным доходам на конец месяца
Расходы работодателя, с которых исчисляется социальный налог
Сумма исчисленного социального налога
Доходы, с которых исчисляются социальные отчисления
Сумма социальных отчислений, подлежащая уплате
Сумма социального налога, подлежащая уплате за отчетный месяц (графа 18- графа 20)
Доходы, принимаемые для исчисления отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование
Сумма отчислений на обязательное социальное медицинское страхование
Сумма взносов на обязательное социальное медицинское страхование
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
(Ф.И.О.(при его наличии), подпись индивидуального предпринимателя, печать (при наличии)
_____________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись лица, ответственного за составление налогового регистра)
_____________________________________________________________
(дата составления налогового регистра)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество;
ОПВ – обязательные пенсионные взносы;
ИПН – индивидуальный подоходный налог;
ОПВР – обязательные пенсионные взносы работодателей