Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 204 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 наурызда № 16691 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген – ҚР Қаржы министрінің м.а. 03.11.2025 № 662 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 451-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
_____________ Ө. Шөкеев
2018 жылғы 26 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
_____________ Б. Атамқұлов
2018 жылғы 19 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
_____________ Е. Біртанов
2018 жылғы 7 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің төрағасы
__________Д. Ақышев
2018 жылғы "____"_________________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банк Төрағасының
міндетін атқарушы
_____________ О. Смоляков

Об утверждении Правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в рамках Евразийского экономического союза
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 204. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2018 года № 16691.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом и.о. Министра финансов РК от 03.11.2025 № 662 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 2 статьи 451 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в рамках Евразийского экономического союза.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________У. Шукеев
26 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр оборонной и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
__________Б. Атамкулов
19 марта 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
__________Е. Биртанов
7 марта 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Председателя Национального Банка
Республики Казахстан
__________ О. Смоляков

2018 жылғы 29 наурыз
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 16 ақпандағы
№ 204 бұйрығымен
бекітілген
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату қағидалары
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 04.05.2021 № 426 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату тәртібін айқындайды.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар импорты мемлекеттік кірістер органына осы Қағидаларда көзделген тиісті құжаттармен тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішті табыс еткен кезде қосылған құн салығынан босатылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.05.2021 № 426 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Ұлттық және шетелдік валюта банкноттары мен монеталарының (мәдени-тарихи құндылықты білдіретін банкноттар мен монеталардан басқа), сондай-ақ бағалы қағаздардың импорты кезінде тауарға ілеспе құжаттар ұсынылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.05.2021 № 426 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі және оның ұйымдары жүзеге асыратын, ақша белгілерін шығаруға арналған шикiзаттың импорты кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:
1) ақша белгілерін шығаруға арналған әкелінетін шикізаттың мақсаты туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің растамасы;
2) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақша белгілерін шығаруға арналған шикізатты мақсатты пайдалану туралы жүк алушының міндеттемесі.
5. Акцизделетін тауарларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен гуманитарлық көмек ретінде әкелінетін тауарлардың импорты кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:
1) тауарға ілеспе құжаттар және (немесе) гуманитарлық көмек ретінде әкелінетін тауарлардың мәртебесін көрсете отырып, дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растамасы;

29 марта 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
______________Д.Акишев
"__"____________2018 года
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 февраля 2018 года № 204
Правила
освобождения от налога на добавленную стоимость
импорта товаров в рамках Евразийского экономического союза
Сноска. Заголовок главы 1 исключено приказом Министра финансов РК от 04.05.2021 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в рамках Евразийского экономического союза (далее – Правила) определяют порядок освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в рамках Евразийского экономического союза.
2. Импорт товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза освобождается от налога на добавленную стоимость при представлении заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов в орган государственных доходов с соответствующими документами, предусмотренными настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра финансов РК от 04.05.2021 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. При импорте банкнот и монет национальной и иностранной валюты (кроме банкнот и монет, представляющих собой культурно-историческую ценность), а также ценных бумаг представляются товаросопроводительные документы.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра финансов РК от 04.05.2021 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. При импорте сырья для производства денежных знаков, осуществляемом Национальным Банком Республики Казахстан и его организациями, представляются следующие документы:
1) подтверждение Национального Банка Республики Казахстан о предназначении ввозимого сырья для производства денежных знаков;
2) обязательство грузополучателя о целевом использовании сырья для производства денежных знаков по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. При импорте товаров, за исключением подакцизных, ввозимых в качестве гуманитарной помощи в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, представляются следующие документы:
1) товаросопроводительные документы и (или) подтверждение дипломатических или приравненных к ним представительств с указанием статуса ввозимых товаров в качестве гуманитарной помощи;

2) тауарларды жөнелтушінің, оның ішінде тауарларды өтеусіз беру фактісін растайтын шет тілінде жасалған растамасы;
3) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылатын тауарларды гуманитарлық көмекке ғана мақсатты пайдалану туралы алушының міндеттемесі.
6. Акцизделетін тауарларды қоспағанда, қайырымдылық көмек, техникалық жәрдем көрсету мақсатында мемлекеттердің, мемлекеттер үкіметтерінің, халықаралық ұйымдардың желісі бойынша әкелінетін тауарлардың импорты кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:
1) мемлекеттердің, мемлекеттердің үкіметтері мен халықаралық ұйымдардың желісі бойынша қайырымдылық мақсатында әкелінетін тауарлар үшін:
тауарға ілеспе құжаттар және (немесе) қайырымдылық мақсатында әкелінетін тауардың мәртебесін көрсете отырып, дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растамасы;
қайырымдылық мақсатында тауарлардың әкелуін белгілейтін тиісті келісімдер, шарттар;
2) техникалық жәрдем ретінде әкелінетін тауарлар үшін:
оларды орындау үшін тауарлардың әкелуі жүзеге асырылатын бағдарламаның атауы мен техникалық жәрдемдесу жөніндегі жобаның (келісімшарттың) деректемелері көрсетілуі тиіс тауарға ілеспе құжаттар және (немесе) дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растамасы;
оларды орындау үшін тауарлар жеткізілетін техникалық жәрдемдесу жөніндегі жобаның (келісімшарттың) көшірмесі.
Бұл ретте Қазақстан тарапының техникалық жәрдемдесу бағдарламасының орындалуын бақылайтын құзыретті органы мемлекеттік кірістер органына жобаның орындалуы туралы ақпарат береді. Әкелінетін тауарлардың ұсынылған жобаларда әкелінуі көзделген тауарларға сәйкестігін қамтамасыз ету мақсатында осы жобаларда тауарлар тізбесі бөлек көрсетілуі тиіс.
7. Мемлекеттердің, мемлекеттердің үкіметтері мен халықаралық ұйымдардың желісі бойынша берілген гранттардың қаражаты есебінен жүзеге асырылатын тауарлардың импорты кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:
1) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетпен (немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен) жасалған Қазақстан Республикасының халықаралық шартының көшірмесі (ол болған жағдайда);
2) өзі берген грант қаражаты есебінен тауарлар импорты туралы халықаралық ұйымның растамасы – халықаралық ұйым грантты халықаралық шарт жасалмай берген жағдайда;
3) халықаралық шартқа (оны жасасқан жағдайда) сілтемесі бар тауарға ілеспе құжаттар;
4) бенефициардың (грант алушының) әкелінетін тауарлар туралы растамасы.
8. Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттiң дипломатиялық және оларға теңестiрiлген өкiлдiктерiнiң, шет мемлекеттің консулдық мекемелерінің ресми пайдалануы үшiн, сондай-ақ олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін қоса алғанда, осы өкілдіктердің дипломатиялық және әкiмшiлiк-техникалық персоналына жататын адамдардың, олармен бiрге тұратын отбасы мүшелерiн қоса алғанда, консулдық лауазымды адамдардың, консулдық қызметшілердің жеке пайдалануы үшiн әкелiнетiн және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес қосылған құн салығынан босатылатын тауарлардың импорты кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:

2) подтверждение отправителя товаров, в том числе составленное на иностранном языке, подтверждающее факт безвозмездной передачи товаров;
3) обязательство получателя о целевом использовании товаров исключительно для гуманитарной помощи, заполняемое по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
6. При импорте товаров, за исключением подакцизных, ввозимых по линии государств, правительств государств, международных организаций в целях благотворительной помощи, оказания технического содействия, представляются следующие документы:
1) для товаров, ввозимых в благотворительных целях по линии государств, правительств государств и международных организаций:
товаросопроводительные документы и (или) подтверждение дипломатических или приравненных к ним представительств с указанием статуса ввозимого товара в благотворительных целях;
соответствующие соглашения, договоры, устанавливающие ввоз товаров в благотворительных целях;
2) для товаров, ввозимых в качестве технического содействия:
товаросопроводительные документы и (или) подтверждение дипломатических или приравненных к ним представительств, в которых указываются наименование программы и реквизиты проекта (контракта) по техническому содействию, для выполнения которых осуществляется ввоз товаров;
копия проекта (контракта) по техническому содействию, для выполнения которого поставляются товары.
При этом компетентный орган с казахстанской стороны, контролирующий выполнение программы технического содействия, представляет информацию об исполнении проекта в орган государственных доходов. В целях обеспечения идентификации ввозимых товаров товарам, предусмотренным к ввозу в представленных проектах, перечень товаров в данных проектах указываются отдельно.
7. При импорте товаров, осуществляемом за счет средств грантов, предоставленных по линии государств, правительств государств и международных организаций, представляются следующие документы:
1) копия международного договора Республики Казахстан (в случае его наличия), заключенного с государством-членом Евразийского экономического союза (или государствами-членами Евразийского экономического союза);
2) подтверждение международной организации об импорте товаров за счет средств предоставленного гранта – в случае предоставления гранта международной организацией без заключения международного договора;
3) товаросопроводительные документы с наличием ссылки на международный договор (в случае его заключения);
4) подтверждение бенефициара (грантополучателя) о ввозимых товарах.
8. При импорте товаров, ввезенных для официального пользования иностранными дипломатическими и приравненными к ним представительствами иностранного государства, консульскими учреждениями иностранного государства, аккредитованными в Республике Казахстан, а также для личного пользования лицами, относящимися к дипломатическому и административно-техническому персоналу этих представительств, включая членов их семей, проживающих вместе с ними, консульскими должностными лицами, консульскими служащими, включая членов их семей, проживающих вместе с ними, и освобождаемых от налога на добавленную стоимость в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, представляются следующие документы:

1) тауарға ілеспе құжаттар;
2) әкелінетін тауарларды тек жеке пайдалану үшін мақсатты пайдалану туралы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша алушының міндеттемесі.
9. Салық төлеуден босатуды көздейтін кедендік рәсіммен орналастырыла отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасына және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес кедендік декларациялауға жататын тауарлардың импорты бойынша қосылған құн салығынан босату Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
10. Ғарыш қызметіне қатысушылар әкелетін, тізбесін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын ғарыш объектілерінің, жербеті ғарыш инфрақұрылымы объектілері жабдығының импорты кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:
1) тауарға ілеспе құжаттар;
2) ғарыш қызметінің мақсаттары үшін ғарыш объектілері мен жерүсті ғарыш инфрақұрылымы объектілерінің жабдықтарын әкелу туралы растамасы.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.05.2021 № 426 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Кез келген нысандағы дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың импорты кезінде мынадай шарттар жиынтығы сақталады:
1) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 399-бабының 1-тармақтың 10) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың мемлекеттік тізілімінде (бұдан әрі – Мемлекеттік тізілім) тіркелуі немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытындының (рұқсат беру құжаты) болуы;
2) Салық кодексінің 399-бабының 1-тармақтың 10) тармақшасына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органмен, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен және уәкілетті органмен келісу бойынша бекітетін тауарлар тізбесінде болуы;
3) мынадай құжаттардың болуы:
фармацевтикалық қызметке немесе медициналық қызметке лицензияның және (немесе) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Заң) белгіленген тәртіппен медициналық техниканы және медициналық мақсаттағы бұйымдардың көтерме саудада өткізуге берілген қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаның қабылданғаны туралы талонның (бұдан әрі – хабарламаның қабылданғаны туралы талон) көшірмелері;
толық фирмалық атауы, тауарлардың негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамалары (фотосуреттер, суреттер, сызбалар, бұйымдардың паспорттары, тауарлардың сынамалары, үлгілері және басқа құжаттар) Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының нақты тауар субпозициясына біржола жатқызуға мүмкіндік беретін құжат ұсынылады.
Бұл ретте:
Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар, медициналық техника үшін – Мемлекеттік тізілімнің электрондық дерекқорында мәліметтердің немесе дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың айналымы саласындағы мемлекеттік орган беретін Мемлекеттік тізілімнен үзіндінің болуы немесе немесе дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға, медициналық техникаға тіркеу куәлігінің көшірмесін ұсыну;

1) товаросопроводительные документы;
2) обязательство получателя о целевом использовании ввозимых товаров исключительно для личного пользования по форме, установленной согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
9. Освобождение от уплаты налога на добавленную стоимость по импорту товаров, подлежащих таможенному декларированию в соответствии с таможенным законодательством Евразийского экономического союза и (или) таможенным законодательством Республики Казахстан, с помещением под таможенную процедуру, предусматривающую освобождение от уплаты налогов, осуществляется в порядке, установленном таможенным законодательством Республики Казахстан.
10. При импорте космических объектов, оборудования объектов наземной космической инфраструктуры, ввозимых участниками космической деятельности, перечень которых определяется Правительством Республики Казахстан, представляются следующие документы:
1) товаросопроводительные документы;
2) подтверждение о ввозе космических объектов и оборудования объектов наземной космической инфраструктуры для целей космической деятельности, выданное уполномоченным органом в области космической деятельности.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра финансов РК от 04.05.2021 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. При импорте лекарственных средств любых форм, изделий медицинского назначения и медицинской техники соблюдаются следующие условия в совокупности:
1) регистрация в Государственном реестре лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники Республики Казахстан (далее – Государственный реестр) либо наличие заключения (разрешительного документа), выданного уполномоченным органом в области здравоохранения в соответствии с подпунктом 10) пункта 1 статьи 399 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс);
2) имеющиеся в перечне товаров, утверждаемом в соответствии с подпунктом 10) пункта 1 статьи 399 Налогового кодекса уполномоченным органом в области здравоохранения по согласованию с уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса, центральным уполномоченным органом по государственному планированию и уполномоченным органом;
3) представление следующих документов:
копии лицензии на фармацевтическую деятельность или медицинскую деятельность и (или) талона о приеме уведомления о начале или прекращении деятельности (далее – талон о приеме уведомления), выданного на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон);
документ, содержащий полное фирменное наименование, основные технические, коммерческие характеристики товаров (фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, пробы, образцы товаров и другие документы), позволяющие однозначно отнести товар к конкретной товарной под субпозиции товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
При этом:
для зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники – наличие сведений о регистрации в электронной базе данных Государственного реестра или выписки из Государственного реестра, выдаваемой государственным органом в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники или представление копий регистрационного удостоверения на лекарственные средства, изделия медицинского назначения, медицинскую технику;

Қазақстан Республикасында тіркелмеген дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар, медициналық техника үшін – "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 251-бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жағдайларда дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың айналымы саласындағы мемлекеттік органның әкелу туралы қорытындысын (рұқсат құжатын) болуы;
Қазақстан Республикасының аумағына мемлекеттік сатып алу туралы шарттар шеңберінде импортталатын тауарлар үшін мынадай құжаттар ұсыну:
Заңға сәйкес берілген фармацевтикалық қызметке лицензияның және (немесе) хабарламаның қабылданғаны туралы талонның немесе медициналық техниканы және медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат түріндегі талон көшірмесі;
толық фирмалық атауы, тауарлардың негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамалары (фотосуреттер, суреттер, сызбалар, бұйымдардың паспорттары, тауарлардың сынамалары, үлгілері және басқа құжаттар) Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының нақты тауар субпозициясына біржола жатқызуға мүмкіндік беретін құжат ұсынылады;
тапсырыс беруші мен импортты жүзеге асыратын жеткізуші арасында жасалған шарт.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.05.2021 № 426 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) дәрілік заттардың, протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, ветеринариялық мақсаттағы бұйымдардың және ветеринариялық техниканың, мүгедектерге берілетін арнайы қозғалыс құралдарының, сурдотифлотехниканың; кез келген нысандағы дәрілік заттарды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы зарттардың импорты кезінде мынадай шарттар жиынтығы сақталады:
1) Салық кодексінің 399-бабының 1-тармақтың 11) тармақшасына сәйкес агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен және уәкілетті органмен келісу бойынша бекітетін тауарлар тізбесінде болуы;
2) мынадай құжаттардың болуы:
ветеринария саласындағы лицензияланатын қызмет түріне арналған лицензияның немесе ветеринария саласындағы қызметті растайтын құжаттың көшірмесі;
толық фирмалық атауы, тауарлардың негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамалары (фотосуреттер, суреттер, сызбалар, бұйымдардың паспорттары, тауарлардың сынамалары, үлгілері және басқа құжаттар) Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының нақты тауар субпозициясына біржола жатқызуға мүмкіндік беретін құжат ұсынылады.
Бұл ретте:
ветеринария саласында пайдаланылатын (қолданылатын) импортталатын дәрілік заттар үшін – ветеринариялық препараттың Қазақстан Республикасында немесе Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесін ұсыну (ветеринариялық препараттардың үлгілері тіркеу сынағын жүргізу үшін әкелінетін жағдайларды қоспағанда);
Қазақстан Республикасының аумағына мемлекеттік сатып алу туралы шарттар шеңберінде импортталатын тауарлар үшін мынадай құжаттар ұсыну:
ветеринария саласындағы лицензияланатын қызмет түріне лицензияның немесе ветеринария саласындағы қызметті растайтын құжаттың көшірмесі;
толық фирмалық атауы, тауарлардың негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамалары (фотосуреттер, суреттер, сызбалар, бұйымдардың паспорттары, тауарлардың сынамалары, үлгілері және басқа құжаттар) Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының нақты тауар субпозициясына біржола жатқызуға мүмкіндік беретін құжат ұсынылады;
тапсырыс беруші мен импортты жүзеге асыратын жеткізуші арасында жасалған шарт;
кез келген нысандағы импортталатын дәрілік заттарды өндіруге арналған материалдар, жабдықтар мен жинақтаушылар, протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық мақсаттағы бұйымдар және медициналық техника үшін мынадай құжаттар ұсыну:
фармацевтикалық қызметке лицензияның көшірмесі;
толық фирмалық атауы, тауарлардың негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамалары (фотосуреттер, суреттер, сызбалар, бұйымдардың паспорттары, тауарлардың сынамалары, үлгілері және басқа құжаттар) Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының нақты тауар субпозициясына біржола жатқызуға мүмкіндік беретін құжат ұсынылады;
импортталатын мүгедектерге берілетін протездік-ортопедиялық бұйымдар, арнаулы жүріп-тұру құралдар үшін мынадай құжаттар ұсыну:
фармацевтикалық қызметке лицензияның көшірмесі немесе медициналық техниканы және медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған хабарламаның қабылданғаны туралы талон немесе заңды тұлғалар үшін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың (куәліктің) көшірмесі;
толық фирмалық атауы, тауарлардың негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамалары (фотосуреттер, суреттер, сызбалар, бұйымдардың паспорттары, тауарлардың сынамалары, үлгілері және басқа құжаттар) Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының нақты тауар субпозициясына біржола жатқызуға мүмкіндік беретін құжат ұсынылады.

для незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники – наличие заключения (разрешительного документа) государственного органа в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники о ввозе не зарегистрированных в Государственном реестре, и в случаях, установленных пунктами 3 и 4 статьи 251 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения";
для товаров, импортируемых на территорию Республики Казахстан в рамках договоров о государственных закупках, предоставление следующих документов:
копия лицензии на фармацевтическую деятельность и (или) талона о приеме уведомления или талона в форме электронного документа на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения, выданных в соответствии с Законом;
документ, содержащий полное фирменное наименование, основные технические, коммерческие характеристики товаров (фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, пробы, образцы товаров и другие документы), позволяющие однозначно отнести товар к конкретной товарной под субпозиции товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
договор, заключенный между заказчиком и поставщиком, осуществляющим импорт.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра финансов РК от 04.05.2021 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. При импорте лекарственных средств, используемых (применяемых) в области ветеринарии, изделий ветеринарного назначения и ветеринарной техники, сурдотифлотехники, включая протезно-ортопедические изделия, специальных средств передвижения, предоставляемых инвалидам, материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники соблюдаются следующие условия в совокупности:
1) имеющиеся в перечне, утверждаемом в соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 399 Налогового кодекса уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию и уполномоченным органом;
2) представление следующих документов:
копия лицензии на лицензируемый вид деятельности в области ветеринарии или документа, подтверждающего деятельность в области ветеринарии;
документ, содержащий полное фирменное наименование, основные технические, коммерческие характеристики товаров (фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, пробы, образцы товаров и другие документы), позволяющие однозначно отнести товар к конкретной товарной под субпозиции товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
При этом:
для импортируемых лекарственных средств, используемых (применяемых) в области ветеринарии – предоставление копии документа, подтверждающего государственную регистрацию ветеринарного препарата в Республике Казахстан или государствах-членах Евразийского экономического союза (за исключением случаев, когда ввозятся образцы ветеринарного препарата для проведения регистрационных испытаний);
для импортируемых товаров на территорию Республики Казахстан в рамках договоров о государственных закупках представление следующих документов:
копия лицензии на лицензируемый вид деятельности в области ветеринарии или документа, подтверждающего деятельность в области ветеринарии;
документ, содержащий полное фирменное наименование, основные технические, коммерческие характеристики товаров (фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, пробы, образцы товаров и другие документы), позволяющие однозначно отнести товар к конкретной товарной под субпозиции товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
договор, заключенный между заказчиком и поставщиком, осуществляющим импорт;
для импортируемых материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, изделий медицинского назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской техники представление следующих документов:
копия лицензии на фармацевтическую деятельность;
документ, содержащий полное фирменное наименование, основные технические, коммерческие характеристики товаров (фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, пробы, образцы товаров и другие документы), позволяющие однозначно отнести товар к конкретной товарной под субпозиции товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
для импортируемых протезно-ортопедических изделий, специальных средств передвижения, предоставляемых инвалидам, представление следующих документов:
копия лицензии на фармацевтическую деятельность или талона о приеме уведомления, выданного на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения, или копии справки (свидетельства) о государственной регистрации (перерегистрации) для юридических лиц;
документ, содержащий полное фирменное наименование, основные технические, коммерческие характеристики товаров (фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, пробы, образцы товаров и другие документы), позволяющие однозначно отнести товар к конкретной товарной под субпозиции товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.05.2021 № 426 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, екінші деңгейдегі банк немесе бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушы – заңды тұлға импорттайтын инвестициялық алтынның импорты кезінде тауарға ілеспе құжаттар ұсынылады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.05.2021 № 426 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Қазақстан Республикасының әділет органдарында тіркелген діни бірлестіктер әкелетін діни мақсаттағы заттардың импорты кезінде тауарға ілеспе құжаттар ұсынылады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.05.2021 № 426 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Салық кодексінің 456-бабының 2-тармағына сәйкес арнайы инвестициялық келісімшарттар жасасу жөніндегі уәкілетті органмен жасалған арнайы инвестициялық келісімшарт шеңберінде заңды тұлға еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырған көлік құралдарының және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасының құрамындағы шикізаттың және (немесе) материалдардың, сондай-ақ олардың құрамдастарының импорты кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:
1) көлік құралдарын өндірушілерге қатысты – индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім немесе көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім;
2) ауыл шаруашылығы техникасын өндірушілерге қатысты – индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен ауыл шаруашылығы техникасын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім;
3) құрамдастарды өндірушілерге қатысты – индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен көлік құралдарына және (немесе) ауыл шаруашылығы техникасына құрамдастарды өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 04.05.2021 № 426 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Осы Қағидалардың 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 13 және 14-тармақтарында көрсетілген тауарлар босатуды беруге байланысты мақсаттарға ғана пайдаланылады. Импорттаушы көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдаланған жағдайда мұндай тауарлардың импорты бойынша төленбеген қосылған құн салығы Салық кодексінің 456-бабына сәйкес бюджетке төленуге жатады.

Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра финансов РК от 04.05.2021 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. При импорте инвестиционного золота, импортируемого Национальным Банком Республики Казахстан, банком второго уровня или юридическим лицом – профессиональным участником рынка ценных бумаг представляются товаросопроводительные документы.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра финансов РК от 04.05.2021 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. При импорте предметов религиозного назначения, ввозимых религиозными объединениями, зарегистрированными в органах юстиции Республики Казахстан представляются товаросопроводительные документы.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра финансов РК от 04.05.2021 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. При импорте сырья и (или) материалов в составе транспортных средств и (или) сельскохозяйственной техники, а также их компонентов, помещенных под таможенную процедуру свободного склада юридическим лицом в рамках заключенного специального инвестиционного контракта с уполномоченным органом по заключению специальных инвестиционных контрактов, в соответствии с пунктом 2 статьи 456 Налогового кодекса представляются следующие документы:
1) в отношении производителей транспортных средств – наличие соглашения о промышленной сборке моторных транспортных средств или соглашения о промышленной сборке транспортных средств с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности;
2) в отношении производителей сельскохозяйственной техники – наличие соглашения о промышленной сборке сельскохозяйственной техники с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности;
3) в отношении производителей компонентов – наличие соглашения о промышленной сборке компонентов к транспортным средствам и (или) сельскохозяйственной технике с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Министра финансов РК от 04.05.2021 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Товары, указанные в пунктах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 13 и 14 настоящих Правил, используются только в тех целях, в связи с которыми предоставлено освобождение. В случае использования импортерами указанных товаров в иных целях, налог на добавленную стоимость, не уплаченный по импорту таких товаров, подлежит уплате в бюджет в соответствии со статьей 456 Налогового кодекса.

Осы Қағидалардың 11 және 12-тармақтарында көрсетілген тауарларды:
денсаулық сақтау саласында:
Заңға сәйкес берілген фармацевтикалық немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияларға және (немесе) хабарламаның қабылданғаны туралы талонға, халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдағаны туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесіне немесе медициналық техника мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талонға сәйкес көрсетілген қызмет түрлерін жүзеге асыру үшін денсаулық сақтау субьектілері;
ветеринария саласында:
ветеринариялық қызметті жүзеге асыруға (тек ветеринария саласындағы лицензияланатын қызмет түрлері үшін) арналған лицензияларға немесе ветеринария саласындағы қызметті растайтын құжатқа сәйкес Қазақстан Республикасында көрсетілген қызмет түрлерін жүзеге асыру үшін жеке және заңды тұлғалар пайдаланылады.
Импорттаушы көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасындағы тиісті фармацевтикалық, медициналық немесе ветеринариялық қызметке сәйкес келмейтін мақсатта пайдаланған жағдайда, мұндай тауарлардың импорты бойынша төленбеген қосылған құн салығы Салық кодексінің 456-бабына сәйкес бюджетке төленуге жатады.
Еуразиялық экономикалық
одақта тауарлар
импортын қосылған құн
салығынан
босату қағидаларына
1-қосымша
нысан
Мемлекеттік кірістер органының басшысына
______________________
Ақша белгілерін шығаруға арналған шикізатты мақсатты пайдалану туралы міндеттеме
Мен,___________________________________________________________
(жүк алушының атауы, ЖСН/БСН, мекенжайы, банк деректемелері не Т.А.Ә. (ол болған кезде) және паспорттық деректері) тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы № __________ __________________________________________________өтінішке сәйкес________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(тауар атауы)
____________________________________________________________________
_____________________ ақша белгілерін шығару үшін шикізат ретінде әкелдім. Осыған байланысты көрсетілген тауарларды қатаң түрде олардың нысаналы мақсатына сәйкес пайдалануға міндеттенемін.
Көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдалану үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 456-бабына сәйкес ________ теңге мөлшерінде осындай тауарларды әкелу кезінде төленбеген қосылған құн салығын және олардан алынатын өсімпұлдарды төлеуге міндеттенемін.
Қолы __________/____________/ Күні 20__ жылғы "___" ___________
Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Еуразиялық экономикалық
одақта тауарлар
импортын қосылған құн
салығынан
босату қағидаларына
2-қосымша
нысан
Мемлекеттік кірістер органының басшысына
______________________
Гуманитарлық көмекті мақсатты пайдалану туралы міндеттеме
Мен,___________________________________________________________
(жүк алушының атауы, ЖСН/БСН, мекенжайы, банк деректемелері не Т.А.Ә. (ол болған кезде) және паспорттық деректері) тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы № ______________
______________________________________________________өтінішке сәйкес
____________________________________________________________________
(тауар атауы)
____________________________________________________________________
_________________________________________ізгілік көмек ретінде әкелдім. Осыған байланысты көрсетілген тауарларды халықтың өмірі мен тұрмыс жағдайларын жақсарту, сондай-ақ әскери, экологиялық, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою үшін ғана пайдалануға және коммерциялық пайда алу үшін пайдаланбауға міндеттенемін.
Көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдалану үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 456-бабына сәйкес ____________ теңге мөлшерінде осындай тауарларды әкелу кезінде төленбеген қосылған құн салығын және олардан алынатын өсімпұлдарды төлеуге міндеттенемін.
Қолы __________/____________/ Күні 20__ жылғы "___" ___________
Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Еуразиялық экономикалық
одақта тауарлар
импортын қосылған құн
салығынан
босату қағидаларына
3-қосымша
нысан
Мемлекеттік кірістер органының басшысына
______________________
Әкелінетін тауарларды ресми, жеке пайдалану үшін ғана мақсатты пайдалану туралы алушының міндеттемесі
Мен,_________________________________________________________
(жүк алушының атауы, ЖСН/БСН, мекенжайы, банк деректемелері не Т.А.Ә. (ол болған кезде) және паспорттық деректері) тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы № _______________
_______________________________________________________өтінішке сәйкес
______________________________________________________________________
______________________________________________________________
(тауар атауы)
________________________________________________________________
__________________________________ ресми, жеке пайдалану үшін әкелдім.
Осыған байланысты көрсетілген тауарларды қатаң түрде олардың нысаналы мақсатында сәйкес пайдалануға міндеттенемін.
Көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдалану үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 456-бабына сәйкес ____________ теңге мөлшерінде осындай тауарларды әкелу кезінде төленбеген қосылған құн салығын және олардан алынатын өсімпұлдарды төлеуге міндеттенемін.
Қолы __________/____________/ Күні 20__ жылғы "___" ___________
Т.А.Ә. (ол болған кезде)

Товары, указанные в пунктах 11 и 12 настоящих Правил, используются:
в области здравоохранения:
субъектами здравоохранения для осуществления фармацевтической или медицинской деятельности в Республике Казахстан в соответствии с лицензиями на осуществление указанных видов деятельности и (или) талоном о приеме уведомления, копией уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талоном в форме электронного документа на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения, выданных в соответствии с Законом;
в сфере ветеринарии:
физическими и юридическими лицами для осуществления ветеринарной деятельности в Республике Казахстан в соответствии с лицензиями на осуществление указанных видов деятельности (только для лицензируемых видов деятельности в сфере ветеринарии) или документа, подтверждающего деятельность в области ветеринарии.
В случае использования импортером указанных товаров (за исключением средств передвижения, предоставляемых инвалидам) в целях, не соответствующих фармацевтической, медицинской или ветеринарной деятельности в Республике Казахстан, налог на добавленную стоимость, не уплаченный по импорту таких товаров, подлежит уплате в бюджет в соответствии со статьей 456 Налогового кодекса.
Приложение 1
к Правилам освобождения
от налога на добавленную
стоимость импорта товаров
в Евразийском экономическом союзе
Форма
Руководителю органа государственных доходов
___________________________________________
Обязательство
о целевом использовании сырья для
производства денежных знаков
Мною, ________________________________________________________
(наименование, ИИН/БИН, адрес, банковские реквизиты либо
Ф.И.О. (при его наличии) и паспортные данные грузополучателя)
в качестве сырья для производства денежных знаков завезены_______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование товара)
согласно заявлению(ям) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
№ ________________________________________________________________.
В связи с чем, обязуюсь использовать указанные товары строго
в соответствии с их целевым назначением.
Для использования указанных товаров в иных целях обязуюсь уплатить
налог на добавленную стоимость, не уплаченный при ввозе таких товаров,
в размере _____ тенге и пени с них в соответствии со статьей 456 Кодекса
Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
Подпись ________/__________/ Дата "___" _______ 20__ года
Ф.И.О. (при его наличии)
Приложение 2
к Правилам освобождения
от налога на добавленную
стоимость импорта товаров
в Евразийском экономическом союзе
Форма
Руководителю органа государственных доходов
__________________________________________
Обязательство
о целевом использовании гуманитарной помощи
Мною, _________________________________________________________
(наименование, ИИН/БИН, адрес, банковские реквизиты либо
Ф.И.О. (при его наличии) и паспортные данные грузополучателя)
в качестве гуманитарной помощи завезены _______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование товаров)
согласно заявлению(ям) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
№ ________________________________________________________________.
В связи с чем, обязуюсь использовать указанные товары только для
улучшения условий жизни и быта населения, а также предупреждения
и ликвидации чрезвычайных ситуаций военного, экологического, природного
и техногенного характера и не использовать для извлечения коммерческой
выгоды.
Для использования указанных товаров в иных целях обязуюсь уплатить
налог на добавленную стоимость, не уплаченный при ввозе таких товаров,
в размере _____ тенге и пени с них в соответствии со статьей 456 Кодекса
Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
Подпись ________/__________/ Дата "___" _______ 20__ года
Ф.И.О. (при его наличии)
Приложение 3
к Правилам освобождения
от налога на добавленную
стоимость импорта товаров
в Евразийском экономическом союзе
Форма
Руководителю органа государственных доходов
____________________________________________
Обязательство
получателя о целевом использовании ввозимых товаров
исключительно для официального, личного пользования
Мною, _______________________________________________________
(наименование, ИИН/БИН, адрес, банковские реквизиты либо
Ф.И.О. (при его наличии) и паспортные данные грузополучателя)
в качестве товаров для официального, личного пользования завезены_____________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(наименование товаров)
согласно заявлению(ям) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов №
________________________________________________________________________
В связи с чем, обязуюсь использовать указанные товары строго
в соответствии с их целевым назначением.
При использовании указанных товаров в иных целях обязуюсь уплатить
налог на добавленную стоимость, не уплаченный при ввозе таких товаров,
в размере ____ тенге и пени с них в соответствии со статьей 456 Кодекса
Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
Подпись ________/__________/ Дата "___" _______ 20__ года
Ф.И.О. (при его наличии)