"Солтүстік Қазақстан облысының су объектілерінде және су шаруашылығы үймереттерінде көпшіліктің демалуына, туризмге және спортқа арналған орындарды белгілеу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2011 жылғы 12 сәуірдегі № 99 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 255 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 шілдеде № 3839 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2026 жылғы 5 наурыздағы № 61 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 05.03.2026 № 61 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 06 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысының су объектілерінде және су шаруашылығы үймереттерінде көпшіліктің демалуына, туризмге және спортқа арналған орындарды белгілеу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2011 жылғы 12 сәуірдегі №99 қаулысына (2011 жылғы 28 мамырда "Северный Казахстан" газетінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1780 болып тіркелді) мына өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау "Солтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылғы 15 маусымда туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Мұнай-газ кешеніндегі
экологиялық реттеу, бақылау
және мемлекеттік инспекция
комитетінің Солтүстік Қазақстан
облысы бойынша экология
департаменті басшысының
міндетін уақытша атқарушы
2016 жылғы 04 шілде
Ә. Бекмұхаметов
"Су ресурстарын пайдалануды
реттеу және қорғау жөніндегі
Есіл бассейндік инспекциясы"
республикалық мемлекеттік
мекемесінің Су ресурстарын
кешенді пайдалану жөніндегі
Солтүстік Қазақстан аумақтық
бөлімінің басшысы
2016 жылғы 04 шілде
А. Қожанов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Тұтынушылардың құқықтарын
қорғау комитеті
Солтүстік Қазақстан облысы
тұтынушылардың құқықтарын
қорғау департаментінің басшысы
2016 жылғы 04 шілде
М. Жексембин
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 04 шілдедегі № 255 қаулысына қосымша

О внесении изменения в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2011 года № 99 "Об установлении мест массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Северо-Казахстанской области"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 4 июля 2016 года № 255. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 21 июля 2016 года № 3839. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 5 марта 2026 года № 61
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 05.03.2026 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Северо-Казахстанской области "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Северо-Казахстанской области" от 12 апреля 2011 года № 99 (опубликовано 28 мая 2011 года в газете "Северный Казахстан", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1780) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на государственное учреждение "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Северо-Казахстанской области".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 15 июня 2016 года.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
"СОГЛАСОВАНО"
Временно исполняющий
обязанности руководителя
Департамента экологии по
Северо-Казахстанской области
Комитета экологического
регулирования, контроля и
государственной инспекции
в нефтегазовом комплексе
Министерства энергетики
Республики Казахстан
04 июля 2016 года
А. Бекмухаметов
Руководитель
Северо-Казахстанского
территориального отдела
комплексного использования
водных ресурсов
Республиканского
государственного учреждения
"Есильская бассейновая
инспекция по регулированию
использования и охране
водных ресурсов"
04 июля 2016 года
А. Кожанов
Руководитель
Департамента по защите прав
потребителей
Северо-Казахстанской области
Комитета по защите прав
потребителей Министерства
Национальной экономики
Республики Казахстан
04 июля 2016 года
М. Жексембин
Приложение к постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 4 июля 2016 года № 255

Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2011 жылғы 12 сәуірдегі № 99 қаулысына қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының су объектілерінде және су шаруашылығы үймереттерінде көпшіліктің демалуына, туризмге және спортқа арналған орындар
Р/с
Су объектісінің атауы
Халық жаппай демалатын орын
Ауылдық округ, жақын жердегі елді мекен
Петропавл қаласы
1
Есіл өзені
азаматтардың жаппай демалуына пайдаланылатын су объектісінің бөлігі (қалалық жағажай)
Петропавл қаласы шегінде
2
Пестрое көлі
азаматтардың жаппай демалуына пайдаланылатын су объектісінің бөлігі
Петропавл қаласы шегінде
Айыртау ауданы
1
Имантау көлі
"Имантау" демалыс базасының жағажайы
Имантау, Имантау ауылы
2
Имантау көлі
"Солнечный ВИП" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі демалыс базасының жағажайы
Арықбалық, Арықбалық ауылы
3
Имантау көлі
"Акбар" туристік кешенінің жағажайы
Арықбалық, Арықбалық ауылы
4
Имантау көлі
"Қарлығаш" балаларды сауықтыру орталығының жағажайы
Имантау, Имантау ауылы
5
Имантау көлі
"Аршалы" демалыс базасының жағажайы
Имантау, Имантау ауылы
6
Имантау көлі
"Имантау маржаны" демалыс базасының жағажайы
Арықбалық, Арықбалық ауылы
7
Имантау көлі
жеке кәсіпкер "Адамова" демалыс базасының жағажайы
Имантау, Имантау ауылы
8
Имантау көлі
"Боровушка" демалыс базасының жағажайы
Имантау, Имантау ауылы
9
Шалқар көлі
"Сабина" демалыс базасының жағажайы
Лобанов, Шалқар ауылы
10
Шалқар көлі
"Тынықайлақ" демалыс базасының жағажайы
Лобанов, Шалқар ауылы
11
Шалқар көлі
"Қара лагуна" демалыс базасының жағажайы
Жетікөл, Айыртау ауылы
12
Шалқар көлі
"Кенші" демалыс базасының жағажайы
Лобанов, Шалқар ауылы
13
Шалқар көлі
"Ұлан" демалыс базасының жағажайы
Лобанов, Шалқар ауылы
14
Шалқар көлі
"Шалқар" демалыс базасының жағажайы
Лобанов, Шалқар ауылы
15
Шалқар көлі
"Шалқар су" шипа жайының жағажайы
Жетікөл, Айыртау ауылы
16
Шалқар көлі
"Бұлақтар" демалыс үйінің жағажайы
Лобанов, Шалқар ауылы
17
Шалқар көлі
су объектісінің "Қазақстандық зағиптар қоғамы" қоғамдық бірлестігінің аумағына іргелес бөлігі
Лобанов, Шалқар ауылы
18
Шалқар көлі
жеке кәсіпкер "Қазкеновтің" "Бастау" демалыс базасының жағажайы
Жетікөл, Айыртау ауылы
19
Шалқар көлі
"ARDI" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі демалыс базасының жағажайы
Жетікөл, Айыртау ауылы
20
Шалқар көлі
"Ардагер" демалыс базасының жағажайы
Володар, Айыртау ауылы
21
Шалқар көлі
"Турпан" демалыс базасының жағажайы
Володар, Айыртау ауылы
22
Шалқар көлі
"Маржан" демалыс базасының жағажайы
Володар, Айыртау ауылы
23
Шалқар көлі
жеке кәсіпкер "Б.Т. Сүлейменованың" "Балықшы үйі" демалыс базасының жағажайы
Лобанов, Шалқар ауылы
24
Шалқар көлі
жеке кәсіпкер "Байтенова" демалыс базасының жағажайы
Володар, Айыртау ауылы
25
Шалқар көлі
жеке кәсіпкер "Арлан" демалыс базасының жағажайы
Володар, Айыртау ауылы
26
Шалқар көлі
"Сүйін", "Дәстүр" демалыс базасының жағажайы
Володар, Айыртау ауылы
27
Шалқар көлі
жеке кәсіпкер "Махметов" демалыс базасының жағажайы
Володар, Айыртау ауылы
28
Шалқар көлі
жеке кәсіпкер "Орликов" демалыс базасының жағажайы
Володар, Айыртау ауылы
29
Шалқар көлі
жеке кәсіпкер "Сағитов" демалыс базасының жағажайы
Володар, Айыртау ауылы
30
Шалқар көлі
"Намыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі демалыс базасының жағажайы
Володар, Айыртау ауылы
31
Шалқар көлі
"Елікті Holidays" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі демалыс базасының жағажайы
Володар, Айыртау ауылы
32
Белое көлі
жеке кәсіпкер "Абилова А.Н." демалыс базасының жағажайы
Лобанов, Шалқар ауылы
33
Айыртавчик көлі
"Сұңқар" балаларды сауықтыру орталығының жағажайы
Лобанов, Шалқар ауылы
34
Айыртавчик көлі
"Шағала" балаларды сауықтыру орталығының жағажайы
Лобанов, Шалқар ауылы
35
Айыртавчик көлі
"Салтанат" балаларды сауықтыру орталығының жағажайы
Лобанов, Шалқар ауылы
36
Айыртавчик көлі
"Шапағат" балаларды сауықтыру орталығының жағажайы
Лобанов, Шалқар ауылы
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы
1
Есіл өзені
"Пески" су объектісінің азаматтардың жаппай демалуына пайдаланылатын бөлігі
Нежинка, Ефимовка ауылы
2
Есіл өзені
"Станциялық" су объектісінің азаматтардың жаппай демалуына пайдаланылатын бөлігі
Новоишим, Новоишим ауылы
Есіл ауданы
1
Үлкен Тараңғұл көлі
жеке кәсіпкер "Дмитриев Д.М." "Қарағайлы орман" демалыс базасының жағажайы
Корнеевка, Корнеевка ауылы
Қызылжар ауданы
1
Есіл өзені
"Балауса" Ә.Досмұхамбетов ат. дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттың жазғы сауықтыру лагерінің жағажайы
Қызылжар, Ивановка ауылы
2
Лебяжье көлі
су объектісінің жеке кәсіпкер "Чепурной К.Л." азаматтардың бұқаралық демалуына пайдаланатын бөлігі
Вагулино, Вагулино ауылы; Соколов, Соколовка ауылы
3
Есіл өзені
су объектісінің "Абакшино" демалыс аймағына іргелес бөлігі
Вагулин, Вагулино ауылы
4
Каменное көлі
су объектісінің "Абакшино" демалыс аймағына іргелес бөлігі
Вагулин, Желяково ауылы
5
Соленое көлі
су объектісінің жеке кәсіпкер "Пантелеев А.А." азаматтардың бұқаралық демалуына пайдаланатын бөлігі
Лесной, Пресновка ауылы
6
Есіл өзені
су объектісінің "Достар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігының "Аял" демалыс базасына жақын жердегі бөлігі
Қызылжар, Новокаменка ауылы
Мамлют ауданы
1
"Песчаное" көлі
жағажай
Воскре-сеновка, Воскресенов-ка ауылы
Уәлиханов ауданы
1
Сілеті өзені
жағажай
Қайрат, Қайрат ауылы
2
Сілеті өзені
жағажай
Қулыкөл, Қулыкөл ауылы
Шал ақына ауданы
1
Сергеевка су қоймасы
су қоймасының Қаратал елді мекені мен Сергеевка қаласының шегіндегі оң жағы (қалалық жағажай)
Аютас, Қаратал ауылы, Сергеевка қаласы

Приложение к постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2011 года № 99
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Северо-Казахстанской области
№ п/п
Наименование водного объекта
Место массового отдыха населения
Сельский округ, ближайший населенный пункт
город Петропавловск
1
река Ишим
часть водного объекта, используемая для массового отдыха граждан (городской пляж)
в границах города Петропавловска
2
озеро Пестрое
часть водного объекта, используемая для массового отдыха граждан
в границах города Петропавловска
Айыртауский район
1
озеро Имантау
пляж базы отдыха "Имантау"
Имантауский, село Имантау
2
озеро Имантау
пляж базы отдыха товарищества с ограниченной ответственностью "Солнечный ВИП"
Арыкбалыкский, село Арыкбалык
3
озеро Имантау
пляж туристического комплекса "Акбар"
Арыкбалыкский, село Арыкбалык
4
озеро Имантау
пляж детского оздоровительного центра "Карлыгаш"
Имантауский, село Имантау
5
озеро Имантау
пляж базы отдыха "Аршалы"
Имантауский, село Имантау
6
озеро Имантау
пляж базы отдыха "Жемчужина Имантау"
Арыкбалыкский, село Арыкбалык
7
озеро Имантау
пляж базы отдыха индивидуального предпринимателя "Адамова"
Имантауский, село Имантау
8
озеро Имантау
пляж базы отдыха "Боровушка"
Имантауский, село Имантау
9
озеро Шалкар
пляж базы отдыха "Сабина"
Лобановский, село Шалкар
10
озеро Шалкар
пляж базы отдыха "Тихая гавань"
Лобановский, село Шалкар
11
озеро Шалкар
пляж базы отдыха "Черная лагуна"
Жетыкольский, село Айыртау
12
озеро Шалкар
пляж базы отдыха "Горняк"
Лобановский, село Шалкар
13
озеро Шалкар
пляж базы отдыха "Улан"
Лобановский, село Шалкар
14
озеро Шалкар
пляж базы отдыха "Шалкар"
Лобановский, село Шалкар
15
озеро Шалкар
пляж санатория "Шалкар су"
Жетыкольский, село Айыртау
16
озеро Шалкар
пляж дома отдыха "Родники"
Лобановский, село Шалкар
17
озеро Шалкар
прилегающая часть водного объекта к территории общественного объединения "Казахстанское общество слепых"
Лобановский, село Шалкар
18
озеро Шалкар
пляж базы отдыха "Бастау" индивидуального предпринимателя "Казкенов"
Жетыкольский, село Айыртау
19
озеро Шалкар
пляж базы отдыха товарищества с ограниченной ответственностью "ARDI"
Жетыкольский, село Айыртау
20
озеро Шалкар
пляж базы отдыха "Ардагер"
Володарский, село Айыртау
21
озеро Шалкар
пляж базы отдыха "Турпан"
Володарский, село Айыртау
22
озеро Шалкар
пляж базы отдыха "Жемчужина"
Володарский, село Айыртау
23
озеро Шалкар
пляж базы отдыха "Дом рыбака" индивидуального предпринимателя "Сулейменовой Б.Т."
Лобановский, село Шалкар
24
озеро Шалкар
пляж базы отдыха индивидуального предпринимателя "Байтенова"
Володарский, село Айыртау
25
озеро Шалкар
пляж базы отдыха индивидуального предпринимателя "Арлан"
Володарский, село Айыртау
26
озеро Шалкар
пляж базы отдыха "Суюн", "Дастур"
Володарский, село Айыртау
27
озеро Шалкар
пляж базы отдыха индивидуального предпринимателя "Махметов"
Володарский, село Айыртау
28
озеро Шалкар
пляж базы отдыха индивидуального предпринимателя "Орликов"
Володарский, село Айыртау
29
озеро Шалкар
пляж базы отдыха индивидуального предпринимателя "Сагитов"
Володарский, село Айыртау
30
озеро Шалкар
пляж базы отдыха товарищества с ограниченной ответственностью "Намыс"
Володарский, село Айыртау
31
озеро Шалкар
пляж базы отдыха товарищества с ограниченной ответственностью "Елікті Holidays"
Володарский, село Айыртау
32
озеро Белое
пляж зоны отдыха индивидуального предпринимателя "Абилова А.Н."
Лобановский, село Шалкар
33
озеро Айыртавчик
пляж детского оздоровительного центра "Сокол"
Лобановский, село Шалкар
34
озеро Айыртавчик
пляж детского оздоровительного центра "Чайка"
Лобановский, село Шалкар
35
озеро Айыртавчик
пляж детского оздоровительного центра "Салтанат"
Лобановский, село Шалкар
36
озеро Айыртавчик
пляж детского оздоровительного центра "Заря"
Лобановский, село Шалкар
район имени Габита Мусрепова
1
река Ишим
часть водного объекта, используемая для массового отдыха граждан "Пески"
Нежинский, село Ефимовка
2
река Ишим
часть водного объекта, используемая для массового отдыха граждан "Станционный"
Новоишимский, село Новоишимское
Есильский район
1
озеро Большой Тарангул
пляж зоны отдыха "Сосновый бор" индивидуального предпринимателя "Дмитриев Д.М."
Корнеевский, село Корнеевка
Кызылжарский район
1
река Ишим
пляж школы-интерната одаренных детей им. А Досмухамбетова "Балауса"
Кызылжарский, село Ивановка
2
озеро Лебяжье
часть водного объекта, используемая для массового отдыха граждан индивидуального предпринимателя "Чепурной К.Л."
Вагулинский, село Вагулино; Соколовский, село Соколовка
3
река Ишим
часть водного объекта, прилегающая к зоне отдыха "Абакшино"
Вагулинский, село Вагулино
4
озеро Каменное
часть водного объекта, прилегающая к зоне отдыха "Абакшино"
Вагулинский, село Желяково
5
озеро Соленое
часть водного объекта, используемая для массового отдыха граждан индивидуального предпринимателя "Пантелеева А.А."
Лесной, село Пресновка
6
река Ишим
часть водного объекта, прилегающая к зоне отдыха "Привал" товарищества с ограниченной ответственностью "Достар"
Кызылжарский, село Новокаменка
Мамлютский район
1
озеро "Песчаное"
пляж
Воскресеновский, село Воскресеновка
Уалихановский район
1
река Селета
пляж
Кайратский, село Кайрат
2
река Селета
пляж
Кулыкольский, село Кулыколь
район Шал акына
1
Сергеевское водохранилище
правая сторона водохранилища в границах населенного пункта Каратал и города Сергеевка (городской пляж)
Аютасский, село Каратал, город Сергеевка