Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария және орман шаруашылығы саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 25 шілдедегі № 233 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 31 тамызда № 3143 болып тіркелді.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 29.12.2023 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек Кодексiнiң 139-бабы 9-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес, "Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi туралы" 2016 жылғы 24 мамырдағы № 2/18 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешімінің негізінде облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария және орман шаруашылығы саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 29.12.2023 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Маңғыстау облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.Ғ. Нұрғазиеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы С. Алдашев
"КЕЛІСІЛДІ":
"Маңғыстау облысының
білім басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
З.Ж. Тастемірова
"25" 07 2016 жыл
"Маңғыстау облысының
ветеринария басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Ш. Хамиев
"25" 07 2016 жыл
"Маңғыстау облысының дене
шынықтыру және спорт басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
Р.Ф. Елизарова
"25" 07 2016 жыл
"Маңғыстау облысының денсаулық сақтау
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
К.А. Оралбаева
"25" 07 2016 жыл
"Маңғыстау облысының жұмыспен
қамтуды үйлестіру және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
Қ.І. Нұрмамедова
"25" 07 2016 жыл
"Маңғыстау облысының мәдениет
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
П.О. Сармузина
"25" 07 2016 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2016 жылғы "25" 07 №233
қаулысына қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария және орман шаруашылығы саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии и лесного хозяйства, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Мангистауской области от 25 июля 2016 года № 233. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 31 августа 2016 года № 3143.
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления акимата Мангистауской области от 29.12.2023 № 235 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Мангистауского областного маслихата от 24 мая 2016 года № 2/18 "О перечне должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии и лесного хозяйства, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата Мангистауской области от 29.12.2023 № 235 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования Мангистауской области" обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нургазиеву Б.Г.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанностти
акима области А. Алдашев
"СОГЛАСОВАНО"
руководитель
государственного учреждения
"Управления образования
Мангистауской области"
Тастемирова З.Ж.
"25" 07 2016 года
руководитель
государственного учреждения
"Управления ветеринарии
Мангистауской области"
Хамиев Ш.
"25" 07 2016 года
исполняющий обязанности руководителя
государственного учреждения
"Управления физической культуры и
спорта Мангистауской области"
Елизарова Р.Ф.
"25" 07 2016 года
руководитель
государственного учреждения
"Управления здравоохранения
Мангистауской области"
Оралбаева К.А.
"25" 07 2016 года
исполняющий обязанности руководителя
государственного учреждения
"Управления координации занятости и
социальных программ Мангистауской области"
Нурмамедова К.И.
"25" 07 2016 года
исполняющий обязанности руководителя
государственного учреждения
"Управления культуры Мангистауской области"
Сармурзина П.О.
"25" 07 2016 года
приложение
к постановлению акимата
Мангистауской области
от "25" 07 2016 года
№ 233
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии и лесного хозяйства, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 29.12.2023 № 235 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1.Денсаулық сақтау саласында:
1)басқарушы персонал: мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы мен басшының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық жұмыс жөніндегі және экономика, қаржы мәселелері жөніндегі басшының орынбасарларын қоспағанда), құрылымдық бөлімшенің басшысы, дәріхана және зертхана меңгерушiсi;
2)негізгі персонал: барлық мамандықтағы дәрігерлер және мұғалімдер, кеңейтілген практиканың медициналық бикесі (медициналық ағасы), провизор (фармацевт), тәрбиеші, логопед, психолог маман, дефектолог, зертханашы, әлеуметтік қызметкер, резидент-дәрігер, сарапшы-маман, зертхана маманы, қоғамдық денсаулық сақтау маманы (эпидемиолог, статистик, әдіскер), инженер-медицина физигі, сәулелік жабдыққа қызмет көрсету жөніндегі инженер, инженер-радиохимик, әскери есепке алу және броньдау жөніндегі маман, фельдшер, акушер, зертханашы (медициналық), тiс дәрігері (дантист), тic технигі (тіс протездеу бөлімшесінің, кабинетінің зертханашысы), стоматолог-дәрігердің көмекшісі (стоматологтың ассистенті), рентген зертханашысы, фармацевт, стоматологиялық гигиенист, оптик және оптикометрист, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, диеталық мейіргер, медициналық тіркеуші, техник-дозиметрист, нұсқаушы-дезинфектор.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру саласында:
1) басқарушы персонал: мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы мен басшының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық жұмыс жөніндегі және экономика, қаржы мәселелері жөніндегі басшының орынбасарларын қоспағанда), құрылымдық бөлімшенің басшысы (әкімшілік-шаруашылық бөлігі бойынша бөлімшені қоспағанда);
2)негізгі персонал: барлық мамандықтағы дәрігерлер және мұғалімдер, медициналық бике (медициналық аға), акушер, зертханашы, провизор (фармацевт), тәрбиеші, логопед, психолог, дефектолог, әдіскер, жүзу жөніндегі нұсқаушы, еңбек терапиясы жөніндегі нұсқаушы, әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант, Мансап орталығының әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанты, медициналық-әлеуметтік мекемелердің (ұйымдардың) әдіскері, біліктілікті арттыру курстарының әдіскері, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман, Еңбек мобильділігі орталығы және Мансап орталығының құрылымдық бөлімшесінің маманы, жәрдемақыны төлеу жөніндегі ұйымның маманы, сарапшы, арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар балалар мен 18 жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, мәдени ұйымдастырушы (бұқаралық жұмыс жөніндегі ұйымдастырушы), музыкалық жетекші, инженер-программист (негізгі қызмет), райттерапия (иппотерапия) жөніндегі нұсқаушы-әдіскер, әлеуметтік жұмыс жөніндегі ассистент, медициналық-әлеуметтік сараптама бойынша медициналық тіркеуші, инженер-технолог, инженер-конструктор (негізгі қызмет), емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, фельдшер, зертханашы (медициналық), диеталық мейіргер, фармацевт, емдік дене шынықтыру жөніндегі маман, медициналық тіркеуші, механик-протезист.

Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Мангистауской области от 29.12.2023 № 235 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. В области здравоохранения:
1) управленческий персонал: руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия (за исключением заместителей руководителя по административно-хозяйственной работе и по вопросам экономики, финансов), руководитель структурного подразделения, заведующий аптекой и лабораторией;
2) основной персонал: врачи и учителя всех специальностей, медицинская cестра (медицинский брат) расширенной практики, провизор (фармацевт), воспитатель, логопед, специалист психолог, дефектолог, лаборант, социальный работник, врач-резидент, специалист-эксперт, специалист лаборатории, специалист общественного здравоохранения (эпидемиолог, статистик, методист), инженер-медицинский физик, инженер по обслуживанию лучевого оборудования, инженер-радиохимик, специалист по воинскому учету и бронированию, фельдшер, акушер, лаборант (медицинский), зубной врач (дантист), зубной техник (лаборант зубопротезного отделения, кабинета), помощник врача-стоматолога (ассистент стоматолога), рентгенолаборант, фармацевт, гигиенист стоматологический, оптик и оптикометрист, инструктор по лечебной физкультуре, диетическая сестра, медицинский регистратор, техник-дозиметрист, инструктор-дезинфектор.
2. В области социального обеспечения:
1) управленческий персонал: руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия (за исключением заместителей руководителя по административно-хозяйственной работе и по вопросам экономики, финансов), руководитель структурного подразделения (за исключением подразделения по административно-хозяйственной части);
2) основной персонал: врачи и учителя всех специальностей, медицинская cестра (медицинский брат), акушер, лаборант, провизор (фармацевт), воспитатель, логопед, психолог, дефектолог, методист, инструктор по плаванию, инструктор по трудотерапии, консультант по социальной работе, консультант по социальной работе Карьерного центра, методист медико-социальных учреждений (организаций), методист курсов повышения квалификации, специалист по социальной работе, специалист структурного подразделения центра трудовой мобильности и Карьерного центра, специалист организации по выплате пособий, эксперт, социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах, социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью, социальный работник по уходу за детьми с инвалидностью и лицами с инвалидностью старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями, культорганизатор (организатор по массовой работе), музыкальный руководитель, инженер-программист (основная служба), инструктор-методист по райттерапии (иппотерапии), ассистент по социальной работе, медицинский регистратор по медико-социальной экспертизе, инженер-технолог, инженер-конструктор (основная служба), инструктор по лечебной физкультуре, фельдшер, лаборант (медицинский), диетическая сестра, фармацевт, специалист по лечебной физической культуре, медицинский регистратор, механик-протезист.

4. Мәдениет саласында:
1) басқарушы персонал: мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның және олардың филиалының басшысы (директоры) мен басшысының (директорының) орынбасары (әкімшілік-шаруашылық жұмыс жөніндегі және экономика, қаржы мәселелері жөніндегі басшының орынбасарларын қоспағанда), көркемдік жетекші, труппа, музыкалық бөлімінің, көркемдік қойылым бөлімінің, әдеби-драмалық бөлімінің, кітапханасының, архив қоймасының меңгерушісі (басшысы), бөлім басшысы (әкімшілік-шаруашылық бөлігі бойынша бөлімді қоспағанда), қызметінің басшысы және басшының орынбасары;
2) негізгі персонал: ғылыми қызметкер (оның ішінде бас, аға, жетекші, кіші), аккомпаниатор, концертмейстр, аккомпаниатор – концертмейстр, барлық атаулардың әртісі, музейлер қорын есепке алу архивисі, архивист, археограф (негізгі қызметтер), палеограф, балетмейстер, библиограф, кітапханашы, дирижер, дыбыс режиссері, барлық атаулардың инженері (негізгі қызметтер), кинорежиссер, кинооператор, мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер), музыкатанушы– лектор, мастер (негізгі қызметтер), барлық атаулардың әдіскері (негізгі қызметтер), ұжымның (үйірменің) басшысы, музыкалық жетекші, режиссер, қоюшы-режиссер, вокал, балет бойынша сахналық қимылды үйретуші, хормейстер, қор сақтаушы, барлық атаулардың суретшілері (негізгі қызметтер), экскурсовод, барлық мамандықтағы мұғалімдер, әлеуметтік педагог, педагог-психолог, ұйымдастырушы - педагог, қосымша білім беру педагогі, тәрбиеші (интернат), инженер – бағдарламашы (негізгі қызметтер), әкімші (негізгі қызметтер), археолог, сәулетші (негізгі қызметтер), режиссер ассистенті, арт-менеджер, тарихшы (негізгі қызметтер), өнертанушы, зертханашы (негізгі қызметтер), музыкалық жетекші (негізгі қызметтер), музыкалық әрлеуші, продюсер, редактор (негізгі қызметтер), таксидермист, хореограф, тәрбиеші (жатақхана және интернат), суретші – реставратор, тәрбиеші.
5. Спорт саласында:
1) басқарушы персонал: мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның және олардың филиалының басшысы мен басшының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық жұмыс жөніндегі және экономика, қаржы мәселелері жөніндегі басшының орынбасарларын қоспағанда);
2) негізгі персонал: барлық мамандықтағы дәрігерлер және мұғалімдер, әлеуметтік педагог, педагог-психолог, педагог-ұйымдастырушы, тәрбиеші, медициналық бике (медициналық аға) (мамандандырылған), әдіскер, жаттықтырушы, жаттықтырушы-оқытушы, психолог, диеталық бике, допинг бақылау инспекторы, жаттықтырушы-майлаушы, жаттықтырушы-массажшы, нұсқаушы-спортшы, хореограф, зертханашы (негізгі қызметтер), техник-кеме жүргізуші.

4. В области культуры:
1) управленческий персонал: руководитель (директор) и заместитель руководителя (директора) государственного учреждения и государственного казенного предприятия и их филиала (за исключением заместителей руководителя по административно-хозяйственной работе и по вопросам экономики, финансов), художественный руководитель, заведующий (руководитель) труппой, музыкальной частью, художественно-постановочной частью, литературно-драматической частью, библиотекой, архивохранилищем, руководитель отдела (за исключением отдела по административно-хозяйственной части), руководитель и заместитель руководителя службы;
2) основной персонал: научный сотрудник (в том числе главный, старший, ведущий, младший), аккомпаниатор, концертмейстр, аккомпаниатор – концертмейстр, артист всех наименований, архивист по учету фондов музеев, архивист, археограф (основных служб), палеограф, балетмейстер, библиограф, библиотекарь, дирижер, звукорежиссер, инженер всех наименований (основных служб), кинорежиссер, кинооператор, культорганизатор (основных служб), музыковед-лектор, мастер (основных служб), методист всех наименований (основных служб), руководитель коллектива (кружка), музыкальный руководитель, режиссер, режиссер-постановщик, репетитор по вокалу, балету сценическому движению, хормейстер, хранитель фондов, художники всех наименований (основных служб), экскурсовод, учителя всех специальностей, социальный педагог, педагог-психолог, педагог-организатор, педагог дополнительного образования, воспитатель (интерната), инженер-программист (основных служб), администратор (основных служб), археолог, архитектор (основных служб), ассистент режиссера, арт-менеджер, историк (основных служб), искусствовед, лаборант (основных служб), музыкальный руководитель (основных служб), музыкальный оформитель, продюсер, редактор (основных служб), таксидермист, хореограф, воспитатель (общежития и интерната), художник – реставратор, воспитатель.
5. В области спорта:
1) управленческий персонал: руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия и их филиала (за исключением заместителей руководителя по административно-хозяйственной работе и по вопросам экономики, финансов);
2) основной персонал: врачи и учителя всех специальностей, социальный педагог, педагог-психолог, педагог-организатор, воспитатель, медицинская cестра (медицинский брат) (специализированная(ый), методист, тренер, тренер-преподаватель, психолог, диетическая сестра, инспектор допинг контроля, тренер-смазчик, тренер-массажист, инструктор-спортсмен, хореограф, лаборант (основных служб), техник-судоводитель.

6. Ветеринария саласында:
1) басқарушы персонал: мемлекеттік мекеменің басшысы және басшының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық жұмыс жөніндегі және экономика, қаржы мәселелері жөніндегі басшының орынбасарларын қоспағанда);
2) негізгі персонал: ветеринариялық дәрігер, ветеринариялық фельдшер.
7. Орман шаруашылығы саласында:
1) мемлекеттiк мекеменің басшысы (директоры) және басшысының (директорының) орынбасары, ормандар мен жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi құрылымдық бөлiмшелердің басшылары, орман өрт сөндіру стансасының бастығы;
2) орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсiру мәселелерiмен айналысатын мамандар, барлық санаттағы орман шаруашылығы инженерлері, аңшылықтанушылар, орман күтушілер, орман күтушілердің көмекшілері, орман шеберлері, орманшылар, мемлекеттік инспекторлар (қорықшылар).

6. В области ветеринарии:
1) управленческий персонал: руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения (за исключением заместителей руководителя по административно-хозяйственной работе и по вопросам экономики, финансов);
2) основной персонал: врач ветеринарный, ветеринарный фельдшер.
7. В области лесного хозяйства:
1) руководитель (директор) и заместитель руководителя (директора) государственного учреждения, руководители структурных подразделений по охране лесов и животного мира, начальник лесной пожарной станции;
2) специалисты, ведающие вопросами охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения, инженеры лесного хозяйства всех категорий, охотоведы, лесничие, помощники лесничих, мастера леса, лесники, государственные инспектора (егери).