Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 8 шілдедегі № 304 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 17 тамызда № 14117 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 508-91) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 29.01.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама нысаны бекітілсін.
2. "Балықтың қайда ауланғаны туралы анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 5 маусымдағы № 204-Ө бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9570 болып тіркелген, 2014 жылғы 19 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ бес жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
_____________Ж. Қасымбек

Об утверждении формы справки о происхождении вылова
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 304. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 августа 2016 года № 14117.
В соответствии с подпунктом 53) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму справки о происхождении вылова.
2. Признать утратившим силу приказ Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 5 июня 2014 года № 204-Ө "Об утверждении формы справки о происхождении вылова" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9570, опубликованный 19 августа 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовой систему "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
__________ Ж. Касымбек

2016 жылғы 15 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 1 тамыз
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 8 шілдедегі
№ 304 бұйрығымен бекiтiлген
Нысан
____________________________
____________________________
(уәкілетті органның ведомствосы)
____________________________
____________________________
(уәкілетті орган ведомствосы
аумақтық бөлімшесінің атауы)
Балықтың қайдан ауланғаны туралы №______анықтама
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 29.01.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
____________________________
____________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі немесе
заңды тұлғаның атауы)
____________________________
________________________
берілді (басшыныңаты, әкесінің
аты (бар болса), тегі)
Табиғи ортадағы балықтар ресурстары/ басқа су жануарлары үшін/ мелиоративтік аулау шеңберінде (қажеттісін көрсету керек)
Аулау орнының (балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскенің) атауы
Балық ресурстарының және (немесе) басқа су жануарларының түрлері
20_ жылғы 1 қантардан 31 желтоқсанға дейін белгіленген квота/лимит (тонна) (табиғи ортадағы балық ресурстары және (немесе) басқа су жануарлары үшін)
Мелиоративтік аулау шеңберінде (тонна)
20__ жылғы "__" ______ жай-күй бойынша өтініш жасалған күнге мәлімделген ауланатын көлем (тонна)
20__ жылғы "__" ______ жай-күй бойынша қалған қалдық (тонна)
1
2
3
4
5
6
7
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі электрондық кәсіпшілік ауланым деректері журналына енгізілген табиғи ортадағы балық ресурстарының/басқа су жануарларының / мелиортивтік аулау шеңберінде (қажеттісін көрсету керек) қайдан ауланғанын және ақпараттық жүйеде болуын растайды:
Балық ресурстарының және (немесе) басқа су жануарларының түрі
Балық ресурстарының және (немесе) басқа су жануарларының расталатын көлемі (тонна)
1
2
3
Барлығы:
*Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама берілген күнінен бастап бір жыл бойы қолданылады
Берілген күні 20 ___ жылғы "___" _________________________________
____________________________________________________________________
(уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)

15 июля 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ К. Бишимбаев
1 августа 2016 года
Утверждена
приказом Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 июля 2016 года № 304
Форма
____________________________
____________________________
(ведомство уполномоченного органа)
____________________________
____________________________
(наименование территориального
подразделения ведомства
уполномоченного органа)
Сноска. Форма справки - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 30.07.2020 № 177 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справка о происхождении вылова № Выдана
____________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии) физического лица
или наименование юридического лица)
____________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии) руководителя)
Для рыб/других водных животных из естественной среды обитания/выращенных в искусственных условиях/ в рамках мелиоративного лова (нужное указать)
Наименование места вылова (водоема, участка)
Виды рыб и (или) других водных животных
Установленная квота/лимит с 1 июля 20__ года по 1 июля 20 ___года (тонна) (для рыб и (или) других водных животных из естественной среды обитания)
Проектная мощность организации, занимающейся искусственным разведением (тонна)
В рамках мелиоративного лова (тонна)
Заявляемый объем вылова на день обращения по состоянию на "___" _______20__ года (тонна)
Остаток по состоянию на "___" ___________ 20__ года (тонна)
1
2
3
4
5
6
7
8
Территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира подтверждает происхождение вылова рыб/других водных животных из естественной среды обитания/выращенных в искусственных условиях/ в рамках мелиоративного лова (нужное указать):
Виды рыб и (или) других водных животных
Подтверждаемый объем рыб и (или) других водных животных (тонна)
1
2
3
Итого:
*Примечание: Справка о происхождении вылова действует в течение одного года со дня ее выдачи (за исключением горько-соленых водоемов)
Дата выдачи "___" ________ 20___ года
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя территориального подразделения
ведомства уполномоченного органа, подпись)